Қазақстан Республикасының Конституциясы қабылдануының 15 жылдығын мерекелеуге дайындалу және оны өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2271 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Конституциясы қабылдануының 15 жылдығын мерекелеуге дайындалу және оны өткізу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы қабылдануының 15 жылдығын (бұдан әрі - Конституцияның 15 жылдығы) мерекелеуге дайындалу және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы;
2) Конституцияның 15 жылдығын мерекелеуге дайындалу және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары)бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдар (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шараларды іске асыру жөніндегі шаралар қабылдасын және 2010 жылғы 10 шілдеге және 10 желтоқсанға Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігіне оның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.04.12 N 295 Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі 2010 жылғы 20 шілдеге және 20 желтоқсанға Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.04.12 N 295 Қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы Ғ.P.Әбдірахымовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 2271 қаулысына
қосымша
РҚАО-ның ескертпесі!
Құрамға өзгерту енгізу көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.26 № 648 Қаулысымен (жариялануға жатпайды).
Қазақстан Республикасының Конституциясы қабылдануының 15
жылдығын мерекелеуге дайындалу және оны өткізу жөніндегі
ұйымдастыру комитетінің құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.01.15 № 10, 2010.04.12 N 295 Қаулыларымен.
Мәсімов                           - Қазақстан Республикасының
Кәрім Қажымқанұлы                   Премьер-министрі, төраға
Рогов                             - Қазақстан Республикасы
Игорь Иванович                      Конституциялық Кеңесінің
төрағасы, төрағаның орынбасары
(келісім бойынша)
Телебаев                    - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ғазиз Тұрысбекұлы              вице-министрі, хатшы
ұйымдастыру комитетінің мүшелері:
Әшімбаев                          - Қазақстан Республикасы
Мәулен Сағатханұлы                  Президентінің Әкімшілігі
Басшысының орынбасары (келісім
бойынша)
Әбдірахымов                       - Қазақстан Республикасының
Ғабидолла Рахматоллаұлы             Премьер-Министрі Кеңсесінің
Басшысы
Әбдіқалықова                      - Қазақстан Республикасының Еңбек
Гүлшара Наушақызы                   және халықты әлеуметтік қорғау
министрі
Баймағанбетов                     - Қазақстан Республикасының Ішкі
Серік Нұртайұлы                     істер министрі
Божко                             - Қазақстан Республикасының Төтенше
Владимир Карпович                   жағдайлар министрі
Жақсыбеков                        - Қазақстан Республикасының
Әділбек Рыскелдіұлы                 Қорғаныс министрі
Досмұхамбетов                     - Қазақстан Республикасының
Темірхан Мыңайдарұлы                Туризм және спорт министрі
Жәмішев                           - Қазақстан Республикасының Қаржы
Болат Бидахметұлы                   министрі
Құл-Мұхаммед                      - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы                     Мәдениет министрі
Жұмағалиев                        - Қазақстан Республикасының
Асқар Қуанышұлы                     Байланыс және ақпарат министрі
Айтжанова                         - Қазақстан Республикасының
Жанар Сейдахметқызы                 Экономикалық даму және сауда
министрі
Түймебаев                         - Қазақстан Республикасының Білім
Жансейіт Қансейітұлы                және ғылым министрі
Түсіпбеков                        - Қазақстан Республикасының Әділет
Рашид Төлеутайұлы                   министрі
Тасболатов                        - Қазақстан Республикасы
Абай Бөлікбайұлы                    Республикалық ұланының қолбасшысы
(келісім бойынша)
Нұрпейісов                        - Қазақстан Республикасы
Қайрат Айтмұхамбетұлы               Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы (келісім
бойынша)
Шаяхметов                         - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Әділ Шаяхметұлы                     қауіпсіздік комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)
Әбіқаев                           - Қазақстан Республикасы Сыртқы
Нұртай Әбіқайұлы                    істер министрінің бірінші
орынбасары
Ахметов                           - Қарағанды облысының әкімі
Серік Нығметұлы
Біләлов                           - Солтүстік Қазақстан облысының
Серік Сұлтанғазыұлы                 әкімі
Бозымбаев                         - Жамбыл облысының әкімі
Қанат Алдабергенұлы
Есімов                            - Алматы қаласының әкімі
Ахметжан Смағұлұлы
Ізмұхамбетов                      - Батыс Қазақстан облысының әкімі
Бақтықожа Салахатдинұлы
Қуандықов                         - Қызылорда облысының әкімі
Болатбек Баянұлы
Кулагин                           - Қостанай облысының әкімі
Сергей Витальевич
Көшербаев                         - Маңғыстау облысының әкімі
Қырымбек Елеуұлы
Мырзахметов                       - Оңтүстік Қазақстан облысының
Асқар Исабекұлы                     әкімі
Дьяченко                          - Ақмола облысының әкімі
Сергей Александрович
Рысқалиев                         - Атырау облысының әкімі
Бергей Сәулебайұлы
Сағындықов                        - Ақтөбе облысының әкімі
Елеусін Наурызбайұлы
Сағынтаев                         - Павлодар облысының әкімі
Бақытжан Әбдірұлы
Сапарбаев                         - Шығыс Қазақстан облысының әкімі
Бердібек Машбекұлы
Тасмағамбетов                     - Астана қаласының әкімі
Иманғали Нұрғалиұлы
Үмбетов                           - Алматы облысының әкімі
Серік Әбікенұлы
Мыңбай                            - Қазақстан Республикасы Президенті
Дархан Қамзабекұлы                  Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің
меңгерушісі (келісім бойынша)
Қанаев                            - Қазақстан Республикасы Президенті
Серікжан Зиаданұлы                  Әкімшілігі Мемлекеттік бақылау
және ұйымдастыру-аумақтық жұмыс
бөлімінің меңгерушісі (келісім
бойынша)
Бабақұмаров                       - Қазақстан Республикасы
Ержан Жалбақұлы                     Премьер-Министрі Кеңсесі
Басшысының орынбасары
Қарин                             - «Нұр Отан» халықтық-демократиялық
Ерлан Тынымбайұлы                   партиясының хатшысы (келісім
бойынша)
Сапарғалиев                       - «Құқықтық мониторинг, сараптама
Ғайрат Сапарғалиұлы                 және талдау» ғылыми-зерттеу
институты» жауапкершілігі
шектеулі серіктестігінің
директоры (келісім бойынша)
Имашев                            - Қазақстан Республикасы
Берік Мәжитұлы                      Парламентінің Сенаты Заңнама және
құқықтық мәселелер комитетінің
төрағасы (келісім бойынша)
Мұқашев                           - Қазақстан Республикасы
Рахмет Желдібайұлы                  Парламентінің Мәжілісі Заңнама
және сот-құқықтық реформа
комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 2271 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Конституциясы қабылдануының 15
жылдығын мерекелеуге дайындалу және оны өткізу жөніндегі
іс-шаралар жоспары

О подготовке и проведении празднования 15-летия принятия Конституции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2271
В целях подготовки и проведения празднования 15-летия принятия Конституции Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Состав организационного комитета по подготовке и проведению празднования 15-летия принятия Конституции Республики Казахстан (далее - 15-летие Конституции);
2) План мероприятий по подготовке и проведению празднования 15-летия Конституции (далее - План мероприятий).
2. Государственным органам и иным организациям (по согласованию) принять меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий, и представлять информацию о ходе его выполнения в Министерство культуры Республики Казахстан к 10 июля и 10 декабря 2010 года.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 12.04.2010 № 295.
3. Министерству культуры Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан к 20 июля и 20 декабря 2010 года.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 12.04.2010 № 295.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан Абдрахимова Г.Р.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2009 года № 2271
Примечание РЦПИ!
В Состав предусмотрены изменения постановлением Правительства РК от 26.06.2010 № 648 (не подлежит опубликованию).
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению
празднования 15-летия принятия Конституции Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 15.01.2010 № 10; от 12.04.2010 № 295.
Масимов                    - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Карим Кажимканович           председатель
Рогов                      - Председатель Конституционного Совета
Игорь Иванович               Республики Казахстан, заместитель
председателя (по согласованию)
Телебаев                   - вице-министр культуры
Газиз Турысбекович           Республики Казахстан, секретарь
члены организационного комитета:
Ашимбаев                   - заместитель Руководителя Администрации
Маулен Сагатханович          Президента Республики Казахстан (по
согласованию)
Абдрахимов                 - Руководитель Канцелярии Премьер-Министра
Габидулла Рахматуллаевич     Республики Казахстан
Абдыкаликова               - Министр труда и социальной защиты
Гульшара Наушаевна           населения Республики Казахстан
Баймаганбетов              - Министр внутренних дел Республики
Серик Нуртаевич              Казахстан
Божко                      - Министр по чрезвычайным ситуациям
Владимир Карпович            Республики Казахстан
Джаксыбеков                - Министр обороны Республики Казахстан
Адильбек Рыскельдинович
Досмухамбетов              - Министр туризма и спорта Республики
Темирхан Мынайдарович        Казахстан
Жамишев                    - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Кул-Мухаммед               - Министр культуры
Мухтар Абрарулы              Республики Казахстан
Айтжанова                  - Министр экономического развития и
Жанар Сейдахметовна          торговли Республики Казахстан
Туймебаев                  - Министр образования и науки
Жансеит Кансеитович          Республики Казахстан
Тусупбеков                 - Министр юстиции Республики Казахстан
Рашид Толеутаевич
Жумагалиев                 - Министр связи и информации
Аскар Куанышевич             Республики Казахстан
Тасбулатов                 - Командующий Республиканской гвардией
Абай Болюкбаевич             Республики Казахстан (по согласованию)
Нурпеисов                  - Председатель Агентства Республики
Кайрат Айтмухамбетович       Казахстан по делам государственной
службы (по согласованию)
Шаяхметов                  - Председатель Комитета национальной
Адиль Шаяхметович            безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
Абыкаев                    - первый заместитель Министра иностранных
Нуртай Абыкаевич             дел Республики Казахстан
Ахметов                    - аким Карагандинской области
Серик Ныгметович
Билялов                    - аким Северо-Казахстанской области
Серик Султангазиевич
Бозумбаев                  - аким Жамбылской области
Канат Алдабергенович
Есимов                     - аким города Алматы
Ахметжан Смагулович
Измухамбетов               - аким Западно-Казахстанской области
Бактыкожа Салахатдинович
Куандыков                  - аким Кызылординской области
Болатбек Баянович
Кулагин                    - аким Костанайской области
Сергей Витальевич
Кушербаев                  - аким Мангыстауской области
Крымбек Елеуович
Мырзахметов                - аким Южно-Казахстанской области
Аскар Исабекович
Дьяченко                   - аким Акмолинской области
Сергей Александрович
Рыскалиев                  - аким Атырауской области
Бергей Саулебаевич
Сагиндиков                 - аким Актюбинской области
Елеусин Наурызбаевич
Сагинтаев                  - аким Павлодарской области
Бакытжан Абдирович
Сапарбаев                  - аким Восточно-Казахстанской области
Бердибек Машбекович
Тасмагамбетов              - аким города Астаны
Имангали Нургалиевич
Умбетов                    - аким Алматинской области
Серик Абикенович
Мынбай                     - заведующий Отделом внутренней политики
Дархан Камзабекулы           Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Канаев                     - заведующий Отделом государственного
Серикжан Зиаданович          контроля и организационно-
территориальной работы Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Бабакумаров                - заместитель Руководителя Канцелярии
Ержан Жалбакович             Премьер-Министра Республики Казахстан
Карин                      - секретарь Народно-демократической партии
Ерлан Тынымбаевич            "Hуp Отан" (по согласованию)
Сапаргалиев                - директор ТОО "Научно-исследовательский
Гайрат Сапаргалиевич         институт правового мониторинга,
экспертизы и анализа" (по согласованию)
Имашев                     - Председатель Комитета по
Берик Мажитович              законодательству и правовым вопросам
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Мукашев                    - Председатель Комитета по
Рахмет Желдыбаевич           законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2009 года № 2271
План мероприятий
по подготовке и проведению празднования
15-летия Конституции Республики Казахстан

Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.04.12 N 295 Қаулысымен.
Р/с
Іс-шаралардың атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Ұйымдастыру-дайындалу іс-шаралары
1.
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар үшін Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына дайындалу және оны мерекелеу жөнінде ұсынымдар әзірлеу
Ұсынымдар
МАМ, БҒМ
2010 жылғы қаңтар
Талап етілмейді
-
2.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына мерекелеуге дайындалу және оны өткізу жөнінде тиісті өңірлік комиссиялар құру
Әкімдердің шешімдері
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы ақпан
Талап етілмейді
-
3.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығын мерекелеуге дайындалу және оны өткізу жөніндегі өңірлік іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және бекіту
Әкімдердің шешімдері
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы ақпан
Талап етілмейді
-
4.
Көрнекі насихат құралдарының эскиздерін әзірлеп, өңірлерге жіберуді қамтамасыз ету (бірыңғай символика, билбордтар, баннерлер, тартпалар, ұрандар, ұран сөздер, жалаулар, буклеттер, жапсырмалар және басқа материалдар)
Эскиздер
ММ, Конститутциялық кеңес (келісім бойынша)
2010 жылғы қаңтар - наурыз

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.04.2010 № 295.
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Сроки
исполне-
ния
Объем
финансиро-
вания
(тенге)
Источник
финансирова-
ния
1
2
3
4
5
6
7
1. Организационно-подготовительные мероприятия
1.
Разработка рекомендаций
по подготовке и празд-
нованию 15-летия
Конституции Республики
Казахстан для централь-
ных и местных государ-
ственных органов
Рекомен-
дации
МКИ, МОН
Январь
2010 года
Не
требуется
-
2.
Образование соответ-
ствующих региональных
организационных
комитетов по подготовке
и проведению
празднования 15-летия
Конституции Республики
Казахстан
Решения
акимов
акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Февраль
2010 года
Не
требуется
-
3.
Разработка и утвержде-
ние региональных планов
мероприятий по
подготовке и проведению
празднования 15-летия
Конституции Республики
Казахстан
Решения
акимов
акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Февраль
2010 года
Не
требуется
-
4.
Разработка и обеспече-
ние рассылки в регионы
эскизов средств
наглядной агитации
(единая символика,
билборды, баннеры,
перетяжки, лозунги,
слоганы, флаги,
буклеты, наклейки и
другие материалы)
Эскизы
МК, Консти-
туционный
Совет (по
согласованию)
Январь-
март
2010
года

200 000
Республикалық бюджет (ММ-ның 018 «Ішкі саяси тұрақтылық пен қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты жүргізу» бағдарламасы шеңберінде)
5.
Мемлекеттік рәміздер жөніндегі республикалық комиссияның Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған отырысын өткізу
ММ-ның бұйрығы
ММ
2010 жылғы мамыр
2 400 000
Республикалық бюджет (ММ-ның 018 «Ішкі саяси тұрақтылық пен қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты жүргізу» бағдарламасы шеңберінде)

200000
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программы
МК 018
«Проведение
государст-
венной
политики в
области
внутриполи-
тической
стабильнос-
ти и общест-
венного
согласия»
5.
Проведение заседания
Республиканской
комиссии по государст-
венным символам,
посвященного 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Приказ
МК
МК
Май
2010
года
2400000
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программы
МК 018
«Проведение
государст-
венной
политики в
области
внутриполи-
тической
стабильности
и обществен-
ного
согласия»

2. Ақпараттық-идеологиялық жұмыс
6.
Республикалық және облыстық БАҚ-тарда Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған арнайы айдарлар ашу
БАМ-ның бұйрығы
БАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы қаңтар, одан әрі жыл бойы
Республикалық және өңірлік мемлекеттік ақпараттық тапсырыс шеңберінде
Республикалық және жергілікті бюджеттер
7.
Астана қаласында өткізілетін негізгі салтанатты және мерекелік іс-шараларды республикалық телекомпаниялардың эфирлерінде тікелей трансляциялауды қамтамасыз ету
БАМ-ның бұйрығы
БАМ
2010 жылғы тамыз
025 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу» бюджеттік бағдарламасының шеңберінде
Республикалық бюджет
8.
«Қазақстан Республикасының Конституциясы» тартулық данасын дайындауды және басып шығаруды қамтамасыз ету (қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде)
БАМ-ның бұйрығы
БАМ
2010 жыл бойы
23 300 000
Республикалық бюджет (БАМ-ның 017 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» бағдарламасы шеңберінде)
9.
Қазақстан Республикасы Конституциясының ғылыми-практикалық түсіндірмесін дайындауды және басып шығаруды қамтамасыз ету
БАМ-ның бұйрығы
БАМ, Конституциялық кеңес (келісім бойынша), БҒМ
2010 жылғы наурыз
1 004 808
Республикалық бюджет (БАМ-ның 017 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» бағдарламасы шеңберінде)
10.
Мерейтойға арналған іс-шараларды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз ету, жарияланымдар және теле-радио сұхбаттар, арнайы жаңалықтар, интервьюлер және басқа да материалдар серияларын ұйымдастыру
БАМ-ның бұйрығы
БАМ
2010 жыл бойы
Мемлекеттік ақпараттық тапсырыс шеңберінде
Республикалық бюджет
11.
Жетекші шетелдік БАҚ-тарда имидждік материалдарды орналастыруды ұйымдастыру
CIM-нің бұйрығы
CIM
2010 жыл бойы
102 900 000
Республикалық бюджет (СІМ-нің 001 «Сыртқы саяси қызметтерді үйлестіру жөніндегі қызметтер» бағдарламасы шеңберінде)
12.
Республикалық және өңірлік БАҚ материалдарында Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығы символикасын орналастыруды қамтамасыз ету
БАМ-ның бұйрығы, әкімдердің шешімдері
БАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жыл бойы
Республикалық және өңірлік мемлекеттік ақпараттық тапсырыс шеңберінде
Республикалық және жергілікті бюджеттер
13.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығы тақырыбы бойынша аудио- және видео роликтерді әзірлеу және республикалық және өңірлік БАҚ эфирлерінде прокаттау
БАМ-ның бұйрығы
БАМ
2010 жыл бойы
Мемлекеттік ақпараттық тапсырыс шеңберінде
Республикалық бюджет
14.
Танымал қоғам қайраткерлерінің, Қазақстан Республикасының Конституциясын әзірлеуге қатысқан ғалымдардың, саясаткерлердің қатысуымен теледидар бағдарламаларының республикалық және өңірлік циклін өткізу
БАМ-ның бұйрығы
БАМ
2010 жыл бойы
Мемлекеттік ақпараттық тапсырыс шеңберінде
Республикалық бюджет

2. Информационно-идеологическая работа
6.
Открытие в республикан-
ских и областных СМИ
специальных рубрик,
посвященных 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Приказ
МСИ
МСИ, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Январь,
далее
в течение
2010 года
В рамках
республи-
канского
и регио-
нального
государст-
венного
информа-
ционного
заказа
Республи-
канский и
местный
бюджеты
7.
Обеспечение прямой
трансляции основных
торжественных и
праздничных мероприя-
тий, проводимых в
городе Астане в эфире
республиканских
телекомпаний
Приказ
МСИ
МСИ
Август
2010 года
В рамках
программы
МСИ 025
«Проведение
государст-
венной
информа-
ционной
политики»
Республи-
канский
бюджет
8.
Обеспечение подготовки
и издания подарочного
экземпляра «Конституция
Республики Казахстан»
(на казахском, русском
и английском языках)
Приказ
МСИ
МСИ,
Конституцион-
ный Совет
(по
согласованию)
В течение
2010 года
23300000
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программы
МСИ
017 «Издание
социально
важных видов
литературы»)
9.
Обеспечение подготовки
и издания научно-
практического
комментария Конституции
Республики Казахстан
Приказ
МСИ
МСИ,
Консти-
туционный
Совет (по
согласованию),
МОН
Июнь
2010 года
1004808
Республикан-
ский бюджет
в рамках
программы
МСИ
017 «Издание
социально
важных видов
литературы»
10.
Обеспечение освещения в
средствах массовой
информации мероприятий,
организовать серии
публикаций и теле-радио
выступлений, специали-
зированных новостей,
интервью и других
материалов посвященных
юбилею
Приказ
МСИ
МСИ
В течение
2010
года
В рамках
государст-
венного
информа-
ционного
заказа
Республикан-
ский бюджет
11.
Организация размещения
имиджевых материалов в
ведущих зарубежных СМИ
Приказ
МИД
МИД
В течение
2010 года
102900000
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программы
МИД 001
«Услуги по
координации
внешнеполи-
тической
деятель-
ности»
12.
Обеспечение размещения
в материалах республи-
канских и региональных
СМИ символики 15-летия
Конституции Республики
Казахстан
Приказ
МСИ,
решения
акимов
МСИ, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
В течение
2010 года
В рамках
республи-
канского
и регио-
нального
государст-
венного
информа-
ционного
заказа
Республи-
канский и
местный
бюджеты
13.
Изготовление и прокат в
эфире республиканских и
региональных СМИ аудио-
и видеороликов на тему
15-летия Конституции
Республики Казахстан
Приказ
МСИ
МСИ
В течение
2010 года
В рамках
государст-
венного
информа-
ционного
заказа
Республикан-
ский бюджет
14.
Проведение республикан-
ских и региональных
циклов телевизионных
передач с участием
известных общественных
деятелей, ученых-
участников разработки
Конституции Республики
Казахстан, политиков
Приказ
МСИ
МСИ
В течение
2010 года
В рамках
государст-
венного
информа-
ционного
заказа
Республикан-
ский бюджет

3. Астана қаласында 28 - 30 тамызда Қазақстан Республикасының Конституциясы күнін мерекелеуді ұйымдастыру және өткізу
15.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған әскери шеру өткізу
Қорғанысминінің бұйрығы
Қорғанысмині
2010 жылғы 30 тамыз
560 571 000
Республикалық бюджет (ҚМ-нің 007 «Қарулы күштерді тылдық қамтамасыз ету», 019 «Қазақстан Республикасы қорғаныс күштерінің жауынгерлік әзірлігін арттыру», 014 «Әскери қызметшілердің тәрбиелік және моральдік-психологиялық даярлығын арттыру») бағдарламалары шеңберінде
16.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығын мерекелеуге арналған салтанатты жиналыс және мерекелік концертті дайындау және өткізу
Салтанатты концерт
ММ, Президент Әкімшілігі (келісім бойынша), Конституциялық кеңес (келісім бойынша), Астана қаласының әкімі
2010 жылғы 28 тамыз
250 078 449
Республикалық бюджет (ММ-ның 011 «Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» бағдарламасы шеңберінде
17.
Іс-шаралар өткізілетін орындарда қоғамдық тәртіпті және жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
IIМ-нің бұйрығы, әкімдердің шешімдері
IIМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-
18.
Іс-шаралар өткізілетін орындарда жедел медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз ету
ДСМ-нің бұйрығы, әкімдердің шешімдері
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-
19.
Мерекелік іс-шаралар өткізу кезінде өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету
ТЖМ-нің бұйрығы, әкімдердің шешімдері
ТЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-

3. Организация и проведение празднования
Дня Конституции Республики Казахстан 28 - 30 августа в г. Астане
15.
Проведение военного
парада, посвященного
15-летию Конституции
Республики Казахстан
Приказ МО
МО
30 августа
2010 года
560571000
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программ МО
007 «Тыловое
обеспечение
Вооруженных
Сил»,
019
«Повышение
боевой
готовности
ВС
Республики
Казахстан»,
014
«Повышение
воспитатель-
ной и
морально-
психологи-
ческой
подготовки
военнослу-
жащих»
16.
Организация и проведе-
ние торжественного
собрания и праздничного
концерта, посвященных
празднованию 15-летия
принятия Конституции
Республики Казахстан
Торжест-
венный
концерт
МК,
Администрация
Президента
(по согласо-
ванию), Конс-
титуционный
совет (по
согласованию),
аким города
Астаны
28 августа
2010 года
250078449
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программы
МК 011
«Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий»
17.
Обеспечение обществен-
ного порядка и
безопасности дорожного
движения в местах
проведения мероприятий
Приказ
МВД,
решения
акимов
МВД, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Август
2010 года
Не
требуется
-
18.
Обеспечение оперативно-
го медицинского
обслуживания в местах
проведения мероприятий
Приказ
МЗ,
решения
акимов
МЗ, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Август
2010 года
Не
требуется
-
19.
Обеспечение противопо-
жарной безопасности во
время проведения
праздничных мероприятий
Приказ
МЧС,
решения
акимов
МЧС, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Август
2010 года
Не
требуется
-

4. Республика бойынша салтанатты іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
20.
Облыстарда, Астана және Алматы қалаларында, мемлекеттік органдар мен ведомстволарда, барлық меншік түріндегі кәсіпорындар мен мекемелердің еңбек ұжымдарында Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған салтанатты жиындар өткізу
Салтанатты жиындар
Орталық және жергілікті атқарушы органдар, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2010 жылғы шілде - тамыз
Талап етілмейді
-
21.
Әскери бөлімдер мен бөлімшелерде әскери және оқу дайындықтардағы ерекше көзге түскен әскери қызметкерлерді көтермелей отырып, Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған салтанатты сапқа тұру рәсімін өткізу
Мүдделі мемлекеттік органдардың бұйрығы
Қорғанысмині, IIМ, ҰҚК (келісім бойынша), ТЖМ, Республикалық ұлан (келісім бойынша)
2010 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-
22.
Мемлекеттік қызметке жаңадан кіріскен мемлекеттік қызметшілердің Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған ант қабылдау салтанатты рәсімін өткізу
Ант қабылдау
Орталық және жергілікті атқарушы органдар, МҚА (келісім бойынша), «Hұp Отан» ХДП (келісім бойынша)
2010 жылғы шілде - тамыз
Талап етілмейді
-
23.
Қазақстан Республикасы Конституциясы күні 16 жасқа толатын азаматтарға жеке куәліктер, паспорттар берудің салтанатты рәсімін өткізу
Тиісті құжаттарды табыс ету
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2010 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-
24.
Өңірлерде Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған шерулер, митингтер өткізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2010 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-
25.
Мемлекеттік қызметшілерге, жас отбасыларға және азаматтардың басқа топтарына пәтер кілттерін тапсыру салтанатты рәсімі
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2010 жыл бойы
Талап етілмейді
-

4. Организация и проведение торжественных мероприятий по республике
20.
Проведение в областях,
городах Астане и
Алматы, в государствен-
ных органах и ведомст-
вах, трудовых коллекти-
вах предприятий и
учреждений всех форм
собственности
торжественных собраний
посвященных 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Торжест-
венные
собрания
Центральные и
местные
исполнительные
органы, НДП
«Hуp Отан» (по
согласованию)
Июль-
август
2010 года
Не
требуется
-
21.
Проведение торжествен-
ных построений в
воинских частях и
подразделениях, с
поощрением особо
отличившихся военнослу-
жащих в боевой и
учебной подготовке
посвященных 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Приказы
заинтере-
сованных
государ-
ственных
органов
МО, МВД, КНБ
(по согласо-
ванию), МЧС,
Республиканс-
кая гвардия
(по
согласованию)
Август
2010 года
Не
требуется
-
22.
Проведение торжествен-
ной церемонии принятия
присяги государствен-
ными служащими, впервые
поступившими на
государственную службу,
посвященной 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Принятие
присяги
Центральные и
местные
исполнительные
органы,
АДГС (по
согласованию),
НДП «Hуp Отан»
(по
согласованию)
Июль-
август
2010 года
Не
требуется
-
23.
Проведение торжествен-
ной церемонии вручения
удостоверений личности,
паспортов гражданам,
которым в День
Конституции Республики
Казахстан исполняется
16 лет
Вручение
соответ-
ствующих
докумен-
тов
Акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы, НДП
«Hуp Отан» (по
согласованию)
Август
2010 года
Не
требуется
-
24.
Проведение шествий,
митингов в регионах,
посвященных 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Информа-
ция в
Админист-
рацию
Президен-
та Рес-
публики
Казахстан
Акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы, НДП
«Hуp Отан» (по
согласованию)
Август
2010 года
Не
требуется
-
25.
Торжественная церемония
вручения ключей от
квартир государственным
служащим, молодым
семьям и другим
категориям граждан
Информа-
ция в
Админист-
рацию
Президен-
та Рес-
публики
Казахстан
Акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы, НДП
«Hуp Отан» (по
согласованию)
В течение
2010 года
Не
требуется
-

5. Ғылыми-практикалық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
26.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған «Ұлт, тіл, тәуелсіздік» ғылыми-практикалық конференциясын өткізу
ММ-ның бұйрығы
ММ
2010 жыл бойы
3 160 360
Республикалық бюджет (ММ-ның 005 «Мемлекеттік тілдің және басқа да Қазақстан халқының тілдерін дамыту» бағдарламасы шеңберінде)
27.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған Республикалық патриоттар форумын өткізу
ММ-ның бұйрығы
ММ, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2010 жылғы маусым

5. Организация и проведение научно-практических мероприятий
26.
Проведение научно-
практической конфе-
ренции «Нация, язык,
независимость»,
посвященной 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Приказ
МК
МК
В течение
2010 года
3160360
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программы
МК 005
«Развитие
государст-
венного
языка и
других язы-
ков народа
Казахстана»)
27.
Проведение республикан-
ского форума патриотов,
посвященного 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Приказ
МК
МК, НДП «Hyp
Отан» (по
согласованию)
Июнь
2010 года

46 618 399
Республикалық бюджет (СІМ-нің 006 «Өкілдік шығындар» бағдарламасы шеңберінде)
29.
Қазақстандағы президенттік институт құрылуының 20 жылдығына арналған «Қазақстан Республикасындағы президенттік институт: тарихы және қазіргі кезеңі» тақырыбында халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу
Халықаралық ғылыми-практикалық конференция
Конституциялық Кеңес (келісім бойынша), СІМ, БҒМ, БАМ, Алматы қ. әкімі, ҚазҰУ (келісім бойынша)
2010 жылғы сәуір

46618399
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программы
МИД
006
«Представи-
тельские
затраты»)
29.
Проведение международной
научно-практической
конференции на тему
«Институт президентства
в Республике Казахстан:
история и
современность»,
посвященной 20-летию
учреждения института
президентства в
Казахстане
Междуна-
родная
научно-
практи-
ческая
конферен-
ция
Конституцион-
ный Совет (по
согласованию),
МИД, МОН, МСИ,
Аким г.
Алматы, КазНУ
(по
согласованию)
Апрель
2010 года

116 940 000
Республикалық бюджет (СІМ-нің 006 «Өкілдік шығындар» бағдарламасы шеңберінде)
30.
Ғалымдарды, мәдениет және білім қайраткерлерін, саяси партиялар жетекшілерін, қоғам қайраткерлерін шақыра отырып, конституциялық тақырыпта Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған «дөңгелек үстелдер», олимпиадалар, конкурстар, семинарлар, конференциялар, форумдар өткізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, «Hұp Отан» ХДП (келісім бойынша)
2010 жылғы тамыз

116940000
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программы
МИД
006 «Предс-
тавительские
затраты»)
30.
Проведение заседаний
«круглых столов»,
олимпиад, конкурсов,
семинаров, конференций,
форумов на конститу-
ционную тему с
приглашением ученых,
деятелей культуры и
образования, лидеров
политических партий,
общественных деятелей
посвященных 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Информа-
ция в
Админист-
рацию
Президен-
та Рес-
публики
Казахстан
Акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы, НДП
«Hуp Отан» (по
согласованию)
Август
2010 года

6. Республика бойынша мәдени-көпшілік, оқыту-ағартушылық іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу
34.
Республиканың орталық алаңдары мен концерт залдарында Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған мерекелік концерттер өткізу
Әкімдердің шешімдері
Мүдделі жергілікті атқарушы органдар
2010 жылғы тамыз
88 037 800
Жергілікті бюджет
35.
Оқушы жастарды, жастар ұйымдарын тарта отырып, Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған республикалық, облыстық және қалалық флэш-моб акциялар өткізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жыл бойы
Талап етілмейді
-
7. Спорттық іс-шаралар өткізу
36.
Ат спорты түрлері бойынша Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған облыстық сайыстар өткізу
Әкімдердің шешімдері
Мүдделі жергілікті атқарушы органдар
2010 жыл бойы
27 888 300
Жергілікті бюджет
37.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 15 жылдығына арналған республикалық «Қазақстан Республикасы Президентінің жүлделеріне арналған 4-ші Ұлттық спорт ойындарын» өткізу
ТСМ-нің бұйрығы
ТСМ
2010 жыл бойы
10 219 000
Республикалық бюджет (ТСМ-нің 006 «Бұқаралық спорттың және спорттың ұлттық түрлерінің дамуын қолдау» бағдарламасы шеңберінде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ММ             - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
ІІМ            - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ            - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ТЖМ            - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
БҒМ            - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
CIM            - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Қорғанысмині   - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ТСМ            - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
МҚА            - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі
БҰҰ            - Біріккен Ұлттар Ұйымы
ЕҚЫҰ           - Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы
ИКҰ            - Ислам Конференциясы ұйымы
БАМ            - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат
министрлігі
ҚазҰУ          - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті

6. Организация и проведение культурно-массовых,
образовательно-просветительских мероприятий по республике
34.
Проведение праздничных
концертов на централь-
ных площадях и концерт-
ных залах республики,
посвященных 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Решения
акимов
Заинтересован-
ные местные
исполнительные
органы
Август
2010 года
88037800
Местный
бюджет
35.
Проведение республикан-
ских, областных и
городских флэш-моб
акций с привлечением
молодежных организаций,
учащейся молодежи,
посвященных 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Информа-
ция в
Админист-
рацию
Президен-
та Рес-
публики
Казахстан
МОН, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
В течение
2010 года
Не
требуется
-
7. Проведение спортивных мероприятий
36.
Проведение областных
состязаний по видам
конного спорта,
посвященных 15-летию
Конституции Республики
Казахстан
Решения
акимов
Заинтересован-
ные местные
исполнительные
органы
В течение
2010 года
27888300
Местный
бюджет
37.
Проведение республикан-
ских «4-х Игр народного
спорта на призы
Президента Республики
Казахстан» посвященные
15-летию Конституции
Республики Казахстан
Приказ
МТС
МТС
В течение
2010 года
10219000
Республикан-
ский бюджет
(в рамках
программы
МТС 006
«Поддержка
развития
массового
спорта и
национальных
видов
спорта»)
Примечание: расшифровка буквенных аббревиатур:
МК - Министерство культуры Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ООН - Организация Объединенных Наций
ОБСЕ - Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе
ОИК - Организация Исламская Конференция
МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан
КазНУ - Казахский национальный университет имени аль-Фараби