"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 қазандағы № 1328 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 маусымдағы № 880 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 20 қарашадағы № 759 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 20.11.2017 № 759 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 қазандағы № 1328 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 35, 462-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген қабылдау комиссиясының өкілеттіктері, міндеттері, міндетті құрамы осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қабылдау және жұмыс комиссияларының объектiлердi қабылдау қағидалары осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген жұмыс комиссиясы қорытындысының нысанында:
"мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдары _____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)" деген сегізінші абзац алынып тасталсын;
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"объектiнiң бейiнiне (мақсатына) қарай басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың өкілдері";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Объектінің мынадай көрсеткіштері бар: ____________________
____________________________________________________________________
(қуаты, өнімділігі, өндірістік алаңы, ұзындығы, сыйымдылығы және т.б.)
9. Объект бойынша технологиялық және сәулет-құрылыс шешімдері мынадай деректермен сипатталады: ____________________________________
_____________________________________________________________________
(жоспарлау, қабаттар, негізгі материалдар мен конструкциялар,
инженерлік және технологиялық жабдықтар бойынша қысқаша
техникалық сипаттамалар)";
12-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жұмыс комиссиясының шешімі __________________________________
____________________________________________________________________
(объектінің атауы)";
4) көрсетілген қаулымен бекітілген қабылдау комиссиясы актісінің нысанында:
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"пайдалануға берiлетiн объектiнiң бейiнiне (мақсатына) қарай басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың өкiлдерi";
11-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2001 года № 1328 "Некоторые вопросы реализации Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2012 года № 880. Утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2017 года № 759.
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 20.11.2017 № 759.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2001 года № 1328 "Некоторые вопросы реализации Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 35, ст. 462) следующие изменения:
1) полномочия, обязанности и обязательный состав приемочной и рабочей комиссий, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Правила приемки объекта приемочной и рабочей комиссиями, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) в форме заключения рабочей комиссии, утвержденной указанным постановлением:
абзац восьмой "органов государственного архитектурно-
строительного контроля и надзора _________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)" исключить;
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"представителей других заинтересованных государственных органов в зависимости от профиля (назначения) объекта";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Объект имеет следующие показатели:________________________
_____________________________________________________________________
(мощность, производительность, производственная площадь,
протяженность, вместимость и т.п.).
9. Технологические и архитектурно-строительные решения по
объекту характеризуются следующими данными: _________________________
_____________________________________________________________________
(краткие технические характеристики по планировке, этажности,
основным материалам и конструкциям, инженерному и технологическому
оборудованию)";
абзац третий пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Решение рабочей комиссии:____________________________________
____________________________________________________________________
(наименование объекта)";
4) в форме акта приемочной комиссии, утвержденной указанным
постановлением:
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"представителей других заинтересованных государственных органов в зависимости от профиля (назначения) вводимого в эксплуатацию объекта";
абзац первый пункта 11 изложить в следующей редакции:

"11. Жабдық оны қабылдау туралы актіге сәйкес (актілер тізбесі осы актінің ____ қосымшасында келтірілген) орнатылған:".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 маусымдағы
№ 880 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 15 қазандағы
№ 1328 қаулысымен
бекітілген
Қабылдау және жұмыс комиссиясының өкілеттіктері, міндеттері
және міндетті құрамы
1. Қабылдау комиссиясының өкілеттіктері, міндеттері және
міндетті құрамы
1. Қабылдау комиссиясының өкілеттігіне мыналар кiредi:
1) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының (бұдан әрі – Заң) 76-бабында көзделген объектiлердi олар бекiтiлген жобаға сәйкес және пайдалануға қабылдау туралы актiнi ресiмдей отырып, пайдалануға толық дайын болған кезде қабылдау;
2) жобалау, іздестiру және (немесе) құрылыс-монтаж жұмыстарының орындалмауына немесе сапасыз орындалуына жол берген адамдарды заңнамада белгiленген тәртiппен жауапқа тарту жөнiндегі ұсыныстарымен, анықталған бұзушылықтарды жою үшін тапсырыс берушіге (инвесторға, құрылыс салушыға) және бас мердiгерге пайдалануға берiлетiн объектiнiң жарамсыздығы туралы қорытынды беру.
2. Қабылдау комиссиясының өкiлеттiктерi қабылдау үшiн комиссия тағайындалған объектiге ғана қолданылады.
Қабылдау комиссиясының нақты объект бойынша өкiлеттiктерi тапсырыс беруші (инвестор, құрылыс салушы) оны тағайындаған күнiнен басталады және объектiнi қабылдау туралы актіге қол қойған күнінен бастап тоқтайды.
3. Қабылдау комиссиясының мiндетiне мыналар кiредi:
1) құрылысы аяқталған объектiнiң пайдалануға беруге дайындығын белгілеу және құжаттамалық түрде растау;
2) жұмыстарды орындаушының нормативтiк талаптарды, бекiтiлген жобаны сақтауы жөнiндегi болған ауытқушылықтар бойынша әрекеттерiн белгілеу және оларды мемлекеттік нормативтерде белгiленген тәртiппен келiсу;
3) iске қосылатын объектi қуатының (сыйымдылығының, өткiзу қабiлетiнiң) бекiтiлген жобадағы көрсеткiштерiмен сәйкестiгiн белгілеу;
4) тапсырыс берушіден (инвестордан, құрылыс салушыдан) немесе бас мердiгерден алынған құжаттамаларды өкiлеттiктерi аяқталғаннан кейiн қайтарып беру.
4. Қабылдау комиссиясының міндетті құрамына мыналар кiредi:
1) қабылдау комиссиясының төрағасы болып табылатын тапсырысшы (инвестор, құрылыс салушы) не тапсырыс берушінің (инвестордың, құрылыс салушының) жауапты өкiлi;

"11. Оборудование установлено согласно актам о его приемке (перечень актов приведен в приложении ___ к настоящему акту) в количестве:".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 июня 2012 года № 880
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2001 года № 1328
Полномочия, обязанности и обязательный состав
приемочной и рабочей комиссии
1. Полномочия, обязанности и обязательный состав
приемочной комиссии
1. В полномочия приемочной комиссии входят:
1) приемка объектов в эксплуатацию, предусмотренных статьей 76 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон), при их полной готовности в соответствии с утвержденным проектом и оформлением акта о приемке объекта в эксплуатацию;
2) представление заказчику (инвестору, застройщику) и генеральному подрядчику заключения о непригодности объекта к эксплуатации для устранения выявленных нарушений с предложениями по привлечению в установленном законодательством порядке к ответственности лиц, допустивших невыполнение либо некачественное выполнение проектных, изыскательских и (или) строительно-монтажных работ.
2. Полномочия приемочной комиссии распространяются только на объект, для которого комиссия была назначена.
Полномочия приемочной комиссии по конкретному объекту начинаются с даты ее назначения заказчиком (инвестором, застройщиком) и прекращаются с даты подписания приемочной комиссией акта о приемке объекта в эксплуатацию.
3. В обязанности приемочной комиссии входят:
1) установление и документальное подтверждение готовности законченного строительством объекта;
2) установление действий исполнителя работ по соблюдению нормативных требований утвержденного проекта либо по наличию отклонений и согласования их в установленном государственными нормативами порядке;
3) установление соответствия вводимой в действие мощности (вместимости, пропускной способности) объекта утвержденным в проекте показателям;
4) возврат документации, полученной от заказчика (инвестора, застройщика) или генерального подрядчика после завершения полномочий.
4. В обязательный состав приемочной комиссии включаются:
1) заказчик (инвестор, застройщик) либо ответственный представитель заказчика (инвестора, застройщика), который является председателем приемочной комиссии;

2) комиссия төрағасының орынбасары болып табылатын мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органының өкілі;
3) бас мердігердің, қосалқы мердігерлік ұйымның не бас жобалаушының не жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзiрлеушiнiң, қосалқы жобалаушылардың (жобаның бөлімдерін әзірлеушілердің), жергiлiктi атқарушы сәулет және қала құрылысы органдары, мемлекеттік өртке қарсы қызмет, мемлекеттiк санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының, пайдаланушы ұйымдардың (кәсіпорындардың, мекемелердің), пайдалануға берiлетiн объектiнiң бейiнiне (мақсатына) қарай басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың өкiлдерi.
2. Жұмыс комиссиясының өкілеттіктері, міндеттері мен міндетті
құрамы
5. Жұмыс комиссиясының өкілеттігіне мыналар кiредi:
1) Заңның 75-бабында көзделген мемлекеттiк қабылдау комиссиясының объектiлердің оларды қабылдауға толық дайындығына кешендi бағалау жүргiзуі;
2) технологиялық жабдық пен инженерлiк жүйелерге бақылау сынақтарын жүргiзу;
3) жобалау, іздестiру және (немесе) құрылыс-монтаж жұмыстарының орындалмауына немесе сапасыз орындалуына жол берген адамдарды заңнамада белгiленген тәртiппен жауапқа тарту жөнiнде ұсыныстарымен анықталған бұзушылықтарды жою үшін тапсырыс берушіге объектiнiң пайдалануға беруге толық дайын еместiгi туралы ескертулер беру;
4) кешендi бағалау нәтижелерi бойынша оның нәтижелерiн мемлекеттiк қабылдау комиссиясына ұсыну үшiн объектiнiң дайын екендiгi туралы қорытындыны ресiмдеу.
6. Жұмыс комиссиясының өкiлеттiктерi дайындыққа кешенді бағалау жүргізу үшiн жұмыс комиссиясы тағайындалған объектiге ғана қолданылады.
Жұмыс комиссиясының нақты объект бойынша өкiлеттiктерi оны тағайындаған сәттен басталады және тапсырыс берушіге пайдалануға берiлетiн объектiнi кешендi бағалау бойынша объектiнiң пайдалануға беру дайындығы туралы көрсете отырып, заңнамада белгiленген тәртiппен ресiмделген қорытындыны бергеннен кейiн тоқтайды.
7. Жұмыс комиссиясының мiндетiне мыналар кiредi:
1) орындалған құрылыс-монтаж жұмыстарының және құрастырылған технологиялық, инженерлiк немесе өзге де жабдықтың белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаларына, нормативтiк талаптарға (шарттарға, шектеулерге) сәйкестiгiн бағалау;
2) пайдалана бастауға объектiнiң дайындығын не дайын еместiгiн белгілеу;
3) бас мердiгерден алынған құжаттамаларды өкiлеттiктерi аяқталғаннан кейiн қайтарып беру.
8. Жұмыс комиссиясының міндетті құрамына мыналар:

2) представитель органа государственного архитектурно-
строительного контроля и надзора, который является заместителем председателя комиссии;
3) представители генерального подрядчика, субподрядных организаций, генерального проектировщика либо разработчика проектной (проектно-сметной) документации, субпроектировщиков (разработчиков разделов проекта), местных исполнительных органов архитектуры и градостроительства, органов государственной противопожарной службы, государственного санитарно-эпидемиологического надзора, эксплуатационных организаций (предприятий, учреждений), других заинтересованных государственных органов в зависимости от профиля (назначения) вводимого в эксплуатацию объекта.
2. Полномочия, обязанности и обязательный состав
рабочей комиссии
5. В полномочия рабочей комиссии входят:
1) проведение комплексной оценки полной готовности объектов к их приемке государственной приемочной комиссией, предусмотренных статьей 75 Закона;
2) проведение контрольного испытания технологического оборудования и инженерных систем;
3) представление заказчику замечаний о неполной готовности объекта к вводу в эксплуатацию для устранения выявленных нарушений с предложениями по привлечению в установленном законодательством порядке к ответственности лиц, допустивших невыполнение либо некачественное выполнение проектных, изыскательских и (или) строительно-монтажных работ;
4) оформление по результатам комплексной оценки положительного заключения о полной готовности объекта для предъявления ее результатов государственной приемочной комиссии.
6. Полномочия рабочей комиссии распространяются только на объект, для проведения комплексной оценки готовности которого рабочая комиссия была назначена.
Полномочия рабочей комиссии по конкретному объекту начинаются с момента ее назначения и прекращаются с момента передачи заказчику оформленного в установленном законодательством порядке положительного заключения по комплексной оценке вводимого в эксплуатацию объекта с указанием о готовности объекта к вводу в эксплуатацию.
7. В обязанности рабочей комиссии входят:
1) оценка соответствия выполненных строительно-монтажных работ и смонтированного технологического, инженерного или иного оборудования утвержденной в установленном порядке проектной (проектно-сметной) документации нормативным требованиям (условиям, ограничениям);
2) установление готовности либо неготовности объекта к началу эксплуатации;
3) возврат документации, полученной от генерального подрядчика после завершения полномочий.
8. В обязательный состав рабочей комиссии включаются:

1) қабылдау комиссиясының төрағасы болып табылатын тапсырыс беруші (инвестор, құрылыс салушы) не тапсырыс беруші (инвестордың, құрылыс салушының) жауапты өкiлi;
2) бас жобалаушының не жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзiрлеушiнiң, қосалқы жобалаушылардың (жобаның бөлімдерін әзірлеушілердің), бас мердігердің, қосалқы мердігерлік ұйымдардың, жергiлiктi атқарушы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының, мемлекеттік өртке қарсы қызмет, мемлекеттiк санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының, мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау органының, пайдаланушы ұйымдардың (кәсіпорындардың, мекемелердің), объектiнiң бейiнiне (мақсатына) қарай басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың өкiлдерi кiредi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 маусымдағы
№ 880 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 15 қазандағы
№ 1328 қаулысымен
бекітілген
Қабылдау және жұмыс комиссияларының объектiлердi қабылдау
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қабылдау және жұмыс комиссияларының объектiлердi қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының (бұдан әрі – Заң) 77-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және салынған объектiлердi пайдалануға қабылдау тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) қабылдау комиссиясы – құрылысы аяқталған объектінің дайындығын белгілейтін және құжаттамалық растайтын және салынған объектiнi пайдалануға қабылдайтын уақытша алқалы орган;
2) жұмыс комиссиясы – нәтижелерiн мемлекеттiк қабылдау комиссиясына ұсыну үшiн объектiнiң дайындығына кешендi бағалау жүргiзетiн уақытша алқалы орган;
3) толық дайындық – ішкі әрлеу (қаптау, сылау, тұсқағаз жапсыру) жұмыстары аяқталып, таза едендер төселген, санитарлық-техникалық жабдықтар мен аспаптар, тұрмыстық мақсаттағы электрлік техникалық аспаптар, ас үйдің газ немесе электр плиталары және пәтерішілік есік блоктары орнатылып салынған объектілер.
Егер бекiтiлген жобада бұл көзделген жағдайда, онда толық дайындыққа кейіннен сатып алушылардың мүмкiндiктерi мен қалауы ескерiле отырып, орындалатын ішкi қаптау, сылау, тұсқағаз жапсыру жұмыстары орындалмаған, таза едендер, санитарлық-техникалық жабдықтар мен аспаптар, тұрмыстық мақсаттағы электр техникалық аспаптар, ас үйдің газ және электр плиталары, пәтерiшiлiк есiк блоктары орнатылмаған қоғамдық ғимараттар жатқызылуы мүмкiн.
Бұл ретте объект бойынша сыртқы әрлеу жұмыстары, сондай-ақ жалпы пайдаланудағы үй-жайларда (ғимараттың бөлiктерiнде) iшкi әрлеу мен монтаждау жұмыстары толық көлемде орындалуға тиiс.

1) заказчик (инвестор, застройщик) либо ответственный представитель заказчика (инвестора, застройщика), который является председателем комиссии;
2) представители генерального проектировщика либо разработчика проектной (проектно-сметной) документации, субпроектировщиков (разработчиков разделов проекта), генерального подрядчика, субподрядных организаций, местных исполнительных органов архитектуры и градостроительства, органов государственной противопожарной службы, государственного санитарно-эпидемиологического надзора, государственного органа социальной защиты населения, эксплуатационных организаций (предприятий, учреждений), других заинтересованных государственных органов в зависимости от профиля (назначения) объекта.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 июня 2012 года № 880
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2001 года № 1328
Правила приемки объекта
приемочной и рабочей комиссиями
1. Общие положения
1. Настоящие Правила приемки объекта приемочной и рабочей комиссиями (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 77 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон) и устанавливают порядок приемки построенных объектов в эксплуатацию.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) приемочная комиссия - временный коллегиальный орган, устанавливающий и документально подтверждающий готовность законченного строительством объекта и принимающий построенный объект в эксплуатацию;
2) рабочая комиссия - временный коллегиальный орган, проводящий комплексную оценку готовности объекта для предъявления ее результатов государственной приемочной комиссии;
3) полная готовность - построенные объекты, в которых завершены внутренние отделочные (облицовочные, малярные, обойные) работы, обустроены чистые полы, установлены санитарно-техническое оборудование и приборы, электротехнические приборы бытового назначения, газовые или электрические кухонные плиты и внутриквартирные дверные блоки.
В случаях, если утвержденным проектом это предусмотрено, то к полной готовности могут относиться общественные здания без внутренних облицовочных, малярных, обойных работ, устройства чистых полов, установки санитарно-технического оборудования и приборов, электротехнических приборов бытового назначения, газовых и электрических кухонных плит, внутриквартирных дверных блоков, впоследствии выполняемых с учетом возможностей и пожеланий покупателей.
При этом наружные отделочные работы по объекту, а также внутренние отделочные и монтажные работы в помещениях (частях здания) общего пользования должны быть выполнены в полном объеме.

2. Қабылдау комиссиясының объектіні қабылдау тәртібі
3. Объектіде барлық құрылыс-монтаж жұмыстары, аумақты абаттандыру, бекітілген жобаға сәйкес толық жабдықпен және құрал-сайманмен қамтамасыз ету орындалғаннан кейін бас мердiгер объектінің тапсыруға дайын екендiгi туралы тапсырыс берушіге (инвесторға, құрылыс салушыға) хабарлайды.
Тапсырыс беруші (инвестор, құрылыс салушы) объектiнiң пайдалануға қабылдау рәсіміне дайын екендiгi туралы бас мердiгерден жазбаша хабарлама алғаннан кейiн бес күн мерзiмнен кешiктiрмей қабылдау комиссиясын құрады.
4. Тапсырыс беруші (инвестор, құрылыс салушы) қабылдау комиссиясының жұмысты бастау күнін тағайындайды және қабылдау рәсімдері басталғанға дейін жеті жұмыс күнінен кешіктірмей, осы хабарламаны комиссия мүшелерінің алғаны туралы жазбаша растап, комиссияның барлық мүшелеріне жұмыстың басталатын күні туралы жазбаша хабарлайды.
5. Қабылдау комиссиясының салынған объектіні пайдалануға қабылдау рәсімінің ұзақтығын (қабылдау мерзімдерін) салынған объектінің күрделілігіне және функционалдық арналуына, оның технологиялық және пайдалану сипаты мен параметрлеріне қарай тапсырыс беруші (инвестор, құрылыс салушы) белгілейді.
6. Бас мердігер салынған объектілерді пайдалануға қабылдауды жүзеге асыруға қажетті құжаттарды қабылдау комиссиясына ұсынады.
7. Тапсырыс беруші (инвестор, құрылыс салушы) объектiнiң пайдалануға жарамсыздығы немесе құрылыс-монтаж жұмыстарының сапасыз орындалғаны туралы қабылдау комиссиясынан қорытынды алған кезде тиісті мемлекеттік органдарға бұзұшылықтарға жол берген құрылысқа қатысушыларды жауапқа тарту жөнiнде өтініш жасайды, сондай-ақ шарттық міндеттемелерді тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының Азаматттық кодексіне сәйкес шаралар қабылдайды.
8. Қабылдау комиссиясы құрылысы аяқталған объектіні пайдалануға қабылдауды белгіленген нысандағы акті бойынша ресімдейді.
9. Салынған объектіні пайдалануға қабылдау туралы қабылдау комиссиясының актісіне комиссия төрағасы мен барлық мүшелері қол қояды.
Ескертулер мен айрықша пiкiрлер бар қабылдау комиссиясының актісіне комиссия төрағасы мен мүшелерінің қол қоюына жол берілмейді.
10. Объектiнiң пайдалануға берілгені туралы актiге қол қойылған күн қабылдау комиссиясы объектiнi пайдалануға қабылдаған күн болып есептеледi.
Барлық қабылдау комиссиясының мүшелері қол қойған қабылдау комиссиясының салынған объектiнi пайдалануға қабылдау туралы актiсi дайын құрылыс өнімiне мүлiктiк құқықты тiркеу кезiнде объектінің пайдалануға қабылданғанын растайтын бастапқы ерекше құжат болып табылады.

2. Порядок приемки объекта приемочной комиссией
3. После выполнения на объекте всех строительно-монтажных работ, благоустройства территории, обеспеченности оборудованием и инвентарем в полном соответствии с утвержденными проектами генеральный подрядчик извещает заказчика (инвестора, застройщика) о готовности объекта к сдаче.
Заказчик (инвестор, застройщик) не позднее чем в пятидневный срок после получения письменного извещения от генерального подрядчика о готовности объекта к процедуре приемки в эксплуатацию создает приемочную комиссию.
4. Заказчик (инвестор, застройщик) назначает дату начала работы приемочной комиссии и не позднее семи рабочих дней до начала приемочных процедур письменно извещает всех членов приемочной комиссии о дате начала работы приемочной комиссии с письменным подтверждением о получении данного извещения членами комиссии.
5. Продолжительность процедуры приемки построенного объекта в эксплуатацию (сроки приемки) приемочной комиссией устанавливается заказчиком (инвестором, застройщиком) в зависимости от сложности и функциональной предназначенности построенного объекта, его технологических и эксплуатационных характеристик и параметров.
6. Генеральный подрядчик представляет приемочной комиссии документы, необходимые для осуществления приемки в эксплуатацию построенного объекта.
7. Заказчик (инвестор, застройщик) при получении заключения от приемочной комиссии о непригодности объекта к эксплуатации или некачественном выполнении строительно-монтажных работ обращается в соответствующие государственные органы для привлечения к ответственности участников строительства, допустивших нарушение, а также принимает меры в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан за ненадлежащее исполнение договорных обязательств.
8. Приемка в эксплуатацию законченного строительством объекта приемочной комиссией оформляется по установленной форме акта.
9. Акт приемочной комиссии о приемке построенного объекта в эксплуатацию подписывается председателем и всеми членами комиссии.
Подписание председателем и членами комиссии акта приемочной комиссии с замечаниями или особыми мнениями не допускается.
10. Датой ввода объекта в эксплуатацию, принятого приемочной комиссией, считается дата подписания акта о вводе объекта в эксплуатацию.
Акт приемочной комиссии о приемке построенного объекта в эксплуатацию, подписанный всем составом приемочной комиссии, является исключительным исходным документом при регистрации имущественного права на готовую строительную продукцию, подтверждающий ввод объекта в эксплуатацию.

3. Жұмыс комиссиясының объектіні қабылдау тәртібі
11. Объектiнiң пайдалануға қабылдау рәсіміне дайын екендiгi туралы бас мердiгерден жазбаша хабарлама алғаннан кейiн бес күн мерзiмнен кешiктiрілмей жұмыс комиссиясы құрылады.
Жұмыс комиссиясы тапсырыс берушінің (инвестордың, құрылыс салушының) шешiмiмен (бұйрығымен) тағайындалады.
12. Бас мердігер объектілердің толық дайындығына кешенді бағалауды жүзеге асыруға қажетті құжаттарды жұмыс комиссиясына ұсынады.
13. Жұмыс комиссиясы жұмысының басталу және аяқталу күнiн тапсырыс беруші белгiлейдi.
Тапсырыс беруші осы хабарламаны жұмыс комиссиясы мүшелерінің алғаны туралы жазбаша растай отырып, қабылдау рәсімі басталғанға дейін жеті жұмыс күнінен кешіктірмей барлық жұмыс комиссиясының мүшелеріне жұмыс комиссиясы жұмысының басталатын күні туралы жазбаша хабарлайды.
14. Жұмыс комиссиясы жұмысының нәтижелері қорытындының белгіленген нысаны бойынша ресімделеді.
Барлық кемшіліктер жойылғаннан кейін комиссия төрағасы мен комиссия мүшелері жұмыс комиссиясының қорытындысына қол қояды.
Ескертулермен айрықша пiкiрлері бар жұмыс комиссиясының қорытындысына комиссия төрағасы мен мүшелерінің қол қоюына жол берілмейді.
15. Объектіні пайдалана бастауға дайын еместігі туралы ескерту алған кезде тапсырыс беруші (инвестор, құрылыс салушы) бас мердігердің атына ескерту жібереді.
Бас мердігер ескертуді жою бойынша іс-шаралар жоспарын жасайды.
Ескертулер жойылған кезде бас мердігер тапсырыс берушіге (инвесторға, құрылыс салушыға) олардың жойылғаны туралы нәтижелерді ұсынады.

3. Порядок приемки объекта рабочей комиссией
11. Рабочая комиссия создается не позднее чем в пятидневный срок после получения письменного извещения генерального подрядчика о готовности объекта к процедуре приемки в эксплуатацию.
Рабочая комиссия назначается решением (приказом) заказчика (инвестора, застройщика).
12. Генеральный подрядчик представляет рабочей комиссии документы, необходимые для осуществления проведения комплексной оценки полной готовности объектов.
13. Дата начала и окончания работы рабочей комиссии устанавливается заказчиком.
Заказчик не позднее семи рабочих дней до начала приемочных процедур письменно извещает всех членов рабочей комиссии о дате начала работы рабочей комиссии с письменным подтверждением о получении данного извещения членами рабочей комиссии.
14. Результаты работы рабочей комиссии оформляются по установленной форме заключения.
Заключение рабочей комиссии подписывается председателем и всеми членами после устранения всех недоделок.
Подписание председателем и членами рабочей комиссии заключения рабочей комиссии с замечаниями или особыми мнениями не допускается.
15. При получении замечаний о неготовности объекта к началу эксплуатации заказчик (инвестор, застройщик) направляет замечания в адрес генерального подрядчика.
Генеральный подрядчик составляет план мероприятий по устранению замечаний.
При устранении замечаний генеральный подрядчик представляет заказчику (инвестору, застройщику) результаты об их устранении.