Есеп жүргізу және кеден органына есептілікті ұсынудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 қарашадағы № 1150 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 тамыздағы № 685 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.08.2015 № 685 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 374451210262-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.15 № 1447 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) Кедендік тасымалдаушының кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалданатын тауарлар туралы, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып есеп жүргізу және кеден органына есептілікті ұсыну қағидасы;
2) Уақытша сақтау қоймалары, кеден қоймалары иелерінің сақтауда тұрған (сақталатын) тауарлар туралы, соның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып есеп жүргізу және кеден органына есептілікті ұсыну қағидасы;
3) Жеке тауарларын сақтау қоймалары иелерінің келіп түсетін, сақтауда тұрған, әкетілетін тауарлар және (немесе) көлік құралдары туралы, оның ішінде бақылаудың және есепке алудың автоматтандырылған нысанын пайдалана отырып есеп жүргізу және кеден органына есептілікті ұсыну қағидасы;
4) Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлары туралы, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, кеден органына есептілікті ұсыну қағидалары;
5) Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалардың кеден органына, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.11.15 № 1447 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 қарашадағы
№ 1150 қаулысымен
бекітілген
Кедендік тасымалдаушының кедендік транзит кедендік рәсіміне
сәйкес тасымалданатын тауарлар туралы, оның ішінде
ақпараттық технологияларды пайдалана отырып есеп жүргізу
және кеден органына есептілікті ұсыну қағидасы

О некоторых вопросах ведения учета и предоставления отчетности таможенному органу
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 1150. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 685
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 685 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 374451210262 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 15.11.2012 № 1447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила ведения учета и предоставления отчетности таможенному органу таможенным перевозчиком о товарах, перевозимых в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, в том числе с использованием информационных технологий;
2) Правила ведения учета и предоставления отчетности таможенному органу владельцами складов временного хранения, таможенных складов о хранящихся (хранимых) товарах, в том числе с использованием информационных технологий;
3) Правила ведения учета и предоставления отчетности таможенному органу владельцами складов хранения собственных товаров о поступающих, хранящихся, вывозимых товарах и (или) транспортных средствах, в том числе с использованием автоматизированной формы контроля и учета;
4) Правила представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися специальными упрощениями о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах;
5) Правила представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися и (или) владеющими иностранными товарами.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.11.2012 № 1447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2010 года № 1150
Правила
ведения учета и предоставления отчетности таможенному органу
таможенным перевозчиком о товарах, перевозимых в соответствии с
таможенной процедурой таможенного транзита, в том числе с
использованием информационных технологий

1. Кедендік тасымалдаушылар кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалданатын тауарлардың есебін қағаз тасығышта және Excel форматында электрондық түрде осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша кедендік тасымалдаушының кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдауды есепке алу және есептілік кітабын (бұдан әрі - Есепке алу кітабы) жүргізу жолымен жүзеге асырады.
Әрбір келесі жылдың бірінші қаңтарынан бастап Есепке алу кітабының нөмірлеуі бірден басталады. Есепке алу кітабы тігілген, нөмірленген, мөрленген және қызмет аймағында кедендік тасымалдаушы орналасқан кеден органы бастығының не оны алмастырушы адамның қолымен бекітілген болуға тиіс.
Ағымдағы күнтізбелік жылда соңғы жазу енгізілгеннен кейін Есепке алу кітабы салыстырып тексеру үшін кеден органына беріледі. Салыстырып тексеруді жүргізу мерзімі күнтізбелік 30 күннен аспауы тиіс.
Есепке алу кітабы соңғы жазу енгізілген күннен бастап бес жыл бойы сақталады. Салыстырып тексеру жүргізілгеннен кейін Есепке алу кітабына қосымша жазулар немесе түзетулер енгізуге жол берілмейді.
Есепке алу кітабы не оның электрондық түрдегі көшірмесі кеден органының лауазымды адамдарына олардың талап етуі бойынша ұсынылады.
2. Кедендік тасымалдаушылар тоқсан сайын, келесі тоқсанның бірінші айының бесінші күнінен кешіктірмей қызмет аймағында кедендік тасымалдаушылар тіркелген кеден органына есепті кезеңде кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес жүзеге асырылған барлық тауарларды тасымалдаулар туралы есепті ұсынады.
Есеп осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады. Қағаз тасығыштағы есепке бірінші басшы не оны алмастырушы адам, бас бухгалтер қол қояды, кедендік тасымалдаушының мөрімен куәландырылады. Қағаз тасығыштағы есеппен бір уақытта кеден органына Excel форматындағы электрондық түрдегі есеп ұсынылады.
Кедендік тасымалдаушының кедендік транзит
кедендік рәсіміне сәйкес тасымалданатын
тауарлар туралы, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана отырып есеп
жүргізу және кеден органына есептілікті
ұсыну қағидасына қосымша
Нысан
Кедендік тасымалдаушының кедендік бақылаудағы тауарларды
тасымалдауын есепке алу және олар
бойынша есептілік кітабы
Р/с
Транзиттік декларация нөмірі
Тасымалдауды бастау күні
Жөнелтушінің кеден органы белгіленген жеткізу мерзімі
Тасымалдаудың іс жүзінде аяқталған күні, тауарларды уақытша сақтауға орналастыруды растайтын құжаттың немесе тауарлар декларациясының нөмірі
Жөнелтушінің кеден органы
Межелі кеден органы
Нақты жеткізілетін кеден органы
Көлік құралының (тіркеменің) мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Тауарлардың таза салмағы (кг), көлік тік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 қарашадағы
№ 1150 қаулысымен
бекітілген
Уақытша сақтау қоймалары, кеден қоймалары иелерінің сақтауда
тұрған (сақталатын) тауарлар туралы, оның ішінде
ақпараттық технологияларды пайдалана отырып есеп жүргізу
және кеден органына есептілікті ұсыну қағидасы

1. Учет таможенными перевозчиками товаров, перевозимых в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, осуществляется путем ведения Книги учета перевозок товаров под таможенным контролем таможенным перевозчиком и отчетности по ним (далее - Книга учета) по форме, согласно приложению к настоящим Правилам на бумажном носителе и в электронном виде в формате Excel.
С первого января каждого последующего года нумерация Книги учета начинается с единицы. Книга учета должна быть прошита, пронумерована, опечатана и скреплена подписью начальника таможенного органа, либо лица, его замещающего, в зоне деятельности которого находится таможенный перевозчик.
После внесения последней записи в текущем календарном году Книга учета передается в таможенный орган для проведения сверки. Срок проведения сверки не должен превышать 30 календарных дней.
Книга учета хранится в течение пяти лет с даты внесения последней записи. Внесение дополнительных записей или исправлений после проведения сверки Книги учета не допускается.
Также Книга учета либо ее копия в электронном виде предоставляется должностным лицам таможенного органа по их требованию.
2. Таможенные перевозчики ежеквартально, не позднее пятого числа первого месяца следующего квартала, предоставляют в таможенный орган, в зоне деятельности которого таможенные перевозчики зарегистрированы, отчет о всех перевозках товаров, осуществленных в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита за отчетный период.
Отчет составляется по форме в соответствии с приложением к настоящим Правилам. Отчет на бумажном носителе подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью таможенного перевозчика. Одновременно с отчетом на бумажном носителе в таможенный орган представляется отчет в электронном виде в формате Excel.
Приложение
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности таможенному органу таможенным
перевозчиком о товарах, перевозимых в
соответствии с таможенной процедурой
таможенного транзита, в том числе с
использованием информационных технологий
Форма
Книга учета
перевозок товаров под таможенным контролем
таможенным перевозчиком и отчетности по ним
п/п
Номер
тран-
зитной
декла-
рации
Дата
начала
пере-
возки
Срок
доставки,
установ-
ленный
тамо-
женным
органом
отправ-
ления
Факти-
ческая
дата
оконча-
ния
пере-
возки,
номер
доку-
мента
подт-
вер-
ждаю-
щего
поме-
щение
товаров
на
времен-
ное
хране-
ние или
декла-
рации
на
товары
Тамо-
женный
орган
отправ-
ления
Тамо-
женный
орган
назна-
чения
Факти-
ческий
тамо-
женный
орган
достав-
ки
Госу-
дар-
ствен-
ный
регис-
траци-
онный
номер
транс-
порт-
ного
сред-
ства
(при-
цепа)
Наиме-
нование
товара
Вес
товара
брутто
(кг),
объем в
допол-
нитель-
ных
едини-
цах
измере-
ния по
транс-
портным
(перево-
зочным)
докумен-
там
Приме-
чание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2010 года № 1150
Правила
ведения учета и предоставления отчетности таможенному органу
владельцами складов временного хранения, таможенных складов
о хранящихся (хранимых) товарах, в том числе с использованием
информационных технологий

1. Уақытша сақтау қоймаларында, кеден қоймаларында сақтауда тұрған (сақталатын) тауарлардың есебі осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта және Excel форматында электрондық түрде Сақтаудағы тауарларды есепке алу кітабын (бұдан әрі - Есепке алу кітабы) жүргізу жолымен жүзеге асырылады.
2. Есепке алу кітабы тауарды шығару туралы соңғы жазба енгізілген күннен бастап бес жыл бойы сақталады.
Әрбір келесі жылдың бірінші қаңтарынан бастап Есепке алу кітабының нөмірленуі бірден басталады. Есепке алу кітабы тігілген, нөмірленген, мөрленген және қызмет аймағында уақытша сақтау қоймасының иесі орналасқан кеден органы бастығының немесе оны алмастырушы адамның қолымен бекітілген болуға тиіс.
3. Кеден органы жазбаша нысанда кеден органы айқындайтын уақыт кезеңінде сақтауда тұрған (сақталатын) тауарлар туралы есеп ұсынуды талап етуі мүмкін.

1. Учет хранящихся (хранимых) товаров на складах временного хранения, таможенных складах осуществляется путем ведения Книги учета товаров, находящихся на хранении (далее - Книга учета), по форме, согласно приложению к настоящим Правилам на бумажном носителе и в электронном виде в формате Excel.
2. Книга учета хранится а течение пяти лет с даты внесения последней записи о выпуске товара.
С первого января каждого последующего года нумерация Книги учета начинается с единицы. Книга учета должна быть прошита, пронумерована, опечатана и скреплена подписью начальника таможенного органа, либо лица, его замещающего, в зоне деятельности которого находится владелец склада временного хранения, таможенного склада.
3. Таможенный орган в письменной форме может потребовать представление отчета о хранящихся (хранимых) товарах за период времени, определяемый таможенным органом.

4. Уақытша сақтау қоймаларының, кеден қоймаларының иелері тоқсан сайын, келесі тоқсанның бірінші айының бесінші күнінен кешіктірмей қызмет аймағында осындай қоймалар орналасқан кеден органына есепті кезеңде, сақтауда тұрған (сақталатын) тауарлар туралы қорытылған есепті ұсынады.
Есеп осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады. Қағаз тасығыштағы есепке бірінші басшы не оны алмастырушы адам, бас бухгалтер қол қояды, кедендік тасымалдаушының мөрімен куәландырылады. Қағаз тасығыштағы есеппен бір уақытта кеден органына Excel форматындағы электрондық түрдегі есеп ұсынылады.
Уақытша сақтау қоймалары, кеден қоймалары
иелерінің сақтауда тұрған (сақталатын) тауарлар
туралы, оның ішінде ақпараттық технологияларды
пайдалана отырып есеп жүргізу және кеден
органына есептілікті ұсыну қағидасына
қосымша
Нысан
Сақтаудағы тауарларды есепке алу кітабы
Кіріс
Орналастыру күні мен уақыты
Қойманың тіркеу нөмірі
Транзиттік декларацияның немесе ХЖТ кітапшасының нөмірі
Тауарлар мен көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастырушы адам
Көлік құралының (тіркеменің) мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Орындар саны
Тауарлардың таза салмағы (кг), көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Қоймада орналасқан орны (бокс № және т.б.) адамның қолы
Тауарларды қабылдаған адамның қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Шығыс
Қалдық (бар болса)
Ескертпе
Тауарлар декларациясы немесе транзиттік декларацияның нөмірі
Орындар саны
Тауарлардың таза салмағы (кг), көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Тауарлар және (немесе) көлік құралдарын берген адамның қолы
Қоймадан іс жүзінде шығарылған күш
Орындар саны
Тауарлардың таза салмағы (кг), көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
11
12
13
14
15
16
17
18
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 қарашадағы
№ 1150 қаулысымен
бекітілген
Жеке тауарларын сақтау қоймалары иелерінің келіп түсетін,
сақтауда тұрған, әкетілетін тауарлар және (немесе) көлік
құралдары туралы, оның ішінде бақылаудың және есепке
алудың автоматтандырылған нысанын пайдалана отырып есеп
жүргізу және кеден органына есептілікті ұсыну қағидасы

4. Владельцы складов временного хранения, таможенных складов ежеквартально, не позднее пятого числа первого месяца следующего квартала, предоставляют в таможенный орган, в зоне деятельности которого находятся такие склады, обобщенный отчет о хранящихся (хранимых) товарах за отчетный период.
Отчет составляется по форме в соответствии с приложением к настоящим Правилам. Отчет на бумажном носителе подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью владельца места хранения. Одновременно с отчетом на бумажном носителе в таможенный орган представляется отчет в электронном виде в формате Excel.
Приложение
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности таможенному органу владельцами
складов временного хранения, таможенных складов
о хранящихся (хранимых) товарах, в том числе с
использованием информационных технологий
Форма
Книга
учета товаров, находящихся на хранении
Приход
Расход
Остаток
(при
наличии)
Приме-
чание
Дата
и
вре-
мя
поме-
ще-
ния
Ре-
гис-
тра-
цион-
ный
номер
ск-
лада
Но-
мер
тран-
зит-
ной
дек-
лара-
ции
или
книж-
ки
МДП
Лицо,
поме-
щаю-
щее
то-
вары
и
тран-
спор-
тные
сред-
ства
на
вре-
мен-
ное
хра-
нение
Госу-
дар-
ст-
вен-
ный
ре-
гист-
раци-
онный
номер
тран-
спор-
тного
сред-
ства
(при-
цепа)
Наи-
мено-
ва-
ние
това-
ров
Ко-
ли-
чес-
тво
мест
Вес
товара
брутто
(кг),
объем в
допол-
нитель-
ных
едини-
цах
измере-
ния по
транс-
портным
(перево-
зочным)
докумен-
там
Мес-
то
раз-
меще-
ния
на
скла-
де (N
бокса
и
т.д.)
Под-
пись
лица,
при-
няв-
шего
това-
ры
Номер
декла-
рации
на
товары
или
тран-
зит-
ной
декла-
рации
Ко-
ли-
чес-
тво
мест
Вес
товара
брутто
(кг),
объем в
допол-
нитель-
ных
едини-
цах
измере-
ния по
транс-
портным
(перево-
зочным)
докумен-
там
Под-
пись
лица,
вы-
дав-
шего
то-
вары
и
(или)
тран-
спор-
тные
сред-
ства
Дата
фак-
ти-
чес-
кой
вы-
дачи
со
скла-
да
Ко-
ли-
чес-
тво
мест
Вес
товара
брутто
(кг),
объем в
допол-
нитель-
ных
едини-
цах
измере-
ния по
транс-
портным
(перево-
зочным)
докумен-
там
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2010 года № 1150
Правила
ведения учета и предоставления отчетности таможенному органу
владельцами складов хранения собственных товаров
о поступающих, хранящихся, вывозимых товарах и (или)
транспортных средствах, в том числе с использованием
автоматизированной формы контроля и учета

1. Жеке тауарларын сақтау қоймаларына келіп түсетін, сақтауда тұрған және әкетілетін тауарлардың және (немесе) көлік құралдарының есебі осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша Сақтауда тұрған тауарларды және (немесе) көлік құралдарын есепке алу кітабын (бұдан әрі - Есепке алу кітабы) жүргізу, оның ішінде бақылаудың және есепке алудың автоматтандырылған нысанын пайдалана отырып жүзеге асырылады.
Автоматтандырылған бақылау және есепке алуды жеке тауарларын сақтау қоймалары иелері келіп түсетін, сақтауда тұрған және әкетілетін тауарлардың және (немесе) көлік құралдарының есебін жүргізуге және кеден органына ұсыну үшін есеп қалыптастыруға мүмкіндік беретін бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалану жолымен жүзеге асырады.
2. Есепке алу кітабы тауарды шығару туралы соңғы жазба енгізілген күннен бастап бес жыл ішінде сақталады.
Әрбір келесі жылдың бірінші қаңтарынан бастап Есепке алу кітабының нөмірлеуі бірден басталады. Есепке алу кітабы тігілген, нөмірленген, мөрленген және қызмет аймағында жеке тауарларын сақтау қоймасының иесі орналасқан кеден органы бастығының немесе оны алмастырушы адамның қолымен бекітілген болуға тиіс.
3. Кеден органы жазбаша нысанда кеден органы айқындайтын уақыт кезеңінде келіп түскен, сақтауда тұрған, әкетілетін тауарлар және (немесе) көлік құралдары туралы есепті ұсынуды талап етуі мүмкін.
4. Жеке тауарларын сақтау қоймаларының иелері тоқсан сайын, келесі тоқсанның бірінші айының бесінші күнінен кешіктірмей қызмет аймағында осындай қоймалар орналасқан кеден органына есепті кезеңде келіп түскен, сақтауда тұрған, әкетілетін тауарлар және (немесе) көлік құралдары туралы қорытылған есепті ұсынады.
Есеп осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады. Қағаз тасығыштағы есепке бірінші басшы не оны алмастырушы адам, бас бухгалтер қол қояды, кедендік тасымалдаушының мөрімен куәландырылады. Қағаз тасығыштағы есеппен бір уақытта кеден органына Excel форматындағы электрондық түрдегі есеп ұсынылады.
Жеке тауарларын сақтау қоймалары иелерінің
келіп түсетін, сақтауда тұрған, әкетілетін
тауарлар және (немесе) көлік құралдары туралы,
оның ішінде бақылаудың және есепке алудың
автоматтандырылған нысанын пайдалана отырып
есеп жүргізу және кеден органына есептілікті
ұсыну қағидасына қосымша
Нысан
Сақтаудағы тауарлар және (немесе)
көлік құралдарын есепке алу кітабы
Кіріс
Орналастыру күні мен уақыты
Қойманың тіркеу нөмірі
Транзиттік декларацияның немесе ХЖТ кітапшасының нөмірі
Тауарлар мен көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастырушы адам
Көлік құралының (тіркеменің) мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Орындар саны
Тауарлардың таза салмағы (кг), көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Қоймада орналасқан орны (бокс № және т.б.)
Тауарларды қабылдаған адамның қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Шығыс
Қалдық (бар болса)
Ескертпе
Тауарлар декларациясы немесе транзиттік декларацияның нөмірі
Орындар саны
Тауарлардың таза салмағы (кг), көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Тауарлар және (немесе) көлік құралдарын берген адамның қолы
Қоймадан іс жүзінде шығарылған күні
Орындар саны
Тауарлардың таза салмағы (кг), көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
11
12
13
14
15
16
17
18
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 қарашадағы
№ 1150 қаулысымен
бекітілген
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын,
тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе)
пайдаланылатын тауарлары туралы, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана отырып, кеден органына есептілікті
ұсыну қағидалары

1. Учет поступающих, хранящихся и вывозимых товаров и (или) транспортных средств на складах хранения собственных товаров осуществляется путем ведения Книги учета товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении (далее - Книга учета) по форме, согласно приложению к настоящим Правилам, в том числе с использованием автоматизированной формы контроля и учета.
Автоматизированный контроль и учет осуществляется владельцами складов хранения собственных товаров путем использования программного обеспечения, позволяющего вести учет поступающих, хранящихся и вывозимых товаров и (или) транспортных средств, и формировать отчетность для предоставления в таможенный орган.
2. Книга учета хранится в течение пяти лет с даты внесения последней записи о выпуске товара.
С первого января каждого последующего года нумерация Книги учета начинается с единицы. Книга учета должна быть прошита, пронумерована, опечатана и скреплена подписью начальника таможенного органа либо лица, его замещающего, в зоне деятельности которого находится владелец склада хранения собственных товаров.
3. Таможенный орган в письменной форме может потребовать представление отчета о поступающих, хранящихся, вывозимых товарах и (или) транспортных средствах за период времени, определяемый таможенным органом.
4. Владельцы складов хранения собственных товаров ежеквартально, не позднее пятого числа первого месяца следующего квартала, предоставляют в таможенный орган, в зоне деятельности которого находятся такие склады, обобщенный отчет о поступающих, хранящихся, вывозимых товарах и (или) транспортных средствах за отчетный период.
Отчет составляется по форме в соответствии с приложением к настоящим Правилам. Отчет на бумажном носителе подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью владельца места хранения. Одновременно с отчетом на бумажном носителе в таможенный орган представляется отчет в электронном виде в формате Excel.
Приложение
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности таможенному органу владельцами
складов хранения собственных товаров о
поступающих, хранящихся, вывозимых товарах и
(или) транспортных средствах, в том числе с
использованием автоматизированной формы
контроля и учета
Форма
Книга
учета товаров и (или) транспортных средств,
находящихся на хранении
Приход
Расход
Остаток
(при
наличии)
Приме-
чание
Дата
и
вре-
мя
поме-
ще-
ния
Ре-
гис-
тра-
цион-
ный
номер
ск-
лада
Но-
мер
тран-
зит-
ной
дек-
лара-
ции
или
книж-
ки
МДП
Лицо,
поме-
щаю-
щее
то-
вары
и
тран-
спор-
тные
сред-
ства
на
вре-
мен-
ное
хра-
нение
Госу-
дар-
ст-
вен-
ный
ре-
гист-
раци-
онный
номер
тран-
спор-
тного
сред-
ства
(при-
цепа)
Наи-
мено-
ва-
ние
това-
ров
Ко-
ли-
чес-
тво
мест
Вес
товара
брутто
(кг),
объем в
допол-
нитель-
ных
едини-
цах
измере-
ния по
транс-
портным
(перево-
зочным)
докумен-
там
Мес-
то
раз-
меще-
ния
на
скла-
де (N
бокса
и
т.д.)
Под-
пись
лица,
при-
няв-
шего
това-
ры
Номер
декла-
рации
на
товары
или
тран-
зит-
ной
декла-
рации
Ко-
ли-
чес-
тво
мест
Вес
товара
брутто
(кг),
объем в
допол-
нитель-
ных
едини-
цах
измере-
ния по
транс-
портным
(перево-
зочным)
докумен-
там
Под-
пись
лица,
вы-
дав-
шего
то-
вары
и
(или)
тран-
спор-
тные
сред-
ства
Дата
фак-
ти-
чес-
кой
вы-
дачи
со
скла-
да
Ко-
ли-
чес-
тво
мест
Вес
товара
брутто
(кг),
объем в
допол-
нитель-
ных
едини-
цах
измере-
ния по
транс-
портным
(перево-
зочным)
докумен-
там
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2010 года № 1150
Правила
представления отчетности таможенному органу,
в том числе с использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися специальными упрощениями о хранящихся,
перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или)
используемых товарах

Ескерту. Қаулы қағидалармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.15 № 1447 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Осы Қағидалар «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 210-бабына сәйкес әзірленді және арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлары туралы, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, кеден органына есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Кеден органдары сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы есепті (бұдан әрі – есеп) алу үшін осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғаларға талаптың тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырысты почта жөнелтімімен жолдайды.
3. Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалар тіркелген орны бойынша кеден органына кеден органының жазбаша талабы бойынша осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Excel форматында қағаз және электронды тасығышта есеп ұсынады.
Қағаз тасығыштағы есепке бірінші басшы не оны алмастыратын тұлға және бас бухгалтер қол қояды, заңды тұлғаның мөрімен куәландырылады.
4. Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалар кеден органының талабында белгіленген мерзімде кеден органына есептілікті ұсынбағаны және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы үшін жауапты болады.
Арнайы оңайлатуларды
пайдаланатын тұлғалардың
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін және
(немесе) пайдаланылатын
тауарлары туралы, оның ішінде
ақпараттық технологияларды
пайдалана отырып, кеден
органына есептілікті
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын,
тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе)
пайдаланылатын тауарлары туралы, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана отырып, кеден органына есептілікті
ұсыну туралы талабы
«___» ____________ 20__ ж. № ___________________
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 210-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(кеден органның атауы)
Сізге
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе есептілікті ұсынушы
заңды тұлғаның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тіркеу нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін
тауарларды кедендік декларациялауды (ресімдеуді) жүзеге асырған
кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтардан кейін тауарларды
кедендік декларациялауды жүзеге асырған кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның заңды мекенжайы және орналасқан орны)
«___» __________ ____ ж. «___» __________ ____ ж. дейінгі
кезеңде ресімделген сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта
өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы есептілікті
ұсынудың қажеттігі туралы хабардар етеді.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 14210-баптарына сәйкес Сізге есепті
тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей тоқсан сайын Арнайы
оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлары
туралы, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып,
кеден органына есептілікті ұсыну қағидаларына 2-қосымшасында
белгіленген нысан бойынша өсу қорытындысымен сақталатын,
тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе)
пайдаланылатын тауарлар туралы есепті ұсыну қажет.
Кеден органының бастығы
_______________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
«___» _______________ 20__ ж. М.О.
Арнайы оңайлатуларды
пайдаланатын тұлғалардың
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін және
(немесе) пайдаланылатын
тауарлары туралы, оның ішінде
ақпараттық технологияларды
пайдалана отырып, кеден
органына есептілікті
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың сақталатын,
тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және
пайдаланылатын тауарлары туралы есеп
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың атауы
Арнайы оңайлатуларды пайдаланатын тұлғалардың СТН (БСН)*
Транзиттік декларацияның немесе ХЖТ кітапшасының нөмірі
Оның аймағында тауарлардың кедендік тазартылуы жүзеге асырылған аумақтық кеден органының атауы
Тауарларға арналған декларацияның нөмірі
КОК-ның 20.09.2010 ж. № 378 шешіміне 1-қосымшаға сәйкес кедендік рәсімдер түрлерінің жіктеуішіне сәйкес кедендік рәсімдер түрінің коды
КО СЭҚ ТН коды
Тауарлардың атауы
Статистикалық құн (АҚШ долл.)
Тауарлардың салмағы нетто/брутто (кг), қосымша өлшем бірліктеріндегі көлемі
Кедендік төлемдер мен салықтардың бюджетке төленуге жататын сомасы
Бюджетке төленген кедендік төлемдер мен салықтардың сомасы

Сноска. Постановление дополнено правилами в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.11.2012 № 1447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 210 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" и определяют порядок представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися специальными упрощениями о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах.
2. Таможенный орган для получения отчета о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах (далее - отчет) направляет требование заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении лицам, пользующимся специальными упрощениями, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Лица, пользующиеся специальными упрощениями, по письменному требованию таможенного органа представляют в таможенный орган по месту регистрации отчет на бумажном и электронном носителях по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в формате Excel.
Отчет на бумажном носителе подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим, и главным бухгалтером, заверяется печатью юридического лица.
4. Лица, пользующиеся специальными упрощениями, несут ответственность за непредставление таможенному органу отчетности в сроки, установленные в требовании таможенного органа, и достоверность представляемых сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
таможенному органу, в том числе с
использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися специальными упрощениями
о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах
Форма
Требование о представлении отчетности таможенному органу,
в том числе с использованием информационных технологий, лицами,
пользующимися специальными упрощениями о хранящихся,
перевозимых, реализуемых, перерабатываемых
и (или) используемых товарах
"___" _________ 20 ___ г.                              № ____________
В соответствии со статьей 210 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном деле в Республике Казахстан"
___________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
уведомляет Вас
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или полное наименование
юридического лица, представляющего отчетность)
___________________________________________________________________
(регистрационный номер налогоплательщика заполняется при
осуществлении таможенного декларирования (оформления) товаров
до 1 января 2013 года)
___________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер заполняется при осуществлении
таможенного декларирования товаров после 1 января 2013 года)
___________________________________________________________________
(юридический адрес и местонахождение проверяемого лица)
о необходимости представления отчетности о хранящихся, перевозимых,
реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах,
оформленных за период с " ____ " __________ ____ г. по " ____  "__________ ____ г.
В соответствии со статьями 14210 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" Вам необходимо ежеквартально не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять отчет о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и используемых товарах с нарастающим итогом, по форме, установленной приложением 2 к Правилам представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися специальными упрощениями о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах.
Начальник таможенного органа
_________________________________________________________
(подпись, Ф. И. О.)
" ____ " __________ 20 __ г. М.П.
Приложение 2
к Правилам представления отчетности
таможенному органу, в том числе с
использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися специальными упрощениями
о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах
Форма
Отчет о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых
и используемых товарах лицами, пользующимися специальными
упрощениями
Наименование
лиц,
пользующихся
специальными
упрощениями
РНН (БИН)*
лиц,
пользующихся
специальными
упрощениями
Номер
транзитной
декларации
или книжки
МДП
Наименование
территориального
таможенного
органа, в зоне
деятельности
которого
осуществляется
таможенная
очистка товаров
Номер
декла-
рации на
товары
Код вида
таможенной
процедуры
согласно
классифи-
каторам
видов
таможенных
процедур в
соответст-
вии с
приложением 1
к решению
КТС от
20.09.2010 г.
№ 378
Код
ТН ВЭД ТС
1
2
3
4
5
6
7
Наименование товаров
Статистическая стоимость (долл. США)
Вес товаров нетто/ брутто (кг), объем в дополнительных единицах измерения
Сумма подлежащих к уплате в бюджет таможенных платежей и налогов
Сумма уплаченных в бюджет таможенных платежей и налогов

Ескерту. Қаулы қағидалармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.15 № 1447 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Осы Қағидалар «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 210-бабына сәйкес әзірленді және шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалардың кеден органына, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалар, қызмет ету аймағында кедендік декларациялау (ресімдеу) жүргізілген кеден органына, аталған кеден органының жазбаша талабы бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда Excel форматында қағаз және электронды тасығышта есеп ұсынады.
3. Кеден органы есепті алу үшін осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғаларға талапты тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырысты почта жөнелтімімен жолдайды.
4. Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлға қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда, кедендік баждар, салықтар және кедендік алымдар бойынша берешегінің (болуы) болмауы туралы анықтаманы алу өтінішімен бірге аталған тұлғалар, оның қызмет ету аймағында кедендік декларациялау (ресімдеу) жүргізілген кеден органына қайта ұйымдастырылған немесе таратылған күнгі жағдай бойынша шетелдік тауарлар бойынша есепті ұсынады.
5. Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалар, кеден органының талабында белгіленген мерзімде кеден органына есептілікті ұсынбағаны және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы үшін жауапты болады.
Шетелдік тауарларды
пайдаланатын және (немесе)
иеленетін тұлғалардың
кеден органына, оның ішінде
ақпараттық технологияларды
пайдалана отырып, есептілікті
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
«___» ____________ _____ ж. бастап «___» _____________ _____ ж.
дейінгі кезеңде шетелдік тауарларды оның ішінде, оларға қатысты
мөлшері Бірыңғай кедендік тарифпен белгіленген кедендік әкелу
баждары ставкаларының мөлшерінен аз кедендік әкелу баждарының
ставкалары қолданылатын тауарларды пайдалану жөніндегі есеп*
тел. ____________/факс ______________,
_____________________________________,
(тұлғаның атауы)
_____________________________________, СТН, ЖСН, БСН
(тіркеу мекенжайы)
Р/с №
Тұлғаның атауы
СТН/ЖСН/БСН**
ТД (ЖКД) №
Тауардың атауы
КО СЭҚ ТН (ҚР СЭҚ ТН) тауар коды
Рәсім коды, ТД (ЖКД) 37-б.
Саны кг./өлшем бірлігі
Тауардың кедендік құны, теңге
Тауардың статистикалық құны, теңге ТД (ЖКД) 46-б.
Тауардың түгендеу нөмірі (болған жағдайда)
Аталған тауардың бух. есеп бойынша тұрған шотының № (болған жағдайда)
Пайдаланылған тауардың саны кг./өлшем бірлігі
Тауардың пайдаланылуы жөніндегі құжаттар
Тауардың қалдығы кг./өлшем бірлігі
Ескерту***
атауы
№ және күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
* - Есеп есептілік кезеңдегі айдың соңғы күнгі жағдайы бойынша өсу қорытындысымен тоқсан сайын ұсынылады.
** - СТН – 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін тауарларды кедендік декларациялауды (ресімдеуді) жүзеге асырған кезде толтырылады,
- ЖСН/БСН - 2013 жылғы 1 қаңтардан кейін тауарларды кедендік декларациялауды жүзеге асырған кезде толтырылады.
*** - Ескертпеде есепті ұсынған сәтте тауардың нақты тұрған орны көрсетіледі (ұңғыманың нөмірі, кен орны және т.б.).
Заңды тұлғаның/жеке тұлғаның басшысы
___________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің (дара кәсіпкерде болған жағдайда) бас бухгалтері
___________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің (дара кәсіпкерде болған жағдайда) мөрімен расталады.
Шетелдік тауарларды
пайдаланатын және (немесе)
иеленетін тұлғалардың кеден
органына, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана
отырып, есептілікті
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін
тұлғалардың кеден органына, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана отырып, есептілікті ұсыну туралы
талабы
«___» ____________ 20__ ж. № ___________________
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 210-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(кеден органның атауы)
Сізді
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе есептілікті ұсынған
заңды (жеке) тұлғаның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тіркеу нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін
тауарларды кедендік декларациялауды (ресімдеуді) жүзеге асырған кезде
толтырылады не жеке сәйкестендіру нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтардан кейін
тауарларды кедендік декларациялауды жүзеге асырған кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі 2013 жылғы 1 қаңтардан кейін тауарларды
кедендік декларациялауды жүзеге асырған кезде толтырылады)
_____________________________________________________________________
(тұлғаның заңды мекенжайы және орналасқан орны)
«___» __________ ____ ж. «___» __________ ____ ж. дейінгі
кезеңде ресімделген шетелдік тауар(лар) бойынша есептілікті ұсынудың
қажеттігі туралы хабардар етеді.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан
Республикасы Кодексінің 14210-баптарына сәйкес Сізге есепті
тоқсаннан кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей тоқсан сайын
шетелдік тауарларды пайдаланатын және (немесе) иеленетін тұлғалардың
кеден органына, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана
отырып, есептілікті ұсыну қағидасына 1-қосымшада белгіленген нысан
бойынша шетелдік тауар(лар) жөнінде есептілік кезеңіндегі айдың
соңғы күнгі жағдайы бойынша өсу қорытындысымен есеп ұсыну қажет.
Кеден органының бастығы
_______________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
«___» _______________ 20__ ж. М.О.

Сноска. Постановление дополнено правилами в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.11.2012 № 1447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 210 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее - Кодекс) и определяют порядок представления отчетности таможенному органу, в том числе с использованием информационных технологий, лицами, пользующимися и (или) владеющими иностранными товарами.
2. Лица, пользующиеся и (или) владеющие иностранными товарами, представляют таможенному органу, в зоне деятельности которого производилось таможенное декларирование (оформление), по письменному требованию данного таможенного органа отчет на бумажном и электронном носителях по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в формате Excel.
3. Таможенный орган для получения отчета направляет требование заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении лицам, пользующимся и (или) владеющим иностранными товарами, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. В случаях реорганизации или ликвидации лица, пользующегося и (или) владеющего иностранными товарами, вместе с заявлением на получение справки об отсутствии (наличии) задолженности по таможенным пошлинам, налогам и таможенным сборам данными лицами представляется отчет по состоянию на дату реорганизации или ликвидации по иностранным товарам в таможенный орган, в зоне деятельности которого производилось таможенное декларирование (оформление).
5. Лица, пользующиеся и (или) владеющие иностранными товарами, несут ответственность за непредставление таможенному органу отчетности в сроки, установленные в требовании таможенного органа, и достоверность представляемых сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
таможенному органу, в том числе с
использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися и (или)
владеющими иностранными товарами
Форма
Отчет
по использованию иностранных товаров, в том числе товаров,
в отношении которых применяются ставки ввозных таможенных
пошлин, размер которых меньше, чем размер ставок ввозных
таможенных пошлин, установленных Единым таможенным
тарифом за период с " ____ " __________ ____ г.
по " ____ " __________ ____ г.*
тел. ____________ /факс ______________ ,
____________________________________,
(наименование лица)
____________________________________, РНН/ИИН/БИН
(адрес регистрации)
№ п/п
Наименование
лица
РНН/ИИН/
БИН**
№ ДТ
(ГТД)
Наименование
товара
Код
товара
ТН ВЭД ТС
(ТН ВЭД РК)
Код
проце-
дуры,
гр. 37
ДТ (ГТД)
Количество
в кг./ед.
измерения
Таможен-
ная
стоимость
товара,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Статис-
тическая
стоимость
товара,
тенге
гр. 46
ДТ (ГТД)
Инвентарный
номер товара
(в случае
наличия)
№ счета по
бух. учету,
на котором
числится
данный товар
(в случае
наличия)
Количество
использо-
ванного
товара
кг./ед.
измерения
Документы,
по которым
использован
товар
Остаток
товара,
кг./ед.
измерения
Примечание***
Наиме-
нование
№ и
дата
10
11
12
13
14
15
16
17
* - Отчет представляется ежеквартально с нарастающим итогом по состоянию на последний день месяца отчетного периода.
** - РНН – заполняется при осуществлении таможенного декларирования (оформления) товаров до 1 января 2013 года,
- ИИН/БИН – заполняется при осуществлении таможенного декларирования товаров после 1 января 2013 года.
*** - В примечании указывается фактическое местонахождение товара на момент представления отчета (номер скважины, месторождения и т.д.)
Руководитель юридического лица/ Физическое лицо
___________________ фамилия, инициалы
(подпись)
Главный бухгалтер юридического лица/индивидуального предпринимателя (при наличии у индивидуального предпринимателя)
___________________ фамилия, инициалы
(подпись)
Заверяется печатью юридического лица/индивидуального предпринимателя (при наличии у индивидуального предпринимателя)
Приложение 2
к Правилам представления отчетности
таможенному органу, в том числе с
использованием информационных технологий,
лицами, пользующимися и (или)
владеющими иностранными товарами
Форма
Требование о представлении отчетности таможенному органу,
в том числе с использованием информационных технологий, лицами,
пользующимися и (или) владеющими иностранными товарами
"___" _______ 20___ г.                                    № _________
В соответствии со статьей 210 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном деле в Республике Казахстан"
____________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
уведомляет Вас
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
юридического (физического) лица, представляющего отчетность)
____________________________________________________________________
(регистрационный номер налогоплательщика заполняется при
осуществлении таможенного декларирования (оформления) товаров до 1
января 2013 года либо индивидуальный идентификационный номер
заполняется при осуществлении таможенного декларирования товаров
после 1 января 2013 года)
____________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер заполняется при осуществлении
таможенного декларирования товаров после 1 января 2013 года)
____________________________________________________________________
(юридический адрес и местонахождение лица)
о необходимости представления отчетности по иностранным(ому)
товарам(у), оформленным(ому) за период с "___" __________ ____ г.
по "___" __________ ____ г.
В соответствии со статьями 14210 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном деле в Республике Казахстан" Вам необходимо
ежеквартально не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным
кварталом, представлять отчет по иностранным (ому) товарам(у) с
нарастающим итогом по состоянию на последний день месяца отчетного
периода по форме, установленной приложением 1 к Правилам
представления отчетности таможенному органу, в том числе с
использованием информационных технологий лицами, пользующимися и
(или) владеющими иностранными товарами.
Начальник таможенного органа
_______________________________________________________________
(подпись, Ф. И. О.)
"___" __________ 20 __ г. М.П.