Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша мемлекеттік органдарға ақпарат беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 1395 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 475 бұйрығын қараңыз.
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 16-бабы 43) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша мемлекеттік органдарға ақпарат беру қағидасы бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік теңгерімі жөнінде ақпарат беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 сәуірдегі № 275 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж, № 13, 122-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 сәуірдегі № 275 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 17 шілдедегі № 604 қаулысы.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 1395 қаулысымен
бекітілген
Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша мемлекеттік органдарға ақпарат беру қағидасы 1. Жалпы ережелер
1. Осы Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша мемлекеттің органдарға ақпарат беру қағидасы (бұдан әрі - Қағида) «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 16-бабы 43) тармақшасына сәйкес әзірленді, пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпаратты дайындау және мемлекеттік органдарға беру тәртібін регламенттейді.
2. Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы
жөнінде ақпарат беру тәртібі
2. Уәкілетті орган жасаған пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпарат мемлекеттік органдарға ресми сұрау салу бойынша осындай сұрау салу түскен сәттен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей беріледі:
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің Кеңсесіне және экономикалық даму және сауда саласындағы уәкілетті органға пайдалы қазбалардың барлық түрлері бойынша;
мұнай және газ саласындағы уәкілетті органға - көмірсутек шикізаты бойынша;
су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органға - жерасты сулары бойынша.

Об утверждении Правил предоставления информации по государственному балансу полезных ископаемых государственным органам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года № 1395. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1063
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1063 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию РК от 21.04.2015 г. № 475.
В соответствии с подпунктом 43) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления информации по государственному балансу запасов полезных ископаемых государственным органам.
2. Признать утратившим силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2006 года № 275 "О предоставлении информации по государственному балансу запасов полезных ископаемых" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 13, ст. 122);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2007 года № 604 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2006 года № 275".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2010 года № 1395
Правила
предоставления информации по государственному балансу запасов
полезных ископаемых государственным органам
1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления информации по государственному балансу запасов полезных ископаемых государственным органам (далее - Правила), разработанные в соответствии с подпунктом 43) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее - Закон), регламентируют порядок подготовки и предоставления государственным органам информации по государственному балансу запасов полезных ископаемых.
2. Порядок предоставления информации по
государственному балансу запасов полезных ископаемых
2. Составленная уполномоченным органом информация по государственному балансу запасов полезных ископаемых предоставляется государственным органам по официальному запросу в срок не позднее 10 рабочих дней с момента поступления такого запроса:
Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и уполномоченному органу в области экономического развития и торговли - по всем видам полезных ископаемых;
уполномоченному органу в области нефти и газа - по углеводородному сырью;
уполномоченному органу в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения - по подземным водам.

3. Осы Қағиданың 2-тармағында көрсетілген пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпарат мемлекеттік органдарға  бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесі бойынша (БЭҚАЖ) электрондық тасымалдағыштарда және поштамен қағаз тасымалдағыштарда жолданады.
4. Осы Қағиданың 2-тармағында көрсетілген пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпарат мемлекеттік органдарға бір данадан (электрондық және қағаз тасымалдағыштарда) беріледі және көбейтуге жатпайды.

3. Информация по государственному балансу запасов полезных ископаемых направляются в указанные в пункте 2 настоящих Правил государственные органы: на электронных носителях - по Единой системе электронного документооборота (ЕСЭДО) и на бумажных носителях - почтой.
4. Информация по государственному балансу запасов полезных ископаемых предоставляется государственным органам, указанным в пункте 2 настоящих Правил в одном экземпляре (на электронном и бумажном носителях) и тиражированию не подлежат.

5. Осы Қағиданың 2-тармағында көрсетілген пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпарат мемлекеттік органдарға осы Қағидаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
Пайдалы қазбалар қорларының
мемлекеттік балансы бойынша
мемлекеттік органдарға
ақпарат беру қағидасына
қосымша
Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы
бойынша ақпарат берудің нысаны
р/с №
Пайдалы қазбалар
Құрамды өлшеу бірлігі
Орташа мазмұны
Баланстық қорлар
Баланстан тыс қорлар
Өсу/кему
1
2
3
4
5
6
7

5. Информация по государственному балансу запасов полезных ископаемых предоставляется в государственные органы, указанные в пункте 2 настоящих Правил, по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Приложение
к Правилам предоставления
информации
по государственному балансу
запасов полезных ископаемых
государственным органам
Форма
предоставления информации по государственному балансу
запасов полезных ископаемых
п/п
Полезное
ископаемое
Единица
измерения
компонента
Среднее
содержание
Балансовые
запасы
Забалансовые
запасы
Прирост/урост
1
2
3
4
5
6
7