Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1207 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 79 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1207 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі қызметінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық бағыттары» деген 3-бөлімде:
«Сапалы білімге кол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 1-стратегиялық бағытта:
4-мақсатта:
6-міндеттің «Көрсеткіштер» деген бағанында:
«Мемлекеттік тапсырыс негізінде бакалавриат бағдарламалары бойынша оқуға қабылданған студенттер санының артуы (2008 ж. - 26640, 2009 ж. - 27290, 2010 ж. - 27290, 2011 ж. - 27290)» деген жолда «2009 ж. - 27290» деген сөздер «2009 ж. - 27090» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Экономика мен әлеуметтік саланың базалық салаларын ғылыми және ғылыми-техникалық қамтамасыз ету» деген 2-стратегиялық бағытта:
6-міндеттің «Көрсеткіштер» деген бағанында:
«Стипендиялар төлеу: академиктерге (2008 ж. - 49, 2009 ж. - 49, 2010 ж. - 49, 2011 ж. - 49)» деген жолда «2009 ж. - 49» деген сөздер «2009 ж. - 45» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 8-бөлімде:
«Білім және ғылым саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2009 ж.» деген бағанында:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «1 891 535» деген сандар «1 854 006» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ғылыми зерттеулерді коммерцияландыру жобасы бойынша инновациялық жүйенің желілерін дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2009 ж.» деген бағанда:
«Жеке сектормен келісімдердің жоспарлық саны» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;
«Шетелде технологияларды коммерцияландыру бойынша білім алған мамандардың шамалас саны (ұзақ мерзімді практикалық курстар)» деген жолда «4» деген сан алынып тасталсын;
«Халықаралық нарыққа бағдарланып құрылған кіші инновациялық кәсіпорындардың шамалас саны» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;
«Озық технологиялар орталығында жұмыс істейтін және дамыған елдерден тартылған ғалымдардың шамалас саны» деген жолда «5» деген сан алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1207
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 79
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1207 "Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. "Стратегические направления деятельности Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы":
в стратегическом направлении 1. "Обеспечение доступности качественного образования":
в цели 4:
в графе "Показатели" задачи 6:
в строке "Увеличение количества студентов, принятых на обучение по программам бакалавриата на основе госзаказа (2008 г. - 26640, 2009 г. - 27290, 2010 г. - 27290, 2011 г. - 27290)" слова "2009 г. - 27290" заменить словами "2009 г. - 27090";
в стратегическом направлении 2. "Научное и научно-техническое обеспечение базовых отраслей экономики и социальной сферы":
в графе "Показатели" задачи 6:
в строке "Выплата стипендий академикам (2008 г. - 49, 2009 г. - 49, 2010 г. - 49, 2011 г. - 49)" слова "2009 г. - 49" заменить словами "2009 г. - 45";
в разделе 8. "Бюджетные программы":
в бюджетной программе "Услуги по формированию и реализации государственной политики в области образования и науки":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "1 891 535" заменить цифрами "1 854 006";
В бюджетной программе "Развитие сетей инновационной системы по проекту коммерциализации научных исследований":
в графе "2009 г.":
в строке "Планируемое количество контрактов с частным сектором" цифру "1" исключить;
в строке "Ориентировочное количество специалистов, обученных коммерциализацией технологий за рубежом (долгосрочные практические курсы)" цифру "4" исключить;
в строке "Ориентировочное количество созданных малых инновационных предприятий, ориентированных на международный рынок" цифру "1" исключить;
в строке "Ориентировочное количество ученых, работающих в Центре передовых технологий и привлеченных из развитых стран" цифру "5" исключить;

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «1 651 647» деген сандар «2 048» деген сандармен ауыстырылсын;
«Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009 ж» деген бағанында «16 415 851» деген сандар «16 064 760» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік сыйлықтар және стипендиялар» деген бюджеттік бағдарламада:
«2009 ж.» деген бағанда:
«ҚР ҰҒА академиктеріне өмірлік стипендия төлеу шамасы» деген жолда «49» деген сандар «45» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «117 833» деген сандар «91 887» деген сандармен ауыстырылсын;
«Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2009 ж.» деген бағанда:
«Зияткерлік мектептерінде оқушылардың жорамалау орташа саны» деген жолда «6000» деген сандар «1383» деген сандармен ауыстырылсын;
«зияткерлік мектептері 1-6 сыныптарында (мемлекеттік тапсырмасы)» деген жолда «228,0» деген сандар «241,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«зияткерлік мектептері 7-11(12) сыныптарда («Өркен» Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенттің білім грант)» деген жолда «728,0» деген сандар «784,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «3 006 951» деген сандар «2 375 258 » деген сандармен ауыстырылсын;
«Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстарды, республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шараларды өткізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «385 145» деген сандар «384 227» деген сандармен ауыстырылсын;
«Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін және Алматы облысының облыстық бюджеті мен Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «55 921 635» деген сандар «60 099 985» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«магистратура бағдарламасы бойынша қабылдау» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «26» деген сандар «45» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сандық көрсеткіштер» мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Мемлекеттік тапсырыс бойынша РҺD докторантураға күтілетін қабылдау
адам
10
»;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «2 144 844» деген сандар «2 194 844» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандар даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2009 ж.» деген бағанда:

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "1 651 647" заменить цифрами "2 048";
в бюджетной программе "Строительство и реконструкция объектов образования и науки":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "16 415 851" заменить цифрами "16 064 760";
в бюджетной программе "Государственные премии и стипендии":
в графе "2009 г.":
в строке "Ориентировочная выплата пожизненной стипендии академикам HAH PК" цифры "49" заменить цифрами "45";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "117 833" заменить цифрами "91 887";
в бюджетной программе "Обучение и воспитание одаренных детей":
в графе "2009 г.":
в строке "Предполагаемое среднее количество учащихся в интеллектуальных школах" цифры "6000" заменить цифрами "1383";
в "Показатели эффективности":
в строке "-1-6 классах интеллектуальных школ (государственное задание)" цифры "228,0" заменить цифрами "241,0";
в строке "-7-11(12) классах интеллектуальных школ (образовательный грант Первого Президента Республики Казахстан "Оркен")" цифры "728,0" заменить цифрами "784,0";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "3 006 951" заменить цифрами "2 375 258";
в бюджетной программе "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "385 145" заменить цифрами "384 227";
в бюджетной программе "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования":
графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "55 921 635" заменить цифрами "60 099 985";
в бюджетной программе "Подготовка кадров в области культуры и искусства":
в графе "2009 г." строки "Ожидаемый прием по программам магистратуры" цифры "26" заменить цифрами "45";
"Показатели количества" дополнить строкой следующего содержания:
"
Ожидаемый прием в
докторантуру PhD по
государственному
заказу
чел.
10
";
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "2 144 844" заменить цифрами "2 194 844";
в бюджетной программе "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским образованием":
в графе "2009 г.":

«бакалавриат бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолда «27290» деген сандар «27090» деген сандармен ауыстырылсын;
«магистратура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолда «2494» деген сандар «2475» деген сандармен ауыстырылсын;
«мемлекеттік тапсырыс бойынша РhD докторантураға күтілетін қабылдау» деген жолда «200» деген сандар «190» деген сандармен ауыстырылсын;
«дайындық бөлімшелеріне тыңдаушыларды қабылдау» деген жолда «1950» деген сандар «1600» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «31 834 028» деген сандар «31 747 055» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2009 ж.» деген бағанда:
«Әр түрлі бағыттағы жаңа буын және 12-жылдық білімнің технологиядан жасалған кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші тыңдаушылардың жоспарлық саны» деген жолда «7375» деген сандар «7775» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жылына 1-тыңдаушыны оқу кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші жорамалау орташа бағасы» деген жолда «22031» деген сандар «22213» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі шығындар» деген жолда «184 982» деген сандар «195 208» деген сандармен ауыстырылсын;
«Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету және білім беру қызметтерінің сапасын талдау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау Комитетінің бұйрығына сәйкес балалар құқықтарын қорғау саласында методологиялық қамтамасыз ету мақсатында жүргізілетін іс-шаралардың жобалық саны» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «2» деген сан «16» деген сандармен ауыстырылсын;
«Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі шығындар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «6 582 228» деген сандар «5 997 531» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқып жатқандарға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2009 ж.» деген бағанда:
«Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушы азаматтардың қатарынан барлық санаттағы стипендиаттардың жоспарланып отырған орташа жылдық контингенті» деген жолда «100260» деген сандар «99710» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік білім тапсырысы бойынша күндізгі оқу нысанында оқитындарға берілетін жол жүру өтемақысын алушылардың жоспарлы саны» деген жолда «122438» деген сандар «120449» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда «Студенттерге» деген сөзден кейін «және магистранттарға» деген сөздермен толықтырылсын;

в строке "Ожидаемый прием по программам бакалавриата" цифры "27290" заменить цифрами "27090";
в строке "Ожидаемый прием по программам магистратуры" цифры "2494" заменить цифрами "2475";
в строке "Ожидаемый прием в докторантуру PhD по государственному заказу" цифры "200" заменить цифрами "190";
в строке "Прием слушателей на подготовительные отделения" цифры "1950" заменить цифрами "1600";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "31 834 028" заменить цифрами "31 747 055";
в бюджетной программе "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования":
в графе "2009 г.":
в строке "Предполагаемое среднее количество слушателей, проходящих курсы повышения квалификации и переподготовки кадров различного профиля новой формации, а также по технологии 12-летнего образования" цифры "7375" заменить цифрами "7775";
в строке "Предполагаемая средняя стоимость обучения 1 слушателя в год, проходящего курсы повышения квалификации и переподготовки кадров" цифры "22031" заменить цифрами "22213";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "184 982" заменить цифрами "195 208";
в бюджетной программе "Методологическое обеспечение системы образования и анализ качества образовательных услуг":
в графе "2009 г." строки "Предполагаемое количество мероприятий по методологическому обеспечению в сфере защиты прав детей в соответствии с приказом Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан" цифру "2" заменить цифрами "16";
в бюджетной программе "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов образования":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "6 582 228" заменить цифрами "5 997 531";
в бюджетной программе "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам высшего и послевузовского образования":
в графе "2009 г.":
в строке "Планируемый среднегодовой контингент стипендиатов всех категорий, из числа граждан, получающих высшее и послевузовское образование" цифры "100260" заменить цифрами "99710";
в строке "Планируемое количество получателей компенсации на проезд обучающимся дневной формы обучения по государственному образовательному заказу" цифры "122438" заменить цифрами "120449";
в строке "Показатели эффективности" после слов "Размер повышения государственной стипендии студентам" дополнить словами "и магистрантам";

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009 ж» деген бағанында «14 257 342» деген сандар «14 216 406» деген сандармен ауыстырылсын;
«Телевизиялық оқыту бағдарламаларын жасау және тарату» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі шығындары» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «3 270» деген сандар «3 160» деген сандармен ауыстырылсын;
«Білім ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2009 ж.» деген бағанда:
«Негізгі құралдардың және материалдық емес активтерді мемлекеттік білім мекемелердің сатып алынған болжамдалатын саны» деген жолда «365» деген сандар «384» деген сандармен ауыстырылсын;
«Құрал-жабдықтармен және басқа да негізгі құралдармен қамтамасыз етілетін мемлекеттік білім кәсіпорындардың болжамдалатын саны» деген жолда «10» деген сандар «11» деген сандармен ауыстырылсын;
«Материалдық емес активтерді және негізгі құралдарды мемлекеттік білім кәсіпорындардың сатып алатын болжамдалатын саны» деген жолда «3040» деген сандар «3041» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «238 528» деген сандар «613 528» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сандық көрсеткіштер» деген жолда «Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс аясындағы әлеуметтік-маңызды жобалардың болжалды саны» деген сөздерден кейін «, кемінде» деген сөздермен толықтырылсын;
«Сандық көрсеткіштер» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «12» деген сандар «17» деген сандармен ауыстырылсын;
«Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «2 376 184» деген сандар «2 320 129» деген сандармен ауыстырылсын;
«Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «8 586 622» деген сандар «8 129 956» деген сандармен ауыстырылсын;
«Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі шығындар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «2 543 319» деген сандар «2 428 910» деген сандармен ауыстырылсын;
«Астана қаласының бюджетіне «Аstаnа Knowledge city» АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:

в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "14 257 342" заменить цифрами "14 216 406";
в бюджетной программе "Создание и распространение телевизионных образовательных программ":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "3 270" заменить цифрами "3 160";
в бюджетной программе "Материально-техническое оснащение организаций образования":
в "Показатели количества":
в графе "2009 г.":
в строке "Предполагаемое количество приобретенных государственными учреждениями образования основных средств и нематериальных активов" цифры "365" заменить цифрами "384";
в строке "Предполагаемое количество государственных предприятий образования, обеспеченных оборудованием и другими основными средствами" цифры "10" заменить цифрами "11";
в строке "Предполагаемое количество приобретенных государственными предприятиями образования основных средств и нематериальных активов" цифры "3040" заменить цифрами "3041";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "238 528" заменить цифрами "613 528";
в бюджетной программе "Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотического воспитания граждан":
в "Показатели количества":
с абзаца после слов "Предполагаемое количество социально-значимых проектов в рамках государственного социального заказа" дополнить словами ", не менее";
в графе "2009 г." строки "Обеспечение деятельности центра по работе с молодежными организациями на республиканском и местном уровне" цифры "12" заменить цифрами "17";
в бюджетной программе "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "2 376 184" заменить цифрами "2 320 129";
в бюджетной программе "Фундаментальные и прикладные научные исследования":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "8 586 622" заменить цифрами "8 129 956";
в бюджетной программе "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "2 543 319" заменить цифрами "2 428 910";
в бюджетной программе "Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала АО "Astana Knowledqe city"":

«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі шығындары» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «10 000 000» деген сандар «18 000 000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік білім беру жүйесінде оқытудың жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі шығындар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «4 583 655» деген сандар «4 535 360» деген сандармен ауыстырылсын;
«Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі шығындар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «1 593 781» деген сандар «1 530 473» деген сандармен ауыстырылсын;
«Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне кадрларды даярлауға және қайта даярлауға ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «14 400 000» деген сандар «9 737 987» деген сандармен ауыстырылсын.
«Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2009 ж.» деген бағанында «7 261» деген сандар «6 334» деген сандармен ауыстырылсын;
осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес «Астананың Жаңа университеті» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын;
осы қаулының 23-қосымшаларына сәйкес «Бюджеттік шығыстар жиыны» және «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің стратегиялық бағыттары және бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстарды бөлу» деген кестелермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 8 ақпандағы
№ 79 қаулысына
1-қосымша
Әкімші
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
«Астананың Жаңа университеті» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
Сипаттама
Астана қаласында әлемдік стандартта ғылыми-білім беру қызметін ұйымдастыруға арналған «Астананың Жаңа университеті» АҚ жарғылық капиталын толықтыру
Стратегиялық бағыт
1. Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету
Мақсаты

в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "10 000 000" заменить цифрами "18 000 000";
в бюджетной программе "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "4 583 655" заменить цифрами "4 535 360";
в бюджетной программе "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "1 593 781" заменить цифрами "1 530 473";
в бюджетной программе "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на подготовку и переподготовку кадров":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "14 400 000" заменить цифрами "9 737 987";
в бюджетной программе "Борьба с наркоманией и наркобизнесом":
в графе "2009 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "7 261" заменить цифрами "6 334";
после бюджетной программы "Увеличение уставного капитала АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат"" дополнить бюджетной программой "Увеличение уставного капитала АО "Новый университет Астаны" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить таблицами "Свод бюджетных расходов" и "Распределение расходов по стратегическим направлениям и бюджетным программам Министерства образования и науки Республики Казахстан" согласно приложениям 2, 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 февраля 2010 года № 79
Администратор
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
Увеличение уставного капитала АО "Новый университет
Астаны"
Описание
Пополнение уставного капитала АО "Новый университет
Астаны" на организацию научно-образовательной
деятельности мирового стандарта в г. Астана
Стратегическое
направление
1. Обеспечение доступности качественного образования
Цель