Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және өсімпұлдардың түсімдерін аудару мен есепке алудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 1229 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 тамыздағы № 685 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.08.2015 № 685 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 138-бабының 11-тармағына, 140-бабының 2-тармағына, 141-бабының 6 және 8-тармақтарына, 154-бабының 1-тармағына және «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және өсімпұлдардың артық (қате) төленген немесе артық өндіріп алынған сомаларын, аванстық төлемдердің сомаларын бюджетке аудару, қайтару (есепке жатқызу) қағидасы;
2) Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және өсімпұлдардың бюджетке түсуін есепке алу, сондай-ақ төлеушілердің кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және өсімпұлдардың түрлері бойынша жеке шоттарын жүргізу қағидасы;
3) кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша салыстыру актісінің нысаны бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 23 қарашадағы
№ 1229 қаулысымен
бекітілген
Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың артық (қате) төленген немесе артық өндіріп
алынған сомаларын, аванстық төлемдердің сомаларын
бюджетке аудару, қайтару (есепке жатқызу) қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленді және кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдарды және өсімпұлдарды бюджетке аудару, олардың артық (қате) төленген немесе артық өндіріп алынған сомаларын бюджеттен, аванстық төлемдердің сомаларын қайтару (есепке жатқызу) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар қолданылады:
1) лауазымды адам - кеден органының бірінші басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның бұйрығымен бюджетке кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың дұрыс есептелуіне, толық және уақтылы түсуіне, сондай-ақ жеке шоттарды жүргізу жауапкершілігі жүктелген кеден ісі саласындағы уәкілетті органның (облыстар, мемлекеттік маңызы бар қалалар, астана бойынша) аумақтық бөлімшесінің, кеденнің, кеден бекеттерінің лауазымды адамы;

О некоторых вопросах перечисления и учета поступлений таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 1229. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 685
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 685 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 257
В соответствии с пунктом 11 статьи 138, пунктом 2 статьи 140, пунктами 6 и 8 статьи 141, пунктом 1 статьи 154 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" и Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила перечисления в бюджет, возврата (зачета) излишне (ошибочно) уплаченных или излишне взысканных сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней, сумм авансовых платежей;
2) Правила учета поступлений в бюджет таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней, а также ведения лицевых счетов плательщиков по видам таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней;
3) форму акта сверки по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням;
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2010 года № 1229
Правила
перечисления в бюджет, возврата (зачета) излишне (ошибочно)
уплаченных или излишне взысканных сумм таможенных пошлин,
налогов, таможенных сборов и пеней, сумм авансовых платежей
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее - Кодекс) и определяют порядок перечисления таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней в бюджет, возврата (зачета) излишне (ошибочно) уплаченных или излишне взысканных данных сумм из бюджета, сумм авансовых платежей.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) должностное лицо - должностное лицо территориального подразделения уполномоченного органа в сфере таможенного дела (по областям, городам республиканского значения, столице), таможни, таможенных постов, контрольно-пропускных пунктов на таможенной границе таможенного союза, на которого в соответствии с приказом первого руководителя таможенного органа либо лица его замещающего, возложена ответственность за правильностью исчисления, своевременностью и полнотой поступления таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в бюджет, а также ведение лицевых счетов;

2) кеден органдары - облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері (кедендік бақылау департаменттері) кедендер, кеден бекеттері;
3) уәкілетті органның бірыңғай шоты - кеден одағына қатысушы мемлекеттердің бюджеттері арасындағы түсімдерді есепке алу және бөлу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде корреспонденттік шоты бар уәкілетті органдағы шот.
Осы Қағидада қолданылатын өзге ұғымдар кеден одағының және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген мәндерінде қолданылады.
2. Кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен
өсімпұлдарды бюджетке аудару тәртібі
3. Кедендік баждар, салықтар мен өсімпұлдар кедендік транзиттің кедендік рәсімінде шығарылған тауарларды қоспағанда, тауарларды шығару жүргізілетін немесе аумағында кеден одағының кедендік шекарасы арқылы тауарларды заңсыз өткізу фактісі анықталған кеден органында төленеді (өндіріп алынады).
4. Кедендік баждарды, салықтар мен өсімпұлдарды бюджетке төлеуші қолма қол ақшамен және қолма қол ақшасыз ұлттық валютада, сондай-ақ есепке жатқызуды жүргізу жолымен төлейді.
5. Кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды төлеуші бюджетке Кодекстің 120131-баптарына және «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі - Салық кодексі) 271298610-баптарына сәйкес мерзімдерде төлейді.
6. Төлеуші кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды бюджетке аударуды Кодекстің 138-бабында және «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысында айқындалған тәртіппен жүзеге асырады.
7. Кеден органдары кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың бюджетке төлеушіден немесе төлеушінің шотына үшінші тұлғадан уақтылы және толық түсуін бақылауды ұсынылған құжаттарға сәйкес төлеуге есептелген (есепке жазылған, толықтырып есептелген) кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың әрбір түрін салыстыру жолымен жүзеге асырады.
3. Кедендік әкету баждарының, салықтардың, кедендік алымдар мен
өсімпұлдардың артық (қате) төленген немесе артық өндіріп
алынған сомаларын бюджеттен, аванстық төлемдердің
сомаларын қайтару (есепке жатқызу) тәртібі
8. Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың артық (қате) төленген немесе артық өндіріп алынған сомаларын бюджеттен, аванстық төлемдердің сомаларын қайтару (есепке жатқызу) мақсатында төлеуші бюджетке артық (қате) төленген сомаларының бар екені туралы растауды (бұдан әрі - Растау) алу үшін өтінішпен кедендік декларациялауды, тауарлар мен көлік құралдарын кедендік алып жүруді, осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысанда кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың алдын ала шешім қабылдауды жүргізген кеден органына жүгінеді.

2) таможенные органы - территориальные подразделения уполномоченного органа в сфере таможенного дела по областям, городам республиканского значения, столице (департаменты таможенного контроля), таможни и таможенные посты;
3) единый счет уполномоченного органа - счет в уполномоченном органе, имеющем корреспондентский счет в Национальном Банке Республики Казахстан, для зачисления и распределения поступлений между бюджетами государств-участников таможенного союза.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях установленных таможенным законодательством таможенного союза и (или) Республики Казахстан.
2. Порядок перечисления в бюджет таможенных пошлин, налогов,
таможенных сборов и пеней
3. Таможенные пошлины, налоги и пени уплачиваются (взыскиваются) в таможенном органе, в котором производится выпуск товаров, за исключением товаров, выпущенных в таможенной процедуре таможенного транзита, или на территории которого выявлен факт незаконного перемещения товаров через таможенную границу таможенного союза.
4. Таможенные пошлины, налоги и пени уплачиваются в бюджет плательщиком наличным и безналичным способом в национальной валюте, а также путем проведения зачетов.
5. Таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы и пеня уплачиваются плательщиками в бюджет в сроки, согласно статьям 120131 Кодекса и статьям 271298610 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее - Налоговый кодекс).
6. Перечисление таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени осуществляется плательщиками в бюджет в порядке, определенном статьей 138 Кодекса и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания".
7. Таможенные органы осуществляют контроль за своевременностью и полнотой поступления таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в бюджет от плательщика или от третьего лица в счет плательщика, путем сверки каждого вида таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени по ним, исчисленных (начисленных, доначисленных) к уплате в соответствии с предоставленными документами.
3. Порядок возврата (зачет) излишне (ошибочно) уплаченных или
излишне взысканных сумм вывозных таможенных пошлин, налогов,
таможенных сборов и пеней из бюджета, сумм авансовых платежей
8. В целях возврата (зачета) излишне (ошибочно) уплаченных или излишне взысканных сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней из бюджета, сумм авансовых платежей, плательщик обращается в таможенный орган, совершивший таможенное декларирование, таможенное сопровождение товаров и транспортных средств, принятие предварительного решения, с заявлением для получения подтверждения о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в бюджет (далее - Подтверждение) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

9. Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша салыстыру актісі болған жағдайда төлеуші одан әрі кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың артық (қате) төленген сомасын қайтару немесе артық (қате) төленген сомаларды басқа кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар бойынша міндеттемелер шотына есепке алу үшін бенефициар салық органына жүгіну мақсатында Растауды берген кеден органы жеке шотта көрсетілген соманы қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінен қазынашылықтың ықпалдастырылан ақпараттық жүйесінен (бұдан әрі - ҚЫАЖ) қайтарулар мен есепке алулар бойынша ақпаратты алғанға дейін ескереді және көздейді.
Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінен ҚЫАЖ-дан қайтарулар мен есепке алулар бойынша ақпаратты алғаннан кейін төлеушінің жеке шотынан көрсетілген сомалар есептен шығарылады.
10. Төлеушінің қате төленген кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың бар екені туралы жазбаша өтініші бойынша кеден органы мұндай қателер расталмаған жағдайда өтінішті алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны жазбаша түрде хабардар етеді.
11. Егер қате төленген кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бюджетке сыртқы экономикалық қызметке қатысушы ретінде тіркелмеген төлеушілерден түскен болса, салық органы кеден органының жазбаша сұрау салуы бойынша мұндай сұрау салуды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде салық төлеушінің бюджетке басқа міндетті төлемдер мен салықтар бойынша салықтық берешегінің жоқ екені (бар екені) туралы жауап жолдайды.
12. Екінші деңгейдегі банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлеушінің сол бір төлем құжаты бойынша кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың сомаларын қайталап төлеуге әкеп соқтырған төлем құжатын қате орындаған жағдайда кеден органы банктің өтініші бойынша өтінішті алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың қате төленген сомасын қайтару үшін Растауды ұсынады.
13. Кеден органы қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінің нысандары бойынша кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың қате төленген сомаларын тапқан жағдайда кеден органдары тапқан күннен бастап бес жұмыс күні ішінде салық органдарын жазбаша түрде төлемнің тағайындалуы бойынша сомаларды есепке алу үшін хабардар етеді. Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың сомасы бюджетке есептелгеннен кейін салық органы бес жұмыс күні ішінде кеден органдарын жазбаша түрде хабардар етеді.

9. При наличии акта сверки по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням, в целях дальнейшего обращения плательщика в налоговый орган-бенефициар для проведения возврата излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени или зачета излишне (ошибочно) уплаченных сумм в счет обязательств по другим таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам, таможенный орган, выдавший Подтверждение, учитывает и предусматривает на лицевом счете указанные суммы до получения информации из территориального подразделения казначейства по возвратам и зачетам из интегрированной информационной системы казначейства (далее - ИИСК).
После получения информации из территориального подразделения казначейства по возвратам и зачетам из ИИСК, указанные суммы списываются с лицевого счета.
10. По письменному заявлению плательщика о наличии ошибочно уплаченных таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, таможенный орган в случае неподтверждения таких ошибок в течение пяти рабочих дней со дня получения заявления письменно информирует его.
11. Если ошибочно уплаченные таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы и пени, поступили в бюджет от плательщиков, не зарегистрированных как участники внешнеэкономической деятельности, налоговый орган по письменному запросу таможенного органа в течении десяти рабочих дней со дня получения запроса направляет ответ об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика в бюджет по другим обязательным платежам и налогам.
12. В случаях, ошибочного исполнения банком второго уровня или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, платежного документа плательщика, приведшего к повторному перечислению суммы таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в бюджет по одному и тому же платежному документу, по заявлению банка таможенный орган в течение десяти рабочих дней со дня получения заявления предоставляет Подтверждение для возврата ошибочно уплаченной суммы таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени.
13. При обнаружении таможенным органом по формам территориального подразделения казначейства ошибочно уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, таможенные органы в течение пяти рабочих дней со дня обнаружения письменно информируют налоговые органы для зачисления сумм по назначению платежа. После зачисления сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в бюджет налоговый орган также в течение пяти рабочих дней после зачисления письменно информируют таможенный орган.

14. Кодекстің 397-бабының 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген, кері импорттың кедендік рәсіміне орналастырылған тауарларға қатысты, егер көрсетілген тауарлар мұндай тауарларды экспорттың кедендік рәсіміне орналастылған күннен кейінгі күннен бастап алты айдан кешіктірілмей кері импорттық кедендік режиміне орналастырылған болса, кедендік әкету баждарының сомасын қайтару (есепке жатқызу) жүргізіледі.
15. Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша берешектің өндіріп алынған сомасын қайтаруға төлеуші сотқа шағым жасаған жағдайда кеден органы көрсетілген соманы соттың тиісті шешімі негізінде төлеушінің шотына қайтаруды жүзеге асырады.
Кедендік әкелу баждарының артық (қате) төленген немесе артық
өндіріп алынған сомаларын халықаралық шарттарда
белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып қайтару (есепке
жатқызу)
16. Кедендік әкелу бажын төлеу есебіне салықтар мен алымдар, сондай-ақ 2010 жылғы 21 мамырдағы «Кеден одағында кедендік әкелу баждарын (өзге баждарды, балама әрекеті бар салықтар мен алымдарды) есепке алудың және бөлудің тәртібін белгілеу мен қолдану туралы» Келісімге (бұдан әрі - Келісім) сәйкес бюджетке төлеуге жататын өзге де төлемдер есепке алынады.
17. Кедендік әкелу баждары өзге төлемдерді төлеу шотына есепке алынбайды.
18. Кедендік әкелу баждарын төлеушілер бюджетке жекелеген төлем құжаттарымен төлейді.
19. Кедендік әкелу баждарын қайтаруды жүзеге асыру үшін қаражат жетіспеген жағдайда аталған қайтару есепті күннен кейінгі келесі күндері қайтаруды жүзеге асыру күніне уәкілетті органның бірыңғай шотына түскен (есепке жатқызылған) кедендік әкелу баждарының сомалары шегінде жүзеге асырылады. Төлеушіге кедендік әкелу баждарын төлеушіге уақтылы қайтармағаны үшін өсімпұлдар (пайыздар) уәкілетті органның бірыңғай шотынан төленеді және кедендік әкелу баждарының құрамына енгізілмейді.
20. Осы Қағидада көзделген тәртіпте Кодекстің 401-бабының 2) тармақшасында көрсетілген, кері экспорттың кедендік режиміне орналастырылған және кеден одағының кедендік аумағынан іс жүзінде әкетілген тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарының, салықтардың төленген сомаларын қайтару (есепке жатқызу) жүргізіледі.
Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік
алымдардың және өсімпұлдардың артық (қате)
төленген немесе артық өндіріп алынған сомаларын,
аванстық төлемдердің сомаларын бюджетке аудару,
қайтару (есепке жатқызу) қағидасына
қосымша
Нысан
Бекітемін
________________________ бастығы
(кеден органының атауы)
________________________________
(Т.А.Ә.)
________________________________
(МО, қолы)
20 ____ жылғы «___» ____________
Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың бюджетке артық (қате) төленген сомасының бар
екені туралы
№ ______ растау

14. В отношении товаров, указанных в подпункте 1) пункта 1 статьи 397 Кодекса, помещенных под таможенную процедуру реимпорта, производится возврат (зачет) уплаченных сумм вывозных таможенных пошлин, если указанные товары помещены под таможенную процедуру реимпорта не позднее шести месяцев со дня, следующего за днем помещения таких товаров под таможенную процедуру экспорта.
15. В случае подачи плательщиком жалобы в суд на возврат взысканных сумм задолженности по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пени, таможенный орган осуществляет возврат указанных сумм на банковский счет плательщика на основании соответствующего решения суда.
Возврат (зачет) излишне (ошибочно) уплаченных или излишне
взысканных сумм ввозных таможенных пошлин с учетом
особенностей, установленных международным договором
16. В счет уплаты ввозных таможенных пошлин засчитываются налоги и сборы, а также иные платежи, подлежащие уплате в бюджет, согласно Соглашению "Об установлении и применении в таможенном союзе порядка зачисления и распределения ввозных таможенных пошлин (иных пошлин, налогов и сборов, имеющих эквивалентное действие)" от 21 мая 2010 года (далее - Соглашение)
17. Ввозные таможенные пошлины не засчитываются в счет уплаты иных платежей.
18. Ввозные таможенные пошлины уплачиваются плательщиками в бюджет отдельными платежными документами.
19. При недостаточности средств для осуществления возврата ввозных таможенных пошлин, указанный возврат осуществляется в последующие дни за отчетным днем в пределах сумм ввозных таможенных пошлин, поступивших (зачтенных) на единый счет уполномоченного органа в день осуществления возврата. Пени (проценты) за несвоевременный возврат плательщику ввозных таможенных пошлин выплачиваются плательщику из единого счета уполномоченного органа и не включаются в состав ввозных таможенных пошлин.
20. В отношении товаров, указанных в подпункте 2) статьи 401 Кодекса, помещенных под таможенную процедуру реэкспорта и фактически вывезенных с таможенной территории таможенного союза, возврат (зачет) уплаченных сумм ввозных таможенных пошлин, налогов производится в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
Приложение
к Правилам перечисления в бюджет,
возврата (зачета) излишне (ошибочно)
уплаченных или излишне взысканных
сумм таможенных пошлин, налогов,
таможенных сборов и пеней, сумм
авансовых платежей
Форма
Утверждаю
Начальник _____________________________
(наименование таможенного органа)
______________________________________
(Ф.И.О.)
______________________________________
(МП, подпись)
"____" _____________ 20 ___ года
Подтверждение № _______
о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм
таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в бюджет

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
___________________________________________________________ беру үшін
(төлеушінің атауы / Т.А.Ә.)
беру үшін төлеушінің СТН ____________________________________________
ЖСН/БСН (бар болған жағдайда) _______________________________________
____________________________________________________________ берілді
(бенефициар салық органының атауы)
бенефициар салық органының СТН ______________________________________
БСН (бар болған жағдайда) ___________________________________________
20 ___ жылғы «__» __________№ __________ салыстыру актісінің қорытындысы бойынша
(теңге)
Р/с
Кедендік төлемнің және/немесе салықтың атауы
Бюджетке төленді
Артық төленген сома
Төлем құжатының күні, нөмірі
Бюджеттік сыныптама коды (БСК)
Төлем тағайындау коды
Сома
1
2
3
4
5
6
7
Кедендік төлемдердің, салықтардың және өсімпұлдардың артық (қате) төленген сомасы мынадай себептер бойынша қалыптасты (тиісті ұяшықта (тарда) R көрсетіңіз:
[ ] тауарларды еркін айналысқа шығарғаннан кейін кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұлдар сомасының азаюы;
[ ] кедендік төлемдерді, салықтарды, кедендік алымдарды аванспен төлеу;
[ ] басқа себептер.
Р/с
Белгіленген себеп
Себептердің сипаттамасы*
1
2
3
Кірістер бөлімінің бастығы ________________________________
(Т.А.Ә. қолы)
Ескертпе*
*3-бағанды толтырған кезде артық төленген кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұлдар қалыптасуының әрбір себебінің нақты сипаттамасын негізге алынып кедендік төлемдер, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар төленген құжаттардың; негізге алынып кедендік төлемдер, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар есептелген (есепке жазылған, толықтырып есептелген) құжаттардың, негізге алынып бастапқы құжаттарда өзгерістер болған құжаттардың деректемелерін көрсете отырып беру қажет.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 23 қарашадағы
№ 1229 қаулысымен
бекітілген
Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың бюджетке түсуін есепке алу, сондай-ақ
төлеушілердің кедендік баждардың, салықтардың, кедендік
алымдардың және өсімпұлдардың түрлері бойынша жеке
шоттарын жүргізу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес әзірленді және кедендік баждардың, салықтардың және өсімпұлдардың бюджетке түсуін есепке алу, төлеушілердің жеке шоттарын жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар қолданылады:

Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
выдано ______________________________________________________________
(наименование/Ф.И.О. плательщика)
РНН плательщика для представления ___________________________________
ИИН/БИН (при наличии) _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование налогового органа-бенефициара)
РНН налогового органа-бенефициара ___________________________________
БИН (при наличии) ___________________________________________________
По итогам акта сверки № __________ от "___" __________ 20 ___ года
(тенге)
п/п
Наименование
таможенного
платежа и/или
налога
Уплачено в бюджет
Излишне
уплаченная
сумма
Дата, номер
платежного
документа
Код
бюджетной
классификации
(КБК)
Код
назначения
платежа
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
Сумма излишне (ошибочно) уплаченных таможенных платежей, налогов и пени образовалась по следующим причинам (укажите в соответствующей (-их) ячейке (-ах) R:
[] уменьшение сумм таможенных платежей, налогов и пени после выпуска товаров в свободное обращение;
[] уплата таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов авансом;
[] другие причины.
п/п
Отмеченная причина
Описание причины*
1
2
3
Начальник отдела доходов ____________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Примечание*
* При заполнении графы 3 необходимо дать конкретное описание каждой причины образования излишне уплаченных сумм таможенных платежей, налогов и пени с указанием реквизитов документов, на основании которых были уплачены таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы и пени; документов, на основании которых были исчислены (начислены, доначислены) таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы и пени; документов, на основании которых произошли изменения в первичных документах.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2010 года № 1229
Правила
учета поступлений в бюджет таможенных пошлин, налогов,
таможенных сборов и пеней, а также ведения лицевых счетов
плательщика по видам таможенных пошлин, налогов,
таможенных сборов и пеней
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее - Кодекс) и определяют порядок учета поступлений в бюджет таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней, ведения лицевых счетов плательщика.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:

1) қайтарылған сомалар - төлеушінің өтініші бойынша салық органы қайтарған және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қазынашылығының аумақтық бөлімшесінен (бұдан әрі - қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі) ақпаратпен берілген бюджетке артық (қате) төленген баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар сомасы;
2) лауазымды адам - кеден органының бірінші басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның бұйрығымен бюджетке кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың дұрыс есептелуіне, толық және уақтылы түсуіне, сондай-ақ жеке шоттарды жүргізу жауапкершілігі жүктелген кеден ісі саласындағы уәкілетті органның (облыстар, мемлекеттік маңызы бар қалалар, астана бойынша) аумақтық бөлімшесінің, кеденнің, кеден бекеттерінің лауазымды адамы;
3) есепке жазылған сомалар - Қазақстан Республикасының кеден және салық заңнамасына сәйкес бюджетке төлеуге жататын кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың есептелген сомалары;
4) кеден органдары - кеден ісі саласындағы уәкілетті органның облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық бөлімшелері (кедендік бақылау департаменттері), кедендер, кеден бекеттері;
5) азайтылған сомалар - кеден органы кедендік баждардың, салықтар мен кедендік алымдардың болашақтағы сомаларын төлеу есебіне жатқызған, бұрын есептелген және бюджетке төленген кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар;
6) төленген сомалар - кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар, сондай-ақ кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың бюджетке нақты енгізілген аванстық сомалары.
Осы Қағидада пайдаланылатын өзге ұғымдар кеден одағының және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген мәндерде қолданылады.
2. Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен
өсімпұлдардың бюджетке түсуін есепке алу тәртібі
3. Кеден органдарында кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды есепке алу қағаз тасығышта және (немесе) автоматтандырылған жүйеде жүргізіледі.
4. Кеден органдарының лауазымды адамдары төлеушілердің жеке шоттарындағы (бұдан әрі - жеке шоттар) кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың есепке жазылған, азайтылған, төленген, қайтарылған және кейінге қалдырылған (бөліп-бөліп төленген) сомаларын есепке алуды жүргізудің дұрыстығы мен уақтылылығын қамтамасыз етеді.
5. Кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды кеден органдарында есепке алу:

1) возвращенные суммы - излишне (ошибочно) уплаченные в бюджет суммы таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, возвращенные налоговым органом по заявлению плательщика и предоставленные информацией из территориального подразделения казначейства центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета (далее - территориальное подразделение казначейства);
2) должностное лицо - должностное лицо территориального подразделения уполномоченного органа в сфере таможенного дела (по областям, городам республиканского значения, столице), таможни, таможенных постов, контрольно-пропускных пунктов на таможенной границе таможенного союза, на которого в соответствии с приказом первого руководителя таможенного органа либо лица его замещающего, возложена ответственность за правильностью исчисления, своевременностью и полнотой поступления таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в бюджет, а также ведение лицевых счетов;
3) начисленные суммы - исчисленные суммы таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, подлежащие уплате в бюджет в соответствии с таможенным и налоговым законодательством Республики Казахстан;
4) таможенные органы - территориальные подразделения уполномоченного органа в сфере таможенного дела по областям, городам республиканского значения, столице (департаменты таможенного контроля), таможни и таможенные посты;
5) уменьшенные суммы - ранее начисленные и уплаченные в бюджет таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы и пени, отнесенные таможенным органом в счет уплаты будущих сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов;
6) уплаченные суммы - таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы и пени, а также авансовые суммы таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, фактически внесенные в бюджет.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях установленных таможенным законодательством таможенного союза и (или) Республики Казахстан.
2. Порядок учета поступлений в бюджет таможенных пошлин,
налогов, таможенных сборов и пеней
3. В таможенных органах учет таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени ведется на бумажном носителе и (или) в автоматизированной системе.
4. Должностные лица таможенных органов обеспечивают правильность и своевременность ведения учета начисленных, уменьшенных, уплаченных, возвращенных и отсроченных (рассроченных) сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в лицевых счетах плательщиков (далее - лицевые счета).
5. Учет таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов в таможенных органах ведется:

1) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке шоттарда;
2) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар сомасын есепке жазуға (азайтуға) тізілімінде (бұдан әрі - Тізілім);
3) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық қорытынды кітаптарда жүргізіледі.
6. Жеке шоттардағы барлық жазбалар кедендік декларациялар, кедендік құнды түзету, кедендік декларацияны түзету, кедендік кірістер ордерлерінің, төлем құжаттарының (екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі - банктер) түбіртектері, электрондық терминалдардың чектері, төлем тапсырыстары) нысандары, қазынашылықтың  аумақтық органдарының электрондық төлем құжаттары қоса берілген нысандары, Тізілімнің және бұл жазбалардың заңдылығын растайтын басқа құжаттардың негізінде уақтылы, хронологиялық тәртіппен жүргізіледі.
7. Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінен нысандар мен төлем құжаттарын алған кезде кеден органының лауазымды адамы:
1) төлем құжаттарындағы деректемелердің қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінің нысандарында көрсетілген деректемелерге сәйкестігін;
2) кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың бюджеттік сыныптаманың тиісті кодтарына есептеу және кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың төленген сомаларын бөлу дұрыстығын тексереді.
8. Қаржы жылы аяқталғаннан кейін жеке шоттар электрондық тасығыштарда мұрағаттауға жатады және кеден органдарында бес жыл сақталады.
3. Төлеушінің жеке шоттарын жүргізу тәртібі
9. Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың есептелген, есепке жазылған (азайтылған), аударылған және төленген (есепке алынған және қайтарылғанды ескере отырып) сомаларын есепке алуға арналған құжат, оның ішінде электрондық нысандағы құжат төлеушінің жеке шоты болып табылады.
10. Кеден органының жеке шотты жүргізуі:
жеке шотты ашуды;
кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың есептелген, есепке жазылған, азайтылған, аударылған, төленген, есепке жатқызылған, қайтарылған сомаларын кейіннен жеке шотта көрсетуді;
жеке шотты жабуды қамтиды.
11. Жеке шоттардағы кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар сомалары ұлттық валютада жүргізіледі.
12. Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың есепке жазылған, азайтылған, төленген, қайтарылған және кейінге қалдырылған (бөліп-бөліп төленген) сомаларын жеке шоттар бойынша есепке алу әрбір төлеуші үшін Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының бюджет түсімдерін жіктеудің тиісті коды (бұдан әрі - бюджеттік сыныптама коды) бойынша жеке жүргізіледі.

1) в лицевых счетах по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) в реестрах к начислению (уменьшению) сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени (далее - Реестр) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) в книгах сводных итогов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
6. Все записи в лицевых счетах производятся своевременно, в хронологическом порядке, на основании таможенных деклараций, форм корректировки таможенной стоимости, корректировки таможенной декларации, таможенных приходных ордеров, платежных документов (квитанции банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций (далее - банки), чеки электронных терминалов, платежные поручения), форм территориальных подразделений казначейства с приложением к ним электронных платежных документов, Реестра и других документов, подтверждающих правомерность этих записей.
7. При получении форм и платежных документов из территориального подразделения казначейства должностное лицо таможенного органа проверяет:
1) соответствие реквизитов в платежных документах реквизитам, указанным в формах территориального подразделения казначейства;
2) правильность зачисления таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней на соответствующие коды бюджетной классификации и распределения уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени.
8. По окончании финансового года, лицевые счета подлежат архивированию на электронных носителях и хранятся в таможенном органе пять лет.
3. Порядок ведения лицевых счетов плательщика
9. Лицевым счетом плательщика является документ, в том числе в электронной форме, для учета исчисленных, начисленных (уменьшенных), перечисленных и уплаченных (с учетом зачтенных и возвращенных) сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней.
10. Ведение лицевого счета таможенным органом включает: открытие лицевого счета;
последующее отражение в лицевом счете исчисленных, начисленных, уменьшенных, перечисленных, уплаченных, зачтенных, возвращенных сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней;
закрытие лицевого счета.
11. Суммы таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней в лицевых счетах ведутся в национальной валюте.
12 Учет начисленных, уменьшенных, уплаченных, возвращенных и отсроченных (рассроченных) сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов по лицевым счетам ведется отдельно для каждого плательщика по соответствующему коду классификации поступлений бюджета (далее - код бюджетной классификации) Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.

13. Кеден органдарына бюджеттік сыныптама кодтары бойынша бюджетке түскен кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың сомалары бойынша күн сайынғы деректерді ұсынуды қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі жүзеге асырады.
14. Жеке шоттарды жүргізген кезде төлеуші үшін кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды қолма-қол ақшасыз нысанда төлеу бойынша міндеттемені орындау күні банктен төлем тапсырыстың акцепті алынған күн болып саналады, ал қолма-қол нысанда төлеуші көрсетілген сомаларды банкке енгізген сәтінен бастап есептеледі. Төлеушінің кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды төлеу бойынша міндеттемесін орындау күндері олардың жеке шоттарына:
1) төлеушінің кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды кеден органдарының ғимараттарында орнатылған, осы терминал беретін чекпен расталатын электрондық терминалдар арқылы төлем карточкаларын пайдалана отырып төлеген күн;
2) төлеушінің кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды тікелей кеден органдарының ғимараттарында (үй-жайларында) орнатылған, банктердің осы кассаларының түбіртегімен расталатын банктердің кассалары арқылы төлеу күні міндеттемелерді орындау күні болып қабылданатын жағдайларды қоспағанда, Қазынашылық комитетінен есепті мәліметтер алынғаннан кейін енгізіледі.
15. Кеден органының жеке шоттарындағы кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың азайтылған, есепке жазылған сомалары, оларды төлеу мерзімдерін өзгерту бойынша жазбалар кедендік декларациялар, кедендік кіріс ордерлері, кедендік құнды түзету және лауазымды адамдар кедендік ресімдеу үшін қабылдаған басқа қажетті құжаттардың негізінде жүргізіледі. Аталған құжаттар жоқ болса және (немесе) кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың сомасын есептеу, азайту (оның ішінде тексеру/камералды бақылау нәтижелері бойынша) кезінде аталған құжаттарды кедендік ресімдеуді жүргізбейтін кеден органдарының бөлімшелері жеке шоттарға мәліметтерді жазуды Тізілімнің негізінде жүзеге асырады.
Жоғарыда аталған мақсаттар үшін Тізілімді кеден органы (кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдарды және өсімпұлдарды есепке жазуды (азайтуды) жүргізетін кедендік бақылау, кедендік ресімдеу, посткедендік бақылау ұйымдары) бөлімшелерінің лауазымды адамы толтырады және кедендік кірістер бөлімшесіне жібереді.
Бұл ретте посткедендік бақылау бөлімшесі Тізілімді толтырады және Тексеру актісін берген күннен кейінгі күннен кешіктірмей төлеушіге жібереді.

13. Предоставление в таможенные органы ежедневных данных по суммам таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов, поступивших в бюджет, по кодам бюджетной классификации осуществляется территориальным подразделением казначейства.
14. При ведении лицевых счетов, для плательщика датой исполнения обязательства по уплате таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в безналичной форме считается дата получения акцепта платежного поручения от банка, а в наличной форме с момента внесения плательщиком указанных сумм в банки. Даты исполнения обязательства плательщика по уплате таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени вносятся на их лицевые счета после получения отчетных сведений с Комитета казначейства, за исключением следующих случаев, когда датой исполнения обязательства принимается:
1) дата уплаты плательщиком таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени с использованием платежных карточек через электронные терминалы, установленные в зданиях таможенных органов, подтверждаемая чеком, выдаваемым этим терминалом;
2) дата уплаты плательщиком таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени через кассы банков, расположенных непосредственно в зданиях (помещениях) таможенного органа, подтверждаемая квитанцией указанных касс банков.
15. В лицевых счетах таможенного органа записи по уменьшенным, начисленным суммам таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, изменению сроков их уплаты производятся на основании таможенных деклараций, таможенных приходных ордеров, корректировок таможенной стоимости и других документов, необходимых для таможенного оформления, принятых должностными лицами. При отсутствии данных документов и (или) начислении, уменьшении сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени (в том числе по результатам проверки/камерального контроля) подразделениями таможенного органа, не производящими оформление указанных документов, запись сведений в лицевые счета осуществляется на основании Реестра.
Для вышеназванных целей Реестр заполняет должностное лицо подразделений таможенного органа (организации таможенного контроля, таможенного оформления, посттаможенного контроля, производящие начисление (уменьшение) сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени) и направляет в подразделение таможенных доходов.
При этом подразделение посттаможенного контроля заполняет и направляет Реестр не позднее следующего рабочего дня со дня вручения Акта проверки плательщику.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
16. Тізілімді жасаған кеден органының құрылымдық бөлімшесінің лауазымды адамы кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың сомаларын есепке жазуды (азайтуды) жүзеге асыруға негіз болған құжаттармен қоса бірінші дананы жеке шоттарды жүргізуді жүзеге асыратын кеден органына жібереді.
17. Тізілімнің екінші данасы оны жасаған кеден органының құрылымдық бөлімшесінде сақталады.
18. Ай сайын және тоқсан сайын жеке шот бойынша кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың есепке жазылған, азайтылған, төленген, қайтарылған сомалары бойынша есепті ай, тоқсан үшін және өсіп отыратын қорытындысы бар барлығы бір жыл үшін жалпы қорытынды шығарылады.
Төлеушілердің жеке шоттарын ашу
19. Төлеуші үшін жеке шоттарды кеден органының кедендік кірістер бөлімдерінің лауазымды адамдары ашады.
Резидент және резидент емес жеке адамдар үшін шалғайдағы кеден бекеттерінің лауазымды адамдарының жеке шоттар ашуына жол беріледі.
20. Жеке шотты ашу кезінде төлеушінің кеден органдарында есептік тіркеу деректері негіздеме болады. Салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі жоқ резидент емес жеке тұлғалар үшін мынадай деректемелер көрсетіледі:
1) жеке басын растайтын құжаттың нөмірі мен күні;
2) тегі, аты мен әкесінің аты;
3) бюджеттік сыныптама бойынша төлемнің немесе салықтың коды.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
21. Жеке шоттар әрбір жылға ашылады:
1) сыртқы экономикалық қызметке қатысушының есепке алу карточкасын бастапқы ресімдеген төлеушіге - кеден органында есептік тіркеуден өткен сәттен;
2) есепте тұрған төлеушіге - өткен жылғы жеке шоттан кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша соңғы сальдоны аудара отырып, жаңа қаржы жылының басынан бастап не кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды есептеу (есепке жазу) уақытынан бастап;
3) кеден органында есептік тіркеуден өтпеген төлеушілерге - кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды төлеу бойынша міндеттемелер пайда болған сәттен бастап. Жеке шотта аталған төлеуші есептік тіркеуде тұрған кеден органының коды көрсетіледі.

Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
16. Должностное лицо структурного подразделения таможенного органа, составившее Реестр, направляет первый экземпляр в подразделение таможенного органа, осуществляющее ведение лицевых счетов, с приложением документов, на основании которых осуществлено начисление (уменьшение) сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени.
17. Второй экземпляр Реестра хранится в структурном подразделении таможенного органа, составившего его.
18. Ежемесячно и ежеквартально по лицевому счету подводится общий итог по суммам начисленных, уменьшенных, уплаченных, возвращенных таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени за отчетный месяц, за квартал и с нарастающим итогом всего за год.
Открытие лицевых счетов плательщиков
19. Лицевые счета для плательщика открываются должностными лицами отделов таможенных доходов таможенного органа.
Допускается открытие лицевых счетов для физических лиц резидентов и нерезидентов должностными лицами отдаленных таможенных постов.
20. При открытии лицевого счета основанием служат данные учетной регистрации плательщика в таможенных органах. Для физических лиц-нерезидентов, не имеющих регистрационного номера налогоплательщика или индивидуального идентификационного номера, указываются следующие реквизиты:
1) номер и дата документа, удостоверяющего личность;
2) фамилия, имя и отчество;
3) код платежа или налога по кодам бюджетной классификации.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
21. Лицевые счета открываются на каждый год:
1) плательщикам, первоначально оформившим учетную карточку участника внешнеэкономической деятельности - с момента прохождения учетной регистрации в таможенном органе;
2) плательщикам, состоявшим на учете - с начала нового финансового года с перенесением последнего сальдо по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам из лицевого счета прошлого года, либо со времени исчисления (начисления) и уплаты таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов;
3) плательщикам, не проходящим учетную регистрацию в таможенном органе - с момента возникновения обязательства по уплате таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов. В лицевом счете указывается код таможенного органа, в котором состоит на учетной регистрации указанный плательщик.

22. Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша соңғы сальдо өткен қаржы жылындағы жеке шоттан келесі жылы ашылатын жеке шотқа аудару күні көрсетіле отырып аударылады.
23. Ашылған кезде заңды тұлғалардың және Қазақстан Республикасының резиденттері емес заңды тұлғалардың жеке шоттарында мынадай деректемелер көрсетіледі:
1) толық атауы;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған кезде);
3) бюджеттік сыныптама коды бойынша төлемнің немесе салықтың коды;
4) кәсіпорындар мен ұйымдар сыныптауышының жалпы коды, экономикалық қызмет сыныптаушының жалпы коды;
5) қосылған құн салығы бойынша жеке шот ашқан кезде қосылған құн салығы бойынша есепке тұруы туралы куәліктің (ол болған кезде) сериясы мен нөмірі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
24. Дара кәсіпкерлерді қоса алғанда, жеке тұлғалардың жеке шоттарында:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болған кезде);
2) тегі, аты мен әкесінің аты;
3) бюджеттік сыныптама коды бойынша төлемнің немесе салықтың коды;
4) кәсіпорындар мен ұйымдар сыныптауышының жалпы коды, экономикалық қызмет сыныптауышының жалпы коды;
5) қосылған құн салығы бойынша жеке шот ашқан кезде қосылған құн салығы бойынша есепке тұруы туралы куәліктің (ол болған кезде) сериясы мен нөмірі көрсетіледі.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
25. Қазақстан Республикасының резиденті емес және Қазақстан Республикасында есептік тіркеуі жоқ заңды және жеке тұлғалар төлейтін кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды есепке алу бойынша деректер оның мүддесін білдіретін кеден өкілінің жеке шоттарында көрсетіледі.
26. Резидент емес жеке тұлғалар декларант болған жағдайларда кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды есепке алу бойынша мәліметтер аталған тұлғалар үшін ашылатын жеке шоттарда жеке басын куәландыратын құжаттар негізінде көрсетіледі.
27. Резидент емес жеке тұлғалар үшін салық төлеушінің тіркеу нөмірі болмауына байланысты ашылатын жеке шоттарда мынадай деректемелер көрсетіледі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттардың деректемелері;
2) тегі, аты және әкесінің аты;
3) бюджеттік сыныптама кодтары бойынша төлемнің немесе салықтың коды.

22. Окончательное сальдо по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пени переносится из лицевого счета за предыдущий финансовый год в лицевой счет, открываемый в следующем году, с указанием даты переноса.
23. При открытии, в лицевых счетах юридических лиц и юридических лиц-нерезидентов Республики Казахстан указываются реквизиты:
1) полное наименование;
2) регистрационный номер налогоплательщика или бизнес-идентификационный номер (при наличии);
3) код платежа или налога по кодам бюджетной классификации;
4) код общего классификатора предприятий и организаций, код общего классификатора экономической деятельности;
5) серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (при его наличии) при открытии лицевого счета по налогу на добавленную стоимость.
Сноска. Пункт 23 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
24. В лицевых счетах физических лиц, включая индивидуальных предпринимателей, указываются:
1) регистрационный номер налогоплательщика или индивидуальный идентификационный номер (при наличии);
2) фамилия, имя и отчество;
3) код платежа или налога по кодам бюджетной классификации;
4) код общего классификатора предприятий и организаций, код общего классификатора экономической деятельности;
5) серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (при его наличии) при открытии лицевого счета по налогу на добавленную стоимость.
Сноска. Пункт 24 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
25. Данные по учету таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, уплачиваемых юридическими и физическими лицами-нерезидентами Республики Казахстан, и не имеющих учетной регистрации в Республике Казахстан, указываются в лицевых счетах таможенного представителя, представляющего его интересы.
26. В случаях, когда декларантами выступают физические лица-нерезиденты, сведения по учету таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов указываются в лицевых счетах, открываемых для данных лиц на основании документов удостоверяющих личность.
27. В лицевых счетах, открываемых для физических лиц - нерезидентов, в связи с отсутствием регистрационного номера налогоплательщика, указываются:
1) реквизиты документов, удостоверяющих личность;
2) фамилия, имя и отчество;
3) код платежа или налога по кодам бюджетной классификации.

28. Жеке шоттарды ашу, жүргізу, жабу кезінде кеден органы кеден органында бар есептік тіркеу не кеден органында қажетті деректер болмаған жағдайда кеден органының талабы бойынша төлеуші ұсынатын құжаттардан төлеуші туралы қажетті ақпаратты пайдаланады.
Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен
өсімпұлдардың есептелген, есепке жазылған, азайтылған,
аударылған, төленген, есепке жатқызылған, қайтарылған
сомаларын кейіннен жеке шоттарда көрсету
29. Жеке шоттардағы жазбалар соманы 1 теңгеге дейін дөңгелектеу арқылы жүргізіледі: сомасы 50 және одан көп тиын 1 теңге ретінде алынады, 50 тиыннан кем сома есепке алынбайды.
30. Жеке шоттардағы өсімпұлды есепке жазуды төлеушілердің жеке шоттарын жүргізуге жауапты кеден органының лауазымды адамы жүргізеді.
31. Берешек пайда болған кезде өсімпұлды есепке жазуды  құрылымдық бөлімшенің лауазымды адамы жүзеге асырады.
32. Өсімпұлды есептеу мына формула бойынша жүргізіледі:
П = (Н * Р / 100 * 2,5 * Д)/365, мұнда:
П - есепке жазылған өсімпұл сомасы;
Н - берешек сомасы;
Р - қайта қаржыландыру ставкасы;
Д - мерзімі өткен күндер саны.
33. Бағдарламада өсімпұлды автоматты түрде есепке жазу көзделген жағдайда өсімпұлды қол режимінде есепке жазу талап етілмейді.
34. Төлеушінің жеке шоттының «азайтылды» деген бағаны кейіннен азайтылған соманы кедендік төлемдер, салықтар, кедендік алымдар бойынша алда болатын міндеттемелер есебіне жатқыза отырып, кеден органының кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың бұрын есепке жазылған және бюджетке төленген сомасын азайту бойынша операциялар жүргізуін көрсетеді. Бұл ретте бюджеттік сыныптаманың бір коды бойынша сомаларды төлемдер бойынша алда болатын міндеттемелер есебіне есепке жатқызуды бюджеттік сыныптаманың осы коды бойынша кеден органдары жүргізеді. Жеке шот бойынша азайтылған соманы кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар  бойынша алда болатын міндеттемелер есебіне төлемнің түрін және бюджеттік сыныптама кодын өзгерте отырып жатқызуға тыйым салынады.
35. Жеке шот бойынша соманы азайту:
1) кеден органдарының бөлімшелері соманы азайтқан жағдайда Тізілім негізінде;
2) кеден органы кедендік декларация бойынша төленген кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұлдар сомасын азайту үшін кедендік тазалауға қабылдаған кедендік декларацияны түзету, кедендік құнды түзету негізінде;
3) сыртқы экономикалық қызметке қатысушының кедендік декларацияны кері қайтару туралы өтініші бойынша және төлеушінің жеке шотында деректерді көрсете отырып, кедендік баждардың, салықтар мен өсімпұлдардың бұрын есептелген және төленген сомасын кері қайтару көзделген кедендік рәсімдерге сәйкес жүргізіледі.

28. При открытии, ведении, закрытии лицевых счетов, таможенным органом используется необходимая информация о плательщиках из документов учетной регистрации, имеющихся в таможенном органе либо предоставляемых плательщиком, по требованию таможенного органа, в случае отсутствия необходимых данных в таможенном органе.
Последующее отражение в лицевом счете исчисленных,
начисленных, уменьшенных, перечисленных, уплаченных, зачтенных,
возвращенных сумм таможенных пошлин, налогов,
таможенных сборов и пеней
29. Записи в лицевых счетах производятся с округлением сумм до 1 тенге: сумма в 50 и более тиын принимается за один тенге, сумма меньше 50 тиын в расчет не принимается.
30. В лицевых счетах начисление пени производится должностным лицом таможенного органа, ответственным за ведение лицевых счетов плательщиков.
31. При возникновении задолженности начисление пени осуществляется должностным лицом структурного подразделения.
32. Расчет пени производится по следующей формуле:
П = (Н*Р / 100*2,5*Д)/ 365, где:
П - сумма начисленной пени;
Н - сумма задолженности;
Р - ставка рефинансирования;
Д - количество просроченных дней.
33. Начисление пени в ручном режиме не требуется когда программой предусмотрено автоматическое начисление пени.
34. Графы лицевого счета плательщика "уменьшено" отражают проведение таможенным органом операций по уменьшению ранее начисленной и уплаченной в бюджет суммы таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, с последующим отнесением уменьшенной суммы в счет предстоящих обязательств по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам. При этом зачет сумм по одному коду бюджетной классификации в счет предстоящих обязательств по платежам по этому же коду бюджетной классификации производится таможенными органами. Отнесение уменьшенной суммы по лицевому счету плательщика в счет предстоящих обязательств по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пени с изменением вида платежа и кода бюджетной классификации запрещается.
35. Уменьшение сумм по лицевому счету производится:
1) на основании Реестра в случаях уменьшения сумм подразделениями таможенного органа;
2) на основании корректировки таможенной декларации, корректировки таможенной стоимости, принятой к таможенной очистке таможенным органом для уменьшения сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, уплаченных по таможенной декларации;
3) по обращению участника внешнеэкономической деятельности с просьбой об отзыве таможенной декларации и в соответствии с таможенными процедурами, на основании которых предусмотрен возврат ранее начисленных и уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и пени с отражением данных в лицевом счете плательщика.

36. Тізілімді тексеру және кедендік құнды түзету актісі негізінде берген жағдайда жеке шотқа жазба енгізу үшін кедендік құнды түзету нысаны басым құжат болып табылады.
Тиісінше жеке шотта кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың қайталама есептелуін/азайтылуын болдырмау мақсатында жеке шоттың «есепке жазылды/азайтылды» деген бағанына кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың кедендік құнды түзету нысаны бойынша есепке жазылған/азайтылған сомасы енгізіледі.
Бұл ретте, бұрын жеке шоттың «есепке жазылды/азайтылды» деген бағанында көрсетілген сомалар тексеру актісі негізінде нөлдеуге жатады.
37. Кедендік баждар мен қосылған құн салығын төлеу мерзіміне өзгерісті кеден органы жеке шоттың «кейінге қалдырылды/бөліп-бөліп төленді» деген бағанына енгізеді және:
1) кедендік баждарды төлеу мерзімін өзгерту туралы кеден органы қабылдаған шешім;
2) қосылған құн салығын төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімін өзгерту жөніндегі ақпарат;
3) кедендік декларация негізінде жүзеге асырылады.
38. Қосылған құн салығын төлеу бойынша кейінге қалдыру ұсынылған жағдайда қосылған құн салығын төлеу бойынша ұсынылатын кейінге қалдыру сомасын есепке алу үшін салық органының жазбаша растауы негіз болып табылады. Бұл ретте қосылған құн салығын төлеу бойынша кейінге қалдыру сомасын өтеуді бақылауды салық органдары жүзеге асырады.
39. Кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдар мен өсімпұлдарды есепке алуды жүргізу тәртібінің сақталуын бақылау мақсатында кедендік кірістер бөлімінің лауазымды адамы ай сайын жеке шоттардағы операцияларды көрсетудің дұрыстығын тексереді.
40. Жеке шоттарды тексеру кезінде:
1) кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың есепке жазылған немесе азайтылған сомасын төлеу мерзімі бойынша, оның ішінде Тізілім негізінде жеке шоттардағы жазбалардың уақтылығын, дұрыстығын, толықтығын;
2) бастапқы төлем құжаттары мен қазынашылықтың аумақтың бөлімшесінен нысандар негізінде кедендік баждардың, салықтар мен кедендік алымдардың төленген, қайтарылған сомаларының жеке шоттардағы жазбаларының уақтылылығын, дұрыстығын, толықтығын;
3) кейінге қалдыруды (бөліп-бөліп төлеуді) ұсыну туралы құжаттар мен қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінің нысандары негізінде кедендік төлемдер мен қосылған құн салығын төлеуді кейінге қалдыру (бөліп-бөліп төлеу) бойынша сомалардың жеке шоттардағы жазбаларының уақтылылығын, дұрыстығын, толықтығын;
4) төлеушілердің бюджетпен есеп айырысуды жүргізуінің дұрыстығын;

36. В случае подачи Реестра на основании акта проверки и корректировки таможенной стоимости приоритетным документом для внесения изменений в записи лицевого счета будет являться форма корректировки таможенной стоимости.
Соответственно в целях недопущения в лицевом счете двойного начисления/уменьшения таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в графу "начислено"/"уменьшено" лицевого счета плательщика вносятся суммы таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов, начисленные/уменьшенные по форме корректировке таможенной стоимости. При этом, суммы отраженные ранее в графе "начислено"/"уменьшено" лицевого счета на основании акта проверки подлежат обнулению.
37. Внесение изменение сроков уплаты таможенных пошлин и налога на добавленную стоимость вносится таможенным органом в графу "отсрочено/рассрочено" лицевого счета плательщика и осуществляется на основании:
1) принятого таможенным органом решения об изменении сроков уплаты таможенных пошлин;
2) информации по изменению сроков исполнения налогового обязательства по уплате налога на добавленную стоимость;
3) таможенной декларации.
38. В случаях предоставления отсрочки по уплате налога на добавленную стоимость основанием для учета суммы предоставляемой отсрочки по уплате налога на добавленную стоимость, являются письменные подтверждения налогового органа. При этом, контроль за погашением суммы отсрочки по уплате налога на добавленную стоимость, осуществляется налоговыми органами.
39. В целях контроля за соблюдением порядка ведения учета таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов должностным лицом отдела таможенных доходов ежемесячно производится проверка правильности отражения операций в лицевых счетах.
40. При проверке лицевых счетов необходимо проверить:
1) своевременность, правильность, полноту записи в лицевых счетах по срокам уплаты начисленных или уменьшенных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов в том числе на основании Реестра;
2) своевременность, правильность, полноту записи в лицевых счетах уплаченных, возвращенных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов на основании первичных платежных документов и форм из территориального подразделения казначейства;
3) своевременность, правильность, полноту записи в лицевых счетах сумм по отсрочке (рассрочке) уплаты таможенных пошлин и налога на добавленную стоимость, на основании документов о предоставлении отсрочки (рассрочки) и форм территориального подразделения казначейства;
4) правильность проведения расчетов плательщиков с бюджетом;

5) жеке шоттардың барлық бағандары бойы қорытынды жасаудың дұрыстығын;
6) өсімпұлдың сомаларын есепке жазу мен көрсетудің дұрыстығын;
7) кедендік төлемдерді, салықтар мен кедендік алымдарды төлеу мерзімін көрсетудің дұрыстығын тексеру қажет.
41. Жеке шоттардың барлығы тексеруге жатады.
42. Кедендік кірістер бөлімінің лауазымды адамы жыл басынан бастап бюджетке түскен кедендік төлемдердің, салықтар мен кедендік алымдардың жеке шоттарда көрсетілген сомаларының тексеру күніне тиісті бюджеттік сыныптаманың кодтары бойынша қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінің деректеріне сәйкестігін тексеру қажет.
43. Кедендік кірістер бөлімінің бастығы жарты жылда бір рет есептеу туралы деректерді таратудың, сондай-ақ бюджетке түсімдер туралы құжаттардың және басқа жеке шоттардағы және жиынтық қорытынды кітаптарындағы жазбалардың уақтылығына, дұрыстығына, толықтығына іріктеп тексеру жүргізеді.
44. Кеден органының лауазымды адамы төленушімен бірге жылына бір рет Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін жасай отырып, жеке шоттар бойынша деректерді салыстыруды жүргізеді. Кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің деректері және сыртқы экономикалық қызметке қатысушының деректері бойынша кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша мәліметтердің ауытқуы анықталған жағдайда төлеуші кеден органына мынадай құжаттардың:
1) кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар сомасын төлеуді растайтын төлем құжаты;
2) кедендік декларациялар, кедендік кіріс ордерлері, кедендік құнды түзетулер және олар бойынша кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар есептелген және төленген кедендік ресімдеу үшін қажетті өзге құжаттар;
3) кедендік алымдарды төлеу кедендік декларацияны мәлімдемей жүргізілген жағдайларда табыс етілетін, жүзеге асырылғаны үшін кедендік төлемдер төленген, тауарлар мен көлік құралдарын кедендік алып жүру, тауарларды сыныптау жөнінде немесе тауарлардың шығарылған елі туралы алдын ала шешім қабылдау кезінде ресімделген өзге құжаттар көшірмелерін он жұмыс күні ішінде ұсынады:
Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар және өсімпұлдар бойынша салыстыру актісі екі данада жасалады, бір данасы кеден органында қалады, екіншісі төлеушіге беріледі.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Төлеушілердің жеке шоттарын жабу
45. Қаржы жылы аяқталғаннан кейін жеке шоттарды жабу мынадай тәртіппен жүргізіледі:

5) правильность подведения итогов по всем графам лицевых счетов;
6) правильность начисления и отражения сумм пени;
7) правильность указания сроков уплаты таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов.
41. Проверке подлежат все без исключения лицевые счета.
42. Должностному лицу отдела таможенных доходов необходимо проверить соответствие сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов, поступивших в бюджет с начала года, отраженных в лицевых счетах, с данными территориального подразделения казначейства по соответствующим кодам бюджетной классификации на дату проверки.
43. Один раз в полугодие начальником отдела таможенных доходов производится выборочная проверка своевременности, полноты и правильности разноски данных об исчислении, а также документов о поступлении в бюджет и других записей в лицевых счетах и книгах сводных итогов.
44. Должностное лицо таможенного органа один раз в год вместе с плательщиком проводит сверку данных по лицевым счетам с составлением акта сверки по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пени. В случае обнаружения расхождения сведений по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пени по данным таможенной автоматизированной информационной системы и данным участника внешнеэкономической деятельности, плательщиком в течение десяти рабочих дней представляются в таможенный орган копии следующих документов:
1) платежный документ, подтверждающий уплату сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов;
2) таможенные декларации, таможенные приходные ордера, корректировки таможенной стоимости и другие документы, необходимые для таможенного оформления по которым начислены и уплачены таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы;
3) другие документы, оформленные при таможенном сопровождении товаров и транспортных средств, принятии предварительного решения по классификации товаров или о стране происхождения товаров, за осуществление которых уплачивались таможенные сборы, представляемых в случаях, когда их уплата производилась без декларирования таможенной декларации.
Акт сверки по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пени составляется в двух экземплярах, один экземпляр которого остается в таможенном органе, второй – вручается плательщику.
Сноска. Пункт 44 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Закрытие лицевых счетов плательщиков
45. Закрытие лицевых счетов по окончании финансового года производится в следующем порядке:

1) қалдықтары жоқ жеке шоттар қаржы жылы аяқталғаннан кейін жабылады және оларға күні көрсетілген, қол қойылған «Жеке шот жабылды» деген жазба қойылады;
2) төлеушінің жеке шоты бойынша қалдық болған жағдайда сальдо жаңа қаржы жылында ашылған жеке шотқа аударылады;
3) бұл жағдайда төлеушінің бұрынғы жеке шоты «Жеке шот жабылды. Қалдық ___ жылғы жеке шотқа аударылды» деген жазбамен ресімделеді.
46. Қаржы жылының аяқталуымен жеке шоттар жабылғаннан кейін жеке шотта кез келген операциялардың жазбасы жүргізілмейді.
47. Кедендік баждардың, салықтар мен кедендік алымдардың бюджетке артық (қате) төленген сомалары төленген күннен бастап бес жыл өткеннен кейін жеке шоттардан есептен шығарылады.
48. Бес жыл (қоса алғанда) өткеннен кейін кедендік баждардың, салықтар мен кедендік алымдардың артық (қате) төленген сомаларын есептен шығару үшін кеден органында кеден органы басшысының не оны алмастыратын адамның бұйрығы негізінде комиссия құрылады. Комиссияның төрағалығына кеден органының басшысы немесе оны алмастыратын тұлға тағайындалады. Комиссияның құрамына міндетті түрде құқықтық қамтамасыз ету және кедендік кірістер басқармаларының (бөлімдерінің) лауазымды адамдары енгізіледі.
Кедендік төлемдердің, салықтар мен кедендік алымдардың артық (қате) төленген сомаларын есептен шығару екі данада ресімделетін және комиссия төрағасы мен мүшелері қол қоятын есептен шығару актісі негізінде жүргізіледі. Кедендік баждардың, салықтар мен кедендік алымдардың артық (қате) төленген сомаларын есептен шығару актісін кеден органының басшысы бекітеді.
Кедендік баждардың, салықтар мен кедендік алымдардың артық (қате) төленген сомаларын есептен шығарудың бекітілген актісінің даналары қатаң есептілік құжаттарын сақтау үшін көзделген тәртіппен кеден органдарында:
біріншісі - кедендік кірістер бөлімінде;
екіншісі - мұрағатта сақталады.
49. Кодекстің 132, 172-баптарының нормалары кеден органдарының Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізумен байланысты қалыптасқан кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша берешекті өндіріп алуды және есептен шығаруды үмітсіз деп тану туралы шешімдер қабылдау тәртібін айқындайды.
Берешекті өндіріп алуды және есептен шығаруды үмітсіз деп тану туралы шешім қабылдау үшін:
1) ұйымды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тарату;
2) банкрот деп тану;
3) жеке тұлғаның қайтыс болуы немесе соттың қайтыс болды деп жариялауы;
4) кеден органдарының талап етуі бойынша бес жылды құрайтын талап қою мерзімінің өтуі негіздеме болып табылады.

1) лицевые счета, по которым не числится остаток, закрываются по окончании финансового года и на них проставляется запись "Лицевой счет закрыт" с указанием даты, подписи;
2) в случае наличия по лицевому счету плательщика остатка, сальдо переносится в лицевой счет, открытый в новом финансовом году;
3) В этом случае старый лицевой счет плательщика оформляется записью "Лицевой счет закрыт. Остаток перенесен в лицевой счет _____ года".
46. После закрытия лицевых счетов по окончании финансового года запись любых операций в лицевой счет не производится.
47. По истечении пяти лет со дня уплаты излишне (ошибочно) уплаченные в бюджет суммы таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов списываются с лицевых счетов.
48. Для списания излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов по истечении пяти лет (включительно), в таможенном органе на основании приказа первого руководителя таможенного органа либо лица его замещающего создается комиссия. Председателем комиссии назначается руководитель таможенного органа или лицо его замещающее. В состав комиссии в обязательном порядке включаются должностные лица управлений (отделов) правового обеспечения и таможенных доходов.
Списание излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов производится на основании акта списания, который оформляется в двух экземплярах и подписывается председателем и членами комиссии. Акт списания излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов утверждается руководителем таможенного органа.
Экземпляры утвержденного акта списания излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов хранятся в таможенном органе в порядке, предусмотренном для хранения документов строгой отчетности:
первый - в отделе таможенных доходов;
второй - в архиве.
49. Нормы статьи 132172 Кодекса определяют порядок принятия таможенными органами решений о признании безнадежными к взысканию и списания задолженности по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням, образовавшимся в связи с перемещением товаров через таможенную границу Республики Казахстан.
Основаниями для принятия решения о признании безнадежной к взысканию и списанию задолженности являются:
1) ликвидация организации в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) признание банкротом;
3) смерть или объявление судом умершим физического лица;
4) истечение сроков исковой давности по требованиям таможенных органов, которые составляют пять лет.

50. Кедендік баждардың, салықтар мен кедендік алымдардың берешегін өндіріп алуды және есептен шығаруды үмітсіз деп тану туралы шешімді алдында берешегі бар кеден органы қабылдайды.
Берешек қалыптасқан күннен бастап бес жыл (қоса алғанда) ішінде өтелмеген берешекті өндіріп алуды және есептен шығаруды үмітсіз деп тану үшін кеден органында кеден органы бірінші басшысының не оны алмастыратын адамның бұйрығы негізінде комиссия құрылады. Комиссияның төрағасы болып кеден органының басшысы не оны алмастыратын адам тағайындалады. Комиссияның құрамына міндетті түрде заң қызметі, кедендік кірістер және посткедендік бақылау бөлімшелерінің лауазымды адамдары енгізіледі.
Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар бойынша берешекті есептен шығару үш данада ресімделетін және комиссияның төрағасы мен мүшелері қол қоятын есептен шығару актісі негізінде жүргізіледі. Кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешекті есептен шығару актісін кеден органының басшысы бекітеді.
Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар бойынша берешекті есептен шығарудың бекітілген актісінің даналары қатаң есептілік құжаттарын сақтау үшін көзделген тәртіппен кеден органында:
біріншісі – кедендік кірістер бөлімшесінде;
екіншісі – посткедендік бақылау бөлімшесінде;
үшіншісі–мұрағатта сақталады.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Кедендік баждардың, салықтардың,
кедендік алымдардың және өсімпұлдардың
бюджетке түсуін есепке алу, сондай-ақ
төлеушілердің кедендік баждардың,
салықтардың, кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың түрлері бойынша жеке
шоттарын жүргізу қағидасына
1-қосымша
Нысан
________________________________________________ бойынша
(төлемнің (немесе салықтың) атауы және коды)
жеке шот
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Төлеушінің атауы (немесе жеке тұлғалар үшін Т.А.Ә.) _________________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі ______________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) ___________________________________________________________
Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы сыныптауышының коды _______________
Экономикалық қызметтің жалпы сыныптауышының коды ____________________
Қосымша құн салығы бойынша есепке тұруы туралы куәліктің сериясы мен нөмірі және қосылған құн салығы бойынша есепке тұру күні ____________
Р/с
Жазба күні
Құжат үлгісі
Құжаттың №
Құжаттың күні
Операция басталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Төленді
Есепке жазылды
Азайтылды
Қайтару/кейінге қалдыру
Операция соңындағы төлем/салық сальдосы
Өсімпұлдан сальдо
Негізгі төлемдер есепке жазылды
Есепке жатқызу әдісімен ҚҚС есепке жазылды
Өсімпұл есепке жазылды
Негізгі төлемді есепке жазу азайтылды
Өсімпұлды есепке жазу азайтылды
Қайтарылды
Кейінге қалдыр ылды/бөліп-бөліп төленді
1
2
3
4
5
6
7
8.1
8.2
9
10
11
12
13
14
15
1
Жиыны:
Қорытындылар: _________________________________________ төленді
_______________________________ негізгі төлем есепке жазылды
___________________________________ өсімпұл есепке жазылды
________________________ негізгі төлемді есепке жазу азайтылды
___________________________ өсімпұлды есепке жазу азайтылды
____________________________________ бюджеттен қайтарылды
_______________ төлемдер кейінге қалдырылды/бөліп-бөліп төленді
_______________ кейінге қалдырылған/бөліп-бөліп төленген төлемдер есепке жазылды
_______________ кейінге қалдырылған/бөліп-бөліп төленген төлемдер өтелген жоқ
_______________ төлеушінің СТН
_______________ төлеушінің ЖСН/БСН (бар болған жағдайда)
Кедендік баждардың, салықтардың,
кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың бюджетке түсуін есепке
алу, сондай-ақ төлеушілердің кедендік
баждардың, салықтардың, кедендік
алымдардың және өсімпұлдардың
түрлері бойынша жеке шоттарын
жүргізу қағидасына
2-қосымша
Нысан
Кедендік төлемдердің, салықтар мен өсімпұлдардың сомасын
есепке жазуға (азайтуға) тізілім

50. Решение о признании безнадежным к взысканию и списанию задолженности таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов принимается таможенным органом, перед которым имеется задолженность.
Для признания безнадежной к взысканию и списанию задолженности, которая не была погашена в течение пяти лет (включительно) с даты образования задолженности, в таможенном органе на основании приказа первого руководителя таможенного органа либо лица, его замещающего, создается комиссия. Председателем комиссии назначаются руководитель таможенного органа или лицо, его замещающее. В состав комиссии в обязательном порядке включаются должностные лица подразделений юридической службы, таможенных доходов и посттаможенного контроля.
Списание задолженности по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам производится на основании акта списания, который оформляется в трех экземплярах и подписывается председателем и членами комиссии. Акт списания задолженности по таможенным платежам и налогам утверждается руководителем таможенного органа.
Экземпляры утвержденного акта списания задолженности по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам хранятся в таможенном органе в порядке, предусмотренном для хранения документов строгой отчетности:
первый - в подразделении таможенных доходов;
второй – в подразделении посттаможенного контроля;
третий - в архиве.
Сноска. Пункт 50 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам учета поступлений в бюджет
таможенных пошлин, налогов, таможенных
сборов и пеней, а также ведения лицевых
счетов плательщика по видам таможенных
пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней
Форма
Лицевой счет
по ________________________________________
(наименование и код платежа (или налога)
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Наименование плательщика (или Ф.И.О. для физических лиц) ______
Регистрационный номер налогоплательщика _________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный
номер (при наличии) ________________________
Код общего классификатора предприятий и организаций ___________
Код общего классификатора экономической деятельности __________
Серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость и дата постановки на учет по налогу на
добавленную стоимость _______________________________________________
п/п
Дата
запи-
си
Тип
до-
ку-
ме-
нта
до-
ку-
мен
-та
Да-
та
до-
ку-
ме-
нта
Саль
-до
пла-
те-
жа/
нало
-га
на
на-
чало
опе-
ра-
ции
Уп-
ла-
чено
Начислено
Уменьшено
Возврат/
отсрочка
Саль-
до
пла-
тежа/
нало-
га на
конец
опе-
рации
Са-
льдо
с
пе-
ней
на-
чис
-ле
-но
ос-
но-
вного
пла
-те
-жа
НДС
начи-
слено
по
мето-
ду
заче-
та
на-
чис
ле-
но
пе-
ни
умень
-шено
начис
-лен-
ие
основ
-ного
пла-
тежа
уме-
ньше-
но
начисле-
ние
пени
воз-
вра-
щено
от-
сро-
чено/
рас-
сро-
чено
1
2
3
4
5
6
7
8.1
8.2
9
10
11
12
13
14
15
1
Итого
Итоги: уплачено: ______________________________________________
начислено основного платежа: __________________________________
начислено пени: _______________________________________________
уменьшено начисление основного платежа: _______________________
уменьшено начисление пени: ____________________________________
возвращено из бюджета: ________________________________________
отсрочено/рассрочено платежей: ________________________________
начислено отсроченных/рассроченных платежей: __________________
не погашено отсроченных/рассроченных платежей: ________________
РНН плательщика _______________________________________________
ИИН/БИН (при наличии) плательщика _____________________________
Приложение 2
к Правилам учета поступлений в бюджет
таможенных пошлин, налогов, таможенных
сборов и пеней, а также ведения лицевых
счетов плательщика по видам таможенных
пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней
Форма
Реестр
к начислению (уменьшению) сумм таможенных платежей, налогов и пени

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Р/с №
Төлеушінің атауы
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі
Жеке сәйкестендіру нөмірі /Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
Төлем (салық) түрі
Бюджет кірістері сыныптамасының коды
Тауарлар декларациясы және басқа құжаттар бойынша есепке жазуға (азайтуға) (+, -)
құжат
төлеу мерзімі
төлем (салық) сомасы
өсімпұл сомасы
түрі
нөмірі
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны:
Тізілімді:__________________________________________________ тапсырды
(ресімдеу, посткедендік бақылау және т.б. бөлімдері қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы мен қолы)
Тізілімді:__________________________ қабылдап алды және жеке шоттарға
(кірістер бөлімі қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы мен қолы) тарату жүргізді.
Кедендік баждардың, салықтардың,
кедендік алымдардың және өсімпұлдардың
бюджетке түсуін есепке алу, сондай-ақ
төлеушілердің кедендік баждардың,
салықтардың, кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың түрлері бойынша жеке
шоттарын жүргізу қағидасына
3-қосымша
Нысан
Жиынтық қорытындылар кітабы

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
п/п
Наимено-
вание
платель-
щика
Регистра-
ционный
номер
налогопла-
тельщика
Индиви-
дуальный
иденти-
фикацио-
нный
номер/
бизнес-
иденти-
фикацио-
нный
номер
(при
наличии)
Вид
платежа
(нало-
га)
Код
клас-
сифи-
кации
дохо-
дов
бюдже-
та
К начислению (уменьшению) по
декларации на товары и другим
документам (+, -)
документ
срок
уплаты
сумма
плате-
жа
(налога)
сумма
пени
вид
но-
мер
да-
та
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого
Реестр сдал: ________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и подпись сотрудника отделов
оформления, посттаможенного контроля и т.д.)
Реестр принял и произвел разноску в лицевых счетах: _________________
(Ф.И.О., должность и подпись сотрудника отдела доходов)
Приложение 3
к Правилам учета поступлений в бюджет
таможенных пошлин, налогов, таможенных
сборов и пеней, а также ведения лицевых
счетов плательщика по видам таможенных
пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней
Форма
Книга сводных итогов

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.29 № 1499 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жазба №
Төлеушінің атауы
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
Төлемнің/салықтың түрі мен коды
Төлемнің/салықтың түрі мен коды
Операция басталғандағы төлем/ салық сальдосы(+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция аяқталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Операция басталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция аяқталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Жиыны қаңтарда
1
2
3
Жиыны ақпанда
1
2
3
және т.б.
Жиыны қаржы кезеңінде
кестенің жалғасы:
Төлемнің/салықтың түрі мен коды
Төлемнің/салықтың түрі мен коды
Барлығы жеке шоттар бойынша
Операция басталғандағы төлем/салық сальдосы (+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция аяқталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Операция басталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция аяқталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Операция басталғандағы төлем/салық сальдосы (+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция басталғандағы төлем/салық сальдосы (+, -)
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 23 қарашадағы
№ 1229 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар
бойынша салыстыру актісі
Кедендік кірістер бөлімінің қызметкері ____________ және төлеуші ______________

Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2012 № 1499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
запи-
си
Наимено-
вание
платель-
щика
Регист-
рацион-
ный
номер
налого-
платель-
щика
Индиви-
дуаль-
ный
иденти-
фикаци-
онный
номер/
бизнес-
иденти-
фикаци-
онный
номер
(при
наличии)
Вид и код платежа/налога
Вид и код платежа/налога
сальдо
плате-
жа/
нало-
га на
начало
опера-
ции
(+, -)
при-
ход
рас-
ход
саль
-до
пла-
тежа
/на-
лога
на
ко-
нец
опе-
рац-
ии
(+,-)
саль
-до
пла-
тежа
/на-
лога
на
на-
чало
опе-
ра-
ции
(+, -)
при-
ход
рас-
ход
саль-
до
пла-
тежа/
нало-
га на
конец
опе-
рации
(+,-)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Итого за
январь
1
2
3
Итого за
февраль
1
2
3
и т.д.
Итого за
финансо-
вый
период
продолжение таблицы
Вид и код платежа/налога
Вид и код платежа/налога
Всего по лицевым счетам
сальдо
плате-
жа/
налога
на
начало
опера-
ции
(+, -)
при-
ход
рас-
ход
сальдо
плате-
жа/
налога
на
конец
опера-
ции
(+, -)
сальдо
плате-
жа/
налога
на
начало
опера-
ции
(+, -)
при-
ход
рас-
ход
сальдо
плате-
жа/
налога
на
конец
опера-
ции
(+, -)
саль-
до
пла-
тежа/
нало-
га на
нача-
ло
опера-ции
(+,-)
при-
ход
рас-
ход
сальдо
платежа/
налога
на конец
операции
(+, -)
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2010 года № 1229
Форма
Акт сверки по таможенным пошлинам, налогам,
таможенным сборам и пеням
Сотрудник отдела таможенных доходов ______________ и плательщик
____________ произвели сверку расчетов по таможенным платежам

20 ___ ж. «__» ___-дан 20__ж. «__» _____ аралығындағы кезең үшін кедендік төлемдер мен салықтар бойынша есептеулерді салыстыру жүргізді.
Кезең басындағы сальдо (бересі -, артық төлеу+)
Есепке жазылды
Азайтылды
Төленді
Қайтарылды
Кезең соныңдағы сальдо (бересі -, артық төлеу +)
Кедендік төлем немесе салық
өсім пұл
Кедендік төлем немесе салық
өсім пұл
Кедендік төлем немесе салық
өсім пұл
Кедендік төлем немесе салық
өсім пұл
Кедендік төлем немесе салық
өсім пұл
Кедендік төлем немесе салық
өсім пұл
Кедендік төлемнің немесе салықтың атауы мен коды
Кеден органының деректері бойынша
Төлеушінің деректері бойынша
Алшақтықтар (+, -)
Кедендік төлемнің немесе салықтың атауы мен коды
Кеден органының деректері бойынша
Төлеушінің деректері бойынша
Алшақтықтар (+, -)
және т.б.
ЖИЫНЫ
Салыстыру актісі жасалған күн 20__ж.«__» ________
Салыстыру актісінің кеден органында тіркелген күні жіне нөмірі 20__ж.«__» ___ №______
Кедендік кірістер бөлімінің бастығы: ____________
(қолы)
Төлеуші: ___________________
(қолы)

и налогам за период с "__" _____ 20__ г. по "__" _____ 20___ г.
Сальдо
на
начало
периода
(недоим-
ка -,
перепла-
та +)
Начислено
Уменьшено
Уплачено
Возвращено
Сальдо на
конец
периода
(недоимка -,
переплата +)
та-
мо-
жен-
ного
пла-
тежа
или
на-
лога
пе-
ни
тамо-
женно-
го
плате-
жа или
налога
пе-
ни
тамо-
жен-
ного
пла-
тежа
или
нало-
га
пени
тамо-
женно-
го
плате-
жа или
налога
пе-
ни
тамо-
жен-
ного
пла-
тежа
или
нало-
га
пе-
ни
тамо-
женного
платежа
или
налога
пе-
ни
Наименова-
ние и код
таможенно-
го платежа
или налога
по данным
таможенного
органа
по данным
плательщика
расхождения
(+, -)
Наименова-
ние и код
таможенно-
го платежа
или налога
по данным
таможенного
органа
по данным
плательщика
расхождения
(+, -)
и т.д.
ИТОГО:
Дата составления акта сверки "__" ________ 20__ г.
Дата и номер регистрации акта сверки в таможенном органе
"___" ________ 20__ г. № ______
Начальник отдела таможенных доходов: __________ Плательщик: _________
М.П. (подпись)     М.П. (подпись)