"Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 200 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 55 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.02.2014 № 55 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 28 ақпандағы
№ 200 қаулысымен
бекітілген
«Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік қызмет
СТАНДАРТЫ       1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті (бұдан әрі – ІІМ-нің КҚПК) және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Астана, Алматы қалаларының және облыстардың Ішкі істер департаменттерінің Көші-қон полициясы басқармалары (бұдан әрі – ІІД-нің КҚПБ) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Халықтың көші-қоны туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 2122-баптары;
2) «Шетелдiктердiң құқықтық жағдайы туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңының 212223242728-баптары;
3) «Шетелдіктердің Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудiң жекелеген мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы № 136 қаулысымен бекітілген Шетелдіктердің Қазақстан Республикасына келуiнiң және болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуi тәртiбiнің 511-тармақтары;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік қызметтің үлгі стандарты;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің 201-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (www.mvd.kz, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімдерінде), және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес облыстардың және Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің интернет-ресурсында, сондай-ақ көші-қон полициясы бөлімшелерінде орналасқан ресми ақпарат көздері мен стенділерде орналастырылады.

Об утверждении стандарта государственной услуги "Продление и выдача выездных виз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 200. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 55
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.02.2014 № 55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Продление и выдача выездных виз".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2011 года № 200
СТАНДАРТ
государственной услуги
"Продление и выдача выездных виз"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - КМП МВД) и Управлениями миграционной полиции Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее - УМП ДВД), указанными в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статей 2122 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения"; См. Z1100000477
2) статей 212223242728 Закона Республики Казахстан от 19 июня 1995 года "О правовом положении иностранцев";
3) пункта 5-11 Правил въезда и пребывания иностранцев в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года № 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранцев в Республике Казахстан";
4) Типового стандарта государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558;
5) пункта 201 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745.
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (www.mvd.kz, в разделах "О деятельности органов внутренних дел") и Департаментов внутренних дел областей и городов Астаны, Алматы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.

5. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасынан өтуге құқық беретін шетелдіктің паспортына немесе өзге құжатына желімдеп жапсырылатын Қазақстан Республикасының толтырылған визасы не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәйекті жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасынан өтуге құқық беретін паспорттарын немесе өзге құжаттарын көрсеткен кезде шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға көрсетіледі. Қазақстан Республикасының аумағында мынадай санаттағы визалар:
1) емделуге (ЕАВ):
мұндай емдеудің қажеттілігін растайтын медициналық мекемелер берген құжаттар болған кезде жеке және заңды тұлғалардың жазбаша өтініштерінің негізінде Қазақстан Республикасындағы шетелдіктерге оларды стационарлық жағдайларда емдеу қажеттілігі туындаған жағдайда;
емделу, медициналық зерттеу және консультациялар үшін Қазақстан Республикасына жіберілетін адамдарды алып жүретін шетелдіктерге – Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау субъектілерінің немесе Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жазбаша өтініштерінің негізінде беріледі.
Емделуге визалар бір мәрте және екі мәрте кіруге және шығуға беріледі;
2) тұрғылықты тұруға (ТТВ):
Қазақстан Республикасына жеке істері бойынша келген және Қазақстан Республикасында тұрғылықты тұруға қалдыру туралы қолдаухатпен жүгінген адамдарға – осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген елдер азаматтарының, сондай-ақ ұлты қазақ шетелдіктердің (олардың ұлттық тиесілігін растайтын құжаттар болған кезде) жеке жазбаша өтініші негізінде;
босқын мәртебесін беру немесе Қазақстан Республикасында саяси пана беру туралы қолдаухатпен жүгінген адамдарға беріледі.
Тұрғылықты тұруға виза бір мәрте және екі мәрте кіруге және шығуға беріледі.
3) шығу (ШЖВ):
Қазақстан Республикасының аумағында мынадай санаттағы визалар:
1) оқуға (ОУВ) – Қазақстан Республикасында немесе Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінде тіркелген оқу орнының жазбаша өтінішінің негізінде ұзартылады. Визаның қолданысын ұзарту 1 жылға дейінгі мерзімге не оқу практикасы немесе тағылымдама мерзіміне, бірақ 1 жылдан аспайтын мерзімге ұзартылады;
2) емдеуге (ЕАВ) – Қазақстан Республикасында немесе Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінде тіркелген медициналық мекеменің жазбаша өтініші негізінде ұзартылады. Визаның қолданылу мерзімін ұзарту емдеу үшін қажетті, бірақ 1 жылдан аспайтын мерзімге жүзеге асырылады;
3) жұмысқа (ЖЕВ) – бастапқы визаны алуға бұрын шақыруды ресімдеген заңды тұлғаның жазбаша өтінішінің және шетелдік жұмыс күшін тартуға және пайдалануға рұқсатының негізінде ұзартылады. Визаның қолданысын ұзарту рұқсаттың қолданылу мерзіміне жүзеге асырылады;

5. Результатом оказываемой государственной услуги является заполненная виза Республики Казахстан, вклеиваемая в паспорт иностранца, или в иной документ, предоставляющий право на пересечение государственной границы Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства, при предъявлении паспортов или иных документов, предоставляющих право на пересечение государственной границы Республики Казахстан.
На территории Республики Казахстан выдаются визы следующих категорий:
1) на лечение (ЕАВ):
иностранцам, находящимся в Республике Казахстан, при возникновении необходимости их лечения в стационарных условиях, на основании письменных обращений физических и юридических лиц, при наличии выданных медицинскими учреждениями документов, подтверждающих необходимость такого лечения;
иностранцам, сопровождающим лиц, направляющимся в Республику Казахстан для лечения, медицинского обследования и консультаций - на основании письменных обращений субъектов здравоохранения Республики Казахстан или Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Визы на лечение выдаются на однократный и двукратный въезд и выезд;
2) на постоянное жительство (ТТВ):
лицам, прибывшим в Республику Казахстан по частным делам и обратившимся с ходатайством об оставлении на постоянное жительство в Республике Казахстан - на основании личного письменного обращения граждан стран, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту, а также иностранцев казахской национальности (при наличии документов, подтверждающих их национальную принадлежность);
лицам, обратившимся с ходатайством о предоставлении статуса беженца или предоставлении политического убежища в Республике Казахстан.
Визы на постоянное жительство выдаются на однократный и двукратный въезд и выезд;
3) выездная (ШЖВ).
На территории Республики Казахстан продлевается визы категорий:
1) на учебу (ОУВ) - на основании письменного обращения учебного заведения, зарегистрированного в Республике Казахстан или Министерстве образования и науки Республики Казахстан. Продление действия визы осуществляется на срок до 1 года, либо на срок учебной практики или стажировки, но не более чем на 1 год;
2) на лечение (ЕАВ) - на основании письменного обращения медицинского учреждения, зарегистрированного в Республике Казахстан или Министерства здравоохранения Республики Казахстан. Продление срока действия визы осуществляется на срок, необходимый для лечения, но не более чем на 1 год;
3) на работу (ЖЕВ) - на основании письменного обращения юридического лица, которое ранее оформило приглашение на получение первичной визы, и разрешения на привлечение и использование иностранной рабочей силы. Продление действия визы осуществляется на срок действия разрешения;

4) тұрғылықты тұруға (ТТВ) – шетелдіктің жеке жазбаша өтініші негізінде ұзартылады. Визаның қолданысын ұзарту 60 тәулікке дейінгі мерзімге жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының іскерлік (ІСВ), жеке (ЖСВ), туристік (ТСВ), миссионерлік (МИВ), транзиттік (ТВ) санаттығы визаларының қолданылу мерзімі ұзартылмайды.
Емдеуге (ЕАВ), тұрғылықты тұруға (ТТВ) санатындағы визалардың қолданылу мерзімі бір рет қана ұзартылады.
Оқуға (ОУВ), емдеуге (ЕАВ), жұмысқа (ЖЕВ) санатындағы визалардың қолданылу мерзімін ұзарту Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісіледі.
Визаларды ұзарту туралы бастапқы визаны алуға бұрын шақыру ресімдеген заңды және жеке тұлғалар, дипломатиялық өкілдіктер, шетелдік мемлекеттердің консулдық мекемелері, Қазақстан Республикасында аккредиттелген халықаралық ұйымдар ғана өтініш білдіре алады. Басқа тұлғалардан өтініштер қаралмайды.
Визаның қолданылу мерзімін ұзартуға шетелдіктің Қазақстан Республикасында болу мерзімін ұзарту қажеттілігін растайтын құжаттар болған кезде немесе ауруына, форс-мажорлық немесе төтенше жағдайларға байланысты ерекше жағдайларда рұқсат етіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап 5 жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы болып табылады. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 538-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 50 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлемнің мөлшері мен күнін растайтын құжат (түбіртек) береді.
9. Мемлекеттік қызмет аптасына алты күн (дүйсенбі – жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліс, сенбіде сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін) ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайлары ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек, физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіретін есігі, күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындары болады, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады.

4) на постоянное жительство (ТТВ) - на основании личного письменного обращения иностранца. Продление действия визы осуществляется на срок до 60 суток.
Срок действия виз Республики Казахстан категории деловая (ICB), частная (ЖСВ), туристская (ТСВ), миссионерская (МИВ), транзитная (ТВ) не продлевается.
Срок действия виз категории на лечение (ЕАВ), на постоянное жительство (ТТВ) продлевается только один раз.
Продление срока действия виз категории на учебу (ОУВ), на лечение (ЕАВ), на работу (ЖЕВ) согласовывается с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан.
Ходатайствовать о продлении визы могут только юридические и физические лица, дипломатические представительства, консульские учреждения иностранных государств, международные организации, аккредитованные в Республике Казахстан, которые ранее оформляли приглашение на получение первичной визы. Ходатайства от других лиц не рассматриваются.
Продление срока действия визы допускается при наличии документов, подтверждающих необходимость продления срока пребывания иностранца в Республике Казахстан или в исключительных случаях, связанных с болезнью, форс-мажорными или чрезвычайными обстоятельствами.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего Стандарта - в течение 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя в день обращения - не более 15 минут.
8. Государственная услуга является платной. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 538 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), которая составляет - 50 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
9. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю (понедельник - пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, в субботу с 9-00 до 13-00 часов). Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттар:
1) жеке не заңды тұлғаның виза беру/ұзарту туралы жазбаша өтініші;
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өтуге құқық беретін жарамды ұлттық паспорт немесе өзге құжат;
3) мемлекеттік бажды төлегені туралы түбіртек ұсынылуы тиіс.
12. Бланкілерді Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері береді, сондай-ақ ІІМ-нің www.mvd.kz және тізбесі осы стандартың 1-қосымшада көрсетілген ІІД-нің интернет-ресурсында «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде орналастырылады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тұтынушының болатын жері бойынша осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес көші-қон полициясы бөлімшелеріне өткізіледі.
14. Құжаттарды қабылдағаннан кейін көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкері тұтынушыға осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін күнін көрсете отырып, құжаттарды қабылдағаны туралы талон береді.
15. Шығу визаларын ұзарту және беру бойынша Қазақстан Республикасының толтырылған визасын КҚПБ-ның қызметкері тұтынушының жеке өзіне не сенімхат бойынша уәкілетті адамға береді.
16. Мемлекеттік қызметті ұсынудан мынадай жағдайларда:
1) егер оны қылмыстық жауапкершілікке тарту үшін негіз бар болса – іс бойынша өндіріс аяқталғанға дейін;
2) егер шетелдік қылмыс жасағаны үшін сотталса – жазасын өтегенге дейін немесе жазадан босатылғанға дейін;
3) егер шетелдік өзіне сот жүктеген міндеттемелерді орындаудан жалтарса – міндеттемелерді орындағанға дейін бас тартылады.
Қазақстан Республикасынан шетелдіктің не азаматтығы жоқ адамның шығуы Қазақстан Республикасы азаматтарының, басқа да жеке және заңды тұлғалардың елеулі мүдделері байланысты олардың мүліктік міндеттемелерді орындағанға дейін кейінге қалдырылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты қорғауды және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы ІІМ-нің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) письменное обращение физического либо юридического лица о выдаче/продлении визы;
2) действительный национальный паспорт или иной документ, предоставляющий право на пересечение Государственной границы Республики Казахстан;
3) квитанция об уплате государственной пошлины.
12. Бланки выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции, также размещаются на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", ДВД перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в подразделения миграционной полиции по месту пребывания потребителя согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
14. После приема документов сотрудником подразделения миграционной полиции потребителю выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту с указанием даты выдачи.
15. Заполненная виза Республики Казахстан по продлению и выдаче выездных виз выдаются сотрудником УМП, оформившим данную визу, лично потребителю, либо по доверенности уполномоченному лицу.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае:
1) если имеются основания для привлечения его к уголовной ответственности - до окончания производства по делу;
2) если иностранец осужден за совершение преступления - до отбытия наказания или освобождения от наказания;
3) если иностранец уклоняется от исполнения обязательств, наложенных на него судом - до исполнения обязательств.
Выезд из Республики Казахстан иностранца либо лица без гражданства может быть отсрочен до исполнения им имущественных обязательств, с которыми связаны существенные интересы граждан Республики Казахстан, других физических и юридических лиц.
3. Принципы работы
17. Деятельность подразделений миграционной полиции осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
18. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа подразделений миграционной полиции, утверждается приказом МВД Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования

20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша ІІД-нің хатшылығында ІІМ КҚПК-де, ІІМ-де алуға болады.
21. Шағымдар жазбаша түрде пошта, электрондық пошта арқылы не ішкі істер органдарының (бұдан әрі – ІІО), ІІД-нің, ІІМ-нің кеңселері арқылы қолма-қол жұмыс күндері сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, сондай-ақ сенбіде сағат 9-00-ден бастап 13-00-ге дейін қабылданады.

20. Информацию о порядке обжалования результатов оказания государственной услуги можно получить в секретариате ДВД по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, КМП МВД, МВД.
21. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, электронной почте, либо нарочно через канцелярии органов внутренних дел (далее - ОВД), ДВД, МВД в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9-00 до 13-00 часов.

22. Дөрекі қызмет көрсетілгені туралы шағым заңнамада белгіленген тәртіппен осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ІІО-ның, ІІД-нің, ІІМ КҚПК-нің, ІІМ-нің жоғары тұрған басшылығына беріледі.
23. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым еркін нысанда жазбаша түрде пошта, электрондық пошта арқылы не ІІО-ның, ІІД-нің, ІІМ-нің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Жеке адамның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қоюы тиіс.

22. Жалоба о некорректном обслуживании подается в установленном законодательством порядке вышестоящему руководству ОВД, ДВД, КМП МВД, МВД, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба принимается в письменном виде в произвольной форме по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярию ОВД, ДВД, КМП МВД, МВД.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана потребителем.

25. Қабылданған шағым ішкі істер органдарының ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі. Шағымның қабылданған күні мен уақыты, оны қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.

25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел. Документом, подтверждающим принятия жалобы, является талон, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу, а также срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
Жалоба рассматривается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц".

12)
Созақ ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шолақ Қорған ауылы, Жібек жолы көшесі, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Төле би ауданының iшкi iстер бөлiмi
Леңгір қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
6-16-02
6-16-02
14)
Түлкiбас ауданының iшкi iстер бөлiмi
Т. Рысқұлов ауылы, Рысқұлов көшесі, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Шардара ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шардара қаласы, Б. Момышұлы көшесі, 16
2-23-82
2-23-82
«Шығу визаларын беру және
ұзарту» мемлекеттік қызмет
стандартына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының бір мәртелік дипломатиялық,
қызметтік, іскерлік, жеке, бір және екі мәртелік туристік
визаларын рәсімдеу кезінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігінің шақырулар мен нұсқауларын міндетті түрде көрсету
қажеттілігінен азаматтары босатылған мемлекеттердің тізімі
1. Австралия
2. Австрия Республикасы
3. Ұлы Люксембург Герцогтігі
4. Венгрия Республикасы
5. Грек Республикасы
6. Израиль Мемлекеті
7. Катар Мемлекеті
8. Ирландия Республикасы
9. Италия Республикасы
10. Дания Корольдігі
11. Сауд Арабиясы Корольдігі
12. Испания Корольдігі
13. Исландия Республикасы
14. Канада
15. Лихтенштейн Княздығы
16. Монако Княздығы
17. Нидерланды Корольдігі
18. Норвегия Корольдігі
19. Швеция Корольдігі
20. Бельгия Корольдігі
21. Литва Республикасы
22. Латвия Республикасы
23. Жаңа Зеландия
24. Біріккен Араб Әмірліктері
25. Португалия Республикасы
26. Сингапур Республикасы
27. Польша Республикасы
28. Хорватия Республикасы
29. Корея Республикасы
30. Болгария Республикасы
31. Кипр Республикасы
32. Мальта Республикасы
33. Словения Республикасы
34. Румыния
35. Америка Құрама Штаттары
36. Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігі
37. Словак Республикасы
38. Оман Сұлтандығы
39. Финляндия Республикасы
40. Француз Республикасы
41. Германия Федеративтік Республикасы
42. Малайзия Федерациясы
43. Бразилия Федеративтік Республикасы
44. Чех Республикасы
45. Швейцария Конфедерациясы
46. Эстон Республикасы
47. Жапония
«Шығу визаларын беру және
ұзарту» мемлекеттік қызмет
стандартына 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге
________________________________________________
(тұтынушының Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
құжаттар қабылдау туралы
№ __ТАЛОН
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1. _______________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
5. _______________________________________________________________
6. _______________________________________________________________

12)
Отдел внутренних дел
Сузакского района
с. Шолаккорган,
ул. Жибек жолы, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Отдел внутренних дел
Толебийского района
г. Ленгер,
ул. Жамбыла, б/н
6-16-02
6-16-02
14)
Отдел внутренних дел
Тюлькубасского района
с. Т. Рыскулова
ул. Рыскулова, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Отдел внутренних дел
Шардаринского района
г. Шардара,
ул. Б. Момышулы 16
2-23-82
2-23-82
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Продление и выдача выездных виз"
Список государств, граждане которых освобождены
от необходимости обязательного предъявления приглашения
и указания Министерства иностранных дел Республики Казахстан
при оформлении однократных дипломатических, служебных, деловых,
частных, однократных и двукратных туристских виз
Республики Казахстан
1. Австралия
2. Австрийская Республика
3. Великое Герцогство Люксембург
4. Венгерская Республика
5. Греческая Республика
6. Государство Израиль
7. Государство Катар
8. Ирландская Республика
9. Итальянская Республика
10. Королевство Дания
11. Королевство Саудовская Аравия
12. Королевство Испания
13. Республика Исландия
14. Канада
15. Княжество Лихтенштейн
16. Княжество Монако
17. Королевство Нидерланды
18. Королевство Норвегия
19. Королевство Швеция
20. Королевство Бельгия
21. Литовская Республика
22. Латвийская Республика
23. Новая Зеландия
24. Объединенные Арабские Эмираты
25. Португальская Республика
26. Республика Сингапур
27. Республика Польша
28. Республика Хорватия
29. Республика Корея
30. Республика Болгария
31. Республика Кипр
32. Республика Мальта
33. Республика Словения
34. Румыния
35. Соединенные Штаты Америки
36. Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
37. Словацкая Республика
38. Султанат Оман
39. Финляндская Республика
40. Французская Республика
41. Федеративная Республика Германия
42. Федерация Малайзия
43. Федеративная Республика Бразилия
44. Чешская Республика
45. Швейцарская Конфедерация
46. Эстонская Республика
47. Япония
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Продление и выдача выездных виз"
ТАЛОН № ____
о принятии документов на оказание государственной услуги
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименование юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
6. __________________________________________________________________

7. _______________________________________________________________
8. _______________________________________________________________
9. _______________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қабылдаған:
_________________________________ / _____________ / ________________
(ІІД КҚПБ қызметкерінің лауазымы)       (қолы)         (Т.А.Ә.)
_______ ж. «___» _____________
Берілген күні және уақыты: ____ж. «__»__________ _____ сағат __ минут
«Шығу визаларын беру және
ұзарту» мемлекеттік қызмет
стандартына 4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Есепті жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратына электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Шығу визаларын беру және
ұзарту» мемлекеттік қызмет
стандартына 5-қосымша
Талон
__________________________________________________
(субъектінің атауы) Өтінішті қабылдаған _____________________________________
(маманның Т.А.Ә.) 20___жылғы «____»_____________ сағ.___мин.____
(өлшем 75 мм х 55 мм)

7. __________________________________________________________________
8. __________________________________________________________________
9. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Принял:
______________________________/_____________/________________________
(Должность сотрудника УМП ДВД)   (подпись)           (Ф.И.О.)
"__" __________ ____ г.
Время и дата выдачи: ____ час __ мин "__" ___________ ____ г.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Продление и выдача выездных виз"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее значение
показателя
в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления
услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб
общему количеству обслуженных
потребителей по данному виду услуг
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Продление и выдача выездных виз"
Талон _____________________________________
(наименование субъекта) Обращение принял (а) _____________________________________
(Ф.И.О. специалиста) "____" __________ 20__ г. час. ____ мин. ____
(размер 75 мм х 55 мм)