Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 қаңтардағы № 62 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 226 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 626 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 626 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының рұқсат етілген параметрлерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 қаңтардағы № 62 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 2-3, 18-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының рұқсат етілген өлшемдерінде:
1-тармақтың 1) тармақшасында:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«екі білікті автобустар                                  13,5»;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«екі біліктен артық біліктері бар автобустар               15»;
13-тармақтың 3) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«төрт білікті жартылай тіркемесі бар үш білікті тартқыш    44»;
14-тармақта:
8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«8) екі еңкулі доңғалақтары бар, біліктерінің саны үштен артық тіркемелер мен жартылай тіркемелер үшін біліктердің арасындағы ара қашықтық:
0,5 метрден 1 метрге дейін                                  5,5
1 метрден 1,3 метрге дейін                                  6,5
1,3 метрден 1,8 метрге дейін                                7,5
1,8 метрден 2 метрге дейін                                    8
болғанда, біліктік салмақтардың қосындысы әрбір білікке түсетін жүктемеден аспауы тиіс;
9) бір еңкулі доңғалақтары бар, біліктерінің саны үштен артық тіркемелер мен жартылай тіркемелер үшін біліктердің арасындағы ара қашықтық:
0,5 метрден 1 метрге дейін                                    5
1 метрден 1,3 метрге дейін                                 6,10
1,3 метрден 1,8 метрге дейін                                  7
1,8 метрден 2 метрге дейін                                  7,5
болғанда, біліктік салмақтардың қосындысы әрбір білікке түсетін жүктемеден аспауы тиіс»;
мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
«10) екі еңкулі доңғалақтары бар, біліктерінің саны үштен артық тіркемелер мен жартылай тіркемелер үшін сабақтас біліктердің арасындағы ара қашықтық:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2002 года № 62
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 226. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 626
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 626 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2002 года № 62 "Об утверждении допустимых параметров автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 2-3, ст. 18) следующие изменения и дополнения:
в допустимых параметрах автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 1) пункта 1:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"двухосных автобусов                                   13,5";
дополнить абзацем следующего содержания:
"автобусов, имеющих более чем две оси                    15";
подпункт 3) пункта 13 дополнить абзацем следующего содержания:
"трехосный тягач с четырехосным полуприцепом             44";
в пункте 14:
подпункты 8) и 9) изложить в следующей редакции:
"8) для прицепов или полуприцепов с количеством осей более трех с двухскатными колесами сумма осевых масс не должна превышать нагрузку из расчета на каждую ось, при расстояниях между осями:
от 0,5 метра до 1 метра                                     5,5
от 1 метра до 1,3 метра                                     6,5
от 1,3 метра до 1,8 метра                                   7,5
от 1,8 метра до 2 метров                                     8;
9) для прицепов или полуприцепов с количеством осей более трех с односкатными колесами сумма осевых масс не должна превышать нагрузку из расчета на каждую ось, при расстояниях между осями:
от 0,5 метра до 1 метра                                       5
от 1 метра до 1,3 метра                                    6,10
от 1,3 метра до 1,8 метра                                     7
от 1,8 метра до 2 метров                                  7,5";
дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
"10) для смежных осей прицепов или полуприцепов с количеством осей более трех с двухскатными колесами сумма осевых масс не должна превышать нагрузку из расчета на каждую ось, при расстояниях между осями:

0,5 метрден 1 метрге дейін                                  5,5
1 метрден 1,3 метрге дейін                                  6,5
1,3 метрден 1,8 метрге дейін                                7,5
1,8 метрден 2 метрге дейін                                    8
болғанда, біліктік салмақтардың қосындысы әрбір білікке түсетін жүктемеден аспауы тиіс;
11) бір еңкулі доңғалақтары бар, біліктерінің саны үштен артық тіркемелер мен жартылай тіркемелер үшін сабақтас біліктердің арасындағы ара қашықтық:
0,5 метрден 1 метрге дейін                                    5
1 метрден 1,3 метрге дейін                                 6,10
1,3 метрден 1,8 метрге дейін                                  7
1,8 метрден 2 метрге дейін                                  7,5
болғанда, біліктік салмақтардың қосындысы әрбір білікке түсетін жүктемеден аспауы тиіс».
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

от 0,5 метра до 1 метра                                     5,5
от 1 метра до 1,3 метра                                     6,5
от 1,3 метра до 1,8 метра                                   7,5
от 1,8 метра до 2 метров                                     8;
11) для смежных осей прицепов или полуприцепов с количеством осей более трех с односкатными колесами сумма осевых масс не должна превышать нагрузку из расчета на каждую ось, при расстояниях между осями:
от 0,5 метра до 1 метра                                       5
от 1 метра до 1,3 метра                                    6,10
от 1,3 метра до 1,8 метра                                     7
от 1,8 метра до 2 метров                                  7,5".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов