Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 28 маусымдағы № 660 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарына:
«Қызметтің стратегиялық бағыттары» деген 3-бөлімде:
«Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік реттеуді жетілдіру» деген 2-бағыттағы «2.4.1-міндет. Құрылысқа рұқсат алу үшін өтініш берілген құжаттарды қарау рәсімдері мен мерзімдерін жеңілдету» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2.4.1-міндет. Лицензияланатын қызмет түрлерін қысқарту және лицензиялар беру тәртібін оңайлату
%
-
-
-
30
-
-
-
»;
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту және дамыту» деген 3-бағытта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2010 года № 171
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2010 года № 660
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2010 года № 171 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства на 2010-2014 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства на 2010-2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. "Стратегические направления деятельности":
в направлении 2 "Совершенствование государственного регулирования в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" строку "Задача 2.4.1 "Упрощение процедур и сокращение сроков рассмотрения заявительных документов для получения разрешения на строительство" изложить в следующей редакции:
"
Задача 2.4.1 Сокращение
лицензируемых видов
деятельности и упрощение
порядка выдачи лицензий
%
-
-
-
30
-
-
-
";
в направлении 3 "Модернизация и развитие жилищно-коммунального хозяйства":

«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты тұрақты дамыту» деген 3.1-мақсаттағы «Нысаналы индикатор: Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық (сумен жабдықтау, кәріз, жылумен жабдықтау, электрмен жабдықтау, абаттандыру) жүйесін қайта жаңарту және дамыту» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық (сумен жабдықтау, кәріз, жылумен жабдықтау, электрмен жабдықтау, абаттандыру) жүйесін қайта жаңарту және дамыту;
2. Шағын қалаларды сумен жабдықтау.»;
«2010», «2011», «2012» деген бағандарда:
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің жай-күйін жақсарту» деген 3.1.1-міндетте:
«Сумен жабдықтау, кәріз, жылумен жабдықтау, электрмен жабдықтау, абаттандыру жүйелерін қайта жаңарту және жөндеу жөніндегі жобаларды іске асыру» деген жолдағы «46 941» », «38 970», «39 850» деген сандар «52 326», «39 391», «15 274» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі» деген кестеде:
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту және дамыту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты орнықты дамыту» деген 3.1-мақсат мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Шағын қалаларда халықтың 100%-ы үшін сапалы су қолжетімді болуы тиіс
Мемлекет басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы «Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауы
»;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімнің «Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген кіші бөлімінде:
«Салааралық үйлестіруді талап ететін іс-шаралар» деген бағанда:
бірінші абзацта:
«ЭМРМ» деген аббревиатура «МГМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтін өзгеріссіз қалдырылсын;
«, электр, жылу» деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзацта:
«ИСМ» деген аббревиатура «ИЖТМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«және басқа да мәселелерді техникалық реттеу» деген сөздер «мәселелерін техникалық реттеу, саланы инженерлік коммуникациялармен (электр, жылу) қамтамасыз ету жөніндегі бірыңғай жүйені қалыптастыру, энергия үнемдеу, құрылысқа энергетикалық тиімді технологиялар мен материалдар енгізу женіндегі іс-шараларды іске асыру» деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзацта:
мемлекеттік тілдегі мәтін өзгеріссіз қалдырылсын;
«аббревиатуралардың толық жазылуы:» деген ескертпеде:
«ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі», «ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі», «МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 6-бөлімде:
«001 «Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:

в цели 3.1 "Устойчивое развитие жилищно-коммунального хозяйства" строку "Целевой индикатор: Реконструкция и развитие системы жилищно-коммунального хозяйства (водоснабжение, канализация, теплоснабжение, энергоснабжение, благоустройство)" изложить в следующей редакции:
"1. Реконструкция и развитие системы жилищно-коммунального хозяйства (водоснабжение, канализация, теплоснабжение, энергоснабжение, благоустройство);
2. Водоснабжение малых городов.";
в графах "2010", "2011", "2012":
в задаче 3.1.1 "Улучшение состояния объектов жилищно-коммунального хозяйства":
в строке "Реализация проектов по реконструкции и ремонту систем водоснабжения, канализации, теплоснабжения, электроснабжения, газоснабжения, благоустройства" цифры "46 941", "38 970", "39 850" заменить соответственно цифрами "52 326", "39 391", "15 274";
в таблице "Соответствие стратегических направлений и целей государственного органа стратегическим целям государства":
в стратегическом направлении 3 "Модернизация и развитие жилищно-коммунального хозяйства":
цель 3.1 "Устойчивое развитие жилищно-коммунального хозяйства": дополнить строкой следующего содержания:
"
В малых городах 100 % население
должно иметь доступ к качественной
воде.
Послание
Главы государства народу
Казахстана от 29 января 2010
года "Новое десятилетие - новый
экономический подъем - новые
возможности Казахстана"
";
в подразделе "Межведомственное взаимодействие" раздела 4 "Развитие функциональных возможностей":
в графе "Мероприятия, требующие межотраслевой координации":
в абзаце первом:
аббревиатуру "МЭМР" заменить аббревиатурой "МНГ";
слово "- формирования" заменить словом "- формирование";
слова ", электричество, тепло" исключить;
в абзаце третьем:
аббревиатуру "МИТ" заменить аббревиатурой "МИНТ";
слова " и другие вопросы;" заменить словами ", формирование единой системы по обеспечению отрасли инженерными коммуникациями (электричество, тепло), реализация мероприятий по энергосбережению, внедрению энергоэффективных технологий и материалов в строительство;";
в абзаце седьмом:
слово "обеспечения" заменить словом "обеспечение";
в "Примечание: расшифровка аббревиатур:":
строки "МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан", "МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий", "МНГ - Министерство нефти и газа";
в разделе 6 "Бюджетные программы":
в Бюджетной программе "001 - Услуги по координации деятельности в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства"

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағандағы «187 009» деген сандар «196 373» деген сандармен ауыстырылсын;
«003 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«Үлгі жобалар әзірлеу» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «15» деген сандар «17» деген сандармен ауыстырылсын;
«010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Сумен жабдықтау жөніндегі қызметке халықтың тұрақты қол жеткізуін қамтамасыз ету» деген бағандағы «қызметке» деген сөзден кейін «, оның ішінде шағын қалаларда» деген сөздермен толықтырылсын;
«2010» деген бағанда:
«4» деген сан «7» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «23 132 373» деген сандар «27 047 575» деген сандармен ауыстырылсын;
«011 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанындағы «13 000 000» деген сандар «24 385 262»» деген сандармен ауыстырылсын;
«012 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанындағы «14 858 046» деген сандар «14 709 965» деген сандармен ауыстырылсын;
«013 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанындағы «8 412 975» деген сандар «8 530 884» деген сандармен ауыстырылсын;
«016 «Қазақстандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамыту орталығы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын қалыптастыру мың теңге - 300 000 --- » деген бюджеттік бағдарламадан кейін әкімшімен және мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
Бюджеттік бағдарлама
018 «Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы VII ынтымақтастық Форумының өтуіне байланысты Өскемен қаласында абаттандыру және инфрақұрылымдарды жөндеу жұмыстарын жүргізуге нысаналы ағымдағы трансферттер»
Сипаты
Азаматтардың тұруына қолайлы және қауіпсіз жағдай жасау үшін тіршілік ету жүйесінің орнықтылығы мен сенімділігін арттыру, объектілерді және елді мекендердің аумақтарын күтіп ұстау
Стратегиялық бағыт
3. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту және дамыту
Мақсаты

в строке "Расходы на реализацию программы" в графе "2010" цифры "187 009" заменить цифрами "196 373";
в Бюджетной программе "003 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности":
в графе "2011" строки "разработка типовых проектов" цифры "15" заменить цифрами "17";
в Бюджетной программе (подпрограмма) "010 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения"
строку "Показатели результата":
графу "Обеспечение населения стабильным доступом к услугам по водоснабжению" дополнить словами ", в том числе в малых городах";
в графе "2010":
цифру "4" заменить цифрой "7";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "23 132 373" заменить цифрами "27 047 575";
в Бюджетной программе "011 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда":
в графе "2010" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "13 000 000" заменить цифрами "24 385 262";
в Бюджетной программе "012 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства":
в графе "2010" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "14 858 046" заменить цифрами "14 709 965";
в Бюджетной программе "013 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов":
в графе "2010" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "8 412 975" заменить цифрами "8 530 884";
после бюджетной программы "016 - "Формирование уставного капитала акционерного общества "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства" тыс. тенге 300 000 -" дополнить администратором и бюджетной программой 018 следующего содержания:
"
Администратор
бюджетной
программы
Агентство Республики Казахстан по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
Бюджетная
программа
018 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Восточно-Казахстанской области на благоустройство и ремонт
инфраструктуры города Усть-Каменогорск в связи с проведением VII
Форума Межрегионального сотрудничества Республики Казахстан и
Российской Федерации"
Описание
Повышение устойчивости и надежности систем жизнеобеспечения,
надлежащее содержание объектов и территорий населенных пунктов
для создания комфортных и безопасных условий проживания граждан
Стратегическое
направление
3 Модернизация и развитие жилищно-коммунального хозяйства
Цель

