"Ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 тамыздағы № 1079 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 31, 330-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651 "Об утверждении перечней стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2012 года № 1079
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651 «Об утверждении перечней стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 31, ст. 330) следующие изменения и дополнения:
1) преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О национальной безопасности Республики Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:»;

2) көрсетілген қаулымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесінде:
«Меншігінде стратегиялық объектілер бар заңды тұлғалар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері, пайлары)» деген бөлімде:
реттік нөмірі 4-жол алынып тасталсын;

2) в перечне стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилиированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «Пакеты акций (доли участия, паи) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты»:
строку, порядковый номер 4, исключить;

реттік нөмірлері 6, 15, 23, 24, 29, 30-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
6.
«Волковгеология» АҚ акциялар пакетiнiң 90%
15.
«Қызылту» ЖШС қатысу үлесiнiң 76%
23.
«Таукент - Энергосервис» ЖШС қатысу үлесiнiң 100%
24.
«Шиелi - Энергосервис» ЖШС қатысу үлесiнiң 100%
29.
«Өскемен СЭС» АҚ акциялар пакетiнiң 90%
30.
«Шүлбi СЭС» АҚ акциялар пакетiнiң 92,14%
»;
реттік нөмірі 56-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 69, 70-жолдармен толықтырылсын:
«
69.
«Азиялық Газқұбыры» ЖШС қатысу үлесінің 50 %
70.
«Азиялық Газқұбыры – Қорғас» ЖШС қатысу үлесінің 100 %
»;
«Магистралдық мұнай құбырлары» деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 19-жолмен толықтырылсын:
«
19.
«Кеңқияқ-Құмкөл» мұнай құбыры
»;
«Магистралдық газ құбырлары» деген бөлімде:
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
9.
«Бұхара газтасымалдаушы ауданы – Ташкент – Бiшкек – Алматы» газ құбыры
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 14-жолмен толықтырылсын:
«
14.
«Қазақстан – Қытай» газ құбыры
»;
«Су шаруашылығы құрылыстары» деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-жолмен толықтырылсын:
«
4.
Сырдария өзеніндегі тасқын суға қарсы Көксарай контрреттегіші
»;

строки, порядковые номера 6, 15, 23, 24, 29, 30, изложить в следующей редакции:
«
6.
90 % пакета акций АО «Волковгеология»
15.
76 % доли участия ТОО «Кызылту»
23.
100 % доли участия ТОО «Таукент – Энергосервис»
24.
100 % доли участия ТОО «Шиели – Энергосервис»
29.
90 % пакета акций АО «Усть-Каменогорская ГЭС»
30.
92,14 % пакета акций АО «Шульбинская ГЭС»
»;
строку, порядковый номер 56, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 69, 70, следующего содержания:
«
69.
50 % доли участия ТОО «Азиатский Газопровод»
70.
100 % доли участия ТОО «Азиатский Газопровод – Хоргос»
»;
в разделе «Магистральные нефтепроводы»:
дополнить строкой, порядковый номер 19, следующего содержания:
«
19.
Нефтепровод «Кенкияк-Кумколь»
»;
в разделе «Магистральные газопроводы»:
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
«
9.
Газопровод «Бухарский газоносный район – Ташкент – Бишкек – Алматы»
»;
дополнить строкой, порядковый номер 14, следующего содержания:
«
Газопровод «Казахстан – Китай»
»;
в разделе «Водохозяйственные сооружения»:
дополнить строкой, порядковый номер 4, следующего содержания:
«
4.
Противопаводковый Коксарайский контррегулятор на реке Сырдарья
»;

3) көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесінде:
«Меншігінде стратегиялық объектілер бар заңды тұлғалар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері, пайлары)» деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28-жолдармен толықтырылсын:
«
13.

3) в перечне стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилиированных с государством, а также физических лиц, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «Пакеты акций (доли участия, паи) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты»:
дополнить строками, порядковые номера 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, следующего содержания:
«
13.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов