Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2304 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 1419 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 62-бабы 7-тармақша сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2010-2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2304 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 4, 53-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы ахуалды талдау» деген 2-бөлімде:
«1-стратегиялық бағыт. Бюджеттің атқарылу сапасын жақсарту» деген 2.1-кіші бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1-стратегиялық бағыт. «Бюджеттің атқарылу сапасын жақсарту және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін ұлғайту»;
мынадай мазмұндағы жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші бөліктермен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы қаңтардағы «Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауында дағдарыстан кейінгі дайындыққа, индустрияландыру арқылы әртараптандыруды жеделдету және адами капиталдың бәсекеге қабілеттілігін арттыру есебінен экономиканың тұрақты өсімін қамтамасыз етуге бағытталған Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарын және Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамытудың 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде мемлекеттің одан әрі даму басымдықтары анықталды.
Ұлттық қорға (бұдан әрі - Қор) қатысты әлемдік қаржы-экономикалық дағдарыс кезеңінде өзінің пәрменділігін көрсеткен, жүргізіліп отырған жинақтау саясатының қисынды жалғасы болатын Қордың қаражатын қалыптастыру мен пайдалануға жаңа тәсілдерді анықтау міндеті қойылды. Мұндай міндет 2008 - 2009 жылдардың ішінде дағдарысқа қарсы бағдарламаны қаржыландыру үшін Қор қаражатының елеулі бөлігін пайдалануға байланысты анықталды.
Айталық, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 2 сәуірдегі № 962 Жарлығымен жаңа Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының қаражатын қалыптастыру және пайдалану тұжырымдамасы (бұдан әрі - Тұжырымдама) мақұлданды, оған сәйкес Қордың негізгі мақсаты болашақ ұрпақ үшін жинақтауды қалыптастыру және республикалық бюджеттің әлемдік шикізат нарықтарындағы ахуалға тәуелділігін азайту арқылы қаржы ресурстарын жинақтау болып табылады.
Тұжырымдамаға сәйкес Қор бұрынғысынша екі функцияны орындайды: жинақтау функциясын орындау үшін Қорда азаймайтын қалдық белгіленеді, сондай-ақ қордың ең жоғары мөлшері шектелмейді; тұрақтандыру функциясын іске асыру республикалық бюджетке кепілдік берілген трансфертті қамтамасыз етуді ұйғарады.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2304
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2010 года № 1419
В соответствии с пунктом 7 статьи 62 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2304 "О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2010-2014 годы" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 4, ст. 53) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2. "Анализ текущего состояния":
в подразделе 2.1. "Стратегическое направление 1. "Улучшение качества исполнения бюджета":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стратегическое направление 1. "Улучшение качества исполнения бюджета и увеличение активов Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить частями двадцать седьмой, двадцать восьмой, двадцать девятой, тридцатой, тридцать первой, тридцать второй, тридцать третьей, тридцать четвертой следующего содержания:
"В январе 2010 года в Послании Президента Республики Казахстан народу страны "Новое десятилетие - новый экономический подъем - новые возможности Казахстана" были определены приоритеты дальнейшего развития государства в рамках реализации Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года и Государственной программы форсированного индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2010-2014 годы, направленные на подготовку к посткризисному развитию, обеспечение устойчивого роста экономики за счет ускорения диверсификации через индустриализацию и повышение конкурентоспособности человеческого капитала.
В отношении Национального фонда (далее - Фонд) была поставлена задача определить новые подходы к формированию и использованию средств Фонда, которые станут логическим продолжением проводимой политики сбережения, показавшей свою действенность в период мирового финансово-экономического кризиса. Такая задача определена ввиду использования значительной части средств Фонда для финансирования антикризисной программы в течение 2008-2009 годов.
Так, Указом Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года № 962 была одобрена новая Концепция формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан (далее - Концепция), в соответствии с которой основной целью Фонда является сбережение финансовых ресурсов посредством формирования накоплений для будущих поколений и снижения зависимости республиканского бюджета от ситуации на мировых сырьевых рынках.
Согласно Концепции Фонд по-прежнему выполняет две функции: для выполнения сберегательной функции устанавливается неснижаемый остаток в Фонде, а также не ограничивается максимальный размер фонда; реализация стабилизационной функции предполагает обеспечение гарантированного трансферта в республиканский бюджет.

Тұжырымдамадағы маңызды ереже 2010 жылдан бастап 8 миллиард АҚШ доллары мөлшерінде бюджетке жыл сайын кепілдік берілген трансфертті тіркеу болып табылады. Бұдан басқа, бюджеттен тыс қаржыландыруға (мемлекеттік, квазимемлекеттік және жеке секторлар субъектілерінің қазақстандық бағалы қағаздарын сатып алу, заңды және жеке тұлғаларға кредит беру, міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету түрінде активтерді пайдалану) және республикалық бюджетке нысаналы трансферттер бөлуге тыйым салынады.
Қор қаражатын қалыптастыруға және пайдалануға арналған жаңа тәсілдерге сәйкес Қор қаражатын жинақтауды үкіметтік қарыз алумен алмастырудың алдын алу жүргізіледі. Еліміздің экономикалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мемлекеттік қана емес, квазимемлекеттік сектордың қарыз алуын дұрыс жоспарлауды талап етеді. Атап айтқанда, қауіпсіз деңгейде квазимемлекеттік сектор борышын реттеу және ұстау мақсатында квазимемлекеттік сектордың қарыз алуын шектеуді реттейтін тетіктер әзірленді.
Жаңа тұжырымдама болашақ ұрпақ үшін қалпына келтірілмейтін табиғи ресурстарды сатудан жинақталған қаржы ресурстарын жинақтау саясатын жалғастыруды, бюджеттің әлемдік шикізат нарықтарындағы ахуалға тәуелділігін азайтуды ұйғарады.
Тұжырымдамада белгіленген тәсілдерді ұстану 2020 жылы Қор қаражатын 90 млрд. АҚШ долларына дейін өсіруге мүмкіндік береді деп ұйғарылады, бұл ЖІӨ-ге шаққанда кемінде 30%-ды қүрайды.»;
«2-стратегиялық бағыт. Салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген 2.2-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«2-стратегиялық бағыт. Салық жүйесін жетілдіру және салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
«3-стратегиялық бағыт Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген 2.3-кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«3-стратегиялық бағыт. «Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
«6-стратегиялық бағыт Банкроттық саласында реттеу тиімділігін арттыру» деген 2.6-кіші бөлімде:
он төртінші бөліктегі «95» деген сандар «90» деген сандармен ауыстырылсын;
он бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Айталық, 2009 жылдың қорытындылары бойынша жүргізілген талдауға сәйкес таратылғандардың жалпы санынан ұйымдардың 82 %-ы 9 ай мерзімге дейін таратылды.»;
мынадай мазмұндағы он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші бөліктермен толықтырылсын:
«Банкроттық саласындағы реттеу тиімділігін арттыру мақсаттарының бірі құқықтық тұрғыда жоғарыда айтылған проблемалардың шешімін табуға мүмкіндік беретін заңды тұлғалардың банкроттығы тетіктерін жетілдіру болып табылады.

Важнейшим положением в Концепции является фиксирование ежегодного гарантированного трансферта в бюджет в размере 8 миллиардов долларов США, начиная с 2010 года. Кроме того, запрещается внебюджетное финансирование (приобретение казахстанских ценных бумаг субъектов государственного, квазигосударственного и частного секторов, кредитование юридических и физических лиц, использование активов в качестве обеспечения исполнения обязательств) и выделение целевых трансфертов в республиканский бюджет.
В соответствии с новыми подходами к формированию и использованию средств Фонда будет предотвращено замещение накопления средств Фонда правительственным заимствованием. Обеспечение экономической безопасности страны требует не только правильного планирования заимствований государственного сектора, но и квазигосударственного. В частности, в целях регулирования и удержания долга квазигосударственного сектора на безопасном уровне будут разработаны механизмы, регулирующие ограничение заимствования квазигосударственного сектора.
Новая концепция предполагает продолжение политики сбережения финансовых ресурсов, накопленных от реализации невозобновляющихся природных ресурсов для будущих поколений, снижение зависимости бюджета от ситуации на мировых сырьевых рынках.
Полагается, что следование установленным в Концепции подходам, позволит средствам Фонда к 2020 году возрасти до 90 млрд. долларов США, что составит не менее 30 % к ВВП.";
заголовок подраздела 2.2. "Стратегическое направление 2. "Повышение эффективности деятельности органов налоговой службы" изложить в следующей редакции:
"Стратегическое направление 2. "Совершенствование налоговой системы и повышение эффективности деятельности органов налоговой службы";
заголовок подраздела 2.3. "Стратегическое направление 3. "Повышение эффективности деятельности таможенных органов" изложить в следующей редакции:
"Стратегическое направление 3. "Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";
в подразделе 2.6. "Стратегическое направление 6. Повышение эффективности регулирования в сфере банкротства":
в части четырнадцатой цифры "95" заменить цифрами "90";
часть пятнадцатую изложить в следующей редакции:
"Так согласно проведенному анализу по итогам 2009 года, от общего количества ликвидированных, 82 % организаций ликвидировано в срок до 9 месяцев";
дополнить частями восемнадцатой, девятнадцатой, двадцатой, двадцать первой, двадцать второй, двадцать третьей следующего содержания:
"Одной из целей повышения эффективности регулирования в сфере банкротства является усовершенствование механизмов банкротства юридических лиц, которая позволит в правовом поле найти решение изложенных выше проблем.

2012 жылы заңды тұлғалардың банкроттығы тетіктерін жетілдіру саласындағы стратегиялық бағыт Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарында көзделген.
Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарының бес негізгі түйінді бағыттарының бірі дағдарыстан кейінгі дамуға дайындық болып табылады. Экономиканы қалпына келтіруге дайындау үдерісінде Қазақстан өзінің бәсекеге қабілеттілігін арттыруға мүмкіндік беретін реформаларды жылдам іске асыруы тиіс. Дағдарыстан кейінгі дамуға дайындық анағұрлым қолайлы бизнес ортаны жасау, қаржы секторын нығайту және сенімді құқықтық жүйе құру жөніндегі шараларды қамтиды.
Банкроттық саласындағы заңнаманы жетілдіру жөніндегі стратегиялық мақсат және норма шығармашылық заңды тұлғалардың банкроттығы тетіктерін 2012 жылға жетілдіру жолымен іске асырылады. Осы нысаналы индикатор көрсеткішін жақсарту мақсатында 2012 жылға мынадай міндеттерді орындау ұйғарылып отыр: дәрменсіз борышкерлерді оңалту жөніндегі шараларды уақтылы қабылдауға және кредит берушілердің мүддесін қорғауға, айқындылықты қамтамасыз етуге және банкроттық рәсімдерін оңайлатуға, әкімшілік кедергілерді және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға ықпал ететін жағдайларды жоюға бағытталған халықаралық тәжірибені ескере отырып, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы қабылданғаннан кейін банкроттық саласын реттейтін заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер қабылданған заңға сәйкес келтірілетін болады.
Насихаттау жұмысы шеңберінде қоғамды банкроттық саласындағы жоспарланып отырған жаңалықтарды талдауға тартуға және халықты банкроттық туралы заңнамадағы қабылданған жаңалықтар туралы ақпараттандыру мақсатында БАҚ-та тиісті материалдар жариялау жөнінде жұмыс жүргізу жоспарланып отыр»;
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері және көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Бюджеттің атқарылу сапасын жақсарту» деген 1-стратегиялық бағытта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1-стратегиялық бағыт. Бюджеттің атқарылу сапасын жақсарту  және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін ұлғайту»;
мынадай мазмұндағы «Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры активтерінің мөлшерін ұлғайту» деген 1.4-мақсатпен толықтырылсын:
«
1.4-мақсат. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры активтерінің мөлшерін ұлғайту
Нысаналы индикатор. 2020 жылға қарай Ұлттық қор активтері ЖІӨ-нің кемінде 30%-ын, 2008 жылы - 20,6 %-ын, 2009 жылы - 28,3%-ын, 2010 жылы - 28,7%-ын, 2011 жылы - 28,3 %-ын, 2012 жылы - 28 %-ын, 2013 жылы - 26,8 %-ын, 2014 жылы - 27,5%-ын құрайды.

Стратегическая цель в области усовершенствования механизмов банкротства юридических лиц к 2012 году предусмотрена Стратегическим планом развития Республики Казахстан до 2020 года, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 922.
Одним из пяти ключевых направлений Стратегического плана  развития Республики Казахстан до 2020 года является подготовка к посткризисному развитию. В процессе подготовки к восстановлению экономики Казахстан должен ускоренно реализовать реформы, которые позволят повысить его конкурентоспособность. Подготовка к посткризисному развитию включает меры по созданию более благоприятной бизнес-среды, укрепления финансового сектора и создания надежной правовой системы.
Стратегическая цель в области банкротства по совершенствованию законодательства и нормотворчества реализуется путем усовершенствования механизмов банкротства юридических лиц к 2012 году. С целью улучшения показателя данного целевого индикатора к 2012 году предполагается исполнение следующих задач: внесение изменений и дополнений в законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства с учетом международного опыта, направленные на своевременное принятие мер по оздоровлению несостоятельных должников и защиту интересов кредиторов, обеспечение прозрачности и упрощение процедур банкротства, устранение административных барьеров и условий, способствующих коррупционным правонарушениям.
После принятия Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства" будут приведены в соответствие с принятым законом подзаконные нормативные правовые акты, регулирующие сферу банкротства.
В рамках пропагандистской работы, с целью привлечения общественности к обсуждению планируемых нововведений в сфере банкротства и информации населения о принятых нововведениях в законодательство о банкротстве, планируется проведение работы по публикации соответствующих материалов в СМИ";
в разделе 3. "Стратегические направления, цели, задачи и показатели деятельности Министерства финансов Республики Казахстан":
в Стратегическом направлении 1. "Улучшение качества исполнения бюджета":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стратегическое направление 1. Улучшение качества исполнения бюджета и увеличение активов Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить Целью 1.4 "Увеличение размеров активов Национального фонда Республики Казахстан" следующего содержания:
"
Цель 1.4 Увеличение размеров активов Национального фонда Республики
Казахстан
Целевой индикатор. К 2020 году активы Национального фонда составят не
менее 30 % к ВВП, в 2008 году - 20,6 %, 2009 году - 28,3 %, 2010 году -
28,7 %, в 2011 году - 28,3 %, в 2012 году - 28 %, в 2013 году - 26,8 %,
в 2014 году - 27,5 %

1.4.1-міндет. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры активтерінің мөлшерін ұлғайту
Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры активтерінің мөлшері
млрд. АҚШ долл.
27,5
30,5
33,6
39,2
40,9
45,9
36,5
»;
«Салық қызметі органдары қызметтерінің тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«2-стратегиялық бағыт. Салық жүйесін жетілдіру және салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
«Салықтардың толық түсуін салықтық әкімшілендіруді жақсарту жолымен қамтамасыз ету» деген 2.1-мақсат мынадай мазмұндағы «Салық саясатын жетілдіру» деген 2.1.2-міндетпен толықтырылсын:
«
2.1.2-міндет Салық саясатын жетілдіру
Салық заңнамасын жетілдіру
Заң жобасы
-
-
2
1
1
1
1
»;
«Берілетін салықтық қызметтердің сапасын арттыру» деген 2.2.1-міндетте:
«Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және қайта өңдеу орталықтарын құру» деген жолдың «2010 жыл» деген бағанындағы «9» деген сан «10» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қоғамның салық қызметі органдарының қызметінен қанағаттану деңгейінің өсуін қамтамасыз ету» деген 2.1-мақсатта:
«Берілетін салықтық қызметтердің сапасын арттыру» деген 2.2.1-міндетте:
мына:
«
«Doing Business» рейтингінің «Салық салу» индикаторындағы «Салық төлеушілерге салық міндеттерін орындауға қажетті уақыт» көрсеткіші
Жыл ішіндегі сағат
271
271
250
230
210
190
160
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
«Doing Business» рейтингінің «Салық салу» индикаторы
позиция
61
52
50
48
46
44
42
»;
«Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген 3-стратегиялық бағытта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«3-стратегиялық бағыт. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
«Халықаралық стандарттарға жауап беретін, ұсынылған қызмет көрсетулердің сапасына бағдарланған, тұрақты, тиімді қызмет ететін кеден жүйесін қалыптастыру» деген 3.1-мақсат «Кеден саясатын жетілдіру» деген 3.1.3-міндетпен толықтырылсын:
«
3.1.3-міндет Кеден саясатын жетілдіру
Кеден заңнамасын жетілдіру
Заң жобасы
-
-
3
1
1
1
1
»;
«Қаржылық ақпараттың сапасы мен қол жетімділігін арттыру» деген 4-стратегиялық бағытта:
«Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жүйесін жетілдіру, мемлекеттік мекемелерде де, аудиторлық ұйымдарды ХАС өтуді қамтамасыз ету» деген 4.1-мақсатта:
«Нысаналы индикаторлар» деген жол мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«Уақыт пен шығындарды қоса алғанда, аудиторлық қызмет пен бухгалтерлік есеп саласында мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау кезінде туындайтын бизнестің операциялық шығындарын 2011 жылы 30%-ға, және 2011 жылмен салыстырғанда 2015 жылы 30%-ға төмендету»;
«Қаржы жүйесі мамандарының біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету» деген 4.1.2-міндет:
«
4.1.2-міндет Қаржы жүйесі мамандарының біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету
Еліміздің өңірлері мен облыстарында экономиканың нақты секторының қаржы қызметкерлері арасында ХҚЕС бойынша семинарлар өткізу
Адам

Задача 1.4.1. Увеличение размеров активов Национального фонда Республики
Казахстан
Размер активов
Национального фонда
Республики Казахстан
в млрд.
долл.
США
27,5
30,5
33,6
36,5
39,2
40,9
45,9
";
в Стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности деятельности органов налоговой службы":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стратегическое направление 2. Совершенствование налоговой системы и повышение эффективности деятельности органов налоговой службы";
Цель 2.1. "Обеспечение полноты поступления налогов путем улучшения налогового администрирования" дополнить Задачей 2.1.2. "Совершенствование налоговой политики" следующего содержания:
"
Задача 2.1.2. Совершенствование налоговой политики
Совершенствование
налогового
законодательства
проект
Закона
2
1
1
1
1
";
в Задаче 2.2.1. "Повышение качества предоставляемых налоговых услуг":
в графе "2010 год" строки "Строительство Центров приема и обработки информации налоговых органов" цифру "9" заменить цифрами "10";
в Цели 2.2. "Обеспечение роста уровня удовлетворенности общества деятельностью органов налоговой службы":
в Задаче 2.2.1. "Повышение качества предоставляемых налоговых услуг":
строку
"
Показатель
"Время, необходимое
налогоплательщикам для
выполнения налоговых
обязательств" в индикаторе
"Налогообложения" рейтинга
"Doing Business"
Час
в год
271
271
250
230
210
190
160
"
изложить в следующей редакции:
"
Индикатор "Налогообложение"
рейтинга "Doing Business"
позиция
61
52
50
48
46
44
42
";
в Стратегическом направлении 3. "Повышение эффективности деятельности таможенных органов":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стратегическое направление 3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";
Цель 3.1. "Формирование устойчивой, эффективно функционирующей таможенной системы, отвечающей международным стандартам, ориентированной на качество предоставляемых услуг" дополнить Задачей 3.1.3. "Совершенствование таможенной политики" следующего содержания:
"
Задача 3.1.3. Совершенствование таможенной политики
Совершенствование
таможенного
законодательства
проект
Закона
-
-
3
1
1
1
1
";
в Стратегическом направлении 4. "Повышение качества и доступности финансовой информации":
в Цели 4.1. "Совершенствование системы бухгалтерского учета и финансовой отчетности, в том числе и в государственных учреждениях, и обеспечение перехода аудиторских организаций на МСА":
строку "Целевые индикаторы" дополнить строками следующего содержания:
"Снижение операционных издержек бизнеса, возникающих при взаимодействии с государственными органами в области аудиторской деятельности и бухгалтерского учета, включая время и затраты на 30 % к 2011 году и на 30 % к 2015 году по сравнению с 2011 годом";
Задачу 4.1.2. "Обеспечение повышения квалификации специалистов финансовой системы":
"
Задача 4.1.2. Обеспечение повышения квалификации специалистов
финансовой системы
Проведение семинаров по
МСФО в регионах и областях
страны среди финансовых
работников реального
сектора экономики
Чел.

«Тиімсіз шаруашылық жүргізуші субъектілердің оңалту және жою» деген 6.1.1-міндетте:
«9 айға дейінгі мерзімде таратылған кәсіпорындар үлесі» деген жолда «91», «92», «93», «94», «95» деген сандар тиісінше «85», «86», «87», «89», «90» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы «Банкроттық саласындағы заңнаманы жетілдіру» деген 6.1.2-міндетпен толықтырылсын:
«
6.1.2-міндет. Банкроттық саласындағы заңнаманы жетілдіру
Қолданыстағы банкроттық туралы заңнамаға дәрменсіз борышкерлерді сауықтыру жөніндегі шараларды қабылдауға және кредит берушілердің мүддесін қорғауға, банкроттау рәсімдерінің айқындылығын қамтамасыз етуге және оңайлатуға, әкімшілік кедергілерді және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға ықпал ететін жағдайларды жоюға бағытталған өзгерістер мен толықтырулар енгізу.
Заң жобасы
-
-
-
1
-
-
-
»;
«Қаржы мониторингі жүйесін қалыптастыру» деген 7-стратегиялық бағытта:

в Задаче 6.1.1. "Реабилитация и ликвидация нерентабельных хозяйствующих субъектов":
в строке "Доля предприятий, ликвидированных в срок до 9 месяцев" цифры "91", "92", "93", "94", "95" заменить соответственно цифрами "85", "86", "87", "89", "90";
дополнить Задачей 6.1.2. "Совершенствование законодательства в сфере банкротства" следующего содержания:
"
Задача 6.1.2. Совершенствование законодательства в сфере
банкротства
Внесение изменений и
дополнений в действующее
законодательство о
банкротстве, направленное
на принятие мер по
оздоровлению
несостоятельных должников
и защиту интересов
кредиторов, обеспечение
прозрачности и упрощение
процедур банкротства,
устранение
административных барьеров
и условий, способствующих
коррупционным
правонарушениям.
проект
Закона
-
-
-
1
-
-
-
";
в Стратегическом направлении 7. "Формирование системы финансового мониторинга":

«Заңсыз табыстарды жария ету (жылыстату) мен лаңкестікті қаржыландыруға қарсы іс-әрекеттер» деген 7.1-мақсатта:
«Нысаналы индикатор» деген жолда «субъектілерін»  деген сөз «субъектілерінің түрлерін» деген сөздермен ауыстырылсын;
«3.1. Сектораралық өзара іс-әрекет (мемлекеттік органдар арасындағы келісімдер негізінде)» деген кіші бөлімде:
«3.1.1. Салықтық әкімшілендіруді жақсарту және қоғамның салық қызметі органдарының жұмысына қанағаттану деңгейін өсіру жолымен салықтардың толық түсуін қамтамасыз ету» деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қаржымині іске асыратын іс-шаралар
Салааралық үйлестіруді талап ететін іс-шаралар
БАҚ арқылы салық мәселелері жөнінде ақпараттандыруды арттыру, Салық органдарының ІТ-жүйелерін жаңғырту
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі - ақпарат көлемін келісу, мемлекеттік сатып алуға тендерлерді уақтылы өткізу, қызметтерді берушілермен шарттар жасасу, Қаржы министрлігінің ұсыныстарын келісу.
»;
«Халықаралық стандарттарға жауап беретін, ұсынылатын қызмет көрсетулердің сапасына бағдарланған тұрақты, тиімді қызмет ететін кеден жүйесін қалыптастыру» деген 3.1.2-кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қаржымині іске асыратын іс-шаралар
Салааралық үйлестіруді талап ететін іс-шаралар
Кедендік ресімдеу үшін заманауи интеграцияланған ақпараттық жүйені және мынадай сипаттары бар бақылауды дамыту және енгізу:
1) электрондық үкімет ақпараттық жүйесін қолдану;
2) мемлекеттік және арнайы органдармен ведомствоаралық
ақпараттық өзара іс-қимыл жасау.
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі - берілетін рұқсат құжаттарының электрондық тізілімін жүргізу, берілген рұқсат құжаттары бойынша тауарларды ресімдеу мониторингі, көліктік құралдары туралы ақпаратпен алмасу.
»;
«Мемлекеттік органның Стратегиялық бағытындары мен мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі» деген 3.2-кіші бөлімде:
«Бюджеттің атқарылу сапасын жақсарту» деген 1-стратегиялық бағыттың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1-стратегиялық бағыт. Бюджеттің атқарылу сапасын жақсарту  және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін ұлғайту»;
«Салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағыттың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«2-стратегиялық бағыт. Салық жүйесін жетілдіру және салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
«Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген 3-стратегиялық бағыттың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«3-стратегиялық бағыт. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
«Банкроттық саласындағы реттеу тиімділігін арттыру» деген 6-стратегиялық бағыт мынадай редакцияда жазылсын:
«

в Цели 7.1. "Противодействие легализации (отмыванию) незаконных доходов и финансированию терроризма":
в строке "Целевой индикатор" после слов "системой финансового мониторинга" дополнить словом "видов";
в подразделе 3.1. "Межсекторальное взаимодействие (на основе соглашений между государственными органами)":
подраздел 3.1.1. "Обеспечение полноты поступления налогов путем улучшения налогового администрирования и роста уровня удовлетворенности общества деятельностью органов налоговой службы" изложить в следующей редакции:
"
Мероприятия, реализуемые МФ
Мероприятия, требующие
межотраслевой координации
Повышения информированности по
налоговым вопросам посредством СМИ.
Модернизация IТ-систем налоговых
органов.
Министерство связи и информации
Республики Казахстан - согласование
объемов информации, своевременность
проведения тендеров на государственные
закупки, заключение договоров с
поставщиками услуг, согласование
предложений Министерства финансов.
";
подраздел 3.1.2. "Формирование устойчивой, эффективно функционирующей таможенной системы, отвечающей международным стандартам, ориентированной на качество предоставляемых услуг" изложить в следующей редакции:
"
Мероприятия, реализуемые МФ
Мероприятия, требующие межотраслевой
координации
Развитие и внедрение современной
интегрированной информационной
системы для таможенного оформления и
контроля со следующими
характеристиками:
1) применение информационных
систем электронного правительства;
2) межведомственное информационное
взаимодействие с государственными и
специальными органами.
Министерство индустрии и новых технологий
Республики Казахстан, Министерство
здравоохранения Республики Казахстан,
Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан, Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан,
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан - ведение
электронного реестра выдаваемых
разрешительных документов, мониторинг
оформления товаров по выданным
разрешительным документам, обмен
информацией о транспортных средствах.
";
в подразделе 3.2. "Соответствие стратегических направлений и целей государственного органа стратегическим целям государства":
заголовок Стратегического направления 1. "Улучшение качества исполнения бюджета" изложить в следующей редакции:
"Стратегическое направление 1. Улучшение качества исполнения бюджета и увеличение активов Национального фонда Республики Казахстан";
заголовок Стратегического направления 2. "Повышение эффективности деятельности органов налоговой службы" изложить в следующей редакции:
"Стратегическое направление 2. Совершенствование налоговой системы и повышение эффективности деятельности органов налоговой службы";
заголовок Стратегического направления 3. "Повышение эффективности деятельности таможенных органов" изложить в следующей редакции:
"Стратегическое направление 3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";
Стратегическое направление 6. "Повышение эффективности регулирования в сфере банкротства" изложить в следующей редакции:
"

