Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 158 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 сәуірдегі N 297 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мәдени мұра» стратегиялық ұлттық жобасының 2009 - 2011 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2009 - 2011 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 158 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 11, 61-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Мәдени мұра» стратегиялық ұлттық жобасының 2009 - 2011 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2009 - 2011 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
«Ұлттық рәміздерді қалыптастыру» деген 1-бөлімде:
реттік нөмірі 2-жолдың 7-бағанында «39,5» деген сандар «30,3» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолдың 8-бағанында «21,0» деген сандар «16,9» деген сандармен ауыстырылсын;
7,8 және 9 бағандарда «57,5», «92,2» және «215,7» деген сандар тиісінше «48,3», «88,1» және «202,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мәдени туризмді дамыту» деген 2-бөлімде:
реттік нөмірі 5-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 6-жолдың 7-бағанында «-» деген белгі «62,6» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 7 және 8-жолдар алып тасталсын;
7-бағанда «-» деген белгі «62,6» деген сандармен ауыстырылсын;
8-бағанда «6,5» деген сандар «-» деген белгімен ауыстырылсын;
9-бағанда «96,115» деген сандар «152,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұлттық тарихи мұраны халықаралық деңгейде насихаттау» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 9-жолдың 7, 8-бағандарында «70,0» және «70,0» деген сандар тиісінше «75,0» және «75,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 12-жолдың 7-бағанында «*» деген белгі «86,1» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 12-1 және 12-2-жолдармен толықтырылсын:
«
12-1
Дамаск қаласындағы әл-Фараби тарихи-мәдени орталығының экспозициясын құру (Сирия Араб Республикасы)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ММ
2010 жылғы 20 шілде және 2011 жылғы 20 қаңтар
-
123,2
-
Республикалық бюджет
12-2
Дамаск қаласындағы әл-Фараби тарихи-мәдени орталығы, кесенесі құрылысының және Сұлтан Бейбарыс кесенесін қалпына келтірудің аяқталуына қатысты халықаралық тұсаукесер өткізу (Сирия Араб Республикасы)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ММ
2010 жылғы 20 шілде және 2011 жылғы 20 қаңтар
-
15,0
-
Республикалық бюджет
»;
7, 8-бағандарда:
реттік нөмірі 14-жолда «16,5» деген сандар және «-» деген белгі тиісінше «8,0» және «8,0» деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 158
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2010 года № 297
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 158 "Об утверждении Плана мероприятий на 2009-2011 годы по реализации Концепции стратегического национального проекта "Культурное наследие" на 2009-2011 годы" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 11, ст. 61) следующие изменения и дополнения:
в Плане мероприятий на 2009-2011 годы по реализации Концепции стратегического национального проекта "Культурное наследие" на 2009-2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1. "Формирование национальных символов":
в графе 7 строки, порядковый номер 2, цифры "39,5" заменить цифрами "30,3";
в графе 8 строки, порядковый номер 3, цифры "21,0" заменить цифрами "16,9";
в графах 7, 8 и 9 цифры "57,5", "92,2" и "215,7" заменить соответственно цифрами "48,3", "88,1" и "202,4";
в разделе 2. "Развитие культурного туризма":
строку, порядковый номер 5, исключить;
в графе 7 строки, порядковый номер 6, знак "-" заменить цифрами "62,6";
строки, порядковые номера 7 и 8, исключить;
в графе 7 знак "-" заменить цифрами "62,6";
в графе 8 цифры "6,5" заменить знаком "-";
в графе 9 цифры "96,115" заменить цифрами "152,2";
в разделе 3. "Международная пропаганда национального исторического наследия":
в графах 7, 8 строки, порядковый номер 9, цифры "70,0" и "70,0" заменить соответственно цифрами "75,0" и "75,0";
в графе 7 строки, порядковый номер 12, знак "*" заменить цифрами "86,1";
дополнить строками, порядковые номера 12-1 и 12-2, следующего содержания:
"
12-1
Создание
экспозиции
историко-
культурного
центра Аль-
Фараби в
г. Дамаске
(Сирийская
Арабская
Республика)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МК
20
июля
2010
года и
20
января
2011
года
-
123,2
-
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
12-2
Проведение
международной
презентации
завершения
строительства
историко-
культурного
центра,
мавзолея
Аль-Фараби и
реставрации
мавзолея
Султана
Бейбарса в
г. Дамаске
(Сирийская
Арабская
Республика)
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МК
20
июля
2010
года и
20
января
2011
года
-
15,0
-
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
";
в графах 7, 8:
строки, порядковый номер 14, цифры "16,5" и знак "-" заменить соответственно цифрами "8,0" и "8,0";

реттік нөмірлері 15 және 16-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 17-жолда:
2-бағанда «орындаушылар» деген сөзден кейін «фестивалін және» сөздермен толықтырылсын;
7-бағанда «-» деген белгі «6,8» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 18-жолдың 8-бағанында «10,7» деген сандар «7,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 19 және 20-жолдар алып тасталсын;
7, 8 және 9-бағандарда «233,2», «112,3» және «1303,0» деген сандар тиісінше «414,1», «90,0» және «1461,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеудің біртұтас жүйесін жасау» деген 4-бөлімде:
«Тарихи-мәдени мұраны кешенді зерделеу, жаңа ғылыми жобаларды әзірлеу» деген 4.1-кіші бөлімде:
7, 8-бағандарда:
реттік нөмірі 21-жолда «-» және «-» деген белгілер тиісінше «8,0» және «8,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 22-жолда «7,5» және «8,5» деген сандар алып тасталсын;
реттік нөмірі 23-жолда «6,5» және «5,5» деген сандар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 23-1-жолмен толықтырылсын:
«
23-1
ЮНЕСКО - ның алдын ала тізіміне енгізілген объектілер аумақтарының шекарасын, қорғау аймақтарын айқындау және олардың дерекқорын құру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ММ
жыл сайын 20 шілде және 20 қаңтар
-
8,0
8,0
Республикалық бюджет
»;
реттік нөмірі 24-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 25-жолдың 7, 8-бағандарында «8,0» деген сандар және «-» деген белгі тиісінше «6,0» және «6,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 26-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 26-1-жолмен толықтырылсын:
«
26-1
«Ұлы Жібек жолы» сериялық трансшекаралық номинациясы бойынша ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік мұра тізіміне енгізу үшін мәдени мұра объектілерінің ғылыми құжаттамасын дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ММ
жыл сайын 20 шілде және 20 қаңтар
-
8,5
8,5
Республикалық бюджет
»;
7, 8 және 9-бағандарда «22,0», «32,0» және «131,5» деген сандар тиісінше «30,5», «30,5» және «138,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген 4.2-кіші бөлімде:
7, 8-бағандарда:
реттік нөмірі 29-жолда «-» және «-» деген белгілер тиісінше «3,1» және «1,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 31-жолда «*» және «-» деген белгілер тиісінше «26,0» және «5,0» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағанда:
реттік нөмірі 32-жолда «-» деген белгі «5,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 33-жолда «-» деген белгі «4,3» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 35-жолда «-» деген белгі «5,6» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 37-жолда «-» деген белгі «4,6» деген сандармен ауыстырылсын;

строки, порядковые номера 15 и 16, исключить;
в строке, порядковый номер 17:
в графе 2 после слова "республиканского" дополнить словами "фестиваля и";
в графе 7 знак "-" заменить цифрами "6,8";
в графе 8 строки, порядковый номер 18, цифры "10,7" заменить цифрами "7,0";
строки, порядковые номера 19 и 20, исключить;
в графах 7, 8 и 9 цифры "233,2", "112,3" и "1 303,0" заменить соответственно цифрами "414,1", "90,0" и "1461,6";
в разделе 4. "Создание целостной системы изучения культурного наследия казахского народа":
в подразделе 4.1. "Комплексное изучение историко-культурного наследия, разработка научных проектов":
в графах 7, 8:
строки, порядковый номер 21, знаки "-" и "-" заменить соответственно цифрами "8,0" и "8,0";
строки, порядковый номер 22, цифры "7,5" и "8,5" исключить;
строки, порядковый номер 23, цифры "6,5" и "5,5" исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 23-1, следующего содержания:
"
23-1
Определение
границ
территории,
зон охраны и
создание базы
данных
объектов,
включенных в
Предвари-
тельный
список
ЮНЕСКО
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МК
20
июля и
20
января
еже-
годно
-
8,0
8,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
";
строку, порядковый номер 24, исключить;
в графах 7, 8 строки, порядковый номер 25, цифры "8,0" и знак "-" заменить соответственно цифрами "6,0" и "6,0";
строку, порядковый номер 26, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 26-1, следующего содержания:
"
26-1
Подготовка
научной
документации
объектов
культурного
наследия для
включения в
Список
Всемирного
наследия
ЮНЕСКО по
серийной
транс-
граничной
номинации
"Великий
Шелковый
путь"
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МК
20
июля и
20
января
еже-
годно
-
8,5
8,5
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
";
в графах 7, 8 и 9 цифры "22,0", "32,0" и "131,5" заменить соответственно цифрами "30,5", "30,5" и "138,5";
в подразделе 4.2. "Проведение прикладных научных исследований":
в графах 7, 8:
строки, порядковый номер 29, знаки "-" и "-" заменить соответственно цифрами "3,1" и "1,0";
строки, порядковый номер 31, знаки "*" и "-" заменить соответственно цифрами "26,0" и "5,0";
в графе 7:
строки, порядковый номер 32, знак "-" заменить цифрами "5,0";
строки, порядковый номер 33, знак "-" заменить цифрами "4,3";
строки, порядковый номер 35, знак "-" заменить цифрами "5,6";
строки, порядковый номер 37, знак "-" заменить цифрами "4,6";

реттік нөмірі 38-жолда «-» деген белгі «5,6» деген белгі деген сандармен ауыстырылсын;
8-бағанда реттік нөмірі 39-жолда «6,7» деген сандар «2,0» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағанда реттік нөмірі 40-жолда «7,0» деген сандар алып тасталсын;
7, 8 және 9-бағандарда «13,7», «13,7» және «116,3» деген сандар тиісінше «60,9», «15,0» және «164,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Археологиялық зерттеулер жүргізу» деген 4.3-кіші бөлімде:
7, 8-бағандарда:
реттік нөмірі 41-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «5,0» және «2,5» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 42-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «2,0» және «2,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 49-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «4,0» және «4,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 50-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «8,0» және «4,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 51-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «5,0» және «3,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 52-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «2,0» және «2,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 56-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «3,0» және «3,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 57-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «5,0» және «5,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 58-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «2,0» және «3,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 59-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «2,0» және «2,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 61-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «2,5» және «2,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 62-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «6,0» және «5,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 63-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «3,0» және «3,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 64-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «3,0» және «2,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 69-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «2,0» және «3,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 70-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «2,0» және «2,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 71-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «5,0» және «5,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 72-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «3,0» және «2,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 73-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «4,0» және «3,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 74-жолда «*» және «*» деген белгілер тиісінше «5,0» және «10,0» деген сандармен ауыстырылсын;

строки, порядковый номер 38, знак "-" заменить цифрами "5,6";
в графе 8 строки, порядковый номер 39, цифры "6,7" заменить цифрами "2,0";
в графе 7 строки, порядковый номер 40, цифры "7,0" исключить;
в графах 7, 8 и 9 цифры "13,7", "13,7" и "116,3" заменить соответственно цифрами "60,9", "15,0" и "164,8";
в подразделе 4.3. "Проведение археологических исследований":
в графах 7, 8:
строки, порядковый номер 41, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "5,0" и "2,5";
строки, порядковый номер 42, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "2,0" и "2,0";
строки, порядковый номер 49, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "4,0" и "4,0";
строки, порядковый номер 50, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "8,0" и "4,0";
строки, порядковый номер 51, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "5,0" и "3,0";
строки, порядковый номер 52, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "2,0" и "2,0";
строки, порядковый номер 56, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "3,0" и "3,0";
строки, порядковый номер 57, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "5,0" и "5,0";
строки, порядковый номер 58, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "2,0" и "3,0";
строки, порядковый номер 59, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "2,0" и "2,0";
строки, порядковый номер 61, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "2,5" и "2,0";
строки, порядковый номер 62, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "6,0" и "5,0";
строки, порядковый номер 63, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "3,0" и "3,0";
строки, порядковый номер 64, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "3,0" и "2,0";
строки, порядковый номер 69, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "2,0" и "3,0";
строки, порядковый номер 70, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "2,0" и "2,0";
строки, порядковый номер 71, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "5,0" и "5,0";
строки, порядковый номер 72, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "3,0" и "2,0";
строки, порядковый номер 73, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "4,0" и "3,0";
строки, порядковый номер 74, знаки "*" и "*" заменить соответственно цифрами "5,0" и "10,0";

реттік нөмірі 76-жолдың 8-бағанында «2,0» деген сандар «4,0» деген сандармен ауыстырылсын;
7, 8-бағандарда:
реттік нөмірі 77-жолда «4,0» және «4,0» деген сандар тиісінше «3,0» және «2,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 77-1-жолда «-» және «-» деген белгілер тиісінше «10,0» және «15,0» деген сандармен ауыстырылсын;
7, 8 және 9-бағандарда «18,0», «18,0» және «155,7» деген сандар тиісінше «100,5», «100,5» және «320,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тарих пен мәдениет ескерткіштерін қалпына келтіру» деген 5-бөлімде:
7-бағанда реттік нөмірі 79-жолда «31,0» деген сандар «16,0» деген сандармен ауыстырылсын;
8-бағанда:
реттік нөмірі 88-жолда «-» деген белгі «22,6» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 93-жолда «36,2» деген сандар «29,9» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 105-жолда «-» деген белгі «18,6» деген сандармен ауыстырылсын;
7-бағанда реттік нөмірі 108-жолда «-» деген белгі «24,2» деген сандармен ауыстырылсын;
8-бағанда:
реттік нөмірі 109-жолда «-» деген белгі «16,6» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 111-жолда «16,0» деген сандар алып тасталсын;
реттік нөмірі 112-1-жолда «-» деген белгі «28,2» деген сандармен ауыстырылсын;
7, 8 және 9-бағандарда «406,2», «454,9» және «1304,5» деген сандар тиісінше «415,4», «518,6» және «1377,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстанның тарих, археология, этнография және мәдениет мәселелері бойынша басылымдар сериясын шығаруды жалғастыру» деген 6-бөлімде:
7, 8 және 9-бағандарда «446,3» және «1098,3» деген сандар тиісінше «456,3» және «1108,3» деген сандармен ауыстырылсын;
7, 8 және 9-бағандарда «1165,8», «1175,9» және «4421,1» деген сандар тиісінше «1547,5», «1299,0» және «4926,0» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов

в графе 8 строки, порядковый номер 76, цифры "2,0" заменить цифрами "4,0";
в графах 7,8:
строки, порядковый номер 77, цифры "4,0" и "4,0" заменить соответственно цифрами "3,0" и "2,0";
строки, порядковый номер 77-1, знаки "-" и "-" заменить соответственно цифрами "10,0" и "15,0";
в графах 7, 8 и 9 цифры "18,0", "18,0" и "155,7" заменить соответственно цифрами "100,5", "100,5" и "320,7";
в разделе 5. "Воссоздание памятников истории и культуры":
в графе 7 строки, порядковый номер 79, цифры "31,0" заменить цифрами "16,0";
в графе 8:
строки, порядковый номер 88, знак "-" заменить цифрами "22,6";
строки, порядковый номер 93, цифры "36,2" заменить цифрами "29,9";
строки, порядковый номер 105, знак "-" заменить цифрами "18,6";
в графе 7 строки, порядковый номер 108, знак "-" заменить цифрами "24,2";
в графе 8:
строки, порядковый номер 109, знак "-" заменить цифрами "16,6";
строки, порядковый номер 111, цифры "16,0" исключить;
строки, порядковый номер 112-1, знак "-" заменить цифрами "28,2";
в графах 7, 8 и 9 цифры "406,2", "454,9" и "1304,5" заменить соответственно цифрами "415,4", "518,6" и "1377,4";
в разделе 6. "Продолжение выпуска серий изданий по вопросам истории, археологии, этнографии и культуры Казахстана":
в графах 7, 8 и 9 цифры "446,3" и "1098,3" заменить соответственно цифрами "456,3" и "1108,3";
в графах 7, 8 и 9 цифры "1165,8", "1175,9" и "4421,1" заменить соответственно цифрами "1547,5", "1299,0" и "4926,0".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов