Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2319 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 ақпандағы № 103 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2014 № 103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының ҮкіметіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесі бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 мамырдағы № 368 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 14, 164-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 276 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 7-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 15, 144-құжат).
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 2319 қаулысымен
бекітілген
Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесі (бұдан әрі — Ереже) Қазақстан Республикасының «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі және «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі заңдарында, мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларда және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерде көзделген бағыттар бойынша облыс бюджетінде 010 «Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау» және 013 «Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен және оның шегінде мал шаруашылығын дамытуға және Қазақстан Республикасының азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған қызметті жүзеге асыратын агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін субсидиялау тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2319. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2014 года № 103
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.02.2014 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2007 года № 368 "Об утверждении Правил выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 14, ст. 164);
2) пункт 7 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2008 года № 276 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 15, ст. 144).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2009 года № 2319
Правила
выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку
развития животноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства (далее — Правила) определяют порядок субсидирования субъектов агропромышленного комплекса, осуществляющих деятельность, направленную на развитие животноводства и обеспечение продовольственной безопасности Республики Казахстан за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете области по программам 010 "Государственная поддержка племенного животноводства" и 013 "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства" на соответствующий финансовый год по направлениям, предусмотренным законами Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" и от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", государственными, отраслевыми (секторальными), региональными программами и другими нормативными правовыми актами данной сферы.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.08.25 № 956 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің дамуын жергілікті бюджет қаражатынан мемлекеттік қолдау мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін, сапасы мен бәсекеге қабілеттілігін арттыруды ынталандыруға арналады. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін субсидиялау республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік қолдау нысандарын қозғамайтын бағыттар бойынша жүзеге асырылады:
1) жоғары сыныпты асыл тұқымды жануарларды сатып алуға, күтуге және өз төлі есебінен кең ауқымда өсіру үшін мал басын толықтыратын төлді өсіру шығындарын 50 %-ға дейін өтеу;
2) ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыру жөніндегі қызметтер көрсетушілерге шығындарды 100%-ға дейін өтеу;
3) сатып алынған арнайы технологиялық, зертханалық жабдықтың (бұдан әрі - жабдық) және ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыру үшін пайдаланылатын арнайы техниканың (бұдан әрі - техника) құнын 50 % -ға дейін, сондай-ақ мал шаруашылығы өнімдерін өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер сатып алған жабдық пен техниканың құнын өтеу;
4) республикалық бюджеттен субсидияланатын салаларды қоспағанда, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруға пайдаланылатын құрама азықтың құнын 50 %-ға арзандату;
5) ірі және құнарлы азық өндіру мен дайындауға жұмсалған шығындарды 50 %-ға дейін өтеу;
6) мал шаруашылығы және құс шаруашылығы объектілерін салуға және қайта жаңартуға жұмсалған шығындарды 50 %-ға дейін өтеу;
7) дүлей апаттардан зардап шеккен агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер, банк қызметін жүзеге асыруға құқық беретін тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар ауыл шаруашылығы жануарларын сатып алуға берген кредит бойынша сыйақы ставкасының 80%-ына дейін субсидиялау. Бұл ретте субсидиялануға тиіс сыйақы ставкасы субсидиялау бағдарламасына қатысатын барлық  агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін бірдей болуға тиіс.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.08.25 № 956 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Субсидиялар алуға агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің тізімін және оларға тиесілі субсидиялар көлемін айқындау үшін облыс әкімдігі құрамында облыстың Ауыл шаруашылығы басқармасының (бұдан әрі - Басқарма) басшысы мен мамандары, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті облыстық аумақтық инспекциясының асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы, облыстық статистика басқармасының маманы, мал шаруашылығы қауымдастығының өкілдері бар Ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрады. Басқарма Комиссияның жұмыс органы болып табылады және оның құзыретіне мыналар кіреді:

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 25.08.2011 № 956 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Государственная поддержка развития субъектов агропромышленного комплекса из средств местного бюджета предназначается для стимулирования повышения продуктивности, качества и конкурентоспособности продукции животноводства. Субсидирование субъектов агропромышленного комплекса осуществляется по направлениям, не затрагивающим формы государственной поддержки за счет средств республиканского бюджета:
1) возмещение до 50 % затрат на приобретение, содержание высококлассных племенных животных и выращивание ремонтного молодняка для расширенного воспроизводства;
2) возмещение до 100 % затрат поставщикам услуг по искусственному осеменению сельскохозяйственных животных;
3) возмещение до 50 % стоимости приобретенного специального технологического, лабораторного оборудования (далее - оборудование) и специальной техники (далее - техника), используемой для искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, а также стоимости приобретенного сельхозтоваропроизводителями оборудования и техники, используемых для производства животноводческой продукции;
4) удешевление до 50 % стоимости концентрированных кормов, используемых на повышение продуктивности и качества продукции животноводства, за исключением отраслей, субсидируемых из республиканского бюджета;
5) возмещение до 50 % затрат на производство и заготовку грубых и сочных кормов;
6) возмещение до 50 % затрат на строительство и реконструкцию объектов животноводства и птицеводства;
7) субсидирование до 80 % от ставки вознаграждения по кредитам, выданным банками второго уровня, кредитными организациями, имеющими соответствующую лицензию на право осуществления банковской деятельности, субъектам агропромышленного комплекса, пострадавшим от стихийных бедствий, на приобретение сельскохозяйственных животных. При этом, процентная ставка, подлежащая субсидированию, должна быть одинаковой для всех субъектов агропромышленного комплекса — участников программы субсидирования.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.08.2011 № 956 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Для определения списка субъектов агропромышленного комплекса на получение субсидий и объема, причитающихся им субсидий, акиматом области создается Межведомственная комиссия (далее - Комиссия) в составе руководителя и специалистов Управления сельского хозяйства области (далее - Управление), государственного инспектора по племенному животноводству областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, специалиста областного управления статистики, представителей ассоциации животноводов. Рабочим органом Комиссии является Управление, в компетенцию которого входят:

1) мал шаруашылығын қолдауға бөлінетін субсидиялар көлемін жергілікті атқарушы орган бекіткен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында субсидиялардың бағыттары мен беру шарттарын, құжаттарды қабылдау мерзімін және басқа да қажетті мәліметтерді көрсете отырып, Комиссияның жұмыс тәртібі туралы мәліметтердің жариялануын қамтамасыз етеді;
2) субсидиялар алуға үміткер агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне қойылатын технологиялық параметрлерді әзірлеу, Комиссиямен келісу және Басқарманың бұйрығымен бекіту;
3) осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша субсидиялардың мөлшерін тиісті қаржы жылына арналған облыс бюджетінде көзделген қаражат шегінде Басқарманың бұйрығымен бекіту;
4) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінен осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес субсидиялар алуға арналған өтінімдерді қабылдау, оларды бес жұмыс күні ішінде қарау, Комиссияға ұсыну және оның шешімінің нәтижелері бойынша субсидиялар алушылардың тізімін және оларға тиесілі субсидиялар көлемін Басқарманың бұйрығымен бекіту, сондай-ақ себептерін көрсете отырып, осы тізімге енгізілмеген үміткерлерге субсидиялар алуға анықтама беру.
2. Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу тәртібі
4. Тізімге енгізілген агроөнеркәсіптік кешен субъектілері субсидиялар алу үшін аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөліміне (бұдан әрі - бөлім) мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды малдар, арнайы технологиялық жабдық және арнайы техника сатып алуға сатып алу-сату шартын, жеткізу актісі мен төлем құжаттарының көшірмесін;
2) іс жүзіндегі өндіріс шығындарын растайтын құжаттарды ұсына отырып, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес жоғары сыныпты асыл тұқымды бір мал басын ұстауға және мал басын толықтыратын төлдің бір басын өсіруге жұмсалатын шығындардың анықтама-есебін;
3) қалған бағыттар бойынша төлем құжаттарының көшірмелері: тауарлардың, қызметтердің, жұмыстардың құнын төлеу актілері, жүкқұжаттар, шот-фактуралар, кассалық-кіріс ордерлері, банктік төлем тапсырмалары ұсынылады;
4) көрсетілген ұйымдар мен қарыз алушы (агроөнеркәсіптік кешен субъектісі) арасында жасалған кредитті өтеу және ол бойынша пайыздарды төлеу кестесімен қоса, екінші деңгейдегі банктер, банк қызметін жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар растаған кредиттік шарттың және (немесе) алдын ала шарттың көшірмесін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.08.25 № 956 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

1) не позднее десяти рабочих дней со дня утверждения местным исполнительным органом объемов выделяемых субсидий на поддержку животноводства обеспечивает публикацию в местных средствах массовой информации сведений о порядке работы Комиссии, с указанием направлений и условий предоставления субсидий, сроков приема документов и другие необходимые сведения;
2) разработка, согласование с Комиссией, утверждение приказом Управления технологических параметров к субъектам агропромышленного комплекса, претендующим на получение субсидий;
3) утверждение приказом Управления размеров субсидий по направлениям, указанным в пункте 2 настоящих Правил в пределах средств, предусмотренных в бюджете области на соответствующий финансовый год;
4) прием заявок от субъектов агропромышленного комплекса на получение субсидий согласно приложению 1 к настоящим Правилам, рассмотрение их в течение пяти рабочих дней, представление Комиссии и по результатам ее решения утверждение приказом Управления списка получателей субсидий и объемов причитающихся им субсидий, а также выдача справки претендентам на получение субсидий, не включенным в данный список с указанием причины.
2. Порядок выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку
развития животноводства
4. Субъекты агропромышленного комплекса, включенные в список, для получения субсидий представляют в отдел сельского хозяйства акимата района (далее - отдел) следующие документы:
1) договор купли-продажи на приобретение племенных животных, специального технологического оборудования и специальной техники согласно приложению 2 к настоящим Правилам, акт поставки и копии платежных документов;
2) справку - расчет затрат на содержание одной головы высококлассного племенного животного и выращивание одной головы ремонтного молодняка согласно приложению 3 к настоящим Правилам с представлением документов, подтверждающих фактические производственные затраты;
3) по остальным направлениям представляются копии платежных документов: акты оплаты стоимости товаров, услуг и работ, накладные, счета - фактура, приходно-кассовые ордера, платежные поручения банка;
4) заверенная банками второго уровня, кредитными организациями, имеющими соответствующую лицензию на право осуществления банковской деятельности, копия кредитного и (или) предварительного договора с приложением графика погашения кредита и уплаты процентов по нему, заключенного между указанными организациями и заемщиком (субъектом агропромышленного комплекса).
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 25.08.2011 № 956 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

5. Бөлім агроөнеркәсіптік кешен субъектілері субсидиялар алуға ұсынған бастапқы төлем құжаттарын бес жұмыс күні ішінде тексереді және белгіленген квоталар шегінде бекітілген субсидиялар мөлшері негізінде осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес тиесілі субсидиялар туралы жиынтық ведомость жасайды және төлем құжаттарымен бірге Басқармаға ұсынады.
6. Бөлім субсидиялар алу үшін ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы үшін жауапты болады.
7. Басқарма бөлімдер ұсынған құжаттар бойынша тиесілі бюджет ақшасының көлемін айқындайды және осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес облыс бойынша субсидияларды төлеу туралы біріктірілген жиынтық ведомосты жасайды.
Агроөнеркәсіптік кешеннің тиісті субъектілерінің ағымдағы шоттарына тиесілі субсидияларды аударуды Басқарма белгіленген тәртіппен бекітілген төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне 2 данадағы төлем шоттарының тізілімі мен төлем шотын ұсыну жолымен жүзеге асырады.
8. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілері тиісті жылдың 25 желтоқсанына қарай Басқармаға жергілікті бюджеттен алынған қаражаттың мақсатты пайдаланылуы туралы есеп ұсынады.
9. Жергілікті бюджет қаражатының мақсатты, тиімді пайдалануына жергілікті атқарушы орган жауапты болады.
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу ережесіне
1-қосымша
________________ облысының
ведомствоаралық комиссиясына
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.18 № 613 Қаулысымен.
Субсидиялар алу туралы өтінім
1.____________________ негізінде әрекет ететін агроөнеркәсіптік
(құрылтай құжаты)
кешен субъектісі ____________ бірінші басшы _________________ атынан
(атауы)                  (Т.А.Ә., лауазымы)
осымен
_____________________________________________________________________
субсидиялаудың бағыты, тауардың (жануарлардың), қызметтердің,
_________________________________________ субсидиялар бөлуді сұрайды.
жұмыстардың атауы және саны)
2. Пайдалану мақсатының қысқаша сипаттамасы___________________
_____________________________________________________________________
3. Өтінімге мыналар қоса беріледі:
агроөнеркәсіп кешен субъектісін (заңды тұлғаны) тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (шаруа қожалығы үшін - ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерді бөлу туралы аудан әкімі шешімінің көшірмесі);
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
екінші деңгейдегі банктің ағымдағы шотының болуы туралы анықтамасы.
Заңды мекен-жайлары мен банктік деректемелері
__________________________
(почталық мекен-жайы)
__________________________
(банктік деректемелері)
__________________________
(басшының Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу ережесіне
2-қосымша
Асыл тұқымды малдарды, технологиялық жабдық пен техниканы
сатып алу-сату шарты № _____________
(ұсынылатын)
_____________ қаласы                     20 ___ ж.«__» ______
(елді мекен)
Бұдан әрі Сатып алушы деп аталатын агроөнеркәсіптік кешен субъектісі ____________________________________________________ басшы
(толық атауы)
________________________________ атынан _____________________________
(лауазымы, Т.А.Ж., толығымен)                 (құрылтай құжаты)
негізінде әрекет ететін бір тараптан, басшы атынан,__________________
______________________________ ____________________________________
(толық аты-жөні)                   (құрылтай құжаты)
негізінде әрекет ететін Сатушы _______________________________ екінші
(жеткізушінің толық атауы)
тараптан,____________________________________________________________
(малдардың түрі және тұқымы, жабдық пен техниканың атауы)
осы Асыл тұқымды малдарды, арнайы технологиялық жабдық пен арнайы техниканы сатып алу-сату туралы шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты.
1. Шарттың мәні
_____________________________________________________________________
асыл тұқымды малдар, жабдық пен техника - керегін қалдырыңыз)
Сатушы өндіреді және жеткізеді, Сатып алушы құнын төлейді және сатып алады.

5. Отдел проверяет в течение пяти рабочих дней первичные платежные документы, представленные субъектами агропромышленного комплекса на получение субсидий, и в пределах установленных квот составляет на основе утвержденных размеров субсидий сводную ведомость о причитающихся субсидиях согласно приложению 4 к настоящим Правилам и представляет в Управление с платежными документами.
6. Отдел несет ответственность за достоверность документов, представляемых для получения субсидий.
7. Управление по представленным отделами документов определяет объемы причитающихся бюджетных денег и составляет объединенную сводную ведомость о выплате субсидий по области согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Перечисление причитающихся субсидий на текущие счета соответствующих субъектов агропромышленного комплекса осуществляется Управлением в соответствии с утвержденным в установленном порядке планом финансирования по платежам путем представления в территориальные подразделения казначейства реестра счетов к оплате в 2-х экземплярах и счет к оплате.
8. Субъекты агропромышленного комплекса к 25 декабря соответствующего года представляют в Управление отчет о целевом использовании средств, полученных из местного бюджета.
9. Ответственность за целевым, эффективным использованием средств местного бюджета несет местный исполнительный орган.
Приложение 1
к Правилам выплаты субсидий
на поддержку развития животноводства
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.06.2010 № 613.
Межведомственной комиссии
___________________ области
Заявка на получение субсидий
1. Субъект агропромышленного комплекса ____________ действующий
(наименование)
на основании _________________________ в лице первого руководителя
(учредительный документ)
_______________________________ настоящим просит выделить субсидий на
(Ф.И.О., должность)
_____________________________________________________________________
(направление субсидирования, наименование и количество товаров
(животных), услуг, работ)
2. Краткое описание цели использования: _______________________
_____________________________________________________________________
3. К заявлению прилагаются:
копия документа о регистрации субъекта агропромышленного комплекса (юридического лица) (для крестьянского хозяйства - копия решения акима района о выделении земли сельскохозяйственного назначения);
копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
справку банка второго уровня о наличии текущего счета.
Юридические адреса и банковские реквизиты
__________________________________
(почтовый адрес)
___________________________________
(банковские реквизиты)
____________________________________
(Ф.И.О. подпись руководителя)
М.П.
Приложение 2
к Правилам выплаты субсидий
на поддержку развития животноводства
Договор купли-продажи
племенных животных, технологического оборудования и техники № _
(рекомендуемый)
г. ___________________                 "___" ________ 20__ г.
(населенный пункт)
Субъект агропромышленного комплекса __________________________,
(полное наименование)
в лице руководителя ________________________________, действующего на
(должность, Ф.И.О. полностью)
основании _____________________________, именуемый далее Покупателем,
(учредительный документ)
с одной стороны, Продавец ___________________________________________
(полное наименование поставщика)
в лице руководителя ______________________, действующего на основании
(Ф.И.О. полностью)
_______________________________ с другой стороны, заключили настоящий
(учредительный документ)
Договор о купле-продаже племенных животных, специального
технологического оборудования и специальной техники (далее - Договор)
____________________________________________________________________.
(вид и порода животных, наименование оборудования и техники)
1. Предмет Договора
Продавец производит и поставляет, Покупатель оплачивает и
приобретает _________________________________________________________
(племенных животных, оборудование и технику - оставить нужное)

2. Саны
Осы Шарт бойынша көзделген Сатушы сататын және Сатып алушы сатып алатын асыл тұқымды малдардың, жабдық пен техниканың саны
____________________________________________________________ құрайды.
(малдардың түрі, тұқымы, жабдық пен техниканың атауын көрсетіп)
3. Шарттың жалпы құны
1. Осы Шарттың жалпы құны тиесілі субсидияны шегере отырып,
____________________________________________________ теңгені құрайды.
(сандармен және жазумен)
2. Бірлік үшін баға (малдардың тірідей салмағының 1 кг, жабдық пен техниканың бірлігі - керегін қалдырыңыз)
_______________________________________________________________ теңге
(cандармен және жазумен)
3. Сатушыға тиесілі субсидиялардың мөлшері
__________________________ теңге, оның ішінде асыл тұқымды малдардың,
(сандармен және жазумен)
жабдық пен техниканың бірлігі үшін ___________________________ теңге.
(сандармен және жазумен)
4. Есеп айырысу шарты
Ақы төлеу нысаны:______________________________________________
(қолма-қол немесе қолма-қол емес есеп айрысу,
_____________________________________________________________________
төлем құжатының №, күні және атауы)
5. Тараптардың міндеттері
1. Сатушы:
1) осы Шарттың 2.1-тармағында көрсетілген санда Сатып алушыға жоғары өнімді малдарды, жабдық пен техниканы беруге;
2) Сатып алушыға малдарға арналған асыл тұқымды және ветеринариялық куәліктерді, жабдық пен техникаға арналған сертификаттарды беруге міндеттенеді.
2. Сатып алушы:
1) асыл тұқымды малдарды өсіру үшін пайдалануға;
2) малдарды мақсатты пайдаланбаған (алып-сатқан, етке арнап сойған) жағдайда тиісті актіге қол қойылған сәттен бастап 5 банктік күн ішінде
___________________________ теңге мелшерінде субсидияларды жергілікті
(сандармен және жазумен)
бюджетке қайтаруға міндеттенеді.
6. Ерекше шарттар
Осы Шарт 3 данада жасалады және Сатушы мен Сатып алушы қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
7. Тараптардың заңды мекен-жайлары мен деректемелері
«Сатушы»                           «Сатып алушы»
______________________               ______________________
(почталық мекен-жайы)                (почталық мекен-жайы)
______________________               ______________________
(банктік деректемелері)               (банктік деректемелері)
______________________               ______________________
(басшының Т.А.Ә., қолы)              (басшының Т.А.Ә., қолы)
М.О.                                  М.О.
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу ережесіне
3-қосымша
Асыл тұқымды малдардың әр басын ұстау және мал басын
толықтыратын төлдің әр басын өсіру жөніндегі шығындардың
анықтама-есебі
Шығындардың баптары
Өлшем бірлігі
Ересек мал
Мал басын толықтыратын төл
Еңбек шығыны
адам-күн
Еңбек ақысы
теңге
Азық құны
азық бірлігі, ц
теңге
Жанар-жағар май материалдары
теңге
Электр энергиясы
теңге
Көлік қызметтері
теңге
Амортизация
теңге
Өзге де шығындар
теңге
1 басқа жалпы шығын
теңге
Мал басы
жылдың басында
бас
1 шілдедегі жағдай бойынша
бас
Асыл тұқымды малдардың көрсетілген санының болуын растайды:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
облыстық аумақтық инспекциясының мемлекеттік инспекторы _________________________ (Т.А.Ә., қолы, мөрі)
____________ аудандық ауыл шаруашылығы
бөлімінің бастығы ______________   ______________(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу ережесіне
4-қосымша
«Бекітемін»
______________ аудандық
ауыл шаруашылығы басқармасының
бастығы __ (Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 ___жылғы  ______________
тиесілі субсидиялар туралы
ЖИЫНТЫҚ ВЕДОМОСТЬ*
___________ облысының ___________ ауданы бойынша
20 ___ жылғы  айындағы
Агроөнеркәіптік кешен субъектісінің атауы
Субсидиялауға жататын тауарларды  (малдардың)  қызметтер мен жұмыстардың саны (көлемі)
Жылдық квота, теңге
Сатып алынған тауарларды  (малдардың), орындалған қызметтер мен жұмыстарды  іс жүзіндегі көлемі
Субсидиялар мөлшері
Субсидиялардың тиесілі сомасы, теңге
Жеткізушінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
Аудан бойынша жиыны
* Субсидияланатын әр бағытқа жеке жасалады
Мал шаруашылығы бөлімінің маманы (жауапты тұлға) ______________
(Т.А.Ә., қолы)
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу ережесіне
5-қосымша
«Бекітемін»
____________ облысы
ауыл шаруашылығы басқармасының
бастығы _____(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 ___ жылғы  ______
Субсидиялар төлеу туралы
біріктірілген жиынтық ведомость*
_________ облысы бойынша 20__ жылғы _________
(айы)
Атауы
Субсидиялар мөлшері, теңге
Жыл басынан бері субсидиялардың тиесілі  сомасы, теңге
Жыл басынан бері төленгені теңге
Субсидиялардың тиесілі сомасының қалдығы, теңге
Төленуге жататыны, теңге
ауданның
агроөнркәсіптік кешен субъектісінің
1
2
3
4
5
6
7
*Субсидияланатын әр бағыт бойынша жеке жасалады
Мал шаруашылығы
бөлімінің бастығы            __________________ (Т.А.Ә.,қолы)
Бас бухгалтер                __________________ (Т.А Ә.,қолы)

2. Количество
Количество реализуемых Продавцом и приобретаемых Покупателем
племенных животных, оборудования и техники, предусмотренное по
настоящему Договору, составляет
_____________________________________________________________________
(животных с указанием вида, породы, наименования оборудования и техники)
3. Общая стоимость Договора
1. Общая стоимость настоящего Договора составляет за вычетом
причитающейся субсидии _______________________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
2. Цена за единицу (1 кг живой массы животных, единицу
оборудования и техники - оставить нужное) ____________________ тенге.
(цифрами и прописью)
3. Размер причитающейся Продавцу субсидии составляет
__________________________ тенге, в т.ч. за единицу племенных
(цифрами и прописью)
животных, оборудования и техники _____________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
4. Условия расчета
Форма оплаты: _________________________________________________
(наличный или безналичный расчет, №, дата и
_____________________________________________________________________
наименование платежного документа)
5. Обязанности сторон
1. Продавец обязуется:
1) поставить Покупателю высокопродуктивных животных: оборудование и технику в количестве, указанном в пункте 2.1. настоящего договора;
2) выдать Покупателю племенное и ветеринарное свидетельства на животных, сертификаты на оборудование и технику.
2. Покупатель обязуется:
1) использовать племенных животных для разведения;
2) в случае нецелевого использования животных (перепродажа, забой на мясо) вернуть в течение 5-и банковских дней в местный бюджет субсидию в ____________ размере тенге, с момента подписания соответствующего акта.
6. Особые условия
Настоящий Договор составляется в 3-х экземплярах и вступает в силу со дня подписания Продавцом и Покупателем.
7. Юридические адреса и реквизиты сторон
"Продавец"                                    "Покупатель"
_______________________                          ____________________
(почтовый адрес)                               (почтовый адрес)
_______________________                        ______________________
_______________________                        ______________________
(банковские реквизиты)                         (банковские реквизиты)
_________________________                        ____________________
(Ф.И.О. подпись руководителя)                     (Ф.И.О. подпись)
МП                                                    МП
Приложение 3
к Правилам выплаты субсидий
на поддержку развития животноводства
СПРАВКА-РАСЧЕТ
затрат по содержанию одной головы племенных животных и
выращивания одной головы ремонтного молодняка
Статьи затрат
Ед. изм.
Взрослые
животные
Ремонтный
молодняк
Затраты труда
чел.-дни
Оплата труда
тенге
Стоимость кормов
ц. к.ед
тенге
Горюче-смазочные материалы
тенге
Электроэнергия
тенге
Транспортные услуги
тенге
Амортизация
тенге
Прочие затраты
тенге
Всего затрат на 1 голову
тенге
Численность поголовья животных:
на начало года
голов
по состоянию на 1 июля
голов
Наличие указанной численности племенных животных подтверждают:
Государственный инспектор областной территориальной
инспекции Комитета государственной инспекции
в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан ______________________ (Ф.И.О., подпись, печать)
Начальник ________________ районного отдела
сельского хозяйства _______________________ (Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 4
к Правилам выплаты субсидий
на поддержку развития животноводства
"Утверждаю"
Начальник ________ районного
отдела сельского хозяйства
___________ (Ф.И.О., подпись, печать)
"___" ________ 20__ года
СВОДНАЯ ВЕДОМОСТЬ*
о причитающихся субсидиях
за _____________ 20__ года
(месяц)
по ________________ району ____________ области
Наимено-
вание
субъекта
агропро-
мышленно-
го
комплекса
Количество
(объемы)
товаров
(животных),
услуг и
работ,
подлежащих
субсидиро-
ванию
Годовая
квота,
тенге
Фактические
объемы
приобретен-
ных товаров
(животных),
выполненных
услуг и
работ
Размеры
субсидий
Причитаю-
щаяся
сумма
субсидии,
тенге
Наиме-
нование
постав-
щика
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
по району
* Составляется отдельно по каждому направлению субсидирования
Специалист отдела животноводства (ответственное лицо) ______________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 5
к Правилам выплаты субсидий
на поддержку развития животноводства
"Утверждаю"
начальник Управления
сельского хозяйства области
___________ (Ф.И.О., подпись, печать)
"____" _______ 20__ года
Объединенная сводная ведомость
о выплате субсидий*
за ____________ 20___ года
(месяц)
по _________________________ области
Наименование
Размер
субси-
дий,
тенге
Причитаю-
щаяся сумма
субсидии с
начала
года, тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитаю-
щейся
суммы
субсидии,
тенге
Подлежит
к
оплате,
тенге
района
субъекта
агропро-
мышленного
комплекса
1
2
3
4
5
6
7
* Составляется отдельно по каждому направлению субсидирования
Начальник отдела животноводства ________ ________ (Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер              ________ ________ (Ф.И.О., подпись)