"Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1508 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 136 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.06 № 1026 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру» мемлекеттiк қызмет стандарты бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.06 № 1026 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                          К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1508 қаулысымен
бекітілген
«Бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру» мемлекеттiк қызмет көрсету
стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.04.2013 N 348 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру» мемлекеттік қызметін 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі», 14-кіреберіс мекенжайы бойынша, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.

Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1508. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 136
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 06.08.2012 № 1026 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин".
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 06.08.2012 № 1026 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казакстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2010 года № 1503
Стандарт государственной услуги "Выдача заключений
о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для
включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 15.04.2013 № 348 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин" оказывается Комитетом связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) по адресу: 010000, город Астана, Левый берег, улица Орынбор, дом 8, "Дом Министерств", подъезд 14, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz или через веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.

3. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 651-бабының 3-тармағына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына және «Бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн компьютерлiк жүйенiң техникалық талаптарға сәйкестiгi туралы қорытындыны беру қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1265 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) интернет-ресурсында: www.mtc.gov.kz;
2) ресми ақпарат көздерінде, уәкілетті орган ғимаратында орналасқан стенділерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда;
3) порталда орналастырылады.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты сall-орталығының 1414 немесе 8 (7172) 74-06-85 телефоны арқылы алуға болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің (бұдан әрі – КЖ) техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) беру не уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Уәкілетті органға қағаз жеткізгіштегі қорытындыны алу үшін жүгінген жағдайда қорытынды электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, уәкілетті орган ведомствосының мөрімен расталады.
6. Мемлекеттiк қызмет заңды және жеке тұлғаларға көрсетiледi (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушылар).
7. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтiзбелiк отыз күн ішінде;
2) құжаттарды тапсырғанға дейiн рұқсат етiлген ең ұзақ күту уақыты – 15 минут;
3) мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат етiлген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Жұмыс кестесi:
1) уәкілетті органда демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейiн. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен көрсетіледі;

3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 3 статьи 651 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1265 "Об утверждении Правил выдачи заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин".
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mtс.gov.kz;
2) в официальных источниках информации, на стендах, информационных досках с образцами, размещенными в здании уполномоченного органа;
3) на портале.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра: 1414 или 8 (7172) 74-06-85.
5. Результатом государственной услуги являются выдача заключения о соответствии компьютерной системы (далее - КС) техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин (далее - заключение) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
В случае обращения в уполномоченный орган за получением заключения на бумажном носителе, заключение оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью ведомства уполномоченного органа.
6. Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в течение тридцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до сдачи документов – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) в уполномоченном органе ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттiк қызметті ұсыну орындарында қажеттi құжаттар тiзбесі және оларды толтыру үлгiлерi бар стендiлер, мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпарат болады. Физикалық мүмкiндiгi шектеулi адамдар үшiн жағдайлар көзделген, сондай-ақ отыратын орындар бар.
Порталда мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінде» ұсынылады.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мыналарды ұсынады:
уәкілетті органға:
1) осы стандартқа 2-қосымшада белгіленген нысан бойынша толтырылған сауалнама-өтініш;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама не куәлік;
3) жеке тұлға үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) КЖ функционалдық мүмкіндіктері мен ерекшеліктерінің сипаттамасы;
5) «Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі нұсқаулық;
6) банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, КЖ орнату және іске қосу жөніндегі нұсқаулық;
7) КЖ құрамына кіретін және ақпараттық процеске (ҚР СТ МЕМСТ Р ИСО/МЭК 15408-2006 «Қауіпсіздікті қамтамасыз ету әдістері мен құралдары. Ақпараттық технологиялар қауіпсіздігін бағалау критерийлері») қатысатын фискалдық режимнің, фискалдық жадының техникалық және бағдарламалық құралдарының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі сертификаты;
8) банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, компьютер жүйесiнің функционалдық көшірмесін қамтитын электрондық ақпараттық жеткізгіш;
9) алушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжат.
Жеке басын куәландыратын құжаттарды, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы не куәлікті, өкілдікке өкілеттікті куәландыратын дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (нотариалды куәландырылған жағдайда) ұсыну онда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алуға болатын жағдайларда талап етілмейді;
порталда:
1) осы стандартқа 2-қосымшада белгіленген нысан бойынша алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түріндегі сауалнама-өтініш;

2) на портале – круглосуточно.
10. В местах предоставления государственной услуги имеются стенды с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, информация о порядке оказания государственной услуги. Предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, а также имеются посадочные места.
На портале государственная услуга предоставляется в "личном кабинете" получателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет:
в уполномоченный орган:
1) заполненную анкету-заявление по форме, установленной в приложении 2 к настоящему стандарту;
2) справку либо свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица;
3) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица;
4) описание функциональных возможностей и характеристик КС;
5) инструкцию по эксплуатации модуля "Рабочее место налогового инспектора";
6) инструкцию по установке и запуску КС, за исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций;
7) сертификат соответствия требованиям информационной безопасности технических и программных средств фискального режима, фискальной памяти, входящих в состав КС и участвующих в информационном процессе (СТ РК ГОСТ Р ИСО/МЭК 15408-2006 "Методы и средства обеспечения безопасности. Критерии оценки безопасности информационных технологий");
8) электронный информационный носитель, содержащий функциональную копию компьютерной системы, за исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций;
9) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя получателя.
Представление документов, удостоверяющих личность, справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, удостоверяющих полномочия на представительство (в случае нотариально засвидетельствованного), не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц;
на портале:
1) анкету-заявление по форме, установленной в приложении 2 к настоящему стандарту, в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя;

2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама не куәлік;
3) жеке тұлға үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) КЖ функционалдық мүмкіндіктері мен ерекшеліктерінің сипаттамасы;
5) «Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі нұсқаулық;
6) банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, КЖ орнату және іске қосу жөніндегі нұсқаулық;
7) КЖ құрамына кіретін және ақпараттық процеске (ҚР СТ МЕМСТ Р ИСО/МЭК 15408-2006 «Қауіпсіздікті қамтамасыз ету әдістері мен құралдары. Ақпараттық технологиялар қауіпсіздігін бағалау критерийлері») қатысатын фискалдық режимнің, фискалдық жадының техникалық және бағдарламалық құралдарының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі сертификаты.
Алушы банктерде және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, компьютер жүйесiнің функционалдық көшірмесін қамтитын электрондық ақпараттық жеткізгішті уәкілетті органға пошта арқылы жібереді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың не куәліктің, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін уәкілетті орган уәкілетті лауазымды тұлғалардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
Осы тармақтың 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға немесе портал арқылы ұсыну осы стандартқа 3-қосымшада белгіленген мәліметтер нысаны түрінде жүзеге асырылады.
12. Осы стандарттың 11-тармағының 1) тармақшасында көзделген өтiнiш-сауалнама бланкiлерi уәкілетті органның стендінде немесе Министрліктің интернет-ресурсында: www.mtc.gov.kz орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанындағы сұрау салу толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар: 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрлiктер үйi», 14-кіреберіс, 746-кабинет мекенжайы бойынша уәкілетті органның кеңсесiне пошта арқылы жіберіледі не қолма-қол ұсынылады.
Порталға жүгінген кезде электрондық сұрау салу жіберуді мемлекеттік қызметті алушы «жеке кабинетінен» жүзеге асырады. Сұрау салу таңдалған қызметке сәйкес адресатқа – мемлекеттік органға автоматты түрде жіберіледі.
14. Құжаттар уәкілетті органның кеңсесіне қолма-қол тапсырылған жағдайда, лауазымды тұлға мемлекеттік қызметті алушының iлеспе хатының көшiрмесiне қабылдаған күнiн және мемлекеттiк қызметтi алушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнiн көрсете отырып, құжаттарды қабылдағаны туралы мөр қояды. Құжаттарды пошта арқылы жіберген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы құжаттардың қарауға қабылданғаны және мемлекеттік қызметті алу күні туралы уәкілетті органның кеңсесінен 8 (7172) 74-03-64 телефоны арқылы бiле алады.
Портал арқылы жүгінген кезде «жеке кабинетке» алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.

2) справку либо свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица;
3) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица;
4) описание функциональных возможностей и характеристик КС;
5) инструкцию по эксплуатации модуля "Рабочее место налогового инспектора";
6) инструкцию по установке и запуску КС, за исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций;
7) сертификат соответствия требованиям информационной безопасности технических и программных средств фискального режима, фискальной памяти, входящих в состав КС и участвующих в информационном процессе (СТ РК ГОСТ Р ИСО/МЭК 15408-2006 "Методы и средства обеспечения безопасности. Критерии оценки безопасности информационных технологий").
Электронный информационный носитель, содержащий функциональную копию компьютерной системы, за исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, направляется получателем в уполномоченный орган по почте.
Сведения справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Представление документов, указанных в подпунктах 4), 5), 6), 7) настоящего пункта, в уполномоченный орган или через портал осуществляется в виде формы сведений, установленной в приложении 3 к настоящему стандарту.
12. Бланки анкеты-заявления, предусмотренной подпунктом 1) пункта 11 настоящего стандарта, размещаются на стенде уполномоченного органа или интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, отправляются по почте либо сдаются нарочно в канцелярию уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, Левый берег, улица Орынбор, дом 8, "Дом министерств", подъезд 14, кабинет 746.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из "личного кабинета" получателем государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу-адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. В случае нарочной сдачи документов в канцелярию уполномоченного органа, должностным лицом на копии сопроводительного письма получателя государственной услуги ставится печать о приеме документов с указанием даты приема и получения получателем государственной услуги. В случае направления документов по почте, получатель государственной услуги может узнать о приеме документов на рассмотрение и дате получения государственной услуги в канцелярии уполномоченного органа по телефону: 8 (7172) 74-03-64.
При обращении через портал в "личный кабинет" направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі алушыға:
1) уәкілетті органда – 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі», 14-кіреберіс мекенжайы бойынша қолма-қол (алушының не өкілдің өзі келуі), алушының «жеке кабинетіне» немесе мәлімдей отырып, тапсырыс хатпен пошта арқылы;
2) порталда – алушының «жеке кабинетіне» жеткізіледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) құжаттарды ресімдеуде қателердің анықталуы;
2) құжаттардың тиісінше ресімделмеуі;
3) компьютер жүйесінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1265 қаулысымен бекітілген Бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн компьютерлік жүйенің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны беру қағидаларында белгіленген техникалық талаптарға сәйкес келмеуі туралы актінің берілуі;
4) «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер бойынша.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушыларға қатысты адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік міндеттерді атқару кезінде заңдылықты сақтау, сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарын басшылыққа алады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерi осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Мемлекеттiк қызметтiң сапасы мен тиiмдiлiгі көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi жыл сайын Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Уәкілетті органның немесе Министрлiктің қызметкері 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрлiктер үйi», 14-кiреберiс, 746-кабинет мекенжайы, телефоны: 8 (7172) 74-03-64, факс: 8 (7172) 74-03-64 бойынша уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсiздiгіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағым дайындауға көмек көрсетеді.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым жазбаша түрде пошта арқылы не қолма-қол осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлік басшылығының атына демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін беріледі.
22. Қызмет дөрекi көрсетiлген жағдайда шағым уәкілетті органның уәкiлеттi лауазымды адамына: 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрлiктер үйi», 14-кіреберіс, 757-кабинет, электрондық мекенжайы: m.k.smagulov@mtc.gov.kz мекенжайы бойынша берiледi.

15. Результат оказания государственной услуги получателю доставляется:
1) в уполномоченном органе - нарочно (личное посещение получателя либо представителя) по адресу: 010000, город Астана, Левый берег, улица Орынбор, дом 8, "Дом Министерств", подъезд 14, в "личный кабинет" получателя или по почте заказным письмом с уведомлением;
2) на портале - в "личный кабинет" получателя.
16. В оказании государственной услуги отказывается в случаях:
1) выявления ошибок в оформлении документов;
2) ненадлежащего оформления документов;
3) выдачи акта о несоответствии компьютерной системы техническим требованиям, установленным Правилами выдачи заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1265;
4) по основаниям, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации".
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган по отношению к получателям государственных услуг руководствуется принципами соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателю государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги ежегодно утверждаются приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Сотрудник уполномоченного органа или Министерства разъясняет порядок обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, "Дом министерств", подъезд 14, кабинет 746, телефон: 8 (7172) 74-03-64, факс: 8 (7172) 74-03-64.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно на имя руководства Министерства по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается уполномоченному должностному лицу уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, Левый берег, улица Орынбор, дом 8, "Дом Министерств", подъезд 14, кабинет 757, электронный адрес: m.k.smagulov@mtc.gov.kz.

Уәкілетті органның жұмыс кестесi: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мереке күндерiнен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейiн.
23. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым жазбаша түрде еркін нысанда жасалады.
25. Шағымды қабылдау кезінде оның көшірмесіне жауап алу мерзімі мен орны, шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетіле отырып мөр қойылады.
26. Ұсынылатын мемлекеттiк қызмет туралы қосымша ақпаратты Министрлiктiң интернет-ресурсынан: www.mtc.gov.kz алуға болады.
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесiнің техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету стандартына
1-қосымша
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестiгi туралы
қорытынды
Астана қ.                                  201__ ж. «___» ___________
1. Өтініш беруші ____________________________________________________
2. Өтініш берушінің орналасқан жері _________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________ облысы _______________________ қаласы
____________________ ауданы _______________________ көшесі _______ үй
Телефоны _____________________________ Факс _________________________
3. _________________________________________________________________,
(КЖ атауы)
Нұсқасы ____________________, әзірленген күні ______________________,
Әзірлеуші ___________________________________________________________
Әзірлеушінің орналасқан жері ________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________ облысы ______________________ қаласы
____________________ ауданы _______________________ көшесі _______ үй
Телефоны _____________________________ Факс _________________________
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесінiң техникалық талаптарға сәйкестiгi туралы қорытынды
беру қағидаларында көзделген техникалық талаптарға сәйкес келеді.
Уәкілетті орган
ведомствосының басшысы
______________________
(қолы)
М.О.
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесiнің техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету стандартына
2-қосымша
Сауалнама – өтініш
Өтініш берушінің атауы ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ЖСН/БСН
Өтініш берушінің орналасқан жері _________ облысы ____________ қаласы
______________________ ауданы ____________________ көшесі ________ үй
Компьютер жүйесінің (бұдан әрі – КЖ) атауы __________________________
_____________________________________________________________________
КЖ әзірлеушісі ______________________________________________________
Нұсқасы ____________________ КЖ әзірленген күн ______________________
Инсталляция пакетінің көлемі ________________________________________
Инсталляция пакеті жасалған күн _____________________________________
КЖ әзірлеушісі орналасқан жер
______________________________ облысы ________________________ қаласы
_______________________ ауданы ______________________ көшесі _____ үй
Өтініш беруші жоғарыда аталған КЖ-нің мынадай талаптарға сәйкес
екенін растайды:
нақты тіркелген КЖ-да фискалдау режимін сипаттау жүзеге
асырылады (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ___________
_____________________________________________________________________
серверді пайдаланушыны сәйкестендіру операциялық жүйе (ОЖ)
деңгейінде жүзеге асырылады (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі), атап айтқанда _____________________________________________
_____________________________________________________________________
КЖ пайдаланушыларын сәйкестендіру дерекқорын басқару жүйесі
(ДҚБЖ) деңгейінде жүзеге асырылады (иә/жоқ, қандай құралдармен
қамтамасыз етіледі) _________________________________________________
_____________________________________________________________________
парольді таңдаған жағдайда серверге қол жеткізуді бұғаттау
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
Парольдің қолданылу мерзімі (күндер саны):
пайдаланушының ____________________________ 8 белгіден кем емес
_____________________________________________________________________
жүйе әкімшісі _______________________________________________________
дерекқор әкімшісі _____________________________________________
Парольдің ең төменгі ұзындығы (нышандар саны):
пайдаланушы үшін ______________________________________________
жүйе әкімшісі үшін ____________________________________________
дерекқор әкімшісі үшін ________________________________________
КЖ-да парольдің күрделілігін тексеру (цифрлар мен арнайы
нышандарды міндетті пайдалану) (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
КЖ парольдің ұзындығын автоматты бақылауды қамтамасыз етеді
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
КЖ бірдей есептік жазбамен екі және одан көп пайдаланушының
серверлік және клиенттік қосымшасына қосылу мүмкіндігін болдырмайды
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
қосымшаларды пайдаланушылардың КЖ-ға қосымшаның өзінен айырмасы бар құралдармен қосылудың мүмкін болмауы (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _________________________________________________
_____________________________________________________________________
пайдаланушылардың КЖ-дағы ақпаратқа ДҚБЖ құралдарымен қол
жеткізу құқықтарын шектеу (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі) ____________________________________________________________
әрбір операция пайдаланушы, күні мен уақыты бойынша
сәйкестендіріледі (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ___
_____________________________________________________________________
әрбір операция бірізді бірегей нөмірмен бірмәнді айқындалады
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
КЖ мынадай құрылымды білдіреді:
клиент-сервер, хост-терминал (керектісін сызу қажет)
кез келген ақпарат КЖ-ға тек қосымшаның көмегімен енгізіледі
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
КЖ-ға енгізілген және клиенттік тарапта орналасқан ақпаратты
операция басталғаннан кейін әртүрлі құралдармен түзету мүмкіндігінің
болмауы (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________
_____________________________________________________________________
қате енгізілген операция «масақ» операциясын жүзеге асыру
жолымен түзетіледі (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
соңғы пайдаланушы өзі орындайтын функциялар шеңберінде ғана
КЖ-ға қол жеткізу құқығына ие (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
қосымша әкімшілері, ДҚБЖ және операциялық жүйелерінің
әкімшілері арасында құқықтарды бөлу (әкімшілердің әрекетін
регламенттейтін актілерді көрсету қажет) ____________________________
_____________________________________________________________________
аудит журналдары әкімшілік құқықтармен және пайдаланушылық
құқықтармен пайдаланушылардың барлық әрекетін автоматты түрде
белгілейді (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) __________
_____________________________________________________________________
аудит журналдары пайдаланушылардың барлық әрекетін автоматты
түрде белгілейді (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
белгілі уақыт ішінде іркіліс болған жағдайда клиенттік
қосымшаны КЖ-дан сөндіру (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі, уақыт аралығы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
уақыт бойынша КЖ-мен жұмыс істеу кезінде клиенттік қосымшаның
әрекетін шектеу (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі, уақыт
аралығы) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ОЖ құралдарымен авторланбаған қол жеткізе алатын (guest,
anonymous және басқалар) есептік жазбаларды бұғаттау (иә/жоқ, қандай
құралдармен қамтамасыз етіледі, уақыт аралығы) ______________________
_____________________________________________________________________
Компьютерлік жүйе, электрлік қоректендіру және басқалар
іркілген жағдайда деректерді резервтеу жөніндегі шаралар:
Деректерді резервтеу жөніндегі шаралар
Иә
Жоқ
қосарланушы серверді пайдалану,
«кластерлік» жүйені пайдалану

График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
23. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
24. Жалоба составляется в письменном виде в произвольной форме.
25. При принятии жалобы на ее копии ставится печать с указанием срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения в
государственный реестр
контрольно-кассовых машин"
Заключение
о соответствии компьютерной системы техническим
требованиям для включения в государственный реестр
контрольно-кассовых машин
г. Астана                            " __ " ____________ 201 ___ г.
1. Заявитель __________________________________________________
2. Местонахождение заявителя __________________________________
_______________________________________________________________
Область _________________________ Город _______________________
Район ____________________ Улица ________________ Дом _________
Телефон _________________________ Факс ________________________
3. ____________________________________________________________
(наименование КС)
версия ____________________, дата разработки _________________,
Разработчик ___________________________________________________
Местонахождение разработчика:
Страна _____________ Область __________________ Город _________
Район __________________ Улица _____________________ Дом ______
Телефон __________________________ Факс _______________________
Соответствует техническим требованиям, предусмотренным
Правилами выдачи заключений о соответствии компьютерной
системы техническим требованиям для включения в государственный
реестр контрольно-кассовых машин.
Руководитель ведомства
уполномоченного органа ________________
(подпись)
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения в
государственный реестр
контрольно-кассовых машин"
Анкета-заявление
Наименование заявителя _______________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
ИИН/БИН
Местонахождение заявителя
Область ____________________________ город ___________________
Район ______________________ Улица _______________ Дом _______
Название компьютерной системы (далее – КС) ___________________
______________________________________________________________
Разработчик КС _______________________________________________
Версия ___________________ Дата разработки КС ________________
Размер инсталляционного пакета _______________________________
Дата создания инсталляционного пакета ________________________
Местонахождение разработчика КС
Область ________________________________ город _______________
Район ______________________ Улица __________________ Дом ____
Заявитель подтверждает, что вышеназванная КС соответствует
следующим требованиям:
в конкретной регистрируемой КС осуществляется описание режима
фискализации (да/нет какими средствами обеспечивается) _______
______________________________________________________________
идентификация пользователя сервера осуществляется на уровне
операционной системы (ОС) (да/нет, какими средствами
обеспечивается) какими именно ________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
идентификация пользователей КС осуществляется на уровне
системы управления базой данных (далее – СУБД) (да/нет,
какими средствами обеспечивается) ____________________________
______________________________________________________________
блокировка доступа к серверу средствами СУБД, в случае подбора
пароля (да/нет, какими средствами обеспечивается) ____________
______________________________________________________________
Срок действия пароля (кол-во дней):
пользователя ____________________ не менее 8-ми знаков
______________________________________________________________
администратор системы ________________________________________
администратор базы данных ____________________________________
Минимальная длина пароля (кол-во символов):
для пользователя _____________________________________________
для администратора системы ___________________________________
для администратора базы данных _______________________________
проверка сложности пароля в КС (обязательное использование
цифр и специальных символов) (да/нет, какими средствами
обеспечивается) ______________________________________________
КС обеспечивает автоматический контроль длины пароля
(да/нет, какими средствами обеспечивается) ___________________
______________________________________________________________
КС исключает возможность подключения к серверному и
клиентскому приложению двух и более пользователей под
одной учетной записью (да/нет,
какими средствами обеспечивается) ____________________________
______________________________________________________________
невозможность подключения пользователей приложения к КС
средствами, отличными от самого приложения (да/нет,
какими средствами обеспечивается) ____________________________
_____________________________________________________________
разграничение прав доступа пользователей к информации в КС
средствами СУБД (да/нет, какими средствами обеспечивается) ___
______________________________________________________________
каждая операция идентифицируется по пользователю, дате и
времени (да/нет, какими средствами обеспечивается) ___________
______________________________________________________________
каждая операция однозначно определяется последовательным
уникальным номером (да/нет, какими средствами обеспечивается)
______________________________________________________________
КС представляет собой архитектуру:
клиент-сервер, хост-терминал (нужное подчеркнуть)
любая информация вносится в КС только с помощью приложения
(да/нет, какими средствами обеспечивается) ___________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
невозможность корректировки внесенной в КС и находящейся на
клиентской стороне информации различными средствами после
начала операции (да/нет, какими средствами обеспечивается)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
ошибочно введенная операция исправляется путем осуществления
операции "сторно" (да/нет, какими средствами обеспечивается)
______________________________________________________________
конечный пользователь имеет права доступа к КС только в рамках
выполняемых им функций (да/нет, какими средствами
обеспечивается) ______________________________________________
______________________________________________________________
разделение прав между администраторами приложения, СУБД и
операционной системы (указать акты, регламентирующие действия
администраторов) _____________________________________________
______________________________________________________________
журналы аудита автоматически фиксируют все действия
пользователей с административными правами и пользовательскими
правами (да/нет, какими средствами обеспечивается) ___________
______________________________________________________________
журналы аудита автоматически фиксируют все действия
пользователей (да/нет, какими средствами обеспечивается)
______________________________________________________________
отключение клиентского приложения от КС в случае простоя в
течение определенного времени (да/нет, какими средствами
обеспечивается, временной интервал) __________________________
______________________________________________________________
ограничение действий клиентского приложения при работе с
КС по времени (да/нет, какими средствами обеспечивается,
временной интервал) __________________________________________
______________________________________________________________
блокировка учетных записей, имеющих доступ без авторизации
(guest, anonymous и другие) средствами ОС (да/нет, какими
средствами обеспечивается, временной интервал) _______________
______________________________________________________________
Меры по резервированию данных в случае сбоев компьютерной
системы, электропитания и других:
Меры по резервированию данных
Да
Нет
использование дублирующего сервера, использование
"кластерной" системы применение на серверах
подсистемы RAID

серверлерде әртүрлі деңгейдегі (1-5)
RAID кіші жүйелерін қолдану
транзакциялар мен дерекқор журналдарының
резервтік көшірмелерін жасау
Басқа (көрсету қажет) _______________________________________________
КЖ мен транзакциялардың жүйелік журналының резервтік
көшірмелерін жасау:
КЖ үшін
Транзакциялар журналы үшін
резервтік көшірмелерді жасау мерзімділігі
(айына, жылына/бір)
резервтік көшірмелер саны (дана)
резервтік көшірмелерді сақтау мерзімі (жыл)
резервтік көшірмелерді сақтау орны
(резервтік орталық/сейф және т.б.)
жүйені толық қалпына келтіру уақыты _________________________________
КЖ резервтік көшірмелерін қалпына келтіру журналының болуы (иә/жоқ)
____________________________________________________________________;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулінің болуы (иә/жоқ) ___________
____________________________________________________________________;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі
құжаттамада компьютерлік жүйені фискалдау жөніндегі толық
рәсімдерінің болуы (иә/жоқ) ________________________________________;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулінде КЖ фискалдық режимін
іске асыру (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
____________________________________________________________________;
фискалдық деректерге қол жеткізу үшін криптографиялық кілттер
қалыптастыру режимін іске асыру (иә/жоқ, қандай алгоритмдер мен
стандарттар пайдаланылады) _________________________________________;
фискалдық есептерді әрі қарай дайындау үшін ауысым жабылған
уақытта деректерді сақтау кезінде криптографиялық функцияларды КЖ-да
іске асыру (иә/жоқ, қандай алгоритмдер мен стандарттар пайдаланылады)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулінде фискалдық есептер
қалыптастыруды іске асыру (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі) ____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі
құжаттаманың болуы (иә/жоқ) ________________________________________;
_________________________________________________  __________________
(Өтініш берушінің немесе оның басшысының Т.А.Ә.)          Қолы
М.О.
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесiнің техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету стандартына
3-қосымша
Мәлімет нысаны
1. Жалпы ақпарат
1. Өтініш беруші ____________________________________________________

разных уровней (1-5) создание резервных копий
журналов транзакций и базы данных
Иное (указать) _______________________________________________
Создание резервных копий КС и системного журнала транзакций:
для КС
Для журнала транзакций
периодичность создания резервных копий
(раз/месяц, год)
количество резервных копий (шт.) срок хранения
резервных
копий (лет) место хранения резервных копий
(резервный
центр/сейф и т.д.)
время полного восстановления системы _________________________
наличие журнала восстановления КС резервных копий (да/нет)
_____________________________________________________________;
наличие модуля "Рабочее место налогового инспектора" (да/нет)
_____________________________________________________________;
наличие подробных процедур по фискализации компьютерной
системы в документации по использованию "Рабочее место
налогового инспектора" (да/нет) ______________________________
_____________________________________________________________;
реализация в "Рабочее место налогового инспектора"
фискального режима КС (да/нет, какими средствами
обеспечивается) ______________________________________________
_____________________________________________________________;
реализация режима формирования криптографических ключей для
доступа к фискальным данным (да/нет, какие алгоритмы и
стандарты используются) _____________________________________;
______________________________________________________________
реализация в КС криптографических функций при сохранении
данных во время закрытия смены для последующей подготовки
фискальных отчетов (да/нет, какие алгоритмы и стандарты
используются) ________________________________________________
_____________________________________________________________;
реализация в модуле "Рабочее место налогового инспектора"
формирования фискальных отчетов (да/нет, какими средствами
обеспечивается) _____________________________________________;
наличие документации по использованию модуля "Рабочее место
налогового инспектора" (да/нет) _____________________________;
__________________________________________     _______________
(Ф.И.О. заявителя или его руководителя)              подпись
М.П.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения в
государственный реестр
контрольно-кассовых машин"
Форма сведения
1. Общая информация
1. Заявитель _______________________________________________

2. ЖСН/БСН __________________________________________________________
3. Атауы ____________________________________________________________
4. Ұсынылған құжаттар: ______________________________________________
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі
нұсқаулық
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, компьютер жүйесін
орнату және іске қосу жөніндегі нұсқаулық
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Уәкілетті орган ведомствосының кіріс хатының нөмірі
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Уәкілетті орган ведомствосының кіріс хатының күні
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
2. КЖ сипаттамасы
5. КЖ атауы
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Нұсқасы
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
КЖ әзірленген күн
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Инсталляция пакетінің көлемі
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Инсталляция пакетінің жасалған күні
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Тіркеу күні
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Мәліметтердің өзгеру күні
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
3. Сәйкестік сертификаты
6. Аккредиттелген сынақ зертханасының сынақ хаттамасының нөмірі
_____________________________________________________________________
Аккредиттелген сынақ зертханасының сынақ хаттамасының күні
_____________________________________________________________________
Сынақ зертханасының атауы
_____________________________________________________________________
Сертификаттың нөмірі
_____________________________________________________________________
Сертификаттың берілген күні
_____________________________________________________________________
Сертификаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
_____________________________________________________________________
КЖ №
_____________________________________________________________________
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесiнің техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткiшiнiң мәндері
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылда нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4

2. ИИН/БИН _________________________________________________
3. Наименование ____________________________________________
4. Представленные документы:
Инструкция по эксплуатации модуля "Рабочее место налогового
инспектора" _____________________________________ (да/нет)
Инструкция по установке и запуску компьютерной системы, за
исключением применяемой в банках и организациях,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
_________________________________________________ (да/нет)
Номер входящего письма ведомства уполномоченного органа
_________________________________________________ (да/нет)
Дата входящего письма ведомства уполномоченного органа
_________________________________________________ (да/нет)
2. Описание КС
5. Наименование КС
_________________________________________________ (да/нет)
Версия
_________________________________________________ (да/нет)
Дата разработки КС
_________________________________________________ (да/нет)
Размер инсталляционного пакета
_________________________________________________ (да/нет)
Дата создания инсталляционного пакета
_________________________________________________ (да/нет)
Дата регистрации
_________________________________________________ (да/нет)
Дата изменений сведений
_________________________________________________ (да/нет)
3. Сертификат соответствия
6. Номер протокола испытаний аккредитованной испытательной
лаборатории
_________________________________________________________
Дата протокола испытаний аккредитованной испытательной
лаборатории _____________________________________________
Наименование испытательной лаборатории
_________________________________________________________
Номер сертификата
_________________________________________________________
Дата выдачи сертификата
_________________________________________________________
Дата окончания действия сертификата
_________________________________________________________
№ КС
_________________________________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения в
государственный реестр
контрольно-кассовых машин"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызметті белгiленген мерзiмде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлігі
3.1. Қызметті ұсыну сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтердің %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна через Интернет
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала