Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 4 ақпандағы № 66 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесінде:
77-тармақ «Баға ұсыныстарын» деген сөздердің алдынан «Осы Ереженің 77-1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда,» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 77-1-тармақпен толықтырылсын:
«77-1. Дәрілік заттар айналымы саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері растаған тегін медициналық көмектің (жедел, стационарлық және стационарды алмастыратын көмек) кепілдік берілген көлемін уақтылы көрсету үшін тапсырыс берушілерде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың қалдықтары болмаған жағдайда дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды уәкілетті орган белгілеген бағадан аспайтын отыз күндік қажеттілік кезеңіне сатып алуға жол беріледі.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі, ресми жариялануға тиіс және 2010 жылғы 10 наурыздан бастап қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2010 года № 66
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" следующие дополнения:
в Правилах организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденных указанным постановлением:
пункт 77 дополнить словами ", за исключением случаев, предусмотренных пунктом 77-1 настоящих Правил";
дополнить пунктом 77-1 следующего содержания:
"77-1. Закуп лекарственных средств и изделий медицинского назначения на период тридцатидневной потребности по ценам, не превышающим установленных уполномоченным органом, допускается в случаях отсутствия у заказчиков остатков лекарственных средств и изделий медицинского назначения для своевременного оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (скорой, стационарной и стационарозамещающей помощи), подтвержденных территориальными подразделениями уполномоченного органа в сфере обращения лекарственных средств.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, подлежит официальному опубликованию и действует до 10 марта 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов