Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 шілдедегі № 703 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «2009 - 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 2 желтоқсандағы № 1126 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 45, 514-құжат):
4-тармақта «Ө.Е. Шөкеевке» деген сөздер «Е.Т. Орынбаевқа» деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген 2009 - 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасында:
«Тұрғын үймен қамтамасыз ету» деген 5.3.3-кіші бөлімде:
оныншы бөліктің 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Бағдарламаға қатысушы:
«ҚТҚЖБ» АҚ-мен тұрғын үй құрылыс жинағы туралы шарт жасасады, тұрғын үй сатып алуға тұрғын үй қарызын алу мақсатында тұрғын үй құрылысы аяқталғаннан және пайдалануға берілгеннен кейін 5,5 жылдан асырмай «ҚТҚЖБ» АҚ-дағы есеп шотындағы тұрғын үй құрылыс жинақтары туралы шарт бойынша ең төменгі қажетті соманы жинақтауды жүзеге асырады;
ең төменгі қажетті соманы жинақтағаннан және тұрғын үй құрылыс жинақтары туралы шарт бойынша барлық шарттарды орындағаннан кейін «ҚТҚЖБ» АҚ-ға сатып алатын тұрғын үй кепілімен жылдық 4,5 % ставка бойынша тұрғын үй қарызын алу үшін құжаттарын ұсынады;
2) «ҚТҚЖБ» АҚ:
Бағдарламаға қатысушымен тұрғын үй құрылыс жинағы туралы шарт жасасады, оған сәйкес Бағдарламаға қатысушы тұрғын үй сатып алуға тұрғын үй қарызын алу мақсатында тұрғын үй құрылысы аяқталғаннан және пайдалануға берілгеннен кейін 5,5 жылдан аспайтын мерзім ішінде «ҚТҚЖБ» АҚ-дағы есеп шотындағы тұрғын үй құрылыс жинақтары туралы шарт бойынша ең төменгі қажетті соманы жинақтауды жүзеге асырады;
Бағдарламаға қатысушы ең төменгі қажетті соманы жинақтағаннан және тұрғын үй құрылыс жинақтары туралы шарт бойынша барлық шарттарды орындағаннан кейін Бағдарламаға қатысушыға сатып алатын тұрғын үй кепілімен жылдық 4,5 % ставка бойынша 10 жылға тұрғын үй қарызын береді;
Бағдарламаға қатысушысымен банк қарызы шартын жасасқаннан кейін жергілікті атқарушы органының (ӘКК) шотына тұрғын үйдің құнына тең мөлшерде қаражат аударады.»;
«2009 - 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 8-бөлімде:
реттік нөмірлері 15, 17 және 18-жолдардың 2-бағанында:
«Ақмола облысы Степногор қаласында,» деген сөздер алып тасталсын;
«Заречный кентінде,» деген сөздерден кейін «Маңғыстау облысы Қарақия ауданының Құрық ауылында,» деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2010 года № 703
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2008 года № 1126 "Об утверждении Программы "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 45, ст. 514):
в пункте 4 слова "Шукеева У.Е." заменить словами "Орынбаева Е.Т.";
в Программе "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы, утвержденной указанным постановлением:
в подразделе 5.3.3. "Обеспечение жильем":
подпункты 1) и 2) части десятой изложить в следующей редакции:
"1) участник Программы:
заключает с АО "ЖССБК" договор о жилищных строительных сбережениях, осуществляет накопление минимально необходимой суммы по договору о жилищных строительных сбережениях на счете в АО "ЖССБК" не более 5,5 лет после завершения строительства и ввода в эксплуатацию жилья с целью получения жилищного займа на покупку жилья;
после накопления минимально необходимой суммы и выполнения всех условий по договору о жилищных строительных сбережениях предоставляет в АО "ЖССБК" документы для получения жилищного займа по ставке 4,5 % годовых под залог приобретаемого жилья;
2) АО "ЖССБК":
заключает с участником Программы договор о жилищных строительных сбережениях, в соответствии с которыми участник Программы осуществляет накопление минимально необходимой суммы по договору о жилищных строительных сбережениях на счете в АО "ЖССБК" в течение не более 5,5 лет после завершения строительства и ввода в эксплуатацию жилья, с целью получения жилищного займа на покупку жилья;
после накопления участником Программы минимально необходимой суммы и выполнения всех условий по договору о жилищных строительных сбережениях предоставляет участнику Программы жилищный займ на 10 лет по ставке 4,5 % годовых под залог приобретаемого жилья;
после заключения договора банковского займа с участником Программы перечисляет средства в размере, равном стоимости жилья, на счет местного исполнительного органа (СПК).";
в разделе 8. "План мероприятий по реализации Программы "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы":
в графе 2 строках, порядковые номера 15, 17 и 18:
слова "городе Степногорске Акмолинской области," исключить;
после слов "Костанайской области," дополнить словами "селе Курык Каракиянского района Мангистауской области,";

реттік нөмірі 17-жолдың 4-бағанындағы «ЭБЖМ» деген аббревиатура «ЭДСМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі»;
2) «Нұрлы көш» бағдарламасының пилоттық жобаларына қатысушыларға тұрғын үй сату ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 8 мамырдағы № 674 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 24-25, 213-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген «Нұрлы көш» бағдарламасының пилоттық жобаларына қатысушыларға тұрғын үй сату ережесінде:
2-тармақта:
5) тармақшада:
«Ақмола облысы Степногор қаласында,» деген сөздер алып тасталсын;
«Заречный кентіндегі,» деген сөздерден кейін «Маңғыстау облысы Қарақия ауданының Құрық ауылындағы,» деген сөздермен толықтырылсын;
6-1) тармақшада:
«Ақмола облысы Степногор қаласында,» деген сөздер алып тасталсын;
«Заречный кентінде,» деген сөздерден кейін «Маңғыстау облысы Қарақия ауданының Құрық ауылында,» деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта:
«Степногор қаласында,» деген сөздер алып тасталсын;
«Заречный кентіндегі,» деген сөздерден кейін «Маңғыстау облысы Қарақия ауданының Құрық ауылындағы,» деген сөздермен толықтырылсын;
«3. Бағдарламаға қатысушыларға тұрғын үй сату тәртібі» деген бөлімде:
«Ақмола облысы Көкшетау қаласының Красный Яр ауылындағы, Ақмола облысы Степногор қаласындағы, Ақтөбе облысы Хромтау ауданының Көктау ауылындағы, Шығыс Қазақстан облысының Курчатов және Өскемен қалаларындағы, Қостанай облысы Қостанай ауданының Заречный кентіндегі, Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданының Бәйтерек ауылындағы Бағдарламаға қатысушыларға тұрғын үй сату тәртібі» деген кіші бөлімнің тақырыбында:
«Ақмола облысы Степногор қаласындағы,» деген сөздер алып тасталсын;
«Заречный кентіндегі,» деген сөздерден кейін «Маңғыстау облысы Қарақия ауданының Құрық ауылындағы,» деген сөздермен толықтырылсын;
34-тармақта «сәйкес» деген сөзден кейін «жаңа Бағдарламаға қатысушыға Шарт бойынша құқықтары мен міндеттемелерін беру, не» деген сөздермен толықтырылсын;
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«37. ӘКК Банк беретін тұрғын үй қарызын қайтару бойынша Бағдарламаға қатысушылардың міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету үшін тұрғын үйді Банкке кепілге беру сәтіне оператор компанияның ауыртпалықты алып тастауын қамтамасыз етеді.
Банк жылжымайтын мүлік кепіліне тіркелген шартты алғаннан және Банктің ішкі нормативтік құжаттарымен тұрғын үй қарызын алу үшін көзделген талаптарды Бағдарламаға қатысушылар орындағаннан кейін тұрғын үй құнына тең мөлшерде оператор компанияның шотына аударады.»;

в графе 4 строки, порядковый номер 17 аббревиатуру "МЭБП" заменить аббревиатурой "МЭРТ";
Примечание: расшифровка аббревиатур дополнить строкой следующего содержания:
"МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2009 года № 674 "Об утверждении Правил реализации жилья участникам пилотных проектов Программы "Нұрлы-Көш" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 24-25, ст. 213):
в Правилах реализации жилья участникам пилотных проектов Программы "Нұрлы Көш", утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
в подпункте 5):
слова ", городе Степногорске" исключить;
после слов "Костанайской области," дополнить словами "селе Курык Каракиянского района Мангистауской области,";
в подпункте 6-1):
слова "городе Степногорске Акмолинской области," исключить;
после слов "Костанайской области," дополнить словами "селе Курык Каракиянского района Мангистауской области,";
в пункте 4:
слова ", городе Степногорске" исключить;
после слов "Костанайской области," дополнить словами "селе Курык Каракиянского района Мангистауской области,";
в разделе "3. Порядок реализации жилья участникам Программы":
в заголовке подраздела "Порядок реализации жилья участникам Программы в селе Красный Яр города Кокшетау, городе Степногорске Акмолинской области, селе Коктау Хромтауского района Актюбинской области, городах Курчатове и Усть-Каменегорске Восточно-Казахстанской области, поселке Заречном Костанайского района Костанайской области, селе Байтерек Кызылжарского района Северо-Казахстанской области":
слова ", городе Степногорске" исключить;
после слов "Костанайской области," дополнить словами "селе Курык Каракиянского района Мангистауской области,";
в пункте 34 слово "расторжения" заменить словами "по уступке прав и обязательств по Договору новому участнику Программы либо расторжению";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. СПК обеспечивает снятие компанией-оператором обременения на жилье к моменту его передачи в залог Банку в обеспечение выполнения обязательств участников Программы по возврату выдаваемых Банком жилищных займов.
Банк после получения зарегистрированного договора залога недвижимого имущества и выполнения участниками Программы требований, предусмотренных для получения жилищного займа внутренними нормативными документами Банка, перечисляет средства в размере, равном стоимости жилья, на счет компании-оператора.";

3) «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 2162 қаулысында:
көрсетілген қаулыға 34-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-1-жолмен толықтырылсын:
«
4-1.
Маңғыстау облысы
163 700
»;
көрсетілген қаулыға 35-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-1-жолмен толықтырылсын:
«
4-1.
Маңғыстау облысы
296 704
».
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов

3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2009 года № 2162 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы":
в приложении 34 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 1, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 4-1, следующего содержания:
"
4-1.
Мангистауская область
163 700
";
в приложении 35 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 1, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 4-1, следующего содержания:
"
4-1.
Мангистауская область
296 704
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов