Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2015 № 1108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 1-тармақтың 23) тармақшасын қоспағанда, қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-1-баптарына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қазақстан Республикасындағы Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жануарлар мен өсімдіктер түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беруі» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Жануарларға интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
5) «Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
7) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
8) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);

Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1108
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2015 № 1108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения административного органа в Республике Казахстан на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных и растений, их частей или дериватов, находящихся под угрозой исчезновения»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных»;
3) стандарт государственной услуги «Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства»;
4) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на пользование животным миром»;
6) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
7) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
8) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

9) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
10) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.02.2014 N 78 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
11) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.02.2014 N 78 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
12) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.02.2014 N 78 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
13) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.02.2014 N 94 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
14) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 N 159 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
15) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.02.2014 N 150 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
16) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.02.2014 N 150 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
17) «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін және нарығын басқару жүйелерін субсидиялау» мемлекеттік қызмет стандарты;
18) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.06.2014 № 664 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);
19) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.06.2014 № 664 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);
20) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.06.2014 № 664 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);
21) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1542 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
22) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.03.2014 № 171 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
23) «Тұқым сапасына сараптама жүргізу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.02.2013 N 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.02.2013 N 202 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 31.12.2013 № 1542 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.02.2014 N 78 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.02.2014 N 94 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.02.2014 N 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.02.2014 N 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.03.2014 № 171 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.06.2014 № 607 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.06.2014 № 664 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

9) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
10) утратил силу постановлением Правительства РК от 12.02.2014 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
11) утратил силу постановлением Правительства РК от 12.02.2014 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
12) утратил силу постановлением Правительства РК от 12.02.2014 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
13) утратил силу постановлением Правительства РК от 15.02.2014 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
14) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
15) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 160 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
16) утратил силу постановлением Правительства РК от 25.02.2014 № 150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
17) утратил силу постановлением Правительства РК от 25.02.2014 № 150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
18) исключен постановлением Правительства РК от 17.06.2014 № 664 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
19) исключен постановлением Правительства РК от 17.06.2014 № 664 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
20) исключен постановлением Правительства РК от 17.06.2014 № 664 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
21) утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1542 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.03.2014 № 171 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
23) стандарт государственной услуги «Проведение экспертизы качества семян».
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.02.2013 № 129 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 28.02.2013 № 202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасындағы Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жануарлар мен өсімдіктер түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беруі» мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Әкімшілік орган көрсетеді.
Әкімшілік орган:
1) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қоспағанда, жануарлар дүниесі мен өсімдіктерді қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында – Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті);
2) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында – Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 13-кіреберіс мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Балық шаруашылығы комитеті) болып табылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Қазақстан Республикасының Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияға қосылуы туралы» (бұдан әрі – Конвенция) Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 6 сәуірдегі Заңының;
2) «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 8-бабының 24-12) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында «нормативтік құқықтық актілер» бөлімінің «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары» кіші бөлімінде, сондай-ақ Орман және аңшылық шаруашылығы комитетіндегі және Балық шаруашылығы комитетіндегі стендтерде орналастырылады. Стендтер мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайлардағы көрнекті орындарда орнатылады.

2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения административного органа в Республике
Казахстан на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
видов животных и растений, их частей или дериватов, находящихся
под угрозой исчезновения» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается административным органом.
Административным органом являются:
в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и растений, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных – Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет лесного и охотничьего хозяйства), находящийся по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезд 5;
2) в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – Комитет рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет рыбного хозяйства), находящийся по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезд 13.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) Закона Республики Казахстан от 6 апреля 1999 года «О присоединении Республики Казахстан к Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения» (далее – Конвенция);
2) подпункта 24–12) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
4. Информация о государственной услуге и стандарт государственной услуги (далее – стандарт) размещаются на интернет–ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz в разделе «нормативные правовые акты», в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан», а также на стендах в Комитете лесного и охотничьего хозяйства и Комитете рыбного хозяйства. Стенды устанавливаются на видном месте в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги.

5. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесі құрып кету қаупі төнген жануарлар мен өсімдіктер түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) қағаз тасығышта беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – бес жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – отыз минуттан аспау керек;
3) мемлекеттік қызмет нәтижесін алу кезіндегі кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – отыз минуттан аспау керек;
4) мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толық болуын тексеру мерзімі – екі жұмыс күні ішінде.
Осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мерзімдерде рұқсат берілмеген немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылмаған жағдайда рұқсат берілген деп есептеледі және екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыға берілуге жатады.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар мен бекіре балық түрлерін, сондай-ақ олардың бөліктерін және дериваттарын әкелуге және әкетуге рұқсаттар беру үшін мемлекеттік қызмет алушы бюджетке айлық есептік көрсеткіштен 200 пайыз мөлшеріндегі мемлекеттік бажды қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз тәсілмен төлейді.
9. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайларда күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдай жасалады (күту креслолары, қажетті құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады), өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады. Физикалық мүмкіндіктері шектелген мемлекеттік қызмет алушылардың кедергісіз қол жетімділігін қамтамасыз ету үшін мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайларда жабдықталған тұтқалар, пандустар және баспалдақ таяқшалары көзделеді.

5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных и растений, их частей или дериватов, находящихся под угрозой исчезновения, (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, – в течение пяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата государственной услуги – не более тридцати минут;
4) срок проверки полноты представленных документов с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, – в течение двух рабочих дней.
В случае невыдачи разрешения или непредставления мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в сроки, установленные в подпункте 1) настоящего пункта, разрешение считается выданным и подлежит передаче получателю государственной услуги в течение двух рабочих дней.
8. Государственная услуга оказывается платно.
За выдачу разрешений на ввоз и вывоз редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и осетровых рыб, а также их частей и дериватов получатель государственной услуги оплачивает в бюджет государственную пошлину в размере 200 процентов от месячного расчетного показателя наличным или безналичным способом.
9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для оказания государственной услуги в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги, создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности. Для обеспечения беспрепятственного доступа получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги, предусматриваются оборудованные поручни, пандусы и перила.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мыналарды ұсынады:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) құрылтай құжатының және мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмелері (заңды тұлға үшін);
3) сәйкестендіру нөмірімен мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі (дара кәсіпкер үшін);
4) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлға үшін);
5) жеке мақсаттарында әкетуді жүзеге асыратын тұлғаларды қоспағанда, экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы осы әкетуді жасау туралы ниетін растайтын келісімшарттың немесе шарттың көшірмесі;
6) үлгі Конвенцияның 1 және 2-қосымшаларына енгізілген жағдайда импорттаушы ел рұқсатының көшірмесі;
7) ғылыми орган қорытындысының көшірмесі;
8) құрып кету қаупі төнген жануарлар мен бекіре балық түрлерін, сондай-ақ олардың бөліктерін және дериваттарын әкелуге және әкетуге рұқсаттар беру үшін мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
12. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтініш бланкісін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz, Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің www.fhc.kz, Балық шаруашылығы комитетінің www.fisher.minagri.kz интернет-ресурстарында немесе Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің және Балық шаруашылығы комитетінің кеңселерінен осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша алуға болады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің кеңсесіне Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5-кіреберіс, 611-кабинет, телефоны: 8 (7172) 74-33-15 мекенжайы бойынша және (немесе) Балық шаруашылығы комитетінің кеңсесіне Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 13-кіреберіс, 367-кабинет, телефоны: 8 (7172) 74-17-43 мекенжайы бойынша тапсырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға:
1) құжаттарды қабылдау нөмірін және күнін;
2) сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттар санын және атауларын;
4) мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызмет алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлға үшін) немесе атауын (заңды тұлға үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, қажетті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілеттік берілген тұлғаға жеке келген кезде рұқсаттар беру журналына қол қойғызып беріледі.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) копии учредительного документа и свидетельства о государственной регистрации (для юридического лица);
3) копию свидетельства о государственной регистрации с идентификационным номером (для индивидуального предпринимателя);
4) копию документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
5) копию контракта или договора между экспортером и импортером, подтверждающих намерения о совершении данного вывоза, за исключением лиц, осуществляющих вывоз в личных целях;
6) копию разрешения страны – импортера в случае, если образец включен в приложения 1 и 2 Конвенции;
7) копию заключения научного органа;
8) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет государственной пошлины за выдачу разрешений на ввоз и вывоз редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и осетровых рыб, а также их частей и дериватов.
12. Бланк заявления на оказание государственной услуги можно получить на интернет–ресурсах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz, Комитета лесного и охотничьего хозяйства – www.fhc.kz, Комитета рыбного хозяйства – www.fisher.minagri.kz или в канцеляриях Комитета лесного и охотничьего хозяйства и Комитета рыбного хозяйства, находящихся по адресам, указанным в пункте 1 настоящего стандарта.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию Комитета лесного и охотничьего хозяйства, расположенную по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезд 5, кабинет 611, телефон: 8 (7172) 74-33-15 и (или) в канцелярию Комитета рыбного хозяйства, расположенную по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезд 13, кабинет 367, телефон: 8 (7172) 74-17-43.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документов;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных получателя государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги выдается получателю государственной услуги или уполномоченному лицу по доверенности при личном посещении под роспись в журнале выдачи разрешений.

16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін:
1) өтінішті белгіленбеген нысан бойынша ұсынылуы;
2) ұсынылған құжаттарда дұрыс емес деректердің болуы негіз болып табылады.
Құжаттардың сәйкессіздігін жойған кезде мемлекеттік қызмет алушы құжаттар пакеті бар өтінішті белгіленген құжаттар қабылдау мерзімінде әкімшілік органға қарауға ұсына алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тиісті Комитеттің лауазымды тұлғалары мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) кішіпейілділік таныту, өзінің лауазымдық жағдайын алға тартпау және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
4) қызмет көрсету мерзімдерін және күту уақытын қысқарту үшін күш салу;
5) мемлекеттік қызмет алушы құжатының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
6) мемлекеттік қызмет алушы белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмыс нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Тиісті Комитеттің лауазымды тұлғаларының жұмысы олар бойынша бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Тиісті Комитеттің лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағым дайындауда жәрдемдесуді тиісті Комитеттің заң қызметінің мамандары Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5 және 13-кіреберістер, 620 және 367-кабинеттер, телефоны: 8 (7172) 74-33-00 және 8 (7172) 74-26-95 мекенжайы бойынша жүзеге асырады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің атына Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 301-кабинет, телефоны: 8 (7172) 55-57-63, электронды пошта: info@minagri.kz мекенжайы бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
Шағым www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің блогында баяндалуы мүмкін.

16. Основанием для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) представление заявления не по установленной форме;
2) наличие в представленных документах недостоверных сведений.
При устранении несоответствия документов получатель государственной услуги может представить на рассмотрение в административный орган заявление с пакетом документов в установленный срок принятия документов.
3. Принципы работы
17. При оказании государственной услуги должностные лица соответствующего Комитета руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) представлять исчерпывающую информацию об оказываемой государственной услуге;
4) прилагать усилия для сокращения сроков оказания услуг и времени ожидания;
5) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги;
6) обеспечить сохранность документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа должностных лиц соответствующего Комитета, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) должностных лиц соответствующего Комитета, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются специалистами юридической службы соответствующего Комитета по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезды 5 и 13, кабинеты 620 и 373, телефоны: 8 (7172) 74-33-00 и 8 (7172) 74-26-95.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Министра сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Кенесары, д. 36, кабинет 301, телефон: 8 (7172) 55-57-63, электронная почта: info@minagri.kz.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
Жалоба может быть изложена на блоге Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, расположенном на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz.

22. Сыпайы қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым тиісті Комитет Төрағасының атына Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5 және 13-кіреберістер, 611 және 367-кабинеттер, телефон: 8 (7172) 74-33-15 және 8 (7172) 74-17-43 мекенжайы бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар жазбаша түрде пошта, электрондық пошта бойынша не қолма-қол жұмыс күндері осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы қабылданады.
Шағым шағымда қойылған мәселелерді шешу құзыретіне не лауазымды тұлғаның атына жолданады.
Шағымда мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған кезде), пошталық мекенжайы, шағым беру күні және мемлекеттік қызмет алушының қолы көрсетіледі.
Шағым берілген кезде әрекеттері немесе әрекетсіздігі шағымдалатын лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, жүгіну себептері және талаптар көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңселерінде тіркеледі. Шағым қабылдануының растамасы шағымданған мемлекеттік қызмет алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетілген талонды беру болып табылады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты тиісті ұйым кеңсесінің лауазымды тұлғаларынан алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
26. Мемлекеттік қызмет алушы қосымша ақпаратты тиісті Комитеттің кеңсесінде Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5 және 13-кіреберістер, 611 және 367-кабинеттер, телефоны: 8 (7172) 74-33-15, 8 (7172) 74-17-43 мекенжайы бойынша, сондай-ақ www.minagri.gov.kz, www.fhc.kz, www.fisher.minagri.kz интернет-ресурстарынан ала алады.
«Қазақстан Республикасындағы
Әкімшілік органның құрып кету
қаупі төнген жануарлар мен
өсімдіктер түрлерін, олардың
бөліктерін немесе дериваттарын
Қазақстан Республикасына әкелуге
және одан тысқары жерлерге
әкетуге рұқсат беруі»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасындағы Әкімшілік орган
___________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
___________________________________________
жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің)
___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, мекенжайы,
___________________________________________
телефон және факс нөмірі)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
үлгілерін әкелуге, әкетуге рұқсат беруіңізді сұраймын
(керегінің асты сызылады)
1.
Әкелу, әкету мақсаты (коммерциялық операциялар, ғылыми зерттеулер, цирктік қойылымдар немесе жылжымалы көрмелер, хайуанаттар бағы, ботаникалық бақтар және мұражайлар арасындағы өзара алмасу, сондай-ақ жеке жолдама, аңшылық олжалар және басқалары)
2.
Мемлекеттік, орыс және латын тілдерінде атауы көрсетілген үлгілер
3.
Үлгінің сипаты (тірі жануарлар, тері, тұлып, ұша, бас сүйегі, мүйіз, тіс, қан, уылдырық, сондай-ақ бұйымдар мен басқалары, тірі жануарлар үшін – жынысы мен жасы, сәйкестендіру белгілерінің болуы)
4.
Үлгілер саны немесе салмағы
5.
Үлгінің шығу тегі (табиғаттан алынды, жасанды жағдайда шығарылды немесе өсірілді немесе басқа елден қандай құжаттар негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сыйға немесе мұраға алғанды және басқалары)
6.
Экспорттаушы мен импорттаушының заңды мекенжайы (жеке тұлға үшін – үй мекенжайы, паспорттық деректер) орыс және ағылшын тілдерінде, олардың телефондары немесе факстары
Өтінішке ____________________________________________________________
_______________________________________________________ қоса беріледі
20___ жылғы _____________________                  __________________
(өтініш берілген күн)       М.О        (қолы және Т.А.Ә.)
«Қазақстан Республикасындағы
Әкімшілік органның құрып кету
қаупі төнген жануарлар мен
өсімдіктер түрлерін, олардың
бөліктерін немесе дериваттарын
Қазақстан Республикасына әкелуге
және одан тысқары жерлерге
әкетуге рұқсат беруі»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні

22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя председателя соответствующего Комитета по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезды 5 и 13, кабинеты 611 и 367, телефоны: 8 (7172) 74-33-15 и 8 (7172) 74-17-43.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
23. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте, электронной почте либо нарочно в рабочие дни через канцелярии организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта.
Жалоба адресуется должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес получателя государственной услуги, дата подачи жалобы и подпись получателя государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия или бездействия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцеляриях организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у должностных лиц канцелярии соответствующих организаций.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года
«О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию получатель государственной услуги может получить в канцелярии соответствующего Комитета по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезды 5 и 13, кабинеты 611 и 367, телефоны: 8 (7172) 74-33-15 и 8 (7172) 74-17-43, а также на интернет–ресурсах www.minagri.gov.kz, www.fhc.kz, www.fisher.minagri.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения административного
органа в Республике Казахстан на ввоз
в Республику Казахстан и вывоз за ее
пределы видов животных и растений,
их частей или дериватов, находящихся
под угрозой исчезновения»
Административный орган
в Республике Казахстан
от _________________________________________
(полное наименование юридического лица,
_________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица
_________________________________________
(индивидуального предпринимателя), адрес,
_________________________________________
номер телефона и факса)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать разрешение на ввоз, вывоз образцов
_____________________________________________________________________
__________________________
(нужное подчеркнуть)
1.
Цель ввоза, вывоза (коммерческие операции, научные исследования, цирковые выступления или передвижные выставки, обмен между зоопарками, ботаническими садами и музеями, а также личная передача, охотничьи трофеи и другие)
2.
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3.
Описание образца (живые животные, шкуры, чучела, тушки, черепа, рога, клыки, кровь, икра, а также изделия и другие, для живых животных - пол и возраст, наличие идентифицирующих меток)
4.
Количество или вес образцов
5.
Происхождение образца (изъято из природы, выведено или выращено в искусственных условиях, или на основании каких документов импортировано из другой страны, конфисковано, куплено, получено в качестве дара или наследства и другие)
6.
Юридический адрес (для физических лиц - домашний адрес, паспортные данные) экспортера и импортера на русском и английском языках, их телефоны или факсы
К заявлению прилагаются _____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___ _______________20___года                 ________________________
(дата подачи заявления)                       (подпись и Ф.И.О.)
МП
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения административного
органа в Республике Казахстан на ввоз
в Республику Казахстан и вывоз за ее
пределы видов животных и растений,
их частей или дериватов, находящихся
под угрозой исчезновения»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Уақыттылығы
1.1. Құжат тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қолжетімді қызметтер мен ақпараттар %-ы (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Жануарларға интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті:
1) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қоспағанда, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – 1-инспекция) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша;
2) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – 2-инспекция) осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабының 47) тармақшасының, «Жануарларды интродукциялау мен будандастыруды жүргізуге, сондай-ақ жаңадан жерсіндірілген жануарларды алып қоюға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 маусымдағы № 572 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында «нормативтік құқықтық актілер» бөлімінің «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары» кіші бөлімінде, сондай–ақ 1 және 2-инспекциялардың стендтерінде орналастырылады. Стендтер мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайлардағы көрнекті орындарда орнатылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі жануарларға интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру жүргізуге рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается:
1) в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных – территориальными инспекциями Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – инспекция 1) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – территориальными инспекциями Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – инспекция 2) по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 47) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» и постановления Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2010 года № 572 «Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции и гибридизации животных, а также изъятие вновь акклиматизированных животных».
4. Информация о государственной услуге и стандарт государственной услуги (далее – стандарт) размещаются на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz в разделе «нормативные правовые акты», в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан», а также на стендах в инспекциях 1 и 2. Стенды устанавливаются на видном месте в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются разрешение на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.

4) интродукцияны жүргізу кезінде жануарларды сатып алу заңдылығын растайтын құжаттардың көшірмелері (сату-сатып алу шарты, сыйға тарту шарты, банктің белгісі бар жүкқұжат немесе тауарлық чек немесе төлем тапсырысы);
5) жануардың ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) биологиялық негіздемеге мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысының көшірмесі.
12. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінім бланкісін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында немесе осы стандартқа 1 және  2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан 1 және 2-инспекциялардың кеңселерінен алуға болады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан 1 және 2-инспекциялардың кеңселеріне тапсырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға:
1) құжаттарды қабылдау нөмірін және күнін;
2) сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттар санын және атауларын;
4) мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызмет алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлға үшін) немесе атауын (заңды тұлға үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, қажетті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілетік берілген тұлғаға жеке келген кезде рұқсаттар беру журналына қол қойғызып беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз:
1) өтінімде және оған қоса берілген құжаттарда көрсетілген мәліметтерді толық емес көлемде ұсынуы (оның ішінде бекітілген құжаттар нысандарының міндетті жолдарын толтырмауы);
2) осы стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды дұрыс емес ұсынуы болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде 1 және 2-инспекциялардың лауазымды тұлғалары мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) кішіпейілділік таныту, өзінің лауазымдық жағдайын алға тартпау және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
4) қызмет көрсету мерзімдерін және күту уақытын қысқарту үшін күш салу;
5) мемлекеттік қызмет алушы құжатының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
6) мемлекеттік қызмет алушы белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.

4) копии документов, подтверждающих законность приобретения животных при проведении интродукции (договор купли–продажи, договор дарения, накладная или товарный чек или платежное поручение с отметкой банка);
5) копию документа, подтверждающего соответствие животного требованиям ветеринарно-санитарной безопасности;
6) копию положительного заключения государственной экологической экспертизы на биологическое обоснование.
12. Бланк заявки на оказание государственной услуги можно получить на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz или в канцеляриях инспекций 1 и 2, находящихся по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются в канцелярии инспекций 1 и 2, находящихся по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных получателя государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги выдается получателю государственной услуги или уполномоченному лицу по доверенности при личном посещении, под роспись в журнале выдачи разрешений.
16. Основанием для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) представление сведений, указанных в заявке и прилагаемых к ней документах не в полном объеме (в том числе незаполнение обязательных полей утвержденных форм документов);
2) представление недостоверных документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. При оказании государственной услуги должностные лица инспекций 1 и 2 руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) представлять исчерпывающую информацию об оказываемой государственной услуге;
4) прилагать усилия для сокращения сроков оказания услуг и времени ожидания;
5) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги;
6) обеспечить сохранность документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.

4. Жұмыстың нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмыс нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсетуші 1 және 2-инспекциялардың жұмысы олар бойынша бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. 1 және 2-инспекциялардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағым дайындауға жәрдемдесуді осы стандартқа 1 және  2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан 1 және 2-инспекциялардың заң қызметінің мамандары жүзеге асырады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының немесе Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің Балық шаруашылығы комитеті төрағасының атына Астана қаласы, Орынбор көшесі 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5 немесе 13-кіреберіс, 611 немесе 367-кабинет, электронды поштасы: fauna@minagri.kz және fisher@minagri.kz, телефоны: 8 (7172) 74-33-15 және 74-17-43 мекенжайлары бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
22. Сыпайы қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым тиісті инспекция басшысының атына осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар жазбаша түрде пошта, электрондық пошта бойынша не қолма-қол жұмыс күндері осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы қабылданады.
Шағым шағымда қойылған мәселелерді шешу құзыретіне не лауазымды тұлғаның атына жолданады.
Шағымда мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған кезде), пошталық мекенжайы, шағым беру күні және мемлекеттік қызмет алушының қолы көрсетіледі.
Шағым берілген кезде әрекеттері немесе әрекетсіздігі шағымдалатын лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, жүгіну себептері және талаптар көрсетіледі.

4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа инспекций 1 и 2, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) должностных лиц инспекций 1 и 2, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются специалистами юридической службы инспекций 1 и 2, находящихся по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан или председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресам: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезды 5 и 13, кабинеты 611 и 367, электронная почта: fauna@minagri.kz и fisher@minagri.kz, телефон: 8 (7172) 74-33-15 и 74-17-43.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя руководителя соответствующей инспекции по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте, электронной почте либо нарочно в рабочие дни через канцелярии организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта.
Жалоба адресуется должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес получателя государственной услуги, дата подачи жалобы и подпись получателя государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия или бездействия обжалуются, мотивы обращения и требования.

25. Қабылданған шағым осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңселерінде тіркеледі. Шағым қабылдануының растамасы шағымданған мемлекеттік қызмет алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетілген талонды беру болып табылады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты тиісті ұйым кеңсесінің лауазымды тұлғаларынан алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
26. Мемлекеттік қызмет алушы қосымша ақпаратты осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан 1 және 2-инспекциялардың кеңселерінен ала алады.
«Жануарларға интродукциялау,
реинтродукциялау және будандастыру
жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекцияларының мекенжайлары
Р/с
Аумақтық инспекциялар
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны, электрондық пошта адресі
1
2
3
4
1.
Ақмола
Көкшетау қ-сы, Громов к-сі, 21-үй
тел.:
8–716–2–31–55–87;
8–716–2–31–57–11;
электрондық поштасы:
akmolles@mail.ru; ohota_koksh@mail.kz.
2.
Ақтөбе
Ақтөбе қ-сы, Набережная к-сі, 11-үй
тел.:
8–713–2–21–01–09;
8–713–2–21–01–09;
электрондық поштасы:
aktobe.otiloh@mail.ru
3.
Атырау
Атырау қ-сы, Кұбаш Медеубайұлы к-сі, 33-үй
тел.:
8–712–2–28–04–35;
8–712–2–28–02–51;
электрондық поштасы:
lesohothoz@mail.ru
4.
Алматы
Талдықорған қ-сы, Лесная поляна к-сі, 1-үй
тел.:
8–728–2–27–01–03;
8–728–2–27–23–15;
электрондық поштасы:
pihta_tkorgan@mail.ru
5.
Шығыс Қазақстан
Өскемен қ-сы, Тоқтаров к-сі, 40-үй
тел.:
8–723–2–26–31–80;
8–723–2–26–31–80;
электрондық поштасы:
bioresursy@mail.ru
6.
Жамбыл
Тараз қ-сы, Әл-Фараби к-сі, 11-үй
тел.:
8–726–2–34–12–84;
8–726–2–34–12–84;
электрондық поштасы:
tarazcontrol@minagri.kz
7.
Батыс Қазақстан
Орал қ-сы, Аманжолов к-сі, 75-үй
тел.:
8–711–2–51–40–76;
8–711–2–50–79–22;
электрондық поштасы:
Batyswood_59@mail.ru
8.
Қарағанды
Қарағанды қ-сы, Крылов к-сі, 20-үй
тел.:
8–721–2–41–58–69;
8–721–2–41–58–73;
электрондық поштасы:
upravlenie@topmail.kz
9.
Қызылорда
Қызылорда қ-сы, Абай к-сі, 48-үй
тел.:
8–724–22–3–55–20;
8–724–22–3–50–87;
электрондық поштасы:
turebaev_lesohot@mail.ru
10.
Қостанай
Қостанай қ-сы, Гагарин к-сі, 85 А-үй
тел.:
8–714–2–54–30–60;
8–714–2–54–28–34;
электрондық поштасы:
les_kst@mail.ru
11.
Маңғыстау
Ақтау қ-сы, 3-ш.а., 67-үй
тел.:
8–729–2–52–40–06;
8–729–2–52–40–08;
электрондық поштасы:
mangistau.leshoz@mail.ru
12.
Павлодар
Павлодар қ-сы, Ворушин к-сі, 92-үй
тел.:
8–718–2–57–10–39;
8–718–2–57–37–96;
электрондық поштасы:
kedrOTI@yandex.ru
13.
Солтүстік Қазақстан
Петропавл қ-сы, Ж. Жабаев к-сі, 241-үй
тел.:
8–715–2–42–57–70;
8–715–2–42–57–79;
электрондық поштасы:
Les_petropavl@ mail.ru
14.
Оңтүстік Қазақстан
Шымкент қ-сы, Лесхоз кенті
тел.:
8–725–2–57–03–31;
8–725–2–57–15–84;
электрондық поштасы:
gosnadzor_99@mail.ru
«Жануарларға интродукциялау,
реинтродукциялау және будандастыру
жүргізуге рұқсат беру
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялардың мекенжайлары
Р/с
Аумақтық инспекциялар
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны, электронды пошта
1
2
3
4
1.
Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Қызылорда қ-сы
Абай к-сі, 17-үй
тел.:

25. Принятая жалоба регистрируется в канцеляриях организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у должностных лиц канцелярии соответствующих организаций.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию получатель государственной услуги может получить в канцеляриях инспекций 1 и 2, находящихся по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации
животных»
Адреса территориальных инспекций
Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
№ п/п
Территориальные
инспекции
Юридический адрес
Контактный телефон,
адрес электронной
почты
1
2
3
4
1.
Акмолинская
г. Кокшетау,
ул. Громовой, 21
тел.: 8-716-2-31-55-87;
8-716-2-31-57-11;
электронная почта:
akmolles@mail.ru;
ohota_koksh@mail.kz.
2.
Актюбинская
г. Актобе, ул. Набережная, 11
тел.: 8-713-2-21-01-09;
8-713-2-21-01-09.
электронная почта:
aktobe.otiloh@mail.ru
3.
Атырауская
г. Атырау, ул. Кубаша Медеубайулы, 33
тел.: 8-712-2-28-04-35;
8-712-2-28-02-51;
электронная почта:
lesohothoz@mail.ru
4.
Алматинская
г. Талдыкорган, ул. Лесная поляна, 1
тел.: 8-728-2-27-01-03;
8-728-2-27-23-15;
электронная почта:
pihta_tkorgan@mail.ru
5.
Восточно-Казахстанская
г. Усть-Каменогорск, ул. Тохтарова, 40
тел.: 8-723-2-26-31-80;
8-723-2-26-31-80;
электронная почта:
bioresursy@mail.ru
6.
Жамбылская
г. Тараз, ул. Аль-Фараби, 11
тел.: 8-726-2-34-12-84;
8-726-2-34-12-84;
электронная почта:
tarazcontrol@minagri.kz
7.
Западно-Казахстанская
г. Уральск, ул. Аманжолова, 75
тел.: 8-711-2-51-40-76;
8-711-2-50-79-22;
электронная почта:
Batyswood_59@mail.ru
8.
Карагандинская
г. Караганда, ул. Крылова, 20
тел.: 8-721-2-41-58-69;
8-721-2-41-58-73;
электронная почта:
upravlenie@topmail.kz
9.
Кызылординская
г. Кызылорда, ул. Абая, 48
тел.: 724-2-3-55-20;
724-22-3-50-87;
электронная почта:
turebaev_lesohot@mail.ru
10.
Костанайская
г. Костанай, ул. Гагарина,85 «А»
тел.: 714-2-54-30-60;
714-2-54-28-34;
электронная почта:
les_kst@mail.ru
11.
Мангистауская
г. Актау, 3 мкр, дом 67
тел.: 729-2-52-40-06;
729-2-52-40-08;
электронная почта:
mangistau.leshoz@mail.ru
12.
Павлодарская
г. Павлодар, ул. Ворушина, 92
тел.: 718-2-57-10-39;
718-2-57-37-96
электронная почта:
kedrOTI@yandex.ru
13.
Северо-Казахстанская
г. Петропавловск, ул. Ж. Жабаева, 241
тел.: 715-2-42-57-70;
715-2-42-57-79;
электронная почта:
Les_petropavl@ mail.ru
14.
Южно-Казахстанская
г. Шымкент, п. Лесхоз
тел.: 725-2-57-03-31;
725-2-57-15-84;
электронная почта:
gosnadzor_99@mail.ru
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации
животных»
Адреса
территориальных инспекций Комитета рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
№ п/п
Территориальные инспекции
Юридический адрес
Контактный телефон, адрес электронной почты
1
2
3
4
1.
Арал-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Кызылорда, ул. Абая, 17

8-724-2-23-06-16;
электрондық поштасы:
asmburh1@mail.ru
2.
Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Қапшағай қ-сы
5 ш.а., 1-үй
тел.:
8-727-7-24-80-17;
электрондық поштасы:
Balkhash_bio@mail.ru
3.
Зайсан-Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Өскемен қ-сы
Мызы к-сі, 2/1-үй
тел.:
8-723-2-70-02-12;
электрондық поштасы:
zaisanirtis@mail.ru
4.
Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Атырау қ-сы
Авангард ш.а., 4-92-үй
тел.:
8-712-2-21-50-50;
электрондық поштасы:
ukmbir@mail.ru
5.
Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Астана қ-сы
Жәнібек Тархан к-сі, 4-үй, 109-каб.
тел.:
8-717-2-37-91-34;
электрондық поштасы:
dana.kozhina@gmail.ru
6.
Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Қостанай қ-сы
Толстой к-сі, 74-үй, 22-каб.
тел.:
8-714-2-51-12-86;
электрондық поштасы:
kostanai_karp@mail.ru
7.
Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Тараз қ-сы
Исатай к-сі, 10-үй
тел.:
8-726-2-51-95-76;
электрондық поштасы:
fisher_taraz@bk.ru
8.
Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Қарағанды қ-сы
Алиханов к-сі, 11а-үй
тел.:
721-2-42-51-07;
электрондық поштасы:
karotu@mail.ru
«Жануарларға интродукциялау,
реинтродукциялау және будандастыру
жүргізуге рұқсат беру
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның (толық) тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(мекенжайы, телефон және факс нөмірі)
Жануарларды интродукциялау, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізуге, жаңадан жерсіндірілген жануарларды алып қоюға рұқсат беруге өтінім
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды мен
будандастыруды жүргізуге, жаңадан жерсіндірілген жануарларды алып
қоюға (қажеттісінің астын сызыңыз) рұқсат беруді сұраймын.
Интродукциялауды, реинтродукциялауды мен будандастыруды жүргізудің,
жаңадан жерсіндірілген жануарларды алып қоюдың мақсаты
_____________________________________________________________________
Жануар түрі _________________________________________________________
Жануардың саны мен салмағы __________________________________________
Интродукциялауды, реинтродукциялауды мен будандастыруды жүргізудің,
жаңадан жерсіндірілген жануарларды алып қоюдың мерзімі ______________
_____________________________________________________________________
Интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізетін,
жаңадан жерсіндірілген жануарларды алып қоятын аудан
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20___ жылғы _________     ____________________
(өтінім берілген күн)         (қолы, Т.А.Ә)
М.О (заңды тұлға үшін)
«Жануарларға интродукциялау,
реинтродукциялау және будандастыру
жүргізуге рұқсат беру
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы» мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

тел.: 8-724-2-23-06-16;
электронная почта:
asmburh1@mail.ru
2.
Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Капчагай, мкр-н 5, д. 1
тел.: 8-727-7-24-80-17;
электронная почта:
Balkhash_bio@mail.ru
3.
Зайсан-Иртышская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Усть-Каменогорск, ул. Мызы, д. 2/1
тел.: 8-723-2-70-02-12;
электронная почта:
zaisanirtis@mail.ru
4.
Урало-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Атырау, мкр-н Авангард, д. 4 – 92
тел.: 8-712-2-21-50-50;
электронная почта:
ukmbir@ mail.ru
5.
Ишимская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Астана, ул. Жанибек Тархан, д. 4, каб. 109
тел.: 8-717-2-37-91-34;
электронная почта:
dana.kozhina@mail.ru
6.
Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Костанай, ул. Толстого, д. 74, каб. 22
тел.: 8-714-2-51-12-86;
электронная почта:
kostanai_karp@mail.ru
7.
Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Тараз, ул. Исатая, д. 10
тел.: 8-726-2-51-95-76;
электронная почта:
fisher_taraz@bk.ru
8.
Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Караганда, ул. Алиханова, д. 11а
тел.: 721-2-42-51-07;
электронная почта:
karotu@ mail.ru
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации
животных»
В___________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от___________________________________________________________
(наименование юридического лица, либо фамилия,
_______________________________________________________________
имя, отчество (полностью) физического лица)
_______________________________________________________________
(адрес, номер телефона и факса)
Заявка
на выдачу разрешения на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных, изъятие вновь
акклиматизированных животных
Прошу выдать разрешение на производство интродукции, реинтродукции, гибридизации животных, изъятие вновь акклиматизированных животных (нужное подчеркнуть)
Цель проведения интродукции, реинтродукции, гибридизации, изъятия вновь акклиматизированных животных _________________________________
Вид животного_______________________________________________________
Количество и вес животного _________________________________________
Сроки проведения интродукции, реинтродукции, гибридизации, изъятия вновь акклиматизированных животных _________________________________
Район проведения интродукции, реинтродукции, гибридизации, изъятия вновь акклиматизированных животных _________________________________
_______________ 20___ года
_________________________________            _______________________
(дата подачи заявки)                      (подпись, Ф.И.О.)
МП (для юридического лица)
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации
животных»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Принятие местными исполнительными органами области решения по
закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и
(или) участков за пользователями животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства» 1. Общие положения

1. Мемлекеттік қызметті облыстардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – жергілікті атқарушы органдар) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті конкурс өткізу арқылы:
1) аңшылық алқаптарды бекіту кезінде – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – 1-инспекциялар) осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша;
2) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекіту кезінде – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары (халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бойынша) (бұдан әрі – 2-инспекциялар) осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша немесе жергілікті атқарушы органдар (жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бойынша) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
Арал, Каспий теңіздерінің, Зайсан, Балқаш көлдерінің, Алакөл көлдер жүйесінің, Бұқтырма, Шүлбі, Шардара, Қапшағай су қоймаларының және Қиғаш, Іле, Сырдария, Жайық өзендерінің балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсты Қазақстан Республикасы Үкіметінің актісімен құралатын комиссия өткізеді.
Жеке меншiктегi немесе жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптары олар белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес болған және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің ұсынымы болған кезде олардың өтінімі бойынша конкурс өткізусіз жергілікті атқарушы органның қаулысымен оларға бекітіліп беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 10-бабының 2-тармағы 4) тармақшасының және 40-бабының;
2) «Аң аулайтын алқаптарды бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу ережесін және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 қаңтардағы № 40 қаулысының;
3) «Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу ережесін және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы № 102 қаулысының негізінде көрсетіледі.

1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей (далее – местные исполнительные органы) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Государственная услуга оказывается посредством проведения конкурса:
1) при закреплении охотничьих угодий – территориальными инспекциями Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – инспекции 1) по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту;
2) при закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков – территориальными инспекциями Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по рыбохозяйственным водоемам и (или) участкам международного и республиканского значений) (далее – инспекции 2) по адресам, указанным в приложении 3 к настоящему стандарту, или местными исполнительными органами (по рыбохозяйственным водоемам и (или) участкам местного значения) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков Аральского, Каспийского морей, озер Зайсан, Балхаш, Алакольской системы озер, Бухтарминского, Шульбинского, Шардаринского, Капшагайского водохранилищ и рек Кигач, Или, Сырдарья, Урал проводится комиссией, создаваемой актом Правительства Республики Казахстан.
Охотничьи угодья на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании физических и негосударственных юридических лиц, закрепляются за ними без проведения конкурса по их заявке постановлением местного исполнительного органа при условии соответствия их установленным квалификационным требованиям и наличии представления Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 4) пункта 2 статьи 10 и статьи 40 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира»;
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 21 января 2005 года № 40 «Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса»;
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года № 102 «Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса».

4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында «нормативтік құқықтық актілер» бөлімінің «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары» кіші бөлімінде, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардағы стендтерде орналастырылады. Стендтер мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайлардағы көрнекті орындарда орнатылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі жергілікті атқарушы органның аңшылық алқаптарды немесе балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін мемлекеттік қызмет алушыларға бекітіп беру туралы қағаз тасығыштағы қаулысы (бұдан әрі – қаулы) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) конкурс өткізу кезінде:
өткізілген конкурстың қорытындылары бойынша хаттама жасау – конкурстың өтінімі бар конверттерді ашқан күннен бастап он жұмыс күні ішінде;
тиісті инспекцияның конкурстың қорытындылары туралы хаттаманы жергілікті атқарушы органға жолдауы – конкурстың қорытындыларын шығару күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде;
жергілікті атқарушы органның аңшылық алқаптарды немесе балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін мемлекеттік қызмет алушыларға бекітіп беру туралы шешім қабылдауы – конкурс қорытындылары туралы хаттаманы алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызмет алушыларға осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде, сондай-ақ олар бойынша бекітіп беру мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде – мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағының 2) және 3) тармақшаларында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап жиырма күннен артық емес;
3) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – отыз минуттан аспау керек;
4) мемлекеттік қызмет нәтижесін алу кезіндегі кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – отыз минуттан аспау керек;
5) мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағының 2) тармақшасында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толық болуын тексеру мерзімі – екі жұмыс күні ішінде.
Осы тармақтың 2) тармақшасында белгіленген мерзімдерде қаулы берілмеген немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылмаған жағдайда қаулы берілген деп есептеледі және екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыға берілуге жатады.

4. Информация о государственной услуге и стандарт государственной услуги (далее – стандарт) размещаются на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz в разделе «нормативные правовые акты», в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан», а также на стендах в местных исполнительных органах. Стенды устанавливаются на видном месте в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются постановление местного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за получателем государственной услуги (далее – постановление) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) при проведении конкурса:
составление протокола по итогам проведенного конкурса – в течение десяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов с конкурсной заявкой;
направление соответствующей инспекцией протокола об итогах конкурса в местный исполнительный орган – в течение трех рабочих дней со дня подведения итогов конкурса;
принятие решения местным исполнительным органом о закреплении охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за получателем государственной услуги – в течение пяти рабочих дней со дня получения протокола об итогах конкурса;
2) при закреплении охотничьих угодий за получателями государственной услуги на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании данных лиц, а также при перезакреплении охотничьих угодий, срок закрепления по которым истек – не более двадцати рабочих дней с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в подпунктах 2) и 3) пункта 11 настоящего стандарта;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более тридцати минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата государственной услуги – не более тридцати минут;
5) срок проверки полноты представленных документов с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в подпункте 2) пункта 11 настоящего стандарта, – в течение двух рабочих дней.
В случае невыдачи постановления или непредставления мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в сроки, установленные в подпункте 2) настоящего пункта, постановление считается выданным и подлежит передаче получателю государственной услуги в течение двух рабочих дней.

8. Мемлекеттік қызмет ақысыз түрде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайларда күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдай жасалады (күту креслолары, қажетті құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады), өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады. Физикалық мүмкіндіктері шектелген мемлекеттік қызмет алушылардың кедергісіз қол жетімділігін қамтамасыз ету үшін мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайларда жабдықталған тұтқалар, пандустар және баспалдақ таяқшалары көзделеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру кезінде мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мыналарды ұсынады:
1) конкурс өткізу кезінде:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық алқаптарын бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысуға өтініш;
осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері);
мемлекеттік қызмет алушы жарғысының және заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің, салық төлеуші куәлігінің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмелері – заңды тұлғалар үшін;
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың көшірмесі, сондай-ақ жеке куәлігінің немесе паспортының, салық төлеуші куәлігінің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмелері – жеке тұлғалар үшін;
Конкурстық өтінімді конкурсқа қатысушылар нөмірленген беттерімен тігілген түрінде ұсынады, соңғы беттері олардың қол қоюымен расталады;
2) мемлекеттік қызмет алушыларға осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде:
еркін нысандағы өтініш;
осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері);
тиісті құқықтарды растайтын жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының көшірмелері;

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для оказания государственной услуги в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги, создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности. Для обеспечения беспрепятственного доступа получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги, предусматриваются оборудованные поручни, пандусы и перила.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги при закреплении охотничьих угодий получатели государственной услуги представляют:
1) при проведении конкурса:
заявление на участие в конкурсе по закреплению охотничьих угодий по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, указанным в приложении 5 к настоящему стандарту (подлинники или нотариально засвидетельствованные копии);
копии устава и свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве юридического лица, свидетельства налогоплательщика (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) – для юридических лиц;
копии документа, подтверждающего право на осуществление предпринимательской деятельности, а также копию удостоверения личности или паспорта, свидетельства налогоплательщика (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) – для физических лиц.
Конкурсная заявка представляется участниками конкурса в прошитом виде с пронумерованными страницами, последняя страница заверяется их подписями;
2) при закреплении охотничьих угодий за получателями государственной услуги на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании данных лиц:
заявление в произвольной форме;
документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, указанным в приложении 5 к настоящему стандарту (подлинники или нотариально засвидетельствованные копии);
копии идентификационных документов на земельный участок, подтверждающих соответствующие права;

3) бекітіп беру мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде:
еркін нысандағы өтініш;
осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері);
аңшылық шаруашылығын жүргізу шарты бойынша міндеттемелердің сақталуын растайтын құжаттар.
12. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар мыналарды ұсынады:
1) осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Конкурсқа қатысуға өтініш;
2) осы стандартқа 7-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (түпнұсқалары немесе нотариалдық куәландырылған көшірмелері):
құрылтай құжаты, мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, салық төлеуші куәлігі (нотариалды куәландырылған көшірмелері) – заңды тұлғалар үшін;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты, салық төлеуші куәлігі (нотариалды куәландырылған көшірмелері), заңды тұлғаны құрусыз кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқығын беретін құжаттар – жеке тұлғалар үшін;
әрбір су айдыны және (немесе) учаскесі бойынша мемлекеттік қызмет алушының басшысы жеке бекіткен белгіленген нысандағы балық шаруашылығын дамыту жоспары (түпнұсқасы);
балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бұрын бекітіп берілген жеке және заңды тұлғалар үшін – өткен жылы өсімін молайту және балық қорғау іс-шараларына қаржы бөлінгеңдігін растайтын және бөлінген квоталарды игеруі туралы және 2-инспекциямен келісілген ақпарат (түпнұсқасы);
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға (өткен қаржылық жылға) салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы (болуы) туралы салық органының анықтамасы;
мыналарды жүзеге асыру үшін сервитутты ұсыну туралы мемлекеттік қызмет алушының бірінші басшысының қолы қойылған жазбаша міндеттеме:
бақылаулы аулау – Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне және (немесе) 2-инспекцияға;
ғылыми-зерттеулік аулау – жеке және заңды тұлғаларға;
әуесқойлық (спорттық) балық аулау – жеке тұлғаларға (түпнұсқасы);
3) Арал, Каспий теңіздерінің, Зайсан, Балқаш көлдерінің, Алакөл көлдер жүйесінің, Бұқтырма, Шүлбі, Шардара, Қапшағай су қоймаларының және Қиғаш, Іле, Сырдария, Жайық өзендерінің балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша негізгі құралдардың, балық ресурстар және басқа да су жануарларын аулау мен қайта өңдеу жөніндегі технологиялық жабдықтың және басқа да материалдық–техникалық құралдардың, сондай–ақ ағымдағы мелиорацияны жүргізу және жас шабақтарды құтқару үшін техникалық құралдардың болуы туралы анықтама;
аулаушы және көлік, оның ішінде шағын өлшемді флотты тіркеу туралы аумақтық көліктік бақылау органының анықтамасы;

3) при перезакреплении охотничьих угодий, срок по которым истек:
заявление в произвольной форме;
документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, указанным в приложении 5 к стандарту (подлинники или нотариально засвидетельствованные копии);
документы, подтверждающие соблюдение обязательств по договору на ведение охотничьего хозяйства.
12. Для получения государственной услуги при закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков получатели государственной услуги представляют:
1) заявление на участие в конкурсе по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту;
2) документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, указанным в приложении 7 к настоящему стандарту (подлинники или нотариально заверенные копии):
учредительный документ, свидетельство о государственной регистрации, свидетельство налогоплательщика (нотариально заверенные копии) – для юридических лиц;
удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или паспорт, свидетельство налогоплательщика (нотариально заверенные копии), документы, предоставляющие право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, – для физических лиц;
утвержденный руководителем получателя государственной услуги план развития, рыбного хозяйства установленной формы по каждому водоему и (или) участку отдельно (подлинник);
для физических и юридических лиц, за которыми ранее закреплялись рыбохозяйственные водоемы и (или) участки – информацию, подтверждающую вложение средств на воспроизводственные и рыбоохранные мероприятия и освоение выделенных квот в истекшем году и согласованную с инспекцией 2 (подлинник);
справку налогового органа об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям на 1 января текущего (предыдущего финансового) года;
письменное обязательство за подписью руководителя получателя государственной услуги о предоставлении сервитута для осуществления:
контрольного лова – Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства и (или) инспекции 2;
научно-исследовательского лова - физическим и юридическим лицам;
любительского (спортивного) рыболовства - физическим лицам (подлинник);
3) для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков Аральского, Каспийского морей, озер Зайсан, Балхаш, Алакольской системы озер, Бухтарминского, Шульбинского, Шардаринского, Капшагайского водохранилищ и рек Кигач, Или, Сырдарья, Урал:
справку о наличии основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по добыче и переработке рыбных ресурсов и других водных животных, а также технических средств для проведения текущей мелиорации и спасения молоди по форме, установленной уполномоченным органом;
справку территориального органа транспортного контроля о регистрации добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного;

4) жергілікті маңызы бар балық қырылу қаупі бар су айдындары және (немесе) учаскелері үшін – уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша балық шаруашылығы мелиорациялық жұмыстарын жүргізу үшін негізгі құралдардың болуы туралы анықтама;
5) салина артемиясы цисталарын аулау үшін болашағы бар ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін – салина артемиясы цисталарын жинау үшін құралдардың, жинау, сақтау және өңдеу жөніндегі технологиялық жабдықтар мен басқа да материалдық-техникалық құралдардың болуы туралы анықтама;
6) басқа да балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
аулаушы және көлік, оның ішінде шағын өлшемді флотты тіркеу туралы аумақтық көліктік бақылау органының анықтамасы (жүзгіш құралдар болған кезде);
Балық шаруашылығын дамыту жоспарында тиісті іс-шаралар көрсете отырып, өтініш беруші басшысының қолы қойылған акваөсіруді жүргізу туралы жазбаша міндеттеме (акваөсірумен айналысуды көздейтін тұлғалар үшін).
13. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтініш бланкісін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында немесе осы стандартқа 12 және 3-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан жергілікті атқарушы органның және инспекциялардың кеңселерінен алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар:
конкурс өткізу кезінде – конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген мекенжай бойынша конкурстық комиссияның хатшысына;
мемлекеттік қызмет алушыларға осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде, сондай-ақ олар бойынша бекітіп беру мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде – осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша орналасқан тиісті инспекцияның кеңсесіне тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызмет алушыға:
1) құжаттарды қабылдау нөмірін және күнін;
2) сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттар санын және атауларын;
4) мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызмет алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлға үшін) немесе атауын (заңды тұлға үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, қажетті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілетік берілген тұлғаға жеке келген кезде беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз:

4) для замороопасных водоемов и (или) участков местного значения - справку о наличии основных средств для проведения рыбохозяйственных мелиоративных работ по форме, установленной уполномоченным органом;
5) для горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, перспективных для добывания цист артемии салина, - справку о наличии орудий для сбора, технологического оборудования и других материально-технических средств по сбору, хранению и переработке цист артемии салина;
6) для прочих рыбохозяйственных водоемов и (или) участков:
справку территориального органа транспортного контроля о регистрации добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного (при наличии плавательных средств);
письменное обязательство о ведении аквакультуры за подписью руководителя заявителя с отражением соответствующих мероприятий в Плане развития рыбного хозяйства (для лиц, предполагающих заниматься аквакультурой).
13. Бланк заявления на оказание государственной услуги можно получить на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz или в канцеляриях местного исполнительного органа и инспекций, находящихся по адресам, указанным в приложениях 12 и 3 к настоящему стандарту.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются:
при проведении конкурса – секретарю конкурсной комиссии, находящемуся по адресу, указанному в объявлении о проведении конкурса;
при закреплении охотничьих угодий за получателями государственной услуги на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании данных лиц, а также при перезакреплении охотничьих угодий, срок закрепления по которым истек, – в канцелярию соответствуюшей инспекции, находящейся по адресу, указанному в приложении 2 к настоящему стандарту.
15. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных получателя государственной услуги.
16. Результат оказания государственной услуги выдается получателю государственной услуги или уполномоченному лицу по доверенности при личном посещении.
17. Основанием для отказа в оказании государственной услуги являются:

1) конкурс өткізу кезінде – мемлекеттік қызмет алушының конкурстық өтінімін конкурс шарттарына сәйкес келмейтін деп тану;
2) мемлекеттік қызмет алушыларға осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде – осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес болмауы және (немесе) шаруашылық аралық аңшылықты жайластыру материалдарының болмауы;
3) бекітіп беру мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде – осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес болмауы және (немесе) аңшылық шаруашылығын жүргізу шарты бойынша міндеттемелерін орындамау.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде Комитеттің және 1 және 2-инспекциялардың лауазымды тұлғалары мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) кішіпейілділік таныту, өзінің лауазымдық жағдайын алға тартпау және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
4) қызмет көрсету мерзімдерін және күту уақытын қысқарту үшін күш салу;
5) мемлекеттік қызмет алушы құжатының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
6) мемлекеттік қызмет алушы белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмыс нәтижелері осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметті көрсететін жергілікті атқарушы органдар мен инспекциялардың жұмысы олар бойынша бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Жергілікті атқарушы органдардың немесе тиісті инспекциялардың лауазымды тұлғаларының әрекеттерін (әрекетсіздігін) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағым дайындауда жәрдемдесуді осы стандартқа 12 және 3-қосымшаларда көрсетілген мекенжайы бойынша орналасқан жергілікті атқарушы органдардың немесе тиісті инспекциялардың заң қызметінің мамандары жүзеге асырады.
22. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым тиісті әкімнің атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін немесе Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының не Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті төрағасының атына Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5 және 13-кіреберістер, 611 және 367-кабинеттер мекенжайы бойынша беріледі.

1) при проведении конкурса – признание конкурсной заявки получателя государственной услуги не соответствующей условиям конкурса;
2) при закреплении охотничьих угодий за получателем государственной услуги на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании данных лиц, – несоответствие квалификационным требованиям, указанным в приложении 4 к настоящему стандарту, и (или) отсутствие материалов межхозяйственного охотоустройства;
3) при перезакреплении охотничьих угодий, срок по которым истек, – не соответствие квалификационным требованиям, указанным в приложении 4 к настоящему стандарту, и (или) невыполнение обязательств по договору на ведение охотничьего хозяйства.
3. Принципы работы
18. При оказании государственной услуги должностные лица местных исполнительных органов и инспекций руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) представлять исчерпывающую информацию об оказываемой государственной услуге;
4) прилагать усилия для сокращения сроков оказания услуг и времени ожидания;
5) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги;
6) обеспечить сохранность документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 8 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа местных исполнительных органов и инспекций, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) должностных лиц местных исполнительных органов или соответствующих инспекций, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются специалистами юридической службы местных исполнительных органов или соответствующих инспекций, находящихся по адресам, указанным в приложениях 12 и 3 к настоящему стандарту.
22. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя соответствующего акима по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту или председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан либо Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезды 5 и 13, кабинеты 611 и 367.

Жұмыс кестесі: жұмыс күндері жергілікті атқарушы органдарда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінде және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитетінде сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Сыпайы қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым тиісті әкімнің немесе тиісті инспекция басшысының атына осы стандартқа 12 және 3-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері жергілікті атқарушы органдарда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, инспекцияларда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
24. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
25. Шағымдар жазбаша түрде пошта, электрондық пошта бойынша не қолма-қол жұмыс күндері осы стандарттың 22 және 23-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы қабылданады.
Шағым шағымда қойылған мәселелерді шешу құзыретіне не лауазымды тұлғаның атына жолданады.
Шағымда мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған кезде), пошталық мекенжайы, шағым беру күні және мемлекеттік қызмет алушының қолы көрсетіледі.
Шағым берілген кезде әрекеттері немесе әрекетсіздігі шағымдалатын лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, жүгіну себептері және талаптар көрсетіледі.
26. Қабылданған шағым осы стандарттың 22 және 23-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңселерінде тіркеледі. Шағым қабылдануының растамасы мемлекеттік қызмет алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетілген және берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орны көзделген талонды беру болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
27. Мемлекеттік қызмет алушы қосымша ақпаратты осы стандартқа 12 және 3-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан жергілікті атқарушы органдардың немесе инспекциялардың кеңселерінде не Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсынан ала алады.
«Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су
айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері
үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың жергілікті атқарушы органдарының мекенжайлары
Р/с
Жергілікті атқарушы органның атаулары
Орналасқан жерінің мекенжайы
Байланыс деректері
Интернет-ресурс
1
2
3
4
5
1.
«Ақмола облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Көкшетау қ-сы, Абай к-сі, 85-үй
тел.:
8(7162)25-07-72, 25-55-11;
электрондық поштасы:
economy_cx@mail.ru, kanz_akim@akmo.kz
www.akmo.kz
2.
«Алматы облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Талдықорған қ-сы, Тәуелсiздiк к-сі, 38-үй
тел.:

График работы: в рабочие дни в местных исполнительных органах с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, в Комитете лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и Комитете рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
23. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя соответствующего акима или руководителя соответствующей инспекции по адресам, указанным в приложениях 12 и 3 к настоящему стандарту.
График работы: в рабочие дни в местных исполнительных органах с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, в инспекциях с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
24. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
25. Жалобы принимаются в письменной форме по почте, электронной почте либо нарочно в рабочие дни через канцелярии организаций, указанных в пунктах 22 и 23 настоящего стандарта.
Жалоба адресуется должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), почтовый адрес получателя государственной услуги, дата подачи жалобы и подпись получателя государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия или бездействия обжалуются, мотивы обращения и требования.
26. Принятая жалоба регистрируется в канцеляриях организаций, указанных в пунктах 22 и 23 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу, предусматривающего срок и место получения ответа на поданную жалобу.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
27. Дополнительную информацию получатель государственной услуги может получить в канцеляриях местных исполнительных органов или инспекций, находящихся по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, либо на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz.
Приложение1
к стандарту государственной
услуги «Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства»
Адреса и контактные данные местных исполнительных
органов областей
№ п/п
Наименование местных исполнительных органов областей
Адреса
Контактные данные
1
2
3
4
1.
Государственное учреждение «Акимат Акмолинской области»
г. Кокшетау, ул. Абая, 85
тел.: 8 (716-2) 25-07-72, 25-55-11;
электронная почта:
km_shu_disp@mail.ru,
kanz_akim@akmo.kz
2.
Государственное учреждение «Акимат Алматинской области»
г. Талдыкорган, ул. Тәуелсіздік, 38

8(7282) 27-08-18;
электрондық поштасы:
obl_dsh@almaty-reg.kz, tkoblakimat@ global.kz
www.zhetysu-gov.kz
3.
«Атырау облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Атырау қ-сы, Әйтеке би к-сі, 77-үй
тел.:
8 (7122)35-45-03;
электрондық поштасы:
atirauagro@mail.ru
www.atyrau.gov.kz
4.
«Ақтөбе облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Ақтөбе қ-сы, Әбілхайыр хан д-лы,40-үй
тел.:
8 (7132)56-03-07, 54-17-39;
электрондық поштасы:
sh_zemledelie@mail.ru, do.aktobe@minagri.kz
www.akto.kz
5.
«Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Өскемен қ-сы, М. Горький к-сі, 40-үй
тел.:
8 (7232) 26-42-48, 24-23-04, 20-42-42;
электрондық поштасы:
ispaevt@yandex.ru
www.akimvko.gov.kz
6.
«Жамбыл облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Тараз қ-сы, Абай к-сі, 119-үй
тел.:
8 (7262)43-28-94, 45-88-31, факс:45-42-05, 45-46-28
www.zhambyl.kz
7.
«Батыс Қазақстан облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Орал қ-сы, Достық к-сі, 179-үй
тел.:
8 (7112)51-35-41, 45-29-27;
электрондық поштасы:
dshzko-zemotdel@rambler.ru, dshko-admotdel@rambler.ru
www.westkaz.kz
8.
«Қарағанды облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Қарағанды қ-сы, Мир бульвары, 39-үй
тел.:
8 (7212)42-10-80;
электрондық поштасы:
dsh_canc@krg.gov.kz
www.karaganda-region.kz
9.
«Қостанай облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Қостанай қ-сы, Әл-Фараби д-лы, 66-үй
тел.:
8 (7142)57-50-03;
электрондық поштасы:
dsh-zem@kostanay
www.kostanay.gov.kz
10.
«Қызылорда облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Қызылорда қ-сы, Ы.Жақаев к-сі, 76-үй
тел.:
8 (7242)26-26-44;
электрондық поштасы:
sh_kyzyl@mail.ru
www.e-kyzylorda.gov.kz
11.
«Маңғыстау облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Ақтау қ-сы, 14 ш.а., 1-үй
тел.:
8 (7292)31-17-77;
электрондық поштасы:
so.mangistau@rambler.ru
www.mangystau.kz
12.
«Павлодар облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Павлодар қ-сы, Академик Сатпаев к-сі, 49-үй
тел.:
8 (7182)32-25-67;
электрондық поштасы:
kense.dsh@pavlodar.gov.kz
www.pavlodar.gov.kz
13.
«Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Петропавловск қ-сы, Қазақстан Конституциясы к-сі, 58-үй
тел.:
8 (7152) 46-24-52, 36-07-45;
электрондық поштасы:
akimat@sko.kz, dshag@mail.ru, akimat@petr.kz
www.sko.kz
14.
«Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі» Мемлекеттік мекеме
Шымкент қ-сы, Тәукехан к-сі, 6-үй
тел.:
8 (7252)53-03-33;
электрондық поштасы:
dsh_uko@mail.ru
www.ontustik.gov.kz
«Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су
айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері
үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекцияларының мекенжайлары
Р/с
Аумақтық инспекциялар
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны, электрондық пошта адресі
1
2
3
4
1.
Ақмола
Көкшетау қ-сы, Громов к-сі, 21-үй
тел.:

тел.: 8 (7282) 27-08-18
электронная почта: ob_dsh@almaty-reg.kz,
tkoblakimat@global.kz
3.
Государственное учреждение «Акимат Атырауской области»
г. Атырау, ул. Айтеке би, 77
тел.: 8 (7122) 35-45-03
электронная почта:
atirauagro@mail.ru
4.
Государственное учреждение «Акимат Актюбинской области»
г. Актобе, пр-т Абулхайыр хана, 40
тел.: 8 (7132) 56-03-07, 54-17-39;
электронная почта:
sh_zemledelie@mail.ru,
do.aktobe@minagri.kz
5.
Государственное учреждение «Акимат Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск, ул. М. Горького, 40
тел.: 8 (7232) 26-42-48, 24-23-04, 20-42-42
электронная почта:
ispaevt@yandex.ru
6.
Государственное учреждение «Акимат Жамбылской области»
г. Тараз, пр-т Абая, 125
тел.: 8 (7262) 43-28-94, 45-88-31,
факс 45-42-05, 45-46-28
7.
Государственное учреждение «Акимат Западно-Казахстанской области»
г. Уральск, ул. Достык, 179
тел.: 8 (7112) 51-35-41, 45-29-27
электронная почта:
dshzko-zemotdel@rambler.ru,
dshko-admotdel@rambler.ru
8.
Государственное учреждение «Акимат Карагандинской области»
г. Караганды, бульвар Мира, 39
тел.: 8 (7212) 42-10-80
электронная почта:
sh_canc@krg.gov.kz
9.
Государственное учреждение «Акимат Костанайской области»
г. Костанай, пр-т Аль-Фараби, 66
тел.: 8 (7142) 57-50-03;
электронная почта:
dsh-zem@ kostanay.kz
10.
Государственное учреждение «Акимат Кызылординской области»
г. Кызылорда, ул. Жахаева, 76
тел.: 8 (7242) 26-26-44
электронная почта:
sh_kyzyl@mail.ru
11.
Государственное учреждение «Акимат Мангистауской области»
г. Актау, 14 мкр-н, д. 1
тел.: 8 (7292) 31-17-77
электронная почта:
so.mangistau@rambler.ru
12.
Государственное учреждение «Акимат Павлодарской области»
г. Павлодар, ул. Академика Сатпаева, 49
тел.: 8 (7182) 32-25-67
электронная почта:
ense.dsh@pavlodar.gov.kz
13.
Государственное учреждение «Акимат Северо-Казахстанской области»
г. Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 58
тел.: 8 (7152) 46-24-52, 36-07-45;
электронная почта:
dshagr@mail.ru, akimat@SKO.kz, kimat@petr.kz
14.
Государственное учреждение «Акимат Южно-Казахстанской области»
г. Шымкент, ул. Таукехана, 6
тел.: 8 (7252) 53-03-33.
электронная почта:
dsh_uko@mail.ru
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства»
Адреса территориальных инспекций
Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
№ п/п
Территориальные
инспекции
Юридический адрес
Контактный телефон,
адрес электронной
почты
1
2
3
4
1.
Акмолинская
г. Кокшетау,
ул. Громовой, 21

Мызы к-сі, 2/1-үй
тел.:
8-723-2-70-02-12;
электрондық поштасы:
zaisanirtis@ mail.ru
4.
Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Атырау қ-сы
Авангард ш.а., 4-92-үй
тел.:
8-712-2-21-50-50;
электрондық поштасы:
ukmbir@ mail.ru
5.
Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Астана қ-сы
Жәнібек Тархан к-сі, 4-үй,109-каб.
тел.:
8-717-2-37-91-34;
электрондық поштасы:
dana.kozhina@gmail.ru
6.
Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Қостанай қ-сы
Толстой к-сі, 74-үй, 22-каб.
тел.:
8-714-2-51-12-86;
электрондық поштасы:
kostanai_karp@mail.ru
7.
Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Тараз қ-сы
Исатай к-сі, 10-үй
тел.:
8-726-2-51-95-76;
электрондық поштасы:
fisher_taraz@bk.ru
8.
Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы
Қарағанды қ-сы
Алиханов к-сі, 11а-үй
тел.:
721-2-42-51-07;
электрондық поштасы:
karotu@ mail.ru
«Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су
айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері
үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
_____________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының толық атауы)
_____________________________________________________________________
(өтініш беруші заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның
Т.А.Ә.)
Аңшылық алқаптарын бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға өтініш
__________________________                20 жылғы «___» ____________
(елді мекен)
___ _________________ облысының ___________________ ауданында аңшылық
алқаптарын бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға конкурстық
өтінімді қабылдауды сұраймын.
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
3. Тіркеу туралы куәлік _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
4. Заңды мекенжайы (мекенжайы) ______________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №-і, телефон, факс)
5. Есеп шоты ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(шот №-і, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдар және өкiлдiктер ________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)

г. Усть-Каменогорск, ул. Мызы, д. 2/1
тел.: 8-723-2-70-02-12;
электронная почта:
zaisanirtis@mail.ru
4.
Урало-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Атырау, мкр-н Авангард, д. 4 – 92
тел.: 8-712-2-21-50-50;
электронная почта:
ukmbir@ mail.ru
5.
Ишимская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Астана, ул. Жанибек Тархан, д. 4, каб. 109
тел.: 8-717-2-37-91-34;
электронная почта:
dana.kozhina@mail.ru
6.
Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Костанай, ул. Толстого, д. 74, каб. 22
тел.: 8-714-2-51-12-86;
электронная почта:
kostanai_karp@mail.ru
7.
Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Тараз, ул. Исатая, д. 10
тел.: 8-726-2-51-95-76;
электронная почта:
fisher_taraz@bk.ru
8.
Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства
г. Караганда, ул. Алиханова, д. 11а
тел.: 721-2-42-51-07;
электронная почта:
karotu@ mail.ru
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства»
В ___________________________________________________________________
(полное наименование организатора конкурса)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического                                  лица-заявителя)
Заявление
на участие в конкурсе по закреплению охотничьих угодий
________________________
«___»____________20 ___ г. (населенный пункт)
Прошу принять конкурсную заявку на участие в конкурсе по закреплению охотничьих угодий в ______________________ районе _______ ____________ области;
Сведения о заявителе:
1. Форма собственности: _______________________________________
2. Год создания: ______________________________________________
3. Свидетельство о регистрации: _______________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Юридический адрес (адрес): _________________________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет: ____________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы и представительства: _______________________________
(местонахождение и реквизиты)

7. Қоса берілген құжаттар: __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Мен конкурстық өтінімде берілген ақпарат үшін жауапты боламын,
менің конкурстық өтінімім жеңімпаз болып таңылған жағдайда аңшылық
шаруашылығын жүргізуге шарт жасасуға міндеттенемін.
Жеке/заңды тұлға
____________________     ___________________________
M.O.         (қолы)                      (Т.А.Ә.)
«Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су
айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері
үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
Аңшылық алқаптарын бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) аңшылық шаруашылығын оның санатына қарай жүргізу үшін материалдық-техникалық базаның болуы;
2) қаржыландыру көздері мен көлемін көрсете отырып, үш жылға арналған аңшылық шаруашылығы ұйымын дамыту жоспары (қорғау, өсімін молайту және биотехникалық іс-шараларды күшейтуді, жануарлар санының оңтайлы тығыздығын қамтамасыз етуді, ішкі шаруашылық аңшылық ісін ұйымдастыруды, аңшылық шаруашылығын абаттандыруды өткізу мерзімін қоса алғанда);
3) аңшылық шаруашылығының санатына сәйкес келетін және Аңшылық шаруашылығы ұйымдарының қорықшылық қызметі туралы үлгілік ереженің талаптарына сәйкес қорықшылық қызметтің (не оны құру туралы жазбаша міндеттеменің) болуы;
4) конкурсқа қатысушының қаржылық әлеуетін растайтын құжаттар:
анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам уақытқа созылған конкурсқа қатысушы міндеттемелерінің барлық түрі бойынша банк немесе банк филиалы алдында мерзімі өтіп кеткен берешектің жоқ екені туралы конкурсқа қатысушыға қызмет көрсетілетін банктің немесе банк филиалының қол қойылған және мөр басылған анықтамасының түпнұсқасы (егер конкурсқа қатысушы екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болған жағдайда, бұл анықтама осындай банктердің әрқайсысынан беріледі). Анықтама конкурстық өтінімдер салынған конверттер ашылатын күннің алдындағы отыз күнтізбелік күннің ішінде берілу тиіс;
соңғы қаржы жылы үшін бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға қол қойған бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасы;
5) міндетті төлемдер бойынша бюджетке берешектің болмауы:
тиісті салық органының үш айдан астам салық берешегінің және міндетті зейнетақылық жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ болуы не конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы отыз күнтізбелік күннен кешіктірмей берілген бір теңгеден кем салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің бар екендігі туралы анықтамасының түпнұсқасы;

7. Прилагаемые документы: _____________________________________
______________________________________________________________
8. Я несу ответственность за представленную в конкурсной заявке информацию, обязуюсь в случае признания моей конкурсной заявки выигравшей, заключить договор на ведение охотничьего хозяйства.
Физическое/юридическое лицо ________________       _________________
(подпись)                (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги «Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства»
Квалификационные требования, предъявляемые
к участникам конкурса
К участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий предъявляются следующие квалификационные требования:
1) наличие материально-технической базы для ведения охотничьего хозяйства в зависимости от его категорий;
2) план развития охотохозяйственной организации на три года с указанием источников и объемов финансирования (включая усиление охранных, воспроизводственных и биотехнических мероприятий, обеспечение оптимальной плотности численности животных, сроки проведения внутрихозяйственного охотоустройства, благоустройства охотничьего хозяйства);
3) наличие егерской службы в соответствии с категорией охотничьего хозяйства и отвечающей требованиям Типового положения о егерской службе охотохозяйственных организаций (либо письменное обязательство об ее создании);
4) документы, подтверждающие финансовую состоятельность участника конкурса:
оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается участник конкурса, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка (в случае, если участник конкурса является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков). Справка должна быть выдана в течение тридцати календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
оригинал бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанного первым руководителем или лицом, его замещающим;
5) отсутствие задолженности в бюджет по обязательным платежам:
оригинал справки соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более, чем за три месяца либо о наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям менее одного тенге, выданной не ранее тридцати календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;

6) білімін және еңбек өтілін көрсете отырып, жоғары немесе арнайы орта білімі бар (аңшылық тану, аң шаруашылығы, аңшылық танушы биолог, биология, ветеринариялық дәрігер, зоотехник, зооинженер мамандықтары бойынша) немесе жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында 1 жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар мамандарының болуы (не конкурста жеңімпаз болған жағдайда, осындай мамандарды жұмысқа қабылдауы туралы жазбаша міндеттемесі).
«Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су
айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері
үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы» мемлекеттік
қызмет стандартына
6-қосымша
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға өтініш
_____________________________________________________________________
___________________________________________ бойынша балық шаруашылығы
(су айдындары, учаскелері)
су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі
конкурсқа қатысуға рұқсат етуді және қажетті конкурстық құжаттаманы
беруді сұраймын.
1. Өтініш беруші туралы мәліметтер (заңды тұлғаның атауы,
ведомстволық тиістігі (болған кезде), жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты, деректемелері, мекенжайы) _____________________________
_____________________________________________________________________
2. ________________ облысы әкімдігінің 20__ жылғы «____»___________ №
___________________________________ қаулысына және __________________
___________________________ аумақтық бөлімшесімен жасалған 20__ жылғы
«__» _______ № _____ шартқа сәйкес бұрын бекітіліп берілген су айдыны
және (немесе) учаске ________________________________________________
3. Өтініш берілетін балық шаруашылығы су айдыны және (немесе)
учаскесі_____________________________________________________________
Өтініш берілген балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін
бекітіп беру мерзімі_________________________________________________
________________________________________________________________ жыл.
4. Конкурстық құжаттамамен танысқанымды және жалған ақпарат ұсынғаным
үшін жауапкершілік туралы хабардар етілгендігімді растаймын.
Берілген күні 20___ жылғы «___» ___________________
Өтініш беруші _____________________________        ____________
(Т.А.Ә. немесе ұйымның атауы)   МО        қолы
«Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су
айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері
үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы» мемлекеттік
қызмет стандартына
7-қосымша
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:

6) наличие специалистов имеющих высшее или среднее специальное образование (по специальности охотоведение, звероводство, биолог-охотовед, биология, ветеринарный врач, зоотехник, зооинженер) или имеющих опыт и стаж работы не менее одного года в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, с указанием образования и стажа работы (либо письменное обязательство о принятии на работу таких специалистов в случае победы в конкурсе).
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги «Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства»
Заявление
на участие в конкурсе по закреплению рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Прошу допустить для участия в конкурсе по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков по ______________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(водоемы, участки)
и выдать необходимую конкурсную документацию.
1. Сведения о заявителе (наименование юридического лица,
ведомственная принадлежность (при наличии), фамилия, имя, отчество
физического лица, реквизиты, адрес) ________________________________
____________________________________________________________________
2. Ранее закрепленный рыбохозяйственный водоем и (или) участок
____________________________________________________________________
согласно постановлению акимата _____________________________________
области от «__» _______ 20___ г. № ___ и договора на ведение рыбного хозяйства № ____ от «__» ______ 20__ г., заключенного с территориальным подразделением _____________________________________
3. Заявляемый рыбохозяйственный водоем и (или) участок
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Заявляемый срок закрепления рыбохозяйственного водоема и (или)
участка _____________________________________________лет.
4. Подтверждаю, что ознакомлен с конкурсной документацией и
осведомлен об ответственности за представление недостоверных
сведений.
Дата подачи: «___» _________ 20 ___ г.
Заявитель ________________________________
(Ф.И.О. или наименование организации)
М.П.        подпись ___________________
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги «Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства»
Квалификационные требования,
предъявляемые к участникам конкурса по закреплению
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
К участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков предъявляются следующие квалификационные требования:

1) жұмыстар тізбесі мен көлемін, оларды орындау мерзімдерін және қаржыландыру көздерін көрсете отырып, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) белгілеген үлгілік нысан бойынша жасалған мемлекеттік қызмет алушының басшысы бекіткен Балық шаруашылығын дамыту жоспарының болуы;
2) ағымдағы (алдыңғы қаржылық) жылғы 1 қаңтарға салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы;
3) мемлекеттік қызмет алушының бірінші басшысының қолы қойылған жазбаша міндеттемемен расталған уәкілетті органның ведомствосына және оның аумақтық бөлімшелеріне бақылаулы аулауды, жеке және заңды тұлғаларға ғылыми-зерттеулік аулауды, жеке тұлғаларға әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру үшін сервитутты ұсыну;
4) Арал, Каспий теңіздерінің, Зайсан, Балқаш көлдерінің, Алакөл көлдер жүйесінің, Бұқтырма, Шүлбі, Шардара, Қапшағай су қоймаларының және Қиғаш, Іле, Сырдария, Жайық өзендерінің балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
шаруашылық қызметі бағыттарының бірі балық шаруашылығын жүргізу және (немесе) онымен байланысты өндіріс болуы тиіс;
балық аулау (олжалау) және көліктік флотының, кәсіпшілік аулау құралдарының болуы;
балық аулау өнімдерін қайта өңдеу мен сақтауға арналған өндірістік базасының, ағымдағы мелиорацияны жүргізу мен шабақтарды құтқаруға арналған техникалық құралдарының болуы;
5) жергілікті маңызы бар балық қырылу қаупі бар су айдындары және (немесе) учаскелері үшін – аулау құралдарының, ағымдағы мелиорациялық жұмыстарды жүргізу үшін жүзу құралдары мен материалдық-техникалық базасының болуы;
6) салина артемиясы цисталарын аулау перспективасы бар ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
салина артемиясы цисталарын жинауға және бастапқы өңдеуге арналған құралдарының болуы;
түпкі өңдеу (жуу және кептіру жабдығы), сақтау (тоңазытқыш жабдығы) үшін жабдықтарының болуы;
өндірілетін шикізатты сапалы талдау үшін зертхананың болуы;
7) басқа да балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін - жүзу құралдары мен аулау құралдарының болуы.
«Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су
айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру мен аңшылық және балық
шаруашылықтарының қажеттіліктері
үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде
шешімдер қабылдауы» мемлекеттік
қызмет стандартына
8-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні

1) наличие плана развития рыбного хозяйства, составляемого по типовой форме, установленной уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – уполномоченный орган), с указанием перечня и объема работ, сроков их выполнения и источников финансирования, утвержденного руководителем получателя государственной услуги;
2) отсутствие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям на 1 января текущего (предыдущего финансового) года на 1 января текущего (предыдущего финансового) года;
3) предоставление сервитута для осуществления контрольного лова ведомству уполномоченного органа и его территориальным подразделениям, научно-исследовательского лова физическим и юридическим лицам, любительского (спортивного) рыболовства физическим лицам, подтвержденное письменным обязательством за подписью руководителя получателя государственной услуги;
4) для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков Аральского, Каспийского морей, озер Зайсан, Балхаш, Алакольской системы озер, Бухтарминского, Шульбинского, Шардаринского, Капшагайского водохранилищ и рек Кигач, Или, Сырдарья, Урал:
одним из направлений хозяйственной деятельности должно быть ведение рыбного хозяйства и (или) связанное с ним производство;
наличие рыболовного (добывающего) и транспортного флота, промысловых орудий лова;
наличие производственной базы для переработки и хранения продукции рыболовства, технических средств для проведения текущей мелиорации и спасения молоди;
5) для замороопасных водоемов и (или) участков местного значения - наличие орудий лова, плавательных средств и материально-технической базы для проведения текущих мелиоративных работ;
6) для горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, перспективных для добывания цист артемии салина:
наличие орудий для сбора и первичной переработки цист артемии салина;
наличие оборудования для конечной переработки (промывочное и сушильное оборудование), хранения (холодильное оборудование);
наличие лаборатории для качественного анализа добываемого сырья;
7) для прочих рыбохозяйственных водоемов и (или) участков – наличие плавательных средств и орудий лова.
Приложение 8
к стандарту государственной
услуги «Принятие местными
исполнительными органами области
решения по закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего
и рыбного хозяйства»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Уақыттылығы
1.1. Құжат тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қолжетімді қызметтер мен ақпараттар %-ы (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Дала кеміргіштерін жою кезінде, сондай-ақ жануарлардың құтыруы мен басқа да ауруының індеті жағдайларында улы химикаттарды қолдана отырып, жануарлар әлемі объектілерін аулауға келісу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті:
1) жануарлар дүниесін (заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде мекендейтін жануарлардан басқа балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қоспағанда) пайдалануға:
аңшылық және балық аулау объектілеріне жатпайтын жануарларды шаруашылық мақсаттарда пайдалануға;
жануарларды ғылыми, мәдени–ағартушылық, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда пайдалануға;
жануарлардың тіршілік ету әрекеттерінің пайдалы қасиеттері мен өнімдерін пайдалануға;
аңшылық алқаптарының резервтік қорында аңшылық жүргізуге рұқсат беру кезінде Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5–кіреберіс мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет);
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көзделмеген жағдайларда заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде мекендейтіндерден басқа балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қоспағанда, жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру кезінде Комитеттің осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – 1-инспекциялар);

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Согласование добычи объектов животного мира с применением
ядохимикатов при истреблении полевых грызунов, а также в
случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешений на пользование животным миром» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается:
1) Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), находящимся по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезд 5, при выдаче разрешения на пользование животным миром (за исключением рыбных ресурсов и других водных животных, кроме обитающих в водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица) на:
использование в хозяйственных целях животных, не относящихся к объектам охоты и рыболовства;
использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных и эстетических целях;
использование полезных свойств и продуктов жизнедеятельности животных;
производство охоты в резервном фонде охотничьих угодий;
2) территориальными инспекциями Комитета (далее – инспекции 1), находящимися по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, при выдаче разрешения на пользование животным миром, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных, кроме обитающих в водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, в случаях, не предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта;

3) балық ресурстары мен басқа да су жануарлары (заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде мекендейтін балық ресурстары мен басқа да су жануарларынан басқа) бөлігінде жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру кезінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылық комитетінің осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – 2-инспекциялар) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдегі Заңының 9-бабының 1-тармағы 39) тармақшасының және «Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1469 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында «нормативтік құқықтық актілер» бөлімінің «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары» кіші бөлімінде, сондай-ақ Комитетің және 1 және 2-инспекциялардың стендтерде орналастырылады. Стендтер мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайлардағы көрнекті орындарда орнатылады.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесі жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) қағаз тасығышта беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
рұқсатты беру үшін – бес жұмыс күні ішінде;
әуесқой (спорттық) балық аулауға рұқсатты беру үшін – өтініш берілген күні;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспау керек;
3) мемлекеттік қызмет нәтижесін алу кезіндегі кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспау керек;
4) мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап рұқсат алу үшін ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру мерзімі – екі жұмыс күні ішінде.
Осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мерзімдерде рұқсат берілмеген немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылмаған жағдайда рұқсат берілген деп есептеледі және бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыға берілуге жатады.

3) территориальными инспекциями Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – инспекции 2), находящимися по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту, при выдаче разрешения на пользование животным миром в части рыбных ресурсов и других водных животных (кроме рыбных ресурсов и водных животных, обитающих в водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 39) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» и постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1469 «Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром».
4. Информация о государственной услуге и стандарт государственной услуги (далее – стандарт) размещаются на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz в разделе «нормативные правовые акты», в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан», а также на стендах Комитета и инспекций 1 и 2. Стенды устанавливаются на видном месте в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются разрешение на пользование животным миром, (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта:
для выдачи разрешения – в течение пяти рабочих дней;
для выдачи разрешения на любительское (спортивное) рыболовство – в день обращения;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата государственной услуги – не более тридцати минут;
4) срок проверки полноты представленных документов для выдачи разрешения с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, – в течение двух рабочих дней.
В случае невыдачи разрешения или непредставления мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в сроки, установленные в подпункте 1) настоящего пункта, разрешение считается выданным и подлежит передаче получателю государственной услуги в течение одного рабочего дня.

8. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) көзделген жағдайларды қоспағанда, ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызмет алушы бюджетке жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемді осы стандартқа 3-қосымшада көзделген мөлшерде қолма қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз тәсілмен төлейді.
9. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайларда күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдай жасалады (күту креслолары, қажетті құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады), өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады. Физикалық мүмкіндіктері шектелген мемлекеттік қызмет алушылардың кедергісіз қол жетімділігін қамтамасыз ету үшін мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайларда жабдықталған тұтқалар, пандустар және баспалдақ таяқшалары көзделеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мыналарды ұсынады:
1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінім;
2) тиісті мемлекеттік органдар берген құрылтай құжаттарының көшірмелері немесе заңды тұлғаны құрусыз кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттардың көшірмелері салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларымен не салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмелері (алғаш рет жүгіну кезде);
3) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) көзделген жағдайларды қоспағанда, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемнің төленгені туралы төлемақы құжаты;
4) жануарлар дүниесінің объектілерін алып қоюға қатысатын тұлғалар тізімі;
Пайдалану түріне қарай тізімге қосымша мыналар ұсынылады:
аңшылыққа (алғаш рет жүгіну кезде):
1) облыстық атқарушы органның аңшылық алқаптарын бекіту туралы шешімнің көшірмесі;
2) аңшылық шаруашылығын жүргізу шартының көшірмесі;
3) жануарлар дүниесінің объектілерін алып қою шетел азаматтарының қатысуымен жүргізілген жағдайда – аңшылық шаруашылығы субъектілерінің шетел азаматтарымен аңшылықты ұйымдастыруға шартының және тұрып жатқан елі берген олардың аңшылыққа құқығын куәландыратын құжаттың көшірмелері;
кәсіпкерлік балық аулауға (алғаш рет жүгіну кезде):

8. Государственная услуга оказывается платно, за исключением случаев, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)».
За оказание государственной услуги получатель государственной услуги оплачивает в бюджет плату за пользование животным миром в размере, предусмотренном приложением 3 к настоящему стандарту наличным или безналичным способом.
9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для оказания государственной услуги в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги, создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности. Для обеспечения беспрепятственного доступа получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги, предусматриваются оборудованные поручни, пандусы и перила.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги (кроме любительской (спортивной) охоты и рыболовства):
1) заявка установленной формы, согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) копии учредительных документов или копии документов, предоставляющих право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданных соответствующим государственным органом с оригиналами для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии этих документов в случае непредставления оригинала для сверки (при первичном обращении);
3) платежный документ об оплате платы за пользование животным миром, за исключением случаев, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)»;
4) список лиц, участвующих в изъятии объектов животного мира.
Дополнительно, в зависимости от вида пользования, к перечню прилагаются:
на охоту (при первичном обращении):
1) копия решения областного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий;
2) копия договора на ведение охотничьего хозяйства;
3) в случае, если изъятие объектов животного мира производится с участием иностранцев, – копии договора субъекта охотничьего хозяйства с иностранцами на организацию охоты и документа, удостоверяющего их право на охоту, выданного в стране проживания;
на промысловое рыболовство (при первичном обращении):

1) облыстық атқарушы органның балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекіту туралы шешімінің көшірмесі;
2) балық шаруашылығын жүргізу шартының көшірмесі (жағалау маңындағы балық аулауды жүзеге асыру үшін);
3) балық аулау шартының көшірмесі;
ғылыми-зерттеулік аулауға:
1) бейінді ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен ғылыми-тақырыптық жоспарынан үзіндінің және ғылыми-зерттеу жұмыстары бағдарламасының көшірмелері салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларымен не салыстырып тексеру үшін осы құжаттардың түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмелері;
2) жануарлар дүниесінің объектілерін алып қоюдың көзделіп отырған көлемін негіздейтін материалдар;
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыруға мемлекеттік тапсырысты іске асыру кезінде – уәкілетті органмен және (немесе) оның ведомстволарымен шарттың көшірмесі;
4) бұрын берілген рұқсаттарды пайдалану нәтижелері туралы есеп;
бақылау мақсатындағы аулауға:
ведомствоның аумақтық бөлімшелерімен бекітілген ихтиологиялық жұмыстар жоспарының көшірмесі, бақылау мақсатындағы аулауларды жүргізуге шығу кестесі;
мелиоративтік аулауға:
1) ғылыми ұйымдар ұсынымдарының негізінде ведомствоның аумақтық бөлімшесінің мелиоративтік аулауды жүргізу туралы шешімінің көшірмесі;
2) бұрын берілген рұқсаттарды пайдалану нәтижелері туралы есеп;
өсімін молайту мақсаттарындағы аулауға:
1) мемлекеттік тапсырысты орындау мақсаттары үшін аулау жағдайларын қоспағанда, балық ресурстарының өсімін молайтуға биологиялық негіздеме;
2) бұрын берілген рұқсаттарды пайдалану нәтижелері туралы есеп;
эксперименталдық аулауға;
1) ғылыми ұйымдардың биологиялық негіздемелері және ұсынымдары;
жануарларды ғылыми мақсаттарда пайдалануға (алғаш рет өтінген кезде):
1) бейінді ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен ғылыми-тақырыптық жоспарынан үзіндінің және ғылыми-зерттеу жұмыстары бағдарламасының көшірмелері салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларымен не салыстырып тексеру үшін осы құжаттардың түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған көшірмелері;
2) жануарлар дүниесінің объектілерін алып қоюды негіздейтін материалдар (мемлекеттік экологиялық сараптамасының оң қорытындысы бар биологиялық негіздеме);
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыруға мемлекеттік тапсырысты іске асыру кезінде – уәкілетті органмен және (немесе) оның ведомстволарымен шарттың көшірмесі.
Әуесқой (спорттық) балық аулауға рұқсатты алу үшін мемлекеттік қызмет алушы жеке басын куәландыратын құжатты көрсетеді және жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемнің төленгені туралы төлем құжатын ұсынады.

1) копия решения областного исполнительного органа о закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
2) копия договора на ведение рыбного хозяйства (для осуществления прибрежного лова);
3) копия договора на рыболовство;
на научно-исследовательский лов:
1) копии выписки из научно-тематического плана, утвержденного ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ с оригиналами для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии этих документов в случае непредставления оригинала для сверки;
2) материалы, обосновывающие предполагаемый объем изъятия объектов животного мира;
3) при реализации государственного заказа на осуществление научно-исследовательских работ – копия договора с уполномоченным органом и (или) его ведомствами;
4) отчет о результатах использования ранее выданных разрешений;
на контрольный лов:
копия плана ихтиологических работ, утвержденного территориальным подразделением ведомства, график выездов на проведение контрольных ловов;
на мелиоративный лов:
1) копия решения территориального подразделения ведомства о проведении мелиоративного лова на оснований рекомендации научных организаций;
2) отчет о результатах использования ранее выданных разрешений;
на лов в воспроизводственных целях:
1) биологическое обоснование, за исключением случаев вылова для целей выполнения государственного заказа на воспроизводство рыбных ресурсов;
2) отчет о результатах использования ранее выданных разрешений;
на экспериментальный лов:
1) биологическое обоснование и рекомендации научных организации;
на использование животных в научных целях (при первичном обращении):
1) копии выписки из научно-тематического плана, утвержденного ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ с оригиналами для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии этих документов в случае непредставления оригинала для сверки;
2) обосновывающие материалы изъятия объектов животного мира (биологическое обоснование с положительным заключением государственной экологической экспертизы);
3) при реализации государственного заказа на осуществление научно-исследовательских работ – копия договора с уполномоченным органом и (или) его ведомствами.
Для получения разрешение на любительское (спортивное) рыболовство получатель государственной услуги предъявляет документ, удостоверяющий личность и представляет платежный документ об оплате за пользование животным миром.

12. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінім бланкісін осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес мекенжайлар бойынша орналасқан 1 және 2-инспекциялардың кеңселерінен, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5-кіреберіс, 611-кабинет, телефоны: 8 (7172) 74-33-15 мекенжайы бойынша орналасқан Комитеттен не Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, Комитеттің www.fhc.kz интернет-ресурсында, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің www.fisher.minagri.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген ұйымдардың кеңселеріне осы стандарттың 1-тармағында және осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша тапсырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға:
1) құжаттарды қабылдау нөмірін және күнін;
2) сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттар санын және атауларын;
4) мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызмет алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлға үшін) немесе атауын (заңды тұлға үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, қажетті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілетік берілген тұлғаға жеке келген кезде рұқсаттар беру журналына қол қойғызып беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін:
1) өтінімде көрсетілген мәліметтердің толық емес көлемде ұсынылуы;
2) өтінімде көрсетілген мәліметтердің дұрыс болмауы;
3) мемлекеттік экологиялық сараптаманың теріс қорытындысы не оның болмауы, негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде Комитеттің және 1 және 2-инспекциялардың лауазымды тұлғалары мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) кішіпейілділік таныту, өзінің лауазымдық жағдайын алға тартпау және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
4) қызмет көрсету мерзімдерін және күту уақытын қысқарту үшін күш салу;
5) мемлекеттік қызмет алушы құжатының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
6) мемлекеттік қызмет алушы белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері

12. Бланк заявки на оказание государственной услуги можно получить в канцеляриях инспекций 1 и 2, находящихся по адресам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту, в Комитете, находящимся по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезд 5, кабинет 611, телефон: 8 (7172) 74-33-15 либо на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz, на интернет-ресурсе Комитета – www.fhc.kz, на интернет-ресурсе Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.fisher.minagri.kz.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярии организаций, указанных в пункте 1 настоящего стандарта по адресам, указанным в пункте 1 настоящего стандарта и в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных получателя государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги выдается получателю государственной услуги или уполномоченному лицу по доверенности при личном посещении, под роспись в журнале выдачи разрешений.
16. Основанием для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) предоставление сведений, указанных в заявке не в полном объеме;
2) недостоверность сведений, указанных в заявке;
3) отрицательное заключение государственной экологической экспертизы либо его отсутствие.
3. Принципы работы
17. При оказании государственной услуги должностные лица Комитета и инспекций 1 и 2 руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) представлять исчерпывающую информацию об оказываемой государственной услуге;
4) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов;
5) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги;
6) обеспечить сохранность документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы

18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмыс нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің және 1 және 2-инспекциялардың лауазымды тұлғаларының жұмысы бойынша бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің және 1 және 2-инспекциялардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағым дайындауда жәрдемдесуді Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5-кіреберіс, 620-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Комитеттің немесе 1 және 2-инспекциялардың заң қызметінің мамандары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырады.
21. Комитет көрсеткен мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің атына Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 301-кабинет, телефоны: 8 (7172) 55-57-63, электронды поштасы: info@minagri.kz мекенжайы бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
Шағым www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің блогында баяндалуы мүмкін.
Инспекциялар көрсеткен мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитет немесе Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің Балық шаруашылығы комитеті төрағасының атына Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5 немесе 13-кіреберіс, 611 немесе 367-кабинет (сәйкесінше) мекенжайлары бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
22. Сыпайы қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым Комитет Төрағасының атына Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5-кіреберіс, 611-кабинет, телефон: 8 (7172) 74-33-15, электронды пошта: fauna@minagri.kz мекенжайы бойынша немесе тиісті инспекция басшысының атына осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.

18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Значение показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа должностных лиц Комитета и инспекций 1 и 2, утверждается приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) должностных лиц Комитета и инспекций 1 и 2, а также оказание содействия в подготовке жалобы, осуществляются специалистами юридической службы Комитета, находящегося по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезд 5, кабинет 620 или инспекций 1 и 2 по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту (соответственно).
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги Комитетом, жалоба подается на имя Министра сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 301, телефон: 8 (7172) 55-57-63, электронная почта: info@minagri.kz.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
Жалоба может быть изложена на блоге Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, расположенном на интернет-ресурсе – www.minagri.gov.kz.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги инспекциями, жалоба подается на имя председателя Комитета или Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресам: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезды 5 или 13, кабинеты 611 или 367 (соответственно).
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя председателя Комитета по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, административное здание «Дом министерств», подъезд 5, кабинет 611, телефон: 8 (7172) 74-33-15, электронная почта: fauna@minagri.kz или на имя руководителя соответствующей инспекции по адресам, указанным в  приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту (соответственно).
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.

0,045
3.
Бауырымен жорғалаушылар:
3.1.
орта Азия тасбақасы, саз тасбақасы
0,020
-
3.2.
ешкіемер, бат-бат кесiртке, жұмырбас құм кесiртке, сығыркөз
0,010
-
3.3.
бозша жылан
0,045
-
3.4.
өрнектi қарашұбар жылан, шығыс және құм жыланы
0,035
-
3.5.
көлбақа
0,005
-
4.
Омыртқасыз су жануарлары:
4.1.
артемия (цисталары)
-
0,045
4.2.
гаммарус, шашақ мұрт шаяндар
-
0,010
4.3.
сүлiктер
-
0,030
4.4.
басқа да су омыртқасыздары мен цисталары
-
0,005
«Жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
стандартына 4-қосымша
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе
_____________________________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат алуға өтінім
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беруіңізді сұраймын
_____________________________________________________________________
(қызмет (әрекет) түрі көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші туралы мәліметтер: ____________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін деректемелері, жеке тұлғалар үшін паспорт
деректері)
Қосымша мәліметтер (шетелдіктер үшін):
Болу мерзімі ________________________________________________________
Келу күні ___________________ Кету күні _____________________________
Келу мақсаты ________________________________________________________
Қозғалыс бағыты _____________________________________________________
Уақытша тұратын мекенжайы ___________________________________________
Жануарлар дүниесін пайдалану түрі ___________________________________
Алып қою мақсаты ____________________________________________________
Мекендейтін ортасынан алып қою жоспарланған жануарлар дүниесі
объектілерінің тізбесі мен саны және (немесе) жануарлардың пайдалы
қасиеттері мен тіршілік ету өнімдерінің көлемі ______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда) _________________________
Алып қою мерзімдері _________________________________________________
Көзделген алып қою учаскенің ауданы (аумағы) мен шекарасы ___________
_____________________________________________________________________
Алып қою тәсілі (өндіру, аулау, ату, жинау, соғу) ___________________
_____________________________________________________________________
Өндіру мен аулау құралдарының, жүзгіш құралдардың тізбесі ___________
_____________________________________________________________________
Қоса берілген құжаттар ______________________________________________
_____________________________________________________________________
________________                   ___________________________
(қолы)                         (тегі, аты, әкесінің аты)
МО
20___ жылғы «____» _______________
«Жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
стандартына 5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні

0,045
-
3.
Пресмыкающиеся:
3.1.
среднеазиатская черепаха, болотная черепаха
0,020
-
3.2.
степная агама, ушастая круглоголовка, такырная круглоголовка, сцинковый геккон
0,010
-
3.3.
обыкновенный щитомордник
0,045
-
3.4.
узорчатый полоз, восточный и песчаный удавчик
0,035
-
3.5.
лягушка озерная
0,005
-
4.
Водные беспозвоночные животные:
4.1.
артемия (цисты)
-
0,045
4.2.
гаммарус, дафнии
-
0,010
4.3.
пиявки
-
0,030
4.4.
другие водные беспозвоночные и цисты
-
0,005
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
пользование животным миром»
В___________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от__________________________________________________________________
(наименование юридического лица либо фамилия,
____________________________________________________________________
имя, отчество физического лица)
ЗАЯВКА
на получение разрешения на
пользование животным миром
Прошу выдать разрешение на пользование животным миром
____________________________________________________________________
(указать вид деятельности (действия)
____________________________________________________________________
Сведение о заявителе: ______________________________________________
(реквизиты для юридических лиц, паспортные данные
для физических лиц)
____________________________________________________________________
Дополнительные сведения (для иностранцев):
Срок пребывания ____________________________________________________
Дата въезда _______________________ Дата выезда ____________________
Цель приезда _______________________________________________________
Маршрут движения ___________________________________________________
Адрес временного проживания
____________________________________________________________________
Вид пользования животным миром
____________________________________________________________________
Цель изъятия _______________________________________________________
Перечень и количество объектов планируемых для изъятия из среды обитания и (или) объем полезных свойств и продуктов жизнедеятельности животных
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Половозрастной состав (в случае необходимости) _____________________
Сроки изъятия ______________________________________________________
Район (территория) и границы участка предполагаемого изъятия _______
____________________________________________________________________
Способ изъятия (добывание, лов, отстрел, сбор, бой) ________________
Перечень орудий добывания и лова, плавучих средств _________________
____________________________________________________________________
_________________________
Прилагаемые документы ______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________        ____________________________________________
(подпись)                      (фамилия, имя, отчество)
МП
«______» ___________20___год.
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
пользование животным миром»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Уақыттылығы
1.1. Құжат тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қолжетімді қызметтер мен ақпараттар %-ы (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Жерсiндiруге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре балық түрлері уылдырығының саудасына арналған марка бекіту және оны Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сатуға арналған марканы беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Бекітілген лимит негізінде жануарлар дүниесінің объектілерін алып қоюға квоталар бөлу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.02.2014 N 78 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.02.2014 N 78 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.02.2014 N 78 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Шитті мақта сапасы куәлігін беру» мемлекеттік қызмет стандарты

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на акклиматизацию»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Согласование установки рыбозащитных устройств
водозаборных сооружений»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб
на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для
торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Распределение квот на изъятие объектов животного мира
на основании утвержденных лимитов»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по производству
(формуляции) пестицидов (ядохимикатов)»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 12.02.2014 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по реализации
пестицидов (ядохимикатов)»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 12.02.2014 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по применению
пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным
способами»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 12.02.2014 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Выдача удостоверения качества хлопка-сырца»

Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1542 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың болмауы (болуы) туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.03.2014 № 171 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1108 қаулысымен
бекітілген
«Тұқым сапасына сараптама жүргізу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті «ҚазАгрЭкс» акционерлік қоғамы және оның филиалдары (бұдан әрі – сараптамалық ұйым) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Тұқым шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 4-бабы 8) тармақшасының және «Сорттық және тұқымдық бақылауды, жерге егіп бағалауды, зертханалық сорттық сынақтардан өткізуді, тұқым сапасына сараптама жасауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 қарашадағы № 1279 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында «нормативтік құқықтық актілер» бөлімінің «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары» кіші бөлімінде, сараптамалық ұйымның www.kazagrex.kz интернет-ресурсында, сондай–ақ сараптамалық ұйымдағы стендтерде орналастырылады. Стендтер мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайлардағы көрнекті орындарда орнатылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз тасығыштағы тұқымның сапасы туралы құжат – тұқымның кондициялығы туралы куәлік немесе тұқымды талдау нәтижесі, ал тұқымдық картопқа – түйнектік талдау актісі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет тұқым өндіру және өткізу саласында қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.

Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1542 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Представление информации об отсутствии (наличии) обременений
тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а
также специальных машин повышенной проходимости»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 03.03.2014 № 171 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1108
Стандарт государственной услуги
«Проведение экспертизы качества семян»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «КазАгрЭкс» и его филиалами (далее – экспертная организация) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 8) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве» и постановления Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2011 года № 1279 «Об утверждении Правил осуществления сортового и семенного контроля, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян».
4. Информация об оказании государственной услуги и стандарт государственной услуги (далее – стандарт) размещаются на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz в разделе «нормативные правовые акты», в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан», на интернет-ресурсе экспертной организации – www.kazagrex.kz, а также на стендах в экспертной организации. Стенды устанавливаются на видном месте в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются документ о качестве семян – удостоверение о кондиционности семян или результат анализа семян, а на семенной картофель – акт клубневого анализа на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, осуществляющим деятельность в области производства и реализации семян (далее – получатель государственной услуги).

7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
өнімділікке тұқым отырғызу үшін – мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар мен материалдарды тапсырған сәттен бастап он бес күнтізбелік күннен артық емес;
тұқымның өнімділігін анықтау үшін – ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлеріне қарай қолданыстағы мемлекеттік стандартта белгіленген мерзімдерде;
мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін беру үшін – тұқымның өрімділігі анықталған күннен бастап жеті күнтізбелік күннен артық емес;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспауы керек;
3) мемлекеттік қызмет нәтижесін алу кезіндегі кезекте күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспауы керек;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын және (немесе) тұқым сынамаларын іріктеу актісін ресімдеудің Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарының талаптарына сәйкестігін тексеру мерзімі – осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар мен материалдарды сараптамалық ұйым қабылдаған сәтте құрайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз түрде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайларда күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдай жасалады (күту креслолары, қажетті құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады), өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады. Физикалық мүмкіндіктері шектелген мемлекеттік қызмет алушылардың кедергісіз қол жетімділігін қамтамасыз ету үшін мемлекеттік қызмет алушыларды қабылдау жүзеге асырылатын үй-жайларда жабдықталған тұтқалар, пандустар және баспалдақ таяқшалары көзделеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар мыналарды ұсынады:
1) тұқым сынамаларын іріктеу актісі;
2) тұқым сынамасы;
3) тұқымның сорттық сапасын растайтын құжаттардың (тұқым аттестаты, тұқым куәлігі, ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттық егістіктерін байқаудан өткізу актісі) көшірмелері.
Мемлекеттік қызмет алушының өтінімі бойынша себуге арналған тұқым партиясынан сынамаларды іріктеуді сараптамалық ұйымның аттестатталған тұқым сарапшысы жүргізе алады.

7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги составляет:
для закладки семян на всхожесть – не более пятнадцати календарных дней с момента сдачи получателем государственной услуги документов и материалов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
для определения всхожести семян – в сроки, установленные действующим государственным стандартом, в зависимости от вида сельскохозяйственной культуры;
для выдачи результата государственной услуги получателю государственной услуги – не более семи календарных дней со дня определения всхожести семян;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата государственной услуги – не более тридцати минут;
4) срок проверки полноты представленных документов и соответствия оформления акта отбора и (или) проб семян требованиям государственных стандартов Республики Казахстан – в момент приема экспертной организацией документов и материалов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для оказания государственной услуги в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги, создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности. Для обеспечения беспрепятственного доступа получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями в помещениях, где осуществляется прием получателей государственной услуги, предусматриваются оборудованные поручни, пандусы и перила.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют:
1) акт отбора проб семян;
2) пробу семян;
3) копии документов, подтверждающих сортовые качества семян (аттестат на семена, свидетельство на семена, акт апробации сортовых посевов сельскохозяйственных культур).
По заявке получателя государственной услуги, отбор проб от партий семян, предназначенных для посева может быть произведен аттестованным семенным экспертом экспертной организации.

12. Тұқым сынамаларын іріктеу актісінің бланкісін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz және сараптамалық ұйымның және www.kazagrex.kz интернет-ресурстарынан немесе сараптамалық ұйымның кеңсесінде осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша алуға болады.
13. Мемлекеттік қызмет алушының құжаттары мен материалдары сараптамалық ұйымның кеңсесіне осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша тапсырады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға:
1) құжаттарды қабылдау нөмірін және күнін;
2) сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттар санын және атауларын;
4) мемлекеттік қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын;
6) мемлекеттік қызмет алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлға үшін) немесе атауын (заңды тұлға үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, қажетті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілеттік берілген тұлғаға жеке келген кезде беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде сараптамалық ұйымның лауазымды тұлғалары мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) кішіпейілділік таныту, өзінің лауазымдық жағдайын алға тартпау және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
4) қызмет көрсету мерзімдерін және күту уақытын қысқарту үшін күш салу;
5) мемлекеттік қызмет алушы құжатының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
6) мемлекеттік қызмет алушы белгіленген мерзімдерде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмыс нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Сараптамалық ұйымның лауазымды тұлғаларының жұмысы бойынша бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағым беру тәртібі
20. Сараптамалық ұйымның лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағым дайындауда жәрдемдесуді осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайы бойынша орналасқан сараптамалық ұйымның заң қызметінің мамандары жүзеге асырады.

12. Бланк акта отбора проб семян можно получить на интернет-ресурсах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и экспертной организации: www.minagri.gov.kz и www.kazagrex.kz или в канцелярии экспертной организации по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
13. Документы и материалы получателя государственной услуги сдаются в канцелярию экспертной организации по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных получателя государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги выдается получателю государственной услуги или уполномоченному лицу по доверенности при личном посещении.
16. Основания для отказа в оказании государственной услуги отсутствуют.
3. Принцип работы
17. При оказании государственной услуги сотрудники экспертной организации руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) представлять исчерпывающую информацию об оказываемой государственной услуге;
4) прилагать усилия для сокращения сроков оказания услуг и времени ожидания;
5) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги;
6) обеспечить сохранность документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа экспертной организации, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) сотрудников экспертной организации, а также оказания содействия в подготовке жалобы осуществляются специалистами юридической службы экспертной организации по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті төрағасының атына Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 703-кабинет, телефоны: 8 (7172) 55-59-61 мекенжайы бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
22. Сыпайы қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым сараптамалық ұйым басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар жазбаша түрде пошта, электрондық пошта бойынша не қолға жұмыс күндері осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы қабылданады.
Шағым шағымда қойылған мәселелерді шешу құзыретіне ие лауазымды тұлғаның атына жолданады.
Шағымда мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған кезде), пошталық мекенжайы, шағым беру күні және мемлекеттік қызмет алушының қолы көрсетіледі.
Шағым берілген кезде әрекеттері немесе әрекетсіздігі шағымдалатын лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, жүгіну себептері және талаптар көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңселерінде тіркеледі. Шағым қабылдануының растамасы шағым берген мемлекеттік қызмет алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетілген талонды беру болып табылады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты тиісті ұйым кеңсесінің лауазымды тұлғаларынан алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
26. Мемлекеттік қызмет алушы қосымша ақпаратты сараптамалық ұйымның кеңсесінде, сондай-ақ www.minagri.gov.kz және www.kazagrex.kz интернет-ресурсынан ала алады.
«Тұқым сапасына сараптама жүргізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
«ҚазАгрЭкс» акционерлік қоғамының және оның филиалдарының мекенжайлары
Атауы
Заңды мекенжайы
Телефон нөмірі
«ҚазАгрЭкс» акционерлік қоғамы

21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя председателя Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 703, телефон: 8 (7172) 55-59-61.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
22. В случаях некорректного обслуживания, жалоба подается на имя руководителя экспертной организации по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте, электронной почте либо нарочно в рабочие дни через канцелярии организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта.
Жалоба адресуется должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), почтовый адрес получателя государственной услуги, дата подачи жалобы и подпись получателя государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия или бездействия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцеляриях организаций указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у должностных лиц канцелярии соответствующих организаций.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию получатель государственной услуги может получить в канцелярии экспертной организации, а также на интернет-ресурсах www.minagri.gov.kz и www.kazagrex.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Проведение экспертизы качества семян»
Адреса акционерного общества «КазАгрЭкс» и его филиалов
Наименование
Юридический адрес
Номера телефонов
1
2
3
Акицонерное общество «КазАгрЭкс»
г. Астана, пр-т

Астана қ-сы, Республика д-лы, 64/3-үй
тел.: 8 (7172) 397647
Алматы облыстық филиалы
Талдықорған қ-сы, Балпык-би к-сі, 84-үй
тел.: 8 (7282) 270185
Актөбе облыстық филиалы
Актөбе қ-сы, Заводская к-сы, 21-үй
тел.: 8 (7132) 213555
Шығыс Қазақстан облыстық филиалы
Өскемен қ-сы, Ушанов к-сы, 27-үй
тел.: 8 (7232) 260891
Жамбыл облыстық филиалы
Тараз қ-сы, Абай к-сы, 164-үй
тел.: 8 (7262) 462662
Батыс Қазақстан облыстық филиалы
Орал қ-сы, Толстой к-сы, 48-үй
тел.: 8 (7112) 505629
Қарағанды облыстық филиалы
Қарағанды қ-сы, Резник к-сы, 14а-үй
тел.: 8 (7212) 512051
Қостанай облыстық филиалы
Қостанай қ-сы, Дулатов к-сы, 68а-үй
тел.: 8 (7142) 540769
Қызылорда облыстық филиалы
Қызылорда қ-сы, Байтұрсынов к-сы, 42-32-үй
тел.: 8 (7242) 271712
Павлодар облыстық филиалы
Павлодар қ-сы, Победа алаңы, 17-үй
тел.: 8 (7182) 321794
Солтүстік Қазақстан облыстық филиалы
Петропавловск қ-сы, Ульянов к-сы, 59-үй
тел.: 8 (7152) 344446
Оңтүстік Қазақстан облыстық филиалы
Шымкент қ-сы, Майлы қожа к-сы, 203-үй
тел.: 8 (7252) 577741
«Тұқым сапасына сараптама жүргізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақыттылығы
1.1. Құжат тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қолжетімді қызметтер мен ақпараттар %-ы (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)

Республики, 64/3
тел.: 8 (7172) 397647
Алматинский областной филиал
г. Талдыкорган, ул.
Балпык-би, 84
тел.: 8 (7282) 270185
Актюбинский областной филиал
г. Актобе, ул. Заводская,
21
тел.: 8 (7132) 213555
Восточно-Казахстанский областной
филиал
г. Усть-Каменогорск, ул.
Ушанова, 27
тел.: 8 (7232) 260891
Жамбылский областной филиал
г. Тараз, ул. Абая, 164
тел.: 8 (7262) 462662
Западно-Казахстанский областной
филиал
г. Уральск, ул. Толстого,
48
тел.: 8 (7112) 505629
Карагандинский областной филиал
г. Караганда, ул.
Резника, 14а
тел.: 8 (7212) 512051
Костанайский областной филиал
г. Костанай, ул.
Дулатова, 68а
тел.: 8 (7142) 540769
Кызылординский областной филиал
г. Кызылорда, ул.
Байтурсынова, 42-32
тел.: 8 (7242) 271712
Павлодарский областной филиал
г. Павлодар, пл. Победы,
17
тел.: 8 (7182) 321794
Северо-Казахстанский областной
филиал
г. Петропавловск, ул.
Ульянова, 59
тел.: 8 (7152) 344446
Южно-Казахстанский областной
филиал
г. Шымкент, ул. Майлы
кожа, 203
тел.: 8 (7252) 577741
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Проведение экспертизы качества семян»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью
персонала