Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 желтоқсандағы № 2016 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 4 қазандағы № 1019 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 862 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.10.2015 № 862 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 желтоқсандағы № 2016 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 57, 491-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Азаматтарды шетелдік медицина ұйымдарына емделуге жіберу Қазақстан Республикасында қолданылмайтын емдеудің жоғары технологиялық әдістерін талап ететін мынадай аурулар болған кезде жүзеге асырылады: эндоваскулярлық емдеу үшін жұлынның артерия-веналық мальформациялары; радиохирургиялық емдеу әдісін (гамма-пышақ) талап ететін мидың хирургиялық қолжетімсіз және функциялық елеулі аумағындағы артерия-веналық мальформациялары мен ісіктер; туа біткен жүрек кемістігі мен жүре пайда болған жүрек кемістігінің салдарынан Эйзенменгер синдромы; жүректі транспланттауды талап ететін жүрек функциясының терминалдық кемістігі; бүйректі транспланттауды талап ететін бүйректің созылмалы кемістігі; терминалдық сатысы бауырды транспланттауды талап ететін бауыр аурулары; жұлынды транспланттауды талап ететін қан өндіру жүйесінің аурулары; өңеш стеноздары; трахея стеноздары.»;
4-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Комиссия, егер науқас 18 жасқа дейінгі бала, жүкті әйел болып табылса, сондай-ақ ағзаларды транспланттау кезінде туыстық донор болса, науқасты шетелге емделуге жіберудің басымдығын қарайды.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года № 2016
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2010 года № 1019. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 862
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2015 № 862 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года № 2016 "Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 57, ст. 491) следующие изменение и дополнение:
в Правилах направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Направление на лечение в зарубежные медицинские организации граждан осуществляется при следующих заболеваниях, требующих высокотехнологичных методов лечения, не применяемых в Республике Казахстан: артериовенозные мальформации спинного мозга для эндоваскулярного лечения; артериовенозные мальформации и опухоли в хирургически недоступных и функционально значимых областях головного мозга, требующие радиохирургического метода лечения (гамма-нож); синдром Эйзенменгера, вследствие врожденных пороков сердца и приобретенных пороков сердца; терминальная сердечная недостаточность, требующая трансплантации сердца; терминальная стадия хронической почечной недостаточности, требующая трансплантации почки; болезни печени, требующие трансплантации печени; болезни кроветворной системы, требующие трансплантации костного мозга; стенозы гортани; стенозы трахеи.";
пункт 4 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Комиссия рассматривает приоритетность направления больного на лечение за рубеж в случаях, если больной является ребенком до 18 лет, беременной женщиной, а также при наличии родственного донора при трансплантации органов.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов