Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 5 қарашадағы № 1166 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 шілдедегі № 720 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.07.2013 № 720 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттік қызметтің үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 23, 264-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспеде:
«9-1-бабына» деген сөздер «9-1, 15-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына, 29-бабына» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Мемлекеттік қызмет көрсетудің электронды нысанын көздейтін мемлекеттік қызмет стандарттары ақпараттандыру саласындағы орталық уәкілетті органның келісімі бойынша бекітіледі.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік қызметтің үлгі стандартында:
1-тармақтағы «, жұмыс кестесін» деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақтағы «Қазақстан Республикасы Үкіметінің актісі» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілері» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
«қорытынды және тағы басқа» деген сөздерден кейін «не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауап» деген сөздермен толықтырылсын;
«нысаны» деген сөз «түрі» деген сөзбен ауыстырылсын;
8-тармақтағы «ақы төлеу нысанын» деген сөздер «ақы төлеу тәсілін (қолма қол немесе қолма-қол емес)» деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтағы «күндер, сағаттар, үзілістер» деген сөздер «жұмыс күндері, сағаттар, үзілістер, демалыс күндері» деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
«23-1. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы екенін көрсету.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2010 года № 1166. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2013 года № 720
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.07.2013 № 720 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 "Об утверждении Типового стандарта государственной услуги" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 23, ст. 264) следующие изменения и дополнения:
в преамбуле:
слова "и статьей 9-1" заменить словами ", статьями 9-1, 15-2";
после слова "процедурах" дополнить словами "и подпунктами 2), 3) статьи 6статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации";
пункт 2 дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Стандарты государственных услуг, предусматривающие электронную форму оказания государственной услуги, утверждаются по согласованию с центральным уполномоченным органом в сфере информатизации.";
в Типовом стандарте государственной услуги, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1 слова ", график работы" исключить;
в пункте 3 после слов "акт Правительства Республики Казахстан" дополнить словами ", иные нормативные правовые акты Республики Казахстан";
в пункте 5:
после слов "заключение и так далее" дополнить словами ", либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги";
слово "форма" заменить словом "вид";
в пункте 8 слова "формы оплаты" заменить словами "способ оплаты (наличный или безналичный)";
в пункте 9 слово "дни, часы, перерывы" заменить словами "рабочие дни, часы, перерывы, выходные дни";
пункт 14 исключить;
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. Указать, что в случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов