Жеңіл дистилляттарды және өнімдерді, керосинді және газойлдарды әкетуге уақытша тыйым салуды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 маусымдағы № 886 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулы 2012 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
2008 жылғы 25 қаңтардағы Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеудің бірыңғай шаралары туралы келісімнің 9-бабына және 2009 жылғы 9 маусымдағы Үшінші елдерге қатысты бірыңғай кедендік аумақта тауарлардың сыртқы саудасын қозғайтын шараларды енгізу және қолдану тәртібі туралы келісімнің 8-бабына сәйкес мұнай өнімдерінің ішкі нарығында мүлдем жетіспеушілікті және бағаның өсуін болдырмау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Арнайы бензиндерден (КО СЭҚ ТН коды 2710 12 210 0 - 2710 12 250 0) және тұрмыстық пеш отынынан басқа жеңiл дистилляттарды және өнiмдердi (КО СЭҚ ТН коды 2710 12), керосиндi (КО СЭҚ ТН коды 2710 19 210 0 - 2710 19 250 0), газойлдарды (КО СЭҚ ТН коды 2710 19 420 0 - 2710 19 480 0, 2710 20 110 0 - 2710 20 190 0) және өзге де мұнай өнiмдерiн (КО СЭҚ ТН коды 2710 20 900 0) әкетуге алты ай мерзiмге тыйым салу енгiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағының орындалуы бойынша бақылауды қамтамасыз етсін.
3. «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы (келісім бойынша) заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағын іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген тыйым салудың енгізілгендігі туралы Еуразиялық экономикалық комиссиясын хабардар етсін;
2) Еуразиялық экономикалық комиссиясының қарауына осы қаулының 1-тармағында көрсетілген шараларды Кеден одағына қатысушы басқа мемлекеттердің қолдануы туралы ұсыныстар енгізсін.
5. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он төрт күн ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу жөніндегі шаралар туралы Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетінің Хатшылығын хабардар етсін.
6. Осы қаулы 2012 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

О введении временного запрета на вывоз легких дистиллятов и продуктов, керосина, газойлей и прочих нефтепродуктов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2012 года № 886
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 июля 2012 года.
В соответствии со статьей 9 Соглашения о единых мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран от 25 января 2008 года и статьей 8 Соглашения о порядке введения и применения мер, затрагивающих внешнюю торговлю товарами, на единой таможенной территории в отношении третьих стран от 9 июня 2009 года, в целях недопущения критического недостатка и роста цен на внутреннем рынке нефтепродуктов Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести сроком на шесть месяцев запрет на вывоз легких дистиллятов и продуктов (код ТН ВЭД ТС 2710 12), керосина (код ТН ВЭД ТС 2710 19 210 0 - 2710 19 250 0), газойлей (код ТН ВЭД ТС 2710 19 420 0 - 2710 19 480 0, 2710 20 110 0 - 2710 20 190 0) и прочих нефтепродуктов (код ТН ВЭД ТС 2710 20 900 0), кроме специальных бензинов (код ТН ВЭД ТС 2710 12 210 0 - 2710 12 250 0) и печного топлива бытового.
2. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль по исполнению пункта 1 настоящего постановления.
3. Акционерному обществу «Национальная компания «Қазақстан темір жолы» (по согласованию) в установленном законодательством порядке принять меры по реализации пункта 1 настоящего постановления.
4. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан в установленном порядке:
1) проинформировать Евразийскую экономическую комиссию о введении указанного в пункте 1 настоящего постановления запрета;
2) внести на рассмотрение Евразийской экономической комиссии предложения о применении мер, указанных в пункте 1 настоящего постановления, другими государствами-участниками Таможенного союза.
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в течение четырнадцати календарных дней со дня официального опубликования настоящего постановления уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах по регулированию внешнеторговой деятельности.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов