Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасының операторы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1719 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 40 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.01.2016 № 40 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 5-бабының 9) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Kazsatnet» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасының операторы болып белгіленсін.
2. Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасының операторы:
1) мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің ақпараттық-коммуникациялық желілерін интеграциялауды жүзеге асырады;
2) мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасын жобалауды, құруды және дамытуды басқарады;
3) аппараттық-бағдарламалық құралдарға жүйелік-техникалық қызмет көрсетуді және мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасының телекоммуникация желісінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге бағытталған техникалық іс-шараларды жүзеге асырады;
4) ақпараттық қауіпсіздік талаптарына және байланыс саласындағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдар мен олардың аумақтық бөлімшелерін мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасына, сондай-ақ әлемдік ақпараттық ресурстарға қосуды жүзеге асырады;
5) мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасы арналарының ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жүйесінің және ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарының жұмыс істеуін жүзеге асырады. Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып, мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасының байланыс арналары бойынша ақпаратқа санкциясыз қол жеткізуден қорғау жөніндегі іс-шаралар бірлескен құпия жұмыстарды және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету (ақпаратты қорғау бойынша) жұмыстарын орындау шарттарына сәйкес жүзеге асырылады.
Электрондық ақпараттық ресурстарды және ақпараттық жүйелерді қорғау «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына және осы қызметті реттейтін заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады.
3. «Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасының операторын айқындау конкурсын өткізу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1268 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

Об операторе единой транспортной среды государственных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1719. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 40
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.01.2016 № 40 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктом 9) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оператором единой транспортной среды государственных органов акционерное общество «Национальная компания «Kazsatnet».
2. Оператор единой транспортной среды государственных органов:
1) осуществляет интеграцию информационно-коммуникационных сетей государственных органов и их территориальных подразделений;
2) управляет проектированием, построением и развитием единой транспортной среды государственных органов;
3) осуществляет системно-техническое обслуживание аппаратно-программных средств и технические мероприятия, направленные на обеспечение функционирования сети телекоммуникаций единой транспортной среды государственных органов;
4) осуществляет подключение государственных органов и их территориальных подразделений к единой транспортной среде государственных органов, а также к мировым информационным ресурсам в соответствии с требованиями информационной безопасности и законодательства в области связи;
5) осуществляет функционирование системы обеспечения информационной безопасности каналов единой транспортной среды государственных органов и средств криптографической защиты информации. Мероприятия по защите от несанкционированного доступа к информации по каналам связи единой транспортной среды государственных органов с использованием средств криптографической защиты информации осуществляются в соответствии с договорами на выполнение совместных секретных работ и по обеспечению информационной безопасности (по защите информации).
Защита электронных информационных ресурсов и информационных систем организуется в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об информатизации» и подзаконными нормативными правовыми актами регулирующими данную деятельность.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1268 «Об утверждении Правил проведения конкурса по определению оператора единой транспортной среды государственных органов».
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов