"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 134 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы» акционерлік қоғамы таратылсын.
2. «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының рейтингтік агенттігі», «Еуразия сауда жүйесі» тауар биржасы» акционерлік қоғамдары акцияларының пакетін иелену мен пайдалану құқықтары және «РФЦА Инвест» жауапкершілігі шектеулі серіктестігіндегі қатысу үлесі республикалық меншікке түскеннен кейін олар Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігіне берілсін.
3. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.08.2014 № 884 қаулысымен.
4. «Қазақстан қор биржасы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакеті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (келісім бойынша) берілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 05.08.2014 № 884 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. «Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
«Алматы қаласы» деген бөлімдегі реттік нөмірі 123-106-жол алып тасталсын.
7. «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігіне» деген бөлім алып тасталсын.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов

О некоторых вопросах акционерного общества "Региональный финансовый центр города Алматы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 134
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ликвидировать акционерное общество «Региональный финансовый центр города Алматы».
2. Передать права владения и пользования пакетами акций акционерных обществ «Рейтинговое агентство регионального финансового центра города Алматы», «Товарная биржа «Евразийская торговая система» и доли участия в товариществе с ограниченной ответственностью «РФЦА Инвест» Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан после их поступления в республиканскую собственность.
3. Исключен постановлением Правительства РК от 05.08.2014 № 884.
4. Передать государственный пакет акций акционерного общества «Казахстанская фондовая биржа» Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию).
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 05.08.2014 № 884.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 «О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «г. Алматы» строку, порядковый номер 123-106 исключить.
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 «О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности»:
в приложении к указанному постановлению:
раздел «Агентству Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы» исключить.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов