Туындау және таралу қатері төнген кезде шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин енгізілетін инфекциялық аурулардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2269 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған туындау және таралу қатері төнген кезде шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин енгізілетін инфекциялық аурулардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн еткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 2269 қаулысымен
бекітілген
Туындау және таралу қатері төнген кезде шектеу іс-шаралары,
оның ішінде карантин енгізілетін инфекциялық аурулардың тізбесі
1. Оба
2. Тырысқақ
3. Сары қызба
4. Ауыр қатты респираторлық синдром
5. Вирусты геморрагиялық қызбалар
6. Фекальды-оральды жолмен берілетін вирусты гепатиттер
7. Сүзек-қылау аурулары
8. Сальмонеллез
9. Дизентерия
10. Басқа да қатты ішек инфекциялары
11. Пандемиялық тұмау (A/H1N1 тұмауы, құс тұмауы және басқа да түрлері)
12. Ауа-тамшы инфекциялары

Об утверждении перечня инфекционных заболеваний, при угрозе возникновения и распространения которых вводятся ограничительные мероприятия, в том числе карантин
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2269. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 130.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень инфекционных заболеваний, при угрозе возникновения и распространения которых вводятся ограничительные мероприятия, в том числе карантин.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2009 года № 2269
Перечень
инфекционных заболеваний, при угрозе возникновения и
распространения которых вводятся ограничительные
мероприятия, в том числе карантин
1. Чума
2. Холера
3. Желтая лихорадка
4. Тяжелый острый респираторный синдром
5. Вирусные геморрагические лихорадки
6. Вирусные гепатиты с фекально-оральным механизмом передачи
7. Тифо-паратифозные заболевания
8. Сальмонеллез
9. Дизентерия
10. Другие острые кишечные инфекции
11. Пандемический грипп (грипп A/H1N1, птичий грипп и другие виды)
12. Воздушно-капельные инфекции