6.1 -мақсат. Заңды тұлғалардың банкроттығы тетіктерін жетілдіру және төлемге қабілетсіз ұйымдарды қаржы-экономикалық сауықтыру деңгейін арттыру
Екінші басымдық «Қазақстан экономикасын тұрлаулы экономикалық өрлеудің іргетасы ретінде одан әрі жаңарту мен әртараптандыру» 2.4. Медетшілік жасау немесе банкроттық туралы шешім шығарған кезде біртұтас өлшемдер қолданылуы керек. «Банкроттық шығынды мемлекеттік кәсіпорындардың қызметін қалпына келтіру мүмкіндігі қалмаған жағдайда жасалатын соңғы қадам болуға тиіс».
Ел Президентінің «Қазақстанның әлемдегі бәсекеге барынша қабілетті 50 елдің қатарына кіру стратегиясы. «Қазақстан өз дамуындағы жаңа серпіліс жасау қарсаңында» атты 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына жолдауы.
2012 жылға қарай заңды тұлғалардың банкроттығы тетіктерін жетілдіру.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспары.
»;
«Мемлекеттік орган қызметінің қамтамасыз ету бойынша қызметтерге жолданған бюджеттік бағдарлама» деген 6-бөлімде:
001 «Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуына бақылауды қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
002 «Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру» бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «26 000» деген сандар «24 378» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу» бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
Мақсатында:
«6.1. Төлеу қабілеті жоқ ұйымдарды қаржылық-экономикалық сауықтыру және дәрменсіз борышкерлерді жою» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«6.1. Заңды тұлғалардың банкроттығы тетіктерін жетілдіру және төлемге қабілетсіз ұйымдарды қаржылық-экономикалық сауықтыру деңгейін арттыру»;
2010 жыл бағанында:
«Сапа көрсеткіштері» деген жолдағы «91» деген сандар «85» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «91» деген сандар «85» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «131 938» деген сандар «130 302» деген сандармен ауыстырылсын;
Әкімшімен және мынадай мазмұндағы 004 «Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптама жүргізу» бюджеттік бағдарламасымен (кіші бағдарламасымен) толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
004 Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптама жүргізу
Сипаттамасы
Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптама жүргізу
Стратегиялық бағыт
Мақсаты
Міндеті
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жылдың жоспары)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуді немесе түзетуді сондай-ақ қажетті сараптама жүргізуді қаржыландыру
мың теңге
700 000
700 000
700 000
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін дайындау және сараптау
%
100
100
100
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
700 000
700 000
700 000
»;
мынадай мазмұндағы әкімшімен және 008 «Бюджеттік инвестициялық жобаларға мониторинг жүргізу» деген бюджеттік бағдарламасымен (кіші бағдарламамен) толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
008 Бюджеттік инвестициялық жобаларға мониторинг жүргізу
Сипаттамасы
Бюджеттік инвестициялық жобаларға мониторинг жүргізу
Стратегиялық бағыт
Мақсаты
Міндеті
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жылдың жоспары)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Бюджеттік инвестициялық жобаларға мониторинг жүргізу
Мың теңге
11 550
54 503
58 863
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Белгіленген мерзімде бюджеттік инвестициялық жобалардың мониторингін жүргізу
%
100
100
100
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
Мың теңге
11 550
54 503
58 863
»;
«009 Кинология орталығының қызметтері» бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
Стратегиялық бағытында:
«3. Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;

Цель 6.1.
Усовершенствование
механизма банкротства
юридических лиц и
повышение уровня
финансово-экономичес-
кого оздоровления
неплатежеспособных
организаций
Второй приоритет "Дальнейшая
модернизация и диверсификация
экономики Казахстана как
фундамент устойчивого
экономического роста"
2.4. Должны применяться
единые критерии при принятии
решений о реабилитации или
банкротстве. "Банкротство
должно быть последним шагом
при невозможности
восстановить деятельность
убыточных государственных
предприятий".
Послание Президента страны народу
Казахстана от 1 марта 2006 года
"Стратегия вхождения Казахстана в
число 50 — наиболее
конкурентоспособных стран мира.
Казахстан на пороге нового рывка
вперед в своем развитии".
Усовершенствование механизмов банкротства юридических лиц к 2012 году.
Стратегический план развития
Республики Казахстан до 2020
года, утвержденный Указом
Президента Республики Казахстан
от 1 февраля 2010 года № 922.
";
в разделе 6. "Бюджетная программа, направленная на предоставление услуг по обеспечению деятельности государственного органа":
Бюджетную программу (подпрограмму) 001 "Обеспечение исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета" изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в Бюджетной программе (подпрограмме) 002 "Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "26 000" заменить цифрами "24 378";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 003 "Проведение процедур ликвидации и банкротства":
в Цели:
строку "6.1. Финансово-экономическое оздоровление неплатежеспособных организаций и ликвидация несостоятельных должников" изложить в следующей редакции:
"6.1. Усовершенствование механизма банкротства юридических лиц и повышение уровня финансово-экономического оздоровления неплатежеспособных организаций";
в графе 2010 год:
в строке "Показатели качества" цифры "91" заменить цифрами "85";
в строке "Показатели результата" цифры "91" заменить цифрами "85";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "131 938" заменить цифрами "130 302";
дополнить администратором и Бюджетной программой (подпрограммой) 004 "Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов" следующего содержания:
"
Администратор
бюджетной
программы
Министерство финансов Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
004 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых
экспертиз технико-экономических обоснований республиканских
бюджетных инвестиционных проектов
Описание
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых
экспертиз технико-экономических обоснований республиканских
бюджетных инвестиционных проектов
Стратегическое
направление
Цель
Задача
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего
года)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Финансирование
разработки или
корректировки, а
также проведения
необходимых
экспертиз технико-
экономических
обоснований
республиканских
бюджетных
инвестиционных
проектов
тыс.
тенге
700 000
700 000
700 000
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Подготовка и
экспертиза технико-
экономических
обоснований
республиканских
бюджетных
инвестиционных
проектов
%
100
100
100
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
700 000
700 000
700 000
";
дополнить администратором и Бюджетной программой (подпрограммой) 008 "Проведение мониторинга бюджетных инвестиционных проектов" следующего содержания:
"
Администратор
бюджетной
программы
Министерство финансов Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
008 Проведение мониторинга бюджетных инвестиционных проектов
Описание
Проведение мониторинга бюджетных инвестиционных проектов
Стратегическое
направление
Цель
Задача
Показатели
Наименование
Ед.
изм
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего
года)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Проведение
мониторинга
бюджетных
инвестиционных
проектов
тыс.
тенге
11 550
54 503
58 863
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Проведение
мониторинга
бюджетных
инвестиционных
проектов в
установленные сроки
%
100
100
100
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
11 550
54 503
58 863
";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 009 "Услуги кинологического центра":
в Стратегическом направлении:
строку "3. Повышение эффективности деятельности таможенных органов" изложить в следующей редакции:
"3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";

«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «76 129» деген сандар «78 503» деген сандармен ауыстырылсын;
«010 Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві» бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
Көлем көрсеткіштеріндегі «38 182 756» деген сандар «43 779 364» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «38 182 756» деген сандар «43 779 364» деген сандармен ауыстырылсын;
«013 Үкіметтік борышқа қызмет көрсету» бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы) «101 Қарыздарды орналастырғаны үшін комиссиялар төлеу» деген кіші бағдарламамен толықтырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «121 000 000» деген сандар «95 360 386» деген сандармен ауыстырылсын;
«014 Кеден қызметін жаңғырту» бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
Стратегиялық бағытында:
«3. Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
Көлем көрсеткіштерінде:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Консалтингтік қызмет көрсетулер (ТЭН әзірлеуді қоса алғанда)» деген жолдағы «243 113» деген сандар «37 367» деген сандармен ауыстырылсын;
«Негізгі құрал-жабдық тауарларын сатып алу (арнаулы жабдықтар)» деген жолдағы «30 600» деген сандар «21 166» деген сандармен ауыстырылсын;
«Материалдық емес активтерді сатып алу» деген жолдағы «144 840» деген сандар алынып тасталсын;
«Басқаша тауарлар сатып aлу» деген жолдағы «4 556» деген сандар алынып тасталсын;
«Шетелге таныстырмалы және оқыту сапарлары мен турлар» деген жол «12 870» деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Операциялық шығыстар
мың теңге
48 864
»;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «423 109» деген сандар «120 267» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Жекешелендіру, мемлекеттік мүлікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет, осымен байланысты дауларды реттеу» бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «438 355» деген сандар «383 455» деген сандармен ауыстырылсын;
017 «Министрліктер үйі» ғимаратын күтіп ұстау және сақтандыру» бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы)» алынып тасталсын;
019 «Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу» бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
Көлем көрсеткіштеріндегі «23 743» деген сандар «12 601» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «23 743» деген сандар «12 601» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу» бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
Көлем көрсеткіштерінде:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелерінің әкімшілік ғимараттарына күрделі жөндеу жүргізу» деген жолдағы «1» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
«Қазынашылық органдары ғимараттарының және әкімшілік ғимараттары үй-жайларын күрделі жөндеу бойынша жобалардың сараптамаларын және жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеу» деген жол «2» деген санмен толықтырылсын;
Нәтиже көрсеткіштерінде:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Қазынашылық комитетінің аумақтық бөлімшелерінің әкімшілік ғимараттарында күрделі жөндеу жұмыстары бойынша жоспарланған жұмыс көлемін уақтылы аяқтау» деген жолдағы «1» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "76 129" заменить цифрами "78 503";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 010 "Резерв Правительства Республики Казахстан":
в Показателях количества цифры "38 182 756" заменить цифрами "43 779 364";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "38 182 756" заменить цифрами "43 779 364";
Бюджетную программу (подпрограмму) 013 "Обслуживание правительственного долга" дополнить подпрограммой 101 "Выплата комиссионных за размещение займов";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "121 000 000" заменить цифрами "95 360 386";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 014 "Модернизация таможенной службы":
в Стратегическом направлении:
строку "3. Повышение эффективности деятельности таможенных органов" изложить в следующей редакции:
"3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";
в Показателях количества:
в графе "2010 год":
в строке "Консалтинговые услуги (включая разработку ТЭО)" цифры "243 113" заменить цифрами "37 367";
в строке "Приобретение товаров, относящихся к основным средствам (спецоборудование)" цифры "30 600" заменить цифрами "21 166";
в строке "Приобретение нематериальных активов" цифры "144 840" исключить;
в строке "Приобретение прочих товаров" цифры "4 556" исключить;
строку "Ознакомительные и учебные поездки и туры за рубеж" дополнить цифрами "12 870";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Операционные расходы
тыс. тенге
48 864
";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "423 109" заменить цифрами "120 267";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 016 "Приватизация, управление государственным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "438 355" заменить цифрами "383 455";
Бюджетную программу (подпрограмму) 017 "Содержание и страхование здания "Дом министерств" исключить;
в Бюджетной программе (подпрограмме) 019 "Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам":
в Показателях количества цифры "23 743" заменить цифрами "12 601";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "23 743" заменить цифрами "12 601";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 021 "Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений Министерства финансов Республики Казахстан":
в Показателях количества:
в графе "2010 год":
в строке "Проведение капитального ремонта в административных зданиях территориальных подразделений казначейства" цифру "1" заменить цифрой "6";
строку "Разработка проектно-сметной документации и экспертизы проектов по капитальному ремонту административных зданий и помещений казначейских органов" дополнить цифрой "2";
в Показателях результата:
в графе "2010 год":
в строке "Своевременное завершение запланированного объема работ по капитальному ремонту в административных зданиях территориальных подразделений Комитета казначейства" цифру "1" заменить цифрой "6";

«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «184 784» деген сандар «244 720» деген сандармен ауыстырылсын;
022 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Көлем көрсеткіштерінде:
«Қаржылық бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша аумақтық бөлімшелері үшін әкімшілік ғимараттар сатып алу» деген жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Кедендік бақылаудың техникалық құралдарын сатып алу (кеден бекеттерін түгел жарақтандыру)
жинақ
46
Көліктік бақылаудың техникалық құралдарын сатып алу
дана
236
Қант дайындау үшін пайдаланылатын шикізатты сәйкестендіру үшін жабдық сатып алу
бірлік
2
»;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «869 020», «1 269 020», «869 020» деген сандар тиісінше «1 401 922», «1 270 310», «870 375» деген сандармен ауыстырылсын;
023 «Кедендік сараптама жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«3. Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
024 «Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Көлем көрсеткіштеріндегі «1 682 348» деген сандар «1 804 675» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «1 682 348» деген сандар «1 804 675» деген сандармен ауыстырылсын;
025 «Оқу-әдістемелік орталығының қызметтері» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«3. Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
Тиімділік көрсеткіштеріндегі «84 477» деген сандар «82 997» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «43 869» деген сандар «47 723» деген сандармен ауыстырылсын;
026 «Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін салу» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«3. Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
Көлем көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Шығыс Қазақстан облысында Бірыңғай бақылау-өткізу пунктінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, Мемлекеттік сараптамадан өткізу және құрылысын бастау
объект
1
Шығыс Қазақстан, Жамбыл және Алматы облыстарында кеден бекеттерін қайта жаңарту жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу, Мемлекеттік сараптамадан өткізу және құрылысын бастау
объект
4
Оңтүстік Қазақстан облысында кеден бекетінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, Мемлекеттік сараптамадан өткізу және құрылысын бастау
объект
1
Жамбыл облысында «Нововоскресеновка» Бірыңғай бақылау-өткізу пунктінің құрылысын аяқтау
объект
1
Алматы, Жамбыл, Маңғыстау, Оңтүстік Қазақстан, Шығыс Қазақстан облыстарында тез тұрғызылатын қызметтік тұрғын үйлердің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, Мемлекеттік сараптамадан өткізу және құрылысын бастау
объект

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "184 784" заменить цифрами "244 720";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 022 "Материально техническое оснащение Министерства финансов Республики Казахстан":
в Показателях количества:
строку "Приобретение административных зданий для территориальных подразделений Комитета финансового контроля по Северо-Казахстанской области" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"
Приобретение технических
средств таможенного
контроля (дооснащение
таможенных постов)
комплект
46
Приобретение технических
средств транспортного
контроля
шт.
236
Приобретение оборудования
для идентификации сырья,
используемого при
изготовлении сахара
ед.
2
";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "869 020", "1 269 020", "869 020" заменить соответственно цифрами "1 401 922", "1 270 310", "870 375";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 023 "Проведение таможенной экспертизы":
в Стратегическом направлении:
строку "3. Повышение эффективности деятельности таможенных органов" изложить в следующей редакции:
"3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 024 "Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения":
в Показателях количества цифры "1 682 348" заменить цифрами "1 804 675";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "1 682 348" заменить цифрами "1 804 675";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 025 "Услуги учебно-методического центра":
в Стратегическом направлении:
строку "3. Повышение эффективности деятельности таможенных органов" изложить в следующей редакции:
"3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";
в Показателях эффективности цифры "84 477" заменить цифрами "82 997";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "43 869" заменить цифрами "47 723";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 026 "Строительство объектов таможенного контроля и таможенной инфраструктуры":
в Стратегическом направлении:
строку "3. Повышение эффективности деятельности таможенных органов" изложить в следующей редакции:
"3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";
Показатели количества дополнить строками следующего содержания:
"
Разработка проектно-сметной
документации, проведение
Государственной экспертизы и начало
строительства Единого
контрольно-пропускного пункта в
Восточно-Казахстанской области
объектов
1
Разработка проектно-сметной
документации, проведение
Государственной экспертизы и начало
строительства по проекту
реконструкции таможенных постов в
Восточно-Казахстанской, Жамбылской
и Алматинской областях
объектов
4
Разработка проектно-сметной
документации, проведение
Государственной экспертизы и начало
строительства таможенного поста в
Южно-Казахстанской области
объектов
1
Завершение строительства Единого
контрольно-пропускного пункта
объектов
1
"Нововоскресеновка" в Жамбылской
области
Разработка проектно-сметной
документации, проведение
Государственной экспертизы и начало
строительства быстровозводимых
служебных жилых домов в
Алматинской, Жамбылской,
Мангистауской, Южно-Казахстанской,
Восточно-Казахстанской областях
объектов

430
Алматы облысында инженерлік қамтамасыз ете отырып, 18 пәтерлі тұрғын үйлердің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, Мемлекеттік сараптамадан өткізу және құрылысын бастау
объект
4
»,
Тиімділік көрсеткіштеріндегі «215 039» деген сандар «8 886» деген сандармен ауыстырылсын;
Нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Шекара маңы аудандарындағы кеден органдарының қызметкерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету
объект
434
»,
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «860 156» деген сандар «3 954 073» деген сандармен ауыстырылсын;
029 «Қазынашылықтың ақпараттық жүйесін құру» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«1. Бюджеттік атқарылу сапасын жақсарту» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Бюджеттің атқарылу сапасын жақсарту және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының активтерін ұлғайту»;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «270 427» деген сандар «350 122» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «КААЖ» және «Электрондық кеден» ақпараттық жүйесін құру» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«3. Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
Көлем көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«КААЖ-2 БҚҚ» әзірлеу және енгізу
қызмет
3
»;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген деген жолдағы «250 501» деген сандар «477 886» деген сандармен ауыстырылсын;
033 «Электрондық мемлекеттік сатып алу» автоматтандырылған интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«1. Бюджеттік атқарылу сапасын жақсарту» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Бюджеттің атқарылу сапасын жақсарту және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының активтерін ұлғайту»;
әкімшімен және мынадай мазмұндағы 035 «Қазынашылық объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламамен (кіші бағдарламамен) толықтырылсын:
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
035 Қазынашылық объектілерін салу және реконструкциялау
Сипаттамасы
Әкімшілік ғимарат салу
Стратегиялық бағыт
Мақсаты
Міндеті
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жылдың жоспары)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Талдықорған қаласында Алматы облысы бойынша ҚД-ның Әкімшілік ғимаратына жапсарлас құрылыс салудың жобалау-іздестіру жұмыстарын, техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу және мемлекеттік сараптама жүргізу
дана
1
Талдықорған қаласында Алматы облысы бойынша ҚД-ның Әкімшілік ғимаратына жапсарлас құрылыс салу
дана
1
Сапа көрсеткіштері
Талдықорған қаласында Алматы облысы бойынша ҚД-ның Әкімшілік ғимаратына жапсарлас құрылыс салу үшін ЖІЖ, ТЭН және мемлекеттік сараптаманы уақтылы дайындау
%
100
Талдықорған қаласында Алматы облысы бойынша ҚД-ның Әкімшілік ғимаратына жапсарлас құрылыс салу жөніндегі жұмыстардың жоспарланған көлемін уақтылы аяқтау
%
100
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазынашылық жүйесінің қауіпсіздік талаптарына сай келетін меншікті әкімшілік ғимараттары
дана
1
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

430
Разработка проектно-сметной
документации, проведение
Государственной экспертизы и начало
строительства 18-ти квартирных
жилых домов с инженерным
обеспечением в Алматинской области
объектов
4
";
в Показателях эффективности цифры "215 039" заменить цифрами "8 886";
Показатели результата дополнить строкой следующего содержания:
"
Обеспечение жильем сотрудников
таможенных органов в приграничных
районах
объектов
434
";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "860 156" заменить цифрами "3 954 073";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 029 "Создание информационной системы казначейства":
в Стратегическом направлении:
строку "1. Улучшение качества исполнение бюджета" изложить в следующей редакции:
"1. Улучшение качества исполнение бюджета и увеличение активов Национального фонда Республики Казахстан";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "270 427" заменить цифрами "350 122";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 031 "Создание информационной системы "ТАИС" и "Электронная таможня":
в Стратегическом направлении:
строку "3. Повышение эффективности деятельности таможенных органов" изложить в следующей редакции:
"3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";
Показатели количества дополнить строкой следующего содержания:
"
Разработка и внедрение "ППО
ТАИС-2"
услуга
3
";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "250 501" заменить цифрами "477 886";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 033 "Развитие автоматизированной, интегрированной информационной системы "Электронные государственные закупки":
в Стратегическом направлении:
строку "1. Улучшение качества исполнение бюджета" изложить в следующей редакции:
"1. Улучшение качества исполнение бюджета и увеличение активов Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором и Бюджетной программой (подпрограммой) 035 "Строительство и реконструкция объектов Казначейства" следующего содержания:
"
Администратор
бюджетной
программы
Министерство финансов Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
035 Строительство и реконструкция объектов Казначейства
Описание
Строительство административного здания
Стратегическое
направление
Цель
Задача
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего
года)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Разработка проектно-
изыскательских работ,
технико-экономического
обоснования и
проведение
Государственной
экспертизы на
строительство
пристройки к
административному
зданию ДК по
Алматинской области
г. Талдыкорган
шт.
1
Строительство
пристройки к
административному
зданию ДК по
Алматинской области
г. Талдыкорган
шт.
1
Показатели
качества
Своевременная
подготовка ПИР,
технико-экономического
обоснования и
Государственной
экспертизы для
строительства
пристройки к
административному
зданию ДК по
Алматинской области
г. Талдыкорган
%
100
Своевременное
завершение
запланированного
объема работ по
строительству
пристройки к
административному
зданию ДК по
Алматинской области в
г. Талдыкорган
%
100
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Собственные
административные
здания,
соответствующие
требованиям
безопасности системы
казначейства
шт.
1
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

80 755
3 723
»;
036 «Салық заңнамасын өзгертуге байланысты салық органдарының ақпараттық жүйелерін жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«2. Салық қызметі органдарының қызметтерінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Салық жүйесін жетілдіру және салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
Көлем көрсеткіштерінде:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Серверлік жабдықтарды сатып алу» деген жол «8» деген санмен толықтырылсын;

80 755
3 723
";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 036 "Модернизация информационных систем Налоговых органов, связанных с изменением налогового законодательства":
в Стратегическом направлении:
строку "2. Повышение эффективности деятельности органов налоговой службы" изложить в следующей редакции:
"2. Совершенствование налоговой системы и повышение эффективности деятельности органов налоговой службы";
в Показателях количества:
в графе "2010 год":
строку "Приобретение серверного оборудования" дополнить цифрой "8";

«Жаңартылатын кіші жүйелердің саны» деген жолдағы «13» деген сандар «15» деген сандармен ауыстырылсын;
«Компьютермен жабдықтау» деген жол «2 542» деген сандармен толықтырылсын;
«Жалғаспалы жабдықтарды сатып алу» деген жол «145» деген сандармен толықтырылсын;
«Лицензиялық бағдарламалармен қамтамасыз ету» деген жол «1» деген санмен толықтырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
мына:
«
«Doing Business» рейтингінің «Салық салу» индикаторындағы «Салық төлеушілерге салық міндеттерін орындауға қажетті уақыт» көрсеткіші
жыл ішіндегі сағат
271
271
250
230

в строке "Количество модернизируемых подсистем" цифры "13" заменить цифрами "15";
строку "Компьютерное оборудование" дополнить цифрами "2 542";
строку "Приобретение сопутствующего оборудования" дополнить цифрами "145";
строку "Лицензионное ПО" дополнить цифрой "1";
в Показателях эффективности:
строку
"
Показатель
"Время, необходимое
налогоплательщикам для
выполнения налоговых
обязательств" в индикаторе
"Налогообложения" рейтинга
"Doing Business"
Час
в год
271
271
250
230

210
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
«Doing Business» рейтингінің «Салық салу» индикаторы
позиция
61
52
50
48
46
»;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «677 501» деген сандар «1 845 161» деген сандармен ауыстырылсын;
040 «Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарын құру» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«2. Салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Салық жүйесін жетілдіру және салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;

210
"
изложить в следующей редакции:
"
Индикатор
"Налогообложение" рейтинга
"Doing Business"
позиция
61
52
50
48
46
";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "677 501" заменить цифрами "1 845 161";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 040 "Строительство центров приема и обработки информации налоговых органов":
в Стратегическом направлении:
строку "2. Повышение эффективности деятельности органов налоговой службы" изложить в следующей редакции:
"2. Совершенствование налоговой системы и повышение эффективности деятельности органов налоговой службы";

Көлем көрсеткіштеріндегі «9» деген сан «10» деген сандармен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштеріндегі «61 171» деген сандар «59 403» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «550 543» деген сандар «594 030» деген сандармен ауыстырылсын;
әкімшімен және мынадай мазмұндағы 042 «Жаңа бастамаларға арналған шығыстар» деген бюджеттік бағдарламамен (кіші бағдарламамен) толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
042 Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
Сипаттамасы
Стратегиялық бағыт
Мақсаты
Міндеттері
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жылдың жоспары)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
322 113 468
264 547 566
»;
055 «Қаржылық бақылау жүргізудің ақпараттық жүйесін құру және дамыту» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қаржы мониторингі субъектілерін қаржы мониторингі жүйесімен қамту» деген жолдағы «субъектілерін» деген сөздер «субъектілерінің түрлерін» сөздермен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «20 312» деген сандар «399 706» деген сандармен ауыстырылсын;
061 «е-Қаржымині» интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесін жасау» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «3 288 080» деген сандар «2 113 049» деген сандармен ауыстырылсын;
062 «Ақпараттық-есептеу орталығы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Көлем көрсеткіштеріндегі «161 967» деген сандар «117 820» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «161 967» деген сандар «117 820» деген сандармен ауыстырылсын;
067 «Саяси партияларды қаржыландыру» бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламада):
Нәтиже көрсеткіштеріндегі «784 639» деген сандар «5 217 850» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «784 639» деген сандар «5 217 850» деген сандармен ауыстырылсын;
070 «Байқоңыр» кешенінің жалға алынған мүлігін есепке алу» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «15 933» деген сандар «16 643» деген сандармен ауыстырылсын;
071 «Байқоңыр» кешенінің объектілерін бағалау және жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):

в Показателях количества цифру "9" заменить цифрами "10";
в Показателях эффективности цифры "61 171" заменить цифрами "59 403";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "550 543" заменить цифрами "594 030";
дополнить администратором и Бюджетной программой (подпрограммой) 042 "Расходы на новые инициативы" следующего содержания:
"
Администратор
бюджетной
программы
Министерство финансов Казахстан Республики
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
042 Расходы на новые инициативы
Описание
Стратегическое
направление
Цель
Задача
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего
года)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
322 113 468
264 547 566
";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 055 "Создание и развитие информационной системы финансового мониторинга":
в Показателях результата:
в строке "Охват системой финансового мониторинга субъектов финансового мониторинга" после слов "системой финансового мониторинга" дополнить словом "видов";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "20 312" заменить цифрами "399 706";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 061 "Создание интегрированной автоматизированной информационной системы "е-Минфин":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "3 288 080" заменить цифрами "2 113 049";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 062 "Увеличение уставного капитала АО "Информационно-учетный центр":
в Показателях количества цифры "161 967" заменить цифрами "117 820";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "161 967" заменить цифрами "117 820";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 067 "Финансирование политических партий":
в Показателях результата цифры "784 639" заменить цифрами "5 217 850";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "784 639" заменить цифрами "5 217 850";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 070 "Учет арендованного имущества комплекса "Байконур":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "15 933" заменить цифрами "16 643";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 071 "Оценка объектов комплекса "Байконур" и регистрация прав на недвижимое имущество":

«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «340 380» деген сандар «337 359» деген сандармен ауыстырылсын;
072 «Салық әкімшілігін жүргізуді реформалау» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«2. Салық қызметі органдары қызметтерінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Салық жүйесін жетілдіру және салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
Көлем көрсеткіштерінде:
«Жалпыламаның мәлімдеме, қауіптің жүйесі басқармасының методология жасауы» деген жолдағы «2» деген сан алынып тасталсын;
«Қосылған құн салығының және салық төлеушілермен жұмыс жетілдіру оқу айналымдар» деген жолдағы «2» деген сан алынып тасталсын;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «396 661» деген сандар «35 706» деген сандармен ауыстырылсын;
104 «Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
Стратегиялық бағытында:
«3. Кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру»;
«Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар» деген жолдағы «7 833 306» деген сандар «7 428 737» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бюджет шығыстарының жиынтығы» деген кесте осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі шығыстарын стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері және 2010 - 2012 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалар бойынша бөлу» деген кесте осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 1419 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
001 Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету
Сипаттамасы
Бюджеттік заңнаманы жетілдіру. Бюджетті жоспарлау, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы, бюджеттердің атқарылуы жөніндегі бюджеттік есептілік бөлігінде жұмысты және ішкі қаржылық бақылау саласында әдістемелік басқаруды жүзеге асыру
Республикалық бюджеттің атқарылуын, республикалық бюджеттен бюджеттердің атқарылуы жөніндегі бюджеттік есептілік деректерінің негізінде бөлінген нысаналы трансферттерді жергілікті атқарушы органдардың игеруін факторлық талдау
Дұрыс, толық нормативтік құқықтық базаға сәйкес келетін бюджеттердің атқарылуы туралы ай сайынғы, тоқсандық және жылдық есептілікті қалыптастыру және беру. Мемлекеттік қаржының статистикасын жүргізу. Мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен, халықаралық қаржы ұйымдарымен, өзге де заңды және жеке тұлғалармен бюджеттік есептілік және мемлекеттік қаржының статистикасы мәселелері бойынша өзара іс-әрекет етуді қамтамасыз ету
Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет, аудиторлық қызметті лицензиялау жүйесін дамыту, реттеу және жетілдірудің мемлекеттік стратегиясын іске асыру
Мемлекеттік сатып алу саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру. Мемлекеттік сатып алу туралы мәліметтерді электрондық түрде мемлекеттік сатып алудың республикалық Веб-сайтында жариялануы, кейіннен осы мәліметтердің қағаз тасығышта жариялануы жөніндегі қызметтер
Қаржы министрлігінің есептеу техникасының және телекоммуникациялық жабдығының және қолданыстағы ақпараттық жүйелерінің өміршеңдік кезеңін қолдау
Кедендік бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруды қамтамасыз ету. Құбыр көлігін пайдалана отырып және электр беру желілері бойынша тауарларды қоса алғанда Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу мен кедендік бақылау. Энергия ресурстарын санауыштардың көрсеткіштерін алу және елден тысқары радиациялық бақылауды жүргізу. Департаменттер мен кеден бекеттерінің әкімшілік ғимараттарына жыл сайынғы ағымдағы жөндеуді жүргізу. Кеден органдарының ақпараттық жүйелерін алып жүру. Кеден органдарының қызметкерлерінің біліктілігін арттыру. Үкіметтік емес ұйымдар үшін әлеуметтік тапсырыс. Ұлттық және экономикалық қауіпсіздікті арттыру мақсатында құқық қорғау қызметін күшейту және жетілдіру. Кедендік бақылаудың техникалық құралдарын сатып алу, жабдықтарды жөндеу және техникалық қызмет көрсету, өлшем құралдарына мемлекеттік тексеру жүргізу
Салық бақылауын жүзеге асыру, салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің толық түсуін, Қазақстан Республикасының экономикалық қауіпсіздігін, сондай-ақ этил спирті мен алкоголь өнімінің, темекі бұйымдарының, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеуді қамтамасыз ету, халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру. Бұқаралық ақпарат құралдары арқылы, буклеттерді, жадынамалар мен салық қызметтерін көрсету стандарттарын тарату арқылы салық салуға байланысты мәселелерді түсіндіру. Бланкілік өнімдерге, пломбаларға қажеттілікті толық қамтамасыз ету
Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуына, мемлекеттік мекемелердің, шоттарына қызмет көрсету, республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен мемлекеттік мекемелер ұсынған құжаттардың заңнамаға сәйкестігін тексеру. Бюджетті атқару, бюджетті атқару бойынша есептілік және есептілікті жүргізу, мемлекеттік бюджеттің және Ұлттық қордың атқарылуы бойынша қаржылық операцияларды орындау, бюджет ақшасын басқару кезінде алдын-ала және ағымдағы бақылау
Мемлекеттік қаржы ресурстардың пайдалану кезінде сәйкестікке, қаржылық есептілікке, мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру
Төлем қабілетсіз және дәрменсіз ұйымдар мониторингі. Банкроттық рәсімдерінің: конкурстық және оңалту өндірістерінің орындалуын және орындалуын бақылауды қамтамасыз ету, сырттан байқау, жалған және әдейі банкроттық белгілерін анықтау; лицензиялау; сыртқы алушыларға көрсетілетін қызметтер
Біліктілікті арттыру
Мемлекеттік мүлікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
Заңсыз табыстарды жария ету (жылыстату) мен терроризмді қаржыландыруға қарсы Іс-әрекеттерді қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жылдың жоспары)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "340 380" заменить цифрами "337 359";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 072 "Реформирование системы налогового администрирования":
в Стратегическом направлении:
строку "2. Повышение эффективности деятельности органов налоговой службы" изложить в следующей редакции:
"2. Совершенствование налоговой системы и повышение эффективности деятельности органов налоговой службы";
в Показателях количества:
в строке "Разработка методологии по системе управления рисками, всеобщему декларированию" цифру "2" исключить;
в строке "Учебные туры по совершенствованию работы с налогоплательщиками и налогу на добавленную стоимость" цифру "2" исключить;
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "396 661" заменить цифрами "35 706";
в Бюджетной программе (подпрограмме) 104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом":
в Стратегическом направлении:
строку "3. Повышение эффективности деятельности таможенных органов" изложить в следующей редакции:
"3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности деятельности таможенных органов";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "7 833 306" заменить цифрами "7 428 737";
таблицу "Свод бюджетных расходов Министерства финансов Республики Казахстан" изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
таблицу "Распределение расходов Министерства финансов по стратегическим направлениям, целям, задачам и бюджетным программам на 2010 — 2012 годы" изложить в новой редакции, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2010 года № 1419
Администратор
бюджетной
программы
Министерство финансов Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
001 Обеспечение бюджетного планирования, исполнения и контроля за
исполнением государственного бюджета
Описание
Совершенствование бюджетного законодательства. Осуществление
методологической работы в области бюджетного планирования, исполнения
республиканского и местных бюджетов, отчетности об исполнении бюджетов
и методологическое руководство в сфере осуществления внутреннего
финансового контроля
Факторный анализ исполнения республиканского бюджета и освоения
местными исполнительными органами целевых трансфертов, выделенных из
республиканского бюджета, на основе данных бюджетной отчетности об
исполнении бюджетов
Формирование и представление достоверной, полной, соответствующей
нормативной правовой базе ежемесячной, квартальной и годовой отчетности
об исполнении бюджетов. Ведение статистики государственных финансов.
Обеспечение взаимодействия с государственными органами, местными
исполнительными органами, Национальным Банком Республики Казахстан,
международными финансовыми организациями, иными юридическими и
физическими лицами по вопросам бюджетной отчетности и статистики
государственных финансов
Реализация государственной стратегии развития, регулирования и
совершенствования системы бухгалтерского учета и финансовой отчетности,
аудиторской деятельности, лицензирования аудиторской деятельности
Формирование государственной политики в области государственных
закупок. Услуги по опубликованию сведений по государственным закупкам в
электронном виде на республиканском Веб-сайте государственных закупок с
последующим опубликованием данных сведений на бумажном носителе
Поддержание жизненного цикла вычислительной техники и
телекоммуникационного оборудования и действующих информационных систем
Министерства финансов
Обеспечение формирования и реализация государственной политики в
области таможенного контроля. Таможенное оформление и таможенный
контроль товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную
границу Республики Казахстан, включая товары с использованием
трубопроводного транспорта и по линиям электропередач. Снятие показаний
счетчиков энергоресурсов и проведение радиационного контроля за
пределами страны. Ежегодное проведение текущего ремонта
административных зданий Департаментов и таможенных постов.
Сопровождение информационных систем таможенных органов. Повышение
квалификации сотрудников таможенных органов. Социальный заказ
для неправительственных организаций. Усиление и совершенствование
правоохранительной деятельности в целях повышения национальной и
экономической безопасности. Приобретение технических средств
таможенного контроля, ремонт и техническое обслуживание оборудования,
проведение государственной поверки средств измерений
Осуществление налогового контроля, обеспечение полноты поступления
налогов и других обязательных платежей в бюджет экономической
безопасности Республики Казахстан, а также государственного
регулирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной
продукции, табачных изделий, отдельных видов нефтепродуктов,
осуществление международного сотрудничества. Освещение вопросов,
связанных с налогообложением через средства массовой информации,
распространением буклетов, памяток и стандартов представления налоговых
услуг. Полное обеспечение потребности в бланочной продукции, пломбами
Обслуживание исполнения республиканского и местных бюджетов, счетов
государственных учреждений, проверка документов представленных
администраторами бюджетных программ и государственными учреждениями на
предмет соответствия бюджетному законодательству.
Предварительный и текущий контроль при исполнении бюджета, отчетность
по исполнению бюджета и ведение отчетности, выполнение финансовых
операций по исполнению государственного бюджета и Национального фонда,
управление бюджетными деньгами
Осуществление контроля на соответствие, финансовой отчетности, при
использовании государственных финансовых ресурсов, соблюдения
законодательства Республики Казахстан о государственных закупках
Мониторинг неплатежеспособных и несостоятельных организаций.
Обеспечение исполнения и контроль за исполнением процедур банкротства:
конкурсное и реабилитационное производство, внешнее наблюдение,
выявление признаков ложного и преднамеренного банкротства;
лицензирование; услуги оказываемые внешним получателям
Повышение квалификации
Реализация государственной политики в области управления
государственным имуществом
Обеспечение противодействия легализации (отмыванию) незаконных доходов
и финансированию терроризма
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009
год
(план
текущего
года)
2010
год
2011
год
2012
год

1. Бюджеттік жоспарлауды және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Стратегиялық бағыты
4. Қаржылық ақпараттың сапасы мен қол жетімділігін арттыру
Мақсаты
4.1. Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жүйесін жетілдіру, мемлекеттік мекемелерде де, аудиторлық ұйымдарды ХАС өтуді қамтамасыз ету
Міндеттері
4.1.1. Заңнамалық базаны жақсарту және ХҚЕС бойынша регламенттеуші құжаттармен қамтамасыз ету

1. Услуги по обеспечению бюджетного планирования и исполнения
государственного бюджета
Стратегическое
направление
4. Повышение качества и доступности финансовой информации
Цель
4.1. Совершенствование системы бухгалтерского учета и финансовой
отчетности, в том числе и в государственных учреждениях, и обеспечение
перехода аудиторских организаций на МСА
Задачи
4.1.1. Обеспечение регламентирующими документами по МСФО

4. Кедендік бақылау комитетінің ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт
3. Кеден жүйесін жетілдіру және кеден органдары қызметінің тиімділігін арттыру
Мақсаты
3.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін ұсынылған қызмет көрсетулердің сапасына бағытталған, тұрақты, тиімді қызмет ететін кеден жүйесін қалыптастыру
Міндеттері
3.1.1. Сыртқы экономикалық қызмет қатысушыларына қызмет көрсету уақытын қысқарту
Көлем көрсеткіштері
Кеден органдарының ақпараттық жүйелерін алып жүруді қамтамасыз ету
мың
теңге

4. Обеспечение функционирования информационных систем Комитета таможенного контроля
Стратегическое
направление
3. Совершенствование таможенной системы и повышение эффективности
деятельности таможенных органов
Цель
3.1. Формирование устойчивой, эффективно функционирующей таможенной
системы, отвечающей международным стандартам, ориентированной на
качество предоставляемых услуг
Задача
3.1.1. Сокращение времени обслуживания участников внешнеэкономической
деятельности
Показатели
количества
Обеспечение
сопровождения
информационных систем
таможенных органов
тыс.
тенге

75 980
284 596
2911 компьютерлер, 1330 принтер, 200 серверлермен ақпараты сақтаумен мұрағаттаудың қондырғыларын, желілердің телекомуникациалық жабдықтарының, деректерді беру - 94 спутниктік стансасы, 140 маршрутизаторлар, 39 радиомодемдерді жүйелік-техникалық қолдау
мың теңге
140 860
328 341
Шығыс материалдарын сатып алу (қосалқы бөлшектер, есте сақтау карталары, магниттік тасымалдағыштар, жүйелік фильтрлер және т.б.)
мың.
теңге
26 540
Қолда бар байланыс арналарын, оның ішінде 21 жер үсті байланыс арналарын, 170 спутниктік байланыс арналарын төлеу
мың.
теңге
177 380

75 980
284 596
Системно-техническая
поддержка 2911
компьютеров, 1330
принтеров, более 200
серверов и устройства
хранения и архивации
информации, а также
телекоммуникационного
оборудования сети
передачи данных - 94
спутниковых станций,
более 140
маршрутизаторов, 39
радиомодемов
тыс.
тенге
140 860
328 341
Приобретение расходных
материалов (запасных
частей, карт памяти,
магнитных носителей,
сетевых фильтров и др)
тыс.
тенге
26 540
Оплата имеющихся
каналов связи, в том
числе 21 наземных
каналов связи, 170
спутниковых каналов
связи
тыс.
тенге
177 380

543 688
Сапа көрсеткіштері
Кеден органдарының ақпараттық жүйелерін алып жүруді қамтамасыз ету
Тиімділік көрсеткіштері
Бір жылға бір аумақтық кеден органының ақпараттық жүйесін жүйелік-техникалық қолдауға орташа шығыстар
мың
теңге
5 634
13 134
Бір аумақтық бөлімшеге шығыс материалдарын сатып алуға арналған шығындардың шартты құны
мың
теңге
1 061
Байланыс арналары бойынша шығындардың шартты құны
мың
теңге
2 847
Бір аумақтық кеден бөлімшесіне ақпараттық жүйелерді алып жүруге арналған шығындардың шартты құны
мың
теңге

543 688
Показатели
качества
Бесперебойное
функционирование
информационных систем
таможенных органов
Показатели
эффективности
Средние расходы на
системно-техническую
поддержку
информационных систем
одного территориального
таможенного органа в
год
тыс.
тенге
5 634
13 134
Условная стоимость
затрат на приобретение
расходных материалов на
одно территориальное
таможенное
подразделение
тыс.
тенге
1 061
Условная стоимость
затрат на оплату
каналов связи
тыс.
тенге
2 847
Условная стоимость
затрат на сопровождение
информационных систем
одного территориального
таможенного
подразделения в год
тыс.
тенге

1 130
11 384
Нәтиже көрсеткіштері
Оның кезінде кедендік ресімдеу үшін қажетті құжаттар электронды түрде берілетін электронды декларациялау
%
5. Салықтардың және, бюджетке төленетін басқа да төлемдердің түсуін қамтамасыз ету бойынша қызметтер
Стратегиялық бағыт
2. Салық жүйесін жетілдіру және салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1. Салықтардың толық түсуін салықтық әкімшілендіруді жақсарту жолымен қамтамасыз ету
2.2. Қоғамның салық қызметі органдарының қызметінен қанағаттану деңгейінің өсуін қамтамасыз ету
Міндеттері

1 130
11 384
Показатели
результата
Электронное
декларирование,
при котором документы,
необходимые для
таможенного оформления,
будут предоставляться в
электронном виде
%
5. Услуги по обеспечению поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет
Стратегическое
направление
2. Совершенствование налоговой системы и повышение эффективности
деятельности органов налоговой службы
Цель
2.1. Обеспечение полноты поступления налогов путем улучшения налогового
администрирования
2.2. Обеспечение роста уровня удовлетворенности общества деятельностью
органов налоговой службы
Задачи

6. Қоғамның салық мәселелері бойынша хабардарлық деңгейін арттыру бойынша қызметтер
Стратегиялық бағыт
2. Салық жүйесін жетілдіру және салық қызметі органдары қызметінің тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.2. Қоғамның салық қызметі органдарының қызметінен қанағаттану деңгейінің өсуін қамтамасыз ету
Міндеттері
2.2.1. Берілетін салықтық қызметтердің сапасын арттыру
2.2.2. Қоғамның салық мәселелерінде ақпараттанғандығын арттыру
Көлем көрсеткіштері
Салық қызметі стандарттарын тарату
дана

6. Услуги по повышению информированности общества по налоговым вопросам
Стратегическое
направление
2. Совершенствование налоговой системы и повышение эффективности
деятельности органов налоговой службы
Цель
2.2. Обеспечение роста удовлетворенности общества деятельностью органов
налоговой службы
Задачи
2.2.1. Повышение качества предоставляемых налоговых услуг
2.2.2. Повышение информированности общества в налоговых вопросах
Показатели
количества
Распространение
стандартов налоговых
услуг
шт.