Мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 қыркүйектегі № 939 Қаулысы
«Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 13 ақпандағы Заңының 16-бабының 1-тармағына сәйкес таратушы газ құбырларын пайдалану бойынша бірыңғай операторды құру және тұтынушыларды газбен жабдықтауда делдалдық құрылымдарды жою мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласының, Алматы, Оңтүстік Қазақстан, Маңғыстау, Батыс Қазақстан, Жамбыл, Қызылорда және Ақтөбе облыстары әкімдерінің жоғары, орта мен төмен қысымды газ құбырлары мен олардағы құрылыстарды заңнамада белгіленген тәртіппен коммуналдық меншіктен республикалық меншікке беру туралы ұсыныстарымен келісілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 311 Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген іс-шаралар аяқталғаннан кейін Алматы қаласының, Алматы, Оңтүстік Қазақстан, Маңғыстау, Батыс Қазақстан, Жамбыл, Қызылорда және Ақтөбе облыстарының жоғары, орта және төмен қысымды газ құбырлары мен олардағы құрылыстарды «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларын төлеуге берсін.
2) тиісті облыстардың, Алматы қаласының әкімдіктерімен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын шаралар қабылдасын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 311 Қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер Министрі                                 К. Мәсімов

О некоторых вопросах государственной собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2010 года № 939
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния", в целях создания единого оператора по эксплуатации распределительных газопроводов и устранения посреднических структур при газоснабжении потребителей Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложениями акимов города Алматы, Алматинской, Южно-Казахстанской, Мангистауской, Западно-Казахстанской, Жамбылской, Кызылординской и Актюбинской областей передать в установленном законодательством порядке из коммунальной собственности в республиканскую собственность газопроводы высокого, среднего и низкого давления и сооружения на них.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 311.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) после завершения мероприятий, указанных в пункте 1 настоящего постановления, передать газопроводы высокого, среднего и низкого давления и сооружения на них города Алматы, Алматинской, Южно-Казахстанской, Мангистауской, Западно-Казахстанской, Жамбылской, Кызылординской и Актюбинской областей в оплату размещаемых акций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына";
2) совместно с акиматами соответствующих областей, города Алматы принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 311.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов