Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша 2011 жылға арналған сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін қаражатты бөлу және пайдалану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 наурыздағы № 257 Қаулысы
«2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңын және «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың «2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша 2011 жылға арналған сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін қаражат бөлу;
2) Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша 2011 жылға арналған сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін қаражатты пайдалану қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, Білім және ғылым министрліктері заңнамада белгіленген тәртіппен ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.05.30 № 597 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар тоқсан сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы есептер берсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жарты жылда бір рет, есептіден кейінгі айдың 10-күніне қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
5. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 11 наурыздағы
№ 257 қаулысымен
бекітілген
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша 2011 жылға арналған сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін қаражатты пайдалану қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін қаражатты пайдалану қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «2011 – 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңын және «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығын іске асыру мақсатында әзірленген.

Об утверждении распределения и Правил использования средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2011 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2011 года № 257
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы" и Указа Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 "О Государственной программе развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) распределение средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2011 год;
2) Правила использования средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2011 год.
2. Министерствам здравоохранения, образования и науки Республики Казахстан обеспечить перечисление целевых текущих трансфертов в установленном законодательством порядке.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 30.05.2011 № 597 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Центральным государственным и местным исполнительным органам ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным, предоставлять в Министерство здравоохранения Республики Казахстан отчеты о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан раз в полгода к 10 числу месяца, следующего за отчетным, предоставлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2011 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 марта 2011 года № 257
Правила
использования средств на реализацию межсекторального и
межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья
граждан на 2011 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан (далее - Правила) разработаны в целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы" и Указа Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 "О Государственной программе развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы".

2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл – халықтың денсаулығын анықтайтын өмір салты, қоршаған орта, әлеуметтік-экономикалық жағдайлардың факторларын жақсарту жөніндегі мемлекеттік органдардың, жеке және қоғамдық ұйымдардың өзара іс-қимылы;
2) республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері – денсаулық сақтау мәселелері және олардың іске асырылу мониторингі бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл шеңберінде іске асырылатын іс-шараларды қаржыландыруды жүзеге асыратын білім және ғылым, денсаулық сақтау, туризм және спорт, байланыс және ақпарат, еңбек және әлеуметтік қорғау, ішкі істер, төтенше жағдайлар саласындағы орталық уәкілетті органдар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.10.18 № 1188 Қаулысымен.
3. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға бағытталған іс-шараларды қаржыландыру бюджет заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
2. Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану тәртібі
4. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылы шеңберінде Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға пайдаланылады.
5. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылға нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану бюджет заңнамасына, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
6. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде бас бостандығынан айыру орындарындағы және одан босатылған адамдардың арасында АИТВ инфекциясының профилактикасы бойынша әлеуметтік жобаларды іске асыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер қамау орындарындағы АИТВ инфекциясы профилактикасының бағдарламасын іске асыруға және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды әлеуметтік сүйем бас бостандығынан айыру орындарындарында АИТВ/ЖИТС-пен күрес үшін үкіметтік емес ұйымдардың әлеуетін дамытуға пайдаланылады.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) межсекторальное и межведомственное взаимодействие - взаимодействие государственных органов, частных и общественных организаций по улучшению опосредованных факторов, определяющих здоровье населения: образ жизни, окружающая среда, социально-экономические условия;
2) администраторы республиканских бюджетных программ - центральные уполномоченные органы в области образования и науки, здравоохранения, туризма и спорта, связи и информации, труда и социальной защиты, внутренних дел, чрезвычайных ситуаций, которые осуществляют финансирование мероприятий, реализуемых в рамках межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья и мониторинг их реализации.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.10.2011 № 1188.
3. Финансирование мероприятий, направленных на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан, производится в соответствии с бюджетным законодательством.
2. Порядок использования целевых текущих трансфертов областными
бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на реализацию
межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам
охраны здоровья граждан
4. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы используются на реализацию мероприятий Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы в рамках межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.
5. Использование целевых текущих трансфертов на межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством, законодательством о государственных закупках.
6. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию социальных проектов по профилактике ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы используются на реализацию программ профилактики ВИЧ-инфекции в местах заключения и внедрение программ социального сопровождения для лиц, освобождающихся из мест лишения свободы, на развитие потенциала неправительственных организаций для борьбы с ВИЧ/СПИД в местах лишения свободы.

7. Бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар мен одан босатылған адамдардың арасында АИТВ инфекциясының профилактикасы бойынша іс-шараларды, оның ішінде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтаудың жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асырады.
8. Бас бостандығынан айыру орындарындағы және одан босатылған адамдардың арасында АИТВ инфекциясының профилактикасы бойынша әлеуметтік жобаларды іске асыруға арналған қызметтерді сатып алуды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары жүзеге асырады.
9. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер витаминді-минералды кешенмен байытылған тамақ өнімдерін мектептердегі балаларды тамақтандыру рационына енгізу үшін балалар мен оқушылардың дұрыс тамақтануын, балалар мен жасөспірімдердің дұрыс тамақтануына және физикалық және психологиялық денсаулығына байланысты ауруларының профилактикасын қамтамасыз етуге, сондай-ақ мектеп жасындағы балалардың арасында тірек-қимыл аппараты ауруларының профилактикасы бойынша іс-шаралар кешенін әзірлеуге пайдаланылады.
10. Білім және ғылым саласындағы орталық уәкілетті орган балалар мен оқушылардың дұрыс тамақтануын, балалар мен жасөспірімдердің дұрыс тамақтануы мен физикалық және психологиялық денсаулығын қалыптастыруға байланысты аурулардың профилактикасын қамтамасыз ету жөніндегі тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің бірыңғай ұйымдастырушысы болады.
11. Мектеп жасындағы балалардың арасында тірек-қимыл аппараты ауруларының профилактикасы бойынша, витаминді-минералды кешенмен байытылған тамақ өнімдерін мектептердегі балаларды тамақтандыру рационына қосу бойынша іс-шараларды өткізуді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру жергілікті уәкілетті органдары жүзеге асырады.
12. Денсаулық сақтау, білім және ғылым саласындағы орталық уәкілетті органдар облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы трансферттерді аударуды бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
3. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдардың іс-шараларын іске асыруға бөлінетін қаражатты пайдалану тәртібі
13. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылға көзделген қаражат Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың «2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының мынадай мақсаттарына жету үшін жұмсалады:

7. Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы, в том числе организацию государственных закупок, осуществляют местные уполномоченные органы здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Закуп услуг на реализацию социальных проектов по профилактике ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы осуществляют управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы.
9. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы используются на обеспечение здорового питания детей и школьников, профилактику заболеваний, зависимых от питания и формирование физического и психического здоровья детей и подростков для включения в рацион питания детей в школах пищевых продуктов, обогащенных витаминно-минеральным комплексом, а также на разработку комплекса мероприятий по профилактике заболеваний опорно-двигательного аппарата среди детей школьного возраста.
10. Центральный уполномоченный орган в области образования и науки выступает единым организатором конкурсов товаров, работ и услуг по обеспечению здорового питания детей и школьников, профилактику заболеваний, зависимых от питания и формированию физического и психического здоровья детей и подростков.
11. Проведение мероприятий по профилактике заболеваний опорно-двигательного аппарата среди детей школьного возраста, по включению в рацион питания детей в школах пищевых продуктов, обогащенных витаминно-минеральным комплексом, опорно-двигательного аппарата среди детей школьного возраста осуществляют местные уполномоченные органы образования областей, городов Астаны и Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Перечисление центральными уполномоченными органами в области здравоохранения, образования и науки целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством.
3. Порядок использования средств, выделяемых администраторам
республиканских бюджетных программ, на реализацию мероприятий
межсекторального и межведомственного взаимодействия
13. Средства, предусмотренные администраторам республиканских бюджетных программ на межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан, направляются на достижение следующих целей Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011 - 2015 годы:

1) мемлекеттік, қоғамдық және бизнес-құрылымдардың қызметтерін үйлестіру арқылы саламатты өмір салтын қалыптастыру, сақтау және нығайту;
2) мінез-құлықтық қауіп факторларының профилактикасына және бақылауды күшейтуге жүйелік және кешенді тәсіл арқылы саламатты өмір салтын қалыптастыру;
3) халықтың дұрыс тамақтануын қамтамасыз ету және тамақтануға байланысты аурулардың профилактикасы;
4) балалар мен жасөспірімдердің физикалық және психикалық денсаулығын қалыптастыру;
5) жол-көлік жарақаттанушылығын және одан болған өлімді азайту;
6) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде зардап шеккендер арасындағы қайтымсыз шығындарды төмендету;
7) пенитенциарлық жүйеде туберкулезбен және АИТВ/ЖИТС-пен сырқаттанушылық пен олардан болған өлім деңгейін азайту.
14. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылға бөлінген қаражатты пайдалану бюджет заңнамасына, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
15. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің іс-шараларды өткізу үшін тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің емдеу-профилактикалық мекемелері үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі сатып алатын медициналық техникалардың тізбесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтаумен министрлігімен келісіледі.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.05.30 № 597 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.10.18 № 1188 Қаулыларымен.
16. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен жергілікті атқарушы органдар ұсынатын азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы есептер:
1) іс-шаралардың нақты орындалуы туралы (нәтижелерге қол жеткізілген сатылары);
2) нәтижелерге қол жеткізілмеу себептері туралы;
3) бөлінген қаражаттың игерілуі туралы ақпараттан тұруы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 11 наурыздағы
№ 257 қаулысымен
бекітілген
2011 жылға азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша
сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға
қаражатты бөлу
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің
2011.05.30 № 597 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа
енгізіледі), 2011.10.18 № 1188, 2011.12.05 N 1456 (2011.01.01 бастап
қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Іс-шаралар атауы
Жауапты мемлекеттік органдар
Сома,
мың теңге
5.1. Мақсат. Мемлекеттік, қоғамдық және бизнес құрылымдардың қызметін үйлестіру арқылы азаматтардың денсаулығын қалыптастыру, сақтау және нығайту
1
Еңбегіне зиянды жағдайлардағы жұмысшылардың ең жоғарғы жұмыс уақытының ұзақтығын анықтау жөніндегі зерттеу жүргізу
Еңбекмині

1) формирование, сохранение и укрепление здорового образа жизни путем координации деятельности государственных, общественных и бизнес-структур;
2) формирование здорового образа жизни путем системного и комплексного подхода к профилактике и усиление контроля за поведенческими факторами риска;
3) обеспечение здорового питания населения и профилактика заболеваний, зависимых от питания;
4) формирование физического и психического здоровья у детей и подростков;
5) снижение дорожно-транспортного травматизма и смертности от него;
6) снижение безвозвратных потерь среди пострадавших при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера;
7) снижение уровня заболеваемости и смертности от туберкулеза, ВИЧ/СПИД и других заболеваний в пенитенциарной системе.
14. Использование средств, выделяемых на межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством, законодательством о государственных закупках.
15. Приобретение товаров, выполнение работ и оказание услуг для проведения мероприятий администраторами республиканских бюджетных программ осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Перечень медицинской техники, закупаемой Министерством внутренних дел Республики Казахстан для лечебно-профилактических учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласовывается с Министерством здравоохранения Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями  Правительства РК от 30.05.2011 № 597 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 18.10.2011 № 1188.
16. Отчеты о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан, предоставляемые администраторами республиканских бюджетных программ и местными исполнительными органами должны содержать следующую информацию:
1) о фактическом выполнении мероприятий (стадий достижения результатов);
2) о причинах недостижения результатов;
3) об освоении выделенных средств.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 марта 2011 года № 257
Распределение средств на реализацию межсекторального и
межведомственного взаимодействия по вопросам охраны
здоровья граждан на 2011 год
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями  Правительства РК от 30.05.2011 № 597 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 18.10.2011 № 1188; от 05.12.2011 № 1456 (вводится в действие с 01.01.2011).
Наименование мероприятий
Ответственные
государственные
органы
Сумма,
тыс. тенге
Цель 5.1. Формирование, сохранение и укрепление здоровья граждан
путем координации деятельности государственных, общественных и
бизнес-структур
1
Провести исследование по определению
максимальной продолжительности работы
рабочих во вредных условиях труда
МТСЗН

9 809
5.1.1. Мақсат. Профилактикаға жүйелі және кешенді тәсіл арқылы саламатты өмір салтын қалыптастыру және мінез-құлықтық қауіп факторларын бақылауды күшейту
1
Телерадиотарату арналарында көрнекті қоғам қайраткерлерін қатыстырып темекі шегуді, алкогольді шектен тыс тұтынуды және есірткіні тұтынудың алдын алу және емдеу бойынша ақпараттық-насихаттық баспа басылымдарын әзірлеу және шығару
ТСМ
98 640
2
Спортты және саламатты өмір салтын насихаттау жөнінде әлеуметтік бейнероликтер жасау
ТСМ
12 000
3
Бұқаралық спорт түрлері бойынша жыл сайын спартакиадалар ұйымдастыру және өткізу
ТСМ
50 000
4
Республикалық деңгейде денсаулық сақтау саласын дамыту мәселелеріне арналған мемлекеттік және орыс тілдеріндегі «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік телевизиялық бағдарламасын құру
БАМ
6 240
5.1.2. Мақсат. Халықтың дұрыс тамақтануын қамтамасыз ету және тамақтануға байланысты аурулардың профилактикасы
1
Халықтың дұрыс тамақтану дағдыларын және тамақ өнімдері қауіпсіздігін қалыптастыру
ДСМ
163 764
2
Дұрыс тамақтану мәселелері бойынша ақпараттық-насихаттау кампаниясын жүргізу
ДСМ
32 435
3
Мектептердегі балаларды тамақтандыру рационына витаминді-минералды кешенмен байытылған тамақ өнімдерін енгізу, оның ішінде Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға Алматы облысының (Талғар ауданы) облыстық бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер бойынша
БҒМ
100 000
оның ішінде:
Алматы облысының әкімдігі (Талғар ауданы)
100 000
5.1.3. Мақсат. Балалар мен жасөспірімдердің психологиялық және тәни денсаулығын қалыптастыру
1
Мектеп жасындағы балалардың арасында тірек-қимыл аппараты ауруларының профилактикасы бойынша іс-шаралар кешенін әзірлеу, оның ішінде Қарағанды облысының облыстық бюджетіне, Астана қаласының қалалық бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер бойынша
БҒМ
50 000
Қарағанды облысының әкімдігі
39 632
Астана қаласының әкімдігі
10 368
2
Жасөспірімдердің психологиялық денсаулығы мәселелері бойынша ақпараттық кампания (бейне және аудио роликтер шығару) жүргізу
ДСМ
5 460
5.1.4. Мақсат. Жол-көлік жарақаттанушылығы және одан өлім-жітімді төмендету
1
Жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша әлеуметтік роликтерді құру және орталық, республикалық телеарналарда олардың прокатын қамтамасыз ету
ІІМ
21 280
2
Жол қозғалысы қауіпсіздігінің өзекті мәселелері бойынша республикалық телеарнада арнайы бағдарламалар құру
ІІМ
14 490
3
Жол-көлік оқиғалары және ЖКО-дан зардап шеккендер есебінің ақпараттық-талдау жүйесін әзірлеу және енгізу
ІІМ
74 538
5.1.5. Мақсат. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде зиян шеккендер арасындағы қайтымсыз шығындарды төмендету
1
Техникалық пайдалану үшін тікұшақтар мен жабдықтар сатып алу
ТЖМ

9 809
Цель 5.1.1. Формирование здорового образа жизни путем системного и
комплексного подхода к профилактике и усиление контроля за
поведенческими факторами риска
1
Разработать и издать
информационно-пропагандистские
печатные издания и провести компании
и проекты на телерадиовещательных
каналах по профилактике и лечению
табакокурения, злоупотребления
алкоголем и употребления наркотиков с
привлечением видных общественных
деятелей
МТС
98 640
2
Создать социальные видеоролики по
пропаганде спорта и здорового образа
жизни
МТС
12 000
3
Организовать и провести ежегодные
отраслевые спартакиады по массовым
видам спорта
МТС
50 000
4
Создать на республиканском уровне
телевизионную государственную
программу «Саламатты Қазақстан»,
посвященную вопросам развития
здравоохранения, на государственном и
русском языках
МСИ
6 240
Цель 5.1.2. Обеспечение здорового питания населения и профилактика
заболеваний, зависимых от питания
1
Формировать у населения навыки
здорового питания и безопасности
пищевых продуктов
МЗ
163 764
2
Провести
информационно-пропагандистскую
компанию по вопросам здорового
питания
МЗ
32 435
3
Включить в рацион питания детей в
школах пищевые продукты, обогащенные
витаминно-минеральным комплексом, в
том числе по целевым текущим
трансфертам областному бюджету
Алматинской области (Талгарского
района) на реализацию мероприятий
Государственной программы развития
здравоохранения «Саламатты Қазақстан»
на 2011-2015 годы
МОН
100 000
в том числе:
Акимат
Алматинской
области
(Талгарский
район)
100 000
Цель 5.1.3. Формирование физического и психического здоровья детей и
подростков
1
Разработать комплекс мероприятий по
профилактике заболеваний
опорно-двигательного аппарата среди
детей школьного возраста, в том числе
по целевым текущим трансфертам
областному бюджету Карагандинской
области, городскому бюджету города
Астаны
МОН
50 000
в том числе:
Акимат
Карагандинской
области
39 632
Акимат
города Астаны
10 368
2
Провести информационную кампанию
(выпуск видео и аудио роликов) по
вопросам психологического здоровья
подростков
МЗ
5 460
Цель 5.1.4. Снижение дорожно-транспортного травматизма и смертности
от него
1
Создать социальные ролики по вопросам
безопасности дорожного движения и
обеспечить их прокат на центральных,
республиканских телеканалах
МВД
21 280
2
Создать специализированную программу
на республиканском телеканале по
актуальным вопросам безопасности
дорожного движения
МВД
14 490
3
Разработать и внедрить
информационно-аналитическую систему
учета дорожно-транспортных
происшествий и пострадавших в них лиц
«ДТП»
МВД
74 538
Цель 5.1.5. Снижение безвозвратных потерь среди пострадавших при
чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера
1
Приобретение вертолетов и
оборудования для технической
эксплуатации
МЧС

1 823
Оңтүстік Қазақстан облысы
2 209
Алматы қаласы
755
Астана қаласы
713
Барлығы
15 854 413
Ескерту: аббревиатуралардың мағынасын ашып жазу
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
БАМ – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
ТСМ – Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
ЕХӘҚ – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ҮЕҰ – Үкіметтік емес ұйымдар

1 823
Южно-
Казахстанская
область
2 209
город Алматы
755
город Астана
713
Всего
15 854 413
Примечание: расшифровка аббревиатур
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
НПО - Неправительственные организации