Республикалық меншіктің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 518 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын «Қазмедиа орталығы» басқарушы компаниясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі - серіктестік) құрылсын.
2. Серіктестік қызметінің негізгі мәні Астана қаласындағы «Қазмедиа орталығы» ғимаратының тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету болып айқындалсын.
3. Серіктестіктің жарғылық капиталы осы қаулыға қосымшаға сәйкес республикалық мүлік есебінен қалыптастырылсын.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) серіктестіктің жарғысын бекітуді;
2) серіктестікті әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
3) осы қаулыны іске асыру жөніндегі өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен серіктестіктің жарғылық капиталына қатысудың мемлекеттік үлесін иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетіне беруді қамтамасыз етсін.
6. «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының мемлекеттік қабылдау комиссиясы объектіні қабылдағаннан кейін «Қазмедиа орталығы» ғимаратын жер учаскесімен бірге сыйға тарту шарты бойынша республикалық меншікке беру туралы ұсынысына келісім берілсін.
7. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тэртіппен мүлікті қабылдау-беру актісіне крл қойылғаннан кейін «Қазмедиа орталығы» ғимаратын серіктестіктің жарғылық капиталына қосымша үлес ретінде енгізу жолымен берсін.
8. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар бекітілсін.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 25 сәуірдегі
№ 518 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін толықтырулар
1. «Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
«Астана қаласы» деген бөлім:

О некоторых вопросах республиканской собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2012 года № 518
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Товарищество с ограниченной ответственностью «Управляющая компания «Қазмедиа орталығы» (далее - Товарищество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности Товарищества обеспечение эффективного функционирования здания «Қазмедиа орталығы» в городе Астане.
3. Уставный капитал Товарищества сформировать за счет республиканского имущества согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение Устава Товарищества;
2) государственную регистрацию Товарищества в органах юстиции;
3) принятие иных мер по реализации настоящего постановления.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить передачу в установленном законодательством порядке права владения и пользования государственной долей участия в уставном капитале Товарищества Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
6. Согласиться с предложением акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан темір жолы» о передаче здания «Қазмедиа орталығы» с земельным участком после приемки объекта государственной приемочной комиссией в республиканскую собственность по договору дарения.
7. Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан после подписания акта приема-передачи имущества в установленном законодательством порядке передать здание «Қазмедиа орталығы» путем внесения его в качестве дополнительного вклада в уставный капитал товарищества.
8. Утвердить прилагаемые дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2012 года № 518
Дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 «О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел «г. Астана»:

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-147-жолмен толықтырылсын:
«21-147. «Қазмедиа орталығы» басқарушы компаниясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі».
2. «Республикалық меншіктегі ұйымдардағы акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетіне» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 278-15-жолмен толықтырылсын:
«278-15. «Қазмедиа орталығы» басқарушы компаниясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі».
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
4. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 319 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетіне ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдар (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер)» деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 20-жолмен толықтырылсын:

дополнить строкой, порядковый номер 21-147, следующего содержания:
«21-147. Товарищество с ограниченной ответственностью «Управляющая компания «Қазмедиа орталығы».
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 «О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности»:
в приложении к указанному постановлению:
раздел «Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан»:
дополнить строкой, порядковый номер 278-15, следующего содержания:
«278-15. Товарищество с ограниченной ответственностью «Управляющая компания «Қазмедиа орталығы».
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 319 «О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан»:
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подраздел «Акционерные общества (товарищества с ограниченной ответственностью), подведомственные Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан» дополнить строкой, порядковый номер 20, следующего содержания: