"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік бақылау және қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 998 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік бақылау және қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               K. Мәсімов
жоба
Қазақстан Республикасының Заңы  Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
мемлекеттік бақылау және қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 1 3-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 ж, № 1-2, 1, 4, 5-құжаттар; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, № 96 44-құжат; № 11, 58-құжат; № 13, 67-құжат; № 15, 71-құжат; 2010 жылғы 27 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного контроля и надзора"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 998
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного контроля и надзора".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
проект
Закон Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам государственного контроля
и надзора
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140, № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19, № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20, № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24, ст. 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; 2010 г., № 1-2, ст. 1, 4, 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 9, ст. 44; № 11, ст. 58; № 13, ст. 67; № 15, ст. 71; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 27 июля 2010 г.; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам авиации", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 27 июля 2010 г.):

1) 20-тараудың тақырыбында «бақылау» деген сөзден кейін «және қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 317-баптың 2-тармағында, 568-баптың тақырыбында және 1-тармақта, 636-баптың 1-тармағы 1) тармақшасының жиырмасыншы абзацында «мемлекеттік», «бақылауын», «бақылау» деген сөздерден кейін тиісінше «бақылау мен», «және қадағалауын», «және қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын.
2. 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 16, 140-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 16, 97-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
13-баптың 1-тармағы 18) тармақшасында, 19-баптың 3-тармағы екінші бөлігінде, 64-баптың тақырыбында және 1-тармақта «Жеке кәсіпкерлік туралы», «Жеке кәсіпкерлік туралы», «қадағалау» деген сөздер тиісінше «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы», «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалу туралы», «бақылау» деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 17, 141-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж. № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 19, 147-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат, № 23, 114-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 15-құжат; № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 32-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Су шаруашылығы құрылыстарының қауіпсіздігін меншіктенушілердің қамтамасыз етуін бақылауды:
Су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс режимін сақтауы үшін уәкілетті орган;
Су шаруашылығы құрылыстарының техникалық жай-күйі үшін азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган жүзеге асырады.»;
2) 37-баптың 1-тармағы 28) тармақшасында, 48-баптың 4-тармағы екінші бөлігінде, 51-баптың 1-тармағы 1) тармақшасында «Жеке кәсіпкерлік туралы», деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 1, 1-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 11-12, 55-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
17-баптың бірінші бөлігінің 38) тармақшасында, 119-баптың 3-тармағының екінші бөлігінде «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

1) заголовок Главы 20 дополнить словом ",надзора";
2) в пункте 2 статьи 317, в заголовке и в пункте 1 статьи 568, абзаце двадцатом подпункта 1) пункта 1 статьи 636 после слов "контроль", "контроля" дополнить соответственно словами "и надзор", "и надзора".
2. В Лесной кодекс Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 16, ст. 140, 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 16, ст. 97; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 18) пункта 1 статьи 13, части второй пункта 3 статьи 19, заголовке и пункте 1 статьи 64 слова "О частном предпринимательстве", "надзор" заменить соответственно словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан", "контроль".
3. В Водный кодекс Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 17, ст. 141; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 19, ст. 147; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 15; № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23):
1) пункт 2 статьи 32 изложить в следующей редакции:
"2. Контроль за обеспечением собственниками безопасности водохозяйственных сооружений осуществляют:
Уполномоченный орган за соблюдением режима работы водохозяйственных сооружений;
Уполномоченный орган в области гражданской защиты за техническое состояние водохозяйственных сооружений.";
2) в подпункте 28) пункта 1 статьи 37, части второй пункта 4 статьи 48, подпункте 1) пункта 1 статьи 51 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
4. В Экологический кодекс Республики Казахстан от 9 января 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 1, ст. 1; № 20, ст. 152; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 11-12, ст. 55; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23):
в подпункте 38) статьи 17, части второй пункта 3 статьи 119 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

5. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 9, 65-құжат; № 19, 147-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 9-10, 50-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат, № 24, 122, 134-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
16-баптың бірінші бөлігінің 25) тармақшасында, 328-баптың 6-тармағының екінші бөлігінде «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
6. 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 22-1, 22-ІІ 112-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар, № 13-14, 63-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат: № 5, 23-құжат; № 7, 28, 29-құжаттар):
100-баптың 14-тармағында, 556-баптың 5 және 7-тармақтарында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
7. 2009 жылғы 18 қыркүйектегі «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 20-21, 89-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 32-құжат):
1) 19-баптың 3, 5-тармақтарында, 20-баптың 3-тармағында, 21-баптың 3-тармағында, 22-баптың 3-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 22-баптың тақырыбында, 1, 2, 3, 4, 5-тармақтарында «бақылау» деген сөзден кейін «және қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын;
«бақылаудың», «бақылауды» деген сөздер тиісінше «бақылау мен қадағалаудың», «бақылау мен қадағалауды» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 62-баптың 10-тармағы екінші бөлігінде, 90-баптың 4-тармағы 14) тармақшасында, 149-баптың 1, 2, 3-тармақтарында «бақылауға», «бақылауды», «бақылау» деген сөздер тиісінше «қадағалауға», «қадағалауды», «қадағалау» деген сөзбен ауыстырылсын;
8. «Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы» 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 15, 363-құжат; 1995 ж., № 20, 120-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 17, 139-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
19-баптың 14) тармақшасында, 20-1-баптың 7-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

5. В Трудовой кодекс Республики Казахстан от 15 мая 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 9, ст. 65; № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г. № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 8, ст. 44; № 9-10, ст. 50; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84; № 24, ст. 122, 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 48):
в подпункте 25) статьи 16, в части второй пункта 6 статьи 328 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
6. В Кодекс Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 22-I, 22-II, ст. 112; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 13-14, ст. 63; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 29; № 11, ст. 58; № 15, ст. 71; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 27 июля 2010 г.):
в пунктах 5 и 7 статьи 556 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
7. В Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 20-21, ст. 89; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 32; № 15, ст. 71):
1) в пунктах 3, 5 статьи 19, в частях вторых пунктов 3 статей 20, 21 и 22 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
2) в заголовке, пунктах 1, 2, 3, 4, 5 статьи 22 после слова "контроль", "контроля" дополнить соответственно словами "и надзор", "и надзора";
3) в части второй пункта 10 статьи 62, подпункте 14) пункта 4 статьи 90, статье 149 слово "контролю", "контроль", "контроля" заменить соответственно словами "надзору", "надзор", "надзора".
8. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 15, ст. 363; 1995 г., № 20, ст. 120; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 2, ст. 18; № 17, ст. 139; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 14) статьи 19, в части второй пункта 7 статьи 20-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

9. «Қазақстан Республикасындағы көлік туралы» 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңында (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., № 15, 201-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, № 2, 186-құжат; 1998 ж., № 24, 447-құжат; 2001 ж., № 23, 309, 321-құжаттар; № 24, 338-құжат; 2003 ж, № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 15, 63-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 14, 89-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат):
1) 1-баптың төртінші бөлігі алып тасталсын;
2) 5-бапта, 6-баптың екінші бөлігі жетінші абзацында, 9-баптың оныншы бөлігінде, 25-баптың тақырыбында, бірінші бөлікте, бірінші абзацта, 4), 9), 10), 11), 12), 13) тармақшаларда, 17) тармақшаның екінші, үшінші, төртінші бөліктерінде, екінші бөліктің 18), 19), 20), 21), 23), 24), 25) тармақшаларында, 25-1-баптың тақырыбында, 2-тармақта «бақылау жасау», «бақылау», «бақылауды» деген сөздерден кейін тиісінше «және қадағалау», «және қадағалау», «және қадағалауды» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 25-баптың 8) тармақшасында «бақылауды» деген сөз «қадағалауды» деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 25-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
10. «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 3-4, 23-құжат; № 12, 88-құжат; № 15-16, 100-құжат; № 23, 141-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 184-құжат; № 11-12, 262-құжат; № 19, 370-құжат; 1997 ж., № 13-14, 205-құжат; № 22, 333-құжат; 1998 ж., № 1 1-12, 176-құжат; 1999 ж., № 20, 727-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 10, 123-құжат; 2003 ж., № 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 4, 24-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 4, 33-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 13-14, 63-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
62-3-бапта:
5-тармақтың екінші бөлігі 4) тармақшасында «сондай-ақ өз құзыреті шегінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында статистикалық қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік органда тексерулерді тіркеу үшін талап етілетін басқа да мәліметтер» деген сөздер алып тасталсын;
6-тармақ алып тасталсын;
13-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Тексеру мерзімі ұзартылған жағдайда, тексеруді ұзарту туралы қосымша акт ресімделеді, онда тексеру тағайындау туралы алдыңғы актінің тіркеу нөмірі мен күні және ұзарту себебі көрсетіледі.».

9. В Закон Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 15, ст. 201; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 447; 2001 г., № 23, ст. 309, 321; № 24, ст. 338; 2003 г., № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110, № 23, ст. 142; 2005 г., № 15, ст. 63; 2006 г., № 3, ст. 22; № 14, ст. 89; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам авиации", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 27 июля 2010 г.):
1) часть четвертую статьи 1 исключить;
2) в части первой статьи 5, абзаце седьмом части второй статьи 6, части девятой статьи 9, заголовке, части первой, абзаце первом, подпунктах 4), 9), 10), 11), 12), 13), частях второй, третьей, четвертой подпункта 17), подпунктах 18), 19), 20), 21), 23), 24), 25) части второй статьи 25, заголовке, пункте 2 статьи 25-1 после слов "контроля", "контроль" дополнить соответственно словами "и надзора", "и надзор";
3) в подпункте 8) статьи 25 слово "контроль" заменить словом "надзор";
4) в пункте 2 статьи 25-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
10. В Закон Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 23; № 12, ст. 88; № 15-16, ст. 100; № 23, ст. 141; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 184; № 11-12, ст. 262; № 19, ст. 370; 1997 г., № 13-14, ст. 205; № 22, ст. 333; 1998 г., № 11-12, ст. 176; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 10, ст. 123; 2003 г., № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 33; 2009 г., № 8, ст. 44; № 13-14, ст. 63; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23):
в статье 62-3:
подпункт 4) части второй пункта 5 изложить в следующей редакции:
"4) наименование проверяемого лица, в отношении которого назначено проведение проверки, его местонахождение, регистрационный номер налогоплательщика;";
пункт 6 исключить;
часть вторую пункта 13 изложить в следующей редакции:
"В случае продления сроков проверки оформляется дополнительный акт о продлении проверки, в котором указываются номер и дата предыдущего акта о назначении проверки и причина продления.".

11. «Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 17-18, 225-құжат; № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233, 247-құжаттар; № 23, 920-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 13-14, 174-құжат; № 17-18, 245-құжат; № 20, 257-құжат; № 23, 309-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 12, 82-құжат; 2004 ж.; № 23, 142-құжат; № 24, 154, 155-құжаттар; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 15-16, 61-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат):
11-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
12. «Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы» 1996 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 11-12, 263-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж.,, № 4, 101-құжат; 2000 ж., № 6, 145-құжат; 2003 ж., № 14, 112-құжат; 2004 ж., № 11-12, 67-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 8, 52-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 11-баптың жиырма екінші абзацында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындагы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сездермен ауыстырылсын.
13. «Өрт қауіпсіздігі туралы» 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 18, 368-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 20, 728-құжат; № 23, 931-құжат; 2000 ж., № 6, 142-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж, № 14, 112-құжат; № 24, 177-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
6-баптың 16) тармақшасында, 9-5-баптың 1-тармағы екінші бөлігінде «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

11. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст. 184; 1998 г., № 17-18, ст. 225; № 23, ст. 416; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233, 247; № 23, ст. 920; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 13-14, ст. 174; № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; № 23, ст. 309; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 154, 155; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; 2008 г., № 15-16, ст. 61; 2009 г., № 8, ст. 44; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41):
в пункте 2 статьи 11-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
12. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 11-12, ст. 263; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 4, ст. 101; 2000 г., № 6, ст. 145; 2003 г., № 14, ст. 112; 2004 г., № 11-12, ст. 67; № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 8, ст. 52; № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 2-3, ст. 9; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23.):
в абзаце двадцать втором статьи 11 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
13. В Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 18, ст. 368; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 20, ст. 728; № 23, ст. 931; 2000 г., № 6, ст. 142; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 14, ст. 112; № 24, ст. 177; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; Закон Республики Казахстан от 28 июня 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пожарной безопасности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 8 июля 2010 г.):
в подпункте 16) статьи 6, в части второй пункта 1 статьи 9-5 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

14. «Банкроттық туралы» 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 1-2, 7-құжат; № 13-14, 205-құжат; 1998 ж., № 14, 198-құжат; № 17-18, 225-құжат; 2000 ж., № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 17-18, 240-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 4, 26-құжат; № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 57-құжат; 2006 ж., № 1, 4-құжат; № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 13, 86-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 14, 18-құжаттар; № 9, 67-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат):
1) 10-2-баптың 30) тармақшасында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 10-3-баптың 1-тармағы үшінші бөлігінің бірінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Заңның 10-4-бабында реттелмеген тексерулер мәселелері «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңымен регламенттеледі.».
15. «Атом энергиясын пайдалану туралы» 1997 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 83-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 8, 52-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 1-баптың бірінші бөлігінің бірінші абзацында, 4-баптың сегізінші абзацында, 8-баптың 4) тармақшасында «қадағалауды», «қадағалау» деген сөздер тиісінше «бақылауды», «бақылау» деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 1-баптың төртінші және бесінші абзацтары алып тасталсын;
3) 5-баптың 3-тармағының екінші бөлігінде «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
16. «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 8, 84-құжат; 1999 ж., № 13, 431-құжат; № 23, 921-құжат; 2001 ж., № 15-16, 228-құжат; 2002 ж., № 6,  71-құжат; 2003 ж., № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 14, 82-құжат; № 17, 101-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 16, 103-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 15, 106, 108-құжаттар; №. 18, 143-құжат; 2009 ж., № 11-12, 54-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж.,):
10-2-баптың 10) тармақшасында, 41-1-бапта, 41-2-баптың 4-тармағы 1) тармақшасында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

14. В Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 1-2, ст. 7; № 13-14, ст. 205; 1998 г., № 14, ст. 198; № 17-18, ст. 225; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст.338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 4, ст. 26; № 11, ст. 67; 2004 г., № 6, ст. 42; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 57; 2006 г., № 1, ст. 4; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14, 18; № 9, ст. 67; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28):
1) в подпункте 30) статьи 10-2 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
2) первое предложение части третьей пункта 1 статьи 10-3 изложить в следующей редакции:
"Вопросы проверок, неурегулированных статьей 10-4 настоящего Закона регламентируются Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан.".
15. В Закон Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года "Об использовании атомной энергии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 83; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 8, ст. 52; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
1) в абзаце втором статьи 1, абзаце третьем части второй статьи 4, подпункте 4) статьи 8 слово "надзора" заменить словом "контроля";
2) абзацы четвертый и пятый статьи 1 исключить;
3) в части второй пункта 3 статьи 5 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
16. В Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 8, ст. 84; 1999 г., № 13, ст. 431; № 23, ст. 921; 2001 г., № 15-16, ст. 228; 2002 г., № 6, ст. 71; 2003 г., № 11, ст. 67; 2004 г., № 14, ст. 82; № 17, ст. 101; № 23, ст. 142; 2006 г., № 16, ст. 103; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 15, ст. 106, 108; № 18, ст. 143; 2009 г., № 11-12, ст. 54; № 18, ст. 84; № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 52):
в подпункте 10) статьи 10-2, статье 41-1, подпункте 1) пункта 4 статьи 41-2 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

17. «Азаматтық қорғаныс туралы» 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 9, 93-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 4, 101-құжат; 2000 ж., № 6, 142-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 16, 104-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
17-1-баптың 2-тармағында, 19-баптың он сегізінші абзацында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер тиісінше «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
18. «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» 1997 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 202-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 19, 147-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат):
1) 25-бап мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ведомстволық есептіліктің, тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін, жыл сайынғы тексерулер жоспарларын әзірлейді және бекітеді.»;
2) мынадай мазмұндағы 25-4-баппен толықтырылсын:
«25-4-бап. Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасының
сақталуын мемлекеттік бақылау
Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылау тексеру нысанында және өзге де нысандарда жүзеге асырылады.
Тексеру «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады. Мемлекеттік бақылаудың өзге де нысандары осы Заңға сәйкес жүзеге асырылады.».
19. «Энергия үнемдеу туралы» 1997 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 24, 343-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; 2009 ж., № 13-14, 62-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
7-баптың бесінші абзацында «қадағалау» деген сөз «бақылау» деген сөзбен ауыстырылсын;
11-баптың 3-тармағында «мен қадағалау» деген сөздер алып тасталсын.
20. «Халықтың радиациялық қауіпсіздігі туралы» 1998 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 5-6, 48-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 24, 148-құжат):
5-баптың 2-тармағы төртінші абзацында «қадағалауды» деген сөз «бақылауды» деген сөзбен ауыстырылсын.
21. «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 15, 209-құжат; 1999 ж., № 21, 774-құжат; 2000 ж., № 5, 116-құжат; 2001 ж., № 13-14, 172-құжат; № 17-18, 241-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 18, 142-құжат; 2004 ж., № 10, 56-құжат; 2007 ж., № 17, 140-құжат; № 19, 147-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат):

17. В Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О Гражданской обороне" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 9, ст. 93; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 4, ст. 101; 2000 г., № 6, ст. 142; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 16, ст. 104; 2007 г., № 10, ст. 69; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в пункте 2 статьи 17-1, в абзаце восемнадцатом статьи 19 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
18. В Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 202; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89):
1) статью 25 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) разрабатывает и утверждает формы ведомственной статистической отчетности, проверочных листов, критерии оценки степени риска, ежегодные планы проверок в соответствии с Законом "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан.";
2) дополнить статьей 25-4 следующего содержания:
"Статья 25-4. Государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках
Государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках осуществляется в форме проверки и иных формах.
Проверка осуществляется в соответствии с Законом "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан". Иные формы государственного контроля осуществляются в соответствии с настоящим Законом.".
19. В Закон Республики Казахстан от 25 декабря 1997 года "Об энергосбережении" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 24, ст. 343; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; 2009 г., № 13-14, ст. 62; 2010 г., № 5, ст. 23):
в абзаце пятом статьи 7, пункте 3 статьи 11 слово "надзор" заменить словом "контроль".
20. В Закон Республики Казахстан от 23 апреля 1998 года "О радиационной безопасности населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 5-6, ст. 48; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 24, ст. 148):
в абзаце четвертом пункта 2 статьи 5 слово "надзор" заменить словом "контроль".
21. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О борьбе с коррупцией" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 15, ст. 209; 1999 г., № 21, ст. 774; 2000 г., № 5, ст. 116; 2001 г., № 13-14, ст. 172; № 17-18, ст. 241; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 18, ст. 142; 2004 г., № 10, ст. 56; 2007 г., № 17, ст. 140; № 19, ст. 147; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 19, ст. 88; № 24, ст. 122, 126):

1) 2-баптың 3-1-тармағы алып тасталсын;
2) 5-баптың 9) тармақшасында, 12-баптың 2-тармағы 13) тармақшасында «бақылау» деген сөзден кейін «және қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын.
22. «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 16, 214-құжат; 1999 ж., № 19, 646-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 23, 309-құжат; 2002 ж., № 23-24, 193-құжат; 2004 ж., № 14, 82-құжат; № 23, 138, 142-құжаттар; 2006 ж., № 2, 17-құжат; № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 13, 87-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 11-12, 54-құжат; № 13-14, 62-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 20, 23-құжаттар):
13-баптың 1-тармағы 3-1) тармақшасында, 18-5-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
23. «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 16, 220-құжат; 2001 ж., № 23, 318-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
10-баптың 19) тармақшасында, 11-баптың 2-1-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
24. «Есірткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы» 1998 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 17-18, 221-құжат; 2000 ж., № 6, 141-құжат; 2002 ж., № 10, 106-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 5-6, 30-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат):
6-баптың 1-тармағының бірінші бөлігінде «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
25. «Аудиторлық қызмет туралы» 1998 жылғы 20 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 22, 309-құжат; 2000 ж., № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 1, 5-құжат; № 8, 52-құжат; 2002 ж., № 23-24, 193-құжат; 2003 ж., № 11, 56-құжат; № 12, 86-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 23, 138-құжат; 2005 ж., № 14, 58-құжат; 2006 ж., № 8, 45-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28-құжат; 2009 ж., № 2-3, 21-құжат; № 17, 79-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
7-баптың бірінші бөлігінің 18) тармақшасында, 7-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

1) пункт 3-1 статьи 2 исключить;
2) в подпункте 9) статьи 5, подпункте 13) пункта 1 статьи 12 после слова "контроль" дополнить словами "и надзор".
22. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 16, ст. 214; 1999 г., № 19, ст. 646; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 23, ст. 309; 2002 г., № 23-24, ст. 193; 2004 г., № 14, ст. 82; № 23, ст. 138, 142; 2006 г., № 2, ст. 17; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 13, ст. 87; 2007 г., № 3, ст. 20; № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 11-12, ст. 54; № 13-14, ст. 62; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 20, 23):
в подпункте 3-1) пункта 1 статьи 13, пункте 2 статьи 18-5 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
23. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 16, ст. 220; 2001 г., № 23, ст. 318; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 19) статьи 10, в части второй пункта 2-1 статьи 11 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
24. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 17-18, ст. 221; 2000 г., № 6, ст. 141; 2002 г., № 10, ст. 106; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 5-6, ст. 30; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84):
в части второй пункта 1 статьи 6 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
25. В Закон Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года "Об аудиторской деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 22, ст. 309; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 5; № 8, ст. 52; 2002 г., № 23-24, ст. 193; 2003 г., № 11, ст. 56; № 12, ст. 86; № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 138; 2005 г., № 14, ст. 58; 2006 г., № 8, ст. 45; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28; 2009 г., № 2-3, ст. 21; № 17, ст. 79; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 27 июля 2010 г.):
в подпункте 18) статьи 7, пункте 2 статьи 7-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

26. «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы» 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 24, 435-құжат; 2001 ж., № 21-22, 286-құжат; 2003 ж., № 10, 53-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 8, 55-құжат; 2009 ж., № 11-12, 53-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
18-баптың 1-тармағы 20) тармақшасында, 18-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
27. «Өсімдіктердің карантині туралы» 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 2-3, 34-құжат; № 23, 931-құжат; 2002 ж., № 4, 30-құжат; 2003 ж., № 15, 121-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат, 2009 ж., № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 1-баптың 13) тармақшасы алып тасталсын;
2) 1-баптың 15) тармақшасында, 10-бапта, 11-баптың 1-тармағында, 13-баптың 2, 4, 5-тармақтарында «бақылауды», «бақылау», «бақылаудан», «бақылауға» деген сөздер тиісінше «қадағалауды», «қадағалау», «қадағалаудан», «қадағалауға» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 3-баптың 3) тармақшасында, 4-баптың 2) тармақшасында, 1-баптың 1-1), 9), 11), 26) тармақшаларында, 7-баптың 2-тармағының үшінші бөлігінде, 8-баптың 1-тармақшасында 9-2-бапта, 3-тараудың тақырыбында, 11-баптың 2-тармағында, 12-бапта, 13-1-баптың 2-тармағының екінші бөлігінде «бақылауды», «бақылау» деген сөздерден кейін тиісінше «және қадағалауды», «және қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын.
4) 7-баптың 1-тармағы 30) тармақшасында, 9-2-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
28. «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 21, 771-құжат; 2001 ж., № 10, 122-құжат; 2003 ж., № 24, 175-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 12, 77-құжат; 2007 ж., № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 7-құжат; № 15-16, 74-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
4-5-бапта:
4-тармақ мынадай редакция да жазылсын:
«4. Тексеру «Қазақстан Республикасындагы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады. Мемлекеттік бақылаудың өзге де нысандары осы Заңға сәйкес жүзеге асырылады.»;
5-тармақ алып тасталсын.

26. В Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 24, ст. 435; 2001 г., № 21-22, ст. 286; 2003 г., № 10, ст. 53; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 8, ст. 55; 2009 г., № 11-12, ст. 53; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 48; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития "электронного правительства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2010 г. и "Казахстанская правда" 24 июля 2010 г.):
в подпункте 20) пункта 1 статьи 18, пункте 2 статьи 18-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
27. В Закон Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 2-3, ст. 34; № 23, ст. 931; 2002 г., № 4, ст. 30; 2003 г., № 15, ст. 121; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2009 г., № 18, ст. 84, 85; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71):
1) подпункт 13) статьи 1 исключить;
2) в подпункте 15) статьи 1, статье 10, пункте 1 статьи 11, в части третьей пункта 4, в частях второй, четвертой, восьмой и девятой пункта 5 статьи 13 слова "контроль", "Контроль", "контролю", "контроля" заменить соответственно словами "надзор", "Надзор", "надзору", "надзора";
3) в подпункте 3) статьи 3, подпункте 2) статьи 4, подпунктах 1-1), 9), 11), 26) пункта 1, части третьей пункта 2 статьи 7, абзаце первом, подпункте 1) статьи 8, статье 9-2, заголовке главы 3, заголовке и в пункте 2 статьи 11, статье 12, части второй пункта 2 статьи 13-1 после слов "контроля", "контроль" дополнить соответственно словами "и надзора", "и надзор";
4) подпункте 30) пункта 1 статьи 7, пункте 2 статьи 9-2 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
28. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст. 771; 2001 г., № 10, ст. 122; 2003 г., № 24, ст. 175; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 12, ст. 77; 2007 г., № 12, ст. 88; 2009 г., № 2-3, ст. 7; № 15-16, ст. 74; 2010 г., № 5, ст. 23):
в статье 4-5:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Проверка осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан". Иные формы государственного контроля осуществляются в соответствии с настоящим Законом.";
пункт 5 исключить.

29. «Дене шынықтыру және спорт туралы» 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 24, 1065-құжат; 2003 ж., № 15, 129-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 77-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 111-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 23-баптың 27) тармақшасында, 24-2-баптың 4-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
2) 24-2-баптың 2-тармағы алып тасталсын.
30. «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 7, 165-құжат; 2004 ж., № 11-12, 62-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
5-баптың 2-тармағы 17) тармақшасында, 24-баптың 3-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындагы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
31. «Күзет қызметі туралы» 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің, Жаршысы, 2000 ж., № 14-15, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 34-құжат; № 17, 155-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 8, 52-құжат; 2008 ж., № 12, 51-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат):
20-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
32. «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 20, 379-құжат; 2004 ж., № 5, 29-құжат; 2007 ж., № 12, 86-құжат; № 19, 147-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат):
1) 6-баптың 5, 6, 7, 8-тармақтары алып тасталсын:
2) 7-баптың 2) тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«7-бап. Құқықтық актінің орындалуын бақылауды жүзеге асыру
тәртібі
Бақылауды жүзеге асыру тәртібі «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңымен айқындалады.».
33. «Астық туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 2, 12-құжат; № 15-16, 232-құжат; 2003 ж, № 19-20, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 20, 89-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
6-баптың 20-1) тармақшасында, 6-3-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

29. В Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 24, ст. 1065; 2003 г. № 15, ст. 129; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 77; № 18, ст. 84; № 23, ст. 111; 2010 г., № 5, ст. 23):
1) подпункте 27) статьи 23, пункте 4 статьи 24-2 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
2) пункт 2 статьи 24-2 исключить.
30. В Закон Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 7, ст. 165; 2004 г., № 11-12, ст. 62; № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23.):
в подпункте 17) пункта 2 статьи 5, пункте 3 статьи 24 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
31. В Закон Республики Казахстан от 19 октября 2000 года "Об охранной деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 14-15, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 34; № 17, ст. 155; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 2, ст. 18; № 8, ст. 52; 2008 г., № 12, ст. 51; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 122):
в пункте 2 статьи 20 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
32. В Закон Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 379; 2004 г., № 5, ст. 29; 2007 г., № 12, ст. 86; № 19, ст. 147; 2008 г., № 21, ст. 97; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития "электронного правительства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2010 г. и "Казахстанская правда" 24 июля 2010 г.):
1) пункты 5, 6, 7, 8 статьи 6 исключить;
2) статью 7 изложить в следующей редакции:
"Статья 7. Порядок осуществления контроля за исполнением правового акта
Порядок осуществления контроля определяется Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
33. В Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 2, ст. 12; № 15-16, ст. 232; 2003 г., № 19-20, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 18, ст. 145; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 89; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71):
в подпункте 20-1) статьи 6, пункте 2 статьи 6-3 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

34. «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 3, 18-құжат; 2004 ж., № 2, 10-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; № 17-18, 76-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжаттар; № 3, 20-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 15, 106-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 1, 4-құжат; № 9-10, 50-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 8, 41-құжат):
6-баптың 2-тармағы 9) тармақшасында, 22-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
35. «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 13-14, 175-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; 2003 ж., 23, 168-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 17, 139-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
11-баптың 20) тармақшасында, 28-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
36. «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 243-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 6, 10-құжат; № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 23, 144-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 3-баптың 2-тармағы 9) тармақшасында, 17-баптың 1-тармағы 6) тармақшасында, 19-баптың 9-1), 18) тармақшаларында, 20-баптың 12), 12-1), 14-1) тармақшаларында, 24-баптың 1-тармағы 13) тармақшасында, 25-баптың 1-тармағы 15) тармақшасында, 27-бапта, 27-2-баптың 3-тармағында, 28-баптың 2-тармағы 5) тармақшасында, 29-баптың 10) тармақшасында, 6-тараудың тақырыбында, 31-баптың тақырыбында, 1-тармақтың 1) тармақшасында, 2-тармақтың бірінші абзацында, 3, 5-тармақтарда, 31-1-баптың тақырыбында, 3-тармақтың бірінші абзацында, 5, 7, 8-тармақтарда, 32-баптың 2-тармағында, 33-баптың 2-тармағында, 7-тармағында, 35, 36-баптарда, 37-баптың 2-тармағы 6) тармақшасында, 68-баптың 11-тармағы 2) тармақшасында, 12-тармақта, 70-баптың 2-тармағы 4) тармақшасында, 4-тармағында «сәулет-құрылыс бақылауын», «сәулет-құрылыс бақылауы», «сәулет-құрылыс бақылау», «бақылау жасау», «мемлекеттік бақылау» деген сөздерден кейін тиісінше «және қадағалауды», «мен қадағалау», «және қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын;
«мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және лицензиялауды» деген сөздер «мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауды және лицензиялауды» деген сөздермен ауыстырылсын;
31-1-баптың 2-тармағында, 5-тармақта «Сәулет-құрылыс бақылауымен қоса», «Сәулет-құрылыс бақылауының» деген сөздер «Сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауды қоса», «Сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалаудың» деген сөздермен ауыстырылсын;

34. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 18; 2004 г., № 2, ст. 10; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 17-18, ст. 76; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 15, ст. 106; № 20, ст. 152; 2009 г., № 1, ст. 4; № 9-10, ст. 50; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 8, ст. 41):
в подпункте 9) пункта 2 статьи 6, пункте 2 статьи 22-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
35. В Закон Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 13-14, ст. 175; 2002 г., № 4, ст. 33; 2003 г., № 23, ст. 168; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 17, ст. 139; 2008 г., № 13-14, ст. 57; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 20) статьи 11, пункте 2 статьи 28-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
36. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 243; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 6, ст. 10; № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 23, ст. 144; № 24, ст. 148; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 21, ст. 97; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
1) в подпункте 9) пункта 2 статьи 3, подпункте 6) пункта 1 статьи 17, подпунктах 9-1), 18) статьи 19, подпунктах 12), 12-1), 14-1) статьи 20, подпункте 13) пункта 1 статьи 24, подпункте 15) пункта 1 статьи 25, статье 27, пункте 3 статьи 27-2, подпункте 5) пункта 2 статьи 28, подпункте 10) статьи 29, заголовке главы 6, заголовке, подпункте 1) пункта 1, абзаце первом пункта 2, пунктах 3, 5 статьи 31, заголовке, пункте 2, абзаце первом пункта 3, пунктах 5, 7, 8 статьи 31-1, пункте 2 статьи 32, пунктах 2 и 7 статьи 33, статьях 35, 36, подпункте 6) пункта 2 статьи 37, подпункте 2) пункта 11, пункте 12 статьи 68, подпункте 4) пункта 2, пункте 4 статьи 70 после слов "контроля", "контроль", "государственного архитектурно-строительного контроля", "контролем" дополнить соответственно словами "и надзора", "и надзор", "и надзором";

2) 20-баптың 22) тармақшасында, 31-1-баптың 8-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
3) 20-бап мынадай мамзұндағы 23) тармақшамен толықтырылсын:
«23) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес республикалық маңызы бар объектілер бойынша жыл сайынғы тексерулер жоспарын әзірлеу және бекіту.»;
4) 24-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 10-1) тармақшамен толықтырылсын:
«10-1) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жергілікті маңызы бар объектілер бойынша жыл сайынғы тексерулер жоспарын әзірлеу және бекіту;»;
5) 25-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 10-1) тармақшамен толықтырылсын:
«10-1) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жергілікті маңызы бар объектілер бойынша жыл сайынғы тексерулер жоспарын әзірлеу және бекіту;»;
6) 31-1-бапта:
1-тармақ алып тасталсын;
3) тармақта «бақылау» деген сөз «тексеру» деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Мемлекеттік нормативтерді бұзуға және (немесе) бекітілген жобалардан (жобалық шешімдерден) ауытқуға жол берілгендігі анықталған жағдайда мемлекеттік сәулет-құрылыс инспекциясы:
1) мемлекеттік стандарттар мен техникалық талаптарға сәйкес келмейтін құрылыс материалдарын, бұйымдарын, конструкциялары мен жабдықтарын қолдануға тыйым салу туралы;
2) жол берілген бұзушылықтарды тапсырысшының (құрылыс салушының) және (немесе) мердігерлік құрылыс-монтаж ұйымының (кәсіпорнының) белгіленген мерзімде жоюы туралы;
3) құрылыс-монтаж жұмыстарын тоқтата тұру туралы шешім қабылдай (нұсқама бере) алады.»;
7) 33-бапта:
1-тармақта:
бірінші абзацта «мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын» деген сөздер «инспекциялауды» деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақта «болуына, жобалау шешімдерінің қатаң сақталуына;» деген сөздер «, жобалар сараптамасының оң қорытындысының, сондай-ақ құрылыс-монтаж жұмыстары өндірісіне тиісті рұқсаттың болуына;» деген сөздермен ауыстырылсын;
6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«6) орындалған (орындалатын) құрылыс-монтаж жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдары (бұйымдар, констуркциялар) мен жабдықтардың бекітілген жобалау шешімдері мен мемлекеттік (мемлекетаралық нормативтерге), соның ішінде негізгі және қоршаушы конструкциялардың және ғимараттарды (имараттарды) пайдалану сапасының беріктігін, орнықтылығын, сенімділігін қамтамасыз ету бойынша сәйкестігіне;

2) в статье 20:
в подпункте 22) слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
дополнить подпунктом 23) следующего содержания:
"23) разработка и утверждение ежегодного плана проверок по объектам республиканского значения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".";
3) в пункте 8 статьи 31-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
4) пункт 1 статьи 24 дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) разработка и утверждение ежегодного плана проверок по объектам местного значения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан;";
5) пункт 1 статьи 25 дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) разработка и утверждение ежегодного плана проверок по объектам местного значения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан;";
6) в статье 31-1:
пункт 1 исключить;
в пункте 3 после слов "В ходе" слово "контроля" заменить словом "проверки";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. При выявлении допущенных нарушений государственных нормативов и (или) отклонений от утвержденных проектов (проектных решений) органы государственного архитектурно-строительного контроля и надзора принимает решения (выдает предписания):
1) о запрещении применения строительных материалов, изделий, конструкций и оборудования, не соответствующих государственным стандартам и техническим условиям;
2) об устранении заказчиком (застройщиком) и (или) подрядной строительно-монтажной организацией (предприятием) допущенных нарушений в установленные сроки;
3) о приостановлении строительно-монтажных работ.";
7) в статье 33:
в пункте 1:
в абзаце первом слова "государственный архитектурно-строительный контроль" заменить словом "инспектирование";
в подпункте 3) слова "строгим соблюдением проектных решений" заменить словами "положительного заключения экспертизы проектов, а также соответствующего разрешения на производство строительно-монтажных работ";
подпункты 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"6) соответствием выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений);

7) мердігердің (бас мердігердің) құрылыс сапасын жеке өндірістің бақылаудың барлық түрлері мен нысандарын ұйымдастыруына және жүзеге асыруына;»;
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) техникалық және авторлық қадағалауларды сүйемелдеумен құрылыстың ұйымдастырылуына және жүзеге асырылуына мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асырады.»;
4-тармақтың 3) тармақшасында «жұмыстарының сапасына жедел инспекциялық тексеру жүргізу» деген сөздер «жұмыстарына жедел инспекциялауды» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Мемлекеттік нормативтерді бұзуға және (немесе) бекітілген жобалардан (жобалық шешімдерден) ауытқуға жол берілгендігі анықталған жағдайда мемлекеттік сәулет-құрылыс инспекциясы жол берілген бұзушылықтарды тапсырысшының (құрылыс салушының) және (немесе) мердігерлік құрылыс-монтаж ұйымының (кәсіпорнының) белгіленген мерзімде жоюы туралы нұсқама беруге құқылы.»;
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
«5-1. Инспекциялау нәтижелері бойынша жұмысы тексерілген мердігерге (бас мердігерге), сондай-ақ тапсырысшыға (меншік иесіне) берілетін сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша анықталған ақаулардың сипаттамасымен анықтама және объектілердің ведомості жасалады.»;
6-тармақта «бақылауға» деген сөз «инспекциялауға» деген сөзбен ауыстырылсын.
37. «Темір жол көлігі туралы» 2001 жылгы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 23, 315-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 87-құжат; № 14, 89-құжат; № 16, 99-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
88-2-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
38. «Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 23, 320-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 18, 143-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат):
1) 5-баптың 1-тармағы 1), 2), 3) тармақшаларында «бақылау» деген сөзден кейін «және қадағалау» деген сөзбен толықтырылсын;
2) 5-баптың 30) тармақшасында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

7) организацией и осуществлением подрядчиком (генподрядчиком) всех видов и форм собственного производственного контроля качества строительства;";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) за организацией и осуществлением строительства с сопровождением технического и авторского надзоров.";
в подпункте 3) пункта 4 слова "оперативные инспекционные проверки качества" заменить словами "оперативное инспектирование";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При выявлении допущенных нарушений государственных нормативов и (или) отклонений от утвержденных проектов (проектных решений) государственная архитектурно-строительная инспекция вправе выдавать предписания об устранении заказчиком (застройщиком) и (или) подрядной строительно-монтажной организацией (предприятием) допущенных нарушений в установленные сроки.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. По результатам инспектирования составляются справка и ведомость объектов с описанием выявленных дефектов по установленной уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства форме, которая выдается подрядчику (генподрядчику), работа которого проверялась, а также заказчику (собственнику).";
в пункте 6 слово "Контролю" заменить словом "Инспектированию".
37. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" (Ведомства Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 23, ст. 315; 2003 г., № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110, № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 87; № 14, ст. 89; № 16, ст. 99; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в пункте 2 статьи 88-2 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
38. В Закон Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 2, ст. 16; 2004 г., № 20, ст. 116; № 23, ст. 142; 2005 г., № 11, ст. 36; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 18, ст. 143; 2009 г., № 24; ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпунктах 3), 8), 11), 16), 19), 20), 23), 25), 32), 34), 35), 36) пункта 3 статьи 4, заголовке главы 7, подпунктах 5), 7), 8), 13) пункта 2 статьи 39, подпункте 1) пункта 5 статьи 40, заголовке, пункте 1 статьи 41 после слов "контроля", "контроль", "контроль", "Контроль" дополнить соответственно словами "и надзора", "и надзор", "надзор", "Надзор".

39. «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 2, 16-құжат; 2004 ж., № 20; 116-құжат; № 23; 142-құжат; 2005 ж., № 11, 36-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 18, 143-құжат; 2009 ж., № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
4-баптың 3-тармағы 3), 8), 11), 16), 19), 20), 23), 25), 32), 34), 35), 36) тармақшаларында, 7-тараудың тақырыбында, 39-баптың 2-тармағы 5), 7), 8), 13) тармақшаларында, 40-баптың 5-тармағы 1) тармақшасында, 41-баптың тақырыбында, 1-тармақта «бақылауды», «бақылау», «бақылау жасауды» деген сөздерден кейін тиісінше «және қадағалауды», «және қадағалау», «және қадағалауды» деген сөздермен толықтырылсын;
40. «Әділет органдары туралы» 2002 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 6, 67-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 154-құжат, 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 18, 143-құжат; 2008 ж., № 10-11, 39-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 15-16, 75-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 128-құжат; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат):
22-1-баптың 2-тармағында, 24-2-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындагы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
41. «Өсімдіктерді қорғау туралы» 2002 жылгы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 2-3, 34-құжат; № 23, 931-құжат; 2002 ж., № 4, 30-құжат; 2003 ж., № 15, 121-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж, № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
6-баптың 1-тармағы 26) тармақшасында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
42. «Ветеринария туралы» 2002 жылгы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 15, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 86-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат):

39. В Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 67; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 154; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 18, ст. 143; 2008 г., № 10-11, ст. 39; 2009 г., № 8, ст. 44; № 15-16, ст. 75; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; № 24, ст. 128; 2010 г., № 1-2, ст. 2; № 5, ст. 23; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития "электронного правительства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2010 г. и "Казахстанская правда" 24 июля 2010 г.): в пункте 2 статьи 22-1, пункте 2 статьи 24-2 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
40. В Закон Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года "О промышленной безопасности на опасных производственных объектах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 7-8, ст. 77; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 9, ст. 44):
1) в подпункте 2-1) статьи 1, подпункте 4) пункта 1 статьи 4, подпункте 2) статьи 7, заголовке главы 5, статье 15, подпункте 1) статьи 15-2, пункте 1 статьи 15-3 слова "контроль", "контроля", "контролю" заменить соответственно словами "надзор", "надзора", "надзору";
2) в пункте 1-1 статьи 15 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
41. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 2-3, ст. 34; № 23, ст. 931; 2002 г., № 4, ст. 30; 2003 г., № 15, ст. 121; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; 2009 г., № 18, ст. 84, 85; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71):
в подпункте 26) пункта 1 статьи 6 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
42. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 15, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 20, ст. 152; 2008 г., № 24, ст. 129; 2009 г., № 18, ст. 84, 86; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 15, ст. 71):

1) бүкіл мәтін бойынша «ветеринариялық-санитариялық бақылау», «ветеринариялық-санитариялық бақылауды», «ветеринариялық-санитариялық бақыланатын», «ветеринариялық-санитариялық бақылаудың», «ветеринариялық-санитариялық бақылау жүргізу», «ветеринариялық-санитариялық бақылауға», «ветеринариялық-санитариялық бақылауды» деген сөздер тиісінше «ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау», «ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды», «ветеринариялық-санитариялық бақыланатын және қадагаланатын», «ветеринариялық-санитариялық бақылаудың және қадағалаудың», «ветеринариялық-санитариялық бақылау жүргізу мен қадағалау», «ветеринариялық-санитариялық бақылауға және кадағалауға», «ветеринариялық-санитариялық қадағалауды» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 14-баптың 1-2-тармағында, 14-1-баптың 6-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
43. «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы» 2002 жылғы 8 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 17, 154-құжат; 2004 ж., 23, 142-құжат; 2005 ж, № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 72-құжат; № 17, 81-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
7-баптың 1-тармағы 8) тармақшасында, 52-баптың 4-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
44. «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 1-2, 1-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2009 ж, № 11-12, 53-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
5-баптың 7) тармақшасында, 5-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
45. «Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 3, 16-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
6-баптың 1-тармағы 28) тармақшасында, 9-баптың 5-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

1) по всему тексту слова "ветеринарно-санитарного контроля", "ветеринарно-санитарному контролю", "ветеринарно-санитарный контроль", "ветеринарно-санитарном контроле" заменить соответственно словами "ветеринарно-санитарного контроля и надзора", "ветеринарно-санитарному контролю и надзору", "ветеринарно-санитарный контроль и надзор", "ветеринарно-санитарном контроле и надзоре";
2) в пункте 1-2 статьи 14, пункте 6 статьи 14-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
43. В Закон Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 17, ст. 154; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 9, ст. 67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 72; № 17, ст. 81; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 8) пункта 1 статьи 7, пункте 4 статьи 52 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
44. В Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 1-2, ст. 1; 2004 г., № 23, ст. 142; 2009 г., № 11-12, ст. 53; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития "электронного правительства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2010 г. и "Казахстанская правда" 24 июля 2010 г.):
в подпункте 7) статьи 5, пункте 2 статьи 5-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
45. В Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст. 16; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 28) пункта 1 статьи 6, пункте 5 статьи 9 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

46. «Автомобиль көлігі туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 15, 134-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
13-баптың 19) тармақшасында, 19-2-баптың 4-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
47. «Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы» 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., 5, 26-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 16, 100-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; 2009 ж., № 18; 84-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
5-баптың 2-тармағы 11) тармақшасында, 5-1-баптың үшінші белігінде «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
48. «Байланыс туралы» 2004 жылгы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 14, 81-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 121-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 8-баптың 1-тармағы 8-3) тармақшасында, 28-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 8-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы 9-6) тармақшамен толықтырылсын:
«9-6) қаларалық және (немесе) халықаралық байланыс операторларының біліктілік талаптарына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру;».
49. «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 15, 88-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 23, 141-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж. № 9, 67-құжат; № 18, 143-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 1-баптың 1-тармағы 15), 29), 39) тармақшаларында, 7-баптың 3, 5-тармақтарында, 8-баптың 15) тармақшасында, 9-баптың 2-тармағы 4), 6) тармақшаларында, 15-баптың 3-тармағында, 17-баптың тақырыбында, 2), 6), 11), 12), 15) тармақшаларында, 19-баптың 3-тармағында, 20-баптың 8-тармағында, 45-баптың 7-тармағында «бақылау», «бақылаудың», «және бақылау», «реттеу мен бақылаудың», «бақылауды», «бақылау жасау» деген сөздер тиісінше «бақылау және қадағалау», «бақылау мен қадағалаудың», «, бақылау және қадағалау», «реттеудің, бақылау мен қадағалаудың», «бақылауды және қадағалауды», «бақылау жасау және қадағалау» деген сөздермен ауыстырылсын.

46. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 15, ст. 134; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71):
в подпункте 19) статьи 13, пункте 4 статьи 19-2 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
47. В Закон Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 5, ст. 26; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 16, ст. 100; 2007 г., № 8, ст. 52; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 11) пункта 2 статьи 5, части третьей статьи 5-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
48. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 14, ст. 81; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 19, ст. 148; 2008 г., № 20, ст. 89; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; № 24, ст. 121; 2010 г., № 5, ст. 23):
1) в подпункте 8-3) пункта 1 статьи 8, пункте 2 статьи 28-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
2) пункт 2 статьи 8 дополнить подпунктом 9-6) следующего содержания:
"9-6) осуществление контроля на соответствие квалификационным требованиям операторов междугородней и (или) международной связи;".
49. В Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 15, ст. 88; 2006 г., № 3, ст. 22; № 23, ст. 141; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 18, ст. 143; № 20, ст. 152; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
1) в подпунктах 15), 29), 39) пункта 1 статьи 1, пункте 3 статьи 7, подпункте 15) статьи 8, подпунктах 2), 7) пункта 1, подпунктах 4), 6) пункта 2 статьи 9, пункте 3 статьи 15, заголовке, подпунктах 2), 6), 11), 12), 14), 15) статьи 17, пункте 3 статьи 19, пункте 8 статьи 20, пункте 7 статьи 45 после слов "контроля", "контроль", "Контроль", "контрольные" дополнить соответственно словами "и надзора", "и надзор", "надзор", "и надзорные";

2) 7-баптың 3-тармағы екінші бөлігінде, 9-баптың 1-тармағы 27-2) тармақшасында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 16-баптың 1, 2, 3, 4-тармақтарында, 17-баптың 14) тармақшасында «техникалық бақылау», «техникалық бақылауды» деген сөздер тиісінше «техникалық қадағалау», «техникалық қадағалауды» деген сөздермен ауыстырылсын;
50. «Электр энергетикасы туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 17, 102-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 7, 38-құжат; № 13, 87-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 13-14, 62-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 5-баптың 10-1) тармақшасында, 6-баптың 3-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
2) 6-баптың тақырыбында, 1, 2, 3, 9, 10, 11-тармақтарында, 19-баптың 2-тармағы 5) тармақшасында «қадағалау және», «қадағалау мен» деген сөздер алып тасталсын;
3) 6-баптың 2) тармақшасында, 11-баптың 2-тармағында, 11-тармақтың 6) тармақшасында «қадағалауды», «қадағалауды», «қадағалауындағы» деген сөз тиісінше «бақылауды», «бақылау», «бақылауындағы» деген сөзбен ауыстырылсын.
51. «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 18, 107-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; 2008 ж, № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат, № 5, 23-құжат):
9-баптың 1-тармағы 51) тармақшасында, 49-баптың 1-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
52. «Техникалық реттеу туралы» 2004 жылғы 9 қарашадагы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 21, 124-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 15, 92-құжат; № 24, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 17, 80-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
7-баптың 8) тармақшасында, 39-баптың 3-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындагы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
53. «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 7-8, 18-құжат; 2006 ж., № 15, 92-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
7-баптың 1-тармағы 1-1) тармақшасында, 37-баптың 3-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

2) в заголовке главы 2, заголовке, абзаце первом статьи 6, заголовке, пункте 1 статьи 7, пунктах 1, 2 и 3 статьи 16 слова "и контроль", "и контроля", "контроль", "контролю" заменить соответственно словами ", контроль и надзор", ", контроля и надзора", "надзор", "надзору";
3) в части второй пункта 3 статьи 7, подпункте 27-2) пункта 1 статьи 9 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
50. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 102; 2006 г., № 3, ст. 22; № 7, ст. 38; № 13, ст. 87; № 24, ст. 148; 2007 г., № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 13-14, ст. 62; № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
1) в подпункте 10-1) статьи 5, пункте 3 статьи 6 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
2) в заголовке, пунктах 1, 2, 3, 9, 10, 11 статьи 6, подпункте 5) пункта 2 статьи 19 слова "Надзор и", "надзор и", "надзору и" исключить;
3) в пункте 2, подпункте 6) пункта 11 статьи 6 слова "надзор", "поднадзорного" заменить соответственно словами "контроль", "подконтрольного".
51. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 18, ст. 107; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 1, ст. 4; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст.5; № 5, ст. 23):
в подпункте 51) пункта 1 статьи 9, части второй пункта 1 статьи 49 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
52. В Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 21, ст. 124; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 92; № 24, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 17, ст. 80; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 8) части третьей статьи 7, части второй пункта 3 статьи 39 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
53. В Закон Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 7-8, ст. 18; 2006 г., № 15, ст. 92; 2007 г., № 2, ст. 18; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 1-1) пункта 1 статьи 7, пункте 3 статьи 37 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

54. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 13, 52-құжат; 2007 ж., № 5-6, 42-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2009 ж., № 17, 82-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; 2010 ж,, № 5, 23-құжат):
6-баптың 1-тармағы 6) тармақшасында «ветеринариялық-санитариялық, фитосанитариялық және техникалық бақылауды» деген сөздер «ветеринарлық-санитарлық қадағалауды, фитосанитарлық және техникалық бақылауды» деген сөздермен ауыстырылсын.
55. «Жеке кәсіпкерлік туралы» 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 3, 21-құжат; № 16, 99-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат, № 17, 136-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 60-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 18, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 11-12, 54-құжат; № 15-16, 74, 77-құжаттар; № 17, 82-құжат; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97-құжат; № 24, 125, 134-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат):
1) 1-баптың 6) және 15) тармақшалары алып тасталсын;
2) 29-баптың 2-тармағы 4) тармақшасында, 33-баптың тақырыбында, 1, 2-тармақтарда «бақылау» деген сөзден кейін «және қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 33-бапта:
2-баптың 2-тармақшасында «осы Заңмен» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңымен» деген сөздермен ауыстырылсын.
3, 4-тармақтар алып тасталсын.
4) 8-тарау алып тасталсын;
5) 42-баптың 1, 2-тармақтарында, 44-баптың 2-тармағында «мемлекеттік бақылауды» деген сөздерден кейін «және қадағалауды» деген сездермен толықтырылсын.
56. «Концессиялар туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 14, 88-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 24, 133-құжат; 2010 ж., № 7, 29-құжат;);
1-баптың 9) тармақшасында «бақылау-қадағалау» деген сөздер «бақылау» деген сөзбен ауыстырылсын.
57. «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 16, 96-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; 2008 ж., № 21, 95-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № I -2; 5-құжат; № 5; 23-құжат):
8-баптың 19) тармақшасында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

54. В Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 13, ст. 52; 2007 г., № 5-6, ст. 42; № 18, ст. 145; 2008 г., № 23, ст. 124; 2009 г., № 17, ст. 82; № 24; ст. 129; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71):
в подпункте 6) пункта 1 статьи 6 слова "ветеринарно-санитарного, фитосанитарного и технического контроля" заменить словами "ветеринарно-санитарного надзора, фитосанитарного и технического контроля".
55. В Закон Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 3, ст. 21; № 16, ст. 99; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20, № 17, ст. 136; 2008 г., № 13-14, ст. 57, 58; № 15-16, ст. 60; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 11-12, ст. 54; № 15-16, ст. 74, 77; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97; № 24, ст. 125, 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29; № 15, ст. 71):
1) подпункты 6) и 15) статьи 1 исключить;
2) в подпункте 4) пункта 2 статьи 29, заголовке, пунктах 1, 2 статьи 33, пунктах 1, 2 статьи 42, пункте 2 статьи 44 после слов "контроль", "контроля", дополнить соответственно словами "и надзор", "и надзора";
3) в статье 33:
в подпункте 1) пункта 2 "настоящим Законом" заменить словами "Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
пункты 3, 4 исключить;
4) главу 8 исключить;
5) приложение к указанному Закону исключить.
56. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О концессиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 14, ст. 88; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 21, ст. 97; 2009 г., № 24, ст. 133; 2010 г., № 7, ст. 29):
в подпункте 9) статьи 1 "контрольно-надзорные" заменить словом "контрольные".
57. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 16, ст. 96; 2007 г., № 1, ст. 4; 2008 г., № 21, ст. 95; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2; ст. 5; № 5, ст. 23):
в подпункте 19) статьи 8 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

58. «Лицензиялау туралы» 2007 жылгы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 10-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 9-10, 47-құжат; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 17, 79, 81, 82-құжаттар; № 18, 84, 85-құжаттар; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 4-құжат; № 7, 28-құжат):
6-баптың 7), 8) тармақшаларында, 8-баптың 6) тармақшасында, 42-баптың 4-тармақшасында «қадағалау» деген сөз тиісінше «бақылау» деген сөзбен ауыстырылсын.
59. «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 13-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж, № 5, 23-құжат):
4-баптың 3-тармағында, 6-баптың 18) тармақшасында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
60. «Ойын бизнесі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 15-құжат; 2009 ж., № 9-10, 48-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23- құжат):
8-баптың 1-тармағы 7) тармақшасында, 16-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
61. «Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 4, 32-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құ.жат, № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
20-баптың 5-тармағы 21) тармақшасында, 20-1-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
62. «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 16, 128-құжат):
12-баптың 3-тармағында «бақылауының» деген сөз «бақылауы және қадағалауының» деген сөздермен ауыстырылсын.
63. «Мақта саласын дамыту туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 16, 130-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-кұжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
7-баптың 21) тармақшасында, 9-тармақтың 5-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

58. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 10; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 9-10, ст. 47; № 13-14, ст. 62, 63; № 17, ст. 79, 81, 82; № 18, ст. 84, 85; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 1-2, ст. 4; № 7, ст. 28; № 15, ст. 71;  Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития "электронного правительства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2010 г. и "Казахстанская правда" 24 июля 2010 г.; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 27 июля 2010 г.):
в подпунктах 7), 8) статьи 6, подпункте 6) статьи 8, частях первой и второй пункта 4 статьи 42 слово "надзора" заменить словом "контроля".
59. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 13; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития "электронного правительства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2010 г. и "Казахстанская правда" 24 июля 2010 г.):
в части второй пункта 3 статьи 4, подпункте 18) статьи 6 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
60. В Закон Республики Казахстан от 12 января 2007 года "Об игорном бизнесе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 15; 2009 г., № 9-10, ст. 48; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития "электронного правительства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2010 г. и "Казахстанская правда" 24 июля 2010 г.):
в подпункте 7) пункта 1 статьи 8, пункте 2 статьи 16-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
61. В Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 4, ст. 32; 2008 г., № 17-18, ст. 72, № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71):
в подпункте 21) пункта 5 статьи 20, пункте 2 статьи 20-1 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
62. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 128):
в части третьей пункта 3 статьи 12 после слова "контроля" дополнить словами "и надзора".
63. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 130; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71):
в подпункте 21) статьи 7, пункте 5 статьи 9 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

64. «Экспорттық бақылау туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 2007 ж., № 16, 132-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
12-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
65. «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 133-құжат; 2009 ж., № 18, 86-құжат):
1) 5-баптың 5), 6), 24) тармақшаларында, 6-баптың 3) тармағы 1), 2), 3), 5), 6), 9), 10), 11), 12), 13), 16) тармақшаларында, 4-тармақта, 8-бапта, 10-баптың 2) тармақшасында, 20-баптың 3-тармағында «бақылануға», «бақылауды», «бақылау» деген сөздерден кейін «және қадағалануға», «және қадағалауды», «қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын;
66. «Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 134-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 8-баптың 3) тармақшасында, 9-бапта «бақылауды», «бақылау» деген сөздерден кейін тиісінше «және қадағалауды», «және қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 8-баптың 13) тармақшасында, 9-баптың 3-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 17-баптың 13) тармақшасында «бақылау» деген сөз «қадағалау» деген сөзбен ауыстырылсын.
67. «Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 137-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
6-баптың 8) тармақшасында, 8-баптың 3-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау жэне қадағалау туралы» деген сездермен ауыстырылсын;
68. «Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 138-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат):
1) 6-баптың тақырыбында, 1-тармақта «бақылау» деген сөзден кейін «және қадағалау» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 6-баптың 1-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 13-бапта «бақылауды» деген сез «қадағалауды» деген сөзбен ауыстырылсын.

64. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 132; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71):
в пункте 2 статьи 12 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
65. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности пищевой продукции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 133; 2009 г., № 18, ст. 86):
в абзаце девятом подпункта 5) статьи 5, подпунктах 1), 2), 3), 5), 6), 9), 10), 11), 12), 13), 16) пункта 3, пункте 4 статьи 6, статье 8, подпункте 2) статьи 10, пункте 3 статьи 20 после слов "контролю", "контроля", "контроль" дополнить соответственно словами "и надзору", "и надзора", "и надзор".
66. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 134; № 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
1) в подпункте 3) статьи 8, статье 9, после слов "контроль", "контроля", дополнить соответственно словами "и надзор", "и надзора";
2) в подпункте 13) статьи 8, пункте 3 статьи 9 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
3) в пункте 13 статьи 17 слово "Контроль" заменить словом "Надзор".
67. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности машин и оборудования" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 137; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 8) статьи 6, пункте 3 статьи 8 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
68. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности игрушек" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 138; 2009 г., № 18, ст. 84):
1) в заголовке, пункте 1 статьи 6 после слова "контроль" дополнить словами "и надзор";
2) в пункте 1 статьи 6 "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
3) в статье 13 слово "контроль" заменить словом "надзор".

69. «Білім туралы» 2007 жылгы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 20, 151-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2009 ж, № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
5-баптың 45) тармақшасында, 59-баптың 8-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
70. «Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы» 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 15-16, 59-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
6-баптың 3) тармақшасында, 30-баптың 1, 2-тармақтарында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
71. «Трансферттік баға белгілеу туралы» 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 15-16, 65-құжат; 2008 ж., № 1516, 65-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат):
9-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
72. «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» 2008 жылғы
29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 24, 127-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
8-баптың 6) тармақшасында, 20-баптың 1-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен  ауыстырылсын.
73. «Тауар биржалары туралы» 2009 жылғы 4 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 9-10, 46-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № № 5, 23-құжат):
4-баптың 3-1) тармақшасында, 25-баптың 2-тармағында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау жене қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.
74. «Қазақстан Республикасында әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңына:
1) 2-тараудың тақырыбында «және бақылау» деген сөздер тиісінше «бақылау және қадағалау» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 9-баптың 1 және 2-тармақтарында, атауында, 4-тармақтың бірінші бөлігі 3) тармақшасының 1, 2, 3-тармақшаларында, 10-баптың 6-тармағында, 1-тармақтың 1, 31), 32), 33), 34), 35), 36) тармақшаларында, 15-баптың 1) бөлігі 2 және 3-тармақшаларында, 17-баптың 1-тармағының бірінші бөлігі 6) тармақшасы, 51-баптың 4-тармағында, 90-баптың 7-тармағында, 105-баптың 4 және 5-тармақтарында, 90-баптың 7-тармағында «бақылау», «бақылауды» деген сөз «және қадағалау», «және қадағалауды» деген сөздермен толықтырылсын;
10-баптың 4-тармағы 1) тармақшасында «Жеке кәсіпкерлік туралы» деген сөздер «Қазақстан Республикасында мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» деген сөздермен ауыстырылсын.

69. В Закон Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 20, ст. 151; 2008 г., № 23, ст. 124; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 45) статьи 5, части второй пункта 8 статьи 59 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
70. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "Об аккредитации в области оценки соответствия" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 15-16, ст. 59; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 4) статьи 6, части первой пункта 1 и пункте 2 статьи 30 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
71. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О трансфертном ценообразовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 15-16, ст. 65; 2008 г., № 15-16, ст. 65; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 11, ст. 58; № 15, ст. 71):
в части второй пункта 2 статьи 9 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре и Республике Казахстан".
72. В Закон Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 24, ст. 127; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 6) статьи 8, части второй, пункта 1 статьи 20 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
73. В Закон Республики Казахстан от 4 мая 2009 года "О товарных биржах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 9-10, ст. 46; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23):
в подпункте 3-1) статьи 4, пункте 2 статьи 25 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".
74. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 27 июля 2010 г.:
1) в заголовке главы 2 слова "и контроль" заменить словами "контроль и надзор";
2) в заголовке, пунктах 1 и 2 статьи 9, заголовке, пунктах 1, 2, 3, подпункте 3) части первой пункта 4, пункте 6 статьи 10, заголовке статьи 12, подпунктах 1), 31), 32), 33), 34), 35), 36) пункта 1, в абзацах первых пунктов 2 и 3 статьи 14, подпункте 1) статьи 15, подпункте 6) части второй пункта 1 статьи 17, пункте 4 статьи 51, пункте 7 статьи 90, пунктах 4 и 5 статьи 105 после слов "контроль", "контроля", "Контроль" дополнить словами "и надзор", "и надзора";
в подпункте 1) пункта 4 статьи 10 слова "О частном предпринимательстве" заменить словами "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".

2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан