Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 558 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 541 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.05.2014 № 541 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 159-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 сәуірдегі
№ 558 қаулысымен
бекітілген
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы
арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуын бағалау
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 159-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидалар заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың (бұдан әрі – бюджеттік инвестициялар) іске асырылуына бағалау жүргізу тәртібін анықтайды.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) бюджеттiк инвестицияларды бағалау – мақсаттарға қол жеткiзу дәрежесi мен іс жүзінде алынған нәтижелердiң мемлекеттiк органдардың стратегиялық жоспарларында және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген стратегиялық даму құжаттарында жоспарланғанмен сәйкестігін анықтау бойынша шаралар жиынтығы;
2) іс-шара – бюджеттiк инвестициялар шеңберінде орындалатын және бюджеттiк инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесінде көзделетін міндеттерді орындауға бағытталған өзара байланысты іс-қимылдар кешені;
3) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – стратегиялық және экономикалық жоспарлау, бюджет саясатын тұжырымдау мен қалыптастыру саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

Об утверждении Правил проведения оценки реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 558. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 541
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.05.2014 № 541 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 159 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения оценки реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2012 года № 558
Правила
проведения оценки реализации бюджетных инвестиций
посредством участия государства в уставном капитале
юридических лиц
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения оценки реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 159 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (далее – Бюджетный кодекс).
2. Настоящие Правила определяют порядок проведения оценки реализации бюджетных инвестиций, реализуемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц (далее – бюджетные инвестиции).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) оценка бюджетных инвестиций - совокупность мер по определению степени достижения целей и соответствия фактически полученных результатов запланированным стратегическими планами государственных органов и стратегическими документами развития юридических лиц, утвержденных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) мероприятие – комплекс взаимосвязанных действий, выполняемых в рамках бюджетных инвестиций и направленных на выполнение задач, предусматриваемых в финансово-экономическом обосновании бюджетных инвестиций;
3) центральный уполномоченный орган по государственному планированию (далее - уполномоченный орган) - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области стратегического и экономического планирования, выработки и формирования бюджетной политики;

4) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган – жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласындағы функцияларды жүзеге асыратын атқарушы орган;
5) есепті кезең – күнтізбелік жылдың іс-шара бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылған 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезең;
6) квазимемлекеттiк сектор субъектiлерi – мемлекеттiк кәсiпорындар, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктер, акционерлiк қоғамдар, оның iшiнде мемлекет қатысушысы немесе акционерi болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес олармен аффилиирленген болып табылатын еншiлес, тәуелдi және өзге де заңды тұлғалар;
7) заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттары – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компаниялардың 10 жылға арналған даму стратегиялары мен 5 жылға арналған даму жоспарлары, сондай-ақ мемлекеттік сектордың өзге де субъектілері қызметінің қаржы-шаруашылық жоспарлары;
8) тікелей нәтиже - қол жеткізілуі осы функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыратын немесе қызметтер көрсететін ұйымдардың қызметіне толық байланысты болатын, көзделген бюджет қаражаты шегінде атқарылатын мемлекеттік функциялар, өкілеттіктер және көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көлемінің сандық сипаттамасы;
9) түпкілікті нәтиже - белгілі бір мемлекеттік орган қызметінің, басқа да мемлекеттік органдар қызметінің тікелей нәтижелеріне қол жеткізумен ұштасатын, халықтың өмір сүру деңгейі мен сапасының, әлеуметтік саланың, экономиканың, қоғамдық қауіпсіздіктің және мемлекеттік басқарудың басқа да салаларының мақсатты жай-күйі (жай-күйінің өзгерісі);
10) алушы – жарғылық капиталды ұлғайту немесе қалыптастыру үшін қаражатты түпкілікті алушы болып табылатын, инвестициялар есебінен іс-шараларды іске асыратын заңды тұлға.
2. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы
арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалауды
жүргізу тәртібі
4. Бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуын бағалау заңды тұлға бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырған, қаржылық-экономикалық негіздемесінде көзделген іс-шараларды аяқтау нәтижелері бойынша жүзеге асырылады және мақсаттарға қол жеткізу дәрежесі мен іс жүзінде алынған нәтижелердің жоспарлағанға сәйкестігін анықтау бойынша шаралар кешенін қамтиды.

4) местный уполномоченный орган по государственному планированию - исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, осуществляющий функции в сфере стратегического, экономического и бюджетного планирования в соответствующей административно-территориальной единице;
5) отчетный период - период с 1 января по 31 декабря календарного года, в течение которого было реализовано мероприятие за счет бюджетных инвестиций;
6) субъекты квазигосударственного сектора - государственные предприятия, товарищества с ограниченной ответственностью, акционерные общества, в том числе национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, участником или акционером которых является государство, а также дочерние, зависимые и иные юридические лица, являющиеся аффилиированными с ними в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
7) стратегические документы развития юридических лиц - стратегии развития на 10 лет и планы развития на 5 лет национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний с участием государства в уставном капитале, а также планы финансово-хозяйственной деятельности иных субъектов государственного сектора, утвержденные в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
8) прямой результат - количественная характеристика объема выполняемых государственных функций, полномочий и оказываемых государственных услуг в пределах предусмотренных бюджетных средств, достижение которых полностью зависит от деятельности организации, осуществляющей данные функции, полномочия или оказывающей услуги;
9) конечный результат - целевое состояние (изменение состояния) уровня и качества жизни населения, социальной сферы, экономики, общественной безопасности и других отраслей (сфер) государственного управления, обусловленное достижением прямых результатов деятельности определенного государственного органа, деятельностью других государственных органов;
10) получатель – юридическое лицо, являющееся конечным получателем средств для увеличения или формирования уставного капитала, реализующее мероприятия за счет инвестиций.
2. Порядок проведения оценки реализации бюджетных инвестиций
посредством участия государства в уставном капитале
юридических лиц
4. Оценка реализации бюджетных инвестиций осуществляется по результатам завершения мероприятий, предусмотренных в  финансово-экономическом обосновании, реализованных юридическим лицом за счет бюджетных инвестиций, и включает в себя комплекс мер по определению степени достижения целей и соответствия фактически полученных результатов запланированным.

5. Бюджеттiк инвестициялардың есебінен іске асырылған іс-шаралардың тиімділігін анықтау бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуын бағалауды жүзеге асырудың мақсаты болып табылады.
6. Бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылған іс-шараларды іске асыру тиімділігі мынадай критерийлермен анықталады:
1) бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемелерінде белгіленген көрсеткіштердің орындалу деңгейі (К1). Бұл – өлшемді бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылған әрбір іс-шара үшін, жеке заңды тұлға үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі және бюджеттік бағдарламалардың әрбір әкімшісі үшін бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган айқындайды. Өлшемді есептеу:
К1= Кн /Кж * 100, (1)
формуласы бойынша жүзеге асырылады, мұнда:
Кн – көрсеткіштің іс жүзіндегі мәні;
Кж – бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесінде белгіленген мәні;
2) іс жүзінде қол жеткізілген нәтижелердің бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесінде белгіленген көрсеткіштерден абсолюттік ауытқуы (К2). Бұл өлшемді бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылған әрбір іс-шара үшін жеке заңды тұлға үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі және бюджеттік бағдарламалардың әрбір әкімшісі үшін уәкілетті орган айқындайды. Өлшемді есептеу:
К2= Кн - Кж, (2)
формуласы бойынша жүзеге асырылады;
3) іс жүзінде қол жеткізілген нәтижелердің бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесінде белгіленген көрсеткіштерден салыстырмалы ауытқуы (К3). Бұл өлшемді бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылған әрбір іс-шара үшін жеке заңды тұлға үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі және бюджеттік бағдарламалардың әрбір әкімшісі үшін уәкілетті орган айқындайды. Өлшемді есептеу:
К3= Кн /Кж, * 100 – 100, (3)
формуласы бойынша жүзеге асырылады.
7. Бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараны іске асыру тиімділігі мынадай:
1) К1 өлшемінің 100%-на тең немесе одан асатын мәндерімен және К2, К3 өлшемдерінің оң мәндерімен;
2) К1 өлшемінің 100%-нан аспайтын мәндерімен және К2, К3 өлшемдерінің теріс мәндерімен сипатталады. Бұл ретте есепті мәндердің қабылданғаннан елеулі (10 пайыздан астам) теріс бағытталған ауытқуы бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараны іске асыру тиімділігінің төмен дәрежесі туралы куәландырады.
8. Бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуын бағалау:
1) республикалық немесе жергiлiктi бюджеттен тартылған бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылған іс-шаралар туралы ақпарат жинауды;
2) заңды тұлғаның бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылған іс-шараларының нақты қол жеткізілген тікелей нәтижелерінің (сан көрсеткіштерін), түпкі нәтижелерінің (нәтиже көрсеткіштерін) сапа көрсеткіштері мен тиімділік көрсеткіштерін және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген стратегиялық даму құжаттарында жоспарланған және (немесе) мемлекеттiк органдардың мемлекеттік бағдарламаларында және (немесе) стратегиялық жоспарларында бекітілген сомалар шегіндегі түпкілікті көрсеткіштермен салыстыру жолымен әрбір уақыт аралығында қол жеткізілген іске асыру мен шығындар көлемін, сондай-ақ қол жеткізілмеу себептерін талдауды;

5. Целью осуществления оценки реализации бюджетных инвестиций является определение эффективности мероприятий, реализованных за счет бюджетных инвестиций.
6. Эффективность реализации мероприятий, реализованных за счет бюджетных инвестиций, определяется по следующим критериям:
1) уровень исполнения показателей, установленных в финансово-экономическом обосновании бюджетных инвестиций (К1). Данный критерий определяется для каждого мероприятия, реализованного за счет бюджетных инвестиций, отдельно для юридического лица администратором бюджетных программ и для каждого администратора бюджетных программ уполномоченным органом по государственному планированию. Расчет критерия осуществляется по формуле:
К1= Пф / Пп * 100,      (1)
где:
Пф - фактическое значение показателя;
Пп - значение, установленное в финансово-экономическом обосновании бюджетных инвестиций;
2) абсолютное отклонение достигнутых фактических результатов от показателей, установленных в финансово-экономическом обосновании бюджетных инвестиций (К2). Данный критерий определяется для каждого мероприятия, реализованного за счет бюджетных инвестиций, отдельно для юридического лица администратором бюджетных программ и для каждого администратора бюджетных программ уполномоченным органом. Расчет критерия осуществляется по формуле:
К2 = Пф - Пп,         (2)
3) относительное отклонение достигнутых фактических результатов от показателей, установленных в финансово-экономическом обосновании Бюджетных инвестиций (К3). Данный критерий определяется для каждого мероприятия, реализованного за счет бюджетных инвестиций, отдельно для юридического лица администратором бюджетных программ и для каждого администратора бюджетных программ уполномоченным органом.  Расчет критерия осуществляется по формуле:
К3 = Пф / Пп , * 100 – 100,        (3)
7. Эффективность реализации мероприятия,  реализуемого за счет бюджетных инвестиций, характеризуется:
1) значениями критерия К1, равными либо превышающими 100 %, и положительными значениями критериев К2, К3;
2) значениями критерия К1, не превышающими 100 %, и отрицательными значениями критериев К2, К3. При этом значительное (более 10 процентов), отрицательно направленное отклонение отчетных значений от принятых, свидетельствует о низкой эффективности мероприятия, реализованного за счет бюджетных инвестиций.
8. Оценка реализации бюджетных инвестиций предусматривает:
1) сбор информации о мероприятиях, реализованных за счет бюджетных инвестиций, привлеченных из республиканского или местного бюджета;
2) анализ достигнутых в каждом временном интервале объемов реализации и затрат, путем сопоставления фактически достигнутых прямых результатов (показателей количества), конечных результатов (показателей результата), показателей качества и показателей эффективности мероприятий, реализованных юридическим лицом за счет бюджетных инвестиций и соответствующих результатов, запланированных в финансово-экономическом обосновании бюджетных инвестиций и (или) в стратегических планах государственных органов и (или) в стратегических документах развития юридических лиц, утвержденных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, а также причин их недостижения;

3) жетекшілік етілетін саланың дамуына бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуының ықпалын бағалауды (бұл ретте, бағалау нәтижелер көрсеткіштерінің және тиімділік көрсеткіштерінің өлшемдері бойынша жүзеге асырылады);
4) бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуын бағалау нәтижелері туралы есеп дайындауды көздейді.
Тікелей нәтиже көрсеткіштері бюджеттiк инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесінде жоспарланған көрсеткіштермен салыстырғанда есепті жылда іс жүзінде орындалған сандық көрсеткіштермен анықталады.
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері қол жеткізілген тікелей нәтиженің мемлекеттік орган жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламасы мен саланың (аяның, өңірдің) мақсаттарына қол жеткізуіне әсер ету деңгейін (дәрежесін) көздейді.
Түпкілікті нәтижені анықтау кезінде бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараларды іске асырумен байланысты саладағы жағдайдың өзгерісін көрсету қажет.
Сапа көрсеткіштері көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің оны алушылардың талабына және мемлекеттік қызметтер стандартына сәйкестік дәрежесін көрсетеді.
Тиімділік көрсеткіштері бюджет қаражатының бекітілген көлемін пайдалана отырып, ең үздік тікелей нәтижеге қол жеткізуді немесе бюджет қаражатының аз көлемін пайдалана отырып, тікелей нәтижеге қол жеткізуді көрсетеді.
9. Бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу үшін бюджетттік бағдарлама әкімшісі және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидаларға 1-6-қосымшаларға сәйкес нысандары бойынша есепті жылдан кейінгі жылдың 15 сәуірінен кешіктірмей жылына бір рет ұсынады.
10. Бюджеттік инвестицияларды іске асыруды бағалау жөніндегі ақпаратты республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі болып табылатын тиісті орталық уәкілетті орган мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
11. Жергілікті бюджет қаражатынан қаржыландырылатын жергілікті бюджеттік инвестицияларды, сондай-ақ жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері мен кредиттер есебінен қаржыландыру жоспарланатын бюджеттік инвестицияларды бағалау жөніндегі ақпаратты мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органдар мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.
12. Бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу кезінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлғаны тартады.
13. Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуын бағалау бойынша жинақ есепті мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырынан кешіктірмей жылына бір рет ұсынады.

3) оценку влияния реализации бюджетных инвестиций на развитие курируемой отрасли (при этом, оценка осуществляется по критериям показателей результатов и показателей эффективности);
4) подготовку отчета о результатах оценки реализации бюджетных инвестиций.
Показатели прямого результата определяются фактически выполненными за отчетный год количественными показателями в сравнении с показателями, запланированными в финансово-экономическом обосновании бюджетных инвестиций.
Показатели конечного результата предусматривают уровень (степень) влияния достигнутого прямого результата на достижение цели бюджетной программы и отрасли (сферы, региона),  курируемой государственным органом.
При определении конечного результата необходимо отразить изменение ситуации в отрасли, связанной с реализацией мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций.
Показатели качества отражают степень соответствия оказываемой государственной услуги ожиданиям ее получателей и стандарту государственной услуги.
Показатели эффективности отражают достижение наилучшего прямого результата с использованием утвержденного объема бюджетных средств или достижение прямого результата с использованием меньшего объема бюджетных средств.
9. Для проведения оценки реализации бюджетных инвестиций администратор бюджетной программы и  местные уполномоченные органы по государственному планированию представляют в центральный уполномоченный орган по государственному планированию информацию по форме согласно приложениям 1-6 к настоящим Правилам один раз в год, не позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом.
10. Информация по оценке реализации бюджетных инвестиций представляется соответствующим центральным уполномоченным органом, выступающим администратором республиканских бюджетных программ, в уполномоченный орган по государственному планированию.
11. Информация по оценке реализации местных бюджетных инвестиций, финансируемых из средств местного бюджета, а также бюджетных инвестиций, планируемых к финансированию за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из вышестоящего бюджета, представляется соответствующими местными уполномоченными органами по государственному планированию в центральный уполномоченный орган.
12. При проведении оценки реализации бюджетных инвестиций центральный уполномоченный орган привлекает юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан.
13. Юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, представляет сводный отчет и справку по оценке реализации бюджетных инвестиций центральному уполномоченному органу один раз в год, не позднее 15 мая, следующего за отчетным годом.

14. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бюджеттік инвестицияларды бағалау бойынша есептерін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің стратегиялық жоспары бойынша тиісті қорытындыны әзірлеген кезде пайдаланады.
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына
мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік
инвестициялардың іске асырылуына бағалау
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
"Бюджеттік бағдарлама" нысаны
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қаржылық-экономикалық негіздеме
Атауы
Бюджеттік бағдарлама
Бюджеттік инвестициялар сомасы, мың.теңге
Код
Атауы
Сипаттама
Старатегияляқ бағыт
Код
атауы
Мақсат
Код
атауы
Міндет
Код
атауы
Алушы*
ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны атауы
1-ші қатысушы
ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны атауы
Қатысушы.....
ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны атауы
N-қатысушы
ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны атауы*
Инвестицияларды іске асыру жылы
Есептік кезең
Жауапты орындаушы
ТАӘ, байланыс телефондары
* - әрбір алушы жеке көрсетіледі
Басшы       _____________        ______________       _______________
қолы                Т.А.Ә.                 күні
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына
мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік
инвестициялардың іске асырылуына бағалау
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
"Қаржылық-активтерін сатып алу, жарғылық капиталды ұлғайту"
нысаны
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қаржылық-экономикалық негіздеме
Код
Бюджеттік инвестициялар сомасы, мың.теңге
Бюджеттік бағдарлама
Код
Атауы
Сипаттама
Міндет
Код
атауы
Алушы
ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
атауы
Есептік кезең
Жауапты орындаушы
ТАӘ, байланыс телефондары
реттік №
Акционерлік қоғам
Акция сатып алынды
Акциялар саны
саны, дана
бағасы, мың теңге
құны, мың теңге
қаржы активтерін кіріске алу күні
Барлығы
оның ішінде мемлекеттік меншікте
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1.
N
Мәтіндік ақпарат
реттік №
Серіктестіктер
Төленген қатысу үлесі, мың теңге
Жарғылық капитал көлемінің жиыны, мың теңге
Қаржы активтерін кіріске алу күні
Мемлекеттік меншікте қатысу үлесі, %
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
N
Мәтіндік ақпарат
реттік №
Мемлекеттік кәсіпорын
Жарғылық капиталды ұлғайту, мың тенге
Қаржы активтерін кіріске алу күні
Жарғылық капитал көлемінің жиыны, мың теңге
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
N
Мәтіндік ақпарат
Басшы       _____________        ______________       _______________
қолы                Т.А.Ә.                күні
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына
мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік
инвестициялардың іске асырылуына бағалау
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
"Сатып алынған активтердің құны және сипаттамасы" нысаны*
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қаржылық-экономикалық негіздеме
Атауы
Бюджеттік инвестициялар сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарлама
Код
Атауы
Сипаттама
Міндет
Код
атауы
Алушы
ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
атауы
Есептік кезең
Жауапты орындаушы
ТАӘ, байланыс телефондары
"Іс-шара … **" тарауы
реттік №
Сатып алынған активтердің атауы
Көрсеткіштер
Сатып алынған (құрылған) активтің сипаттамасы***
Активті сатып алынған (құрылған) күні
сипаттама 1
сипаттама…
сипаттама N
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
жоспар
факт
1
саны
өлшем бірлігі
жоспар
факт
бағасы, мың теңге
жоспар
факт
сома, мың теңге
жоспар
факт
саны
өлшем бірлігі
жоспар
факт
бағасы, мың теңге
жоспар
факт
сома, мың теңге
жоспар
факт
N
саны
өлшем бірлігі
жоспар
факт
бағасы, мың теңге
жоспар
факт
сома, мың теңге
жоспар
факт
Мәтіндік ақпарат
* - қаржылық активтерден басқа, алынған активтер туралы ақпарат
** - іс-шараның атауы. ҚЭН белгіленген және активтерді алуды көздейтін тараудың саны мен атауы іс-шараның саны мен атауына сәйкес келуі қажет
*** - алынған активтің негізгі техникалық сипаттамасы көрсетіледі, мысалы: двигатель көлемі, қуаты, жүккөтерімділігі, ұзындығы, өнімділігі, ауданы және т.б. Алынған активтердің 7-ден көп емес негізгі техникалық сипаттамасы көрсетіледі
Басшы       _____________        ______________       _______________
қолы                Т.А.Ә.                күні
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына
мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік
инвестициялардың іске асырылуына бағалау
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
"Нәтиже" нысаны
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Қаржылық-экономикалық негіздеме
Атауы
Бюджеттік бағдарлама
Код
Атауы
Сипаттама
Міндет
Код
атауы
Алушы
ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
атауы
Есептік кезең
Жауапты орындаушы
ТАӘ, байланыс телефондары
"Тікелей нәтиже (сан көрсеткіштері)"
реттік №
Атауы
Нысаналы индикатор
өлшем бірлігі
есепті кезеңнің алдындағы, осындай кезең
есептік кезең
жоспар
факт
1
2
3
4
5
6
1.
N
Мәтіндік ақпарат
"Түпкілікті нәтиже (нәтиже көрсеткіштері)"
реттік №
Атауы
Нысаналы индикатор
өлшем бірлігі
есепті кезеңнің алдындағы, осындай кезең
есептік кезең
жоспар
факт
1
2
3
4
5
6
1.
N
Мәтіндік ақпарат
"Сапа көрсеткіштері"
реттік №
Атауы
Нысаналы индикатор
өлшем бірлігі
есепті кезеңнің алдындағы, осындай кезең
есептік кезең
жоспар
факт
1
2
3
4
5
6
1.
N
Мәтіндік ақпарат
"Тиімділік көрсеткіштері"
реттік №
Атауы
Нысаналы индикатор
өлшем бірлігі
есепті кезеңнің алдындағы, осындай кезең
есептік кезең
жоспар
факт
1
2
3
4
5
6
1.
N
Мәтіндік ақпарат
Басшы       _____________        ______________       _______________
қолы                Т.А.Ә.                күні
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына
мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік
инвестициялардың іске асырылуына бағалау
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Есептік мерзімде бюджеттік инвестициялық жобаларды
іске асыру бойынша есеп
РББӘ және ЖАО
Есепті кезең: 20__ жылғы _________________
реттік №
Жобаның атауы
Жобаны іске асыру кезеңі (жылдар)
Жобаның жалпы құны (мың теңге)
Жобаны іске асыруға кеткен нақты шығындар
Тікелей нәтиже көрсеткіші (өлшем бірлігі)
Қолданысқа беру кезіндегі жұмыс орындары (адам)
Жоба бойынша ауытқу себептері
Ауытқу жағдайында қолданылған (қолданылатын) шаралар
Ескертпе
ҚЭН бойынша жоспар
факт
ауытқу
саны

14. Центральный уполномоченный орган использует отчеты о результатах оценки бюджетных инвестиций при подготовке соответствующего заключения по итогам рассмотрения проектов стратегических планов администраторов бюджетных программ.
Приложение 1
к Правилам проведения оценки реализации
бюджетных инвестиций посредством
участия государства в уставном
капитале юридических лиц
Форма «Бюджетная программа»
Администратор
бюджетной
программы
Финансово-
экономическое
обоснование
Наименование
Сумма бюджетных
инвестиций,
тыс.тенге
Бюджетная
программа
Код
Название
Описание
Стратегическое
направление
Код
название
Цель
Код
название
Задача
Код
название
Получатель*
организационно-правовая
форма
название
Участник 1
организационно-правовая
форма
название
Участник ...
организационно-правовая
форма
название
Участник N
организационно-правовая
форма
название
Отчетный период
Ответственный
исполнитель
ФИО, контактные телефоны
* - указывается каждый получатель отдельно
Руководитель ____________      __________        ____________
подпись          Ф.И.О.             дата
Приложение 2
к Правилам проведения оценки
реализации бюджетных инвестиций
посредством участия государства
в уставном капитале юридических лиц
Форма «Приобретение финансовых активов, увеличение уставного
капитала»
Администратор бюджетной
программы
Финансово-
экономическое
обоснование
Наименование
Сумма бюджетных инвестиций,
тыс.тенге
Бюджетная программа
Код
Название
Описание
Задача
номер
название
Получатель
организационно-правовая
форма
название
Отчетный период
Ответственный
исполнитель
ФИО, контактные телефоны
п/п
Акционер-
ное
общество
Приобретено акций
Количество акций
коли-
чество,
штук
цена,
тыс.
тенге
стоимость,
тыс.
тенге
дата
оприхо-
дования
финан-
совых
активов
Всего
в том числе в
государст-
венной
собственности
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1.
N
Текстовая
информация
п/п
Товари-
щества
Оплачено долей
участия,
тыс.тенге
Итого размер
уставного
капитала,
тыс.тенге
Дата
оприходования
финансовых
активов
Доля участия
в госу-
дарственной
собствен-
ности, %
план
факт
план
Факт
план
факт
план
факт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
N
Текстовая
информация
п/п
Государствен-
ное
предприятие
Увеличение уставного
капитала, тыс.тенге
Дата
оприходования
финансовых
активов
Итого размер
уставного
капитала,
тыс.тенге
план
факт
план
факт
план
факт
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
N
Текстовая
информация
Руководитель ____________ ____________ ____________________
подпись        Ф.И.О.            дата
Приложение 3
к Правилам проведения оценки
реализации бюджетных инвестиций
посредством участия государства
в уставном капитале юридических лиц
Форма «Стоимость и характеристики приобретенных активов»*
Администратор бюджетной программы
Финансово-экономическое
обоснование
Наименование
Сумма бюджетных
инвестиций,
тыс.тенге
Бюджетная программа
Код
Название
Описание
Задача
номер
название
Получатель
организационно-правовая форма
название
Отчетный период
Ответственный исполнитель
ФИО, контактные телефоны
Глава «Мероприятие …**»
п/п
Наимено-
вание
приобре-
тенных
активов
Показатели
Характеристики***
приобретенного
(созданного) актива
Дата
(ММ.
ГГГГ)
приоб-
ретения
(созда-
ния)
актива
характе-
ристика 1
характе-
ристика ...
характе-
ристика N
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
1
кол-во
ед.изм
план
факт
цена, тыс.тенге
план
факт
сумма, тыс.тенге
план
факт
кол-во
ед.изм
план
факт
цена, тыс.тенге
план
факт
сумма, тыс.тенге
план
факт
N
кол-во
ед.изм
план
факт
цена, тыс.тенге
план
факт
сумма, тыс.тенге
план
факт
Текстовая
информация
* - приводится информация о приобретенных активах, за исключением финансовых активов
** - указывается наименование мероприятия. Количество и название глав должно соответствовать количеству и названию мероприятий, указанных в ФЭО и предусматривающих приобретение активов
*** - указываются основные технические характеристики приобретенного актива, например: объем двигателя, мощность, грузоподъемность, протяженность, производительность, площадь и т.д. Приводится не более семи основных технических характеристик приобретенного актива.
Руководитель ____________ ___________ _________
подпись      Ф.И.О.      дата
Приложение 4
к Правилам проведения оценки
реализации бюджетных инвестиций
посредством участия государства
в уставном капитале юридических лиц
Форма «Результат»
Администратор бюджетной программы
Финансово-
экономическое
обоснование
Наименование
Сумма бюджетных
инвестиций,
тыс.тенге
Бюджетная программа
Код
Название
Описание
Задача
номер
название
Получатель
организационно-правовая форма
название
Отчетный период
Ответственный исполнитель
ФИО, контактные телефоны
«Прямой результат (показатели количества)»
п/п
Наименование
Целевой индикатор
ед.из-
мерения
за аналогичный
период года,
предшест-
вующего
отчетному
периоду
в отчетном периоде
план
факт
1
2
3
4
5
6
1.
N
Текстовая информация
«Конечный результат (показатели результата)»
№ п/п
Наименование
Целевой индикатор
ед.из-
мерения
за аналогичный
период года,
предшествующего
отчетному периоду
в отчетном
периоде
план
факт
1
2
3
4
5
6
1.
N
«Показатели качества»
п/п
Наименование
Целевой индикатор
ед.из-
мерения
за аналогичный
период года,
предшествующего
отчетному периоду
в отчетном периоде
план
факт
1
2
3
4
5
6
1.
N
Текстовая информация
«Показатели эффективности»
п/п
Наименование
Целевой индикатор
ед.из-
мерения
за аналогичный
период года,
предшествующего
отчетному периоду
в отчетном периоде
план
факт
1
2
3
4
5
6
1.
N
Текстовая информация
Руководитель _________ ___________ ___________
подпись      Ф.И.О.      дата
Приложение 5
к Правилам проведения оценки
реализации бюджетных инвестиций посредством
участия государства в уставном
капитале юридических лиц
Отчет о ходе реализации бюджетных инвестиций за отчетный период
АРБП или МИО:
Отчетный период: ________________ 20____ года
№ п/п
Наименование
проекта
Период реализации проекта
(годы)
Общая стоимость проекта
(тыс. тенге)
Фактические затраты на реализацию проекта
Показатель прямого результата
(ед.изм.)
Рабочие места в период эксплуатации (человек)
Причины отклонения по проекту
Принятые (принимаемые) меры, в случае отклонения
Примечание
план согласно ФЭО
факт
откло-нение
кол-во

% (7т/6т*100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
Сала бойынша жиыны:
Қорғаныс
Сала бойынша жиыны:
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық, сот, қылмыстық атқару қызметтері
Сала бойынша жиыны:
Білім беру
Сала бойынша жиыны:
Денсаулық сақтау
Сала бойынша жиыны:
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Сала бойынша жиыны:
Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық
Сала бойынша жиыны:
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Сала бойынша жиыны:
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Сала бойынша жиыны:
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы ерекше қорғалатын табиғи аумақтар қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
Сала бойынша жиыны:
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Сала бойынша жиыны:
Көлік және коммуникация
Сала бойынша жиыны:
Басқалары
Сала бойынша жиыны:
РББӘ және ЖАО бойынша БАРЛЫҒЫ:
__________________________________________________________________ ________________________ Басшының Т.А.Ә. қолы
Басшы       _____________        ______________       _______________
қолы                Т.А.Ә.                күні
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына
мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік
инвестициялардың іске асырылуына бағалау
жүргізу қағидаларына
6-қосымша
20 ___ жылғы ________________
заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы
арқылы бюджеттік инвестицияларды бағалау жөніндегі
АНЫҚТАМА
____________________________________________________________________
(РББӘ немесе ЖАО)
Есепті кезеңде жалпы құны ___________________________ мың теңге
(жобалардың құны көрсетіледі)
___________ заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы (саны)
арқылы бюджеттік инвестициялар жүзеге асырылды.
Жалпы құны ___________________________________ мың теңге заңды
(жобалардың құны көрсетіледі)
тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялар, олардың орындалу деңгейі 100 % - _____________ тең .                                                       (саны)
немесе одан жоғары
Жалпы құны ___________________________________ мың теңге заңды
(жобалардың құны көрсетіледі)
тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялар, олардың орындалу деңгейі 100 % - ____________ аспаған,
(саны)
оның ішінде орындалу деңгейі 10 % - төмен __________________________.
(саны)
Құрылған жұмыс орындарының саны _______________ адамды құрайды.
___________________                         ___________________
Басшының Т.А.Ә.                                      Қолы

% (гр.7/гр.6*100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Государственные услуги общего характера
Итого по отрасли:
Оборона
Итого по отрасли:
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная
деятельность
Итого по отрасли:
Образование
Итого по отрасли:
Здравоохранение
Итого по отрасли:
Cоциальная помощь и социальное обеспечение
Итого по отрасли:
Жилищно-коммунальное хозяйство
Итого по отрасли:
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Итого по отрасли:
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Итого по отрасли:
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные
территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Итого по отрасли:
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Итого по отрасли:
Транспорт и коммуникации
Итого по отрасли:
Прочие
Итого по отрасли:
ВСЕГО по АРБП или
МИО:
_______________________________ ___________
Ф.И.О руководителя        роспись
Приложение 6
к Правилам проведения оценки
реализации бюджетных
инвестиций посредством
участия государства в уставном
капитале юридических лиц
СПРАВКА
по оценке бюджетных инвестиций посредством
участия государства в уставном капитале
юридических лиц
за ___________________ 20___ года
____________________________________
(АРБП или МИО)
В отчетном периоде осуществлены бюджетные инвестиции
посредством участия государства в уставном капитале
___________________________________________
(количество)
юридических лиц на общую стоимость
_______________________________________ тыс. тенге.
(указывается стоимость проектов)
Бюджетные инвестиции посредством участия государства
в уставном капитале юридических лиц, уровень исполнения
которых равен либо превысил 100 % - _____________ на общую
(количество)
стоимость ____________________________________ тыс. тенге.
(указывается стоимость проектов)
Бюджетные инвестиции посредством участия государства
в уставном капитале юридических лиц, уровень исполнения
которых не превысил 100 % - _______________ ___ на общую
(количество)
стоимость _________________________________ тыс. тенге,
(указывается стоимость проектов)
в том  числе по которым уровень исполнения составил менее
10 % - ______________ на общую стоимость
(количество)
___________________________________ тыс. тенге.
(указывается стоимость проектов)
Количество созданных рабочих мест составляет _____ человек.
_____________                  ________________
Ф.И.О руководителя           роспись