«Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы № 383 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 18 қарашадағы N 1869 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы № 383 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы
20 тамыздағы № 383 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру
енгізу туралы
«Қазақстан Республикасының Президенті туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының 20-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы № 383 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 28, 321-құжат; 2008 ж., № 33, № 341-құжат; 2009 ж., № 9, № 36-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында:
«1. Бағдарламаның паспорты» деген бөлімде:
«Қажетті ресурстар және қаржыландыру көздері» деген кіші бөлімде:
екінші абзацтағы «299,349», «100,123» және «92,628» деген цифрлар тиісінше «281,175», «86,841» және «87,737» деген цифрлармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы «192,549» деген цифрлар «174,375» деген цифрлармен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацтағы «42,834», «21,6» деген цифрлар тиісінше «30,834», «9,6» деген цифрлармен ауыстырылсын;
оныншы абзацта «89,905», «30» және «30» деген цифрлар тиісінше «90,013», «30,108» және «30,109» деген цифрлармен ауыстырылсын;
он бірінші абзацтағы «15 млрд. теңге оның ішінде 2008 - 2010 жылдары - жыл сайын 5 млрд. теңгеден» деген сөздер «9,96 млрд. теңге оның ішінде 2008 жылы - 5 млрд. теңге, 2009 жылы - 4,96 млрд. теңге» деген сөздермен ауыстырылсын;
он екінші абзацтағы «13 млрд. 492 млн. теңге» және «4 млрд. 624 млн. теңге» деген сөздер «11 млрд. 180 млн. теңге» және «2 млрд. 312 млн. теңге» деген сөздермен ауыстырылсын;
он үшінші абзацтағы «6 млрд. 18 млн. теңге» және «2 млрд. 559 млн. теңге» деген сөздер «6 млрд. 979 млн. теңге» және «3 млрд. 560 млн. теңге» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Күтілетін нәтижелер» деген кіші бөлімде:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2009 года № 1869
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнения в Указ Президента
Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383
В соответствии со статьей 20 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383 "О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 28, ст. 321; 2008 г., № 33, ст. 341; 2009 г., № 9, ст. 36) следующие изменения и дополнение:
в Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе "1. Паспорт Программы":
в подразделе "Необходимые ресурсы и источники финансирования":
в абзаце втором цифры "299,349", "100,123" и "92,628" заменить соответственно цифрами "281,175", "86,841" и "87,737";
в абзаце восьмом цифры "192,549" заменить цифрами "174,375";
в абзаце девятом цифры "42,834", "21,6" заменить соответственно цифрами "30,834", "9,6";
в абзаце десятом цифры "89,905", "30" и "30" заменить соответственно цифрами "90,013", "30,108" и "30,109";
в абзаце одиннадцатом слова "15 млрд. тенге, в том числе 2008-2010 годы ежегодно по 5 млрд. тенге" заменить словами "9,96 млрд. тенге, в том числе в 2008 году - 5 млрд. тенге, в 2009 году - 4,96 млрд. тенге";
в абзаце двенадцатом слова "13 млрд. 492 млн. тенге" и "4 млрд. 624 млн тенге" заменить словами "11 млрд. 180 млн. тенге" и "2 млрд. 312 млн. тенге";
в абзаце тринадцатом слова "6 млрд. 18 млн. тенге" и "2 млрд. 559 млн. тенге" заменить соответственно словами "6 млрд. 979 млн. тенге" и "3 млрд. 560 млн. тенге";
в подразделе "Ожидаемые результаты":

«28» деген цифрлар «19,1» деген цифрлармен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы «1,5», «583», «604,9» және «269,2» деген цифрлар тиісінше «1,3» «361,2», «642,3» және «282,1» деген цифрлармен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «730,6 мың шаршы метр мемлекеттік жалға берілетін үй (8900 пәтер)» деген сөздер «518,2 мың шаршы метр мемлекеттік жалға берілетін үй (4250 пәтер)» деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы «20,5» деген цифрлар «10,4» деген цифрлармен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы «96,5», «5,5» деген цифрлар тиісінше «94,2», «3,2» деген цифрлармен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы «4,6» деген цифрлар «5,5» деген цифрлармен ауыстырылсын;
«5. Бағдарламаның негізгі бағыттары мен оны іске асырудың тетіктері» деген бөлімде:
«5.1. Ұсыныс тарапынан да, сұраныс тарапынан да толыққанды теңдестірілген тұрғын үй нарығын құру» деген кіші бөлімде:
он сегізінші абзац мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Заңнамада белгіленген тәртіпте өткізілген аукционның нәтижесінде тұрғын үй сұраусыз қалған және бюджеттік кредиттік қаражатты ЖАО-ға қайтаруға мүмкіндік болмаған жағдайда көрсетілген тұрғын үй бюджеттік заңнамаға сәйкес бюджеттік кредит бойынша берешекті өтеу есебінен өндіріліп алынуы мүмкін.»;
«5.2.2. Кең ауқымда тұрғын үй салу үшін қосымша ынталандыру шараларын жасау» деген тарауда:
оныншы абзацта «инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуды» деген сөздер «тұрғын үйлер салуды, сондай-ақ инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуды» деген сөздермен ауыстырылсын;
он екінші абзацта:
«8 643,4» деген цифрлар «7 821,7» деген цифрлармен ауыстырылсын;
әлеуметтік инфрақұрылымын дамытуға» деген сөздерден кейін «және тұрғын үй құрылысына» деген сөздермен толықтырылсын;
«5.4.1. Серіктес қалаларда инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар салу» деген тарауда:
екінші абзацтағы «- 152,3 млн. теңге», «- 632,5 млн. теңге», «-10 млн. теңге», «- 70 млн. теңге», «- 6945 млн. теңге» және «- 5682,2 млн. теңге» деген сөздер алып тасталсын;
үшінші абзацта:
«- 38 млн. теңге», «-10 млн. теңге», «-10 млн. теңге» және «- 450 млн. теңге» деген сөздер алып тасталсын;
«инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға және салуға - 6 000 млн. теңге» деген сөздер «инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, салуға және сатып алуға» деген сөздермен ауыстырылсын;
«6. Қажетті ресурстар мен қаржыландыру көздері» деген бөлімде:
екінші абзацтағы «299,349», «100,123» және «92,628» деген цифрлар тиісінше «281,175», «86,841» және «87,737» деген цифрлармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы «192,549» деген цифрлар «174,375» деген цифрлармен ауыстырылсын;

в абзаце втором цифры "28" заменить цифрами "19,1";
в абзаце третьем цифры "1,5", "583" "604,9" и "269,2" заменить соответственно цифрами "1,3", "361,2","642,3" и "282,1";
в абзаце четвертом слова "730,6 тыс. кв. метров государственных арендных домов (8900 квартир)" заменить словами "518,2 тыс. кв. метров государственных арендных домов (4250 квартир)";
в абзаце пятом цифры "20,5" заменить цифрами "10,4";
в абзаце шестом цифры "96,5", "5,5" заменить соответственно цифрами "94,2", "3,2";
в абзаце седьмом цифры "4,6" заменить цифрами "5,5";
в разделе "5. Основные направления и механизмы реализации Программы":
в подразделе "5.1. Создание полноценного сбалансированного рынка жилья, как со стороны предложения, так и со стороны спроса":
абзац восемнадцатый дополнить предложением следующего содержания:
"В случае невостребованности жилья по результатам проведенного в установленном законодательством порядке аукциона, и при невозможности возврата МИО бюджетных кредитных средств, указанное жилье может быть взыскано в счет погашения задолженности по бюджетному кредиту в соответствии с бюджетным законодательством";
в главе "5.2.2. Создание дополнительных стимулов для широкомасштабного строительства жилья":
в абзаце десятом слова "строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" заменить словами "строительство жилья, а также строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
в абзаце двенадцатом:
цифры "8 643,4" заменить цифрами "7 821,7";
после слов "населенного пункта" дополнить словами "и жилищное строительство";
в главе "5.4.1. Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в городах-спутниках":
в абзаце втором слова "- 152,3 млн. тенге", "- 632,5 млн. тенге", "- 10 млн. тенге", "- 70 млн. тенге", "- 6945 млн. тенге" и "- 5682,2 млн. тенге" исключить;
в абзаце третьем:
слова "- 38 млн. тенге", "- 10 млн. тенге", "- 10 млн. тенге" и "- 450 млн. тенге" исключить;
слова "проектирование и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 6 000 млн. тенге" заменить словами "проектирование, строительство и приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
в разделе "6. Необходимые ресурсы и источники финансирования":
в абзаце втором цифры "299,349", "100,123" и "92,628" заменить соответственно цифрами "281,175", "86,841" и "87,737";
в абзаце восьмом цифры "192,549" заменить цифрами "174,375";

тоғызыншы абзацтағы «42,834», «21,6» деген цифрлар тиісінше «30,834», «9,6» деген цифрлармен ауыстырылсын;
оныншы абзацта «89,905», «30» және «30» деген цифрлар тиісінше «90,013», «30,108» және «30,109» деген цифрлармен ауыстырылсын;
он бірінші абзацтағы «15 млрд. теңге оның ішінде 2008 - 2010 жылдары - жыл сайын 5 млрд. теңгеден» деген сөздер «9,96 млрд. теңге оның ішінде 2008 жылы - 5 млрд. теңге, 2009 жылы - 4,96 млрд. теңге» деген сөздермен ауыстырылсын;
он екінші абзацтағы «13 млрд. 492 млн. теңге» және «4 млрд. 624 млн. теңге» деген сөздер «11 млрд. 180 млн. теңге» және «2 млрд. 312 млн. теңге» деген сөздермен ауыстырылсын;
он үшінші абзацтағы «6 млрд. 18 млн. теңге» және «2 млрд. 559 млн. теңге» деген сөздер «6 млрд. 979 млн. теңге» және «3 млрд. 560 млн. теңге» деген сөздермен ауыстырылсын;
«7. Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже» деген бөлімде:
«28», «8,2», «8,6», «9,3» және «236» деген цифрлар тиісінше «19,1», «6,9», «6,0», «6,2» және «160» деген цифрлармен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы «1,5», «583», «604,9» және «269,2» деген цифрлар тиісінше «1,3» «361,2», «642,3» және «282,1» деген цифрлармен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «730,6 мың шаршы метр мемлекеттік жалға берілетін үй (8900 пәтер)» деген сөздер «518,2 мың шаршы метр мемлекеттік жалға берілетін үй (4250 пәтер)» деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы «20,5» деген цифрлар «10,4» деген цифрлармен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы «96,5», «5,5» деген цифрлар тиісінше «94,2», «3,2» деген цифрлармен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы «4,6» деген цифрлар «5,5» деген цифрлармен ауыстырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н. Назарбаев

в абзаце девятом цифры "42,834", "21,6" заменить соответственно цифрами "30,834", "9,6";
в абзаце десятом цифры "89,905", "30" и "30" заменить соответственно цифрами "90,013", "30,108" и "30,109";
в абзаце одиннадцатом слова "15 млрд. тенге, в том числе 2008-2010 годы ежегодно по 5 млрд. тенге" заменить словами "9,96 млрд. тенге, в том числе в 2008 году - 5 млрд. тенге, в 2009 году - 4,96 млрд. тенге";
в абзаце двенадцатом слова "13 млрд. 492 млн. тенге" и "4 млрд. 624 млн. тенге" заменить соответственно словами "11 млрд.180 млн. тенге" и "2 млрд. 312 млн. тенге";
в абзаце тринадцатом слова "6 млрд. 18 млн. тенге" и "2 млрд. 559 млн. тенге" заменить соответственно словами "6 млрд.979 млн. тенге" и "3 млрд.560 млн. тенге";
в разделе "7. Ожидаемый результат от реализации Программы":
в абзаце втором цифры "28", "8,2", "8,6", "9,3" и "236" заменить соответственно цифрами "19,1"; "6,9", "6,0", "6,2" и "160";
в абзаце третьем цифры "1,5", "583", "604,9" и "269,2" заменить соответственно цифрами "1,3", "361,2" "642,3" и "282,1";
в абзаце четвертом слова "730,6 тыс. кв. метров государственных арендных домов (8900 квартир)" заменить словами "518,2 тыс. кв. метров государственных арендных домов (4250 квартир)";
в абзаце пятом цифры "20,5" заменить цифрами "10,4";
в абзаце шестом цифры "96,5", "5,5" заменить соответственно цифрами "94,2", "3,2";
в абзаце седьмом цифры "4,6" заменить цифрами "5,5".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев