Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 196 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындары мен республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының еншілес мемлекеттік кәсіпорындары осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Қазсушар» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына (бұдан әрі - «Қазсушар» РМК) қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті «Қазсушар» РМК қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган;
2) «Қазсушар» РМК қызметінің негізгі мәні республикалық маңызы бар су шаруашылығы объектілерін пайдалану, суаратын су, ауыз су беру болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 27.12.2013 № 1413 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.04.2015 № 306 қаулыларымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне «Қазсушар» РМК-нің филиалдарын құруға рұқсат берілсін.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) «Қазсушар» РМК-нің жарғысын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекітуге енгізсін;
2) «Қазсушар» РМК-нің Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 28 ақпандағы
№ 196 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.04.2015 № 173 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 196
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения и дочерние государственные предприятия республиканских государственных предприятий Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению путем слияния в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - РГП "Казводхоз").
2. Определить:
1) уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении РГП «Казводхоз» Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) основным предметом деятельности РГП "Казводхоз" эксплуатацию водохозяйственных объектов республиканского значения, подачу поливной, питьевой воды.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 27.12.2013 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 25.04.2015 № 306.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан разрешить создание филиалов РГП "Казводхоз".
4. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) внести на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устав РГП "Казводхоз";
2) обеспечить государственную регистрацию РГП "Казводхоз" в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2011 года № 196
Дополнения и изменения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.04.2015 № 173 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Су ресурстары комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
1. Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Қазсушар» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Астана қаласы.
2. Мемлекеттік мекемелер
1. Аймақтық гидрогеологиялық-мелиоративтік орталық, Алматы қаласы.
2. «Қазагромелиосушар» республикалық әдістемелік орталығы», Астана қаласы.
3. Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы, Шымкент қаласы.
4. Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы, Қызылорда қаласы.».
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 23 ақпандағы
№ 196 қаулысына
қосымша
«Қазсушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына
қосу жолымен қайта ұйымдастырылатын Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің
республикалық мемлекеттік кәсіпорындары мен республикалық
мемлекеттік кәсіпорындарының еншілес мемлекеттік
кәсіпорындарының тізбесі
1. «Бартоғай су қоймасын және Д. Қонаев атындағы Үлкен Алматы каналын пайдалану басқармасы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Алматы қаласы.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Астана су» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Ақмола республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Астана қаласы.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Қаныш Сәтбаев атындағы канал» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Астана қаласы.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Қарағандысушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Қарағанды республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Қарағанды қаласы.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Қостанайсушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Қостанай республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Қостанай қаласы.

3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в следующей редакции:
Перечень
организаций, находящихся в ведении Комитета
по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан 1. Республиканские государственные предприятия
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Астана.
2. Государственные учреждения
1. Зональный гидрогеолого-мелиоративный центр, город Алматы.
2. Республиканский методический центр "Казагромелиоводхоз", город Астана.
3. Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция, город Шымкент.
4. Кызылординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция, город Кызылорда.".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2011 года № 196
Перечень
республиканских государственных предприятий и дочерних
государственных предприятий республиканских государственных
предприятий Комитета по водным ресурсам Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан, реорганизуемых путем слияния в
Республиканское государственное предприятие по водному
хозяйству на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
1. Республиканское государственное предприятие "Управление по эксплуатации Бартогайского водохранилища и Большого Алматинского канала им. Д. Кунаева", г. Алматы.
2. Акмолинское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Астана су" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Астана.
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Канал имени Каныша Сатпаева" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Астана.
4. Карагандинское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Карагандаводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Караганда.
5. Костанайское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Костанайводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Костанай.

6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Сарқант шаруашылық есептегі 72-жөндеу учаскесі» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Алматы облысы, Сарқант ауданы.
7. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Оңтүстіксушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Оңтүстік Қазақстан республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Шымкент қаласы.
8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Батыссушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Батыс Қазақстан республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Орал қаласы.
9. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Солтүстіксушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Солтүстік Қазақстан республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Петропавл қаласы.
10. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Ақтөбесушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Ақтөбе республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Ақтөбе қаласы.
11. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Атыраусушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Атырау республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Атырау қаласы.
12. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Шығыссушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Өскемен қаласы.
13. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Маңғыстаусушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Маңғыстау республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Ақтау қаласы.
14. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Арал» құрылысы салынып жатқан кәсіпорындардың бірлескен дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Қызылорда қаласы.
15. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Солтүстік су құрылыс» Қазақстанның солтүстік және орталық облыстарында су шаруашылығы объектілерін салу жөніндегі аймақтық дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Көкшетау қаласы.
16. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Есіл су» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Петропавл қаласы.

6. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Саркандский хозрасчетный ремонтный участок - 72" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Алматинская область, Саркандский район.
7. Южно-Казахстанское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Югводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Шымкент.
8. Западно-Казахстанское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Западводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Уральск.
9. Северо-Казахстанское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Северводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Петропавловск.
10. Актюбинское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Актюбводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Актюбинск.
11. Атырауское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Атырауводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Атырау.
12. Восточно-Казахстанское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Востокводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Усть-Каменогорск.
13. Мангыстауское республиканское государственное предприятие по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Мангыстауводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Актау.
14. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Объединенная дирекция строящихся предприятий "Арал" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, город Кызылорда.
15. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Региональная дирекция по строительству водохозяйственных объектов в северных регионах и центральных областях Казахстана "Северводстрой" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, город Кокшетау.
16. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Есіл су" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Петропавловск.

17. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Таразсушар» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Тараз қаласы.
18. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «СУ-метрология» ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Шымкент қаласы.
19. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитетінің «Қызылордасушар» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, Қызылорда қаласы.
20. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Батыссушар» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Каменский водопровод» еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
21. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің «Батыссушар» су шаруашылығы жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы Батыс Қазақстан республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Бөкей ордасы су құбыры» еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
22. «Бартоғай су қоймасын және Д. Қонаев атындағы Үлкен Алматы каналын пайдалану басқармасы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Мелиосервис» еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
23. «Атыраусушар» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Балықшы пайдалану-өңдеу кәсіпорны» еншілес мемлекеттік кәсіпорны.

17. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, город Тараз.
18. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр "СУ-метрология" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, г. Шымкент.
19. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылордаводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, город Кызылорда.
20. Дочернее государственное предприятие "Каменский водопровод" Республиканского государственного предприятия "Западводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
21. Дочернее государственное предприятие "Бокейординский водопровод" Западно-Казахстанского республиканского государственного предприятия по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Западводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
22. Дочернее государственное предприятие "Мелиосервис" республиканского государственного предприятия "Управление по эксплуатации Бартогайского водохранилища и Большого Алматинского канала им. Д. Кунаева".
23. Дочернее государственное предприятие "Балыкшинское эксплуатационно-ремонтное предприятие" республиканского государственного предприятия "Атырауводхоз".