Реквизицияланатын мүлікті бағалау және оның құнын өтеу мөлшерін айқындау қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 қыркүйектегі № 1011 Қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 207-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Реквизицияланатын мүлікті бағалау және оның құнын өтеу мөлшерін айқындау қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 1011 қаулысымен
бекітілген
Реквизицияланатын мүлікті бағалау және оның құнын
өтеу мөлшерін айқындау қағидасы
1. Осы Қағида "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 207-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және реквизицияланатын мүлікті бағалау және оның құнын өтеу мөлшерін айқындау тәртібін белгілейді.
2. Реквизицияланатын мүліктің құнын Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес бағалаушы айқындайды.
3. Бағалаушыны реквизициялауды жүргізетін уәкілетті орган айқындайды.
4. Бағалау жүргізу үшін негіздеме Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бағалаушы мен Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы арасында жасалған бағалау жүргізуге арналған шарт болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 N 417 қаулысымен.
5. Бағалау нәтижелерін реквизициялауды жүргізу кезінде соғыс жағдайының қолданылу кезеңінде жергілікті атқарушы органдар, соғыс уақытында - Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы, ал жауынгерлік іс қимылдар жүргізген кездегі ерекше жағдайларда – реквизициялауды жүзеге асыратын әскери бөлімдердің командирлері бекітеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 N 417 қаулысымен.
6. Реквизицияланатын мүлікті бағалауды меншік иесі немесе оның уәкілетті өкілі сот тәртібімен даулауы мүмкін.
7. Реквизицияланатын мүліктің құнын өтеу мөлшерін осы Қағидаға сәйкес жүргізілген бағалау нәтижелері негізінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы, жергілікті атқарушы органдар және әскери бөлімдердің командирлері айқындайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 N 417 қаулысымен.

Об утверждении Правил оценки и определения размера возмещения стоимости реквизируемого имущества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2011 года № 1011.
В соответствии с пунктом 3 статьи 207 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оценки и определения размера возмещения стоимости реквизируемого имущества.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 сентября 2011 года № 1011
Правила
оценки и определения размера возмещения стоимости
реквизируемого имущества
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 207 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и определяют порядок оценки и определения размера возмещения стоимости реквизируемого имущества.
2. Стоимость реквизируемого имущества определяется оценщиком в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности.
3. Оценщик определяется уполномоченным органом, проводящим реквизицию.
4. Основанием для проведения оценки является договор на проведение оценки, заключенный между оценщиком и Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 417.
5. Результаты оценки утверждаются при проведении реквизиции в период действия военного положения местными исполнительными органами, в военное время – Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан, а в исключительных случаях при проведении боевых действий - командирами воинских частей, осуществляющими реквизицию.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 417.
6. Оценка реквизируемого имущества может быть оспорена собственником или его уполномоченным представителем в судебном порядке.
7. Размер возмещения стоимости реквизируемого имущества определяется Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан, местными исполнительными органами и командирами воинских частей на основании результатов оценки, произведенной в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 417.