Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1204 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы N 2084 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1204 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"6. Бюджеттік бағдарламалар" деген бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 11 желтоқсандағы
N 2084 қаулысына
қосымша
6. Бюджеттік бағдарламалар
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 Мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметтер
Сипаттау
Мәдениет, ақпарат, мұрағат ісі және құжаттама, кітап шығару, ішкі саяси тұрақтылық, ұлтаралық келісім және тіл саясаты саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөнінде стратегиялық саясатты және тиімді салааралық үйлестіруді жүргізу. Ұлттық мәдениетті және басқа халықтардың мәдениетін қайта жандандыру, сақтау, дамыту, қолдану және тарату саласында құқықтық, экономикалық және ұйымдастырушылық негіздерін жасау, мемлекеттік тілдің қолдану аясын кеңейту үшін жағдай жасау. Ақпарат, мұрағат ісі және құжаттама, кітап шығару қызметі, полиграфия, тіл саясаты саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуына бақылауды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру. Мәдениет және ақпарат министрлігінің аппараты мен оның бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету. Тарих және мәдениет ескерткіштерінің археологиялық және реставрациялау жұмыстарын жүргізуге лицензия беру, теле және радиохабарларын таратудың мемлекеттік желілерін, баспаларды және полиграфиялық мекемелерді, республикалық мұрағат мекемелерін басқару жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қоюды жүзеге асыру; теледидар және/немесе радиохабарларын тарату ұйымдарының қызметіне лицензия беру.
1. Министрліктің қызмет жасауын, халықаралық ынтымақтастықты және стратегиялық жоспарлауды қамтамасыз ету (ӘЖХЫД, ЭҚД, ЗД, ТСЖД)
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер салаларының бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1204
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года № 2084
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1204 "Об утверждении Стратегического плана Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2009-2011 годы" следующее изменение:
в Стратегическом плане Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2009-2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
раздел "6. Бюджетные программы" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение к постановлению
Правительства Республики Казахстан
от 11 декабря 2009 года № 2084
6. Бюджетные программы
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 Услуги по формированию и реализации государственной политики в
области культуры и информации
Описание
Проведение стратегической политики и эффективной межотраслевой
координации по формированию и реализации государственной политики в
области культуры, информации, архивного дела и документации,
книгоиздания, внутриполитической стабильности, межнационального
согласия и языковой политики. Создание правовых, экономических и
организационных основ в сфере возрождения, сохранения, развития,
использования и распространения национальной культуры и культуры
других народов, создание условий для расширения применения
государственного языка. Обеспечение контроля за реализацией
государственной политики в сфере информации, архивного дела и
документации, книгоиздательской деятельности, полиграфии, языковой
политики, повышение профессионального уровня государственных
служащих. Обеспечение функционирования аппарата Министерства культуры
и информации и его подразделений. Выдача лицензий на проведение
археологических и реставрационных работ памятников истории и
культуры, организация работы по управлению государственной сетью
телевидения и радиовещания, издательств и полиграфических
предприятий, республиканских архивных учреждений; осуществление
поставки на учет средств массовой информации; выдачи лицензий на
деятельность организаций телевидения и/или радиовещания.
1. Обеспечение функционирования, международное сотрудничество и стратегическое
планирование Министерства (ДАРМС, ДЭФ, ЮД, ДАСП)
Стратегическое
направление 1
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства
Цель

1.1 "Мәдени мұра" ұлттық стратегиялық жобасын одан әрі іске асыру
1.2 Отандық мәдениетті елде және шет елдерде көпшілікке танымал ету
1.4. Мәдениет және өнер саласының инфрақұрылымын дамыту
1.1.1-міндет
Тарихи-мәдени мұра объектілерін сақтау және дамыту
1.1.2-міндет
Тарихи-мәдени мұраны көпшілікке танымал ету, Қазақстанның бірегей бренді ретінде "Мәдени мұра" бағдарламасының халықаралық беделін арттыру
1.2.1-міндет
Мәдениет саласындағы отандық өнімдерге қажеттіліктің артуын ынталандыру

1.1 Дальнейшая реализация Национального стратегического проекта
«Мәдени мұра»
1.2 Популяризация отечественной культуры в стране и за рубежом
1.4. Развитие инфраструктуры сферы культуры и искусства
Задача 1.1.1.
Сохранение и развитие объектов историко-культурного наследия
Задача 1.1.2.
Популяризация историко-культурного наследия, повышение международного
статуса программы «Мәдени мұра» как уникального бренда Казахстана
Задача 1.2.1.
Стимулирование роста востребованности отечественного продукта сферы
культуры

2. Мәдениет, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру (МК)
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер салаларының бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
1.1 "мәдени мұра" ұлттық стратегиялық жобасын әрі карай іске асыру
1.2 Отандық мәдениетті елде және шет елдерде көпшілікке танымал ету
1.3 Жаңа ақпараттық технологияларды қолдану арқылы мәдени құндылықтарға халықтың кол жеткізуін кеңейту

2. Формирование государственной политики в области культуры, охраны и использования
объектов историко-культурного наследия (КК)
Стратегическое
направление
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства
Цель
1.1 Дальнейшая реализация Национального стратегического проекта
«Мәдени мұра»
1.2 Популяризация отечественной культуры в стране и за рубежом
1.3 Расширение доступа населения к культурным ценностям с
использованием новых информационных технологий

3. Тілдерді дамыту саласында мемлекеттік саясатты жүргізу (ТК)
2-стратегиялық бағыт
Қазақстан халқының бірігу факторы ретінде төзімді тілдік орта құру.
Мақсат.
2.1 Мемлекеттік тілді, Қазақстан халқының тілдерін дамыту және тілдердің үш тұғырлығы принципін орындау
2.1.2-міндет
Тілдердің үш тұғырлылық принципін орындау
2.1.3-міндет
Қазақстан халқының тілдерін сақтау және дамыту
2.1.4-міндет
Шет елде тұратын отандастармен мәдени байланыстарды нығайту және дамыту
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сандық көрсеткіштер
Министрлік басшылығына, мемлекеттік органдарға, Президент Әкімшілігіне, Үкіметке берілген есептердің, анықтамалардың шамамен алынған саны.
д.
12
16
16
16
16
Жұмыс істейтін комиссиялар, жұмыс топтары өткізген отырыстардың шамамен алынған саны
д.
14
15
14
14
14
Өткізілген конференциялардың, дөңгелек үстелдердің, семинарлардың шамамен алынған саны
д.
37
29
26
32
28
Халықаралық ынтымақтастық жөніндегі іс-шаралардың шамамен алынған саны
д.
3
7
5
4
3
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қоғамдық өмірдің барлық салаларында мемлекеттік тілдің рөлін арттыру, этностық топтар тілдерінің дамуын жақсарту, шет елдерде тұратын отандастардың ұлттық-мәдени қажеттігін қанағаттандыру сапасын арттыру.
4.Ақпарат саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру (АМК)
3-стратегиялық бағыт
Отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат

3. Проведение государственной политики в области развития языков (КЯ)
Стратегическое
направление
Создание толерантной языковой среды как фактора единения народа
Казахстана
Цель
2.1 Развитие государственного языка, языков народа Казахстана и
реализация принципа триединства языков
Задача 2.1.2.
Реализация принципа триединства языков
Задача 2.1.3.
Сохранение и развитие языков народа Казахстана
Задача 2.1.4.
Развитие и укрепление культурных связей с соотечественниками,
проживающими за рубежом
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Ориентировочное
количество отчетов,
справок, представ-
ленных для руковод-
ства министерства,
государственные
органы, Правитель-
ства и админист-
рации Президента
шт.
12
16
16
16
16
Ориентировочное
количество прове-
денных заседаний
действующих
комиссий, рабочих
групп
шт.
14
15
14
14
14
Ориентировочное
количество прове-
денных конференций,
круглых столов,
семинаров
шт.
37
29
26
32
28
Ориентировочное
количество
мероприятий по
международному
сотрудничеству
шт.
3
7
5
4
3
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Повышение роли государственного языка во всех сферах общественной
жизни, улучшение развития языков этнических групп, повышение качества
удовлетворения национально-культурных потребностей соотечественников,
проживающих за рубежом.
4. Формирование государственной политики в области информации (КИА)
Стратегическое
направление
Повышение конкурентоспособности отечественного информационного
пространства
Цель

3.1 Мемлекеттік ақпараттық саясатты жетілдіру шеңберінде қазақстандықтардың әлеуметтік оптимизмін қалыптастыру.
3.2 Отандық ақпараттық өнімнің бәсекеге қабілеттілігін көтеру.
3.3 Ұлттық мұрағат қорының ресурстарына халықтың кол жеткізуін кеңейту.
3.1.1-міндет
Отандық бұқаралық ақпарат құралдарының Қазақстанның Даму стратегиясы мен әлемнің бәсекеге қабілетті 50 елдің қатарына енуін ақпараттық қолдаудың тиімділігін арттыру және кеңейту

3.1 Формирование социального оптимизма казахстанцев в рамках
совершенствования государственной информационной политики
3.2 Повышение конкурентоспособности отечественного информационного
продукта
3.3 Расширение доступа населения к ресурсам Национального архивного
фонда
Задача 3.1.1.
Расширение и повышение эффективности информационной поддержки
Стратегии развития и вхождения Казахстана в число 50-ти наиболее
конкурентоспособных стран мира отечественными средствами массовой
информации

5. Қоғамдық тұрақтылықты сақтау саласында мемлекеттік саясатты әзірлеуге және қалыптастыруға қатысу (ҚСЖД)
4-стратегиялық бағыт
Мемлекеттілікті, халық бірлігін бұдан әрі нығайту, ұлтты тұрақты дамыту үшін қоғамды шоғырландыруды қамтамасыз ету
Мақсат
4.1.Халық бірлігін қамтамасыз ету және жалпы қазақстандық патриотизмді қалыптастыру
4.2.Мемлекеттің азаматтық қоғам институттарымен өзара іс-әрекетін жетілдіру арқылы мемлекеттілікті нығайту
4.1.1-міндет
Ұлтаралық келісімді нығайту және сақтау, Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлін одан әрі арттыру
4.1.2-міндет
Қазақстанның даму Стратегиясы мен басымдықтарын және жүргізіліп отырған мемлекеттік саясатты түсіндіру және насихаттау

5. Участие в разработке и формировании государственной политики в области сохранения
общественной стабильности (ДОПР)
Стратегическое
направление
Дальнейшее укрепление государственности, единства народа и
обеспечение консолидации общества для стабильного развития нации
Цель
4.1 Обеспечение единства народа и формирование общеказахстанского
патриотизма
4.2 Укрепление государственности посредством совершенствования
взаимодействия государства с институтами гражданского общества
Задача 4.1.1.
Сохранение и укрепление межнационального согласия и дальнейшее
повышение роли Ассамблеи народа Казахстана
Задача 4.1.2.
Разъяснение и пропаганда Стратегии и приоритетов развития Казахстана
и проводимой государственной политики

238 715
245 035
268 091
43 423
44 356
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлік
Бюджеттік бағдарлама
003 Мәдениет және ақпарат саласындағы қайраткерлерді ынталандыру
Сипаттау
Mәдениет саласында мемлекеттік саясатты іске асыру, жалпыұлттық маңызы бар өнер туындыларын айқындау. Қоғамдық және ұлтаралық келісімді бекіту, республиканың көп ұлтты халқының бірлігін нығайту. Демократияны және әлеуметтік өрлеуді дамыту, БАҚ, әдебиет, өнер саласындағы ең үздік жарияланымдары үшін журналистер мен мәдениет қайраткерлеріне мемлекеттік сыйлық төлеуді қамтамасыз ету.
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер салаларының бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1.2-мақсат.
Отандық мәдениетті елде және шет елдерде көпшілікке танымал ету
1.2.2-міндет
Шығармашылық бірлестіктермен және одақтармен мәдениет пен өнер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі өзара іс-қимылды жандандыру
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есебі
2008 жыл жоспары
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Мемлекеттік сыйлықтарға ие болған мәдениет қайраткерлерінің шамамен алынған саны
адам
1
11
1
4
1
Мемлекеттік степендияларға ие болған мәдениет қайраткерлерінің шамамен алынған саны
адам
50
50
50
50
50
БАҚ саласында гранттар мен сыйақыларға ие болған қайраткерлердің шамамен алынған саны
адам
4
4
4
4
4
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстан Республикасы мәдениет, әдебиет және өнер саласындағы көрнекті қайраткерлерін, журналистерді ұтымды жарияланымдары үшін ынталандыру
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

238 715
245 035
268 091
43 423
44 356
Администратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
003 Стимулирование деятелей в сфере культуры и информации
Описание
Реализация государственной политики в сфере культуры, выявление
произведений искусств, имеющих общенациональную значимость. Утверждение
общественного и межнационального согласия, укрепление единства
многонационального народа Республики. Развитие демократии и социального
прогресса, обеспечение выплат государственных премий журналистам и
деятелям культуры за лучшие публикации в области средств массовой
информации, литературы и искусства
Стратегическое
направление 1.
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства
Цель 1.2
Популяризация отечественной культуры в стране и за рубежом
Задача 1.2.2.
Активизация взаимодействия с творческими объединениями и союзами по
реализации государственной политики в сфере культуры и искусства
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Ориентировочное
количество деятелей
культуры, удостоен-
ных государственных
премий
чел.
1
11
1
4
1
Ориентировочное
количество деятелей
культуры, удостоен-
ных государственных
стипендий
чел.
50
50
50
50
50
Ориентировочное
количество деятелей
удостоенных премии
и грантов в области
средств массовой
информации
чел.
4
4
4
4
4
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Стимулирование журналистов, видных деятелей в области культуры,
литературы и искусства Республики Казахстан за лучшее опубликование
трудов.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

17 824
49 503
28 923
55 520
32 840
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
005 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының баска да тілдерін дамыту
Сипаттау
Мемлекеттік тілдің әлеуметтік-коммуникативтік қызметін нығайту және кеңейту. Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту. Шетелде тұратын отандастарды әлеуметтік-экономикалық, құқықтық қорғау және қолдау жөнінде мемлекеттік жүйе құру
2-стратегиялық бағыт
Қазақстан халқын біріктіру факторы ретінде төзімді тілдік орта құру
2.1-мақсат.
Мемлекеттік тілді, Қазақстан халқының тілдерін дамыту және тілдердің үш тұғырлығы принципін орындау
2.1.2-міндет
Тілдердің үш тұғырлылық принципін орындау

17 824
49 503
28 923
55 520
32 840
Администратор
бюджетной
программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
005 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
Описание
Расширение и укрепление социально-коммуникативных функций
государственного языка. Развитие других языков народа Казахстана.
Создание государственной системы по социально-экономической, правовой
защите и поддержке соотечественников, проживающих за рубежом
Стратегическое
направление 2.
Создание толерантной языковой среды как фактора единения народа
Казахстана
Цель 2.1.
Развитие государственного языка, языков народа Казахстана и реализация
принципа триединства языков
Задача 2.1.2.
Реализация принципа триединства языков

1.4-мақсат.
Мәдениет және өнер салаларының инфрақұрылымын дамыту
1.4.1-міндет
Мәдениет саласындағы нормативтік құқықтық базаны жетілдіру
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есебі
2008 жыл жоспары
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Бағдарламалық қамтамасыз етудің шамамен алынған саны
50
65
90
21
Жиһаздың шамамен алынған саны
дана
33
48
3
33
Жабдықтар мен басқа да заттардың шамамен алынған саны
дана.
8
9
20
Сапа көрсеткіштері
Министрліктің орталық аппаратының жұмысқа қажетті жабдықтармен, бағдарламалық қамтамасыз етумен және жиһазбен жабдықталуы
%
50
60
85
65
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Министрліктің үздіксіз қызмет етуін қамтамасыз ету
Бағдарламаларды іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге

Цель 1.4
Развитие инфраструктуры сферы культуры и искусства
Задача 1.4.1
Совершенствование нормативно-правовой базы сферы культуры
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Ориентировочное
количество
программного
обеспечения
50
65
90
21
Ориентировочное
количество мебели
комп.
33
48
3
33
Ориентировочное
количество
оборудования,
прочие
шт.
8
9
20
Показатели
качества
Оснащенность аппа-
рата министерства
необходимым для
работы оборудова-
нием, программным
обеспечением, а
также мебелью
%
50
60
85
65
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Обеспечение бесперебойного функционирования деятельности Министерства
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

120 097
43 837
9 048
2 706
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
008 мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттік ұйымдардың ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
Сипаттау
Мәдениет және өнер саласындағы мекемелер мен кәсіпорындарда күрделі жөндеу жүргізу
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1.4-мақсат.
Мәдениет және өнер саласының инфрақұрылымын дамыту
1.4.2-міндет
Мәдениет мекемелерінің желісін модернизациялау және кеңейту
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есебі
2008 жыл жоспары
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Күрделі жөндеуге жататын объектілердің саны
бірл.
15
8
4
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды қамтамасыз етуге қажетті жағдайларды жақсарту, мәдениет пен өнер саласындағы ведомстволық бағыныстағы мекемелер мен кәсіпорындар қызметінің әлеуметтік маңызы бар салаларында әлеуметтік-ақпараттық және коммуникативтік технологияларды пайдалануды кеңейту.
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
1 099 944
1 034 237
451 544
342 754
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
009 Ұлттық фильмдер өндіру
Сипаттау
Кез-келген нысандағы және әр түрлі жанрлардағы аудио-бейне туындыларын жасауға және прокаттауға бағытталған шығармашылық-өндірістік, ғылыми, білім беру қызметтерін қамтамасыз ету; кинематографияның материалдық-техникалық базасын сақтау және дамыту үшін жағдайлар жасау, ұлттық фильмдерді өндіру, тираждау және прокаттау үшін жағдайларды қамтамасыз ету
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру

120 097
43 837
9 048
2 706
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
008 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных
организаций в области культуры и информации
Описание
Проведение капитального ремонта учреждений и предприятий в области
культуры и информации
Стратегическое
направление
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства
Цель 1.4.
Развитие инфраструктуры сферы культуры и искусства
Задача 1.4.2
Модернизация и расширение сети культурных учреждений
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Количество объек-
тов, подлежащих
капитальному
ремонту
Ед.
15
8
4
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Улучшение необходимых условий для обеспечения сохранности историко-
культурного наследия, расширение использования социально-информационных
и коммуникативных технологий в социально-значимых сферах деятельности
подведомственных учреждений и предприятий в области культуры и
информации.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
1 099 944
1 034 237
451 544
342 754
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 Производство национальных фильмов
Описание
Обеспечение творческо-производственной, научной, образовательной
деятельности, направленной на создание и прокат аудиовизуальных
произведений в любой форме и различных жанрах; создание условий для
сохранения и развития материально-технической базы кинематографии;
обеспечение условий для производства, тиражирования и проката
национальных фильмов
Стратегическое
направление 1.
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства

1.4-мақсат.
Мәдениет және өнер саласының инфрақұрылымын дамыту
1.4.2-міндет
Мәдениет мекемелері желісін жаңғырту және кеңейту
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есебі
2008 жыл жоспары
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Салынып жатқан және қайта құрылып жатқан мәдениет және ақпарат объектілерінің саны
Бірл.
6
6
3
Сапа көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бірл.
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
670 392
284 026
859 875
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
011 Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу
Сипаттау
Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу: республикалық конкурстарды, көрмелерді, мерекелік және мерейтойлық іс-шараларды, Елбасының шетел делегацияларымен ресми кездесулері шеңберіңде концерттік іс-шаралар өткізу, Қазақстандағы басқа мемлекеттердің және шет елдердегі Қазақстанның мәдениет күндерін, Қазақстан мәдениетінің қазіргі жетістіктері мен ұлттық тарихи-мәдени құндылықтарды насихаттау; жаңа таланттарды анықтау, шығармашылық ұжымдардың кәсіби деңгейін жетілдіру, Қазақстанның шетелдегі жағымды имиджін қалыптастыру.
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру

Цель 1.4
Развитие инфраструктуры сферы культуры и искусства
Задача 1.4.2
Модернизация и расширение сети культурных учреждений
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Количество строя-
щихся и реконструи-
руемых объектов
культуры и
информации
Ед.
6
6
3
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Ед.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
670 392
284 026
859 875
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
011 Проведение социально-значимых и культурных мероприятий
Описание
Организация и проведение социально-значимых и культурных мероприятий:
республиканских конкурсов, выставок, праздничных и юбилейных
мероприятий, концертных мероприятий в рамках официальных встреч Главы
государства с иностранными делегациями, дней культуры других
государств в Казахстане и Казахстана за рубежом, пропаганда
национальных историко-культурных ценностей и современных достижений
культуры Казахстана, выявление новых талантов, совершенствование
профессионального уровня творческих коллективов; формирование
позитивного имиджа Казахстана за рубежом.
Стратегическое
направление 1.
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства

1.2-мақсат.
Отандық мәдениетті елде және шет елдерде көпшілікке танымал ету
1.2.2-міндет
Мәдениет және өнер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша шығармашылық бірлестіктермен және одақтармен өзара іс-қимылды жандандыру
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есебі
2008 жыл жоспары
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Елде және шетелде мәдениет пен өнер жетістіктерінің жылжымалы көрмесінің шамамен алынған саны
Бірлік
6
6
4
Елде және шетелде мәдениет пен өнер жетістіктерін көрсету жөніндегі театр концерттік іс-шаралардың шамамен алынған саны
Бірлік
14
15
7
11
7
МАМ ұйымдастырған шығармашылық конкурстардың, мерейтойлық күндердің, конференциялардың шамамен алынған саны
Бірлік
8
10
29
22
17
Қазақстанда шетелдік мәдениет және өнер қайраткерлерінің немесе шығармашылық ұжымдарының іс-шараларының шамамен алынған саны
Бірлік
5
6
5
6
6
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Бір іс-шараны өткізуге арналған шығынның орташа құны
мың теңге
21 505

Цель 1.2.
Популяризация отечественной культуры в стране и за рубежом
Задача 1.2.2
Активизация взаимодействия с творческими объединениями и союзами по
реализации государственной политики в сфере культуры и искусства
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Ориентировочное
количество перед-
вижных выставок
достижений культуры
и искусства в
стране и за рубежом
Ед.
6
6
4
Ориентировочное
количество
театрально-концерт-
ных мероприятий по
представлению
достижений культуры
и искусства в
стране и за рубежом
Ед.
14
15
7
11
7
Ориентировочное
количество творчес-
ких конкурсов,
юбилейных дат,
конференций
организованных МКИ
Ед.
8
10
29
22
17
Ориентировочное
количество меро-
приятий зарубежных
деятелей культуры и
искусства или
творческих
коллективов в
Казахстане
Ед.
5
6
5
6
6
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Средняя стоимость
затрат на
проведение одного
мероприятия
тыс.
тенге
21 505

26 083
33 179
40 949
Нәтиже көрсеткіштері
Тұрғындардың мәдени деңгейін көтеру, шетелдік азаматтардың Қазақстан туралы білімдерін кеңейту, мәдениет және өнер қайраткерлерінің шығармашылық әлеуетін арттыру
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
1 295 923
1 147 234
1 173 711
1 293 990
1 228 467
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
012 Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Сипаттау
Мәдени инфрақұрылымды дамыту, тарихи-мәдени мұра саласындағы еліміздің мәдени ұлттық құндылықтарын тиімді пайдалану, Қазақстан Республикасының азаматтарын - өскелең ұрпаққа эстетикалық және адамгершілік тәрбие беруге бағытталған қазақ халқының музыкалық-поэтикалык шығармашылығын, қазіргі композиторлардың шығармаларындағы шығармашылық жетістіктерді, әлемдік мәдениеттің озық үлгілерін насихаттау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді орындау. Республика халқының барлық топтарын мәдени өмір саласына тарту мақсатында олар үшін театр-концерттік іс-шараларға жалпыға бірдей қол жетімділікті қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығымен бекітілген Жоспарға сәйкес Қазақстан мен шетелдерде гастрольдік сапарларды, Сондай-ақ жаңа қойылымдарды жүзеге асыру.
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1.2-мақсат.
Отандық мәдениетті елде және шет елдерде көпшілікке танымал ету
1.2.2-міндет
Мәдениет және өнер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша шығармашылық бірлестіктер және одақтармен өзара іс-қимылды жандандыру
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есебі
2008 жыл жоспары
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Жаңа қойылымдардың шамамен алынған саны
Бірлік.
20
25
27
29
31
Гастрольдердің шамамен алынған саны
Бірлік.
25
30
33
35
38
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Бір театр-концерттік іс-шараны өткізуге арналған шығындардың орташа құны
мың теңге
Нәтиже көрсеткіштері
Халықтың мәдени деңгейін арттыру, драмалық, опера және балет спектаклдері қойылымдарының, концерттердің, сапасын арттыру, гастрольдік сапарлардың бағыттарын кеңейту, өткізілетін спектакльдер мен концерттердің көркемдік сапасын арттыру, Қазақстан Республикасының шалғай өңірлеріндегі халыққа театр-концерттік ұйымдар көрсететін қызметтердің қол жетімділігі, қойылымдар жабдықталуының көрермендердің қазіргі заманғы сұранысына неғұрлым толық сәйкес келуі.
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

26 083
33 179
40 949
Показатели
результата
Повышение культурного уровня населения, расширение знаний иностранных
граждан о Казахстане, повышение творческого потенциала деятелей
культуры и искусства.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
1 295 923
1 147 234
1 173 711
1 293 990
1 228 467
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
012 Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций
Описание
Развитие инфраструктуры культуры, эффективное использование культурного
национального достояния страны в области историко-культурного наследия,
выполнение услуг по пропаганде творческих достижений казахского
народного музыкально-поэтического творчества, произведений современных
композиторов, лучших образцов мировой культуры, направленной на
эстетическое и нравственное воспитание подрастающего поколения -
граждан Республики Казахстан. Обеспечение общедоступности театрально-
концертных мероприятий для всех слоев населения республики с целью
вовлечения их в сферу культурной жизни. Осуществление гастрольных
поездок по Казахстану и за рубежом, а также новых постановок в
соответствии с Планом, утвержденным приказом Министра культуры и
информации Республики Казахстан.
Стратегическое
направление 1.
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства
Цель 1.2
Популяризация отечественной культуры в стране и за рубежом
Задача 1.2.2
Активизация взаимодействия с творческими объединениями и союзами по
реализации государственной политики в сфере культуры и искусства
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Ориентировочное
количество новых
постановок
Ед.
20
25
27
29
31
Ориентировочное
количество
гастролей
Ед.
25
30
33
35
38
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Средняя стоимость
затрат на
проведение одного
театрально-концерт-
ного мероприятия
тыс.
тенге
Показатели
результата
Повышение культурного уровня населения, повышение качества
представлений драматических, оперных и балетных спектаклей, концертов,
расширение маршрутов гастрольных поездок, повышение художественного
качества проводимых спектаклей и концертов, доступность услуг
театрально-концертных организаций населению отдаленных регионов
Республики Казахстан, наиболее полное соответствие оснащения
представлений современным запросам зрителей.
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

400
440
480
500
500
Сапа көрсеткіштері
Әр түрлі тақырыптық бағыттардағы әдебиетті шығару және кітап қорларына өтеусіз беру есебінен кітапхана қорларының инфрақұрылымының деңгейін арттыру. Оқырмандар санын ұлғайту және халықтың рухани білім беру пен зияткерлік-мәдени деңгейін арттыру
Тиімділік көрсеткіштері
Тиімділік Бір басылымды жеткізуімен қоса шығаруға кететін шығындардың орташа құны
Нәтиже көрсеткіштері

400
440
480
500
500
Показатели
качества
Повышение уровня инфраструктуры библиотечных фондов за счет выпуска
литературы разных тематических направлений и безвозмездной передачи в
книжные фонды. Увеличение, количества читателей и повышение духовно-
образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения.
Показатели
эффективности
Средняя стоимость затрат на выпуск одного издания с доставкой
Показатели
результата

Нәтиже Әлеуметтік маңызды әдебиеттерді жалпы таралымы 775,6 мың данамен шығару
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
806 695
1 000 000
1 090 000
1 177 200
1 265 490
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
018 Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу
Сипаттау
Ішкі саяси тұрақтылықты нығайту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру; қоғамда демократиялық бастауларды нығайтуға бағытталған жағдайларды қамтамасыз ету; этносаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделін жетілдіру; саяси реформаларды жылжыту, азаматтық қоғамды дамыту.
4-стратегиялық бағыт
Мемлекеттілікті, халық бірлігін әрі қарай нығайту, ұлтты тұрақты дамыту үшін қоғамды шоғырландыруды қамтамасыз ету

Издание социально-важных видов литературы общим тиражом 775,6 тыс.
экземпляров
Расходы на реализацию программы
806 695
1 000 000
1 090 000
1 177 200
1 265 490
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
018 Проведение государственной политики в области внутриполитической
стабильности и общественного согласия
Описание
Формирование государственной политики по укреплению внутриполитической
стабильности, обеспечение условий, направленных на укрепление в
обществе демократических начал, совершенствование казахстанской модели
межэтнического и межконфессионального согласия, продвижение
политических реформ, развитие гражданского общества.
Стратегическое
направление 4.
Дальнейшее укрепление государственности, единства народа и обеспечение
консолидации общества для стабильного развития нации

4.1-мақсат.
Халық бірлігін қамтамасыз ету және жалпы қазақстандық патриотизмді қалыптастыру
4.1.1-міндет
Ұлтаралық келісімді сақтау және нығайту және Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлін одан әрі арттыру
4.2.1-міндет
Қазақстан дамуы Стратегиясы мен басымдықтарын және жүргізіліп отырған мемлекеттік саясатты түсіндіру және насихаттау
4.3.1-міндет
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріне құрметпен қарауды қалыптастыру

Цель 4.1
Обеспечение единства народа и формирование общеказахстанского
патриотизма
Задача 4.1.1.
Сохранение и укрепление межнационального согласия и дальнейшее
повышение роли Ассамблеи народа Казахстана
Задача 4.1.2.
Разъяснение и пропаганда Стратегии и приоритетов развития Казахстана и
проводимой государственной политики
Задача 4.1.3.
Формирование уважительного отношения к государственным символам
Республики Казахстан

400 308
1 087 090
1 126 428
1 004 962
1 052 825
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
019 Тарихи-мәдени мұра ескерткіштері құрылыстарын салу және жаңғырту
Сипаттау
Ежелгі мешіттер мен кесенелерді, тарихи кешендер мен мәдени-сәулет ескерткіштерін қайта жаңғырту және реставрациялау жұмыстарын орындау. Бұйымдарды реставрациялау және консервациялау. Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін орнату.
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер салаларының бәсекеге қабілеттілігін арттыру

400 308
1 087 090
1 126 428
1 004 962
1 052 825
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
019 Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
Описание
Выполнение работ по восстановлению и реставрации старинных мечетей,
мавзолеев, исторических комплексов и архитектурно-культурных
памятников. Реставрация и консервация изделий. Сооружение памятников
историко-культурного наследия.
Стратегическое
направление 1.
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства

1.1-мақсат.
"Мәдени мұра" ұлттық стратегиялық жобасын әрі қарай іске асыру
1.1.1-міндет
Тарихи-мәдени мұра объектілерін сақтау және дамыту
1.1.2-міндет
Тарихи-мәдени мұраларды көпшілікке танымал ету, Қазақстанның бірегей бренді ретінде "Мәдени мұра" бағдарламасының халықаралық беделін арттыру
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есебі
2008 жыл жоспары
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Қалпына келтірілген тарихи  және мәдени ескерткіштердің шамамен алынған саны
бірлік
10
10
5
7
7
Қазақстанда орнатылған ескерткіштердің шамамен алынған саны
бірлік
4
2
Шетелде орнатылған ескерткіштердің шамамен саны
бірлік
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Ескерткішті қайта қалпына келтіру мен орнатуға жұмсалатын шығынның орташа құны
мың теңге

Цель 1.1
Дальнейшая реализация Национального стратегического проекта «Мәдени
мұра»
Задача 1.1.1.
Сохранение и развитие объектов историко-культурного наследия
Задача 1.1.2.
Популяризация историко-культурного наследия, повышение международного
статуса программы «Мәдени мұра» как уникального бренда Казахстана
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Предполагаемое
количество
восстановленных
памятников истории
и культуры
ед.
10
10
5
7
7
Предполагаемое
количество
установленных
памятников в
Казахстане
ед.
4
2
Предполагаемое
количество
установленных
памятников за
рубежом
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Средняя стоимость
затрат на
восстановление и
сооружение
памятника
тыс.
тенге

30 300
23 500
20 130
31 407
24 585
Нәтиже көрсеткіштері
Елдің мәдени мұрасын насихаттаумен және пайдаланумен, тарихи-мәдени дәстұрлерді жаңғырту мен даму сабақтастығымен байланысты ұлттық мәдениетті қайта қалпына келтіруді және сақтауды жақсарту.
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
816 879
906 981
563 650
565 323
565 449
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
020 Мемлекеттік мәдениет ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
Сипаттау
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарын білікті кадрлармен қамтамасыз ету. Нарықтық экономиканың өсіп отырған талаптарына, өндірістегі және әлеуметтік саладағы құрылымдық өзгерістерге сәйкес мәдениет және өнер мамандарының кәсіби шеберлігінің теориялық білімдерін жетілдіру
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер салаларының бәсекеге қабілеттілігін арттыру

30 300
23 500
20 130
31 407
24 585
Показатели
результата
Улучшение сохранности и возрождения национальной культуры, связанной с
использованием и пропагандой культурного наследия страны,
преемственностью развития и возрождения историко-культурных традиций.
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
816 879
906 981
563 650
565 323
565 449
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
020 Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных
организаций культуры
Описание
Обеспечение государственных организаций культуры квалифицированными
кадрами. Совершенствование теоретических знаний профессионального
мастерства специалистов культуры и искусства, в соответствии с
возрастающими требованиями рыночной экономики, структурными
изменениями в производстве и социальной сфере
Стратегическое
направление 1
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства

1.1-мақсат.
"Мәдени мұра" ұлттық стратегиялық жобасын әрі қарай іске асыру
1.1.2-міндет
Тарихи-мәдени мұраны көпшілікке танымал ету, Қазақстанның бірегей бренді ретінде "мәдени мұра" бағдарламасының халықаралық беделін арттыру
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Есепті кезең
2007 жыл есебі
2008 жыл жоспары
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Елдің мәдени мұрасын таныстырумен және пайдаланумен, қорғаумен, зерделеумен байланысты ұлттық мәдениетті жаңғырту және сақтау
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
39 000
38 500
42 220
38 500
38 500
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
022 Мұрағат құжаттарының және баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету
Кіші бағдарлама
Сипаттау
Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағат коры құжаттарын толықтыру, сақталуын қамтамасыз ету, арнайы пайдалану және мемлекеттік есепке алу, мұрағат ісі, басқарушылық, аудиобейне және ғылыми-техникалық құжаттамасы бар құжаттану саласында ғылыми-зерттеу және ғылыми-әдістемелік жұмысты жүргізу
3-стратегиялық бағыт
Отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру

Цель 1.1
Дальнейшая реализация Национального стратегического проекта «Мәдени
мұра»
Задача 1.1.2.
Популяризация историко-культурного наследия, повышение международного
статуса программы «Мәдени мұра» как уникального бренда Казахстана
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Сохранность и возрождение национальной культуры связанной с изучением,
охраной, использованием и пропагандой культурного наследия страны
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
39 000
38 500
42 220
38 500
38 500
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
022 Обеспечение сохранности архивных документов и архива печати
Подпрограмма
Описание
Пополнение, обеспечение сохранности, государственный учет и
специальное использование документов Национального архивного фонда
Республики Казахстан, ведение научно-исследовательской и научно-
методической работы в области архивного дела, документоведения с
управленческой, аудиовизуальной и научно-технической документацией
Стратегическое
направление 3.
Повышение конкурентоспособности отечественного информационного
пространства

5 175 451
5 250 451
5 322 451
Сапа көрсеткіштері
Құжаттық ретроспективалық ақпаратпен мемлекеттің және қоғамның қажеттілігін қанағаттандыру және сақтау талаптарын жақсарту. Азаматтарды мұрағат материалдарымен қамтамасыз ету жолымен олардың хабардарлығының деңгейін көтеру.
Тиімділік көрсеткіштері
Мұрағаттық құжаттарды (басқару істерін, ғылыми-техникалық құжаттамаларды, жағымды және жағымсыз кадр бюксін, магнитті дискін, микрофиштарді, слайдтарды, жеке қорларды) сақтаудың бір бірлігін ұстау.
Нәтиже көрсеткіштері
Ұлттық мұрағат қорының, мұрағат баспасының құжаттарын пайдалану мен сақтауды, мемлекеттік мұрағат мекемелерінің жұмыс істеуін, олардың материалдық-техникалық базасын жабдықтауды қамтамасыз етуге қажетті жағдайларға кол жеткізу, мұрағат ісі моделі мен құжаттама жүйелерін одан әрі дамыту және жетілдіру
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар

5 175 451
5 250 451
5 322 451
Показатели
качества
Улучшение условий хранения и удовлетворение потребностей государства и
общества документной ретроспективной информацией. Повышение уровня
информированности граждан путем обеспечения их архивными материалами.
Показатели
эффективности
Содержание одной единицы хранения архивных документов (дел
управленческой, научно-технической документации, бюкс, кадра негатива
и позитива, магнитного диска, микрофиш, слайда, личных фондов)
Средние затраты на хранение одного печатного издания
Показатели
результата
Достижение необходимых условий по обеспечению сохранности и
использования документов Национального архивного фонда, архива печати,
функционирования государственных архивных учреждений, оснащения их
материально-технической базы, дальнейшее развитие и совершенствование
модели архивного дела и систем документации.
Расходы на реализацию программы

233 408
236 937
301 426
350 568
426 899
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
023 Нашақорлықпен және есірткі бизнесімен күресті насихаттау
Кіші бағдарлама
Сипаттау
Ұйымдасқан есірткі қоғамдарын айқындау және олардың қызметіне тосқауыл кою кезіндегі мемлекеттік органдардың қызметін жариялау, халықаралық есірткі бизнесі пайдаланатын қаржы ағымдарын айқындау, бақылау және жою тетіктерін әзірлеу
3-стратегиялық бағыт
Отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру

233 408
236 937
301 426
350 568
426 899
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
023 Пропаганда борьбы с наркоманией и наркобизнесом
Подпрограмма
Описание
Освещение деятельности государственных органов при выявлении и
пресечении деятельности организованных наркообществ, разработка
механизма выявления, контроля и ликвидации финансовых потоков,
используемых международным наркобизнесом
Стратегическое
направление 3.
Повышение конкурентоспособности отечественного информационного
пространства

3.1-мақсат.
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жетілдіру аясында қазақстандықтардың әлеуметтік оптимизмін қалыптастыру
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есебі
2008 жыл жоспары
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Нашақорлықпен күрес мәселелерін жария етуге бағытталған өткізілген іс-шаралар саны
Бірлік
4
6
8
10
Есіркіге қарсы насихат мақсатында шығарылған теле және бейне материалдардың саны
Бірлік
7
7
10
14
Сапа көрсеткіштері
Азаматтардың нашақорлықтың зиянын, есірткі құралдарын қолдану әкелетін орны толмас салдарларды ұғынуы.
Тиімділік көрсеткіштері
Бір іс-шараның (дөңгелек үстелдер, конференциялар, семинар-тренингтер) өткізілуіне жұмсалатын шығынның орташа құны Мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бір бейнероликтің өндірісіне жұмсалатын шығындардың орташа құны
Нәтиже көрсеткіштері
Есірткіге қарсы күресті насихаттау жөніндегі бейнероликтер өндіруді және көрсетуді жүзеге асыру, осы бағытта жұмыс істейтін сарапшыларды, республикалық БАҚ өкілдерін шақыра отырып, есірткіге қарсы насихаттың негізгі бағыттарын талқылау жөнінде семинарлар, тренингтер конференциялар өткізу.
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
22 756
10 902
14 753
14 753
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
024 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының баска да тілдерін дамыту жөніндегі ақпараттық жүйелерді құру
Сипаттау
Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
2-стратегиялық бағыт
Қазақстан халқын біріктіру факторы ретінде төзімді тілдік орта құру

Цель 3.1.
Формирование социального оптимизма казахстанцев в рамках
совершенствования государственной информационной политики
Задача
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Количество прове-
денных мероприя-
тий, направленных
на освещение
вопросов борьбы с
наркоманией
Ед.
4
6
8
10
Количество теле-,
видео материалов,
выпущенных в целях
антинаркотической
пропаганды
Ед.
7
7
10
14
Показатели
качества
Осознание гражданами вреда наркомании, пагубных последствий от
употребления наркотических средств
Показатели
эффективности
Средняя стоимость затрат на проведение 1-го мероприятия (круглых
столов, конференций, семинар-тренингов);
Средняя стоимость затрат на производство 1-го видеоролика на
государственном и русском языках.
Показатели
результата
Осуществление производства и трансляции видеороликов по
антинаркотической пропаганде, проведение семинаров, тренингов,
конференции по обсуждению основных направлений антинаркотической
пропаганды с приглашением представителей республиканских СМИ,
экспертов работающих в данном направлении.
Расходы на реализацию программы
22 756
10 902
14 753
14 753
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
024 Создание информационных систем по развитию государственного языка
и других языков народа Казахстана
Описание
Реализация Государственной программы функционирования и развития
языков на 2001-2010 годы
Стратегическое
направление
Создание толерантной языковой среды как фактора единения народа
Казахстана

2.1-мақсат.
Мемлекеттік тілді, Қазақстан халқының тілдерін дамыту және тілдердің үш тұғырлығы принципін іске асыру
2.1.1-міндет
Мемлекеттік тілдің әлеуметтік-коммуникативтік және топтастыру функцияларын кеңейту
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есеп
2008 жыл жоспар
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Мемлекеттік органдарда жалпы құжат айналымындағы мемлекеттік тілде іс жүргізудің ара салмағы
%
40
50
60
80
90
Мемлекеттік тілді онлайындық мультимедиалық қашықтықтан оқыту курстарымен қамтылған республика халқының үлесі
%
-
5,6
8,0
13
17
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазіргі ақпараттық-коммуникациялық технологияларды кеңінен пайдалану жолымен жұмсалатын шығындарды төмендете отырып, мемлекеттік тілді оқыту тиімділігін арттыру
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

Цель 2.1
Развитие государственного языка, языков народа Казахстана и реализация
принципа триединства языков
Задача 2.1.1.
Расширение социально-коммуникативных и консолидирующих функций
государственного языка
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Удельный объем
делопроизводства
на государственном
языке в государ-
ственных органах в
общем объеме
документооборота
%
40
50
60
80
90
Доля населения
республики,
охваченных онлай-
новыми мультиме-
дийными дистан-
ционными курсами
по обучению
государственному
языку
%
-
5,6
8,0
13
17
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге

948 433
975 856
328 298
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
025 Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
Сипаттау
Қазақстан Республикасында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
3-стратегиялық бағыт
Отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
3.1-мақсат.
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жетілдіру аясында қазақстандықтардың әлеуметтік оптимизмін қалыптастыру
3.1.1-міндет
Отандық бұқаралық ақпарат құралдарының Қазақстанның Даму стратегиясы мен әлемнің бәсекеге қабілетті 50 елдің қатарына енуін ақпараттық қолдаудың тиімділігін арттыру мен кеңейту
3.1.2-міндет
Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру бойынша медиа-кеңістікпен өзара іс-қимылды жандандыру

948 433
975 856
328 298
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
025 Проведение государственной информационной политики
Описание
Проведение государственной информационной политики в Республике
Казахстан
Стратегическое
направление 3.
Повышение конкурентоспособности отечественного информационного
пространства
Цель 3.1.
Формирование социального оптимизма казахстанцев в рамках
совершенствования государственной информационной политики
Задача 3.1.1.
Расширение и повышение эффективности информационной поддержки
Стратегии развития и вхождения Казахстана в число 50-ти наиболее
конкурентоспособных стран мира отечественными средствами массовой
информации
Задача 3.1.2.
Активизация взаимодействия с медиа-сообществом по реализации
государственной информационной политики

Сағат 16-дан 24-ке дейінгі таралымдардың мемлекеттік теле-арналардағы орташа тәуліктік көлемінің қамтылуы; БАҚ электрондық құралдар арқылы қазақ тілінде аудио көрнекі өнімді шығару; Қазақстан Республикасының Заңын сақтай отырып, электрондық БАҚ-ты күнделікті бақылауға алу.
Бағдарламаларды іске асыруға жұмсалатын шығыстар
12 076 370
16 467 456
16 467 456
16 530 854
16 595 045
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
026 Цифрлық телерадио хабарларын таратуды дамыту
Сипаттау
Хабар таратудың цифрлық жүйесін дамыту жолымен қазақстандық ақпарат рыногын нығайту үшін жағдай жасау. Спутниктік және жер үсті сегменттеріндегі телерадио хабарларын тарату инфрақұрылымын цифрлық стандартқа, оның ішінде жоғары айқындықтағы стандартқа кезең-кезеңмен ауыстыруды жүзеге асыру. 2015 жылы балама хабар таратуды тоқтату, халықтың барлық санаттары үшін цифрлық телерадио хабарларын таратудың қол жетімділігін қамтамасыз ету, көп бағдарламалы цифрлық теледидар және радио қызметін ұсынатын операторлар рыногын құру, цифрлық телерадио хабарларын тарату саласындағы субъектілердің өзара іс-қимылын реттейтін және регламенттейтін нормативтік құқықтық және техникалық құжаттарды әзірлеу, радио жиілік спектрін қайта қарау, жиілік саясатын жетілдіру, тұрғындардың қажеттілігін қамтамасыз ету үшін республика аумағында цифрлық қабылдау құрылғыларын өндіруге жәрдем көрсету
3-стратегиялық бағыт
Отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру

телеканалов от 16 до 24 часов;
Производство аудиовизуальной продукции на государственном языке
электронными средствами массовой информации; Проведение ежедневного
мониторинга электронных средств массовой информации на предмет
соблюдения законодательства Республики Казахстан
Расходы на реализацию программы
12 076 370
16 467 456
16 467 456
16 530 854
16 595 045
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
026 Развитие цифрового телерадиовещания
Описание
Создание условий для укрепления казахстанского информационного рынка
путем развития цифровой системы вещания. Осуществление поэтапного
перевода инфраструктуры телерадиовещания в спутниковом и наземном
сегментах на цифровой стандарт, в том числе на стандарт высокой
четкости. Прекращение аналогового вещания в 2015 году, обеспечение
доступности цифрового телерадиовещания для всех категорий населения,
создание рынка операторов, предоставляющих услуги многопрограммного
цифрового телевидения и радио, разработка нормативных правовых и
технических документов, регулирующих и регламентирующих
взаимодействие субъектов в области цифрового телерадиовещания,
пересмотр радиочастотного спектра, совершенствование частотной
политики, содействие производству на территории республики цифровых
приемных устройств для удовлетворения потребностей населения.
Стратегическое
направление 3.
Повышение конкурентоспособности отечественного информационного
пространства

3.2-мақсат.
Отандық ақпараттық өнімнің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
3.2.1-міндет
Цифрлық телерадио хабарларын таратуды енгізу
Көрсеткіштер
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл есеп
2008 жыл жоспар
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (болжам)
2011 жыл (болжам)
Сандық көрсеткіштер
Цифрлық хабар таратумен республика аумағының қамту
%
25
40
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаларды іске асыруға арналған шығыстар
22 400
6 121 088
6 256 000
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
028 Республикалық маңызы бар көпшілік кітапханалардағы ақпаратқа кол жеткізуді қамтамасыз ету
Сипаттау
Оқырмандарды кітапханалық, анықтамалық-кітапханалық және ақпараттық қамтамасыз етуді іске асыру, пайдаланушыларды ғаламдық интернет-ресурстарына кол жеткізумен қамтамасыз ету, оқырмандардың, соның ішінде, зағип және нашар көретін азаматтардың рухани, зияткерлік және мәдени қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған мәдени және ағартушылық қызметтерді іске асыру, кітапхана пайдаланушыларының жұмыс істеуіне оңтайлы жағдайлар жасау. Кітап көрмелерін, және таныстырылымдарын, оқырмандар конференцияларын, дөңгелек үстелдер және шығармашылық кездесулер өткізу, халықаралық кітапхана ынтымақтастығы жөніндегі іс-шараларға қатысу
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер салаларының бәсекеге қабілеттілігін арттыру

Цель 3.2.
Повышение конкурентоспособности отечественного информационного
продукта
Задача 3.2.1
Внедрение цифрового телерадиовещания
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 г.
(отчет)
2008 г.
(План)
2009 г.
(Прогноз)
2010 г.
(Прогноз)
2011 г.
(Прогноз)
Показатели
количества
Охват территории
республики
цифровым вещанием
%
25
40
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на реализацию программы
22 400
6 121 088
6 256 000
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
028 Обеспечение доступа к информации в публичных библиотеках
республиканского значения
Описание
Реализация библиотечного, справочно-библиографического и
информационного обеспечения читателей, обеспечение доступа
пользователей к глобальным интернет-ресурсам, реализация культурной и
просветительской деятельности, направленной на удовлетворение
духовных, интеллектуальных и культурных потребностей читателей, в том
числе незрячих и слабовидящих граждан, создание оптимальных условий
для работы пользователей библиотек. Проведение книжных выставок и
презентаций, читательских конференций, круглых столов и творческих
встреч, участие в мероприятиях по международному библиотечному
сотрудничеству.
Стратегическое
направление 1.
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства

3 502 164
2 045 602
3 790 000
3 970 000
2 659 050
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
030 Жаңа ақпараттық технологияларды пайдалана отырып халықтың мәдени құндылықтарға кол жеткізуін кеңейту
Сипаттау
Жалпыұлттық мәдениет кеңістігін нығайту, ел өңірлері арасында мәдени алмасуларды кеңейту; ұлттық мәдениеттің жаһандық ақпараттық желіге кірігуі; жалпылай және жекелеген аспектілер бойынша Қазақстанның тарихы, мәдениеті, географиясы, саясаты туралы жалпы білімді таратуға бағытталған топтаманы қалыптастыру; Жоғары деңгейдегі дайындығы бар ғылыми қызметкерлер мен мамандардың, соның ішінде қоғамдық гуманитарлық пәндер саласындағы маманданардың тақырыпты терең зерделеуіне жәрдем көрсету; оқу материалын беріп қана қоймай, сонымен катар қажетті қосымша әдебиетті беру жолымен формалды және формалды емес білімге қолдауды жүзеге асыру; кең көлемдегі білімдер бойынша бір реттік сипаттағы ақпарат қажеттілігін қанағаттандыру; кітапхананың дәстүрлі қорын электрондық түрдегі құжаттармен кеңейту және, жеке тұлғалардың қолжазбалық және бағалы кітабын сақтандыру қорының қызметін орындау.
1-стратегиялық бағыт
Мәдениет және өнер салаларының бәсекеге қабілеттілігін арттыру

3 502 164
2 045 602
3 790 000
3 970 000
2 659 050
Администратор
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная
программа
030 Расширения доступа населения к культурным ценностям с
использованием новых информационных технологий
Описание
Укрепление общенационального культурного пространства, расширение
культурного обмена между регионами страны; интеграция национальной
культуры в глобальную информационную сеть; формирование коллекций,
направленные на распространение общих знаний об истории, культуре,
географии, политики Казахстана, как в целом, так и по отдельным
аспектам; содействие глубокому изучению темы (предмета) научными
работниками и специалистами высокого уровня подготовленности, в том
числе, специалистами в области общественных гуманитарных дисциплин;
осуществление поддержки как формального, так и неформального
образования, путем предоставления не только учебного материала, но и
необходимой дополнительной литературы; необходимость удовлетворения
потребности в информации одноразового характера по широкому кругу
знаний; расширение традиционного библиотечного фонда документами в
электронном виде и выполнение функции страхового фонда рукописной и
ценной книги частных лиц.
Стратегическое
направление
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства

1 126 428
1 004 962
1 052 825
1-стратегиялық бағыт, мәдениет және өнер салаларының бәсекеге қабілеттілігін арттыру
2-стратегиялық бағыт. Қазақстан халқын біріктіру факторы ретінде төзімді тілдік орта құру
3-стратегиялық бағыт. Отандық ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
4-стратегиялық бағыт. Мемлекеттілікті, халық бірлігін әрі қарай нығайту, ұлтты тұрақты дамыту үшін қоғамды шоғырландыруды қамтамасыз ету

1 126 428
1 004 962
1 052 825
СТРАТЕГИЧЕСКОЕ НАПРАВЛЕНИЕ 1.
Повышение конкурентоспособнос-
ти сферы культуры и искусства.
СТРАТЕГИЧЕСКОЕ НАПРАВЛЕНИЕ 2.
Создание толерантной языковой
среды как фактора единения
народа Казахстана.
СТРАТЕГИЧЕСКОЕ НАПРАВЛЕНИЕ 3.
Повышение конкурентоспособнос-
ти отечественного информацион-
ного пространства.
СТРАТЕГИЧЕСКОЕ НАПРАВЛЕНИЕ 4.
Дальнейшее укрепление
государственности, единства
народа и обеспечение
консолидации общества для
стабильного развития нации

301 040
284 317
404 505
485 726
597 433
1.1-мақсат. "Мәдени мұра" ұлттық стратегиялық жобасын әрі қарай іске асыру
1.1.1-міндет Тарихи-мәдени мұра объектілерін сақтау және дамыту
1.1.2-міндет Тарихи-мәдени мұраларды көпшілікке танымал ету, Қазақстанның бірегей бренді ретінде "мәдени мұра" бағдарламасының халықаралық беделін арттыру
1.2-мақсат. Отандық мәдениетті елде және шет елдерде көпшілікке танымал ету
1.2.1-міндет мәдениет саласындағы отандық өнімдерге қажеттіктің артуын ынталандыру
1.4-мақсат. мәдениет және өнер салаларының инфрақұрылымын дамыту
1.4.1-міндет мәдениет саласындағы нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру
2.1-мақсат. Мемлекеттік тілді, Қазақстан халқының тілдерін дамыту және тілдердің үш тұғырлығы принципін орындау
2.1.2-міндет Тілдердің үш тұғырлылық принципін орындау
2.1.3-міндет Қазақстан халқының тілдерін сақтау және дамыту
2.1.4-міндет Шет елдегі отандастармен мәдени байланыстарды нығайту және дамыту
3.1-мақсат. Мемлекеттік ақпараттың саясатты жетілдіру аясында қазақстандықтардың әлеуметтік оптимизмін қалыптастыру
3.1.1-міндет Отандық бұқаралық ақпарат құралдарының Қазақстанның Даму стратегиясы мен әлемнің бәсеке қабілетті 50 елдің қатарына енуін ақпараттық қолдаудың тиімділігін арттыру мен кеңейту

301 040
284 317
404 505
485 726
597 433
Цель 1.1 Дальнейшая реализация
Национального стратегического
проекта «Мәдени мұра»
Задача 1.1.1 Сохранение и
развитие объектов историко-
культурного наследия
Задача 1.1.2 Популяризация
историко-культурного наследия,
повышение международного
статуса программы «Мәдени
мұра» как уникального бренда
Казахстана
Цель 1.2 Популяризация
отечественной культуры в
стране и за рубежом
Задача 1.2.1 Стимулирование
роста востребованности
отечественного продукта сферы
культуры
Цель 1.4 Развитие инфраструк-
туры сферы культуры и
искусства
Задача 1.4.1. Совершенство-
вание нормативно-правовой базы
сферы культуры
Цель 2.1. Развитие
государственного языка, языков
народа Казахстана и реализация принципа триединства языков
Задача 2.1.2 Реализация
принципа триединства языков
Задача 2.1.3 Сохранение и
развитие языков народа
Казахстана
Задача 2.1.4 Развитие и
укрепление культурных связей
с соотечественниками,
проживающими за рубежом
Цель 3.1. Формирование
социального оптимизма
казахстанцев в рамках
совершенствования
государственной информационной
политики
Задача 3.1.1. Расширение и
повышение эффективности
информационной поддержки
Стратегии развития и вхождения
Казахстана в число 50-ти
наиболее конкурентоспособных
стран мира отечественными
средствами массовой информации

3.1.2-міндет Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру бойынша медиа-кеңістікпен өзара іс-қимылды жандандыру
3.1.3-міндет Бұқаралық ақпарат құралдарының құқықтық мәдениетін көтеру және заңнаманы сақтауды қамтамасыз ету
3.2-мақсат Отандық ақпараттық өнімнің бәсеке қабілеттілігін арттыру
3.2.3-міндет Мемлекеттік электрондық БАҚ-ты тақырыптық саралау (жұмыс істейтін арналардың базасында республикалық мамандандырылған телеарналар құру)
3.2.3-міндет Шетелдік ақпараттық өнімге деген тәуелділіктің төмендеуі

Задача 3.1.2. Активизация
взаимодействия с медиа-
сообществом по реализации
государственной информационной
политики
Задача 3.1.3. Повышение
правовой культуры средств
массовой информации и
обеспечение соблюдения
законодательства
Цель 3.2. Повышение
конкурентоспособности
отечественного информационного
продукта
Задача 3.2.3 Тематическая
дифференциация государственных
электронных СМИ (создание
республиканских специализиро-
ванных телеканалов на базе
действующих)
Задача 3.2.4 Снижение
зависимости от зарубежного
информационного продукта

4.1-мақсат Халық бірлігін қамтамасыз ету және жалпы қазақстандық патриотизмді қалыптастыру
4.1.1-міндет Ұлтаралық келісімді нығайту және Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлін одан әрі көтеру
4.1.2-міндет Қазақстанның даму Стратегиясы мен басымдықтарын және жүргізіліп отырған мемлекеттік саясатты түсіндіру және насихаттау
4.1.3-міндет Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріне құрметпен қарауды қалыптастыру

Цель 4.1 Обеспечение единства
народа и формирование
общеказахстанского патриотизма
Задача 4.1.1 Сохранение и
укрепление межнационального
согласия и дальнейшее
повышение роли Ассамблеи
народа Казахстана
Задача 4.1.2 Разъяснение и
пропаганда Стратегии и
приоритетов развития
Казахстана и проводимой
государственной политики
Задача 4.1.3 Формирование
уважительного отношения к
государственным символам
Республики Казахстан