О распределении квоты иммиграции оралманов на 2010 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2010 года № 74
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения" и Указом Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 "О квоте иммиграции оралманов на 2009 - 2011 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Распределить квоту иммиграции оралманов на 2010 год по областям (городу республиканского значения, столице) согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с:
1) акимами областей, города республиканского значения и столицы обеспечить в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на 2010 год, прием, обустройство включенных в квоту иммиграции оралманов и условия для их адаптации в местах расселения;
2) Министерством иностранных дел Республики Казахстан осуществить организованное переселение лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки государства.

Оралмандардың 2010 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 5 ақпандағы № 74 Қаулысы
«Халықтың көші-қоны туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына және «Оралмандардың 2009 - 2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес оралмандардың 2010 жылға арналған көшіп келу квотасы облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) бойынша бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі:
1) облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана әкімдерімен бірлесіп, 2010 жылға арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде көшіп келу квотасына енгізілген оралмандарды қабылдауды, жайластыруды және оларды орналастыру орындарында бейімдеу үшін жағдай жасауды қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп, мемлекеттің қаржылық қолдауынсыз өздерінің тарихи отанына келе алмайтын ұлты қазақ адамдардың ұйымдасып көшіп келуін жүзеге асырсын.

3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан к 1 июля 2010 года и 1 февраля 2011 года представлять в Правительство Республики Казахстан отчеты о выполнении настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 2010 года № 74
Квота иммиграции оралманов на 2010 год
Наименование областей и
городов
Количество семей
Акмолинская

3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 2010 жылы 1 шілдеге және 2011 жылы 1 ақпанға қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне осы қаулының орындалуы туралы есептерді ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 5 ақпандағы
№ 74 қаулысына
қосымша
Оралмандардың 2010 жылға арналған көшіп келу квотасы
Облыстар мен қалалардың атауы
Отбасы саны
Ақмола