Автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналының нысанын және оны жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1710 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 23 шілдедегі № 573 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 23.07.2015 № 573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңының 6-бабының 12) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын жүргізу қағидалары;
2) автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналының нысаны бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 17410 қаулысымен
бекітілген
Автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңының 6-бабының 12) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. Қағидалар автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын жүргізу тәртібін айқындайды, оны мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар ресімдейді және автожанармай құю станцияларындағы мұнай өнімдерінің қозғалысы туралы мәліметтер көрсетіледі.
2. Автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын ресімдеу және толтыру тәртібі
3. Автожанармай құю станцияларындағы мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар мұнай өнімдерін бөлшек саудада сату жөніндегі операцияларды жүргізген кезде міндетті түрде осы қаулымен бекітілген нысан бойынша автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын толтырады.
4. Автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналы нөмірленеді, тігіледі және жеке немесе заңды тұлғаның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады және аталған журналды жүргізуге тағайындалған жауапты тұлға қол қояды.
1-бағанда мұнай өнімдерін сатып алу (орнын ауыстыру) немесе өткізу жасалған күні, айы көрсетіледі.
2-бағанда мұнай өнімінің коды – дербес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3-бағанда жұмыс күні басындағы жеке немесе заңды тұлғада бар мұнай өнімдерінің қалдығы (мөлшері) (тоннамен, килограммен) көрсетіледі. Тәулік бойы жұмыс істеу режимінде – ауысымның басында.
Бұл көрсеткіш алдыңғы жұмыс күнінің немесе ауысымның соңындағы қалдықтардан көшіріледі.
Автожанармай құю станцияларынан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сату бойынша қызметін алғаш бастаған жеке немесе заңды тұлғалар осы бағанды толтырған кезде мұнай өнімдерінің нөлдік қалдығын көрсетеді (қызметін бастаған күніне);
4-бағанда мұнай өнімдерінің сатып алынған (мұнай өнімдері базасы немесе резервуарлардан ауыстырылған) мөлшері (тоннамен, килограммен) көрсетіледі;
5-бағанда мұнай өнімдерінің отын-үлестіру колонкалары арқылы сатылған мөлшері (тоннамен, килограммен) көрсетіледі.
6-бағанда жұмыс күнінің соңына жеке және заңды тұлғаларда бар мұнай өнімдерінің қалдығы (мөлшері) көрсетіледі (тоннамен, килограммен). Тәулік бойы жұмыс режимінде – ауысымның соңында.
7-бағанда мұнай өнімдерін жеткізушінің атауы көрсетіледі.
8-бағанда мұнай өнімдерін жеткізуші салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі – СТН) көрсетіледі (жеке сәйкестендіру нөміріне (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөміріне (бұдан әрі – БСН) толық ауысқанға дейін) және болған жағдайда ЖСН/БСН көрсетіледі.
9 -бағанда мұнай өнімдеріне ілеспе жүк құжатының нөмірі көрсетіледі.
10-бағанда мұнай өнімдеріне ілеспе жүк құжатының күні (күні, айы және жылы) көрсетіледі.
11-бағанда ілеспе жүкқұжатына сәйкес сатып алынған (мұнай өнімдері базасынан немесе резервуарлардан ауыстырылған) мұнай өнімдерінің мөлшері (тоннамен, килограммен) көрсетіледі.
12-бағанда көрсетілген журналды жүргізуге жауапты тұлғаның Т.А.Ә көрсетіледі, қолы қойылады.

Об утверждении формы и Правил ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочной станции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1710. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 573
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочной станции;
2) форму журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочной станции.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2011 года № 1710
Правила
ведения журнала учета движения нефтепродуктов
на автозаправочной станции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочной станции (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Правила определяют порядок ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочной станции, который оформляется физическими или юридическими лицами, осуществляющими розничную реализацию нефтепродуктов и отражает сведения о движении нефтепродуктов на автозаправочных станциях.
2. Порядок оформления и заполнения журнала по учету движения
нефтепродуктов на автозаправочной станции
3. Физические или юридические лица, осуществляющие розничную реализацию нефтепродуктов с автозаправочных станций, при проведении операций по розничной реализации нефтепродуктов в обязательном порядке заполняют журнал учета движения нефтепродуктов на автозаправочной станции по форме, утвержденной настоящим постановлением.
4. Журнал учета движения нефтепродуктов на автозаправочной станции пронумеровывается, прошнуровывается и заверяется подписью и печатью (при наличии) физического или юридического лица и подписывается ответственным лицом, назначенным за его ведение.
В графе 1 указываются числа, месяцы, в которые совершены приобретения (перемещения) или реализация нефтепродуктов.
В графе 2 указывается персональный идентификационный номер – код нефтепродукта.
В графе 3 указывается остаток (количество) нефтепродуктов, имеющийся (имеющееся) у физических или юридических лиц на начало рабочего дня (в тоннах, килограммах). При круглосуточном режиме работы – на начало смены.
Данный показатель переходит из остатков на конец предыдущего рабочего дня или смены.
Физические или юридические лица, впервые начавшие деятельность по розничной реализации нефтепродуктов с автозаправочных станций, при заполнении данной графы указывают нулевой остаток нефтепродуктов (на день начала деятельности).
В графе 4 указывается количество приобретенных (перемещенных с баз нефтепродуктов или резервуаров) нефтепродуктов (в тоннах, килограммах).
В графе 5 указывается количество реализованных через топливно-раздаточные колонки нефтепродуктов (в тоннах, килограммах).
В графе 6 указывается остаток (количество) нефтепродуктов, имеющийся (имеющееся) у физических и юридических лиц на конец рабочего дня (в тоннах, килограммах). При круглосуточном режиме работы – на конец смены.
В графе 7 указывается наименование поставщика нефтепродуктов.
В графе 8 указывается регистрационный номер налогоплательщика поставщика нефтепродуктов (до полного перехода на индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) и бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и ИИН/БИН при наличии.
В графе 9 указывается номер сопроводительной накладной на нефтепродукты.
В графе 10 указывается дата (число, месяц и год) сопроводительной накладной на нефтепродукты.
В графе 11 указывается количество приобретенных (перемещенных с баз нефтепродуктов или резервуаров) нефтепродуктов (в тоннах, килограммах) согласно сопроводительной накладной.
В графе 12 указывается Ф.И.О., подпись лица, ответственного за ведение указанного журнала.

5. Тұрақты және контейнер түріндегі автожанармай құю станцияларынан, сондай-ақ жылжымалы түрде автожанармай құю станцияларынан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар мұнай өнімдерін бөлшек саудада сату жөніндегі операцияларды жүргізген кезде автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын толтырумен бір мезгілде тұрақты және контейнер түріндегі автожанармай құю станцияларында отын-үлестіру колонкаларының есептеуіштерінің көрсеткіштері бойынша мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналына қосымшаны толтырады.
Тұрақты және контейнер түріндегі автожанармай құю станцияларында отын-үлестіру колонкаларының есептеуіштерінің көрсеткіштері бойынша мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналына қосымшаны толтыру тәртібі
1-бағанда отын-үлестіру колонкалары арқылы мұнай өнімдерін сатып алу (орнын ауыстыру) немесе сату жүзеге асырылған күн және ай көрсетіледі.
2-бағанда мұнай өнімдерінің түрлері көрсетіледі.
3 және 4-бағандарда жұмыс күні басына отын-үлестіру колонкаларын есептеуіштерінің көрсеткіштері көрсетіледі. Тәулік бойы жұмыс режимінде – ауысымның басына.
Аталған көрсеткіштер жеке немесе заңды тұлғалардағы отын-үлестіру колонкаларының санына байланысты көрсетіледі, қажет болған жағдайда аталған бағандар көбейеді (азаяды);
5 және 6-бағандарда жұмыс күні соңында отын-үлестіру колонкалары есептеуіштерінің көрсеткіштері көрсетіледі. Тәулік бойы жұмыс режимінде – ауысымның соңына.
Бұл көрсеткіштер жеке немесе заңды тұлғалардағы отын-үлестіру колонкаларының санына байланысты көрсетіледі, қажет болған жағдайда бұл бағандар көбейеді (азаяды).
7 және 8-бағандарда жұмыс күні (ауысым) ішінде отын-үлестіру колонкаларының есептеуіштері арқылы сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
9-бағанда көрсетілген журналды жүргізуге жауапты тұлғаның  Т.А.Ә. көрсетіледі, қолы қойылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1710 қаулысымен
бекітілген
Нысан
201__ жыл үшін автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналы
_________________________________________
(атауы, орналасқан жері)
*________________________________________
Күні
Мұнай өнімінің пин-коды
Мұнай өнімдерінің қозғалысы (тоннада)
Жұмыс күнінің (ауысымның) басындағы мұнай өнімдерінің қалдығы (мөлшері)
Сатып алынған мұнай өнімі (мұнай өнімдері базасынан не резервуардан орны ауыстырылған)
Отын-үлестіру колонкалары арқылы сатылған мұнай өнімдері
Жұмыс күнінің (ауысымның) соңындағы мұнай өнімдерінің қалдығы (мөлшері)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Мұнай өнімдерін жеткізушілер туралы мәліметтер
Журналды жүргізуге жауапты жеке немесе заңды тұлғаның Т.А.Ә.
Мұнай өнімдерін жеткізушінің атауы
Жеткізушінің СТН және бар болған кезде ЖСН/БСН
Ілеспе жүк- құжатының нөмірі
Ілеспе жүк- құжатының күні
Ілеспе жүк- құжаты бойынша мөлшері (тоннамен)
7
8
9
10
11
12
Ескертпе * жылжымалы түрдегі автожанармай құю станцияларынан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар меншік иесін (жалға берушіні), автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірі белгісін және қауіпті жүк тасу қызметімен айналысу құқығына лицензияның нөмірін көрсетеді.
Автожанармай құю станциясындағы
мұнай өнімдерінің қозғалысын
есепке алу журналына
қосымша
Нысан
__________________________________________
(атауы, орналасқан жері)
Отын-үлестіру колонкаларындағы (ОҮК) есептеуіштердің көрсеткіштері
Жауапты жеке немесе заңды тұлғаның Т.А.Ә., қолы
Күні
Мұнай өнімдерінің түрлері
ОҮК есептеуіштің көрсеткіштері жұмыс күнінің (ауысымның) басында
ОҮК есептеуіштің көрсеткіштері жұмыс күнінің (ауысымның) соңында
Жұмыс күні (ауысымда) ОҮК арқылы сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері, литрмен
ОҮК № 1
ОҮК № 2
ОҮК № 1
ОҮК № 2
ОҮК № 1
ОҮК № 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе * отын-үлестіру колонкаларының есептеуіштері арқылы өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері = жұмыс күні (ауысым) соңында отын-үлестіру колонкалары есептеуіштерінің көрсеткіштері - жұмыс күні (ауысым) басында отын-үлестіру колонкалары есептеуіштерінің көрсеткіштері

5. Физические или юридические лица, осуществляющие розничную реализацию нефтепродуктов с автозаправочных станций стационарного и контейнерного типа, а также автозаправочных станций передвижного типа, при проведении операции по розничной реализации нефтепродуктов одновременно с заполнением журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочной станции заполняют приложение к журналу учета движения нефтепродуктов по показаниям счетчиков топливно-раздаточных колонок на автозаправочных станциях стационарного и контейнерного типа.
Порядок заполнения приложения к журналу учета движения
нефтепродуктов по показаниям счетчиков топливно-раздаточных колонок
на автозаправочных станциях стационарного и контейнерного типа
В графе 1 указываются числа, месяцы, в которые совершены приобретения (перемещения) или реализация нефтепродуктов через топливно-раздаточные колонки.
В графе 2 указываются виды нефтепродуктов.
В графах 3 и 4 указываются показания счетчиков топливно-раздаточных колонок на начало рабочего дня. При круглосуточном режиме работы – на начало смены.
Данные показатели указываются в зависимости от наличия у физических или юридических лиц количества топливно-раздаточных колонок, в случае необходимости количество данных граф увеличивается (уменьшается).
В графах 5 и 6 указываются показания счетчиков топливно-раздаточных колонок на конец рабочего дня. При круглосуточном режиме работы – на конец смены.
Данные показатели указываются в зависимости от наличия у физических или юридических лиц количества топливно-раздаточных колонок, в случае необходимости количество данных граф увеличивается (уменьшается).
В графах 7 и 8 указывается количество нефтепродуктов, реализованных через счетчики топливно-раздаточных колонок за рабочий день (смену).
В графе 9 указывается Ф.И.О., подпись лица, ответственного за ведение указанного журнала.
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2011 года № 1710
Журнал учета движения нефтепродуктов на автозаправочной
станции, за _____________ год
_________________________________
(наименование организации)
*________________________________
Дата
Пин-код
нефте-
продукта
Движение нефтепродуктов (в тоннах)
Остаток
(количество)
нефтепродуктов
на начало
рабочего дня
(смены)
Приобретено
(перемещено с баз
нефтепродуктов
или резервуаров)
нефтепродуктов
Реализовано
нефтепродуктов
через топливно-
раздаточные
колонки
Остаток
(количество)
нефтепродуктов на
конец рабочего дня
(смены)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Сведения о поставщике нефтепродуктов
Ф.И.О,
подпись
лица,
ответствен-
ного
за ведение
журнала
Наименование
поставщика
нефтепродуктов
РНН
поставщика, и
ИИН/БИН при
наличии
Номер
сопрово-
дительной
накладной
Дата сопрово-
дительной
накладной
Количество
(в тоннах) по
сопрово-
дительной
накладной
7
8
9
10
11
12
Примечание* Физические или юридические лица, осуществляющие розничную реализацию нефтепродуктов с автозаправочных станций передвижного типа, указывают наименование собственника (арендатора), государственный регистрационный номерной знак автотранспортного средства и номер лицензии на право заниматься деятельностью по перевозке опасных грузов.
Приложение
к журналу учета движения нефтепродуктов
на автозаправочной станции
Форма
______________________________
(наименование, местонахождение)
Показания счетчиков топливно-раздаточных колонок (ТРК)
Дата
Виды
нефте-
продуктов
Показания счетчиков ТРК на
начало рабочего дня (смены)
Показания счетчиков ТРК на конец
рабочего дня (смены)
ТРК № 1
ТРК № 2
ТРК № 1
ТРК № 2
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Показания счетчиков топливно раздаточных колонок (ТРК)
Ф.И.О, подпись ответственного
физического или юридического лица
Количество нефтепродуктов реализованных через ТРК за
рабочий день (смену), в литрах*
ТРК № 1
ТРК № 2
7
8
9
Примечание * количество нефтепродуктов, реализованных через счетчики топливно-раздаточных колонок = показания счетчиков топливно-раздаточных колонок на конец рабочего дня (смены) – показания счетчиков топливно-раздаточных колонок на начало рабочего дня (смены)