Зияткерлік меншік саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 мамырдағы № 579 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қаңтардағы № 34 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.01.2014 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34 бабының 2-тармағына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты басқаға беру шарттарын мемлекеттік тіркеу»;
2) «Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу»;
3) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.11.06 N 1405 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
4) «Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты лицензиялық, сублицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу»;
5) «Патенттік сенім білдірілген өкілдерді мемлекеттік тіркеу және аттестаттау»;
6) «Қолжазбаларды сақтауға тапсыру, жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтау туралы анықтамалар беру»;
7) «Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызмет стандарттары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.11.06 N 1405 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күні өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 26 мамырдағы
№ 579 қаулысымен
бекітілген
«Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты басқаға беру шарттарын мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты басқаға беру шарттарын мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере интеллектуальной собственности и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2011 года № 579. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2014 года № 34
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.01.2014 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг:
1) "Государственная регистрация договоров уступки, связанных с использованием объектов промышленной собственности";
2) "Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом";
3) исключен постановлением Правительства РК от 06.11.2012 № 1405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
4) "Государственная регистрация лицензионных, сублицензионных договоров, связанных с использованием объектов промышленной собственности";
5) "Государственная регистрация и аттестация патентных поверенных";
6) "Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранении рукописей неопубликованных произведений";
7) "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 06.11.2012 № 1405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 мая 2011 года № 579
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация договоров уступки, связанных
с использованием объектов промышленной собственности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация договоров уступки, связанных с использованием объектов промышленной собственности" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).

Заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс.
2. Мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Казақстан Республикасының 1999 жылғы 1 шілдедегі Азаматтық кодексінің (Ерекше бөлім) 10001029-баптары, «Патент заңы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 11-бабының 6-тармағы, «Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шілдедегі Заңының 21-бабының 1, 2, 3-тармақтары, «Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы Заңының 8-бабы, «Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының 181920-баптары негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет стандарты Комитеттің: www.іntellkаz.kz Интернет-ресурсында орналасқан. Анықтама телефоны: (87172) 74-07-54.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны қағаз тасымалдағышта берілетін шарттың тіркелген күні мен ағымдағы нөмірі бар мөртабан басылған тіркелген шартты беру не бас тарту себептері туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет өнеркәсіптік меншік объектілерінің құқықтарына не жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі — тұтынушылар) көрсетіледі.
7 Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 35 (отыз бес) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет қолма-қол және (немесе) қолма-қол емес есеп айырысу бойынша ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банктік мекемелері арқылы уәкілетті мемлекеттік органдардың немесе лауазымды адамдардың заңды мәні бар әрекеттер жасау және (немесе) құжаттарды беру орны бойынша төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексіне сәйкес белгіленген төлем мөлшері мен күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Мемлекеттік бажды төлеу үшін қажетті банктік деректемелер осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Қабылдау кезек бойынша жүргізіледі. Алдын ала жазылу немесе жедел қызмет көрсету көзделмеген.

Юридический адрес: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 10001029 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года (Особенная часть), пункта 6 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон", пунктов 123 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", статьи 8  Закона Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем", статей 181920 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений".
4. Стандарт государственной услуга размещен на Интернет-ресурсе Комитета: www.intellkaz.kz. Телефон для справок: (87172) 74-07-54.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача зарегистрированного договора с проставленным штампом с датой регистрации и текущим номером договора, выдаваемого на бумажном носителе, либо выдача мотивированного ответа в письменном виде о причинах отказа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, обладающим правами на объекты промышленной собственности (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга с момента представления потребителем необходимых документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта, оказывается в течение 35 (тридцати пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 10 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы подтверждающие размер и дату оплаты, установленной в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)".
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 настоящего стандарта.
9. Государственная услуга предоставляется: пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.

10. Құжаттарды толтыру орны қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар тағанмен жабдықталған.
Физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар мен лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін Комитетке мынадай құжаттар тапсырылады:
1) осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) нысаны өнеркәсіптік меншіктің біртектес объектілері болатын титулдық парақпен жабдықталған басқаға беру шартының түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері төрт данада. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбамен бекітіледі, оған тігілген және нөмірленге парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедері мен екі тарапты уәкілетті тұлғаларының немесе өтініш берушінің қолдары қойылады;
3) өтінішті патенттік сенім білдіруші немесе өзге өкіл арқылы берген жағдайда — сенімхат;
4) белгіленген мөлшерде тиісті төлемді растайтын құжат;
5) ұлттық тұтынушылар (Қазақстан Республикасының резиденттері) үшін шартты жасасу және басқарушы орган жетекшісі қол қоюына өкілеттік беру мәселесі бойынша (құрылтайшылар немесе акционерлердің жалпы жиналысының) иеленушінің басқару органдарының шешімі.
12. Өтініштердің бланкілерін Комитет кеңсесінен мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс, № 1019 кабинетінен (бұдан әрі - Комитеттің кеңсесі) немесе Интернет-ресурсынан: www.іntellkаz.kz алуға болады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар Комитеттің кеңсесіне тапсырылады.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанына оның Комитет кеңсесінің тіркеу мөртабаны қойылған (кіріс нөмірі, күні) тұтынушы өтінішінің көшірмесі растама болып табылады.
15. Құжаттарды алу Комитет кеңсесінде немесе пошта қызметі арқылы жүзеге асырылады.
16. Осы мемлекеттік қызметті көрсетуде іс жүргізуді тоқтату үшін:
1) соған қатысты шарт жасалатын қорғау құжатының қолданылуын тоқтату, бірақ оны қалпына келтіру мүмкіндігі бар;
2) күшінде ұстау үшін төлем жүргізілмеген және төлемнің жеңілдікті кезеңіндегі (6 айдан көп емес) патенттер, инновациялық патенттер;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздердің болуы, сондай-ақ соған қатысты шарт жасалатын айрықша құқықты беруге кедергі келтіретін, бұрын жасалған шарттар бойынша қабылданған міндеттемелердің болуы;
4) шартта Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы қатысатын халықаралық шарттарға қайшы келетін ережелердің болуы;

10. Место для заполнения документов оснащено стойкой с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги в Комитет представляются:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) подлинники или нотариально удостоверенные копии договора уступки в четырех экземплярах, предметом, которого являются однородные объекты промышленной собственности, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи уполномоченных на то лиц обеих сторон, либо потребителя;
3) доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя:
4) документ, подтверждающий соответствующую оплату в установленном размере;
5) для национальных потребителей (резиденты Республики Казахстан) решение органов управления владельца (общего собрания учредителей или акционеров) по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию его руководителем органа исполнения владельца.
12. Бланки заявлений можно получить в канцелярии Комитета по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13, кабинет № 1019 (далее - канцелярия Комитета) или на Интернет-ресурсе: www.intellkaz.kz.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию Комитета.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11  настоящего стандарта, является копия заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярии Комитета.
15. Получение документов осуществляется в канцелярии Комитета или через почтовую службу.
16. Основанием для приостановления делопроизводства в предоставлении данной государственной услуги является:
1) прекращения действия охранных документов, в отношении которого заключается договор, но имеется возможность его восстановления;
2) патенты, инновационные патенты, по которым не произведена оплата за поддержание в силе и которые находятся в льготном периоде оплаты (не более 6 месяцев);
3) наличие предусмотренных законодательством Республики  Казахстан оснований, а также принятых по ранее заключенным договорам обязательств, препятствующих уступке исключительного права, в отношении которого заключается договор;
4) наличие в договоре положений, противоречащих законодательству Республики Казахстан и международным договорам, в которых участвует Республика Казахстан;

5) құжаттар пакеті толық емес немесе тапсырылған құжаттар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сай келмеуі негіз болып табылады.
Осы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) шарт жасалатын инновациялық патент, патент немесе тауар таңбаларына айрықша құқықтардың қолданылуының тоқтатылуы;
2) сұралатын материалдар мен мәліметтерді үш ай мерзімде ұсынбау;
3) тауар таңбасына, қызмет көрсету таңбасына айрықша құқықтарды беруге байланысты тұтынушыларды тауар және оның өндірушісіне қатысты жаңылыстыруға әкелу негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы толық ақпарат беру;
4) сыпайылылық;
5) тұтынушы қарауға ұсынған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапасы және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің мемлекеттік қызметінің сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Тұтынушы Комитет төрағасына не оны алмастыратын адамға Комитеттің уәкілетті лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдана алады.
Тұтынушы уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Комитеттің Ұйымдастыру-бақылау және кадр жұмысы басқармасынан (бұдан әрі - ҰБКЖБ), № 1019 кабинет не 8 (7172)74-09-69 телефоны арқылы хабарласып ала алады.
21. Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, тұтынушы шағымды жазбаша түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрінің (бұдан әрі - Министр) атына жібере алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша Министрдің немесе оны алмастыратын адамның атына шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс, № 925 кабинет мекенжайы бойынша қабылданады.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым Комитетке жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс, № 1013 кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-50 мекенжайы бойынша тапсырылады.
Азаматтарды қабылдау Комитет басшылығының азаматтарды қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Азаматтарды қабылдау кестесі Комитеттің Интернет-ресурсында www.іntellkаz.kz жарияланған.

5) неполный пакет документов, либо представленные документы не отвечают требованиям действующего законодательства Республики Казахстан.
Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги является:
1) прекращение действия инновационного патента, патента или исключительных прав на товарный знак, в отношении которых заключается договор;
2) непредставление в трехмесячный срок запрашиваемых материалов и сведений;
3) введение потребителей в заблуждение относительно товара или его изготовителя в связи с уступкой исключительных прав на товарный знак, знак обслуживания.
3. Принципы работы
17. Комитет при предоставлении государственной услуги, руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги Комитета ежегодно утверждаются приказом Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц Комитета могут быть обжалованы потребителем Председателю Комитета либо лицу его замещающему.
Информацию о порядке обжалования действий уполномоченных должностных лиц потребитель может получить в Управлении организационно-контрольной и кадровой работы Комитета (далее - УОККР), кабинет № 1019, либо обратившись по телефону: (87172) 74-09-69.
21. Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу в письменном виде на имя Министра юстиции Республики Казахстан (далее - Министр).
Жалобы на имя Министра либо лица его замещающего, по предоставлению государственной услуги принимаются в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13, кабинет № 925.
22. Жалоба в случаях некорректного обслуживания подается в Комитет в письменном виде или нарочно по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор. дом 8, подьезд № 13, кабинет № 1013, контактный телефон: (87172) 74-07-50.
Прием граждан осуществляется в соответствии с графиком приема граждан руководством Комитета. График приема граждан опубликован на Интернет-ресурсе Комитета: www.intellkaz.kz.

23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым және дұрыс көрсетілмегені үшін не көрсетілген қызметтің нәтижесімен келіспеуге шағымды қамтитын өзге құжаттар еркін нысанда беріледі.
25. Қолма-қол қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалар өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі.
Шағымның қабылданғанына тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіліп берілген талон растама болып табылады.
Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты Комитеттің ҰБКЖБ қызметкерлерінен: 8 (7172) 74-09-69, 74-07-54 телефондары арқылы алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Тіркелген шарттың данасы жоғалған, бүлінген немесе басқа да дәлелді себептер болған жағдайда, тұтынушының өтініші бойынша 15 (он бес) күн ішінде оның төлнұсқасы беріледі.
«Өнеркәсіптік меншік
объектілерін пайдалануға
байланысты басқаға беру
шарттарын тіркеу»
мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеуге қажетті банктік деректемелер
Банктік сәйкестендіру коды - ККМҒКZ2А;
жеке сәйкестендіру коды - КZ24070105КSN0000000;
бенефициардың коды -11;
бенефициар - ҚР Қаржымині СК Астана қаласы бойынша Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша Салық басқармасы ММ;
бенефициардың СТН- 620200336381;
бенефициар банкі - Астана қ., Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті;
бюджеттік жіктеу коды (БЖК) - 108118.
«Өнеркәсіптік меншік
объектілерін пайдалануға
байланысты басқаға беру
шарттарын тіркеу»
мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
Басқаға беру шартын тіркеу туралы
ӨТІНІШ
1. Осы өтініште көрсетілген басқаға беру шартының қорғау құжатын (қорғау құжаттарын) тіркеуді сұраймын.
2. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері)__________________________________________________
- Егер 2-бағанда орын аз болса, белгі қойыңыз, және жалғастыру   парағында қажетті ақпаратты келтіріңіз.
3. Иесі (иелері)______________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайлары (пошта индексі мен елдің атауын қоса алғанда) мен
телефондары_________________________________________________________
- Егер иелері бірнеше болса, белгі қойыңыз, және жалғастыру парағында қажетті ақпаратты келтіріңіз.
4. Құқықтық мұрагер (құқықтық мұрагерлер)
_____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайлары (пошта индексі мен елдің атауын қоса алғанда) мен телефондары
_____________________________________________________________________
- Егер құқықтық мұрагерлер бірнеше болса, белгі қойыңыз және жалғастыру парағында, олардың әрқайсының мекенжайы мен телефонын қоса алғанда, қажетті ақпаратты келтіріңіз

23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба и прочие документы, содержащие жалобу на некорректное обслуживание, либо несогласие с результатами оказанной услуги подаются в произвольной форме.
25. Принятая нарочно жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц.
Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у сотрудников УОККР Комитета по телефонам: (87172) 74-09-69, 74-07-54.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
26. По заявлению потребителя в случае утери зарегистрированного экземпляра договора, его порчи или других уважительных причин производится выдача его дубликата в течение 15 (пятнадцати) дней.
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
договоров уступки, связанных с
использованием объектов
промышленной собственности"
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Банковский идентификационный код - KKMFKZ2A;
индивидуальный идентификационный код - KZ24070105KSN0000000;
код бенефициара - 11;
бенефициар - ГУ Налоговое управление по Есильскому району Налогового департамента по г. Астана НК МФ РК;
РНН бенефициар - 620200336381;
банк бенефициар - г. Астана, Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
код бюджетной классификации - 108118.
Приложение 2 к Стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
договоров уступки, связанных с
использованием объектов
промышленной собственности"
Заявление
о регистрации договора уступки
1. Прошу зарегистрировать договор уступки охранного документа
(охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
2. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного
документа (охранных документов)
_____________________________________________________________________
Указать, если в графе 2 недостаточно места, и привести
необходимую информацию на листе для продолжения.
3. Владелец (владельцы):
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического или наименование юридического лица)
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны:
_____________________________________________________________________
Указать, если владельцев несколько, и привести необходимую
информацию на листе для продолжения.

5. Патенттік сенім білдіруші немесе өтініш берушінің өзге өкілі
_____________________________________________________________________
Мекенжайлары (пошта индексі мен елдің атауын қоса алғанда) мен телефондары
_____________________________________________________________________
6. Хат алмасы үшін мекенжайлары________________________________
7. Қосымшалар;
Тіркелетін шарт_____ парақ (№№ қосымшалары ____________________
парақта)_____ данада;
- Патенттік сенім білдірушінің немесе өзге уәкілетті өкілдің өкілдігін растайтын сенімхат;
- Төлемді растайтын құжат;
- Жалғастыру парақтары;
- Басқа құжат (көрсетіңіз),
Тұтынушы______________________________   М.О
(лауазымы, Т.А.Ә. және қолы)
Күні______________
«Өнеркәсіптік меншік
объектілерін пайдалануға
байланысты басқаға беру
шарттарын тіркеу»
мемлекеттік қызмет
стандартына
3-қосымша
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімдік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
90
1.2. Қызмет алу үшін кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
85
2.2. Лауазымды адам құжаттарды (жасалған үстемақыларды, есептерді және т.б.) дұрыс ресімдеген жағдайлардың %-ы (үлесі)
90
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
85
3.2. Тұтынушы құжаттарды бірінші реттен дұрыс ресімдеген жағдайлардың %-ы (үлесі)
70
3.3. Ақпаратқа Интернет арқылы қол жеткізуге болатын қызметтің %-ы үлесі
90
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санынан негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
5
4.2. Белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
100
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90

5. Правопреемник (правопреемники):
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического или наименование юридического лица)
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны:
_____________________________________________________________________
Указать, если правопреемников несколько, и привести необходимую
информацию, включая указание адреса и телефона каждого из них, на
листе для продолжения.
6. Патентный поверенный или иной представитель потребителя:
_____________________________________________________________________
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны:
_____________________________________________________________________
7. Адреса для переписки:
_____________________________________________________________________
8. Приложения:
Регистрируемый договор на ______ листах (с приложениями №№ ______
на _______ листах) в _______ экземплярах;
Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного
или другого полномочного представителя;
Документ, подтверждающий оплату;
Листы для продолжения;
Другой документ (указать) ______________________________________
Потребитель __________________________________________________
М.П. (должность, Ф.И.О. и подпись)
Дата ___________________
Приложение 3 к Стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
договоров уступки, связанных с
использованием объектов
промышленной собственности"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
90
1.2. % (доля) потребителей,
ожидавших получения услуги
в очереди не более 40 минут
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
85
2.2. % (доля) случаев
правильно оформленных
документов должностным
лицом (произведенных
начислений, расчетов и т.д.)
90
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
85
3.2. % (доля) случаев
правильно заполненных
потребителем документов
и сданных с первого раза
70
3.3. % (доля) услуг
информации, о которых
доступно через Интернет
90
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб общему количеству
обслуженных потребителей
по данному виду услуг
5
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
100
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
90

4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
95
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 26 мамырдағы
№ 579 қаулысымен
бекітілген
«Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
Заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының 9-бабының 1-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет стандарты Комитеттің: www.іntе11kаz.kz Интернет-ресурсында орналасқан. Анықтама телефоны: (87172) 74-07-54.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны қағаз тасымалдағышта берілетін авторлық құқық объектісіне құқықтарды мемлекеттік тіркеу куәлігін (бұдан әрі - Куәлік) немесе бас тарту себептері туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет авторлар немесе құқық иеленушілер болып табылатын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет қолма-қол және (немесе) қолма-қол емес есеп айырысу бойынша ақылы түрде көрсетіледі.
«Салық және бюджетке Төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексіне сәйкес белгіленген тіркеу алымы төлемнің мөлшері мен күнін растайтын төлем құжаттарын беретін Қазақстан Республикасының банктік мекемелері арқылы салық салу объектісінің тіркелетін жері бойынша төленеді.
Алымдардың сомасы белгіленген ставкалар бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тіркеуші органға тиісті құжаттарды бергенге дейін төленеді.
Тіркеу алымы төлеу үшін қажетті банктік деректемелер осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
95
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 мая 2011 года № 579
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация прав на произведения,
охраняемые авторским правом"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).
Юридический адрес: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах".
4. Стандарт государственной услуги размещен на Интернет-ресурсе Комитета: www.intellkaz.kz. Телефон для справок: (87172) 74-07-54.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации прав на объект авторского права (далее - Свидетельство), выдаваемого на бумажном носителе, либо выдача мотивированного ответа в письменном виде о причинах отказа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, которые являются авторами или правообладателями (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга с момента представления потребителем необходимых документов, установленных пунктом 11 настоящего Стандарта, оказывается в течение 20 (двадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 10 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету.
Регистрационный сбор оплачивается по месту регистрации объекта обложения через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы подтверждающие размер и дату оплаты, установленной в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)".
Суммы сборов исчисляются по установленным ставкам и уплачиваются до подачи соответствующих документов в регистрирующий орган по месту регистрации объекта обложения.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты регистрационного сбора, указаны в приложении 1 настоящего стандарта.

9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Қабылдау кезек бойынша жүргізіледі. Алдын ала жазылу немесе жедел қызмет көрсету көзделмеген.
10. Құжаттарды толтыру орны қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар тағанмен жабдықталған.
Физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар мен лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін Комитетке:
1) осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі - өтініш) ұсынылады. Егер шығарма туынды болса, пайдаланылған туынды авторының тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет.
Әдеби, ғылыми, драмалық, сценарий туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде:
1) өтініш;
2) туындының данасы;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
Мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларға және музыкалық-драмалық туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде:
1) өтініш;
2) туынды жазылған тасушы, туындының мәтіні, ноталары немесе тартитурасы;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
Тең авторлардың жеке жасаған музыкалық туындыларына берілетін құқықтар жеке де, сондай-ақ бірге де тіркелуі мүмкін.
Хореграфия, пантомима, дыбыстау-бейнелеу туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде:
1) өтініш;
2) туынды жазылған тасушы;
3) туынды сипаттамасы;
4) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
Сәулет, қала құрылысы, бау-саябақ өнер туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде:
1) өтініш;
2) нобайлар, сызбалар, суреттер;
3) туындының егжей-тегжейлі сипаттамасы;
4) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
Кескіндеме, мүсіндеме, графика, бейнелеу және қолданбалы өнер туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде:
1) өтініш;
2) туындының нобайлары, суреттері, безендірулері немесе туындының суретке түсіру түріндегі бейнесі, сондай-ақ қажет болған жағдайда сызбалары;

9. Государственная услуга предоставляется: пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
10. Место для заполнения документов оснащено стойкой с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги в Комитет представляются:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту (далее - заявление). Если произведение производное, необходимо указать фамилию, имя отчество автора использованного произведения.
При регистрации прав на литературные, научные, драматические, сценарные произведения представляются следующие документы:
1) заявление;
2) экземпляр произведения;
3) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
4) оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на музыкальные произведения с текстом или без текста и музыкально-драматические произведения представляются следующие документы:
1) заявление;
2) носитель с записью произведения, текст, ноты или партитура произведения;
3) копия документа, удостоверяющего личность потребителя:
4) оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
Права на музыкальные произведения, созданные в раздельном соавторстве, могут быть зарегистрированы как раздельно, так и совместно.
При регистрации прав на произведения хореографии, пантомимы. аудиовизуальных произведений представляются следующие документы:
1) заявление;
2) носитель с записью произведения;
3) описание произведения;
4) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
5) оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на произведения архитектуры, градостроительства, садово-паркового искусства представляются следующие документы:
1) заявление;
2) эскизы, чертежи, рисунки;
3) подробное описание произведения;
4) копия документа удостоверяющего личность потребителя;
5) оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на произведения живописи, скульптуры, графики, изобразительного и прикладного искусства представляются следующие документы:
1) заявление;
2) эскизы, рисунки, иллюстрации произведения или изображения произведений в виде фотографий, а также в случае необходимости чертежи;

3) туындының егжей-тегжейлі сипаттамасы;
4) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
Фотосурет туындылары және фотосуретке ұқсас әдістермен жасалған туындыларға, сондай-ақ карталарға, жоспарларға, нобайларға, безендірулерге және географияға, топографияға және басқа да ғылымдарға жататын үш өлшемді туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде:
1) өтініш;
2) туындының данасы;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
Электронды есептеуіш машинаға (бұдан әрі - ЭЕМ) арналған бағдарламаларға немесе дерекқорларға құқықтарды тіркеу кезінде:
1) өтініш;
2) ЭЕМ-ға немесе дерекқорларға арналған бағдарлама мен бастапқы коды (бастапқы мәтіні) бар тасушы (дискета және өзге электронды тасушы);
3) ЭЕМ-ға арналған бағдарламаның немесе дерекқордың атауын, өтініш берушінің атауын (тегі, аты, әкесінің аты) жасалған күнін, қолдану саласын, мақсатын, функционалдық мүмкіндігін, негізгі техникалық сипаттамаларын, бағдарламалау тілін, іске асыратын ЭЕМ-ның түрін қамтитын ЭЕМ-ға арналған бағдарламаның немесе дерекқордың рефераты;
4) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
Құрамына ЭЕМ-ға арналған бірнеше бағдарлама енген (бағдарламалық кешендер) ЭЕМ-ға арналған бағдарламалар тұтастай тіркелуі тиіс.
Қызметтік міндеттерді немесе жұмыс берушінің қызметтік тапсырмасын орындау тәртібімен жасалған қызметтік туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде тіркеу үшін ұсынылатын құжаттардан басқа, еңбек шартының көшірмесін ұсыну қажет. Автор мен жұмыс берушінің арасында қызметтік туындыны пайдалануға мүліктік құқықтардың тиесілігі туралы шарт жасалған жағдайда осындай шарттың көшірмесін, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесін не анықтаманы ұсыну қажет.
Құқық иеленуші заңды тұлға болған жағдайда тіркеу үшін ұсынылатын құжаттардан басқа, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесін не анықтаманы ұсыну қажет.
Құрамдас немесе туынды шығармаларға құқықтарды тіркеу кезінде түпнұсқа туындының авторымен (авторларымен) немесе құқық иеленушімен (құқық иеленушілермен) жасалған авторлық шарттың көшірмесі ұсынылады. Тіркеуге ұсынылатын материалдар нөмірленуі, тігілуі және тұтынушының қолы қойылуы тиіс.
Комитетке мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру үшін ұсынылатын туындылар тасымалдағыштарда олардың объективті нысанда болуын тексеру үшін қарауға жатады.

3) подробное описание произведения;
4) копия документа удостоверяющего личность потребителя;
5) оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на фотографические произведения и произведения, полученные способами, аналогичными фотографии, а также на карты, планы, эскизы, иллюстрации и трехмерные произведения, относящиеся к географии, топографии и к другим наукам, представляются следующие документы:
1) заявление;
2) экземпляр произведения;
3) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
4) оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на программы для электронной вычислительной машины (далее - ЭВМ) или баз данных представляются следующие документы:
1) заявление;
2) носитель (дискета и другие электронные носители) с программой и исходным кодом (исходный текст) для ЭВМ или базы данных;
3) реферат программы для ЭВМ или базы данных, включающий название программы для ЭВМ или базы данных, наименование (фамилия, имя, отчество) потребителя, дату создания, область применения, назначение, функциональные возможности, основные технические характеристики, язык программирования, тип реализующей ЭВМ;
4) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
5) оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
Программы для ЭВМ (программные комплексы), в составе которых несколько программ для ЭВМ, подлежат регистрации в целом.
При регистрации прав на служебные произведения, созданные в порядке выполнения служебных обязанностей или служебного задания работодателя, помимо документов, представляемых для регистрации, необходимо представить копию трудового договора. В случае заключения между автором и работодателем дополнительного договора о принадлежности имущественных прав на использование служебного произведения, необходимо представить копию такого договора, копию свидетельства либо справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
В случае если правообладателем является юридическое лицо, помимо документов, представляемых для регистрации, необходимо представить копию свидетельства либо справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
При регистрации прав на составные или производные произведения представляется копия авторского договора, заключенного с автором (авторами) или правообладателем (правообладателями) оригинального произведения.
Материалы, представляемые на регистрацию, должны быть пронумерованы, прошиты и парафированы потребителем.
Произведения, представляемые в Комитет для осуществления государственной регистрации, подлежат просмотру для проверки наличия их на носителях в объективной форме.

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 15.05.2013 № 487 қаулысымен.
12. Өтініштердің бланкілерін Комитет кеңсесінен мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс, № 1019 кабинет (бұдан әрі - Комитеттің кеңсесі) немесе Интернет-ресурстан: www.іntе11kаz.kz алуға болады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар Комитеттің кеңсесіне тапсырылады.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанына оның Комитет кеңсесінің тіркеу мөртабаны қойылған (кіріс нөмірі, күні) тұтынушы өтінішінің көшірмесі растама болып табылады.
15. Құжаттарды алу Комитет кеңсесінде немесе пошта қызметі арқылы жүзеге асырылады.
16. Осы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық тізбесінің ұсынылмауы;
2) құжаттардың осы стандарттың 11-тармағының талаптарына сай ресімделмеуі;
3) «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар турады» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 28, 31, 33-баптарының талаптарына сәйкес келмейтін құжаттардың ұсынылуы;
4) ұсынылған құжаттарда қарама-қайшылықтардың болуы;
5) авторлық шарт жасасқанда Заңның 32-бабының талаптарының бұзылуы негіз болып табылады.
Тұтынушы көрсетілген кедергілерді жойған кезде құжаттар жалпы негізде қаралады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы толық ақпарат беру;
4) сыпайылылық;
5) тұтынушы қарауға ұсынған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапасы және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің мемлекеттік қызметінің сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Тұтынушы Комитеттің уәкілетті лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) Комитет төрағасына не оны алмастыратын адамға шағымдана алады.
Тұтынушы уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Комитеттің Ұйымдастыру-бақылау және кадр жұмысы басқармасынан (бұдан әрі - ҰБКЖБ) № 1019 кабинет, не (87172) 74-09-69 телефоны арқылы хабарласып ала алады.

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.05.2013 № 487.
12. Бланки заявлений можно получить в канцелярии Комитета по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13, кабинет № 1019 (далее - канцелярия Комитета) или на Интернет-ресурсе: www.intellkaz.kz.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию Комитета.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11  настоящего стандарта, является копия заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярии Комитета.
15. Получение документов осуществляется в канцелярии Комитета или через почтовую службу.
16. Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги является:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) несоответствующее требованиям пункта 11 настоящего стандарта оформление документов;
3) представление документов несоответствующих требованиям статей 79101112131416283133 Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах" (далее - Закон);
4) наличие противоречий в представленных документах;
5) нарушение требований статьи 32 Закона при составлении авторского договора.
При устранении потребителем указанных препятствий документы рассматриваются на общих основаниях.
3. Принципы работы
17. Комитет при предоставлении государственной услуги, руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги Комитета ежегодно утверждаются приказом Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц Комитета могут быть обжалованы потребителем Председателю Комитета либо лицу его замещающему.
Информацию о порядке обжалования действий уполномоченных должностных лиц потребитель может получить в Управлении организационно-контрольной и кадровой работы Комитета (далее - УОККР), кабинет № 1019, либо обратившись по телефону: (87172) 74-09-69.

21. Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, тұтынушы шағымды жазбаша түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрінің (бұдан әрі - Министр) атына жібере алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша Министрдің немесе оны алмастыратын адамның атына шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс, № 925 кабинет мекенжайы бойынша қабылданады.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым Комитетке жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс, № 1013 кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-50 мекенжайы бойынша тапсырылады.
Азаматтарды қабылдау Комитет басшылығының азаматтарды қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Азаматтарды қабылдау кестесі Комитеттің Интернет-ресурсында www.іntеllkаz.kz жарияланған.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым және дұрыс көрсетілмегені үшін не көрсетілген қызметтің нәтижесімен келіспеуге шағымды қамтитын өзге құжаттар еркін нысанда беріледі.
25. Қолма-қол қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалар өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі.
Шағымның қабылданғанына тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіліп берілген талон растама болып табылады.
Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты Комитеттің ҰБКЖБ қызметкерлерінен: 8 (7172) 74-09-69, 74-07-54 телефондары арқылы алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Куәлік жоғалған, бүлінген немесе басқа да дәлелді себептер болған жағдайда, тұтынушының өтініші бойынша оның телнұсқасын беру жүргізілуі мүмкін.
Комитет Куәліктің телнұсқасын 10 (он) жұмыс күні ішінде береді.
«Авторлық құқықпен
қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттік қызмет
стандартына
1 -қосымша
Тіркеу алымын төлеуге қажетті банктік деректемелер
Банктік сәйкестендіру коды -ККМҒКZ2А;
жеке сәйкестендіру коды - КZ24070105КSМ0000000;
бенефициардың коды - 11;
бенефициар - ҚР Қаржымині СК Астана қаласы бойынша Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша Салық басқармасы ММ;
СТН бенефициар - 620200336381;
бенефициар банкі - Астана қ., Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті;
бюджеттік жіктеу коды (БЖК) - 105421.
«Авторлық құқықпен
қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Зияткерлік меншік құқығы
комитетінің төрағасы
_________________________
мекенжайы бойынша тұратын
________________________
тел.____________________
(төлқұжат деректері)
Өтініш
Мен (Біз)___________________________________________________________
(автордың (-лардың) тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________жасаған
(жасалған күні, айы, жылы)
_______________________________________________________деп аталатын
жарияланбаған_______________________________________________________
(авторлық құқық объектісінің түрі)
жалғыз авторы болып табылатынымды (-мызды) растаймын (-мыз) және осы авторлық құқық объектісін Зияткерлік меншік құқығы комитетінде тіркеуді өтінемін (-міз)
Сондай-ақ осы объектіге айрықша мүліктік құқықтардың жалғыз иеленушісі (-лер) болып табылатынымды (ымызды) және осы объектіні жасаған кезінде басқа тұлғалардың құқықтары бұзылмағанын растаймын (-мыз)
Туындыны Зияткерлік меншік құқығы комитетінде тіркеу фактісінің заңды мағынасы мен тіркеу шарттары маған (бізге) түсіндірілді.
20____жылғы «____» ______________________
(автор(-лар)дың қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Зияткерлік меншік құқығы
комитетінің төрағасы
______________________________________
Құқық иеленушінің Т.А.Ә. немесе атауы)
Мекенжайы:____________________________
тел:__________________________________
______________________________________
(төлқұжат деректері/заңды тұлғаны
тіркеу туралы куәліктің деректері)
Өтініш
____________________________________________________________________
(құқық иеленушінің атауы )
_____________________________________________________________________
(автордың (лардың) Т.А.Ә., төлқұжат деректері)
____________________________________________________________жасалған
(жасалған күні, айы, жылы)
_____________________________деп аталатын____________________________
(авторлық құқық объектісінің түрі)
айрықша мүліктік құқықтарының иесі(-лері) болып табылатын(ымды) растаймын (ды) және осы авторлық құқық объектісіне айрықша мүліктік құқықтарды Зияткерлік меншік құқығы комитетінде тіркеуді өтінемін (ді).
Сондай-ақ, осы объектіні жасаған кезінде басқа тұлғалардың құқықтары бұзылмағанын растаймын (ды)
Туындыны Зияткерлік меншік құқығы комитетінде тіркеу фактісінің заңды мағынасы мен тіркеу шарттары маған (бізге) түсіндірілді.
20____ жылғы «___ »_____
«Авторлық құқықпен
қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттік қызмет
стандартына
3-қосымша
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштердің мәні
Сапа және қол жетімдік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

21. Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу в письменном виде на имя Министра юстиции Республики Казахстан (далее - Министр).
Жалобы на имя Министра либо лица его замещающего, по предоставлению государственной услуги принимаются в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13, кабинет № 925, контактный телефон: (87172) 74-07-37.
22. Жалоба в случаях некорректного обслуживания подается в Комитет в письменном виде или нарочно по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13, кабинет № 1013, контактный телефон: (87172) 74-07-50.
Прием граждан осуществляется в соответствии с графиком приема граждан руководством Комитета. График приема граждан опубликован на Интернет-ресурсе Комитета: www.intellkaz.kz.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба и прочие документы, содержащие жалобу на некорректное обслуживание, либо несогласие с результатами оказанной услуги подаются в произвольной форме.
25. Принятая нарочно жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц.
Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у сотрудников УОККР Комитета по телефонам: (87172) 74-09-69, 74-07-54.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
26. По заявлению потребителя в случае утери Свидетельства, его порчи или других уважительных причин может быть произведена выдача его дубликата.
Дубликат Свидетельства выдается Комитетом в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав на произведения,
охраняемые авторским правом"
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты
регистрационного сбора
Банковский идентификационный код - KKMFKZ2A;
индивидуальный идентификационный код - KZ24070105KSN0000000;
код бенефициара - 11;
бенефициар - ГУ Налоговое управление по Есильскому району Налогового департамента по г. Астана НК МФ РК;
РНН бенефициар - 620200336381;
банк бенефициар - г. Астана, Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
код бюджетной классификации - 105 421.
Приложение 2 к Стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав на произведения,
охраняемые авторским правом"
Председателю Комитета по правам
интеллектуальной собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от ___________________________
проживающего по адресу: ______
______________________________
тел: _________________________
______________________________
______________________________
(паспортные данные)
Заявление
Я (Мы) ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество автора(-ов))
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ настоящим
подтверждаю(-ем), что являюсь (-емся) единственным (-и) автором
(-ами) необнародованного ____________________________________________
(вид объекта авторского права)
созданного мною (нами) ______________________________________________
(число, месяц, год создания объекта)
под названием _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________ и прошу (-сим) зарегистрировать права на
данный объект авторского права в Комитете по правам интеллектуальной
собственности.
Настоящим также подтверждаю (-ем), что являюсь (-емся)
единственным (-и) обладателем (-ями) исключительных имущественных
прав на данный объект и что при создании объекта мною (-нами) не были
нарушены права других лиц.
Юридическое значение факта регистрации произведения в Комитете
по правам интеллектуальной собственности и условия регистрации мне
(нам) разъяснены.
"___" _________ 20__ г.                     ___________________
(подпись автора (-ов))
Председателю Комитета по правам
интеллектуальной собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от _____________________________
(Ф.И.О. или наименование правообладателя)
адрес: _________________________
________________________________
тел: ___________________________
________________________________
(паспортные данные/данные
свидетельство о регистрации
юридического лица)
Заявление
_____________________________________________________________________
(наименование правообладателя)
_____________________________________________________________________
настоящим подтверждаю (-ет), что являюсь (является) обладателем
исключительных имущественных прав на _____________________ созданного
(вид объекта авторского права)
___________________________________  ________________________________
(Ф.И.О автора (авторов), паспортные         (число, месяц, год создания объекта)
данные авторов)
под названием _______________________________________________________
и прошу (-сит) зарегистрировать исключительные имущественные права на
данный объект авторского права в Комитете по правам интеллектуальной
собственности.
Настоящим также подтверждаю (-ем), что при создании объекта
авторами не были нарушены права других лиц.
Юридическое значение факта регистрации произведения в Комитете
по правам интеллектуальной собственности и условия регистрации мне
(нам) разъяснены.
"__" ____________ 20__ г.
Приложение 3 к Стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав на произведения,
охраняемые авторским правом"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное
значение показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном
году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
100
1.2. Қызмет алу үшін кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың %-ы (үлесі)
80
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің; сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
2.2. Лауазымды адам құжаттарды жасалған үстемақыларды, есептерді және т.б.) дұрыс ресімдеген жағдайлардың %-ы (үлесі)
90

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получения услуги в очереди не более 40 минут
80
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100
2.2. % (доля) случаев правильно
оформленных документов
должностным лицом
(произведенных начислений,
расчетов и т.д.)
90

4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
85
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 26 мамырдағы
№ 579 қаулысымен
бекітілген
«Туындыларды және сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.11.06 N 1405 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 26 мамырдағы
№ 579 қаулысымен
бекітілген
«Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты лицензиялық, сублицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға байланысты лицензиялық, сублицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
Заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 шілдедегі Азаматтық кодексінің 79299-326896-90910011031-баптары, «Патент заңы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 14-бабының 1-4-тармақтары, «Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шілдедегі Заңының 21-бабының 2, 3-тармақтары, «Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы Заңының 8-бабы, «Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының 18, 19, 20-баптары негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметтің стандарты Комитеттің: www.іntеllkаz.kz Интернет-ресурсында орналасқан. Анықтама телефоны: (87172) 74-07-54.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны қағаз тасымалдағышта берілетін шарттың тіркелген күні мен ағымдағы нөмірі бар мөртабан басылған тіркелген шартты беру немесе бас тарту себептері туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет өнеркәсіптік меншік объектілерінің құқықтарына ие жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.

4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
90
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
85
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 мая 2011 года № 579
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация лицензионных договоров на
использование произведений и объектов смежных прав"
Сноска. Стандарт исключен постановлением Правительства РК от 06.11.2012 № 1405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 мая 2011 года № 579
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация лицензионных, сублицензионных
договоров, связанных с использованием объектов промышленной
собственности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация лицензионных, сублицензионных договоров, связанных с использованием объектов промышленной собственности" (далее - государственная услуга)  оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).
Юридический адрес: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 79299-326896-90910011031 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года, пунктов 1-4 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон", пунктов 23 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", статьи 8 Закона Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем", статьи 181920 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений".
4. Стандарт государственной услуги размещен на Интернет-ресурсе Комитета: www.intellkaz.kz. Телефон для справок: (87172) 74-07-54.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача зарегистрированного договора с проставленным штампом с датой регистрации и текущим номером договора, выдаваемого на бумажном носителе, либо выдача мотивированного ответа в письменном виде о причинах отказа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, обладающим правами на объекты промышленной собственности (далее - потребители).

7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 35 (отыз бес) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет қолма-қол және (немесе) қолма-қол емес есеп айырысу бойынша ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банктік мекемелері арқылы уәкілетті мемлекеттік органдардың немесе лауазымды адамдардың заңды мәні бар әрекеттер жасау және (немесе) құжаттарды беру орны бойынша төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексіне сәйкес белгіленген төлем мөлшері мен күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Мемлекеттік бажды төлеу үшін қажетті банктік деректемелер осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Тіркелген шарттың телнұсқасын беру үшін төлем алынбайды.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Қабылдау кезек бойынша жүргізіледі. Алдын ала жазылу немесе жедел қызмет көрсету көзделмеген.
10. Құжаттарды толтыру орны қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар тағанмен жабдықталған.
Физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар мен лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін Комитетке мынадай құжаттар тапсырылады:
1) осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) нысаны өнеркәсіптік меншіктің біртектес объектілері болып табылатын титулдық парақпен жабдықталған лицензиялық, сублицензиялық шарттың түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмелерінің төрт данасы. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбамен бекітіледі, оған тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедері мен екі тараптың уәкілетті тұлғаларының немесе өтініш берушінің қолдары қойылады.
3) өтінішті патенттік сенім білдірілген өкіл арқылы немесе өкіл  арқылы берілген жағдайда - сенімхат;
4) белгіленген мөлшерде тиісті төлемді растайтын құжат;
5) ұлттық тұтынушылар (Қазақстан Республикасының резиденттері) үшін шартты жасасу және оны лицензиардың (сублицензиаттың) атқару органы басшысының қол қоюы жөнінде өкілеттік беру мәселесі бойынша лицензиардың (сублицензиардың) (құрылтайшы немесе акционерлердің жалпы жиналысының) басқару органдарының шешімі.

7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга с момента представления потребителем необходимых документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта, оказывается в течение 35 (тридцати пяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 10 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами, через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы подтверждающие размер и дату оплаты, установленной в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)".
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 настоящего стандарта.
За выдачу дубликата зарегистрированных договоров оплата не взимается.
9. Государственная услуга предоставляется: пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
10. Место для заполнения документов оснащено стойкой с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги в Комитет представляются:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) подлинники или нотариально засвидетельствованные копии лицензионного, сублицензионного договора в четырех экземплярах предметом, которого являются однородные объекты промышленной собственности, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи уполномоченных на то лиц обеих сторон, либо потребителя;
3) доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
4) документ, подтверждающий соответствующую оплату в установленном размере;
5) для национальных потребителей (резиденты Республики Казахстан) решение органов управления лицензиара (сублицензиара) (общего собрания учредителей или акционеров) по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию его руководителем органа исполнения лицензиара (сублицензиата).

12. Өтініштердің бланкілерін Комитет кеңсесінен мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс. № 1019 кабинет (бұдан әрі - Комитет кеңсесі) немесе www.іntеllkаz.kz Интернет-ресурсынан алуға болады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға қажетті құжаттар Комитеттің кеңсесіне тапсырылады.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанына оның Комитет кеңсесінің тіркеу мөртабаны қойылған (кіріс нөмірі, күні) Тұтынушы өтінішінің көшірмесі растама болып табылады.
15. Құжаттарды беру Комитеттің кеңсесі немесе пошта қызметі арқылы жүзеге асырылады.
16. Осы мемлекеттік қызметті көрсетуде іс жүргізуді тоқтатуға:
1) соған қатысты шарт жасалатын қорғау құжатының қолданылуын тоқтату, бірақ оны қалпына келтіру мүмкіндігі бар;
2) күшінде ұстау үшін төлем жүргізілмеген және төлемнің жеңілдік кезеңіндегі (6 айдан көп емес) немесе қолдану мерзімін ұзарту үшін төлем жүргізілмеген қорғау құжаттары;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздердің болуы, сондай-ақ өнеркәсіптік меншік объектісін пайдалануға арналған лицензияны беруге кедергі келтіретін, бұрын жасалған шарттар бойынша қабылданған міндеттемелердің болуы;
4) шартта Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы қатысатын халықаралық шарттарға қайшы келетін ережелердің болуы;
5) құжаттар пакеті толық емес немесе тапсырылған құжаттар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сай келмеуі негіз болып табылады.
Осы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) шарт жасалатын және қалпына келтіру мүмкіндігі болмайтын инновациялық патент, патент немесе тауар таңбаларына айрықша құқықтардың қолданылуының тоқтатылуы;
2) сұралатын материалдар мен мәліметтерді үш ай мерзімде ұсынбау;
3) тараптарда шарт жасасуға қажетті құқықтардың болмауы;
4) лицензиялық шартта лицензиаттың сублицензиялық шартты тіркеуге өкілеттілігінің болмауы және уәкілетті органда тіркелген лицензиялық шарттың болмауы негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы толық ақпарат беру;
4) сыпайылылық;
5) тұтынушы қарауға ұсынған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;

12. Бланки заявлений можно получить в канцелярии Комитета по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13, кабинет № 1019 (далее - канцелярия Комитета) или на Интернет-ресурсе: www.intellkaz.kz.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию Комитета.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11  настоящего стандарта, является копия заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярии Комитета.
15. Выдача документов осуществляется через канцелярию Комитета нарочно или через почтовую службу.
16. Основанием для приостановления делопроизводства в предоставлении данной государственной услуги является:
1) прекращения действия охранного документа, в отношении которого заключается договор, но имеется возможность его восстановления;
2) охранные документы, по которым не произведена оплата за поддержание в силе и которые находятся в льготном периоде оплаты (не более 6 (шести) месяцев) или по которым не произведена оплата за продление срока действия;
3) наличие предусмотренных законодательством Республики    Казахстан оснований, а также принятых по ранее заключенным договорам обязательств, препятствующих предоставлению лицензий на использование объекта промышленной собственности;
4) наличие в договоре положений, противоречащих законодательству Республики Казахстан и международным договорам, в которых участвует Республика Казахстан;
5) неполный пакет документов, либо представленные документы не отвечают требованиям действующего законодательства Республики Казахстан.
Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги является:
1) прекращение действия инновационного патента, патента или исключительных прав на товарный знак, в отношении которых заключается договор и отсутствует возможность их восстановления;
2) непредставление в трехмесячный срок запрашиваемых материалов и сведений;
3) отсутствие у сторон необходимых прав на заключение договора;
4) отсутствие в лицензионном договоре полномочий лицензиата на регистрацию сублицензионного договора и отсутствие лицензионного договора, зарегистрированного в уполномоченном органе.
3. Принципы работы
17. Комитет при предоставлении государственной услуги, руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;

26. Тіркелген шарттың данасы жоғалған, бүлінген немесе басқа да дәлелді себептер болған жағдайда, тұтынушының өтініші бойынша 15 (он бес) күнде оның телнұсқасы беріледі.
«Өнеркәсіптік меншік
объектілерін пайдалануға
байланысты лицензиялық,
сублицензиялық шарттарды
мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеуге қажетті банктік деректемелер
Банктік сәйкестендіру коды - ККМFКZ2А;
жеке сәйкестендіру коды - КZ24070105КSМ0000000;
бенефициардың коды - 11;
бенефициар - ҚР Қаржымині СК Астана қаласы бойынша департаментінің Есіл ауданы бойынша Салық басқармасы ММ;
бенефициардың СТН - 620200336381;
бенефициар банкі - Астана қ., Қазақстан Республикасы министрлігінің Қазынашылық комитеті;
бюджеттік жіктеу коды (БЖК) - 108118.
«Өнеркәсіптік меншік
объектілерін пайдалануға
байланысты лицензиялық,
сублицензиялық шарттарды
мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
Лицензиялық (сублицензиялық) шартты тіркеу туралы
өтініш
1. Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты лицензиялық (сублицензиялық) шартты тіркеуді сұраймын.
2. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері)
_____________________________________________________________________
- 2-бағанда орын жеткіліксіз болса, белгі қойыңыз және жалғастыру парағында қажетті ақпаратты келтіріңіз.
3. Лицензиар (сублицензиар) (лицензиарлар) (сублицензиарлар):
_____________________________________________________________________           (Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайлары (пошта индексі мен елдің атауын қоса алғанда) мен телефондары
____________________________________________________________________
- Егер лицензиарлар бірнеше болса, белгі қойыңыз және жалғастыру парағында қажетті ақпаратты келтіру қажет.
4. Лицензиат (сублицензиат)(лицензиаттар) (сублицензиаттар)
_____________________________________________________________________(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайлары (пошта индексі мен елдің атауын қоса алғанда) мен телефондары
____________________________________________________________________
- Егер лицензиаттар бірнеше болса, белгі қойыңыз, және жалғастыру парағында қажетті ақпаратты, оның ішінде олардың әрқайсысының мекенжайы мен телефонын көрсету қажет
5. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе тұтынушының өзге
өкілі_______________________________________________________________
Мекенжайлары (пошта индексі мен мемлекеттің атауын қоса алғанда) мен телефондары____________________________________________

26. По заявлению потребителя в случае утери зарегистрированного экземпляра договора, его порчи или других уважительных причин производится выдача его дубликата в течение 15 (пятнадцати) дней.
Приложение 1
к Стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
лицензионного, сублицензионного
договоров, связанных с использованием
объектов промышленной собственности"
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты
государственной пошлины
Банковский идентификационный код - KKMFKZ2A;
индивидуальный идентификационный код - KZ24070105KSN0000000;
код бенефициара - 11;
бенефициар - ГУ Налоговое управление по Есильскому району Налогового департамента по г. Астана НК МФ РК;
РНН бенефициар - 620200336381;
банк бенефициар - г. Астана, Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
код бюджетной классификации - 108118.
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
лицензионного, сублицензионного
договоров, связанных с использованием
объектов промышленной собственности"
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации лицензионного (сублицензионного) договора
1. Прошу зарегистрировать лицензионный (сублицензионный)
договор в отношении охранного документа (охранных документов),
указанного (указанных) в настоящем заявлении.
2. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного
документа (охранных документов)
____________________________________________________________________
Указать, если в графе 2 недостаточно места, и привести
необходимую информацию на листе для продолжения.
3. Лицензиар (сублицензиар)(лицензиары (сублицензиары):
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического или наименование юридического лица)
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны:
____________________________________________________________________
Указать, если лицензиаров несколько, и привести необходимую
информацию на листе для продолжения.
4. Лицензиат (сублицензиат)(лицензиаты (сублицензиаты):
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического или наименование юридического лица)
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны
_____________________________________________________________________
Указать, если лицензиатов несколько, и привести необходимую
информацию, включая указание адреса и телефона каждого из них, на
листе для продолжения.
5. Патентный поверенный или иной представитель потребителя:
_____________________________________________________________________
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны:
_____________________________________________________________________

6. Лицензияның түрі
____________________________________________________________________
7. Лицензиялық шартта көзделген пайдалану түрлерін ескере отырып, берілетін құқықтардың көлемі
___________________________________________________________________
8. Хат алмасу мекенжайлары
9. Қосымшалар:
- Тіркелетін шарт парақта (№№ қосымшалары парақта) данада;
- Патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе өзге өкілетті өкілдің өкілеттігін растайтын сенімхат;
- Төлемді растайтын құжат;
- Жалғастыру парақтары;
- Басқа құжат (көрсету қажет)_________________________________
Тұтынушы ____________________________________________    М.О.
(лауазымы, Т.А.Ә. және қолы)
Күні___________________________
«Өнеркәсіптік меншік
объектілерін пайдалануға
байланысты лицензиялық,
сублицензиялық шарттарды
мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет
стандартына
3-қосымша
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімдік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

6. Вид лицензии:
_____________________________________________________________________
7. Объем передаваемых прав, с учетом видов использования,
предусмотренных лицензионным договором:
_____________________________________________________________________
8. Адреса для переписки:
_____________________________________________________________________
9. Приложения:
Регистрируемый договор на _______ листах (с приложениями №№ _____
на ______ листах) в ______ экземплярах;
Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного
или другого полномочного представителя;
Документ, подтверждающий оплату;
Листы для продолжения;
Другой документ (указать) _______________________________________
Потребитель ______________________________________________ М.П.
(должность, Ф.И.О. и подпись)
Дата ____________________
Приложение 3
к Стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
лицензионного, сублицензионного
договоров, связанных с использованием
объектов промышленной собственности"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4

100
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
95
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 26 мамырдағы
№ 579 қаулысымен
бекітілген
«Патенттік сенім білдірілген өкілдерді мемлекеттік тіркеу және аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Патенттік сенім білдірілген өкілді мемлекеттік тіркеу және аттестаттау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
Заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8- үй, № 13 кіреберіс.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Патент заңы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 36-бабына, «Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шілдедегі Заңының 46-бабына, "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының 5-бабына және «Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы Заңының 15-бабына сәйкес
көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету стандарты Комитеттің: www.іntеllkаz.kz Интернет-ресурсында орналасқан. Анықтама телефоны: (87172) 74-07-54.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны Патенттік сенім білдірілген өкілге біліктілік емтиханды өту жөніндегі аттестациялық комиссияның шешімі (бұдан әрі - Шешім) және қағаз тасымалдағышта берілетін Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілін тіркеу туралы куәлігі (бұдан әрі - Куәлік) немесе бас тарту себептері туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет патенттік сенімді өкіл қызметімен айналысу құқығына үміткер жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) куәлікті алу үшін біліктілік емтихан патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен шұғылдану құқығына үміткер тұтынушының өтініші келіп түскен күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей, Куәлікті беру оны алу туралы өтініш келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей өткізіледі;
2) осы Стандарттың 11-тармағында көзделген тізбеге сәйкес қажетті құжаттар Комитеттің жауапты қызметкеріне кезекте күтпестен тапсырылады;

100
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
90
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
95
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 мая 2011 года № 579
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация и аттестация патентных поверенных"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация и аттестация патентных поверенных" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).
Юридический адрес: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон Республики Казахстан", статьей 46 Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", статьей 15 Закона Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране, топологий интегральных микросхем".
4. Стандарт государственной услуги размещен на Интернет-ресурсе Комитета: www.intellkaz.kz. Телефон для справок: (87172) 74-07-54.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является Решение аттестационной комиссии о прохождении квалификационного экзамена на патентного поверенного (далее - Решение) и выдача Свидетельства о регистрации патентного поверенного Республики Казахстан (далее - Свидетельство), выдаваемых на бумажном носителе, либо выдача мотивированного ответа в письменном виде о причинах отказа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, претендующим на право занятия деятельностью патентного поверенного (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) квалификационный экзамен для получения свидетельства проводится не позднее 3 (трех) месяцев со дня поступления заявления потребителя, претендующего на право занятия деятельностью патентного поверенного, выдача Свидетельства не позднее 30-ти календарных дней с момента заявления о его выдаче;
2) необходимые документы согласно перечню, предусмотренному в пункте 11 настоящего Стандарта, сдаются ответственному сотруднику Комитета без ожидания в очереди;

3) Шешімді кезекте күтпестен Комитеттің жауапты қызметкері біліктілік емтиханды тапсырған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде және Куәлік оны алу туралы өтініш келіп түскен күннен күнтүзбелік 30 күні ішінде беріледі.
8. Мемлекеттік қызмет қолма-қол және (немесе) қолма-қол емес есеп айырысу бойынша ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банктік мекемелері арқылы уәкілетті мемлекеттік органдардың немесе лауазымды адамдардың заңды мәні бар әрекеттер жасау және (немесе) құжаттарды беру орны бойынша төленеді, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексіне сәйкес белгіленген төлем мөлшері мен күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
Мемлекеттік бажды төлеу үшін қажетті банктік деректемелер осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Қабылдау кезек бойынша жүргізіледі. Алдын ала жазылу немесе жедел қызмет көрсету көзделмеген.
10. Құжаттарды толтыру орны қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар тағанмен жабдықталған.
Физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар мен лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет біліктілік емтиханынан өткенге дейін мынадай құжаттардың негізінде жүзеге асырылады:
1) тұтынушыны аттестаттауға жіберу және Куәлікті беру туралы өтініш мемлекеттік немесе орыс тілдерінде берілді;
2) жеке іс парақ фотосуретімен;
3) жоғары білімі туралы дипломның көшірмесі;
4) еңбек кітапшасының немесе зияткерлік меншік құқығы саласындағы жұмыс тәжірибесін дәлелдейтін жеке еңбек шартының не қабылдау немесе қызметтен босату туралы бұйрықтан алынған көшірмесі;
5) жеке куәліктің немесе Қазақстан Республикасы азаматы паспортының көшірмесі;
6) патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттағаны үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат.
Тұтынушылар осы тармақтың 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқасын салыстыру үшін ұсынбаса, құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін беруі тиіс.
Тұтынушының жеке өзі немесе сенімхат бойынша оның өкілі құжаттарды ұсынған жағдайда, құжаттардың түпнұсқасын салыстырғаннан кейін тұтынушыларға қайтарылады.
Біліктілік емтиханын оң өткеннен кейін:
1) біліктілік емтиханын өткендігі туралы оң шешім;

3) Решение выдается без ожидания в очереди ответственным сотрудником Комитета в течение 10 рабочих дней со дня сдачи квалификационного экзамена, Свидетельство в течение 30-ти календарных дней с момента поступления заявления о его выдаче.
8. Государственная услуга оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету.
Государственная пошлина оплачивается по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы подтверждающие размер и дату оплаты, установленной в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)".
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 настоящего стандарта.
9. Государственная услуга предоставляется: пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
10. Место для заполнения документов оснащено стойкой с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Государственная услуга осуществляется на основании следующих документов до прохождения квалификационного экзамена:
1) заявление о допуске потребителя к аттестации и о выдаче Свидетельства представляется на государственном или русском языках:
2) личный листок с фотографией;
3) копия диплома о высшем образовании;
4) копия трудовой книжки или индивидуального трудового договора либо выписки из приказов о приеме и увольнении, подтверждающих стаж работы в области прав интеллектуальной собственности;
5) копия удостоверения личности или паспорта гражданина Республики Казахстан;
6) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за аттестацию патентных поверенных.
В случае непредставления для сверки оригиналов документов, указанных в подпунктах 4) и 5) настоящего пункта, потребители представляют нотариально заверенные копии документов.
При представлении документов лично потребителем или по доверенности его уполномоченным представителем оригиналы документов после сверки возвращаются потребителям.
После положительного прохождения квалификационного экзамена:
1) Положительное решение о прохождении квалификационного экзамена;

100
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
95
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 26 мамырдағы
№ 579 қаулысымен
бекітілген
«Жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтау, қолжазбаларды  ақтауға тапсыру туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтау, қолжазбаларды сақтауға тапсыру туралы анықтама беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
Заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8- үй, № 13 кіреберіс.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының
9-бабының 4-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Комитеттің: www.іntеllkаz.kz Интернет-ресурсында орналасқан. Анықтама телефоны: (87172) 74-07-54.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны қағазтасымалдағышта берілетін жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтау, сақтауға қабылдау туралы анықтамалар (бұдан әрі - Анықтама) немесе бас тарту себептері туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жарияланбаған туындылардың авторлары болып табылатын жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) ғана көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда
аптасына бес күн сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Қабылдау кезек бойынша жүргізіледі. Алдын ала жазылу немесе жедел қызмет көрсету көзделмеген.
10. Құжаттарды толтыру орны қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар тағанмен жабдықталған.
Физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар мен лифтілер көзделген.

100
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
90
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
95
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 мая 2011 года № 579
Стандарт государственной услуги
"Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранение
рукописей неопубликованных произведений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранение рукописей неопубликованных произведений" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).
Юридический адрес: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 4 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах".
4. Стандарт государственной услуги размещен на Интернет-ресурсе Комитета: www.intellkaz.kz. Телефон для справок: (87172) 74-07-54.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки о принятии на хранение рукописи, хранение рукописи неопубликованного произведения (далее - Справка), выдаваемой на бумажном носителе, либо выдача мотивированного ответа в письменном виде о причинах отказа.
6. Государственная услуга оказывается только физическим лицам, которые являются авторами неопубликованных произведений (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга с момента представления потребителем необходимых документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта, оказывается в течение 10 (десяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 10 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется: пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
10. Место для заполнения документов оснащено стойкой с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.

21. Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, тұтынушы шағымды жазбаша түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрінің (бұдан әрі - Министр) атына жібере алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша Министрдің немесе оны алмастыратын адамның атына шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс, № 925 кабинет мекенжайы бойынша қабылданады.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым Комитетке жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13 кіреберіс, № 1013 кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-50 мекенжайы бойынша тапсырылады.
Азаматтарды қабылдау Комитет басшылығының азаматтарды қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Азаматтарды қабылдау кестесі Комитеттің Интернет-ресурсында www.іntеllkаz.kz жарияланған.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым және дұрыс көрсетілмегені үшін не көрсетілген қызметтің нәтижесімен келіспеуге шағымды қамтитын өзге құжаттар еркін нысанда беріледі.
25. Қолма-қол қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалар өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі.
Шағымның қабылданғанына тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіліп берілген талон растама болып табылады.
Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты Комитеттің ҰБКЖБ қызметкерлерінен: 8 (7172) 74-09-69, 74-07-54 телефондары арқылы алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
«Жарияланбаған туындылардың
қолжазбаларын сақтау,
қолжазбаларын сақтауға тапсыру
туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Зияткерлік меншік құқығы
комитетінің төрағасы
________________________
мекенжай бойынша тұратын
________________________
тел.:___________________
________________________
(төлқұжат деректері)
Өтініш
Мен (Біз)___________________________________________________________
(автордың(лардың)тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________жасаған
(жасалған күні)
__________________________________________________________деп аталған
жарияланбаған_______________________________________________________
(зияткерлік меншік объектісінің түрі)
жалғыз авторы болып табылатынымды (мызды) растаймын (мыз) және осы туындының қолжазбасын Зияткерлік меншік құқығы комитетінде сақтауға қабылдауды өтінемін (міз).
Сондай-ақ осы туынды еш жерде жарияланбағанын растаймын (мыз).
Өтінішке қоса беріледі:
1._________________________
2._________________________
3._________________________
20____жылғы «___»___________       __________________________
(автор(лар)дың қолы)
«Жарияланбаған туындылардың
қолжазбаларын сақтау,
қолжазбаларын сақтауға
тапсыру туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімдік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы

21. Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу в письменном виде на имя Министра юстиции Республики Казахстан (далее - Министр).
Жалобы на имя Министра либо лица его замещающего, по предоставлению государственной услуги принимаются в письменном виде по почте пли нарочно по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13, кабинет № 925, контактный телефон: (87172) 74-07-37.
22. Жалоба в случаях некорректного обслуживания подается в Комитет в письменном виде или нарочно по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13, кабинет № 1013, контактный телефон: (87172) 74-07-50.
Прием граждан осуществляется в соответствии с графиком приема граждан руководством Комитета. График приема граждан опубликован на Интернет-ресурсе Комитета: www.intellkaz.kz.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба и прочие документы, содержащие жалобу на некорректное обслуживание, либо несогласие с результатами оказанной услуги подаются в произвольной форме.
25. Принятая нарочно жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц.
Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у сотрудников УОККР Комитета по телефонам: (87172) 74-09-69, 74-07-54.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача справок о сдаче на
хранение рукописи, хранение
рукописей неопубликованных
произведений"
Председателю
Комитета по правам
интеллектуальной собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от ___________________________
проживающего по адресу:
______________________________
тел: _________________________
______________________________
(паспортные данные)
Заявление
Я (Мы) ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество автора(-ов)
__________________________________________________________________ на
стоящим подтверждаю (-ем), что являюсь (-емся) единственным (-и)
автором (ами) _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(вид объекта интеллектуальной собственности)
созданного мною (нами) ______________________________________________
(дата создания)
под названием _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
и прошу (-сим) принять рукопись данного произведения на хранение в
Комитете по правам интеллектуальной собственности.
Настоящим также подтверждаю (-ем), что данное произведение
нигде не было опубликовано.
К заявлению прилагаются:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
"__" _____________ 20__ г.                _____________________
(подпись автора (-ов)
Приложение 2 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача справок о сдаче на
хранение рукописи, хранение
рукописей неопубликованных
произведений"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность

100
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
95
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 26 мамырдағы
№ 579 қаулысымен
бекітілген
«Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі — Комитет) көрсетеді.
Заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8- үй, № 13 кіреберіс.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының 46-1-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет стандарты Комитеттің: www.іntеllkаz.kz Интернет-ресурсында орналасқан. Анықтама телефоны: (87172) 74-07-54.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны қағазтасымалдағышта берілетін Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі - Куәлік) немесе бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға - мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 65 (алпыс бес) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қабылдау кезек бойынша жүргізіледі. Алдын ала жазылу немесе жедел қызмет көрсету көзделмеген.
10. Құжаттарды толтыру орны қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар тағанмен жабдықталған.
Физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар мен лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

100
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
95
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 мая 2011 года № 579
Стандарт государственной услуги
"Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами
на коллективной основе"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).
Юридический адрес: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 46-1  Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах".
4. Стандарт государственной услуги размещен на Интернет-ресурсе Комитета: www.intellkaz.kz. Телефон для справок: (87172) 74-07-54.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача Свидетельства об аккредитации организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе (далее - Свидетельство), выдаваемого на бумажном носителе, либо выдача мотивированного ответа в письменном виде о причинах отказа.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам - организациям, управляющим имущественными правами на коллективной основе (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга с момента представления потребителем необходимых документов, установленных пунктом 11 настоящего Стандарта, оказывается в течение 65 (шестидесяти пяти) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 10 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется: пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
10. Место для заполнения документов оснащено стойкой с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін Комитетке:
1) осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі - өтініш);
2) аккредиттеуден өту туралы жалпы жиналыс шешімі;
3) құрылтай құжаттарының көшірмелері, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі не анықтама;
4) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.05.2013 № 487 қаулысымен;
5) мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым мүшелерінің тізімі;
6) ұйымның мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын шетелдік ұйымдармен жасасқан екіжақты және көпжақты келісімдерінің көшірмелері;
7) авторлық құқықты және сабақтас құқықты ұжымдық басқаруға жасалған қолданыстағы шарттар туралы мәліметтер;
8) авторлық құқық және сабақтас құқық объектілерін пайдаланушылармен жасалған қолданыстағы шарттар туралы мәліметтер;
9) жалпы жиналыстың сыйақы мөлшеріне қатысты шешімі;
10) жалпы жиналыстың пайдаланушылармен лицензиялық шарт жасасу талаптарына қатысты шешімі;
11) жалпы жиналыстың жиналған сыйақыны бөлу және төлеу әдісіне қатысты шешімі;
12) мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымның жұмысын тексеру туралы соңғы екі жылдағы мәліметтері;
13) құқық иелері мен пайдаланушылар үшін Қазақстан өңірлерінде мұндай ұйымды білдіруге қажетті уәкілеттік берілген тұлғалар туралы мәліметтер;
14) авторлық құқық және сабақтас құқық объектілері құқық иелерінің тұтынушыға қатысты пікірі;
15) Интернет-ресурсының бар екендігі туралы мәлімет ұсынылады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 15.05.2013 № 487 қаулысымен.
12. Өтініштердің бланкілерін Комитет кеңсесінен мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы. Орынбор көшесі, 8-үй, 13-кіреберіс, № 1019 кабинет (бұдан әрі - Комитеттің кеңсесі) немесе Интернет-ресурстан: www.іntеllkаz.kz алуға болады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар Комитеттің
кеңсесіне тапсырылады.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанына оның Комитет кеңсесінің тіркеу мөртабаны қойылған (кіріс нөмірі, күні) тұтынушы өтінішінің көшірмесі растама болып табылады.
15. Құжаттарды алу Комитет кеңсесінде немесе пошта қызметі арқылы жүзеге асырылады.
16. Осы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық тізбесінің ұсынылмауы;
2) ұсынылған құжаттарда қамтылған мәліметтердің толық еместігі болып табылады.
Тұтынушы көрсетілген кедергілерді жойған кезде құжаттар жалпы негізде қаралады.

11. Для получения государственной услуги в Комитет представляются:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту (далее - заявление);
2) решение общего собрания о прохождении аккредитации;
3) копии учредительных документов, копию свидетельства либо справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
4) исключен постановлением Правительства РК от 15.05.2013 № 487;
5) список членов организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе;
6) копии заключенных организацией двусторонних и многосторонних соглашений с иностранными организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе;
7) сведения о заключенных действующих договорах на коллективное управление авторскими правами и смежными правами;
8) сведения о заключенных действующих договорах с пользователями объектов авторского права и смежных прав;
9) решение общего собрания относительно размера вознаграждения;
10) решение общего собрания относительно условия заключения лицензионного договора с пользователями;
11) решение общего собрания относительно способа распределения и выплаты собранного вознаграждения;
12) сведения о проверке деятельности организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе за последние два года;
13) сведения о лицах, уполномоченных представлять такую организацию в необходимых для правообладателей и пользователей регионах Казахстана;
14) отзывы правообладателей объектов авторского права и смежных прав в отношении потребителя;
15) сведения о наличии Интернет-ресурса.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.05.2013 № 487.
12. Бланки заявлений можно получить в канцелярии Комитета по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13, кабинет № 1019 (далее - канцелярия Комитета) или на Интернет-ресурсе: www.intellkaz.kz.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию Комитета.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11  настоящего стандарта, является копия заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярии Комитета.
15. Получение документов осуществляется в канцелярии Комитета или через почтовую службу.
16. Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги является:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) неполнота сведений содержащихся в представленных документах.
При устранении потребителем указанных препятствий документы рассматриваются на общих основаниях.

Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Куәлік жоғалған, бүлінген немесе басқа да дәлелді себептер болған жағдайда, тұтынушының өтініші бойынша оның телнұсқасы беріледі. Комитет Куәліктің телнұсқасын 10 (он) жұмыс күні ішінде береді.
«Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Зияткерлік меншік құқығы
комитетінің төрағасы
________________________
(басшы аты-жөні)
________________________
(лауазымы, ұйым атауы,
_______________________
бірлестік басшысының Т.А.Ә.)
Деректемелері:___________________
(заңды мекенжайы)
________________________
(байланыс телефоны)
Өтініш
___________________________________________________мекенжайы бойынша
(ұйым орналасқан мекен жайы)
орналасқан, тіркеу нөмірі _________________________________________
(заңды тұлғаның тіркеу нөмірі)
БСН_______________(ол бар болғанда)СТН:____________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі)      (салық төлеушінің тіркеу нөмірі)
___________________________________________________________________
(мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымның толық атауы)
___________________________________________________________________
("Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" ҚР Заңының 43-бабының 3-тармағына сәйкес)
ұжымдық басқару саласында бірлестік мүшелері атынан "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 46-1-бабына сәйкес аккредиттеуден өткізуіңізді сұраймын.
Өтінішке қосымша мынадай құжаттар қоса беріліп отыр:
1._________________________
2._________________________
3._________________________
М.О._________________________        _______________________
(қолы)               (лауазым, тегі, аты, әкесінің аты)
Күні: 20____жылғы «___»_________________
«Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімдік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы

Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
26. По заявлению потребителя в случае утери Свидетельства, его порчи или других уважительных причин может быть произведена выдача его дубликата.
Дубликат Свидетельства выдается Комитетом в течение 10 (десяти)  рабочих дней.
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Аккредитация организаций,
управляющих имущественными
правами на коллективной
основе"
Председателю Комитета
по правам интеллектуальной
собственности Министерства
юстиции Республики Казахстан
____________________________
(Ф.И.О. руководителя)
от _________________________
(должность, наименование
организации, Ф.И.О.
руководителя объединения)
Реквизиты: _________________
(юридический адрес,
____________________________
контактный телефон)
ЗАЯВЛЕНИЕ
От имени членов объединения прошу аккредитовать в порядке
статьи 46-1 Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных
правах" _____________________________________________________________
(полное наименование организации, управляющей имущественными правами на
коллективной основе)
находящееся по адресу: ______________________________________________
(место нахождения организации)
регистрационный номер _______________________________________________
(регистрационный номер организации)
БИН: ___________________ (при его наличии) РНН: _____________________
(бизнес-идентификационный номер)                            (регистрационный номер
налогоплательщика)
в следующей сфере коллективного управления: _________________________
(согласно п. 3 ст. 43 Закона РК
"Об авторском праве и смежных правах")
К заявлению прилагаются следующие документы:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
МП _________________  _______________________________________________
(подпись)                     (должность, фамилия, имя отчество)
Дата: "__" ____________ 20__ г.
Приложение 2 к стандарту
государственной услуги
"Аккредитация организаций,
управляющих имущественными
правами на коллективной
основе"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность