Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 25 ақпандағы № 122 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.06.2020 № 375 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесінде:
7-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы "тапсырыс берушілердің" деген сөздерден кейін "және сатып алуды ұйымдастырушылардың" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақтың 7) тармақшасында:
"медициналық мақсаттағы бұйымдардың" деген сөздерден кейін "және медициналық техниканың" деген сөздермен толықтырылсын;
"дәрілік заттарды" деген сөздердің алдынан "сатып алу ұсынылатын" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды және/немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндірушінің ресми өкілі мәртебесі бар дәрілік заттардың, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың әлеуетті өнім берушісі тендердің бір лоты бойынша дәрілік заттардың, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттардың және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдардың бір ғана өндірушісін білдіреді.";
2-бөлімнің тақырыбы "Тапсырыс берушінің" деген сөздерден кейін "немесе сатып алуды ұйымдастырушының" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 40-1-тармақпен толықтырылсын:
"40-1. Осы Ереженің 39-тармағында көзделген құжаттардан басқа, медициналық техниканың әлеуетті өнім берушісінің тендерлік өтінімінде өндірушінің не сатып алу ұсынылатын медициналық техниканы өндірушінің ресми өкілінің мәртебесін растайтын құжаттың түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі болуы тиіс.";
106-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2010 года № 122. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375,
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.06.2021 № 375.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" следующие дополнения и изменения:
в Правилах организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденных указанным постановлением:
абзац первый подпункта 1) пункта 7 дополнить словами "и организаторами закупа";
в подпункте 7) пункта 8:
после слов "медицинского назначения" дополнить словами "и медицинской техники";
после слов "представителя производителя" дополнить словами "предлагаемых к закупу";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Потенциальный поставщик лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов и/или изделий медицинского назначения, имеющий статус официального представителя производителя лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов и/или изделий медицинского назначения, по одному лоту тендера представляет только одного производителя лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов и/или изделий медицинского назначения.";
заголовок раздела 2 дополнить словами "или организатором закупа";
дополнить пунктом 40-1 следующего содержания:
"40-1. Тендерная заявка потенциального поставщика медицинской техники кроме документов, предусмотренных пунктом 39 настоящих Правил, должна содержать оригинал или нотариально засвидетельствованную копию документа, подтверждающего статус производителя либо официального представителя производителя предлагаемой к закупу медицинской техники.";
пункт 106 изложить в следующей редакции:

"106. Әлеуетті өнім беруші осы Ереженің 5-тарауында айқындалған тәртіппен тендерлік өтінімнің кепілдікті қамтамасыз етуін енгізеді.
Әлеуетті өнім беруші екі кезеңді рәсімдерді пайдалану арқылы тендер өткізу туралы хабарландыруда көзделген нысанда, тәсілмен және шарттарда оның тендерлік өтінімінде ұсынылған сатып алынатын дәрілік заттар, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника құнының үш пайызы мөлшерінде кепілдікті қамтамасыз етуді енгізеді.";
121-тармақтағы "Баға" деген сөз "Бастапқы баға" деген сөздермен ауыстырылсын;
122-тармақта:
"баға ұсыныстары" деген сөздер "бастапқы баға ұсыныстары" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Әлеуетті өнім беруші тендердің қандай да бір лоты бойынша бастапқы баға ұсынысын ұсынбаған жағдайда әлеуетті өнім беруші осы лот бойынша келесі баға ұсынысын ұсыну мүмкіндігінен айырылады және тендердің жеке лоты бойынша ең төменгі бағаны анықтау рәсіміне қатысудан шеттетіледі.";
131-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) екі кезеңді рәсімдерді тұтасымен пайдаланып немесе оның қандай да бір болмаған лоты бойынша тендерді тану кезінде;";
145-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"145. Екі кезеңді рәсімдерді тұтасымен пайдаланып немесе оның қандай да бір болмаған лоты бойынша тендерді тану жағдайында әлеуетті өнім берушілердің тендерлік өтінімдерінің болмауына орай және бір көзден сатып алуды жүзеге асыру кезінде сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарға баға ұсыныстарының болмауына байланысты бірыңғай дистрибьютор уәкілетті органға дәрілік заттардың және/немесе медициналық мақсаттағы бұйымдардың шекті бағасын арттыру жағына қарай өзгертіп, Бірыңғай дистрибьютор тізіміне тиісті өзгерістер енгізуді ұсынады.
Бірыңғай дистрибьютор тізіміне өзгерістер енгізілген жағдайда дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу осы Ереженің 10-тарауында айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.";
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілетін көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесіне 9-қосымшада:
5-тармақтың бесінші абзацындағы "құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелеріне" деген сөздер "Бірыңғай дистрибьютордың мөрімен бекітілген құжаттардың көшірмелеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілетін көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесіне 11-қосымшада:
3-бөлімдегі 1, 2 нөмірлеу 4, 5 деген сандармен ауыстырылсын;
4-бөлімдегі 1, 2 нөмірлеу 6, 7 деген сандармен ауыстырылсын;
5-бөлімдегі 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 нөмірлеу 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 деген сандармен ауыстырылсын;
6-бөлімдегі 1, 2, 3, 4, 5 нөмірлеу 20, 21, 22, 23, 24 деген сандармен ауыстырылсын;
7-бөлімдегі 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 нөмірлеу 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 деген сандармен ауыстырылсын;
8-бөлімдегі 1, 2, 3, 4, 5 нөмірлеу 33, 34, 35, 36, 37 деген сандармен ауыстырылсын;
9-бөлімдегі 1, 2, 3 нөмірлеу 38, 39, 40 деген сандармен ауыстырылсын;
10-бөлімдегі 1, 2, 3, 4 нөмірлеу 41, 42, 43, 44 деген сандармен ауыстырылсын;
11-бөлімдегі 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 нөмірлеу 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 деген сандармен ауыстырылсын.

"106. Потенциальный поставщик вносит гарантийное обеспечение тендерной заявки в порядке, определенном главой 5 настоящих Правил.
Потенциальный поставщик вносит гарантийное обеспечение в размере трех процентов от стоимости закупаемых лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, предложенных в его тендерной заявке в форме, способом и на условиях, предусмотренных в объявлении о проведении тендера с использованием двухэтапных процедур.";
в пункте 121 после слова "для приема" дополнить словом "первоначальных";
в пункте 122:
слово "Ценовое" заменить словами "Первоначальное ценовое";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"В случае непредставления потенциальным поставщиком первоначального ценового предложения по какому-либо лоту тендера потенциальный поставщик лишается возможности представить следующее ценовое предложение по этому лоту и отстраняется от участия в процедуре определения наименьшей цены по отдельному лоту тендера.";
подпункт 1) пункта 131 изложить в следующей редакции:
"1) при признании тендера с использованием двухэтапных процедур в целом или по какому-либо его лоту несостоявшимся;";
пункт 145 изложить в следующей редакции:
"145. В случае признания тендера с использованием двухэтапных процедур в целом или по какому-либо его лоту несостоявшимся ввиду отсутствия тендерных заявок потенциальных поставщиков и в связи с отсутствием ценовых предложений на закупаемые лекарственные средства и изделия медицинского назначения при осуществлении закупа из одного источника единый дистрибьютор предлагает уполномоченному органу внести соответствующие изменения в Список единого дистрибьютора, изменив предельную цену лекарственного средства и/или изделия медицинского назначения в сторону увеличения.
В случае внесения изменений в Список единого дистрибьютора закуп лекарственных средств и изделий медицинского назначения осуществляется в порядке, определенном главой 10 настоящих Правил.";
в приложении 9 к Правилам организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи:
в абзаце пятом пункта 5 слова "нотариально засвидетельствованным копиям документов" заменить словами "копиям документов, заверенных печатью Единого дистрибьютора,";
в приложении 11 к Правилам организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи:
в разделе 3 нумерацию 1, 2 заменить соответственно цифрами 4, 5;
в разделе 4 нумерацию 1, 2 заменить соответственно цифрами 6, 7;
в разделе 5 нумерацию 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 заменить соответственно цифрами 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19;
в разделе 6 нумерацию 1, 2, 3, 4, 5 заменить соответственно цифрами 20, 21, 22, 23, 24;
в разделе 7 нумерацию 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 заменить соответственно цифрами 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32;
в разделе 8 нумерацию 1, 2, 3, 4, 5 заменить соответственно цифрами 33, 34, 35, 36, 37;
в разделе 9 нумерацию 1, 2, 3 заменить соответственно цифрами 38, 39, 40;
в разделе 10 нумерацию 1, 2, 3, 4 заменить соответственно цифрами с 41, 42, 43, 44;
в разделе 11 нумерацию 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 заменить соответственно цифрами 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52.

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов