"Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі № 248 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 сәуірдегі № 489 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1034 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1034 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі № 248 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 12, 113-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бектілген Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Әрбір облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) үшін субсидиялардың сомасы заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) ұсынған, облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының ұсыныстарына сәйкес қалыптастырылған сомалар негізінде бекітіледі.»;
6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың топтық су құбырлары мен оқшау жүйелері бөлінісінде су берушілер үшін берілген ауыз судың 1 (бір) текше метріне бөлінетін, Республикалық бюджет комиссиясы мақұлдаған, тиісті қаржы жылдарына арналған субсидиялар мөлшерін Агенттік табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтің айырмасы ретінде:»;
6-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6-1. Агенттік бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ретінде тиісті жылға арналған төлемдер бойынша бағдарламаны қаржыландыру жоспарларына және облыстар мен Астана, Алматы қалаларының әкімдері және Агенттік төрағасы арасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге сәйкес облыстар мен Астана, Алматы қалалары бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген субсидиялау көлемдеріне сәйкес облыстық бюджеттерге және Астана, Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударады.»;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года № 248 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2012 года № 489. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1034
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1034 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года № 248 «Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения» (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 12, ст. 113) следующие изменения:
в Правилах субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Суммы субсидий для каждой области (города республиканского значения, столицы) утверждаются в установленном законодательством порядке на основании представленных Агентством Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (далее - Агентство) сумм, сформированных в соответствии с предложениями местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы).»;
абзац первый пункта 6 изложить в следующей редакции:
«6. Размер выделяемых субсидий на 1 (один) кубометр поданной питьевой воды для вододателей в разрезе групповых водопроводов и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, одобренных Республиканской бюджетной комиссией на соответствующие финансовые годы, определяется Агентством, как разница между тарифом на услуги по подаче питьевой воды, утвержденным уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, за оказанные услуги по подаче питьевой воды гарантированного качества в пределах установленного лимита за минусом:»;
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
«6-1. Агентство, как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам и бюджетам городов Астаны, Алматы в соответствии с утвержденными в установленном законодательством порядке объемами субсидирования по областям и городам Астане, Алматы согласно планам финансирования программы по платежам на соответствующий год и соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам между акимами областей и городов Астаны, Алматы и Председателем Агентства.»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:

«7. Ауыз су беру жөніндегі қызметтерге субсидиялар алу үшін су беруші:
1) облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасына су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның аумақтық органымен және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) тұрғын үй-коммуналдық бөлімдерімен келісілген субсидиялар ескеріле отырып берілетін ауыз су көлемін, ұсынылған қызметтерге ақыны және ауыз су беру жөніндегі қызметтерге табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган бекіткен тарифті көрсете отырып, тариф бойынша ауыз су беруге арналған шарт жасал атын су пайдаланушылардың тізбесін (бұдан әрі - су пайдаланушылардың тізбесі) ұсынады;
2) осы Ережеге қосымшаға сәйкес аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) тұрғын үй-коммуналдық бөлімдерімен келісілген және үш данада (су беруші, су пайдаланушы, облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы үшін) жасалған субсидиялар ескеріле отырып, тарифтер бойынша ауыз су беру жөнінде қызметтер көрсету актілерімен қоса, су пайдаланушылар бөлінісінде облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасына ай сайын субсидиялауды ескере отырып, тарифтер бойынша ауыз су беру жөнінде нақты көрсетілген қызметтердің жиынтық тізілімін береді;
3) Агенттік субсидиялар мөлшерін бекіткеннен кейін табиғи монополиялар саласындағы қызметті бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органға көрсетілетін қызметтерге арналған тарифті бекітуге өтінім жасайды.»;
8-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы.»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармалары ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне, бірақ тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей, Агенттік бекіткен нысан бойынша Агенттікке төленген субсидиялар көлемі туралы есеп пен субсидиялардың нысаналы пайдаланылғанын көрсететін басқа да есептер береді.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Агенттік нәтижелер туралы жасалған келісімдер негізінде төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес төмен тұрған бюджеттерге нысаналы трансферттердің аударылмағаны үшін жауапты болады.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«7. Вододатель для получения субсидий на услуги по подаче питьевой воды:
1) представляет в областное Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы) согласованный с территориальным органом уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения и районными отделами жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) перечень водопользователей, с которыми заключаются договоры на подачу питьевой воды по тарифу с учетом субсидирования, с указанием объемов подаваемой питьевой воды, платы за предоставленные услуги и тарифа с учетом субсидирования на услуги по подаче питьевой воды, утвержденного уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках (далее - перечень водопользователей);
2) ежемесячно представляет в областное Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы) сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой воды по тарифам с учетом субсидирования в разрезе водопользователей согласно приложению к настоящим Правилам, с приложением актов оказания услуг по подаче питьевой воды по тарифам с учетом субсидирования, согласованных с районными отделами жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) и составленных в трех экземплярах (для вододателя, водопользователя, областного Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы);
3) после утверждения размеров субсидий Агентством обращается в уполномоченный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий, с заявкой на утверждение тарифа на оказываемые услуги.»;
в пункте 8:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«8. Областное Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы):»;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«ежемесячно к 25 числу месяца, следующего за отчетным периодом, но не позднее 1 декабря соответствующего года областные управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы) представляют в Агентство отчет об объемах выплаченных субсидий и другие отчеты, отражающие целевое использование субсидий, по форме, утвержденной Агентством.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Агентство несет ответственность за неперечисление целевых трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенных соглашений о результатах.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:

«11. Қандай да бір облыс және Астана, Алматы қалалары бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда Агенттік заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне тиісті жылға арналған республикалық бюджетке көзделген қаражат шегінде субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.»;
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесіне қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 19 сәуірдегі
№ 489 қаулысына
қосымша
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз
көзі болып табылатын сумен
жабдықтаудың ерекше маңызды топтық
және оқшау жүйелерінен
ауыз су беру жөніндегі қызметтердің
құнын субсидиялау ережесіне
қосымша
«БЕКІТЕМІН»
Облыстық (республикалық маңызы
бар қаланың, астананың)
энергетика және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы басқармасы
________________________
20 ___ жылғы «___» _____
Су пайдаланушылар бөлінісінде ауыз су беру жөніндегі
нақты көрсетілген қызметтердің жиынтық тізілімі
________________________ 20 жылғы _____
(су берушінің атауы)            (ай)
Р/с №
Су пайдаланушылардың атауы
Су беру лимиті мың текше метр
Берілген су, мың текше метр
Бекітілген тариф 1000 текше метр үшін теңге
Жыл басынан бері
Оның ішінде есепті айда
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтердің құны, теңге
Субсидиялар мөлшері (тарифтік сметаларда ескерілген шығындардың %-ы) теңге
Жыл басынан бері субсидиялар төленді, теңге
Төленуге тиіс, теңге
Жыл басынан бері
Оның ішінде есепті айда
Жыл басынан бері
Оның ішінде есепті айда
7
8
9
10
11
12
Су беруші ________________________________________________
Ескертпе: 2-бағанда су пайдаланушылар облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы бекіткен су пайдаланушылар тізбесіндегідей ретпен келтіріледі.

«11. В случае неполного освоения какой-либо областью и городами Астана, Алматы выделенных средств, Агентство в установленном законодательством порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий год.»;
приложение к Правилам субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2012 года № 489
Приложение
к Правилам субсидирования стоимости услуг по подаче
питьевой воды из особо важных групповых и локальных
систем водоснабжения, являющихся безальтернативными
источниками питьевого водоснабжения»
«УТВЕРЖДАЮ»
Областное (города республиканского значения,
столицы) Управление энергетики и
жилищно-коммунального хозяйства
_______________________ «_____»
_____________ 20 ___ года
Сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой
воды в разрезе водопользователей
_____________ за _______ 20 ____ года
(наименование вододателя) (месяц)
п/п
Наименование
водопользователей
Лимит
водоподачи
тыс. м3
Подано воды, тыс. м3
Утвержденный
тариф, тенге за
1000 м3
с начала
года
В т.ч. в отчетный
месяц
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Стоимость
оказанных
услуг, тенге
Размер субсидии (____ %
от затрат, учтенных в
тарифных сметах), тенге
Выплачено
субсидий с
начала года,
тенге
Подлежит к выплате,
тенге
с начала
года
В т.ч. за
отчетный
месяц
С начала
года
В т.ч. за
отчетный месяц
7
8
9
10
11
12
Вододатель __________________________________________________________
Примечание: В графе 2 водопользователи приводятся в том же порядке, что и в перечне водопользователей, утвержденном областным Управлением энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (города республиканского значения, столицы)