3.1 Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты орнықты дамыту
Міндеттері
3.1.2 Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің жай-күйін жақсарту
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008
2009
2010
2011
2012
Сан көрсеткіштері
Өскемен қаласын абаттандыру және инфрақұрылымын жөндеу
Жобалардың саны
1
Сапа көрсеткіштері
Қаланың сәулеттік келбетін жақсарту
Жобалардың саны
1
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Аумақтың жай-күйін жақсарту
1
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

3.1 Устойчивое развитие жилищно-коммунального хозяйства
Задачи
3.1.2. Улучшение состояния объектов жилищно-коммунального
хозяйства
Наименование показателя
Ед. изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
2009
2010
2011
2012
Показатели
количества
Благоустройство и ремонт
инфраструктуры города
Усть-Каменогорск
Кол-во
проектов
1
Показатели
качества
Улучшение архитектурного
облика города
Кол-во
проектов
1
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Улучшение состояния
территории
1
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

1 500 000
»;
«Бюджеттік шығыстардың жинағы» деген кестеде:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі бойынша БАРЛЫҒЫ» деген жолдағы «145 205 577» деген сандар «161 985 233» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «2 510 713» деген сандар «4 020 077» деген сандармен ауыстырылсын;
«001 - Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер» деген жолдағы «187 009» деген сандар «196 373» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «142 694 864» деген сандар «157 965 156» деген сандармен ауыстырылсын;
«010 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «23 132 373» деген сандар «27 047 575» деген сандармен ауыстырылсын;
«011 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «13 000 000» деген сандар «24 385 262» деген сандармен ауыстырылсын;
«012 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «14 858 046» деген сандар «14 709 965» деген сандармен ауыстырылсын;
«013 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «8 412 975» деген сандар «8 530 884» деген сандармен ауыстырылсын;
«016 - «Қазақстандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамыту орталығы» АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру 300 000» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«018 - Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы VII ынтымақтастық Форумының өтуіне байланысты Өскемен қаласында абаттандыру және инфрақұрылымдарды жөндеу жұмыстарын жүргізуге нысаналы ағымдағы трансферттер»
-
-
1 500 000
-
-
»;
«Шығыстарды стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер және бюджеттік бағдарламалар бойынша бөлу» деген кестеде:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі бойынша БАРЛЫҒЫ» деген жолдағы «145 205 577» деген сандар «161 985 233» деген сандармен ауыстырылсын;
«001 - Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер» деген жолдағы «187 009» деген сандар «196 373» деген сандармен ауыстырылсын;

1 500 000
";
в таблице "Свод бюджетных расходов"
в графе "2010 год":
в строке "ВСЕГО по Агентству Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства" цифры "145 205 577" заменить цифрами "161 985 233";
в строке "Текущие бюджетные программы" цифры "2 510 713" заменить цифрами "4 020 077";
в строке "001 - Услуги по координации деятельности в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства" цифры "187 009" заменить цифрами "196 373";
в строке "Бюджетные программы развития" цифры "142 694 864" заменить цифрами "157 965 156";
в строке "010 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения" цифры "23 132 373" заменить цифрами "27 047 575";
в строке "011 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда" цифры "13 000 000" заменить цифрами "24 385 262";
в строке "012 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства" цифры "14 858 046" заменить цифрами "14 709 965";
в строке "013 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов" цифры "8 412 975" заменить цифрами "8 530 884";
после строки "016 - Формирование уставного капитала акционерного общества "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства" 300 000" дополнить строкой следующего содержания:
"
"018 - Целевые текущие
трансферты областному бюджету
Восточно-Казахстанской области
на благоустройство и ремонт
инфраструктуры города
Усть-Каменогорск в связи с
проведением VII Форума
Межрегионального сотрудничества
Республики Казахстан и
Российской Федерации"
-
-
1 500 000
-
-
";
в таблице "Распределение расходов по стратегическим направлениям, целям, задачам и бюджетным программам"
в графе "2010 год":
в строке "ВСЕГО по Агентству Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства" цифры "145 205 577" заменить цифрами "161 985 233";
в строке "001 - Услуги по координации деятельности в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства" цифры "187 009" заменить цифрами "196 373";