Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 маусымдағы N 452 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 5 желтоқсандағы N 2020 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 28 ақпандағы № 195 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.02.2013 № 195 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Білім беру қызметіне қойылатын лицензиялау ережесі мен оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 маусымдағы N 452 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 18, 202-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген білім беру қызметін лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарында:
1-тармақтың 7) тармақшасындағы "немесе жедел басқару" деген сөздер ", жедел басқару немесе мүліктік жалдау (жалға алу)" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 13-тармақпен толықтырылсын:
"13. Арнайы білім беретін бағдарламаларды іске асыратын ұйымдардың қызметіне қойылатын біліктілік талаптары:
1) арнайы және арнайы (түзеу) ұйымдарға қабылдауды психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысына сай жас шамасына және топтың, сыныптың толымдылығына сәйкес жүзеге асыру;
2) жоғары және бірінші санаттағы тәрбиешілер, мұғалімдер үлесі олардың жалпы санының 20 пайызынан кем болмауы;
3) білім алушылар контингентіне шаққанда бір білім алушыға толық оқу цикліне саны кемінде 15 бірлік басылымнан келетін оқу әдебиеті қорының болуы;
4) білім алушыларға медициналық қызмет көрсетудің болуы;
5) білім беру ұйымы жағдайының қолданыстағы санитарлық ережелер мен нормаларға сәйкестігі;
6) мүмкіндігі шектеулі балаларды оқытуды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық және оқу-әдістемелік жарақтандыру мен қамтамасыз етуге қойылатын ең төменгі талаптардың нормативтеріне сәйкес өзінің меншік құқығында бар жабдықтардың саны мен сапасы туралы өтініш берушінің мәліметтерімен расталатын ұсынылатын арнайы білім беру қызметтерінің тиісті сапасын қамтамасыз ететін материалдық-техникалық базаның болуы;
7) оқушылар мен тәрбиеленушілерге арналған тамақтандыру объектісінің болуы;
8) меншік не шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығында тиесілі білім беру қызметтерінің сапасын қамтамасыз ететін материалдық және материалдық емес активтердің болуы.".

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года № 452
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2009 года № 2020. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2013 года № 195
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.02.2013 № 195 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года № 452 "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к образовательной деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 18, ст. 202) следующие изменение и дополнение:
в квалификационных требованиях, предъявляемых при лицензировании образовательной деятельности, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 7) пункта 1 слова "или оперативного управления" заменить словами ", оперативного управления или имущественного найма (аренды)";
дополнить пунктом 13 следующего содержания:
"13. Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности организаций, реализующих специальные образовательные программы:
1) осуществление приема в специальные и специальные (коррекционные) организации согласно заключению психолого-медико-педагогической консультации в соответствии с возрастом и наполняемостью в группе, классе;
2) доля воспитателей, учителей высшей и первой категории от их общего числа - не менее 20 процентов;
3) наличие фонда учебной литературы по отношению к контингенту обучающихся на полный цикл обучения в количестве не менее 15 единиц изданий на одного обучающегося;
4) наличие медицинского обслуживания обучающихся;
5) соответствие условий организации образования действующим санитарным правилам и нормам;
6) наличие материально-технической базы, обеспечивающей надлежащее качество предоставляемых специальных образовательных услуг, которое подтверждается сведениями заявителя о количестве и качестве имеющегося у него на праве собственности оборудования согласно нормативам минимальных требований к материально-техническому  и учебно-методическому оснащению и обеспечению организаций образования, осуществляющих обучение детей с ограниченными возможностями;
7) наличие объекта питания для учащихся и воспитанников;
8) наличие собственных либо принадлежащих на праве хозяйственного ведения или оперативного управления материальных и нематериальных активов, обеспечивающих качество образовательных услуг.".

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов