Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 желтоқсандағы № 1201 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 4 тамыздағы № 799 Қаулысы
"Біріккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруі туралы негіздемелік конвенциясына Киото хаттамасын ратификациялау туралы" 2009 жылғы 26 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 желтоқсандағы № 1201 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 46, 554-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі туралы ережеде:
13-тармақ мынадай мазмұндағы 25-1), 25-2) және 25-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"25-1) парниктік газдардың көздерінен шығатын антропогендік шығарындыларды және оларды сіңірушілердің абсорбциясын бағалаудың ұлттық жүйесін жүргізеді, сондай-ақ оны жүргізу тәртібін бекітеді;
25-2) көміртегі бірліктерінің мемлекеттік тізілімін жүргізеді және оны жүргізу тәртібін бекітеді;
25-3) парниктік газдар шығарындыларын азайту жөніндегі жобаларды қарау, мақұлдау, тіркеу және мониторингілеу тәртібін бекітеді;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К.Мәсімов

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2007 года № 1201
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2010 года № 799
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 марта 2009 года "О ратификации Киотского протокола к Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2007 года № 1201 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 46, ст. 554) следующие дополнения:
в Положении о Министерстве охраны окружающей среды Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 13 дополнить подпунктами 25-1), 25-2) и 25-3) следующего содержания:
"25-1) ведет национальную систему оценки антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями парниковых газов, а также утверждает порядок ее ведения;
25-2) ведет государственный реестр углеродных единиц и утверждает порядок его ведения;
25-3) утверждает порядок рассмотрения, одобрения, регистрации и мониторинга проектов по снижению выбросов парниковых газов;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов