"Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту жөнiндегi 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қазандағы № 1125 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 136 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қазандағы № 1125 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламада:
«Бағдарламаның паспорты» деген 1-бөлімде:
«Міндеттері» деген жолда:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) Ғарыш саласының кадрлық әлеуетін дамыту жүйесін қалыптастыру;»;
«Қаржыландыру көздері мен көлемдері» деген жолда:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2010 – 2014 жылдарға арналған Бағдарламаны iске асыруға байланысты республикалық бюджеттен қаржы шығындары 103,6 млрд. теңгенi құрайды.»;
«Бағдарламаның мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:
«Бағдарлама міндеттері» деген 4.3-кіші бөлімде:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) ғарыш саласының кадрлық әлеуетін дамыту жүйесін қалыптастыру;»;
«Бағдарламаның әрбір міндеті бойынша белгіленетін нәтижелер көрсеткіштері» деген 4.4-кіші бөлімде:
3-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
«гептилді трансформациялаудың бірқатар өнімдері үшін 2 технологиялық регламент, 2 әдістеме және 2 гигиеналық норматив әзірлеу»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Ғарыш саласының кадрлық әлеуетін дамыту жүйесін қалыптастыру, ол кәсіптік стандарттар жүйесін енгізуді, отандық және шетелдік ЖОО мен ғылыми орталықтарда, оның ішінде «Болашақ» халықаралық бағдарламасы бойынша мамандар даярлауды, шетел ғарыш орталықтарында тағылымдамадан өтуді қоса алғанда, кәсіби кадрларды қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды қамтиды және мынадай нәтижелерге қол жеткізуді көздейді:
ғарыш саласы қызметкерлерінің жалпы санына қатысты ғарыш қызметі саласындағы қазақстандық білікті мамандардың санын 50 %-ға дейін;
ғарыш бейінінде, оның ішінде «Болашақ» халықаралық бағдарламасы бойынша даярланған мамандар (бакалаврлар, магистрлер, кандидаттар және ғылым докторлары, Ph.D докторлары) санын – 700 адамға ұлғайту.»;
«Мақсаттарға, нысаналы индикаторларға, міндеттерге, нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге жауапты мемлекеттік және өзге де органдар» деген 4.5-кіші бөлімде:
бірінші бөлікте:
жетінші абзацтағы «министрлігі.» деген сөз «министрлігі;» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі;
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері.»;
«Бағдарламаны іске асыру кезеңдері» деген 5-бөлімде:
мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
«Бағдарлама міндеттері бөлінісінде оны былайша іске асыру жоспарланып отыр.»;
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2010 год № 1125 "Об утверждении Программы по развитию космической деятельности в Республике Казахстан на 2010-2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 136
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2010 года № 1125 «Об утверждении Программы по развитию космической деятельности в Республике Казахстан на 2010–2014 годы» следующие изменения и дополнения:
в Программе по развитию космической деятельности в Республике Казахстан на 2010–2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. «Паспорт Программы»:
в строке «Задачи»:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) Формирование системы развития кадрового потенциала космической отрасли;»;
в строке «Источники и объемы финансирования»:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«Финансовые затраты, связанные с реализацией Программы на 2010 – 2014 годы, из республиканского бюджета составят 103,6 млрд. тенге.»;
в разделе 4. «Цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
в подразделе 4.3. «Задачи Программы»:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) формирование системы развития кадрового потенциала космической отрасли;»;
в подразделе 4.4. «Показатели результатов, устанавливаемые по каждой задаче Программы»:
пункт 3 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
«разработка 2-х технологических регламентов, 2-х методик и 2-х гигиенических нормативов для ряда продуктов трансформации гептила;»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Формирование системы развития кадрового потенциала космической отрасли, включающей в себя внедрение системы профессиональных стандартов, подготовку специалистов в отечественных и зарубежных ВУЗах, в т.ч. по международной программе «Болашак», переподготовку и повышение квалификации профессиональных кадров, включая стажировку в зарубежных космических центрах, предполагает достижение следующих результатов:
увеличение числа казахстанских квалифицированных специалистов в области космической деятельности по отношению к общему числу работников космической отрасли до 50 %;
количество подготовленных специалистов космического профиля (бакалавров, магистров, кандидатов и докторов наук, докторов Ph.D), в том числе по международной программе «Болашак» – 700 человек.»;
в подразделе 4.5. «Государственные и иные органы, ответственные за достижение целей, целевых индикаторов, задач, показателей результатов»:
в части первой:
в абзаце седьмом слово «Казахстан.» заменить словом «Казахстан;»;
дополнить абзацами следующего содержания:
«Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан;
Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
Акиматы областей, г. Астана и г. Алматы.»;
в разделе 5. «Этапы реализации программы»:
дополнить частью четвертой следующего содержания:
«В разрезе задач программы ее реализация планируется следующим образом.»;
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:

«1. Мақсатты ғарыш жүйелерін құру мынадай іс-шараларды жүргізуді көздейді:»;
2-тармақта:
3) тармақшадағы «көздейді.» деген сөз «көздейді;» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4), 5) және 6) тармақшалармен толықтырылсын:
«4) жеңіл класты ғарыштық мақсаттағы зымыран-тасығышы ҒЗК-ні құрудың экономикалық орындылығын негіздеу;
5) «Байқоңыр» ғарыш айлағының құрамға кірмеген және Ресей Федерациясы жалға алған құрамнан шығарылған объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету;
6) «Байқоңыр» кешенінің Ресей Федерациясы жалға алған құрамға кірмейтін объектілерін кәдеге жарату және жөндеу әрі аумақтарын қайта құнарландыру.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Ғарыш саласының кадрлық әлеуетін дамыту жүйесін қалыптастыру мынадай шараларды іске асыруды талап етеді:
1) ведомстволық бағынысты кәсіпорындардың жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі (магистратура, PhD докторантура) білімі бар мамандарға, сондай-ақ кадрлар біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға қажеттілігін тұрақты негізде мониторингілеуді және болжауды қамтамасыз ету. Осы мақсатта «Кадрлар» ақпараттық-талдау жүйесін әзірлеу және енгізу;
2) Ғарыш қызметі үшін мамандардың және ғылыми кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау орталығын құру, оның маңызды бағыты экономиканың түрлі салаларынан ғарыш қызметтерінің әлеуетті тұтынушыларын оқыту болады;
3) кадрлық әлеуеттің сапасын арттыру мақсатында ғарыш саласына кәсіби стандарттар жүйесін кезең-кезеңімен енгізу;
4) «Болашақ» халықаралық бағдарламасының шеңберінде даярланған жас мамандар үшін қосымша бос орындар құру мақсатында Қазғарыштың кәсіпорындары іске асыратын жобалардың санын ұлғайту;
5) ұзақ мерзімді перспективаға арналған (10 жыл) ғарыш саласының кадрларын даярлау, біліктілігін арттыру және қайта даярлау тұжырымдамасын (бағдарламасын) қабылдау;
6) ғарыш қызметі саласында инженерлік-техникалық және ғылыми кадрларды таяу және алыс шетелдің тиісті оқу орындары мен ғылыми орталықтарында, соның ішінде «Болашақ» халықаралық бағдарламасының шеңберінде даярлауды, тағылымдамадан өткізуді және біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету.»;
6-тармақта:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаның iске асырылу барысы туралы мониторинг Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 18 наурыздағы № 218 қаулысымен бекiтiлген Салалық бағдарламаларды әзiрлеу және мониторингiлеу ережесiне сәйкес іске асырылады.»;
мынадай мазмұндағы сегізінші және тоғызыншы бөліктермен толықтырылсын:
«Нысаналы индикаторларға қол жеткізу мониторингі әр жоба және жылдар бойынша бекітілген жоспар-кестелерге сәйкес жүргізілетін болады, ол былайша жүзеге асырылатын болады:
жобаларды іске асырудың жоспар-кестелеріне сәйкес жобалардың орындалуының ағымдағы барысын салыстыру;
іс-қимылды түзетуді немесе алдын алуды талап ететін сәттерді анықтау үшін орындалу барысын бағалау;
тәуекелдерді уақтылы анықтау және жауап қайтару үшін жоба тәуекелдерін талдау, қадағалау және мониторингілеу;
жобаларды және олардың өнімдерін іске асыру барысына қатысты дұрыс және өзекті ақпараттық базаны жүргізу;
ағымдағы жай-күй, ілгерілеу мен болжау бағалары туралы есептерді құру үшін ақпарат ұсыну;
шығындар туралы ағымдағы деректерді жаңарту үшін болжамдарды ұсыну және жобалардың кестесі;
жобаларды іске асыру барысына өзгерістер енгізу мониторингі.
Тәуекелдерді төмендету мақсатында Қазғарыш өзіне ведомстволық бағынысты кәсіпорындармен бірлесіп, мыналар бойынша жүйелі жұмыс жүргізетін болады:
Қазғарыштың кәсіпорындарында жобаларды басқару жөніндегі стандарттарды енгізу;
жобаларды іске асырудың үдерісінде ақпараттық жүйелерді енгізу;
Қазғарыштың кәсіпорындарында жобалардың тәуекелдерін басқару жүйесін енгізу;
жобаны іске асыруға қатысушылардың корпоративтік мәдениеті деңгейін арттыру.»;
«Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері» деген 6-бөлімде:
үшінші және төртінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:

«1. Создание целевых космических систем предполагает проведение следующих мероприятий:»;
в пункте 2:
в подпункте 3) слова «для КА.» заменить словом «для КА;»;
дополнить подпунктами 4), 5) и 6) следующего содержания:
«4) обоснование экономической целесообразности создания КРК с ракетоносителем космического назначения легкого класса;
5) обеспечение сохранности объектов космодрома «Байконур», не вошедших в состав и исключенных из состава арендуемых Российской Федерацией;
6) утилизация и ремонт объектов и рекультивация территорий комплекса «Байконур», не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Формирование системы развития кадрового потенциала космической отрасли требует реализации следующих мер:
1) обеспечение на постоянной основе мониторинга и прогнозирования потребностей подведомственных предприятий в специалистах с высшим и послевузовским образованием (магистратура, докторантура PhD), а также в повышении квалификации и переподготовке кадров. Разработка и внедрение в этих целях информационно-аналитической системы «Кадры»;
2) создание Центра повышения квалификации и переподготовки специалистов и научных кадров для космической деятельности, важным направлением которого будет обучение потенциальных потребителей космических услуг из различных отраслей экономики;
3) поэтапное внедрение системы профессиональных стандартов в космической отрасли в целях повышения качества кадрового потенциала;
4) увеличение количества реализуемых проектов предприятиями Казкосмоса с целью создания дополнительных вакансий для молодых специалистов, подготовленных в рамках международной программы «Болашак»;
5) принятие на долгосрочную перспективу (10 лет) Концепции (Программы) подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров космической отрасли;
6) обеспечение подготовки, стажировки и повышения квалификации инженерно-технических и научных кадров в сфере космической деятельности в соответствующих учебных заведениях и научных центрах ближнего и дальнего зарубежья, в том числе в рамках международной программы «Болашак».»;
в пункте 6:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
«Мониторинг о ходе реализации Программы будет осуществляться в соответствии с Правилами разработки и мониторинга отраслевых программ, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2010 года № 218.»;
дополнить частью восьмой и девятой следующего содержания:
«Мониторинг достижения целевых индикаторов будет проводиться в разрезе проектов и по годам в соответствии с утвержденными планами-графиками работ, который будет осуществляться следующим образом:
сравнение текущего хода исполнения проекта с планами-графиками реализации проектов;
оценка хода исполнения для выявления моментов, требующих корректирующих или предупреждающих действий;
анализ, отслеживание и мониторинг рисков проектов для своевременного их выявления и реагирования;
ведение достоверной и актуальной информационной базы, касающейся хода реализации проектов и их продуктов;
предоставление информации для составления отчетов о текущем состоянии, оценки прогресса и прогнозирования;
предоставление прогнозов для обновления текущих данных о затратах и расписание проектов;
мониторинг внесения изменений в ход реализации проектов.
В целях снижения рисков Казкосмосом совместно с его подведомственными предприятиями будет проводиться системная работа по:
внедрению стандартов по управлению проектами на предприятиях Казкосмоса;
внедрению информационных систем в процессе реализации проектов;
внедрению системы управления рисками проектов на предприятиях Казкосмоса;
повышению уровня корпоративной культуры участников реализации проекта.»;
в разделе 6. «Необходимые ресурсы и источники их финансирования»:
части третью и четвертую изложить в следующей редакции:
«Финансовые затраты, связанные с реализацией Программы на

«2010 2014 жылдарға арналған Бағдарламаны iске асыруға байланысты қаржылық шығындар 103 640 486 мың теңгенi құрайды, оның iшiнде жылдар және қаржыландыру көздерi бойынша:
2010 ж. республикалық бюджет – 14 774 686 мың теңге;
2011 ж. республикалық бюджет – 39 294 012 мың теңге;
2012 ж. республикалық бюджет – 35 857 339 мың теңге;
2013 ж. республикалық бюджет – 10 030 266 мың теңге;
2014 ж. республикалық бюджет – 3 684 183 мың теңге.
Республикалық бюджет, барлығы – 103 640 486 мың теңге.»;
«Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 7-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
1-қосымша

2010 – 2014 гг., составят 103 640 486 тыс. тенге, из них по годам и источникам финансирования:
2010 г. – республиканский бюджет – 14 774 686 тысяч тенге;
2011 г. – республиканский бюджет – 39 294 012 тысяч тенге;
2012 г. – республиканский бюджет – 35 857 339 тысяч тенге;
2013 г. – республиканский бюджет – 10 030 266 тысяч тенге;
2014 г. – республиканский бюджет – 3 684 183 тысяч тенге.
Республиканский бюджет, всего – 103 640 486 тысяч тенге.»;
раздел 7. «План мероприятий по реализации Программы по развитию космической деятельности в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1

7. Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту жөнiндегi 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Р\с № Iс-шаралар Аяқталу нысаны Орындау үшiн жауаптылар Орындау мерзiмi
1
2
3
4
5
1. Мақсатты ғарыш жүйелерiн құру
1.1
«KazSat» спутниктiк байланыс және хабар тарату жүйесiн құру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА,
«РҒБО» АҚ
2014 жылғы 4-тоқсан
1.1.1
«KazSat-2» байланыс және хабар таратушы ғарыш аппараттарын құру және ұшыру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА,
«РҒБО» АҚ
2011 жылғы 4-тоқсан

7. План мероприятий по реализации Программы по развитию
космической деятельности в Республике Казахстан
на 2010 – 2014 годы
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1. Создание целевых космических систем
1.1
Создание системы спутниковой связи
и вещания «KazSat»
Информация
в МЭРТ
НКА, АО «РЦКС»
4 квартал 2014
года
1.1.1
Создание и запуск космических
аппаратов связи и вещания
«KazSat-2»
Информация
в МЭРТ
НКА, АО «РЦКС»
4 квартал 2010
года

1.1.2
«KazSat-3» байланыс және хабар таратушы ғарыш аппараттарын құру және ұшыру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА,
«РҒБО» АҚ
2013 жылғы 4-тоқсан
1.1.3
Резервтiк жерүстi басқару кешенiн құру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА,
«РҒБО» АҚ
2012 жылғы 4-тоқсан
1.1.4
Ғарыш аппараттарының басқарылуын қамтамасыз ету
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА,
«РҒБО» АҚ
2014 жылғы 4-тоқсан
1.2
Қазақстан Республикасының орташа және жоғары шешiмдi Жердi қашықтықтан зондтаудың ғарыштық жүйесiн құру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҚҒС» ҰК» АҚ
2014 жылғы 4-тоқсан
1.3
Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін құру жөнінде инвестициялық ұсыныстар әзірлеу
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҚҒС» ҰК» АҚ
2011 жылғы 4-тоқсан
2. Жерүстi ғарыш инфрақұрылымын дамыту
2.1
Ғарыш аппараттарын құрастыру-сынау кешенiн құру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҚҒС» ҰК» АҚ
2013 жылғы 4-тоқсан
2.2
«Байқоңыр» ғарыш айлағын қолдау және жаңарту
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА
2016 жылғы 4-тоқсан
2.2.1
«Бәйтерек» ҒЗК салу
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «Бәйтерек» БК
2016 жылғы 4-тоқсан
2.2.2
Қазақстан Республикасының «Зенит» ЗТ және «Днепр» ЗТ коммерциялық жобаларына қатысуын пысықтау
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҚҒС» ҰК» АҚ
2011 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
2.2.3
Құрамға кірмеген және Ресей Федерациясының жалға алу құрамынан шығарылған «Байқоңыр» кешені нысандарының сақталуын қамтамасыз ету жұмыстарын ұйымдастыру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «Инфракос» РМК
2014 жылғы 4-тоқсан
2.2.4
«Байқоңыр» кешендегі Ресей Федерациясының жалға алу құрамына кірмейтін нысандарды кәдеге жарату, қайта құнарландыру және жөндеу жұмыстарын ұйымдастыру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «Инфракос» РМК
2011 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
2.3
Жеңіл класты ғарыштық мақсаттағы зымыран-тасығыштармен ҒЗК-ні құру жөніндегі инвестициялық ұсыныстарды әзірлеу
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҚҒС» ҰК» АҚ
2012 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
3. Ғарыш қызметiнiң ғылыми және ғылыми-технологиялық базасын дамыту
3.1
Ғарыш қызметi саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҰҒЗТО» АҚ
2010 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
4. Соңғы тұтынушылардың ғарыш жүйелерiн қолдану мақсатты жобаларын iске асыру
4.1
Қазақстан Республикасы жоғары дәлдiктi спутниктiк навигация жүйесiнiң жерүстi инфрақұрылымын құру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҚҒС» ҰК» АҚ
2013 жылғы 4-тоқсан
5. Ғарыш саласы үшiн кәсiби мамандарды даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру
5.1
Ғарыш саласы мамандарын қайта даярлауды және бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА
2010 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
5.2
Ғарыш саласы мамандарын даярлаудың, біліктілігін арттырудың және қайта даярлаудың ұзақ мерзімді перспективаға арналған тұжырымдамасын (Бағдарламасын) қабылдау
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҰҒЗТО» АҚ
2014 жылғы 4-тоқсан
5.3
«Болашақ» бағдарламасы түлектеріне Қазғарыштың кәсіпорындарына жұмысқа тұруына ықпал ету
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҰҒЗТО» АҚ, «ҚҒС» ҰК» АҚ, «Бәйтерек» БК, «РҒБО» АҚ
2014 жылғы 4-тоқсан

1.1.2
Создание и запуск космических
аппаратов связи и вещания
«KazSat-3»
Информация
в МЭРТ
НКА, АО «РЦКС»
4 квартал 2013
года
1.1.3
Создание резервного наземного
комплекса управлений
Информация
в МЭРТ
НКА, АО «РЦКС»
4 квартал 2012
года
1.1.4
Обеспечение управления космическими
аппаратами
Информация
в МЭРТ
НКА, АО «РЦКС»
4 квартал 2014
года
1.2
Создание космической
системы дистанционного зондирования
Земли Республики Казахстан среднего
и высокого разрешения
Информация
в МЭРТ
НКА, АО «НК
«ҚҒС»
4 квартал 2014
года
1.3
Разработка инвестиционного
предложения по созданию космической
системы научно-технологического
назначения
Информация
в МЭРТ
НКА, АО «НК
«ҚҒС»
4 квартал
2011 года
2. Развитие наземной космической инфраструктуры
2.1
Создание сборочно-испытательного
комплекса космических аппаратов
Информация
в МЭРТ
НКА,
АО «НК «ҚҒС»
4 квартал 2013
года
2.2
Поддержка и модернизация космодрома
«Байконур»
Информация
в МЭРТ
НКА
4 квартал 2016
года
2.2.1
Строительство КРК «Байтерек»
Информация
в  МЭРТ
НКА, СП
«Байтерек»
4 квартал 2016
года
2.2.2
Проработка  вопроса участия
Республики Казахстан в коммерческом
использовании РН «Зенит» и РН
«Днепр» на космодроме «Байконур»
Информация
в МЭРТ
НКА,
АО «НК «ҚҒС»
1 квартал 2011
года,
4 квартал 2014
года
2.2.3
Организация работ по обеспечению
сохранности объектов космодрома
«Байконур», не вошедших в состав и
исключенных из состава арендуемых
Российской Федерацией
Информация
в МЭРТ
НКА,
РГП «Инфракос»
4 квартал 2014
года
2.2.4
Организация работ по утилизации,
рекультивации и ремонта объектов
комплекса «Байконур», не входящих в
состав арендуемых Российской
Федерацией
Информация
в МЭРТ
НКА,
РГП «Инфракос»
1 квартал 2011
года,
4 квартал 2014
года
2.3
Разработка инвестиционного
предложения по созданию КРК с
ракетоносителем космического
назначения легкого класса
Информация
в  МЭРТ
НКА,
АО «НК «ҚҒС»
1 квартал 2012
года,
4 квартал 2014
года
3. Развитие научной и научно-технологической базы космической деятельности
3.1
Прикладные научные исследования в
области космической деятельности
Информация
в МЭРТ
НКА,
АО «НЦ КИТ»
1 квартал 2010
года,
4 квартал 2014
года
4. Реализация целевых проектов использования космических систем конечными
пользователями
4.1
Создание наземной инфраструктуры
системы высокоточной спутниковой
навигации Республики Казахстан
Информация
в МЭРТ
НКА,
АО «НК «ҚҒС»
4 квартал 2013
года
5. Формирование системы развития кадрового потенциала космической отрасли
5.1
Организация переподготовки и
повышения квалификации специалистов
космической отрасли
Информация
в МЭРТ
НКА
1 квартал 2010
года,
4 квартал 2014
года
5.2
Принятие на долгосрочную
перспективу Концепции (Программы)
подготовки, повышения квалификации
и переподготовки кадров космической
отрасли
Информация
в МЭРТ
НКА,
АО «НЦ КИТ»
4 квартал 2014
года
5.3
Содействие  выпускникам программы
«Болашак» в трудоустройстве на
предприятиях Казкосмоса
Информация
в МЭРТ
НКА, АО «НЦ
КИТ»,
АО «НК «ҚҒС»,
АО
«Байтерек»,
АО «РЦКС»
4 квартал 2014
года

6. Ғарыш саласының шарттық, құқықтық және нормативтiк-техникалық базасын құру
6.1.
Бұқаралық ақпарат құралдарында техникалық реттеу мәселелерiн насихаттауды ұйымдастыру
ҰҒА Веб- сайтындағы ақпарат  және БАҚ-та жариялау
ҰҒА
2010 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
6.2
Ғарыш қызметi саласындағы мемлекеттiк стандарттарды әзiрлеудi қамтамасыз ету
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҚҒС» ҰК» АҚ
2010 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
6.3
Ғарыш қызметi саласындағы кәсiпорындарда ISO халықаралық сапа стандарты негiзiнде менеджмент жүйесiн енгiзуiн қамтамасыз ету
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҰҒЗТО» АҚ, «ҚҒС» ҰК» АҚ, «Бәйтерек» БК, «РҒБО» АҚ
2010 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
6.4
«Ғарыш қызметi» ТК 66 ISO/TK 20 стандарттау жөнiндегi халықаралық ұйымының жұмысында қатысу
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҚҒС» ҰК» АҚ,
2010 жылғы 2-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
6.5
Жетекшi дүниежүзiлiк өндiрушiлермен бiрлесiп ғарыш техникасын, технологияларын, ғарыш инфрақұрылым объектiлерiн құру жөнiндегi халықаралық жобаларды iске асыруға Қазақстан Республикасының қатысуы
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҚҒС» ҰК» АҚ,
2010 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
6.6
Ғарыш қызметi саласында әлемдiк көшбасшы болып табылатын басқа мемлекеттермен ынтымақтастықтың шарттық-құқықтық базасын дамыту
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА
2010 жылғы 1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан
6.7
«Ғарыш қызметi туралы» Қазақстан Республикасының заң жобасын әзiрлеу
Қазақстан Республика сы  Заңының жобасы
ҰҒА
2010 жылғы 4-тоқсан
6.8
«Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне ғарыш қызметi мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы заңының жобаны әзiрлеу
Қазақстан Республика сы Заңының жобасы
ҰҒА
2010 жылғы 4-тоқсан
6.9
Ғарыш бейiнi мамандықтары бойынша бiлiм стандарттарды әзiрлеудi қамтамасыз ету
ЭДСМ-ге ақпарат
ҰҒА, «ҰҒЗТО» АҚ
2010 жылғы  1-тоқсан, 2014 жылғы 4-тоқсан

6. Создание договорной, правовой и нормативно-технической базы космической
деятельности
6.1.
Организация пропаганды вопросов
технического регулирования в
средствах массовой информации
Информация
на
Веб-сайте
НКА,
публикации
в СМИ
НКА
1 квартал 2010
года,
4 квартал 2014
года
6.2
Обеспечение разработки
государственных стандартов
космической деятельности
Информация
в МЭРТ
НКА,
АО «НК «ҚҒС»
1 квартал 2010
года,
4 квартал 2014
года
6.3
Обеспечение внедрения системы
менеджмента на основе международных
стандартов качества ISO на
предприятиях в области космической
деятельности
Информация
в МЭРТ
НКА, «НЦ КИТ»,
АО «НК «ҚҒС»,
АО
«Байтерек»,
АО «РЦКС»
1 квартал 2010
года,
4 квартал
2014 года
6.4
Участие ТК 66 "Космическая
деятельность" в работе
международной организации по
стандартизации ISO/ТК 20
Информация
в МЭРТ
НКА,
АО «НК «ҚҒС»
2 квартал 2010
года,
4 квартал 2014
года
6.5
Участие Республики Казахстан в
реализации международных проектов
по созданию космической техники,
технологий, объектов космической
инфраструктуры в кооперации с
ведущими мировыми производителями
Информация
в МЭРТ
НКА,
АО «НК «ҚҒС»
1 квартал 2010
года,
4 квартал 2014
года
6.6
Развитие договорно-правовой базы
сотрудничества с другими
государствами, являющимися мировыми
лидерами в области космической
деятельности
Информация
в МЭРТ
НКА
1 квартал 2010
года,
4 квартал 2014
года
6.7
Разработка проекта Закона
Республики Казахстан "О космической
деятельности"
проект
Закона
Республики
Казахстан
НКА
4 квартал 2010
года
6.8
Разработка проекта Закона
Республики Казахстан "О внесении
изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам космической
деятельности"
проект
Закона
Республики
Казахстан
НКА
4 квартал 2010
года
6.9
Обеспечение разработки
образовательных стандартов по
специальностям космического профиля
Информация
в МЭРТ
НКА,
«НЦ КИТ»
1 квартал 2010
года,
4 квартал 2014
года