Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.08.31 N 1119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабының 2-тармағын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қазақстан Республикасының білім, ғылым органдарынан және оқу орындарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
7) «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
8) «Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.07.20 N 745 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 20 ақпандағы
№ 140 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының білім, ғылым органдарынан және оқу орындарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызмет стандарты

Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.08.2012 № 1119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Во исполнение пункта 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Стандарт государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов образования, науки и учебных заведений Республики Казахстан";
2) Стандарт государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан";
3) Стандарт государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям";
4) Стандарт государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству";
5) Стандарт государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей";
6) Стандарт государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему";
7) Стандарт государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
8) Стандарт государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 20.07.2010   N 745 (порядок введения в действие см. п. 4).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2010 года № 140
Стандарт государственной услуги
"Апостилирование официальных документов, исходящих из органов
образования, науки и учебных заведений Республики Казахстан"

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет осы стандартқа 1 және 3-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің (бұдан әрі - комитет) Әкімшілік  және талдамалық жұмыстар басқармасы және облыстардың, Астана, Алматы қалаларының, білім басқармалары, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
«Қазақстан Республикасының шетелдік ресми құжаттарды заңдастыру талаптарын жоятын конвенцияға қосылуы туралы» 1999 жылғы 30 желтоқсандағы № 11 Қазақстан Республикасының Заңының 1234567 және 8-баптары;
«Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенция ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы (Гаага, 1961 жылғы 5 қазан)» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі № 545 қаулысының 1 және 2-тармақтары;
«Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою тәртібі мен шарттары туралы Бірыңғай қағиданы бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 4 маусымдағы № 67 бұйрығы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Комитеттің ресми сайтында (www.educontrol.kz) орналастырылған.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес апостиль қойылған құжатты не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) комитетке жүгінген жағдайда құжаттарды қарау олар түскен сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады, құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты бір сағаттан аспайды, апостиль қойылған құжаттарды беру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты бір сағаттан аспайды;
2) орталыққа жүгінген жағдайда құжаттарды қарау олар түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады, құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды, апостиль қойылған құжаттарды беру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.

Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Управлением административной и аналитической работы Комитета по контролю в сфере образования и науки (далее - комитет) Министерства образования и науки Республики Казахстан и управлениями образования областей, городов Астаны и Алматы, а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центры) согласно приложениям 1 и 3 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании:
статей 1234567 и 8 Закона Республики Казахстан "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов" от 30 декабря 1999 года № 11;
пунктов 1 и 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 545 "О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)";
приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 4 июня 2001 года № 67 "Об утверждении Единых правил о порядке и условиях проставления апостиля на официальных документах, исходящих из государственных органов, а также от нотариусов Республики Казахстан".
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещена на официальном сайте комитета (www.educontrol.kz).
5. Результат оказываемой государственной услуги является выдача апостилированного документа согласно приложению 2 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в комитет - рассмотрение документов осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента их поступления, максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более одного часа, при выдаче апостилированных документов максимально допустимое время ожидания в очереди - не более одного часа;
2) при обращении в центр - рассмотрение документов осуществляется в течение двух рабочих дней с момента их поступления, максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 30 минут, при выдаче апостилированных документов максимально допустимое время ожидания в очереди - не более 30 минут.

8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген 0,5 айлық есептің көрсеткішті құрайтын мемлекеттік баж алынады. Төлеу тәсілі (қолма-қол және қолма-қол емес) төлем жүргізілетін банктің қалауына қарай белгіленеді.
9. Комитетте мемлекеттік қызмет түскі үзіліспен 13.00-ден 14.30-ға дейінгі дүйсенбіден жұмаға дейінгі жұмыс күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау 9.00-ден 11.00-ге дейін жүзеге асырылады, апостиль қойылған құжаттарды беру 16.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі. Орталыққа өтініш бергенде күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейінгі түскі үзіліссіз жүзеге асырылады, филиалдар мен өкілдіктер үшін бір сағаттық түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 20-00-ге дейін жұмыс кестесі белгіленеді, демалыс күні - жексенбі. Алдын ала жазылу және қызметті жедел рәсімдеу жүргізілмейді.
10. Құжаттарды қабылдау «Министрліктер үйі» ғимаратында, 11-кіреберіс, 839-кабинетте жүзеге асырылады. Физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ғимаратында A014 кабинетке апаратын пандус көзделген (11 және 12-кіреберістер аралығында). Тұтынушылардың тұрғылықты жері бойынша орталық ғимараттарының күту залдарында креслолар, орындықтар, үстелдер, толтырылған бланктердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан. Орталық ғимараттарында дене дамуының мүмкіндіктері шектеулі тұтынушылардың мемлекеттік қызметке кедергісіз қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін жарақталған тұтқалар, пандустармен сүйеніштер көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Аталған қызметті алу - ресми құжаттарға апостиль қойғызу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе орталыққа мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі);
2) білімі туралы құжаттар (түпнұсқасы және көшірмесі);
3) мемлекеттік баж төленгені туралы түбіртек (түпнұсқа);
4) білім беру ұйымының растама-анықтамасы (түпнұсқа);
5) егер тұтынушы өзі келе алмаған жағдайда, нотариалды куәландырылған сенімхат (түпнұсқа).
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылған тұтынушылардың құжаттары «Апостиль қою құжаттарын тіркеу кітабында» тіркеледі.
Апостиль Қазақстан Республикасының білім және ғылым органдарынан, білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттардың түпнұсқасына ғана қойылады.

8. Государственная услуга оказывается платно. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет 0,5 месячных расчетных показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины. Способ оплаты (наличный и безналичный) устанавливается по усмотрению банка, в котором производится оплата.
9. Государственная услуга в комитете предоставляется в рабочие дни с понедельника по пятницу с перерывом на обед 13.00-14.30, выходные дни суббота, воскресенье. Прием документов осуществляется с 9.00 до 11.00 часов, выдача документов производится с 16.00 до 18.00 часов. При обращении в центр ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, выходной день - воскресенье. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не ведется.
10. Прием документов осуществляется в здании "Дом министерств", 11 подъезд, 839 кабинет. Для лиц с ограниченными физическими возможностями в здании Министерства образования и науки Республики Казахстан предусмотрен пандус, ведущий к кабинету А 014 (между подъездами 11 и 12). В зданиях центра по месту проживания потребителя в залах располагаются кресла для ожидания, стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Для обеспечения беспрепятственного доступа потребителей с ограниченными возможностями в физическом развитии к получению государственной услуги предусматриваются оборудованные поручни, пандусы и перила в зданиях центра.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для оказания данной услуги - апостилирования официальных документов потребитель представляет следующие документы в отдел образования или центр:
1) документ удостоверяющий личность (оригинал и копия);
2) документы об образовании (оригинал и копия);
3) квитанция об оплате государственной пошлины (оригинал);
4) справка-подтверждение с организации образования (оригинал);
5) доверенность, засвидетельствованная нотариально, в случае, если потребитель не может обратиться лично (оригинал).
Документы потребителей, представленные для оказания государственной услуги регистрируются в "Книге регистрации документов проставления апостиля".
Апостиль проставляется только на оригинале официальных документов, исходящих из органов образования и науки, организации образования Республики Казахстан.

12. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты комитеттің ресми сайтынан (www.educontrol.kz) алуға болады. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш толтыру талап етіледі.
13. Тұтынушылардың құжаттары комитеттің әкімшілік және талдамалық жұмыстар басқармасының сараптшысына (Министрліктер үйі, 11-кіреберіс, 819-кабинет, байл. Тел. 742430, 742429) немесе тұрғылықты жері бойынша орталықтың инспекторына тапсырылады.
Тұтынушы орталыққа жүгінген жағдайда: орталық инспекторы құжаттардың осы стандарттың 11-тармағына сәйкес толықтығын тексеруді тізілім жасауды, құжаттарды жинауды және комитетке жіберуді жүзеге асырады. Орталық бөлімге арнайы байланыс арқылы күніне екі рет жіберуді жүзеге асырады.
Бөлім орталықтан келген құжаттарды алғаннан кейін олардың осы «Қазақстан Республикасының білім, ғылым органдарынан және оқу орындарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою мемлекеттік қызмет стандарттың 11-тармағына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады да тұтынушыға апостиль қойылған құжаттарды беру үшін орталыққа қайта жолдайды. Орындалған (дайын) құжаттар қолхатта көрсетілген беру мерзімі өткенге дейін бөлімнен орталыққа түсуі тиіс.
15. Тұтынушыға қажетті құжаттардың тапсырылғаны туралы қолхат беріледі.
16. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі:
1) комитетке жүгінген жағдайда - тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің консулдық қызметтері арқылы;
2) орталыққа жүгінген жағдайда - күн сайын қолхатта көрсетілген мерзім ішінде «терезелер» арқылы көрсетіледі.
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетінің толық ұсынылмауы негіз болып табылады.
Комитет құжаттар пакетін алған соң бір жұмыс күні ішінде бас тарту себептерін жазбаша түрде негіздей отырып оларды орталыққа қайтарады.
Орталық құжаттар пакетін алған соң бір жұмыс күні ішінде тұтынушыға комитеттің қайтару/бас тарту себептері туралы хабарлайды және жазбаша негіздеме береді.
Егер тұтынушы белгіленген мерзімде құжаттарды алуға келмеген жағдайда орталық бір ай ішінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан соң оларды комитетке береді.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Комитет пен орталық қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезіндегі заңдылық;
3) сыпайылық;
4) толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығын сақтау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

12. Дополнительную информацию о государственной услуги можно получить на официальном сайте комитета (www.educontrol.kz). Для получения государственной услуги требуется заполнение заявления.
13. Документы потребителей сдаются эксперту управления аналитической работы и международного сотрудничества комитета (Дом министерств, подъезд 11, кабинет 819, конт.тел. 742430, 742429) или же инспектору центра по месту проживания.
При обращении потребителя в центр: инспектор центра осуществляет проверку полноты документов на соответствие пункту 11  настоящего стандарта, составление реестра, сбор документов и отправку в комитет. Доставка в соответствующий отдел прилагаемых документов осуществляется центром не менее двух раз в день посредством специальной связи.
Отделы после получения пакета документов из центра осуществляют их проверку на соответствие пункту 11 настоящего Стандарта "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов образования, науки и учебных заведений Республики Казахстан" и направляют в центр для выдачи апостилированных документов потребителю. Исполненные (готовые) документы из отдела должны поступать в центр до истечения срока выдачи указанного в расписке.
15. Потребителю выдается расписка о сдаче необходимых документов.
16. Способ доставки результата оказания услуги:
1) при обращении в комитет - посредством личного посещения потребителя, а также через консульские службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
2) при обращении в центр - посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредоставление полного пакета документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
Комитет в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин отказа.
После получения пакета документов центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование комитета о причине возврата/отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в комитет.
3. Принципы работы
18. Деятельность комитета и центра основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) представления полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему Стандарту.

20. Мемлекеттік қызметтер көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымдарды дайындауға көмек көрсету  үшін комитет пен орталықта осы стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес аталған жұмысқа жауапты адамдар анықталады.
Шағымдар ауызша және/немесе жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда сәйкес (нақты тармағын көрсету қажет) электронды түрде не жұмыс күндері комитет пен орталықтың кеңселері арқылы қолма-қол қабылданады.
22. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапасына наразылық болған жағдайда шағым комитет төрағасының атына немесе тиісті жергілікті атқарушы органның әкіміне, қызмет орталық арқылы көрсетілгенде орталық директорының атына осы стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес беріледі.
23. Шағым Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетіне кеңсе арқылы (919-кабинет, байл.тел.87172742349, жұмыс кестесі: 9.00-18.30, түскі уақыт 13.00-14.30, демалыс күндері - сенбі, жексенбі немесе тұтынушының тұрғылықты жері бойынша орналасқан орталықта (күн сайын сағат 9.00-20.00 дейін түскі үзіліссіз, демалыс күні - жексенбі) қабылданады және заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Тұтынушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сай сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым берген кезде (ресми аппеляция және басқа жағдайлар үшін) тұтынушының өтініші қажет.
25. Қабылданған шағым Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің немесе тұтынушының тұрғылықты жері бойынша орналасқан орталықтың шағымдар мен өтініштерді есепке алу журналдарында тіркеледі және заңнамада белгіленген тәртіппен қаралады.
Комитет төрағасының және орталық басшысының байланыс телефондары осы Стандарттың 1, 3-қосымшаларына сәйкес ресми ақпарат көздерінде және бөлімдер мен орталықтардың үй-жайларында орналастырылған ақпараттық стенділерде көрсетілген.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қосымша ақпаратты 010000, Астана қаласы, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 11-кіреберіс, 839-кабинет мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінен, Астана және Алматы қалаларының білім басқармаларынан, аудандар мен қалалардың облыстық маңызы бар аудандар мен қалалар білім бөлімдерінен және осы стандарттың 1, 3-қосымшаларына сәйкес орталықтардан, сондай-ақ комитеттің сайтынан (www.educontrol.kz) ала алады.
«Қазақстан Республикасының білім,
ғылым органдарынан және оқу
орындарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының білім және ғылым органдарынан, оқу орындарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою жөніндегі басшылар мен жауапты орындаушылардың байланыс деректері
Р/с
Лауазымы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс телефондары
1
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің төрағасы
Астана қаласы, Есіл өзенінің сол жақ жағалауы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8, 11-кіреберіс, 919-кабинет

20. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
21. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказания содействия в подготовке жалобы в комитете и центре согласно приложениям 12 к настоящему Стандарту определяются ответственные лица за данную работу.
Жалобы принимаются в устной и/или в письменной форме по почте, или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим (указать конкретный пункт) законодательством, либо нарочно через канцелярии комитета и центра в рабочие дни.
22. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя председателя комитета по месту предоставления государственной услуги, или акиму соответствующего местного исполнительного органа, в случае получения услуги через центр на имя директора центра согласно приложениям 12  к настоящему Стандарту.
23. Жалоба подается в комитет по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан через канцелярию (кабинет 919, конт. тел. 87172742349, график работы: с 9.00 - 18.30 с перерывом на обед с 13.00 - 14.30, выходные дни - суббота, воскресенье или в центре по месту проживания потребителя (ежедневно с 9.00 - 20.00 без перерыва на обед, выходной день воскресенье) и рассматривается в установленные законодательством сроки.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. При подаче жалобы (для официальной апелляции и прочее) необходимо заявление потребителя.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета жалоб и заявлений комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан или центра по месту проживания потребителя и рассматривается в установленные законодательством сроки.
Контактные телефоны председателя комитета и руководителя центра указываются в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях отдела и центра согласно приложениям 13  к настоящему стандарту.
26. По вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить дополнительную информацию в комитете по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Астана, административное здание "Дом министерств", подъезд 11, кабинет 839, в управлениях образования г.г. Астаны и Алматы, отделах образования районов и городов областного значения и центрах согласно приложениям 13, а также на сайте комитета (www.educontrol.kz).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Апостилирование документов об
образовании, исходящих из органов
образования, науки и учебных заведений
Республики Казахстан"
Контактные данные руководителя и ответственных исполнителей по
апостилированию официальных документов, исходящих из органов
образования и науки, организаций образования
Республики Казахстан
Должность
Адрес расположения
Контактные телефоны
1
Председатель Комитета по контролю
в сфере образования и науки
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
г. Астана, левый берег
реки Ишим, Дом
министерств, улица
Оренбургская 8, подъезд
11, к. 919.

8(7282)24-41-33 қабылдау бөлмесі
4
Атырау облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Атырау қаласы, Авангардская к-сі, 2-23 «б» үй
8(7122) 28-31-14, 28-40-06
8(7122)28-40-14 қабылдау бөлмесі
5
Қазақстан Шығыс облысының № 1 халыққа қызмет көрсету орталығы
Өскемен қаласы, Белинский к-сі, 37 «а» үй
8(7232) 22-48-03
8(7232)28-94-67 қабылдау бөлмесі
6
Шығыс Қазақстан облысының № 2 халыққа қызмет көрсету орталығы
Семей қаласы, 408-ші орам, 21-үй
8(7222) 33-55-77
8(7222)33-55-93 қабылдау бөлмесі
7
Жамбыл облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Тараз қаласы, Қойгелді к-сі, 158 «а» үй
8(7262) 51-44-79
8(7262)43-84-14 қабылдау бөлмесі
8
Батыс Қазақстан облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Орал қаласы, Жамбыл к-сі, 81-үй
8(7112) 28-13-12
8(7112)23-68-81 қабылдау бөлмесі
9
Қарағанды облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Қарағанды қаласы, Чкалов к-сі, 7-үй
8(7212) 41-63-03
8(7212)42-09-10, 41-63-10 қабылдау бөлмесі
10
Қостанай облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Қостанай қаласы, Таран к-сі, 114-үй
8(7142) 53-26-00, 21-13-11
8(7142)54-10-20 қабылдау бөлмесі
11
Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Қызылорда қаласы, Мұратбаев к-сі, н/ж
8(7242) 23-07-51
8(7242)23-07-16 қабылдау бөлмесі
12
Маңғыстау облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Ақтау қаласы, 15-шағын ауданы, 67"б" үй
8(7292) 42-23-19
8(7292)42-23-12 қабылдау бөлмесі
13
Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Павлодар қаласы, Павлов к-сі, 48-үй
8(7182) 33-47-54, 33-47-48
8(7182)33-47-35 қабылдау бөлмесі
14
Солтүстік Қазақстан облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Петропавл қаласы, Әуезов к-сі, 157-үй
8(7152) 42-69-50
8(7152)33-31-03 қабылдау бөлмесі
15
Оңтүстік Қазақстан облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
Шымкент қаласы Мәделі қожа к-сі, н/ж
8(7252) 21-48-96
8(7252)30-06-79 қабылдау бөлмесі
16
Алматы қаласы Алмалы ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр к-сі, 221-үй
8(727) 378-09-10
8(727)378-09-09 қабылдау бөлмесі
17
Алматы қаласы Алатау ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Жанқожа батыр к-сі, 24-үй
8(727) 377-19-80
8(727)377-19-80 қабылдау бөлмесі
18
Алматы қаласы Әуезов ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Бөкеев к-сі, 128-үй
8(727) 317-82-29
8(727)256-08-69 қабылдау бөлмесі
19
Алматы қаласы Бостандық ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, «Алмагүл» шағын ауданы, 9 «а» үй
8(727) 293-41-14
8(727)248-17-77 қабылдау бөлмесі
20
Алматы қаласы Жетісу ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Төле би к-сі, 155-үй
8(727) 378-46-72
8(727)390-18-07 қабылдау бөлмесі
21
Алматы қаласы Медеу ауданының халыққа қызмет
Алматы қаласы, Марков к-сі, 44-үй

8(7282)24-41-33
приемная
4
Центр обслуживания
населения Атырауской
области
г. Атырау,
ул. Авангардская,
д. 2-23 "б"
8(7122)28-31-14,
28-40-06
8(7122)28-40-14
приемная
5
Центр обслуживания
населения № 1 Восточно-
Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского,
д. 37 "а"
8(7232)22-48-03
8(7232)28-94-67
приемная
6
Центр обслуживания
населения № 2 Восточно-
Казахстанской области
г. Семей, 408-ой
квартал, д. 21
8(7222)33-55-77
8(7222)33-55-93
приемная
7
Центр обслуживания
населения Жамбылской
области
г. Тараз,
ул. Койгельди,
д. 158 "а"
8(7262)51-44-79
8(7262)43-84-14
приемная
8
Центр обслуживания
населения Западно-
Казахстанской области
г. Уральск,
ул. Жамбыла, д.81
8(7112)28-13-12
8(7112) 23-68-81
приемная
9
Центр обслуживания
населения Карагандинской
области
г. Караганда,
ул. Чкалова, д.7
8(7212)41-63-03
8(7212)42-09-10,
41-63-10
приемная
10
Центр обслуживания
населения Костанайской
области
г. Костанай,
ул. Тарана, д.114
8(7142)53-26-00,
21-13-11
8(7142) 54-10-20
приемная
11
Центр обслуживания
населения Кызылординской
области
г. Кызылорда,
ул. Муратбаева, б/н
8(7242)23-07-51
8(7242) 23-07-16
приемная
12
Центр обслуживания
населения Мангистауской
области
г. Актау,
15 мкр., д.67 "б"
8(7292)42-23-19
8(7292) 42-23-12
приемная
13
Центр обслуживания
населения Павлодарской
области
г. Павлодар,
ул. Павлова, д.48
8(7182)33-47-54, 33-47-48
8(7182) 33-47-35
приемная
14
Центр обслуживания
населения Северо-
Казахстанской области
г. Петропавловск,
ул. Ауэзова, д. 157
8(7152)42-69-50
8(7152) 33-31-03
приемная
15
Центр обслуживания
населения Южно-
Казахстанской области
г. Шымкент,
ул. Мадели кожа, б/н
8(7252)21-48-96
8(7252) 30-06-79
приемная
16
Центр обслуживания
населения Алмалинского
района г. Алматы
г. Алматы,
ул. Богенбай
батыра, д. 221
8(7273)78-09-10
8(727) 378-09-09
приемная
17
Центр обслуживания
населения Алатауского
района города Алматы
город Алматы,
улица Жанкожа
батыра, д. 24
8(727)377-19-80
8(727) 377-19-80
приемная
18
Центр обслуживания
населения Ауэзовского
района города Алматы
Город Алматы,
улица Букеева, д. 128
8(727)317-82-29
8(727) 256-08-69
приемная
19
Центр обслуживания
населения Бостандыкского
района города Алматы
город Алматы,
мкр-н Алмагуль, 9 а
8(727)293-41-14
8(727) 248-17-77
приемная
20
Центр обслуживания
населения Жетысуского
района г. Алматы
город Алматы,
улица Толе би, д. 155
8(727)378-46-72
8(727) 390-18-07
приемная
21
Центр обслуживания
населения Медеуского
района города Алматы
город Алматы,
улица Маркова, д. 44

8(727) 239-65-53 239-65-47
8(727) 239-65-52 қабылдау бөлмесі
22
Түркісіб ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Рихард Зорге к-сі, 9-үй
8(727) 234-09-27
8(727)234-09-35 қабылдау бөлмесі
23
Астана қаласы Алматы ауданының № 1 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Мирзоян к-сі, 25-үй
8(7172) 61-84-03
8(7172)61-84-04 қабылдау бөлмесі
24
Астана қаласы Алматы ауданының № 2 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Күйші Дина к-сі, 31-үй
8(7172) 40-65-62
8(7172)40-65-62 қабылдау бөлмесі
25
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 1 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 47-үй
8(7172) 32-42-79
8(7172)32-40-95 қабылдау бөлмесі
26
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 2 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Сүйінбай ақын к-сі, 85-үй
8(7172) 37-74-34
8(7172)37-74-34 қабылдау бөлмесі
27
Астана қаласы Есіл ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Сауран к-сі, 7-үй
8(7172) 50-13-69
8(7172)50-13-72 қабылдау бөлмесі
«Қазақстан Республикасының білім,
ғылым органдарынан және оқу
орындарынан шығатын ресми
құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.3. Ақпаратқа электрондық форматта арқылы қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 26 ақпандағы
№ 140 қаулысымен
бекітілген
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына (7 жасқа) дейінгі балаларды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет осы стандартқа 1, 2-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының білім басқармасы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері (бұдан әрі - бөлімдер), сондай-ақ  баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталық) арқылы көрсетіледі.

8(727)239-65-53 239-65-47
(727) 239-65-52
приемная
22
Центр обслуживания
населения Турксибского
района города Алматы
город Алматы,
улица Рехорда
Зорге, д. 9
8(727)234-09-27
8(727) 234-09-35
приемная
23
Центр обслуживания
населения № 1 района
Алматы города Астаны
город Астана,
улица Мирзоян, д. 25
8(7172)61-84-03
8(7172) 61-84-04
приемная
24
Центр обслуживания
населения № 2 района
Алматы города Астаны
город Астана,
улица Күйші Дина, д. 31
8(7172)40-65-62
8(7172) 40-65-62
приемная
25
Центр обслуживания
населения № 1 района
Сарыарка города Астаны
город Астана,
проспект Республики, д. 47
8(7172)32-42-79
8(7172) 32-40-95
приемная
26
Центр обслуживания
населения № 2 района
Сарыарка города Астаны
город Астана,
улица Сюинбай
акына, д. 85
8(7172)37-74-34
8(7172) 37-74-34
приемная
27
Центр обслуживания
населения Есильского
района города Астаны
город Астана,
улица Сауран, д. 7
8(7172)50-13-69
8(7172) 50-13-72
приемная
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Апостилирование документов об образовании,
исходящих из органов образования, науки
и учебных заведений Республики Казахстан"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1.% (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2010 года № 140
Стандарт государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации
Республики Казахстан"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается управлением образования города Астана, отделами образования районов и городов областного значения (далее - отделы), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр), согласно приложениям 12 к настоящему стандарту.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы және 5-тармағының 1) тармақшасын, «Балаларды міндетті мектепалды даярлау мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 қарашадағы № 1762 қаулысы және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін — халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.dov.kz, «Мектепке дейінгі балалық шақ» республикалық орталығының www.predschool.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ облыстардың, Астана қаласының Білім басқармаларының, бөлімдердің ақпараттық стенділерінде осы стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама немесе мектеп жасына (7 жасқа) дейінгі балаларды тіркеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
Аталған қызмет мектепке дейінгі ұйымдардағы бар орын санымен шектеледі. Бірінші кезекте орын алуға:
1) I және II топтағы мүгедектердің балаларының;
2) ата-ана қамқорлығынсыз қалған балалардың;
3) жетім балалардың;
4) көп балалы отбасынан шыққан балалардың;
5) жеңілдіктер және кепілдемелер бойынша соғысқа қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген адамдардың балаларының құқығы бар.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды бөлімге тапсырған сәттен бастап 60 минутты құрайды;
2) орталыққа жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында құжаттарды тапсырған сәттен бастап үш күнді (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) бөлімге жүгінген жағдайда:
сәрсенбі және бейсенбі күндері сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі, жексенбі;
қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;

2. Форма предоставляемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 4) пункта 4 и подпункта 1) пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановления Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года № 1762 "Вопросы обязательной предшкольной подготовки детей" и постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан".
4. Информация о порядке предоставления государственной услуги расположена на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан www.edu.dov.kz, Республиканского центра "Дошкольное детство" www.predschool.kz, а также на информационных стендах управлений образования областей, города Астана, отделов согласно приложениям 12 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача направлений в детские дошкольные организации или же уведомления о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
Данная услуга ограничивается количеством имеющихся мест в дошкольных организациях. На право получения первоочередного места имеют:
1) дети инвалидов I и II групп;
2) дети, оставшиеся без попечения родителей;
3) дети-сироты;
4) дети из многодетных семей;
5) дети лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны и к инвалидам войны.
7. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи потребителем необходимых документов в отдел, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - составляет 60 минут.
2) сроки оказания государственной услуги при обращении в центр:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - составляет три дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - составляет не более 30 минут.
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - составляет не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел:
в среду и четверг с 09.00 часов до 18.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, выходные дни - суббота, воскресенье;
прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) орталыққа жүгінген жағдайда:
күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз, филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі бір сағаттық түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс күні - жексенбі;
қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша
бөлімнің және орталықтың ғимараттарында көрсетіледі. Күту үшін залда креслолар, орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады.
Физикалық дамуында мүмкіндіктері шектеулі тұтынушылардың мемлекеттік қызметі алуға ешбір кедергісіз қол жеткізуін қамтамасыз ету үшін бөлім мен орталықтық ғимараттарында жабдықталған тұтқалар, сүйеніштер мен пандустар көзделеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) ата-анасының (анасының немесе әкесінің) бірінің немесе заңды
өкілдерінің жеке басын куәландыратын құжат;
2) баланың туу туралы куәлігі;
3) жеңілдікті растайтын құжат (ол болған жағдайда мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдаманы бірінші кезекте алуға);
4) психологиялық-медициналық-педагогикалық комиссияның қорытындысы (мүмкіндіктері шектеулі балаларға арналған мектепке дейінгі түзету ұйымдары мен топтарына қабылдаған жағдайда);
5) туберкулез илфекциясы ерте білінген, туберкулездің азаю және бәсеңдеу түрімен, жиі және ұзақ ауыратын балаларға арналған мектепке дейінгі санаториялық түзету ұйымдарына қабылдағанда аумақтық емдеу-профилактикалық ұйымдарының қорытындысы.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың көшірмелері мен түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтыру қажет бланкілер берілетін жер.
Бөлімде өтініш бланкілері бөлімнің үй-жайында үстелдерде орналастырылады не білім бөлімдерінің мамандарында болады.
Орталықта өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не консультанттарда болады.
13. Бөлімге жүгінген жағдайда тұтынушы жазған өтініш барлық қажетті құжаттармен бірге мектепке дейінгі білім маманына осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес тапсырылады.
14. Бөлімге жүгінген жағдайда тұтынушының мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжаттың атауы мен нысаны қажет емес, өйткені аталған мемлекеттік қызметтің 5-тармақта көрсетілген нәтижесі 11-тармақта анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен беріледі.
Орталыққа жүгінген жағдайда - мыналар көрсетіліп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:

2) при обращении в центр:
ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, выходной день - воскресенье.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях отдела и центра по месту проживания потребителя. В залах располагаются кресла для ожидания, стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для обеспечения беспрепятственного доступа потребителей с ограниченными возможностями в физическом развитии к получению государственной услуги предусматриваются оборудованные поручни, пандусы и перила в зданиях отдела и центра.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность одного из родителей (матери или отца) или законных представителей;
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) документ, подтверждающий льготу (при ее наличии на первоочередное получение направления в детскую дошкольную организацию);
4) заключение психолого-медико-педагогической комиссии (при зачислении в коррекционные дошкольные организации и группы для детей с ограниченными возможностями);
5) заключение территориальных лечебно-профилактических организаций при зачислении в коррекционные санаторные дошкольные организации для детей с ранними проявлениями туберкулезной инфекции, с малыми и затихающими формами туберкулеза, часто и длительно болеющих детей.
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
12. Место выдачи бланков, которые необходимо заполнить для получения государственной услуги.
В отделе бланки заявлений размещаются в помещении отдела на столах, либо у специалистов.
В центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов.
13. При обращении в отдел заполненное потребителем заявление со всеми необходимыми документами сдается специалисту по дошкольному образованию согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
14. При обращении в отдел наименование и форму документа, подтверждающего, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги не требуется, так как результат данной государственной услуги указанные в пункте 5 выдается в момент сдачи необходимых документов определенных в пункте 11.
При обращении в центр - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күн;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
15. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі:
1) бөлімге жүгінген жағдайда — тұтынушының өзінің баруы арқылы;
2) орталыққа жүгінген жағдайда — қолхат, онда көрсетілген мерзім негізінде күнделікті «терезелер» арқылы.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету:
1) бөлімге жүгінген кезде:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылмаған жағдайда;
2) баланың жасы 7-ден асып кетсе;
2) орталыққа жүгінген кезде:
1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды ресімдеуде қателер анықталса, құжаттар пакеті толық ұсынылмаса;
2) баланың жасы 7-ден асып кеткенде тоқтатыла тұрады немесе одан бас тартылады.
Бөлім құжаттар пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде қабыл алмаудың себептерін жазбаша негіздемемен орталыққа қайтарады.
Орталық құжаттар пакетін алған соң бір жұмыс күні ішінде тұтынушыға хабарлайды және бөлімнің қайтару/бас тарту себебі туралы жазбаша негіздемесін береді.
Егер тұтынушы белгіленген мерзімде құжаттарды алмаса, орталық олардың бір ай сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды бөлімге жібереді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Бөлім мен орталық қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезіндегі заңдылық;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) түпкілікті және толық ақпарат ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес бөлім және орталық жүзеге асырады.
21. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы бойынша наразылық болған жағдайда шағым осы стандартқа 1, 2-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету орны бойынша бөлім басшысының атына немесе тиісті жергілікті атқарушы органның әкіміне, қызмет орталық арқылы көрсетілген жағдайда орталық директорының атына беріледі.

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Способ доставки результата оказания услуги:
1) при обращении в отдел - посредством личного посещения потребителя;
2) при обращении в центр - посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
16. Оказание государственной услуги может быть приостановлено или отказано:
1) при обращении в отдел:
1) в случае непредставления документов, указанных в пункте 11  настоящего стандарта;
2) превышение возраста ребенка 7 лет.
2) при обращении в центр:
1) при выявлении ошибок в оформлении документов, представлении неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) превышение возраста ребенка 7 лет.
Отдел в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин отказа.
После получения пакета документов центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование отдела о причине возврата/отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в отдел.
3. Принципы работы
17. Деятельность отдела и центра основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказания содействия в подготовке жалобы осуществляется отделом и центром согласно приложениям 12 к настоящему стандарту.
21. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя руководителя отдела по месту предоставления государственной услуги или акиму соответствующего местного исполнительного органа, в случае получения услуги через центр на имя директора центра согласно приложениям 12  к настоящему стандарту.

22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайда шағым білім бөліміне немесе орталыққа беріледі. Білім бөлімі басшысының жұмыс және қабылдау кестесі: белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, орталық директорының: жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін. Филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі бір сағаттық түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін белгіленеді.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Ресми апелляция жасау немесе шағымдану үшін тұтынушы еркін нысанда өтініш береді, өзімен бірге жеке басын растайтын құжаты болуы қажет.
25. Қабылданған шағым білім бөлімінің, орталықтың кіріс ақпаратын есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімде қаралады. Тұтынушыға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы тұтынушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қосымша ақпаратты Астана қаласының білім басқармасынан; аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерінен; кент, ауыл (село), ауылдың (селолық) округ әкімінің аппаратынан, сондай-ақ осы стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес облыстардың, Астана, Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар  департаменттерінен, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінен (010000, Астана қаласы, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 11-кіреберіс), сондай-ақ www.edu.gov.kz сайтынан алуына болады.
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін
мектеп жасына дейінгі (7 жасқа
дейінгі) балаларды тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Р/с
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Ақмола облысы
1
«Ақкөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов к-сі, 81
8 (716 38) 228-47
2
«Аршалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аршалы ауылы, Тәшенов к-сі, 47
8 (716 44) 225-14
3
«Астрахан ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Астрахан ауылы, Әл-Фараби к-сі, 50

22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается в отдел образования или центр. График работы и приема руководителя отдела образования: в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, директора Центра: шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, праздничных дней в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательном порядке.
24. Для официальной апелляции или жалобы потребитель подает заявление в произвольной форме, при себе он должен иметь документ, подтверждающий его личность.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации отдела образования, центра и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Потребителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте.
26. По вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить дополнительную информацию в управлении образования г. Астаны; отделах образования районов и городов областного значения; аппаратах акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, а также в департаментах координации занятости и социальных программ областей, городов Астаны, Алматы согласно приложениям 12 к настоящему стандарту, Министерстве образования и науки Республики Казахстан (010000, г. Астана, административное здание "Дом министерств", 11 подъезд), а также на сайте: www.edu.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации Республики Казахстан"
№ п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные
телефоны
1
2
3
4
Акмолинская область
1
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аккольского района"
г. Акколь, ул. Бегильдинова, 10
8(716 38)228-47
2
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аршалынского района"
с. Аршалы, ул. Республики, 30
8(716 44)225-14
3
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Астраханского района"
с. Астраханка, ул. аль-Фараби, 50

8 (716 41) 236-84
4
«Атбасар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Атбасар қаласы, Уәлиханов к-сі, 11
8 (716 43) 242-72
5
«Бұланды ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Макинск қаласы, Некрасов к-сі, 19
8 (716 46) 213-87
6
«Егіндікөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Егіндікөл ауылы, Жеңіс к-сі, нөмірі жоқ
8 (716 42) 213-51
7
«Еңбекшілдер ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Степняк қаласы, Ленин к-сі, 68
8 (716 39) 216-20
8
«Ерейментау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ерейментау қаласы, Әл-Фараби к-сі, 10
8 (716) 33-216-64
9
«Есіл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Есіл қаласы, Дружба к-сі, 1

8 (716 41) 236-84
4
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Атбасарского района"
г. Атбасар, ул. Уалиханова, 11
8(716 43)242-72
5
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Буландынского района"
г. Макинск, ул. Некрасова, 19
8(716 46)213-87
6
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Егиндыкольского района"
с. Егиндыколь, ул. Победы, б/н
8(716 42)213-51
7
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Енбекшильдерского района"
г. Степняк, ул. Ленина, 68
8(71639)216-20
8
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Ерейментауского района"
г. Ерейментау, ул. аль-Фараби, 10
8(716 33)216-64
9
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Есильского района"
г. Есиль, ул. Дружбы, 1

8 (716) 47-214-86,
215-69
10
«Жақсы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жақсы ауылы, Дружба к-сі, 3
8 (716) 35-217-04
11
«Жарқайың ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Державинск қаласы, Ленин к-сі, 30
8 (716) 48-929-43
12
«Зеренді ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Зеренді ауылы, Ленин к-сі, 43
8 (716) 32-226-02
13
«Қорғалжын ауданы әкімдігінің білім белімі» мемлекеттік мекемесі
Қорғалжын ауылы, Болғанбаев к-сі, 14

8(716 47)214-86,
215-69
10
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жаксынского района"
с. Жаксы, ул. Дружбы, 3
8(716 35)217-04
11
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жаркаинского района"
г. Державинск, ул. Ленина, 30
8 (716 48) 929-43
12
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Зерендинского района"
с. Зеренда, ул. Ленина, 43
8(716 32)226-02
13
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Коргалжынского района"
с. Коргалжын, ул. Болганбаева, 14

8 (712) 31-204-57
57
«Мақат ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мақат кенті, Орталық алаң, 2
8 (712) 39-300-13
58
«Құрманғазы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ганюшкино ауылы, Күшікбаев ауылы, 25
8 (712) 33-204-99
59
«Қызылқоға ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Миялы ауылы, Қарабалин к-сі
8 (712) 38-211-75
Шығыс Қазақстан облысы
60
«Абай ауданы әкімдігінің  білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарауыл ауылы, Құтжанов к-сі, 1
8 (722) 52-918-17
61
«Аягөз ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аягөз қаласы, Момышұлы к-сі, 58
8 (722) 37-315-34
62
«Бесқарағай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Большая Владимировка ауылы, Сейфуллин к-сі, 162
8 (722) 36-914-44
63
«Бородулиха ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бородулиха ауылы, Түсіпжанов к-сі, 39
8 (722) 51-291-77
64
«Глубокое ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Глубокое кенті, Пирогов к-сі, 6
8 (722) 31-215-33
65
«Жарма ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Георгиевка ауылы, Ленин к-сі, 101
8 (722) 47-619-74
66
«Зайсан ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Зайсан қаласы, Жангельдин к-сі, 54
8 (722) 40-217-88
67
«Зырян ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Зырян қаласы, Киров к-сі, 54
8 (722) 35-400-69
68
«Қатонқарағай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Үлкен Нарым ауылы, Абылай хан к-сі, 109
8 (722) 41-214-40
69
«Көкпекті ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Көкпекті ауылы, Раев к-сі, 44
8 (722) 48-273-11
70
«Курчатов қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Курчатов қаласы, Ленин к-сі, 10
8 (722) 51-257-45
71
«Күршім ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Күршім ауылы, Момышұлы к-сі, 85
8 (722) 39-331-43
72
«Риддер қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Риддер қаласы, Семей к-сі, 10
8 (722) 36-424-98
73
«Семей қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Семей қаласы, Интернациональная к-сі, 8
8 (722) 25-225-40
74
«Тарбағатай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақсуат ауылы, Абылай хан к-сі, 14
8 (722) 46-220-16
75
«Ұлан ауданы әкімдігінің  білімбөлімі» мемлекеттік мекемесі
Молодежный кенті, 1
8 (722) 38-273-45
76
«Үржар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Үржар ауылы, Жамбыл к-сі, 19
8 (722) 30-213-78
77
«Шемонаиха ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шемонаиха қаласы, Чапаев к-сі, 35

8(712 31)204-57
57
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Макатского района"
п. Макат, ул. Железнодорожная, 5
8(71239)300-13
58
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Курмангазинского района"
с. Ганюшкино, ул. Кушекбаева, 25
8(712 33)204-99
59
Государственное учреждение "Отдел образования акимата Кзылкогинского района"
с. Миялы, ул. Карабалина, 24
8(712 38)211-75
Восточно-Казахстанская область
60
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Абайского района"
с. Караул, ул. Кутжанова, 1
8(722)52-918-17
61
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аягозского района"
г. Аягоз, ул. Момышулы, 58
8(722 37)315-34
62
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Бескарагайского района"
с. Большая Владимировка,
ул. Сейфуллина, 162
8(722 36)914-44
63
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Бородулихинского района"
с. Бородулиха, ул. Тусупжанова, 39
8(722 51)291-77
64
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Глубоковского района"
п. Глубокое, ул. Пирогова, 6
8(722 31)215-33
65
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жарминского района"
с. Георгиевка, ул. Ленина, 101
8 (722 47) 619-74
66
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Зайсанского района"
г. Зайсан, ул. Жангельдина, 54
8 (722 40) 217-88
67
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Зыряновского района"
г. Зыряновск, ул. Кирова, 54
8 (722 35) 400-69
68
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Катон-Карагайского района"
с. Большенарымское,
ул. Абылайхана, 109
8(722 41)214-40
69
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Кокпектинского района"
с. Кокпекты, ул. Раева, 44
8(722 48)273-11
70
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Курчатова"
г. Курчатов, ул. Ленина, 10
8(722 51)257-45
71
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Курчумского района"
с. Курчум, ул. Момышулы, 85
8(722 39)331-43
72
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Ридера"
г. Ридер ул. Семипалатинская, 10
8 (722 36) 424-98
73
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
город Семей"
г. Семипалатинск,
ул. Интернациональная, 8
8 (722 25) 225-40
74
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Тарбагатайского района"
с. Аксуат, ул. Абылайхана, 14
8(722 46)220-16
75
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Уланского района"
п. Молодежный, дом 1
8 (722 38) 273-45
76
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Урджарского района"
с. Урджар, ул. Жамбыла, 19
8(722 30)213-78
77
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Шемонаихинского района"
г. Шемонаиха, ул. Чапаева, 35

8 (722) 32-317-04
78
«Өскемен қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Өскемен қаласы, Урицкий к-сі, 10 «а»
8 (722) 22-411-91
Жамбыл облысы
79
«Байзақ ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр к-сі, 104
8 (726) 37-218-67
80
«Жамбыл ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аса ауылы, Абай к-сі, 121
8 (726) 33-211-54
81
«Жуалы ауданы әкімшілігінің білім белімі» мемлекеттік мекемесі
Момышұлы ауылы, Жамбыл к-сі, 273
8 (726) 35-211-70
82
«Қордай ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қордай ауылы, Жібек жолы к-сі, 273
8 (726) 36-210-94
83
«Меркі ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Меркі ауылы, Ысмайылов к-сі, 146
8 (726) 32-217-86
84
«Мойынқұм ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Байқадам ауылы, Рысқұлбеков к-сі, 133
8 (726) 42-243-36
85
«Тұрар Рысқұлов атындағы ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Құлан ауылы, Жібек жолы к-сі, 1
8 (726) 31-212-39
86
«Талас ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаратау қаласы, Алексеев к-сі 3
8 (726) 44-609-19
87
«Сарысу ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңатас қаласы, Жібек Жолы к-сі, 31
8 (726) 34-630-32
88
«Шу ауданы әкімшілігінің  білімбөлімі» мемлекеттік мекемесі
Төле би ауылы, Төле би к-сі, 240
8 (726) 38-321-94
89
«Тараз қаласы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Асқаров к-сі, 47
8 (726) 24-316-79
Батыс Қазақстан облысы
90
«Ақжайық ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Чапаев ауылы, Қонаев к-сі, 72
8 (711) 36-924-46
91
«Бөкейорда ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сайқын ауылы, Жароков к-сі, 29
8 (711) 40-211-12
92
«Бөрлі ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақсай қаласы, Шәкенов к-сі, 4
8 (711) 33-223-32
93
«Жаңақала ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңақала ауылы, Халықтар достығы к-сі, 42
8 (711) 41-222-50
94
«Жәнібек ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жәнібек ауылы, Ықсанов к-сі, 93
8 (711) 35-214-74
95
«Зеленов ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Периметное ауылы, Гагарин к-сі, 71
8 (711) 30-231-76
96
«Қазталов ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қазталов ауылы, Шарафутдинов к-сі, 3
8 (711) 44-316-80
97
«Қаратөбе ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев к-сі, 18
8 (711) 45-313-08
98
«Сырым ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жымпиты ауылы, Қазақстан к-сі, 14
8 (711) 34-313-06
99
«Тасқала ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тасқала ауылы, Абай к-сі, 23
8 (711) 39-210-92

8(722 32)317-04
78
Государственное учреждение "Отдел образования акимата города Усть-Каменогорска"
г. Усть-Каменогорск,
ул. Урицкого, 10 а
8(722 22)411-91
Жамбылская область
79
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Байзакского района"
с. Сарыкемер, ул. Байзак батыра, 104
8(726 37)218-67
80
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жамбылского района"
с. Аса, ул. Абая, 121
8(726 33)211-54
81
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жуалинского района"
с. Момышулы, ул. Жамбыла, 273
8(726 35)211-70
82
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Кордайского района"
с. Кордай, ул. Жибек жолы, 273
8(726 36)210-94
83
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Меркенского района"
с. Мерке, ул. Исмаилова, 146
8(726 32)217-86
84
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Мойынкумского района"
с. Байкадам, ул. Рыскулбекова, 133
8(726 42) 243-36
85
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
района им. Т. Рыскулова"
с. Кулан, ул. Жибек жолы, 1
8(726 31)212-39
86
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Таласского района"
г. Каратау, ул. Алексеева, 3
8(726 44)609-19
87
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Сарысуйского района"
г. Жанатас, ул. Жибек жолы, 31
8(726 34)630-32
88
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Шуского района"
с. Толе би, ул. Толе би, 240
8(726 38)321-94
89
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Тараза"
г. Тараз, ул. Аскарова, 47
8(726 24)316-79
Западно-Казахстанская область
90
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Акжаикского района"
с. Чапаево, ул. Конаева, 72
8(711 36)924-46
91
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Бокейординского района"
с. Сайхын, ул. Жарокова, 29
8(71140)211-12
92
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Бурлийского района"
г. Аксай, ул. Шакенова, 4
8(71133)223-32
93
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жанакалинского района"
с. Жанакала, ул. Дружбы народов, 42
8(71141)222-50
94
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жанибекского района"
с. Жанибек, ул. Ихсанова, 93
8(71135)214-74
95
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Зеленовского района"
с. Переметное, ул. Гагарина, 71
8(71130)231-76
96
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Казталовского района"
с. Казталово, ул. Шарафутдинова, 3
8(71144)316-80
97
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Каратобинского района"
с. Каратобе, ул. Курмангалиева, 18
8(71145)313-08
98
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Сырымского района"
с. Жымпиты, ул. Казахстанская, 14
8(71134)313-06
99
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Таскалинского района"
с. Таскала, ул. Абая, 23
8(71139)210-92

118
«Сәтбаев қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сәтбаев қаласы, Сәтбаев д-лы, 111
8 (710) 63-379-34
119
«Теміртау қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Теміртау қаласы, Димитров к-сі, 11/1
8 (72139) 85-482, 84-963
120
«Шахтинск қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шахтинск қаласы, Абай д-лы, 58 «б»
8 (72156) 550-95,
552-38
Қызылорда облысы
121
«Қызылорда қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қызылорда қаласы, Тәжібаев к-сі, н/ж
8 (724) 2-276-216
122
«Арал ауданы әкімдігінің  білімбөлімі» мемлекеттік мекемесі
Арал қаласы, Школьная к-сі, 35
8 (724) 33-216-70
123
«Қазалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Әйтеке би ауылы, Жаңақожа батыр к-сі, 11
8 (724) 38-221-84
124
«Қармақшы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жосалы ст-сы, Рысқұлов к-сі, 21
8 (724) 37-221-84
125
«Жалағаш ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жалағаш ауылы, Желтоқсан к-сі, 3
8 (727) 31-314-48
126
«Сырдария ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тереңөзек ауылы, Жамбыл ауылы, 18
8 (724) 36-217-78
127
«Шиелі ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шиелі ауылы, Рысқұлов к-сі, 19
8 (724) 32-414-16
128
«Жаңақорған ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңақорған ауылы, Амангелді к-сі, н/ж
8 (724) 36-223-36
Қостанай облысы
129
«Алтынсарин ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Силантьевка ауылы, Шипин к-сі, 1
8 (71445)-2-12-54,
8 (71445)-2-11-84
130
«Амангелді ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Амангелді ауылы, Б.Майлин к-сі, 14
8 (71440)-2-15-83,
8 (71440)-2-12-68
131
«Әулиекөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Әулиекөл ауылы, Ленин к-сі, 29
8 (71453)-2-11-40,
8 (71453)-2-11-40
132
«Денисов ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Денисовка ауылы, Калинин к-сі, 5
8 (71434)-9-13-06,
8 (71434)-9-26-01
133
«Жангелді ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Торғай ауылы, Алтынсарин к-сі, 4
8 (71439)-2-11-62,
8 (71439)-2-15-77
134
«Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жітіқара қаласы, 4-шағын ауданы, 27
8 (71439)-2-11-62,
8 (71439)-2-15-77
135
«Қарабалық ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарабалық ауылы, Ленин к-сі, 9
8 (71435)-2-30-37,
8 (71435)-2-49-77
136
«Қамысты ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қамысты ауылы, Ленин к-сі, 22
8 (71441)-3-31-76,
8 (71441)-3-23-22
137
«Қарасу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қарасу ауылы, Исақов к-сі, 68
8 (71437)-2-16-52,
8 (71437)-2-10-71

118
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
г. Сатпаева"
г. Сатпаев, пр. Сатпаева, 111
8(710 63)379-34
119
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
г. Темиртау"
г. Темиртау, ул. Димитрова, 11/1
8(721 39) 854-82,
984963
120
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
г. Шахтинска"
г. Шахтинск, пр. Абая, 58б
8(721 56)550-95,
552-38
Кызылординская область
121
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
г. Кызылорды"
г. Кызылорда, ул. Тажибаева, б/н
8(724 22)762-16
122
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аралского района"
г. Арал, ул. Школьная, 35
8(724 33)216-70
123
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Казалинского района"
с. Айтеке би, ул. Жанакожа батыра, 11
8(724 38)221-84
124
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Кармакшинского района"
ст. Жосалы, ул. Рыскулова, 21
8(724 37)221-84
125
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жалагашского района"
с. Жалагаш, ул. Желтоксан, 3
8(727 31)314-48
126
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Сырдарьинского района"
с. Теренозек, ул. Жамбыла, 18
8(724 36)217-78
127
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Шиелийского района"
п. Шиели, ул. Рыскулова, 19
8(724 32)414-16
128
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жанакорганского района"
с. Жанакорган, ул. Амангельды, без номера
8(724 36) 223-36
Костанайская область
129
ГУ "Отдел образования акимата
Алтынсаринского района"
село Силантьевка, улица Шипина, 1
8(71445)-2-12-54
8(71445)-2-11-84
130
ГУ "Отдел образования акимата
Амангельдинского района"
село Амангельды, улица Б. Майлина, 14
8(71440)-2-15-83
8(71440)-2-12-68
131
ГУ "Отдел образования акимата
Аулиекольского района"
село Аулиеколь, улица Ленина, 29
8(71453)-2-11-40
132
ГУ "Отдел образования акимата
Денисовского района"
село Денисовка, улица Калинина, 5
8(71434)-9-13-06
8(71434)-9-26-01
133
ГУ "Отдел образования акимата
Жангельдинского района"
село Торгай, улица Алтынсарина, 4
8(71439)-2-11-62
8(71439)-2-15-77
134
ГУ "Отдел образования
Житикаринского района"
город Житикара, 4 микрорайон, 27
8(71435)-2-30-37
8(71435)-2-49-77
135
ГУ "Отдел образования акимата
Карабалыкского района"
село Карабалык, улица Ленина, 9
8(71441)-3-31-76
8(71441)-3-23-22
136
ГУ "Отдел образования акимата
Камыстинского района"
село Камысты, улица Ленина, 22
8(71437)-2-16-52
8(71437)-2-10-71
137
ГУ "Отдел образования акимата
Карасуского района"
село Карасу, улица Исакова, 68
8(71452)-2-14-80

138
«Қостанай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Затобольск ауылы, Школьная к-сі, 40
8 (71452)-2-14-80
139
«Меңдіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Боровское ауылы, Школьная к-сі, 6
8 (71452)-2-14-80
140
«Науырзым ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қараменді ауылы, Ш. Жәнібек к-сі, 1
8 (71455)-2-18-47,
8 (71455)-2-42-48
141
«Сарыкөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарыкөл ауылы, Ленин к-сі, 91
8 (71443)-2-22-71,
8 (71443)-2-16-89
142
«Таран ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Таран ауылы, Калинин к-сі, 60
8 (71454)-2-14-49
143
«Ұзынкөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ұзынкөл ауылы, Абылай хан к-сі, 38
8 (71451)-2-17-43
144
«Федоров ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Федоровка ауылы, Ленин к-сі, 14
8 (71436)-3-67-54
145
«Арқалық қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Арқалық қаласы, Абай д-лы, 29
8 (71444)-2-42-35
146
«Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қостанай қаласы, Байтұрсынов к-сі, 68
8 (71442)-2-19-04,
8 (71442)-2-19-50,
8 (7142)-54-55-03
147
«Лисаковск қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Лисаковск қаласы, 2-шағын ауданы, 8
8 (71430)-7-09-36,
8 (71430)-7-19-50
148
«Рудный қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Рудный қаласы, Ленин к-сі 30
8 (71433)-3-26-91,
8 (71433)-3-43-61
Маңғыстау облысы
149
«Ақтау қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтау, 4-шағын ауданы
8 (729) 23-36-551
150
«Жаңаөзен қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жаңаөзен қаласы, «Шұғыла» шағын ауданы, ББ ғимараты
8 (729) 34-317-52
151
«Бейнеу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бейнеу ауылы, Әкімшілік ғимараты
8 (729) 32-210-46
152
«Қарақия ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Құрық ауылы, Батыр к-сі, 2
8 (729) 37-213-54
153
«Түпқараған ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Форт-Шевченко қаласы, Қызылбаев к-сі, 5
8 (729) 38-227-49
154
«Маңғыстау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шетпе ауылы, Орталық алаң, 1
8 (729) 31-216-65
155
«Мұнайлы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұнайлы ауылы, Қоғамдық ұйымдар үйі
8 (729) 2466162
Павлодар облысы
156
«Павлодар қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Павлодар қ-сы Кривенко к-сі, 25
8 (718) 23 209-50
157
«Ақсу қаласы әкімдігінің  білімбөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы, Қамзин к-сі, 14
8 (718) 37-512-12
158
«Екібастұз қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы, Ленин к-сі, 101

138
ГУ "Отдел образования акимата
Костанайского района"
село Затобольск, улица Школьная, 40
8(71455)-2-18-47
8(71455)-2-42-48
139
ГУ "Отдел образования акимата
Мендыкаринского района"
село Боровское, улица Школьная, 6
8(71443)-2-22-71
8(71443)-2-16-89
140
ГУ "Отдел образования акимата
Наурзумского района"
село Караменды, ул. Ш. Жанибека, 1
8(71454)-2-14-49
141
ГУ "Отдел образования акимата
Сарыкольского района"
село Сарыколь, улица Ленина, 91
8(71451)-2-17-43
142
ГУ "Отдел образования акимата
Тарановского района"
село Тарановское, улица Калинина, 60
8(71436)-3-67-54
143
ГУ "Отдел образования акимата
Узункольского района"
село Узунколь, улица Абылайхана, 38
8(71444)-2-42-35
144
ГУ "Отдел образования акимата
Федоровского района"
село Федоровка, улица Ленина, 14
8(71442)-2-19-04
8(71442)-2-19-50
145
ГУ "Отдел образования акимата
города Аркалыка"
город Аркалык, проспект Абая, 29
8(71430)-7-09-36
8(71430)-7-19-50
146
ГУ "Отдел образования акимата
города Костаная"
город Костанай, улица Байтурсынова, 68
8(7142)-50-30-03
147
ГУ "Отдел образования акимата
города Лисаковск"
город Лискаковск, 2 микрорайон, дом 8
8(71433)-3-26-91
8(71433)-3-43-61
148
ГУ "Отдел образования акимата
города Рудный"
город Рудный, улица Ленина, 30
8(71431 )-4-65-17
8(71431)-4-67-78
Мангистауская область
149
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Актау"
г. Актау, 4 микрорайон
8(729 23)365-51
150
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Жанаозен"
г. Жанаозен, микрорайон "Шугыла",
здание ГорОО
8(729 34)317-52
151
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Бейнеуского района"
с. Бейнеу, ул. Тажиева,
здание Акимата
8(729 32)210-46
152
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
района Каракия"
с. Курык, ул. Батыра, 2
8(729 37)213-54
153
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
района Тупкараган"
г. Форт-Шевченко, ул. Кызылбаева, 5
8(729 38)227-49
154
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Мангистауского района"
с. Шетпе, Центральная площадь, 1
8(729 31)216-65
155
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Мунайлинского района"
с. Мунайлы, Дом общественных
организаций
8(729 24)661-62
Павлодарская область
156
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Павлодара"
г. Павлодар, ул. Кривенко, 25
8(718 23)209-50
157
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Аксу"
г. Аксу, ул. Камзина, 14
8(718 37)512-12
158
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Экибастуза"
г. Экибастуз, ул. Ленина, 101

8 (718) 77-716-92
159
«Ақтоғай ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауылы, Абай к-сі, 77
8 (718) 41-215-77
160
«Баянауыл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы, Әуезов к-сі, 19
8 (718) 40-915-36
161
«Железин ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Железин ауылы, Квитков к-сі, 7
8 (718) 31-220-80
162
«Ертіс ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауылы, Елгин к-сі, 4
8 (718) 32-211-40
163
«Қашыр ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қашыр ауылы, Ленин к-сі, 236
8 (718) 33-215-85
164
«Лебяжі ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Лебяжі ауылы, Бейбітшілік к-сі, 1
8 (718) 39-217-86
165
«Май ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Май ауылы, Абылай хан к-сі, 24
8 (718) 38-917-70
166
«Успен ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Успен ауылы, Петровский к-сі, 17
8 (718) 34-910-69
167
«Шарбақты ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауылы, Советов к-сі, 53
8 (718) 36-217-77
168
«Павлодар қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы, Толстой к-сі, 22
8 (718) 23-294-84
Солтүстік Қазақстан облысы
169
«Айыртау ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Саумалкөл ауылы, 20-шағын ауданы
8 (715) 33-271-56
170
«Ақжар ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Талшық ауылы, Целинный к-сі, 13
8 (715) 46-221-74
171
«Аққайың ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Смирнов ауылы, Труд к-сі, 16
8 (715) 32-220-38
172
«Есіл ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Явленка ауылы, Ленин к-сі, 12
8 (715) 43-210-37
173
«Жамбыл ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Пресновка ауылы, Шайкин ауылы, 30
8 (715) 44-200-01
174
«М. Жұмабаев ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Булаев қаласы, С. Мұқанов к-сі, 34
8 (715) 31-201-66
175
«Қызылжар ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бішкүл кенті, Молодежный к-сі, 2
8 (715) 38-21163
176
«Мамлют ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мамлют ауылы, А. Құнанбаев к-сі, 5
8 (715) 41-225-38
177
«Ғ. Мүсірепов ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Новоишим кенті, Школьная к-сі, 19
8 (715) 35-221-02
178
«Тайынша ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы к-сі, 206
8 (715) 36-210-75
179
«Тимирязов ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Тимирязов ауылы, Уәлиханов к-сі, 25

8(718 77)716-92
159
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Актогайского района"
с. Актогай, ул. Абая, 77
8(718 41)215-77
160
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Баянаульского района"
с. Баянаул, ул. Ауэзова, 19
8(718 40)915-36
161
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Железинского района"
с. Железинского, ул. Квиткова, 7
8(718 31)220-80
162
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Иртышского района"
с. Иртышск, ул. Елгина, 4
8(718 32)211-40
163
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Качирского района"
с. Качиры, ул. Ленина, 236
8(718 33)215-85
164
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Лебяжинского района"
с. Лебяжье, ул. Мира, 1
8(718 39)217-86
165
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Майского района"
с. Майск, ул. Абылайхана, 24
8(718 38)917-70
166
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Успенского района"
с. Успенка, ул. Петровского, 17
8(718 34)910-69
167
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Щербактинского района"
с. Щербакты, ул. Советов, 53
8(718 36)217-77
168
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Павлодара"
г. Павлодар, ул. Толстого, 22
8(718 23)294-84
Северо-Казахстанская область
169
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Айыртауского района"
с. Саумалколь, микрорайон, 20
8(715 33) 271-56
170
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Акжарского района"
с. Талшик, ул. Целинная, 13
8(715 46)221-74
171
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аккайынского района"
с. Смирново, ул. Труда, 16
8(715 32)220-38
172
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Есильского района"
с. Явленка, ул. Ленина, 12
8(715 43)210-37
173
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жамбылского района"
с. Пресновка, ул. Шайкина, 30
8(715 44)200-01
174
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
района М.Жумабаева"
г. Булаево, ул. С.Муканова, 34
8(715 31)201-66
175
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Кызылжарского района"
п. Бишкуль, ул. Молодежная, 2
8(715 38)211-63
176
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Мамлютского района"
г. Мамлютка, ул. А.Кунанбаева, 5
8(715 41)225-38
177
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
район им. Г. Мусрепова"
п. Новоишимский, ул. Школьная, 19
8(715 35)221-02
178
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Тайыншинского района"
г. Тайынша, ул. Конституция
Казахстана, 206
8(715 36)210-75
179
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Тимирязевского района"
с. Тимирязево, ул. Уалиханова, 25

8 (715) 37-205-85
180
«Уәлиханов ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Кішкенекөл ауылы, Жамбыл к-сі, 76
8 (715) 42-220-83
181
«Шал ақын ауданы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сергеев қаласы, Желтоқсан к-сі, 14
8 (715) 34-22-48
182
«Петропавл қаласы әкімшілігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы к-сі, 23
8 (715) 24-605-61
Оңтүстік Қазақстан облысы

8(715 37)205-85
180
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Уалихановского района"
с. Кишкенеколь, ул. Жамбыла, 76
8(715 42)220-83
181
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
района Шалакына"
г. Сергеевка, ул. Желтоксан, 14
8(715 34)220-48
182
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
города Петропавловска"
г. Петропавловск, ул. Конституция
Казахстана, 23
8(715 24)605-61
Южно-Казахстанская область

183
«Арыс қаласы әкімдігінің  білімбөлімі» мемлекеттік мекемесі
Арыс қаласы, Ибрагимов к-сі, 35
8 (725) 40-217-01,
226-82
184
«Бәйдібек ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шаян ауылы, Тасболатов к-сі, 1
8 (725) 48-21552
185
«Қазығұрт ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қазығұрт ауылы, Қонаев к-сі, н/ж
8 (725) 39-228-00
186
«Мақтаарал ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жетісай ауылы, Яссауи к-сі, 3

183
Государственное учреждение
"Отдел образования г. Арыси"
г. Арысь, ул. Ибрагимова, 35
8(725 40)217-01, 226-82
184
Государственное учреждение
"Отдел образования
Байдибекского района"
с. Шаян, ул. Тасболатова, 1
8(725 48)215-52
185
Государственное учреждение
"Отдел образования
Казыгуртского района"
с. Казыгурт, ул. Конаева,
без номера
8(725 39) 228-00
186
Государственное учреждение
"Отдел образования
Махтаральского района"
г. Жетысай, ул. Яссауи, 3

8 (725) 34-652-65
187
«Ордабасы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Темірлан ауылы, Рысқұлов к-сі, 17
8 (725) 30-221-21
188
«Отырар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы к-сі, н/ж
8 (725) 44-214-51
189
«Сайрам ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы, Жібек жолы к-сі, н/ж
8 (725) 31-214-51
190
«Сарыағаш ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарыағаш қаласы, Ұманов к-сі, 10
8 (725) 37-214-93
191
«Созақ ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шолаққорған ауылы, Жібек жолы к-сі, н/ж
8 (725) 422-21
192
«Төле би ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Леңгір қаласы, Төле би к-сі, 294
8 (725) 47-616-22
193
«Түлкібас ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Т. Рысқұлов ауылы, Қонаев к-сі, 44
8 (725) 38-521-21
194
«Түркістан ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түркістан қаласы, Әйтеке би к-сі, 29
8 (725) 33-430-67
195
«Шардара ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шардара қаласы, Шардара тұйық к-сі, н/ж
8 (725) 35-221-51
196
«Кентау қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Кентау қаласы, Қонаев к-сі, 10 «а»
8 (725) 36-300-50,
325-41
197
«Шымкент қаласы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы, Жәнгелді к-сі, 42
8 (7252) 542-787
Астана қаласы
198
«Астана қаласы әкімдігінің білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы, Бейбітшілік д-лы, 11
8 (7172) 55-68-75
Алматы қаласы
199
«Әуезов ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Алтынсарин д-лы, 23
8 (7272)98-2831
200
«Бостандық ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Айманов к-сі, 191
8 (7272)75-24-75
201
«Жетісу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Жібек жолы к-сі, 115
8 (7272)79-25-87
202
«Алатау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, «Ұлжан-1» 0Ш-152 ауданы
8 (7272)71-10-91

8(725 34) 652-65
187
Государственное учреждение
"Отдел образования
Ордабасинского района"
с. Темирлан, ул. Рыскулова, 17
8(725 30)221-21
188
Государственное учреждение
"Отдел образования
Отырарского района"
с. Шаульдер, ул. Жибек жолы,
без номера
8(725 44)214-51
189
Государственное учреждение
"Отдел образования
Сайрамского района"
с. Аксукент, ул. Жибек жолы,
без номера
8(725 31)214-51
190
Государственное учреждение
"Отдел образования
Сарыагашского района"
г. Сарыагаш, ул. Уманова, 10
8(725 37)214-93
191
Государственное учреждение
"Отдел образования Сузакского
района"
с. Шолаккорган, ул. Жибек жолы,
без номера
8(725 46)422-21
192
Государственное учреждение
"Отдел образования
Толебийского района"
г. Ленгер, ул. Толеби, 294
8(72547) 616-22
193
Государственное учреждение
"Отдел образования
Тюлькубасского района"
с. Т.Рыскулова, ул. Конаева, 44
8(725 38)521-21
194
Государственное учреждение
"Отдел образования
Туркестанского района"
г. Туркестан, ул. Айтеке Би, 29
8(725 33) 430-67
195
Государственное учреждение
"Отдел образования
Шардаринского района"
г. Шардара, тупик Шардара,
без номера
8(725 35)221-51
196
Государственное учреждение
"Отдел образования г. Кентау"
г. Кентау, ул. Конаева, 10 "а"
8(725 36) 300-50,
325-41
197
Государственное учреждение
"Отдел образования г. Шымкент"
г. Шымкент, ул. Жангельдина, 42
8(7252) 542787
город Астана
198
Управление образования
акимата г. Астаны
г. Астана, ул. Бейбитшилик, 11
8(7172)556875
город Алматы
199
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Ауезовского района"
г. Алматы, пр. Алтынсарина, 23
8(727)-2-298-2831
200
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Бостандыкского района"
г. Алматы, ул. Айманова, 191
8(727)-2 275-24-75
201
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Жетысуйского района"
г. Алматы, ул. Жибек жолы, 115
8(727)-2-279-25-87
202
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Алатауского района"
г. Алматы, микрорайон "Улжан"-1, СШ-152
8(727)-2-271-10-91

203
«Алмалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр к-сі, 260
8 (7272)75-82-37
204
«Медеу ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Пушкин көшесі, 72
8 (7272)93-91-61,
91-73-01
205
«Түрксіб ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы, Шолохов к-сі, 28
8 (7272)34-10-50
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін
мектеп жасына дейінгі (7 жасқа
дейінгі) балаларды тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Р/ с
Орталықтың атауы
Орталықтың орналасқан мекенжайы
Операциялық залдың телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облысының халыққа қызметі көрсету орталығы
Көкшетау қаласы, Әуезов к-сі, 189 «а» үй

203
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Алмалинского района"
г. Алматы, ул. Богенбай батыра, 260
8(727)-2-375-82-37
204
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Медеуского района"
г. Алматы, ул. Пушкина, 72
8(727)-2-293-91-61,
291-73-01
205
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Турксибского района"
г. Алматы, ул. Шолохова, 28
8(727)-2-234-10-50
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации Республики Казахстан"
п/п
Наименование
центра
Адрес
расположения
центра
Номер телефона
операционного
зала
Номер телефона
руководителя
1
2
3
4
5
1
Центр обслуживания
населения Акмолинской
области
г. Кокшетау,
ул. Ауэзова,
д. 189 "а"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет осы стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес Астана қаласының білім басқармасы, қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 2224-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағы, «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 58114-баптары және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат тізбесі осы стандарттың 1, 2-қосымшаларында көрсетілген білім бөлімдері мен орталықтардың фойесінде, сондай-ақ көрсетілген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны 4-қосымшаға сәйкес кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру (бұдан әрі - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы)
көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) білім бөлімдеріне өтініш білдірген кезде - белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) орталыққа өтініш білдірген кезде - жексенбі күнін қоспағанда, аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүргізіледі. Филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі түскі бір сағаттық үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін белгіленеді, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается управлением образования города Астаны, городскими и районными отделами образования (далее - отделы образования), а также через центры обслуживания населения (далее - центры) на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 2224 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статей 58114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье" и постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан".
4. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров, перечень которых указан в приложениях 12 к настоящему стандарту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее - справка), согласно приложению 4, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отделы образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в центр - шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

10. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты тұратын жері бойынша білім бөлімдерінің және орталықтың ғимараттарында көрсетіледі. Білім бөлімдерінің және орталықтың ғимараттарында тұтынушыларға, оның ішінде физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсетуге жағдай жасалған. Күту залдары толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділермен жарақталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәpтібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы стандарттың 5-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған
балалардың екі ата-анасының (ерлі-зайыптыларды немесе оларды  алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешілер) өтініші;
2) қорғаншылардың (қамқоршылардың), патронаттық тәрбиешілердің кепілді тұрғын үйді беру туралы нотариалды расталған өтініші, банк алдында орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтініші;
3) жылжымайтын мүлік құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (пәтер, үй, саяжай, жер учаскесі және т.б. (шарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, мүліктің техникалық паспорты, тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
4) кәмелетке толмағандарға қатысы бар екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) жеке куәліктерінің түпнұсқалары мен көшірмелері;
5) баланың (балалардың) туу туралы куәліктің түпнұсқалары мен көшірмелері;
6) неке туралы куәліктің түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, некеге тұрмағандығын растайтын құжат, № 4 нысан бойынша анықтама (бала некеден тыс туылған жағдайда)
8) ерлі-зайыптылардың біреуі болмаған жағдайда мәмілені ресімдеуге оның атынан жазылған нотариуспен расталған сенімхат.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
Анықтама ресімдеуде «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабына сәйкес 10 жастағы және одан асқан баланың (18 жасқа дейін) өзі келуі талап етіледі.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.01 N 1427 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер (өтініш нысандары және тағы сол сияқты) білім бөлімінің үй-жайында үстелдерде орналастырылады не білім бөлімдерінің мамандарында болады.
Орталықта өтініш бланкілері күту залында арнайы тағанда орналастырылады.

10. Государственная услуга оказывается в зданиях отделов образования и центра по месту проживания потребителя. В зданиях отделов образования и центра предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями. Залы ожидания оснащены информационными стендами с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или центр:
1) заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) несовершеннолетних детей, согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
2) нотариально заверенное заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
3) оригиналы и копии документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача, земельный участок и т.д. (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка, справка сельских и/или аульных акимов);
4) оригиналы и копии удостоверений личности обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), по отношению к несовершеннолетнему;
5) оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей);
6) оригинал и копия свидетельства о браке;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял(-а); справка по форме № 4 (в случае рождения ребенка вне брака);
8) доверенность от имени отсутствующего супруга(-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
При оформлении справки требуется личное присутствие детей от 10 лет и старше (до 18 лет) согласно статье 54 Закона Республики Казахстан "О браке и семье".
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1427 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Бланки (формы заявлений и тому подобное) для получения государственной услуги размещаются в фойе отдела образования на столах, либо у специалистов отдела образования.
В центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания.

13. Толтырылған бланкілер, нысандар, қызметті алу үшін қажетті басқа да құжаттар:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде - осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес білім бөлімінің маманына;
2) орталыққа өтініш білдірген кезде осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес «терезелер» арқылы тапсырылады, онда «терезелердің» мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметі алу үшін бар барлық құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде - барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат, онда тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі;
2) орталыққа өтініш білдірген кезде - мыналар көрсетіліп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күн;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
15. Тұтынушыға қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі: білім бөліміне өтініш білдірген кезде - анықтама тұтынушының өзі барғанда беріледі.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде бармаған жағдайда білім бөлімдері дайын анықтамалар мен қаралған құжаттардың екі ай сақталуын жүзеге асырады.
Орталыққа өтініш білдірген кезде - анықтама тұтынушының өзі барғанда беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде - тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбауы;
2) орталыққа өтініш білдірген кезде - білім бөлімі осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде бас тарту себебінің жазбаша негіздемесімен бірге оларды орталыққа қайтарады.
Орталық құжаттар пакетін қабылдағаннан кейін тұтынушыны бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді және білім бөлімінің қайтару/бас тарту себебінің жазбаша негіздемесін береді.
Егер тұтынушы көрсетілген мерзімде құжаттарды алуға өтініш білдірмесе, орталық олардың бір ай сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды білім бөліміне тапсырады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Білім бөлімі мен орталықтың қызметі:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтау;

13. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются:
1) при обращении в отдел образования - специалисту отдела образования согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) при обращении в центр - посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
1) при обращении в отдел образования - расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
2) при обращении в центр - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Способ доставки результата оказания услуги потребителю осуществляется при обращении в отдел образования: справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отделы образования осуществляют хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
При обращении в центр - справка выдается при личном обращении потребителя.
16. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в отдел образования - непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) при обращении в центр - отдел образования при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин отказа.
После получения пакета документов центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование отдела образования о причине возврата/отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в отдел образования.
3. Принципы работы
17. Деятельность отдела образования и центра основывается на принципах:
1) соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан;

2) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
3) мемлекеттік және еңбек тәртібін бұлжытпай сақтау;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) тұтынушылардың құқықтары мен бостандықтарының бұзылуына жол бермеу;
6) өтініштерді қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдалыққа салынбау;
7) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты сақтау;
8) құжаттардың құпиялылығын қамтамасыз ету;
9) белгіленген кезеңде алынбаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
10) нақтылық және сыпайылық қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Білім бөлімінің және орталық мамандарының әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды
дайындауда жәрдем көрсетуді осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында
көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы білім бөлімдері және
орталықтар жүзеге асырады.
Орталық инспекторының әрекетіне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты орталықтың ақпараттық-анықтама қызметінен (87172) 58-00-58 телефоны бойынша, немесе осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алуға болады.
21. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым 1, 2-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсететін орынның білім бөлімі бастығының атына немесе тиісті жергілікті атқарушы органның әкімдігіне, қызмет орталық арқылы көрсетілген жағдайда орталық директорының атына беріледі.
22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайда шағым білім бөліміне немесе орталыққа беріледі. Білім бөлімі басшысының жұмыс және қабылдау кестесі: белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, орталық директорының: жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүргізіледі. Филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі бір сағаттық түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін белгіленеді.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Білім бөліміне немесе орталыққа шағым беру үшін тұтынушы шағымды еркін нысанда өз қолымен жазады.

2) противостояния проявлениям коррупции;
3) беспрекословного соблюдения государственной и трудовой дисциплины;
4) представления полной информации об оказываемой государственной услуге;
5) недопущения нарушения прав и свобод потребителей;
6) недопущения бюрократизма и волокиты при рассмотрении заявлений;
7) сохранности информации о содержании документов потребителей;
8) обеспечения конфиденциальности документов;
9) обеспечения сохранности неполученных в установленном периоде документов;
10) корректности и вежливости.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги ежегодно утверждаются приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) специалистов отдела образования и центра, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются отделами образования и центрами по адресам и телефонам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий инспектора центра можно получить по телефону информационно-справочной службы центра (87172) 58-00-58, либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается на имя руководителя отдела образования по месту предоставления государственной услуги или в акимат соответствующего местного исполнительного органа, в случае получения услуги через центр - на имя директора центра согласно приложениям 12.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается в отдел образования или центр. График работы и приема руководителя отдела образования: в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, директора центра: шесть дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Для подачи жалобы в отдел образования или в центр потребителем подается собственноручно написанное заявление в произвольной форме.

25. Қабылданған шағым білім бөлімінің, орталықтың кіріс ақпаратын есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген мерзімде қаралады. Тұтынушыға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижесі тұтынушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитетінде 010000 Астана қаласы, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 11-кіреберіс, 939-кабинет мекенжайынан, 1, 2-қосымшаларға сәйкес білім бөлімдерінде және орталықтан, сондай-ақ комитеттің сайтынан: www.bala-kkk.kz ала алады.
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Р/с
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Ақмола облысы
1
«Ақкөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов к-сі, 81
8 (716 38) 228-47
2
«Аршалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аршалы ауылы, Тәшенов к-сі, 47
8 (716 44) 225-14
3
«Астрахан ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Астрахан ауылы, Әл-Фараби к-сі, 50
8 (716 41) 236-84
4
«Атбасар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Атбасар қаласы, Уәлиханов к-сі, 11
8 (716 43) 242-72
5
«Бұланды ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Макинск қаласы, Некрасов к-сі, 19
8 (716 46) 213-87
6
«Егіндікөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Егіндікөл ауылы, Жеңіс к-сі, нөмірі жоқ
8 (716 42) 213-51
7
«Еңбекшілдер ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Степняк қаласы, Ленин к-сі, 68
8 (716 39) 216-20
8
«Ерейментау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ерейментау қаласы, Әл-Фараби к-сі, 10
8 (716) 33-216-64
9
«Есіл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Есіл қаласы, Дружба к-сі, 1

25. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации отдела образования, центра и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Потребителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте.
26. По вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить дополнительную информацию в Комитете по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Астана, административное здание "Дом министерств", 11 подъезд, каб. 939, отделах образования и центрах согласно приложениям 12, а также на сайте комитета: www.bala-kkk.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи жилой
площади, принадлежащей несовершеннолетним детям"
№ п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные
телефоны
1
2
3
4
Акмолинская область
1
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аккольского района"
г. Акколь, ул. Бегильдинова, 10
8(716 38)228-47
2
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аршалынского района"
с. Аршалы, ул. Республики, 30
8(716 44)225-14
3
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Астраханского района"
с. Астраханка, ул. аль-Фараби, 50
8 (716 41) 236-84
4
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Атбасарского района"
г. Атбасар, ул. Уалиханова, 11
8(716 43)242-72
5
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Буландынского района"
г. Макинск, ул. Некрасова, 19
8(716 46)213-87
6
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Егиндыкольского района"
с. Егиндыколь, ул. Победы, б/н
8(716 42)213-51
7
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Енбекшильдерского района"
г. Степняк, ул. Ленина, 68
8(71639)216-20
8
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Ерейментауского района"
г. Ерейментау, ул. аль-Фараби, 10
8(716 33)216-64
9
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Есильского района"
г. Есиль, ул. Дружбы, 1

8(727) 293-41-14
8(727)248-17-77 қабылдау бөлмесі
20
Алматы қаласы Жетісу ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Төле би к-сі, 155-үй
8(727) 378-46-72
8(727)390-18-07 қабылдау бөлмесі
21
Алматы қаласы Медеу ауданының халыққа қызмет
Алматы қаласы, Марков к-сі, 44-үй
8(727) 239-65-53 239-65-47
8(727) 239-65-52 қабылдау бөлмесі
22
Түркісіб ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Рихард Зорге к-сі, 9-үй
8(727) 234-09-27
8(727)234-09-35 қабылдау бөлмесі
23
Астана қаласы Алматы ауданының № 1 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Мирзоян к-сі, 25-үй
8(7172) 61-84-03
8(7172)61-84-04 қабылдау бөлмесі
24
Астана қаласы Алматы ауданының № 2 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Күйші Дина к-сі, 31-үй
8(7172) 40-65-62
8(7172)40-65-62 қабылдау бөлмесі
25
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 1 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 47-үй
8(7172) 32-42-79
8(7172)32-40-95 қабылдау бөлмесі
26
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 2 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Сүйінбай ақын к-сі, 85-үй
8(7172) 37-74-34
8(7172)37-74-34 қабылдау бөлмесі
27
Астана қаласы Есіл ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Сауран к-сі, 7-үй
8(7172) 50-13-69
8(7172)50-13-72 қабылдау бөлмесі
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.3. Ақпаратқа электрондық форматта арқылы қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
аудандық, қалалық білім
бөлімдері
Қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын өзіне қамтитын аудандық, қалалық білім бөлімі кәмелетке толмаған балалар мүддесіне әрекет ететін Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 58, 114-баптарына сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________мекенжайы бойынша
№____ үй, №____ пәтерді_________________________________рұқсат береді
Аудандық, қалалық білім
бөлімі бастығының орынбасары                  _________ қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгі
Аудандық, қалалық білім бөлімі
_______________________________
__________мекенжайында тұратын,
телефоны ерлі-зайыпты (Т.А.Ә.,
толық, қысқартусыз, жеке басын
куәландыратын құжат бойынша дәл)
________________________________
________________________________
Өтініш
Сізден__________________________________мекенжайында орналасқан пәтерді__________________сатуға, айырбастауға немесе сыйлауға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
Балаларымыз:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________ (балалардың Т.А.Ә туған жылы, туу туралы куәліктің № көрсетіледі, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, «келісемін» деген сөзді жазады) Әкесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________қолы____________________ Шешесі туралы мәліметтер (Т.А.Ә., жеке куәліктің №, кім және қашан берді)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________қолы____________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекенжайы немесе балаларды өзіне алуға келісетін жақын туыстардың мекенжайлары көрсетіледі) мекенжайында тұрады, «келешекте балаларды тұрғын үйсіз қалдырмауға міндеттенеміз» деген үзінді өз қолымен жазылады
_____________________________________________________________________
Күні: жылғы «  »           Ерлі-зайыптылардың қолдары__________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 26 ақпандағы
№ 140 қаулысымен
бекітілген
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты

8(727)293-41-14
8(727) 248-17-77
приемная
20
Центр обслуживания
населения Жетысуского
района г. Алматы
город Алматы,
улица Толе би, д. 155
8(727)378-46-72
8(727) 390-18-07
приемная
21
Центр обслуживания
населения Медеуского
района города Алматы
город Алматы,
улица Маркова, д. 44
8(727)239-65-53 239-65-47
(727) 239-65-52
приемная
22
Центр обслуживания
населения Турксибского
района города Алматы
город Алматы,
улица Рехорда
Зорге, д. 9
8(727)234-09-27
8(727) 234-09-35
приемная
23
Центр обслуживания
населения № 1 района
Алматы города Астаны
город Астана,
улица Мирзоян, д. 25
8(7172)61-84-03
8(7172) 61-84-04
приемная
24
Центр обслуживания
населения № 2 района
Алматы города Астаны
город Астана,
улица Күйші Дина, д. 31
8(7172)40-65-62
8(7172) 40-65-62
приемная
25
Центр обслуживания
населения № 1 района
Сарыарка города Астаны
город Астана,
проспект Республики, д. 47
8(7172)32-42-79
8(7172) 32-40-95
приемная
26
Центр обслуживания
населения № 2 района
Сарыарка города Астаны
город Астана,
улица Сюинбай
акына, д. 85
8(7172)37-74-34
8(7172) 37-74-34
приемная
27
Центр обслуживания
населения Есильского
района города Астаны
город Астана,
улица Сауран, д. 7
8(7172)50-13-69
8(7172) 50-13-72
приемная
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи жилой
площади, принадлежащей несовершеннолетним детям"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1.% (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в
электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи жилой
площади, принадлежащей несовершеннолетним детям"
Республика Казахстан
районный, городской отделы образования
Районный, городской отдел образования, включающий в себя
функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22 - 24
Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона
Республики Казахстан "О жилищных отношениях", статье 58114 Закона
Республики Казахстан "О браке и семье", действующий в интересах
несовершеннолетнего (-ей, -их)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
дает разрешение на __________________________________________________
квартиры № ________ по адресу _______________________________________
дом № ________
Заместитель начальника районного, городского
отдела образования _________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи жилой
площади, принадлежащей несовершеннолетним детям"
Образец для физического лица
Районный, городской отдел образования
от супругов (Ф.И.О. полностью, без сокращений
точно по документу, удостоверяющему
личность) ___________________________________
_____________________________________________
проживающих по адресу, телефон
_____________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен или дарение)
квартиры, расположено по адресу: ____________________________________
для получения кредита в размере __________________ сроком на ________
Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, № свидетельства о рождении,
дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
Сведения о матери (Ф.И.О., № удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать адрес
дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных
взять детей), фразу "обязуемся в дальнейшем детей не оставить без
жилья" - написать собственноручно ___________________________________
Дата "__" __________ год        Подпись обоих супругов ________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2010 года № 140
Стандарт государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет осы стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес Астана қаласының білім басқармасы, қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 100116-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346, «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулылары негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат тізбесі осы стандарттың 1, 2-қосымшаларында көрсетілген білім бөлімдері мен орталықтардың фойесінде, сондай-ақ көрсетілген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны 4-қосымшаға сәйкес қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру (бұдан әрі - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) білім бөлімдеріне өтініш білдірген кезде - белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;

Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается управлением образования города Астаны, городскими и районными отделами образования (далее - отделы образования), а также через центры обслуживания населения (далее - центры) на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 100-116 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановлений Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей", от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан".
4. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров, перечень которых указан в приложениях 12 к настоящему стандарту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству (далее - справка), согласно приложению 4, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отделы образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) орталыққа өтініш білдірген кезде - жексенбі күнін қоспағанда, аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүргізіледі. Филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі түскі бір сағаттық үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін белгіленеді, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты тұратын жері бойынша білім бөлімдерінің және орталықтың ғимараттарында көрсетіледі. Білім бөлімдерінің және орталықтың ғимараттарында тұтынушыларға, оның ішінде физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсетуге жағдай жасалған. Күту залдары толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділермен жарақталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) қорғаншылықты (қамқоршылықты) тағайындау туралы жергілікті атқарушы органдар шешімдерінің көшірмесі;
2) қорғаншының (қамқоршының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) туу туралы куәлік, жеке куәліктің түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) тұрғылықты жері бойынша анықтама (Тұрғын үй департаментінің ақпараттық анықтамасы).
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер өтініш нысандары және тағы сол сияқты) білім бөлімінің үй-жайында үстелдерде орналастырылады не білім бөлімдерінің мамандарында болады.
Орталықта өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады.
13. Толтырылған бланкілер, нысандар, өтініштер және мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті басқа да құжаттар:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде - осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес білім бөлімінің маманына;
2) орталыққа өтініш білдірген кезде осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес «терезелер» арқылы тапсырылады, онда «терезелердің» мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат, сондай-ақ тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметі алу үшін бар барлық құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде - барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат, онда тұтынушының мемлекеттік қызметі алатын күні көрсетіледі;
2) орталыққа өтініш білдірген кезде — мыналар көрсетіліп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күн;

2) при обращении в центр - шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях отделов образования и центра по месту проживания потребителя. В зданиях отделов образования и центра предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями. Залы ожидания оснащены информационными стендами с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или центр:
1) копия решения местных исполнительных органов о назначении опеки (попечительства);
2) оригинал и копия удостоверения личности опекуна (попечителя);
3) оригинал и копия документа, удостоверяющий личность ребенка;
4) справка с места жительства (информационная справка Департамента жилья).
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
12. Бланки (форм заявлений и тому подобное) для получения государственной услуги размещаются в фойе отдела образования на столах, либо у специалистов отдела образования.
В центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
13. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются:
1) при обращении в отдел образования - специалисту отдела образования согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) при обращении в центр - посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
1) при обращении в отдел образования - расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
2) при обращении в центр - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;

8(727)248-17-77 қабылдау бөлмесі
20
Алматы қаласы Жетісу ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Төле би к-сі, 155-үй
8(727) 378-46-72
8(727)390-18-07 қабылдау бөлмесі
21
Алматы қаласы Медеу ауданының халыққа қызмет
Алматы қаласы, Марков к-сі, 44-үй
8(727) 239-65-53 239-65-47
8(727) 239-65-52 қабылдау бөлмесі
22
Түркісіб ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қаласы, Рихард Зорге к-сі, 9-үй
8(727) 234-09-27
8(727)234-09-35 қабылдау бөлмесі
23
Астана қаласы Алматы ауданының № 1 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Мирзоян к-сі, 25-үй
8(7172) 61-84-03
8(7172)61-84-04 қабылдау бөлмесі
24
Астана қаласы Алматы ауданының № 2 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Күйші Дина к-сі, 31-үй
8(7172) 40-65-62
8(7172)40-65-62 қабылдау бөлмесі
25
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 1 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 47-үй
8(7172) 32-42-79
8(7172)32-40-95 қабылдау бөлмесі
26
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 2 халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Сүйінбай ақын к-сі, 85-үй
8(7172) 37-74-34
8(7172)37-74-34 қабылдау бөлмесі
27
Астана қаласы Есіл ауданының халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қаласы, Сауран к-сі, 7-үй
8(7172) 50-13-69
8(7172)50-13-72 қабылдау бөлмесі
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөніндегі анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.3. Ақпаратқа электрондық форматта арқылы қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөніндегі анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
АНЫҚТАМА №_____
Осы анықтама
_____________________қаласы
_____________________көшесі,
№_______ үй, №_________ пәтерде тұратын
азамат (азаматша)____________________________________________берілді, ол шын мәнінде (қала, аудан) әкімінің
200__жылғы «____» ____________________ №_______ шешіміне сәйкес
19__жылғы  «____» ____________________ туылғылан_________________
және оның мүлкіне (мүлкінің тізімдемесі істе тігулі, мүлкі жоқ) қорғаншы (қамқоршы) болып тағайындалды.
Қорғаншыға (қамқоршыға) қамқорлыққа алынушыны тәрбиелеу, оқыту, қоғамдық пайдалы қызметке даярлау туралы, оның жеке мүліктік құқықтарын қорғау және сақтау, сотта және барлық мемлекеттік мекемелерде арнайы өкілеттіксіз оның өкілі болу міндеті жүктеледі.
Аудандық, қалалық
білім бөлімінің бастығы            __________Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 26 ақпандағы
№ 140 қаулысымен
бекітілген
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты

8(727) 248-17-77
приемная
20
Центр обслуживания
населения Жетысуского
района г. Алматы
город Алматы,
улица Толе би, д. 155
8(727)378-46-72
8(727) 390-18-07
приемная
21
Центр обслуживания
населения Медеуского
района города Алматы
город Алматы,
улица Маркова, д. 44
8(727)239-65-53 239-65-47
(727) 239-65-52
приемная
22
Центр обслуживания
населения Турксибского
района города Алматы
город Алматы,
улица Рехорда
Зорге, д. 9
8(727)234-09-27
8(727) 234-09-35
приемная
23
Центр обслуживания
населения № 1 района
Алматы города Астаны
город Астана,
улица Мирзоян, д. 25
8(7172)61-84-03
8(7172) 61-84-04
приемная
24
Центр обслуживания
населения № 2 района
Алматы города Астаны
город Астана,
улица Күйші Дина, д. 31
8(7172)40-65-62
8(7172) 40-65-62
приемная
25
Центр обслуживания
населения № 1 района
Сарыарка города Астаны
город Астана,
проспект Республики, д. 47
8(7172)32-42-79
8(7172) 32-40-95
приемная
26
Центр обслуживания
населения № 2 района
Сарыарка города Астаны
город Астана,
улица Сюинбай
акына, д. 85
8(7172)37-74-34
8(7172) 37-74-34
приемная
27
Центр обслуживания
населения Есильского
района города Астаны
город Астана,
улица Сауран, д. 7
8(7172)50-13-69
8(7172) 50-13-72
приемная
Приложение 3
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в
электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 4
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
СПРАВКА № ________
Настоящая справка выдана
гр.(ке) _____________________________________________________________
проживающему (ей) в г. ______________________________________________
по ул. ____________, дом № ___________________
кв. № ________ в том, что он (она) согласно решению акима (город,
район) № _________ от "__" ___________ 200_ г.
действительно назначен (а) опекуном (попечителем)
над ____________________________________      "__" ___________
19__ года рождения и над его (ее) имуществом (опись имущества в
деле, имущества нет).
На опекуна (попечителя) возлагается обязанность о воспитании,
обучении, подготовки к общественно-полезной деятельности подопечного,
защищать и охранять его личные имущественные права, являться его
представителем на суде и во всех государственных учреждениях без
особого полномочия.
Начальник районного, городского
отдела образования     ____________        Ф.И.О
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2010 года № 140
Стандарт государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес Астана қаласының білім басқармасы, қаланың және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 100111-баптары, «Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 маусымдағы № 842 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат тізбесі осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген білім бөлімдері фойесінде, сондай-ақ көрсетілген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны 3-қосымшаға сәйкес жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу (бұдан әрі - үзінді көшірме) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап отыз жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет білім бөлімдеріне өтініш білдірген кезде  - белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты тұратын жері бойынша білім бөлімдерінің ғимараттарында көрсетіледі. Білім бөлімдерінің ғимараттарында тұтынушыларға, оның ішінде физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсетуге жағдай жасалған. Күту залдары толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділермен жарақталған.

Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается управлением образования города Астаны, городскими и районными отделами образования (далее - отделы образования) согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 100 - 111 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года № 842 "Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат".
4. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее - выписка), согласно приложению 3, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется при обращении в отделы образования:
1) в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях отделов образования по месту проживания потребителя. В зданиях отделов образования предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями. Залы ожидания оснащены информационными стендами с образцами заполненных бланков.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның аудандық, қалалық бөлімдер, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың білім басқармалары бастықтарының атына өзінің қорғаншы (қамқоршы) болуға ниеті туралы өтініші еркін нысанда ресімделеді;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келісімі;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда өтініш берушінің және жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес қорғаншы (қамқоршы)
болуға ниет білдірген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының
(зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер өтініш беруші некеде тұрмаған жағдайда нотариалды расталған анықтама;
6) өтініш берушінің өмірбаяны еркін нысанда ресімделеді;
7) өтініш берушіге жұмыс орнынан берілген мінездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерінен анықтама (Тұрғын үй дапартаментінің
ақпараттық анықтамасы);
11) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
12) неке туралы куәлік (көшірмесі);
13) өтініш беруші мен оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейін баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізіледі, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берілетін әр бала үшін қорғаншылық (қамқоршылық) ресімдеуге ниет білдірген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкімшілігі растаған баланың келісімі (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлігі;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзінді көшірме;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, сот үкімі немесе шешімі, ата-анасының ауруы немесе іздестірілуі туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда № 4 нысандағы анықтама және баланың ата-ана қамқорлығын жоғалтқанын растайтын басқа да құжаттар);
5) баланың білімі туралы құжат;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кітапшасы, алименттерді
өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі;
7) аға-інілері мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлері туралы анықтама;
8) тұрғын үйін бар немесе жоқ екендігі туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования:
1) заявление физического лица на имя начальника районного, городского отделов, областного, городов республиканского значения управлений образования о своем желании быть опекуном (попечителем) оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем) и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке, согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
5) нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;
6) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
7) характеристика заявителя, выданная с места работы;
8) справка с места работы;
9) справка о заработной плате;
10) справка с места жительства (информационная справка Департамента жилья);
11) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
12) свидетельство о заключении брака (копия);
13) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и).
После предоставления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство) лицо, желающее оформить опеку (попечительство) представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
5) справка с места учебы ребенка;
6) пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствия жилья у ребенка.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.01 N 1427 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер (өтініш нысандары және тағы сол сияқты) білім бөлімінің үй-жайында үстелдерде орналастырылады не білім бөлімдерінің мамандарында болады.
13. Толтырылған бланкілер, нысандар, өтініштер және мемлекеттік
қызметті алу үшін қажетті басқа да құжаттар осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес білім бөлімінің маманына тапсырылады.
14. Мемлекеттік қызметі алу үшін бар барлық құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға:
білім бөліміне өтініш білдірген кезде - барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі, онда тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі.
15. Тұтынушыға қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі: білім бөліміне өтініш білдірген кезде - анықтама тұтынушының өзі барғанда беріледі.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде бармаған жағдайда білім бөлімдері дайын анықтамалар мен қаралған құжаттардың екі ай сақталуын жүзеге асырады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі:
білім бөліміне өтініш білдірген кезде тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда білім бөлімі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Білім бөлімінің қызметі:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтау;
2) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
3) мемлекеттік және еңбек тәртібін бұлжытпай сақтау;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) тұтынушылардың құқықтары мен бостандықтарының бұзылуына жол бермеу;
6) өтініштерді қарау кезінде терешілдік пен сөзбұйдалыққа салынбау;
7) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты сақтау;
8) құжаттардың құпиялылығын қамтамасыз ету;
9) белгіленген кезеңде алынбаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
10) нақтылық және сыпайылық қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Білім бөлімі мамандарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы білім бөлімдері жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1427 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Бланки (формы заявлений) для получения государственной услуги размещаются в фойе отдела образования на столах либо у специалистов отдела образования.
13. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалисту отдела образования согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
15. Способ доставки результата оказания услуги потребителю осуществляется при обращении в отдел образования: справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отделы образования осуществляют хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
16. Отделом образования в предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае непредставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. Деятельность отдела образования основывается на принципах:
1) соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан;
2) противостояния проявлениям коррупции;
3) беспрекословного соблюдения государственной и трудовой дисциплины;
4) представления полной информации об оказываемой государственной услуге;
5) недопущения нарушения прав и свобод потребителей;
6) недопущения бюрократизма и волокиты при рассмотрении заявлений;
7) сохранности информации о содержании документов потребителей;
8) обеспечения конфиденциальности документов;
9) обеспечения сохранности неполученных в установленном периоде документов;
10) корректности и вежливости.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги ежегодно утверждаются приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) специалистов отдела образования, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются отделами образования по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

21. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсететін орынның білім бөлімі бастығының атына немесе тиісті жергілікті атқарушы органның әкімдігіне беріледі.
22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайда шағым білім бөліміне беріледі. Білім бөлімі басшысының жұмыс және қабылдау кестесі: белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Білім бөліміне шағым беру үшін тұтынушы шағымды еркін түрде өз қолымен жазады.
25. Қабылданған шағым білім бөлімінің кіріс ақпаратын есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген мерзімде қаралады. Тұтынушыға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижесі өтініш берушіге жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитетінде 010000, Астана қаласы, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 11-кіреберіс, 939-каб. мекенжайынан, 1, 2-қосымшаларға сәйкес білім бөлімдерінде және орталықтан, сондай-ақ комитеттің сайтынан: www.bala-kkk.kz ала алады.
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Р/с
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Ақмола облысы
1
«Ақкөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов к-сі, 81
8 (716 38) 228-47
2
«Аршалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аршалы ауылы, Тәшенов к-сі, 47
8 (716 44) 225-14
3
«Астрахан ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Астрахан ауылы, Әл-Фараби к-сі, 50
8 (716 41) 236-84
4
«Атбасар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Атбасар қаласы, Уәлиханов к-сі, 11
8 (716 43) 242-72
5
«Бұланды ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Макинск қаласы, Некрасов к-сі, 19
8 (716 46) 213-87
6
«Егіндікөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Егіндікөл ауылы, Жеңіс к-сі, нөмірі жоқ

21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается на имя руководителя отдела образования по месту предоставления государственной услуги или в акимат соответствующего местного исполнительного органа, согласно приложению 1.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается в отдел образования. График работы и приема руководителя отдела образования: в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Для подачи жалобы в отдел образования или в центр потребителем подается собственноручно написанное заявление в произвольной форме.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации отдела образования и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Потребителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте.
26. По вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить дополнительную информацию в Комитете по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Астана, административное здание "Дом министерств", 11 подъезд, каб. 939, отделах образования и центрах согласно приложениям 12, а также на сайте комитета: www.bala-kkk.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
№ п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные
телефоны
1
2
3
4
Акмолинская область
1
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аккольского района"
г. Акколь, ул. Бегильдинова, 10
8(716 38)228-47
2
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аршалынского района"
с. Аршалы, ул. Республики, 30
8(716 44)225-14
3
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Астраханского района"
с. Астраханка, ул. аль-Фараби, 50
8 (716 41) 236-84
4
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Атбасарского района"
г. Атбасар, ул. Уалиханова, 11
8(716 43)242-72
5
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Буландынского района"
г. Макинск, ул. Некрасова, 19
8(716 46)213-87
6
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Егиндыкольского района"
с. Егиндыколь, ул. Победы, б/н

8 (7272)34-10-50
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.3. Ақпаратқа электрондық форматта арқылы қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Үлгі
Аудан (қала) әкімінің қаулысына
қосымшадан үзінді көшірме
елді мекен___________________
20__жылғы «___»_________ №____
Қорғаншылық (қамқоршылық)
белгілеу туралы
«Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 104 және 105-баптарына сәйкес, (Т.А.Ә.)_______________ өтініші және аудандық, қалалық білім бөлімдерінің, облыстық, Алматы, Астана қалалары білім басқармаларының құжаттары негізінде_______________ ауданының (қаласының) әкімі
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленсін
Р/с №
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққа алынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресімдеу негізі
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй _____________________бекітіліп берілсін
Әкім                               _________қолы(Т.А.Ә.)
М.О.
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгі Жолдама
Қамқоршының (бала асырап алушының) денсаулық жағдайы туралы қорытынды
Т.А.Ә._______________________________________________________________
Туған жылы___________________________________________________________
Үйінің мекенжайы_____________________________________________________
Психиатр_____________________________________________________________
Нарколог_____________________________________________________________
Дерматовенеролог_____________________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы______________________________________
Терапевт_____________________________________________________________
Қорытынды____________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 26 ақпандағы
№ 140 қаулысымен
бекітілген
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет стандарты

8(7272) 34-10-50
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Таблица. Значения показателен качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в
электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Образец
Выписка из приложения
к постановлению акима района (города)
населенный пункт          № ______
от "__" ________ 200_ года
Об установлении опеки (попечительства)
В соответствии со статьями 104 и 105 Закона Республики
Казахстан "О браке и семье", на основании заявления (Ф.И.О.)_______ и
документов районных, городских отделов, областных, гг. Алматы, Астана
управлений образования аким _________ района (города)
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить опеку(попечительство) над несовершеннолетними
детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
№ п/п
Опекун
(попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки
и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения
опека (попечительство)
2. Закрепить имеющее жилье за _________________________________
Аким                   __________________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Образец для физического лица
Направление
Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О. _____________________________________________________________
Год рождения _______________________________________________________
Домашний адрес _____________________________________________________
Психиатр ___________________________________________________________
Нарколог ___________________________________________________________
Дерматовенеролог ___________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки ______________________________________
Терапевт ___________________________________________________________
Заключение _________________________________________________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2010 года № 140
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог
жилья, принадлежащего несовершеннолетнему"

24. Білім бөліміне немесе орталыққа шағым беру үшін тұтынушы шағымды еркін нысанда өз қолымен жазады.
25. Қабылдаған шағым білім бөлімінің, орталықтың кіріс ақпаратын есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген мерзіміне қаралады. Тұтынушыға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижесі тұтынушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
26. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитетінде 010000, Астана қаласы, «Министрлікгер үйі» әкімшілік ғимараты, 11-кіреберіс, 939-каб. мекенжайынан, 1, 2-қосымшаларға сәйкес білім бөлімдерінде және орталықтан, сондай-ақ комитеттің сайтынан: www.bala-kkk.kz ала алады.
«Кәмелетке толмаған балаға тиесілі
тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу
үшін банктерге рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1-қосымша
Р/с
Бөлімдердің атауы
Орналасқан мекен-жайы
Байланыс телефондары
1
2
3
4
Ақмола облысы
1
«Ақкөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов к-сі, 81
8 (716 38) 228-47
2
«Аршалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Аршалы ауылы, Тәшенов к-сі, 47
8 (716 44) 225-14
3
«Астрахан ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Астрахан ауылы, Әл-Фараби к-сі, 50
8 (716 41) 236-84
4
«Атбасар ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Атбасар қаласы, Уәлиханов к-сі, 11
8 (716 43) 242-72
5
«Бұланды ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Макинск қаласы, Некрасов к-сі, 19
8 (716 46) 213-87
6
«Егіндікөл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Егіндікөл ауылы, Жеңіс к-сі, нөмірі жоқ
8 (716 42) 213-51
7
«Еңбекшілдер ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Степняк қаласы, Ленин к-сі, 68
8 (716 39) 216-20
8
«Ерейментау ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ерейментау қаласы, Әл-Фараби к-сі, 10
8 (716) 33-216-64
9
«Есіл ауданы әкімдігінің білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Есіл қаласы, Дружба к-сі, 1

24. Для подачи жалобы в отдел образования или в центр потребителем подается собственноручно написанное заявление в произвольной форме.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале входящей информации отдела образования, центра и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Потребителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте.
26. По вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить дополнительную информацию в Комитете по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: 010000, г. Астана, административное здание "Дом министерств", 11 подъезд, каб. 939, отделах образования и центрах согласно приложениям 12, а также на сайте комитета: www.bala-kkk.kz
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему"
№ п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные
телефоны
1
2
3
4
Акмолинская область
1
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аккольского района"
г. Акколь, ул. Бегильдинова, 10
8(716 38)228-47
2
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Аршалынского района"
с. Аршалы, ул. Республики, 30
8(716 44)225-14
3
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Астраханского района"
с. Астраханка, ул. аль-Фараби, 50
8 (716 41) 236-84
4
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Атбасарского района"
г. Атбасар, ул. Уалиханова, 11
8(716 43)242-72
5
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Буландынского района"
г. Макинск, ул. Некрасова, 19
8(716 46)213-87
6
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Егиндыкольского района"
с. Егиндыколь, ул. Победы, б/н
8(716 42)213-51
7
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Енбекшильдерского района"
г. Степняк, ул. Ленина, 68
8(71639)216-20
8
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Ерейментауского района"
г. Ерейментау, ул. аль-Фараби, 10
8(716 33)216-64
9
Государственное учреждение
"Отдел образования акимата
Есильского района"
г. Есиль, ул. Дружбы, 1

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 336(алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет осы стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес
Астана қаласының білім басқармасы, қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері), сондай-ақ халыққа баламалы негізде қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 114-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары
туралы және Патронат туралы ережелерді бекіту туралы» 1999 жылғы
9 қыркүйектегі № 1346 және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулылары негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат тізбесі осы стандарттың 1, 2-қосымшаларында көрсетілген білім бөлімдері мен орталықтардың фойесінде, сондай-ақ көрсетілген ұйымдардың интернет-ресурстарында орналасады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны 4-қосымшаға сәйкес зейнетақы жинақтарын алуға анықтамалар, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыруға анықтама-келісім беру (бұдан әрі - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы)
көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті
құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) білім бөлімдеріне өтініш білдірген кезде - белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;

Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается управлением образования города Астаны, городскими и районными отделами образования (далее - отделы образования), а также через центры обслуживания населения (далее - центры) на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановлений Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате" и от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан".
4. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров, перечень которых указан в приложениях 12, к настоящему стандарту, а также на интернет-ресурсах указанных организаций.
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее - справка), согласно приложениям 45, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отделы образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) орталыққа өтініш білдірген кезде - жексенбі күнін қоспағанда, аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүргізіледі. Филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі түскі бір сағаттық үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін белгіленеді, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты тұратын жері
бойынша білім бөлімдерінің және орталықтың ғимараттарында көрсетіледі. Білім бөлімдерінің және орталықтың ғимараттарында тұтынушыларға, оның ішінде физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсетуге жағдай жасалған. Күту залдары толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділермен жарақталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы стандарттың 6-қосымшасына мұрагерлікті алу үшін сәйкес кәмелетке толмаған баланың бір ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешілер) өтініші;
2) ерлі-зайыптылардың немесе оларды алмастыратын адамдардың
(қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешілер) жеке куәліктерінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі;
4) неке қию туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, бала некеден тыс туылған жағдайда № 4 нысан бойынша анықтама);
6) заң бойынша мұраға құқығы туралы куәлік (нотариустан);
7) егер анықтама ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне қажет болған жағдайда, машинаға құжаттың (техпаспорт) түпнұсқасы мен көшірмесі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер (өтініш нысандары және тағы сол сияқты) білім бөлімінің үй-жайында үстелдерде орналастырылады не білім бөлімдерінің мамандарында болады.
Орталықта өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады.
13. Толтырылған бланкілер, нысандар, өтініштер және мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті басқа да құжаттар:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде - осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес білім бөлімінің маманына;
2) орталыққа өтініш білдірген кезде осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес «терезелер» арқылы тапсырылады, онда «терезелердің» мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.

2) при обращении в центр - шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях отделов образования и центра по месту проживания потребителя. В зданиях отделов образования и центра предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями. Залы ожидания оснащены информационными стендами с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в отдел образования или центр:
1) заявление от родителя или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), несовершеннолетнего на получение наследства согласно приложению 6 к настоящему стандарту;
2) оригинал и копия удостоверения личности (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели);
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригинал и копия свидетельства о браке;
5) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака);
6) свидетельство о праве на наследство по закону (от нотариуса);
7) оригинал и копия документа на машину (техпаспорт) в случае, если справка нужна в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
12. Бланки (форм заявлений и тому подобное) для получения государственной услуги размещаются в фойе отдела образования на столах, либо у специалистов отдела образования.
В центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
13. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются:
1) при обращении в отдел образования - специалисту отдела образования согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) при обращении в центр - посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра согласно приложению 2 к настоящему стандарту.

Қорғаншылық және қамқоршылық органның функцияларын жүзеге асыратын аудандық (қалалық) білім бөлімі кәмелетке толмаған балалар мүддесіне әрекет ететін «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________көлік құралын
________________________________________________________рұқсат береді
Аудандық (қалалық) білім
бөлімінің бастығы                  _______________қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан
Республикасы Ішкі істер министрлігі
Жол полициясы комитетінің аумақтық
бөлімшелеріне кәмелетке толмаған
балаларға мұраны ресімдеу үшін
анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет стандарты
6-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгі
Аудандық (қалалық) білім бөлімінің
бастығы___________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)_________
мекенжайы, телефоны:______________
__________________________________
Өтініш
Сізден ________________________ жинақтаушы зейнетақы қорындағы (қордың атауы мұрагерлікке құқығы туралы куәліктегі жазбаға сәйкес көрсетіледі) зейнетақы жинақтарын салымшы (Т.А.Ә.)____________ қайтыс болуына байланысты (қайтыс болуы туралы куәліктің №_______, куәліктің берілген күні) кәмелетке толмаған балаларының (Т.А.Ә.)_________алуына рұқсат беруіңізді сұраймын.
Күні: жылғы « »              Өтініш берушінің қолы____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 26 ақпандағы
№ 140 қаулысымен
бекітілген
«Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет осы стандарттың 1, 2-қосымшаларына сәйкес Астана қаласының білім басқармасы, қалалық және аудандық білім бөлімдері (бұдан әрі - білім бөлімдері), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталықтар) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 2224-баптары, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағы, «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 58114-баптары және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

органа опеки и попечительства, согласно пункту 3 статьи 13 Закона
Республики Казахстан "О жилищных отношениях", действующий в интересах
несовершеннолетнего(-ей, -их)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
дает согласие _______________________________________________________
транспортного средства ______________________________________________
Начальник районного(городского)
отдела образования                       ___________ подпись (Ф.И.О.)
МП
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних
дел Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям"
Образец для физического лица
Начальнику районного(городского)
отдела образования
от (Ф.И.О. заявителя) ______________
адрес проживания, телефон: _________
___________________________________
Заявление
Прошу Вашего разрешения снять пенсионные накопления в
накопительном пенсионном фонде __________________ (название фонда
указывается согласно записи в свидетельстве о праве на наследство) за
несовершеннолетних детей (Ф.И.О.) _______________ в связи со смертью
вкладчика (Ф.И.О) _________________ свидетельство о смерти от ______
года (дата выдачи свидетельства) № _____
Дата "__" ________ год
Подпись заявителя ____________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2010 года № 140
Стандарт государственной услуги
"Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления
сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается управлением образования города Астаны, городскими и районными отделами образования (далее - отделы образования), а также через центры обслуживания населения (далее - центры) на альтернативной основе согласно приложениям 12 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 2224 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статей 58114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье" и постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан".

1) осы стандарттың 5, 6-қосымшаларына сәйкес кәмелетке толмаған
балалардың қорғаншыларының (қамқоршыларының), патронаттық тәрбиешілерінің өтініші;
2) тұтынушының жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі;
4) пәтер құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (келісімшарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, пәтердің техникалық паспорты, тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
5) қорғаншылардың (қамқоршылардың), патронаттық тәрбиешілердің кепілді тұрғын үйді беру туралы нотариалды расталған өтініші, банк алдында міндеттерін тиісінше орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтініші;
6) неке туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, некеге тұрмағандығын растайтын құжат;
8) банктен кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілге қоюға рұқсатқа анықтама беру туралы хат (кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілге қойып, несие берген жағдайда).
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
Анықтама ресімдеуде «Неке және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабына сәйкес 10 жастағы және одан асқан баланың (18 жасқа дейін) өзі келуі талап етіледі.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.01 N 1427 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер (өтініш нысандары және тағы сол сияқты) білім бөлімінің үй-жайында үстелдерде орналастырылады не білім бөлімдерінің мамандарында болады.
Орталықта өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады.
13. Толтырылған бланкілер, нысандар, өтініштер және мемлекеттік
қызметті алу үшін қажетті басқа да құжаттар:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде — осы стандарттың
1-қосымшасына сәйкес білім бөлімінің маманына;
2) орталыққа өтініш білдірген кезде осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес «терезелер» арқылы тапсырылады, онда «терезелердің» мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметі алу үшін бар барлық құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға:
1) білім бөліміне өтініш білдірген кезде - барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат, онда тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі;

1) заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей несовершеннолетних детей, согласно приложению 56 к настоящему стандарту;
2) оригинал и копия удостоверения личности потребителя;
3) свидетельство о рождении ребенка (детей);
4) оригиналы и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) нотариально заверенное заявление от опекунов (попечителей), патронатных воспитателей о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;
6) оригинал и копия свидетельства о браке потребителя;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а));
8) письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (в случае предоставления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему).
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
При оформлении справки требуется личное присутствие детей от 10 лет и старше (до 18 лет) согласно статье 54 Закона Республики Казахстан "О браке и семье".
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1427 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Бланки (форм заявлений и тому подобное) для получения государственной услуги размещаются в фойе отдела образования на столах, либо у специалистов отдела образования.
В центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
13. Заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются:
1) при обращении в отдел образования - специалисту отдела образования согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) при обращении в центр - посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
1) при обращении в отдел образования - расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;