Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгiнiң "Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттiк ғылыми-өндiрiстiк орталығы (МемжерҒӨО)" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 маусымдағы № 890 Қаулысы
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы
1 наурыздағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi
ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгiнiң «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттiк ғылыми-өндiрiстiк орталығы (МемжерҒӨО)» республикалық мемлекеттiк кәсiпорны және осы қаулының қосымшасына сәйкес оның мемлекеттік еншілес кәсіпорындары Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгiнiң «Жер кадастры ғылыми-өндiрiстiк орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына (бұдан әрі – кәсіпорын) біріктіру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі кәсіпорынды мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган;
2) кәсіпорын қызметiнiң негiзгi мәнi мемлекеттік жер кадастрын жүргізу болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiне кәсіпорынның жарғысын бекітуге енгізсін;
2) кәсіпорынның Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 30 маусымдағы
№ 890 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгiнiң «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (МемжерҒӨО)» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік еншілес кәсіпорындарының тізбесі
1. «Ақмола мемлекеттік жерге орналастыру жөніндегі институты» жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (МЕМЖЕРҒЫЛӨНОРТАЛЫҒЫ) РМК еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
2. «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми өндірістік орталығының» (АлматықалҒӨОжер) Алматы қаласы бойынша шаруашылық жүргізу кұқығына негізделген жер ресурстары және жерге орналастыру жөніндегі еншілес мемлекеттік кәсіпорны.

О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем)" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2012 года № 890
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем)» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его дочерние государственные предприятия, согласно приложению к настоящему постановлению, путем слияния в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Научно-производственный центр земельного кадастра» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (далее – предприятие).
2. Определить:
1) Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления предприятия;
2) основным предметом деятельности предприятия ведение государственного земельного кадастра.
3. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) внести на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устав предприятия;
2) обеспечить государственную регистрацию предприятия в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2012 года № 890
Перечень
реорганизуемых дочерних государственных предприятий
Республиканского государственного предприятия «Государственный
научно-производственный центр земельных ресурсов и
землеустройства (ГосНПЦзем)» Агентства Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
1. Дочернее государственное предприятие РГП «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем) «Акмолинский государственный институт по землеустройству».
2. Дочернее государственное предприятие по земельным ресурсам и землеустройству на праве хозяйственного ведения по городу Алматы республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» (АлматыгорНПЦзем).

3. «Жер ресурстарын және жерге орналастыру ғылыми-өндірістік орталығының Атырау еншілес мемлекеттік кәсіпорыны».
4. «Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі Агенттігінің «Жер ресурстарын және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорынының шаруашылық жүргізу құқығындағы Батыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорны».
5. «Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару Агенттігінің «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу кұқығына негізделген Республикалық мемлекеттік кәсіпорынының Жамбыл еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
6. Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігінің «Жер ресурстарын және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (Мемжерғылөнорталығы)» Республикалық мемлекеттік кәсіпорынының шаруашылық жүргізу құқығындағы Қостанай еншілес мемлекеттік қәсіпорны (Қостанайжерғылөнорталығы).
7. Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (Мемжерғылөнорталығы)» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Оңтүстік Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорны (ОҚ жерғылөнорталығы ЕМК).
8. Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстарын және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (Мемжерғылөнорталығы)» Республикалық мемлекеттік кәсіпорынының шаруашылық жүргізу құқығындағы Қарағанды еншілес мемлекеттік қәсіпорыны (Қарағандыжерғылөнорталығы).
9. Қазақстан Республикасы жер ресурстарын басқару жөніндегі Агенттігі Мемлекеттік жер ресурстары және жерге орналастыру ғылыми-өндірістік орталығының Солтүстік Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
10. Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстарын және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы /Мемжерғылөнорталығы/» Республикалық мемлекеттік кәсіпорынының шаруашылық жүргізу құқығындағы «ПавлодарЖерҒӨО» еншілес мемлекеттік кәсіпорны /Павлодаржерғылөнорталығы/.
11. Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы» Республикалық мемлекеттік кәспорнының шаруашылық жүргізу кұқығындағы Маңғыстау еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
12. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігі мемлекеттік жер ресурстары және жерге орналастыру ғылыми-өндірістік орталығының (Мемжерғылөнорталығы) Қызылорда еншілес шаруашылық жүргізу кұқығындағы мемлекеттік кәсіпорыны.

3. «Атырауское дочернее государственное предприятие Государственного научно-производственного центра земельных ресурсов и землеустройства».
4. Западно-Казахстанское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения Республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
5. Жамбылское дочернее государственное предприятие Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами».
6. Костанайское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения (КостанайНПЦзем) Республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» (ГосНПЦзем) Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
7. Южно-Казахстанское дочернее государственное предприятие (ЮжКазДГПНПЦзем) Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» (ГосНПЦзем) Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
8. Карагандинское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения (КарагандаНПЦзем) Республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» (ГосНПЦзем) Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
9. Северо-Казахстанское дочернее государственное предприятие Государственного научно-производственного центра земельных ресурсов и землеустройства Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
10. Павлодарское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения /ПавлодарНПЦзем/ Республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» /ГосНПЦзем/ Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами».
11. Мангистауское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения Республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
12. Кызылординское дочернее государственное предприятие на праве хоз.ведения государственного научно-производственного центра земельных ресурсов и землеустройства Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.

13. «Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстарын және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (Межерғылөнорталығы) Республикалық мемлекеттік кәсіпорынының шаруашылық жүргізу құқығындағы Алматы еншілес мемлекеттік кәсіпорны» (Алматыжерғылөнорталығы).
14. Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің «Жер ресурстарын және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (Мемжерғылөнорталығы)» Республикалық мемлекеттік кәспорнының шаруашылық жүргізу кұқығындағы АстанақалаҒӨОжер еншілес мемлекеттік кәсіпорны (АстанақалаҒӨОжер).
15. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі «Жер ресурстары және жерге орналастару мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының («МемжерҒӨО» РМК) шаруашылық жүргізу құқығындағы Ақтөбе еншілес мемлекеттік кәсіпорны («АқтөбежерҒӨО» ЕМК).
16. Мемжерғылөнорталығының шаруашылық жүргізу құқығындағы Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
17. «Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі Агенттігінің Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығына негізделген республикалық мемлекеттік кәсіпорынының Алматы қаласындағы «Садпроект» бау-бақшалар мен жүзім бақтарын жобалау бойынша мамандандырылған еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
18. Қазақстан Республикасының жер ресурстарын басқару жөніндегі Агенттігінің жер ресурстары және жерге орналастыру Мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы «Мемжерғылөнорталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргізу құқығындағы еншілес мемлекеттік кәсіпорны Кешенді іздестіру бөлімінің (ЕМК Мемжерғылөнорталығы КІБ).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 30 маусымдағы
№ 890 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.02.2013 № 109 қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

13. Алматинское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «АлматыНПЦзем» республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем) Агентства Республики Казахстан».
14. Дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения по г. Астане (АстанагорНПЦзем) Республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» (ГосНПЦзем) Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
15. Актюбинское дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения (АктюбНПЦзем) Республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» (ГосНПЦзем) Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
16. Восточно-Казахстанское дочернее государственное предприятие ГосНПЦзем на праве хозяйственного ведения.
17. Специализированное дочернее государственное предприятие по проектированию садов и виноградников «Садпроект» г. Алматы республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами».
18. Комплексное изыскательское отделение дочернего государственного предприятия на праве хозяйственного ведения (ДГП КИО НПЦзем) Республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства» (ГосНПЦзем) Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2012 года № 890
Изменения,
которые вносятся в некоторые решения Правительства
Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 08.02.2013 № 109.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.