Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы жарамдылық мерзімі 5 жылдан аспайтын мынадай: дипломаттық, қызметтік, іскерлік, оқу, жеке сапар және туристік санаттардағы көпмәртелі визаларды өзара беру туралы ноталар алмасу нысанындағы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 150 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы жарамдылық мерзімі 5 жылдан аспайтын мынадай: дипломаттық, қызметтік, Іскерлік, оқу, жеке сапар және туристік санаттардағы көпмәртелі визаларды өзара беру туралы ноталар алмасу нысанындағы келісім жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі Ержан Хозеұлы Қазыхановқа қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, ол Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы жарамдылық мерзімі 5 жылдан аспайтын мынадай: дипломаттық, қызметтік, іскерлік, оқу, жеке сапар және туристік санаттардағы көпмәртелі визаларды өзара беру туралы ноталар алмасу нысанындағы келісімге кол қойсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 21 қаңтардағы
№ 150 қаулысымен
мақұлданған
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Америка Құрама Штаттарының Елшілігіне өзінің ілтипатын білдіреді және 2009 жылғы 24 тамыздағы № 0676/09 нотаға жауап ретінде төмендегіні хабарлауды өзіне мәртебе санайды.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан өзара сыйластық қағидатын назарға ала отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі (бұдан әрі - Тараптар) арасындағы жарамдылық мерзімі 5 жылдан аспайтын мынадай: дипломаттық, қызметтік, іскерлік, оқу, жеке сапар және туристік санаттардағы көпмәртелі визаларды өзара беру туралы ноталар алмасу нысанындағы келісім жасауды ұсынады.
Бір Тарап мемлекетінің азаматтары екінші Тарап мемлекетінің аумағында болу мерзімі болу мемлекетінің ұлттық заңнамасына сәйкес белгіленеді.
Америка Құрама Штаттарының Үкіметі Қазақстан Республикасы Үкіметінің жоғарыда көрсетілген ұсынысына келісім берген жағдайда, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы нотаны және Америка Құрама Штаттары Мемлекеттік Департаментінің жауап нотасын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы жарамдылық мерзімі 5 жылдан аспайтын мынадай: дипломаттық, қызметтік, іскерлік, оқу, жеке сапар және туристік санаттардағы көпмәртелі визаларды өзара беру туралы ноталар алмасу нысанындағы келісім (бұдан әрі - Келісім) деп есептеуді ұсынады.
Америка Құрама
Штаттарының Елшілігі
Астана қаласы
Осы Келісімге Тараптардың өзара келісімі бойынша осы Келісімнің ажырамас бөліктері болып табылатын және жекелеген хаттамалармен ресімделетін өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіру және қолдану жөніндегі кез келген келіспеушіліктер немесе даулар Тараптар арасындағы консультациялар немесе келіссөздер арқылы шешіледі.

О подписании Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки о взаимной выдаче многократных виз сроком действия не более 5 лет следующих категорий: дипломатическая, служебная, деловая, на учебу, частная и туристская
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2012 года № 150
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки о взаимной выдаче многократных виз сроком действия не более 5 лет следующих категорий: дипломатическая, служебная, деловая, на учебу, частная и туристская.
2. Министру иностранных дел Республики Казахстан Казыханову Ержану Хозеевичу подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки о взаимной выдаче многократных виз сроком действия не более 5 лет следующих категорий: дипломатическая, служебная, деловая, на учебу, частная и туристская, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 января 2012 года № 150
Министерство иностранных дел Республики Казахстан свидетельствует свое уважение Посольству Соединенных Штатов Америки, и в ответ на ноту № 0676/09 от 24 августа 2009 года, имеет честь сообщить следующее.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан от имени Правительства Республики Казахстан, принимая во внимание принцип взаимности, предлагает заключить Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки (далее – Стороны) о взаимной выдаче многократных виз сроком действия не более 5 лет следующих категорий: дипломатическая, служебная, деловая, на учебу, частная и туристская.
Сроки пребывания граждан государства одной Стороны на территории государства другой Стороны определяются в соответствии с национальным законодательством государства пребывания.
В случае согласия Правительства Соединенных Штатов Америки с вышеуказанным предложением Правительства Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан предлагает считать настоящую ноту и ответную ноту Государственного Департамента Соединенных Штатов Америки Соглашением в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки о взаимной выдаче многократных виз сроком действия не более 5 лет следующих категорий: дипломатическая, служебная, деловая, на учебу, частная и туристская (далее – Cоглашение).
Посольство
Соединенных Штатов Америки
город Астана
В настоящее Соглашение, по взаимному согласию Сторон, могут вноситься изменения и дополнения, являющиеся неотъемлемыми частями настоящего Соглашения и оформляемые отдельными протоколами.
Любые разногласия или споры по толкованию и применению положений настоящего Соглашения разрешаются посредством консультаций или переговоров между Сторонами.

Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы Келісім белгіленбеген мерзімге жасалады және оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар бойынша алынған күнінен бастап 30 (отыз) күн өткеннен кейін күшіне енеді және Тараптардың бірінің оның қолданысын тоқтату ниеті туралы дипломатиялық арналар бойынша жазбаша хабарламасын екінші Тарап алған күннен бастап 6 (алты) ай өткеннен кейін өзінің қолданысын тоқтатады деген түсінікті негізге алады.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы мүмкіндікті пайдалана отырып, Америка Құрама Штаттарының Елшілігіне өзінің зор ілтипатын тағы да растайды.
Астана қаласы, 2012 жылғы «____» _______________________.

Министерство иностранных дел Республики Казахстан исходит из понимания, что настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок, и вступает в силу через 30 (тридцать) дней с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и прекращает свое действие по истечении 6 (шести) месяцев с даты получения по дипломатическим каналам одной из Сторон письменного уведомления другой Стороны о ее намерении прекратить его действие.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан пользуется случаем, чтобы возобновить Посольству Соединенных Штатов Америки уверения в своем высоком уважении.
Астана, «__» ________ 2012 года.