Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 қарашадағы № 1222 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 28 қазандағы № 714 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.10.2020 № 714 қаулысымен.
"Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының 4-бабы 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 19 қарашадағы
№ 1222 қаулысымен
бекітілген
Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидасы (бұдан әрі - Қағида) "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленді және куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган - ақпараттандыру саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) куәландырушы орталықты аккредиттеу (бұдан әрі - аккредиттеу) - куәландырушы орталықтың қызметтер көрсетудегі құзыретін уәкілетті органның ресми мойындауы;
3) ақпаратты криптографиялық қорғау құралы (бұдан әрі - АКҚҚ) - криптографиялық түрлендіру алгоритмдерін, шоғырландыруды, қалыптастыруды, таратуды немесе кілттерді басқаруды іске асыратын құралдар.
3. Уәкілетті орган куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді өткізуді ұйымдастырады. Аккредиттеуді құрамын уәкілетті орган анықтайтын куәландырушы орталықтарды аккредиттеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі - комиссия) жүзеге асырады. Комиссия уәкілетті органның, ақпараттық қауіпсіздікті (мемлекеттік ақпараттық жүйелермен ықпалдастырылатын куәландырушы орталықтар аккредиттелген жағдайда), ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және криптография, стандарттау және метрология, техникалық реттеу және техникалық қадағалау жөніндегі уәкілетті органдардың өкілдерінен тұрады.
4. Куәландырушы орталықты аккредиттеуді уәкілетті органға өтініш берген заңды тұлғаның (бұдан әрі - өтініш беруші) осы Қағидаға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба саласындағы стандарттарына сәйкестігін бағалау мақсатында комиссия жүргізеді.

Об утверждении Правил проведения аккредитации удостоверяющих центров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2010 года № 1222. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № 714
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.10.2020 № 714.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения аккредитации удостоверяющих центров.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Kaзахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2010 года № 1222
Правила
проведения аккредитации удостоверяющих центров
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения аккредитации удостоверяющих центров (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и устанавливают порядок проведения аккредитации удостоверяющих центров.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сфере информатизации;
2) аккредитация удостоверяющего центра (далее - аккредитация) - официальное признание уполномоченным органом компетентности удостоверяющего центра в оказании услуг;
3) средство криптографической защиты информации (далее - СКЗИ) - средство, реализующее алгоритмы криптографических преобразований, генерацию, формирование, распределение или управление ключами.
3. Уполномоченный орган организует проведение аккредитации удостоверяющих центров. Аккредитация осуществляется комиссией по аккредитации удостоверяющих центров (далее - комиссия), состав которой определяется уполномоченным органом. Комиссия состоит из представителей уполномоченного органа, уполномоченных органов по обеспечению информационной безопасности (в случае аккредитации удостоверяющих центров, интегрируемых с государственными информационными системами), национальной безопасности и криптографии, стандартизации и метрологии, технического регулирования и технического надзора.
4. Аккредитация удостоверяющего центра проводится комиссией с целью оценки на соответствие настоящим Правилам юридического лица, подавшего в уполномоченный орган заявление (далее - заявитель), а также требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, и стандартам Республики Казахстан в области электронного документа и электронной цифровой подписи.

2. Аккредиттеуді жүргізу тәртібі
5. Аккредиттеуді комиссия өтініш негізінде жүзеге асырады. Аккредиттеу туралы куәлікті (бұдан әрі - аккредиттеу туралы куәлік) алу үшін өтініш беруші уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес аккредиттеу туралы куәлікті беруге өтінішті;
2) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.09.2016 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3) еркін таралмай пайдаланылатын бағдарламалық құралдарға лицензиялардың және/немесе сертификатардың көшірмелерін, сондай-ақ өзі әзірлеген жағдайда авторлық құқықты растайтын құжаттарды;
4) акредиттелетін куәландырушы орталық мемлекеттік ақпараттық жүйелермен ықпалдастырылған жағдайда куәландырушы орталықтың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына және Қазақстан Республикасының аумағында қабылданған стандарттарға сәйкестігінің аттестатын;
5) өтініш беруші бекіткен куәландырушы орталықтың модульдерінің (құрамдас бөліктерінің) өзара іс-қимылының схемасын және қолданылатын криптографиялық түрлендіру алгоритмдері туралы деректер және электрондық цифрлық қолтаңба үдерісін іске асыру жөніндегі басқа да бастапқы деректер (негізгі талаптар) мен жекелеген параметрлерге және куәландырушы орталыққа қойылатын талаптар бар электрондық цифрлық қолтаңбаның схемаларын;
6) мыналарды:
куәландырушы орталықтың ақпараттық қауіпсіздік саясатын;
куәландырушы орталық қызметінің регламентін немесе қағидаларын;
тіркеу куәліктерін қолдану саясатын;
куәландырушы орталық туралы ережені;
штаттан тыс, дағдарысты жағдайларда өтініш берушінің атынан куәландырушы орталықтың тіркеу куәліктерін сүйемелдеу, әкімшілендіру, шығару жөніндегі жұмыстарға тікелей қатысып, жұмыстарды жүзеге асыратын жұмыскерлердің (бұдан әрі - жауапты адамдар) іс-қимылы жөніндегі нұсқаулықты;
куәландырушы орталықтың ақпараттық ресурстарын резервтік көшіру туралы нұсқаулықты;
куәландырушы орталықтың бағдарламалық қамтамасыз етілуін орнату және жөнге келтіру жөніндегі нұсқаулықты регламенттейтін, бекітілген нормативтік-техникалық құжаттардың тізбесін;
7) осы куәландырушы орталықта және оны пайдаланушылар қолданатын ҚР СТ 1073-2007 бойынша пайдаланылатын АКҚҚ-ға сәйкестік сертификатын ұсынады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 07.09.2016 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
6. Өтініш беруші куәландырушы орталықтың куәландырушы орталық беретін барлық сервистерді сипаттайтын регламентке немесе жұмыс қағидаларына сәйкес жұмыс істеуін қамтамасыз етеді.
Тіркеу куәліктерін қолдану саясаты тіркеу куәліктерін қолдану саласын, олардың құрылымын және тіршілік циклін сипаттауы тиіс.

2. Порядок проведения аккредитации
5. Аккредитация осуществляется комиссией на основании заявления. Заявитель для получения свидетельства об аккредитации (далее - свидетельство об аккредитации) представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление на выдачу свидетельства об аккредитации согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) исключен постановлением Правительства РК от 07.09.2016 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
3) копии лицензий и/или сертификаты на используемые программные средства несвободного распространения, а также документы, подтверждающие авторские права, в случае собственной разработки;
4) аттестат соответствия удостоверяющего центра требованиям информационной безопасности и принятым на территории Республики Казахстан стандартам, в случае интеграции аккредитуемого удостоверяющего центра с государственными информационными системами;
5) схема взаимодействия модулей (компонент) удостоверяющего центра и схемы электронной цифровой подписи с данными о применяемых алгоритмах криптографических преобразований и другими исходными данными (основными требованиями) по реализации процесса формирования электронной цифровой подписи и требованиями к отдельным параметрам и удостоверяющему центру, утвержденные заявителем;
6) перечень утвержденных нормативно-технических документов, регламентирующих:
политику информационной безопасности удостоверяющего центра;
регламент или правила деятельности удостоверяющего центра;
политику применения регистрационных свидетельств;
положение об удостоверяющем центре;
инструкцию по действиям работников, осуществляющих работы от лица заявителя непосредственно участвующих в работах по сопровождению, администрированию, выпуску регистрационных свидетельств удостоверяющего центра (далее - ответственных лиц) во внештатных, кризисных ситуациях;
инструкцию о резервном копировании информационных ресурсов удостоверяющего центра;
инструкцию по установке и настройке программного обеспечения удостоверяющего центра;
7) сертификат соответствия на используемые СКЗИ по СТ РК 1073-2007, которые применяется в данном удостоверяющем центре и его пользователями.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 07.09.2016 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Заявитель обеспечивает функционирования удостоверяющего центра согласно регламенту или правилам деятельности, которые описывают все предоставляемые сервисы удостоверяющего центра.
Политика применения регистрационных свидетельств должна описывать область применения, структуру и жизненный цикл регистрационных свидетельств.

7. Өтініш ол берілген күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде қаралады.
Комиссия куәландырушы орталықты тексеруге қайтадан шыққан жағдайда өтінішті қарау мерзімі күнтізбелік отыз күнге ұзартылуы мүмкін, ол туралы қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап күнтізбелік үш күн ішінде өтініш берушіге хабарланады. Уәкілетті орган мерзімді ұзарту себептерін көрсете отырып өтініш берушіге дәлелденген хат жолдайды.
8. Өтінішті қарау мынадай кезеңдерден тұрады:
1) өтініш берушінің осы Қағидаға сәйкестігін комиссияның тексеруі;
2) уәкілетті органның осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлікті беруі.
9. Өтініш берушіні тексерген кезде:
1) тексерілетін куәландырушы орталықта қолданылатын, пайдаланылатын АКҚҚ-ның Қазақстан Республикасының Негізгі куәландырушы орталығымен үйлесімділігі;
2) Қазақстан Республикасының Негізгі куәландырушы орталығының тіркеу куәлігінен куәландырушы орталықтың АКҚҚ-сын пайдалана отырып, куәландырушы орталықты пайдаланушының (бұдан әрі - клиент) тіркеу куәлігіне дейінгі тіркеу куәліктері тізбегін құру және тексеру;
3) куәландырушы орталық шығаратын тіркеу куәліктерінде уәкілетті орган тіркеген объектілік сәйкестендіргіштердің болуы;
4) электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәліктерінің тізбектерін құрудың және тексерудің тетігі;
5) тіркелген объектілік сәйкестендіргіштер (ОID);
6) серверлік үй-жай;
7) пайдаланылатын байланыс арналары;
8) Қазақстан Республикасының уақыт бірлігінің эталонынан, позициялаудың жерсеріктік жаһандық жүйелерінен, жалпыға бірдей танылған халықаралық көздерден (бұдан әрі - нақты уақыт жүйесі) уақыттың ағымдағы мәні туралы цифрлық ақпараттың ұдайы берілуін қамтамасыз ететін техникалық құралдар кешенімен аккредиттелетін куәландырушы орталықтың уақытын үйлестіру рәсімі;
9) "Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелетін куәландырушы орталықтың бірыңғай есепке алу-есеп беру уақыты;
10) куәландырушы орталық ұсынатын қызметтер;
11) куәландырушы орталықтың инфрақұрылымы (сертификаттау орталықтары және тіркеу орталықтары);
12) резервтік сервердің болуы;
13) кері қайтарылып алынған тіркеу куәліктерінің тізіміне кол жетімділік;
14) серверлік бөлмелерге қойылатын талаптар:
үздіксіз қоректену көзінің болуы;
ауа баптау жүйесінің болуы;
серверлердің адам тұрмайтын үй-жайларда орналастырылуға тиістігі;
серверлік үй-жай жабдығы 1,5 см кем емес мөлшердегі кондуитпен ғимараттың жерге тартылған жүйесінің негізгі электродымен қосылуға тиістігі;

7. Заявление рассматривается в течение тридцати календарных дней со дня его предоставления.
Срок рассмотрения заявления может быть продлен на тридцать календарных дней в случае повторного выезда комиссии в удостоверяющий центр для обследования, о чем сообщается заявителю в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения. Уполномоченный орган направляет мотивированное письмо заявителю с указанием причин продления срока.
8. Рассмотрение заявления состоит из следующих этапов:
1) обследование комиссией заявителя на соответствие настоящим Правилам;
2) выдача уполномоченным органом свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра по установленной форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. При обследовании заявителя определяется:
1) совместимость используемых СКЗИ, применяемых в проверяемом удостоверяющем центре с Корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан;
2) построение и проверка цепочки регистрационных свидетельств от регистрационного свидетельства Корневого удостоверяющего центра Республики Казахстан до регистрационного свидетельства пользователя удостоверяющего центра (далее - клиент) с использованием СКЗИ удостоверяющего центра;
3) наличие объектных идентификаторов, зарегистрированных уполномоченным органом, в регистрационных свидетельствах выпускаемых удостоверяющим центром;
4) механизм построения и проверки цепочек регистрационных свидетельств электронной цифровой подписи;
5) зарегистрированные объектные идентификаторы (OID);
6) серверное помещение;
7) используемые каналы связи;
8) процедура синхронизации времени аккредитуемого удостоверяющего центра с комплексом технических средств, обеспечивающих периодическую передачу цифровой информации о значении текущего времени от эталона единицы времени Республики Казахстан, спутниковых глобальных систем позиционирования, общепризнанных международных источников (далее - система точного времени);
9) единое учетно-отчетное время аккредитуемого удостоверяющего центра в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи";
10) услуги, предоставляемые удостоверяющим центром;
11) инфраструктура удостоверяющего центра (центр сертификации и центры регистрации);
12) наличие резервного сервера;
13) доступ к списку отозванных регистрационных свидетельств;
14) требования к серверному помещению:
наличие бесперебойного источника питания;
наличие системы кондиционирования;
серверы должны находиться в нежилом помещении;
оборудование серверного помещения должно быть соединено с главным электродом системы заземления здания кондуитом размером не менее 1,5 см;

серверлік үй-жай төбесінің биіктігі 2,44 метрден кем болмауға тиіс екендігі;
хабарлаудың және өрт сөндірудің автоматты жүйесі;
серверлік үй-жайға кірудің шектелуі, кіруді бақылау;
серверлік үй-жайға жүргізілетін жұмыстардың тігілген журналының болуы айқындалады.
10. Тексеру аяқталған соң тексеру нәтижелері туралы екі данада акт жасалады, онда куәландырушы орталықтың нақты жай-күйі, тұжырымдар мен ұсынымдар көрсетіледі.
Тексеру нәтижелері туралы актіге комиссияның барлық мүшелері қол қояды. Егер комиссия мүшесінің бірі қабылданған шешіммен келіспеген және тексеру актісіне қол қоймаған жағдайда, ол себептерді негіздей отырып, уәкілетті органға хабарлайды.
Тексеру актісі комиссия мүшелерінің үштен екісінің қолы бар болған кезде қабылданған болып саналады.
Тексеру нәтижелері туралы актінің бір данасы өтініш берушіге беріледі.
11. Тексеру нәтижелері туралы актіге сәйкес уәкілетті орган қолданылу мерзімі үш жыл болатын куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлікті беру (беруден бас тарту) туралы шешім қабылдайды.
Уәкілетті орган берілген куәландырушы орталықтарды аккредиттеу куәліктерінің тізілімін жүргізеді.
12. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 19-1-бабының 2-тармағында көзделген жағдайларда куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлікті беруден бас тартылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.09.2016 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Аккредиттеу туралы куәлікті беруден бас тартқан жағдайда уәкілетті орган өтініш берушіге осы Қағиданың 7-тармағында белгіленген мерзім аяқталған күннен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде бас тарту себебін негіздей отырып, ресми хабарлама жолдайды.
14. Аккредиттеу туралы куәліктің негізінде өтініш беруші куәландырушы орталықтың тіркеу куәлігін тіркеуден (қайта тіркеуден) өткізу үшін Қазақстан Республикасының Негізгі куәландырушы орталығына жүгінеді.
Куәландырушы орталықтарды
аккредиттеуді жүргізу
қағидасына
1-қосымша
Куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлік беруге
өтініш
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
_________________________________________________________________
___________________________ аккредиттеу туралы куәлік беруді сұрайды.
(куәландырушы орталықтың атауы)
Күні 20 __ жылғы "___" ___________
Басшы _______________ ______________________
(қолы) (аты, тегі)
МО
Куәландырушы орталықтарды
аккредиттеуді жүргізу
қағидасына
2-қосымша

высота потолка серверного помещения должна составлять не менее 2,44 метра;
система автоматического оповещения и пожаротушения;
ограниченный доступ в серверное помещение, контроль доступа;
наличие прошнурованного журнала проводимых работ в серверном помещении.
10. По завершению обследования составляется акт о результатах обследования в двух экземплярах, в котором указываются фактическое состояние удостоверяющего центра, выводы и рекомендации.
Акт о результатах обследования подписывается всеми членами комиссии. В случае, если член комиссии не согласен с принятым решением и не подписывает акт обследования, он информирует уполномоченный орган с обоснованием причин.
Акт обследования считается принятым при наличии двух третей подписей членов комиссии.
Один экземпляр акта о результатах обследования выдается заявителю.
11. В соответствии с актом о результатах обследования уполномоченный орган принимает решение о выдаче (отказе в выдаче) свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра сроком действия на три года.
Уполномоченный орган ведет реестр выданных свидетельств аккредитаций удостоверяющих центров.
12. В выдаче свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 07.09.2016 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13. В случае отказа в выдаче свидетельства об аккредитации, уполномоченный орган направляет официальное уведомление заявителю с обоснованием причин отказа в срок не более пяти рабочих дней со дня окончания срока, установленного пунктом 7 настоящих Правил.
14. На основании свидетельства об аккредитации заявитель обращается в Корневой удостоверяющий центр Республики Казахстан для прохождения регистрации (перерегистрации) регистрационного свидетельства удостоверяющего центра.
Приложение 1
к Правилам проведения
аккредитации удостоверяющих
центров
Заявление
на выдачу свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра
_____________________________________________________________________
(наименование заявителя, юридический адрес, телефон)
просит выдать свидетельство об аккредитации _________________________
_____________________________________________________________________
(наименование удостоверяющего центра)
Дата "___" _______________ 20__ г.
Руководитель _______________ _______________
(подпись) (имя, фамилия)
МП
Приложение 2
к Правилам проведения
аккредитации удостоверяющих
центров

Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995; 16.06.2016 № 353; 26.03.2019 № 142; 12.07.2019 № 501 қаулыларымен.
Куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы
№ ___________ куәлік
Осы куәлік: _____________________________________________________
__________________________________________________ бойынша орналасқан
(заңды тұлғаның мекенжайы)
____________________________________________________________ берілді,
(заңды тұлғаның атауы)
20 ___ жылғы "___" _________ № _________ хаттаманың негізінде Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидасына сәйкес Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің куәландырушы орталықтарды аккредиттеу жөніндегі комиссиясының шешімімен
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
аккредиттелді деп танылсын.
Осы куәландырушы орталықтарды аккредиттеу туралы куәліктің қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап 3 жылды құрайды және Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында қолданылады.

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.09.2014 № 995; от 16.06.2016 № 353; от 26.03.2019 № 142; от 12.07.2019 № 501.
Свидетельство
об аккредитации удостоверяющего центра № ____
Настоящее свидетельство выдано: ______________________________,
(наименование юридического лица)
расположенного по адресу:___________________________________________,
(адрес юридического лица)
решением комиссии по аккредитации удостоверяющих центров Министерства
цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан признать
______________________________
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
аккредитованным в соответствии с Правилами проведения аккредитации
удостоверяющих центров, на основании протокола от "___" ____________ 20__ года, №____.
Срок действия настоящего свидетельства об аккредитации
удостоверяющих центров составляет 3 года со дня выдачи и действует на
всей территории Республики Казахстан.