Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 тамыздағы № 731 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 наурыздағы № 290 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 қаңтардағы № 57 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.01.2013 № 57 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Занының 15-бабының 1, 3 және 8-тармақтарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оларды сақтауды, көтерме және (немесе) бөлшек саудада сатуды қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау, көтерме және (немесе) бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті лицензиялау ережесі мен оған қойылатын біліктілік талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 тамыздағы № 731 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 31, 343-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оларды сақтауды, көтерме және (немесе) бөлшек саудада сатуды қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау, көтерме және (немесе) бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті лицензиялау ережесінде:
7891114-тармақтардағы «және (немесе) лицензияға қосымшаны», 12-тармақтағы «және (немесе) лицензияға қосымша», 13, 16-тармақтардағы «және (немесе) лицензияға қосымша», «және (немесе) лицензияға қосымшаның», «және (немесе) лицензияға қосымшаны» деген сөздер алып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Алкоголь өнімін өндіру аумағында оларды сақтауды және көтерме саудада сатуды қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияны уәкілетті орган береді.
Алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияны уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері береді.»;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
«3-1. Алкоголь өнімін сақтау, көтерме және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде лицензиарлар қызмет объектісінің орналасқан жері бойынша өздерінің аумақтық органдарының қызметкерлерін тартуға құқылы.»;
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Лицензия нақты мекенжайы бойынша әрбір қызмет объектісіне беріледі.»;
6-тармақ алып тасталсын;
8-тармақтың екінші бөлігіндегі «күні ішінде» деген сөздерден кейін «, ал шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін жеті жұмыс күні ішінде» деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2007 года № 731
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2011 года № 290. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 января 2013 года № 57
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.01.2013 № 57 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 13 и 8 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2007 года № 731 "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по хранению, оптовой и (или) розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению, оптовой и (или) розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 31, ст. 343) следующие изменения и дополнения:
в Правилах лицензирования деятельности по хранению, оптовой и (или) розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению, оптовой и (или) розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства, утвержденных указанным постановлением:
в пунктах 78911121314 и 16 слова "и (или) приложения к лицензии,", "и/или приложения к лицензии" и "и (или) приложение к лицензии" исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Лицензия для осуществления деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства выдается уполномоченным органом.
Лицензии для осуществления деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции выдаются территориальными подразделениями уполномоченного органа.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. При лицензировании деятельности по хранению, оптовой и розничной реализации алкогольной продукции лицензиары вправе привлекать работников своих территориальных органов по месту нахождения объекта деятельности.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Лицензия выдается на каждый объект деятельности по конкретному адресу.";
пункт 6 исключить;
в части второй пункта 8 после слова "дней" дополнить словами ", а для субъектов малого предпринимательства в течение семи рабочих дней";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

«10. Лицензия барлық қажетті құжаттармен коса өтініш берілген күннен бастап:
1) субъектілерге алкоголь өнімін сақтау мен көтерме саудада сатуға, сондай-ақ орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне алкоголь өнімін сақтау мен бөлшек саудада сатуға - отыз жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) шағын кәсіпкерлік субъектілеріне алкоголь өнімін сақтау мен бөлшек саудада сатуға - он жұмыс күнінен кешіктерілмей беріледі.».
2. Осы қаулы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов

"10. Лицензия выдается со дня подачи заявления со всеми необходимыми документами не позднее:
1) тридцати рабочих дней - субъектам на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, а также субъектам среднего и крупного предпринимательства на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции;
2) десяти рабочих дней - субъектам малого предпринимательства на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного  срока после официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов