Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 56 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 сәуірдегі № 342 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 922 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 922 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Импорты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілер-субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілер-субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 56 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 8, 24-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген импорты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілер-субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілер-субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесінде:
мына:
"
3920-дан(**)
фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын поливинилхлоридтен жасалған материалдар
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
3920 30 000 0-ден (**)
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын тақталар, табақтар, үлпек, фольга, таспа, пластмассалардан жасалған өзгелері (әр түрлі катетерді шығаруға арналған жиынтықтар)
";
мына:
"
7326 909 80 9(***)
медициналық мақсатта пайдаланылатын стерильді қораптар және осыған ұқсас бұйымдар
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
74-топтан (**)
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын, медицинада емдік газдармен қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын тазартылған мыстан жасалған құбырлар, түтіктер және құбырларға арналған фитингтер
";
мына:
"

О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 56
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2011 года № 342. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 922.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 922 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 56 "Об утверждении перечня лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость" (САПП Республики Казахстан 2009 г., № 8, ст. 24) следующие дополнения и изменение:
в перечне лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость, утвержденном указанным постановлением:
после строки:
"
из 3920 (**)
материалы из поливинилхлорида,
используемые в фармацевтической и
медицинской промышленности
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
из 3920 30
000 0 (**)
плиты, листы, пленка, фольга, ленты, прочие
из пластмасс (комплектующие для производства
катетера разных видов), используемые в
медицинских целях и (или) в фармацевтической
и медицинской промышленности
";
после строки
"
7326 90 980
0(***)
стерилизационные коробки и аналогичные
изделия, используемые в медицинских
целях
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
из группы
74 (**)
трубы, трубки и фитинги для труб из
рафинированной меди, используемые в медицине
для обеспечения лечебными газами, используемые
в медицинских целях и (или) в фармацевтической
и медицинской промышленности
";
после строки:
"

8309 90-нан(**)
фармацевтика өнімін өндіру кезінде пайдаланылатын алюминийден жасалған тығындағыш қақпақтар
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
8405 10 000 9-дан (**)
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз газ генераторлары немесе сулы газ генераторлары; тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз ацетилендік газ генераторлары және осыған ұқсас газ генераторлары, (Медицинаға арналған оттегі генераторлары)
";
мына:
"
8414-тен (**)
ауа немесе вакуумды сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштер; фармацевтика және медицина өнімін өндіру кезінде пайдаланылатын желдеткіші бар, сүзгіштері бар немесе сүзгішсіз желдеткіш немесе қайта айналдыру тарту қалпақтары немесе шкафтар
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
8414 80 7509-дан (**)
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын көлемді роторлық, көп бөлікті, бұрандалы компрессорлар: басқалары (медицинада қолданылатын компрессорлық станция)
8421 39 200 9-дан (**)
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын ауаны сүзуге және тазартуға арналған жабдық пен құрылғылар, басқалар (медицинада пайдаланылатын вакуумды станция)
8422 40 000 1-ден (**)
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын автоматты ине салушы
8422 40 000 1-ден (**)
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын автоматты шприц салушы
8422 40 000 1-ден (**)
медициналық мақсатта, және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын автоматты орау машинасы
8480 79 000 0-ден (**)
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын цилиндрге, штокка, шприцтің манжетіне құю пресс-пішіндері
";
мына:
"
9032 10(***)
медицинада пайдаланылатын термостаттар
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
9033 000 00 0-ден (**)
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын 90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер және керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
";
ескертпедегі "Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының (ҚР СЭҚ ТН)" деген сөздер "Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының (КО СЭҚ ТН)" деген сөздермен ауыстырылсын.

из 8309 90(**)
закупорочные крышки из алюминия,
используемые при производстве
фармацевтической продукции
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
из 8405 10 000 9
(**)
газогенераторы или генераторы
водяного газа с очистительными
установками или без них;
газогенераторы ацетиленовые и
аналогичные газогенераторы с
очистительными установками или без
них,
(Генераторы кислорода для медицины),
используемые в медицинских целях и
(или) в фармацевтической и
медицинской промышленности
";
после строки:
"
из 8414 (**)
насосы воздушные или вакуумные,
воздушные или газовые компрессоры и
вентиляторы; вентиляционные или
рециркуляционные вытяжные колпаки или
шкафы с вентилятором, с фильтрами или
без фильтров, используемые при
производстве фармацевтической и
медицинской продукции
"
дополнить строками следующего содержания:
"
из 8414 80 7509
(**)
компрессоры объемные роторные, многовальные,
винтовые: прочие (компрессорная станция применяемые
в медицине), используемые в медицинских целях и
(или) в фармацевтической и медицинской
промышленности
из 8421 39 200 9
(**)
оборудование и устройства для фильтрования и
очистки воздуха, прочее (вакуумная станция
применяемая в мидицине), используемые в медицинских
целях и (или) в фармацевтической и медицинской
промышленности
из 8422 400 00 1
(**)
автоматический иглоукладчик, используемый в
медицинских целях и (или) в фармацевтической и
медицинской промышленности
из 8422 40 000 1
(**)
автоматический шприцеукладчик, используемый в
медицинских целях и (или) в фармацевтической и
медицинской промышленности
из 8422 40 000 1
(**)
автоматическая упаковочная машина, используемые в
медицинских целях и (или) в фармацевтической и
медицинской промышленности
из 8480 79 000 0
(**)
литьевые пресс-формы на цилиндр, шток, манжету
шприца, используемые в медицинских целях и (или) в
фармацевтической и медицинской промышленности
";
после строки:
"
9032 10 (***)
термостаты, применяемые в медицине
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
из 9033 000 00 0
(**)
части и принадлежности (в другом месте
данной группы не поименованные или не
включенные) к машинам, приборам,
инструментам или аппаратуре группы 90,
используемые в медицинских целях и (или) в
фармацевтической и медицинской
промышленности
";
в примечании слова "Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан (ТН ВЭД РК)" заменить словами "Единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза (ТН ВЭД ТС)".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жариялағанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
K. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов