Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 мамырдағы № 787 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 6 қыркүйектегі № 896 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 861 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 20.11.2019 № 861 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ұлттық басқарушы холдинг, Ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 мамырдағы № 787 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 27-28, 245-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың үлгі ережесінде:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
"8-1) стратегиялық әріптестер - тапсырыс беруші айқындайтын ұйым, оның ішінде қажетті ресурстарға (интеллектуалдық, ғылыми, әдіснамалық, білім беру, технологиялық, кадрлық) ие және мынадай:
қазіргі заманғы әдіснамалар мен жаңа технологияларды білім беруге енгізу;
білім берудің инновациялық мазмұны мен қазіргі заманғы білім беру бағдарламаларын әзірлеу және енгізу;
білім беру қызметі мен оның нәтижелеріне, оның ішінде оқытудың сапасына және оқушылардың білім беру бағдарламаларын меңгеру нәтижелеріне мониторингті, сыртқы бағалауды жүзеге асыру;
білім беру қызметінің сапасын, балалар мен педагогтарды конкурстық іріктеудің аспаптары мен технологияларын бақылау мен бағалау құралдарын әзірлеу және енгізу;
оқу үдерісін қамтамасыз ететін кабинеттер мен зертханалар үшін жабдықтарды әзірлеу және өндіру салаларының бірінде немесе бірнешеуінде халықаралық қызмет тәжірибесі бар шетелдік ұйым.";
18-тармақ мынадай мазмұндағы 56), 57), 58) тармақшалармен толықтырылсын:
"56) стратегиялық әріптестерден білім және ғылым, білім беру үдерісін әдіснамалық, әдістемелік және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларындағы тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу;

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2009 года № 787
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2010 года № 896. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 861.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.11.2019 № 861 (вводится в действие с 01.01.2020).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2009 года № 787 "Об утверждении Типовых правил закупок товаров, работ и услуг, осуществляемых национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 27-28, ст. 245) следующие дополнения:
в Типовых правилах закупок товаров, работ и услуг, осуществляемых национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 дополнить, подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) стратегические партнеры - определяемые заказчиком организации, в том числе зарубежные, располагающие соответствующими ресурсами (интеллектуальными, научными, методологическими, образовательными, технологическими, кадровыми), и имеющие международный опыт деятельности в одной или нескольких из следующих областей:
внедрения современной методологии и новых технологий в образовании;
разработки и внедрения инновационного содержания образования и современных образовательных программ;
осуществления мониторинга, внешней оценки образовательной деятельности и ее результатов, в том числе качества преподавания и результатов освоения учащимися образовательных программ;
разработки и внедрения инструментов контроля и оценки качества образовательной деятельности, инструментария и технологии конкурсного отбора детей и педагогов;
разработки и производства оборудования для кабинетов и лабораторий, обеспечивающих учебный процесс";
пункт 18 дополнить подпунктами 56), 57), 58) следующего содержания:
"56) приобретения у стратегических партнеров товаров, работ, услуг в сферах образования и науки, методологического, методического и материально-технического обеспечения образовательного процесса;

57) білім беру бағдарламаларының мазмұнына сәйкес шетелдік арнайы оқу және көркем әдебиетті сатып алу;
58) тапсырыс берушіге "Назарбаев Зияткерлік мектептерінің" құрылысына бөлінген жер учаскелеріндегі құрылыстарды сатып алу және бұзу бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді құрылтайшысы жергілікті атқарушы орган болып табылатын заңды тұлғадан сатып алу.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі. Осы қаулының 1-тармағының он үшінші абзацы 2013 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

57) приобретения в соответствии с содержанием образовательных программ зарубежной специальной учебной и художественной литературы;
58) приобретения работ и услуг по выкупу и сносу строений на земельных участках, выделенных заказчику под капитальное строительство "Назарбаев Интеллектуальные школы", у юридического лица, учредителем которого является местный исполнительный орган.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования. Абзац тринадцатый пункта 1 настоящего постановления действует до 31 декабря 2013 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов