Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі көрсететін мемлекеттік қызмет
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 тамыздағы № 1068 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 мамырдағы № 586 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2014 № 586 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттары жобаларын мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 22 тамыздағы
№ 1068 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2014 № 586 қаулысымен (01.09.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
«Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу
құқығына аттестаттау» мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 N 378 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестаттау» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 7-қабат, № 701-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет), мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталықтар), www.e.gov.kz «электронды үкімет» порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетеді.

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2012 года № 1068. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2014 года № 586
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.05.2014 № 586 (порядок введения в действие см. п. 3).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Аттестация организаций на право проведения работ в области промышленной безопасности»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на применение технологий, технических устройств и материалов»;
3) стандарт государственной услуги «Регистрация деклараций промышленной безопасности»;
4) стандарт государственной услуги «Аккредитация организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача заключения на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан»;
6) стандарт государственной услуги «Согласование c органами государственной противопожарной службы проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2012 года № 1068
Примечание РЦПИ!
Стандарт утрачивает силу постановлением Правительства РК от 30.05.2014 № 586 (вводится в действие с 01.09.2014).
Стандарт государственной услуги
«Аттестация организаций на право проведения работ в области
промышленной безопасности»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 378 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аттестация организаций на право проведения работ в области промышленной безопасности» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 7 этаж, кабинет 701, через Центры обслуживания населения (далее - Центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – Портал).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» 2002 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-13-бабы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.emer.kz, «Рұқсат беру рәсімдері» бөлімі, «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімі);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) Комитеттің немесе Орталықтың үй-жайларындағы стендтерде және ақпараттық тақталарда;
4) Порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 немесе 8 (7172) 74-98-22 және 8 (7172) 74-98-20 телефондары арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына аттестат (бұдан әрі – аттестат) беру не уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, электрондық құжат түріндегі мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушы аттестатты қағаз жеткізгіште алу үшін Комитетке немесе Орталыққа жүгінген жағдайда, аттестат электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен бекітіледі және оған басшы қол қояды.
6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күнінен бастап – он бес жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте Комитет мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады);
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты - жиырма минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты - жиырма минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) Комитетте демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14-13 Закона Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной безопасности на опасных производственных объектах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет–ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Министерство) (электронный адрес: www.emer.kz, раздел «разрешительные процедуры», подраздел «государственные услуги»);
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;
3) в помещениях Комитета или Центра на стендах и информационных досках;
4) на Портале.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефонам call-центра 1414 или 8 (7172) 74-98-22 и 8 (7172) 74-98-20.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача аттестата на право проведения работ в области промышленной безопасности (далее – аттестат) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
В случае обращения получателя государственной услуги в Комитет или Центр за получением аттестата на бумажном носителе, аттестат оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта – не более пятнадцати рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом Комитет представляет результат оказания государственной услуги в Центр за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - двадцать минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов – двадцать минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) в Комитете ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.

Сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушылардың ыңғайлылығы үшін ғимаратқа кіреберісте хат-хабарды қабылдауға арналған жәшік орнатылған. Хаттар күн сайын сағат 18.00-де алынады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) Орталықтарда құжаттарды қабылдау еңбек заңнамасына сәйкес, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап, сенбіні қоса алғанда, күн сайын белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады.
Жылжымалы орталықтар Орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты сағат құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз «электронды» кезегі тәртібімен жүзеге асырылады.
3) Порталда - тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:
1) Комитеттің ғимаратында. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру жеке кіреберісі бар рұқсаттама бюросында берілетін бір реттік рұқсат қағазы арқылы жүзеге асырылады. Бір реттік рұқсат қағазы құжаттарды қабылдайтын лауазымды адамның телефонмен берген өтінімі арқылы ресімделеді. Ғимаратта құқықтық тәртіпті сақтау үшін тәулік бойы күзет бекеті, өрт автоматикасы жүйесі және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіске кіру жолы физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған;
2) мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтардың ғимаратында. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады. Ғимаратта физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған жағдайлар (күту креслолары, стендтер) қарастырылған;
3) Порталда – мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінде».
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
Комитетте немесе Орталықта:
1) Комитетте осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес өнеркәсіп саласын және жүзеге асыратын қызмет түрін көрсете отырып, электрондық құжат нысанында өтініш немесе Орталықта Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) ұйымның өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттың сканерленген көшірмесі түріндегі сараптамалық қорытынды.
Порталда:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, өнеркәсіп саласын және жүзеге асыратын қызмет түрін көрсете отырып, электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) ұйымның өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттың сканерленген көшірмесі түріндегі сараптамалық қорытынды.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде болатын, жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін Комитет уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында Портал немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Орталық арқылы Комитетке қажетті құжаттарды беру кезінде құжаттар электрондық түрде беріледі.
Ұйымның өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды мыналарды:

Также для удобства получателя государственной услуги при входе в здание установлен ящик для приема корреспонденции. Выемка писем осуществляется ежедневно в 18.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) в Центрах прием документов осуществляется, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы Центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденным Центром графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
3) на Портале – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании Комитета. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, осуществляющего прием документов. Для поддержания правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, систему пожарной автоматики и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями;
2) в здании Центров по месту проживания получателя государственной услуги. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла ожидания, стенды);
3) на Портале – в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предоставляют следующие документы:
в Комитете или Центре:
1) в Комитете заявление в форме электронного документа с указанием отрасли промышленности и вида осуществляемой деятельности согласно приложению 2 к настоящему стандарту или в Центре заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра;
2) экспертное заключение о соответствии организации требованиям промышленной безопасности в виде сканированной копии документа;
на Портале:
1) заявление в форме электронного документа с указанием отрасли промышленности и вида осуществляемой деятельности, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) экспертное заключение о соответствии организации требованиям промышленной безопасности в виде сканированной копии документа.
Сведения документов, удостоверяющие личность, содержащиеся в государственных информационных системах Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче необходимых документов через Центр в Комитет, документы предоставляются в электронной форме.
Экспертное заключение о соответствии организации требованиям промышленной безопасности должно содержать:

1) сараптамалық қорытындының атауын;
2) сараптама жүргізу үшін негіздемені, сараптамалық ұйым туралы мәліметтерді және өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізген сарапшы-мамандар және өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына аттестаттың болуы туралы мәліметті қамтитын кіріспе бөлімді;
3) сараптамалық қорытындының күші қолданылатын сараптама объектілерінің тізбесін;
4) ұйым туралы деректерді;
5) сараптама мақсатын;
6) сараптама объектісіне байланысты сараптама кезінде қарастырылған құжаттар (жобалық, құрылымдық, пайдалану, жөндеу, өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациялары), сәйкестендіруге қажетті шығарылған жылы, шығарған зауыты мен елі, шифрі, нөмірі, маркасы немесе өзге ерекшелігі бар материалдардың көлемін көрсете отырып технологиялар, техникалық құрылғылар және материалдар туралы мәліметтерді;
7) сараптама объектісіне қысқаша сипаттамасы мен мақсатын;
8) жүргізілген сараптама нәтижелерін;
9) негізделген қорытындысы, техникалық шешімдері мен іс-шаралары бойынша ұсыныстары бар қорытынды бөлімді;
10) сараптама кезінде пайдаланылған нормативтік құқықтық, техникалық және әдістемелік құжаттама тізбесін, сынақтардың актілерін қамтитын қосымшаларды;
11) сараптама объектісін өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкес келтіру бойынша келісілген және бекітілген ұйымдастырушылық-техникалық шараларды қамтуы тиіс.
Ұйымның авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу құқығына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды қосымша мыналарды:
1) сараптама жүргізілетін салада авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізудегі құқықтық қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық база туралы мәліметтерді;
2) осы салада авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша әдістемелік материалдар туралы, қызмет ішіндегі қатынастарды реттейтін ішкі құжаттар, олардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігі туралы мәліметтерді;
3) техникалық жарақтандыру (авариялық-құтқару жабдығы, мамандандырылған авариялық-құтқару техникасы, жеке қорғану құралдары, газ талдау және ауа–тыныс алу жабдығы және т.б.) туралы мәліметтерді;
4) жеке оқу-жаттығу полигонының (оқу ұңғымасымен, шахтасымен және т.б.) болуы туралы мәліметтерді;
5) авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға оқытылған және рұқсат етілген персонал туралы мәліметтерді;
6) осы салада авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу үшін штаттың орналастырылуы және оның жеткіліктілігі туралы мәліметтерді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес авариялық-құтқару қызметтерінің персоналын даярлауды, біліктілігін арттыруды және аттестаттауды ұйымдастыру, оны өздігінен жұмыс істеуге жіберу туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
Ұйымның өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мамандарды даярлау, қайта даярлау, біліктілігін арттыру құқығына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды қосымша мыналарды:

1) наименование экспертного заключения;
2) вводную часть, включающую основание для проведения экспертизы, сведения об экспертной организации, сведения о специалистах-экспертах, проводивших экспертизу промышленной безопасности и наличии аттестата на право проведения экспертизы промышленной безопасности;
3) перечень объектов экспертизы, на которые распространяется действие экспертного заключения;
4) данные об организации;
5) цель экспертизы;
6) в зависимости от объекта экспертизы сведения о рассмотренных в процессе экспертизы документах (проектных, конструкторских, эксплуатационных, ремонтных, декларациях промышленной безопасности), технологиях, технических устройствах и материалах с указанием года выпуска, завода и страны изготовителя, объема материалов, имеющих шифр, номер, марку или другую индикацию, необходимую для идентификации;
7) краткую характеристику и назначение объекта экспертизы;
8) результаты проведенной экспертизы;
9) заключительную часть с обоснованными выводами, рекомендациями по техническим решениям и мероприятиям;
10) приложения, содержащие перечень использованной при экспертизе нормативной правовой, технической и методической документации, актов испытаний;
11) согласованные и утвержденные организационно-технические мероприятия по приведению объекта экспертизы в соответствие с требованиями промышленной безопасности.
Экспертное заключение о соответствии организации на право проведения аварийно-спасательных работ дополнительно должно содержать:
1) сведения о нормативной правовой базе, регулирующей правовые отношения в отрасли на проведение аварийно-спасательных работ, в которой проводится экспертиза;
2) сведения о методических материалах по проведению аварийно-спасательных работ в данной отрасли, о внутренних документах, регулирующих отношения внутри службы, их соответствии законодательству Республики Казахстан;
3) сведения о техническом оснащении (аварийно-спасательное оборудование, специализированная аварийно-спасательная техника, средства индивидуальной защиты, газоаналитическое и воздушно-дыхательное оборудование и т.д.);
4) сведения о наличии собственного учебно-тренировочного полигона (с учебной скважиной, шахтой и т.д.);
5) сведения о персонале, обученном и допущенном к выполнению аварийно-спасательных работ;
6) сведения о штатной расстановке и ее достаточности для проведения аварийно-спасательных работ в данной отрасли;
7) сведения об организации подготовки, повышения квалификации и аттестации персонала аварийно-спасательных служб, допуска его к самостоятельной работе в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Экспертное заключение о соответствии организации на право подготовки, переподготовки, повышения квалификации специалистов в области промышленной безопасности дополнительно должно содержать:

1) нормативтік құқықтық актілердің, нормативтік техникалық құжаттардың, оқу-әдістемелік материалдардың, оқу құралдары қорының болуы және мазмұны, олардың сарапталып отырған оқыту түрлері үшін жеткіліктілігі туралы мәліметтерді;
2) әрбір оқу түрі, кәсібі бойынша оқу жұмыс жоспарлары, олардың оқу бағдарламаларына сәйкестігі туралы мәліметтерді;
3) оқыту сапасын бақылауды ұйымдастыру туралы мәліметтерді;
4) материалдық база: оқу сыныптары (аудиториялар), олардың техникалық жабдықталуы, оның оқу үрдісін жүргізуге жеткіліктілігі, оқытылатындардың өндірістік іс-тәжірибесі үшін базаның болуы туралы мәліметтерді;
5) оқу ұйымының штатына кіретін оқытушылардың және/немесе оқытылатын пәнге сәйкес жоғары білімі бар мамандардың кәсібилігі туралы мәліметтерді. Оқытылатын пәндер бойынша оқытуға олармен келісім шарттардың болуын қамтуы тиіс.
Ұйымның өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды қосымша мыналарды:
1) нормативтік құқықтық актілердің, нормативтік техникалық құжаттардың, әдістемелік материалдардың болуы және мазмұны, олардың өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу үшін жеткіліктілігі туралы мәліметтерді;
2) өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу үшін ұйымның техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтерді;
3) өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасы бойынша жұмыстар жүргізу үшін ұйым персоналының біліктілігі және бейінді білімі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
Сараптамалық қорытынды өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізген күннен бастап үш ай бойы қолданыста болады.
Сараптамалық қорытындыға сараптамалық ұйымның басшысы қол қояды, сараптама ұйымының мөрімен бекітіледі, тігілген беттердің санын көрсете отырып тігіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілердің нысандары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылады.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залында арнайы тағандарда, сондай-ақ Орталық РМК www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы алу үшін электронды құжат нысанында сұрау толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша пошта арқылы жіберіледі не Комитеттің кеңсесіне тапсырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Портал арқылы жүгінген кезде электронды сұрау жіберу мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау автоматты түрде Комитетке жіберіледі.
14. Құжаттарды Комитет кеңсесі арқылы қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша мемлекеттік қызметті алушының өкіліне) мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіле отырып, құжатты қабылдау туралы талон беріледі.
Орталық арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша мемлекеттік қызметті алушының өкіліне) мыналарды:

1) сведения о наличии и содержании фонда нормативных правовых актов, нормативных технических документов, учебно-методических материалов, пособий, их достаточности для экспертируемых видов обучения;
2) сведения об учебных рабочих планах по каждому виду обучения, профессии, их соответствии учебным программам;
3) сведения об организации контроля качества обучения;
4) сведения о материальной базе: учебных классах (аудиторий), их техническое оснащение, ее достаточность для проведения учебного процесса, наличие базы для производственной практики обучаемых;
5) сведения о профессиональности преподавателей, входящих в штат учебной организации и/или специалистов, имеющих соответствующее преподаваемой дисциплине высшее образование. Наличие заключенных с ними договоров на проведение обучения по преподаваемым дисциплинам.
Экспертное заключение о соответствии организации на право проведения экспертизы промышленной безопасности дополнительно должно содержать:
1) сведения о наличии и содержании фонда нормативных правовых актов, нормативных технических документов, методических материалов, их достаточности для проведения экспертизы промышленной безопасности;
2) сведения о техническом оснащении организации для проведения экспертизы промышленной безопасности;
3) сведения о квалификации и профильном образовании персонала организации для проведения работ по экспертизе промышленной безопасности.
Экспертное заключение действует в течение трех месяцев со дня проведения экспертизы промышленной безопасности.
Экспертное заключение подписывается руководителем экспертной организации, заверяется печатью экспертной организации, прошивается с указанием количества сшитых страниц.
12. Формы бланков для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Министерства.
В Центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП Центр: www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через Портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, направляются по почте либо сдаются в канцелярию Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При обращении через Портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя. Запрос автоматически направляется в Комитет.
14. При приеме документов через канцелярию Комитета получателю государственной услуги (представителю получателя государственной услуги по доверенности) вручается талон о принятии документов с указанием даты получения государственной услуги.
При сдаче всех необходимых документов через Центры получателю государственной услуги (представителю получателя государственной услуги по доверенности) выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) өтінімді қабылдау нөмірі мен күнін;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын, уәкілетті өкілдің тегін, атын, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті алу үшін өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға:
Комитетте осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша қолына беріледі (мемлекеттік қызметті алушының жеке өзі немесе сенімхат бойынша өкілі келгенде).
Орталықта – мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді Орталықтың қызметкері «терезе» арқылы күн сайын қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде қолына беру арқылы жүзеге асырылады (мемлекеттік қызметті алушының жеке өзі немесе сенімхат бойынша өкілі келгенде).
Порталда – мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Комитет мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағында көзделген барлық талап етілетін құжаттарды ұсынбауы мемлекеттік қызметті алушыға хабарлаған сәттен бастап ол құжаттарды ұсынғанға дейін өтінішті қарастыруды тоқтата тұруға әкеп соғады.
Мемлекеттік қызметті алушы мәліметтерді толық ұсынбаған, сондай-ақ ұйым өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда, Комитет мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға жетпейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті алуға электрондық форматтағы сұрауы мынадай жағдайларда қабылданбайды:
1) сұратылатын электрондық ақпараттық ресурстарға қатысты қолжетімділік шектеулі болса және сұрау салуды жіберген тұлғаның сұратылатын электрондық ақпараттық ресурстарға қол жеткізу құқығы болмаса;

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя по доверенности и их контактные телефоны.
При обращении через Портал получателю в «личный кабинет» на Портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги доставляется:
в Комитете нарочно (личное посещение получателя государственной услуги либо представителя по доверенности) по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта;
в Центре выдача готовых документов получателю государственных услуг осуществляется нарочно (личное посещение получателя государственной услуги либо представителя по доверенности) работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок;
на Портале - в «личный кабинет» получателя государственной услуги.
16. Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги проверяет полноту представленных документов.
Непредставление получателем государственной услуги всех требуемых документов, предусмотренных в пункте 11 настоящего стандарта, влечет приостановление рассмотрения заявки с момента уведомления получателя государственной услуги до момента их представления.
Комитет отказывает в предоставлении государственной услуги в случаях предоставления получателем государственной услуги неполных сведений, а также несоответствия организации требованиям промышленной безопасности.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта. При отказе в приеме документов работником Центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Запрос получателя государственной услуги на получение государственной услуги в электронном формате не принимается, если:
1) в отношении запрашиваемого электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;

2) Комитетте сұратылатын электрондық ақпараттық ресурстар болмаса және ол кімнің қарамағында екені оған белгісіз болса;
3) сұраудың мәнін нақтылау кезінде сұрау салған тұлғаның нақты қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтініш жасап отырғаны анықталмаса.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушы электрондық құжат нысанында «жеке кабинетінде» алады.
Комитет белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызметті алушыға аттестатты не бас тарту туралы дәлелді жауапты бермеген болса, онда оны беру уақыты өткен күннен бастап аттестат берілген болып есептеледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің мемлекеттік қызметті алушыларға қатысты қызметі адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтауға, қызметтік парызын өтеу кезінде заңдылықты сақтауға, сыпайылық, көрсетілетін қызмет туралы толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитет жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағым дайындауға көмек көрсетуді осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитет кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Порталдың call-орталығы (1414) ақпараттық-анықтамалық қызметі немесе www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алуға болады.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 5-қабат, 511-кабинет мекенжайы бойынша Министрліктің басшылығына жіберіледі, телефоны 8 (7172) 60-21-33. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген Комитеттің жұмыс кестесіне сәйкес осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі. Орталықтың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым Орталық басшысының атына немесе Орталық РМК басшысына беріледі.

2) Комитет не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении находится запрос;
3) при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо.
На Портале мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.
В случае, если Комитет в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги аттестат либо мотивированный отказ, то с даты истечения сроков его выдачи, аттестат считается выданным.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета по отношению к получателю государственных услуг основывается на принципах соблюдения конституционных прав и свобод человека, соблюдения законности при исполнении служебного долга, вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственных услуг измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы осуществляется работником канцелярии Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействий) работника Центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра Портала (1414) либо по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе www.con.gov.kz.
21. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги жалоба направляется руководству Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 5 этаж, кабинет 511, тел: 8 (7172) 60-21-33. График работы: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
22. В случаях некорректного обслуживания, жалоба подается на имя председателя Комитета в соответствии с графиком работы Комитета, указанным в пункте 9 настоящего стандарта, по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта. В случае некорректного обслуживания работником Центра, жалоба подается на имя руководителя Центра либо руководителю РГП Центра.

23. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
24. Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолма–қол жұмыс күндері осы стандарттың 1 және 21-тармақтарында көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитет пен Министрліктің кеңселері арқылы қабылданады.
Шағым құзыретіне шағымда қойылған мәселелерді шешу кіретін лауазымды адамға жолданады.
Шағымда мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, шағымды беру күні көрсетіледі және шағымды берген мемлекеттік қызметті алушы қол қояды.
Шағым беру кезінде әрекетіне немесе әрекетсіздігіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, аты-жөні, жүгіну себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым осы стандарттың 1 және 21-тармақтарында көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитеттің немесе Министрліктің кеңселерінде тіркеледі. Шағымды берген мемлекеттік қызметті алушыға шағымды беру күні мен уақытын, шағымға жауап алу мерзімі мен орнын, сондай-ақ шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, талон не шағымның көшірмесін беру шағымды қабылдағанның дәлелі болып табылады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты Комитет пен Министрліктің кеңселерінің лауазымды адамдарынан алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қару тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Орталықтың немесе Орталық РМК кеңсесінде тіркелуі (мөр, кіріс нөмірі және тіркелу күні шағымның екінші данасында немесе шағымның ілеспе хатында қойылады) Орталықта жеке өзі алып келген, сондай-ақ поштамен келген шағымның қабылдануының растауы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын куәландыру үшін нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған тұлғаның тегі көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Порталда мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» портал арқылы электрондық хабарлама жіберілгеннен кейін шағым мемлекеттік органда өңдеу барысында жаңартылып отыратын шағым туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындалу, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап туралы белгі) қолжетімді болады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы басқа да пайдалы ақпаратты мына мекенжай бойынша алуға болады: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 701-кабинет, тел. 8 (7172) 74-98-22, сондай-ақ Орталық РМК-да: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 А үй, 87172-94-99-95 телефоны, интернет-ресурсы www.con.gov.kz.
«Ұйымдарды
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында жұмыстар жүргізу құқығына
аттестаттау» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Р/с
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4

23. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно в рабочие дни через канцелярии Комитета и Министерства по адресам, указанным в пунктах 1 и 21 настоящего стандарта.
Жалоба адресуется должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество, почтовый адрес получателя государственной услуги, дата подачи жалобы и подпись получателя государственной услуги, подавшего жалобу.
При подаче жалобы указываются должность, фамилия и инициалы должностного лица, чьи действия или бездействие обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцеляриях Комитета или Министерства по адресам, указанным в пунктах 1 и 21 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона либо копии жалобы с указанием даты и времени подачи жалобы, срока и места получения ответа на жалобу, а также фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у должностных лиц канцелярии Комитета и Министерства.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
В Центре подтверждением жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительным письме к жалобе) в канцелярии Центра или РГП Центр.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
На Портале после отправки электронного обращения через портал получателя государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Другую полезную информацию о государственной услуге можно получить по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, кабинет 701, тел. 8 (7172) 74-98-22, а также в РГП Центр: город Астана, проспект Республики, дом 43 А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Аттестация организаций на право проведения
работ в области промышленной безопасности»
Список центров обслуживания населения
п/п
Наименование Центров
(филиалы, отделы,
отделении)
Адрес месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4

1. «Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а үй
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2.
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3.
Красный Яр ауылы аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
4.
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5.
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6.
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7.
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8.
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18 б үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9.
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
10.
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
11.
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
12.
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2а үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13.
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс көшесі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
14.
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15.
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
16.
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52-үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17.
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44 а үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
18.
Степногор қалалық бөлімі
Степногор қаласы, 4 ш/а, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
19.
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балқаш ауылы, Абылай хан көшесі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
20.
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмола ауылы, Гагарин көшесі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21.
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды ауылы, аты аталмаған тұйық көше, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
2. «Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
2.
Ақтөбе қалалық № 1 бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109-үй

1. Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
ул. Ауэзова 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау
ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3)
Районный отдел
с. Красный Яр
г. Кокшетау,
с. Красный Яр
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
4)
Аккольский районный отдел
Аккольский район,
г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район,
п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6)
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район,
г. Атбасар,
ул. Валиханова, д. 11, оф.
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7)
Астраханский районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка,
ул. Аль-Фараби, д.44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8)
Буландынский районный отдел
Буландынский район,
г. Макинск,
ул. Сейфуллина, д. 18б, оф.
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район,
г. Щучинск,
ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район,
с. Егиндыколь,
ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
11)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау,
ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
12)
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район,
г. Степняк,
ул. Сыздыкова, д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13)
Есильский районный отдел
Есильский район,
г. Есиль,
ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
14)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район,
г. Державинск,
ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15)
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район,
с. Жаксы,
ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
16)
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район,
с. Зеренда,
ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17)
Коргалжынский районный отдел
Коргалжынский район,
с. Коргалжын,
ул. Абая, д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
18)
Степногорский городской отдел
г. Степногорск, 4 мкр.,  д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
19)
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район,
с. Балкашино,
ул. Абылай-хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
20)
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район,
а. Акмол,
ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район,
п. Шортанды,
Переулок Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
2. Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
2)
Актобинский городской
отдел № 1
г. Актобе,
ул. Тургенева, 109

8 (7132) 57-80-27
3.
Қарғалы с. (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев көшесі, 10-үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4.
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23-үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5.
Мәртөк аудандық бөлімі
Мәртөк ауданы, Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б» үй
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6.
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7.
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы,  Молодежный ш/а, 47 «Б» үй
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8.
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10-үй
8 (71334) 23-9-83
9.
Темір аудандық № 8 бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15 «А» үй
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10.
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда ауылы, Нұрымжанов тұйық көшесі, 2-үй
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11.
Қарғалы аудандық бөлімі Бадамша ауылы
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12.
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64-үй
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13.
Әйтеке би аудандық № 12 аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесі, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14.
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41 «А» үй
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15.
Ырғыз аудандық бөлімі
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелдин көшесі, 7-үй
8 (71343) 21-8-28
16.
Шалқар аудандық бөлімі
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, 63-үй
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
3. «Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2.
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20-үй
8 (72832) 2-14-51
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
3.
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 наурыз көшесі, 63-үй
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылай хан көшесі, 237-үй
8 (72837) 4-13-85
4.
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 «А» үй
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
5.
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314 А үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
6.
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
7.
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1-үй

8 (7132) 57-80-27
3)
с. Каргалинское (Жилянка)
г. Актобе
Каргалинский район,
с. Каргалинское (Жилянка),
ул. Сатпаева 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4)
Алгинский районный отдел
Алгинский район
г. Алга, ул. Кирова, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5)
Мартукский районный отдел
Мартукский район
п. Мартук
ул. Байтурсынова, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6)
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район,
г. Хромтау
ул. Абая, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7)
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район,
г. Кандыагаш
мкр. Молодежный, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8)
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район,
г. Эмба ул. Амирова, 10
8 (71334) 23-9-83
9)
Темирский районный отдел № 8
Темирский район
п. Шубаркудук,
Байганина, 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10)
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район
п. Кобда
пер. Нурымжанова, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11)
Каргалинский районный
отдел с. Бадамша
Каргалинский район,
с. Бадамша
ул. Айтеке-би, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12)
Ойылский районный отдел
Уилский район, с. Уил
ул. Кокжар, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13)
Айтекебийский районный
отдел № 12
Айтекебийский район,
с. Комсомольское
ул. Балдырган, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14)
Байганинский районный отдел
Байганинский район,
с. Карыуылкелди
ул. Барак батыра, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15)
Ыргызский районный отдел
Актюбинская область,
Иргизский район,
с. Иргиз
ул. Жангельдина, 7
8 (71343) 21-8-28
16)
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область,
Шалкарский район,
г. Шалкар,
ул. Айтеке-би, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
3. Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2)
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова,
Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
Отделение Капал
с. Капал,
ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакольский районный отдел
г. Ушарал,
ул. 8 Марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай,
ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
4)
Балхашский районный отдел
с. Баканас,
ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
5)
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик,
ул. Абая, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
Отделение Шелек
с. Шелек,
ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
6)
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
7)
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш,
ул. Мажитова, 1

8 (72770) 2-30-90
8.
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат ш/а, Тәуелсіздік көшесі, 25-үй
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзал көшесі, 6 «А» үй
8 (72738) 7-82-42
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9-үй
8 (7275) 24-88-10
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29-үй
9.
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
Тау Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті,  Рысқұлов көшесі, 129-үй
8 (727) 391-38-58
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы, Қонаев көшесі, 1 «В» үй
8 (7272) 93-66-33
10.
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесі, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
11.
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72840) 3-25-88
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі, 45-үй
8 (72842) 9-10-59
12.
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
13.
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34-үй
8 (72772) 7-11-94
14.
Сарқанд аудандық бөлімі
Сарқанд қаласы, Жамбыл көшесі, нөмірсіз
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі, 1-үй
8 (72843) 2-10-16
15.
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі, нөмірсіз
8 (72779) 2-11-65
16.
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, нөмірсіз
8 (72831) 5-51-11
17.
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 «А» үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10-үй
8 (72774) 5-80-62
18.
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
19.
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
20.
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35-үй
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
4. «Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
2.
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
3.
№ 1 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4.
№ 2 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Балықшы, Байжігітов көшесі, 80 а үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5.
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30-үй

8 (72770) 2-30-90
8)
Илийский районный отдел
п. Отеген батыра,
мкр. Куат,
ул. Тауелсіздік, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
Отделение Боролдай
с. Боролдай,
ул. Вокзальная, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
Отделение Караой
с. Караой,
ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
Отделение Акши
с. Акши,
ул. Конаева, 29
9)
Карасайский районный отдел
г. Каскелен,
ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы,
ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
Отделение Шамалган
ст. Шамалган,
ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
10)
Караталский районный отдел
г. Уштобе,
ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
11)
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
Отделение Когалы
п. Когалы,
ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
12)
Коксуский районный отдел
п. Балпык би,
ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
13)
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай,
ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды,
ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
14)
Саркандский районный отдел
г. Саркан,
ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Отделение Лепсы
ст. Лепсы,
ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
15)
Райымбекский районный отдел
с. Кеген,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол,
ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
16)
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент,
ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
17)
Талгарский районный отдел
г. Талгар,
ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
Отделение Нура
с. Нура,
ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
18)
Талдыкорганский городской отдел
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
19)
Текелийский городской отдел
г. Текели,
ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
20)
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа,
ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
4. Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Атырауской области»
г. Атырау,
проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-34-67
2)
Областной отдел
г. Атырау,
проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-29-42
3)
городской отдел № 1
г. Атырау,
ул. Баймуханова, дом 16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4)
городской отдел № 2
г. Атырау,
Балыкшы,
ул. Байжигитова, дом 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5)
Индерский районный отдел
Атырауская область,
Индерский район,
пос. Индерборский,
ул. Мендыгалиева, 30

8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6.
Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7.
Қызылқоға аудандық бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8.
Жылыой аудандық бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
9.
Құрманғазы аудандық бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66 а үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10.
Мақат аудандық бөлімі
Мақат ауданы, Мақат ауылы, Орталық көшесі, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11.
Исатай аудандық бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
5. «Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2.
Өскемен қалалық № 1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
3.
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4.
Глубоков аудандық бөлімі
Глубоков ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
5.
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелді көшесі, 52 а үй
8 (72340) 2-67-81
6.
Зырянов аудандық бөлімі
Зырянов ауданы, Зырянов қаласы, Стаханов көшесі, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
7.
Қатонқарағай аудандық бөлімі
Қатонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылай хан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
8.
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
9.
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
10.
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
11.
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
12.
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 ш/а, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
13.
Семей қалалық № 1 бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14.
Семей қалалық № 2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 А үй
8 (7222) 52-69-29
15.
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
16.
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
17.
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А үй
8 (72236) 9-06-30
18.
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй

8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6)
Махамбетский районный отдел
Атырауская область,
Махамбетский район,
с. Махамбет,
ул. Абая, дом 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7)
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область,
Кызылкугинский район,
с. Миялы,
ул. Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8)
Жылыойский районный отдел
Атырауская область,
Жылыойский район,
г. Кульсары,
ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
9)
Курмангазинский районный отдел
Атырауская область,
Курмангазинский район,
с. Ганюшкино,
ул. Есболаев, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10)
Макатский районный отдел
Атырауская область,
Макатский район,
п. Макат,
ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11)
Исатайский районный отдел
Атырауская область,
Исатайский район,
с. Аккыстау,
ул. Егеменды Казахстан, дом 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
5. Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2)
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
пр. Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
3)
Усть-Каменогорский
городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4)
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое,
ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
5)
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район,
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
6)
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район,
г. Зыряновск,
ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
7)
Катон-Карагайский
районный отдел
Катон-Карагайский район,
с. Улкен–Нарын,
ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
8)
Курчумский районный отдел
Курчумский район,
с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
9)
Риддерский районный отдел
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
10)
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район,
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
11)
Уланский районный отдел
Уланский район,
п. Молодежный, дом 9
8 (72338) 2-78-96
12)
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский район,
г. Шемонайха
3-микрорайон 12
8 (72332) 3-41-00
13)
Семейский городской отдел №
г. Семей,
408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14)
Семейский городской отдел № 2
г. Семей,
ул. Найманбаева, 161А
8 (7222) 52-69-29
15)
Абайский районный отдел
Абайский район,
с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
16)
Аягозский городской отдел
Аягозский район,
г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
17)
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район,
с. Бескарагай,
ул. Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
18)
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район,
с. Бородулиха,
ул. Молодежная, 25

8 (72351) 2-20-48
19.
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98-үй
8 (72347) 6-54-00
20.
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
21.
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
22.
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
6. «Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2.
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, Қ. Қойгелді көшесі, 158 «а» үй
8 (7262) 43-84-21
3.
№ 1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі, 1 «б» үй
8 (7262) 56-90-27
4.
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас ш/а, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
5.
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
6.
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
7.
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127-үй
8 (72633) 2-11-99
8.
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
9.
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215-үй
8 (72636) 2-13-52
10.
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмаилов көшесі, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
11.
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
12.
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1
8 (72634) 6-33-00
13.
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлов көшесі, 51-үй

8 (72351) 2-20-48
19)
Жарминский районный отдел
Жарминский район,
с. Калбатау,
ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
20)
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район,
г. Курчатов,
ул. Абая, 12
8 (72251) 2-21-66
21)
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район,
с. Кокпекты,
ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
22)
Урджарский районный отдел
Урджарский район,
с. Урджар,
ул. Абылайхана, 116
8 (72230) 2-19-85
6. Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
г. Тараз
пр. Абая 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2)
Таразский городской отдел
г. Тараз,
ул. К. Койгелды, № 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
3)
Отдел № 1
г. Тараз,
ул. Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
4)
Отдел № 2
г. Тараз,
мкр.Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
5)
Отдел № 3
г. Тараз
пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
6)
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер,
ул. Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
7)
Жамбылский районный отдел
с. Аса,
ул. Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
8)
Жуалынский районный отдел
с. Б. Момышулы,
ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
9)
Кордайский районный отдел
с. Кордай,
ул. Домалак анна, 215
8 (72636) 2-13-52
10)
Меркенский районный отдел
с. Мерке,
ул. Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
11)
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум,
ул. Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
12)
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас,
ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
13)
Таласский районный отдел
г. Каратау,
ул. Молдагулова, 51

8-711-43-91-316
8. «Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
2.
Қарағанды қалалық № 1 бөлімі
Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
3.
Қарағанды қалалық № 2 бөлімі
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
4.
Қарағанды қалалық № 3 бөлімі
Қарағанды қаласы, Мұқанов көшесі, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
5.
Қарағанды қалалық № 4 бөлімі
Қарағанды қаласы, Архитектурная көшесі, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
6.
Қарағанды қалалық № 5 бөлімі
Қарағанды қаласы, 21 ш/а, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
7.
Қарағанды қалалық № 6 бөлімі
Қарағанды қаласы, Серов көшесі, 73-үй
8 (7212) 93-16-94
8.
Теміртау қалалық № 1 бөлімі
Теміртау қаласы, Блюхер көшесі, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
9.
Теміртау қалалық № 2 бөлімі
Теміртау қаласы, Республика даңғылы, 128-үй
8 (7213) 99-79-96
10.
Абай аудандық № 1 бөлімі
Абай қаласы, Абай көшесі, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
11.
Абай аудандық № 2 бөлімі
Абай қаласы, Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 3-үй
8 (72153) 3-04-46
12.
Саран қалалық бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
13.
Шахтинск қаласы № 1 бөлімі
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65 Б үй
8 (72156) 5-21-25
14.
Шахтинск қаласы № 2 бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан Квартал ауылы, квартал 10/16, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
15.
Осакаров аудандық № 1 бөлімі
Осакаров ауылы, Пристационная көшесі, 12-үй
8 (72149) 4-32-62
16.
Осакаров аудандық № 2 бөлімі
Осакаров ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
17.
Сәтпаев қалалық бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
18.
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20 а үй
8 (71036) 6-83-37
19.
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1-үй, Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4-үй
8 (71031) 2-21-88
20.
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қаласы, Б. Момышұлы көшесі, 9-үй
8 (7102) 73-81-09
21.
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А.Оспанов көшесі, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
22.
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
23.
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7-үй
8 (71039) 5-27-37
24.
Бұхар жырау аудандық № 1 бөлімі
Бұхар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 37-үй
8 (72154) 2-23-73
25.
Бұхар жырау аудандық № 2 бөлімі
Бұхар жырау ауданы, Бейбітшілік көшесі, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
26.
Ақтоғай аудандық № 1 бөлімі
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10-үй
8 (71037) 2-11-05
27.
Ақтоғай аудандық № 2 бөлімі
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12-үй
8 (71038) 22-3-39
28.
Нұра аудандық бөлімі
Киевка ауылы, Сүлейменовтер көшесі, 2-үй

8-711-43-91-316
8. Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Карагандинской области»
ул. Чкалова, 7
8 (7212) 41-63-10
2)
Городской отдел № 1
ул. Ержанова, 47/3
8 (7212) 33-13-10
3)
Городской отдел № 2
Ул. Чкалова, 7
8 (7212) 41-03-92
4)
Городской отдел № 3
ул. Муканова, 5
8 (7212) 77-26-57
5)
Городской отдел № 4
ул. Архитектурная, 8
8 (7212) 45-71-01
6)
Городской отдел № 5
21 мкр., дом 6/7
8 (7212) 32-92-51
7)
Городской отдел № 6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
8)
Отдел № 1
г. Темиртау
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
9)
Отдел № 2
г. Темиртау
пр. Республики, 128
8 (7213) 99-79-96
10)
Абайский районный
отдел № 1
г. Абай
ул. Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
11)
Абайский районный
отдел № 2
г. Абай,
п. Топар,
ул. Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
12)
Отдел г. Сарань
г. Сарань
ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
13)
Отдел № 1
г. Шахтинск
г. Шахтинск
проспект А. Кунанбаева 65Б
8 (72156) 5-21-25
14)
Отдел № 2
г. Шахтинск
г. Шахтинск
п. Шахан
Квартал 10/16 д.16
8 (72156) 3-20-99
15)
Осакаровский районный отдел № 1
п. Осакаровка
ул. Пристационная, 12
8 (72149) 4-32-62
16)
Осакаровский районный отдел № 2
р-н Осакаровка
п. Молодежный
ул. Абая, 13
8 (72148) 2-22-46
17)
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев
проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
18)
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш
ул. Бокейхана, 20а
8 (71036) 6-83-37
19)
Шетский районный отдел
село Аксу–Аюлы,
ул. Жапакова, 23/1
п. Агадырь,
ул. Тәуелсіз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
20)
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган
Б. Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
21)
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район,
ул. А. Оспанова, 40
п. Атасу
8 (71030) 2-69-09
22)
Отдел г. Каражал
г. Каражал
ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
23)
Отдел г. Приозерск
г. Приозерск
ул. Балхашская, 7
8 (71039)5-27-37
24)
Бухар жырауский
районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район,
ул. Абылай хана,37
п. Ботакара
8 (72154) 2-23-73
25)
Бухар жырауский
районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район,
ул. Мира 24
8 (72138) 3-15-62
26)
Актогайский районный отдел № 1
п. Актогай,
ул. Бокейхана, 10
п. Актогай
8 (71037) 2-11-05
27)
Актогайский
районный отдел № 2
п. Сары-шаган
ул. Абая, 12
8 (71038)22-3- 39
28)
Нуринский районный отдел
п. Киевка,
ул. Сулейменовых, 2

8 (721-44) 2-11-11
29.
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау ауылы, Амангелді көшесі, 29 а үй
8 (71035) 2-13-06
30.
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
9. «Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2.
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай қаласы, Гашик көшесі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
3.
Алтынсарин аудандық бөлімі
Алтынсарин ауданы, Силантьевка ауылы, Ленин көшесі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
4.
Амангелді аудандық бөлімі
Амангелді ауданы, Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7-үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
5.
Арқалық қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
6.
Әулиекөл аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
7.
Денисов аудандық бөлімі
Денисов ауданы, Денисов ауылы, Советская көшесі, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
8.
Жангелді аудандық бөлімі
Жангелді ауданы, Торай ауылы, 8 наурыз көшесі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
9.
Жітіқара аудандық бөлімі
Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
10.
Қамысты аудандық бөлімі
Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
11.
Қарабалық аудандық бөлімі
Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавт көшесі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
12.
Қарасу аудандық бөлімі
Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомольская көшесі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
13.
Лисаковск қалалық бөлімі
Лисаковск қаласы, 4 ш/а, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
14.
Меңдіқара аудандық бөлімі
Меңдіқара ауданы, Боровское ауылы, Королев көшесі, 4 А үй
8 (71443) 22-4-60
15.
Наурызым аудандық бөлімі
Наурызым ауданы, Қараменді кенті, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5-үй
8 (71454) 21-0-53
8 (71454) 21-0-15
16.
Рудный қалалық № 1 бөлімі
Рудный қаласы, Космонавт көшесі, 12-үй
8 (71431) 49-8-02
17.
Рудный қалалық № 2 бөлімі
Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
18.
Сарыкөл аудандық бөлімі
Сарыкөл ауданы, Сарыкөл ауылы, Ленин көшесі, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
19.
Таранов аудандық бөлімі
Таранов ауданы, Таранов ауылы, Калинин көшесі, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
20.
Ұзынкөл аудандық бөлімі
Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
21.
Федоров аудандық бөлімі
Федоров ауданы, Федоров ауылы, Красноармейская көшесі, 56-үй

8 (721-44)2-11-11
29)
Улытауский районный отдел
Улытауский район
ул. Амангельды, 29а
п. Улытау
8 (71035) 2-13-06
30)
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск,
ул. Аубакирова, 21
8 (72146) 3-17-03
9. Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Костанайской области»
Костанайская область
г. Костанай
ул. Тарана, д 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2)
Костанайский городской отдел
Костанайская область
г. Костанай
ул. Гашика, д. 14
8 (7142) 26-45-51
3)
Алтынсаринский отдел
Костанайская область,
п. Силантьевка,
ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
4)
Амангельдинский отдел
Костанайская область,
с. Амангельды,
ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
5)
Аркалыкский отдел
Костанайская область,
г. Аркалык,
ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
6)
Аулиекольский отдел
Костанайская область,
с. Аулиеколь,
ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
7)
Денисовский отдел
Костанайская область,
с. Денисовка,
ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
8)
Жангельдинский отдел
Костанайская область
Жангельдинский р-он,
с. Торай,
ул. 8 марта, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
9)
Житикаринский отдел
Костанайская область
г. Житикара,
ул. Ленина, д. 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
10)
Камыстинский отдел
Костанайская область,
Камыстинский р-он,
с. Камысты,
ул. Ержанова, д. 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
11)
Карабалыкский отдел
Костанайская область
Карабалыкский р-он,
п. Карабалык,
ул. Космонавтов, д. 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
12)
Карасуский отдел
Костанайская область,
Карасуский р-он,
с. Карасу,
ул. Комсомольская, д. 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
13)
Лисаковский отдел
Костанайская область,
г. Лисаковск,
микрорайон № 4, д. 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
14)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область
Мендыкаринский р-он,
с. Боровское,
ул. Королева, д. 4А
8 (714-43)22-4-60
15)
Наурзумский отдел
Костанайская область,
Наурзумский р-он,
п. Караменды,
ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8 (714-54)21-0-53
8 (714-54)21-0-15
16)
Рудненский отдел № 1
Костанайская область,
г. Рудный,
пр. Космонавтов, д.12
8 (714-31)49-8-02
17)
Рудненский отдел № 2
Костанайская область,
г. Рудный,
ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
18)
Сарыкольский отдел
Костанайская область,
Сарыкольский р-он,
п. Сарыколь,
ул. Ленина, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
19)
Тарановский отдел
Костанайская область,
Тарановский р-он,
с. Тарановское,
ул. Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
20)
Узункольский отдел
Костанайская область,
Узункольский р-он,
с. Узынколь,
ул. Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
21)
Федоровский отдел
Костанайская область,
Федоровский р-он,
с. Федоровка,
ул. Красноармейская, 56

8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
22.
Қостанай аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Затобол кенті, Калинин көшесі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
10. «Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК
Қызылорда қаласы, Ғ. Мұратбаев көшесі, 2Е-үй
8 (7242) 23-07-16
2.
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет ауылы, Амангелді көшесі, нөмірсіз
8 (7242) 21-66-64
3.
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
4.
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла ш/а, 45-үй
8 (7242) 24-86-11
5.
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт ш/а, 1 б үй
8 (7242) 22-48-27
6.
Байқоңыр қалалық бөлімі
Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17 а үй
8 (3362) 27-54-81
7.
Арал аудандық бөлімі
Арал қаласы, Қарасақал көшесі, нөмірсіз
8 (72433) 25-0-02
8.
Қазалы аудандық бөлімі
Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, нөмірсіз
8 (72438) 26-1-27
9.
Қармақшы аудандық бөлімі
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Абай көшесі, нөмірсіз
8 (72437) 2-11-62
10.
Жалағаш аудандық бөлімі
Жалағаш ауданы, Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, нөмірсіз
8 (72431) 32-3-03
11.
Сырдария аудандық бөлімі
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, 55 «а» үй
8 (72436) 2-29-00
12.
Шиелі аудандық бөлімі
Шиелі ауданы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, нөмірсіз
8 (72432) 4-15-59
13.
Жаңақорған аудандық бөлімі
Жаңақорған ауданы, Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, нөмірсіз
8 (72435) 21-4-51
11. «Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б үй
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2.
Ақтау қалалық № 1 бөлімі
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б үй
8 (7292) 42-23-17
3.
Жаңаөзен қалалық № 2 бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен ш/а, Оқушылардың шығармашылық үйі
8 (72934) 5-03-90
4.
Мұнайлы аудандық № 3 бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
5.
Бейнеу аудандық № 4 бөлімі
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
Бейнеу ауданы Боранқұл ауылдық № 9 бөлімшесі
Боранқұл ауылы, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
6.
Маңғыстау аудандық № 5 бөлімі
Шетпе ауылы, Орталық көшесі, 5-үй, Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
7.
Қарақия аудандық № 6 бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, 15-үй
8 (72937) 22-2-10
8.
Түпқараған аудандық № 7 бөлімі
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6 д үй
8 (72938) 2-30-38
Түпқараған ауданы Ақшүкір № 10 бөлімшесі
Ақшүкір ауылы, «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек көшесі, 5-үй
8 (72938) 33-28-44
9.
Жетібай аудандық № 8 бөлімі
Жетібай ауылы, Жаңа құрылыс көшесі, 10-үй
8 (72935) 26-9-33

8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
22)
Отдел Костанайского района
Костанайская область,
Костанайский р-он,
п. Затабольск,
ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
10. Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Кызылординской области»
Кызылординская область
г. Кызылорда
ул. Г. Муратбаева, 2Е
8 (7242) 23-07-16
2)
городской отдел № 1
г. Кызылорда,
пос. Тасбогет,
ул. Амангельды, б/н
8 (7242) 21-66-64
3)
городской отдел № 2
г. Кызылорда,
ул. Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
4)
городской отдел № 3
г. Кызылорда,
мкр. Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
5)
городской отдел № 4
г. Кызылорда,
мкр. Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
6)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область
город Байконыр,
ул. Максимова № 17а
8 (3362) 27-54-81
7)
Аральский районный отдел
Кызылординская область
г. Аральск,
ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
8)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область
г. Казалинск,
ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
9)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область
кент Жосалы,
ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
10)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область
кент Жалагаш,
ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
11)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область
кент Теренозек,
ул. Амангельди, № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
12)
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область
кент Шиели,
ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
13)
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область
кент Жанакорган,
ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
11. Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Мангистауской области»
г. Актау,
15 мкр зд. 67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2)
Актауский городской отдел № 1
г. Актау,
15 мкр зд. 67 б
8 (7292) 42-23-17
3)
Жанаозенский городской отдел № 2
г. Жанаозен
микрорайон Оркен,
зд. Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
4)
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район,
село Мангистау
зд. Общественных организации
8 (7292) 46-56-83
5)
Бейнеуский районный отдел № 4
село Бейнеу
ул. Косай ата
зд. Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
Боранкулское отделение № 9
Бейнеуского района
с. Боранкул 7 аул,
зд. ГУ Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
6)
Мангистауский районный отдел № 5
село Шетпе
ул. Центральная № 15
здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
7)
Каракиянский районный отдел № 6
Село Курык
ул. Валиханова, дом № 15
8 (72937) 22-2-10
8)
Тупкараганский районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко
ул. Маяулыз, д. 6-д
8 (72938) 2-30-38
Акшукурское отделение № 10
Тупкараганского района
Село Акшукур
зд. ТОО «Жайлау»
ул. Уштерек, № 5
8 (72938)33-28-44
9)
Жетыбайский районный отдел № 8
Пос. Жетыбай
ул. Жанакурылыс,
здание № 10
8 (72935) 26-9-33

12. «Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2.
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3.
Павлодар қалалық № 1 бөлімі
Павлодар қаласы, Исинәлиев көшесі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4.
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5.
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр-Жүсіп көшесі, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
6.
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7.
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
8.
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтпаев көшесі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9.
Железинка аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
10.
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В. Чайко көшесі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11.
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесі, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
12.
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
13.
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14-үй
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
14.
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
15.
Успен аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
13. «Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
2.
Қалалық бөлімі
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 2-үй
8 (7152) 33-02-26
3.
Айыртау аудандық бөлімі
Саумалкөл ауылы, Д. Сыздықов көшесі, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
4.
Ақжар аудандық бөлімі
Талшық ауылы, Жеңіс көшесі, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
5.
Аққайың аудандық бөлімі
Смирнов ауылы, Еңбек көшесі, 11-үй
8 (71532) 2-25-86
6.
Есіл аудандық бөлімі
Явленка ауылы, Ленин көшесі, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
7.
Жамбыл аудандық бөлімі
Пресновка ауылы, Горький тұйық көшесі, 10 Г үй
8 (71544) 2-29-16
8.
Ғ. Мүсірепов аудандық бөлімі
Новоишимское ауылы, Ленин көшесі, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
9.
Қызылжар аудандық бөлімі
Бескөл ауылы, Институт көшесі, 1 А-үй
8 (71538) 2-17-46
10.
М. Жұмабаев аудандық бөлімі
Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
11.
Мамлют аудандық бөлімі
Мамлютка қаласы, С. Мұқанов көшесі, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
12.
Тайынша аудандық бөлімі
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
13.
Тимирязев аудандық бөлімі
Тимирязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 17-үй

12. Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Павлодарской области»
г. Павлодар
ул. Павлова, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2)
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар
ул. Кутузова, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3)
Павлодарский городской отдел № 1
г. Павлодар
ул. Исиналиева, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4)
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар
ул. Толстого, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз
ул. Машхур-Жусуп, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
6)
Аксуский городской отдел
г. Аксу
ул. Ленина, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7)
Актогайский районный отдел
с. Актогай
ул. Абая, 72
8 (71841) 2-21-66
8)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул
ул. Сатпаева, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9)
Железинский районный отдел
с. Железинка
ул. Торайгырова, 58
8 (71831) 2-25-86
10)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты
ул. В. Чайко, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11)
Качирский районный отдел
с. Теренколь
ул. Тургенова, 85
8 (71833) 2-24-79
12)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку
ул. Ташимова, 114
8 (71839) 2-11-07
13)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск
ул. Исы-Байзакова, 14
8 (71832)22-91-12
8 (71832)22-91-11
14)
Майский районный отдел
с. Майск
ул. Сейфуллина, 13
8 (71838) 9-21-44
15)
Успенский районный отдел
с. Успенка
ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
13. Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Северо-Казахстанской области»
ул. Ауэзова, 157
8 (7152) 33-12-57
2)
Городской отдел
ул. Конституции Казахстана, 72
8 (7152) 33-02-26
3)
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д. Сыздыкова, 4
8 (71533) 2-01-84
4)
Отдел по Акжарскому району
ул. Победы, 67
8 (71546) 2-21-08
5)
Отдел по Аккайынскому району
ул. Труда, 11
8 (71532) 2-25-86
6)
Отдел по Есильскому району
ул. Ленина, 6
8 (71543) 2-20-03
7)
Отдел по Жамбылскому району
ул. Переулок Горького, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
8)
Отдел по району
им. Г. Мусрепова
ул. Ленина, 7
8 (71535) 2-22-19
9)
Отдел по Кызылжарскому району
ул. Институтская, 1 А
8 (71538) 2-17-46
10)
Отдел по району
М. Жумабаева
ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
11)
Отдел по Мамлютскому району
ул. С. Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
12)
Отдел по Тайыншинскому району
ул. Конституции Казахстана, 208
8 (71536) 2-36-03
13)
Отдел по Тимирязевскому району
ул. Уалиханова, 17

8 (71537) 2-03-02
14.
Уәлиханов аудандық бөлімі
Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
15.
Шал ақын аудандық бөлімі
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
14. «Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2.
Шымкент қалалық № 1 бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3.
Шымкент қалалық № 2 бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 99-72-31
4.
Шымкент қалалық № 3 бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
5.
Шымкент қалалық № 4 бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
6.
Шымкент қалалық № 1 бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
7.
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, нөмірсіз
8 (72540) 2-31-18
8.
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі, нөмірсіз
8 (72548) 21-443
9.
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан көшесі, 10-үй
8 (72536) 36-456
10.
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, нөмірсіз
8 (72539) 22-757
11.
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, нөмірсіз
8 (72534) 61-343
12.
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, нөмірсіз
8 (72544) 22-616
13.
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, нөмірсіз
8 (72530) 22-670
14.
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, нөмірсіз
8 (72533) 41679
15.
Төле би аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі, нөмірсіз
8 (72547) 61-90-56
16.
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, 189-үй
8 (72538) 52-709
17.
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, нөмірсіз
8 (72531) 77-079
18.
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, нөмірсіз
8 (72546) 43-329
19.
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72537) 27-020
20.
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А. Жылқышиев көшесі, нөмірсіз
8 (72532) 31-629
21.
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі, нөмірсіз
8 (72535) 21-583
15. «Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-28
2.
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-27
3.
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
4.
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
5.
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл ш/а, 9а үй

8 (71537) 2-03-02
14)
Отдел по Уалихановскому району
ул. Уалиханова, 80
8 (71542) 2-28-11
15)
Отдел по району
Шал акына
ул. Желтоксана, 31
8 (71534) 2-73-90
14. Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по
Южно-Казахстанской области»
г. Шымкент
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2)
Городской отдел № 1
г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3)
Городской отдел № 2
г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 99-72-31
4)
Городской отдел № 3
г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Оспанова, № 61
8 (7252) 30-01-35
5)
Городской отдел № 4
г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
6)
Городской отдел № 5
г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Республика, 15
8 (7252) 56-52-84
7)
Арысский городской отдел
г. Арыс
ул. Ергөбек б/н
8 (72540) 2-31-18
8)
Байдибекский районный отдел
с. Шаян
ул. Мынбулак б/н
8 (72548) 21-443
9)
Кентауский городской отдел
г. Кентау
ул. Абылай хан, № 10
8 (72536) 36-456
10)
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт
ул. Конаев, б/н
8 (72539) 22-757
11)
Мактаральский районный отдел
г. Жетисай
ул. Жайшыбекова б/н
8 (72534) 61-343
12)
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир
проспект Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 22-616
13)
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан
ул. Кажымухан б/н
8 (72530) 22-670
14)
Туркистанский городской отдел
г. Туркестан
ул. Тылеулы мынбасы б/н
8 (72533) 41679
15)
Толебийский районный отдел
г. Ленгер
ул. Толе-би б/н
8 (72547)61-90-56
16)
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас
ул. Т. Рыскулова, 189
8 (72538) 52-709
17)
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент
ул. Кыстаубаев б/н
8 (72531) 77-079
18)
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган
ул. Кожанова б/н
8 (72546) 43-329
19)
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш
ул. Шораулы б/н
8 (72537) 27-020
20)
Абайский сельский отдел
с. Абай
ул. А. Жылкышиева б/н
8 (72532) 31-629
21)
Шардаринский районный отдел
г. Шардара
тупик Шардара б/н
8 (72535) 21-583
15. Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1)
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
2)
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
3)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
4)
отдел Алатауского района
мкр-н: Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
5)
отдел Бостандыкского района
мкр-н: Алмагуль, 9а

8 (727) 396-37-00
6.
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
7.
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
8.
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
16. «Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
2.
Алматы аудандық бөлімі
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8 (7172) 61-84-11
№ 1 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
№ 2 бөлімше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
3.
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа көшесі, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
4.
Есіл аудандық бөлімі
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл аудандық бөлімшесі
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй
8 (7172) 50-91-95
«Ұйымдарды
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында жұмыстар жүргізу құқығына
аттестаттау» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
2-қосымша
Заңды тұлғаның реквизиттері
(мекенжайы, ЖСН/БСН, телефоны және т.б.)
Қазақстан Республикасы ТЖМ
Төтенше жағдайларды және
өнеркәсіптік қауіпсіздікті
мемлекеттік бақылау комитетінің
төрағасы
_______________________ мырзаға
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстар жүргізу құқығына
аттестат алуға
ӨТІНІШ
____________________________ «Қауіпті өндірістік объектілердегі
(ұйым атауы)
өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» 2002 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 14-13-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден қоса
беріліп отырған құжаттар тізбесін қарап, ____________________________
(ұйым атауы)
өнеркәсіптің мынадай салаларында: ___________________________________
(өнеркәсіп саласын көрсету)
өнеркәсіптік қауіпсіздігі саласында жұмыстар жүргізу құқығына:
_____________________________________________________________________
(қызметтің кіші түрін көрсету)
аттестат беруіңізді сұраймын.
Қосымшалар:
Ұйымның өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы
сараптамалық қорытынды.
__________________________               ______________________
(ұйым басшысының лауазымы)               (ұйым басшысының қолы)
«Ұйымдарды өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласында жұмыстар
жүргізу құқығына аттестаттау»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткішінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

8 (727) 396-37-00
6)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
7)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
8)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
16. Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
1)
Филиал РГП «Центр обслуживания
населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2)
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
Отделение № 1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение № 2
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
Отделение № 3
пос. Железнодорожный,
ул. Актасты, д. 20
8 (7172) 94-71-80
3)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2
(в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, д.12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
4)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
«Аттестация организаций на право проведения
работ в области промышленной безопасности»
Реквизиты юридического лица (адрес, ИИН/БИН, телефон и др.)
Председателю Комитета по
государственному контролю за
чрезвычайными ситуациями и
промышленной безопасностью
МЧС Республики Казахстан
г-ну ______________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
На получение аттестата на право проведения работ
в области промышленной безопасности
___________________________ руководствуясь статьей 14-13 Закона
(наименование юридического лица)
Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной
безопасности на опасных производственных объектах» просит Вас
рассмотреть прилагаемый перечень документов и выдать
_______________________________ аттестат на право проведения
(наименование организации)
работ в области промышленной безопасности:
__________________________________________________________________
(указать подвид деятельности)
в следующих отраслях промышленности: _____________________________
(указать отрасль промышленности)
Приложения:
Экспертное заключение о соответствии организаций требованиям
промышленной безопасности.
_________________________           ________________________
(должность руководителя             (подпись руководителя
организации)                        организации)
Приложение 3
к Стандарту государственной услуги
«Аттестация организаций на право проведения
работ в области промышленной безопасности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 22 тамыздағы
№ 1068 қаулысымен
бекітілген
«Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды
қолдануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 N 378 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 7-қабат, № 701-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет), мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталықтар), www.e.gov.kz «электронды үкімет» порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» 2002 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-10-бабы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) интернет-ресурсында (электронды мекенжайы: www.emer.kz, «Рұқсат беру рәсімдері» бөлімі, «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімі);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, о которых доступно в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2012 года № 1068
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на применение технологий, технических
устройств и материалов»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 378 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на применение технологий, технических устройств и материалов» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 7 этаж, кабинет 701, через Центры обслуживания населения (далее - Центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14-10 Закона Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной безопасности на опасных производственных объектах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет–ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Министерство) (электронный адрес: www.emer.kz, раздел «разрешительные процедуры», подраздел «государственные услуги»);
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;

3) Комитеттің немесе Орталықтың үй-жайларындағы стендтерде және ақпараттық тақталарда;
4) Порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 немесе 8 (7172) 74-98-22 және 8 (7172) 74-98-20 телефондары арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) беру не уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, электрондық құжат түріндегі мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушы рұқсатты қағаз жеткізгіште алу үшін Комитетке немесе Орталыққа жүгінген жағдайда рұқсат электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен бекітіледі және оған басшы қол қояды.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күнінен бастап – он бес күнтізбелік күннен аспайды (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте Комитет мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады);
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты - жиырма минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты - жиырма минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) Комитетте демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушылардың ыңғайлылығы үшін ғимаратқа кіреберісте хат-хабарды қабылдауға арналған жәшік орнатылған. Хаттар күн сайын сағат 18.00-де алынады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) Орталықтарда құжаттарды қабылдау еңбек заңнамасына сәйкес, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап, сенбіні қоса алғанда, күн сайын белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады.
Жылжымалы орталықтар Орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты сағат құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
3) Порталда - тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:

3) в помещениях Комитета или Центра на стендах и информационных досках;
4) на Портале.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефонам call-центра 1414 или 8 (7172) 74-98-22 и 8 (7172) 74-98-20.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача разрешения на применение технологий, технических устройств, материалов (далее – разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
В случае обращения получателя государственной услуги в Комитет или Центр за получением разрешения на бумажном носителе, разрешение оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта – пятнадцать календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом Комитет представляет результат оказания государственной услуги в Центр за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - двадцать минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - двадцать минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) в Комитете ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Также для удобства получателя государственной услуги при входе в здание установлен ящик для приема корреспонденции. Выемка писем осуществляется ежедневно в 18.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) в Центрах прием документов осуществляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы Центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденным Центром графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания;
3) на Портале – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:

1) Комитеттің ғимаратында. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру жеке кіреберісі бар рұқсаттама бюросында берілетін бір реттік рұқсат қағазы арқылы жүзеге асырылады. Бір реттік рұқсат қағазы құжаттарды қабылдайтын лауазымды адамның телефон өтінімі арқылы ресімделеді. Ғимаратта құқықтық тәртіпті сақтау үшін тәулік бойы күзет бекеті, өрт автоматикасы жүйесі және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіске кіру жолы физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған;
2) мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтардың ғимаратында. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады. Ғимаратта физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған жағдайлар (күту креслолары, стендтер) қарастырылған;
3) Порталда – мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінде».
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
Комитетте немесе Орталықта:
1) Комитетте осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес технологиялардың, техникалық құрылғылардың, материалдардың қолданылу мақсаты және қолданылу саласы туралы қысқаша ақпараты бар электрондық құжат нысанындағы өтініш немесе Орталықта Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) технологиялардың, техникалық құрылғыларды және материалдардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттың сканерленген көшірмесі түріндегі сараптамалық қорытынды.
Порталда:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) технологиялардың, техникалық құрылғыларды және материалдардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттың сканерленген көшірмесі түріндегі сараптамалық қорытынды.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде болатын, жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін Комитет уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында Портал немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Қажетті құжаттарды Комитетке немесе Орталық арқылы беру кезінде құжаттар электрондық нысанда беріледі.
Қазақстан Республикасының резиденті емес заңды тұлғалары технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды қолдануға рұқсат алу үшін Комитетке:
1) технологиялардың, техникалық құрылғылардың, материалдардың қолданылу мақсаты және қолданылу саласы туралы қысқаша ақпараты бар өтінішті;
2) технологиялардың, техникалық құрылғылардың, материалдардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттың сканерленген көшірмесі түрінде сараптамалық қорытындыны ұсынады.
Технологиялардың, техникалық құрылғылардың, материалдардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды мыналарды:

1) в здании Комитета. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, осуществляющего прием документов. Для поддержания правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, систему пожарной автоматики и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями;
2) в здании Центров по месту проживания получателя государственной услуги. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла ожидания, стенды);
3) на Портале – в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предоставляют следующие документы:
в Комитете или Центре:
1) в Комитете заявление с краткой информацией о назначении технологий, технических устройств, материалов и области их применения в форме электронного документа, согласно приложению 2 к настоящему стандарту или в Центре заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра;
2) экспертное заключение о соответствии технологий, технических устройств, материалов требованиям промышленной безопасности в виде сканированной копии документа;
на Портале:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) экспертное заключение о соответствии технологий, технических устройств, материалов требованиям промышленной безопасности в виде сканированной копии документа.
Сведения документов, удостоверяющие личность, содержащиеся в государственных информационных системах Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче необходимых документов через Центр или в Комитет, документы предоставляются в электронной форме.
Юридические лица - нерезиденты Республики Казахстан для получения разрешения на применение технологий, технических устройств, материалов предоставляют в Комитет:
1) заявление с краткой информацией о назначении технологий, технических устройств, материалов и области их применения;
2) экспертное заключение о соответствии технологий, технических устройств, материалов требованиям промышленной безопасности в виде сканированной копии документа.
Экспертное заключение о соответствии технологий, технических устройств, материалов требованиям промышленной безопасности должно содержать:

1) сараптамалық қорытындының атауын;
2) сараптама жүргізу үшін негіздемені, сараптамалық ұйым туралы мәліметтерді және өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізген сарапшы-мамандар және өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына аттестаттың болуы туралы мәліметті қамтитын кіріспе бөлімді;
3) сараптамалық қорытындының күші қолданылатын сараптама объектілерінің тізбесін;
4) ұйым туралы деректерді;
5) сараптама мақсатын;
6) сараптама объектісіне байланысты сараптама кезінде қарастырылған құжаттар (жобалық, құрылымдық, пайдалану, жөндеу), сәйкестендіруге қажетті шығарылған жылы, шығарған зауыты мен елі, шифрі, нөмірі, маркасы немесе өзге ерекшелігі бар материалдардың көлемін көрсете отырып, технологиялар, техникалық құрылғылар және материалдар туралы мәліметтерді;
7) өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу кезінде қолданылған жабдықтар туралы мәліметтерді;
8) сараптама объектісіне қысқаша сипаттамасы мен мақсатын;
9) жүргізілген сараптама нәтижелерін;
10) негізделген қорытындысы, техникалық шешімдері мен іс-шаралары бойынша ұсыныстары бар қорытынды бөлімді;
11) сараптама кезінде пайдаланылған нормативтік құқықтық, техникалық және әдістемелік құжаттама тізбесін, өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша сарапшы-мамандардың білімін тексеру хаттамасының көшірмелерін, жүргізілген сынақтардың актілерін қамтитын қосымшаларды;
12) зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың өндірістік персоналға, халыққа, қоршаған ортаға әсер ету мүмкіндігі, олардың пайдалану үдерісіндегі, авария, инциденттер жағдайындағы зақымдау әсерінің деңгейі туралы мәліметтерді;
13) сараптама нәтижесінде алынған деректердің Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы нормаларға сәйкестігі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
Технологиялардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды қосымша мыналарды:
1) осы технология бойынша технологиялық үдерісті жүзеге асыру кезінде пайда болатын зиянды қауіпті өндірістік факторлар, олардың шекті мәні туралы мәліметтерді;
2) зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың шекті мәндерінің Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы нормативтік көрсеткіштерге сәйкестігі туралы мәліметтерді;
3) зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың көрсеткіштерін рұқсат етілген деңгейге дейін жеткізуді қамтамасыз ететін техникалық шаралар, олардың сенімділік деңгейі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
Техникалық құрылғылардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды қосымша мыналарды:
1) техникалық құрылғының жұмысы кезінде пайда болатын барлық зиянды және қауіпті факторлардың шекті көрсеткіштері туралы мәліметтерді;

1) наименование экспертного заключения;
2) вводную часть, включающую основание для проведения экспертизы, сведения об экспертной организации, сведения о специалистах-экспертах, проводивших экспертизу промышленной безопасности и наличии аттестата на право проведения экспертизы промышленной безопасности;
3) перечень объектов экспертизы, на которые распространяется действие экспертного заключения;
4) данные об организации;
5) цель экспертизы;
6) в зависимости от объекта экспертизы сведения о рассмотренных в процессе экспертизы документах (проектных, конструкторских, эксплуатационных, ремонтных,), технологиях, технических устройствах и материалах с указанием года выпуска, завода и страны изготовителя, шифра, номера, марки или другой индикации, необходимой для идентификации;
7) сведения об использованных оборудованиях при проведении экспертизы промышленной безопасности;
8) краткую характеристику и назначение объекта экспертизы;
9) результаты проведенной экспертизы;
10) заключительную часть с обоснованными выводами, рекомендациями по техническим решениям и мероприятиям;
11) приложения, содержащие перечень использованной при экспертизе нормативной правовой, технической и методической документации, копии протокола проверки знаний специалистов-экспертов по вопросам промышленной безопасности, актов проведенных испытаний;
12) сведения о вероятности воздействия вредных и опасных производственных факторов на производственный персонал, население, окружающую среду, степень их поражающего воздействия в процессе эксплуатации, в случае аварий, инцидентов;
13) сведения о соответствии полученных в результате экспертизы данных действующим в Республике Казахстан нормам.
Экспертное заключение о соответствии технологий требованиям промышленной безопасности дополнительно должно содержать:
1) сведения о вредных опасных производственных факторах, возникающих при осуществлении технологического процесса по данной технологии, их предельные значения;
2) сведения о соответствии предельных значений вредных и опасных производственных факторов нормативным значениям, действующим в Республике Казахстан;
3) сведения о технических мерах, обеспечивающих доведение значений вредных и опасных производственных факторов до допустимых параметров, уровень их надежности.
Экспертное заключение о соответствии технических устройств требованиям промышленной безопасности дополнительно должно содержать:
1) сведения о предельных параметрах всех вредных и опасных факторов, возникающих при работе технического устройства;

2) зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың көрсеткіштерін рұқсат етілген деңгейге дейін жеткізуді қамтамасыз ететін құрылымдық шешімдер, олардың сенімділік деңгейі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
Материалдардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды қосымша мыналарды:
1) осы материалды қолдану кезінде пайда болатын зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың шекті көрсеткіштері туралы мәліметтерді;
2) зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың көрсеткіштерін рұқсат етілген деңгейге дейін жеткізуді қамтамасыз ететін техникалық шешімдер, олардың сенімділік деңгейі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
Сараптамалық қорытынды өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізген кезден бастап үш ай бойы қолданыста болады.
Сараптамалық қорытындыға сараптамалық ұйымның басшысы қол қояды, сараптама ұйымының мөрімен бекітіледі, тігілген беттердің санын көрсете отырып тігіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілердің нысандары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылады.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залында арнайы тағандарда, сондай-ақ Орталық РМК www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы алу үшін электронды құжат нысанында сұрау толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша пошта арқылы жіберіледі не Комитеттің кеңсесіне тапсырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Портал арқылы жүгінген кезде электронды сұрау жіберу мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау автоматты түрде Комитетке жіберіледі.
14. Құжаттарды Комитет кеңсесі арқылы қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша мемлекеттік қызметті алушының өкіліне) мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіле отырып, құжатты қабылдау туралы талон беріледі.
Орталық арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша мемлекеттік қызметті алушының өкіліне) мыналарды:
1) өтінімді қабылдау нөмірі мен күнін;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын, уәкілетті өкілдің тегін, атын, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті алу үшін өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.

2) сведения о конструктивных решениях, обеспечивающих доведение значений вредных и опасных производственных факторов до допустимых параметров, уровень их надежности.
Экспертное заключение о соответствии материалов требованиям промышленной безопасности дополнительно должно содержать:
1) сведения о предельных параметрах вредных и опасных производственных факторов, возникающих при применении данного материала;
2) сведения о технических решениях, обеспечивающих доведение значений вредных и опасных производственных факторов до допустимых параметров, уровень их надежности.
Экспертное заключение действует в течение трех месяцев со дня проведения экспертизы промышленной безопасности.
Экспертное заключение подписывается руководителем и специалистами экспертной организации, заверяется печатью экспертной организации, прошивается с указанием количества сшитых страниц.
12. Формы бланков для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Министерства.
В Центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП Центр: www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через Портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, направляются по почте либо сдаются в канцелярию Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При обращении через Портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется в Комитет.
14. При приеме документов через канцелярию Комитета получателю государственной услуги (представителю получателя государственной услуги по доверенности) вручается талон о принятии документов с указанием даты получения государственной услуги.
При сдаче всех необходимых документов через Центры получателю государственной услуги (представителю получателя государственной услуги по доверенности) выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя по доверенности и их контактные телефоны.
При обращении через Портал получателю в «личный кабинет» на Портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.

8 (727) 396-37-00
6.
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
7.
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
8.
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
16. «Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
2.
Алматы аудандық бөлімі
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8 (7172) 61-84-11
№ 1 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
№ 2 бөлімше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
3.
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа көшесі, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
4.
Есіл аудандық бөлімі
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл аудандық бөлімшесі
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй
8 (7172) 50-91-95
«Технологияларды, техникалық
құрылғыларды және материалдарды
қолдануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
2-қосымша
Жеке немесе заңды тұлғаның реквизиттері
(мекенжайы, ЖСН/БСН, телефоны және т.б.)
Қазақстан Республикасы ТЖМ
Төтенше жағдайларды және
өнеркәсіптік қауіпсіздікті
мемлекеттік бақылау комитетінің
төрағасы
_______________________ мырзаға
Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды
қолдануға рұқсат беруге
ӨТІНІШ
____________________________ «Қауіпті өндірістік объектілердегі
(ұйым атауы)
өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» 2002 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 14-10-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден қоса
беріліп отырған құжаттар тізбесін қарап, ____________________________
(ұйым атауы)
мынадай: ____________________________________________________________
(технологиялардың, техникалық құрылғылардың және
материалдардың атауы)
технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға
рұқсат беруіңізді сұрайды.
Қысқаша сипаттама: __________________________________________________
(технологиялардың, техникалық құрылғылардың,
материалдардың мақсаты туралы қысқаша ақпарат және
оларды қолдану саласы)
Қосымшалар:
Технологиялардың, техникалық құрылғылардың және материалдардың
өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық
қорытынды.
__________________________    _________________________________
(ұйым басшысының лауазымы)         (ұйым басшысының қолы)
«Технологияларды,
техникалық құрылғыларды және
материалдарды қолдануға рұқсат
беру» мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткішінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

8 (727) 396-37-00
6)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
7)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
8)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
16. Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
1)
Филиал РГП «Центр обслуживания
населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2)
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
Отделение № 1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение № 2
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
Отделение № 3
пос. Железнодорожный,
ул. Актасты, д. 20
8 (7172) 94-71-80
3)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2
(в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, д.12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
4)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на применение технологий,
технических устройств и материалов»
Реквизиты физического или юридического лица
(адрес, ИИН/БИН, телефон и др.)
Председателю Комитета по
государственному контролю за
чрезвычайными ситуациями и
промышленной безопасностью
МЧС Республики Казахстан
г-ну ______________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
На выдачу разрешения на применение технологий,
технических устройств и материалов
___________________________ руководствуясь статьей 14-10 Закона
(наименование организации)
Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной
безопасности на опасных производственных объектах» просит Вас
рассмотреть прилагаемый перечень документов и выдать
_______________________________ разрешение
(наименование организации)
на применение технологий, технических устройств и материалов:
____________________________________________________________________
(наименование технологий, технических устройств, материалов)
Краткая характеристика: ____________________________________________
(указывается краткая информация о назначении технологий,
технических устройств, материалов и область их применения)
Приложения:
Экспертное заключение о соответствии технологий, технических
устройств, материалов требованиям промышленной безопасности.
___________________________           __________________________
(должность руководителя               (подпись руководителя
организации)                         организации)
Приложение 3
к Стандарту государственной услуги
«Выдача разрешений на применение технологий,
технических устройств и материалов»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 22 тамыздағы
№ 1068 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.05.2014 № 586 қаулысымен (01.09.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
«Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 N 378 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 7-қабат, № 701-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет), мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталықтар), www.e.gov.kz «электронды үкімет» порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» 2002 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-13-бабы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.emer.kz, «Рұқсат беру рәсімдері» бөлімі, «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімі);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, о которых доступно в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2012 года № 1068
Примечание РЦПИ!
Стандарт утрачивает силу постановлением Правительства РК от 30.05.2014 № 586 (вводится в действие с 01.09.2014).
Стандарт государственной услуги
«Регистрация деклараций промышленной безопасности»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 378 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация деклараций промышленной безопасности» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 7 этаж, кабинет 701, через центры обслуживания населения (далее - Центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, через портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 11-1 Закона Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной безопасности на опасных производственных объектах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет–ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Министерство) (электронный адрес: www.emer.kz, раздел «Разрешительные процедуры», подраздел «Государственные услуги»);
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;

3) Комитеттің немесе Орталықтың үй-жайларындағы стендтерде және ақпараттық тақталарда;
4) Порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 немесе 8 (7172) 74-98-22 және 8 (7172) 74-98-20 телефондары арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясының (бұдан әрі – декларация) тіркеу шифрін беру не уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған, электрондық құжат түріндегі мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін Комитетке немесе Орталыққа жүгінген жағдайда, нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен бекітіледі және оған басшы қол қояды.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күнінен бастап – он бес күнтізбелік күннен аспайды (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте Комитет мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады);
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты - жиырма минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты - жиырма минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) Комитетте демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушылардың ыңғайлылығы үшін ғимаратқа кіреберісте хат-хабарды қабылдауға арналған жәшік орнатылған. Хаттар күн сайын сағат 18.00-де алынады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) Орталықтарда құжаттарды қабылдау еңбек заңнамасына сәйкес, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап, сенбіні қоса алғанда, күн сайын белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады.
Жылжымалы орталықтар Орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты сағат құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз «электронды» кезегі тәртібімен жүзеге асырылады.
3) Порталда - тәулік бойы.

3) в помещениях Комитета или Центра на стендах и информационных досках;
4) на Портале.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра 1414 или 8 (7172) 74-98-22 и 8 (7172) 74-98-20.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является присвоение регистрационного шифра декларации промышленной безопасности (далее – декларация) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
В случае обращения получателя государственной услуги в Комитет или Центр за получением результата государственной услуги на бумажном носителе, результат оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта – пятнадцать календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом Комитет представляет результат оказания государственной услуги в центр за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - двадцать минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - двадцать минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) в Комитете ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Также для удобства получателя государственной услуги при входе в здание установлен ящик для приема корреспонденции. Выемка писем осуществляется ежедневно в 18.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) в Центрах прием документов осуществляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы Центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденным Центром графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания;
3) на Портале – круглосуточно.

10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:
1) Комитеттің ғимаратында. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру жеке кіреберісі бар рұқсаттама бюросында берілетін бір реттік рұқсат қағазы арқылы жүзеге асырылады. Бір реттік рұқсат қағазы құжаттарды қабылдайтын лауазымды адамның телефон өтінімі арқылы ресімделеді. Ғимаратта құқықтық тәртіпті сақтау үшін тәулік бойы күзет бекеті, өрт автоматикасы жүйесі және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіске кіру жолы физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған;
2) мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтардың ғимаратында. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады. Ғимаратта физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған жағдайлар (күту креслолары, стендтер) қарастырылған;
3) Порталда – мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінде».
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
Комитетте немесе Орталықта:
1) Комитетте осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында өтініш немесе Орталықта Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында өтініш;
2) электрондық құжат түрінде өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясын;
3) сканерленген көшірмесі түріндегі сараптамалық қорытынды құжатты.
Порталда:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясын мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат түрінде;
3) сканерленген көшірмесі түріндегі сараптамалық қорытынды құжатты.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде болатын, жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін Комитет уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында Портал немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Комитетке немесе Орталық арқылы қажетті құжаттарды беру кезінде құжаттар электрондық түрде беріледі.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясы мыналарды:
1) қауіпті заттардың тізбесін (соның ішінде туынды) және олардың сипаттамаларын;
2) қауіпті өндірістік факторларда (әрбір фактор жеке-жеке; өзге факторлармен; қоршаған ортамен өзара іс-қимылда);
3) қауіпті өндірістік факторларды орналастыру туралы технологиялық мәліметтерді;
4) қауіп пен тәуекелді талдауды;
5) қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша техникалық шешімдерді;

10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании Комитета. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, осуществляющего прием документов. Для поддержания правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, систему пожарной автоматики и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями;
2) в здании Центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла ожидания, стенды);
3) на Портале – в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предоставляют следующие документы:
в Комитете или Центре:
1) в Комитете заявление в форме электронного документа, согласно приложению 2 к настоящему стандарту или в Центре заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра;
2) декларацию промышленной безопасности в виде электронного документа;
3) экспертное заключение в виде сканированной копии документа;
на Портале:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) декларацию промышленной безопасности в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
3) экспертное заключение в виде сканированной копии документа.
Сведения документов, удостоверяющие личность, содержащиеся в государственных информационных системах Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче необходимых документов через Центр или в Комитет, документы предоставляются в электронной форме.
Декларация промышленной безопасности должна содержать:
1) перечень опасных веществ (в том числе производных) и их характеристики;
2) опасные производственные факторы (каждый фактор по отдельности; во взаимодействии с другими факторами; во взаимодействии с окружающей средой);
3) технологические данные о распределении опасных производственных факторов;
4) анализ опасности и риска;
5) технические решения по обеспечению безопасности;

6) авариялық жағдайлардың пайда болу шарттарын талдауды;
7) авариялық жағдайларда персоналды әрекет етуге даярлауды;
8) авариялардың пайда болу мен дамуының мүмкін болатын көріністерін;
9) аварияны жою жоспарын (авария, төтенше жағдайлар туралы хабарлау жүйесі; зардап шеккендерге көмек көрсету бойынша медициналық қамтамасыз ету) қамтуы тиіс.
Сараптамалық қорытынды мыналарды:
1) сараптамалық қорытындының атауын;
2) сараптама жүргізу үшін негіздемені, сараптамалық ұйым туралы мәліметтерді, өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына аттестаттың болуы және мамандар туралы мәліметті қамтитын кіріспе бөлімді;
3) сараптамалық қорытындының күші қолданылатын сараптама объектілерінің тізбесін;
4) ұйым туралы деректерді;
5) сараптама мақсатын;
6) сараптама объектісіне байланысты сараптама кезінде қарастырылған құжаттар (жобалық, құрылымдық, пайдалану, жөндеу, өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациялары), технологиялар, техникалық құрылғылар және сәйкестендіруге қажетті шифрі, нөмірі, маркасы немесе өзге ерекшелігі бар материалдардың көлемін көрсете отырып, материалдар туралы мәліметтерді;
7) сараптама объектісіне қысқаша сипаттамасы мен мақсатын;
8) жүргізілген сараптама нәтижелерін;
9) негізделген қорытындысы, техникалық шешімдері мен іс-шаралары бойынша ұсыныстары бар қорытынды бөлімді;
10) сараптама кезінде пайдаланылған нормативтік құқықтық, техникалық және әдістемелік құжаттама тізімін, сынақтардың актілерін қамтитын қосымшаларды;
11) сараптама объектісін өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкес келтіру бойынша келісілген және бекітілген ұйымдастырушылық-техникалық іс-шараларды;
12) декларацияда ұсынылған ақпараттың толықтығы мен дұрыстығы, өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтерді;
13) декларацияда ұсынылған, қауіпті өндірістік объектідегі авариялардың, инциденттердің қаупін талдау нәтижелерінің негізділігі туралы мәліметтерді;
14) өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарын қамтамасыз ету бойынша әзірленген және/немесе жүзеге асырылған шаралардың жеткіліктілігі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
Сараптамалық қорытынды өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізген күннен бастап үш ай бойы қолданыста болады.
Сараптамалық қорытындыға сараптамалық ұйымның басшысы қол қояды, сараптама ұйымының мөрімен бекітіледі, тігілген беттердің санын көрсете отырып тігіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланктердің нысандары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылады.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залында арнайы тағандарда, сондай-ақ Орталық РМК www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы алу үшін электронды құжат нысанында сұрау толтырылады.

6) анализ условий возникновения аварийных ситуаций;
7) подготовку персонала к действиям в аварийных ситуациях;
8) схему вероятных сценариев возникновения и развития аварий;
9) план ликвидации аварий (систему оповещения аварий, чрезвычайных ситуаций; медицинское обеспечение по оказанию помощи пострадавшим).
Экспертное заключение должно содержать:
1) наименование экспертного заключения;
2) вводную часть, включающую основание для проведения экспертизы, сведения об экспертной организации, сведения о специалистах и наличии аттестата на право проведения экспертизы промышленной безопасности;
3) перечень объектов экспертизы, на которые распространяется действие экспертного заключения;
4) данные об организации;
5) цель экспертизы;
6) в зависимости от объекта экспертизы сведения о рассмотренных в процессе экспертизы документах (проектных, конструкторских, эксплуатационных, ремонтных, декларациях промышленной безопасности), технологиях, технических устройствах и материалах с указанием объема материалов, имеющих шифр, номер, марку или другую индикацию, необходимую для идентификации;
7) краткую характеристику и назначение объекта экспертизы;
8) результаты проведенной экспертизы;
9) заключительную часть с обоснованными выводами, рекомендациями по техническим решениям и мероприятиям;
10) приложения, содержащие перечень использованной при экспертизе нормативной правовой, технической и методической документации, актов испытаний;
11) согласованные и утвержденные организационно-технические мероприятия по приведению объекта экспертизы в соответствие с требованиями промышленной безопасности;
12) сведения о соответствии полноты и достоверности информации, представленной в декларации, требованиям промышленной безопасности;
13) сведения об обоснованности результатов анализа риска аварий, инцидентов на опасном производственном объекте, изложенных в декларации;
14) сведения о достаточности разработанных и/или реализованных мер по обеспечению требований промышленной безопасности.
Экспертное заключение действует в течение трех месяцев со дня проведения экспертизы промышленной безопасности.
Экспертное заключение подписывается руководителем экспертной организации, заверяется печатью экспертной организации, прошивается с указанием количества сшитых страниц.
12. Формы бланков для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Министерства.
В Центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП Центр: www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через Портал заполняется запрос в форме электронного документа.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 22 тамыздағы
№ 1068 қаулысымен
бекітілген
«Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау
жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 N 378 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 6-қабат мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті (бұдан әрі – Комитет) немесе баламалы негізде мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Өрт қауіпсіздігі туралы» 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 25-2-бабының және «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.emer.kz интернет-ресурсында («Рұқсат беру рәсімдері» бөлімі, «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімі);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, о которых доступно в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2012 года № 1068
Стандарт государственной услуги
«Аккредитация организаций по независимой оценке рисков в
области пожарной безопасности»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 378 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аккредитация организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенный по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 6 этаж, или на альтернативной основе через Центры обслуживания населения (далее – Центр) указанные в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 25-2 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года «О пожарной безопасности» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство) www.emer.kz раздел «Разрешительные процедуры», подраздел «Государственные услуги»);
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;

3) Комитет пен Орталықтың үй-жайларында орналастырылған стенділер мен ақпараттық тақталарда;
4) Порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 немесе 8 (7172) 74-96-59 телефондары арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Комитеттің уәкілетті адамының электронды цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу аттестаты не мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушы қағаз тасығышта аттестат алу үшін Комитетке жүгінген жағдайда аттестат электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен расталады және оған Комитеттің басшысы қол қояды.
6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы Комитетке, Орталыққа немесе Порталға жүгінген сәттен бастап – он бес жұмыс күні (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте Комитет мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады);
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – жиырма минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – жиырма минут;
4) мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ұсыну мерзімі – хаттамалық шешім шығарған сәттен бастап бес жұмыс күні.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) Комитетте: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) Орталықтарда құжаттарды қабылдау еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда күн сайын белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Жылжымалы орталықтар Орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты сағат құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
3) Порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:
1) Комитеттің ғимаратында. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру жеке кіреберісі бар рұқсаттама бюросында берілетін бір реттік рұқсат қағазы арқылы жүзеге асырылады. Бір реттік рұқсат қағазы құжаттарды қабылдайтын лауазымды адамның телефон арқылы берген өтінімі арқылы ресімделеді. Ғимаратта құқықтық тәртіпті сақтау үшін тәулік бойы күзет бекеті, өрт автоматикасы жүйесі және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіске кіру жолы физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.

3) на стендах и информационных досках, расположенных в помещениях Комитета и Центра;
4) на Портале.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефонам call-центра 1414 или 8 (7172) 74-96-59.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является аттестат аккредитации по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Комитета.
В случае обращения получателя государственной услуги в Комитет за получением аттестата на бумажном носителе, аттестат оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем Комитета.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения получателя государственной услуги в Комитет, Центр или на Портал – пятнадцать рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом Комитет представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - двадцать минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - двадцать минут;
4) срок предоставления мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги - пять рабочих дней с момента вынесения протокольного решения.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) в Центрах прием документов осуществляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы Центра с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденным Центром графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) на Портале – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании Комитета. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, осуществляющего прием документов. Для поддержания правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, систему пожарной автоматики и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями;

2) мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтардың ғимаратында. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады. Ғимаратта физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған жағдайлар (күту креслолары, стенділер) қарастырылған;
3) Порталда – мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінде».
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
Комитет пен Орталыққа:
1) Комитетте осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш немесе Орталыққа Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) үй-жай туралы, меншік құқығымен немесе өзге заңды негізде ұйымға тиесілі жабдық туралы электрондық құжат нысанында өтініш иесі жасаған мәліметтер нысаны;
3) ұйым мамандарының білімі туралы, мемлекеттік және (немесе) мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтердегі жұмыс өтілі, сондай-ақ олардың арнайы курстан өтуі туралы құжаттардың электрондық көшірмелері.
Мәліметтер мен құжаттарды Орталық немесе Комитет арқылы берген кезде мәліметтер мен құжаттар электрондық нысанда ұсынылады.
Порталға:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) үй-жай туралы, меншік құқығымен немесе өзге заңды негізде ұйымға тиесілі жабдық туралы электрондық құжат нысанында өтініш иесі жасаған мәліметтер нысаны;
4) ұйым мамандарының білімі туралы, мемлекеттік және (немесе) мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтердегі жұмыс стажы, сондай-ақ олардың арнайы курстан өтуі туралы құжаттардың электрондық көшірмелері.
Жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін, мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктерді Комитет Портал немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілердің нысандары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылады.
Орталықтарда бланкілердің нысандарын Орталықтың қызметкерлері ұсынады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық құжат нысанында сұрау толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитеттің кеңсесіне тапсырылады не пошта арқылы жіберіледі.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық сұрау жіберу мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау автоматты түрде Комитетке жіберіледі.

2) в здании Центров по месту проживания получателя государственной услуги. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла ожидания, стенды);
3) на Портале – в личном кабинете получателя государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предоставляют следующие документы:
в Комитет и Центр:
1) в Комитете заявление в форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящему стандарту или в Центре заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра;
2) форму сведений, содержащую информацию о помещении, об оборудовании, принадлежащем организации на праве собственности или ином законном основании, составленную заявителем в форме электронного документа;
3) электронные копии документов специалистов организации об образовании, о стаже работы в государственной и (или) негосударственной противопожарных службах, а также прохождении ими специального курса обучения.
При подаче сведений и документов через Центр или в Комитет сведения и документы предоставляются в электронной форме;
на Портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
2) свидетельство о государственной регистрации юридического лица;
3) форму сведений, содержащую информацию о помещении, об оборудовании, принадлежащем организации на праве собственности или ином законном основании, составленную заявителем в форме электронного документа;
5) электронные копии документов специалистов организации об образовании, о стаже работы в государственной и (или) негосударственной противопожарных службах, а также прохождении ими специального курса обучения.
Сведения документов, удостоверяющие личность, свидетельства о государственной регистрации юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
12. Формы бланков для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Министерства.
В Центрах формы бланков, предоставляются работниками Центра.
Для получения государственной услуги через Портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются либо направляются по почте в канцелярию Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего Стандарта.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При обращении через портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется в Комитет.

14. Құжаттарды Комитетке тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға немесе мемлекеттік қызметті алушының сенімхат бойынша өкіліне мыналар:
1) қабылдаған күні;
2) өтінішті қабылдаған адамның телефон нөмірі;
3) өтінішті қабылдаған адамның қолы;
4) мемлекеттік қызметті ұсыну күні қойылған өтініштің көшірмесі беріледі.
Барлық қажетті құжаттарды Орталықтар арқылы тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға (мемлекеттік қызметті алушының сенімхат бойынша өкіліне) мыналарды:
1) өтінімді қабылдау нөмірі мен күнін;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын, сенімхат бойынша уәкілетті өкілдің тегін, атын, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті алу үшін өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға былайша жеткізіледі:
Комитет өтініште көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді немесе осы Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен жағдайда (мемлекеттік қызметті алушының өкілі сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушы қол қойған, Комитетте тиісті құжаттарды алу құқығына сенімхаттың түпнұсқасын көрсетеді) мемлекеттік қызметті алушының қолына беріледі.
Орталықта мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді қолма-қол (мемлекеттік қызметті алушының немесе сенімхат бойынша өкілінің жеке келуі) орталық қызметкері қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызмет нәтижесі үшін жүгінбеген жағдайда Орталық оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды Комитетке жібереді.
Порталда – мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне».
16. Комитет мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген барлық қажетті құжаттарды ұсынбауы мемлекеттік қызметті алушы хабарлама алған сәттен бастап оларды ұсынған сәтке дейін өтінішті қарауды тоқтата тұруға әкеп соғады.
Мемлекеттік қызметті алушы толық емес мәліметтерді ұсынған, сондай-ақ ұйым штатында өрт қауіпсіздігі саласында жоғары білімі бар немесе өзге жоғары білімі және мемлекеттік және (немесе) мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерде кемінде бес жыл жұмыс стажы бар, арнайы оқыту курстарынан өткен үш маманнан кем болған жағдайларда Комитет мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға жеткіліксіз құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Егер мынадай жағдайларда:

14. После сдачи документов в Комитет получателю государственной услуги, либо представителю получателя государственной услуги по доверенности выдается копия заявления с проставлением:
1) даты принятия;
2) номера телефона лица, принявшего заявление;
3) подписи лица, принявшего заявление;
4) даты предоставления государственной услуги.
При сдаче всех необходимых документов через Центры получателю государственной услуги (представителю получателя государственной услуги по доверенности) выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя по доверенности и их контактные телефоны.
При обращении через Портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги доставляется:
отправляется Комитетом по почте на адрес, указанный в заявлении, либо выдается нарочно получателю государственной услуги (представителю получателя государственной услуги) в канцелярии Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего Стандарта, по предъявлению документа, удостоверяющего личность (представитель получателя государственной услуги также предъявляет оригинал доверенности на право получения соответствующих документов в Комитете, подписанный получателем государственной услуги);
в Центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется нарочно (личное посещение получателя государственной услуги либо представителя по доверенности) работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в Комитет;
на Портале - в «личный кабинет» получателя государственной услуги.
16. Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги проверяет полноту представленных документов.
Непредставление получателем государственной услуги всех требуемых документов, предусмотренных в пункте 11 настоящего стандарта, влечет приостановление рассмотрения заявки с момента уведомления получателя государственной услуги до момента их представления.
Комитет отказывает в предоставлении государственной услуги в случаях предоставления получателем государственной услуги неполных сведений, а также наличия в штате организации менее трех специалистов с высшим образованием в области пожарной безопасности либо иным высшим образованием и стажем работы в государственной и (или) негосударственной противопожарных службах не менее пяти лет, прошедших специальные курсы обучения.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта. При отказе в приеме документов работником Центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Запрос получателя государственной услуги на получение государственной услуги в электронном формате не принимается, если:

1) сұралған электрондық ақпараттық ресурсқа қатысты қол жеткізу шектеулі болса және өтінім жіберген адамның сұралған электрондық ақпараттық ресурсқа қол жеткізу құқығы болмаса;
2) Комитетте сұралған электрондық ақпараттық ресурс болмаса және ол өтінім кімге қатысты екенін білмесе;
3) өтінімнің мәнін нақтылау кезінде сұрау салып отырған адам нақты қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтінгенін анықтау мүмкін болмаса, мемлекеттік қызметті алушының электрондық форматта мемлекеттік қызметті алуға өтінімі қабылданбайды.
Порталда мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушы электрондық құжат нысанында «жеке кабинетінде» алады.
Егер Комитет белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға оң жауап немесе дәлелді бас тарту бермеген жағдайда, онда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өткен күннен бастап аккредиттеу аттестаты берілді деп есептеледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышты орындауда заңдылықты, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшісінің ар-намыс кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағым дайындауға көмек көрсетуді осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитет кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты порталдың call-орталық ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны (1414) арқылы немесе www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алуға болады.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 5-қабат, 511-кабинет, тел.: 8 (7172) 60-21-33 мекенжайына Министрліктің басшылығына жіберіледі. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

1) в отношении запрашиваемого электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;
2) Комитет не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении находится запрос;
3) при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо.
На Портале мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.
В случае, если Комитет в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги положительный ответ либо мотивированный отказ, то с даты истечения срока оказания государственной услуги, аттестат аккредитации считается выданным.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственного служащего Республики Казахстан и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателю государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающего данную государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействие) уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы осуществляется работником канцелярии Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра портала (1414) либо по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе www.con.gov.kz.
21. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги жалоба направляется руководству Министерства по адресу: 01000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 5 этаж, кабинет 511, тел: 8 (7172) 60-21-33. График работы: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.

22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген Комитеттің жұмыс кестесіне сәйкес осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі. Орталық қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының немесе Орталық РМК басшысының атына беріледі.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
24. Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолма-қол жұмыс күндері осы стандарттың 1 және 21-тармақтарында көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитет пен Министрліктің кеңселері арқылы қабылданады.
Шағым құзыретіне шағымда қойылған мәселелерді шешу кіретін лауазымды адамға жолданады.
Шағымда мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, шағымды беру күні және шағымды берген мемлекеттік қызметті алушының қолы көрсетіледі.
Шағым беру кезінде әрекетіне немесе әрекетсіздігіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, жүгіну себептері мен талаптар көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым осы стандарттың 1 және 21-тармақтарында көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитеттің немесе Министрліктің кеңселерінде тіркеледі. Шағымды берген мемлекеттік қызметті алушыға күні мен уақытын, шағымға жауап алу мерзімі мен орнын, сондай-ақ шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, талон не шағымның көшірмесін беру шағымды қабылдағанның дәлелі болып табылады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты Комитет пен Министрліктің кеңселерінің лауазымды адамдарынан алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қару тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Орталықта қолма-қол сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымды қабылдаудың дәлелі оны Орталық кеңсесінде немесе Орталық РМК-да тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қабылдаған адам оның шағымын қабылдағаны туралы дәлел ретінде талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректерін көрсете отырып шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Порталда электрондық өтінішті жібергеннен кейін мемлекеттік қызметті алушының порталы арқылы «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол мемлекеттік органда өтінішті өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.

22. В случаях некорректного обслуживания, жалоба подается на имя председателя Комитета в соответствии с графиком работы Комитета, указанным в пункте 9 настоящего стандарта, по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта. В случае некорректного обслуживания работником центра, жалоба подается на имя руководителя центра либо руководителя РГП Центр.
23. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно в рабочие дни через канцелярии Комитета и Министерства по адресам, указанным в пунктах 1 и 21 настоящего стандарта.
Жалоба адресуется должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество, почтовый адрес получателя государственной услуги, дата подачи жалобы и подпись получателя государственной услуги, подавшего жалобу.
При подаче жалобы указываются должность, фамилия и инициалы должностного лица, чьи действия или бездействие обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцеляриях Комитета или Министерства по адресам, указанным в пунктах 1 и 21 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона либо копии жалобы с указанием даты и времени подачи жалобы, срока и места получения ответа на жалобу, а также фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у должностных лиц канцелярии Комитета и Министерства.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
В Центре подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии Центра или РГП Центр.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
На портале после отправки электронного обращения через портал получателя государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

26. Аккредиттеу аттестаты жоғалған немесе бүлінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы Комитеттен аккредиттеу аттестатының телнұсқасын алуға құқылы. Телнұсқаны Комитет өтінішті, аккредиттеу аттестатының жоғалу немесе бүліну фактісін растайтын құжаттарды, сондай-ақ осы стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттарды берген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде береді.
Басқа да пайдалы ақпаратты мына мекенжай бойынша алуға болады: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 609-кабинет, тел. 8 (7172) 74-96-59, сондай-ақ «Орталық» РМК-да: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй, телефоны: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
«Өрт қауіпсіздігі
саласындағы қатерлерді
тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды
аккредиттеу» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Р/с
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1. «Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а үй
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2.
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3.
Красный Яр ауылы аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
4.
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5.
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6.
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7.
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8.
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18 б үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9.
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
10.
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
11.
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
12.
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2а үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13.
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс көшесі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
14.
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй

26. В случае утери или порчи аттестата аккредитации получатель государственной услуги вправе получить в Комитете дубликат аттестата аккредитации. Дубликат выдается Комитетом в течении десяти рабочих дней со дня подачи заявления, документов, подтверждающих факт утери или порчи аттестата аккредитации, а также документов, предусмотренных в пункте 11 настоящего стандарта.
Другую полезную информацию можно получить по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, кабинет 609, тел. 8 (7172) 74-96-59, а также в РГП «Центр»: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Аккредитация организаций по независимой
оценке рисков в области пожарной безопасности»
Список центров обслуживания населения
п/п
Наименование Центров
(филиалы, отделы,
отделении)
Адрес месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
1. Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
ул. Ауэзова 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау
ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3)
Районный отдел
с. Красный Яр
г. Кокшетау,
с. Красный Яр
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
4)
Аккольский районный отдел
Аккольский район,
г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район,
п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6)
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район,
г. Атбасар,
ул. Валиханова, д. 11, оф.
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7)
Астраханский районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка,
ул. Аль-Фараби, д.44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8)
Буландынский районный отдел
Буландынский район,
г. Макинск,
ул. Сейфуллина, д. 18б, оф.
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район,
г. Щучинск,
ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район,
с. Егиндыколь,
ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
11)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау,
ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
12)
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район,
г. Степняк,
ул. Сыздыкова, д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13)
Есильский районный отдел
Есильский район,
г. Есиль,
ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
14)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район,
г. Державинск,
ул. Габдуллина, д. 104

8 (727) 396-37-00
6.
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
7.
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
8.
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
16. «Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
2.
Алматы аудандық бөлімі
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8 (7172) 61-84-11
№ 1 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
№ 2 бөлімше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
3.
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа көшесі, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
4.
Есіл аудандық бөлімі
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл аудандық бөлімшесі
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй
8 (7172) 50-91-95
«Өрт қауіпсіздігі
саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау
жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу»
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы ТЖМ
Өртке қарсы қызмет комитетінің
төрағасы
______________________ мырзаға
Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау
жөніндегі аккредиттеу аттестатын алуға
ӨТІНІШ
__________________________ «Өрт қауіпсіздігі туралы» 1996 жылғы
(ұйым атауы)
22 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 25-2-бабын басшылыққа
ала отырып, Сізден қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарап,
________________________________________ өрт қауіпсіздігі саласындағы
(ұйым атауы)
қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі аккредиттеу аттестатын
беруіңізді сұраймын.
Қосымшалар:
1) нотариалды куәландырылған ұйым жарғысының көшірмесі;
2) ұйымды заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы
куәліктің көшірмесі;
3) ұйым мамандарының білімі туралы, мемлекеттік және (немесе)
мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтердегі жұмыс стажы, сондай-ақ
олардың арнайы оқыту курстарынан өткені туралы құжаттарының
нотариалды куәландырылған көшірмелері;
4) ұйымға меншік құқығымен немесе өзге де заңды негізде тиесілі
үй-жай, жабдық туралы мәліметтер.
__________________________        _____________________________
(ұйым басшысының лауазымы)            (ұйым басшысының қолы)
«Өрт қауіпсіздігі
саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау
жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

8 (727) 396-37-00
6)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
7)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
8)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
16. Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
1)
Филиал РГП «Центр обслуживания
населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
2)
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
Отделение № 1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение № 2
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
Отделение № 3
пос. Железнодорожный,
ул. Актасты, д. 20
8 (7172) 94-71-80
3)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2
(в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, д.12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
4)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
«Аккредитация организаций по независимой
оценке рисков в области пожарной безопасности»
Председателю Комитета
противопожарной службы МЧС
Республики Казахстан
г-ну _________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
На получение аттестата аккредитации по независимой оценке
рисков в области пожарной безопасности
_______________________________ руководствуясь статьей 25-2
(наименование организации)
Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года «О пожарной
безопасности» просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов
и выдать _______________________________ аттестат аккредитации по
независимой          (наименование организации)
оценке рисков в области пожарной безопасности.
Приложения:
1) нотариально засвидетельствованная копия устава организации;
2) копия свидетельства о государственной регистрации организации в качестве юридического лица;
3) нотариально засвидетельствованные копии документов специалистов организации об образовании, о стаже работы в государственной и (или) негосударственной противопожарных службах, а также прохождении ими специального курса обучения;
4) сведения о помещении, об оборудовании, принадлежащим организации на праве собственности или ином законном основании.
__________________________        ___________________________
(должность руководителя             (подпись руководителя
организации)                        организации)
Приложение 3
к Стандарту государственной услуги
«Аккредитация организаций по независимой
оценке рисков в области пожарной безопасности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжат тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 22 тамыздағы
№ 1068 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын
отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен
өрт сөндіру құралдарына қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 N 378 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорт өндірісінің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 6-қабат, № 612 кабинет мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті (бұдан әрі – Комитет) немесе баламалы негізде мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 16 қаулысымен бекітілген «Объектілерді қорғауға арналған өрт техникасының қауіпсіздігіне қойылатын талаптар» техникалық регламентінің 286-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.emer.kz, «Рұқсат беру рәсімдері» бөлімі, «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімі);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, о которых доступно в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2012 года № 1068
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключения на пожарную технику и средства пожаротушения
отечественного и импортного производства, реализуемые на
территории Республики Казахстан»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 378 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача заключения на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 6 этаж, кабинет № 612 или на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – Центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 286 Технического регламента «Требования к безопасности пожарной техники для защиты объектов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2009 года № 16.
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство) (электронный адрес: www.emer.kz, раздел «Разрешительные процедуры», подраздел «Государственные услуги»);
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;

3) Комитет пен Орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 немесе 8 (7172) 74-97-09 телефондары арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және импорттық өндірістің өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына (бұдан әрі – өрт-техникалық өнім) қағаз тасығышта берілетін қорытынды немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы Комитетке немесе Орталыққа жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері – күнтізбелік он бес күн (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте Комитет мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады);
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – жиырма минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – жиырма минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Комитеттің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда күн сайын белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Жылжымалы орталықтар Орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты сағат құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:
1) Комитеттің ғимаратында. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру жеке кіреберісі бар рұқсаттама бюросында берілетін бір реттік рұқсат қағазы арқылы жүзеге асырылады. Бір реттік рұқсат қағазы құжаттарды қабылдайтын лауазымды адамның телефонмен берген өтінімі арқылы ресімделеді. Ғимаратта құқықтық тәртіпті сақтау үшін тәулік бойы күзет бекеті, өрт автоматикасы жүйесі және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіске кіру жолы физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
2) мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтардың ғимаратында. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады. Ғимаратта физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған жағдайлар (күту креслолары, стенділер) қарастырылған.

3) на стендах, расположенных в помещениях Комитета и Центров.
Информацию о государственной услуге можно получить также по телефону саll–центра 1414 или 8 (7172) 74-97-09.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является заключение, выдаваемое на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан (далее – пожарно-техническая продукция), на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в Комитет или Центр – пятнадцать календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом Комитет представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – двадцать минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов – двадцать минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденным Центром графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании Комитета. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, осуществляющего прием документов. Для поддержания правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, систему пожарной автоматики и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями;
2) в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла ожидания, стенды).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке және заңды тұлғаның атауын, пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсете отырып, өрт-техникалық мақсаттағы өнімді қолдануға қорытынды беру туралы өтініш. Өтінішке мемлекеттік қызметті алушы қол қояды;
2) Қазақстан Республикасының аумағында қолдану үшін рұқсат етілген мемлекеттік, мемлекетаралық, халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкес жүргізілген өрт-техникалық өнімнің зертханалық сынақтары нәтижелерінің (хаттамаларының) түпнұсқалары немесе түпнұсқалардың нотариалды куәландырылған көшірмелері;
3) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және мемлекеттік қызметті алушының өкілі жүгінген жағдайда – өкілдікке өкілін куәландыратын құжат.
Жеке басын куәландыратын құжаттардың, мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын өкілеттікке өкілдікті куәландыратын (нотариалды куәландырылған жағдайда) мәліметтерді Комитет Портал немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
12. Өтініш еркін нысанда жазылады. Бланкілер толтыру көзделмеген.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитет кеңсесіне тапсырылады не пошта арқылы жіберіледі.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
14. Құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға не мемлекеттік қызметті алушының сенімхат бойынша уәкілеттілік берілген өкіліне мыналар:
1) қабылдаған күні;
2) өтінішті қабылдаған адамның телефон нөмірі;
3) өтінішті қабылдаған адамның қолы;
4) мемлекеттік қызметті ұсыну күні қойылған өтініштің көшірмесі беріледі.
Орталықтар арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға (мемлекеттік қызметті алушының сенімхат бойынша өкіліне) мыналарды:
1) өтінімді қабылдау нөмірі мен күнін;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын, уәкілетті өкілдің тегін, атын, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляют следующие документы:
1) заявление о выдаче заключения на применение пожарно-технической продукции с указанием наименования физического или юридического лица, почтового адреса, исходящего номера и даты. Заявление подписывается получателем государственной услуги;
2) оригиналы или нотариально заверенные копии оригиналов результатов (протоколов) лабораторных испытаний пожарно-технической продукции, проведенных в соответствии с требованиями государственных, межгосударственных, международных стандартов, разрешенных для применения на территории Республики Казахстан;
3) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя; получателя государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющие личность, удостоверяющего полномочия на представительство (в случае нотариально засвидетельствованного), содержащиеся в государственных информационных системах Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
12. Заявление пишется в произвольной форме. Заполнение бланков не предусмотрено.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются либо направляются по почте в канцелярию Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. После сдачи документов получателю государственной услуги, либо уполномоченному по доверенности представителю получателя государственной услуги выдается копия заявления с проставлением:
1) даты принятия;
2) номера телефона лица, принявшего заявление;
3) подписи лица, принявшего заявление;
4) даты предоставления государственной услуги.
При сдаче всех необходимых документов через центры получателю (представителю получателя государственной услуги по доверенности) выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя по доверенности и их контактные телефоны.

15. Қорытынды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап өтініште көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жіберіледі немесе мемлекеттік қызметті алушыға (мемлекеттік қызметті алушының сенімхат бойынша өкіліне) осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитеттің кеңсесінде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткеннен кейін (мемлекеттік қызметті алушының өкілі мемлекеттік қызметті алушы қол қойған, Комитетте тиісті құжаттарды алу құқығына сенімхаттың түпнұсқасын көрсетеді) беріледі.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға беруді орталық қызметкері қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызмет нәтижелері үшін жүгінбеген жағдайларда орталық оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін уәкілетті органға береді.
16. Комитет мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген барлық қажетті құжаттарды ұсынбауы мемлекеттік қызметті алушы хабарлама алған сәттен бастап оларды ұсынған сәтке дейін өтінішті қарауды тоқтата тұруға әкеп соғады.
Мемлекеттік қызметті алушы толық емес мәліметтерді ұсынған, сондай-ақ олар осы стандарттың талаптарына сәйкес болмаған жағдайларда Комитет мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға жеткіліксіз құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Егер уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға оң жауап немесе дәлелді бас тарту бермеген жағдайда, онда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өткен күннен бастап қорытынды берілді деп есептеледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышты орындауда заңдылықты, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшісінің ар-намыс кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

15. Заключение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги отправляется по почте на адрес, указанный в заявлении, либо выдается получателю государственной услуги (представителю получателя государственной услуги по доверенности) в канцелярии Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта, по предъявлению документа, удостоверяющего личность (представитель получателя государственной услуги также предъявляет оригинал доверенности на право получения соответствующих документов в Комитет, подписанный получателем государственной услуги).
В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в Комитет.
16. Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги проверяет полноту представленных документов.
Непредставление получателем государственной услуги всех требуемых документов, предусмотренных в пункте 11 настоящего Стандарта, влечет приостановление рассмотрения заявки с момента уведомления получателя государственной услуги до момента их представления.
Комитет отказывает в предоставлении государственной услуги в случаях предоставления получателем государственной услуги неполных сведений, а также их несоответствия требованиям настоящего стандарта.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта. При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случае, если Комитет в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги положительный ответ либо мотивированный отказ, то с даты истечения срока оказания государственной услуги, заключение считается выданным.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственного служащего Республики Казахстан и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателю государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему Стандарту.

19. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағым дайындауға көмек көрсетуді осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитет кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталық порталының ақпараттық-анықтама қызметінің (1414) телефоны арқылы немесе www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алуға болады.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 5-қабат, № 511 кабинет, тел.: 8 (7172) 60-21-33 мекенжайына Министрліктің басшылығына жіберіледі. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген Комитеттің жұмыс кестесіне сәйкес осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі. Орталықтың қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына немесе Орталық РМК басшысының атына беріледі.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
24. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолма-қол жұмыс күндері осы стандарттың 1 және 21-тармақтарында көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитет пен Министрліктің кеңселері арқылы қабылданады.
Шағым құзыретіне шағымда қойылған мәселелерді шешу кіретін лауазымды адамға жолданады.
Шағымда мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, шағымды беру күні және шағымды берген мемлекеттік қызметті алушының қолы көрсетіледі.
Шағым беру кезінде әрекетіне немесе әрекетсіздігіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, жүгіну себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым осы стандарттың 1 және 21-тармақтарында көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитеттің немесе Министрліктің кеңселерінде тіркеледі. Шағымды берген мемлекеттік қызметті алушыға күні мен уақытын, шағымға жауап алу мерзімі мен орнын, сондай-ақ шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, талон не шағымның көшірмесін беру шағымды қабылдағанның дәлелі болып табылады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты Комитет пен Министрліктің кеңселерінің лауазымды адамдарынан алуға болады.

19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающего данную государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы осуществляется работником канцелярии Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра портала (1414) либо по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе www.con.gov.kz.
21. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, жалоба направляется на имя руководства Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 5 этаж, кабинет 511, тел: 8 (7172) 60-21-33. График работы: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
22. В случаях некорректного обслуживания, жалоба подается на имя руководителя Комитета в соответствии с графиком работы Комитета, указанным в пункте 9 настоящего стандарта, по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта. В случае некорректного обслуживания работником центра, жалоба подается на имя руководителя центра либо руководителя РГП Центр.
23. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно в рабочие дни через канцелярии Комитета и Министерства по адресам, указанным в пунктах 1 и 21 настоящего стандарта.
Жалоба адресуется должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество, почтовый адрес получателя государственной услуги, дата подачи жалобы и подпись получателя государственной услуги, подавшего жалобу.
При подаче жалобы указываются должность, фамилия и инициалы должностного лица, чьи действия или бездействие обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцеляриях Комитета или Министерства по адресам, указанным в пунктах 1 и 21 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона либо копии жалобы с указанием даты и времени подачи жалобы, срока и места получения ответа на жалобу, а также фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у должностных лиц канцелярии Комитета или Министерства.

Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Орталықта қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымды қабылдаудың дәлелі оны Орталық кеңсесінде немесе Орталық РМК-да тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қабылдаған адам оның шағымын қабылдағаны туралы дәлел ретінде талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректерін көрсете отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
26. Қорытынды жоғалған немесе бүлінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы Комитеттен қорытындының телнұсқасын алуға құқылы. Телнұсқаны Комитет өтінішті, қорытындының жоғалу немесе бүліну фактісін растайтын құжаттарды, сондай-ақ осы стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттарды берген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде береді.
Басқа да пайдалы ақпаратты мына мекенжай бойынша алуға болады: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2-кіреберіс, 609-кабинет, тел. 8 (7172) 74-97-09, сондай-ақ «Орталық» РМК-да: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй, телефоны: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
«Қазақстан Республикасының
аумағында іске асырылатын отандық
және импорт өндірісінің өрт техникасы
мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды
беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Р/с
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1. «Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а үй
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2.
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3.
Красный Яр ауылы аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
4.
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5.
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6.
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7.
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 44-үй

Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
В Центре подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии Центра или РГП Центр.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
26. В случае утери или порчи заключения получатель государственной услуги вправе получить в Комитете дубликат заключения. Дубликат выдается Комитетом в течении десяти рабочих дней со дня подачи заявления, документов, подтверждающих факт утери или порчи заключения, а также документов, предусмотренных в пункте 11 настоящего стандарта.
Другую полезную информацию можно получить по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, кабинет 609, тел. 8 (7172) 74-97-09, а также в РГП «Центр»: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача заключения на пожарную технику и
средства пожаротушения отечественного
и импортного производства, реализуемые на
территории Республики Казахстан»
Список центров обслуживания населения
п/п
Наименование Центров
(филиалы, отделы,
отделении)
Адрес месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
1. Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1)
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
ул. Ауэзова 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау
ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3)
Районный отдел
с. Красный Яр
г. Кокшетау,
с. Красный Яр
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
4)
Аккольский районный отдел
Аккольский район,
г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район,
п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6)
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район,
г. Атбасар,
ул. Валиханова, д. 11, оф.
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7)
Астраханский районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка,
ул. Аль-Фараби, д.44

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 N 378 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттары жобаларын мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісу» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 6-қабат, № 612 кабинет мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті (бұдан әрі – Комитет) немесе баламалы негізде мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Өрт қауіпсіздігі туралы» 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 11-тармағының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.emer.kz, «Рұқсат беру рәсімдері» бөлімі, «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімі);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіруді бақылау комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық РМК) интернет-ресурсында;
3) Комитет пен орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде және ақпараттық тақталарда орналастырылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты 1414 call-орталығы немесе 8 (7172) 74-96-59 телефон нөмірі арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі шығарылатын өнімге ұйым стандартының жобасын келісу туралы хат және ұйым стандартының жобасына қол қою немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы Комитетке немесе орталыққа жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері – күнтізбелік он бес күн (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады);
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – жиырма минут;

Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 378 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование c органами государственной противопожарной службы проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию» оказывается Комитетом противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет), расположенным по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 6 этаж, кабинет № 612 или на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 11 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года № 48 «О пожарной безопасности».
4. Информация об оказании государственной услуги располагается:
1) на интернет–ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Министерство) (электронный адрес: www.emer.kz, раздел «Разрешительные процедуры», подраздел «Государственные услуги»);
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;
3) в помещениях Комитета или Центра на стендах и информационных досках.
Информацию о государственной услуге можно получить также по телефону саll–центра 1414 или 8 (7172) 74-97-09.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является письмо о согласовании проекта стандарта организации и подписание проекта стандарта организации на выпускаемую продукцию либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в Комитет или в центр – пятнадцать календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом Комитет представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - двадцать минут;

3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – жиырма минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Комитеттің жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда күн сайын белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Жылжымалы орталықтар Орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты сағат құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет мыналарда көрсетіледі:
1) Комитеттің ғимаратында. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру жеке кіреберісі бар рұқсаттама бюросында берілетін бір реттік рұқсат қағазы арқылы жүзеге асырылады. Бір реттік рұқсат қағазы құжаттарды қабылдайтын лауазымды адамның телефонмен берген өтінімі арқылы ресімделеді. Ғимаратта құқықтық тәртіпті сақтау үшін тәулік бойы күзет бекеті, өрт автоматикасы жүйесі және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіске кіру жолы физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған;
2) мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтардың ғимаратында. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады. Ғимаратта физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған жағдайлар (күту креслолары, стенділер) қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар Комитетке мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке немесе заңды тұлғаның атауын, пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсете отырып, шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттары жобаларын келісу туралы қысқаша ақпараты бар өтініш. Өтінішке мемлекеттік қызметті алушы немесе ұйым стандартын әзірлеуші қол қояды;
2) шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттарының жобалары мемлекеттік және орыс тілдерінде кемінде 4 данадан;
3) ұйымдардың стандарттарының жобаларында келтірілген, шығарылатын өнімнің өрт қауіптілігі көрсеткіштерін растайтын, Қазақстан Республикасының және Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің, сондай-ақ белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға жарамды деп танылған шетелдік мемлекеттердің мемлекеттік техникалық реттеу жүйесінің аккредиттелген сынақ зертханаларында аккредиттелген сынақ орталықтарында (зертханаларында) орындалған зертханалық сынақтар нәтижелерінің (хаттамаларының, актілерінің, қорытындыларының) түпнұсқалары немесе түпнұсқалардың нотариалды куәландырылған көшірмелері;

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов – двадцать минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденным Центром графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании Комитета. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, осуществляющего прием документов. Для поддержания правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, систему пожарной автоматики и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями;
2) в здании Центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла ожидания, стенды).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предоставляют следующие документы:
1) заявление с краткой информацией о согласовании проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию с указанием наименования физического или юридического лица, почтового адреса, исходящего номера и даты. Заявление подписывается получателем государственной услуги или разработчиком стандарта организации;
2) проекты стандартов организаций на выпускаемую продукцию не менее 4-х экземпляров на государственном и русском языках;
3) оригиналы или нотариально заверенные копии оригиналов результатов (протоколов, актов, заключений) лабораторных испытаний, выполненных в аккредитованных испытательных центрах (лабораториях) Государственной системы технического регулирования Республики Казахстан, стран - участниц Таможенного союза, а также иностранных государств, признанных в установленном порядке действительными на территории Республики Казахстан, подтверждающие приведенные в проектах стандартов организаций показатели пожарной опасности выпускаемой продукции;

4) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және тұтынушының өкілі жүгінген жағдайда – өкілдікке өкілеттілікті куәландыратын құжат.
Жеке басын куәландыратын құжаттардың, мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын өкілдікке өкілеттілікті куәландыратын (нотариалды куәландырылған жағдайда) мәліметтерді уәкілетті орган Портал немесе Орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
12. Өтініш еркін нысанда жазылады. Бланкілер толтыру көзделмеген.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитеттің кеңсесіне тапсырылады немесе пошта арқылы жіберіледі.
Орталықта құжаттарды қабылдауды орталықтың қызметкерлері операциялық залда жүзеге асырады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
14. Құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға не мемлекеттік қызметті алушының сенімхат бойынша уәкілеттілік берілген өкіліне мыналар:
1) қабылдаған күні;
2) өтінішті қабылдаған адамның телефон нөмірі;
3) өтінішті қабылдаған адамның қолы;
4) мемлекеттік қызметті ұсыну күні қойылған өтініштің көшірмесі беріледі.
Орталықтар арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға (мемлекеттік қызметті алушының сенімхат бойынша өкіліне) мыналарды:
1) өтінімді қабылдау нөмірі мен күнін;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын, уәкілетті өкілдің тегін, атын, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
15. Келісілген ұйым стандарты жобаларымен бірге келісу хаты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап өтініште көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жіберіледі немесе мемлекеттік қызметті алушыға (мемлекеттік қызметті алушының өкіліне) осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитеттің кеңсесінде жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткеннен кейін (мемлекеттік қызметті алушының өкілі мемлекеттік қызметті алушы қол қойған, Комитетте тиісті құжаттарды алу құқығына сенімхаттың түпнұсқасын көрсетеді) беріледі.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға беруді орталық қызметкері қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызмет нәтижелері үшін жүгінбеген жағдайларда орталық оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін Комитетке береді.

4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя получателя государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющие личность, удостоверяющего полномочия на представительство (в случае нотариально засвидетельствованного), содержащиеся в государственных информационных системах Комитет получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему Центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
12. Заявление пишется в произвольной форме. Заполнение бланков не предусмотрено.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются либо направляются по почте в канцелярию Комитета, по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
В центре прием документов осуществляется работниками центра в операционном зале.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. После сдачи документов получателю государственной услуги, либо уполномоченному по доверенности представителю получателя государственной услуги по доверенности выдается копия заявления с проставлением:
1) даты принятия;
2) номера телефона лица, принявшего заявление;
3) подписи лица, принявшего заявление;
4) даты предоставления государственной услуги.
При сдаче всех необходимых документов через центры получателю (представителю получателя государственной услуги по доверенности) выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя по доверенности и их контактные телефоны.
15. Письмо-согласование, вместе с согласованными проектами стандартов организации, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги отправляется по почте на адрес, указанный в заявлении, либо выдается получателю государственной услуги (представителю получателя государственной услуги) в канцелярии Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта, по предъявлению документа, удостоверяющего личность (представитель получателя государственной услуги также предъявляет оригинал доверенности на право получения соответствующих документов в Комитете, подписанный получателем государственной услуги).
В центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в Комитет.

16. Комитет мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында қарастырылған барлық қажетті құжаттарды ұсынбауы мемлекеттік қызметті алушы хабарлама алған сәттен бастап оларды ұсынған сәтке дейін өтінішті қарауды тоқтата тұруға әкеп соғады.
Мемлекеттік қызметті алушы толық мәліметтерді ұсынбаған, сондай-ақ ұйым стандарты жобасының өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құжаттарға сәйкес болмаған жағдайларда Комитет мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға жеткіліксіз құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Егер уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға оң жауап немесе дәлелді бас тарту бермеген жағдайда, онда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өткен күннен бастап ұйым стандарты келісілді деп есептеледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышты орындауда заңдылықты, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшісінің ар-намыс кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағым дайындауға көмекті осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитет кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталық порталының ақпараттық-анықтама қызметінің (1414) телефоны арқылы немесе www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алуға болады.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, № 2 кіреберіс, 5-қабат, № 511 кабинет, тел. 8 (7172) 60-21-33 мекенжайына Министрліктің басшылығына жіберіледі. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

16. Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги проверяет полноту представленных документов.
Непредставление получателем государственной услуги всех требуемых документов, предусмотренных в пункте 11 настоящего Стандарта, влечет приостановление рассмотрения заявки с момента уведомления получателя государственной услуги до момента их представления.
Комитет отказывает в предоставлении государственной услуги в случаях предоставления получателем государственной услуги неполных сведений, а также несоответствия проекта стандарта организации нормативным документам в области пожарной безопасности.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта. При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случае, если Комитет в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги положительный ответ либо мотивированный отказ, то с даты истечения срока оказания государственной услуги, стандарт организации считается согласованным.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственного служащего Республики Казахстан и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателю государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающего данную государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы осуществляется работником канцелярии Комитета по адресу, указанному в пункте 1 настоящего стандарта.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра портала (1414) либо по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе www.con.gov.kz.
21. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги жалоба направляется на имя руководства Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом 8, здание «Дом Министерств», подъезд № 2, 5 этаж, кабинет 511, тел: 8 (7172) 60-21-33. График работы: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.