"Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 06 қыркүйектегі № 1160 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 21.01.2014 № 20 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 59, 519-құжат):
1-тармақта:
9)10)12) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«9) «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
10) «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;»;
«12) «Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты;»;
13) тармақша алып тасталсын;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«14) «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі бойынша анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты;»;
18) тармақша алып тасталсын;
19) тармақшадағы «стандарты бекітілсін.» деген сөздер «стандарты;» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36) тармақшалармен толықтырылсын:
«20) «Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
21) «Жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
22) «Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 "Об утверждении стандартов государственных услуг" и от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2012 года № 1160. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.01.2014 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 «Об утверждении стандартов государственных услуг» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 59, ст. 519):
в пункте 1:
подпункты 9)10)12) изложить в следующей редакции:
«9) стандарт государственной услуги «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации»;
10) стандарт государственной услуги «Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках»;»;
«12) стандарт государственной услуги «Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества»;»;
подпункт 13) исключить;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
«14) стандарт государственной услуги «Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации»;»;
подпункт 18) исключить;
дополнить подпунктами 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36) следующего содержания:
«20) стандарт государственной услуги «Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств»;
21) стандарт государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество»;
22) стандарт государственной услуги «Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество»;

23) «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
24) «Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
25) «Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
26) «Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
27) «Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік қызмет cтандарты;
28) «Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
29) «Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
30) «Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
31) «Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру» мемлекеттік қызмет стандарты;
32) «Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
33) «Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
34) «Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
35) «Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу және лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
36) «Сот-сараптама қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген қаулымен бекітілген «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Жылжымайтын мүлік объектілері жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүліктің кепілі бойынша ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер немесе анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустерден шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 1415161718192021222324252627282930-қосымшаларға сәйкес жаңа мемлекеттік қызмет стандарттарымен толықтырылсын;

23) стандарт государственной услуги «Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости»;
24) стандарт государственной услуги «Регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»;
25) стандарт государственной услуги «Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»;
26) стандарт государственной услуги «Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»;
27) стандарт государственной услуги «Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»;
28) стандарт государственной услуги «Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»;
29) стандарт государственной услуги «Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»;
30) стандарт государственной услуги «Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»;
31) стандарт государственной услуги «Восстановление записей актов гражданского состояния»;
32) стандарт государственной услуги «Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)»;
33) стандарт государственной услуги «Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов»;
34) стандарт государственной услуги «Проведение аттестации и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью»;
35) стандарт государственной услуги «Проведение аттестации и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью»;
36) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление судебно-экспертной деятельности»;
стандарт государственной услуги «Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц, учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства юридического лица», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача справок об отсутствии (наличии) недвижимого имущества», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Предоставление информации по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача технического паспорта объектов недвижимости», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
дополнить новыми стандартами государственных услуг согласно приложениям 1415161718192021222324252627282930 к настоящему постановлению;

2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу),
олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
(қайта тіркеу)» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, 955-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – Комитет) және мекенжайлары осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар) халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - орталық), сондай-ақ өтініш берушіде электрондық цифрлық қолтаңбасы болса (бұдан әрі - ЭЦҚ) баламалы негізде www.е.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуді (қайта тіркеу) тиісті облыста (Комитетте тіркелуге және қайта тіркелуге жататындардан басқалары) уәкілетті орган орталық арқылы жүзеге асырады.
Банктерді, республикалық және аймақтық мәртебесі бар қоғамдық бірлестіктерді (оның ішінде барлық саяси партияларды), сондай-ақ шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес ұйымдардың филиалдары және өкілдіктерін, республикалық және аймақтық мәртебесі бар діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) Комитет жүзеге асырады.
Өтініш берушіде ЭЦҚ болған жағдайда шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу портал арқылы жүргізіледі.
Шалғай елді мекендердің тұрғындарына мемлекеттік қызмет көрсетудің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті Мобилдік орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.

2) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц,
учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и
представительств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц, учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, 13 подъезд, 955 кабинет и территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) на альтернативной основе.
Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц, учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств в соответствующей области (кроме тех, которые подлежат регистрации и перерегистрации в Комитете) осуществляется уполномоченными органами через центры.
Государственная регистрация (перерегистрация) банков, общественных объединений с республиканским и региональным статусами (в том числе всех политических партий), а также учетная регистрация (перерегистрация) филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, религиозных объединений с республиканским и региональным статусами осуществляется Комитетом.
Через портал при условии наличия у заявителя ЭЦП оказывается государственная регистрация юридического лица для субъектов малого предпринимательства.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызметтер 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 42-бабының, «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі Заңының 3-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-баптарының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің www.minjust.kz интернет-ресурсының «Ақпараттық құжаттар» бөлімінде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорынының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) порталда;
4) ресми ақпарат көздерiнде және осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес орталықтардың үй-жайларындағы стендiлерде орналастырылады.
Сонымен қатар, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефон нөмірі бойынша алуға болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
1) Комитетте және орталықта бизнес-сәйкестендіру нөмірімен бірге заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті және салық төлеушінің куәлігін (салық төлеушінің тіркеу нөмірі) немесе қағаз жеткізгіште бас тартуды беру жүзеге асырылады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден), филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден (қайта тіркеуден) бас тартылған жағдайда ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінің талаптарына сәйкес келмеуіне сілтемесі бар дәлелді бас тарту туралы жауап қағаз жеткізгіште беріледі;
2) порталдың «жеке кабинетіне» шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама немесе уәкілетті органның мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді электронды нысандағы уәкілетті органның ЭЦҚ расталған жауабы жолданады.
6. Мемлекеттік қызмет олардың құрылу мақсатына, түріне және қызметінің сипатына, қатысушыларының (мүшелерінің) құрамына қарамастан Қазақстан Республикасының аумағында құрылатын барлық заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 42 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, статьи 3 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года «О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.minjust.kz в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) на портале;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях центров, согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Также информация о порядке оказания государственной услуги предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) в Комитете и центре осуществляется выдача свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств с присвоенным бизнес-идентификационным номером и свидетельства налогоплательщика (регистрационный номер налогоплательщика) или отказ на бумажных носителях.
В случае отказа в государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, выдается мотивированный отказ, содержащий ссылку на несоответствие представленных документов требованиям законодательного акта Республики Казахстан на бумажном носителе;
2) на портале «в личный кабинет» направляется уведомление о государственной регистрации юридических лиц для субъектов малого предпринимательства либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам, филиалам и представительствам, создаваемым на территории Республики Казахстан, независимо от целей их создания, рода и характера их деятельности, состава участников (членов) (далее – получатели государственных услуг).

7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды, сондай-ақ өз қызметін үлгілік жарғының негізінде жүзеге асыратын орта және ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу өтініш берілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей, ал мемлекеттік (есептік) қайта тіркеу - үш жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізілуі (құжаттарды қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) тиіс;
өз қызметін үлгілік емес жарғының негізінде жүзеге асыратын, орта және ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп, өтініш берілген күннен кейінгі жеті жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізілуге (құжаттарды қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, сонымен бірге, уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн бұрын ұсынады) тиіс;
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын ұйымдарды, сондай-ақ саяси партияларды қоспағанда, коммерциялық емес ұйымдарды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) өтініш берілген күннен кейінгі он жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізілуге (құжаттарды қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, сонымен бірге, уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн бұрын ұсынады) тиіс;
саяси партияларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) өтініш берілген күннен бастап бір айдан кешіктірілмей жүргізілуге (құжаттарды қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, сонымен бірге, уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн бұрын ұсынады) тиіс.
Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді мемлекеттік (есептік) тіркеудің (қайта тіркеудің) көрсетілген мерзімдеріне салық органдарындағы тіркеу мерзімдері кірмейді.
Алушы электронды сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін заңды тұлғаны электрондық тіркеу бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі;

7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная регистрация юридических лиц, являющихся субъектами малого предпринимательства, а также юридических лиц, являющихся субъектами среднего и крупного предпринимательства и осуществляющих свою деятельность на основании типового устава, и учетная регистрация их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее одного рабочего дня, а государственная (учетная) перерегистрация - не позднее трех рабочих дней, следующих со дня подачи заявления (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц, являющихся субъектами среднего и крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании устава, не являющегося типовым, и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее семи рабочих дней, следующих со дня подачи заявления (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом, уполномоченный государственный орган предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги);
государственная регистрация (перерегистрация) организаций, не относящихся к субъектам частного предпринимательства, а также некоммерческих организаций, за исключением политических партий, и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее десяти рабочих дней, следующих со дня подачи заявления (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом, уполномоченный государственный орган предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги);
государственная регистрация (перерегистрация) политических партий и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее одного месяца со дня подачи заявления (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом, уполномоченный государственный орган предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги).
В указанные сроки государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридических лиц, филиалов и представительств не входят сроки регистрации в налоговых органах.
При подаче электронного запроса получателем через портал электронная регистрация юридического лица для субъектов малого предпринимательства оказывается в течение одного рабочего дня;

2) құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты (мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш беру) 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
4) дайын құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тіркеу алымы белгіленген. Тіркеу алымының сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінде белгіленген ставкалармен есептеледі және салық салу объектісінің тіркеу орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алуға электронды сұраныс ұсынылған жағдайда, алым «электронды үкімет» төлем шлюзы (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі.
1) Комитетте:
Комитетте Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұма, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін құжаттарды күн сайын қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
2) орталықта:
орталықтарда құжаттарды қабылдау күн сайын жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
3) порталда - тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаның тұрған жері бойынша орталықтың үй-жайында көрсетіледі, онда анықтамалық бюро, күтуге арналған кресло, өтініштердің толтырылған бланкі үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасады, мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар Комитетке және орталыққа мынадай құжаттарды:
1) белгіленген нысандағы өтінішті;
2) заңды тұлғаның жарғысы немесе ережесін, (өз қызметін Үлгі жарғысы негізінде жүзеге асыратын шағын, орта, ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) не филиалдың немесе өкілдіктің ережесін;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету.
За оказание государственной услуги установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
9. График работы:
1) Комитета:
В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением пятницы, выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Центра:
Прием документов осуществляется в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) Портала – круглосуточно.
10. Государственные услуги оказываются в зале здания центра по месту нахождения юридического лица, где располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственных услуг предоставляют в Комитет или центры следующие документы:
1) заявление установленной формы;
2) устав или положение юридического лица (за исключением субъектов малого, среднего, крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании Типового устава) либо положение филиала и представительства;

3) жарғыны қабылдаған құрылтай жиналысының (конференция, съезд) жиналыстың (қоғамдық және діни бірлестіктер үшін – конференция, съезд) төрағасы мен хатшысы қол қойған хаттамасын;
4) бастамашыл-азаматтардың тегi, аты, әкесiнің аты, туған күнi, айы, туған жылы, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты мекенжайы, үй және қызмет телефондары, жеке қолтаңбасы көрсетілген тiзiмiн (қоғамдық және діни бiрлестiктер үшін);
5) басқару органы мүшелерінің тегі, аты, әкесiнің аты, жеке сәйкестендіру нөмірі, сайлаулы лауазымы, туған жылы, тұрғылықты мекенжайы, үй және қызмет телефондары көрсетiлген тізімін (тек діни бірлестіктер);
6) заңды тұлғаның уәкілетті органының не құрылтайшының заңды тұлғаны құру туралы шешімін;
7) діни ілімнің пайда болу тарихы мен негіздерін ашып көрсететін және осы ілімге сәйкес келетін діни қызмет туралы мәліметтер қамтылған діни баспа материалдары (діни бірлестіктер үшін);
8) тұратын жерін растайтын құжатын;
9) бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенін растайтын түбіртегін және құжатын;
10) заңды тұлға басшысының және құрылтайшыларының жеке басын куәландыратын құжаттарының, олардың салық төлеуші куәліктерінің (шаруашылық серіктестіктері қатысушыларының тізілімін жүргізу бағалы қағаздар иелерінің тізілімі жүйесін жүргізу бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар, бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серіктестері құрылтайшыларының құжаттарын қоспағанда) көшірмелерін ұсынады.
Ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны мен заңды тұлғаны, филиалдарды, өкілдіктерді тіркеу түріне байланысты құжаттар тізбесі осы стандарттың тармағына сәйкес ұсынылады.
Өтінішке құрылтайшы немесе құрылтайшы уәкілдік берген адам қол қояды.
Мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік мекемелер, мемлекеттің үлестік қатысуымен шаруашылық серіктестіктер мен акционерлік қоғамдар (бұдан әрі - мемлекет қатысатын заңды тұлғалар) Мемлекет қатысатын мемлекеттік кәсіпорындар, мекемелер тізілімі иесінің белгісі бар өтінішті тапсырады.
Мемлекеттік кәсіпорындар филиал құрған жағдайда меншіктенушінің немесе олар уәкілеттік берген органның филиалды құруға келісімі туралы құжаты тапсырылуы қажет.
Филиал немесе өкілдік ашу туралы шешім мен оның басшысына сенімхат бір құжат ретінде ресімделуі мүмкін. Филиалдың басшысына берілген сенімхат қоғамдық бірлестіктің және діни бірлестіктің филиалын (өкілдігін) тіркеген кезде оны сайлауға немесе тағайындау тәртібіне сәйкес табыс етілмеуі мүмкін.
Саяси партиялар қосымша:

3) протокол учредительного собрания (для общественных и религиозных объединений - конференции, съезда), принявшего устав, подписанный председателем и секретарем собрания (конференции, съезда);
4) список граждан-инициаторов с указанием фамилии, имени, отчества, числа, месяца, года рождения, индивидуального идентификационного номера, места жительства, домашнего и служебного телефонов, личной подписи (для общественных и религиозных объединений);
5) список членов руководящего органа с указанием фамилии, имени, отчества, индивидуального идентификационного номера, выборной должности, года рождения, места жительства, домашнего и служебного телефонов (для религиозных объединений);
6) решение уполномоченного органа юридического лица либо учредителя о создании юридического лица;
7) печатные религиозные материалы, раскрывающие историю возникновения и основы вероучения, и содержащие сведения о соответствующей ему религиозной деятельности (для религиозных объединений);
8) документ, подтверждающий место нахождения;
9) квитанцию или документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы регистрационного сбора;
10) копию документа, удостоверяющего личность руководителя (индивидуальный идентификационный номер) и учредителей юридического лица (в случае, если учредителем является юридическое лицо бизнес-идентификационный номер) (за исключением документов учредителей хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг).
В зависимости от организационно-правовой формы и вида регистрации юридического лица, филиалов, представительств перечень документов предоставляется согласно настоящему пункту.
Заявление подписывается учредителем или уполномоченным учредителем лицом.
Государственные предприятия, государственные учреждения, хозяйственные товарищества и акционерные общества с долевым участием государства (далее – юридические лица с участием государства) представляют заявление с отметкой держателя Реестра государственных предприятий, учреждений с участием государства.
В случае создания филиала государственным предприятием, необходимо представить документ о согласии собственника или уполномоченного им органа на создание филиала.
Решение об открытии филиала или представительства и доверенность на его руководителя могут быть оформлены в виде одного документа. Доверенность на руководителя филиала (представителя) может быть не представлена, в случае регистрации филиала (представительства) общественного объединения и религиозного объединения, в соответствии с порядком его избирания или назначения.
Политические партии дополнительно представляют:

1) партия бағдарламасын;
2) тегi, аты, әкесiнiң аты, туған айы мен жылы, Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжатының нөмiрi, тұрғылықты жерiнiң мекенжайлары көрсетіле отырып, партияның барлық облыстардағы, республикалық маңызы бар қаладағы және астанадағы әрқайсысында кемiнде алты жүз партия мүшесi бар құрылымдық бөлiмшелерін (филиалдар мен өкiлдiктердi) білдіретін, құрамында кемінде қырық мың партия мүшесi болуға тиіс партия мүшелерінің тізімдерін ұсынады.
Тұтыну кооперативтерi азаматтар үшiн – осы кооперативтер мүшелерiнiң тегі, аты, әкесiнiң аты, туған жылы, тұрғылықты жерi, заңды тұлғалар үшiн - тұрған жерi, банк реквизиттерi туралы және мемлекеттік тiркеу туралы мәлiметтер көрсетілген тiзiмдi ұсынады.
Су пайдаланушылардың ауылдық тұтыну кооперативтері қосымша кооператив мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері және жеке басын куәландыратын құжат деректері (жеке сәйкестендіру нөмірлерін), сондай-ақ бизнес-сәйкестендіру нөмірлерін көрсетілген заңды тұлғалардың атауы мен тұрған жері көрсетілген тізімін, сондай-ақ су пайдаланушылардың кооперативі мүшелерінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы суармалы жерлердің болуы туралы мәліметтерді ұсынады.
Тұрғын үй және тұрғын үй-құрылыс кооперативтерi осы кооперативтер мүшелерiнiң тегі, аты, әкесiнің аты, туған жылы, жеке сәйкестендіру нөмірі және тұрғылықты жерi көрсетілген тiзiмдi де ұсынады.
Қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаны тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге рұқсаты қосымша талап етіледі.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қызметінің нысанасы қаржылық қызмет көрсету болып табылатын заңды тұлғаны тіркеу үшін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның рұқсаты қосымша талап етіледі.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда қызметінің нысанасы банктік және сақтандыру қызметі болып табылатын заңды тұлғаны тіркеу үшін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның рұқсаты қосымша талап етіледі.
Тиісті тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерін мемлекеттік тіркеуді монополияға қарсы органның алдын ала келісімімен уәкілетті орган жүзеге асырады; табиғи монополиялар субъектілерін мемлекеттік тіркеуді табиғи монополиялар саласындағы қызметтерге бақылауды және реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның алдын ала келісімімен уәкілетті орган жүзеге асырады.
Қызметінің нысанасы зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру болып табылатын заңды тұлғаны тіркеу үшін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның оны ашуға рұқсаты қосымша талап етіледі.
Заңды тұлғаның құрылтайшысы басқа заңды тұлға болып табылған жағдайда уәкілетті органға құрылтай құжаттарымен және басқа құжаттармен бірге құрылтайшыда - заңды тұлғада салық берешегінің жоқ (бар) болуы туралы салық органының анықтамасы ұсынылады.
Заңды тұлғаның орналасқан жерін куәландыратын құжаттар түрінде жалдау, сатып алу-сату шарттарының нотариалдық куәландырылған көшірмелері, жылжымайтын мүлікке құқықтардың тіркелуі жүргізілгендігі туралы мөртабан қойылған, жылжымайтын мүлікке құқықты растайтын құжат және азаматтық заңнамада көзделген өзге де құжат болуы мүмкін.
Егер үй-жайдың иесі жеке тұлға болған жағдайда, жеке тұлғаның үй-жайды заңды тұлғаның орналасқан жері ретінде беруі туралы нотариалдық куәландырған келісімі ұсынылады.
Шетелдік қатысуы бар заңды тұлғалар, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше белгіленбесе, осы тәртіпте көзделген құжаттардан басқа, қосымша:

1) программу партии;
2) списки членов партии, в составе которой должно быть не менее сорока тысяч членов партии, представляющих структурные подразделения (филиалы и представительства) партии во всех областях, городе республиканского значения и столице, численностью не менее шестисот членов партии в каждой из них с указанием фамилии, имени, отчества, месяца, года рождения, номера документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан, индивидуального идентификационного номера, адреса места жительства.
Потребительские кооперативы дополнительно представляют список членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества, года рождения и местожительства – для граждан, и сведений о месте нахождения, банковских реквизитах и сведений о государственной регистрации - для юридических лиц.
Сельские потребительские кооперативы водопользователей дополнительно представляют список членов кооператива с указанием фамилии, имени, отчества, места жительства и данных документа, удостоверяющего личность (индивидуальный идентификационный номер), а также наименования и места нахождения юридических лиц с указанием бизнес-идентификационного номера, а также сведения о наличии у членов кооператива водопользователей орошаемых земель сельскохозяйственного назначения.
Жилищным и жилищно-строительным кооперативами представляется также список членов этих кооперативов с указанием их фамилии, имени, отчества, года рождения, индивидуального идентификационного номера и адреса местожительства.
Для регистрации юридического лица, исключительным видом деятельности которого является организация обменных операций с иностранной валютой, дополнительно требуется разрешение Национального Банка Республики Казахстан на государственную регистрацию в органах юстиции.
В случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, для регистрации юридического лица, предметом деятельности которого является оказание финансовых услуг, дополнительно требуется разрешение уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
В случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, для регистрации юридического лица, предметом деятельности которого является банковская и страховая деятельность, дополнительно требуется разрешение уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
Государственная регистрация субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке, осуществляется уполномоченным органом с предварительного согласия антимонопольного органа; государственная регистрация субъектов естественных монополий осуществляется уполномоченным органом с предварительного согласия уполномоченного органа, осуществляющего контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий.
Для регистрации юридического лица, предметом деятельности которого является привлечение пенсионных взносов и осуществление пенсионных выплат, дополнительно требуется на его открытие разрешение уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
Документами, подтверждающими место нахождения юридического лица, являются нотариально засвидетельствованные копии договора аренды, купли-продажи, документ, подтверждающий право на недвижимое имущество с проставленным штампом о произведенной регистрации прав на недвижимое имущество и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством.
В случае, если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица.
Юридические лица с иностранным участием, кроме документов, предусмотренных этим порядком, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно предоставляют:

1) құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын, нотариалдық куәландырылған мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасымен бірге, сауда тізілімінен заңды үзінді көшірмесі немесе басқа заңды құжатын;
2) құрылтайшының - шетелдік жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын төлқұжаттың немесе басқа да құжаттың көшірмесін, нотариалдық куәландырылған мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасымен бірге ұсынады.
Шетелдiк заңды тұлғалардың филиалдары мен өкiлдiктерiн тiркеу Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының филиалдары мен өкiлдiктерiн тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртіппен жүргізіледі.
Егер Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарда өзгеше белгiленбесе, осы тәртiппен көзделген құжаттардан басқа, филиал (өкілдiк) құратын шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттiң заңдары бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын шетелдiк заңды тұлғаның сауда тiзiлiмiнiң заңдастырылған үзiндi көшiрмесiн немесе басқа да заңдастырылған құжатты қосымша ұсынуға тиiс.
Филиал (өкiлдiк) құратын шетелдiк заңды тұлғаның құжаттары нотариалды түрде куәландырылған мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi аудармамен ұсынылады.
Мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған құрылтай құжаттары байланған және нөмірленген түрінде, үш данада тапсырылады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
Қазақстан Республикасының заң актілерiнде көзделген жағдайларда заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес қайта тiркеуге жатады.
Бұл ретте, уәкілетті органға орталық арқылы мынадай құжаттар:
1) заңды тұлғаның мөрі басылған құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңды тұлғаның уәкiлеттi органының шешімі не шешімінен үзінді,
2) Қазақстан Республикасының заң актілерінде көзделген жағдайларда нотариат тәртібімен куәландырылған өзгерістер енгізілген құрылтай құжаттары,
3) тіркеу алымы сомасын бюджетке төлегенiн растайтын түбіртегі немесе құжаты тапсырылады.
Заңды тұлғаға қатысушылар (акционерлік қоғамның акционерлері) құрамына жаңа қатысушы-заңды тұлға кірген жағдайда, тіркеуші органға құрылтай құжаттармен бірге жаңа қатысушының - заңды тұлғаның салық берешегінiң жоқ екендiгi (бар екендігі) туралы салық органының анықтамасы табыс етіледі.
Шаруашылық серiктестiгі қатысушыларының тiзiлiмiн жүргiзудi бағалы қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серiктестiктерiн қоспағанда, қатысушылар құрамының өзгеру негіздемесi бойынша шаруашылық серiктестiктерiн қайта тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының заңдарына және құрылтай құжаттарына сәйкес шығып кететiн қатысушының, мүлiктегi (жарғылық капиталдағы) үлеске құқығы оның иелiгiнен шығарылғанын (басқа бiреуге берiлгенiн) немесе басқаға ауысқанын растайтын құжат ұсынылады.
Табиғи монополия субъектiлерiн қайта тiркеу үшiн табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның келiсiмi талап етiледi; тиiстi тауар нарығында үстем немесе монополиялық жағдайға ие нарық субъектiлерiн, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (үлестерінің) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын олармен аффилиирленген тұлғаларды, мұндай құру Қазақстан Республикасының заңдарында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, қайта тiркеу үшiн монополияға қарсы органның келiсiмi талап етіледi.
Филиалдар мен өкілдіктер атауы өзгерген жағдайда қайта тіркеуге жатады.
Құжаттың осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйе порталы немесе орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы электронды құжат нысанында уәкілетті органның ЭЦҚ расталған.
Құжаттарды қабылдау барысында уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді уәкілетті органның мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы ұсынылған құжаттармен салыстырып, содан кейін құжаттар мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
Портал арқылы шағын кәсіпкерлік субъектісі үшін заңды тұлғаны электрондық тіркеуді алған кезде өтініш берушінің ЭЦҚ расталған электрондық құжат нысанында сұрау салу беріледі.

1) легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
2) копию паспорта или другого документа, удостоверяющего личность учредителя – иностранного физического лица, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках.
Регистрация филиалов и представительств иностранных юридических лиц производится в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан для регистрации филиалов и представительств юридических лиц Республики Казахстан.
Кроме предусмотренных документов, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно должны быть представлены легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ иностранного юридического лица, подтверждающий, что иностранное юридическое лицо, создающее филиал (представительство), является юридическим лицом по законодательству иностранного государства.
Документы иностранного юридического лица, создающего филиал (представительство), представляются с нотариально засвидетельствованным переводом на государственном и русском языке.
Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах и удостоверяются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
В случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан, юридическое лицо подлежит перерегистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При этом, в уполномоченный орган через центр представляются следующие документы:
1) решение либо выписка из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы, скрепленные печатью юридического лица,
2) учредительные документы с внесенными изменениями, удостоверенные в нотариальном порядке в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан,
3) квитанция или документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы регистрационного сбора.
В случае, когда в состав участников юридического лица (акционеров акционерного общества) входит новый участник – юридическое лицо, то в регистрирующий орган вместе с учредительными документами представляется справка налогового органа об отсутствии (наличии) у нового участника – юридического лица налоговой задолженности.
Для перерегистрации хозяйственных товариществ по основанию изменения состава участников, за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, представляется документ, подтверждающий отчуждение (уступку) или переход права выбывающего участника на долю в имуществе (уставном капитале), в соответствии с законодательством Республики Казахстан и учредительными документами.
Для перерегистрации субъектов естественной монополии требуется согласие уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках; для перерегистрации субъектов рынка, занимающих доминирующее или монопольное положение на соответствующем товарном рынке, а также государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей) которых принадлежат государству, и аффилиированных с ними лиц, которые будут осуществлять свою деятельность на территории Республики Казахстан, за исключением случаев, когда такое создание прямо предусмотрено законами Республики Казахстан, требуется согласие антимонопольного органа.
Филиалы и представительства подлежат перерегистрации, в случае изменения наименования.
Сведения о документе, указанного в подпункте 9) настоящего пункта, уполномоченный орган или центр получает из соответствующей государственной информационной системы через портал или через информационную систему центра в форме электронных документов, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник уполномоченного органа или центра сверяет документ, указанный в подпункте 9) настоящего пункта, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.
На портале при получении электронной регистрации юридического лица для субъектов малого предпринимательства подается запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП заявителя.

Осы тармақтың 1)2)3)4)5)6)7)8) және 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың электронды көшірмелері электронды сұрау салуға қоса тіркеледі.
Мемлекеттік қызмет алушының қалауы бойынша тіркеуге төлем төлегенін растайтын түбіртек немесе құжат ЭҮТШ арқылы төленеді, бұл ретте, осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген құжат электронды сұрау салуға қоса тіркелмейді.
12. Орталықтарда бланкiлер күту залындағы арнайы тағанда не орталықтың консультанттарында, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында болады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Орталықтардың мекенжайлары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Порталға жүгінген кезде электрондық сұрау салуды жіберу өтініш берушінің «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде таңдап алынған қызметке сәйкес уәкілетті орган мекенжайына жіберіледі.
14. Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға мына:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметтің нәтижесін алған күні мен уақыты көрсетілген сұрау салудың қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Орталықта мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері «терезе» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде күн сайын жүзеге асырады.
Егер алушы құжаттарды алуға мерзімінде хабарласпаған жағдайда, орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органдарға береді.
16. Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді.
Комитет және уәкілетті органдар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген заңды тұлғаны құру және қайта ұйымдастыру тәртібі бұзылған кезде, табыстау актісі немесе бөлу балансы ұсынылмаған не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқық мирасқорлығы туралы ережелер болмаған не бір айлық есептік көрсеткіштен артық салық берешегі болған кезде, сондай-ақ егер құрылтайшы әрекет етпейтін заңды тұлға болса және (немесе) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) басшысы әрекет етпейтін заңды тұлғалардың құрылтайшылары және (немесе) басшылары болса және (немесе) әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеттілігі шектеулі және (немесе) хабар-ошарсыз кеткен деп танылса және (немесе) қайтыс болған деп жарияланса және (немесе) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 192216217-баптары бойынша қылмыстары үшін сотталған болса және (немесе) жоғалтқан жеке басын куәландыратын құжаттарын ұсынса заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) бас тартады.
Комитет және уәкілетті орган құжаттар пакеті толық ұсынылмаған, оларда кемшіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысын алу қажеттігі туындаған жағдайда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге де негіздер бойынша мемлекеттік (есептік) тіркеу және қайта тіркеу мерзімін тоқтатады.

Документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) и  9) настоящего пункта в виде электронной копии документов прикрепляются к электронному запросу.
При желании получателя государственной услуги квитанция или документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы регистрационного сбора, оплачивается через ПШЭП, при этом, документ, указанный в подпункте 8) настоящего пункта, не прикрепляется к электронному запросу.
12. В центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у консультантов центра, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz, портал: www.e.gov.kz.
13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» заявителя. Запрос автоматически направляется уполномоченному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При приеме документов центрами получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работник центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении на портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» заявителя направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
16. Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Комитет и уполномоченные органы отказывают в государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица при наличии нарушения порядка создания и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, при непредставлении передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствия в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица либо наличии налоговой задолженности свыше одного месячного расчетного показателя, а также в случае, если учредителем является бездействующее юридическое лицо и (или) если учредитель и (или) руководитель юридического лица являются учредителями и (или) руководителями бездействующих юридических лиц и (или) признаны недееспособными или ограниченно дееспособными и (или) безвестно отсутствующими, и (или) объявлены умершими, и (или) осуждены за преступления по статьям 192216217 Уголовного кодекса Республики Казахстан от 16 июля 1997 года, и (или) представлены утерянные документы, удостоверяющие личность.
Комитетом и уполномоченными органами, в случаях представления неполного пакета документов, наличия в них недостатков, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста), а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, срок государственной (учетной) регистрации и перерегистрации прерывается.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет, уәкілетті органдар мен орталықтар басшылыққа алатын жұмыстың негізгі қағидаттары мыналар болып табылады:
1) заңдылық;
2) сыпайылық;
3) азаматтардың құқықтарының, бостандықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
5) мемлекеттік қызметтің сапалылығы мен уақытында ұсынылуы;
6) мемлекеттік қызмет алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызмет алушының уақытында алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің, уәкілетті органдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Әділет министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағым беру тәртібі
20. Іс-әрекеттерге (әрекетсіздіктерге) шағым беру және шағымды дайындауға жәрдем көрсету тәртібі туралы түсінік алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа немесе портал арқылы жүгінген кезде орталық инспекторының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпарат call-орталығының телефон нөмірі (1414) бойынша не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ұсынылады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті органдар басшысының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін беріледі. Уәкілетті орган басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
22. Орталық қызметкерлерi тиісті деңгейде қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталықтың немесе Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Орталық» РМК басшысының атына беріледі. Орталық басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайда шағымдар жазбаша нысанда пошта немесе электрондық түрде не осы стандартқа 1 қосымшада көрсетілген ұйымдардың кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті орган ұсынған мемлекеттік қызметтің сапасыздығын растайтын құжаттар қоса беріледі.

3. Принципы работы
17. Основными принципами работы, которыми руководствуются Комитет, уполномоченные органы и центры являются:
1) законность;
2) вежливость;
3) обеспечение соблюдения и защиты прав, свобод и законных интересов граждан;
4) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) качество и своевременность предоставления государственной услуги;
6) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
7) обеспечение сохранности документов, не полученных получателем государственной услуги своевременно.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственных услуг измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченный орган, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получателя государственной услуги в центр или через портал информация о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра предоставляется по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа или в Комитет в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра либо руководителю РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.

25. Шағымды уәкілетті органға қолма-қол және пошта арқылы қабылдаудың растамасы оны уәкілетті органның кеңсесінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері журналында тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Қолма-қол жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың шағымын қарастыру тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіпте және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа жүгінген кезде шағымды қолма-қол және пошта арқылы қабылдаудың растамасы оны орталықтың немесе «Орталық» РМК кеңсесінде тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушы оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіпте және мерзімдерде жүзеге асырылады.
26. Комитеттің мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, интернет ресурс: www.minjust.kz.
«Орталық» РМК-ның мекенжайы: Қазақстан Республикасы, «Орталық» РМК-ы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, № 43А үй, телефоны: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының
уәкілетті органдарының тізімі мен мекенжайы
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан мекенжайы
Телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облысының Әділет департаменті
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 37
8 (7162) 41-21-65
25-09-39 қабылдау бөлмесі
2
Ақтөбе облысының Әділет департаменті
Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, 51 а
8 (7132) 56-30-16
55-09-59 қабылдау бөлмесі
3
Алматы облысының Әділет департаменті
Талдықорған қаласы, Қабылиса Жырау көшесі, 69 а
8 (7282) 24-43-47
21-08-15 қабылдау бөлмесі
4
Атырау облысының Әділет департаменті
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а
8 (7122) 46-53-15
46-53-12
35-75-38 қабылдау бөлмесі
5
Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 6
8 (7232) 55-59-26

25. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, в уполномоченный орган является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа.
В случае нарочного обращения, получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
При обращении получателя государственной услуги в центр подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Адрес Комитета: Республика Казахстан 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, интернет-ресурс: www.minjust.kz.
РГП «Центр»: Республика Казахстан, 010000, город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация (перерегистрация)
юридических лиц, учетная регистрация
(перерегистрация) их филиалов и представительств»
Список и адреса уполномоченных органов
п/п
Наименование уполномоченного органа
Адрес расположения уполномоченного органа
Номер телефона отдела
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
1
Департамент юстиции Акмолинской области
г. Кокшетау, ул. М. Горького, 37
(87162) 40-21-65
25-09-39 приемная
2
Департамент юстиции Актюбинской области
г. Актобе, пр. Абылхаир-хана, 51 «а»
(87132) 56-30-16
55-09-59 приемная
3
Департамент юстиции Алматинской области
г. Талдыкорган, ул. Каблиса Жырау, 69 «а»
(87282) 24-43-47
21-08-15 приемная
4
Департамент юстиции Атырауской области
г. Атырау, ул. Баймуханова, 16 «а»
(87122) 46-53-15 46-53-12
35-75-38 приемная
5
Департамент юстиции Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск, ул. Ворошилова, 6
(87232) 55-59-26

22-19-83 қабылдау бөлмесі
6
Жамбыл облысының Әділет департаменті
Тараз қаласы, Қойгелді көшесі, 158 а
8 (7262) 43-67-17
43-05-05 қабылдау бөлмесі
7
Батыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Орал қаласы, Достық көшесі, 208
8 (7112) 50-82-91
51-80-43 қабылдау бөлмесі
8
Қарағанды облысының Әділет департаменті
Қарағанды қаласы, Прогресс көшесі, 1
8 (7212) 56-64-12
42-05-33 қабылдау бөлмесі
9
Қостанай облысының Әділет департаменті
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 38
8 (7142) 50-65-40
54-82-23 қабылдау бөлмесі
10
Қызылорда облысының Әділет департаменті
Қызылорда қаласы, Әйтеке би көшесі, 29
8 (7242) 23-03-57
26-24-03 қабылдау бөлмесі
11
Маңғыстау облысының Әділет департамент
Ақтау қаласы, 2 шағын аудан, 8
8 (7292) 50-32-20
42-05-70 қабылдау бөлмесі
12
Павлодар облысының Әділет департаменті
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (7182) 32-43-02
32-32-58 қабылдау бөлмесі
13
Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 72
8 (7152) 33-27-53
33-23-80 қабылдау бөлмесі
14
Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Шымкент қаласы, Желтоқсан көшесі, 16
8 (7252) 23-31-70
23-23-76 қабылдау бөлмесі
15
Алматы қаласының Әділет департаменті
Алматы қаласы, Байзақов көшесі, 287
8 (727) 392-16-16
392-25-75 қабылдау бөлмесі
16
Астана қаласының Әділет департаменті
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 15
8 (7172) 48-88-36
39-12-13 қабылдау бөлмесі
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі мен мекенжайлары
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Көкшетау қалалық бөлімшесі
Көкшетау қаласы, Біржан Сал көшесі, 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Красный Яр с. Аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы ауылы, М. Мәметова көшесі, 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы Әл-Фараби көшесі, 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18б

22-19-83 приемная
6
Департамент юстиции Жамбылской области
г. Тараз, ул. Койгельды, 158 «а»
(87262) 43-67-17
43-05-05 приемная
7
Департамент юстиции Западно-Казахстанской области
г. Уральск, пр. Достык, 208
(87112) 50-82-91
51-80-43 приемная
8
Департамент юстиции Карагандинской области
г. Караганда, ул. Прогресса, 1
(87212) 56-64-12
42-05-33 приемная
9
Департамент юстиции Костанайской области
г. Костанай, ул. Тарана, 38
(87142) 50-65-40
54-82-23 приемная
10
Департамент юстиции Кызылординской области
г. Кызылорда, ул. Айтеке би, 29
(87242) 23-03-57
26-24-03 приемная
11
Департамент юстиции Мангистауской области
г. Актау, микр. 12, 8
(87292) 50-32-20
42-05-70 приемная
12
Департамент юстиции Павлодарской области
г. Павлодар, ул. Ленина, 18
(87182) 32-43-02
32-32-58 приемная
13
Департамент юстиции Северо-Казахстанской области
г. Петропавловск, ул. Конституции, 72
(87152) 33-27-53
33-23-80 приемная
14
Департамент юстиции Южно-Казахстанской области
г. Шымкент, ул. Желтоксан,16
(87252) 23-31-70
23-23-76 приемная
15
Департамент юстиции города Алматы
г. Алматы, ул. Байзакова, 287
(8727) 392-16-16
392-25-75 приемная
16
Департамент юстиции города Астана
г. Астана, пр. Победы, 15
(87172) 48-88-36
39-12-13 приемная
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация (перерегистрация)
юридических лиц, учетная регистрация
(перерегистрация) их филиалов и представительств»
Список центров обслуживания населения
№ п/п
Наименование Центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
г. Кокшетау, ул. Ауэзова, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау, ул. Биржан Сал, 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел
с. Красный Яр
г. Кокшетау, с.Красный Яр ул. Ленина, 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный отдел
Аккольский район, г. Акколь, ул. Нурмагамбетова, 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район, п. Аршалы, ул. М. Маметовой, 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район, г. Атбасар, ул.Валиханова, 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский районный отдел
Астраханский район, с. Астраханка, ул.Аль-Фараби, 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский районный отдел
Буландынский район, г. Макинск, ул. Сейфуллина, 18б

8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай Хан көшесі, 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс көшесі, 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс көшесі, 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы қаласы, Ленин көшесі, 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді с., Мир көшесі, 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын қаласы, Абай көшесі, 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
17)
Степногор қалалық бөлімі
Степногор қаласы, 4 шағын ауданы, 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылай хан көшесі, 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды ауылы, Аты аталмаған тұйық көше, 1
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
2.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Ақтөбе қалалық № 1 бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы с. (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев көшесі, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мортық аудандық бөлімшесі
Мортық ауданы, Мортық ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный ш/а, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әмір көшесі, 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темір аудандық № 8 бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық ауылы, Байғанин көшесі, 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда ауылы, Нұрымжанов тұйық көшесі, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Қарғалы аудандық бөлімі Бадамша с.
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27

8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район, г. Щучинск, ул.Абылай Хана, 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район, с. Егиндыколь, ул. Победы, 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район, г. Ерейментау, ул. Мусабаева, 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район, г. Степняк, ул.Сыздыкова, 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный отдел
Есильский район, г. Есиль, ул. Победы, 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район, г. Державинск, ул. Габдуллина, 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район, с. Жаксы, ул. Ленина, 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район, с. Зеренда, ул. Мира, 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжынский районный отдел
Коргалжынский район, с. Коргалжын, ул. Абая, 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорский городской отдел
г.Степногорск, 4 мкр.,7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район, с. Балкашино, ул.Абылай- хана, 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район, с. Акмол, ул.Гагарина, 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район, п. Шортанды, Переулок Безымянный, 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
2
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
г.Актобе, ул.Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский городской отдел № 1
г.Актобе, ул.Тургенева, 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с.Каргалинское (Жилянка)
г.Актобе, Каргалинский район, с.Каргалинское (Жилянка), ул.Сатпаева, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный отдел
Алгинский район, г. Алга, ул. Кирова, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный отдел
Мартукский район, п.Мартук ул.Байтурсынова, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район, г.Хромтау ул.Абая, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район, г.Кандыагаш, мкр.Молодежный, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район, г.Эмба ул.Амирова, 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный отдел № 8
Темирский район, п.Шубаркудук, Байганина, 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район п.Кобда пер.Нурымжанова, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский районный отдел с.Бадамша
Каргалинский район, с.Бадамша ул.Айтеке-би, 27

8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Әйтеке би аудандық № 12 аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесі, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ырғыз аудандық бөлімі
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелді көшесі, 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалқар аудандық бөлімі
Шалқар ауданы, Шалқар ауылы, Әйтеке би көшесі, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
3.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров ауылы, Қабанбай батыр көшесі, 20
8 (72832) 2-14-51
2)
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбай көшесі, 3
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 наурыз көшесі, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
4)
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай ауылы, Абылайхан көшесі, 237
8 (72837) 4-13-85
5)
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314 А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлак ауылы, Оразбеков көшесі, 52
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш ауылы, Мәжитов көшесі, 1
8 (72770) 2-30-90
10)
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр ауылы, Қуат ш/а, Тәуелсіздік көшесі, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
11)
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзал көшесі, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
12)
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9
8 (7275) 24-88-10
13)
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29
14)
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең ауылы, Жанғоозин көшесі, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Тау Самалы бөлімшесі
Тау Самалы ауылы, Рысқұлов көшесі, 129
8 (727) 391-38-58
16)
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы, Қонаев көшесі, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
17)
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе ауылы, Абылай хан көшесі, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек ауылы, Момышұлы көшесі н/ж
8 (72840) 3-25-88
19)
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы ауылы, Желтоқсан көшесі, 45
8 (72842) 9-10-59
20)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би ауылы, Измайлов көшесі, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34

8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный отдел
Уилский район, с.Уил ул.Кокжар, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Айтекебийский районный отдел №12
Айтекебийский район, с.Комсомольское ул.Балдырган, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байганинский районный отдел
Байганинский район, с.Карыуылкелди ул.Барак батыра, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ыргызский районный отдел
Актюбинская область, Иргизский район, с.Иргиз ул.Жангельдина, 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область, Шалкарский район, г.Шалкар, ул.Айтеке-би, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
3.
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
г.Талдыкорган, ул.Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова, ул. Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
2)
Отделение Капал
с. Капал, ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакольский районный отдел
г. Ушарал, ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
4)
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай, ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
5)
Балхашский районный отдел
с. Баканас, ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик, ул. Абая, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
Отделение Шелек
с. Шелек, ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш, ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
10)
Илийский районный Отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат, ул. Тауелсіздік, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
11)
Отделение Боролдай
с. Боролдай, ул. Вокзальная, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
12)
Отделение Караой
с. Караой, ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
13)
Отделение Акши
с. Акши, ул. Конаева, 29
14)
Карасайский районный отдел
г. Каскелен, ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы, ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
16)
Отделение Шамалган
ст. Шамалган, ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
17)
Караталский районный отдел
г. Уштобе, ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек, ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
19)
Отделение Когалы
п. Когалы, ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
20)
Коксуский районный отдел
п. Балпык би, ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай, ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды, ул. Сейфуллина, 34

8 (72772) 7-11-94
23)
Сарқанд аудандық бөлімі
Сарқан ауылы, Жамбыл көшесі н/ж
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі, 1
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі н/ж
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі н/ж
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі н/ж
8 (72831) 5-51-11
28)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Чунджа ауылы, Қасымбеков көшесі, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
4.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23
8 (7122) 21-29-42
2)
№ 1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№ 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы, Байжігітов көшесі, 80 а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор ауылы, Меңдіғалиев көшесі, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлімі
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоға аудандық бөлімі
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары ауылы, Бейбітшілік көшесі, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66 а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Мақат аудандық бөлімі
Мақат ауданы, Мақат ауылы, Орталық көшесі, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
5.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Өскемен қалалық № 1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев көшесі, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1

8 (72772) 7-11-94
23)
Саркандский районный отдел
г. Саркан, ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Отделение Лепсы
ст. Лепсы, ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбекский районный отдел
с. Кеген, ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол, ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
28)
Талгарский районный отдел
г. Талгар, ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Отделение Нура
с. Нура, ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдыкорганский городской отдел
г.Талдыкорган, ул.Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелийский городской отдел
г. Текели, ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа, ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
4.
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
г.Атырау, пр. Сатпаева, 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
г.Атырау, пр. Сатпаева, 23
8 (7122) 21-29-42
2)
городской отдел № 1
г.Атырау, ул.Баймуханова, 16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
городской отдел № 2
г.Атырау, Балыкшы, ул.Байжигитова, 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный отдел
Атырауская область, Индерский район, пос.Индерборский, ул.Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский районный отдел
Атырауская область, Махамбетский район, с.Махамбет, ул.Абая, 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область, Кызылкугинский район, с.Миялы, ул.Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный отдел
Атырауская область, Жылыойский район, г.Кульсары, ул.Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Курмангазинский районный отдел
Атырауская область, Курмангазинский район, с.Ганюшкино, ул.Есболаев, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный отдел
Атырауская область, Макатский район, п.Макат, ул.Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный отдел
Атырауская область, Исатайский район, с.Аккыстау, ул. Егеменды Казахстан, 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
5.
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
г.Усть-Каменогорск, ул. Белинского, 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г.Усть-Каменогорск, пр.Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть- Каменогорский городской отдел № 2
г.Усть-Каменогорск, ул.Казахстан, 99/1

8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоков аудандық бөлімі
Глубоков ауданы, Глубокое ауылы, Попович көшесі, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелді көшесі, 52 а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырянов аудандық бөлімі
Зырянов ауданы, Зырянов қаласы, Стаханов көшесі, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Қарағай аудандық бөлімі
Катон-Қарағай ауданы, Үлкен – Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесі, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный ауылы, 9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаих қалалық бөлімі
Шемонаих ауданы, Шемонайх қаласы, 3-ш/а, 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семей қалалық № 1 бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семей қалалық № 2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 116
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
6.
«Жамбыл облысы» бойынша РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, Қ.Қойгелді көшесі, 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
№ 1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас ш/а, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмаилов көшесі, 232

8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район, п.Глубокое, ул.Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район, г.Зайсан, ул.Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район, г.Зыряновск, ул.Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский районный отдел
Катон-Карагайский район, с. Улкен – Нарын, ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный отдел
Курчумский район, с. Курчум, ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный отдел
г. Риддер, ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район, с. Аксуат, ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный отдел
Уланский район, п.Молодежный, 9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский район, г.Шемонайха, 3 мкр, 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской отдел № 1
г.Семей, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской отдел № 2
г.Семей, ул.Найманбаева, 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный отдел
Абайский район, с.Карауыл, ул.Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской отдел
Аягозский район, г.Аягоз, ул.Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район, с.Бескарагай, ул.Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район, с.Бородулиха, ул.Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный отдел
Жарминский район, с.Калбатау, ул.Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район, г.Курчатов, ул.Абая,12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район, с.Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный отдел
Урджарский район, с.Урджар, ул.Абылайхана 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
6.
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
г. Тараз пр. Абая 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской отдел
г. Тараз, ул. К.Койгелды, 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел № 1
г. Тараз, ул.Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел № 2
г. Тараз, мкр.Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел № 3
г. Тараз пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер, ул.Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный отдел
с. Аса, ул.Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный отдел
с. Б.Момышулы, ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный отдел
с. Кордай, ул.Домалак анна, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркенский районный отдел
с. Мерке, ул.Исмаилова, 232

8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас ауылы, Жібек жолы көшесі, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Қаратау ауылы, Молдағұлов көшесі, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Т. Рысқұлбеков аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобаза көшесі, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы, Бейбітшілік көшесі, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
7.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Ақжайық аудандық бөлімі
Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Ақжайық тұйық көшесі, 2
8-711-36-92-580
2)
Бөкейорда аудандық бөлімі
Бөкейорда ауданы, Сайхин ауылы, Берғалиев көшесі, 1
8-711-40-21-847 8-711-40-21-835
3)
Бөрлі аудандық бөлімі
Бөрлі ауданы, Ақсай ауылы, Железнодорожная көшесі, 121 А
8-711-33- 35-550 8-711-33-36-778
4)
Жанғала аудандық бөлімі
Жанғала ауданы, Жанғала ауылы, Халықтар достығы көшесі, 63А
8-711-41-22-403 8-711-41-22-404
5)
Жәнібек аудандық бөлімі
Жәнібек ауылы, Жәнібек ауылы, Иманов көшесі, 79
8-711-35-22-425
6)
Зеленов аудандық бөлімі
Зеленов ауданы, Переметное ауылы, Гагарин көшесі, 69 Б
8-711-30-23-614 8-711-30-23-616
7)
Казталов аудандық бөлімі
Казталов ауданы, Казталовка ауылы, Лукманов көшесі, 22 А
8-711-44-32-204 8-711-44-32-205
8)
Қаратөбе аудандық бөлімі
Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, Құрманғали көшесі, 23/1
8-711-45-31-800 8-711-45-31-463
9)
Сырым аудандық бөлімі
Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі, 11/2
8-711-34-31-446 8-711-34-31-447
10)
Тасқала аудандық бөлімі
Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Вокзал көшесі, 6
8-711-39-22-398 8-711-39-21-979
11)
Теректі аудандық бөлімі
Теректі ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 24
8-711-32-23-378 8-711-32-23-379
12)
Шыңғырлау аудандық бөлімі
Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Тайманов көшесі, 95
8-711-37-33-311 8-711-37-34-420
13)
Казталов аудандық бөлімі
Казталов ауданы, Жалпақтал ауылы, С.Датұлы көшесі, 23
8-711-38-21-044 8-711-38-21-045
14)
Дарьинское ауылдық округі бөлімі
Зеленов ауданы, Дарьинское ауылы, Балдырған көшесі, 27/1
8-711-31-24-080 8-711-31-24-082
15)
Ажар ауданының Тайпақ ауылдық округі бөлімі
Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылы, Шемякин көшесі, 13
8-711-42-21-884
16)
Теректі ауданы Ақжайық ауылдық округі бөлімі
Теректі ауданы, Ақжайық ауылы, Ақжайық көшесі, 5
8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
8.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі 7

8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум, ул.Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас, ул.Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный отдел
г. Каратау, ул.Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т.Рыскуловского района
с. Кулан, ул.Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный отдел
г. Шу, ул.Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с.Гродеково
с. Гродеково, ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
7.
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
ЗКО, г.Уральск. ул.Жамбыла, 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Отдел по Акжаикскому району
ЗКО, Акжаикский район, с.Чапаев, переулок Акжаикский, 2
8-711-36-92-580
2)
Отдел по Бокейординскому району
ЗКО, Бокейординский район, с.Сайхин, ул.Бергалиева, 1
8-711-40-21-847
8-711-40-21-835
3)
Отдел по Бурлинскому району
ЗКО, Бурлинский район, г.Аксай, ул. Железнодорожная, 121 А
8-711-33- 35-550
8-711-33-36-778
4)
Отдел по Жангалинскому району
ЗКО, Жангалинский район, с.Жангала, ул.Халыктар достыгы, 63А
8-711-41-22-403
8-711-41-22-404
5)
Отдел по Жанибекскому району
ЗКО, Жанибекский район, с.Жанибек, ул.Иманова, 79
8-711-35-22-425
6)
Отдел по зеленовскому району
ЗКО, Зеленовский район, с.Переметное, ул.Гагарина, 69Б
8-711-30-23-614
8-711-30-23-616
7)
Отдел по Казталовскому району
ЗКО, Казталовский район, с.Казталовка, ул.Лукманова, 22А
8-711-44-32-204
8-711-44-32-205
8)
Отдел по Каратюбинскому району
ЗКО, Каратобинский район, с.Каратобе, ул.Курмангалиева, 23/1
8-711-45-31-800
8-711-45-31-463
9)
Отдел по Сырымскому району
ЗКО, Сырымский район, с.Жымпиты, ул.Казахстанская,11/2
8-711-34-31-446
8-711-34-31-447
10)
Отдел по Таскалинскому району
ЗКО, Таскалинский район, с.Таскала, ул.Вокзальная, 6
8-711-39-22-398
8-711-39-21-979
11)
Отдел по Теректинскому района
ЗКО, Теректинский район, с.Федоровка, ул.Юбилейная, 24
8-711-32-23-378
8-711-32-23-379
12)
Отдел по чингирлаускому району
ЗКО, Чингирлауский район, с.Чингирлау, ул.Тайманова, 95
8-711-37-33-311
8-711-37-34-420
13)
Отдел по Казталовскому району
ЗКО, Казталовский район, с.Жалпактал, ул.С.Датулы, 23
8-711-38-21-044
8-711-38-21-045
14)
Отдел по Дарьинскому сельскому округу
ЗКО, Зеленовский район, с.Дарьинское, ул.Балдырган, 27/1
8-711-31-24-080
8-711-31-24-082
15)
Отдел по Тайпакскому сельскому округу Акжаикского района
ЗКО, Акжаикский район, с.Тайпак, ул.Шемякина, 13
8-711-42-21-884
16)
Отдел по Акжаикскому сельскому округу Теректинского района
ЗКО, Теректинский район, с.Акжаик, ул.Ак жайык, 5
8-711-43-91-316
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
8.
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
ул. Чкалова, 7

8 (7212) 41-63-10
1)
№ 1 қалалық бөлім
Ержанов көшесі, 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
№ 2 қалалық бөлім
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-03-92
3)
№ 3 қалалық бөлім
Мұқанов көшесі, 5
8 (7212) 77-26-57
4)
№ 4 қалалық бөлім
Архитектурная көшесі, 8
8 (7212) 45-71-01
5)
№ 5 қалалық бөлім
21 ш/а, 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
№ 6 қалалық бөлім
Серов көшесі, 73
8 (7212) 93-16-94
7)
Теміртау қаласы № 1 бөлім
Блюхер көшесі, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Теміртау қаласы № 2 бөлім
Республика даңғылы, 128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абай аудандық № 1 бөлім
Абай қаласы, Абай көшесі, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абай аудандық № 2 бөлім
Абай қаласы, Топар ауылы, Қазыбек би көшесі, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Сарань қаласы бөлімі
Сарань қаласы, Жамбыл көшесі, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Шахтинск қаласы № 1 бөлім
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65 Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Шахтинск қаласы № 2 бөлім
Шахтинск қаласы, Шахан ауылы, квартал 10/16, 16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаров аудандық № 1 бөлім
Осакаровка ауылы, Пристанционная көшесі,12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаров аудандық № 2 бөлімі
Осакаров ауданы, Молодежный ауылы, Абай көшесі, 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтпаев қаласы бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев даңғылы, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қаласы бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20 а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1 үй, Ағадыр ауылы, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4 үй
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қаласы бөлімі
Жезқазған қаласы, Б.Момышұлы көшесі, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу ауылы, А.Оспанов көшесі, 40
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қаласы бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қаласы бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7
8 (71039) 5-27-37
23)
Бұхар жырау аудандық № 1 бөлімі
Бұхар жырау ауданы, Ботақара ауылы, Абылай хан көшесі, 37
8 (72154) 2-23-73
24)
Бұхар жырау аудандық № 2 бөлімі
Бұхар жырау ауданы, Бейбітшілік көшесі, 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Ақтоғай аудандық № 1 бөлімі
Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Бөкейхан көшесі, 10
8 (71037) 2-11-05
26)
Ақтоғай аудандық № 2 бөлімі
Сарышаған ауылы, Абай көшесі, 12
8 (71038) 22-3-39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка ауылы, Сүлейменов көшесі, 2
8 (721-44) 2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау ауылы, Амангелді көшесі, 29 а
8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
9.
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Гашик көшесі, 14

8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
ул.Ержанова, 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
Ул.Чкалова, 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
ул.Муканова, 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
ул.Архитектурная, 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
21 мкр., 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г.Темиртау
ул.Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г.Темиртау
пр.Республики,128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный отдел № 1
г.Абай, ул.Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный отдел № 2
г.Абай, п.Топар,ул.Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г.Сарань
г.Сарань, ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1 г.Шахтинск
г.Шахтинск, пр. А. Кунанбаева 65Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2 г.Шахтинск
г.Шахтинск, п.Шахан, Квартал 10/16, 16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский районный отдел № 1
п.Осакаровка ул. Пристационная, 12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский районный отдел № 2
р-н Осакаровкап. Молодежный ул.Абая, 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г.Сатпаев
г. Сатпаев проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
г.Балхаш ул. Бокейхана, 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный отдел
село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова, 23/1 п. Агадырь, ул. Тәуелсіз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
г.Жезказган Б.Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район, п.Атасу, ул. А.Оспанова, 40
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
г. Каражалул, Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
г.Приозерскул, Балхашская, 7
8 (71039)5-27-37
23)
Бухар жырауский районный отдел № 1
Бухар-Жырауского район, п.Ботакара, ул.Абылай хана, 37
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар жырауский районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район, ул.Мира, 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный отдел № 1
п.Актогай, ул. Бокейхана, 10
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный отдел № 2
п. Сары-шаган ул.Абая 12
8 (71038)22-3- 39
27)
Нуринский районный отдел
п.Киевка, ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
28)
Улытауский районный отдел
Улытауский район, п.Улытау, ул. Амангельды, 29а
8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский районный отдел
г.Каркаралинск, ул. Аубакирова, 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
9.
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
Костанайская область, г.Костанай, ул.Тарана, 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский городской отдел
Костанайская область, г.Костанай, ул. Гашика,14

8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин бөлімі
Қостанай облысы, Силантьевка ауылы, Ленин көшесі, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді бөлімі
Қостанай облысы, Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовска бөлімі
Қостанай облысы, Денисовка ауылы, Советская көшесі, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелді бөлімі
Қостанай облысы, Жангелді ауданы, Торғай ауылы, 8 наурыз көшесі, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жітіқара бөлімі
Қостанай облысы, Жітіқара ауылы, Ленин көшесі, 08
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты бөлімі
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық бөлімі
Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық ауылы, Космонавт көшесі, 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу бөлімі
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомольская көшесі, 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковск бөлімі
Қостанай облысы, Лисоковск қаласы, 4 ш/а, 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдіқара бөлімі
Қостанай облысы, Меңдіқара ауданы, Боровское ауылы, Королев көшесі, 4 А
8 (71443) 22-4-60
14)
Науырзым бөлімі
Қостанай облысы, Науырзым ауданы, Қарамеңді ауылы, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5
8 (71454) 21-0-53
8 (71454) 21-0-15
15)
Рудный № 1 бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Космонавтар көшесі, 12
8 (71431) 49-8-02
16)
Рудный № 2 бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкөл бөлімі
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл ауылы, Ленин көшесі, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таранов бөлімі
Қостанай облысы, Таранов ауданы, Таранов ауылы, Калинин көшесі, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл бөлімі
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоров бөлімі
Қостанай облысы, Федоров ауданы, Федоров ауылы, Красноармейск көшесі, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Қостанай аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Затабольск ауылы, Калинин көшесі, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
10.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК
Қызылорда қаласы, Ғ.Мұратбаев көшесі, 2
8 (7242) 23-07-16
1)
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет ауылы, Амангелді көшесі н/ж

8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский отдел
Костанайская область, п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский отдел
Костанайская область, с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Костанайская область, г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
Костанайская область, с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
Костанайская область, с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Костанайская область Жангельдинский р-он, с.Торай, ул.8 марта, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
Костанайская область г.Житикара, ул.Ленина, 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский отдел
Костанайская область, Камыстинский р-он, с.Камысты, ул.Ержанова, 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский отдел
Костанайская область Карабалыкский р-он, п.Карабалык, ул.Космонавтов, 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский отдел
Костанайская область, Карасуский р-он, с.Карасу, ул.Комсомольская, 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский отдел
Костанайская область, г.Лисоковск, мкр. №4, 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область Мендыкаринский р-он,с.Боровское, ул.Королева, 4А
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурзумский отдел
Костанайская область, Наурзумский р-он, п.Караменды, ул.Шакшак Жанибека, 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел № 1
Костанайская область, г.Рудный, пр.Космонавтов, 12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел № 2
Костанайская область, г.Рудный, ул.Корчагина, 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкольский отдел
Костанайская область, Сарыкольский р-он, п.Сарыколь, ул.Ленина, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Костанайская область, Тарановский р-он, с.Тарановское, ул.Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Костанайская область, Узункольский р-он, с.Узынколь, ул.Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Костанайская область, Федоровский р-он,с.Федоровка, ул. Красноармейская, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского района
Костанайская область, Костанайский р-он, п.Затабольск, ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
10.
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
Кызылординская область, г. Кызылорда, ул. Г.Муратбаева, 2Е
8 (7242) 23-07-16
1)
городской отдел № 1
г. Кызылорда, пос.Тасбогет, ул.Амангельды б/н

8 (7242) 21-66-64
2)
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла ш/а, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт ш/а, 1 б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17 а
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Қарасақал көшесі н/ж
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі н/ж
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармақшы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жосалы кенті, Абай көшесі н/ж
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі н/ж
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелі аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі н/ж
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
11.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Ақтау қалалық № 1 бөлім
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жаңаөзен қалалық № 2 бөлім
Жаңаөзен қаласы, Өркен ш/а, Оқушылардың шығармашылық Үйінің ғимараты
8 (72934) 5-03-90
3)
Мұнайлы аудандық № 3 бөлім
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеу аудандық № 4 бөлім
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
5)
Бейнеу ауданы Боранкүл ауылдық № 9 бөлімшесі
Боранкүл ауылы, Боранкүл мәдениет ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
6)
Маңғыстау аудандық № 5 бөлім
Шетпе ауылы, Орталық көшесі, Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
7)
Қарақия аудандық № 6 бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, 15
8 (72937) 22-2-10
8)
Түпқараған аудандық № 7 бөлім
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6-д
8 (72938) 2-30-38
9)
Түпқараған ауданы Ақшүкір № 10 бөлімшесі
Ақшүкір ауылы, Үштерек көшесі, 5
8 (72938) 33-28-44
10)
Жетібай аудандық № 8 бөлімі
Жетібай ауылы, Жаңақұрылыс көшесі, № 10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
12.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодар қалалық № 1 бөлім
Павлодар қаласы, Исиналиев көшесі, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10

8 (7242) 21-66-64
2)
городской отдел № 2
г. Кызылорда, ул.Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
городской отдел № 3
г. Кызылорда, мкр.Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр.Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область город Байконыр, ул.Максимова, 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный отдел
Кызылординская область г.Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область г.Казалинск, ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область кент.Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область кент Теренозек, ул. Амангельди, № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область кент.Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область кент Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
11.
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
г.Актау, 15 мкр., зд.67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской отдел № 1
г.Актау, 15 мкр., зд.67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский городской отдел № 2
г.Жанаозен микрорайон Оркен, зд.Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район, с. Мангистау, зд.Общественных организации
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный отдел № 4
с. Бейнеу, ул.Косай ата, зд.Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
5)
Боранкулское отделение № 9 Бейнеуского района
с.Боранкул 7 аул, зд. ГУ Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
6)
Мангистауский районный отдел № 5
с. Шетпе, ул.Центральная №15, здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
7)
Каракиянский районный отдел № 6
с. Курык, ул.Валиханова, №15
8 (72937) 22-2-10
8)
Тупкараганский районный отдел № 7
г.Форт-Шевченко ул.Маяулыз, 6-д
8 (72938) 2-30-38
9)
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
с. Акшукур, зд. ТОО «Жайлау» ул.Уштерек, №5
8 (72938)33-28-44
10)
Жетыбайский районный отдел № 8
Пос.Жетыбай ул.Жанакурылыс, здание №10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
12.
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
г.Павлодар, ул.Павлова, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский городской отдел
г.Павлодар, ул.Кутузова, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодарский городской отдел № 1
г.Павлодар, ул.Исиналиева, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский районный отдел
г.Павлодар, ул.Толстого, 10

8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр-Жүсіп көшесі, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтпаев көшесі, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинка аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербакты аудандық бөлімі
Щербакты ауылы, В.Чайко көшесі, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качир аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесі, 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Ташимов көшесі, 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі, 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
13.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлім
Қазақстан Конституциясы көшесі, 2
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау ауданы бойынша бөлім
Д.Сыздықов көшесі, 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар ауданы бойынша бөлім
Жеңіс көшесі, 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың ауданы бойынша бөлім
Еңбек көшесі, 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Ленин көшесі, 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл ауданы бойынша бөлім
Горький тұйық көшесі, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ. Мүсірепов ауданы бойынша бөлім
Ленин көшесі, 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар ауданы бойынша бөлім
Институт көшесі, 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
М. Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Юбилейная көшесі, 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют ауданы бойынша бөлім
С.Мұқанов көшесі, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайыншы ауданы бойынша бөлім
Қазақстан Конституциясы көшесі, 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязев ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Уәлиханов ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Желтоқсан көшесі 31
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
14.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Шымкент қаласы № 1 қалалық бөлім
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Шымкент қаласы № 2 қалалық бөлім
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі н/ж
8 (7252) 99-72-31
3)
Шымкент қаласы № 3 қалалық бөлім
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61

8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз, ул. Машхур-Жусуп, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской отдел
г. Аксу, ул. Ленина, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный отдел
с. Актогай, ул. Абая, 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул, ул. Сатпаева, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный отдел
с. Железинка, ул. Торайгырова, 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты, ул. В. Чайко, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный отдел
с. Теренколь, ул. Тургенова, 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку, ул. Ташимова, 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск, ул. Исы-Байзакова, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный отдел
с. Майск, ул. Сейфулина, 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный отдел
с. Успенка, ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
13
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
ул. Ауэзова, 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
ул. Конституции Казахстана, 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д.Сыздыкова, 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому району
ул.Победы, 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по Аккайынскому району
ул. Труда, 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому району
ул. Ленина, 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому району
ул. Переулок Горького, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им.Г.Мусрепова
ул. Ленина, 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по Кызылжарскому району
ул. Институтская, 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району М.Жумабаева
ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по Мамлютскому району
ул. С.Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по Тайыншинскому району
ул. Конституции Казахстана, 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по Тимирязевскому району
ул. Уалиханова, 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Отдел по Уалихановскому району
ул. Уалиханова 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Отдел по Району Шал акына
ул. Желтоксана, 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
14.
Филиал РГП «ЦОН по Южно-Казахстанской области»
г.Шымкент, ул, Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Городской отдел № 1 г.Шымкента
г.Шымкент, ул, Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел № 2 г. Шымкента
г.Шымкент, ул, Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел № 3 г. Шымкента
г.Шымкент, ул.Оспанова, № 61

8 (7252) 30-01-35
4)
Шымкент қаласы № 4 қалалық бөлім
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі н/ж
8 (7252) 52-50-84
5)
Шымкент қаласы № 5 қалалық бөлім
Шымкент қаласы, Республика көшесі 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі н/ж
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі н/ж
8 (72548) 21-443
8)
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан көшесі, № 10
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі н/ж
8 (72539) 22-757
10)
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі н/ж
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы н/ж
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі н/ж
8 (72530) 22-670
13)
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі н/ж
8 (72533) 41679
14)
Төле би аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі н/ж
8 (72547) 61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас қаласы, Т. Рысқұлов көшесі 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі н/ж
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі н/ж
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі н/ж
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Жандос көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алмагүл 9а ш/а
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Төле би көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Марков көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі 25
8 (7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі

8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел № 4 г.Шымкента
г.Шымкент, ул.Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел № 5 г. Шымкента
г.Шымкент, ул. Республика, 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской отдел
г. Арыс, ул.Ергөбек, б/н.
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский районный отдел
с. Шаян, ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский городской отдел
г.Кентау, ул.Абылай хан, № 10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт, ул. Конаев, б/н
8 (72539) 22-757
10)
Мактаральский районный отдел
г.Жетисай, ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир, пр. Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан, ул.Кажымухан б/н.
8 (72530) 22-670
13)
Туркистанский городской Отдел
г.Туркестан, ул.Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский районный отдел
г.Ленгер, ул.Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас, ул.Т.Рыскулова, 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент, ул.Кыстаубаев, б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный отдел
с.Шолаккорган, ул.Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш, ул.Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
с. Абай, ул.А.Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
г. Шардара, тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
15.
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
мкр-н: Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр. Алмагуль, 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул.Мирзояна, 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение № 1
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение № 2
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»

Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу), олардың филиалдары мен
өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділігі
3.1. Қызмет көрсетудің сапасы мен тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Олар туралы ақпаратқа электрондық форматта қол жетімді болатын қызмет көрсету %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу және
филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден алу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, 955-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – Комитет) және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар) мекенжайлары осы стандарттың 1 және  2-қосымшаларында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталық) арқылы көрсетеді.
Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеуді тиісті облыстың (Комитетте тіркеуге жататындардан басқасы) филиалы мен өкілдігін есептік тіркеуден алуды уәкілетті органдар орталықтар арқылы жүзеге асырады.
Заңды тұлғалардың: банктердің, республикалық және өңірлік мәртебесі бар қоғамдық бірлестіктердің (оның ішінде барлық саяси партиялардың) қызметінің тоқтатылуын, сондай-ақ шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес бірлестіктердің, республикалық және өңірлік мәртебесі бар діни бірлестіктерді есептік тіркеуден алуды Комитет жүзеге асырады.
Шалғай жатқан елді мекендердің тұрғындарының мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуін қамтамасыз ету мақсатында Мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.

ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация (перерегистрация)
юридических лиц, учетная регистрация
(перерегистрация) их филиалов и представительств»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация прекращения деятельности
юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и
представительства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, 13 подъезд, 955 кабинет и территориальными органами юстиции (далее – уполномоченные органы) через центры обслуживания населения (далее – центры), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства в соответствующей области (кроме тех, которые подлежат регистрации в Комитете) осуществляется уполномоченными органами через центры.
Государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица: банков, общественных объединений с республиканским и региональным статусами (в том числе всех политических партий), а также снятие с учетной регистрации филиала и представительства иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, религиозных объединений с республиканским и региональным статусами осуществляет Комитет.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі Заңының 16 және 16-1-баптарының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында: www.minjust.kz; «Ақпараттық материалдар» деген бөлімде;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат call-орталығының телефоны (1414) арқылы ұсынылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Комитеттің немесе уәкілетті органның заңды тұлғаның қызметін тоқтатуын мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден шығару туралы немесе бас тарту туралы бұйрығын қағаз жүзінде беру болып табылады.
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден шығарудан бас тартылған жағдайда қағаз жүзінде берілген құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінің талаптарына сәйкес келмеуіне сілтеме жасалған дәлелді бас тарту беріледі.
6. Мемлекеттік қызмет тіркелген заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған және қолхат алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – күнтізбелік 10 күн ішінде (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) құжаттар тапсырған кезде (мемлекеттік қызмет алу үшін өтінішті берген) кезекте күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушының өтініш жасаған жерінде сол күні көрсетілетін қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 16 и 16-1 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года «О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.minjust.kz в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях центров, согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Также информация о порядке оказания государственной услуги предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача приказа Комитета или уполномоченного органа о государственной регистрации прекращении деятельности юридического лица или о снятии с учетной регистрации филиала и представительства или отказ на бумажном носителе.
В случае отказа в государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица, снятия с учетной регистрации филиала и представительства, выдается мотивированный отказ, содержащий ссылку на несоответствие представленных документов требованиям законодательного акта Республики Казахстан на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается зарегистрированным юридическим лицам, филиалам и представительствам (далее – получатели государственных услуг).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта и получения расписки – в течение 10 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом, уполномоченный государственный орган предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 20 минут;

4) дайын құжаттарды алған кезде кезекте күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет қолма-қол және (немесе) қолма-қол емес есеппен ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін тіркеу алымы белгіленген. Тіркеу алымының сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген ставка бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген орны бойынша тиісті құжаттарды ұсынғанға дейін төленеді.
9. Жұмыс кестелері:
1) Комитетте:
Комитетте еңбек заңнамасына сәйкес жұма, демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 17.00-ге дейiн құжаттарды қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
2) орталықта:
Құжаттарды қабылдау еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, орталықтың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбiден сенбi күндi қоса алғанда, күн сайын, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
10. Орталық мемлекеттік қызметті заңды тұлғаның орналасқан жері бойынша, анықтама бюросы, күту үшін креслолар, өтініштердің толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған, мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдай жасалған ғимаратында көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алушылар заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін Комитетке немесе орталықтарға мынадай құжаттар:
1) белгіленген нысан бойынша өтінішті;
2) заңды тұлға мүлкiнің меншік иесiнiң немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не оған заңды тұлғаның мөрi басылған құрылтай құжаттарымен уәкілдік берілген заңды тұлға органының шешімін;
3) құрылтай құжаттары, мемлекеттiк тіркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiгін;
4) заңды тұлғаның таратылуы, кредиторлар қойған талаптарды мәлiмдеудiң тәртiбi мен мерзiмдері туралы ақпараттың баспасөз басылымдарында жарияланғанын растайтын құжатын;
5) таратылатын заңды тұлға мүлкiнiң құрамы, кредиторлар мәлiмдеген талаптардың тiзбесi туралы мәлiметтер қамтылған аралық тарату балансы, сондай-ақ оларды қарау нәтижелерiн;

4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету.
За оказание государственной услуги установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
9. График работы:
1) Комитета:
В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением пятницы, выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) центра:
Прием документов осуществляется в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Центром государственной услуги оказывается в зале его здания по месту нахождения юридического лица, где располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для государственной регистрации прекращения деятельности юридического лица получатели государственных услуг предоставляют в Комитет или центры следующие документы:
1) заявление установленной формы;
2) решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного на то учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица;
3) учредительные документы, свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации);
4) документ, подтверждающий публикацию в печатном издании информации о ликвидации юридического лица, порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
5) промежуточный ликвидационный баланс, содержащий сведения о составе имущества ликвидируемого юридического лица, перечне заявленных кредиторами претензий, а также результатах их рассмотрения;

6) тарату балансын;
7) заңды тұлға мүлкi меншiк иесiнiң немесе өзге де органның заңды тұлғаның мөрi басылған аралық жәнe тарату баланстарын бекiту туралы шешiмiн;
8) заңды тұлға мөрiнiң жойылғандығы туралы құжатын;
9) таратылатын заңды тұлғаның филиалдары мен өкiлдiктерiнiң (олар болған жағдайда) есептен шығарылғанын растайтын құжатын;
10) салық, міндетті зейнеткерлік жарналары және әлеуметтік аударымдары жөнінде берешегiнiң жоқ екендiгi туралы анықтамасын;
11) кеден органдарының кедендiк төлемдер бойынша берешектерi жоқ екендiгi туралы анықтамасын;
12) акция шығарылымдарының (акционерлiк қоғамдар үшiн) күшi жойылғандығы туралы уәкiлеттi органның хабарламасын;
13) тiркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын түбіртекті немесе құжатын ұсынады.
Соттың шешімімен таратылған заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын тіркеу сот шешімінің негізінде жүзеге асырылады.
Осы тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген құжат туралы мәліметті Комитет, уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Мемлекеттік қызмет алушылар филиалды және өкілдікті есептік тіркеуден шығару үшін орталықтарға мынадай құжаттарды:
1) белгіленген нысан бойынша өтінішті;
2) заңды тұлғаның филиалының (өкiлдiктiң) қызметін тоқтату туралы заңды тұлғаның мөрімен бекітілген және соттың филиалды (өкілдікті) тарату туралы шешiмдерiн;
3) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерінің және филиал (өкілдік) туралы ереженің түпнұсқаларын;
4) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені үшін бюджетке алым төлегенін растайтын түбіртегі немесе құжатын;
5) филиалдың (өкілдіктің) тұрған жері бойынша салық органының салық берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтамасын (шетелдік заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігі үшін) ұсынады.
Осы тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген құжат туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
12. Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштер бланкілері күту залындағы арнайы тағандарда орналастырылады не орталықтың консультантында, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның интернет-ресурсында: www.con.gov.kz болады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Орталықтардың мекенжайлары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.

6) ликвидационный баланс;
7) решение собственника имущества юридического лица или иного органа об утверждении промежуточного и ликвидационного балансов, скрепленное печатью юридического лица;
8) документ об уничтожении печати юридического лица;
9) документ, подтверждающий снятие с учета филиалов и представительств ликвидируемого юридического лица (при их наличии);
10) справку об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
11) справку таможенных органов об отсутствии задолженностей по таможенным платежам;
12) уведомление уполномоченного органа об аннулировании выпуска акций (для акционерных обществ);
13) квитанцию или документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы регистрационного сбора.
Регистрация прекращения деятельности юридического лица, ликвидированного по решению суда, осуществляется на основании решения суда.
Сведение о документе, указанного в подпункте 10) настоящего пункта, Комитет, уполномоченный орган или центр получают из соответствующей государственной информационной системы через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
Для снятия с учетной регистрации филиала и представительства получатели государственных услуг предоставляют в центры следующие документы:
1) заявление установленной формы;
2) решение юридического лица о прекращении деятельности филиала (представительства), скрепленное печатью юридического лица или суда об упразднении филиала (представительства);
3) подлинники свидетельства об учетной регистрации (перерегистрации) и положения о филиале (представительстве);
4) квитанцию или документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
5) справку налогового органа по местонахождению филиала (представительства) об отсутствии (наличии) налоговой задолженности (для филиала и представительства иностранного юридического лица).
Сведение о документе, указанного в подпункте 5) настоящего пункта, уполномоченный орган или центр получает из соответствующей государственной информационной системы через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
12. В центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у консультантов центра, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz, портале: www.e.gov.kz.
13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.

14. Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдаған күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілген күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
15. Орталықта мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді орталық инспекторы «терезе» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде күн сайын жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден шығару туралы бұйрықты алуға мерзімінде хабарласпаған жағдайда, орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органдарға береді.
16. Орталық мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет, уәкілетті органдар мен орталықтар басшылыққа алатын жұмыстардың негізгі қағидаттары:
1) заңдылық;
2) сыпайылық;
3) азаматтардың құқықтарының, бостандықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы егжей-тегжейлі ақпарат ұсыну;
5) мемлекеттік қызметтің сапалылығы мен уақытында ұсынылуы;
6) мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызметті алушының уақытында алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапалық және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің, уәкілетті органдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапалылығы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Әділет министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Қызметкерлердің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру және шағымды дайындауға жәрдем көрсету тәртібін түсіндіру үшін мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 1-қосымшасында мекенжайлары мен телефондары көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.

14. При приеме документов центрами получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением приказа о регистрации прекращения деятельности юридического лица, снятия с учетной регистрации филиала и представительства в срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
16. Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов, работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
3. Принципы работы
17. Основными принципами работы, которыми руководствуются Комитет, уполномоченные органы и центры являются:
1) законность;
2) вежливость;
3) обеспечение соблюдения и защиты прав, свобод и законных интересов граждан;
4) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) качество и своевременность предоставления государственной услуги;
6) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
7) обеспечение сохранности документов, не полученных получателем государственной услуги своевременно.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственных услуг измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета и уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченных органов, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.

Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа немесе портал арқылы жүгінген кезде орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасау тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) бойынша не осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30 аралығында түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден бастап 17.00-ге дейін уәкілетті органның немесе Комитет басшысының атына беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
22. Орталық қызметкері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталықтың басшысы немесе «Орталық» РМК басшысының атына беріледі. Басшылардың мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
23. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не жұмыс күндері осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін растайтын құжаттар қоса беріледі.
25. Қолмен алып келген және пошта арқылы келген шағымдарды қабылдаудың растамасы оның уәкілетті органның кеңсесінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу журналында тіркелуі (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасына мөртабан, кіріс және шығыс тіркеу нөмірі мен күні қойылады) болып табылады.
Қолмен алып келген жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Қолмен алып келген және пошта арқылы келген шағымдарды қабылдаудың растамасы оның орталықтың немесе «Орталық» РМК кеңсесінде тіркелуі (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасына мөртабан, кіріс және шығыс тіркеу нөмірі мен күні қойылады) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.

При обращении получателя государственной услуги в центр информация о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра предоставляется по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа или в Комитет в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра либо руководителю РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
25. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, в уполномоченный орган является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа.
В случае нарочного обращения, получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».

5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), заңды
тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, 955-кабинет мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – Комитет) және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар), мекенжайлары осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) және өтініш берушіде электронды-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-портал (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беруді тиісті облыста (Комитетте беруге жататындардан басқалары) уәкілетті органдар орталық арқылы жүзеге асырады.
Банктерді, республикалық және аймақтық мәртебесі бар қоғамдық бірлестіктерді (оның ішінде барлық саяси партияларды), сондай-ақ, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес ұйымдарының филиалдары және өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу), республикалық және аймақтық мәртебесі бар діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беруді Комитет жүзеге асырады.
Алушыда ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетіледі.
Шалғай елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуін қамтамасыз ету мақсатында Мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының негізінде жүзеге асырылады.

5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица и об учетной регистрации
(перерегистрации) филиала и представительства юридического
лица»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства юридического лица» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, 13 подъезд, 955 кабинет и территориальными органами юстиции (далее – уполномоченные органы) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства в соответствующей области (кроме тех, которые подлежат выдаче в Комитете) осуществляется уполномоченными органами через центры.
Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) банков, общественных объединений с республиканским и региональным статусами (в том числе всех политических партий), а также выдача дубликата об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, религиозных объединений с республиканским и региональным статусами осуществляется Комитетом.
Через портал государственная услуга оказывается при условии наличия у получателя ЭЦП.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 15 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года «О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».

4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында: www.minjust.kz;
2) «Орталық» РМК-ның интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат call-орталығының телефоны (1414) арқылы ұсынылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) Комитетте және орталықта заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын қағаз жүзінде ұсыну болып табылады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беруден бас тартылған жағдайда қағаз жүзіндегі құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінің талаптарына сәйкес келмеуіне сілтеме жасалған дәлелді бас тарту беріледі;
2) порталда «жеке кабинетіне» заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беруге электрондық өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған уәкілетті органның электрондық құжат нысандағы дәлелді жауабы жіберілді.
6. Мемлекеттік қызмет тіркелген барлық заңды тұлғаларға, филиалдарға және өкілдіктерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап және қолхат алғаннан, сондай-ақ электронды сұрау салу берген сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады (құжаттарды қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Мемлекеттік қызмет алушы электронды сұрау салуды портал арқылы ұсынған кезде заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және заңды тұлғаның филиалы мен өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің телнұсқасын беру бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.

4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.minjust.kz в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях Центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Также информация о порядке оказания государственной услуги предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) в Комитете и центре осуществляется выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств юридического лица на бумажном носителе.
В случае отказа в выдаче дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, выдается мотивированный отказ, содержащий ссылку на несоответствие представленных документов требованиям законодательного акта Республики Казахстан на бумажном носителе;
2) на портале «в личный кабинет» направляется уведомление о приеме электронного заявления на выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств юридического лица либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается всем зарегистрированным юридическим лицам, филиалам и представительствам (далее – получатели государственных услуг).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта и получения расписки - в течение трех рабочих дней с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов и получения расписки, а также подачи электронного запроса (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги).
При подаче электронного запроса получателем через портал выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства – не позднее одного рабочего дня;

2) құжаттар тапсырған кезде (мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті бергенде) кезекте күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) алушының өтініш жасаған жерінде сол күні көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) дайын құжаттарды алған кезде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет қолма-қол және (немесе) қолма-қол емес есеппен ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін тіркеу алымы белгіленген. Тіркеу алымының сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінде белгіленген мөлшерлеме бойынша есептеледі және салық салу объектісінің тіркелген орны бойынша тиісті құжаттарды ұсынғанға дейін төленеді.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алуға электронды сұрау салу ұсынылған жағдайда, төлем «электронды үкімет» төлем шлюзы (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) Комитетте:
Комитетте Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұма, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін құжаттарды күн сайын қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
2) орталықта:
орталықтарда құжаттарды қабылдау күн сайын жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталықтың бекітілген кестесіне сәйкес, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады;
3) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызметтер заңды тұлғаның орналасқан жері бойынша, анықтама бюросы, күту үшін креслолар, өтініштердің толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған, мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдай жасалған орталық ғимаратының залында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар Комитетке немесе Орталыққа мынадай құжаттар:
1) белгіленген нысан бойынша өтінішті;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және филиал мен өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің түпнұсқасын жоғалтқаны туралы ақпараттың мерзімді баспасөз басылымында жарияланғанын растайтын құжат (өтініш берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған порталдағы электрондық құжат нысанында сұрау салу беру кезінде электрондық көшірмелері электрондық сұрау салуға бекітіледі);

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету.
За оказание государственной услуги установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
9. График работы:
1) Комитета:
В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением пятницы, выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) центра:
Прием документов осуществляется в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы Центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) Портала - круглосуточно.
10. Государственные услуги, оказываются в зале здания центра по месту нахождения юридического лица, где располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственных услуг предоставляют в центр и Комитет следующие документы:
1) заявление установленной формы;
2) документ, подтверждающий публикацию в периодическом печатном издании информации об утере подлинника свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства (при подаче запроса в форме электронного документа на портале, удостоверенный ЭЦП заявителя в виде электронных копий прикрепляются к электронному запросу);

3) бюджетке тіркеу алымының сомасы төленгенін растайтын құжат ұсынады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алуға электронды сұрау салу ұсынылған жағдайда, төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алушы ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда, осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжат электронды сұрау салуға қоса тіркелмейді.
12. Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштер бланкілері күту залындағы арнайы тағандарда орналастырылады не орталықтың консультантында, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның интернет-ресурсында: www.con.gov.kz, www.е.gov.kz порталында болады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Орталықтардың мекенжайлары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
Портал арқылы жүгінген жағдайда электронды сұрау салуды жіберу өтініш берушінің «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдап алынған қызметке сәйкес уәкілетті органның мекенжайына автоматты түрде жіберіледі.
14. Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне» сұрау салуды қабылдағаны туралы мемлекеттік қызметтің нәтижесін алған күні мен уақыты көрсетілген хабарлама есеп жіберіледі.
15. Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға беруді орталықтың қызметкері «терезе» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде күн сайын жүзеге асырады.
Егер алушы құжаттарды алуға мерзімінде хабарласпаған жағдайда, орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органдарға береді.
16. Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, сондай-ақ «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңның 40-бабында көзделген жағдайларда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет, уәкілетті органдар мен орталықтар басшылыққа алатын жұмыстардың негізгі қағидаттары:

3) квитанцию или документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы регистрационного сбора.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через – ПШЭП.
При оплате получателем государственной услуги через ПШЭП документ, указанный в подпункте 3) настоящего пункта не прикрепляется к электронному запросу.
12. В центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у консультантов Центра, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz, на портале: www.e.gov.kz.
13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» заявителя. Запрос автоматически направляется уполномоченному органу - адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При приеме документов центрами получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении на портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
16. Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, а также в случаях, предусмотренных статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
3. Принципы работы
17. Основными принципами работы, которыми руководствуются Комитет, уполномоченные органы и центры являются:

1) заңдылық;
2) сыпайылық;
3) азаматтардың құқықтарының, бостандықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы егжей-тегжейлі ақпарат ұсыну;
5) мемлекеттік қызметтің сапалылығы мен уақытында ұсынылуы;
6) мемлекеттік қызмет алушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызмет алушының уақытында алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің, уәкілетті органдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасының Әділет министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Қызметкердің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру және шағымды дайындауға жәрдем көрсету тәртібін түсіндіру үшін алушы телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында мекенжайлары мен телефондары көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет алушы орталыққа немесе портал арқылы жүгінген кезде орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасау тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) бойынша не осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына немесе Комитетке жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30 аралығында түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
22. Орталық қызметкері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталықтың немесе «Орталық» РМК басшысының атына беріледі. Басшылардың мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
23. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не жұмыс күндері осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін растайтын құжаттар қоса беріледі.

1) законность;
2) вежливость;
3) обеспечение соблюдения и защиты прав, свобод и законных интересов граждан;
4) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) качество и своевременность предоставления государственной услуги;
6) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
7) обеспечение сохранности документов, не полученных получателем государственной услуги своевременно.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственных услуг измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченный орган, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получателя государственной услуги в центр информация о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра предоставляется по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа или Комитет в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра либо руководителю РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.

Есенберлин көшесі 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта
тіркеу), заңды тұлғаның филиалы мен
өкілдігін есептік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартының
3-қосымшасы
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділігі
3.1. Қызмет көрсетудің сапасы мен тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Олар туралы ақпаратқа электрондық форматта қол жетімді болатын қызмет көрсету %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекiтiлген
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аумақтық әдiлет органдары (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) мекенжайлары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – орталық) арқылы көрсетедi.
Шалғай жатқан елді мекендердің тұрғындарына мемлекеттік қызмет көрсетудің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті Мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттiк қызметi «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрi – Заң) және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы 29-бабының 4-тармағы негiзiнде жүзеге асырылады.

ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача дубликата свидетельства
о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица
и об учетной регистрации (перерегистрации)
филиала и представительства юридического лица»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное
значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи  документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством процесса  предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Государственная регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество» (далее – Закон) и пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».

4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің www.minjust.kz интернет-ресурсының «Ақпараттық материалдар» бөлімінде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес орталықтың үй-жайларындағы стенділерде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi жүргiзiлген тiркеу туралы белгiсi бар құқық белгiлейтiн құжатты немесе Заңда көзделген негiздер бойынша мемлекеттiк тiркеуден бас тарту немесе оны тоқтата тұру туралы жазбаша хабарламаны беру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген жағдайларда мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк (қағаз жеткізгіште) беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) жылжымайтын мүлiкке және басқа объектiлерге құқықтардың (құқықтық ауыртпалықтардың) туындауын, өзгеруiн немесе тоқтатылуын мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi қызметтер уәкiлеттi органға өтiнiш келiп түскен сәтінен бастап бес жұмыс күнi iшiнде көрсетiледi және дайын құжаттарды беру бесiншi жұмыс күнi көрсетiледi (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) жылжымайтын мүлiкке құқықтарды жеделдетiлген тәртiппен мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi қызмет уәкiлеттi органға өтiнiш түскен сәттен бастап бiр жұмыс күнi iшiнде ұсынылады және дайын құжаттарды беру келесi жұмыс күнi жүргiзiледi (егер Орталықта өтiнiш сағат 18-ден кейiн немесе сенбi күнi қабылданса, уәкiлеттi орган үшiн мерзiмдi есептеу келесi жұмыс күнi басталады);
3) мемлекеттiк органдар және өзге де уәкiлеттi адамдар салатын ауыртпалықтарды (ауыртпалықтардың тоқтатылуын), сондай-ақ заңдық талаптарды тiркеу уәкiлеттi органға органға өтiнiш түскен сәттен бастап дереу жүргiзiледi (орындалған құжаттар мемлекеттік қызмет алушыға уәкiлеттi органға өтiнiш түскен сәттен бастап үш жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей берiледi);

4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz) в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz.;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях Центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача правоустанавливающего документа с отметкой о произведенной регистрации либо мотивированного ответа об отказе или приостановлении государственной регистрации по основаниям, предусмотренным Законом, а также выдача свидетельства о государственной регистрации (на бумажном носителе) в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) услуга по государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения прав (обременений прав) на недвижимое имущество и иных объектов государственной регистрации оказывается в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления в уполномоченный орган, и выдача готовых документов производится на пятый рабочий день (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) услуга по государственной регистрации прав на недвижимое имущество в ускоренном порядке предоставляется на следующий рабочий день с момента поступления заявления в уполномоченный орган, и выдача готовых документов производится на следующий рабочий день (если в Центре заявление принято после 18 часов или в субботу, то исчисление срока для уполномоченного органа начинается на следующий рабочий день);
3) регистрация обременений (прекращений обременений), налагаемых государственными органами и иными уполномоченными лицами, а также юридических притязаний производится немедленно с момента поступления заявления в уполномоченный орган (исполненные документы выдаются получателю государственной услуги не позднее трех рабочих дней с момента поступления заявления в уполномоченный орган);

4) егер «Бизнестiң жол картасы 2020» бағдарламасын iске асыру шеңберiнде «Даму» кәсiпкерлiктi дамыту қоры» АҚ субсидиялаған қарыз шарты бойынша мiндеттемелердi орындауды кепiл қамтамасыз етсе, жылжымайтын мүлiк кепiлiнiң туындауын немесе өзгеруiн тiркеу, сондай-ақ ипотека куәлiгiн беру жөнiндегi қызметтер уәкiлеттi органға өтiнiш келiп түскен сәттен бастап үш жұмыс күнi iшiнде көрсетiледi және дайын құжаттарды беру үшiншi жұмыс күнi жүргiзiледi (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi).
5) құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты (мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш беру) 20 минуттан аспайды;
6) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
7) дайын құжаттарды алу кезiнде ең ұзақ кезек күту уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз көрсетiледi.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тіркеу алымы белгіленген.Тiркеу алымының сомасы «Салық және бюджетке міндетті басқа да төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексi) белгiленген ставкалар бойынша есептеледі және салық салу объектісі тіркелген орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
9. Орталықтардағы жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, дүйсебiден сенбi күндi қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады. Мемлекеттік қызмет алушы орталықта электрондық кезекті «брондау» үшін www.е.gov.kz электронды мекен жайы бойынша порталға жүгінуге құқылы.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды бекітілген кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
10. Мемлекеттiк қызмет мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған мемлекеттік қызметті алушының тұрған жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетiледi. Залда анықтама бюросы, күту үшiн креслолар, толтырылған бланк үлгiлерi бар ақпараттық стендiлер орналастырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттiк қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін өзінің жеке басын куәландыратын құжатын көрсетедi және мынадай құжаттарды:

4) в случае, если залог обеспечивает исполнение обязательств по договору займа, субсидированного Акционерного общества «Фонд развития предпринимательства «Даму» в рамках реализации Программы «Дорожная карта бизнеса 2020», то услуга по регистрации возникновения или изменения залога недвижимого имущества, а также выдачи ипотечного свидетельства оказывается в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления в уполномоченный орган, и выдача готовых документов производится на третий рабочий день (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
6) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более 20 минут;
7) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется платно по наличному и (или) безналичному расчету.
За оказание государственной услуги установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый Кодекс), и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения.
9. График работы в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. Получатель государственной услуги вправе обратится на портал по электронному адресу: www.e.gov.kz для «бронирования» электронной очереди в центре.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предъявляет документ, удостоверяющий его личность, и представляет следующие документы:

1) осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларда сәйкес белгiленген үлгiдегi мемлекеттiк тiркеу туралы өтiнiштi;
2) мемлекеттік қызметті алушының (жеке тұлғаның) және мемлекеттік қызметті алушының уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесін;
3) жылжымайтын мүліктің техникалық паспортын және (немесе) жер учаскесiне сәйкестендiру құжатын қоса бере отырып, тіркеу объектісін растайтын құқық белгілеуші және өзге де құжаттарды;
4) бюджетке тіркеу алымы сомасын төлегенiн растайтын құжатты ұсынады.
Көрсетiлген құжаттардан басқа тiркеу объектiсіне байланысты өзге де құжаттар ұсынылады.
Заңды тұлғалар құрылтай құжаттарын ұсынады. Мемлекеттік қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде не құрылтай құжаттарында көзделген жағдайларда жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алуға немесе иелiктен айыруға құрылтайшылар (қатысушылар, директорлар кеңесi, акционерлер кеңесi) жиналыстарының хаттамаларын (олардан үзiндiлер) ұсынады.
Шетелдiк заңды тұлғалар сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi немесе шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттiң заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжатты мемлекеттiк тiлдегi және орыс тiлiндегi нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынады.
Егер тiркеуге берген өтiнiште сатып алынатын немесе сатылатын активтерiнiң жиынтық теңгерiмдiк құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгiленген мөлшерден асып кететiн мәлiметтер болса, онда мемлекеттік қызмет алушы монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келiсiмiн ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметті орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде осы тармақтың  2) тармақшасындакөрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
12. Бланкiлер күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады немесе орталықтың консультанттарында, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында болады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.

1) заявление о государственной регистрации, установленной формы согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги (физического лица) и уполномоченного представителя получателя государственной услуги;
3) правоустанавливающие и иные документы, подтверждающие объект регистрации с приложением технического паспорта недвижимости и (или) идентификационного документа на земельный участок;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы регистрационного сбора.
Помимо указанных документов в зависимости от объекта регистрации представляются иные документы.
Юридические лица представляют учредительные документы. Получателем государственной услуги предоставляются протоколы собраний (выписки из них) учредителей (участников, совета директоров, совета акционеров) на приобретение или отчуждение объектов недвижимости, в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан либо учредительными документами.
Иностранные юридические лица представляют легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки.
В случае, если в заявлении на регистрацию содержатся сведения о том, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то получателем государственной услуги представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Сведения о документе, удостоверяющего личность содержащиеся в государственных информационных системах, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.
12. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у работников центра, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz.
13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.

14. Мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұратылып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң атын көрсетiле отырып, тиiстi құжаттарды қабылдағаны;
6) өтініш берушінің тегі, есімі, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, есімі, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
15. Орталықта «терезе» арқылы дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға онда мерзімі көрсетілген қолхат негізінде тікелей беру немесе оның уәкілетті өкіліне тиісті түрде ресімделген сенімхатты ұсынған кезде беру арқылы жүзеге асырылады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы қызметтің нәтижесі үшін көрсетілген мерзімде жүгінбеген жағдайларда, орталық оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді де, содан кейін оны уәкілетті органға қайтарады.
Дайын құжаттар уәкілетті органнан орталыққа курьерлік қызмет арқылы жеткізіледі.
16. Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу мынадай жағдайларда тоқтатыла тұрады:
1) сотқа берiлген талап-арыздар мен өзге де өтiнiштер (шағымдар) негiзiнде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
2) заңның бұзылуын жойғанға дейiнгi прокурорлық қадағалау актiлерiне сәйкес;
2-1) «Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы Заңына сәйкес;
3) егер қажеттi құжаттардың болмауы тiркеуге құжаттарды қабылдаудан бас тарту үшiн негiз болып табылмаса, алушыға мемлекеттік қызметті осы стандарттың 11-тармағына сәйкес мемлекеттiк тiркеу үшiн қажеттi құжаттарды ұсынуы үшiн;
4) егер көрсетiлген мән-жайлар құжаттарды тiркеуге қабылдаудан бас тарту үшiн негiздер болып табылмаса, осындай органдардан шығатын құжаттарда ақпараттың болмауына немесе осы құжаттарда белгiлi бiр қарама-қайшылықтардың болуына байланысты мемлекеттiк органдардан түсiнiктемелер алу немесе қажеттi ақпаратты талап ету үшiн;
5) құқық белгiлейтiн құжаттардың негiзiнде белгiленетiн тiркеу объектiсiнiң және өтiнiште көрсетiлген тiркеу объектiсiнiң сәйкессiздiгi кезiнде олардың арасындағы қайшылықтарды жою үшiн тоқтатыла тұрады.
Мемлекеттiк тiркеудi тоқтата тұру туралы шешiмдi уәкiлеттi орган мемлекеттiк тiркеуге құжаттарды қабылдаған сәттен бастап құжатты бергенге дейiн, бiрақ мемлекеттiк тiркеу мерзiмiнен кешiктiрмей қабылдайды.
Тiркеудi тоқтата тұрған кезде уәкiлеттi орган кейiннен мемлекеттік қызметті алушыға (мемлекеттік қызметті алушының уәкiлеттi өкiлiне) беру үшiн орталыққа тоқтата тұрудың себептерi мен мерзiмдерiн көрсете отырып, жазбаша хабарлама жiбередi.
Орталық мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда құжатты қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартылған жағдайда орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
Уәкiлеттi орган мемлекеттiк тiркеуден мына:

14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок выдача готовых документов осуществляется путем передачи непосредственно получателю государственной услуги или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной соответствующим образом.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
Доставка готовых документов из уполномоченного органа в центр осуществляется посредством курьерской службы.
16. Государственная регистрация прав на недвижимое имущество приостанавливается в следующих случаях:
1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
2-1) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";
3) для представления получателем государственной услуги документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;
4) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
5) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
Решение о приостановлении государственной регистрации принимается уполномоченным органом с момента приема документов на государственную регистрацию до момента выдачи документа, но не позднее истечения срока государственной регистрации.
При приостановлении регистрации уполномоченный орган направляет в центр письменное уведомление с указанием причин и сроков приостановления для последующей выдачи получателю государственной услуги (уполномоченному представителю получателя государственной услуги).
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредоставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом в государственной регистрации отказывается в следующих случаях:

1) құқықтық қатынастардың субъектiлерi мен объектiлерi, жылжымайтын мүлiкке және өзге де тiркеу объектiлерiне құқық немесе құқық ауыртпалығы түрi не олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негiздерi заңнама талаптарына сәйкес келмеген;
2) құжаттарда тазартып жазу, қосып жазу, сызылған сөздер мен өзге де ескертілмеген түзетулер болған;
3) нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтiн құжаттар тiркеуге ұсынылған;
4) құқықты немесе өзге де мемлекеттiк тiркеу объектiсiн мемлекеттiк тiркеудi болдырмайтын ауыртпалықтар болған;
5) заңды күшiне енген сот актiсiнiң негiзiнде;
6) егер тiркеудi тоқтата тұру мерзiмi iшiнде тоқтата тұруға негiз болған мән-жайлар жойылмаған;
7) егер тiркеу объектiсi ауысу, өзгеру, тоқтату немесе осындай құқыққа қатысты ауыртпалықты белгiлеу болып табылса, ол туындаған кезде қолданыста болған заңнамаға бұрын туындаған құқық сәйкес келмеген жағдайларда бас тартады.
Тiркеуден бас тартылған кезде тiркеушi органның құжаттарды қабылдау туралы құжаттамасында себептерiн көрсете отырып, бас тарту туралы тиiстi белгi қойылады.
Мемлекеттiк тiркеуден бас тарту кезiнде тiркеушi орган (уәкiлеттi орган) кейiннен мемлекеттік қызметті алушыға (мемлекеттік қызметті алушының уәкiлеттi өкiлiне) беру үшiн Орталыққа бас тартудың себептерiн көрсетiп, хабарлама және тiркеу үшiн алым сомасын төлегендiгiн растайтын құжаттың түпнұсқасын жiбередi.
Тiркеу үшiн алым төленгенi туралы құжатты мемлекеттік қызметті алушы тiркеуге қайтадан құжат тапсырған кезде ұсына алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкiлеттi орган өзінің қызметін мына:
1) әдептiлiк;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толымды ақпарат ұсыну, адамның конституциялық құқықтарын сақтау;
3) қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықты сақтау;
4) мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының қорғалуын, сақталуын және мазмұнының құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызметті алушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерi осы стандарттың 5-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетi мен уәкiлеттi органдардың жұмыстары бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасы және тиімділік көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Әдiлет министрiнiң тиiстi бұйрығымен бекiтiлiп отырады.

1) при несоответствии субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) наличие в документах подчисток, приписок, зачеркнутых слов и иных неоговоренных исправлений;
3) при представлении на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
4) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации;
5) на основании судебного акта, вступившего в законную силу;
6) если в течение сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
7) при несоответствии ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права.
При отказе в государственной регистрации в документации уполномоченного органа о приеме документов делается соответствующая отметка об отказе с указанием причин.
При отказе в государственной регистрации уполномоченный орган направляет в центр письменный мотивированный ответ с указанием причин отказа и оригинал документа, подтверждающего уплату суммы сбора за регистрацию, для последующей выдачи получателю государственной услуги (уполномоченному представителю получателя государственной услуги).
Документ об уплате сбора за регистрацию может быть предъявлен получателем государственной услуги при повторной подаче документов на регистрацию.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:
1) вежливости;
2) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге; соблюдения конституционных прав человека;
3) законности при исполнении служебного долга;
4) обеспечения защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
5) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан и уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции.

5. Шағымдану тәртiбi
20. Орталық инспекторының әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағым беру тәртiбiн түсiндiру және өтiнiштердi дайындауға көмек беру үшiн мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 2-қосымшасында телефондары көрсетiлген орталық басшысына жүгiнедi.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда демалыс және мереке күндері мен сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзілісті қоспағанда, жұмыс күндері 9.00-ден 17.00-ге дейін уәкілетті орган басшысының атына шағым беріледі. Уәкілетті орган басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
Уәкiлеттi органдардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетiнiң атына демалыс және мереке күндерi мен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiсті қоспағанда, жұмыс күндерi сағат 9.00-ден 17.00-ге дейiн берiледi.
22. Орталық қызметкерлерi тиісті деңгейде қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталықтың немесе «Орталық» РМК басшысының атына беріледі. Орталықтар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген, «Орталық» РМК-ның мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетiлген.
23. Көрсетілген қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көрсетiлген жағдайларда шағымдар жазбаша нысанда пошта немесе электронды түрде (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетiнiң электронды мекенжайына: krs.opp@minjust.kz) не осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетiлген ұйымдардың кеңсесi арқылы жұмыс күндерi қолма-қол қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алушылар қажетті жағдайларда шағымға уәкiлеттi органдар ұсынған мемлекеттiк қызметтердiң сапасыздығын және орталық қызметкерлерiнiң тиісті қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарын қоса бередi.
25. Қабылданған шағымдар өтініштер мен шағымдарды есепке алу кітабында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіпте және мерзімде қаралады. Шағымдардың пошта және қолма-қол қабылданғанын растау оларды уәкiлеттi органның немесе орталықтың кеңсесiнде жеке және заңды тұлғалар өтiнiштер журналында тiркеу болып табылады (шағымның екiншi данасында немесе шағымға iлеспе хатта мөртаңба, кiрiс нөмiрi және тiркеу мерзiмi қойылады).
Шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi, байланыс деректерi көрсетiлген талон бередi. Шағымның қаралу нәтижесi туралы мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Уәкілетті органнан жауап «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес ұсынылады.

5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника центра, а также оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководителям центра, телефоны которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра или РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, адрес и телефон РГП «Центр» указан в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной почты Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан: krs.opp@minjust.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта.
В необходимых случаях получателя государственной услугами к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание работником центра.
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и по почте является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа или центра.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных. О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Ответ от уполномоченного органа предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»

26. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесi, № 8 үй.
«Орталық» РМК-ның мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, № 43А үй, телефоны: 87172-94-99-95, www.con.gov.kz интернет-ресурсы.
«Жылжымайтын мүлiкке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттiк
қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының
уәкілетті органдарының тізімі мен мекенжайы
Р/с
Уәкілетті органның атауы Уәкілетті органның орналасқан мекенжайы Телефон нөмірі Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облысының Әділет департаменті
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 37
8 (7162) 41-21-65

26. Адрес Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8.
Адрес РГП «Центр»: 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое
имущество»
Список и адреса уполномоченных органов
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Адрес расположения уполномоченного органа
Номер телефона отдела
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
1
Департамент юстиции Акмолинской области
г. Кокшетау, ул. М. Горького, 37
(87162) 40-21-65

8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі 25
8 (7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу»
мемлекеттiк қызмет стандартына
3-қосымша
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
ЖЕКЕ ТҰЛҒА ҮШІН ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІККЕ ҚҰҚЫҚТАРДЫ
(ҚҰҚЫҚТЫҚ АУЫРТПАЛЫҚТАРДЫ) МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ
№ _____________ ӨТІНІШ
Тегі, аты, әкесінің аты _____________________________________________
СТН, ал болған жағдайда – ЖСН _______________________________________
Тұратын жері ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаты: түрі ____, сериясы ______, № _______
Берілді _______________________________________, берілген күні (егер
өтініш беруші біреуден артық болса ақпаратты қайталау)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
оның ______________________________________ атынан іс-әрекет етеді
(уәкілетті өкіл толтырады)
негізінде ___________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________________________
____________________________________ мекен-жайы бойынша орналасқан
жылжымайтын мүлік объектісіне ________________________ құқықтық
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуын/ тіркеуіңізді сұраймын
(сұраймыз) (керегінің астын сыз)
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. Төленгені туралы құжаты: түрі ___ № ____ сомасы _____ теңге
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжаты _____________________
_____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)

8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул.Мирзояна, 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение № 1
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение № 2
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое
имущество»
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
ЗАЯВЛЕНИЕ № _____________
О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ПРАВ (ОБРЕМЕНЕНИЙ ПРАВ) НА
НЕДВИЖИМОЕ ИМУЩЕСТВО ДЛЯ ФИЗИЧЕСКОГО ЛИЦА
Фамилия, имя, отчество ____________________________________________
РНН, а при наличии - ИИН Место жительства
_____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия __________,
№ ____________ Выдан ___________________________________, дата
выдачи ____________(повтор информации, если заявителей больше одного)
_____________________________________________________________________
От имени, которого действует
_____________________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
_____________________________________________________________________
Прошу (просим) зарегистрировать/возникновение, обременение,
прекращение/ права (нужное подчеркнуть) на объект недвижимости,
расположенный по адресу:
______________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:
1. Документ об оплате: вид ______ № ________ на сумму _______ тенге;
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество ___________
____________________________________________________________________;
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)

3. Некеде тұрғанын немесе тұрмағанын растайтын мәліметтер
_____________________________________________________________________
Меншік иесі туралы мәліметтер қажет пе  Ия   Жоқ (керек емесін сызу)
Сатып алынатын немесе сатылатын         Ия   Жоқ (керек емесін сызу)
активтердің жиынтық баланстық
құны Қазақстан Республикасының
монополияға қарсы заңнамасында
белгіленген мөлшерден асып
кетеді ме
_____________/_________________________/_____________________________
(күні)         (өтініш берушінің қолы)    (өтініш берушінің Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. мен қолы)
Өтініш берген күні:_________20__ж. Уақыты _______ сағ ____ мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі ___________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілді: күні ________________ 20 ___ ж.
_____________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
_____________________________________________________________________
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініштің мазмұнында сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кету туралы мәлімет болса, онда өтініш беруші монополияға қарсы органынан жазбаша келісімін алдын ала табыс етеді.
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу»
мемлекеттiк қызмет стандартына
4-қосымша
________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
ЗАҢДЫ ТҰЛҒА ҮШІН ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІККЕ ҚҰҚЫҚТАРДЫ (ҚҰҚЫҚТЫҚ
АУЫРТПАЛЫҚТАРДЫ) МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ
ӨТІНІШ № _____________
Заңды тұлғаның толық атауы __________________________________________
Мемтіркеу туралы куәліктің нөмірі ___________________________________
Мем. тіркелген күні _____, СТН, ал болған жағдайда – БСН: ___________
Заңды мекенжай ______________________________________________________
Т.А.Ә. (басшысының немесе уәкілетті өкілдің) ________________________
_____________________________________________________________________
оның _______________________________________ атынан іс-әрекет етеді
(уәкілетті өкіл толтырады)
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________________________
____________________________________ мекен-жайы бойынша орналасқан
жылжымайтын мүлік объектісіне _______________________________________
құқықтық /пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуын/ тіркеуіңізді сұраймын (сұраймыз)
(керегінің астын сыз)
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

3. Сведения, подтверждающие наличие или отсутствие факта
брачных отношений ____________________________________________
необходимы ли сведения о собственнике Да Нет (ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная    Да      Нет     (ненужное зачеркнуть)
балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов
размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан
__________________/____________________/____________________________
(дата)      (подпись заявителя)      (Ф.И.О. заявителя)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _______ 20___ г. Время ____ час ___ мин
Результат выполнения /рассмотрения/заявления __________________
Проверено: дата ________________ 20 ___ г.
_______________________________________________________________
(Ф. И. О. и подпись специалиста- регистратора)
_____________________________________________________________________
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержатся
сведения о том, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или
продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным
законодательством Республики Казахстан, то заявителем представляется
предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое
имущество»
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
ЗАЯВЛЕНИЕ № _____________
О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ПРАВ (ОБРЕМЕНЕНИЙ ПРАВ) НА
НЕДВИЖИМОЕ ИМУЩЕСТВО ДЛЯ ЮРИДИЧЕСКОГО ЛИЦА
Полное наименование юридического лица _________________________
Номер свидетельства о государственной регистрации
_______________________________________________________________
Дата государственной регистрации __________, РНН, а при наличии - БИН _______
Юридический адрес _____________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя) _____________
От имени которого действует
_____________________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
_____________________________________________________________________
Прошу зарегистрировать/возникновение, обременение, прекращение/
права (нужное подчеркнуть) на объект недвижимости, расположенный
по адресу: _________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:

1. Төленгені туралы құжаты: түрі ___ № _____ сомасы _____ теңге
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжаты _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
Меншік иесі туралы мәліметтер           Ия   Жоқ (керек емесін
қажет пе                                          сызу)
Сатып алынатын немесе сатылатын         Ия   Жоқ (керек емесін
активтердің жиынтық баланстық                     сызу)
құны Қазақстан Республикасының
монополияға қарсы заңнамасында
белгіленген мөлшерден асып
кетеді ме                         ______________/________________________/_____________________________
(күні)      (басшысының немесе уәкілетті өкілдің қолы)  (Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. мен қолы)
Өтініш берген күні:_________ 20__ ж. Уақыты _______ сағ ____ мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі ___________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілді: күні ________________ 20 __ж.
_____________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
_____________________________________________________________________
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініштің мазмұнында сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кету туралы мәлімет болса, онда өтініш беруші монополияға қарсы органынан жазбаша келісімін алдын ала табыс етеді.
«Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу»
мемлекеттiк қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)

1. Документ об оплате: вид ______ № ______ на сумму ____ тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан):
Необходимы ли Сведения о собственнике   Да     Нет
(ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная балансовая стоимость приобретаемых или
продаваемых активов размеры, установленные антимонопольным
законодательством Республики Казахстан    Да     Нет (ненужное зачеркнуть)
__________/________________________________________/_______________
(дата)         (подпись руководителя или              (Ф.И.О.)
уполномоченного представителя)
_____________________________________________________________________
(Ф. И. О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _____ 20 ___ г. время _____ час ____ мин
Результат выполнения/рассмотрения/заявления ___________________
Проверено: дата ________________ 20 ___ г.
(Ф.И.О. и подпись специалиста-регистратора)
_____________________________________________________________________
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержатся сведения о том, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то заявителем представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое
имущество»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования

5. Сыпайылылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2009 жылғы
15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекiтiлген
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлiн тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын
беру» мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жылжымайтын мүлiк орталықтары» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындары және олардың филиалдары (бұдан әрi – уәкiлеттi орган), мекенжайлары осы стандартқа 1 және  2-қосымшаларда көрсетiлген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – орталық) арқылы көрсетедi.
Шалғай жатқан елді мекендердің тұрғындарына мемлекеттік қызмет көрсетудің қолжетімділігі мақсатында мемлекеттік қызметті Мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының 4-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң интернет-ресурсында: (www.minjust.kz) «Ақпараттық материалдар» бөлімінде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және стандарттың 2-ші қосымшасына сәйкес орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi мемлекеттік қызметті алушының тiркеу туралы кепіл шартын немесе тіркеу туралы белгiсi бар өзге құжатты және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктi (қағаз жеткізгіште), сондай-ақ кепiл берушiге немесе кепiл ұстаушыға мемлекеттік қызметті алушының қалауы бойынша берілетін жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын (қағаз тасығышта) немесе Заңда көрсетiлген негiздер бойынша мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы жазбаша хабарламаны ұсыну болып табылады.

5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата
свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной государственной регистрации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» (далее – государственная услуга) оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы», и их филиалами (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственной услуги жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии Законом Республики Казахстан от 30 июня 1998 года «О регистрации залога движимого имущества» (далее – Закон) и пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях центров, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
4) информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является получение получателем государственной услуги договора залога или иного документа с отметкой о регистрации и свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации (на бумажном носителе), а также предоставление залогодателю и залогодержателю дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества (на бумажном носителе), выдаваемого по желанию получателя государственной услуги, либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги по основаниям, предусмотренным Законом.

6. Мемлекеттiк қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) Мемлекеттік қызмет екі жұмыс күн ішінде көрсетіледі және дайын құжаттарды беру жазбаша өтініш түскеннен кейін (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) екінші жұмыс күн ішінде жүзеге асырылады.
2) құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты (мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш беру) 20 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
4) дайын құжаттарды алу кезiнде ең ұзақ кезек күту уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз көрсетiледi.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тіркеу алымы белгіленген. Тiркеу алымының сомасы «Салық және басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес белгіленген ставкалар бойынша есептеледі және салық салу объектісі тіркелген орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді.
9. Орталықтардағы жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, дүйсебiден сенбi күндi қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталықтар бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
10. Мемлекеттiк қызмет мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған мемлекеттік қызметті алушының тұрған жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетiледi. Залда анықтама бюросы, күту үшiн креслолар, толтырылған бланк үлгiлерi бар ақпараттық стендiлер орналастырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет алушы мiндеттi тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу үшiн (алушының уәкiлеттi өкiлi) өзінің жеке басын куәландыратын құжатын көрсетедi және мынадай құжаттарды:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы өтiнiштi;

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течение двух рабочих дней, и выдача готовых документов производится на второй рабочий день с момента поступления письменного заявления (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги).
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется платно по наличному и (или) безналичному расчету.
За оказание государственной услуги установлен регистрационный сбор. Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и уплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта налогообложения.
9. График работы в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно, утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной регистрации, получатель государственной услуги (уполномоченный представитель получателя государственной услуги) предъявляет документ, удостоверяющий его личность, и представляет следующие документы:
1) заявление, установленной формы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту;

2) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжатының, ал тұлғаның өкiлі оның өкiлеттiгiн растайтын құжатты;
3) тiркеу алымы сомасын бюджетке төлегенiн растайтын құжатты;
4) кепіл шарты немесе кепіл талаптары бар шартты;
5) міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы өтініште заңды тұлғаның – кепіл берушінің мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтері болуы тиіс;
6) жеке тұлға болып табылатын, кепiл берушiнiң салық төлеушi куәлiгiнiң (салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi) көшiрмесiн;
7) заңды тұлға болып табылатын кепiл берушi үшін заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiгiнiң көшiрмесiн ұсынады.
Осы тармақтың 2) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттар туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде осы тармақтың 2) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын алу үшiн мемлекеттік қызметті алушы (мемлекеттік қызметті алушының уәкiлеттi өкiлi) өзiнiң жеке басын куәландыратын құжатын көрсетуі және мына құжаттарды:
1) жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын алу туралы өтiнiштi;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатының көшiрмесiн, ал тұлғаның өкiлi - өз өкiлеттiктерiн растайтын құжатын, сондай-ақ оның жеке басын куәландыратын құжаттарын;
3) төлегенi туралы банктiң белгiсi бар жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын алғаны үшiн алым енгiзгенi туралы құжатты ұсынуы тиiс.
Мемлекеттік электрондық ақпараттың ресурсы болып табылатын мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаты туралы мәліметтерді орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде осы тармақтың  2) тармағында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.

2) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, а представитель лица – копию документа, удостоверяющего полномочия представителя;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы регистрационного сбора;
4) договор о залоге или договор, содержащий условия залога;
5) заявление о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, должно содержать данные о государственной регистрации юридического лица - залогодателя;
6) копию свидетельства налогоплательщика (регистрационный номер налогоплательщика) для залогодателя, являющегося физическим лицом;
7) копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица для залогодателя, являющегося юридическим лицом.
Сведения о документах, указанных в подпунктах 2) и 8) настоящего пункта, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ в подпунктах 2) и 8) настоящего пункта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.
Для получения дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества получатель государственной услуги (уполномоченный представитель получателя государственной услуги) должен предъявить документ, удостоверяющий его личность, и представить следующие документы:
1) заявление о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества;
2) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, а представитель лица – документ, подтверждающего его полномочия, а также документы, удостоверяющие его личность;
3) документ о внесении сбора за получение дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества с отметкой банка об оплате.
Сведения о документе, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, являющегося государственным электронным информационным ресурсом, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.

12. Бланкiлер күту залындағы арнайы тағанда не Орталықтың консультанттарында, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұратылып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) өтініш берушінің тегі, есімі, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, есімі, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
15. Дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға берудi орталық инспекторы күн сайын «терезе» арқылы онда мерзiмi көрсетiлген қолхат негiзiнде жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға көрсетілген мерзімде жүгінбеген жағдайларда орталық оның 1 ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді де, содан соң оны уәкілетті органға қайтарады.
Дайын құжаттарды уәкілетті органнан орталыққа жеткізу курьердің қызметі арқылы жүзеге асырылады.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың бірін мемлекеттік қызметті алушы ұсынбаған жағдайда орталық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуді алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
Уәкілетті орган құжаттар тиісінше ресімделмеген жағдайда мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тартады.
Қызмет көрсетудiң бекiтiлген мерзiмi iшiнде уәкiлеттi орган орталыққа бас тартудың негiздi себептерiн көрсетiп хабарлама және кейiннен мемлекеттік қызмет алушыға (мемлекеттік қызметті алушының уәкілетті өкіліне) ұсыну үшiн тiркеуге алым төлегендiгiн растайтын құжаттың түпнұсқасын жолдайды.
Жылжымалы мүлік кепілін тiркеуге және телнұсқаны беру үшін алым төлегенi туралы құжатты мемлекеттік қызметті алушы жылжымалы мүлік кепілін тiркеуге және жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы өтінішті қайтадан құжаттарды тапсырғанда ұсына алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкiлеттi орган өзінің қызметін мына:
1) әдептiлiк;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толымды ақпарат ұсыну, адамның конституциялық құқықтарын сақтау;

12. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у работников центра, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр».
13. Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
Доставка готовых документов из уполномоченного органа в центр осуществляется посредством курьерской службы.
16. Центр отказывает в приеме документов в случае непредоставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги, в случае ненадлежащего оформления документов.
В течение установленного срока оказания услуги уполномоченный орган направляет в центр письменный мотивированный отказ со ссылкой на нарушение требований законодательства и оригинал документа, подтверждающего уплату сбора за регистрацию залога движимого имущества и за выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, для последующей выдачи потребителю (уполномоченному представителю получателя государственной услуги.
Документ об уплате сбора за регистрацию залога движимого имущества и выдачу дубликата может быть предъявлен получателем государственной услуги при повторной подаче документов на регистрацию залога движимого имущества и заявления о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:
1) вежливости;
2) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге; соблюдения конституционных прав человека;

3) қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықты сақтау;
4) мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының қорғалуын, сақталуын және мазмұнының құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызметті алушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетi мен уәкiлеттi органдардың жұмыстары бағаланатын мемлекеттiк қызметтердің сапасы және тиімділік көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Әдiлет министрiнiң тиiстi бұйрығымен бекiтiлiп отырады.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Орталық қызметкерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағым беру тәртiбiн түсiндiру және өтiнiштердi дайындауға жәрдемдесу үшiн мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 2-қосымшасында телефондары көрсетiлген орталық басшысына жүгiнедi.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда демалыс және мереке күндері мен сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзілісті қоспағанда, жұмыс күндері 9.00-ден 17.00-ге дейін уәкілетті орган басшысының атына шағым беріледі. Уәкілетті орган басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
Уәкiлеттi органдардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетiнiң атына демалыс және мереке күндерi мен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiсті қоспағанда, жұмыс күндерi сағат 9.00-ден 17.00-ге дейiн берiледi.
Орталықтың мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК-ке беріледі.
22. Орталық қызметкерлерi тиісті деңгейде қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталықтың немесе «Орталық» РМК басшысының атына беріледі. Орталықтар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген, «Орталық» РМК-ның мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетiлген.
23. Көрсетiлген қызмет көрсету нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқығы бар.

3) законности при исполнении служебного долга;
4) обеспечения защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
5) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателю государственной услугами измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги по которым оценивается работа Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан и уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника Центра, а также оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководителям центра, телефоны которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В случае несогласия с результатами оказанной центром государственной услуги, жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 26 настоящего стандарта.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра или РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, адрес и телефон РГП «Центр» указан в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.

24. Қолданыстағы заңнамада көрсетiлген жағдайларда шағымдар жазбаша нысанда пошта немесе электронды түрде (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетiнiң электронды мекенжайына: krs.opp@minjust.kz) не осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетiлген ұйымдардың кеңсесi арқылы жұмыс күндерi қолма-қол қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алушылар қажетті жағдайларда шағымға уәкiлеттi органдар ұсынған мемлекеттiк қызметтердiң сапасыздығын және Орталық қызметкерлерiнiң дөрекi қызмет көрсеткенiн растайтын құжаттарын қоса бередi.
25. Қабылданған шағымдар өтініштер мен шағымдарды есепке алу кітабында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіпте және мерзімде қаралады. Шағымдардың пошта және қолма-қол қабылданғанын растау оларды уәкiлеттi органның немесе орталықтың кеңсесiнде жеке және заңды тұлғалар өтiнiштер журналында тiркеу болып табылады (шағымның екiншi данасында немесе шағымға iлеспе хатта мөртаңба, кiрiс нөмiрi және тiркеу мерзiмi қойылады).
Шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi, байланыс деректерi көрсетiлген талон бередi. Шағымның қаралу нәтижесi туралы мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Уәкілетті органнан жауап «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес ұсынылады.
26. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесi, № 8 үй.
«Орталық» РМК-ның мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, № 43А үй, телефоны: 87172-94-99-95, www.con.gov.kz интернет-ресурсы.
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлiн тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк
тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң
телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызмет
стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының
уәкілетті органдарының тізімі мен мекенжайы
Р/с
Уәкiлеттi органның атауы
Орналасқан мекенжайы
Телефон нөмiрi
Басшының телефон нөмiрi
1
2
3
4
5
1
«Ақмола облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесi, 9-үй
(87162) 23-32-58
қабылдау бөлмесi
40-21-91
2
«Ақтөбе облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесi, 108 «а» үй
(87132) 55-73-13
қабылдау бөлмесi
55-73-07
3
«Алматы облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Талдықорған қаласы, Қабанбай батыр көшесi, 76-үй
(87282) 27-33-93
қабылдау бөлмесi
27-33-91
4
«Атырау облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Атырау қаласы, Азаттық көшесi, 96 «б» үй
(87122) 45-15-19
қабылдау бөлмесi
45-15-34
5
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Өскемен қаласы, Буров көшесi, 51-үй
(87232) 53-79-73
қабылдау бөлмесi
53-79-99
6
«Батыс Қазақстан облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны

24. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной почты Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан: krs.opp@minjust.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта.
В необходимых случаях получателями государственной услуги к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание сотрудником центра.
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и по почте является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа или центра.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных. О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Ответ от уполномоченного органа предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»
26. Адрес Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8.
Адрес РГП «Центр»: 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего обязательной
государственной регистрации, и выдача
дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации»
Список и адреса уполномоченных органов
п/п
Наименование уполномоченного органа
Адрес расположения
Номер телефона
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
1
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Акмолинской области»
г. Кокшетау, ул. Сатпаева, 9
8 (7162) 23-32-58
40-21-91 приемная
2
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Актюбинской области»
г. Актобе, ул. Тургенева, 108 «а»
8 (7132) 55-73-13
55-73-07 приемная
3
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Алматинской области»
г. Талдыкорган, ул. Кабанбай батыра, 76
8 (7282) 27-33-93
27-33-91 приемная
4
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Атырауской области»
г. Атырау, ул. Азаттык, 96 «Б»
8 (7122) 45-15-19
45-15-34 приемная
5
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск, ул. Бурова, 51
8 (7232) 53-79-73
53-79-99 приемная
6
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Западно-Казахстанской области»

Орал қаласы, Театральная көшесi, 16/2-үй
(87112) 50-91-96
қабылдау бөлмесi
51-10-44
7
«Жамбыл облысы бойынша жылжымайтын-мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Тараз қаласы, Төле би көшесi, 69-үй
(87262) 45-56-48
қабылдау бөлмесi
45-58-22
8
«Қарағанды облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Қарағанды қаласы, Ленин көшесi, 72/2-үй
(87212) 56-51-34
қабылдау бөлмесi
56-56-63
9
«Қостанай облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Қостанай қаласы, Досжанов көшесi, 84-үй
(87142) 50-62-87
қабылдау бөлмесi
50-63-45
10
«Қызылорда облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Қызылорда қаласы, Скатков көшесi, 96-үй
(87242) 23-07-34
қабылдау бөлмесi
23-03-84
11
«Маңғыстау облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Ақтау қаласы, 4-шағын аудан, 59-үй
(87292) 50-45-26
қабылдау бөлмесi
50-76-11
12
«Павлодар облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Павлодар қаласы, Есеналиев көшесi, 24-үй
(87182) 32-19-86
қабылдау бөлмесi
32-03-24
13
«Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Петропавл қаласы, Көшеков көшесi, 10-үй
(87152) 33-38-38
қабылдау бөлмесi
33-96-30
14
«Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Шымкент қаласы, Оспанов көшесi, 61-үй
(87252) 54-12-72
қабылдау бөлмесi
53-50-53
15
«Алматы қаласы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Алматы қаласы, Төле би көшесi, 155-үй
(8727) 378-46-58
қабылдау бөлмесi
378-46-50
16
«Астана қаласы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Астана қаласы, Иманов көшесi, 149-үй
(87172) 37-99-12
қабылдау бөлмесi
37-65-58
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлiн тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк
тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң
телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызмет
стандартына
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі мен мекенжайлары
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі 189 а

г. Уральск, ул. Театральная, 16/2
8 (7112) 50-91-96
51-10-44 приемная
7
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Жамбылской области»
г.Тараз, ул. Толе би, 69
8 (7262) 45-56-48
45-58-22 приемная
8
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Карагандинской области»
г. Караганда, ул. Ленина, 72/2
8 (7212) 56-51-34
56-56-63 приемная
9
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Костанайской области»
г. Костанай, ул. Досщанова, 84/1
8 (7142) 50-62-87
50-63-45 приемная
10
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Кызылординской области»
г. Кызылорда, ул. Скаткова, 96
8 (7242) 23-07-34
23-03-84 приемная
11
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Мангистауской области»
г. Актау, 4 микр., 59
8 (7292) 50-45-26
50-76-11 приемная
12
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Павлодарской области»
г. Павлодар, ул. Исиналиева, 24
8 (7182) 32-19-86
32-03-24 приемная
13
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Северо-Казахстанской области»
г.Петропавловск ул. Кошукова, 10
8 (7152) 33-38-38
33-96-30 приемная
14
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Южно-Казахстанской области»
г. Шымкент, ул. Оспанова, 61
8 (7252) 54-12-72
53-50-53 приемная
15
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по городу Алматы»
г. Алматы, ул. Толе би, 155
8 (727) 378-46-58
378-46-50 приемная
16
Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по городу Астаны»
г. Астана, ул. Иманова, 149
8 (7172) 37-99-12
37-65-58 приемная
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего обязательной
государственной регистрации, и выдача
дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации»
Список и адреса центров обслуживания населения
№ п/п
Наименование Центров (филиалы, отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
г.Кокшетау, ул. Ауэзова, 189 а

Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі,24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алмагүл 9а ш/а
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Төле би көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Марков көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі 25
8 (7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлiн тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк
тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң
телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызмет
стандартына
3-қосымша
________________________________________________
тіркеуші органның атауы
Өтініш № ____
Кепіл беруші
Жеке тұлғаның аты-жөні, тұратын жері, туған күні мен жылы;
заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы, тіркеу №: ____________________
_____________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжаты: түрі _______ сериясы _______ № _____
_____________________________ берілген, берген күні__________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны ________________________________________
_______________________________________________ атынан жұмыс істейді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы
Заңды тұлғаның аты-жөні, тұратын жері, туған күні мен жылы;
заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы, тіркеу №: ____________________
_____________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжаты: түрі _______ сериясы _______ № _____
____________________________ берілген, берген күні __________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны ________________________________________
_______________________________________________ атынан жұмыс істейді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________________________
жылжымалы мүлік кепілі шартын тіркеуді сұраймын
Шартты жасаған күні _________________________________________________
Шартты жасаған жері _________________________________________________
Кепіл мәні туралы мәліметтер (жылжымалы мүлік сипаттамасы) __________
_____________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттемелердің ақшалай баламасы _______
Срок действия договора ______________________________________________
Кепілге берілген мүлік:
кепіл берушінің _________ кепіл ұстаушының _____________ иесінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Ия Жоқ
Қайта кепілге салу туралы мәлімет: Ия Жоқ (керегі жоқты сызып тастау).
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)

мкр-н: Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр. Алмагуль, 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул.Мирзояна, 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение № 1
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение № 2
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего обязательной
государственной регистрации, и выдача
дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации»
____________________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление № ______
Залогодатель
Ф.И.О., место жительства, дата и год рождения физического лица;
место нахождения, наимен., peг. № юр.лица: __________________________
_____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия _______ № ______
выдан _______________________________ дата выдачи ___________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель
Ф.И.О., и дата и год рождения, физ. лица; наименование, peг. №
юр.лица: ____________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность: вид ________ серия _________ № ___
выдан ___________________________________ дата выдачи _______________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
_____________________________________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества: __________
Дата заключения договора ____________________________________________
Место заключения договора ___________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества) ___________
_____________________________________________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом ____________
Срок действия договора ______________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя ___________________ залогодержателя ____________________
Допустимость его использования: Да Нет
Сведения о перезалоге: Да Нет (ненужное зачеркнуть)
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1. Төлем туралы құжат: түрі ____________ № _________ сомасы _________
2. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе: Ия Жоқ (керегі жоғын сызып тастау)
____________________________________
Өтінішті берген күні: ______________ 20__ ж.
Өтінішті қабылдаған күні:______________ 20__ ж.
Өтініш берушінің қолы: __________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Тіркеушінің аты-жөні және қолы _____________________
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу және
мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы
куәлiктiң телнұсқасын беру»
мемлекеттiк қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына  және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекiтiлген
«Жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және
оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекен-жайлары осы стандарттың 1 және  2-қосымшаларында көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz. веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Шалғайдағы елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуін қамтамасыз ету мақсатында Мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.

1. Документ об оплате: вид ____________ № ___________ на сумму ______
2. __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Необходимо ли Свидетельство о государственной регистрации:
Да Нет (ненужное зачеркнуть) ________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20 __ г.
Дата приема заявления: ______________ 20 __ г.
Подпись заявителя: __________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Ф.И.О. и подпись регистратора _____________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего обязательной
государственной регистрации, и выдача
дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки о зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое имущество
и его технических характеристиках»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной-цифровой подписи (далее – ЭЦП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Жылжымалы мүлiкке құқық кепiлiн мемлекеттік тiркеу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңына (бұдан әрі - Заң) және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің: www.minjust.kz интернет-ресурсының «Ақпараттық материалдар» бөлімінде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсында www.con.gov.kz, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде;
3) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі:
1) орталықта – жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы (электрондық және қағаз түрінде) беру не қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру;
2) порталда – мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы электрондық цифрлық қолтаңба қойған электрондық құжат нысанында «Жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы» беру не электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
орталыққа жүгінген кезде:
1) құжаттар тапсырған кезде (мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті бергенде) кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
2) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсетуді алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) дайын құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет бір жұмыс күні ішінде ұсынылады (құжаттарды тапсырған күн мен берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін көрсетіледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество» (далее – Закон) и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация оказания государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.minjust.kz в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - РГП «Центр») по адресу: www.con.gov.kz; а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
3) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра портала (1414).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является:
1) в центре – выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках (на электронном и бумажном носителе) либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги;
2) на портале – выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества в форме электронного документа, подписанной ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
При обращении в центр:
1) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов, (подачи заявления для получения государственной услуги) не более 20 минут;
2) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов не более 20 минут.
Государственная услуга предоставляется в течение одного рабочего дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Сроки оказания государственной услуги через портал 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.

9. Орталықтардағы жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден сенбi күндi қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау жеделдетiлген қызмет көрсетусiз «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет орталықтың ғимаратында мемлекеттiк қызмет алушының тұратын жері бойынша көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген. Залда анықтамалық бюро, күту креслолары, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
Порталда «жеке кабинетте» көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет алушы не оның өкілі (сенімхат бойынша) мемлекеттiк қызметті алу үшiн мынадай құжаттарды:
1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес белгiленген нысандағы сұрау салуды;
2) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесін;
3) заңнамада белгiленген жағдайларда өкiлдiң өкiлеттiктерiн куәландыратын құжатты ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметті орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде осы тармақтың  2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Порталда: ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметті уәкілетті органның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден портал арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
12. Бланкiлер күту залындағы арнайы тағанда не орталықтың консультанттарында, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның интернет ресурсында www.con.gov.kz орналастырылады.
Порталға өтініш бергенде осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанында сұрау салуды толтыру қажет.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Порталға өтініш бергенде электрондық сұрау салуды жіберу мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдап алынған қызмет көрсетуге сәйкес автоматты түрде уәкілетті орган-адресатқа жіберіледі.

9. График работы в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания.
График работы портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
На портале – в «личном кабинете».
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо представитель (по доверенности) предоставляет следующие документы:
1) запрос установленной формы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги;
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя в случаях, установленных законодательством.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.
На портал: запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
12. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у работников Центра, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz;.
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
13. Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя. Запрос автоматически направляется уполномоченному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.

14. Мемлекеттік қызмет алушыға:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұралып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiле отырып, тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
Портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» сұрау салудың мемлекеттік қызметті көрсетуге қабылданғаны туралы және мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алатын күні және уақыты көрсетіле отырып есеп-хабарлама жіберіледі.
15. Орталықта мемлекеттік қызмет алушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері «терезелер» арқылы күн сайын онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүргізеді.
16. Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді.
Уәкілетті орган жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беруден мынадай жағдайларда:
1) тиiстi емес адамға жүгiнгенде;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмағанда;
3) құжаттар тиісінше рәсiмделмегенде бас тартады.
Қызмет көрсетудің белгіленген мерзімі ішінде уәкілетті орган кейіннен мемлекеттік қызмет алушыға ұсыну үшін орталыққа бас тартудың себебі көрсетілген хабарлама жолдайды.
Құжаттар орталыққа қайтарылған жағдайда орталықтың қызметкері оларды алған күннен кейін 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыға хабарлайды және уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жеке немесе уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған дәлелді жауабы-электрондық құжаттың қағаз көшірмесін береді.
Мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік органда не порталдағы «жеке кабинетінен» электрондық құжат түрінде осы стандарттың 11-тармағында белгіленген мерзімдерде алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкiлеттi орган өзінің қызметін мына:
1) әдептiлiк;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толымды ақпарат ұсыну, адамның конституциялық құқықтарын сақтау;

14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
16. В предоставлении государственной услуги центром отказывается в приеме документов, в случае непредоставления получателю государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги в следующих случаях:
1) обращения ненадлежащего лица;
2) предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего стандарта;
3) ненадлежащего оформления документов.
В течение установленного срока оказания услуги уполномоченный орган направляет в центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи получателю государственной услуги.
В случае возврата документов в центр, работник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 рабочего дня после их получения и выдает бумажную копию электронного документа - мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги, удостоверенный ЭЦП физического или уполномоченного лица.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в государственном органе либо «личном кабинете» на портале в виде электронного документа в сроки, установленные пунктом 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:
1) вежливости;
2) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге; соблюдения конституционных прав человека;

3) қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықты сақтау;
4) мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының қорғалуын, сақталуын және мазмұнының құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызметті алушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетi мен уәкiлеттi органдардың жұмыстары бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасы және тиімділік көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Әдiлет министрiнiң тиiстi бұйрығымен бекiтiлiп отырады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Орталық инспекторының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіру және өтініштерді дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 2-қосымшасында телефондары көрсетілген орталық басшыларына жүгінеді.
Шағым беру тәртібі туралы ақпаратты (1414) call- орталығының ақпараттық-анықтамалық қызмет телефоны бойынша сондай-ақ осы стандартқа 2 қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30 аралығында түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден бастап 17.00-ге дейін уәкілетті орган басшысының атына беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Уәкілетті органдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитетіне жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30 аралығында түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
22. Орталықтың қызметкері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда орталықтың немесе Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Орталық» РМК басшысының атына шағым беріледі. Орталықтардың басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 2-қосымшада көрсетілген, Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Орталық» РМК-ның мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген.
23. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.

3) законности при исполнении служебного долга;
4) обеспечения защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
5) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан и уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника центра, а также оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководителям центра, телефоны которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра, жалоба подается на имя руководителя Центра или РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, адрес и телефон РГП «Центр» указан в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.

3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Жылжымайтын мүлiкке тiркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және
оның техникалық сипаттамалары
туралы анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет стандартына
3-қосымша
_____________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Құқықтық кадастардан жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(құқықтық ауыртпалықты) мемлекеттік тіркеу туралы
ақпарат алуға
Сұрау салу № ____________
Мен, ________________________________________________________________
(Т.А.Ә., паспорт деректері (жеке куәлігінің деректері) және жеке тұлғаның тұрғылықты жері,
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және реквизиттері)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
негізінде (өкілеттігін куәландыратын құжатының деректері)
_________________________________________________ атынан әрекет етуші
(уәкілетті өкіл толтырады)
Маған ұсынуыңызды сұраймын: керегіне белгі қою
жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүліктің меншіктенушісі (құқық иесі) туралы мәлімет қамтылған техникалық паспортқа қосымша;
жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган растаған тіркеу істері құжаттарының көшірмесін.
Жылжымайтын мүлік объектісінің түрі _________________________________
Объектінің тұрған жері ______________________________________________
Мына құжаттарды қоса беремін:
_____________________________________________________________________
Күні ______,_______________________________________/_________________
(сұрау салушының / уәкілетті өкілдің Т.А.Ә. және қолы)
_____________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі: __________________________________
_____________________________________________________________________
тексерілді: күні ______________ 20__ ж.
_____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
«Жылжымайтын мүлiкке тiркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және
оның техникалық сипаттамалары
туралы анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

3)
Отделение № 2
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о зарегистрированных
правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках»
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Запрос № ____________
на получение информации о государственной регистрации прав
(обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра
Я, __________________________________________________________________
(Ф.И.О., паспортные данные (данные удостоверения личности) и
место жительства физического лица,
_____________________________________________________________________
наименование и реквизиты юридического лица)
_____________________________________________________________________
Действующий от имени ________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: нужное отметить
справку о зарегистрированных правах (обременениях) на
недвижимое имущество и его технических характеристиках;
справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
приложения к техническому паспорту, содержащему сведения
о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества;
копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
Вид объекта недвижимости ____________________________________________
Место нахождения объекта ____________________________________________
Прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________
Дата __________,_________________________________________/___________
(Ф.И.О. и подпись заявителя/ уполномоченного представителя)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ запроса: ________________________
_____________________________________________________________________
проверено: дата ______________ 20 ____ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки о зарегистрированных
правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына  және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекiтiлген
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын)
қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi
құжаттарының көшiрмелерiн беру»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (сызбанұсқасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрі- мемлекеттік қызмет) аумақтық әдiлет органдары (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) мекенжайлары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетiлген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – орталық) арқылы көрсетедi.
Шалғай елді мекендердің тұрғындарына мемлекеттік қызметтерді көрсетудің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті Мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу туралы» Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң), «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы 4-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң интернет-ресурсында: (www.minjust.kz) «Ақпараттық материалдар» бөлімінде.
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорыны (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсында www.con.gov.kz;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес орталықтың үй-жайындағы стендтерде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесі жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (сызбанұсқасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелдi хабарламаны беру болып табылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Выдача копий документов регистрационного дела,
заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов недвижимости»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуги жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество» (далее – Закон) и пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz) в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - РГП Центр) www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях центров, согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости, либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги.

6. Құқықтық кадастрдың тiркеу iсiндегi құжаттардың көшiрмелерi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген құзыретiне сәйкес сот, құқық қорғау және басқа мемлекеттiк органдардың салған дәлелдi сұраулары бойынша ұсынылады. Өзге адамдарға көрсетiлген ақпарат құқық иеленушінің келiсiмi бойынша берiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) тіркеу органы куәландырған тіркеу ісіндегі құқық белгілеуші құжаттардың көшіремелері бір жұмыс күні ішінде беріледі (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
2) құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты (мемлекеттiк қызмет алу үшiн өтiнiш беру) 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызмет алушыға өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
4) дайын құжаттарды алу кезiнде кезек күтудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Орталықтардағы жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден сенбi күндi қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсету жағдайлары көзделген орталық ғимаратында мемлекеттік қызмет алушының тұратын жері бойынша көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкі үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет алушылар мемлекеттiк қызмет көрсетулерді алуы үшiн:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы сұрау салуды;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) заңнамада белгiленген жағдайларда өкiлдiң өкiлеттiктерiн куәландыратын құжатты ұсынады.
Құқық қорғау, сот және атқарушы органдардың өз құзыретiне сәйкес өтiнiш берген жағдайларында және нормативтiк құқықтық актiлерде көзделген басқа да жағдайларда, сұрау салуда ақпаратты талап етудің негіздері, сондай-ақ сұрау салған ақпаратты пайдалану мақсаты (нысанасы) көрсетiледi.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметті орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.

6. Копии документов, находящихся в регистрационном деле правового кадастра, предоставляются по мотивированным запросам судебных, правоохранительных и других государственных органов в соответствии с их компетенцией, установленной законодательством Республики Казахстан. Иным лицам указанная информация выдается с согласия правообладателя.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) копии правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенные регистрирующим органом, выдаются в течение одного рабочего дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги).
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов – не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет:
1) запрос установленной формы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги;
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя в случаях, установленных законодательством.
В случаях обращения правоохранительных, судебных и исполнительных органов в соответствии с их компетенцией и в других случаях, предусмотренных нормативными правовыми актами, в запросе указываются основания, в соответствии с которыми истребуется информация, а также цель использования (назначение) запрашиваемой информации.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник Центра сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.

12. Бланкiлер күту залында арнайы тағанда орналастырылады не орталықтың консультанттарында болады, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның интернет-ресурсында: www.con.gov.kz орналастырылады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға:
1) сауал салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұралып отырған мемлекеттiк қызмет көрсету түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiледі.
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және байланыс телефоны көрсетiлген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
15. Дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға берудi орталық инспекторы күн сайын «терезе» арқылы мерзiмi көрсетiлген қолхат негiзiнде жүзеге асырады.
16. Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат беріледі.
Бас тартқан кезде уәкілетті орган орталыққа мемлекеттік қызмет алушыға кейіннен берілетін, бас тартудың себебін көрсете отырып, хабарламаны және құжаттың төлнұсқасын жібереді.
Егер мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды белгіленген мерзімде алуға өтініш білдірмесе, орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға беріп жібереді.
Дайын құжаттарды уәкілетті органнан орталыққа жеткізу курьерлік қызмет арқылы жүзеге асырылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкiлеттi орган өзінің қызметін мына:
1) әдептiлiк;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толымды ақпарат ұсыну, адамның конституциялық құқықтарын сақтау;
3) қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықты сақтау;
4) мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының қорғалуын, сақталуын және мазмұнының құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызметті алушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетi мен уәкiлеттi органдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызмет көрсетудің сапасы және тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Әдiлет министрiнiң тиiстi бұйрығымен бекiтiледі.
5. Шағымдану тәртiбi

12. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо имеются у консультантов центра, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»;
13. Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
16. Центр отказывает в приеме документов, в случае непредоставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
При отказе уполномоченный орган направляет в центр уведомление с указанием причин отказа и оригинал документа, для последующей выдачи получателю государственной услуги (уполномоченному представителю получателя государственной услуги).
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
Доставка готовых документов из уполномоченного органа в центр осуществляется посредством курьерской службы.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:
1) вежливости;
2) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге; соблюдения конституционных прав человека;
3) законности при исполнении служебного долга;
4) обеспечения защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
5) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги по которым оценивается работа Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан и уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции.
5. Порядок обжалования

20. Орталық инспекторларының әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағым беру тәртiбi түсiндiрілуі үшін және шағым арыз жазуға жәрдем көрсетілуі үшін мемлекеттік қызметті алушы телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген орталық басшыларына жүгiнедi.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталық ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлары мен телефондары бойынша алуға болады.
21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, шағым уәкiлеттi орган басшысының атына, демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, жұмыс күндерi сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейiн берiледi. Уәкiлеттi органдар басшыларының телефондары мен мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген.
Уәкiлеттi органдардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағым Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетiнiң атына, демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, жұмыс күндерi сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейiн берiледi.
Орталық көрсеткен мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК-ға беріледі.
22. Орталық қызметкерлерi тиісті деңгейде қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталықтың немесе «Орталық» РМК басшысының атына беріледі. Орталықтар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген, «Орталық» РМК-ның мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетiлген.
23. Көрсетiлген мемлекеттік қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгiленген тәртiпте сотқа жүгiнуге құқығы бар.
24. Қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайларда шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электронды түрде (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің электрондық поштасының мекенжайы: krs.opp@minjust.kz) не осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Қажет жағдайда мемлекеттік қызмет алушылар шағымға уәкiлеттi органның мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін немесе орталық қызметкерiнiң тиісінше қызмет көрсетпеуін растайтын құжаттарды қоса бередi.
25. Қабылданған шағымдар өтініштер мен шағымдарды есепке алу кітабында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіпте және мерзімде қаралады. Шағымдардың пошта және қолма-қол қабылданғанын растау оларды уәкiлеттi органның немесе орталықтың кеңсесiнде жеке және заңды тұлғалар өтiнiштер журналында тiркеу болып табылады (шағымның екiншi данасында немесе шағымға iлеспе хатта мөртаңба, кiрiс нөмiрi және тiркеу мерзiмi қойылады).
Шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi, байланыс деректерi көрсетiлген талон бередi. Шағымның қаралу нәтижесi туралы мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Уәкілетті органнан жауап «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес ұсынылады.

20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника центра, а также оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководителям центра, телефоны которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) работника Центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В случае несогласия с результатами оказанной центром государственной услуги жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 26 настоящего стандарта.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя Центра или в РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, адрес и телефон РГП «Центр» указан в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной почты Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан: krs.opp@minjust.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярии организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта.
В необходимых случаях получателями государственной услуги к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание работником центра.
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и по почте является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа или центра.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных. О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
Ответ от уполномоченного органа предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»

8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерi
жоспарын (сызбанұсқасын) қоса
алғанда, тiркеу органы куәландырған
тiркеу iсi құжаттарының
көшiрмелерiн беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
_____________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық
ауыртпалықты) мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат алуға
№ ________ сұрау салу
Мен, ________________________________________________________________
(Т.А.Ә., төлқұжат деректері (жеке куәлік деректері) және жеке тұлғаның тұрғылықты жері, _____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және реквизиттері)
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжат деректері)
________________________________________________ атынан әрекет етуші
(өкілетті өкіл толтырады)
Маған ұсынуыңызды сұраймын: керегін белгілеу
жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүліктің меншік иесі (құқық иеленуші) туралы мәлімет қамтылған техникалық паспортқа қосымшалар;
жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбанұсқасын) қоса алғанда, тіркеу органы растаған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін.
Жылжымайтын мүлік объектісінің түрі _________________________________
Объектінің тұрған жері ______________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса беремін: ____________________________________
Күні________,_______________________________________________/________
(өтініш берушінің / өкілетті өкілдің Т.А.Ә. және қолы)
_____________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Сұрау салуды орындау /қарау/ нәтижесі: ______________________________
тексерілді: күні 20__ ж._______ _______
_____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерi
жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу
органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының
көшiрмелерiн беру» мемлекеттік қызмет
стандартына 4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача копий документов
регистрационного дела, заверенных
регистрирующим органом, включая план
(схемы) объектов недвижимости»
____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Запрос № _________
на получение информации о государственной регистрации прав
(обременении прав) на недвижимое имущество из правового кадастра
Я, __________________________________________________________________
(Ф.И.О., паспортные данные (данные удостоверения личности) и место
жительства физического лица,
_____________________________________________________________________
наименование и реквизиты юридического лица)
_____________________________________________________________________
действующий от имени ________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: нужное отметить
справку о зарегистрированных правах (обременениях) на
недвижимое имущество и его технических характеристиках;
справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о
собственнике (правообладателе) недвижимого имущества;
копии документов регистрационного дела, заверенных
регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов
недвижимости
Вид объекта недвижимости ____________________________________________
Место нахождения объекта ____________________________________________
Прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________
Дата
_________, __________________________________________/_______________
(Ф.И.О. и подпись заявителя/ уполномоченного представителя)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ запроса:
______________________________________________
_____________________________________________________________________
проверено: дата 20 г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста)
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Выдача копий
документов регистрационного дела,
заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов
недвижимости»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына  және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2009 жылғы
15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекiтiлген
«Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтама беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі –мемлекеттік қызмет) мекен-жайлары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі-орталық) арқылы аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушының электрондық-цифрлық қолы бар (бұдан әрі- ЭЦҚ) болған жағдайда, «электрондық үкімет» www.e.gov.kz(бұдан әрі –портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету «Жылжымайтын мүлiкке құқығын мемлекеттік тiркеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрi – Заң) және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына сәйкес жүзеге асырылады
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң интернет-ресурсында: (www.minjust.kz) «Ақпараттық материалдар» бөлімінде.
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорынының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсында www.con.gov.kz;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 2 - қосымшаға сәйкес орталықтың үй-жайындағы стенділерде.
4) порталда орналасады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5.Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі:
1) орталықта жылжымайтын мүлiктің жоқ (бар) екендігін туралы анықтама беру (электронды және қағаз тасымалдағышта) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру болып табылады.
2) порталда уәкілетті органның уәкілетті өкілінің электронды цифрлық қолтаңбамен қол қойылған электронды құжат түрінде жылжымайтын мүліктің бар (жоқ) екендігі туралы анықтама немесе электрондық құжат ретінде мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки об отсутствии (наличии)
недвижимого имущества»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки об отсутствии (наличия) недвижимого имущества» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество» (далее – Закон) и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz) в разделе «Информационные материалы».
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz.
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях центров, согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
4) на портале;
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является:
1) в центре - выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (на электронном и бумажном носителе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги;
2) на портале - выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, в форме электронного документа, подписанной ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету жеке тұлға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7.Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтама бiр жұмыс күнi iшiнде берiледi (құжаттарды қабылдаған және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi).
Орталыққа жүгінген кезде:
1) құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты (мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш беру) 20 минуттан аспайды.
2) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) дайын құжаттарды алу кезiнде ең ұзақ кезек күту уақыты 20 минуттан аспайды.
Мемлекеттiк қызметті портал арқылы көрсету 20 минут.
8.Мемлекеттік қызмет көрсету тегін көрсетіледі.
9. Орталықтардағы жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден сенбi күндi қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау жеделдетiлген қызмет көрсетусiз «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) орталықта мемлекеттiк қызмет алушының таңдауы бойынша мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген, күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары жасалған, орталықта толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан күту залында көрсетіледі.
2) порталда жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алушылар немесе оның өкілдері (сенімхат бойынша) мемлекеттiк қызмет көрсетуді алу үшiн мынадай құжаттарды:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы сұрау салуды;
2) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжатын;
3) заңнамада белгiленген жағдайларда өкiлдiң өкiлеттiктерiн куәландыратын құжатын ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметті орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде осы тармақтың  2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
порталда:
электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества предоставляется в течение одного рабочего дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги).
При обращении в центр:
1) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов, (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
2) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов - не более 20 минут.
Сроки оказания государственной услуги через портал 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания.
График работы портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в центре по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, зал ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо представитель (по доверенности) представляет следующие документы:
1) запрос установленной формы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги;
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя в случаях, установленных законодательством.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.
2) На портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП.

12. Орталықтарда бланкiлердің бекітілген нысаны күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның интернет-ресурсында www.con.gov.kz орнастырылады.
Порталға жүгінерде осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанында сұрау салу толтыру қажет.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Порталға жүгінерде электрондық сауалды мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінен» жібереді. Сауал автоматты түрде уәкілетті органға – таңдап алынған қызмет түріне сәйкес, тиісті мекенжайға жолданады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға мыналар:
1) сауал салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұралып отырған мемлекеттiк қызмет көрсету түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және байланыс телефоны көрсетіліп, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінгенде порталдағы мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін, алған уақытын, күнін көрсете, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін (сұрау салу) сауал қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Орталықта мемлекеттік қызмет алушыға дайын құжаттарды беруді орталық қызметкері «терезелер» арқылы күн сайын мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызмет алушы қызмет нәтижесіне көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда орталық бір ай мерзімде оны сақтауды қамтамасыз етіп, одан кейін оларды уәкілетті органға жібереді.
Дайын құжаттарды уәкілетті органнан орталыққа жеткізу курьерлік қызмет арқылы жүзеге асырылады.
порталда мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетіне» жеткізіледі.
16.Орталық осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін мемлекеттік қызмет алушыға ұсынбаған жағдайда, құжатты қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетіп, қолхат береді.
Уәкiлеттi орган жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтамалар беруден мынадай жағдайларда:
1) тиiстi емес адам жүгiнгенде;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмағанда;
3) құжаттар тиісінше рәсiмделмегенде бас тартады.
Қызмет көрсетудің белгіленген мерзімі ішінде уәкілетті орган кейіннен мемлекеттік қызмет алушыға беру үшін бас тартудың себебін көрсетіп, хабарламаны орталыққа жібереді.
Орталыққа құжат қайтарылған жағдайда орталық қызметкері мемлекеттік қызмет алушыны олар алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде хабарландырады және уәкілетті органның ЭЦҚ куәландырған уәкілетті адамына мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауабы - электронды құжаттың қағаз көшірмесін береді.
Егер мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды мерзімінде алмаса, орталық бір ай ішінде оларды сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға береді.

12. В центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр».
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа, согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
13. Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется уполномоченному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через портал, получателю государственной услуги в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
Доставка готовых документов из уполномоченного органа в центр осуществляется посредством курьерской службы.
на портале - в «личный кабинет» получателя.
16. Центр отказывает в приеме документов, в случае непредоставления получателя государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги в следующих случаях:
1) обращения ненадлежащего лица;
2) предоставления неполного пакета документов, предусмотренного  пунктом 11 настоящего стандарта;
3) ненадлежащего оформления документов.
В течение установленного срока оказания услуги уполномоченный орган направляет в центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи получателю государственной услуги.
В случае возврата документов в центр, работник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 рабочего дня после их получения и выдает бумажную копию электронного документа - мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкiлеттi орган өзінің қызметін мына:
1) әдептiлiк;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толымды ақпарат ұсыну, адамның конституциялық құқықтарын сақтау;
3) қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықты сақтау;
4) мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының қорғалуын, сақталуын және мазмұнының құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызметті алушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерi осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетiнің және уәкілетті органдардың жұмыстары бағаланатын мемлекеттiк қызметтердің сапасы және тиімділік көрсеткіштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Әдiлет министрiнiң тиiстi бұйрығымен бекiтiлiп отырады.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Орталық қызметкерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағым беру тәртiбiн түсiндiру және шағымдарды дайындауға жәрдемдесу үшiн мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 2-қосымшасында телефондары көрсетiлген орталық басшыларына жүгiнедi.
Шағым беру тәртібі туралы ақпаратты 1414 call- орталығының ақпараттық-анықтамалық қызмет телефоны бойынша, сондай-ақ осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, жұмыс күндерi сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейiн уәкiлеттi органдар басшысының атына берiледi. Уәкiлеттi орган басшыларының телефондары мен мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетiлген.
Уәкiлеттi органдардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетiнiң атына демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, жұмыс күндерi сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейiн берiледi.
22. Орталық қызметкерлерi тиісті деңгейде қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталықтың немесе «Орталық» РМК басшысының атына беріледі. Орталықтар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген, «Орталық» РМК-ның мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетiлген.
23. Көрсетiлген мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгiленген тәртiпте сотқа жүгiнуге құқығы бар.

3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:
1) вежливости;
2) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге; соблюдения конституционных прав человека;
3) законности при исполнении служебного долга;
4) обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
5) обеспечение сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан и уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника центра, а также оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководителям центра, телефоны которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра, жалоба подается на имя руководителя центра или РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, адрес и телефон РГП «Центр» указан в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.

8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар)
екендiгi туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету стандартына
3-қосымша
______________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Құқықтық кадастардан жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық
ауыртпалықты) мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат алуға
№ ____________ Сауал
Мен, ________________________________________________________________
(Т.А.Ә., паспорт деректері (жеке куәлігінің деректері) және жеке тұлғаның тұратын жері,
_____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы және деректемелері)
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжатының деректері)
_________________________________________________ атынан әрекет етуші
(уәкілетті өкіл толтырылады)
Маған беруіңізді сұраймын: керегіне белгі қою
жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүліктің меншік иесінің (құқық иесі) туралы мәлімет қамтылған техникалық паспортқа қосымша;
жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган растаған тіркеу істері құжаттарының көшірмесін.
Жылжымайтын мүлік объектісінің түрі _________________________________
Объектінің тұрған жері ______________________________________________
Мына құжаттарды қоса беремін:
_____________________________________________________________________
Күні _______,______________________________________/_________________
(өтініш берушінің / уәкілетті өкілдің Т.А.Ә. және қолы)
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі: __________________________________
_____________________________________________________________________
тексерілді: күні ______________ 20__ ж.
_____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
«Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар)
екендiгi туралы анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына  және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2009 жылғы
5 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекiтiлген
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы
мүлiк кепiлi бойынша анықтама беру»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлi бойынша анықтама беру» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жылжымайтын мүлiк орталықтары» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындары және олардың филиалдары (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) мекенжайлары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетiлген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – орталық) арқылы көрсетедi.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету «Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрi – Заң) және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының 4-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң интернет-ресурсында: (www.minjust.kz) «Ақпараттық материалдар» бөлімінде.
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталықтары» республикалық мемлекеттік кәсіпорынының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсында www.con.gov.kz;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес орталықтың үй жайындағы стендтерде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу тiзiлiмiнен үзiндi (қағаз тасымалдағышта) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелдi хабарламаны беру болып табылады.

8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок об отсутствии (наличии)
недвижимого имущества»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки по залогу движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной регистрации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» (далее – государственная услуга) оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы», и их филиалами (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 1998 года «О регистрации залога движимого имущества» (далее – Закон) и пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан то 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz) в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях Центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выписка из реестра регистрации залога движимого имущества (на бумажном носителе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги.

6. Мемлекеттiк қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет алушыларға) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) мемлекеттік қызмет көрсету екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі және дайын құжаттарды беру жазбаша өтініш түскен сәттен бастап (құжаттарды қабылдау және беру мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді) екінші жұмыс күнінде жүргізіледі.
2) құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты (мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш беру) 20 минуттан;
3) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 20 минуттан;
4) дайын құжаттарды алу кезiнде кезек күтудiң рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Жылжымалы мүлiк кепiлi бойынша ақпараттық қызмет көрсеткені үшін төлем алым төлеген күні қолданылған бір айлық есептік көрсеткіштің 50 пайызын құрайды және уәкілетті органның есеп шотына қолма-қол немесе қолма-қолсыз нысанда енгізіледі.
Өзінің iс жүргiзуiндегi iстер бойынша прокуратура, сот органдарының, анықтау және тергеу органдарының, сондай-ақ жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеудi бақылауды жүзеге асыруға уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың және кепiлдiң тiзiлiмiне көшiрменi тегiн алу құқығы Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiмен берiлген басқа да тұлғалардың сұрау салуы бойынша төлемақы алынбастан кепiлдiң тiзiлiмiнен үзiндi берiледi.
9. Орталықтардағы жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, дүйсебiден сенбi күндi қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды бекітілген кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген, мемлекеттік қызметті алушының мекенжайы бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі.
Залда анықтама бюросы, күту креслосы, үлгі бланкілер толтырылған ақпараттық стенді орналасқан.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттiк қызметті алу үшiн жеке басын куәландыратын құжатты және мынадай құжаттарды:
1) уәкiлеттi органның атауы, сұралып отырған ақпараттың түрi, мемлекеттік қызмет алушының (уәкілетті өкілінің) деректерi, жеке тұлғаның тұратын жерi, заңды тұлғаның атауы мен деректерi көрсетiлген жазбаша сауалды;

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течение двух рабочих дней, и выдача готовых документов производится на второй рабочий день с момента поступления письменного заявления (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов - не более 20 минут.
8. Плата за информационные услуги по залогу движимого имущества составляет 50 процентов от одного месячного расчетного показателя, действующего на дату уплаты сбора, и
вносится на расчетный счет уполномоченного органа в наличной или безналичной форме.
Без взимания платы выписка из реестра залога выдается по запросам органов прокуратуры, судов, органов дознания и следствия, по находящимся в их производстве делам, а также государственных органов, уполномоченных осуществлять контроль за регистрацией залога движимого имущества, и других лиц, которым право бесплатного получения выписки из реестра залога предоставлено законодательными актами Республики Казахстан.
9. График работы в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов, согласно утвержденному графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными физическими возможностями.
В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) письменный запрос, в котором указывается наименование уполномоченного органа, вид запрашиваемой информации, данные получателя государственной услуги (уполномоченного представителя), место жительства физического лица, наименование и реквизиты юридического лица;

2) мемлекеттік қызмет алушының жеке куәлігінің көшірмесі;
3) заңнамада белгiленген жағдайларда өкiлдiң өкiлеттiктерiн куәландыратын құжатты;
4) анықтама бергені үшiн төлем туралы құжатты ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметті орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде осы тармақтың  2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
12. Бланкiлер күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады, не орталықтың консультанттарында болады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұралып отырған мемлекеттiк қызмет көрсету түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiш қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылданағы туралы қолхат берiледi;
15. Дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға берудi орталық инспекторы «терезе» арқылы күн сайын мерзiмi көрсетiлген қолхат негiзiнде жүзеге асырады.
16. Мемлекеттік қызмет алушыдан осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжатты қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқанда мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете қолхат береді.
Қызмет көрсетудiң бекiтiлген мерзiмiнде уәкiлеттi орган кейiннен мемлекеттік қызмет алушыға (мемлекеттік қызмет алушының уәкiлеттi өкiлiне) ұсыну үшiн орталыққа бас тартудың себебiн көрсетiп хабарлама және ақпараттық қызмет үшiн төлемақысын растайтын құжаттың түпнұсқасын жолдайды.
Төлемақысын растайтын құжатты мемлекеттік қызметті алушы ақпараттық қызмет алу үшiн қайтадан сұрау бергенде немесе уәкiлеттi орган төленген соманы қайтару үшiн ұсына алуы мүмкін.

2) копию документа, удостоверяющий личность получателя государственной услуги
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя в случаях, установленных законодательством;
4) документ об оплате за выдачу справки.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.
12. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у работников центра.
13. Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
16. Центр отказывает в приеме документов, в случае непредоставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В течение установленного срока оказания государственной услуги уполномоченный орган направляет в центр уведомление с указанием причин отказа и оригинал документа, подтверждающего оплату за информационную услугу, для последующей выдачи получателю государственной услуги (уполномоченному представителю получателя государственной услуги).
Документ, подтверждающий оплату, может быть предъявлен получателем государственной услуги при повторной подаче запроса на получение информационной услуги или для возврата уполномоченным органом уплаченной суммы.

2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу туралы» 2007 жылғы 26 шілдедегі және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы 4-тармағы негiзiнде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет тәртiбi туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң интернет-ресурсында: www.minjust.kz «Ақпараттық материалдар» бөлімінде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының жұмысын үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету Орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсында www.con.gov.kz.:
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа берілген 2-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларындағы стендiлерде орналасады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортын беру немесе (қағаз тасымалдағышта) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелдi хабарламаны беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) Жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспорт үшінші жұмыс күнi берiледi (қабылдау күні, ал орталыққа жүгінген кезде құжаттарды берген күн де мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорт жетінші жұмыс күнi берiледi (қабылдау күні, ал орталыққа жүгінген кезде құжаттарды берген күн де мемлекеттiк қызмет ұсыну мерзiмiне кiрмейдi);
алаңы 1000 шаршы метрге дейiнгі жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорт оныншы жұмыс күні берiледi (қабылдау күні, ал орталыққа жүгінген кезде құжаттарды берген күн де мемлекеттiк қызмет ұсыну мерзiмiне кiрмейдi);
алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектiлерге техникалық паспорт өтiнiш берушi жүгiнген күннен бастап жиырмасыншы жұмыс күні берiледi (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады).
Мерзiмдi одан әрi ұзарту мемлекеттік қызмет алушымен келiсiм бойынша объектiнiң күрделiлiк санатына қарай жүргiзiледi, бұл ретте жалпы мерзiм мемлекеттік қызмет алушы жүгiнген күннен бастап үш айдан аспауы тиiс.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество» (далее – Закон) и пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz) в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях центров, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача технического паспорта объекта недвижимости (на бумажном носителе) либо письменного мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) В зависимости от вида объекта недвижимости:
технический паспорт на квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день (день приема, а при обращении в центр и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
технический паспорт на индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на седьмой рабочий день (день приема, а при обращении в центр и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
технический паспорт на остальные объекты недвижимости площадью до 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день (день приема, а при обращении в центр и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
технический паспорт на объекты площадью более 1000 квадратных метров выдается на двадцатый рабочий день со дня обращения получателя государственной услуги (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный орган предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги).
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с получателем государственной услуги, при этом, общий срок не должен превышать трех месяцев со дня обращения получателя государственной услуги.

2) Ғимараттарды, құрылыстарды немесе олардың құрамдастарын мемлекеттiк техникалық тексеру бойынша қызмет көрсету жеделдетілген түрде жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспорт бірінші және екінші жұмыс күндері беріледі (қабылдау күні, ал орталыққа жүгінген кезде құжаттарды берген күн де мемлекеттiк қызмет ұсыну мерзiмiне кiрмейдi);
жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорт екінші және төртінші жұмыс күндері берiледi (қабылдау күні, ал орталыққа жүгінген кезде құжаттарды берген күн де мемлекеттiк қызмет ұсыну мерзiмiне кiрмейдi);
алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорт бесінші жұмыс күні беріледі (қабылдау күні, ал орталыққа жүгінген кезде құжаттарды берген күн де мемлекеттiк қызмет ұсыну мерзiмiне кiрмейдi);
алаңы 1000 шаршы метрден асатын жылжымайтын мүлік объектiлерін және алаңы 1000 шаршы метрден 10000 шаршы метрге дейін сызықтық құрылыстарға техникалық паспорт оныншы жұмыс күнi берiледi (қабылдау күні, ал Орталыққа жүгінген кезде құжаттарды берген күн де мемлекеттiк қызмет ұсыну мерзiмiне кiрмейдi);
3) құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты (мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш ұсыну) 20 минуттан аспайды;
4) өтініш берілген күні мемлекеттік қызмет алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
5) дайын құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Ғимараттарды, құрылыстарды немесе олардың құрамдас бөліктерін мемлекеттiк техникалық тексеру үшiн ақы, мемлекеттік басқару органы бекіткен баға көрсеткішіне (прейскурант) сәйкес айқындалады және уәкілетті органның есеп шотына қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз түрінде енгізіледі.
9. Уәкiлеттi органның жұмыс кестесі: демалыс және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін күн сайын.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау жеделдетiлген қызмет көрсетусiз «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды бекітілген кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.

2) Услуга по государственному техническому обследованию зданий, сооружений или их составляющих в ускоренном порядке в зависимости от вида объекта недвижимости:
технический паспорт на квартиры, комнаты в общежитиях предоставляется в течение одного и двух рабочих дней (день приема, а при обращении в центр и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
технический паспорт на индвидиуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения предоставляется в течение двух и четырех рабочих дней (день приема, а при обращении в центр и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
технический паспорт на остальные объекты недвижимости площадью до 1000 квадратных метров предоставляется в течение пяти рабочих дней (день приема, а при обращении в центр и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги):
технический паспорт на объекты недвижимого имущества площадью более 1000 квадратных метров и линейных сооружений протяженностью от 1000 метров до 10 000 метров предоставляется в течение десяти рабочих дней (день приема, а при обращении в центр и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов – не более 20 минут.
8. Плата за государственное техническое обследование зданий, сооружений или их составляющих определяется в соответствии с Прейскурантом цен, утверждаемым органом государственного управления, и вносится на расчетный счет уполномоченного органа в наличной или безналичной форме.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием документов осуществляется в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденным графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.

10. Орталықта мемлекеттiк қызмет көрсету мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген, залда үлгі бланкілер толтырылған ақпараттық стендтері орналасқан, қажетті құжаттарды әзірлеуге және күтуге барлық жағдайлар жасалған.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң иесi (өзге құқық иеленушi) немесе оның уәкiлеттi өкiлi жылжымайтын мүлiк объектiсiне техникалық паспортты алу үшiн өзiнiң жеке басын куәландыратын құжатын және мынадай құжаттарды:
1) уәкілетті органның атауы, жылжымайтын мүліктің түрі, оның орналасқан жері, мемлекеттік қызметті алушының (уәкілетті өкілдің) деректері, жеке тұлғаның тұрғылықты жері, заңды тұлғаның атауы мен деректемелері көрсетілген жазбаша өтінішті;
2) мемлекеттік қызметті алушының (жеке тұлғаның) жеке басын растайтын куәлігі және өкiлдiң өкiлеттiгiн растайтын құжатты;
3) жылжымайтын мүлiктiң қолда бар техникалық паспортын және (немесе) болған жағдайда жер учаскесiне сәйкестендiру құжатын қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжаттарды;
4) техникалық паспортты бергенi үшiн ақы төленгенiн растайтын құжатты ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметті орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға жүгінгенде өтініш бланктері күту залында арнайы бағандарда орналастырылады немесе құжаттарды қабылдаушы қызметкерде болады.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа жүгінгенде өтініштер бланкілері күту залында арнайы бағандарда, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық қажетті құжаттарды өткізу кезінде мыналар:
уәкілетті органға жүгінгенде:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;

10. В центре по выбору получателя государственной услуги предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, зал ожидания с приемлемыми условиями ожидания и подготовки необходимых документов, в котором находятся информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения технического паспорта на объект недвижимости собственник объекта недвижимости (иной правообладатель) или его уполномоченный представитель предъявляет документ, удостоверяющий его личность, и представляет следующие документы:
1) письменное заявление, в котором указывается наименование уполномоченного органа, вид объекта недвижимости, место его нахождения, данные получателя государственной услуги (уполномоченного представителя), местожительства физического лица, наименование и реквизиты юридического лица;
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя (физического лица), и уполномоченного представителя получателя государственной услуги;
3) правоустанавливающие документы на объект недвижимости с приложением существующего технического паспорта недвижимости при его наличии и (или) идентификационного документа на земельный участок;
4) документ, подтверждающий оплату за выдачу технического паспорта.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник центра сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.
12. При обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган, бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы.
При обращении получателя государственной услуги в центр, бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz
13. Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается:
1) при обращении в уполномоченный орган - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.

2) сұралып отырған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және байланыс телефоны көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
орталыққа жүгінген кезде мыналар:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұралып отырған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және байланыс телефоны көрсетіліп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
15. Уәкілетті органда дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға берудi құжаттарды беруді жүзеге асырушы қызметкер «терезе» арқылы күн сайын мерзімі көрсетiлген қолхаттар негізінде жүзеге асырады.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға берудi орталық инспекторы «терезе» арқылы күн сайын мерзімі көрсетiлген қолхаттар негізінде жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызмет алушы қызмет нәтижесіне көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда орталық бір ай мерзімде сақтауды қамтамасыз етіп, одан кейін оларды уәкілетті органға жібереді.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттың бірін мемлекеттік қызмет алушы ұсынбаған жағдайда орталық құжатты қабылдаудан бас тартады. Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқанда, мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетіп, қолхат береді.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздерде:
1) құжаттарды ресiмдеуде қателiктер анықталғанда;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар топтамасы толық берiлмегенде;
3) құжаттар тиiсiнше ресiмделмеген кезде;
4) жылжымайтын мүлiк объектiсiне қол жеткiзуді қамтамасыз етпеген жағдайда бас тартады.
Қызмет көрсетудiң белгiленген мерзiмi iшiнде уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет алушыға (мемлекеттік қызмет алушының уәкілетті өкілі) бас тартудың себептерiн көрсетiп, хабарлама бередi.
Мемлекеттiк қызмет орталық арқылы көрсетiлген кезде уәкілетті орган қызмет көрсетудің белгіленген мерзімі ішінде орталыққа одан әрі мемлекеттік қызмет алушыға (мемлекеттік қызмет алушының уәкілетті өкіліне) беру үшiн бас тарту себебiн көрсете отырып, хабарлама жiбередi.
Жылжымайтын мүлiкке техникалық тексеру жүргiзуден бас тартқан кезде мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсеткенi үшiн ақы төленгенiн растайтын құжаттың түпнұсқасы қайтарылып берiледi. Осы құжатты техникалық паспорт алу үшін қайта сұрау бергенде немесе төленген соманы уәкiлеттi орган қайтарып беруi үшiн ұсына алады.
Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін мемлекеттік қызмет алушы ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде орталық қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжатты көрсетіп, қолхат береді.

2) при обращении в центр – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.
15. В уполномоченном органе выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником, осуществляющим выдачу документов, посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
16. Центр отказывает в приеме документов, в случае непредоставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги по следующим основаниям:
1) при выявлении ошибок в оформлении документов;
2) при предоставлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего стандарта;
3) при ненадлежащем оформлении документов;
4) при необеспечении доступа к объекту недвижимого имущества.
В течение установленного срока оказания услуги уполномоченный орган выдает получателю государственной услуги (уполномоченному представителю получателя государственной услуги) уведомление с указанием причин отказа.
При осуществлении государственной услуги через центр уполномоченный орган в течение установленного срока оказания услуги направляет в центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи получателю государственной услуги (уполномоченному представителю потребителя).
При отказе в проведении технического обследования недвижимого имущества получателю государственной услуги возвращается оригинал документа, подтверждающего оплату за услугу. Данный документ может быть предъявлен получателем государственной услуги при повторной подаче запроса на получение технического паспорта или для возврата уполномоченным органом уплаченной суммы.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредоставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкiлеттi орган өзінің қызметін мына:
1) әдептiлiк;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толымды ақпарат ұсыну, адамның конституциялық құқықтарын сақтау;
3) қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықты сақтау;
4) мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының қорғалуын, сақталуын және мазмұнының құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызметті алушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетi мен уәкiлеттi органдардың жұмыстары бағаланатын мемлекеттiк қызметтiң сапасы және тиімділік көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Әдiлет министрiнiң тиiстi бұйрығымен бекiтiлiп отырады.
5. Шағымдану тәртібі.
20. Мемлекеттік қызметті алушы орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты және шағымды дайындауға көмектесуде осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген телефон арқылы орталықтың басшылығына жүгінеді.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты осы стандарттың 2–қосымшасында көрсетілген телефондар немесе «электрондық үкімет» 1414 call-орталығы ақпараттық-анықтама қызметінің телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті органдар басшысының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат түскі үзіліссағат13.00-ден 14.30-ға дейін 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі. Уәкілетті орган басшыларының телефондары мен мекен-жайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Уәкілетті органдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетіне демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
Орталық қызметкері тиісті деңгейде қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым осы стандарттың 26-тармағында мекенжайы мен телефоны көрсетілген «Орталық» РМК-на беріледі.
22. Орталық қызметкерлерi тиісті деңгейде қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталықтың немесе «Орталық» РМК басшысының атына беріледі. Орталықтар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген, «Орталық» РМК-ның мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетiлген.

3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:
1) вежливости;
2) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге; соблюдения конституционных прав человека;
3) законности при исполнении служебного долга;
4) обеспечения защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
5) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан и уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника центра, а также оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководителям центра, телефоны которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной уполномоченной органом услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В случае некорректного обслуживания сотрудником центра жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 26 настоящего стандарта.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра или РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, адрес и телефон РГП «Центр» указан в пункте 26 настоящего стандарта.

8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі 25
8 (7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң
техникалық паспортын беру»
мемлекеттiк қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына  және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер немесе анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
«Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер немесе анықтамалар беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық), сонымен қатар өтініш берушінің азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәлік немесе анықтама алуға электрондық өтініш беру бөлігінде электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Шалғай жатқан елді мекендердің тұрғындарының мемлекеттік қызмет көрсетуге қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті Мобильді орталық арқылы көрсетуге жол беріледі.
Шет елдерден азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер немесе анықтамалар талап етілген жағдайда аумақтық әділет органына жүгіну қажет.

8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул.Мирзояна, 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение № 1
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение № 2
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача технического паспорта объектов
недвижимости»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи  документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса  предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Выдача повторных свидетельств или справок о
регистрации актов гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния» оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченные органы) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), в части подачи электронного заявления на получение повторного свидетельства или получения справки о регистрации актов гражданского состояния.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
При истребовании повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния из зарубежья необходимо обращаться в территориальный орган юстиции.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 178-бабы, «Салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 537-бабы, «Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 7-бабы және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стенділерде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету» республикалық мемлекеттік кәсіпорынының (бұдан әрі – «Орталық» РМК): www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) порталда;
4) ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-центр телефоны (1414) арқылы да алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) орталыққа жүгінген кезде:
қағаз тасығышта қайтадан куәлік немесе ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында немесе қағаз тасығышта азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама не электрондық құжат нысанында қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап болып табылады.
2) порталда:
қайтадан куәлік алғанда – электронды өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама не уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап;
электрондық нысандағы азаматтық хал актілерін тіркеу туралы ЭЦҚ қойылған анықтамалар не электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап алу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
уәкілетті орган арқылы жүгінген кезде:
мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынған кезінен бастап күнтізбелік 5 күн ішінде көрсетіледі (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді), ал дайын құжаттарды беру 5-күні жүргізіледі;
республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде жеке тұлғалар туралы деректер болған кезде анықтамалар 1 жұмыс күні ішінде беріледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 178 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», статьи 537 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» и статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;
3) на портале;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) при обращении в центр:
выдача повторного свидетельства на бумажном носителе или справки о регистрации актов гражданского состояния в форме электронного документа, подписанной ЭЦП, или на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
2) на портале:
при получении повторного свидетельства – уведомление о приеме электронного заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа;
получение справок о регистрации актов гражданского состояния в форме электронного документа, подписанного ЭЦП либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее - получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течение 5 календарных дней с момента представления получателем государственной услуги необходимых документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), выдача готовых документов производится на 5 день;
при наличии электронной версии актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах выдача справок производится в течение 1 рабочего дня;

азаматтық хал актілері жазбалары басқа аумақтық бірлікте тіркелген жағдайда, ол туралы мемлекеттік қызметті алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, қызмет көрсету мерзімі ұзартылады, бірақ мерзімі 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол орнында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуды күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш берген күні сол орнында көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 20 минуттан аспайды.
Портал арқылы жүгінген кезде – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету ақылы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік баж белгіленеді. Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінде белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
Мемлекеттік қызметті алуға портал арқылы электрондық сұрау салынған жағдайда төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі:
Орталықтарда мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау «электрондық» кезекке тұру тәртібімен, жедел қызмет көрсетусіз жүргізіледі.
Мобильдік орталықтар орталық бекіткен кестеге сәйкес құжаттар қабылдайды, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушының тұратын жері бойынша орталық ғимаратында көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланкілер үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар немесе оның уәкілетті өкілі орталыққа:
1) қайтадан куәліктерді немесе мұрағаттық анықтамаларды беру туралы белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандарттың 3-қосымшасы);

при регистрации акта гражданского состояния в другой территориальной единице срок оказания государственной услуги продлевается, но не более чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут.
При обращении через портал – не более 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется платно.
За оказание государственной услуги установлена государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы центра:
В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно графику утвержденному центром, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
График работы портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо его уполномоченный представитель представляют в центр:
1) заявление установленной формы (приложение 3 к настоящему стандарту) о выдаче повторных свидетельств или архивных справок;

2) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжатты немесе салық жеңілдіктерін беруге негіз болатын құжатты;
3) өкілдің уәкілеттілігін растайтын құжат ұсынады.
Мемлекеттік қызметті тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтардың ақпараттық жүйелері арқылы ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Қайтыс болуы туралы куәліктерден басқасы, азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан берілетін куәліктер тиісті акт жазбасы жасалған адамдарға, сондай-ақ, осы тұлға атынан (сенім білдірушіден) уәкілеттік ету үшін жазбаша (нотариалдық куәландырылған сенімхат) өкілеттік берілген басқа тұлғаға (сенім білдірген өкіл) беріледі.
Қайтыс болу туралы қайтадан берілетін куәліктер қайтыс болған адамдардың мұрагерлерінің тізіміне кіретін туыстарына беріледі.
Порталда мемлекеттік қызмет алу үшін:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
2) мемлекеттік баждың бюджетке төленгені туралы мәлімет.
Қайтыс болуы туралы куәліктерді қоспағанда, азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан берілетін куәліктер тиісті акт жазбасы жасалған адамдарға беріледі.
Қайтыс болу туралы қайтадан берілетін куәліктер қайтыс болған адамдардың мұрагерлерінің тізіміне кіретін туыстарына беріледі.
Мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы алады.
12. Бекітілген нысандардағы өтініш бланкілері орталықтардың күту залындағы арнайы тағандарда, сонымен қатар «Орталық» РМК-ның: www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Порталға жүгінген кезде электрондық құжат нысанында сұрау салуды толтыру қажет.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүргізіледі.
Порталда электрондық сұрау салу мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүргізіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті барлық құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) сұрау салудың қабылдаған нөмірі мен күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру орны мен күні (уақыты);
5) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған орталық инспекторының аты, әкесінің аты, тегі;
6) мемлекеттік қызметті алушының аты, әкесінің аты, тегі, уәкілетті өкілінің аты, әкесінің аты, тегі, олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті тұтынушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген сұрау салуды қабылдау туралы есеп-хабарлама жіберіледі.

2) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины или документ, являющийся основанием для предоставления налоговых льгот;
3) документ, подтверждающий полномочия представителя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, уполномоченный орган и центр получают из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
Повторные свидетельства о регистрации актов гражданского состояния, кроме свидетельств о смерти, выдаются лицам, в отношении которых составлена соответствующая актовая запись, а также лицу (поверенному) письменно (нотариально удостоверенная доверенность) уполномоченному для представительства от имени этого лица (доверителя).
Повторные свидетельства о смерти выдаются родственникам умерших, входящих в круг наследников.
Для получения государственной услуги на портале:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги.
2) сведения об оплате в бюджет государственной пошлины.
Повторные свидетельства о регистрации актов гражданского состояния, кроме свидетельств о смерти, выдаются лицам, в отношении которых составлена соответствующая актовая запись.
Повторные свидетельства о смерти выдаются родственникам умерших, входящих в круг наследников.
Сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
12. В Центрах бланки заявлений, утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz.
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа.
13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефонов.
При обращении на портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.

15. Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға берудi орталық инспекторы «терезе» арқылы күн сайын қолхат негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды мерзімінде алуға келмеген жағдайларда орталық бір ай ішінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға жібереді.
Порталға жүгінген кезде қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Уәкілетті орган мен орталық мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық ұсынылмағаны анықталған жағдайда (міндетті жолдардың толтырылмауын қоса алғанда), мемлекеттік қызметті алушыға құжаттар тапсырылғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде жазбаша түрдегі дәлелденген бас тарту беріледі.
Уәкілетті органда құжаттарды сақтау және жою тәртібі ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен айқындалады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартылған жағдайда, орталық қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға ұсынылмаған құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
Мемлекеттік қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелденген жауапты жазбаша түрде уәкілетті органнан немесе электрондық құжат түрінде порталдағы «жеке кабинетінен» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның, орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышты өтеу кезінде заңдылықты сақтауға негізделеді және әдептілік, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшейді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасы және тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның басшысының тиісті бұйрығымен бекітіледі.

15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
При обращении на портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет» на портале.
16. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом и центром, отказывается в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), письменный мотивированный отказ получателю государственной услуги дается в течение двух 2 дней со дня подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Срок хранения и порядок уничтожения документов в уполномоченном органе определяется ведомственными нормативными правовыми актами.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
При обращении на портал мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в письменном виде в уполномоченном органе либо в «личном кабинете» на портале в виде электронного документа.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа, центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателя государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом руководителя государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.

5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызметті алушы әрекетке (әрекетсіздікке) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымды дайындауға көмек көрсету үшін мекенжайлары және телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа немесе портал арқылы жүгінген кезде орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-центр телефоны (1414) арқылы не осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының телефондары мен мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Уәкілетті органдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетіне демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
Орталықта шағым тікелей орталықтың басшысына беріледі.
Орталықтың көрсеткен мемлекеттік қызметінің нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК-ге беріледі.
22. Орталықтың қызметкері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі. Орталықтар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқылы.
23. Шағым жазбаша түрде пошта арқылы немесе заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде не жұмыс күндері қолма-қол осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы қабылданады.
Шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін растайтын құжаттар қоса беріледі.
24. Қолма-қол арқылы да және пошта арқылы да уәкілетті органға түскен шағымның қабылданғанын растау оны уәкілетті органның кеңсесінде жеке және заңды тұлғалар өтініштері журналына тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Мемлекеттік қызметті алушы шағымын қолма-қол өткізген жағдайда оны қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымды қарау нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа жүгінген кезде.
Пошта арқылы да және қолма-қол арқылы да түскен шағымның қабылданғанын растау оны орталықтың немесе «Орталық» РМК-сі кеңсесінде тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Мемлекеттік қызметті алушының шағымын қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымды қарау нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Портал арқылы жүгінген кезде.
Портал арқылы өзінің «жеке кабинетінен» электрондық өтініш жібергеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті мемлекеттік органда өңдеу барысында (табыс етілуі туралы белгі, тіркеу, орындау, қарау туралы жауап немесе қараудан бас тарту) жаңартылып отырылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.

5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченный орган, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получателя государственной услуги в центр или через портал информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В центре жалоба подается непосредственно руководителю центра.
В случае несогласия с результатами оказанной центром государственной услуги, жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 25 настоящего стандарта.
22. В случае некорректного обслуживания сотрудником центра, жалоба подается на имя руководителя центра. Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
23. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 и 2 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
24. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, в уполномоченный орган является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа.
В случае нарочного обращения получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
При обращении получателя государственной услуги в центр:
подтверждение принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
При обращении через портал.
После отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіпте және мерзімде жүргізіледі.
25. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, интернет-ресурс: www.minjust.kz.
«Орталық» РМК-ның мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
«Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы
қайтадан куәліктер немесе анықтамалар
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының
уәкілетті органдарының тізімі мен мекенжайлары
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан мекенжайы
Телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облысының Әділет департаменті
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 37
8 (7162) 41-21-65
25-09-39 қабылдау бөлмесі
2
Ақтөбе облысының Әділет департаменті
Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, 51 а
8 (7132) 56-30-16
55-09-59 қабылдау бөлмесі
3
Алматы облысының Әділет департаменті
Талдықорған қаласы, Қабылиса Жырау көшесі, 69 а
8 (7282) 24-43-47
21-08-15 қабылдау бөлмесі
4
Атырау облысының Әділет департаменті
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а
8 (7122) 46-53-15
46-53-12
35-75-38 қабылдау бөлмесі
5
Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 6
8 (7232) 55-59-26
22-19-83 қабылдау бөлмесі
6
Жамбыл облысының Әділет департаменті
Тараз қаласы, Қойгелді көшесі, 158 а
8 (7262) 43-67-17
43-05-05 қабылдау бөлмесі
7
Батыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Орал қаласы, Достық көшесі, 208
8 (7112) 50-82-91
51-80-43 қабылдау бөлмесі
8
Қарағанды облысының Әділет департаменті
Қарағанды қаласы, Прогресс көшесі, 1
8 (7212) 56-64-12
42-05-33 қабылдау бөлмесі
9
Қостанай облысының Әділет департаменті
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 38
8 (7142) 50-65-40
54-82-23 қабылдау бөлмесі
10
Қызылорда облысының Әділет департаменті
Қызылорда қаласы, Әйтеке би көшесі, 29
8 (7242) 23-03-57
26-24-03 қабылдау бөлмесі
11
Маңғыстау облысының Әділет департамент
Ақтау қаласы, 2 шағын аудан, 8
8 (7292) 50-32-20
42-05-70 қабылдау бөлмесі
12
Павлодар облысының Әділет департаменті
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (7182) 32-43-02
32-32-58 қабылдау бөлмесі
13
Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 72
8 (7152) 33-27-53
33-23-80 қабылдау бөлмесі
14
Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Шымкент қаласы, Желтоқсан көшесі, 16
8 (7252) 23-31-70
23-23-76 қабылдау бөлмесі
15
Алматы қаласының Әділет департаменті
Алматы қаласы, Байзақов көшесі, 287

Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Адрес Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, интернет-ресурс: www.minjust.kz, РГП «Центр»: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача повторных свидетельств или
справок о регистрации актов
гражданского состояния»
Список и адреса уполномоченных органов областей,
городов Алматы и Астаны
№ п/п
Наименование
уполномоченного органа
Адрес
расположения
уполномоченного органа
Номер
телефона отдела
Номер
телефона
руководителя
1
2
3
4
5
1.
Департамент юстиции
Акмолинской области
г. Кокшетау,
ул. М. Горького, 37
8 (7162) 40-21-65
25-09-39
приемная
2.
Департамент юстиции
Актюбинской области
г. Актобе,
пр. Абылхаир-хана, 51 а
8 (7132) 56-30-16
55-09-59
приемная
3.
Департамент юстиции
Алматинской области
г. Талдыкорган, ул. Каблиса Жырау, 69 а
8 (7282) 24-43-47
21-08-15
приемная
4.
Департамент юстиции
Атырауской области
г. Атырау, ул.
Баймуханова, 16 а
8 (7122) 46-53-15,
46-53-12
35-75-38
приемная
5.
Департамент юстиции
Восточно-Казахстанской
области
г. Усть-Каменогорск, ул. Ворошилова, 6
8 (7232) 55-59-26
22-19-83
приемная
6.
Департамент юстиции
Жамбылской области
г. Тараз,
ул. Койгельды, д. 158 а
8 (7262) 43-67-17
43-05-05
приемная
7.
Департамент юстиции
Западно-Казахстанской
области
г. Уральск, пр. Достык, 208
8 (7112) 50-82-91
51-80-43
приемная
8.
Департамент юстиции
Карагандинской области
г. Караганда, ул. Прогресса, 1
8 (7212) 56-64-12
42-05-33
приемная
9.
Департамент юстиции
Костанайской области
г. Костанай, ул.
Тарана, 38
8 (7142) 50-65-40
54-82-23
приемная
10.
Департамент юстиции
Кызылординской области
г. Кызылорда, ул. Айтеке би, 29
8 (7242) 23-03-57
26-24-03
приемная
11.
Департамент юстиции
Мангистауской области
г. Актау,
мкр. 12, 8
8 (7292) 50-32-20
42-05-70
приемная
12.
Департамент юстиции
Павлодарской области
г. Павлодар, ул.
Ленина, 18
8 (7182) 32-43-02
32-32-58
приемная
13.
Департамент юстиции
Северо-Казахстанской
области
г. Петропавловск,
ул. Конституции,
72
8 (7152) 33-27-53
33-23-80
приемная
14.
Департамент юстиции Южно-Казахстанской области
г. Шымкент, ул.
Желтоксан, 16
8 (7252) 23-31-70
23-23-76
приемная
15.
Департамент юстиции города Алматы
г. Алматы, ул.
Байзакова, 287

8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі н/ж
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Жандос көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі,24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алмагүл 9а ш/а
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Төле би көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Марков көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі 25
8 (7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы
қайтадан куәліктер немесе анықтамалар
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Туу туралы куәлікті қайта беру туралы өтініш үлгісі
__________________________________________
__________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
__________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
_________________________________________
жеке куәлік № ___________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
ӨТІНІШ
Тууы туралы қайта куәлік (анықтама) беруді (салып жіберуді) сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
1. Аты _____________ Әкесінің аты________________ Тегі ______________
2. Туған жері _______________________________________________________
(облыс, аудан, қала/село, туған жылы, айы, күні)
Ата-анасы:
Әкесі _______________________________________________________________
Анасы _______________________________________________________________
Құжат ____________________________________________________ үшін қажет
(себебін көрсету)
«___»________20__ж. Мемлекеттік қызметті тұтынушының қолы ___________
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
Туу туралы қайта куәлік беру туралы өтініш қоса берілге ____ құжатпен бірге қарауға 20____ ж. «____» __________ қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ ж. «___» ______________ хабарланатын болады.
Маман ______________________________________(аты, әкесінің аты, тегі)
Неке тіркеу туралы куәлікті қайта беру туралы өтініш үлгісі
__________________________________________
__________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
__________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
__________________________________________
жеке куәлік № ____________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
ӨТІНІШ
Неке тіркеу туралы қайта куәлік (анықтама) беруді (салып жіберуді) сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
1. Аты _____________ Әкесінің аты _________________ Тегі ____________
2. Неке ______________________________________________________ қиылды
(жұбайының/зайыбының) а.ә.а.т.)
Неке қиюды тіркеу орны_______________________________________________
(қала, аудан, АХАТ бөлімі)
Неке қиюды тіркеу уақыты_____________________________________________
(жылы, айы, күні)
Құжат ____________________________________________________ үшін қажет
(себебін көрсету)
20____ ж. «____»__________ Өтініш берушінің қолы ____________________
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
Неке қию туралы куәлікті қайта беру туралы өтініш қоса берілген _____құжатпен бірге қарауға 20____ж. «____»______________ қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ ж. «___» _______________ хабарланатын болады.
Маман _____________________________________ (аты, әкесінің аты, тегі)
Неке бұзу туралы куәлікті қайта беру туралы өтініш үлгісі
__________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
__________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
__________________________________________
жеке куәлік № ____________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
ӨТІНІШ
Неке бұзу туралы қайта куәлік (анықтама) беруді (салып жіберуді) сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
1. Аты _____________ Әкесінің аты _________________ Тегі ____________
2. Неке ________________________________________________ неке бұзылды
(жұбайының/зайыбының) а.ә.а.т.)
Неке бұзуды тіркеу орны _____________________________________________
(қала, аудан, АХАТ бөлімі)
Неке бұзу уақыты ____________________________________________________
(жылы, айы, күні)
Құжат ____________________________________________________ үшін қажет
(себебін көрсету)
20____ ж. «____»__________ Өтініш берушінің қолы ____________________
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
Некені бұзу туралы куәлікті қайта беру туралы өтініш қоса берілген _____құжатпен бірге қарауға 20____ж. «____»______________ қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ ж. «___» _______________ хабарланатын болады.
Маман ____________________________________ (аты, әкесінің аты, тегі)
Әке болу туралы куәлікті қайта беру туралы өтініш үлгісі
__________________________________________
__________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
__________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
__________________________________________
жеке куәлік № ____________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
ӨТІНІШ
Әке болу туралы қайта куәлік (анықтама) беруді (салып жіберуді) сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
Аты _____________ Әкесінің аты_________________ Тегі ________________
Әке болуды тіркеу уақыты ____________________________________________
(қала, аудан, АХАТ бөлімі)
Құжат ____________________________________________________ үшін қажет
(себебін көрсету)
20____ж. «____»__________ Өтініш берушінің қолы _____________________
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
Әке болу туралы қайта куәлік беру туралы өтініш қоса берілген _______
құжатпен бірге қарауға 20____ж. «____»__________қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ ж. «___» ________________хабарланатын болады.
Маман ______________________________________(аты, әкесінің аты, тегі)
Бала асырап туралы куәлікті қайта беру туралы өтініш үлгісі
__________________________________________
__________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
__________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
__________________________________________
жеке куәлік № ____________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
ӨТІНІШ
Бала асырап туралы қайта куәлік (анықтама) беруді (салып жіберуді) сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
Аты ______________ Әкесінің аты_________________ Тегі _______________
Бала асырап алуды тіркеу орны _______________________________________
(қала, аудан, АХАТ бөлімі)
Бала асырап алу уақыты ______________________________________________
(жылы, айы, күні)
Құжат ____________________________________________________ үшін қажет
(себебін көрсету)
20____ ж. «____»__________ Өтініш берушінің қолы_____________________
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
Бала асырап туралы куәлікті қайта беру туралы өтініш қоса берілген ________ құжатпен бірге қарауға 20___ ж. «____»__________ қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ ж. «___» _______________ хабарланатын болады.
Маман ______________________________________(аты, әкесінің аты, тегі)
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстырғаны туралы куәлікті
қайта беру туралы өтініш үлгісі
________________________________________
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
_______________________________________
жеке куәлік № _________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
ӨТІНІШ
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстырғаны туралы қайта куәлік (анықтама) беруді (салып жіберуді) сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
Аты _____________ Әкесінің аты _________________ Тегі _______________
Ауыстыруды тіркеу орны ______________________________________________
(қала, аудан, АХАТ бөлімі)
Ауыстыруды тіркеу уақыты ____________________________________________
(жылы, айы, күні)
Құжат ____________________________________________________ үшін қажет
(себебін көрсету)
20____ ж. «____»__________ Өтініш берушінің қолы ____________________
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстырғаны туралы қайта куәлік беру туралы өтініш қоса берілген ___ құжатпен бірге қарауға 20____ ж. «____» __________ қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ ж. «___» ________________хабарланатын болады.
Маман _____________________________________ (аты, әкесінің аты, тегі)
Қайтыс болу туралы куәлікті қайта беру туралы өтініш үлгісі
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
_______________________________________
жеке куәлік № _________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
ӨТІНІШ
Қайтыс болғаны туралы қайта куәлік (анықтама) беруді (салып жіберуді) сұраймын:
Аты _____________ Әкесінің аты _________________ Тегі _______________
Қайтыс болуды тіркеу орны Ө__________________________________________
(қала, аудан, АХАТ бөлімі)
Қайтыс болуды тіркеу уақыты _________________________________________
(жылы, айы, күні)
Құжат ___________________________________________________ үшін қажет
(себебін көрсету)
20____ ж. «____»__________ Өтініш берушінің қолы ___________________
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
Қайтыс болу туралы қайта куәлік беру туралы өтініш қоса берілген ___ құжатпен бірге қарауға 20____ ж. «____» __________ қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ ж. «___» _______________ хабарланатын болады.
Маман _____________________________________ (аты, әкесінің аты, тегі)
«Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы
қайтадан куәліктер немесе анықтамалар
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептiк жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақытылығы

8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш, ул.Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
с. Абай, ул.А.Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
г. Шардара, тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
15.
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
мкр-н: Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр. Алмагуль, 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул.Мирзояна, 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение № 1
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение № 2
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, 12
(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№ 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача повторных свидетельств или
справок о регистрации актов
гражданского состояния»
Образец
заявления о выдаче повторного свидетельства о рождении
В ____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ____________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: ______________
_______________________________________
уд. личности № ________________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать (выслать) повторное свидетельство (справку) о рождении
О себе сообщаю следующие сведения:
Фамилия _________________ Имя ______________ Отчество ______________
Место рождения ______________________________________________________
(область, район, город/село, число, месяц, год рождения)
Родители:
Отец ________________________________________________________________
Мать _______________________________________________________________
Документ необходим в связи с ________________________________________
(указать причину)
«___» ________ 20__ год Подпись получателя государственной услуги ___
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____» __________ 20 ____ г. принято на рассмотрение заявление
И.О. Ф. _____________________________________________________________
с приложенными __________ документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___» ___________ 20 ____ г.
Специалист ________________________________ (имя, отчество, фамилия)
Образец
заявления о выдаче повторного свидетельства о заключении брака
В ____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ____________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: ______________
_______________________________________
уд. личности № ________________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать (выслать) повторное свидетельство (справку) о заключении брака .
О себе сообщаю следующие сведения:
Фамилия ______________ Имя ______________ Отчество __________________
Брак заключен с _____________________________________________________
(ф.и.о. супруга/супруги)
Место регистрации заключения брака __________________________________
(район, город, отдел ЗАГС)
Время регистрации заключения брака __________________________________
(число, месяц, год)
Документ необходим в связи с ________________________________________
(указать причину)
«___» __________ 20 __ год Подпись заявителя ______________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____» __________ 20 ____ г. принято на рассмотрение заявление
И.О. Ф. _____________________________________________________________
с приложенными __________ документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___» ___________ 20 ____ г.
Специалист ________________________________ (имя, отчество, фамилия)
Образец
заявления о выдаче повторного свидетельства о расторжении брака
В ____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ____________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: ______________
_______________________________________
уд. личности № ________________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать (выслать) повторное свидетельство (справку) о расторжении брака (супружества).
О себе сообщаю следующие сведения:
Фамилия ______________ Имя ______________ Отчество __________________
Брак расторгнут с ___________________________________________________
(и.о. ф. супруга/супруги)
Место регистрации расторжения брака _________________________________
(район, город, отдел ЗАГС)
Время регистрации расторжения брака _________________________________
(число, месяц, год)
Документ необходим в связи с ________________________________________
(указать причину)
«___» __________ 20__ год           Подпись заявителя ______________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____» __________ 20 ____ г. принято на рассмотрение заявление
И.О.Ф. ____________________________________________________________
с приложенными __________ документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___» ___________ 20 ____ г.
Специалист ________________________________ (имя, отчество, фамилия)
Образец
заявления о выдаче повторного свидетельства
об установлении отцовства
В ____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ____________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: ______________
_______________________________________
уд. личности № ________________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать (выслать) повторное свидетельство (справку) об установлении отцовства.
О себе сообщаю следующие сведения:
Фамилия _______________ Имя ________________ Отчество _______________
Место регистрации установления отцовства ____________________________
(район, город, отдел ЗАГС)
Время регистрации установления отцовства ____________________________
(число, месяц, год)
Документ необходим в связи с ________________________________________
(указать причину)
«___» ______________ 20___ год Подпись заявителя ____________________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____»__________20____г.       принято на рассмотрение заявление
И.О. Ф. _____________________________________________________________
с приложенными __________ документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___»___________20____г.
Специалист ________________________________ (имя, отчество, фамилия)
Образец
заявления о выдаче повторного свидетельства
об усыновлении (удочерении)
В ____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ____________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: ______________
_______________________________________
уд. личности № ________________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать (выслать) повторное свидетельство (справку) об усыновлении (удочерении).
О себе сообщаю следующие сведения:
Фамилия ___________________ Имя _______________ Отчество ____________
Место регистрации усыновления (удочерения) __________________________
(район, город, отдел ЗАГС)
Время регистрации усыновления (удочерения) __________________________
(число, месяц, год)
Документ необходим в связи с ________________________________________
(указать причину)
«___» ____________ 20 __ год    Подпись заявителя _________________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____» __________ 20 ____ г. принято на рассмотрение заявление
И.О. Ф. _____________________________________________________________
с приложенными __________ документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___» ___________ 20 ____ г.
Специалист ________________________________ (имя, отчество, фамилия)
Образец
заявления о выдаче повторного свидетельства
о перемене фамилии, имени, отчества
В ____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ____________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: ______________
_______________________________________
уд. личности № ________________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать (выслать) повторное свидетельство (справку) о перемене фамилии, имени, отчества.
О себе сообщаю следующие сведения:
Фамилия __________________ Имя ______________ Отчество ______________
Место регистрации перемены __________________________________________
(район, город, отдел ЗАГС)
Время регистрации перемены __________________________________________
(число, месяц, год)
Документ необходим в связи с ________________________________________
(указать причину)
«___» __________ 20 __ год           Подпись заявителя ______________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____» __________ 20 ____ г. принято на рассмотрение заявление
И.О.Ф. ______________________________________________________________
с приложенными __________ документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___» ___________ 20 ____ г.
Специалист ________________________________ (имя, отчество, фамилия)
Образец
заявления о выдаче повторного свидетельства о смерти
В ____________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ____________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: ______________
_______________________________________
уд. личности № ________________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать (выслать) повторное свидетельство (справку) о смерти:
Фамилия _______________ Имя ______________ Отчество _________________
Место регистрации смерти ____________________________________________
(район, город, отдел ЗАГС)
Время регистрации смерти ____________________________________________
(число, месяц год)
Документ необходим в связи с ________________________________________
(указать причину)
«___» __________ 20 ___ год           Подпись заявителя _____________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____» __________ 20 ____ г. принято на рассмотрение заявление
И.О.Ф. ______________________________________________________________
с приложенными __________ документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___» ___________ 20 ____ г.
Специалист ________________________________ (имя, отчество, фамилия)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача повторных свидетельств или
справок о регистрации актов
гражданского состояния»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последую-
щем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность

1.1. Қызметтi құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде ұсыну %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну процесiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге
мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустерден шығатын
ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызмет cтандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустерден шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – Комитет) және мекенжайлары осы стандартқа 2-қосымшасында көрсетілген облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әділет департаменттері (бұдан әрі – уәкілетті органдар) мекенжайлары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі.
Шалғай жатқан елді мекендердің тұрғындарының мемлекеттік қызметтерге қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында Мобильді орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.
Сонымен қатар, электрондық апостильдеу үшін өтініш беру бөлігінде мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда (бұдан әрі – ЭЦҚ) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
Комитеттің заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, № 13-кіреберіс.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасының Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыру талаптарын жоятын конвенцияға қосылуы туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 желтоқсандағы Заңы, «Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенция (Гаага, 1961 жылғы 5 қазан) ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі № 545 қаулысы және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы негізінде көрсетіледі.

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Апостилирование официальных документов, исходящих
из органов юстиции и иных государственных органов,
а также нотариусов Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан» (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) и департаментами юстиции областей, городов Астаны и Алматы (далее - уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту через центры обслуживания населения (далее - центр), адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
А также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП), в части подачи электронного заявления на апостилирование.
Юридический адрес Комитета: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8, подъезд № 13.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года «О присоединении Республики Казахстан к Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов», постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 545 «О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».

4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стенділерде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК): www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты сонымен қатар call-центр телефоны (1414) арқылы да беріледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жүзінде «апостиль» мөртаңбасы бар құжаттарды беру (осы стандартқа 3-қосымша), не электрондық құжат нысанында немесе қағаз жүзінде дәлелді бас тарту туралы жауап беру болып табылады.
Порталда – құжаттарды апостиль қою үшін электрондық өтінішті қабылдау туралы хабарлама алу, не электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
Комитетте - мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынған кезден бастап 1 жұмыс күні (қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
уәкілетті органда мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынған кезден бастап 2 жұмыс күн ішінде көрсетіледі (қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Тиісті құжаттарды қосымша тексеру қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызмет алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, қызмет көрсету мерзімі 10 күнтізбелік күнге дейін ұзартылады, ұйымның қол таңба мен мөр үлгісін сұрату қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі күнтізбелік 30 күнге дейін ұзартылады (қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
4) на портале.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача документов со штампом «апостиль» на бумажном носителе (приложение 3 к настоящему стандарту) либо ответ о мотивированном отказе в форме электронного документа или на бумажном носителе.
На портале – получение уведомления о приеме электронного заявления на апостилирование документов либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
в Комитете – 1 рабочий день с момента представления получателем государственной услуги необходимых документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта (день приема и выдачи не входит в срок оказания государственной услуги);
в уполномоченном органе - в течение 2 рабочих дней с момента представления получателем государственной услуги необходимых документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта (день приема и выдачи не входит в срок оказания государственной услуги).
При необходимости дополнительной проверки соответствующих документов срок оказания услуги продлевается до 10 календарных дней, при необходимости запроса на образец подписи и печати организации срок оказания услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней;
1) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут;

2) мемлекеттік қызмет алушы жүгінген жерде, сол күні мемлекеттік қызмет көрсетуді алғанға дейінгі кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы жүгінген жерде, сол күні алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік баж белгіленеді. Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
Мемлекеттік бажды төлеу үшін қажет Комитеттің банктік деректемелері осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін портал арқылы электрондық сұрау салынған жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Орталықтың жұмыс кестесі:
мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезекке тұру тәртібімен жүргізіледі.
Мобильдік орталықтар бекітілген орталықпен кестеге сәйкес құжаттар қабылдайды, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызмет алушының тұрған жері бойынша орталық ғимаратында көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызмет алушылар үшін жағдайлар қарастырылған. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланкілер үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алушылар не оның уәкілетті өкілі мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін:
орталыққа:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандартқа 5-қосымша);
2) апостиль қойылуға тиіс құжатты;
3) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжатты;
4) өкілдің өкілеттігін растайтын құжатты ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган және орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Порталда мемлекеттік қызмет алу үшін:

2) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется платно.
За оказание государственной услуги установлена государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
Банковские реквизиты Комитета, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 4 к настоящему стандарту.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы центра:
государственная услуга предоставляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно графику утвержденному центром, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
График работы портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо его уполномоченный представитель представляют:
в центр:
1) заявление установленной формы (приложение 5 к настоящему стандарту);
2) документ, подлежащий апостилированию;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
4) документ, подтверждающий полномочия представителя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, уполномоченный орган или центр получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
Для получения государственной услуги на портале:

1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды;
2) апостиль қойылуға тиіс құжат сканерленген көшірмесі түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі;
3) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін туралы мәліметті;
4) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын мәліметті ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен портал арқылы ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері құжаттардың түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырады, кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызмет алушыға қайтарады.
12. Бекітілген нысандардағы өтініш бланкілері орталықтардың күту залындағы арнайы тағандарда, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның: www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Порталға жүгінген кезде электрондық құжат нысанында сұрау салуды толтыру қажет.
13. Құжаттарды қабылдау мекенжайлары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген орталықтарда операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүргізіледі.
Порталда электрондық сұрау салу мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінде» жүргізіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызмет алушыға:
1) сұрау салудың қабылдаған нөмірлері мен күндері;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны;
4) құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген сұрау салуды қабылдау туралы есеп-хабарлама жіберіледі.
15. Дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға берудi орталықтың қызметкері «терезе» арқылы күн сайын онда көрсетiлген мерзiмде қолхат негiзiнде жүзеге асырады.
Портал арқылы жүгінген кезде қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Орталық мемлекеттік қызмет алушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартылған жағдайда орталық қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға ұсынылмаған құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды мерзімінде алуға келмеген жағдайларда орталық 1 ай ішінде оның сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оны уәкілетті органға жібереді.
Мемлекеттік қызмет алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты уәкілетті органда жазбаша түрде немесе порталдағы «жеке кабинетінде» электрондық құжат түрінде алады.

1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) документ подлежащий апостилированию в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) сведения об оплате в бюджет государственной пошлины;
4) сведения, удостоверяющие личность получателя государственной услуги;
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
Сотрудник центра органа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
12. В центрах бланки заявлений, утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП и центрах: www.con.gov.kz.
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа.
13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
14. При приеме необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении на портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
При обращении через портал результат оказания услуги направляется в «личный кабинет» получателя государственной услуги.
16. Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
При обращении на портал мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в письменном виде в уполномоченном органе, либо в «личном кабинете» на портале в виде электронного документа.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің, уәкілетті органның және орталықтардың қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын өтеу кезіндегі заңдылықты сақтауға және әдептілік, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасы және тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның басшысының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Әрекетке (әрекетсіздікке) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымды дайындауға көмек көрсету үшін мемлекеттік қызмет алушы мекенжайлары және телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет алушы орталыққа және портал арқылы жүгінген кезде орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-центр телефоны (1414) арқылы не осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының телефондары мен мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Уәкілетті органдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетіне демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
Орталықта шағым тікелей орталықтың басшысына беріледі.
Орталықтың жауабымен келіспеген жағдайда шағым мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК-на беріледі.
22. Орталықтың қызметкері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі. Орталықтардың басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқылы.

3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета, уполномоченного органа и центров основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом руководителя государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченные органы, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получателя государственной услуги в центр или через портал информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В центре жалоба подается непосредственно руководителю центра.
В случае несогласия с ответом центра, жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 25 настоящего стандарта.
22. В случае некорректного обслуживания сотрудником центра, жалоба подается на имя руководителя центра. Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.

23. Шағым жазбаша түрде пошта арқылы немесе заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде не жұмыс күндері қолма-қол осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы қабылданады.
Шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін растайтын құжаттар қоса беріледі.
24. Қолма-қол арқылы да және пошта арқылы да уәкілетті органға түскен шағымның қабылданғанын растау оны уәкілетті органның кеңсесінде жеке және заңды тұлғалар өтініштері журналына тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушы шағымын қолма-қол өткізген жағдайда оны қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіпте және мерзімде жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет алушы орталыққа жүгінген кезде қолма-қол арқылы да және пошта арқылы да түскен шағымның қабылданғанын растау оны орталықтың немесе «Орталық» РМК-ның кеңсесінде тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушының шағымын қабылдаған адам, оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіпте және мерзімде жүргізіледі.
26. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, интернет-ресурс: www.minjust.kz.
«Орталық» РМК-ның мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 А үй, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
«Қазақстан Республикасының әділет
органдарынан және өзге мемлекеттік
органдарынан, сондай-ақ нотариустерден
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет стандартына 1-қосымша
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының
уәкілетті органдарының тізімдері мен мекенжайлары
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан мекенжайы
Телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облысының Әділет департаменті
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 37
8 (7162) 41-21-65
25-09-39 қабылдау бөлмесі
2
Ақтөбе облысының Әділет департаменті
Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, 51 а

23. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 и 2 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
24. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, в уполномоченный орган является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа.
В случае нарочного обращения, получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
При обращении получателя государственной услуги в центр, подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Адрес Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, интернет-ресурс: www.minjust.kz, РГП «Центр»: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Апостилирование официальных
документов, исходящих из органов юстиции
и иных государственных органов, а также
нотариусов Республики Казахстан»
Список и адреса уполномоченных органов областей,
городов Алматы и органов
№ п/п
Наименование
уполномоченного органа
Адрес
расположения
уполномоченного органа
Номер
телефона отдела
Номер
телефона
руководителя
1
2
3
4
5
1.
Департамент юстиции
Акмолинской области
г. Кокшетау,
ул. М. Горького, 37
8 (7162) 40-21-65
25-09-39
приемная
2.
Департамент юстиции
Актюбинской области
г. Актобе,
пр. Абылхаир-хана, 51 а

8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі, 25
8 (7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы, 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі, 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі, 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1, № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Қазақстан Республикасының әділет
органдарынан және өзге мемлекеттік
органдарынан, сондай-ақ нотариустерден
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет стандартына 3-қосымша
APOSTILLE
( Convention de la Hayе du 5 octobre 1961 )
1. Ел: Қазақстан Республикасы
Рауs, Country
Осы ресми Құжатқа
Le present acte public, This public document
2. _______________________________________________ қол қойды
a ete signe par, has been signed by
3. __________________________________________________________
ретінде
agissant en qualite de, acting in the capacity of
4. ___________________________________ мөрімен/мөртаңбасымен бекітілді
est revetu du sceau/timbre de, bears the seal/stamp of
Куәландырылды, Atteste, Сertified
5. _____________________              6. ____________________
күні
a, аt                                     le, the
7.                                                      кіммен
_______________________________________________________
8. sous № _______________
9. Мөр/мөртаңба                      10. Қолы ________________
Sceau/timbre, Seal/stamp             Signature
«Қазақстан Республикасының әділет
органдарынан және өзге мемлекеттік
органдарынан, сондай-ақ нотариустерден
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет стандартына 4-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажет
Комитеттің банктік деректемелері
Алушы: Астана қаласы Есіл ауданының Салық комитеті
СТН бенефициар – 620200336381
Бюджеттік сыныптама коды – 108113
алушының шоты – 80900
төлем түрі – апостиль үшін
«Қазақстан Республикасының әділет
органдарынан және өзге мемлекеттік
органдарынан, сондай-ақ нотариустерден
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет стандартына 5-қосымша
_______________________________ бастығына
_________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
_________________________________________
(тұратын мекенжайды көрсету)
_________________________________ тұратын
Жеке басты куәландыратын құжаттың
№ _______________________________________
(құжаттың № және атауы, қашан, кім берген)
Апостиль қою туралы
Ө Т І Н І Ш
_____________________________________________________________________
(құжаттың атауы мен мазмұны)
_____________________________________________________________________
_________________________________ көшірмесіне апостиль қоюды өтінемін
(қашан, кім берген)
______________________________________________ нотариус куәландырған
( нотариустың А.Ә.Т.)
_____________________________________________________________________
Апостиль қойылған құжат _____________________________________________
(құжат жіберілетін елдің атауы)
органдарына тапсыру үшін қажет
Өтінішке:
- жеке басты куәландыратын құжатты;
- апостиль қоятын құжатты;
- мемлекеттік баж салығын төлегені туралы түбіртекті;
- нотариусалды куәландырылған сенімхатты (егер құжатты сенімхат бойынша апостильдеу болса) қоса ұсынамын.
_______________________
(өтініш берушінің қолы)
20___ ж «___» ___________
_____________________________________________________________________
(апостиль қойған лауазымды тұлғаның А.Ә. Т.)
____________ журнал бойынша №
---------------------------------------------------------------------
(жыртып алатын жері)
20 ___ ж. «____» _________________ апостиль қоюға __________ құжаттар
__________________________________________________________ тапсырылды
Құжаттарды беру уақыты 20 _ жылғы «_____» ___________________________
Маман _____________________________________(аты, әкесінің аты, тегі)
_______________________________ бастығына
_________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
_________________________________________
(тұратын мекенжайды көрсету)
_________________________________ тұратын
Жеке басты куәландыратын құжаттың
№ _______________________________________
(құжаттың № және атауы, қашан, кім берген)
Апостиль қою туралы
Ө Т І Н І Ш
_____________________________________________________________________
(құжаттың атауы мен мазмұны)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________ апостиль қоюды өтінемін
(қашан, кім берген)
Апостиль қойылған құжат _____________________________________________
(құжат жіберілетін елдің атауы)
органдарына тапсыру үшін қажет
Өтінішке:
- жеке басты куәландыратын құжатты;
- апостиль қоятын құжатты;
- мемлекеттік баж салығын төленгені туралы түбіртекті;
- нотариусалды куәландырылған сенімхатты (егер құжатты сенімхат бойынша апостильдеу болса қоса ұсынамын).
________________________
(өтініш берушінің қолы)
200___ ж «___»__________
_____________________________________________________________________
(апостиль қойған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
____________ журнал бойынша №
---------------------------------------------------------------------
(жыртып алатын жері)
20_ ж. «____» __________________________ апостиль қоюға ____ құжаттар
__________________________________________________________ тапсырылды
Құжаттарды беру уақыты 20_ жылғы «_____»_____________________________
Маман ______________________________________(тегі, аты, әкесінің аты)
«Қазақстан Республикасының әділет
органдарынан және өзге мемлекеттік
органдарынан, сондай-ақ нотариустерден
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызмет стандартына 6-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептiк жылдағы ағымдағы мәнi

8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по  г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул.Мирзояна, 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение №1
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение №2
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение №3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики,43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая, 6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка,.12(в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по  Есильскому району
пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Апостилирование официальных
документов, исходящих из органов юстиции
и иных государственных органов, а также
нотариусов Республики Казахстан»
APOSTILLE
(Convention de la Науе du 5 octobre 1961)
1. Ел: Қазақстан Республикасы
Pays, Country
Осы ресми Құжатқа
Le present acte public, This public document
2. ________________________________________________ қол қойды
a ete signe par, has been signed by
3. ________________________________________________ ретiнде
agissant en qualite de, acting in the capacity of
4. ________________________________ мөрiмен/мөртаңбасымен бекiтiлдi
est revetu du sceau/timbre de, bears the seal/stamp of
Куәландырылды, Atteste, Certified
5. ___________________________ 6. _________________________ күнi
a, at                      le, the
7. кiммен ________________________________________________________
8. sous № ___________________
9. Мөр/мөртаңба           10. Қолы ____________________
Sceau/timbre, Seal/stamp Signature
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Апостилирование официальных
документов, исходящих из органов юстиции
и иных государственных органов, а также
нотариусов Республики Казахстан»
Банковский реквизит
Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи,
необходимый для оплаты государственной пошлины
Получатель: Налоговый комитет Есильского района города Астаны
РНН бенефициар - 620200336381
код бюджетной классификации - 108113
счет получателя - 80900
вид платежа - за апостиль
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Апостилирование официальных
документов, исходящих из органов юстиции
и иных государственных органов, а также
нотариусов Республики Казахстан»
Начальнику _______________________________
от _______________________________________
(Ф.И.О. получателя государственной услуги)
проживающего по адресу ___________________
__________________________________________
(указать адрес проживания)
№ документа, удостоверяющего
личность _________________________________
(№ и наименование документа,
когда и кем выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на проставление апостиля
Прошу апостилировать копию ____________________________________
(наименование и содержание документа,
____________________________________________________________________,
(когда и каким органом выдан)
удостоверенную нотариусом ___________________________________________
(Ф.И.О. нотариуса)
_____________________________________________________________________
Апостилированный документ необходим для предъявления в органы
_____________________________________________________________________
(наименование страны, куда направляется документ)
К заявлению прилагаю:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) копию апостилируемого документа;
3) квитанцию об уплате государственной пошлины;
4) нотариально удостоверенную доверенность (в случае апостилирования документов по доверенности).
____________________________________________
(подпись получателя государственной услуги)
«___» _________ 20__ г.
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица, проставившего штамп апостиля)
№ по журналу _______________________________________________________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«___» _______ 20__ принято на апостилирование _________________
документов ____________________________________________________
дата выдачи документов «___» _________________ 20___ г.
Специалист ______________________________ (имя отчество и фамилия,)
Начальнику _______________________________
от _______________________________________
(Ф.И.О. получателя государственной услуги)
проживающего по адресу ___________________
__________________________________________
(указать адрес проживания)
№ документа, удостоверяющего
личность _________________________________
(№ и наименование документа,
когда и кем выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на проставление апостиля
Прошу апостилировать __________________________________________
(наименование и содержание документа)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(когда и каким органом выдан)
_____________________________________________________________________
Апостилированный документ необходим для предъявления в органы
_____________________________________________________________________
(наименование страны куда направляется документ)
К заявлению прилагаю:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) апостилируемый документ;
3) квитанцию об уплате государственной пошлины;
4) нотариально удостоверенную доверенность (в случае апостилирования документов по доверенности).
____________________________________________
(подпись получателя государственной услуги)
«___» _________ 20__ г.
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица, проставившего штамп апостиля)
№ по журналу ________________________________________________________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«___» _______ 20__ принято на апостилирование _________________
документов ____________________________________________________
дата выдачи документов «___» _________________ 20___ г.
Специалист ______________________________ (фамилия, имя и отчество)
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Апостилирование официальных
документов, исходящих из органов юстиции
и иных государственных органов, а также
нотариусов Республики Казахстан»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последую-
щем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Уақытылығы
1.1. Қызметтi құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде ұсыну %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну процесiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қорынан анықтама беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті орган) мекен-жайлары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - орталық), сондай-ақ өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда, «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Шалғай жатқан елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуін қамтамасыз ету мақсатында Мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабы, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңның 29-бабының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң интернет-ресурсында: (www.minjust.kz) «Ақпараттық материалдар» бөлімінде.
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорынының (бұдан әрі «Орталық» РМК) интернет-ресурсында www.con.gov.kz;
3) порталда;
4) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес орталықтың үй жайында орналасқан стенділерде орналасады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат (1414) call-орталығы телефоны арқылы ұсынылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки из Государственной базы данных
«Юридические лица»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал) при условии наличия у заявителя электронной-цифровой подписи (далее – ЭЦП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года «О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.minjust.kz в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) на портале;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги предоставляется по телефону call-центра (1414).

5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
анықтама беру орталығында:
1) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы;
2) заңды тұлғаның филиалдары мен өкілдіктерінің бар екендігі туралы;
3) заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаларға қатысуы туралы;
4) жеке тұлғаның заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге қатысуы туралы;
5) заңды тұлғаны әрекетсіз заңды тұлға деп немесе оның қатысушыларын әрекетсіз заңды тұлғаларға қатысы бар деп тану туралы;
6) құрылатын заңды тұлғаның атауы тіркелген шаруашылық субъектінің атауымен сәйкес келуі туралы анықтама беру болып табылады;
7) заңды тұлғаның барлық тіркеу іс-әрекеттер туралы;
8) көрсетілген мерзімге заңды тұлғаның тіркелгені туралы;
9) құрылтай құжаттарына соңғы толықтырулар мен өзгерістердің енгізілгендері туралы;
10) заңды тұлғаның үлесіне тыйым салынғаны туралы;
уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электронды құжат нысанында порталда анықтама беру:
1) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы;
2) заңды тұлғаның филиалдары мен өкілдіктерінің бар екендігі туралы;
3) заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаларға қатысуы туралы;
4) жеке тұлғаның заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге қатысуы туралы;
5) заңды тұлғаны әрекетсіз заңды тұлға деп немесе оның қатысушыларын әрекетсіз заңды тұлғаларға қатысы бар деп тану туралы;
6) құрылатын заңды тұлғаның атауының тіркелген шаруашылық субъектінің атауымен сәйкес келуі туралы;
7) заңды тұлғаның барлық тіркеу іс әрекеттер туралы;
8) көрсетілген мерзімге заңды тұлғаның тіркелгені туралы;
9) құрылтай құжаттарына соңғы толықтырулар мен өзгерістердің енгізілгендері туралы;
10) заңды тұлғаның үлесіне тыйым салынғаны туралы анықтама беру болып табылады
6. Мемлекеттік қызмет барлық жеке және заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет алушы орталыққа жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) бір жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған күн және анықтаманы беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) құжаттарды тапсыру кезінде (мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш тапсыру кезінде) кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш берген жерінде көрсетілетін рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
4) дайын құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
Электронды сұрау салу кезінде алушыға қызмет көрсету мерзімі – 30 минуттан аспайды.

5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
в центре выдача справки:
1) о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
2) о наличии филиалов и представительств юридического лица;
3) об участии юридического лица в других юридических лицах;
4) об участии физического лица в юридических лицах, филиалах и представительствах;
5) о признании юридического лица бездействующим юридическим лицом или причастности его участников к бездействующим юридическим лицам;
6) о совпадении наименования создаваемого юридического лица с наименованием зарегистрированного хозяйствующего субъекта;
7) о всех регистрационных действиях юридического лица;
8) о зарегистрированном юридическом лице на заданную дату;
9) о последних внесенных изменениях в учредительные документы;
10) о наложенных обременениях (арест) на долю юридического лица;
на портале выдача справки в форме электронного документа, удостоверенной ЭЦП уполномоченного лица:
1) о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
2) о наличии филиалов и представительств юридического лица;
3) об участии юридического лица в других юридических лицах;
4) об участии физического лица в юридических лицах, филиалах и представительствах;
5) о признании юридического лица бездействующим юридическим лицом или причастности его участников к бездействующим юридическим лицам;
6) о совпадении наименования создаваемого юридического лица с наименованием зарегистрированного хозяйствующего субъекта;
7) о всех регистрационных действиях юридического лица;
8) о зарегистрированном юридическом лице на заданную дату;
9) о последних внесенных изменениях в учредительные документы;
10) о наложенных обременениях (арест) на долю юридического лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, филиалам и представительствам (далее – получатели государственных услуг).
7. Срок оказания государственной услуги при обращении получателя в центр:
1) в течение одного рабочего дня (день приема и выдачи справки не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов - не более 20 минут.
Срок оказания государственной услуги при подаче электронного запроса получателем на портале - не более 30 минут.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Орталықтың жұмыс кестесі:
1) орталықтарда құжаттарды қабылдау, күн сайын, еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, орталықтың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн жүзеге асырылады.
Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
2) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету анықтама бюросы, күту креслолары, өтініштердің толтырылған бланкілер үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан, дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар қарастырылған орталық ғимаратының залында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар:
1) орталықта:
- белгіленген нысандағы өтініш, онда ұсынылатын ақпарат түрі көрсетіледі.
- жеке басын куәландыратын құжатты;
- заңнамамен көзделген жағдайларда өкілдің уәкілеттігін куәландыратын құжатты ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде сақтаулы жеке тұлғаның жеке басын, тұрғылықты жерін растайтын құжаттар туралы мәліметтерді, заңды тұлғаның атауы мен деректемелері туралы мәліметті орталық қызметкері уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ расталған мемлекеттік ақпараттық жүйесінен алады.
2) порталда:
- мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ расталған электронды құжат нысанындағы сұрау салу.
12. Бланкілері орталықтың күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады немесе консультанттарда, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның www.con.gov.kz. интернет ресурсында болады.
Электронды мемлекеттік қызмет алу, сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушы өз бетімен «электрондық үкімет» www.e.gov.kz порталында «Электронды қызмет» парақшасында жүзеге асырылады.
13. Орталықтарда мемлекеттік қызмет алу «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Орталықтардың мекенжайлары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Порталға жүгінген жағдайда электронды сұрау салуды жолдау өтініш берушінің «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде уәкілетті органның мекенжайына таңдап алынған қызмет түріне сәйкес жолданады.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін мына мәліметтер:

8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы центра:
1) прием документов осуществляется в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
2) на портале - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказываются в зале здания центра, где располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель либо представитель (по доверенности)  государственных услуг предоставляет:
1) в центр:
заявление установленной формы, где указывается вид предоставляемой информации;
документ, удостоверяющий личность;
документ, удостоверяющий полномочия представителя в случаях, установленных законодательством
Сведения документов, удостоверяющего личность, местожительства физического лица, наименование и реквизиты юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенной ЭЦП получателя государственной услуги.
12. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов центра, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz.
Получение электронной государственной услуги также осуществляется получателем государственной услуги самостоятельно на портале «электронного правительства» www.e.gov.kz в закладке «Электронные услуги».
13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» заявителя. Запрос автоматически направляется уполномоченному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
2) сұратылып отырған мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің атын қамтитын, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
Порталға жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет алушының электронды мекенжайына мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы есеп-хабарлама жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызмет алушыға анықтаманы беру мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады:
1) орталықта – осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша қолма-қол (алушының жеке өзі немесе сенімхат бойынша өкіл келуі).
2) порталда – мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетіне».
16. Уәкілетті органдар осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және олар тиісінше ресімделмеген кезде, сондай-ақ «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген жағдайларда кейін мемлекеттік қызмет алушыға беру үшін орталыққа бас тартудың себептерін көрсетіп, хабарлама жолдайды.
Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тұтынушы ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде орталық қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжатты көрсетіп, қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушы электрондық құжат түрінде порталдағы «жеке кабинеттен» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органдар мен орталықтар басшылыққа алатын жұмыстардың негізгі қағидаттары:
1) заңдылық;
2) сыпайылық;
3) азаматтардың құқықтарының, бостандықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
5) мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасы және уақытында орындау;
6) мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызмет алушының уақытында алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов.
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через портал, получателю государственной услуги в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги является выдача справки получателю государственной услуги:
1) в центре - нарочно (личное посещение получателя либо представителя по доверенности) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2) на портале - в «личный кабинет» получателя государственной услуги.
16. Уполномоченные органы при предоставлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего стандарта, и ненадлежащем их оформлении, а также в случаях, предусмотренных статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации», направляют уведомление с указанием причин отказа в центр для последующей выдачи получателю государственной услуги.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
На портале мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.
3. Принципы работы
17. Основными принципами работы, которыми руководствуются уполномоченные органы и центры являются:
1) законность;
2) вежливость;
3) обеспечение соблюдения и защиты прав, свобод и законных интересов граждан;
4) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) качество и своевременность предоставления государственной услуги;
6) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
7) обеспечение сохранности документов, не полученных получателем государственной услуги своевременно.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственных услуг измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.

19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Әділет министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Орталық инспекторының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру және шағымды дайындауға жәрдем көрсету тәртібін түсіндіру үшін мемлекеттік қызмет алушы телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген орталық басшысына жүгінеді.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты (1414) call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызмет телефоны бойынша немесе осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Орталық көрсеткен қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті органның басшысына немесе Комитетке демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі үзіліспен, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 17-00-ге дейін беріледі. Уәкілетті органдардың басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
22. Орталықтың қызметкері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының немесе «Орталық» РМК басшысының атына беріледі. Орталықтардың басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
23. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не жұмыс күндері осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ұйымдардың кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті органдардың мемлекеттік қызметті сапасыз ұсынғанын растайтын құжаттары қоса тіркеледі.
25. Шағымның қолма-қол, пошта арқылы уәкілетті органға қабылданғанын растау оның уәкілетті органның кеңсесінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері журналына тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушы қолма-қол жүгінген кезде оның шағымын қабылдаған адам, оны растап, байланыс деректерін көрсете отырып, номері, күні, қабылдаған адамның тегі көрсетілген талон береді.
Шағымды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіпте және мерзімде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алушы орталыққа жүгінген кезде оның қолма-қол, пошта арқылы түскен шағымының қабылданғанын растау оның орталықтың немесе «Орталық» РМК-ның кеңсесінде тіркелуі болып табылады (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады ).
Мемлекеттік қызмет алушының шағымын қабылдаған адам, оны растап, байланыс деректерін көрсете отырып, нөмірі, күні, қабылдаған адамның тегі көрсетілген талон береді.

19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) инспектора центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководителям Центра, телефоны которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа или в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра либо руководителю РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
25. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, в уполномоченный орган является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа.
В случае нарочного обращения, получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
При обращении получателя государственной услуги в центр подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».

1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі мен құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, 955-кабинет мекенжайы бойынша және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар) мекенжайлары осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - орталық) арқылы көрсетеді.
Заңды тұлғаның, филиал мен өкілдіктің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуді тиісті облыстың уәкілетті органы орталықтар арқылы жүргізеді (Комитетте тіркеуге жататындарды қоспағанда).
Банктердің, республикалық және аумақтық мәртебесі бар қоғамдық ұйымдардың құрылтай құжаттарына енгізілген өзгертулер мен толықтыруларды тіркеу (оның ішінде барлық саяси партиялардың), сондай-ақ шетелдік және халықаралық коммерциялық емес үкіметтік емес ұйымдардың, республикалық және аумақтық мәртебесі бар діни ұйымдардың құрылтай құжаттарына енгізілген өзгертулер мен толықтыруларды тіркеу Комитетте жүзеге асырылады.
Шалғай жатқан елді мекендердің тұрғындарына мемлекеттік қызмет көрсетудің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында Мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 42-бабы, «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі Заңының 14-бабы негізінде жүзеге асырылады.
4.Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсына: www.minjust.kz;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсына: www.con.gov.kz;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат call-орталығы телефоны (1414) арқылы да беріледі.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом № 8, 13 подъезд, 955 кабинет и территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств в соответствующей области (кроме тех, которые подлежат регистрации в Комитете) осуществляется уполномоченным органом через центры.
Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы банков, общественных объединений с республиканским и региональным статусами (в том числе всех политических партий), а также регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы филиалов и представительств иностранных и международных некоммерческих неправительственных объединений, религиозных объединений с республиканским и региональным статусами, осуществляется Комитетом.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 42 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, статьи 14 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года «О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.minjust.kz в разделе «Информационные материалы»;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Также информация о порядке оказания государственной услуги предоставляется по телефону call-центра (1414).

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті бизнес-сәйкестендіру нөмірін және қағаз тасығышта салық төлеушінің куәлігін (салық төлеушінің тіркеу нөмірін) қоса ұсыну болып табылады.
Заңды тұлғалардың, филиалдардың және өкілдіктердің құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуден бас тартылған жағдайда ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтіндігіне сілтеме жасалып, қағазға тасығышта дәлелді жауап беріледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету құрылу мақсаттарына, қызметінің түріне және сипатына, қатысушыларының (мүшелерінің) құрамына қарамастан Қазақстан Республикасында құрылған барлық заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге (бұдан әрі - мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушының осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажет құжаттарды тапсырғаннан сәттен бастап және қолхат алған мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - он жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады);
2) құжат тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты (мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш беру) – 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;
4) дайын құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттар аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақысыз жүргізіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) Комитеттің:
Комитетте жұма, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін құжаттарды қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
2) орталықта:
орталықтарда құжаттарды қабылдау еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден сенбіге дейін қоса алғанда, орталықтың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильдік орталықтар құжаттарды қабылдауды орталықтың бекітілген кестесіне сәйкес, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем емес уақыт бойы жүзеге асырады.

5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств, с присвоенным бизнес-идентификационным номером и свидетельства налогоплательщика (регистрационный номер налогоплательщика) на бумажных носителях.
В случае отказа в государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств, выдается мотивированный отказ, содержащий ссылку на несоответствие представленных документов требованиям законодательного акта Республики Казахстан на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается всем юридическим лицам, филиалам и представительствам, созданным на территории Республики Казахстан, независимо от целей их создания, рода и характера их деятельности, состава участников (членов) (далее – получатели государственных услуг).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта и получения расписки - в течение 10 рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) Комитета:
В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением пятницы, выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) центра:
Прием документов осуществляется в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.

10. Орталық мемлекеттік қызметті заңды тұлғаның тұрған жері бойынша анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар, өтініштердің толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стеніділер орналасқан, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар жасалынған ғимаратының залында көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алушылар мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды:
1) белгілеген нысан бойынша өтінішті;
2) заңды тұлғаның уәкілетті органының құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілгені туралы мөр басылған шешімін не шешімінен үзінді-көшірмесін;
3) заңды тұлғаның бұрынғы құрылтай құжаттарына қосымша түрінде не мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған жаңа редакциядағы құрылтай құжаттары ретінде ресімделетін құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулардың үш данасы заңды тұлғаның мөрі басылып, тігілген және нөмірленген түрінде ұсынады.
Егер құрылтай құжаттары Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес нотариалдық куәландыруға жататын болса, онда оған енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар да нотариалдық тәртіппен куәландырылады.
4) заңды тұлға басшысының және құрылтайшыларының жеке басын куәландыратын құжаттарының, олардың салық төлеуші куәліктерінің (шаруашылық серіктестіктері қатысушыларының тізілімін жүргізу бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар, бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы жүзеге асыратын шаруашылық серіктестіктері құрылтайшыларының құжаттарын қоспағанда) көшірмелерін ұсынады. Заңды тұлғаның құрылтайшысы басқа заңды тұлға болып табылған жағдайда тіркеуші органға мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің және салық төлеуші куәлігінің көшірмесі;
5) бұрынғы құрылтай құжаттарының түпнұсқалары (мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, салық төлеуші куәлігінің көшірмесі);
6) жаңа тұратын жерін растайтын құжат (тұратын жерін өзгерткен жағдайда) табыс етіледі.
Өтінішке құрылтайшы немесе құрылтайшы уәкілеттік берген адам қол қояды. Мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік мекемелер шаруашылық серіктестіктері және мемлекеттің үлестік қатысы бар акционерлік қоғамдар (бұдан әрі – мемлекет қатысатын заңды тұлғалар) Мемлекет қатысатын мемлекеттік кәсіпорындар, мекемелер тізілімін ұстаушының белгісі бар өтінішті табыс етеді.
Заңды тұлғаның құрылтайшысы басқа заңды тұлға болған жағдайда уәкілетті органға құрылтай құжатының және басқа құжаттардың орнына құрылтайшы – заңды тұлғаның салық борышы жоқ (бар) екендігі туралы салық органының анықтамасы беріледі.
Жалдау, сатып алу-сату шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі, жылжымайтын мүлікке құқықтың тіркелгені туралы мөртабан қойылған, жылжымайтын мүлікке құқықты растайтын құжат және азаматтық заңнамада көзделген өзге де құжат заңды тұлғаның тұратын жерін растайтын құжат болып табылады.
Егер үй-жайдың иесі жеке тұлға болса, үй-жайдың заңды тұлғаға тұратын жері ретінде берілгені туралы жеке тұлғаның нотариалды куәландырылған келісімі ұсынылады.
Осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген құжат туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаты нысанында алады.

10. Центром государственная услуга оказывается в зале его здания по месту нахождения юридического лица, где располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственных услуг предоставляют следующие документы:
1) заявление установленной формы;
2) решение либо выписку из решения уполномоченного органа юридического лица о внесении изменений и дополнений в учредительные документы, скрепленное печатью;
3) три экземпляра изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, которые оформляются в виде приложения к прежним учредительным документам либо как учредительные документы в новой редакции, составленные на казахском и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде скрепленные печатью юридического лица.
Если учредительные документы в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан подлежат нотариальному удостоверению, то и вносимые в них изменения и дополнения также удостоверяются в нотариальном порядке;
4) копии документов, удостоверяющих личность руководителя и учредителей юридического лица, их свидетельств налогоплательщика (за исключением документов учредителей хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг). В случаях, когда учредителем юридического лица является другое юридическое лицо, то в регистрирующий орган представляются копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и свидетельства налогоплательщика;
5) подлинники прежних учредительных документов, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации), копии свидетельства налогоплательщика);
6) документ, подтверждающий новое местонахождение (в случаях изменения местонахождения).
Заявление подписывается учредителем или уполномоченным учредителем лицом. Государственные предприятия, государственные учреждения, хозяйственные товарищества и акционерные общества с долевым участием государства (далее – юридические лица с участием государства) представляют заявление с отметкой держателя Реестра государственных предприятий, учреждений с участием государства.
В случаях, когда учредителем юридического лица является другое юридическое лицо, то в уполномоченный орган вместе с учредительными и другими документами предоставляется справка налогового органа об отсутствии (наличии) у учредителя – юридического лица налоговой задолженности.
Документами, подтверждающими местонахождения юридического лица, могут быть нотариально засвидетельствованные копии договора аренды, купли-продажи, документ, подтверждающий право на недвижимое имущество с проставленным штампом о произведенной регистрации прав на недвижимое имущество и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством.
В случае, если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица.
Сведение о документе указанного в подпункте 4) настоящего пункта, уполномоченный орган или центр получает из соответствующей государственной информационной системы через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.

12. Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері, күту залында арнайы тағанда не орталықтың қызметкерлерінде, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның: www.con.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операция жүргізу залында жүзеге асырылады.
Орталықтардың мекенжайлары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
14. Орталықтарда құжаттарды қабылдау кезінде, мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін мынадай мәліметтері бар нысан бойынша тиісті құжаттар қабылданғаны туралы:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдаған күні;
2) сұратылып отырған мемлекеттік қызмет көрсету түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілген күн, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
15. Орталықтарда мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде күн сайын жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алу үшін мерзімінде жүгінбеген жағдайда, орталық олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органдарға береді.
16. Орталық осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін мемлекеттік қызмет алушы ұсынбаған жағдайда, құжатты қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттік қызметті алушыға жетпейтін құжаттарды көрсетіп, қолхат береді.
Комитет пен уәкілетті органдар заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуде Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртібі бұзылған кезде; табыстау актісі немесе бөлу балансы ұсынылмаған немесе онда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқық мұрагерлігі туралы ереже болмаған кезде; бір айлық есептік көрсеткіштен артық салық берешегі болған кезде; егер құрылтайшы әрекет етпейтін заңды тұлға болса және (немесе) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) басшысы әрекет етпейтін заңды тұлғалардың құрылтайшылары және (немесе) басшылары болса; әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеті шектеулі және (немесе) хабар-ошарсыз кеткен деп танылған болса, және (немесе) қайтыс болған деп жарияланса; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шілдедегі Қылмыстық кодексінің 192216217-баптары бойынша сотталған болса және (немесе) жеке басын куәландыратын жоғалтқан құжатын ұсынса мемлекеттік тіркеуден бас тартады.

12. В центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у работников центра, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz, на портале: www.e.gov.kz.
13. В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
14. При приеме документов центрами получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номер и дата приема запроса;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и названия приложенных документов;
4) дата, время и место выдачи документов;
5) фамилия, имя, отчество работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченные органы.
16. Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Комитет и уполномоченные органы отказывают в государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица при наличии нарушения порядка, установленного законодательными актами Республики Казахстан; при непредставлении передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствия в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица; при наличии налоговой задолженности свыше одного месячного расчетного показателя; если учредителем является бездействующее юридическое лицо и (или) если учредитель и (или) руководитель юридического лица являются учредителями и (или) руководителями бездействующих юридических лиц; признаны недееспособными или ограниченно дееспособными и (или) безвестно отсутствующими, и (или) объявлены умершими; осуждены за преступления по статьям 192216217 Уголовного кодекса Республики Казахстан от 16 июля 1997 года, и (или) представлены утерянные документы, удостоверяющие личность.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет, уәкілетті органдар мен орталықтар басшылыққа алатын жұмыстардың негізгі қағидаттары мыналар болып табылады:
1) заңдылық;
2) сыпайылық;
3) азаматтар құқықтарының, бостандықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы егжей-тегжейлі ақпарат ұсыну;
5) мемлекеттік қызметтің сапалылығы мен уақтылы ұсынылуы;
6) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызметті алушының уақытында алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметті көрсететін Комитеттің, уәкілетті органдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Әділет министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Іс-әрекетке (әрекетсіздікке) шағымдану және шағымды дайындауға жәрдем көрсету тәртібін түсіндіру үшін мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа жүгінген кезде орталық қызметкерінің іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасау тәртібі туралы ақпарат call-орталықтың (1414) телефоны бойынша не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша беріледі.
21. Көрсеткен қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына демалыс және мереке күндерді қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
22. Орталықтың қызметкері тиісті қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына немесе «Орталық» РМК-ның басшысының атына беріледі, орталықтар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
23. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде, не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ұйымның кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсетуді сапасыз ұсынғанын растайтын құжаттар қоса беріледі.

3. Принципы работы
17. Основными принципами работы, которыми руководствуются Комитет, уполномоченные органы и центры являются:
1) законность;
2) вежливость;
3) обеспечение соблюдения и защиты прав, свобод и законных интересов граждан;
4) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) качество и своевременность предоставления государственной услуги;
6) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
7) обеспечение сохранности документов, не полученных получателем государственной услуги своевременно.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственных услуг измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченный орган, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получателя государственной услуги в центр информация о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра предоставляется по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа или в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра либо руководителю РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу туралы» (бұдан әрі - Заң) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңына және «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 4-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң www.minjust.kz интернет-ресурсында «Ақпараттық материалдар» бөлімінде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) орталықтың үй-жайларындағы стендiлерде;
4) ресми ақпарат көздерінде орналасады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5. Жылжымайтын мүлікке құқық белгiлейтiн құжаттың телнұсқасын беру (қағаз жеткізгіште) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жылжымайтын мүліктің құқық иелері болып табылатын заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің мерзiмдерi:
1) мемлекеттік қызмет уәкілетті органға өтiнiш келiп түскен сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде көрсетіледі және дайын құжаттарды беру бесінші жұмыс күні жүргізіледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) құжаттарды тапсырған кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты (мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш беру) 20 минуттан аспайды.
мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін электрондық сұрау салулар көзделмеген;
3) өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
4) дайын құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшалы көрсетіледі.
Тіркеу алымы салық салу объектісі тіркелген орны бойынша Қазақстан Республикасының бюджетіне «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерде, банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару жолымен төленеді. Тіркеу алымы тiркеушi органға тиiстi құжаттарды бергенге дейiн төленуі тиіс.

3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество» (далее – Закон) и пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.minjust.kz, в разделе «Информационные материалы»,
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитет по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - РГП «Центр»): www.con.gov.kz.
3) на стендах в зданиях центра;
4) в официальных источниках;
Информация о государственной услуге может быть также получена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является предоставление дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество (на бумажном носителе) либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, являющимся правообладателями недвижимого имущества (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления в уполномоченный орган, и выдача готовых документов производится на пятый рабочий день (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) - не более 20 минут;
электронные запросы для получения государственной услуги не предусмотрены;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется платно по наличному и (или) безналичному расчету.
Регистрационный сбор уплачивается в бюджет Республики Казахстан по месту регистрации объекта налогообложения в размерах, установленных в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)», путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций. Регистрационный сбор подлежит уплате до подачи соответствующих документов в регистрирующий орган.

9. Орталықтардағы жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, дүйсебiден сенбi күндi қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды бекітілген кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
10. Мемлекеттiк қызмет мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша орталық ғимаратында көрсетіледі, онда дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген. Залда анықтама бюросы, күту үшін креслолар, өтініштердің толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет алушы (мемлекеттік қызмет алушының уәкiлеттi өкiлi) мемлекеттік қызмет алу үшiн оның жеке басын куәландыратын құжатын көрсетуі және мынадай құжаттарды:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру туралы өтiнiштi;
2) мемлекеттік қызмет алушысының (жеке тұлғаның) және мемлекеттік қызмет алушының уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
3) құқық белгілейтін құжаттың түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған жылжымайтын мүлік объектісін тіркелген жері бойынша жергілікті немесе республикалық газеттің данасын;
4) жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын бергені үшін алым төлегенiн растайтын құжатты не төлем шлюзi арқылы берiлетiн төлем туралы чектi ұсынуға тиіс.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мемлекеттік қызмет алушының жеке басты куәландыратын құжатының мәліметтерін орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде осы тармақтың  2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін ол құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
12. Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкiлері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орнастырылады.

9. График работы в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы Центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (уполномоченный представитель получателя государственной услуги) должен предъявить документ, удостоверяющий его личность, и представить следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата правоустанавливающего документа установленной формы согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги (физического лица) и уполномоченного представителя получателя государственной услуги;
3) экземпляр республиканской или местной газеты по месту регистрации недвижимого имущества с опубликованным объявлением о признании подлинника правоустанавливающего документа недействительными;
4) документ, подтверждающий оплату сбора за выдачу дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество либо чек об оплате, выдаваемый посредством платежного шлюза.
Сведения документов, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, являющихся государственными электронными информационными ресурсами, работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью.
При приеме документов работник центра сверяет документ, указанный в подпункте 2) настоящего пункта со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает данные документы получателю государственной услуги.
12. В центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz.

13. Орталықта құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызмет алушыға:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұратылып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық қызметкерінің тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) өтініш берушінің тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкілетті өкілдің тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiле отырып, тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
15. Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға берудi орталық қызметкері «терезелер» арқылы күн сайын мерзiмi көрсетiлген қолхат негiзiнде жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызмет алушы қызмет көрсету нәтижелерін белгіленген мерзімде алмаған жағдайда, орталық бір ай ішінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді, кейін уәкілетті органға тапсырады.
Дайын құжаттарды уәкілетті органнан орталыққа жеткізу курьерлік қызмет арқылы жүзеге асырылады.
16. Орталық осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін мемлекеттік қызмет алушы ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде, мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді.
Уәкілетті орган мынадай жағдайларда:
1) тиiстi емес тұлға жүгiнгенде;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмағанда;
3) құжаттар тиiстi түрде ресiмделмегенде жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беруді тоқтата тұрады немесе бас тартады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкiлеттi орган өзінің қызметін мына:
1) әдептiлiк;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толымды ақпарат ұсыну, адамның конституциялық құқықтарын сақтау;
3) қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықты сақтау;
4) мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының қорғалуын, сақталуын және мазмұнының құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызметті алушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырады.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi және құқықтық көмек көрсету комитетi мен уәкiлеттi органдардың жұмыстары бағаланатын мемлекеттiк қызметтiң сапасы және тиімділік көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi жыл сайын Әдiлет министрiнiң тиiстi бұйрығымен бекiтiлiп отырады.

13. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
Доставка готовых документов из уполномоченного органа в центр осуществляется посредством курьерской службы.
16. Центр отказывает в приеме документов, в случае непредоставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган приостанавливает или отказывает в выдаче дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество в следующих случаях:
1) обращения ненадлежащего лица;
2) предоставления неполного пакета документов, предусмотренного  пунктом 11 настоящего стандарта;
3) ненадлежащего оформления документов.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:
1) вежливости;
2) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге; соблюдения конституционных прав человека;
3) законности при исполнении служебного долга;
4) обеспечения защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
5) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан и уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции.

5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттік қызметті алушы орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымды дайындауға көмектесуде осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген телефон арқылы орталықтың басшылығына жүгінеді.
Орталық қызметкерінің іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталығы ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефон нөмірі не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Орталық қызметкерлері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым Орталық басшысының атына немесе «Орталық» РМК-на беріледі. Орталықтардың басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген, «Орталық» РМК-ның мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген.
22. Орталық қызметкерлерi тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына немесе қарамағына орталық кiретiн Қазақстан Республикасы Көлік және комуникациялар министрлiгiнiң Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiне берiледi. Орталықтардың басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетiлген, Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң мекенжайы мен телефоны осы стандарттың  26-тармағында көрсетiлген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымдар жазбаша нысанда пошта бойынша немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің электрондық мекенжайына: krs.opp@minjust.kz) не осы стандарттың 21 және 22-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Қажет жағдайларда мемлекеттік қызмет алушылар шағымға уәкілетті орган ұсынған мемлекеттік қызметтің сапасыздығын немесе орталық қызметкерлерінің тиісінше қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарын қоса береді.
25. Қабылданған шағымдар өтініштер мен шағымдарды есепке алу кітабында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіпте және мерзімде қаралады. Шағымдардың пошта және қолма-қол қабылданғанын растау оларды уәкiлеттi органның немесе орталықтың кеңсесiнде жеке және заңды тұлғалар өтiнiштер журналында тiркеу болып табылады (шағымның екiншi данасында немесе шағымға iлеспе хатта мөртаңба, кiрiс нөмiрi және тiркеу мерзiмi қойылады).
Шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi, байланыс деректерi көрсетiлген талон бередi. Шағымның қаралу нәтижесi туралы мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.

5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника центра, а также оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководителям центра, телефоны которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае некорректного обслуживания работником центра жалоба подается на имя руководителя центра или РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, адрес и телефон РГП «Центр» указан в пункте 26 настоящего стандарта.
22. В случае некорректного обслуживания сотрудником центра, жалоба подается на имя руководителя центра или в РГП «Центр». Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, адрес и телефон РГП «Центр» указан в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде (адрес электронной почты Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан: krs.opp@minjust.kz) в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в пунктах 21 и 22 настоящего стандарта.
В необходимых случаях получателя государственной услугами к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание сотрудником центра.
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и по почте является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа или центра.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных. О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.

8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Жандос көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алмагүл 9а ш/а
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Төле би көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Марков көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі, 25
8 (7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы, 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі, 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі, 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1, № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Жылжымайтын мүлікке
құқық белгiлейтiн құжаттың
телнұсқасын беру»
мемлекеттiк қызмет
стандартына
3-қосымша
______________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органы)
№ _____ өтініш
Құқық белгiлейтiн құжаттың телнұсқасын немесе меншік
құқығы туралы куәлікті беру туралы
Тегi, аты, әкесiнiң аты _____________________________________________
СТН _________________________________________________________________
Тұратын жерi ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаты: түрi ______, сериясы _____,№ _______
Берiлдi ____________________, берiлген күнi _________________________
(егер өтiнiш берушi бiреуден артық болса ақпаратты қайталау)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
оның ________________________________________ атынан iс-әрекет етедi
(уәкiлеттi өкiл толтырады) негiзiнде
_____________________________________________________________________
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың деректемелерi)
_____________________________________________________________________
Телнұсқаны беруіңізді сұраймын (сұраймыз)
_____________________________________________________________________
(құжаттың атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мекен-жайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлiк объектiсiне: ________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Құқық белгілейтін құжаттың немесе Куәліктің _________________________
жоғалуына, бүлінуіне (бүлдіру) алып келген мән-жағдайлар ____________
Өтiнiшке мынадай құжаттар қоса берiледi:

8 (727) 247-16-28
1)
Отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Отдел Алатауского района
мкр. Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр., Алмагуль, 9а
8 (727) 396-37-00
5)
Отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна, 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение №1
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение №3
ул. Абая, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение №3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты,20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр.Республики,43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая,6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка д.12 (в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс,.34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по Есильскому району
пр.Кабанбай батыра,5/1 вп.№1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача дубликата правоустанавливающего
документа на недвижимое имущество»
__________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Заявление № _____
о выдаче дубликата правоустанавливающего документа
или свидетельства о праве собственности
Фамилия, имя, отчество ____________________________________________
РНН _______________________________________________________________
Место жительства __________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид______, серия_______, №________
Выдан _____________________________, дата выдачи ___________________
(повторение информации если заявителей больше одного)_______________
__________________________________________________________________
От имени которого действует ________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
__________________________________________________________________
Прошу (просим) выдать дубликат _____________________________________
(наименование документа)
__________________________________________________________________
на объект недвижимости, расположенный по адресу: _________________
__________________________________________________________________
Обстоятельства, повлекшие утрату, повреждение (порчу)
правоустанавливающего документа или Свидетельства ________________
__________________________________________________________________
К заявлению прилагаю (ем) следующие документы:

1. Төленгенi туралы құжаты: түрi ______ № _____ сомасы ________ теңге
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(өтiнiш қабылдаған маманның Т.А.Ә. мен қолы)
Өтiнiш берілген күнi: ________ 20__ж. Уақыты ______ сағ _________ мин
Орындаудың жоспарлы күні ____________________________________________
Өтiнiштi орындау /қарау/ нәтижесi ___________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерiлдi: күнi ___________ 20__ж.
_____________________________________________________________________
(орындаушының Т.А.Ә. және қолы)
«Жылжымайтын мүлікке құқық белгiлейтiн
құжаттың телнұсқасын беру»
мемлекеттiк қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекiтiлген
«Жылжымайтын мүлiк объектілеріне техникалық паспорттың
телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген «Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жылжымайтын мүлік орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары және олардың филиалдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) мекенжайлары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетеді.
Шалғай жатқан елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуін қамтамасыз ету мақсатында Мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.

1. Документ об оплате: вид _______ №________ на сумму _______ тенге
2. __________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: ____________ 200_ г. Время ____ час ____ мин
Плановая дата исполнения ___________________________________________
Результат выполнения/ рассмотрения/_________________________________
Проверено: дата ________________ 200 __ г.
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись исполнителя)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача дубликата правоустанавливающего документа
на недвижимое имущество»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи  документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных качеством
процесса  предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных качеством
и информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых
доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей
государственной услуги,
удовлетворенных
вежливостью персонал
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Выдача дубликата технического паспорта
объектов недвижимости»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости» (далее – государственная услуга) оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы», адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, и их филиалами (далее – уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.

2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттың телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызметі «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңына (бұдан әрі - Заң) және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы 4-тармағына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң интернет-ресурсында: www.minjust.kz «Ақпараттық материалдар» бөлімінде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;
3) Орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде;
4) ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі жылжымайтын мүлiк объектiсiне техникалық паспорттың телнұсқасын (қағаз жүзінде) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет құқық иесі болып табылатын заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
Жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге, жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорттың телнұсқасы бірінші жұмыс күнi берiледi (құжаттарды қабылдау күні, ал орталыққа өтініш бергенде беру күні де мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
алаңы 1000 шаршы метрге дейiнгі жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорттың телнұсқасы екінші жұмыс күні берiледi (құжаттарды қабылдау күні, ал орталыққа өтініш бергенде беру күні де мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектiлерге техникалық паспорттың телнұсқасы үшінші жұмыс күні берiледi (құжаттарды қабылдау күні, ал орталыққа өтініш бергенде беру күні де мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
1) құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты (мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беру) - 20 минуттан аспайды;
2) өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество» (далее – Закон) и  пункта 4 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.minjust.kz в разделе «Информационные материалы»,
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - РГП «Центр») по адресу www.con.gov.kz; а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в зданиях центров, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
3)  на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра (1414).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача дубликата технического паспорта объекта недвижимости (на бумажном носителе) либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, являющимся правообладателями (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) в зависимости от вида объекта недвижимости:
дубликат технического паспорта на квартиры, комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения на первый рабочий день (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
дубликат технического паспорта на остальные объекты недвижимости площадью до 1000 квадратных метров выдается на второй рабочий день (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
дубликат технического паспорта на объекты площадью более 1000 квадратных метров выдается на третий рабочий день (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов (подачи заявления для получения государственной услуги) – не более 20 минут;

3) дайын құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты - 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін төлемақы мемлекеттік басқару органы бекіткен Баға прейскурантына сәйкес айқындалады және уәкілетті органның есеп шотына қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз түрінде енгізіледі.
9. Орталықтардағы жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден сенбi күндi қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз, орталықтың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау жеделдетiлген қызмет көрсетусiз «электронды» кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар құжаттарды қабылдауды аумақтық полиция басқармалары мен жергілікті атқарушы органдар бірлесіп бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет мүмкiндiктерi шектеулi адамдар үшiн жағдайлар көзделген мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкі үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет алушы немесе оның уәкiлеттi өкiлi мемлекеттік қызмет алу үшін жеке басты куәландыратын құжатты және мынадай құжаттарды:
1) уәкілетті органның атауы, жылжымайтын мүлік объектісінің түрі, оның орналасқан жері, мемлекеттік қызмет алушының (уәкілетті өкілдің) деректері, жеке тұлғаның тұрғылықты жері, заңды тұлғаның атауы мен деректемелері көрсетілген жазбаша өтінішті;
2) мемлекеттік қызмет алушының жеке басты куәландыратын құжатын (заңды тұлғалар құрылтай құжаттарының көшірмелерін ұсынады);
3) заңнамада белгіленген жағдайларда өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжатты;
4) жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжаттарды;
5) техникалық паспорттың телнұсқасын бергенi үшiн ақы төленгенiн растайтын құжатты ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметті орталықтың қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.

3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов – не более 20 минут.
8. Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Прейскурантом цен, утверждаемым органом государственного управления, и вносится на расчетный счет уполномоченного органа в наличной или безналичной форме.
9. График работы в центрах, ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы центра с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному совместно с территориальными управлениями полиции и местными исполнительными органами графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или его уполномоченный представитель предъявляет документ, удостоверяющий его личность, и представляет следующие документы:
1) письменное заявление, в котором указывается наименование уполномоченного органа, вид объекта недвижимости, место его нахождения, данные получателя государственной услуги (уполномоченного представителя), место жительства физического лица, наименование и реквизиты юридического лица;
2) копию документа, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (юридические лица представляют копии учредительных документов);
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя в случаях, установленных законодательством;
4) копию правоустанавливающих документов на объект недвижимости;
5) документ, подтверждающий оплату за выдачу дубликата технического паспорта.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.

12. Орталықтарда өтініштердің бекітілген нысандағы бланкiлері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның интернет ресурсында www.con.gov.kz орналастырылады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Қажетті барлық құжаттар тапсырылған жағдайда, мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушыға:
1) сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
2) сұралып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық қызметкерінің тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) өтініш берушінің тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкілетті өкілдің тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiле отырып, тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
15. Дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға берудi орталық қызметкері «терезелер» арқылы күн сайын мерзiмi көрсетiлген қолхат негiзiнде жүзеге асырады.
Дайын құжаттарды жеткізу курьерлік қызмет арқылы жүзеге асырылады.
16. Орталық құжаттарды қабылдаудан мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде, мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді.
Уәкілетті орган жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тексеруден өткізуден мынадай жағдайларда:
1) тиісті емес адам өтініш жасағанда;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық пакетін ұсынбағанда;
3) құжаттар тиiсiнше ресiмделмеген кезде бас тартады.
Қызмет көрсетудiң белгiленген мерзiмi iшiнде уәкiлеттi орган мемлекеттік қызмет алушыға (мемлекеттік қызмет алушының уәкілетті өкіліне) бас тартудың себептерiн көрсетiп, күту залының «терезесi» арқылы хабарлама бередi.
Мемлекеттiк қызмет орталық арқылы көрсетiлген кезде уәкілетті орган қызмет көрсетудің белгіленген мерзімі ішінде орталыққа одан әрі мемлекеттік қызмет алушыға (мемлекеттік қызмет алушының уәкілетті өкіліне) беру үшiн бас тарту себебiн көрсете отырып, хабарлама жiбередi.
Жылжымайтын мүлiкке техникалық тексеру жүргiзуден бас тартылған кезде мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсеткенi үшiн ақы төленгенiн растайтын құжаттың түпнұсқасы қайтарылып берiледi. Мемлекеттік қызмет алушы осы құжатты техникалық паспорт алу үшін қайта сұрау салу бергенде немесе төленген соманы уәкiлеттi орган қайтарып беруi үшiн ұсына алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкiлеттi орган өзінің қызметін мына:

12. В центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz.
13. Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Доставка готовых документов осуществляется посредством курьерской службы.
16. Центр отказывает в приеме документов в случае непредоставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении государственной услуги в следующих случаях:
1) обращения ненадлежащего лица;
2) предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего стандарта;
3) ненадлежащего оформления документов.
В течение установленного срока оказания услуги уполномоченный орган выдает получателю государственной услуги (уполномоченному представителю получателя государственной услуги) уведомление с указанием причин отказа.
Уполномоченный орган в течение установленного срока оказания услуги направляет в центр уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи получателю государственной услуги (уполномоченному представителю получателя государственной услуги).
При отказе в выдаче дубликата технического паспорта объектов недвижимости получателю государственной услуги возвращается оригинал документа, подтверждающего оплату за услугу. Данный документ может быть предъявлен получателем государственной услуги при повторной подаче запроса на получение технического паспорта или для возврата уполномоченным органом уплаченной суммы.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің, «Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 3 және  9-баптарының және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стенділерде орналастырылған;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорынның (бұдан әрі – «Орталық» РМК) интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;
3) порталда;
4) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларындағы стенділерде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат call-орталық телефоны (1414) арқылы да ұсынылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі:
1) уәкілетті органда:
тууды мемлекеттік тіркеу және тууды тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште беру не электрондық құжат нысанында немесе қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Туу туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізілгеннен кейін мемлекеттік қызмет алушыға құжатты қағаз жеткізгіште беретін өкілетті тұлғаның қолы қойылған, енгізілген өзгерістер, толықтырулар мен түзетулермен жаңа куәлік не электрондық құжат нысанында немесе қағаз жеткізгіште дәлелді бас тарту туралы жауап беріледі.
2) орталықта:
тууды тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты электрондық құжат нысанында беру болып табылады.
Құжатты қағаз жеткізгіште беретін өкілетті тұлғаның қолы қойылған, енгізілген өзгерістер, толықтырулар мен түзетулермен жаңа куәлік не электрондық құжат нысанында немесе қағаз жеткізгіште дәлелді бас тарту туралы жауап беріледі.
3) порталда:
уәкілетті органның өкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы тууды тіркеуге электрондық өтініштің қабылданғаны туралы хабарламасын алу не электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», статей 3 и 9 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП центр) www.con.gov.kz;
3) на портале;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) в уполномоченном органе:
государственная регистрация рождения и выдача свидетельства о регистрации рождения на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа или на бумажном носителе.
После внесенных изменений, дополнений и исправлений в запись акта о рождении получателю государственной услуги выдается новое свидетельство с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленное подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе, либо ответ о мотивированном отказе в форме электронного документа или на бумажном носителе;
2) в центре:
выдача свидетельства о регистрации рождения на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
Выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленного подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе, либо ответ о мотивированном отказе в форме электронного документа или на бумажном носителе;
3) на портале:
получение уведомления о приеме электронного заявления на регистрацию рождения в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) тууды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет 2 жұмыс күні ішінде көрсетіледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді).
Осы стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі күнтізбелік 15 күнге дейін ұзартылады, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады мемлекеттік қызмет алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді).
Заңнамада белгіленген мерзімді бұза отырып, тууды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет күнтізбелік 15 күн ішінде көрсетіледі.
Туу туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік дерекқордың Орталық серверінде республика бойынша актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болғанда, күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
орталыққа жүгінген кезде:
1) тууды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет 2 жұмыс күні ішінде көрсетіледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді).
Осы стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі күнтізбелік 15 күнге дейін ұзартылады, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызмет алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтізбелік 30 күнге дейін ұзартылады.
Баланың тууы белгіленген мерзімді бұза отырып тіркелген жағдайда: мемлекеттік қызмет күнтізбелік 15 күн ішінде көрсетіледі.
Туу туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік дерекқордың орталық серверінде республика бойынша актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болғанда, күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызмет алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын мерзімге ұзартылады;

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) государственная услуга по регистрации рождения оказывается в течение 2 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги).
При необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта, срок оказания услуги продлевается до 15 календарных дней, при необходимости запроса в другие органы, срок оказания услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги).
В случае регистрации рождения ребенка с нарушением установленного срок,а государственная услуга оказывается в течение 15 календарных дней.
Заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта о рождении рассматриваются в течение 15 календарных дней, при наличии электронной версии актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости запроса в другие органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов – не более 20 минут;
при обращении в центр:
1) государственная услуга по регистрации рождения оказывается в течение 2 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги).
При необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта, срок оказания услуги продлевается до 15 календарных дней, при необходимости запроса в другие органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней.
В случае регистрации рождения ребенка с нарушением установленного срока, государственная услуга оказывается в течение 15 календарных дней.
Заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта о рождении рассматриваются в течение 15 календарных дней, при наличии электронной версии актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости запроса в другие органы, срок оказания услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней;

2) мемлекеттік қызмет алушының жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
3) жүгінген күні мемлекеттік қызмет алушыға сол жерде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
Портал арқылы өтініш білдірген кезде тууды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет 1 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
8. Тууды мемлекеттік тіркеу ақысыз көрсетіледі, өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу үшін мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік баж белгіленеді. Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
9. Құжаттарды қабылдау:
1) уәкілетті органның жұмыс істеу кестесі:
күн сайын, сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
2) орталықтың жұмыс істеу кестесі:
мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау «электрондық» кезек тәртібінде, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мобильдік орталықтар бекітілген орталықпен кестеге сәйкес құжаттар қабылдайды, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
3) Порталдың жұмыс істеу кестесі – тәулік бойы.
10. Уәкілетті органның үй-жайында мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар көзделген азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттері болады. Кабинеттерде толтырылған бланкі үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
Мемлекеттік қызмет, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет алушының тұратын жері бойынша орталықтың ғимаратында да көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі тұтынушылар үшін жағдайлар қарастырылған. Залда анықтама бюросы, күту креслосы, толтырылған бланкі үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

2) максимально допустимое время ожидания до получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут.
При обращении через портал государственная услуга по регистрации рождения оказывается – 1 рабочий день.
8. Государственная регистрация рождения оказывается бесплатно, за внесение изменений, дополнений и исправлений взимается государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
9. Прием документов осуществляется:
1) график работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9-00 до 18.30 часов, перерыв с 13-00 до 14.30 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, установленных  Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан»;
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) график работы центра:
государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно графику утвержденному центром, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
3) График работы портала - круглосуточно.
10. Помещения уполномоченного органа имеют отдельные кабинеты для приема граждан, в которых предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями. В кабинетах имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Государственная услуга также оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги

11. Тууды тіркеу үшін мемлекеттік қызмет алушы не оның өкілетті өкілі уәкілетті органға немесе орталыққа:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандартқа 3-қосымша);
2) 2008 жылға дейін неке қиюды тіркеген тұлғалар үшін ата-анасының неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы куәлігінің көшірмесін;
3) баланың тууы туралы емдеу мекемесінің анықтамасын;
4) өкілдің өкілеттіктерін растайтын құжатты ұсынады.
Баланың тууы белгіленген мерзімді бұза отырып тіркелген жағдайда:
1) ата-анасының түсініктемесі;
2) баланың туған жері мен ата-анасының тұратын жері бойынша туу туралы актілік жазбаның жоқтығы туралы аумақтық әділет органының анықтамасы (бала 2008 жылға дейін туған жағдайда);
3) баланың тұратын жері бойынша оның денсаулығы туралы медициналық анықтамасы;
4) өкілдің өкілеттіктерін растайтын құжат.
Мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу куәліктерін, егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден қойылған ЭЦҚ-ларды электрондық құжаттар нысанында алады.
Уәкілетті органның қызметкері немесе орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқалығының мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алған мәлімметтерімен түпнұсқалылығын салыстырып тексеріп, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызмет алушыға қайтарады.
Туу туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізуді тіркеу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) мемлекеттік қызмет алушының туу туралы куәлігін, егер куәліктің төлнұсқасы жоғалған болса – туу туралы тіркеу анықтамасын.
3) өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізудің қажеттігін растайтын құжаттарды;
4) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжатты немесе салықтық жеңілдіктерді берудің негізі болып табылатын құжатты;
5) өкілдің өкілеттіктерін растайтын құжатты ұсынады.
Порталда тууды тіркеу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу куәліктерін, егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден қойылған ЭЦҚ-ларды электрондық құжаттар нысанында алады.
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы мәліметтер 2008 жылға дейін жүргізілсе, электрондық сұрау салуға сканерленген көшірме түріндегі құжат бекітіледі.
4) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінің баланың туу фактісін растайтын мәліметтерін ұсынады.

11. Для регистрации рождения получатель государственных услуг либо его уполномоченный представитель представляют в уполномоченный орган или в центр:
1) заявление установленной формы (приложение 3 к настоящему стандарту);
2) копию свидетельства о заключении брака (супружества) родителей, для лиц, зарегистрировавших брак до 2008 года;
3) справку с лечебного учреждения о рождении ребенка;
4) документ, подтверждающий полномочия представителя.
В случае регистрации рождения ребенка с нарушением установленного срока дополнительно прилагаются:
1) объяснительная родителей;
2) справка территориального органа юстиции по месту рождения ребенка и месту жительства родителей об отсутствии актовой записи о рождении (в случае рождения ребенка до 2008 года).
3) медицинская справка о здоровье ребенка по месту его проживания;
4) документ, подтверждающий полномочия представителя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, уполномоченный орган или центр получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
Сотрудник уполномоченного органа или работник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для внесения изменений, дополнений и исправлений в запись акта о рождении получатель государственной услуги представляет:
1) заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) свидетельство о рождении получателя государственной услуги, в случае утери оригинала свидетельства – справка о регистрации рождения;
3) документы, подтверждающие необходимость внесения изменения, дополнения и исправления;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины или документ, являющийся основанием для предоставления налоговых льгот;
5) документ, подтверждающий полномочия представителя.
На портале для регистрации рождения получатель государственной услуги представляет:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственных услуг;
2) сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанные ЭЦП.
В случае, если сведения о регистрации актов гражданского состояния произведены до 2008 года, документ в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) сведения из информационной системы государственного органа, подтверждающие факт рождения ребенка.

12. Өтініштің үлгісі порталда, сондай-ақ Министрліктің интернет-ресурсында: www.minjust.kz («Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімі «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты» кіші бөлімі) немесе мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның күту залындағы арнайы тағандарда орналасқан.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ « Орталық» РМК-ның интернет-ресурсында орналастырылады: www.con.gov.kz.
Порталға жүгінген кезде сұрау салуды электрондық құжат нысанында толтыру қажет.
13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін құжаттар уәкілетті органның маманына тапсырылады, олардың мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
Мекенжайлары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген орталықтарда құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұрау салудың қабылдануы мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға:
1) сұрау салуды қабылдау күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беру күні мен уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған маманның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат береді.
орталыққа жүгінген кезде:
1) сұрау салуды қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызмет көрсетуді алушының тегі, аты, әкесінің аты, өкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, сұрау салудың қабылданғаны туралы есеп-хабарламасы жіберіледі.
15. Дайын құжаттарды беру уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет алушы өтінішпен келген кезде, онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға берудi орталық қызметкері күн сайын «терезе» арқылы онда мерзiмi көрсетiлген қолхат негiзiнде жүзеге асырады.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсету нәтижесі оның «жеке кабинетіне» жіберіледі.

12. Образец заявления размещен на портале, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz (раздел «Регистрационная служба и оказания правовой помощи» подраздел «Стандарты государственных услуг») или на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах бланки заявлений, утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр».
При обращении через портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа.
13. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
14. При приеме соответствующих документов в уполномоченном органе получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) даты приема запроса;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении в центр – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении на портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Выдача готовых документов осуществляется специалистом уполномоченного органа при обращении получателя государственной услуги на основании расписки в указанный в ней срок.
В Центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
При обращении на портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет».

16. Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда, уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, (оның ішінде міндетті жолдар толтырылмағанда) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар берілген күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыға жазбаша дәлелді бас тарту беріледі.
Уәкілетті органдағы құжаттарды сақтау мерзімі мен жою тәртібі ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен айқындалады.
Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
Егер мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды белгіленген мерзімде алуға өтініш білдірмесе, орталық олардың 1 ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға беріп жібереді.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапты мемлекеттік қызмет алушы жазбаша түрде уәкілетті органнан не порталдағы «жеке кабинетінен» электрондық құжат түрінде алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын өтеу кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары негізінде жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасы және тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның басшысының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Қызметкерлердің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі түсіндірілуі және шағымды жазуға жәрдем көрсетілуі үшін мемлекеттік қызмет алушы мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет алушы орталыққа немесе порталға жүгінген кезде орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) бойынша не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.

16. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом, отказывается в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), письменный мотивированный отказ получателю государственной услуги дается в течение 2 рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Срок хранения и порядок уничтожения документов в уполномоченном органе определяются ведомственными нормативными правовыми актами.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредоставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
При обращении на портал мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в письменном виде в уполномоченном органе либо в «личном кабинете» на портале в виде электронного документа.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа, центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом руководителя государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченные органы, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получателя государственной услуги в центр или через портал информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.

21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым уәкілетті орган басшысының атына, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі. Уәкілетті орган басшыларының телефондары мен мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
Уәкілетті органдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің атына, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
Орталықта шағым тікелей орталықтың басшысына беріледі.
Орталықтың берген жауабымен келіспеген жағдайда, шағым мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК атына беріледі.
22. Орталық қызметкері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым орталық басшысының атына беріледі. Орталықтар басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
23. Қолданыстағы заңнамада көрсетілген жағдайларда шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электронды түрде не осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін растайтын құжаттар қоса беріледі.
24. Шағымның уәкілетті органға қолма-қол әрі пошта арқылы түскенінің дәлелі, оның уәкілетті органның кеңсесінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері журналында тіркелуі болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Өтінішпен қолма-қол жүгінген жағдайда, шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызмет алушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Мемлекеттік қызмет алушыға шағымды қараудың нәтижелері туралы пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Мемлекеттік қызмет алушы орталыққа жүгінген кезде шағымның қолма-қол әрі пошта арқылы түскенінің дәлелі, оның орталықтың кеңсесінде немесе «Орталық» РМК-да тіркелуі болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Мемлекеттік қызметті алушының шағымын қабылдаған адам оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Мемлекеттік қызмет алушыға шағымды қараудың нәтижелері туралы пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Портал арқылы жүгінген кезде:
Электрондық өтініш портал арқылы жіберілгеннен кейін мемлекеттік қызмет алушыға «жеке кабинеттегі» өтініштің мемлекеттік органда қаралуы барысында жаңаланып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.

21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В центре жалоба подается непосредственно руководителю центра.
В случае несогласия с ответом центра, жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 26 настоящего стандарта.
22. В случае некорректного обслуживания сотрудником центра, жалоба подается на имя руководителя центра. Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
23. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 и 2 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
24. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, в уполномоченный орган является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа.
В случае нарочного обращения получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
При обращении получателя государственной услуги в центр подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
При обращении через портал:
после отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Жандос көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алмагүл 9а ш/а
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Төле би көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Марков көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі, 25
8 (7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы, 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі, 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі, 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1, № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық
хал актілерінің жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді енгізу»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 3-қосымша
___________________________________________
___________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
___________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
__________________________________________
жеке куәлік № ____________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
ТУУДЫ ТІРКЕУ ТУРАЛЫ ӨТІНІШ
Бала туралы мәлімет:
Тегі ____________________ Аты ____________ Әкесінің аты _____________
Туған күні 20_____ «__» _____________________ Жынысы ________________
Анасының нешінші баласы _____________________________________________
Анасы туралы мәлімет:
Тегі __________________ Аты ________________ Әкесінің аты ___________
Туған күні 20___ ж. «___» _________________ Ұлты ____________________
Білімі ______________________________________________________________
Жұмыс орны мен лауазымы _____________________________________________
Отбасылық жағдайы ___________________________________________________
Неке қиюды тіркеу күні мен орны _____________________________________
Неке қию туралы актілік жазбаның нөмірі _____________________________
Әкесі туралы мәлімет:
Тегі ____________________ Аты _____________ Әкесінің аты_____________
Туған күні 20__ ж. «___» ______________ Ұлты ________________________
Білімі ______________________________________________________________
Жұмыс орны мен лауазымы _____________________________________________
20 __ ж. «____» ________                     Қолы ___________________
_____________________________________________________________________
(қиып алу сызығы)
20____ж.«____»________ ____________________ құжат қарауға қабылданды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының Т.А.Ә. _____________________
_____________________________________________________________________
Туу туралы куәлікті алуға келеді:
20____ ж. «___» ___________
Құжаттарды қабылдаған маманның. _____________________________________
«Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық
хал актілерінің жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
_______________________________________
_______________________________________
(тіркеуші органның атауы)
_______________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
_______________________________________
жеке куәлік № _________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Азаматтық хал актілеріне өзгерістер, толықтырулар
мен түзетулер енгізу туралы
(керегін сызу) ӨТІНІШ
Тууды тіркеу туралы актілік жазбаға
_____________________________________________________________________
(актілік жазбаны тіркеу № және күнін көрсету,
_____________________________________________________________________
актілік жазбаны тіркеген АХАЖ бөлімінің атауы,)
______________________________________ себепті ______________________
(өзгерту енгізудің себебін көрсету)
мынадай өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер ______________________
_____________________________________________________________________
(таңдаулы мәліметтерге енгізілетін өзгерістер, толықтырулар мен түзетулерді көрсету)
_________________ енгізуді сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:

8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
с. Абай, ул.А.Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
с. Шардара, тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
15.
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
г. Алматы, ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского района
г. Алматы, ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
г. Алматы, ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
г. Алматы, мкр-н: Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
г. Алматы, мкр-н: Алмагуль 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
г. Алматы, ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
г. Алматы, ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
г. Алматы, ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
г. Астана, пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
г. Астана, ул. Мирзояна, 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение №1
г. Астана, пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение №2
ул. Абая д. 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение №3
г. Астана, пос. Железнодорожный, ул.Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
г. Астана, пр.Республики, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
г. Астана, пр. Богенбая, 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
г. Астана, ул. Есенберлина 16/2 зд. АО «Темірбанк»
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
г. Астана, ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
г. Астана, пр. Сарыарка, 12
зд. АО «БТА-банк»
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
г. Астана, пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
г. Астана, ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12
Отделение по Есильскому району
г. Астана, пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Регистрация рождения, в том числе
внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов
гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ________________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
О РЕГИСТРАЦИИ РОЖДЕНИЯ
Сведения о ребенке:
Фамилия ____________________ Имя _____________ Отчество______________
Дата рождения «__» ____________20__ г.                  Пол ________
который по счету ребенок у матери____________
Сведения о матери :
Фамилия __________________ Имя ________________ Отчество ____________
Дата рождения «___» _________20___г. Национальность ________
Образование _________________________________________________________
Место работы и должность ____________________________________________
Семейное положение __________________________________________________
Дата и место регистрации брака ______________________________________
Номер актовой записи о браке ______________
Сведения об отце:
Фамилия _____________________ Имя _____________ Отчество_____________
Дата рождения «___» _________ 20__ г. Национальность _______________
Образование ________________________________________________________
Место работы и должность ________________________________
«____» ___________ 20 __ г.                 Подпись _________________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«______» _____________ 20___г. Приняты к рассмотрению _________
документов
Ф.И.О. получателя государственной услуги ________________________
________________________________________________________________
За получением свидетельства о регистрации рождения явиться:
«_____» __________20__г.
Ф.И.О. специалиста, принявшего документы ____________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Регистрация рождения, в том числе
внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов
гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ______________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: __________
___________________________________
уд. личности № _______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о внесении изменений, дополнений и исправлений
(нужное подчеркнуть)
Прошу внести в запись акта о ______№___________ от «___» ______ г.
Следующие изменения, исправления, дополнения:_______________________
______________________________________________________________
О себе сообщаю следующие сведения:

1. Тегі, аты, әкесінің аты __________________________________________
2. Туған күні (жылы, күні, айы) _____________________________________
3. Туған жері (ауыл, қала, облыс, республика) _______________________
4. Ұлты _____________________________________________________________
5. Азаматтығы _______________________________________________________
6. Отбасылық жағдайы (жұбайының Т.А.Ә., туған жылы, күні және айы, некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеу күні)
____________________________________________________________________
7. Балалары туралы мәліметтер (өтініш беру кезіндегі Т.А.Ә., туған жылы,күні және айы, тұратын жері) ___________________________________
8. Жеке басын куәландыратын құжат туралы деректер (№, қашан және кім берді)
_____________________________________________________________________
9. Әскери қызметке қатыстылығы:
а) қай жерде есепте тұр _____________________________________________
б) қызмет ететін әскери бөлімнің атауы ______________________________
_____________________________________________________________________
10. Бұрын Т.А.Ә. ауыстырды ма, қашан және қайда
_____________________________________________________________________
11. Тұрған уақыты көрсетілген, мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының тұрған жерінің толық тізбесі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Тергеу, сот астында болған не заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы болған жағдайда, қашан және не үшін қылмыстық жауапкершілікке тартылғанын көрсету, егер сотталған болса, қашан және қандай бап бойынша, қандай сотпен және қандай жазалау шарасы қолданылғаны туралы көрсету __________________________
Өтінішке қоса беремін:
1) ______________________________ 3)_________________________________
2) ______________________________ 4)_________________________________
20__ ж. «___» _____________
_____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
журнал бойынша № ____
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
20____ж.«____» _______ азамат (ша) __________________________________
_____________________________________________________________________
азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш пен оған қоса берілген ____ құжаттары қарауға қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ ж. «___» _______________ хабарланатын болады.
Маманның (тегі, аты және әкесінің аты) ______________________________
«Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық
хал актілерінің жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептiк жылдағы ағымдағы мәнi

1. Имя, отчество (при его наличии), фамилия ________________________
2. Дата рождения ___________________________________________________
3. Место рождения__________________________________________________
4. Национальность__________________________________________________
5. Гражданство ____________________________________________________
6. Семейное положение ______________________________________________
7. Имя, отчество (при его наличии), фамилия дата и место рождения
несовершеннолетних детей_________________________________________
8. Документ, удостоверяющий личность _______________________________
9. Где и кем работает ______________________________________________
10. Отношение к военной службе:
а) где состоит на учете _____________________________________________
б) наименование воинской части, в которой служит ____________________
__________________________________________________________________
11. Точный перечень местностей, в которых проживал и когда__________
____________________________________________________________________
______________________________________________________________
12. В случае нахождения под следствием, судом либо наличия судимости,
не погашенной или не снятой в установленном законом порядке, указать
об этом, для направления соответствующего запроса в государственные
органы об оповещении приема заявления о перемене имени, отчества,
фамилии
13. Производилась ли ранее перемена имени, отчества, фамилии:_______
14. Причина внесения изменений, дополнений и исправлений:___________
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие
необходимость внесения изменений, дополнений и исправлений:
1) ______________________________ 3)________________________________
2) ______________________________ 4)________________________________
Об ответственности за сообщение ложных сведений предупрежден (а)
«___» _____________ 20__ г.
__________________________________________________________________
(имя, отчество, фамилия должностного лица, принявшего заявление)
с приложенными __________документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___»___________20____г.
Специалист ________________________________(имя, отчество, фамилия)
--------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____»__________20____г. принято на рассмотрение заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния у гр-ки __________________________________________________
с приложенными __________документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___»___________20____г.
Специалист _________________________ (имя, отчество, фамилия)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Регистрация рождения, в том числе
внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов
гражданского состояния»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

1. Уақытылығы
1.1. Қызметтi құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде ұсыну %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну процесiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы «6» қыркүйектегі
№ 1060 қаулысына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталықтар) арқылы көрсетеді.
Шалғай жатқан елді мекендердің тұрғындарына мемлекеттік қызмет көрсетудің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті Мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 268-274-баптарының және «Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 7-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стендтерде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Регистрация смерти, в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее - уполномоченные органы), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры в части подачи заявки на регистрацию.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 268 –  274 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье и статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров».
4. Информация о государственной услуги размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz.

3) ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларындағы стендтерде орналастырылған.
Сонымен бірге мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталық ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша да алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) уәкілетті органда:
қайтыс болуды тіркеу және қайтыс болғаны туралы куәлікті қағаз жеткізгішпен беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру болып табылады.
Қайтыс болу туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізілгеннен кейін мемлекеттік қызмет алушыға құжатты берген уәкілетті тұлғаның қолтаңбасымен бекітілген өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізілген жаңа куәлік, не қағаз жеткізгішпен дәлелді бас тарту туралы жауап беріледі.
2) орталықта:
қайтыс болуғаны туралы куәлікті қағаз жеткізгішпен беру не электрондық құжат нысанында қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Құжатты берген уәкілетті тұлғаның қолтаңбасымен бекітілген өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізілген жаңа куәлік беру, не электрондық құжат нысанында қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді бас тарту туралы жауап беріледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) қайтыс болуды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет 1 жұмыс күні ішінде көрсетіледі (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Қайтыс болу туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініштер республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болған кезде күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады, қосымша зерделеу мен тексеруді жүргізу қажет болған кезде қарау мерзімін ұзарту сәтінен бастап 2 жұмыс күнінің ішінде мемлекеттік қызмет алушыға хабарландырыла отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді) ұзартылады.
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
орталыққа жүгінген кезде:
1) қайтыс болуды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет 1 жұмыс күні ішінде көрсетіледі (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Қайтыс болу туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініштер республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болған кезде күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады, қосымша зерделеу мен тексеруді жүргізу қажет болған кезде қарау мерзімін ұзарту сәтінен бастап 2 жұмыс күнінің ішінде мемлекеттік қызмет алушыға хабарландырыла отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді) ұзартылады.

3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) в уполномоченном органе:
государственная регистрация смерти и выдача свидетельства о смерти на бумажном носителе, либо письменный мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
После внесенных изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о смерти получателю государственной услуги выдается новое свидетельство с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленное подписью уполномоченного лица, выдавшего документ, либо ответ о мотивированном отказе на бумажном носителе.
2) в центре:
выдача свидетельства о смерти на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
Выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленного подписью уполномоченного лица, выдавшего документ, либо ответ о мотивированном отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее – получатели государственных услуг).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) государственная услуга по регистрации смерти оказывается в течение 1 рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги).
Заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о смерти рассматриваются в течение 15 календарных дней, при наличии электронной версии актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости проведения дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более, чем на 30 календарных дней, о чем сообщается заявителю в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут;
при обращении в центр:
1) государственная услуга по регистрации смерти оказывается в течение 1 рабочего дня (день приема и выдачи не входит в срок оказания государственной услуги).
Заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о смерти рассматриваются в течение 15 календарных дней, при наличии электронной версии актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости проведения дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более, чем на 30 календарных дней, о чем сообщается заявителю в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения.

2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
8. Қайтыс болуды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі, азаматтық хал актілеріне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізгені үшін мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік баж белгіленеді. Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі:
құжаттарды қабылдау сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезекке тұру тәртібімен ұсынылады.
орталықтың жұмыс кестесі:
мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сай үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильдік орталықтар бекітілген орталықпен кестеге сәйкес құжаттар қабылдайды, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
10. Уәкілетті органның үй-жайында мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттері болады. Кабинеттерде толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушының тұрған жері бойынша орталықтың ғимаратында да көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі тұтынушылар үшін жағдайлар қарастырылған. Залда анықтама бюросы, күтушілерге арналған креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Қайтыс болуды тіркеуді алу үшін мемлекеттік қызметті алушы не оның уәкілетті органы орталыққа не уәкілетті органға:
қайтыс болуды тіркеу үшін:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандартқа 3-қосымша);
2) қайтыс болу фактісін растайтын құжатын;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут.
8. Государственная регистрации смерти оказывается бесплатно, за внесение изменений, дополнений и исправлений в акты гражданского состояния взимается государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Налоговым кодексом и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
9. График работы уполномоченного органа:
прием документов осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра:
государственная услуга предоставляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно графику, утвержденному центром, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Помещение уполномоченного органа имеют отдельные кабинеты для приема граждан, в которых предусмотрены условия для обслуживания получателей государственных услуг с ограниченными возможностями. В кабинетах имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Государственная услуга также оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения регистрации смерти получатель государственной услуги либо его уполномоченный представитель представляют в уполномоченный орган либо в центр:
для регистрации смерти:
1) заявление установленной формы (приложение 3 к настоящему стандарту);
2) документ, подтверждающий факт смерти;

3) қайтыс болған адамның жеке басын растайтын құжатты;
4) өкілдің өкілеттігін растайтын құжатты;
қайтыс болу туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулерді енгізуді үшін:
1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген нысандағы өтінішті;
2) қайтыс болғанын тіркеу туралы куәлікті, егер куәліктің төлнұсқасы жоғалған болса – қайтыс болған тіркеу анықтамасын;
3) өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу қажеттігін растайтын құжаттарын;
4) уәкілетті органға жүгінген кезде жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ қолтаңбасы қойылған электронды құжат нысанында алады.
5) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат немесе салық жеңілдігін беруге негіз болып табылатын құжатты;
6) өкілдің өкілеттігін растайтын құжатты ұсынады.
Уәкілетті органда немесе орталықта азаматтық хал актілерін тіркеу туралы мәліметтерді, егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ қолтаңбасы қойылған электронды құжат нысанында алады.
Уәкілетті органның қызметкері немесе орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларының түпнұсқалылығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтердің деректерімен тексереді, содан кейін түпнұсқалы құжаттарды мемлекеттік қызмет алушыға қайтарады.
«Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес қайтыс болғаны туралы куәлік қайтыс болған адамның мұрагерлеріне жататын адамдарға беріледі.
12. Өтініштің үлгісі www.e.gov.kz порталында, сондай-ақ Министрліктің интернет-ресурсында: www.minjust.kz («Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімі «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты» кіші бөлімі) немесе мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның күту залындағы арнайы тағандарда орналасқан.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залының арнайы тағанында, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналасады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар мекенжайы осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады.
Мекенжайлары осы стандартқа 2-қосымшаға көрсетілген орталықтарда құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
14. Тиісті құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алушыға:

3) документ, подтверждающий личность умершего;
4) документ, подтверждающий полномочия представителя;
для внесения изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о смерти:
1) заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) свидетельство о регистрации смерти, в случае, утери оригинала свидетельства – справка о регистрации смерти;
3) документы, подтверждающие необходимость внесения изменений, дополнений и исправлений;
4) при обращении в уполномоченный орган представляется копия документа, удостоверяющего личность.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, центр получает из соответствующей государственной информационной системы в форме электронного документа, подписанного ЭЦП;
5) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины или документ, являющийся основанием для предоставления налоговых льгот.
6) документ, подтверждающий полномочия представителя.
В уполномоченном органе или центре сведения о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, получают из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанные ЭЦП;
Сотрудник уполномоченного органа или работник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О браке (супружестве) и семье» свидетельства о смерти выдаются лицам, входящим в круг наследников умершего.
12. Образец заявления размещен на портале www.e.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz (раздел «Регистрационная служба и оказания правовой помощи» подраздел «Стандарты государственных услуг»), или на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения»: www.con.gov.kz.
13. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
14. При приеме соответствующих документов в уполномоченном органе получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) сұрау салуды қабылдаған күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
3) құжаттарды беретін күні мен уақыты;
4) құжаттарды ресімдеуге қабылдаған маманның тегі, есімі, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Орталыққа жүгінген кезде тұтынушыға:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылдаған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет көрсету түрі
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беретін жер мен күні (уақыты);
5) құжаттарды ресімдеуге қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, есімі, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегі, есімі, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, есімі, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
15. Уәкілетті органның маманы осы стандарттың 11-тармағында көзделген дайын құжаттарды беруді мемлекеттік қызметті алушы өтінішпен келген кезде онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға беруді орталықтың қызметкері «терезе» арқылы онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
16. Уәкілетті орган осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды мемлекеттік қызмет алушы ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың толық еместігін анықтаған кезде (оның ішінде міндетті жолдар толтырылмағанда) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар берілген күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша дәлелді бас тарту беріледі.
Уәкілетті органдағы құжаттарды сақтау мерзімі мен жою тәртібі ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен айқындалады.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде жүгінбеген жағдайларда орталық оның 1 ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді де, содан соң оны уәкілетті органға қайтарады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын өтеу кезіндегі заңдылықты сақтауға және әдептілік, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

1) даты приема запроса;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении в центр – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. Выдача готовых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта осуществляется специалистом уполномоченного органа при обращении получателя государственной услуги на основании расписки в указанный в ней срок.
В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
16. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом, отказывается в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), письменный мотивированный отказ получателю государственной услуги дается в течение 2 рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Срок хранения и порядок уничтожения документов в уполномоченном органе определяется ведомственными нормативными правовыми актами.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.

19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасы және тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның басшысының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Әрекетке (әрекетсіздікке) шағым беру тәртібіне түсіндірме және шағымды әзірлеуге жәрдем алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа жүгінген кезде орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны не осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда уәкілетті орган басшысының атына сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліс пен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері 9.00-ден 17.00-ге дейін шағым беріледі. Уәкілетті орган басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
Уәкілетті органдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің атына жұмыс күндері, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс пен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
Орталықта шағым тікелей орталық басшысына беріледі.
Орталықтың жауабымен келіспеген жағдайда, шағым осы стандарттың  26-тармағында мекенжайы мен телефоны көрсетілген «Орталық» РМК атына беріледі.
22. Орталық қызметкері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі. Орталық басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Көрсетілген қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
23. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде не осы стандарттың 1 және 2-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті органдар ұсынған сапасыз мемлекеттік қызмет көрсетуді растайтын құжаттар қоса беріледі.
24. Шағымдардың уәкілетті органға пошта және қолма-қол қабылданғанының расталуы уәкілетті органның кеңсесінде олардың жеке және заңды тұлғалар өтініштерінің журналына тіркелуі болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі қойылады).
Шағыммен қолма-қол жүгінген жағдайда шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа жүгінген кезде шағымдардың пошта және қолма-қол қабылданғанының расталуы олардың орталықта немесе «Орталық» РМК кеңсесінде тіркелуі болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі қойылады).
Шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.

19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом руководителя государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченный орган, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получателя государственной услуги в центр информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В центре жалоба подается непосредственно руководителю центра.
В случае несогласия с ответом центра, жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 25 настоящего стандарта.
22. В случае некорректного обслуживания сотрудником Центра жалоба подается на имя руководителя центра. Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
23. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 и 2 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
24. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, в уполномоченный орган является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа.
В случае нарочного обращения, получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
При обращении получателя государственной услуги в центр подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.

2. Туылған күні _____________________________________________________
3. Туылған жері______________________________________________________
4. Ұлты______________________________________________________________
5. Азаматтығы _______________________________________________________
6. Отбасылық жағдайы ________________________________________________
7. Кәмелетке толмаған балаларының аты, әкесінің аты, тегі және туылған жерлері _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат _________________________________
9. Қайда және кім болып жұмыс істейді _______________________________
10. Әскери міндетке қатысы:
а) қайда тіркеуде тұр _______________________________________________
б) қызмет атқаратын әскери бөлімшенің атауы _________________________
_____________________________________________________________________
11. Өмір сүрген жерлердің нақты атаулары және уақыты ________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Тергеуде, сот қаралуында болу немесе өтелмеген немесе белгіленген тәртіпте шешілмеген сотталуының болуы жағдайында, аты, әкесінің аты, тегі өзгерту туралы өтініш қабылданғаны жөнінде сәйкес сұранысты жолдау үшін, көрсету
13. Ертеде аты, әкесінің аты, тегі өзгертілді ме: ___________________
14. Өзгерістерді, қосымшаларды, түзетулерді енгізу себебі:___________
Өтінішке өзгерістерді, қосымшаларды, түзетулерді енгізу қажеттілігін растайтын құжаттарды қосып беремін:
1) ______________________________ 3)_________________________________
2) ______________________________ 4)_________________________________
Жауапкершілік туралы жалған мағлұматтардың хабарының артынан ескертілген
20__ ж. «___» _____________
_____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаушының лаулазымды беттін аты, әкесінің аты, тегі)
Журнал бойынша № _____________
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
20____ж.«____»________ азамат (ша) __________________________________
_____________________________________________________________________
азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш пен оған қоса берілген ____ құжаттары қарауға қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ ж. «___» _______________ хабарланатын болады.
Маманның (тегі, аты және әкесінің аты) ______________________________
«Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық
хал актілерінің жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептiк жылдағы ағымдағы мәнi

2. Дата рождения __________________________________________________
3. Место рождения__________________________________________________
4. Национальность__________________________________________________
5. Гражданство ____________________________________________________
6. Семейное положение _____________________________________________
7. Имя, отчество (при его наличии), фамилия дата и место рождения
несовершеннолетних детей_________________________________________
8. Документ, удостоверяющий личность _______________________________
9. Где и кем работает _______________________________________________
10. Отношение к военной службе:
а) где состоит на учете _____________________________________________
б) наименование воинской части, в которой служит ____________________
__________________________________________________________________
11. Точный перечень местностей, в которых проживал и когда
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________________________________________
12. В случае нахождения под следствием, судом либо наличия судимости,
не погашенной или не снятой в установленном законом порядке, указать
об этом, для направления соответствующего запроса в государственные
органы об оповещении приема заявления о перемене имени, отчества,
фамилии
13. Производилась ли ранее перемена имени, отчества, фамилии:_______
14. Причина внесения изменений, дополнений и исправлений:___________
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие
необходимость внесения изменений, дополнений и исправлений:
1) ______________________________ 3)________________________________
2) ______________________________ 4)________________________________
Об ответственности за сообщение ложных сведений предупрежден (а)
«___» _____________ 20__ г.
__________________________________________________________________
(имя, отчество, фамилия должностного лица, принявшего заявление)
с приложенными __________документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___»___________20____г.
Специалист ________________________________(имя, отчество, фамилия)
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____»__________20____г. принято на рассмотрение заявление о внесении
изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского
состояния у гр-ки __________________________________________________
с приложенными __________документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___»___________20____г.
Специалист _________________________ (имя, отчество, фамилия)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Регистрация смерти, в том числе
внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов
гражданского состояния»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Уақытылығы
1.1. Қызметтi құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде ұсыну %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну процесiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық
хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен
түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет cтандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызметін мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген аумақтық әділет органдары (бұдан әрі –уәкілетті органдар), сондай-ақ неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеуге электрондық өтініш беру бөлігінде мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі -ЭЦҚ) болған ретте, «электрондық үкіметтің» веб-порталы» www.e.gov.kz арқылы (бұдан әрі – портал) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 220-237-баптарының, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 537-бабының және «Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 7-бабының және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стенділерде орналастырылған;
2) порталда;
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпаратты call-центр телефоны (1414) арқылы да алуға болады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Регистрация заключения брака (супружества), в том числе
внесение изменений, дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
1. Общие положения
Государственная услуга «Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» оказывается территориальными органами юстиции (далее - уполномоченные органы), адреса которых указаны в приложениях 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее - портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП) в части подачи электронного заявления на регистрацию заключения брака (супружества).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 220237 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», статьи 537 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» и статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) на портале.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) уәкілетті органда:
неке қиюды (ерлі- зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу және неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты электрондық құжат нысанында немесе қағаз жеткізгіште беру болып табылады.
Неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға құжатты беретін өкілетті тұлғаның қолы қойылған, қағаз жеткізгіште енгізілген өзгерістер, толықтырулар мен түзетулермен жаңа куәлік (анықтаманы) не электрондық құжат нысанында немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
2) порталда:
уәкілетті органның өкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сы қойылған, электрондық құжат нысанында неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу туралы электрондық өтініштің қабылданғаны туралы хабарламаны не электрондық құжат нысанында қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты алу.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу некеге (ерлі-зайыптылықтыққа) тұруға ниет білдірушілердің уәкілетті органға өтініш берген күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткеннен кейін жүргізіледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді).
Некеге (ерлі-зайыптылыққа) тұрушы тұлғалардың бірлесе берген өтініші бойынша тиісті құжаттармен (дәрігерлік-біліктілік комиссияның жүктілік туралы анықтамасы, денсаулық жағдайы туралы анықтама, басқа айрықша мән-жайларды растайтын анықтамалар) расталатын дәлелді себептердің болуы кезінде (жүктілігі, бала туу, тараптардың бірінің өміріне тікелей қауіп төнгенде және басқа да айрықша мән-жайлар) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу орны бойынша уәкілетті органның бастығы бір ай өткенге дейін неке қиюға (ерлі-зайыпты болуға) рұқсат береді не мемлекеттік қызметті алушылардың не олардың бірінің берген жазбаша өтініші негізінде оны бір айдан аспайтын мерзімге ұзартады.
Айрықша мән-жайлар (жүктілігі, баланың тууы, тараптардың біріне тікелей қауіп төнгенде және басқа да ерекше мән-жайларда) болған кезде неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу некеге (ерлі-зайыптылыққа) отырушы тұлғалардың ниеті бойынша неке қиюдың себебі мен оны растайтын құжаттарды көрсете отырып, өтініш берген күні жүргізіледі.
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) салтанатты тіркеу рәсімінің ұзақтығы 20 минуттан аспауы тиіс.
Неке қию туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік дерекқордың Орталық серверінде республика бойынша актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болғанда, күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады, қосымша зерделеу немесе тексеру жүргізу қажет болған кезде қарау мерзімі өтініш берушіге 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
а) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
б) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
Порталда – өтініштің қабылданғанының расталуы және неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу күні мен уақытының белгіленуі бөлігіндегі ақпарат бір жұмыс күні ішінде алуға болады.

5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) в уполномоченном органе:
государственная регистрация заключения брака (супружества) и выдача свидетельства о государственной регистрации заключения брака (супружества) на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа или на бумажном носителе.
После внесенных изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о браке (супружестве) получателю государственной услуги выдается новое свидетельство с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленное подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа или на бумажном носителе.
2) на портале:
получение уведомления о приеме электронного заявления на регистрацию заключения брака (супружества) в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее - получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) регистрация заключения брака (супружества) производится по истечении 30 календарных дней со дня подачи желающими вступить в брак (супружество) заявления в уполномоченный орган (день приема не входит в срок оказания государственной услуги).
По совместному заявлению лиц, вступающих в брак (супружество), при наличии уважительных причин (беременности, рождении ребенка, непосредственной угрозы жизни одной из сторон и других особых обстоятельств), подтвержденных соответствующими документами (справка врачебно-квалификационной комиссии о беременности, справка о состоянии здоровья, справки, подтверждающие другие особые обстоятельства), начальник уполномоченного органа по месту государственной регистрации заключения брака (супружества) разрешает заключение брака (супружества) до истечения месяца либо увеличивает этот срок, но не более, чем на месяц на основании письменного заявления получателей государственной услуги, либо одного из них.
При наличии особых обстоятельств (беременности, рождения ребенка, непосредственной опасности для жизни одной из сторон и других особых обстоятельств) государственная регистрация заключения брака (супружества) по желанию лиц, вступающих в брак (супружество) производится в день подачи заявления с обязательным указанием причины и подтверждающих документов.
Длительность процедуры торжественной регистрации заключения брака (супружества) не должно превышать более 20 минут;
2) заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о браке рассматриваются в течение 15 календарных дней, при наличии электронной версии актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости проведения дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более, чем на 30 календарных дней, о чем сообщается заявителю в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения;
а) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
б) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут.
На портале - получение информации в части подтверждения получения заявления и назначения даты и времени регистрации брака (супружества) – в течение одного рабочего дня.

8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік баж белгіленеді. Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін портал арқылы электрондық сұрау салынған жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Уәкілетті органның жұмыс істеу кестесі.
Құжаттарды қабылдау сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезекке тұру тәртібімен ұсынылады.
Порталдың жұмыс істеу кестесі – тәулік бойы.
10. Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу рәсімі (салтанаты) ақысыз көрсетіледі және некеге тұрушы (ерлі-зайыпты болу) тұлғалардың ниеті бойынша салтанатты түрде жүргізіледі.
Егер некеге (ерлі-зайыпты болу) тұрушы тұлғалар (олардың бірі) ауыр науқасы салдарынан немесе басқа да дәлелді себептер бойынша тіркеу органына келе алмайтын жағдайда, неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу некеге (ерлі-зайыпты болу) отырушы тұлғалардың қатысуымен үйінде, медициналық немесе өзге ұйымдарда жүргізіледі.
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу кезінде:
мемлекеттік тіркеу азаматтарды қабылдау кабинеттері көзделген уәкілетті органның үй-жайында музыкалық сүйемелдеусіз және салтанатты ресімдеусіз жүргізіледі.
Үй-жайда мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар көзделген.
Қол жетімді жерлерде толтырылған бланкі үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) салтанатты түрде мемлекеттік тіркеген кезде неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу уәкілетті органның арнайы жабдықталған үй-жайларында не неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеуді салтанатты жүргізу үшін қажетті атрибуттары (Мемлекеттік елтаңба, Мемлекеттік ту), сондай-ақ музыкалық сүйемелдеуі (Ф. Мендельсонның «Той маршы») бар арнайы неке қиюға арналған мемлекеттік неке сарайларында жүргізіледі.
Некені қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу рәсімін салтанатты түрде жүргізу кезінде коммерциялық ұйымдардың қатысуына жол берілмейді.
Некеге (ерлі-зайыпты болу) отырушы тұлғалардың ниеті бойынша неке қию рәсімін уәкілетті органның қатысуынсыз коммерциялық ұйымдар жүргізе алады.

8. Государственная услуга предоставляется платно.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы уполномоченного органа.
Прием документов осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан»;
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы портала - круглосуточно.
10. Процедура (церемония) государственной регистрации заключения брака (супружества) оказывается бесплатно и по желанию лиц, вступающих в брак (супружество), производится в торжественной обстановке.
В случае, если лица (одно из лиц), вступающие в брак (супружество), не могут явиться в регистрирующий орган вследствие тяжелой болезни или по другой уважительной причине, государственная регистрация заключения брака (супружества) производится на дому, в медицинской или иной организации в присутствии лиц, вступающих в брак (супружество).
При государственной регистрации заключения брака (супружества):
государственная регистрация производится в помещении уполномоченного органа, где предусмотрены кабинеты для приема граждан, без музыкального сопровождения и торжественного оформления.
В помещении предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
В доступных местах расположены информационные стенды с образцами заполненных бланков.
При государственной регистрации заключения брака (супружества) в торжественной обстановке государственная регистрация заключения брака (супружества) производится в специально оборудованных помещениях уполномоченных органов либо в специально предназначенных государственных дворцах бракосочетания, где имеются необходимые атрибуты для проведения торжественной регистрации заключения брака (супружества) (Государственный герб, Государственный флаг), а также музыкальное сопровождение («Свадебный марш» Ф. Мендельсона).
При проведении церемонии государственной регистрации заключения брака (супружества) в торжественной обстановке участие коммерческих организаций не допускается.
По желанию лиц, вступающих в брак (супружество), церемония бракосочетания может проводиться коммерческими организациями без участия уполномоченного органа.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға:
неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу үшін:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжатты;
3) бұрынғы некелері туралы мәліметтерді;
4) бар балалары туралы мәліметтерді;
5) бір бірінің денсаулық жағдайы мен материалдық жағдайы туралы хабардар екендігі, сондай-ақ некеге (ерлі-зайыптылыққа) тұруға кедергілердің жоқ екендігі туралы қолхатты ұсынады.
шетелдіктер қосымша мыналарды:
6) Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдік, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға арналған ықтиярхатын, Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдік Қазақстан Республикасының iшкi iстер органы берген Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат ететін құжатын ұсынады; Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адам тұрғылықты жерi бойынша тiркелгендiгi туралы Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының белгiсi бар азаматтығы жоқ адамның куәлiгiн ұсынады. Қазақстан Республикасында уақытша болатын азаматтығы жоқ адам оның жеке басын куәландыратын, өзі тұратын елдiң құзыреттi органдары берген және Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдарында белгiленген тәртiппен тiркелген құжатын;
7) қажет болған жағдайда – азаматы болып табылатын мемлекеттің құзыретті органының неке (ерлі-зайыптылыққа) қиюға рұқсат қағазын;
8) жеке басын куәландыратын құжатпен қатар оның мәтінінің қазақ немесе орыс тіліне аударылған нотариалды куәландырылған нұсқасын ұсынады.
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеудің заңнамада белгіленген мерзімін қысқарту немесе ұзарту қажет болған жағдайда, мерзімді қысқарту немесе ұзарту негізін растайтын құжат қосымша ұсынылады.
Егер неке қию жасына толмаған тұлғалар некеге (ерлі-зайыпты болу) отырса, некеге (ерлі-зайыпты болу) тұрушы тұлғалардың заңды өкілдерінің келісімі қосымша ұсынылады.
Мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу куәліктерін, егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден қойылған ЭЦҚ-ларды электрондық құжаттар нысанында алады.
Уәкілетті органның қызметкері құжаттардың төлнұсқалығының мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алған мәліметтерімен түпнұсқалылығын салыстырып тексеріп, содан кейін төлнұсқаларды мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыға қайтарады;
неке қию туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу үшін:

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для регистрации заключения брака (супружества) получатель государственной услуги представляет в уполномоченный орган:
для регистрации заключения брака (супружества):
1) заявление установленной формы согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
3) сведения о предшествующих браках (супружествах);
4) сведения об имеющихся детях;
5) расписку об осведомленности о состоянии здоровья и материальном положении друг друга, также об отсутствии препятствий к вступлению в брак (супружество).
Иностранцы дополнительно представляют:
1) вид на жительство иностранца, иностранец, временно пребывающий в Республике Казахстан, предъявляет документ, выданный органом внутренних дел Республики Казахстан, разрешающий временное проживание в Республике Казахстан; лицо без гражданства, постоянно проживающее в Республике Казахстан, предъявляет удостоверение лица без гражданства с отметкой органов внутренних дел Республики Казахстан о регистрации по месту жительства. Лицо без гражданства, временно пребывающее в Республике Казахстан, предъявляет документ, удостоверяющий его личность, выданный компетентными органами страны его проживания и зарегистрированный в установленном порядке в органах внутренних дел Республики Казахстан;
2) в случае необходимости – разрешение на брак (супружество) от компетентного органа государства, гражданином которого он является;
3) наряду с предъявлением документа, удостоверяющего личность, представляется нотариально засвидетельствованный перевод его текста на казахский или русский язык.
При необходимости сокращения или продления срока регистрации брака (супружества) установленного законодательством дополнительно представляется документ, подтверждающий основания сокращения или продления срока.
Если в брак (супружество) вступают лица, не достигшие брачного возраста, дополнительно представляется согласие законных представителей лиц вступающих в брак (супружество);
Сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
Сотрудник уполномоченного органа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов;
для внесения изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о браке:

1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу туралы куәлік, егер куәліктің төлнұсқасы жоғалған болса – неке қию (ерлі-зайыптылықты) туралы тіркеу анықтамасын;
3) өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу қажеттігін растайтын құжаттар;
4) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжат;
5) өкілдің өкілеттігін растайтын құжат ұсынылады.
Куәліктің төлнұсқасы жоғалған жағдайда, (мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы өз түсініктемесінде бұл жөнінде көрсетуі тиіс) аумақтық әділет органдарының осы актілік жазбаның бар екендігі туралы анықтамасы жеткілікті болады.
Порталда:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден қойылған ЭЦҚ-ларды электрондық құжаттар нысанында алады.
12. Өтініштің үлгісі порталда, сондай-ақ Министрліктің интернет-ресурсында: www.minjust.kz («Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімі «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты» кіші бөлімі) немесе уәкілетті органның күту залындағы арнайы тағандарда орналасқан.
Порталға жүгінген кезде сұрау салуды электрондық құжат нысанында толтыру қажет.
13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін құжаттар уәкілетті органның маманына тапсырылады, мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
Порталда электрондық сұрау салудың қабылдануы мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салуды қабылдау күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беру күні мен уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған маманның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат береді.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, сұрау салудың қабылданғаны туралы есеп-хабарламасы жіберіледі.
15. Актілік жазба жасалынған тұлғалардың азаматтық хал актілері мемлекеттік тіркелгеннен кейін, құжатты берген уәкілетті орган бастығының қолы қойылған және елтаңбалы мөрмен бекітілген белгіленген үлгіде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беріледі.
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу туралы куәлікті беруді уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызметті алушы өтінішпен келген кезде онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушының көрсетілетін қызмет нәтижесі порталдағы «жеке кабинетіне» жіберіледі.

1) заявление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) свидетельство о регистрации заключения брака (супружества), в случае, утери оригинала свидетельства – справка о регистрации заключения брака (супружества);
3) документы, подтверждающие необходимость внесения изменения, дополнения и исправления;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
5) документ, подтверждающий полномочия представителя.
На портале:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственных услуг;
2) сведения об оплате в бюджет государственной пошлины.
Сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
12. Образец заявления размещен на портале, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz (раздел «Регистрационная служба и оказания правовой помощи» подраздел «Стандарты государственных услуг») или на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа.
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа.
13. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адреса указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
14. При приеме необходимых документов для получения государственной услуги в уполномоченном органе получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) даты приема запроса;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении на портал получателя государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. После государственной регистрации актов гражданского состояния лицам, в отношении которых совершена актовая запись, выдается свидетельство о государственной регистрации актов гражданского состояния установленного образца, скрепленное подписью начальника и гербовой печатью уполномоченного органа, выдавшего документ.
Выдача свидетельства о регистрации заключения брака (супружества) осуществляется специалистом уполномоченного органа при обращении получателя государственной услуги на основании расписки в указанный в ней срок.
При обращении на портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет» на портале.

16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы ұсынбаған жағдайда, уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Тапсырылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда (оның ішінде міндетті жолдар толтырылмағанда), осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар берілген күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыға жазбаша дәлелді бас тарту беріледі.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды белгіленген мерзімде алуға өтініш білдірмесе, уәкілетті орган олардың сақталуын ведомстволық нормативтік құқықтық актілерге сәйкес қамтамасыз етеді.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушы жазбаша түрде уәкілетті органнан, не порталдағы «жеке кабинетінен» электрондық құжат нысанында алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын өтеу кезіндегі заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары негізінде жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасы және тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның басшысының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі түсіндірілуі және шағым арызды жазуға жәрдем көрсетілуі үшін мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде шағым беру тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) бойынша алуға болады.
21. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетіне демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушы өтінішті тиісті мемлекеттік органға порталдағы «виртуалды қабылдағыш» арқылы жібере алады.

16. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом отказывается, в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), письменный мотивированный отказ получателю государственной услуги дается в течение 2 рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган обеспечивает их хранение в соответствии с ведомственными нормативными правовыми актами.
При обращении на портал мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в письменном виде в уполномоченном органе либо в «личном кабинете» на портале в виде электронного документа.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом руководителя государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченный орган, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получатель государственной услуги на портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону call-центра (1414).
21. Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
При обращении на портал получатель государственной услуги может направить обращение в соответствующий государственный орган посредством «виртуальной приемной» на портале.

22. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым уәкілетті органдар басшысының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі. Уәкілетті орган басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
23. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ұйымдардың кеңселері арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметті сапасыз көрсетуін растайтын құжаттар қоса беріледі.
24. Шағымның қолма-қол, пошта арқылы түскенін растау оның уәкілетті органның кеңсесінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштері журналында тіркелуі болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады). Шағымды қарау қорытындысы туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық өтініш портал арқылы жіберілгеннен кейін «жеке кабинеттегі» мемлекеттік қызметті алушыға өтініштің мемлекеттік органда қаралуы барысында жаңаланып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіпте және мерзімде жүргізіледі.
25. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, интернет ресурс: www.minjust.kz.
«Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты)
тіркеу, оның ішінде азаматтық хал
актілері жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының
уәкілетті органдарының тізімі мен мекенжайы
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасу мекенжайы
Бөлімнің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облысының Әділет департаменті
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 37
8 (7162) 25-06-89
25-29-16 қабылдау бөлмесі
2
Ақтөбе облысының Әділет департаменті
Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, 51 а

22. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
23. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
24. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа. О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
После отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Адрес Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, интернет-ресурс: www.minjust.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация заключения брака
(супружества), в том числе
внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов
гражданского состояния»
Список и адреса уполномоченных органов областей, городов
Алматы и Астаны
п/п
Наименование
уполномоченного органа
Адрес
расположения
уполномоченного органа
Номер
телефона отдела
Номер
телефона
руководителя
1
2
3
4
5
1.
Департамент юстиции
Акмолинской области
г. Кокшетау, ул. М. Горького, 37
8 (7162) 25-08-88; 25-06-89
25-09-39 приемная
2.
Департамент юстиции
Актюбинской области
г. Актобе, проспект Абылхаир-хана, 51 а

8 (7132) 56-03-36
56-30-80 қабылдау бөлмесі
3
Алматы облысының Әділет департаменті
Талдықорған қаласы, Қаблиса Жырау көшесі, 69 а
8 (7282) 24-63-12
21-08-15 қабылдау бөлмесі
4
Атырау облысының Әділет департаменті
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а
8 (7122) 35-75-10
35-75-38 қабылдау бөлмесі
5
Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 6
8 (7232) 22-26-61
8 (7232) 55-19-69
22-19-83 қабылдау бөлмесі
6
Жамбыл облысының Әділет департаменті
Тараз қаласы, Төле би көшесі, 158 а
8 (7262) 45-20-89
43-05-05 қабылдау бөлмесі
7
Батыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Орал қаласы, Достық даңғылы, 208
8 (7112) 51-52-69
51-31-45 қабылдау бөлмесі
8
Қарағанды облысының Әділет департаменті
Қарағанды қаласы,  Жамбыл көшесі, 1
8 (7212) 41-44-73
42-05-33 қабылдау бөлмесі
9
Қостанай облысының Әділет департаменті
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 38
8 (7142) 54-39-94
54-82-23 қабылдау бөлмесі
10
Қызылорда облысының Әділет департаменті
Қызылорда қаласы, Әйтеке би көшесі, 29
8 (7242) 27-13-07
27-04-72 қабылдау бөлмесі
11
Маңғыстау облысының Әділет департамент
Ақтау қаласы, 12 шағын аудан, 8
8 (7292) 50-32-20
42-05-70 қабылдау бөлмесі
12
Павлодар облысының Әділет департаменті
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (7182) 32-16-21
32-32-58 қабылдау бөлмесі
13
Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 72
8 (7152) 33-76-66
33-26-35 қабылдау бөлмесі
14
Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Шымкент қаласы, Желтоқсан көшесі, 16
8 (7252) 23-32-71
23-23-76 қабылдау бөлмесі
15
Алматы қаласының Әділет департаменті
Алматы қаласы, Зенков көшесі, 47
8 (727) 291-90-72,
291-87-50
291-88-16 қабылдау бөлмесі
16
Астана қаласының Әділет департаменті
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 15
8 (7172) 32-22-87,
8 (7172) 32-32-95
39-12-13 қабылдау бөлмесі
«Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты)
тіркеу, оның ішінде азаматтық хал
актілері жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Өтініш «_____»______________ 20__ ж. тіркелді және журналда
№ _________________________________________________________ тіркелді.
Неке          қиюды          (ерлі-зайыпты        болуды)      тіркеу
«______» ________________ 20___ жылына тағайындалды.
Қолы _________________
НЕКЕГЕ ОТЫРУ (ЕРЛІ-ЗАЙЫПТЫ БОЛУ) ТУРАЛЫ ӨТІНІШ
Ер
Әйел
1.
Тегі
2.
Аты
3.
Әкесінің аты
4.
Туған жылы, күні, айы, жасы
_____ ж. «___» ___
___ жасқа толды
____ ж. «___» ___
___ жасқа толды
5.
Азаматтығы
6.
Туған жері (қала, ауыл, аудан, облыс,өңір, республика)
7.
Ұлты
8.
Білімі
9.
Кім болып және қайда жұмыс істейді
10.
Отбасылық жағдайы:
некеде (ерлі-зайыпты) болмауы, әйелі қайтыс болған ер адам (жесір), ажырасқан
11.
Болашақ ерлі-зайыптының денсаулық жағдайы туралы хабардар/хабарсыз (ия/жоқ)
12.
Ортақ балалары туралы мәліметтер
13.
Тұрғылықты тұратын жері
14.
Қай жылдан
15.
Нешінші рет некеге (ерлі-зайыпты болу) отырады
16
Жеке басын куәландыратын құжаттар (нөмірі, қашан және кім берді)
Неке қиюға кедергілер жоқ.
Неке қиюды (ерлі-зайыптылық) тіркегеннен кейін мына текті алуды тілейміз
күйеуі ___________________________
жұбайы __________________________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) шарттары мен тәртібі таныстырылды. Болашақ ерлі-зайыптылар мен ата-аналар ретінде құқықтары мен міндеттері түсіндірілді. Некеге отыруға (ерлі-зайыпты болуға) кедергі келтіретін мән-жайларды жасырған үшін жауапкершілік туралы бізге ескертілді (ӘҚБтК-нің 376-бабы).
Неке қиюды тіркеуді салтанатты/салтанатты емес жағдайда жүргізуді сұраймыз. (керек емесін сызып тастау)
Некеге отырушылардың қолы:    ЕР ____________________________________
(некеге дейінгі тегі)
ӘЙЕЛ ____________________________________
(некеге дейінгі тегі)
______ ж. «____» ________
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
20___ж. «______» _____________ _________ құжат қарауға қабылданды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді алушының Т.А.Ә.
_____________________________________________________________________
Неке қиюды тіркеу туралы куәлікті алу үшін 20__ж «_____» ______ келу.
Құжаттарды қабылдаған маманның Т.А.Ә.________________________________
_________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
_________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
ӨТІНІШ
Қызымның/ұлымның неке (ерлі-зайыптылық) жасын төмендетуіңізді сұраймыз
_____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты, тегі)
_____________________________________________________________________
(туған күні)
_____________________________________________________________________
____________________________ белгіленген неке (ерлі-зайыптылық) жасын төмендету қажеттігі себебімен
азаматпен (азаматшамен) некеге отыру үшін
_____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты, тегі)
_____________________________________________________________________
(туған күні)
Келесі құжаттар қоса беріледі:
_____________________________________________________________________
Некеге (ерлі-зайыптылыққа) отырушылардың келісімі:    Ата-ананың
(қамқоршылардың) қолы:
_______________________                         _____________________
«Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты)
тіркеу, оның ішінде азаматтық хал
актілері жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
_______________________________________
_______________________________________
(тіркеуші органның атауы)
_______________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
_______________________________________
жеке куәлік № _________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы
(керегін сызу) ӨТІНІШ
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу туралы актілік жазбаға
_____________________________________________________________________
(актілік жазбаны тіркеу № және күнін көрсету,
_____________________________________________________________________
актілік жазбаны тіркеген АХАЖ бөлімінің атауы,)
______________________________________себепті _______________________
(өзгерту енгізудің себебін көрсету)
мынадай өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер ______________________
_____________________________________________________________________
(таңдаулы мәліметтерге енгізілетін өзгерістер, толықтырулар мен түзетулерді көрсету)
_________________ енгізуді сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:

8 (7132) 56-03-36
55-09-59 приемная
3.
Департамент юстиции
Алматинской области
г. Талдыкорган, ул.  Каблиса Жырау, 69 а
8 (7282) 24-47-18; 21-25-39
8 (7282) 21-08-15 приемная
4.
Департамент юстиции
Атырауской области
г. Атырау, ул. Баймуханова, 16
8 (7122) 35-75-10
35-75-38 приемная
5.
Департамент юстиции
Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск, ул. Ворошилова, 6
8 (7232) 22-26-61; 47-87-19
47-87-17 приемная
6.
Департамент юстиции
Жамбылской области
г. Тараз, ул. Толеби, 53,
8 (7262) 45-20-89
43-05-05 приемная
7.
Департамент юстиции
Западно-Казахстанской
области
г. Уральск, пр-т Достык, 208
8 (7112) 51-52-69
51-80-43 приемная
8.
Департамент юстиции
Карагандинской области
г. Караганда, ул. Прогресса, 1
8 (7212) 41-44-73; 41-45-40
42-05-33 приемная
9.
Департамент юстиции Костанайской области
г. Костанай, ул. Тарана, 38
8 (7142) 54-39-94; 54-19-54
54-82-23 приемная
10.
Департамент юстиции Кызылординской области
г. Кызылорда, ул. Айтеке би, 29
8 (7242) 26-21-25
26-24-03 приемная
11.
Департамент юстиции Мангистауской области
г. Актау, мкр-н 12, 8
8 (7292) 33-51-57
42-05-70 приемная
12.
Департамент юстиции Павлодарской области
г. Павлодар, ул. Ленина, 18
8 (7182) 32-16-21; 32-15-67
32-32-58 приемная
13.
Департамент юстиции Северо-Казахстанской области
г.Петропавловск, ул. Конституции, 72
8 (7152) 33-76-66; 33-44-42
33-23-80 приемная
14.
Департамент юстиции Южно-Казахстанской области
г.Шымкент, ул. Желтоксан, 16
8 (7252) 53-29-47; 23-32-71
23-23-76 приемная
15.
Департамент юстиции города Алматы
г. Алматы, ул. Байзакова, д. 287
8 (727) 92-16-04 92-15-92
392-25-75 приемная
16.
Департамент юстиции города Астана
г. Астана, пр-т Победы, 15
8 (7172) 32-22-87; 32-32-95
39-12-13 приемная
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация заключения брака
(супружества), в том числе внесение
изменений, дополнений и исправлений
в записи актов гражданского состояния»
Заявление принято «_____»______________20___ г. и зарегистрировано в
журнале за № ______________________________________________________
Регистрация заключения брака (супружества) назначена на
«______»________________20__________ года
Подпись __________________
ЗАЯВЛЕНИЕ О ВСТУПЛЕНИИ В БРАК (СУПРУЖЕСТВО)
ОН
ОНА
1.
Фамилия
2.
Имя
3.
Отчество
4.
Время рождения, возраст
«___»_________ г.
исполнилось ___ лет
«___» _____ г.
исполнилось _лет
5.
Гражданство
6.
Место рождения (город, селение, район, область, край, республика)
7.
Национальность
8.
Образование
9.
Где и кем работает
10.
Семейное положение: в браке (супружестве) не состоял (ла), вдовец (вдова), разведен (а)
11.
О состоянии здоровья будущего супруга/ги осведомлен/не осведомлен (да/нет)
12.
Сведения об общих детях
13.
Место постоянного жительства
14.
С какого года
15.
В какой по счету брак (супружество) вступает
16.
Документы, удостоверяющие личность (номер, когда и кем выдан)
Препятствий к заключению брака (супружества) не имеется.
После регистрации брака (супружества) желаем носить фамилии
муж _____________________________
жена ______________________________________________________
С условиями и порядком заключения брака (супружества) ознакомлены. Права и обязанности как будущих супругов и родителей разъяснены. Мы предупреждены об ответственности за сокрытие обстоятельств, препятствующих вступлению в брак (супружество) (ст. 376 КоАП).
Регистрацию брака (супружества) просим провести в неторжественной/торжественной обстановке.
(ненужное зачеркнуть)
Подписи, вступающих в брак (супружество):
ОН__________________
(добрачная фамилия)
ОНА ____________________________
(добрачная фамилия)
«____» ________________г.
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«______» _________ 20___г. приняты к рассмотрению _______ документов
Ф.И.О. получателей государственной услуги __________________________
____________________________________________________________________
За получением свидетельства о регистрации заключения брака
(супружества) явиться:
«_____» __________20__г.
Ф.И.О. специалиста, принявшего документы ____________________________
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Регистрация заключения брака
(супружества), в том числе внесение
изменений, дополнений и исправлений
в записи актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ________________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о внесении изменений, дополнений и исправлений
(нужное подчеркнуть)
Прошу внести в запись акта о ______№____________ от «___» ________ г.
Следующие изменения, исправления, дополнения:_______________________
______________________________________________________________
О себе сообщаю следующие сведения:

3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар
мен түзетулер енгізу» мемлекеттік қызмет cтандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі.
Шалғай жатқан елді мекендердің тұрғындарына мемлекеттік қызмет көрсетудің қолжетімділігі мақсатында мемлекеттік қызметті Мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
Мемлекеттік қызметті алушының неке (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеуге өтініш беру бөлігінде электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған ретте «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы да көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 238-247-баптарының, «Салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексі 537-бабының, «Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 7-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стендтерде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Мемлекеттік қызмет көрсетулерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;

3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе
внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов
гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния», (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее - уполномоченные органы), а также через центры обслуживания населения (регистрация расторжения брака (супружества) на альтернативной основе (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
А также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП) в части подачи электронного заявления на регистрацию расторжения брака (супружества).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании  статьи 238247 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», статьи 537 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» и статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz.

3) ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес Орталықтардың үй-жайларындағы стендтерде;
4) порталда орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталық ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша да алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) уәкілетті органда:
некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу және некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгішпен беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанында немесе қағаз жеткізгішпен дәлелді жауап беру болып табылады.
Өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға қағаз жеткізгішпен құжат берген уәкілетті адамның қолымен бекітілген енгізілген түзетулерімен, толықтырулармен және өзгерістерімен қағаз жеткізгіштегі жаңа куәлік беріледі не мемлекет қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы электронды нысанында құжат немесе қағаз жеткізгіш дәлелді жауап беріледі.
2) орталықта:
некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз жеткізгішпен беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанында дәлелді жауап беру болып табылады;
енгізілген өзгерістерімен, толықтыруларымен және түзетулерімен құжатты берген уәкілетті тұлғаның қолтаңбасымен бекітілген қағаз жеткізгішпен жаңа куәлік беру не электронды құжат нысанында дәлелді бас тарту туралы жауап беру болып табылады.
3) порталда:
некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қойылған электронды нысандағы өтінішті қабылдау туралы хабарламаны алу не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанында дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті орган арқылы жүгінген кезде:
сот шешімінің негізінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, сот шешімінің негізінде белгіленген тәртіпте хабар-ошарсыз кеткен деп немесе жан күйзелісі сырқатының немесе ақыл-есі кемдігінің салдарынан әрекетке қабілетсіз деп танылған адамдармен, не қылмыс жасағаны үшін үш жылдан астам мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталған адамдармен некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету сот шешімінің негізінде 2 жұмыс күнінің ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді) көрсетіледі.

3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
4) на портале.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) в уполномоченном органе:
государственная регистрация расторжения брака (супружества) и выдача свидетельства о государственной регистрации расторжения брака (супружества) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа или на бумажном носителе.
После внесенных изменений, дополнений и исправлений получателю государственной услуги выдается новое свидетельство с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленное подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе либо ответ о мотивированном отказе в форме электронного документа или на бумажном носителе;
2) в Центре:
выдача свидетельства о государственной регистрации расторжения брака (супружества) на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа;
выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленного подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе, либо ответ о мотивированном отказе в форме электронного документа;
3) на портале:
получение уведомления о приеме электронного заявления на регистрацию расторжения брака (супружества) в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при оказании через уполномоченный орган:
государственная услуга по регистрации расторжения брака (супружества) на основании решения суда, регистрации расторжения брака (супружества) на основании решения суда с лицами, признанными в установленном порядке безвестно отсутствующими или недееспособными вследствие душевной болезни или слабоумия, либо с лицами, осужденными за совершение преступления к лишению свободы на срок свыше трех лет оказывается в течение 2 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги).

Осы стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі күнтізбелік 15 күнге дейін ұзартылады, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі, қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 2 жұмыс күнінің ішінде мемлекеттік қызметті алушыға хабарландырыла отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді) ұзартылады.
Кәмелеттік жасқа толмаған балалары жоқ ерлі-зайыптылардың өзара келісімі бойынша некесін бұзуын тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету күнтізбелік 30 күннің ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді) қаралады.
Өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізу жөніндегі мемлекеттік қызмет күнтізбелік 15 күннің ішінде көрсетіледі, қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде қарау мерзімі, қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 2 жұмыс күнінің ішінде мемлекеттік қызметті алушыны хабарландырыла отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
2) орталыққа жүгінген кезде:
сот шешімінің негізінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, сот шешімінің негізінде белгіленген тәртіпте хабар-ошарсыз кеткен деп не жан күйзелісі сырқатының немесе ақыл-есі кемдігінің салдарынан әрекетке қабілетсіз деп танылған адамдармен, не қылмыс жасағаны үшін үш жылдан астам мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталған адамдармен некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету сот шешімінің негізінде 2 жұмыс күнінің ішінде (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді) көрсетіледі.
Кәмелеттік жасқа толмаған балалары жоқ ерлі-зайыптылардың өзара келісімі бойынша некесін (ерлі-зайыптылығын) бұзуын тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету күнтізбелік 30 күннің ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзіміне кірмейді) қаралады.
Осы стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі күнтізбелік 15 күнге дейін ұзартылады, басқа органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушыны хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
Өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізу жөніндегі мемлекеттік қызмет күнтізбелік 15 күннің ішінде көрсетіледі, қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі, қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 2 жұмыс күнінің ішінде мемлекеттік қызметті алушыны хабарландырыла отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы жүгінген жерде, сол күні мемлекеттік қызмет көрсетуді алғанға дейінгі кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы жүгінген жерде, сол күні алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.

При необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта, срок оказания услуги продлевается до 15 календарных дней, при необходимости запроса в другие органы срок оказания услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги) с уведомлением получателя в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения.
Государственная регистрация расторжения брака (супружества) по взаимному согласию супругов, не имеющих несовершеннолетних детей, оказывается в течение 30 календарных дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги).
Заявления о внесении изменений, исправлений и дополнений рассматриваются в течение 15 календарных дней, при необходимости проведения дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более чем на 30 календарных дней, о чем сообщается заявителю в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут;
2) при обращении через центр:
государственная услуга по регистрации расторжения брака (супружества) на основании решения суда, регистрации расторжения брака (супружества) на основании решения суда с лицами, признанными в установленном порядке безвестно отсутствующими или недееспособными вследствие душевной болезни или слабоумия, либо с лицами, осужденными за совершение преступления к лишению свободы на срок свыше трех лет оказывается в течение 2 рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Государственная регистрация расторжения брака (супружества) по взаимному согласию супругов, не имеющих несовершеннолетних детей, оказывается в течение 30 календарных дней.
При необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 11 настоящего стандарта, срок оказания услуги продлевается до 15 календарных дней, при необходимости запроса в другие органы срок оказания услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения.
Заявления о внесении изменений, исправлений и дополнений рассматриваются в течение 15 календарных дней, при необходимости проведения дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более чем на 30 календарных дней, о чем сообщается заявителю в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 20 минут.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік баж белгіленеді. Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға электрондық сұрау салынған жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Уәкілетті мемлекеттік органның жұмыс кестесі:
сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезекке тұру тәртібімен ұсынылады.
Орталықтың жұмыс кестесі:
мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сай үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20. 00 дейін.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильдік орталықтар бекітілген орталықпен кестеге сәйкес құжаттар қабылдайды, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Уәкілетті органның үй-жайында мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттері болады. Кабинеттерге толтырылған бланкі үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрған жері бойынша орталықтың ғимаратында да көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі тұтынушылар үшін жағдайлар қарастырылған. Залда анықтама бюросы, күтушілерге арналған креслолар, толтырылған бланкі үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу үшін мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар не оның уәкілеттік берген өкілі уәкілетті органға немесе орталыққа:
сот шешімінің негізінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу үшін:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес);
2) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы сот шешімінің көшірмесі;
3) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат;
4) өкілдің өкілеттігін растайтын құжат;
кәмелеттік жасқа толмаған балалары жоқ ерлі-зайыптылардың өзара келісімі бойынша некесін бұзуын тіркеу үшін:
белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес);

8. Государственная услуга предоставляется платно.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы уполномоченного органа:
ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра:
ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно графику утвержденному центром, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
График работы портала - круглосуточно.
10. Помещения уполномоченного органа имеют отдельные кабинеты для приема граждан, в которых предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями. В кабинетах имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Государственная услуга также оказывается в здании центра по месту проживания получателя, где предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для регистрации расторжения брака (супружества) получатель государственной услуги либо его уполномоченный представитель представляет в уполномоченный орган или в центр:
для регистрации расторжения брака (супружества) на основании решения суда:
1) заявление установленной формы (приложение 3 к настоящему стандарту);
2) копию решения суда о расторжении брака (супружества);
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
4) документ, подтверждающий полномочия представителя;
для регистрации расторжения брака (супружества) по взаимному согласию супругов, не имеющих несовершеннолетних детей:
1) заявление установленной формы (приложение 4 к настоящему стандарту);

2) неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы куәлік;
3) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат;
сот шешімінің негізінде белгіленген тәртіпте хабар-ошарсыз кеткен немесе жан күйзелісі сырқатының немесе ақыл-есі кемдігінің салдарынан әрекетке қабілетсіз деп танылған адамдармен, не қылмыс жасағаны үшін үш жылдан астам мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталған адамдармен некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу үшін:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандарттың 5-қосымшасына сәйкес);
2) сот шешімінің немесе үкімнің көшірмесі;
3) неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы куәлік;
4) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат;
5) өкілдің өкілеттігін растайтын құжат;
өзгерістер, түзетулер және толықтырулар енгізу үшін:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандарттың 6-қосымшасына сәйкес);
2) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәлік, егер куәліктің төлнұсқасы жоғалған болса – некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы тіркеу анықтамасын;
3) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат;
4) өкілдің өкілеттігін растайтын құжат;
Мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу куәліктерін, егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ қолтаңбасы қойылған электронды құжат нысанында алады.
Уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен берілген мәліметтері бар құжаттардың түпнұсқалығын тексеріп, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызмет көрсетуді алушыға қайтарады.
Мемлекеттік қызметті алушы некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу кезінде порталда:
кәмелеттік жасқа толмаған балалары жоқ ерлі-зайыптылардың өзара келісімі бойынша некесін (ерлі-зайыптылығын) бұзуын тіркеу үшін:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қолтаңбасы қойылған электронды құжат нысанында сұрау салу;
2) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат;
3) мемлекеттік қызметті алуышының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу куәліктерін, егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ қолтаңбасы қойылған электронды құжат нысанында алады.
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы мәліметтері 2008 жылға дейін жүргізілген болса,құжаттың сканерден өткізілген көшірмесі электронды сұрау салуға қоса тіркеледі.

2) свидетельство о заключении брака (супружества);
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
для регистрации расторжения брака (супружества) на основании решения суда с лицами, признанными в установленном порядке безвестно отсутствующими или недееспособными вследствие душевной болезни или слабоумия, либо с лицами, осужденными за совершение преступления к лишению свободы на срок свыше трех лет:
1) заявление установленной формы (приложение 5 к настоящему стандарту);
2) копию решения суда или приговора суда;
3) свидетельство о заключении брака (супружества);
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
5) документ, подтверждающий полномочия представителя;
для внесения изменений, исправлений и дополнений:
1) заявление установленной формы (приложение 6 к настоящему стандарту);
2) свидетельство о расторжении брака (супружества), в случае, утери оригинала свидетельства – справка о расторжении брака (супружества);
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
4) документ, подтверждающий полномочия представителя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, уполномоченный орган или центр получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
Сотрудник уполномоченного органа или работник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
На портале при регистрации расторжения брака (супружества) получатель государственной услуги представляет:
для регистрации расторжения брака (супружества) по взаимному согласию супругов, не имеющих несовершеннолетних детей:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
2) сведения об оплате в бюджет государственной пошлины;
3) сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
В случае если регистрация актов гражданского состояния произведена до 2008 года, документ в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.

12. Өтініштің үлгісі порталда, сондай-ақ Министрліктің Интернет-ресурсында: www.minjust.kz («Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімі «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты» кіші бөлімі) немесе мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның күту залындағы арнайы тағандарда орналасқан.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залының арнайы тағанында, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналасады.
Порталға жүгінген кезде сұрау салуды электрондық құжат нысанында толтыру қажет.
13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін құжаттар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады.
Мекенжайлары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген орталықтарда құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
14. Тиісті құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салуды қабылдаған күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беретін күні мен уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған маманның тегі, есімі, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
орталыққа жүгінген кезде:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылдаған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет көрсету түрі
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беретін күні (уақыты);
5) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, есімі, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Порталына жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға, порталдағы «жеке кабинетке» хабарлама - мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алған күні және уақыты көрсетілген сұрау салуды қабылдағаны туралы есеп жіберіледі.
15. Дайын құжаттарды беруді уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызметті алушы өтінішпен келген кезде онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға беруді орталықтың инспекторы «терезе» арқылы онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің нәтижесі туралы «жеке кабинетке жіберіледі.
16. Уәкілетті орган осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.

12. Образец заявления размещен на портале, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz (раздел «Регистрационная служба и оказания правовой помощи» подраздел «Стандарты государственных услуг»), или на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах бланки заявлений, утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр».
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа.
13. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
14. При приеме соответствующих документов в уполномоченном органе получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) даты приема запроса;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении в центр – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении на портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Выдача готовых документов осуществляется специалистом уполномоченного органа при обращении получателем государственной услуги на основании расписки в указанный в ней срок.
В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется инспектором центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
При обращении на портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет».
16. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом, отказывается, в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.

Тапсырған құжаттары толық болмау фактісі анықталған жағдайда (оның ішінде міндетті жолдар толтырылмағанда) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар берілген күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша дәлелді бас тарту беріледі.
Уәкілетті органдағы құжаттарды сақтау мерзімі мен жою тәртібі ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен айқындалады.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде жүгінбеген жағдайларда орталық оның 1 ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді де, содан соң оны уәкілетті органға қайтарады.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушы жазбаша түрде уәкілетті органнан, не порталдағы «жеке кабинетінде» электрондық құжат нысанында алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын өтеу кезіндегі заңдылықты сақтауға және әдептілік, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандарттың 6-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасы және тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның басшысының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Әрекетке (әрекетсіздікке) шағым беру тәртібіне түсіндірме және шағымды әзірлеуге жәрдем алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа және портал арқылы жүгінген кезде орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) не осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.

В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), письменный мотивированный отказ получателю государственной услуги дается в течение 2 рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Срок хранения и порядок уничтожения документов в уполномоченном органе определяется ведомственными нормативными правовыми актами.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
При обращении на портал мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в письменном виде в уполномоченном органе, либо в «личном кабинете» на портале в виде электронного документа.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом руководителя государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченный орган, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении получателя государственной услуги в центр и через портал информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.

21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына жұмыс күндері, 13.00-ден 14. 30-ға дейін түскі үзіліспен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі. Уәкілетті орган басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Уәкілетті органдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің атына жұмыс күндері, 13.00-ден 14. 30-ға дейін түскі үзіліспен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
Орталық көрсеткен мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым мекенжайы мен телефонды осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК атына беріледі.
22. Орталық қызметкері тиісінше қызмет көрсетпеген жағдайда шағым орталық басшысының атына беріледі. Орталық басшыларының мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
Көрсетілген қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
23. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде не осы стандарттың 1 және 2-тармақтарында көрсетілген ұйымдардың кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті органдар ұсынған сапасыз мемлекеттік қызмет көрсетуді растайтын құжаттар қоса беріледі.
24. Шағымдардың уәкілетті органда пошта және қолма-қол қабылданғанын растау оларды уәкілетті органның кеңсесінде жеке және заңды тұлғалар өтінішін журналға тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі қойылады).
Өтінішпен қолма-қол жүгінген жағдайда шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қараудың нәтижелері туралы пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа жүгінген кезде шағымдардың пошта және қолма-қол қабылданғанын растау оларды орталықтың кеңсесінде немесе «Орталық» РМК-да тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі қойылады).
Шағымды қабылдаған адам мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон береді.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қараудың нәтижелері туралы пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Портал арқылы электронды өтініш жіберілгеннен кейін «жеке кабинеттегі» мемлекеттік қызметті алушыға өтініші туралы мемлекеттік органда қаралу барысында жаңаланып отыратын ақпаратына (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады

21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В случае несогласия с ответом Центра жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 25 настоящего стандарта.
22. В случае некорректного обслуживания сотрудником Центра жалоба подается на имя руководителя центра. Адреса и телефоны руководителей центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
В случае несогласия с результатами оказанной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
23. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 и 2 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
24. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, в уполномоченный орган является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа.
В случае нарочного обращения, получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
При обращении получателя государственной услуги в центр. подтверждение принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
После отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі н/ж
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі н/ж
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Жандос көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі,24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алмагүл 9а ш/а
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Төле би көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Марков көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі 25
8 (7172) 61-84-11
2)
№ 1 бөлімше
Республика даңғылы 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№ 2 бөлімше
Абай даңғылы 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№ 3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы 43
8 (7172) 32-46-97
6)
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» көшесі
Сарыарқа көшесі 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс көшесі 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы 5/1 № 1 кіреберіс
8 (7172) 50-91-95
«Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу,
оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына
өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізуді»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
________________________________________
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
НЕКЕНІ (ЕРЛІ-ЗАЙЫПТЫЛЫҚТЫ) БҰЗУ ТУРАЛЫ ӨТІНІШ
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды ерлі-зайыптылардың некені бұзу (ерлі-зайыптылықты) туралы соттың ___________________________________ шешімінің негізінде          (соттың атауы, шешімнің күні мен нөмірі)
тіркеуді сұраймыз (-мын)
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзушылар туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймыз (мын):
ЕР
ӘЙЕЛ
1.
Тегі: некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғанға дейінгі
бұзғаннан кейінгі
2.
Аты
3.
Әкесінің аты (болған ретте)
4.
Туған күні, айы, жылы
5.
Жасы
___ жасқа толды
___ жасқа толды
6.
Ұлты
7.
Азаматтығы
8.
Заңды мекенжайы
9.
Қай жылдан бастап
10.
Білімі
11.
Қайда және кім болып істейді (егер жұмыс істемесе, күнкөріс көзін көрсету керек)
12.
Саны бойынша нешінші некеде тұрған
13.
Бұзған некесі (ерлі-зайыптылығы) қайда жасалған (неке қию туралы актілік жазбаның нөмірі мен күні)
14.
Өндіріп алуға жататын мемлекеттік баждың сомасы
15.
18 жасқа дейінгі балалары (тегі, аты, әкесінің аты)
16.
Жеке басты куәландыратын құжаттары
Өтінішке қоса тіркейміз (-мін):
_____________________________________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзушылардың қолдары: ЕР _________________ ӘЙЕЛ ____________________
20__ жылғы «__» __________
_____________________________________________________________________
(қиып алу сызығы)
20___жылғы «______» ___________ _________ құжаттар қарауға қабылданды
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________________________________________
_____________________________________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу туралы куәлікті алу үшін: «_____» __________ 20__ ж. келеді.
Құжаттарды қабылдаған маманның Т.А.Ә. _______________________________
Өтініш 20__ жылғы "___" ____________ қабылданды және № ______________
журналында тіркелді.
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу 20__ жылғы "__" ____________
тағайындалды.
Қолы ________________________________________________________________
«Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу,
оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына
өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер
енгізуді» мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
НЕКЕНІ (ЕРЛІ-ЗАЙЫПТЫЛЫҚТЫ) БҰЗУ ТУРАЛЫ ӨТІНІШ
Біз, төменде қол қоюшылар, өзара келісім бойынша некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды сұраймыз. Бізде кәмелеттік жасқа толмаған балалар және мүлікті бөлуге байланысты даулар жоқ
ЕР
ӘЙЕЛ

8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный отдел
с.Шолаккорган, ул.Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш, ул.Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
с. Абай, ул.А.Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
с. Шардара, тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
15.
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
г. Алматы, ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского района
г. Алматы, ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
г. Алматы, ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
г. Алматы, мкр-н. Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
г. Алматы, мкр-н: Алмагуль 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
г. Алматы, ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
г. Алматы, ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
г. Алматы, ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
г. Астана, пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
г. Астана, ул. Мирзояна, 25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение №1
г. Астана, пр. Республики, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение №2
ул. Абая д. 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение №3
г. Астана, пос. Железнодорожный, ул.Актасты, 20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по Сарыаркинскому району
г. Астана, пр.Республики, 43
8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение «Тлендиева»
г. Астана, пр. Богенбая, 6 а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
г. Астана, ул. Есенберлина, 16/2 зд. АО «Темірбанк»
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
г. Астана, ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
г. Астана, пр. Сарыарка, 12
зд. АО «БТА-банк»
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
г. Астана, пр. Жеңіс, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому району
г. Астана, ул.Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
12
Отделение по Есильскому району
г. Астана, пр.Кабанбай батыра, 5/1 вп.№1
8(7172) 50-91-95
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Регистрация расторжения брака
(супружества), в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о расторжении брака (супружества)
Просим (прошу) зарегистрировать расторжение брака (супружества) на
основании решения суда _____________________________________________
(наименование суда, дата и номер решения суда)
о расторжении брака (супружества)
Сообщаем (ю) следующие сведения о расторгающих брак (супружество):
ОН
ОНА
1.
Имя
2.
Отчество (при его наличии)
3.
Фамилия: до расторжения
после расторжения
4.
Дата рождения
5.
Возраст
Исполнилось___ лет
Исполнилось__лет
6.
Национальность
7.
Гражданство
8.
Юридический адрес
9.
С какого года проживает
10.
Образование
11.
Где и кем работает (если не работает, указать источник существования)
12.
В каком по счету браке состояли
13.
Где заключен расторгаемый брак (супружество) (номер и дата записи акта о заключении брака (супружество)
14.
Сумма государственной пошлины, подлежащая взысканию
15.
Дети до 18 лет (имя, отчество, фамилия)
16.
Данные документа, удостоверяющего личность (номер, когда и кем выдано)
К заявлению прилагаем (ю): __________________________________________
Подписи расторгнувших брак (супружество):
ОН __________________ ОНА _____________
«____» _____________ 20 ___ г.
Направлено______________________
ответ ожидается «__»________20__г.
«_____»_______________20__ года
получен ответ об отсутствии спора,
о наличии спора, ответ не получен
(нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
(линия отрыва)
Заявление принято «_____»______________20_____ г. и зарегистрировано
в журнале за №_______________________________________________________
Регистрация расторжения брака (супружества) назначена на
«______»___________________20__________ года
Подпись___________________________________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Регистрация расторжения брака
(супружества), в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о расторжении брака (супружества)
Мы нижеподписавшиеся, по взаимному согласию просим расторгнуть брак (супружество). Несовершеннолетних детей и споров в связи с разделом имущества не имеется.
ОН
ОНА

1. Тегі
2. Аты
3. Әкесінің аты
4. Туған, күні, айы, жылы
5. Жасы
6. Ұлты
7. Заңды мекенжайы
8. Кім болып және қайда жұмыс істейді (егер жұмыс істемесе, күнкөріс көздерін көрсету)
9. Білімі
10. Саны бойынша нешінші некеде тұрған
11. Бұзылатын неке (ерлі-зайыптылық) қай жерде жасалынған, неке қию туралы актінің нөмірі мен күні
12. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған соң кімнің тегін алғысы келеді (некеге дейінгі немесе некені қиған кезде қабылдаған)
13. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу себебі
14. Жеке басты куәландыратын құжаттың деректері (нөмірі, қашан және кім берген)
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу шарттарымен және тәртібімен таныстық. Азаматтық хал актілерінде жазылған қағидаларды бұзатын болсақ, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Кодекстің 376-бабына сәйкес әкімшілік жаза қолданылатындығы туралы ескертілдік.
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзушылардың қолдары:
ЕР ____________________________         ӘЙЕЛ ________________________
(некедегі тегі, аты, әкесінің аты)  (некедегі тегі аты, әкесінің аты)
20___ жылғы «___» _______________
_____________________________________________________________________
(қиып алу сызығы)
_______ құжаттары қарауға 20___жылғы «______» ___________ қабылданды.
Өтініш берушінің Т.А.Ә.______________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу туралы куәлікті алу үшін: «_____» __________ 20__ ж. келеді.
Құжаттарды қабылдаған маманның Т.А.Ә. _______________________________
Өтініш 20__ жылғы «___» _____________________ қабылданды.
Некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеу 20__ жылғы «___» ________
тағайындалды.
Қолы _______________________
«Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу,
оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына
өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер
енгізуді» мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Белгіленген тәртіппен хабар-ошарсыз жоғалып кеткен немесе жан күйзелісі сырқаты немесе ақыл-есі кемдігінің салдарынан әрекетке қабілетсіз деп танылған, не қылмыс жасағаны үшін үш жылдан астам мерзімге бостандығынан айрылған сотталған адамдармен сот шешімінің негізінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу туралы өтініші
_______________________ туралы сотының ______________________________
(тегі, есімі, әкесінің аты)
20__ жылғы «__» _________ № _____ шешімінің/үкімінің негізінде
___________________-мен некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды сұраймын.
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзушылар туралы мәліметтер:
ЕР
ӘЙЕЛ
1.
Тегі: некені бұзғанға дейінгі
некені бұзғаннан кейінгі
2.
Аты
3.
Әкесінің аты (болған ретте)
4.
Туған күні, айы, жылы
5.
Жасы
___ жасқа толды
___ жасқа толды
6.
Ұлты
7.
Азаматтығы
8.
Заңды мекенжайы
9.
Қай жылдан бастап тұрады
10.
Білімі
11.
Кім болып және қай жерде жұмыс істейді (егер жұмыс істемесе, күнкөріс көзін көрсету керек)
12.
Саны бойынша нешінші некеде тұрған
13.
Бұзылатын неке (ерлі-зайыптылық) қай жерде қиылған
(некені қию туралы актілік жазбаның нөмірі мен күні)
14.
Өндіріп алуға жататын мемлекеттік баждың сомасы
15.
18 жасқа дейінгі балалары (тегі, аты, әкесінің аты)
16.
Жеке басты куәландыратын құжаттың деректері (нөмірі, қашан және кім берген)
Пошталық мекенжайы
_____________________________________________________________________
(сотталған жұбайының, әрекетке қабілетсіз жұбайының
_____________________________________________________________________
қорғаншысының, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен жұбайының мүлкіне
_____________________________________________________________________
қорғаншысының тегі, атын, әкесінің атын, нақты мекенжайын көрсету)
Өтінішке қоса береміз (-мін): _______________________________________
Өтініш берушінің қолы: ЕР ______________        ӘЙЕЛ ________________
20__ жылғы «___» ___________
_____________________________________________________________________
(қиып алу сызығы)
20___жылғы «______» _____________ _________________________ құжаттары
қарауға қабылданды.
Өтініш берушінің Т.А.Ә.______________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу туралы куәлікті алу үшін 20___ жылғы «______» _____________ келеді.
_______________________________ құжаттарын қабылдаған маманның Т.А.Ә.
«Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу,
оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына
өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер
енгізуді» мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Азаматтық хал актілеріне өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы
(керегінің астын сызу) ӨТІНІШ
_______________________________________________________ туралы актіге
(актілік жазбаның № және күнін көрсету,
_____________________________________________________________ себепті
актілік жазаны тіркеген АХАЖ бөлімінің атауы)
___________________________________________________________________
(енгізілетін өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер)
_________________________________________________ мынадай өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізуді сұраймыз.
Өзім туралы мыналарды хабарлаймын:

1. Имя
2. Отчество (при наличии)
3. Фамилия
4. Дата рождения
5. Возраст
6. Национальность
7. Юридический адрес
8. Где и кем работает (если не работает, то указать источник существования)
9. Образование
10. В каком по счету браке состояли
11. Где заключен расторгаемый брак (супружество), номер и дата акта о заключении брака
12. Какую фамилию желает носить после расторжения брака (супружества) (добрачную или принятую при регистрации брака)
13. Причина расторжения брака (супружества)
14. Данные документа, удостоверяющего личность (номер, когда и кем выдано)
С условиями и порядком расторжения брака (супружества) ознакомлены. Мы предупреждены о том, что за нарушением правил записи актов гражданского состояния в соответствии со статье 376 Кодекса «Об административных правонарушениях» налагается административное взыскание.
Подписи расторгающих брак (супружество):
ОН ________________________ ОНА _________________________
(имя, отчество, фамилия)      (имя, отчество, фамилия,)
«______» _______________________20___г.
_____________________________________________________________________
(линия отрыва)
Заявление принято «_____»______________20_____ г. И зарегистрировано
в журнале за №_______________________________________________________
Регистрация расторжения брака (супружества) назначена на
«______»___________________20__________ года
Подпись___________________________________________________________
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Регистрация расторжения брака
(супружества), в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации расторжения брака на основании решения суда с
лицами, признанными в установленном порядке безвестно
отсутствующими или недееспособными вследствие душевной болезни
или слабоумия, либо с лицами, осужденными за совершение
преступления к лишению свободы на срок свыше трех лет
Прошу расторгнуть брак (супружество) с ___________________________
(имя, отчество, фамилия)
На основании решения/приговора________________________________суда
(наименование суда)
о______________________________от «____»_________20__года №_________
Сведения о расторгающих брак (супружество):
ОН
ОНА
1.
Имя
2.
Отчество (при его наличии)
3.
Фамилия: до расторжения
после расторжения
4.
Дата рождения
5.
Возраст
Исполнилось___ лет
Исполнилось__лет
6.
Национальность
7.
Гражданство
8.
Юридический адрес
9.
С какого года проживает
10.
Образование
11.
Где и кем работает (если не работает, указать источник существования)
12.
В каком по счету браке (супружестве) состояли
13.
Где заключен расторгаемый брак (супружество) (номер и дата записи акта о заключении брака)
14.
Сумма государственной пошлины, подлежащая взысканию
15.
Дети до 18 лет (имя, отчество, фамилия)
16.
Данные документа, удостоверяющего личность (номер, когда и кем выдано)
Почтовый адрес ____________________________________________________
(имя, отчество, фамилия осужденного супруга,
_____________________________________________________________________
опекуна недееспособного супруга, опекуна над имуществом безвестно
____________________________________________________________________
отсутствующего супруга, указать точный адрес)
К заявлению прилагаем (ю): __________________________________________
Подпись заявителя: ОН ___________________ ОНА _____________
«___» _____________ 20 ___ г.
--------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«______» _________ 20___г. приняты к рассмотрению _______ документов
Ф.И.О. получателей государственной услуги __________________________
_______________________________________________________________
За получением свидетельства о регистрации расторжении брака
(супружества) явиться:
«_____» __________20__г.
Ф.И.О. специалиста, принявшего документы ____________________________
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Регистрация расторжения брака
(супружества), в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о внесении изменений, дополнений и исправлений
(нужное подчеркнуть)
Прошу внести в запись акта о ______№___________ от «___» ________ г.
Следующие изменения, исправления, дополнения:_______________________
______________________________________________________________
О себе сообщаю следующие сведения:

1. Тегі, есімі, әкесінің аты (болған ретте)
_____________________________________________________________________
2. Туған күні, айы, жылы ____________________________________________
3. Туған жері _______________________________________________________
4. Ұлты______________________________________________________________
5. Азаматтығы _______________________________________________________
6. Отбасы жағдайы ___________________________________________________
7. Кәмелетке толмаған балалары туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты (болған ретте), туған күні, айы мен туған жылы, туған жері)
_____________________________________________________________________
8. Жеке басты куәландыратын құжаты туралы деректер (№, қашан және кім берген) _____________________________________________________________
9. Қайда және кім болып жұмыс
істейді _____________________________________________________________
10. Әскери қызметке қатыстылығы:
а) қай жерде есепте тұр _____________________________________________
б) қызмет ететін әскери бөлімінің атауы _____________________________
_____________________________________________________________________
11. Тұрған уақыты көрсетілген, тұтынушының тұрған жерінің толық тізбесі _____________________________________________________________
12. Тергеуде, сотта жатқан не өтелмеген не заңда белгіленген тәртіпте шығарылмаған соттылығы болған жағдайда, қашан және не үшін қылмыстық жауапкершілікке тартылғанын, егер сотталған болса қашан және қандай баппен, қандай сотпен және қандай жазалау шарасы қолданылғаны туралы көрсетілсін _________________________________________________________
13. Бұрын тегі, аты, әкесінің аты өзгертілген бе
14. Өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізудің себебі _________
Өтінішке өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізудің қажеттілігін растайтын мына құжаттарды қоса беремін:
1) _______________________________ 3)________________________________
2) _______________________________ 4)________________________________
Жалған мәліметтер берілгендігі үшін жауапкершілікте болатындығым жөнінде ескертілдім.
«___» _____________ 20__ ж.
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
журнал бойынша № ____
_____________________________________________________________________
(қиып алу сызығы)
20____ жылғы «____»_________ азамат (ша)_____________________________
азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш ______________________________ қосымша құжаттарымен қарауға қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____ жылғы «___» ____________ хабарланатын болады.
Маман _________________________________
тегі, аты және әкесінің аты)
«Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу,
оның ішінде азаматтық хал актілері жазбасына
өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер
енгізуді» мемлекеттік қызмет
стандартына 7-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептiк жылдағы ағымдағы мәнi

1. Имя, отчество (при его наличии), фамилия __________________
2. Дата рождения ___________________________________________________
3. Место рождения__________________________________________________
4. Национальность__________________________________________________
5. Гражданство ____________________________________________________
6. Семейное положение ______________________________________________
7. Имя, отчество (при его наличии), фамилия дата и место рождения
несовершеннолетних детей_________________________________________
8. Документ, удостоверяющий личность _______________________________
9. Где и кем работает _______________________________________________
10. Отношение к военной службе:
а) где состоит на учете _____________________________________________
б) наименование воинской части, в которой служит ____________________
__________________________________________________________________
11. Точный перечень местностей, в которых проживал и когда__________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________
12. В случае нахождения под следствием, судом либо наличия судимости,
не погашенной или не снятой в установленном законом порядке, указать
об этом, для направления соответствующего запроса в государственные
органы об оповещении приема заявления о перемене имени, отчества,
фамилии
13. Производилась ли ранее перемена имени, отчества, фамилии:_______
14. Причина внесения изменений, дополнений и исправлений:___________
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие
необходимость внесения изменений, дополнений и исправлений:
1) ______________________________ 3)________________________________
2) ______________________________ 4)________________________________
Об ответственности за сообщение ложных сведений предупрежден (а)
«___» _____________ 20__ г.
__________________________________________________________________
(имя, отчество, фамилия должностного лица, принявшего заявление)
№ по журналу ____
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____»__________20____г. принято на рассмотрение заявление о внесении
изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского
состояния у гр-ки __________________________________________________
с приложенными __________документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___»___________20____г.
Специалист _________________________(фамилия, имя и отчество)
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Регистрация расторжения брака
(супружества), в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

1. Уақытылығы
1.1. Қызметтi құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде ұсыну %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну процесiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Әке болуды анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің, «Салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стенділерде орналасқан.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі:
әке болуды анықтауды мемлекеттік тіркеу және әке болуды анықтау туралы куәлікті беру, не қағаз жүзінде әке болуды анықтаудан дәлелді бас тарту.
Тууды тіркеу мен әке болуды анықтауды тіркеу туралы өтініштер бір мезгілде берілген жағдайда, туу мен әке болуды анықтауды тіркеу мемлекеттік тіркеу және туу мен әке болуды анықтау туралы куәліктер беру болып табылады.
Әке болуды анықтаудың актілік жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізілгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға қағаз жүзіндегі құжатты берген уәкілетті тұлғаның қол қойылып куәландырылған өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізілген жаңа куәлік беріледі, не электрондық құжат нысанында немесе қағаз жүзінде дәлелді бас тарту туралы жауап беріледі.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Регистрация установления отцовства, в том числе внесение
изменений, дополнений и исправлений в записи актов
гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее - уполномоченные органы), адреса которых указаны в приложениях 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет».
4. Стандарт оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
государственная регистрация установления отцовства и выдача свидетельства об установлении отцовства, либо мотивированный отказ в установлении отцовства на бумажном носителе.
В случае одновременной подачи заявления на регистрацию рождения и установление отцовства государственная регистрация рождения и установление отцовства и выдача свидетельств о рождении и установлении отцовства.
После внесенных изменений, дополнений и исправлений в актовую запись об установлении отцовства получателю государственной услуги выдается новое свидетельство с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленное подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе, либо ответ о мотивированном отказе в форме электронного документа или на бумажном носителе.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет 2 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Егер туу туралы акт жазбасы басқа аймақта болса, уәкілетті орган көрсетілген мәліметтерді анықтау үшін көшірмелерді сұратады.
Қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабардар ете отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
Әке болуды анықтау актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік дерекқордың Орталық серверінде республика бойынша актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болғанда, күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
2) құжаттар тапсырған кезде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
8. Әке болуды анықтауды тіркеу тегін көрсетіледі, өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу үшін мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
9. Құжаттарды қабылдау күн сайын, сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, кезекке тұру тәртібімен жүргізіледі.
10. Уәкілетті органның үй-жайында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттері болады, онда мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған. Кабинеттерде толтырылған бланкілер үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар:
ата-анасының бірлескен өтініші бойынша әке болуды анықтауды тіркеу үшін:

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее - получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течение 2 рабочих дней.
Если запись акта о рождении находится в другом регионе, уполномоченным органом истребуется копия для уточнения указанных сведений.
Срок оказания услуги продлевается не более чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней.
Заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта об установлении отцовства рассматриваются в течение 15 календарных дней, при наличии электронной версии актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости запроса в другие органы, срок оказания услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут.
8. Государственная регистрация установления отцовства оказывается бесплатно, за внесение изменений дополнений и исправлений взимается государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
9. Прием документов осуществляется: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан»;
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещение уполномоченного органа имеют отдельные кабинеты для приема граждан, в которых предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В кабинетах имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют:
для регистрации установления отцовства по совместному заявлению родителей:

1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандартқа 2-қосымша);
2) баланың туу туралы куәлігін, ондай өтініш бала туылғанға дейін берілген кезде – медициналық ұйым немесе жекеше практикамен айналысатын дәрігер берген анасының жүктілігін растайтын медициналық анықтамасын. Егер әке болуды анықтауды мемлекеттік тіркеу тууды мемлекеттік тіркеумен бір мезгілде жүргізілетін болса, баланың туу туралы куәлігі талап етілмейді;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған; анасының психикалық ауруының немесе ақыл есі кемдігі салдарынан әрекетке қабілетсіз деп танылған; анасы ата-ана құқығынан айрылған немесе шектелген; баланың анасының тұратын жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда баланың әкесінің өтініші бойынша әке болуды анықтауды тіркеу үшін:
1) өзін баланың әкесі деп мойындайтын адамның өтінішін (осы стандартқа 3-қосымша);
2) анасының болмауының мән-жайларын растайтын құжаттар: анасының қайтыс болу туралы куәлігі; психикалық немесе ақыл есі кемдігі салдарынан анасын әрекетке қабілетсіз деп тану туралы, оны қайтыс болды деп тану туралы, анасын ата-ана құқықтарынан айыру немесе шектеу туралы сот шешімі; анасының тұратын жерін анықтау мүмкін еместігі туралы анықтама;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
сот шешімінің негізінде әке болуды анықтауды тіркеу үшін:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандартқа 4-қосымша);
2) әке болуды анықтау туралы сот шешімінің көшірмесін;
3) баланың туу туралы куәлігін;
4) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
әке болуды анықтау туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу үшін:
1) осы стандартқа 5-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) мемлекеттік қызметті алушының туу туралы куәлігін, егер куәліктің төлнұсқасы жоғалған болса – туу туралы тіркеу анықтамасын;
3) әке болуды туралы куәлігін, егер куәліктің төлнұсқасы жоғалған болса – әке болуды туралы анықтау тіркеу анықтамасын;
4) өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізуді керектігін растайтын құжаттарды;
5) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжатты немесе салық жеңілдіктерін беруге негіз болып табылатын құжатты ұсынады;
6) өкілдің өкілеттігін растайтын құжат.
12. Өтініш үлгісі порталда, сонымен қатар Әділет министрлігінің: www.minjust.kz интернет-ресурсында («Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімінің «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары» кіші бөлімі) немесе осы стандарттың 1-қосымшасында мекенжайлары көрсетілген уәкілетті органның күту залындағы арнайы тағандарда орналастырылған.

1) заявление установленной формы (приложение 2 к настоящему стандарту);
2) свидетельство о рождении ребенка, в случае подачи такого заявления до рождения ребенка – медицинская справка, подтверждающая беременность матери, выданная медицинской организацией или частнопрактикующим врачом. Если государственная регистрация установления отцовства производится одновременно с государственной регистрацией рождения, свидетельство о рождении ребенка не требуется;
3) копию документа, удостоверяющего личность;
для регистрации установления отцовства по заявлению отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей; признания матери недееспособной вследствии психического заболевания или слабоумия; лишения либо ограничения матери в родительских правах; невозможности установления места жительства матери ребенка:
1) заявление лица, признающего себя отцом ребенка (приложение 3 к настоящему стандарту);
2) документы, подтверждающие обстоятельства отсутствия матери: свидетельство о смерти матери; решение суда о признании матери недееспособной вследствие психического заболевания или слабоумия, об объявлении ее умершей, о лишении либо ограничении матери в родительских правах; справка о невозможности установить место жительства матери;
3) копию документа, удостоверяющего личность;
для регистрации установления отцовства на основании решения суда:
1) заявление установленной формы (приложение 4 к настоящему стандарту);
2) копию решения суда об установлении отцовства;
3) свидетельство о рождении ребенка;
4) копию документа, удостоверяющего личность;
для внесения изменений, дополнений и исправлений в актовую запись об установлении отцовства:
1) заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
2) свидетельство о рождении получателя государственной услуги, в случае утери оригинала свидетельства – справка о регистрации рождения;
3) свидетельство об установлении отцовства, в случае утери оригинала свидетельства – справка о регистрации установления отцовства;
4) документы, подтверждающие необходимость внесения изменений, дополнений и исправлений;
5) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины или документ являющийся основанием для предоставления налоговых льгот;
6) документ, подтверждающий полномочия представителя.
12. Образец заявления размещен на портале, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz (раздел «Регистрационная служба и оказания правовой помощи» подраздел «Стандарты государственных услуг») или на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 настоящему стандарту.

13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады.
14. Тиісті құжаттарды уәкілетті органда қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салуды қабылдаған күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беру күні, уақыты;
4) құжаттарды ресімдеуге қабылдаған маманның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
15. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген дайын құжаттарды беруді уәкілетті органның маманы қолхат негізінде мемлекеттік қызметті алушының онда көрсетілген мерзімде келген кезінде жүзеге асырады.
16. Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық ұсынылмағаны анықталған кезде (міндетті жолдардың толтырылмауын қоса алғанда), мемлекеттік қызметті алушыға құжаттар тапсырылғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде себептері көрсетілген дәлелді жазбаша негіздегі бас тарту беріледі.
Уәкілетті органда құжаттарды сақтау мерзімі және жою тәртібі ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен айқындалады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын өтеу кезіндегі заңдылықты сақтауға және әдептілік, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасы және тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның басшысының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Әрекетке (әрекетсіздікке) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымды дайындауға көмек көрсету үшін мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары және телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
21. Уәкілетті органдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетіне демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері түскі асқа сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.

13. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. При приеме соответствующих документов в уполномоченном органе получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) даты приема запроса;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
15. Выдача готовых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта осуществляется специалистом уполномоченного органа при обращении получателя государственной услуги на основании расписки в указанный в ней срок.
16. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом отказывается, в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), письменный мотивированный отказ получателю государственной услуги дается в течение 2 рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Срок хранения и порядок уничтожения документов в уполномоченном органе определяется ведомственными нормативными правовыми актами.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом руководителя государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченный орган, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.

8 (7122) 46-53-15
46-53-12
35-75-38 қабылдау бөлмесі
5
Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 6
8 (7232) 55-59-26
22-19-83 қабылдау бөлмесі
6
Жамбыл облысының Әділет департаменті
Тараз қаласы, Қойгелді көшесі, 158 а
8 (7262) 43-67-17
43-05-05 қабылдау бөлмесі
7
Батыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Орал қаласы, Достық көшесі, 208
8 (7112) 50-82-91
51-80-43 қабылдау бөлмесі
8
Қарағанды облысының Әділет департаменті
Қарағанды қаласы, Прогресс көшесі, 1
8 (7212) 56-64-12
42-05-33 қабылдау бөлмесі
9
Қостанай облысының Әділет департаменті
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 38
8 (7142) 50-65-40
54-82-23 қабылдау бөлмесі
10
Қызылорда облысының Әділет департаменті
Қызылорда қаласы, Әйтеке би көшесі, 29
8 (7242) 23-03-57
26-24-03 қабылдау бөлмесі
11
Маңғыстау облысының Әділет департамент
Ақтау қаласы, 2 шағын аудан, 8
8 (7292) 50-32-20
42-05-70 қабылдау бөлмесі
12
Павлодар облысының Әділет департаменті
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (7182) 32-43-02
32-32-58 қабылдау бөлмесі
13
Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 72
8 (7152) 33-27-53
33-23-80 қабылдау бөлмесі
14
Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Шымкент қаласы, Желтоқсан көшесі, 16
8 (7252) 23-31-70
23-23-76 қабылдау бөлмесі
15
Алматы қаласының Әділет департаменті
Алматы қаласы, Байзақов көшесі, 287
8 (727) 392-16-16
392-25-75 қабылдау бөлмесі
16
Астана қаласының Әділет департаменті
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 15
8 (7172) 48-88-36
39-12-13 қабылдау бөлмесі
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның
ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына
өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді
енгізу» мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Әке болуды тануды мемлекеттік тіркеу туралы
ӨТІНІШ
Мен,_________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты, тегі)
өзімді баланың әкесімін деп растаймын,
_____________________________________________________________________
(баланың аты, әкесінің аты, тегі)
азаматшада __________________________________________________________
(анасының аты, әкесінің аты, тегі)
«__________» _______________20 ________ жылы туылған
Мен,
_____________________________________________________________ баланың
(баланың аты, әкесінің аты, тегі)
анасы _______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты, тегі)
азамат ______________________________________________________________
(әкесінің аты, әкесінің аты, тегі)
______________________________ менің баламның әкесі екенін растаймын
Әке болуды тануды баланың әкесінің атын әкесінің аты бойынша жазып тіркеуді сұраймыз
тегін беруді ________________________________________________________
Сонымен бірге баланың тууы туралы акт жазуында әке туралы мәліметті енгізуді және ананың некеге дейінгі тегін түзетуді сұраймыз
_____________________________________________________________________
Баланың әкесімен неке қию барысында қабылдаған
_______________________________________________ тегіне ауыстыруыңызды
(бала әкесімен некелі (ерлі-зайыптылықты) жағдайда анасы толтырады)
Туу «__»______________________20____ж.
___________________________________________________________ тіркелген
(тіркеуші орган атауы)
Акт жазуының нөмірі _________________________________________________
Анасы туралы мәлімет:
Аты _____________________ Әкесінің аты (бар болғанда)___________ Тегі
_____________________________________________________________________
Туған күні «__________» ____________ 20______ ж. Ұлты _______________
Жасы: _______________________________________________________________
Азаматтығы __________________________________________________________
Білімі ______________________________________________________________
Жұмыс орны және лауазымы ____________________________________________
Отбасылық жағдайы ___________________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеу күні мен орны
_____________________________________________________________________
Неке (ерлі-зайыптылық) туралы акт жазуының нөмірі ___________________
Заңды мекен-жайы ____________________________________________________
Әкесі туралы мәлімет:
Аты _____________________ Әкесінің аты (бар болғанда) _______________
Тегі ________________________________________________________________
Туған күні «__________» ____________ 20______ ж. Ұлты _______________
Жасы: _______________________________________________________________
Азаматтығы __________________________________________________________
Білімі ______________________________________________________________
Жұмыс орны және лауазымы ____________________________________________
Отбасылық жағдайы ___________________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) тіркеу күні мен орны
_____________________________________________________________________
Неке (ерлі-зайыптылық) туралы акт жазуының нөмірі ___________________
Заңды мекен-жайы ____________________________________________________
Өтінішке қосымша тапсырамыз: 1. Баланың тууы туралы куәлік

8 (7122) 46-53-15,
46-53-12
35-75-38
приемная
5.
Департамент юстиции
Восточно-Казахстанской
области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Ворошилова, 6
8 (7232) 55-59-26
22-19-83
приемная
6.
Департамент юстиции
Жамбылской области
г. Тараз,
ул. Койгельды,158 а
8 (7262) 43-67-17
43-05-05
приемная
7.
Департамент юстиции
Западно-Казахстанской
области
г. Уральск, пр. Достык, 208
8 (7112) 50-82-91
51-80-43
приемная
8.
Департамент юстиции
Карагандинской области
г. Караганда, ул. Прогресса, 1
8 (7212) 56-64-12
42-05-33 приемная
9.
Департамент юстиции
Костанайской области
г. Костанай, ул. Тарана, 38
8 (7142) 50-65-40
54-82-23
приемная
10.
Департамент юстиции
Кызылординской области
г. Кызылорда, ул. Айтеке би, 29
8 (7242) 23-03-57
26-24-03
приемная
11.
Департамент юстиции
Мангистауской области
г. Актау,
мкр.12, 8
8 (7292) 50-32-20
42-05-70
приемная
12.
Департамент юстиции
Павлодарской области
г. Павлодар, ул.Ленина, 18
8 (7182) 32-43-02
32-32-58
приемная
13.
Департамент юстиции
Северо-Казахстанской
области
г. Петропавловск,
ул. Конституции,72
8 (7152) 33-27-53
33-23-80
приемная
14.
Департамент юстиции Южно-Казахстанской области
г. Шымкент, ул. Желтоксан, 16
8 (7252) 23-31-70
23-23-76
приемная
15.
Департамент юстиции города Алматы
г. Алматы, ул.Байзакова, 287
8 (727) 392-16-16
392-25-75
приемная
16.
Департамент юстиции города Астана
г. Астана, пр. Победы, 15
8 (7172) 48-88-36
39-12-13
приемная
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация установления отцовства,
в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о государственной регистрации установления отцовства
Я,______________________________________ признаю себя отцом ребенка,
(имя, отчество, фамилия)
родившегося «_____» _______________20___ г.
у гражданки _______________________________________________________
(имя, отчество, фамилия)
Я, ____________________________________________________________ мать
(имя, отчество, фамилия ребенка)
ребенка__________________________________________________________
(имя, отчество, фамилия)
подтверждаю, что гражданин ______________________________________
(имя, отчество, фамилия)
____________________________________является отцом моего ребенка
Просим зарегистрировать установление отцовства, указав отчество
ребенка по имени отца ______________________________________________
фамилию присвоить _____________________________________________
Одновременно просим внести сведения об отце в запись акта о рождении
ребенка, а также исправить в ней добрачную фамилию
матери____________________________________________________________
На фамилию _______________________принятую при вступлении в брак
(супружество) с отцом ребенка (заполняется матерью в случае
вступления в брак (супружество) с отцом ребенка)
Рождение зарегистрировано «__»______________________20____г.
в_________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Номер актовой записи _____________________________________________
Сведения о матери:
Имя ___________________ Отчество (при его наличии) ___________
Фамилия ___________________________________________________________
Дата рождения «___» ____________20___г. Национальность ____________
Возраст: __________________________________________________________
Гражданство ______________________________________________________
Образование _______________________________________________________
Место работы и должность ___________________________________________
Семейное положение _______________________________________________
Номер актовой записи о браке (супружестве) __________________________
Юридический адрес ________________________________________________
Сведения об отце :
Имя _______________ Отчество (при его наличии)___________________
Фамилия _________________________________________________________
Дата рождения «___» ____________20___г. Национальность ____________
Возраст: _______________________________________________________
Гражданство ______________________________________________________
Образование _______________________________________________________
Место работы и должность ___________________________________________
Семейное положение _______________________________________________
Номер актовой записи о браке (супружестве)_______________________
Юридический адрес ________________________________________________
К заявлению прилагаем: 1. Свидетельство о рождении ребенка

2. Ата-анасы некелі (ерлі-зайыпты)
болса, неке қию (ерлі-зайыпты болу)
туралы куәлік.
Әкесі ________________________________________________________ (қолы)
Анасы ________________________________________________________ (қолы)
«____» ________________20___ ж.
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның
ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына
өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді
енгізу» мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Өзін баланың әкесімін деп танитын адамның өтініші бойынша
әке болуды белгілеу туралы
ӨТІНІШ
Мен, _________________________________________________________ өзімді
(аты, әкесінің аты, тегі)
азаматша ____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты, тегі)
___ жылы "___" ___________ туған ___________________________, баланың
(аты, әкесінің аты, тегі)
әкесімін деп танимын.
Баланың әкесінің атын менің есімім __________________________________
бойынша көрсетіп, ___________________________________________________
тегін көрсетіп, әке болуды тіркеуді сұраймын.
Бір мезгілде баланың туу туралы акті жазбасына әкесі туралы мәліметті енгізуді, сондай-ақ ондағы анасының некеге дейінгі тегін ______________________________________ баланың әкесімен некеге тұрған кезде қабылдаған тегіне _________________________ түзетуді сұраймын.
Баланың туу туралы жаңа куәлігі берілсін, туу
_____________________________________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
____ жылғы "___" __________ тіркелген.
Акті жазбасының нөмірі
_____________________________________________________________________
Анасы мен әкесі туралы мәлімет:
ӘКЕСІ
АНАСЫ
1
Туған күні
__ жылғы «___» __________
__ жылғы «___» _________
2
Ұлты
3
Азаматтығы
4
Тұрғылықты тұратын жері
қала (ауылы) ___________
ауданы__________________
облысы (өңірі,
республикасы) __________
________________________
көшесі _________________
пәтер № _____________
қала (ауылы) ________
ауданы________________
облысы (өңірі,
республикасы) ________
______________________
көшесі _______________
пәтер № ___________
5
Қай жылдан бастап
6
Қайда және кім болып жұмыс істейді
7
Білімі
8
Жеке басты куәландыратын құжаты (сериясы,
нөмірі, қашан және кім берген)
Анасының болмауының мән-жайларын растайтын құжаттың атауы
_____________________________________________________________________
(қашан және қандай орган берген, нөмірі мен берген күні)
Өтінішке қоса беремін:

2. Свидетельство о заключении брака (супружества), если родители
состоят в браке (супружестве).
Отец _______________________________________________ (подпись)
Мать______________________________________________ (подпись)
«____»________________20___г.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Регистрация установления отцовства,
в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
об установлении отцовства по заявлению лица,
признающего себя отцом ребенка
Я, _______________________________________ признаю себя отцом ребенка
( фамилия, имя, отчество)
____________________________, родившегося «___» ___________ 20 ___г.
(фамилия, имя, отчество ребенка)
у гражданки _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество матери)
Прошу зарегистрировать установление отцовства, указав отчество
ребенка по моему имени _____________________________ фамилию
присвоить___________________________________________________________
Одновременно прошу внести сведения об отце в запись акта о рождении
ребенка, а также исправить в ней добрачную фамилию матери
___________________________________________________________________
На фамилию_________________________принятую при вступлении в брак с
отцом ребенка.
И выдать новое свидетельство о рождении ребенка, рождение
зарегистрировано «___» __________ 20__ г.
в __________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Номер актовой записи _____________________________________
Сведения о матери и отце:
ОТЕЦ
МАТЬ
1
Дата рождения
«___» _________ __ г.
«__» ________ г.
2
Национальность
3
Гражданство
4
Место постоянного
жительства
город (селение) ________
район___________________
область(край,
республика) ____________
________________________
ул. ____________________
квартира № _____________
город (селение) ___
район _____________
область(край,
республика) _______
ул. _______________
квартира № ________
5
С какого года
6
Где и кем работает
7
Образование
8
Документ,
удостоверяющий
личность (серия,
номер, когда и кем
выдан)
Наименование документа, подтверждающего обстоятельства
отсутствия матери __________________________________________________
(когда и каким органов выдан, номер и дата выдачи)
К заявлению прилагаем:

1) өзін баланың әкесі деп танитын адамның өтініші;
2) әкесінің жеке басын куәландыратын құжаты;
3) егер ата-анасы некеде (ерлі-зайыптылықта) тұрған болса, неке қиғаны (ерлі-зайыптылық) туралы куәлігі;
4) анасының болмауы мән-жайларын растайтын құжаттары: анасының қайтыс болуы туралы куәлігі; психикалық ауруы немесе есі кемдігі салдарынан анасын әркетке қабілетсіз деп тану туралы, оны қайтыс болды деп жариялағаны туралы, анасын ата-ана құқығынан айыру немесе шектеу туралы сот шешімі; анасының тұрғылықты жерін белгілеудің мүмкін еместігі туралы анықтама.
Әкесі
______________________
(қолы)
20__ жылғы "___" _____
---------------------------------------------------------------------
(жыртылатын жері)
20___ж. «______» _________ қарауға _____________ құжаттар қабылданды.
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________________________________________
Әке болуды белгілеу туралы куәлікті алу үшін: 20___ж. «______» ______
келсін.
Құжаттарды қабылдаған маманның Т.А.Ә.________________________________
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның
ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына
өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді
енгізу» мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Соттың шешімі бойынша әке болуды белгілеу туралы
ӨТІНІШ
___________________________________________ сотының 200__ жылғы "___"
_______________ № _________шешімінің негізінде азамат _______________
баланың әкесі болып
танылды _____________________________________________________________
(анасының тегі бойынша баланың тегі, аты, әкесінің аты)
азаматша ____________________________________________________________
(анасының тегі, аты, әкесінің аты)
"___" ____________ ж. т. туған.
Баланың әкесінің атын ________________________________ әкесінің
аты бойынша көрсетіп, _________________________________________ тегін
беріп әке болуды тіркеуді сұраймыз.
Баланың туу... жылы "___" ___________ _______________________________
АХАЖ бөлімінде № ________________________________ жазбамен тіркелген.
Мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
Әкесі
Анасы
1.
Туған күні
2.
Ұлты
3.
Тұрғылықты тұратын жері
4.
Қайда және кім болып жұмыс істейді
5.
Білімі
6.
Жеке басты куәландыратын құжаты (№, қашан және кім берген)
Өтініш берушінің қолы _________________ 20__ ж. «___» ________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(жыртылатын жері)
20___ж. «______» _____________ қарауға _________ құжаттар қабылданды.
Өтініш                   берушінің                             Т.А.Ә.
_____________________________________________________________________
Әке болуды белгілеу туралы куәлікті алуға: 20___ж. «______» _________
келсін.
Құжаттарды қабылдаған маманның Т.А.Ә. _______________________________
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның
ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына
өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді
енгізу» мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Азаматтық хал актілеріне өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы
(керегінің астын сызу) ӨТІНІШ
______ туралы № _______________________ «___» ________ ж. акт жазуына
келесі өзгерістерді, қосымшаларды, түзетулерді:______________________
______________________________________________ енгізуіңізді сұраймын.
Өзім туралы келесі мәліметтерді хабарлаймын:
1 Аты, әкесінің аты (болғанда), тегі ________________________________

1) заявление лица, признающего себя отцом ребенка;
2) документ, удостоверяющий личность отца;
3) свидетельство о заключении брака (супружества), если родители состоят (состояли ) в браке (супружестве).
4) документы, подтверждающие обстоятельства отсутствия матери:
свидетельство о смерти матери; решение суда о признании матери
недееспособной вследствие психического заболевания или
слабоумия, об объявлении ее умершей, о лишении либо
ограничении матери в родительских правах; справка о
невозможности установить место жительства матери.
Отец ______________________
(подпись)
«___» __________ 20__ г.
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«______» _________ 20___г. приняты к рассмотрению ________ документов
Ф.И.О. получателей государственной услуги
______________________________
_________________________________________________________________
За получением свидетельства об установлении отцовства явиться:
«_____» __________20__г.
Ф.И.О. специалиста, принявшего документы ____________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Регистрация установления отцовства,
в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
об установлении отцовства по решению суда
На основании решения _____________________________________ суда
№ _________ от «___» ___________ 200__ года гражданин _______________
признан отцом ребенка ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество ребенка, по фамилии матери)
__________________________ родившегося «___» ____________ г.
у гражданки___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество матери)
Просим зарегистрировать установление отцовства, указав отчество
ребенка по имени отца ______________________________________________
фамилию присвоить ________________________________________________.
Рождение ребенка зарегистрировано "___" ___________ г. в отделе ЗАГС
_____________________________ запись № ________________________ .
Сообщаю следующие сведения:
Отец
Мать
1.
Дата рождения
2.
Национальность
3.
Место постоянного жительства
4.
Где и кем работает
5.
Образование
6.
Документ, удостоверяющий личность (№ когда и кем выдан)
Подпись получателя государственной услуги _______________
«___» ________ 20__ г.
(подпись)
_____________________________________________________________________
(линия отрыва)
«______» _________ 20___г. Приняты к рассмотрению _______ документов
Ф.И.О. получателей государственной услуги __________________________
_________________________________________________________________
За получением свидетельства об установлении отцовства явиться:
«_____» __________20__г.
Ф.И.О. специалиста, принявшего документы ____________________________
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Регистрация установления отцовства,
в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о внесении изменений, дополнений и исправлений в записи актов
гражданского состояния
(нужное подчеркнуть)
Прошу внести в запись акта о ______________________________________
(указать № и дату регистрации актовой записи,
____________________________________________________________________
наименование отдела ЗАГС, зарегистрировавшего актовую запись)
следующие изменения, дополнения и исправления _____________________
(указать вносимые изменения,
______________________________________по причине __________________
дополнения и исправления на избранные данные) (указать причину
изменения )
Сообщаю о себе следующие сведения:
1. Фамилия, имя, отчество __________________________________________

2. Туылған күні _____________________________________________________
3. Туылған жері______________________________________________________
4. Ұлты______________________________________________________________
5. Азаматтығы _______________________________________________________
6. Отбасылық жағдайы ________________________________________________
7. Кәмелетке толмаған балаларының аты, әкесінің аты, тегі және туылған жерлері _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат _________________________________
9. Қайда және кім болып жұмыс істейді _______________________________
10. Әскери міндетке қатысы:
а) қайда тіркеуде тұр _______________________________________________
б) қызмет атқаратын әскери бөлімшенің атауы _________________________
_____________________________________________________________________
11. Өмір сүрген жерлердің нақты атаулары және уақыты ________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Тергеуде, сот қаралуында болу немесе өтелмеген немесе белгіленген тәртіпте шешілмеген сотталуының болуы жағдайында, аты, әкесінің аты, тегі өзгерту туралы өтініш қабылданғаны жөнінде сәйкес сұранысты жолдау үшін, көрсету
13. Ертеде аты, әкесінің аты, тегі өзгертілді ме: ___________________
14. Өзгерістерді, қосымшаларды, түзетулерді енгізу себебі:___________
Өтінішке өзгерістерді, қосымшаларды, түзетулерді енгізу қажеттілігін растайтын құжаттарды қосып баремін:
1) _______________________________ 3)________________________________
2) _______________________________ 4)________________________________
Жауапкершілік туралы жалған мағлұматтардың хабарының артынан ескертілген
20__ ж. «___» _____________
_____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаушының лауазымды тұлғаның аты, әкесінің аты, тегі)
Журнал бойынша № ____
_____________________________________________________________________
(қиып алу сызығы)
20____ жылғы «____» _________ азамат (ша) ___________________________
азаматтық хал актілері жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш ______________________________ қосымша құжаттарымен қарауға қабылданды.
Қарау нәтижелері 20____жылғы «___»___________ хабарланатын болады.
Маман _________________________
(тегі, аты және әкесінің аты)
«Әке болуды анықтауды тіркеу, оның
ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына
өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді
енгізу» мемлекеттік қызмет
стандартына 6-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептiк жылдағы ағымдағы мәнi

2. Дата рождения (число, месяц, год) _______________________________
3. Место рождения (село, город, область, республика) _______________
4. Национальность___________________________________________________
5. Гражданство _____________________________________________________
6. Семейное положение (Ф.И.О. супруга, число, месяц и год рождения,
дата регистрации брака (супружества))
_________________________________________________
7. Сведения о детях (Ф.И.О., число, месяц и год рождения, место жительства на момент подачи заявления)______________________________
8. Данные о документе, удостоверяющем личность (№, когда и кем выдан)
____________________________________________________________________
9. Отношение к военной службе:
а) где состоит на учете ____________________________________________
б) наименование воинской части, в которой служит ___________________
__________________________________________________________________
10. Менял ли ранее Ф.И.О., когда и где _____________________________
11. Полный перечень местностей, в которых получатель государственной
услуги проживал, с указанием времени проживания _____________________
__________________________________________________________________
12. В случае нахождения под следствием, судом либо наличия судимости,
не погашенной или не снятой в установленном законом порядке, указать
когда и за что привлекались к уголовной ответственности, если был
осужден то когда и по какой статье, каким судом и к какой мере
наказания указать об этом________________________________________
К заявлению прилагаю:
1) ______________________________ 3)________________________________
2) ______________________________ 4)________________________________
«___» _____________ 20__ г.
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица, принявшего заявление)
№ по журналу ____
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____»__________20____г. принято на рассмотрение заявление о внесении
изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского
состояния у гр-ки __________________________________________________
с приложенными __________документами.
Результаты рассмотрения будут сообщены «___»___________20____г.
Специалист _________________________(фамилия, имя и отчество )
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Регистрация установления отцовства,
в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

1. Уақытылығы
1.1. Қызметтi құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде ұсыну %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну процесiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді
енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексі (бұдан әрі - Кодекс) 248-256-баптарының, «Салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексі (Салық кодексі) 537-бабының, «Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы 7-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стенділерде орналасқан.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі:
бала асырап алуды тіркеу және бала асырап алу туралы қағаз тасығышта куәлік беру болып табылады.
Туу туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізілген кезде мемлекеттік қызметті алушыға енгізілген өзгерістерімен, толықтыруларымен және түзетулерімен, құжатты берген тіркеуші орган басшысының қолтаңбасымен және елтаңбалы мөрімен бекітілген мемлекеттік тіркеу туралы жаңа куәлік не қағаз тасығышта дәлелді бас тарту туралы жауап беріледі.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 23
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Регистрация усыновления (удочерения), в том числе
внесение изменений, дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее - уполномоченные органы), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 248256 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», статьи 537 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» и  статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров».
4. Информация о государственной услуге размещена на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
государственная регистрации усыновления (удочерения) и выдача свидетельства об усыновлении (удочерения) на бумажном носителе.
После внесенных изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о рождении получателю государственной услуги выдается новое свидетельство с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленное подписью уполномоченного лица, выдавшего документ, либо ответ о мотивированном отказе на бумажном носителе.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына және шетелдіктерге (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) бала асырап алуды тіркеген кезде – 1 жұмыс күні;
республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде актілік жазбасының электрондық нұсқасы болған кезде, өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізуді тіркеу кезінде өтініш 15 күн ішінде қаралады, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушыны хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Қазақстан Республикасының азаматтары бала асырап алған кезде мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Шетелдіктер бала асырап алған кезде, сондай-ақ өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізілген кезде мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
9. Құжаттарды қабылдау күн сайын, сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Уәкілетті органның үй-жайында мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған азаматтарды, қабылдауға арналған жеке кабинеттері болады. Кабинеттерге толтырылған бланкі үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар не оның уәкілетті өкілі:
бала асырап алуды тіркеу үшін:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандартқа 2-қосымша);
2) жеке бастарын куәландыратын құжаттарының көшірмелерін;
3) бала асырап алу туралы сот шешімінің көшірмесін;
4) баланың туу туралы куәлігін;

6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан и иностранцам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при регистрации усыновления (удочерения) – 1 рабочий день.
Заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в актовую запись об усыновлении рассматриваются в течение 15 календарных дней, при наличии электронной версии на Центральном сервере Государственной базы данных по республике, при необходимости проведения дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более, чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно при регистрации усыновления (удочерения) гражданами Республики Казахстан.
При усыновлении (удочерении) иностранцами, а также за внесение изменений, дополнений и исправлений взимается государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
9. Прием документов осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения уполномоченных органов имеют отдельные кабинеты для приема граждан, в которых предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В кабинетах имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо его уполномоченный представитель представляют:
для регистрации усыновления (удочерения):
1) заявление установленной формы (приложение 2 к настоящему стандарту);
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) копию решения суда об усыновлении (удочерении);
4) свидетельство о рождении ребенка;

5) егер некеге 2008 жылға дейін тұрған болса, бала асырап алу алушылардың неке туралы куәлігінің көшірмесі,сондай-ақ шетелдік азаматтар үшін де осындай талап қойылады;
6) өкілдің уәкілеттігін растайтын құжат;
7) шетелдіктер үшін бюджетке мемлекеттік баждың төлегенін растайтын құжаттары;
8) шетелдіктің тұруға ықтиярхаты;
9) жеке бастарын куәландыратын құжатпен бірге шетелдіктер мұның нотариалды куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылған мәтінін ұсынады;
бала асырап алуды тіркеуге байланысты туу туралы актілік жазбаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу үшін:
1) белгіленген нысандағы өтініш (осы стандартқа 3-қосымша);
2) туу туралы куәлігін, егер куәліктің төлнұсқасы жоғалған болса – туу туралы тіркеу анықтамасын;
3) бала асырап алуды туралы куәлігін, егер куәліктің төлнұсқасы жоғалған болса – бала асырап алуды туралы тіркеу анықтамасын;
4) соттың бала асырап алуды жою немесе жарамсыз деп тану туралы шешімі;
5) өзгерістер мен толықтырулар енгізу қажеттігін растайтын құжаттар;
6) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат немесе салықтық жеңілдіктер берілуге негіз болып табылатын құжат;
7) өкілдің уәкілеттігін растайтын құжатты ұсынады.
12. Өтініштің үлгісі Министрліктің порталында, сондай-ақ интерент-ресурсында www.minjust.kz (Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету стандарттары бөлімінің «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары» кіші бөлімінде) немесе мекенжайы осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген ұйымның күту залындағы арнайы тағандарда орналасқан.
13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады.
14. Тиісті құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алушыға:
1) сұрау салуды қабылдаған күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беретін күні, уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған маманның тегі, есімі, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
15. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген дайын құжаттарды беруді уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызметті алушы өтінішпен келген кезде онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
16. Уәкілетті орган осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Тапсырған құжаттары толық болмау фактісі анықталған жағдайда (оның ішінде міндетті жолдар толтырылмағанда) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар берілген күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша дәлелді бас тарту беріледі.
Уәкілетті органдағы құжаттарды сақтау мерзімі мен жою тәртібі ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен айқындалады.

5) копию свидетельства о браке усыновителей, если брак был заключен до 2008 года, а также для иностранных граждан;
6) документ, подтверждающий полномочия представителя;
7) для иностранцев документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
8) вид на жительство иностранца;
9) наряду с документом, удостоверяющим личность, иностранцы представляют нотариально засвидетельствованный перевод его текста на государственный или русский язык;
для внесения изменений, дополнений и исправлений в актовую запись об установлении отцовства:
1) заявление установленной формы (приложение 3 к настоящему стандарту);
2) свидетельство о рождении, в случае утери оригинала свидетельства – справка о регистрации рождения;
3) свидетельство об усыновлении (удочерении), в случае утери оригинала свидетельства – справка об усыновлении (удочерении);
4) решение суда об отмене или о признании усыновления (удочерения) недействительным;
5) документы, подтверждающие необходимость внесения изменения, дополнения и исправления;
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины или документ являющийся основанием для предоставления налоговых льгот;
7) документ, подтверждающий полномочия представителя.
12. Образец заявления размещен на портале, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz (раздел «Регистрационная служба и оказания правовой помощи» подраздел «Стандарты государственных услуг»), или на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
13. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. При приеме соответствующих документов в уполномоченном органе получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) даты приема запроса;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
15. Выдача готовых документов осуществляется специалистом уполномоченного органа при обращении получателя государственной услуги на основании расписки в указанный в ней срок.
16. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом отказывается в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), письменный, мотивированный отказ получателю государственной услуги дается в течение 2 рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Срок хранения и порядок уничтожения документов в уполномоченном органе определяется ведомственными нормативными правовыми актами.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышын өтеу кезіндегі заңдылықты сақтауға және сыпайылық, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасы және тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның басшысының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Әрекетіне (әрекетсіздігіне) және шағымды дайындауға көмек көрсету тәртібін түсіндіру үшін мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органға жүгінеді.
21. Уәкілетті органдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
22. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі. Уәкілетті органдар басшыларының телефондары мен мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
23. Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңда көрсетілген жағдайда электронды түрде не осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген ұйымның кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымға уәкілетті орган ұсынған мемлекеттік қызметтің сапасыздығын растайтын құжаттарды қоса беріледі.
24. Шағымдардың пошта және қолма-қол уәкілетті органда қабылданғанын растау оларды уәкілетті органның кеңсесінде жеке және заңды тұлғалар өтінішін журналға тіркеу болып табылады (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу мерзімі қойылады).
Шағымды қараудың нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде пошта бойынша хабарланады.
Шағымды қолма-қол берген кезде мемлекеттік қызметті алшыға оның шағымын қабылдап алғандығы туралы растап, шағымды қабылдаған адам номері, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс мәліметтері бар талон береді.

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом руководителя государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается в уполномоченный орган, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. Жалоба на действия (бездействие) уполномоченных органов подается в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
22. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
23. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно в рабочие дни через канцелярию организаций, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом.
24. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, в уполномоченный орган является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа.
В случае нарочного обращения, получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.

39-12-13 қабылдау бөлмесі
«Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Бала асырап алуды тіркеу туралы
ӨТІНІШ
Мен _________________________________________________________________
(тегі, есімі, әкесінің аты)
және азаматша _______________________________________________________
(тегі, есімі, әкесінің есімі)
балаға ______________________________________________________________
(баланың асырап алынғаннан кейінгі Т.Е.Ә.)
_____________________________________________________________________
(соттың атауы)
заңдық күшіне енген шешімі ұсынылады.
Баланың туған күні 20___ жылғы "__________" ________________________
Баланың туған жері _________________________________________________
Баланың туу 20______ жылғы "_____________" _________________________
_________________________________________________________ тіркелген.
Бала туралы мәліметтерді көрсете отырып
_____________________________________________________________________
(баланың асырап алынғаннан кейінгі Т.Е.Ә, туған жері, туған күні)
баланы асырап алуды тіркеуді сұраймыз.
Бір мезгілде ата-анасы туралы мәліметтер енгізуді (егер соттың шешімінде көрсетілген болса) және жаңа куәлік беруді сұраймын.
Өтініш берушілердің қолы ____________________________________________
Өтінішті берген күні ________________________________________________
Жалған мәліметтер берген үшін жауапкершілікте болатыным туралы ескертілдім.
«______» 20___ жыл
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдап алған адамның тегі, есімі, әкесінің аты)
Журнал бойынша № ______
---------------------------------------------------------------------
(қиып алу сызығы)
20___ жылғы «______» ___________,_________ өтініш қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
Қараудың нәтижесі
20__ жылғы «_____» __________ хабарланады.
Құжаттарды қабылдаған
Маман ___________________________________
(тегі, есімі, әкесінің аты)
«Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты, тегі)
мекен-жайы:
________________________________________
жеке куәлік № __________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Азаматтық хал актілеріне өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы
(керегінің астын сызу)
ӨТІНІШ
_______________________________________________________ туралы актіге
(актілік жазбаның № және күнін көрсету,
себепті _____________________________________________________________
актілік жазаны тіркеген АХАЖ бөлімінің атауы)
_______________________ _____________________________________________
_________________________________________________ мынадай өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізуді сұраймын ________________________
__________________________ __________________________________________
Өзім туралы мыналарды хабарлаймын:

39-12-13 приемная
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация усыновления (удочерения),
в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о государственной регистрации усыновления (удочерения) ребенка
Гражданин_________________________________________________________
(имя, отчество, фамилия (при его наличии)
Гражданка ______________________________________________________
(имя, отчество, фамилия (при его наличии)
Дата и место регистрации брака (супружества)
_________________________________________________________________
Просим зарегистрировать усыновление (удочерение) указав сведения о
ребенке: ________________________________________________________
(имя, отчество (при его наличии) фамилия)
_____________________________________________________________________
(дата рождения ребенка после усыновления)
___________________________________________________________________
(место рождения после усыновления)
В регистрирующий орган представлено вступившее в законную силу
решение суда___________________________________________________
(наименование суда)
на ребенка_______________________________________________________
(имя, отчество, фамилия ребенка до усыновления)
Дата рождения ребенка «_____»__________________20___г.
Место рождения ребенка_____________________________________________
Рождение ребенка зарегистрировано_________________________________
(наименование регистрирующего органа)
«____»__________20___________г._______________
Одновременно просим внести сведения о родителях (если указано в
решении суда) и выдать новое свидетельство.
Подпись заявителей ___________________________________________
Дата подачи заявления_________________________________________
Об ответственности за сообщение ложных сведений предупрежден (а)
«___» _____________ 20__ г.
__________________________________________________________________
(имя, отчество, фамилия должностного лица, принявшего заявление)
№ по журналу ____
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
«____»________20____г. Принято на рассмотрение заявление о перемене
Результаты рассмотрения будут сообщены «___»___________20____г.
Специалист ________________________________ (имя, отчество, фамилия)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Регистрация усыновления (удочерения),
в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния»
В__________________________________
(наименование регистрирующего органа)
от ________________________________
(имя, отчество, фамилия)
проживающего по адресу: _____________
___________________________________
уд. личности № ______________________
(номер, кем и когда выдан)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о внесении изменений, дополнений и исправлений
(нужное подчеркнуть)
Прошу внести в запись акта о ______№___________ от «___» ________ г.
Следующие изменения, исправления, дополнения:_______________________
______________________________________________________________
О себе сообщаю следующие сведения:

1. Уақытылығы
1.1. Қызметтi құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде ұсыну %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну процесiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы «6» қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі.
Шалғай жатқан елді мекендер тұрғындарының мемлекеттік қызметке қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында тіркеуге өтініш беру бойынша Мобильді орталық арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге жол беріледі.
Мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы да алуға болады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 257-267-баптары, «Салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 537-бабы, «Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 7-бабы және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стендтерде;

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том
числе внесение изменений, дополнений и исправлений в
записи актов гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченные органы), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры в части подачи заявки на регистрацию.
А также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной-цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании  статей 257 - 267 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» (далее – Кодекс),  статьи 537 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту;

2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК-сі): www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген орталықтардың үй-жайларындағы стендтерде;
4) порталда орналастырылған;
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат call-центр телефоны (1414) арқылы да беріледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті органда:
атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды мемлекеттік тіркеу және қағаз тасушыда атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік не электрондық құжат нысанында немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар және түзетулер енгізілгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға енгізілген өзгерістерімен, толықтыруларымен, түзетулерімен құжатты берген уәкілетті тұлғаның қолы қойылған жаңа куәлікті қағаз тасығышта не электрондық құжат нысанында немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап қағаз тасығышта беріледі;
2) орталықта:
атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қағаз тасығышта не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап электрондық құжат нысанында немесе қағаз тасығышта беру;
енгізілген өзгерістерімен, толықтыруларымен, түзетулерімен құжатты берген уәкілетті тұлғаның қолы қойылған жаңа куәлікті қағаз тасығышта не электрондық құжат нысанында немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру.
3) порталда:
уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сы қойылған, электрондық құжат нысанында атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу туралы электрондық өтініштің қабылданғаны туралы хабарламаны не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты электрондық құжат нысанында алу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
уәкілетті орган немесе портал арқылы жүгінген кезде:
атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы өтініш Республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болған кезде күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады (қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді), басқа органдарға сұрау салу қажет болған жағдайда өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
Басқа мемлекеттің аумағына сұрау салу қажет болған жағдайда, өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті алушыны қарау мерзімін ұзарту сәтінен бастап 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;

2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
4) на портале.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) в уполномоченном органе:
государственная регистрация перемены имени отчества, фамилии и выдача свидетельства о государственной регистрации перемены имени, отчества, фамилии на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа или на бумажном носителе.
После внесенных изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о перемене имени отчества, фамилии получателю государственной услуги выдается новое свидетельство с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленное подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе либо ответ о мотивированном отказе в форме электронного документа или на бумажном носителе.
2) в Центре:
выдача свидетельства о государственной регистрации перемены имени, отчества, фамилии на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа или на бумажном носителе;
выдача нового свидетельства с внесенными изменениями, дополнениями и исправлениями, скрепленное подписью уполномоченного лица, выдавшего документ на бумажном носителе, либо ответ о мотивированном отказе в форме электронного документа или на бумажном носителе.
3) на портале:
получение уведомления о приеме электронного заявления на регистрацию перемены имени отчества, фамилии в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении через уполномоченный орган либо на портал:
1) заявление о перемене имени, отчества, фамилии рассматривается в течение 15 календарных дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги) при наличии электронных версий актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости запроса в другие органы, срок оказания услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней.
При необходимости направления запроса на территорию другого государства срок рассмотрения продлевается не более чем на 30 календарных дней, о чем сообщается заявителю в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения;

2) атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш Республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болған кезде күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады, басқа органдарға сұрау салу қажет болған жағдайда өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
орталық арқылы жүгінген кезде:
1) атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы өтініш Республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болған кезде күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады (қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді), басқа органдарға сұрау салу қажет болған жағдайда, өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті алушыны 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
Басқа мемлекеттің аумағына сұрау салу қажет болған жағдайда, өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті алушыны қарау мерзімін ұзарту сәтінен бастап 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
2) атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш Республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болған кезде күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады, басқа органдарға сұрау салу қажет болған жағдайда өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті тұтынушыны қарау мерзімін ұзарту сәтінен бастап 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, күнтiзбелiк 30 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету – ақылы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік баж белгіленеді. Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
Мемлекеттік қызметті алуға портал арқылы электрондық сұрау салынған жағдайда төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.

2) заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта о перемене имени, отчества, фамилии рассматриваются в течение 15 календарных дней, при наличии электронной версии актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости запроса в другие органы, срок оказания услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут.
При обращении через центр:
1) заявление о перемене имени, отчества, фамилии рассматривается в течение 15 календарных дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) при наличии электронных версий актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости запроса в другие органы срок оказания услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней.
При необходимости направления запроса на территорию другого государства срок рассмотрения продлевается не более, чем на 30 календарных дней, о чем сообщается заявителю в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения;
2) заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта о перемене имени, отчества, фамилии рассматриваются в течение 15 календарных дней, при наличии электронной версии актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах, при необходимости запроса в другие органы, срок оказания государственной услуги продлевается не более, чем на 30 календарных дней с уведомлением получателя государственной услуги в течение 2 рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется платно.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 января 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».

9. Құжаттарды қабылдау:
1) уәкілетті органның жұмыс кестесі:
күн сайын, сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүргізіледі;
2) орталықтың жұмыс кестесі:
еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен жедел қызмет көрсетусіз жүргізіледі.
Мобильдік орталықтар бекітілген орталықпен кестеге сәйкес құжаттар қабылдайды, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады;
3) порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Уәкілетті органның үй-жайында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттері болады, онда мемлекеттік қызметті мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға көрсетуге жағдайлар қарастырылған. Кабинеттерде толтырылған бланкілер үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
Мемлекеттік қызмет, сонымен қатар мемлекеттік қызметті алушының тұратын жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі, онда мемлекеттік қызметті мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланкілер үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға немесе орталыққа:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандарттың 3-қосымшасы);
2) 2008 жылға дейін туған адамдар үшін мемлекеттік қызметті алушының туу туралы куәлігін;
3) өкілдің уәкілеттілігін растайтын құжат;
4) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) 2008 жылға дейін тіркеген адамдар үшін неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы куәлікті;
5) егер мемлекеттік қызметті алушының кәмелетке толмаған балалары болса, балалардың туу туралы куәліктерін (2008 жылға дейін туған жағдайда);
6) егер оларды тіркеуші органдар тіркеген болса, бала асырап алуды не әке болуды анықтауды 2008 жылға дейін тіркеген адамдар үшін бала асырап алу туралы куәлікті не әке болуды анықтау туралы куәлікті;
7) егер мемлекеттік қызметті алушы некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға байланысты өзіне некеге дейінгі тегін беру туралы өтініш жасаса, некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды 2008 жылға дейін тіркеген адамдар үшін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәлікті;

9. Прием документов осуществляется:
1) график работы уполномоченного органа:
ежедневно, с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, установленных  Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) График работы центра:
государственная услуга предоставляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно графику утвержденному центром, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
График работы портала – круглосуточно.
10. Помещения уполномоченных органов имеют отдельные кабинеты для приема граждан, в которых предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В кабинетах имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Государственная услуга также оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для регистрации перемены имени, отчества, фамилии получатель государственной услуги представляет в уполномоченный орган или центр:
1) заявление установленной формы (приложение 3 к настоящему стандарту);
2) свидетельство о рождении получателя государственной услуги для лиц, рожденных до 2008 года;
3) документ, подтверждающий полномочия представителя;
4) свидетельство о заключении брака (супружества), для лиц, зарегистрировавших брак (супружество) до 2008 года;
5) свидетельство о рождении ребенка, если у получателя государственной услуги имеются несовершеннолетние дети (в случае рождения до 2008 года);
6) свидетельство об усыновлении, либо свидетельство об установлении отцовства, если таковые были зарегистрированы регистрирующими органами, для лиц, зарегистрировавших усыновление/удочерение, либо установление отцовства до 2008 года;
7) свидетельство о расторжении брака (супружества), если получатель государственной услуги ходатайствует о присвоении ему добрачной фамилии в связи с расторжением брака (супружества) для лиц, зарегистрировавших расторжение брака (супружества) до 2008 года;

8) мемлекеттік қызметті алушының екі фотосуретін;
9) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжатты ұсынады.
Қажет болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды өтінуіне байланысты себептерді растайтын қосымша құжаттар талап етіледі.
Мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар, сонымен қатар, егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктер туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері құжаттардың түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырады, кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы актілік жазбаға өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандарттың 4-қосымшасы);
2) азаматтық хал актілеріне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізуіне байланысты ауыстыруға жататын, азаматтық хал актісін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, егер куәліктің төлнұсқасы жоғалған болса – азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтамасы;
3) азаматтық хал актісіне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу үшін негіздеменің бар екендігін растайтын құжатты;
4) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжатты;
5) өкілдің өкілеттілігін растайтын құжатты ұсынады.
Порталға атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу үшін жүгінген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар, сонымен қатар, егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктер туралы мәліметті уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында алады;
3) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Егер азаматтық хал актілерін тіркеу 2008 жылға дейін жүргізілсе, мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды сканирленген көшірме ретінде электрондық сұрау салуға қоса береді.
12. Өтініш үлгісі www.e.gov.kz порталында, сонымен қатар Әділет министрлігінің: www.minjust.kz интернет-ресурсында («Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімінің «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары» кіші бөлімі) немесе уәкілетті органның күту залындағы арнайы тағандарда орналастырылған.
Бекітілген нысандардағы өтініш бланкілері орталықтардың күту залындағы арнайы тағандарда, сонымен қатар «Орталық» РМК-ның: www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Порталға жүгінген кезде электрондық құжат нысанында сұрау салуды толтыру қажет.

8) две фотографии получателя государственной услуги.
9) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины.
В случае необходимости, истребуются дополнительные документы, подтверждающие причины, в связи с которыми получатель государственной услуги просит переменить имя, отчество, фамилию.
Сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, уполномоченный орган или центр получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
Сотрудник уполномоченного органа или центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг;
для внесения изменений, дополнений и исправлений в актовую запись о перемене имени, отчества, фамилии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление установленной формы (приложение 4 к настоящему стандарту);
2) свидетельство о государственной регистрации акта гражданского состояния, которое подлежит обмену в связи с внесением изменения, дополнения и исправления в запись акта гражданского состояния, в случае утери оригинала свидетельства – справку о регистрации акта гражданского состояния;
3) документ, подтверждающий наличие основания для внесения изменения, дополнения и исправления в запись акта гражданского состояния;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины;
5) документ, подтверждающий полномочия представителя.
На портал для регистрации перемены имени, отчества, фамилии необходимо:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственных услуг;
2) сведения о документах, удостоверяющих личность получателя государственной услуги, а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанных ЭЦП;
3) сведения об оплате в бюджет государственной пошлины.
В случае, если регистрация актов гражданского состояния произведена до 2008 года, документы получателем государственной услуги в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
12. Образец заявления размещен на портале www.e.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz (раздел «Регистрационная служба и оказания правовой помощи» подраздел «Стандарты государственных услуг»), или на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа.
В центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр».
При обращении на портал необходимо заполнить запрос в форме электронного документа.

13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүргізіледі.
Порталда электрондық сұрау салу мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүргізіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттарды уәкілетті органда қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің қабылданған күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беру күні мен уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған маманның аты, әкесінің аты, тегі көрсетілген қолхат беріледі.
Орталыққа жүгінген кезде – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтінішті қабылдаған нөмірі мен күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру орны мен күні (уақыты);
5) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған орталық инспекторының аты, әкесінің аты, тегі;
6) мемлекеттік қызметті алушының аты, әкесінің аты, тегі, уәкілетті өкілінің аты, әкесінің аты, тегі және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама - есеп жіберіледі.
15. Дайын құжаттарды беруді уәкілетті органның маманы қолхат негізінде мемлекеттік қызметті алушының онда көрсетілген мерзімде келген кезінде жүзеге асырады.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға берудi қолхат негiзiнде орталық инспекторы «терезе» арқылы онда көрсетiлген мерзiмде жүзеге асырады.
Порталға жүгінген кезде қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық ұсынылмағаны анықталған жағдайда (міндетті жолдардың толтырылмауын қоса алғанда), мемлекеттік қызметті алушыға құжаттар тапсырылғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде жазбаша негіздегі дәлелді бас тарту беріледі.
Уәкілетті органда құжаттарды сақтау және жою тәртібі ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен айқындалады.
Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартылған жағдайда орталық қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға ұсынылмаған құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды мерзімінде алуға келмеген жағдайларда орталық 1 ай ішінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға жібереді.
Мемлекеттік қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде дәлелді бас тартуды уәкілетті органда жазбаша түрде немесе порталдағы «жеке кабинетінде» электрондық құжат түрде алады.

13. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
14. При приеме необходимых документов для получения государственной услуги в уполномоченном органе получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) даты приема заявления;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
При обращении в центр выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении на портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Выдача готовых документов осуществляется специалистом уполномоченного органа при обращении получателем государственной услуги на основании расписки в указанный в ней срок.
В Центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется инспектором центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
При обращении на портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет».
16. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом, отказывается в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), письменный мотивированный отказ получателю государственной услуги дается в течение 2 рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Срок хранения и порядок уничтожения документов в уполномоченном органе определяется ведомственными нормативными правовыми актами.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
При обращении на портал мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в письменном виде в уполномоченном органе либо в «личном кабинете» на портале в виде электронного документа.

3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметтi ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі.
Шалғай жатқан елді мекендер тұрғындарының мемлекеттік қызметке қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында тіркеуге өтініш беру бойынша мемлекеттік қызметті Мобильді орталық арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 184-бабы, «Салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасыны4 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 537-бабы, «Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 7-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында (электрондық мекенжайы: www.minjust.kz), сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдардың үй-жайларындағы стендтерде;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК-сі): www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және тізбесі осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген орталықтардың үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады;
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-центр телефоны (1414) арқылы да алуға болады.

3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Восстановление записей актов гражданского состояния»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Восстановление записей актов гражданского состояния» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченные органы), а также через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 184 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», статьи 537 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» и статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров».
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (электронный адрес: www.minjust.kz), а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр») www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Информация о порядке оказания государственной услуги также предоставляется по телефону call-центра (1414).

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті органда:
азаматтық хал актісін мемлекеттік тіркеу туралы тиісті куәлікті беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап болып табылады;
2) орталықта:
азаматтық хал актісін мемлекеттік тіркеу туралы тиісті куәлікті беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларына (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
уәкілетті орган арқылы көрсетілген кезде:
1) атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы өтініш Республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болған кезде күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады (қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді), басқа органдарға сұрау салу қажет болған жағдайда өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті алушыны қарау мерзімін ұзарту сәтінен бастап 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, 30 күннен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған жағдайда, өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті алушыны қарау мерзімін ұзарту сәтінен бастап 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, 30 күннен (қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді) аспайтын мерзімге ұзартылады;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
орталық арқылы көрсетілген кезде:
1) республика бойынша Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік деректер қорының Орталық серверінде актілік жазбалардың электрондық нұсқасы болған кезде азаматтық хал актісі жазбасын қалпына туралы өтініш күнтізбелік 15 күн ішінде қаралады (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді), басқа органдарға сұраныс жасау қажет болған жағдайда, өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті тұтынушыны қарау мерзімін ұзарту сәтінен бастап 2 жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, 30 күннен (қабылдау және беру күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді) аспайтын мерзімге ұзартылады.
Қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған жағдайда, өтінішті қарау мерзімі ол туралы мемлекеттік қызметті алушыны қарау мерзімін ұзарту сәтінен бастап екі жұмыс күні ішінде хабарландыра отырып, 30 күннен (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді) аспайтын мерзімге ұзартылады;

5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) в уполномоченном органе:
выдача соответствующего свидетельства о государственной регистрации акта гражданского состояния либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
2) в Центре:
выдача соответствующего свидетельства о государственной регистрации акта гражданского состояния либо мотивированный ответ об отказе предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам Республики Казахстан (далее - получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при оказании через уполномоченный орган:
1) заявление о восстановлении записи акта гражданского состояния при наличии электронных версий актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах рассматривается в течение в течение 15 календарных дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие органы, срок рассмотрения продлевается не более чем, на 30 календарных дней, о чем сообщается получателю государственной услуги в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения.
В тех случаях, когда необходимо проведение дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более, чем на 30 календарных дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), о чем сообщается получателю государственной услуги в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут.
При оказании через центр:
1) заявление о восстановлении записи акта гражданского состояния при наличии электронных версий актовых записей по республике на Центральном сервере Государственной базы данных о физических лицах рассматривается в течение в течение 15 календарных дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие органы, срок рассмотрения продлевается не более, чем на 30 календарных дней, о чем сообщается получателю государственной услуги в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения.
В тех случаях, когда необходимо проведение дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более, чем на 30 календарных дней (день приема и выдачи не входит в срок оказания государственной услуги), о чем сообщается получателю государственной услуги в течение 2 рабочих дней с момента продления срока рассмотрения;

2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету ақылы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік баж белгіленеді. Мемлекеттік баж сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген мөлшерде есептеледі және заңдық маңызы бар іс-қимылдар жасалған және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдар немесе лауазымды тұлғалар құжаттарды берген орны бойынша төленеді.
9. Құжаттарды қабылдау:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
күн сайын, сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүргізіледі;
2) орталыққа жүгінген кезде:
мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, жедел қызмет көрсетусіз жүргізіледі.
Мобильдік орталықтар бекітілген орталықпен кестеге сәйкес құжаттар қабылдайды, бірақ бір елді мекенде кем дегенде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады.
10. Уәкілетті органның үй-жайында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер болады, онда мемлекеттік қызметті мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға көрсетуге жағдайлар қарастырылған. Кабинеттерде толтырылған бланкілер үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
Мемлекеттік қызмет сонымен қатар мемлекеттік қызмет алушының тұрған жері бойынша орталық ғимаратында көрсетіледі, онда мемлекеттік қызметті мүмкіндігі шектеулі тұтынушылар үшін жағдайлар қарастырылған. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланкілер үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға немесе орталыққа:
азаматтық хал актісі жазбасын қалпына келтіру үшін:
1) белгіленген нысандағы өтінішті (осы стандарттың 3-қосымшасы);
2) азаматтық хал актілерін тіркеу кітабында акті жазбасының жоқтығы туралы жоғалтылған жазба болған жері бойынша облыстық (қалалық) азаматтық хал актілерін жазу мұрағатының анықтамасын;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется платно.
За оказание государственной услуги установлена государственная пошлина.
Сумма государственной пошлины исчисляется по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными государственными органами или должностными лицами.
9. Прием документов осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган:
ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) при обращении в центр:
государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно графику, утвержденному центром, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Помещения уполномоченных органов имеют отдельные кабинеты для приема граждан, в которых предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В кабинетах имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Государственная услуга также оказывается в здании центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо его уполномоченный представитель представляют в уполномоченный орган либо в центр:
для восстановления записи акта гражданского состояния:
1) заявление установленной формы (приложение 3 к настоящему стандарту);
2) справку областного (городского) архива записи актов гражданского состояния по месту, где находилась утраченная запись, об отсутствии записи акта в книгах регистрации актов гражданского состояния;

3) мемлекеттік тіркеудің орны мен уақыты көрсетілген актілік жазбаны қалпына келтіру туралы соттың заңды күшіне енген шешімін;
4) мемлекеттік қызметті алушының және оның жақын туыстары (ата-анасы, балалары, аға-інілері, апа-сіңлілері мен қарындастары) туралы толық деректері көрсетілген өмірбаянын;
5) еңбек кітапшасының көшірмесін, егер мемлекеттік қызметті алушы студент болса – оқу орнынан туған күні мен жері көрсетілген анықтаманы;
6) егер мемлекеттік қызметті алушы әскери міндетті болса әскери билеттің көшірмесін;
7) мемлекеттік қызметті алушының екі фотосуретін;
8) мемлекеттік баждың бюджетке төленгенін растайтын құжатты немесе салық жеңілдіктерін беруге негіз болып табылатын құжатты ұсынады.
Егер азаматтық хал актілерін тіркеу 2008 жылға дейін жүргізілген болса, келесі құжаттардың көшірмелері тапсырылады:
9) егер некеде (ерлі-зайыптылықта) болатын болса, неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы куәліктің;
10) егер бар болатын болса, балалардың тууы туралы куәліктерінің;
11) ата-анасының қайтыс болуы туралы куәліктердің;
12) ата-анасының неке (ерлі-зайыптылық) туралы куәлігінің (егер бар болса);
егер тіркеу 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, азаматтық хал актілерін тіркеу туралы құжаттар туралы мәліметі уәкілетті орган және орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында алады;
13) өкілдің уәкілеттілігін растайтын құжаттың;
14) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың;
Орталық жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметті тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында алады;
15) егер мемлекеттік қызметті алушы зейнеткер болатын болса, зейнеткер куәлігінің (орталыққа жүгінген кезде мәлімет тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйелері арқылы ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында түседі).
Орталық жұмыскері құжаттардың түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырады, кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Оралмандар Қазақстан Республикасына заңды көшіп келгені туралы және олардың Қазақстан Республикасының азаматтығын беру туралы өтініштері туралы ішкі істер органдары берген құжаттарды қосымша тапсырады.
Егер Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен өзгедей көзделмеген болса, шетелдік мемлекеттердің құзыретті органдары берген және азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылған құжаттар заңдастырылуы тиіс.
Шетелдік азамат берген құжаттарымен қатар, оның қазақ немесе орыс тіліндегі нотариалды куәландырылған аудармасын ұсынуы тиіс.
Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру үшін мемлекеттік қызметті тұтынушы азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіруге қажетті мәліметтерді растайтын құжаттарды: (жұмыс немесе оқу орнынан анықтама, білімі туралы құжаттар, мемлекеттік мұрағаттардың анықтамалары) ұсынады.

3) решение суда о восстановлении актовой записи с указанием места и времени государственной регистрации, вступившее в законную силу;
4) автобиография с подробным указанием данных о получателе государственной услуги и его близких родственниках (родителях, детях, братьях и сестрах);
5) копию трудовой книжки, если получатель государственной услуги является студентом - справку с места учебы с указанием даты и места рождения;
6) копию военного билета, если получатель государственной услуги является военнообязанным;
7) две фотографии получателя государственной услуги;
8) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины или документ, являющийся основанием для предоставления налоговых льгот.
Если регистрация актов гражданского состояния произведена до 2008 года, представляются копии следующих документов:
9) свидетельства о браке (супружества) если браке (супружестве);
10) свидетельства о рождении детей при их наличии;
11) свидетельств о смерти родителей;
12) свидетельства о браке родителей (при наличии).
в уполномоченном органе или центре сведения о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года, получают из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП);
13) документ, подтверждающий полномочия представителя;
14) при обращении в уполномоченный орган представляется копия документа, удостоверяющего личность.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, центр получает из соответствующей государственной информационной системы в форме электронного документа, подписанного ЭЦП;
15) копию пенсионного удостоверения, если получатель государственной услуги является пенсионером (в случае обращения в центр, сведения поступают из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных ЭЦП).
Работник центра сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Оралманами дополнительно представляются документы, выданные органами внутренних дел о законном въезде в Республику Казахстан и их ходатайстве о предоставлении гражданства Республики Казахстан.
Документы, выданные компетентными органами иностранных государств и предъявленные для государственной регистрации актов гражданского состояния, должны быть легализованы, если иное не предусмотрено международными договорами Республики Казахстан.
Иностранец наряду с предъявленными документами должен представить нотариально засвидетельствованный перевод его текста на казахский или русский язык.
Для восстановления записей актов гражданского состояния получатель государственной услуги предъявляет документы, подтверждающие сведения, необходимые для восстановления записей актов гражданского состояния (справка с места работы либо учебы, документы об образовании, справки государственных архивов).

12. Өтініш үлгісі www.e.gov.kz порталында, сонымен қатар Әділет министрлігінің: www.minjust.kz интернет-ресурсында («Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімінің «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары» кіші бөлімі) немесе осы стандарттың 1-қосымшасында мекенжайлары көрсетілген уәкілетті органның күту залындағы арнайы тағандарда орналастырылған.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ «Орталық» РМК-ның интернет-ресурсында орналастырылады: www.con.gov.kz.
13. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады.
Құжаттарды қабылдау мекенжайлары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген орталықтарда операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүргізіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттарды уәкілетті органда қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің қабылданған күні;
2) қоса берілген құжаттардың саны;
3) құжаттарды беру күні мен уақыты;
4) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған маманның аты, әкесінің аты, тегі көрсетілген қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар орталық арқылы қабылданған кезде мемлекеттік қызметті тұтынушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің қабылданған нөмірі мен күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған орталық инспекторының аты, әкесінің аты, тегі көрсетілген қолхат беріледі.
15. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген дайын құжаттарды беруді уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызметті алушы жүгінген кезде онда мерзімі көрсетілген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға берудi орталықтың инспекторы «терезе» арқылы күн сайын онда мерзiмі көрсетiлген қолхаттың негiзiнде жүзеге асырады.
16. Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың  11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық ұсынылмағаны анықталған жағдайда (міндетті жолдардың толтырылмауын қоса алғанда), мемлекеттік қызметті тұтынушыға құжаттар тапсырылғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде жазбаша түрдегі дәлелді бас тарту беріледі.
Уәкілетті органда құжаттарды сақтау және жою тәртібі ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен айқындалады.
Орталық мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартылған жағдайда орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға ұсынылмаған құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды мерзімінде алуға келмеген жағдайларда орталық 1 ай ішінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органға жібереді.

12. Образец заявления размещен на портале www.e.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz (раздел «Регистрационная служба и оказания правовой помощи» подраздел «Стандарты государственных услуг»), или на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр» www.con.gov.kz.
13. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания, адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
14. При приеме необходимых документов для получения государственной услуги в уполномоченном органе получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) даты приема запроса;
2) количества приложенных документов;
3) даты, времени выдачи документов;
4) фамилии, имени, отчества специалиста, принявшего заявление на оформление документов.
При приеме необходимых документов для получения государственной услуги через центр получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Выдача готовых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, осуществляется специалистом уполномоченного органа при обращении получателя государственной услуги на основании расписки в указанный в ней срок.
В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
16. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом отказывается, в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов (в том числе незаполнения обязательных полей), письменный мотивированный отказ получателю государственной услуги дается в течение 2 рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Срок хранения и порядок уничтожения документов в уполномоченном органе определяется ведомственными нормативными правовыми актами.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.

1. Жалпы ережелер
1. «Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) мына: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс мекенжайы бойынша, сондай-ақ алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.
Бағалау қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтихандарын Қазақстан Республикасының әділет органдары мен бағалаушылар палаталарының өкілдерінен құрылған Бағалау қызметі жөніндегі біліктілік комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) жүргізеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 3)4) тармақшаларының, «Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы» 2000 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 29-бабының, «Бағалау қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханынан өту қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 317 қаулысының, «Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) және зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 25 мамырдағы № 419 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.minjust.kz интернет-ресурсында;
2) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат сондай-ақ порталдың саll–орталығының телефоны (1414) бойынша беріледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) біліктілік емтиханынан өткені туралы Комиссияның шешімін не емтиханнан өтпегені туралы Комиссияның хаттамасынан үзіндінің көшірмесін, лицензия беруден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап беру;
2) уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы электрондық цифрлық қолтаңба қойған электрондық құжат нысанында мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияны, қайта ресімдеуді, лицензия телнұсқасын www.elicense.kz порталында беру болып табылады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық нысанда беріледі. Өтініш беруші немесе лицензиат лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және лицензиар-органның мөрімен және басшысының қолымен расталады.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматта беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қағаз жеткізгіште беріледі.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген жағдайда телнұсқасы уәкілетті органда немесе портал арқылы беріледі.
Лицензияның жоғалған, бүлiнген бланкiлерi лицензиаттың лицензиарға жазбаша өтiнiш берген күнiнен бастап жарамсыз деп есептеледi.
Лицензиар өтiнiш берiлген күннен бастап екi жұмыс күнi iшiнде жоғарғы оң жақ бұрышында жаңа нөмiр бере отырып лицензияның телнұсқасын береді.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгерген (ол болған кезде), оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде дара кәсіпкерді қайта тіркеу, оның мекенжайы мен атауы өзгерген кезде, заңды тұлға қосу, біріктіру, бөліп шығару немесе қайта ұйымдастыру нысанында қайта құрылған, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген, сондай-ақ егер мұндай өзгеріс қызмет түрі және (немесе) кіші қызмет түрі шеңберінде орындалатын операциялар мәнінің өзгеруіне әкеп соқпағанда, қызметтің түрі және (немесе) кіші түрі өзгерген жағдайда, қайта ресімделген лицензия беріледі.
Лицензиат төменде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, күнтізбелік отыз күн ішінде қайта ресiмдеу туралы өтiнiш береді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)» оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
Квалификационные экзамены лиц, претендующих на право занятия оценочной деятельностью, проводятся Квалификационной комиссией по оценочной деятельности (далее – Комиссия), сформированной из представителей органов юстиции Республики Казахстан и палат оценщиков.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 3) ,  4) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года «Об оценочной деятельности в Республике Казахстан», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2010 года № 317 «Об утверждении Правил проведения квалификационного экзамена лиц, претендующих на право занятия оценочной деятельностью», постановления Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 419 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) и оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство): www.minjust.kz;
2) на портале.
Информация о государственной услуге предоставляется по телефону саll–центра портала (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) выдача решения Комиссии о прохождении квалификационного экзамена либо копия выписки из протокола Комиссии о не прохождении экзамена, мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии в письменном виде;
2) выдача на портале www.elicense.kz лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов), в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа.
Лицензия и (или) приложение к лицензии выдаются в электронной форме. В случае обращения заявителя или лицензиата за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии оформляются в электронном формате, распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя органа - лицензиара.
В случае отсутствия возможности выдать лицензию и (или) приложение к лицензии в электронном формате, лицензия и (или) приложение к лицензии выдаются на бумажном носителе.
В уполномоченном органе или через портал при утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии выдается дубликат.
Утерянные, испорченные бланки лицензии считаются недействительными со дня подачи лицензиатом письменного заявления лицензиару.
Лицензиар в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликатов лицензии с присвоением нового номера в правом верхнем углу.
В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица, а также изменения вида и (или) подвида деятельности, если такое изменение не повлекло изменения существа выполняемых операций в рамках вида дятельности и (или) подвида деятельности, выдается переоформленная лицензия.
Заявление о переоформлении подается лицензиатом в течение тридцати календарных дней с приложением нижеуказанных документов.

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушының уәкілетті органға немесе порталға жүгінген сәтінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
біліктілік емтиханынан өту үшін олардың түскен күнінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей құрайды;
біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім емтихан өткізілгеннен кейінгі келесі күннен кешіктірілмей дайындалады және үш жұмыс күні ішінде жіберіледі;
лицензия он бес жұмыс күнінен кешіктірілмей беріледі;
лицензияның телнұсқасы өтініш берілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде беріледі;
лицензия он жұмыс күні ішінде қайта ресімделеді;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет:
1) біліктілік емтиханын өткізу тегін көрсетіледі;
2) мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияны беру, қайта ресімдеуді, лицензия телнұсқасын беру ақылы қолма-қол және (немесе) қолма-қол ақшасыз көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін лицензиялық алым белгіленген. Лицензиялық алымның сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде белгіленген ставкалар бойынша есептеледі және лицензиарға тиісті құжаттарды бергенге дейін алымды төлеушінің орналасқан жері бойынша бюджетке төленеді.
Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияны алуға, қайта ресімдеуге, лицензия телнұсқасын беруге электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда – мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түске үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін күн сайын көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
2) порталда тәулік бойы көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет:

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги получателю государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги в уполномоченный орган или на портал составляют:
не позднее десяти рабочих дней со дня их поступления для прохождения квалификационного экзамена;
решение о прохождении квалификационного экзамена подготавливается не позднее, чем на следующий день после проведения экзамена и направляется в течение трех рабочих дней;
лицензия выдается не позднее пятнадцати рабочих дней;
дубликат лицензии выдается в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления;
лицензия переоформляется в течение десяти рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов — не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов — не более 20 минут.
8. Государственная услуга:
1) проведение квалификационного экзамена предоставляется бесплатно;
2) лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) оказывается платно по наличному и (или) безналичному расчету.
За оказание государственной услуги установлен лицензионный сбор. Сумма лицензионного сбора исчисляется по ставкам, установленным  Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и уплачивается в бюджет по месту нахождения плательщика сбора до подачи соответствующих документов лицензиару.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы:
1) в уполномоченном органе – государственная услуга оказывается ежедневно, с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:

1) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша жеке шығатын есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсатнама бойынша ғимаратқа кіру көзделген уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Біржолғы рұқсатнама тікелей қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның телефон арқылы берген өтінімі бойынша ресімделеді.
Құқықтық тәртіпті сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы дабыл және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіс есігі дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
2) порталда жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алушы немесе оның уәкілетті өкілі мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттардың мынадай тізбесін:
уәкілетті органға:
біліктілік емтиханынан өту үшін:
1) өтінішті;
2) «Бағалау» мамандығы бойынша жоғары білімі және (немесе) жоғары экономикалық немесе техникалық білімі туралы дипломның көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырылған) – жеке тұлға үшін;
3) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін – жеке тұлға (немесе уәкілетті өкілі) үшін;
4) өкілдің өкілеттігін растайтын құжатты ұсынады.
лицензияны, лицензияның телнұсқасын алу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) өтінішті;
2) жарғысының және өтініш берушіні заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмелерін (тексеру үшін түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырылған) –заңды тұлға үшін;
3) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін – жеке тұлға үшін;
4) дара кәсіпкер үшін – өтініш берушіні дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырылған);
5) өтініш берушіні салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда нотариалды куәландырылған);
6) «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесін;
7) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды ұсынады;
лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) өтінішті;
2) «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесін;

1) в здании уполномоченного органа по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрен вход в здание по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный выход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, непосредственно оказывающего услугу.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для лиц с ограниченными физическими возможностями;
2) на портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или его уполномоченный представитель представляет перечень документов:
в уполномоченном органе:
для прохождения квалификационного экзамена:
1) заявление;
2) копию диплома о высшем образовании по специальности «Оценка» и (или) высшем экономическом или техническом образовании (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки) - для физического лица;
3) копию документа, удостоверяющего личность, - для физического лица (или его уполномоченного представителя);
4) документ, подтверждающий полномочия представителя;
для получения лицензии, дубликата лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление;
2) копии устава и свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) - для юридического лица;
3) копию документа, удостоверяющего личность, - для физического лица;
4) копию свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) - для индивидуального предпринимателя;
5) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями;
для переоформления лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз электронного правительства»;

3) лицензияның және лицензияға қосымшаның (болған жағдайда) көшірмесін ұсынады;
порталда:
лицензияны, лицензияның телнұсқасын алу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды;
2) сканерден өткізілген көшірме түріндегі жарғы электрондық сұрау салуға қоса бекітіледі;
3) электрондық сұрау салуға қоса берілетін сканерден өткізілген көшірме түріндегі біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды;
мына:
4) жеке тұлға үшін – мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың;
5) заңды тұлға үшін – өтініш берушіні заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің;
6) дара кәсіпкер үшін – өтініш берушіні дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің деректерін;
7) лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы мәліметтерді ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы электрондық құжат нысанында алады.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды;
2) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы мәліметті;
3) лицензияның және лицензияға қосымшаның деректері немесе лицензияның және лицензияға қосымшаның сканерден өткізілген көшірмесі электрондық сұрау салуға қоса бекітіліп ұсынылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы электрондық құжат нысанында алады.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін:
1) мемлекеттік қызмет алушы біліктілік емтиханынан өту, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын алу үшін еркін нысанда өтініш береді, оның үлгісі Министрліктің www.minjust.kz интернет-ресурсында орналастырылған;
2) лицензия беруге мемлекеттік қызмет алушы Министрліктің www.minjust.kz интернет-ресурсында көрсетілген «Лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 қаулысымен бекітілген белгіленген үлгідегі өтінішті толтырады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық сұрау салу нысанын толтыру қажет.
13. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау поштамен жіберу арқылы не уәкілетті органның кеңсесіне мына: 010000, Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, № 1021-бөлме мекенжайға арқылы жүзеге асырылады.
Электрондық сұрау салуды жіберу мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады.
Сұрау салу автоматты түрде адресат мемлекеттік органға таңдап алынған қызметке сәйкес жіберіледі.

3) копию лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
на портале:
для получения лицензии, дубликата лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью;
2) устав в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
данные документов:
4) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – для физического лица;
5) свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица - для юридического лица;
6) свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
7) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью;
для переоформления лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью;
2) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора при переоформлении лицензии на право занятия отдельными видами деятельности;
3) данные лицензии и приложения к лицензии либо лицензии и приложения к лицензии в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
12. Для получения государственной услуги:
1) на прохождение квалификационного экзамена, переоформление лицензии, дубликата лицензии получателем государственной услуги подается заявление в произвольной форме, образец которого размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz,);
2) на выдачу лицензии получателем государственной услуги производится заполнение заявления установленного образца, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 753 «О некоторых вопросах лицензирования», указанного в интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. В уполномоченном органе прием документов осуществляется путем отправки по почте либо сдачи в канцелярию уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, кабинет № 1021.
Отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги.
Запрос автоматически направляется государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.

14. Осы стандарттың 11-тармақтарында көрсетілген құжаттардың қабылданғанын растау мемлекеттік қызмет алушыға күні мен уақыты, уәкілетті орган кеңсесінің құжатты қабылдаған қызметкерінің тегі мен аты-жөні көрсетілетін тізімдемені беру болып табылады.
Портал арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Біліктілік емтиханына жіберу туралы хабарлама мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жіберіледі, біліктілік емтиханының өткізілу орны, күні және уақыты туралы хабарлау портал арқылы электрондық форматта жүзеге асырылады.
Біліктілік емтиханынан өткені туралы Комиссияның шешімі не емтиханнан өтпегені туралы Комиссия хаттамасынан үзіндінің көшірмесі мемлекеттік қызмет алушыға өзі келген кезде қолма-қол мына: 010000, Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, № 112-114 кабинеттер мекенжайы бойынша беріледі.
Лицензияны беруден, қайта ресімдеуден, лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту себептері туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызмет алушыға уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру электрондық Үкіметтің «Е-лицензиялау» ақпараттық жүйесі арқылы электронды түрде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға «жеке кабинетке» жіберіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіз ұсынылған құжаттарды тиісінше ресімдемеу және толық ұсынбау фактілерін белгілеу болып табылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Құжаттарды толық ұсынбаған фактісі анықталған жағдайда уәкілетті орган көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қарастырудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
Егер:
1) субъектілердің осы санаттары үшін Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған қызмет түрімен айналысса;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым енгізілмесе;
3) мемлекеттік қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;

14. Подтверждением приема документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является выдача получателю государственной услуги описи, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии уполномоченного органа, принявшего документы.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Уведомление о допуске к квалификационному экзамену направляется получателю государственной услуги по почте, уведомление о месте, дате и времени проведения квалификационного экзамена осуществляется в электронном формате через портал.
Решение Комиссии о прохождении квалификационного экзамена либо копия выписки из протокола Комиссии о не прохождении экзамена выдается получателю государственной услуги при личном посещении нарочно по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, кабинетах № 112-114.
Мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии, переоформлении, выдаче дубликата лицензии направляются получателю государственной услуги в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа.
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии осуществляется в электронном виде через информационную систему электронного Правительства «Е-лицензирование».
Результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет».
16. Основанием для приостановления предоставления государственной услуги является установление фактов ненадлежащего оформления и неполноты представленных документов.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги, обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов уполномоченный орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ о дальнейшем рассмотрении заявления.
Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор на право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;

4) мемлекеттік қызмет алушыға лицензия беру келісім беретін мемлекеттік органмен келісілмесе;
5) мемлекеттік қызмет алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болса;
6) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың мемлекеттік қызмет алушыға лицензия алуына тыйым салса;
7) электрондық ақпараттық ресурсты мемлекеттік қызмет алушыға қатысты қол жетімділікке шектеулер болғанда және сұрау салуды жіберген адамның сұратылған электрондық ақпараттық ресурсқа қол жеткізу құқығы болмаса;
8) сұратылған электрондық ақпараттық ресурс болмаса және оның кімнің иелігінде екені оған белгісіз болса;
9) сұрау салудың мәнін нақтылау кезінде сұрау салушы адамның нақты қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтінім жасағанын анықтау мүмкін болмағанда;
10) егер шығыстарды төлеу Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе шартта көзделсе, электрондық ақпараттық ресурсты сұратушы мемлекеттік қызмет алушы орындау шығыстарын төлемесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері болып табылады.
Егер уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға лицензия бермеген не лицензия беруден дәлелді бас тарту ұсынбаған жағдайда, онда оларды беру мерзімі өткен күннен бастап лицензия берілген деп есептеледі.
Уәкілетті орган лицензия беру мерзімі өткен сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік қызмет алушыға тиісті лицензияны беруге міндетті.
Уәкілетті орган бес жұмыс күні өткеннен кейін лицензияны бермеген жағдайда, лицензия алынды деп есептеледі, ал сол лицензияны алғанға дейін қызметтің лицензияланатын түрін жүзеге асыру заңдылығын растайтын құжат уәкілетті органның құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі бар тізімдеменің көшірмесі болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімде мемлекеттік органда немесе электрондық құжат түрінде порталдағы «жеке кабинетінен» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталуына негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасымен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасының Әділет министрінің бұйрығымен бекітіледі.

4) не согласована выдача лицензии получателю государственной услуги согласующим государственным органом;
5) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получать лицензии;
7) в отношении получателя электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;
8) не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении он находится;
9) при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо;
10) получателем, запрашивающим электронный информационный ресурс, не оплачены расходы на исполнение запроса, если оплата расходов предусмотрена законодательством Республики Казахстан или договором.
В случае, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги лицензию, либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензии считаются выданными.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии обязан выдать получателю государственной услуги соответствующую лицензию.
В случае невыдачи уполномоченным органом лицензии, по истечении пяти рабочих дней лицензия считается полученной, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия описи с отметкой о дате приема документов уполномоченным органом.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в государственном органе либо «личном кабинете» на портале в виде электронного документам в сроки, установленные пунктом 7 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом Министра юстиции Республики Казахстан.

5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның немесе Министрліктің кеңсесі уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, № 1021 және (немесе) № 925-бөлмелер мекенжайы бойынша, сондай-ақ 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97 телефондары арқылы түсіндіреді және шағым даярлауға жәрдем көрсетеді.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты порталдың call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызмет телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым жазбаша түрде пошта арқылы не қолма-қол уәкілетті орган немесе Министрлік басшылығының атына осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін беріледі.
22. Тиісінше қызмет көрсетілмеуіне байланысты шағым жазбаша түрде пошта арқылы не уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сондай-ақ портал арқылы call-орталық телефонының нөмірі (1414) бойынша жіберіледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Уәкілетті орган қызметкерлерінің заңсыз әрекетіне (әрекетсіздігіне) жасалған шағым лицензия беру туралы өтініштің көшірмесімен қоса, еркін нысанда беріледі.
25. Шағым уәкілетті органның және (немесе) Министрліктің кеңсесінде, осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша тіркеледі.
Шағым берген адамға өтініштің қабылданған күні мен уақыты, оны қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты шағымды қабылдаған адамнан не осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
Уәкілетті орган қызметкерлерінің заңсыз әрекетіне (әрекетсіздігіне) жасалған шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабында көзделген мерзімде қаралады.
Шағымды қарау нәтижесі өтініш берушінің (не сенімхат бойынша өкілінің) өтініші бойынша пошта арқылы жіберіледі не қолма-қол беріледі.
Портал арқылы электрондық өтінішті жібергеннен кейін мемлекеттік органда өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат мемлекеттік қызметті алушыға «жеке кабинетінен» (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау туралы жауап немесе қараудан бас тарту) қолжетімді болады.

5. Порядок обжалования
20. Канцелярия уполномоченного органа или Министерства разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, кабинеты № 1021 и (или) № 925, также по телефонам: 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационной-справочной службы call-центра портала.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно на имя руководства уполномоченного органа либо Министерства по адресу указанному в пункте 20 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
22. Жалоба на некорректное обслуживание направляется в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, а также через портал по номеру телефона call-центра (1414).
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба на неправомерное действие (бездействие) сотрудников уполномоченного органа подается в произвольной форме с приложением копии заявления о выдаче лицензии.
25. Жалоба регистрируется канцелярией уполномоченного органа и (или) Министерства, по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта.
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у лица, принявшего жалобу либо по телефонам, указанным в пункте 20 настоящего стандарта.
Жалоба на неправомерные действия (бездействия) сотрудников Комитета рассматривается в сроки, предусмотренные статьей 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результат рассмотрения жалобы направляется по почте либо выдается нарочно по заявлению получателя государственной услуги (либо представителю по доверенности).
После отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Министрліктің www.minjust.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
«Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін,
материалдық емес активтердің құнын қоспағанда)
жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік
емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептiк жылдағы ағымдағы мәнi
1. Уақытылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетiмдiлiгі
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 10160 қаулысына
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын
бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік
емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) мына: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс мекенжайы бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.
Бағалау қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтихандарын Қазақстан Республикасының әділет органдары мен бағалаушылар палаталарының өкілдерінен құрылған Бағалау қызметі жөніндегі біліктілік комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) жүргізеді.

26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии на право
осуществления деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной собственности,
стоимости нематериальных активов)»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии на право
осуществления деятельности по оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных активов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов» оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
Квалификационные экзамены лиц, претендующих на право занятия оценочной деятельностью, проводятся Квалификационной комиссией по оценочной деятельности (далее – Комиссия), сформированной из представителей органов юстиции Республики Казахстан и палат оценщиков.

2) порталда жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алушы немесе оның уәкілетті өкілі мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттардың мынадай тізбесін:
уәкілетті органға:
біліктілік емтиханынан өту үшін:
1) өтінішті;
2) «Бағалау» мамандығы бойынша жоғары білімі және (немесе) жоғары экономикалық немесе техникалық білімі туралы дипломның (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін – жеке тұлға үшін;
3) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін – жеке тұлға (немесе оның уәкілетті өкілі) үшін;
4) өкілдің өкілеттігін растайтын құжатты ұсынады.
лицензияны, лицензияның телнұсқасын алу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) өтінішті;
2) жарғысының және өтініш берушіні заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмелерін – заңды тұлға үшін;
3) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін – жеке тұлға үшін;
4) дара кәсіпкер үшін – өтініш берушіні дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
5) өтініш берушіні салық органына есепке қою туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
6) «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
7) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды ұсынады.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) өтінішті;
2) «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) лицензияның және лицензияға қосымшаның (болған жағдайда) көшірмесін ұсынады.
Порталда:
лицензияны, лицензияның телнұсқасын алу үшін мемлекеттік қызмет алушы:
1) электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды;
2) сканерден өткізілген көшірме түріндегі жарғы электрондық сұрау салуға қоса бекітіледі;
3) электрондық сұрау салуға қоса берілетін сканерден өткізілген көшірме түріндегі біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды;
мына:

2) на портале – в «личном кабинете».
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или его уполномоченный представитель представляет перечень документов:
в уполномоченном органе:
для прохождения квалификационного экзамена:
1) заявление;
2) копию диплома о высшем образовании по специальности «Оценка» и (или) высшем экономическом или техническом образовании (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) - для физического лица;
3) копию документа, удостоверяющего личность, - для физического лица (или его уполномоченного представителя);
4) документ, подтверждающий полномочия представителя;
для получения лицензии, дубликата лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление;
2) копии устава и свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) - для юридического лица;
3) копию документа, удостоверяющего личность, - для физического лица;
4) копию свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) - для индивидуального предпринимателя;
5) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями;
для переоформления лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора при переоформлении лицензии на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
3) копию лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия);
на портале:
для получения лицензии, дубликата лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью;
2) устав в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
данные документов:

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматқа қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен бекітілген
«Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу және
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аумақтық әділет органдары, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – уәкілетті органдар) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Адвокаттық қызмет туралы» 1997 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 88-18-29-баптарының, «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 14) тармақшасының, 27-бабы 1) тармақшасының424344454647-баптарының, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат:
1) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша аумақтық әділет органдарының интернет-ресурстарында;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің www.minjust.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті органның стенділерінде;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпаратты сондай-ақ порталдың саll–орталығының телефоны (1414) бойынша алуға болады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской
деятельностью
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение аттестации и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью» оказывается территориальными органами юстиции, Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченные органы) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее-портал), при наличии электронной цифровой подписи у получателя государственной услуги (далее-ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 8 ,  8-18-29 Закона Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года «Об адвокатской деятельности», подпункта 14) статьи 3, подпункта 1) статьи 27, статей 424344454647 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет – ресурсах территориальных органов юстиции по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2) на интернет – ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан www.minjust.kz;
3) на стендах в уполномоченном органе;
4) на портале.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получиьт по телефону саll–центра портала (1414).

5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
уәкілетті органда – Комиссияның аттестаттау не аттестаттамау туралы шешімді беруі;
уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы электрондық цифрлық қолтаңба қойған электрондық құжат нысанында адвокаттық қызметпен айналысуға лицензияны порталда беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық нысанда беріледі. Өтініш беруші немесе лицензиат лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және лицензиар-органның мөрімен және басшысының қолымен расталады.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматта беру мүмкін болмаған жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қағаз жеткізгіште беріледі.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
Аттестаттаудан өтуге адвокаттар алқасында тағылымдамадан өткен адамдар жіберіледі.
Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру мына санаттағы:
1) Комиссияда аттестаттаудан өткендерге адамдарға;
2) Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған, сотта тағылымдамадан ойдағыдай өткен және облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірін алған адамдарға;
3) «Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңының 34-бабы 1-тармағының 1)2)3),  9)және 12) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша судья өкілеттіктерін тоқтатқан адамдарға;
4) теріс себептермен босатылғандарды қоспағанда, прокурор немесе тергеуші лауазымында кемінде он жыл жұмыс өтілі болған жағдайда, прокуратура және тергеу органдарынан босатылған адамдарға жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет алушының уәкілетті органға жүгінген сәтінен бастап:
уәкілетті органда аттестаттаудан өту тоқсанына бір рет жүзеге асырылады.
Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру:
уәкілетті органға немесе порталға жүгінген сәттен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.

5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
в уполномоченном органе – выдача решения Комиссии об аттестации либо о неаттестации;
выдача на портале лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
Лицензия и (или) приложение к лицензии выдаются в электронной форме. В случае обращения заявителя или лицензиата за получением лицензии и (или) приложение к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии оформляются в электронном формате, распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя органа-лицензиара.
В случае отсутствия возможности выдать лицензию в электронном формате, лицензия и (или) приложение к лицензии выдаются на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
К прохождению аттестации допускаются лица, прошедшие стажировку в коллегиях адвокатов.
Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью осуществляется следующим категориям лиц:
1) прошедшим аттестацию в Комиссии;
2) сдавшим квалификационный экзамен в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, успешно прошедшим стажировку в суде и получившим положительный отзыв пленарного заседания областного или приравненного к нему суда;
3) прекратившим полномочия судьи по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 9) и 12) пункта 1 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года «О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан;
4) уволенным из органов прокуратуры и следствия, при наличии стажа работы в должности прокурора или следователя не менее десяти лет, за исключением уволенных по отрицательным мотивам.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения получателя государственной услуги в уполномоченный орган:
прохождение аттестации в уполномоченном органе осуществляется раз в квартал.
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью:
при обращении в уполномоченный орган и портал осуществляется не позднее десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов — не более 20 минут.

8. Мемлекеттік қызмет:
1) аттестаттаудан өткізу тегін көрсетіледі;
2) адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін лицензиялық алым белгіленген.
Лицензиялық алымның сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінде белгіленген ставкалар бойынша есептеледі және лицензиарға тиісті құжаттарды бергенге дейін алымды төлеушінің орналасқан жері бойынша бюджетке төленеді.
Адвокаттық қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда – мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түске үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін күн сайын көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
2) порталда тәулік бойы көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органдардың ғимаратында көрсетіледі. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру жеке кіру есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсатнама бойынша жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдардың үй-жайларында күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған. Мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген;
2) порталда жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Аттестаттаудан өту үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға мынадай құжаттар тізбесін:
1) өтінішті;
2) жоғары заң білімі туралы дипломының (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген медициналық анықтамаларды;
4) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы;
5) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды) ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - тағылымдамадан және аттестаттаудан өткен адамдар уәкілетті органға мыналарды:

8. Государственная услуга:
1) проведение аттестации предоставляется бесплатно;
2) выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью предоставляется платно.
За оказание государственной услуги установлен лицензионный сбор. Сумма лицензионного сбора исчисляется по ставкам, установленным  Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и уплачивается в бюджет по месту нахождения плательщика сбора до подачи соответствующих документов лицензиару.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликатов лицензии на осуществление адвокатской деятельности через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы:
1) в уполномоченном органе – государственная услуга оказывается ежедневно в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход.
Помещения уполномоченных органов имеют кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями;
2) на портале – в «личном кабинете».
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для прохождения аттестации получатели государственной услуги представляют в уполномоченный орган:
1) заявление;
2) копию диплома о высшем юридическом образовании (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
4) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
5) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде).
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, прошедшие стажировку и аттестацию представляют в уполномоченный орган:

1) өтінішті;
2) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өту туралы Комиссияның шешімін (шешім электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды);
4) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды);
5) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, адвокаттық қызмет түрлерiмен айналысуға бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
6) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген медициналық анықтамаларды;
7) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған, сотта тағылымдамадан ойдағыдай өткен және облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірін алған адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) өтінішті;
2) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, адвокаттық қызмет түрлерiмен айналысуға бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
4) судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсырғанын растайтын анықтаманың көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
5) сотта тағылымдамадан өткені және облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірі туралы құжаттың (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
6) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды);
7) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген медициналық анықтамаларды;
8) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - «Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңының 34-бабы 1-тармағының 1)2)3)9) және 12) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша судья өкілеттіктерін тоқтатқан адамдар уәкілетті органға мыналарды:

1) заявление;
2) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) решение Комиссии о прохождении аттестации на занятие адвокатской деятельностью (не предоставляется в случае, если решение оформлено в электронном виде);
4) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде);
5) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на занятие адвокатской деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
7) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике.
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, сдавшие квалификационный экзамен в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, успешно прошедшие стажировку в суде и получившие положительный отзыв пленарного заседания областного или приравненного к нему суда представляют в уполномоченный орган:
1) заявление;
2) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на занятие адвокатской деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
4) копию справки, подтверждающей сдачу квалификационного экзамена на должность судьи (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) копию документа о прохождении стажировки в суде и положительном отзыве пленарного заседания областного или приравненного к нему суда (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде);
7) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
8) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике.
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, прекратившие полномочия судьи по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 9) и 12) пункта 1 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года «О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан» представляют в уполномоченный орган:

1) өтінішті;
2) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, адвокаттық қызмет түрлерiмен айналысуға бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) сот лауазымына тағайындау және сот лауазымынан босату туралы Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының көшірмесін;
4) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
5) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген медициналық анықтамаларды;
6) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - теріс себептермен босатылғандарды қоспағанда, прокурор немесе тергеуші лауазымында кемінде он жыл жұмыс өтілі болған жағдайда, прокуратура және тергеу органдарынан босатылған адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) өтінішті;
2) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, адвокаттық қызмет түрлерiмен айналысуға бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесiн;
4) прокуратура немесе тергеу органдарында жұмыс өтілін растайтын немесе атқарған лауазымынан босатылу себебін қамтитын еңбек кітапшасының немесе өзге құжатының (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) көшірмелерін;
5) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды);
6) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды;
7) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы ұсынады.
Лицензияны қайта ресімдеу жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгерген кезде (болған кезде) жағдайда жүзеге асырылады.
Лицензиат қайта ресімдеу туралы өтінішті төменде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, күнтізбелік отыз күн ішінде береді.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға мыналарды:
1) лицензияны қайта ресімдеу туралы өтінішті;
2) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;

1) заявление;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на занятие адвокатской деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
3) копию Указа Президента Республики Казахстан о назначении на должность судьи и об освобождении от должности судьи;
4) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
6) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике.
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, уволенные из органов прокуратуры и следствия, при наличии стажа работы в должности прокурора или следователя не менее десяти лет, за исключением уволенных по отрицательным мотивам представляют в уполномоченный орган:
1) заявление;
2) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на занятие адвокатской деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
4) копию трудовой книжки или иного документа, подтверждающего стаж работы в органах прокуратуры или следствия и содержащих причину освобождения от занимаемой должности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) заключение о прохождении стажировки (не предоставляется в случае, если заключение оформлено в электронном виде);
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
7) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике.
Переоформление лицензии осуществляется в случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица.
Заявление о переоформлении подается лицензиатом в течение тридцати календарных дней с приложением нижеуказанных документов.
Для переоформления лицензии получатели государственной услуги представляют в уполномоченный орган:
1) заявление о переоформлении лицензии;
2) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);

3) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, адвокаттық қызмет түрлерiмен айналысуға бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
4) тегін, атын және әкесінің атын ауыстырғанын растайтын куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
5) лицензияның түпнұсқасын (лицензиат қайта ресімделген лицензияны алғанға дейін лицензиарға бұрын берілген лицензияны қайтарады);
6) үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, берілген медициналық анықтамаларды;
7) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы ұсынады.
Лицензиясы жоғалған, бүлінген жағдайда лицензияның телнұсқасын алуға құқығы бар.
Егер лицензия қағаз тасығышта берілген болса, лицензиат телнұсқасын алмай-ақ, өтініш бойынша оны электрондық форматқа көшіруге құқылы.
Лицензияның жоғалған, бүлiнген бланкiлерi лицензиаттың лицензиарға жазбаша өтiнiш берген күнiнен бастап жарамсыз деп есептеледi.
Лицензиар өтiнiш берiлген күннен бастап екi жұмыс күнi iшiнде жоғарғы оң жақ бұрышында жаңа нөмiр бере отырып, лицензияның телнұсқасын береді.
Лицензияның телнұсқасын беру үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға мыналарды:
1) лицензияның телнұсқасын беру туралы өтінішті;
2) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, адвокаттық қызмет түрлерiмен айналысуға бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
4) лицензияның түпнұсқасын (лицензия бүлінген жағдайда лицензиат лицензияның телнұсқасын алғанға дейін лицензиарға бұрын берілген лицензияны қайтарады);
5) лицензияның жоғалғанын растайтын құжатты;
6) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды;
7) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы ұсынады.
Порталда:
мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды ұсынады.
Құжаттардың деректері:
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - тағылымдамадан және аттестаттаудан өткен адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) мемлекеттік қызмет алушы - жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының;

3) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на занятие адвокатской деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
4) копию свидетельства о перемене фамилии, имени и отчества (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) оригинал лицензии (лицензиат до получения переоформленной лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию);
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
7) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике.
При утере, порче лицензии лицензиат имеет право на получение дубликатов лицензии.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, лицензиат вправе по заявлению перевести ее в электронный формат без получения дубликата.
Утерянные, испорченные бланки лицензии считаются недействительными со дня подачи лицензиатом письменного заявления лицензиару.
Лицензиар в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликатов лицензии с присвоением нового номера в правом верхнем углу.
Для выдачи дубликата лицензии получатели государственной услуги представляют в уполномоченный орган:
1) заявление о выдаче дубликата лицензии;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на занятие адвокатской деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
3) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
4) оригинал лицензии (в случае порчи лицензии лицензиат до получения дубликата лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию);
5) документ, подтверждающий утерю лицензии;
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
7) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике.
На портале:
запрос в форме электронного документа, подписанного ЭЦП получателя государственной услуги;
данные документов:
для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, прошедшие стажировку и аттестацию представляют в уполномоченный орган:
1) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – физического лица;

2) жоғары заң білімі туралы дипломының (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
3) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
4) соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді;
5) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
6) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды не электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған, сотта тағылымдамадан ойдағыдай өткен және облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірін алған адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) мемлекеттік қызмет алушы - жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
3) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды не электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
4) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
5) судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсырғанын растайтын анықтаманың (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
6) сотта тағылымдамадан өткені және облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірі туралы құжатты (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
7) соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - «Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңының 34-бабы 1-тармағының 1)2)3)9) және 12) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша судья өкілеттіктерін тоқтатқан адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) мемлекеттік қызмет алушы - жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;

2) диплома о высшем юридическом образовании (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
3) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
4) сведения об отсутствии судимости;
5) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
6) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде либо прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии).
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, сдавшие квалификационный экзамен в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, успешно прошедшие стажировку в суде и получившие положительный отзыв пленарного заседания областного или приравненного к нему суда представляют в уполномоченный орган:
1) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – физического лица;
2) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
3) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде либо прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
4) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
5) справку, подтверждающую сдачу квалификационного экзамена на должность судьи (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
6) документ о прохождении стажировки в суде и положительном отзыве пленарного заседания областного или приравненного к нему суда (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
7) сведения об отсутствии судимости.
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, прекратившие полномочия судьи по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 9) и 12) пункта 1 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года «О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан» представляют в уполномоченный орган:
1) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – физического лица;
2) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;

1) мемлекеттік қызмет алушы - жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
3) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
4) лицензияның түпнұсқасын (лицензия бүлінген жағдайда лицензиат лицензияның телнұсқасын алғанға дейін лицензиарға бұрын берілген лицензияны қайтарады);
5) лицензияның жоғалғанын растайтын құжатты (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады;
6) соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында өз бетінше алады.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін:
уәкілетті органдарда:
1) аттестаттаудан өту үшін еркін нысанда өтініш береді, оның үлгісі Министрліктің www.minjust.kz интернет-ресурсында орналастырылған;
2) адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беруге мемлекеттік қызмет алушы «Лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 қаулысымен бекітілген белгіленген үлгідегі өтінішті толтырады, оның үлгісі Министрліктің www.minjust.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық сұрау салу нысанын толтыру қажет.
13. Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі аттестациялық комиссия жүргізетін аттестаттауға құжаттарды қабылдауды осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумақтық әділет органының кеңсесі жүзеге асырады.
Адвокаттық қызметпен айналысуға құжаттарды қабылдау және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің кеңсесі жүзеге асырады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізімдеме бойынша қабылданады, оның көшірмесін көрсетілген орган құжаттардың қабылданған күнін көрсете отырып, өтініш берушіге жібереді (береді).
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушының порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі, онда мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіледі.

1) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – физического лица;
2) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
3) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
4) оригинал лицензии (в случае порчи лицензии лицензиат до получения дубликата лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию);
5) документ, подтверждающий утерю лицензии (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
6) сведения об отсутствии судимости.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
12. Для получения государственной услуги:
в уполномоченных органах:
1) на прохождение аттестации подается заявление в произвольной форме, образец которого размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz;
2) на выдачу лицензии на занятие адвокатской деятельностью получателем государственной услуги производится заполнение заявления установленного образца, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 753 «О некоторых вопросах лицензирования», в интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. Прием документов на аттестацию, проводимую Аттестационной Комиссией по аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью (далее – Комиссия), осуществляется канцелярией территориального органа юстиции областей, города республиканского значения и столицы, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Прием документов и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью осуществляется канцелярией Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
14. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта принимаются по описи, копия которой направляется (вручается) заявителю с отметкой о дате приема документов указанным органом.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.

15. Аттестаттаудан өткені туралы не өтпегені туралы шешім осы стандарттың 23-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша аттестаттау өткізілгеннен кейінгі келесі күннен кешіктірілмей беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден:
1. Уәкілетті органда егер:
1) осы стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілетін құжаттар ұсынылмаған;
2) субъектілердің осы санаттары үшін Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған қызмет түрімен айналысқан;
3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым енгізілмеген;
4) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
5) өтініш берушіге қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болған;
6) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың өтініш берушіге лицензия алуына тыйым салған жағдайларда бас тартылады.
2. Порталда:
ақпараттық жүйенің меншік иесі немесе иеленуші, егер:
1) сұрау салынатын электрондық ақпараттық ресурсқа қатысты қол жетімділікке шектеулер болғанда және сұрау салуды жіберген адамның сұратылған электрондық ақпараттық ресурсқа қол жеткізу құқығы болмаса;
2) сұратылған электрондық ақпараттық ресурс болмаса және оның кімнің иелігінде екені оған белгісіз болса;
3) сұрау салудың мәнін нақтылау кезінде сұрау салушы адамның нақты қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтінім жасағанын анықтау мүмкін болмаса;
4) егер шығыстарды төлеу Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе шартта көзделсе, электрондық ақпараттық ресурсты сұратушы адам сұрау салуды орындау шығыстарын төлемесе;
5) сұрау салу «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе сұрау салуды орындаудан бас тартады.
Уәкілетті орган өтініш берушінің (лицензиаттың) құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Құжаттардың толық ұсынылмаған фактісі анықталған жағдайда лицензиар өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушы осы тармақта белгіленген мерзімде мемлекеттік органда не электрондық құжат түрінде порталдағы жеке кабинетінен алады.
Ақпараттық жүйенің меншік иесі немесе иеленушісі сұрау салуды жіберген адамға бес жұмыс күні ішінде осы стандарттың 2-тармағы 1) тармақшасында көзделген негіздер бойынша сұрау салуды орындаудан бас тарту туралы хабарлайды.

15. Решение о прохождении аттестации либо о неаттестации выдаются по формам, установленным в приложениях 2, 3 к настоящему стандарту, не позднее, чем на следующий день после проведения аттестации.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1. В уполномоченном органе в случаях, если:
1) не представлены документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта;
2) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
3) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
5) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии.
2. На портале:
собственник или владелец информационной системы отказывает в исполнении запроса, если:
1) в отношении запрашиваемого электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;
2) не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении он находится;
3) при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо;
4) лицом, запрашивающим электронный информационный ресурс, не оплачены расходы на исполнение запроса, если оплата расходов предусмотрена законодательством Республики Казахстан или договором;
5) запрос не соответствует требованиям, установленным статьей 36 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов заявителя (лицензиата) обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, лицензиар дает письменный мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в государственном органе либо личном кабинете на портале в виде электронного документа в сроки, установленные настоящим пунктом.
Собственник или владелец информационной системы в течение пяти рабочих дней уведомляет лицо, направившее запрос, об отказе в исполнении запроса по основаниям, предусмотренным подпунктом 1) пункта 2 настоящего стандарта.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын орындаған кезде заңдылықтың сақталуына негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Әділет министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның немесе Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кеңсесі уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, № 1021 және (немесе) № 925 бөлмелер мекенжайы бойынша, сондай-ақ 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97 телефондары арқылы түсіндіреді және шағым даярлауға жәрдем көрсетеді.
Портал жұмысының әрекеттеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым:
1) уәкілетті органдарға «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түске үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүгіну арқылы мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша жіберіледі. Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
2) Порталда call-орталықтың телефонының нөмірі (1414) бойынша жіберіледі.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тиісінше қызмет көрсетілмеуіне шағымды мемлекеттік қызмет алушы:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетіне «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түске үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүгіну арқылы жіберіледі. Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен басшыларының телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
2) Порталда call-орталық телефонының нөмірі (1414) бойынша жіберіледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы:

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции.
5. Порядок обжалования
20. Канцелярия уполномоченного органа или Министерства юстиции Республики Казахстан разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, кабинеты № 1021 и (или) № 925, также по телефонам: 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97.
Информацию о порядке обжалования действий работы портала можно получить по телефону call-центра (1414).
21. Жалобы в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги направляются по выбору получателя путем обращения:
1) в уполномоченные органы в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан». Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2) На портале – по номеру телефона call-центра (1414).
22. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги, получателем направляются путем обращения:
1) в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00. часов до 17.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан». Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) На портале – по номеру телефона call-центра (1414).
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель, государственной услуги обращается:

1) уәкілетті органдарға «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түске үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүгінеді. Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен басшыларының телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
2) Порталда call-орталық телефонының нөмірі (1414) бойынша жіберіледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
24. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағым уәкілетті орган басшысының атына беріледі, басшылардың мекенжайы мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Қажет болғанда мемлекеттік қызмет алушы шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметті сапасыз көрсетуін немесе оның қызметкерінің тиісінше қызмет көрсетпеуін растайтын құжаттарды қоса тіркейді.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болғанда), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағымды берген кезде әрекетіне шағым жасалып жатқан лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөні, жүгіну себептері мен талаптар көрсетіледі.
25. Шағымның уәкілетті органда қолма-қол және пошта арқылы түскенін растау оның Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (ЭҚАБЖ) тіркелуі болып табылады, уәкілетті органның кеңсесінде мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады.
Субъектіге тікелей жазбаша жүгінген мемлекеттік қызмет алушыға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Шағымның қаралу нәтижелері туралы мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Порталда:
портал арқылы электрондық өтініш жіберілгеннен кейін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінде өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау туралы жауап немесе қараудан бас тарту) мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетінен қолжетімді болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіпте және мерзімде жүзеге асырылады.

1) в уполномоченные органы в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан». Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2) На портале – по номеру телефона call-центра (1414).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель обращается в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа.
Жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа, адреса и телефоны руководителей которого указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В необходимых случаях получателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание его сотрудником.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы в уполномоченном органе поступившей как нарочно, так и по почте является ее регистрация в Единой системе электронного документооборота (ЕСЭДО), штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе в канцелярии уполномоченного органа.
Получателю государственной услуги, непосредственно обратившемуся письменно к субъекту, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
На портале:
после отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».

26. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, интернет-ресурс: www.minjust.kz.
«Адвокаттық қызметпен айналысуға
аттестаттаудан өткізу және
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен телефондары
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан мекенжайы
Телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облысының Әділет департаменті
Көкшетау қаласы, М. Горький көшесі, 37
8 (7162) 41-21-65
(87162) 40-23-21
2
Алматы облысының Әділет департаменті
Талдықорған қаласы, Қабылиса Жырау көшесі, 69 а
8 (7282) 24-43-47
(87132) 56-30-80
3
Ақтөбе облысының Әділет департаменті
Актөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, 51 а
8 (7132) 56-30-16
(87282) 21-08-15
4
Атырау облысының
Әділет департаменті
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а
8 (7122) 46-53-15 46-53-12
(87122) 35-75-38
5
Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 6 үй
8 (7232) 55-59-26
(87232) 75-46-33
6
Жамбыл облысының Әділет департаменті
Тараз қаласы, Қойгелді көшесі, 158 а
8 (7262) 43-67-17
(87262) 43-05-05
7
Батыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
Орал қаласы, Достық көшесі, 208
8 (7112) 50-82-91
(87112) 51-50-55
8
Қарағанды облысының Әділет департаменті
Қарағанды қаласы, Прогресс көшесі, 1
8 (7212) 56-64-12
(87212) 42-02-13
9
Қостанай облысының Әділет департаменті
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 38
8 (7142) 50-65-40
(87142) 54-82-23
10
Қызылорда облысының Әділет департаменті
Қызылорда қаласы, Әйтеке би көшесі, 29
8 (7242) 23-03-57
(87242) 27-04-72
11
Маңғыстау облысының Әділет департамент
Ақтау қаласы, 2 шағын аудан, 8
8 (7292) 50-32-20
(87292) 42-11-17
12
Павлодар облысының Әділет департаменті
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (7182) 32-43-02
(87182) 32-09-55
13
Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 72
8 (7152) 33-27-53
(87152) 33-26-35
14
Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
Шымкент қаласы, Желтоқсан көшесі, 16
8 (7252) 23-31-70

26. Адрес Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, интернет-ресурс: www.minjust.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача
лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на занятие
адвокатской деятельностью»
Адреса и телефоны уполномоченных органов
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Адрес расположения
и электронный адрес
Номер телефона
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
1.
Департамент юстиции г. Астана
010000, г.Астана пр. Победы, 15 www.astanajust.kz
(87172) 39-12-13
(87172) 32-55-22
2.
Департамент юстиции г. Алматы
050000, г. Алматы ул. Зенкова, 47 www.justalmaty.kz
(87272) 91-88-16
(87272) 91-88-44
3.
Департамент юстиции Акмолинской области
020000 г.Кокшетау  ул.М.Горького,37 Akmola_just@mail.ru.
(87162) 25-29-16
(87162) 40-23-21
4.
Департамент юстиции Алматинской области
040000 г.Талдыкорган  ул.Коблиса – Жырау, 69 «А» propaganda_ust@mail.ru
(87282) 24-32-54
(87282) 21-08-15
5.
Департамент юстиции Актюбинской области
0300000, г. Актобе ул. Абылхаир Хана,51 «А» otd_pravo@mail.ru
(87132) 56-22-26
(87132) 56-30-80
6.
Департамент юстиции Атырауской области
060000 г.Атырау ул. Азаттык, 140, aqilet_qep37@ mail.ru
(87122) 35-75-37
(87122) 35-75-38
7.
Департамент юстиции Восточно-Казахстанской области
070000, г.Усть-Каменогорск  ул. Ворошилова, 6 justvko@ustk.kz
(87232) 22-19-83
(87232) 75-46-33
8.
Департамент юстиции Жамбылской области
080000, г.Тараз Пл. Достык Дом юстиции depjust-taraz.kz
(87262) 51-35-45
(87262) 43-05-05
9.
Департамент юстиции Западно-Казахстанской области
090000, г.Уральск пр.Ленина, 208 Uralsk_DU@mail.ru
(87112) 51-35-45
(87112) 51-50-55
10.
Департамент юстиции Карагандинской области
1000000, г.Караганда  ул. Ленина, 72/2 du_karaganda51@ mail.ru.
(87212) 42-05-33
(87212) 42-02-13
11.
Департамент юстиции Костанайской области
110000, г.Костанай  ул.Тарана, 38 kost_yust@minjust.kz
(87142) 53-11-38
(87142) 54-82-23
12.
Департамент юстиции Кызылординской области
120000, г. Кызылорда  Айтеке Би, 29 www.adiletkyzylorda.kz
(87242) 27-04-72
(87242) 27-04-72
13.
Департамент юстиции Мангистауской области
130000, г. Актау 14 м-н, 11 www depjust_mangistau.kz
(87292) 42-05-70
(87292) 42-11-17
14.
Департамент юстиции Павлодарской области
140000 г.Павлодар  ул. Ленина, 18 propaganda_08@mail.ru
(87182) 32-73-10
(87182) 32-09-55
15.
Департамент юстиции Северо-Казахстанской области
150000, г. Петропавловск  ул. Конституции, 72 www.dj-sko.kz
(87152) 33-26-35
(87152) 33-26-35
16.
Департамент юстиции Южно-Казахстанской области
160000, г. Шымкент  ул. Желтоксан, 16 ukodu@mail.ru
(87252) 33-79-29

(87252) 23-23-76
15
Алматы қаласының Әділет департаменті
Алматы қаласы, Байзақов көшесі, 287
8 (727) 392-16-16
(87272) 91-88-44
16
Астана қаласының Әділет департаменті
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 15
8 (7172) 48-88-36
(87172) 32-55-22
17.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті
Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, № 8 www.minjust.kz
8 (7172) 74-07-87
(87172) 74-02-76
«Адвокаттық қызметпен айналысуға
аттестаттаудан өткізу және
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Комиссияның үміткерді адвокаттық қызметпен
айналысуға аттестаттау туралы шешімі
______________ қаласы                     20____ ж. «____» __________
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудың нәтижелері бойынша
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
тестілеу бойынша __________________ балл
емтихан билеті бойынша ____________ балл жинады.
Мына құрамдағы комиссия:
Төраға
Мүшелері
___________________________________________ аттестатталсын деп шешті.
(Т.А.Ә.)
Комиссияның төрағасы
Комиссияның хатшысы
«Адвокаттық қызметпен айналысуға
аттестаттаудан өткізу және лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Комиссияның адвокаттық қызметпен
айналысуға үміткерді аттестаттамау туралы шешімі
______________ қаласы                     20____ ж. «____» __________
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудың нәтижелері бойынша
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
тестілеу бойынша _______________________________________________ балл
емтихан билеті бойынша _________________________________ балл жинады.
Мына құрамдағы комиссия:
Төраға
Мүшелері
____________________________________ аттестаттаудан өтпеді деп шешті.
(Т.А.Ә.)
Комиссияның төрағасы
Комиссияның хатшысы
«Адвокаттық қызметпен айналысуға
аттестаттаудан өткізу және лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)

(87252) 23-23-76
17.
Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан
г. Астана, ул. Орынбор, д. № 8 www.minjust.kz
(87172) 74-07-87
(87172) 74-02-76
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача
лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на занятие
адвокатской деятельностью»
Решение Комиссии об аттестации
претендента на занятие адвокатской деятельностью
город ______________                   «____» __________20____ г.
По результатам аттестации на занятие адвокатской деятельностью
____________________________________________________________ набрал:
(Ф.И.О.)
по тестированию ___________________ баллов
по экзаменационному билету _________баллов
Комиссия в составе:
Председателя
Членов
Решила:
Аттестовать _____________________________
(Ф.И.О.)
Председатель Комиссии
Секретарь Комиссии
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача
лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на занятие
адвокатской деятельностью»
Решение Комиссии о неаттестации
претендента на занятие адвокатской деятельностью
город ______________                   «____» __________20____ г.
По результатам аттестации на занятие адвокатской деятельностью
___________________________________________________________ набрал:
(Ф.И.О.)
по тестированию ___________________ баллов
по экзаменационному билету _________баллов
Комиссия в составе:
Председателя
Членов
Решила:
Считать ______________________ не прошедшим (ей) аттестацию.
(Ф.И.О.)
Председатель Комиссии
Секретарь Комиссии
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача
лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на занятие
адвокатской деятельностью»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги

3.2. Ақпаратқа электронды форматқа қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен бекітілген
«Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан
өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) аумақтық әділет органдары, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – уәкілетті органдар) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкіметтің»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Нотариат туралы» 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 677-17-289-баптары, «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 14) тармақшасы, 27-бабы 2) тармақшасы424344454647-баптары және «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат:
1) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша аумақтық әділет органдарының интернет-ресурстарында;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің www.minjust.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті органда стенділерде;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат сондай-ақ порталдың саll–орталығының телефоны (1414) бойынша беріледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
уәкілетті органда – Комиссияның аттестаттау не аттестаттамау туралы шешімді беруі;
порталда: уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы электрондық цифрлық қолтаңба қойған электрондық құжат нысанында нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық нысанда беріледі. Өтініш беруші немесе лицензиат лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және лицензиар-органның мөрімен және басшысының қолымен расталады.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматта беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қағаз жеткізгіште беріледі.

3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной
деятельностью»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение аттестации и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью» оказывается территориальными органами юстиции, Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченные органы), адреса указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб – портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при наличии электронной цифровой подписи у получателя государственной услуги (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 677-17-289 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года «О нотариате», подпункта 14) статьи 3, подпункта 2) статьи 27, статей 424344454647 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Полная информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет – ресурсах территориальных органов юстиции по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) на интернет – ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан www.minjust.kz;
3) на стендах в уполномоченном органе;
4) на портале.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону саll – центра портала (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
в уполномоченном органе – выдача решения Комиссии об аттестации либо о неаттестации;
на портале: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
Лицензия и (или) приложение к лицензии выдаются в электронной форме. В случае обращения заявителя или лицензиата за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии оформляются в электронном формате, распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя органа-лицензиара.
В случае отсутствия возможности выдать лицензию и (или) приложение к лицензии в электронном формате, лицензия и (или) приложение к лицензии выдаются на бумажном носителе.

6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
Аттестаттаудан өтуге жеке тәжірибемен айналысатын нотариустардан немесе мемлекеттік нотариустардан тағылымдамадан өткен адамдар жіберіледі.
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру мына санаттағы:
1) Комиссияда аттестаттаудан өткен адамдарға;
2) Қазақстан Республикасының Әділет біліктілік алқасында немесе Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған адамдарға;
3) тұрақты судьяларға;
4) өз міндеттерін орындау кезінде атына нұқсан келтіретін теріс қылықтары және заңдылықты бұзғаны үшін сот лауазымынан босатылған судьяларды қоспағанда, тұрақты судья болып жұмыс істеген адамдарға;
5) мемлекеттік нотариустарға жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет алушының уәкілетті органға жүгінген сәтінен бастап:
уәкілетті органда аттестаттаудан өту тоқсанына бір рет жүзеге асырылады.
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру:
уәкілетті органға немесе порталға жүгінген кезде он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет:
1) аттестаттаудан өткізу тегін көрсетіледі;
2) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта есімдеу, лицензияның телнұсқасын беру ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін лицензиялық алым белгіленген. Лицензиялық алымның сомасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінде белгіленген ставкалар бойынша есептеледі және лицензиарға тиісті құжаттарды бергенге дейін алымды төлеушінің орналасқан жері бойынша бюджетке төленеді.
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда – мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түске үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін күн сайын көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі;

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
К прохождению аттестации допускаются лица, прошедшие стажировку у нотариусов, занимающихся частной практикой или у государственных нотариусов.
Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью осуществляется следующим категориям лиц:
1) прошедшим аттестацию в Комиссии;
2) сдавшим квалификационный экзамен в Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан или в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан;
3) постоянным судьям;
4) работавшими постоянными судьями, за исключением судей, освобожденных от должности судьи за порочащие проступки и нарушения законности при исполнении своих обязанностей;
5) государственным нотариусам.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения получателя государственной услуги в уполномоченный орган:
прохождение аттестации в уполномоченном органе осуществляется раз в квартал.
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью:
при обращении в уполномоченный орган и портал осуществляется не позднее десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов — не более 20 минут.
8. Государственная услуга:
1) проведение аттестации предоставляется бесплатно;
2) выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью предоставляется платно.
За оказание государственной услуги установлен лицензионный сбор. Сумма лицензионного сбора исчисляется по ставкам, установленным  Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и уплачивается в бюджет по месту нахождения плательщика сбора до подачи соответствующих документов лицензиару.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы:
1) в уполномоченном органе – государственная услуга оказывается ежедневно в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2) порталда тәулік бойы көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органдардың ғимаратында көрсетіледі. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру жеке кіру есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсатнама бойынша жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдардың үй-жайларында күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған. Мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген;
2) порталда жеке кабинетте көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Аттестаттаудан өту үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға:
1) өтінішті;
2) жоғары заң білімі туралы дипломының (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды;
4) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы;
5) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды) ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - тағылымдамадан және аттестаттаудан өткен адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) өтінішті;
2) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған)көшірмесін;
3) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өту туралы Комиссияның шешімін (шешім электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды);
4) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды);
5) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, нотариаттық қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
6) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды;
7) республика бойынша мәліметтер көрсетіле отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - Қазақстан Республикасының Әділет біліктілік алқасында немесе Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған адамдар уәкілетті органға мыналарды:

2) портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход.
Помещения уполномоченных органов имеют кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
2) на портале – в «личном кабинете».
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для прохождения аттестации получатели государственной услуги представляют в уполномоченный орган:
1) заявление;
2) копию диплома о высшем юридическом образовании (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
4) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
5) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде);
6) документ, подтверждающий наличие стажа работы по юридической специальности не менее двух лет.
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, прошедшие стажировку и аттестацию представляют в уполномоченный орган:
1) заявление;
2) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) решение Комиссии о прохождении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью (не предоставляется в случае, если решение оформлено в электронном виде);
4) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде);
5) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия нотариальной деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
7) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике.
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, сдавшие квалификационный экзамен в Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан или в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан представляют в уполномоченный орган:

1) өтінішті;
2) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған)көшірмесін;
3) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, нотариаттық қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
4) судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсырғанын растайтын анықтаманың (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
5) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды);
6) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды;
7) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар -тұрақты судьялар уәкілетті органға мыналарды:
1) өтінішті;
2) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, нотариаттық қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
4) лицензиарға ұсынылғанға дейінгі бір айдан асырылмай берілген өтініш берушінің судья лауазымындағы жұмысын растайтын анықтаманы;
5) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды) ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - өз міндеттерін орындау кезінде атына нұқсан келтіретін теріс қылықтары және заңдылықты бұзғаны үшін сот лауазымынан босатылған судьяларды қоспағанда, тұрақты судья болып жұмыс істеген адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) өтінішті;
2) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
3) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, нотариаттық қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
4) судья лауазымына тағайындау және судья лауазымынан босату туралы Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының көшірмесін;
5) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды);
6) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды;

1) заявление;
2) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) копию документа подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия нотариальной деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
4) справку, подтверждающую сдачу квалификационного экзамена на должность судьи;
5) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде);
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
7) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента, с указанием сведений по всей республике.
Для получения лицензии получатели государственной услуги – постоянные судьи представляют в уполномоченный орган:
1) заявление;
2) копию документа подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия нотариальной деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
3) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
4) справку, подтверждающую работу заявителя в должности судьи, выданную не ранее чем за месяц до ее предъявления лицензиару.
5) заключение о прохождении стажировки (не предоставляется в случае, если заключение оформлено в электронном виде).
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, работавшие постоянными судьями, за исключением судей, освобожденных от должности судьи за порочащие проступки и нарушения законности при исполнении своих обязанностей, представляют в уполномоченный орган:
1) заявление;
2) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
3) копию документа подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия нотариальной деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
4) копию Указа Президента Республики Казахстан о назначении на должность судьи и об освобождении от должности судьи;
5) заключение о прохождении стажировки (не предоставляется в случае, если заключение оформлено в электронном виде);
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;

1) лицензияның телнұсқасын беру туралы өтінішті;
2) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, нотариаттық қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
4) лицензияның түпнұсқасын (лицензия бүлінген жағдайда лицензиат лицензияның телнұсқасын алғанға дейін лицензиарға бұрын берілген лицензияны қайтарады);
5) лицензияның жоғалғанын растайтын құжатты;
6) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды;
7) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтаманы ұсынады.
Порталда:
мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды ұсынады.
құжаттардың деректері:
лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар – тағылымдамадан және аттестаттаудан өткен адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) мемлекеттік қызмет алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
3) соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді;
4) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
5) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткені туралы Комиссияның шешімі (шешім электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды не электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
6) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды не электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады./
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар -Қазақстан Республикасының Әділет біліктілік алқасында немесе Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) мемлекеттік қызмет алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
3) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды не электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);

1) заявление о выдаче дубликата лицензии;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия нотариальной деятельностью, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
3) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
4) оригинал лицензии (в случае порчи лицензии лицензиат до получения дубликата лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию);
5) документ, подтверждающий утерю лицензии;
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
7) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике;
На портале:
запрос в форме электронного документа, подписанного ЭЦП получателя государственной услуги.
данные документов:
для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, прошедшие стажировку и аттестацию представляют в уполномоченный орган:
1) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – физического лица;
2) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
3) сведения об отсутствии судимости;
4) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
5) решение Комиссии о прохождении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью (не предоставляется в случае, если решение оформлено в электронном виде, либо прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
6) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде, либо прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии).
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, сдавшие квалификационный экзамен в Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан или в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан представляют в уполномоченный орган:
1) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – физического лица;
2) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
3) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде, либо прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);

4) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
5) судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсырғанын растайтын анықтама (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
6) соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді ұсынады;
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар – тұрақты судьялар уәкілетті органға мыналарды:
1) мемлекеттік қызмет алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
3) тағылымдамадан өткені туралы қорытынды (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды не электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
4) лицензиарға ұсынылғанға дейінгі бір айдан асырылмай берілген өтініш берушінің судья лауазымындағы жұмысын растайтын анықтаманы (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар - өз міндеттерін орындау кезінде атына нұқсан келтіретін теріс қылықтары және заңдылықты бұзғаны үшін сот лауазымынан босатылған судьяларды қоспағанда, тұрақты судья болып жұмыс істеген адамдар уәкілетті органға мыналарды:
1) мемлекеттік қызмет алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
3) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны (қорытынды электрондық түрде ресімделген жағдайда ұсынылмайды не электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
4) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
5) лицензиарға ұсынылғанға дейінгі бір айдан асырылмай берілген өтініш берушінің судья лауазымындағы жұмысын растайтын анықтаманы (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
6) судья лауазымына тағайындау және судья лауазымынан босату туралы Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының көшірмесін (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
7) соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді ұсынады.
Лицензия алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар – мемлекеттік нотариустар уәкілетті органға мыналарды:

4) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
5) справку, подтверждающую сдачу квалификационного экзамена на должность судьи (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
6) сведения об отсутствии судимости.
Для получения лицензии получатели государственной услуги – постоянные судьи представляют в уполномоченный орган:
1) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – физического лица;
2) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
3) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде, либо прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
4) справку, подтверждающую работу заявителя в должности судьи, выданную не ранее чем за месяц до ее предъявления лицензиару (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии).
Для получения лицензии получатели государственной услуги – лица, работавшие постоянными судьями, за исключением судей, освобожденных от должности судьи за порочащие проступки и нарушения законности при исполнении своих обязанностей представляют в уполномоченный орган:
1) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – физического лица;
2) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
3) заключение о прохождении стажировки (не представляется в случае оформления заключения в электронном виде либо (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
4) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
5) справку, подтверждающую работу заявителя в должности судьи, выданную не ранее чем за месяц до ее предъявления лицензиару (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
6) копию Указа Президента Республики Казахстан о назначении на должность судьи и об освобождении от должности судьи (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
7) сведения об отсутствии судимости.
Для получения лицензии получатели государственной услуги – государственные нотариусы представляют в уполномоченный орган:

1) мемлекеттік қызмет алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
3) соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді;
4) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
5) мемлекеттік нотариус ретінде жұмыс өтілін растайтын еңбек кітапшасын (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға мыналарды:
1) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
2) лицензияның түпнұсқасын (лицензиат қайта ресімделген лицензияны алғанға дейін бұрын берілген лицензияны лицензиарға қайтарады);
3) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
4) соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтері ұсыналады.
Лицензияның телнұсқасын беру үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға мыналарды:
1) лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты;
2) лицензияның түпнұсқасын (лицензия бүлінген жағдайда лицензиат лицензияның телнұсқасын алғанға дейін бұрын берілген лицензияны лицензиарға қайтарады);
3) лицензияның жоғалғанын растайтын құжатты (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
4) республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
5) соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтері ұсыналады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында өз бетінше алады.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін:
уәкілетті органдарда:
1) аттестаттаудан өту үшін еркін нысандағы өтініш береді, оның үлгісі Министрліктің www.minjust.kz интернет-ресурсында орналастырылған;
2) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беруге мемлекеттік қызмет алушы «Лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 маусымдағы № 753 қаулысымен бекітілген белгіленген үлгідегі өтінішті толтырады, оның үлгісі Министрліктің www.minjust.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық сұрау салу нысанын толтыру қажет.

1) удостоверяющих личность получателя государственной услуги – физического лица;
2) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
3) сведения об отсутствии судимости;
4) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
5) трудовую книжку, подтверждающую стаж работы государственного нотариуса (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии).
Для переоформления лицензии получатели государственной услуги представляют в уполномоченный орган:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
2) оригинал лицензии (лицензиат до получения переоформленной лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию);
3) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
4) сведения об отсутствии судимости.
Для выдачи дубликата лицензии получатели государственной услуги представляют в уполномоченный орган:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора;
2) оригинал лицензии (в случае порчи лицензии лицензиат, до получения дубликата лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию);
3) документ, подтверждающий утерю лицензии (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
4) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству претендента с указанием сведений по всей республике (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
5) сведения об отсутствии судимости.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
12. Для получения государственной услуги:
В уполномоченных органах:
1) на прохождение аттестации подается заявление в произвольной форме, образец которого размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz;
2) на выдачу лицензии на право занятия нотариальной деятельностью получателем государственной услуги производится заполнение заявления установленного образца, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 753 «О некоторых вопросах лицензирования», в интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.

13. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына әділеттің аттестаттау комиссиясы (бұдан әрі - Комиссия) жүргізетін аттестаттауға құжаттарды қабылдауды облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумақтық әділет органдарының кеңсесі осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырады.
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына құжаттарды қабылдау және лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беруді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің кеңсесі жүзеге асырады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізімдеме бойынша қабылданады, оның көшірмесін көрсетілген орган құжаттардың қабылданған күнін көрсете отырып, өтініш берушіге жібереді (береді).
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі, онда мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіледі.
15. Аттестаттаудан өткені не аттестаттаудан өтпегені туралы шешім осы стандарттың 23-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша аттестаттау өткізілгеннен кейін келесі күні беріледі.
Порталдағы жеке кабинетте сұрау салуды өз бетінше жіберген кезде беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден:
1. Уәкілетті органда егер:
1) осы стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаған;
2) субъектілердің осы санаттары үшін Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған қызмет түрімен айналысқан;
3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым енгізілмеген;
4) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
5) өтініш берушіге қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болған;
6) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың өтініш берушіге лицензия алуына тыйым салған жағдайларда бас тартылады.
2. Порталда:
ақпараттық жүйенің меншік иесі немесе иеленуші, егер:
1) сұрау салынатын электрондық ақпараттық ресурсқа қатысты қол жетімділікке шектеулер болғанда және сұрау салуды жіберген адамның сұратылған электрондық ақпараттық ресурсқа қол жеткізу құқығы болмаса;
2) сұратылған электрондық ақпараттық ресурс болмаса және оның кімнің иелігінде екені оған белгісіз болса;

13. Прием документов на аттестацию, проводимую Аттестационной комиссией юстиции на право занятия нотариальной деятельностью (далее – Комиссия), осуществляется канцелярией территориального органа юстиции областей, города республиканского значения и столицы, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Прием документов и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью осуществляется канцелярией Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан по адресу, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
14. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта принимаются по описи, копия которой направляется (вручается) заявителю с отметкой о дате приема документов указанным органом.
При обращении через портал, получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление – отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. Решение о прохождении аттестации либо о неаттестации выдаются по формам, установленным в приложениях 2, 3 к настоящему стандарту, на следующий день после проведения аттестации.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1. В уполномоченном органе в случаях, если:
1) не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта;
2) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
3) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
5) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии;
2. На портале:
собственник или владелец информационной системы отказывает в исполнении запроса, если:
1) в отношении запрашиваемого электронного информационного ресурса действуют ограничения доступа и лицо, направившее запрос, не обладает правом доступа к запрашиваемому электронному информационному ресурсу;
2) не располагает запрашиваемым электронным информационным ресурсом и ему не известно, в чьем владении он находится;

3) сұрау салудың мәнін нақтылау кезінде сұрау салушы адамның нақты қандай электрондық ақпараттық ресурсты беру туралы өтінім жасағанын анықтау мүмкін болмаса;
4) егер шығыстарды төлеу Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе шартта көзделсе, электрондық ақпараттық ресурсты сұратушы адам орындау шығыстарын төлемесе;
5) сұрау салу «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе сұрау салуды орындаудан бас тартады.
6) Уәкілетті орган өтініш берушінің (лицензиаттың) құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Құжаттардың толық ұсынылмаған фактісі анықталған жағдайда лицензиар өтінішті әрі қарай қарастырудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 1-тармағында белгіленген мерзімде мемлекеттік органда немесе электрондық құжат түрінде порталдағы «жеке кабинетінен» алады.
Ақпараттық жүйенің меншік иесі немесе иеленуші сұрау салуды жіберген адамға бес жұмыс күні ішінде осы стандарттың 2-тармағы 1-тармақшасында көзделген негіздер бойынша сұрау салуды орындаудан бас тарту туралы хабарлайды.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталуына негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасының Әділет министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның немесе Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кеңсесі уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, № 1021 және (немесе) № 925 бөлмелер мекенжайы бойынша, сондай-ақ 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97 телефондары арқылы түсіндіреді және шағым даярлауға жәрдем көрсетеді.
Портал жұмысының әрекеттеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталық телефоны (1414) бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым:

3) при уточнении существа запроса не удалось выяснить, о выдаче какого именно электронного информационного ресурса ходатайствует запрашивающее лицо;
4) лицом, запрашивающим электронный информационный ресурс, не оплачены расходы на исполнение запроса, если оплата расходов предусмотрена законодательством Республики Казахстан или договором;
5) запрос не соответствует требованиям, установленным статьей 36 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов заявителя (лицензиата) обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, лицензиар дает письменный мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в государственном органе либо в «личном кабинете» на портале в виде электронного документа в сроки, установленные пунктом 1 настоящего стандарта.
Собственник или владелец информационной системы в течение пяти рабочих дней уведомляет лицо, направившее запрос, об отказе в исполнении запроса по основаниям, предусмотренным подпунктом 1 пункта 2 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции.
5. Порядок обжалования
20. Канцелярия уполномоченного органа или Министерства юстиции Республики Казахстан разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, кабинеты № 1021 и (или) № 925, также по телефонам: 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97.
Информация о порядке обжалования действий работы портала можно получить по телефону саll–центра (1414).
21. Жалобы в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги направляются по выбору получателя путем обращения:

1) уәкілетті органдарға «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда,жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түске үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүгіну арқылы мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша жіберіледі. Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен басшыларының телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
2) Порталда call-орталық телефонының нөмірі (1414) бойынша жіберіледі.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тиісінше қызмет көрсетілмеуіне шағымды мемлекеттік қызмет алушы:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетіне «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түске үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүгіну арқылы жіберіледі.Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен басшыларының телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген;
2) порталда call-орталық телефонының нөмірі (1414) бойынша жіберіледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы:
1) уәкілетті органдарға «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түске үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүгінеді. Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен басшыларының телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
2) порталда call-орталық телефонының нөмірі (1414) бойынша жүгінеді.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
24. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағым уәкілетті орган басшысының атына беріледі, басшылардың мекенжайы мен телефондары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Қажет болғанда мемлекеттік қызмет алушы шағымға уәкілетті органның мемлекеттік қызметті сапасыз көрсетуін немесе оның қызметкерінің тиісінше қызмет көрсетпеуін растайтын құжаттарды қоса тіркейді.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болғанда), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағымды берген кезде әрекетіне шағым жасалып жатқан лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөні, жүгіну себептері мен талаптар көрсетіледі.

1) в уполномоченные органы в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан». Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2) На портале, по номеру телефона call-центра (1414).
22. Жалобы на несогласия с результатам оказанной государственной услуги, получателем направляется путем обращения:
1) в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00. часов до 17.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан». Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале – по номеру телефона call-центра (1414).
23. В случае некорректное обслуживание при оказании государственной услуги, получатель государственной услуги обращается:
1) в уполномоченные органы в рабочие дни с 9.00 часов до 17.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных  Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан». Адреса и телефоны руководителей уполномоченных органов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2) На портале – по номеру телефона call-центра (1414).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа.
Жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа, адреса и телефоны руководителей которого указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
В необходимых случаях получателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание его сотрудником.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.

25. Уәкілетті органда қолма-қол және пошта арқылы түскен шағымның қабылданғанын растау оның Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (ЭҚАБЖ) тіркелуі болып табылады, уәкілетті органның кеңсесінде мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады.
Субъектіге тікелей жазбаша жүгінген мемлекеттік қызмет алушыға күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Шағымның қаралу нәтижелері туралы мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Порталда:
портал арқылы электрондық өтініш жіберілгеннен кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінде өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау туралы жауап немесе қараудан бас тарту) мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетінен қолжетімді болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіпте және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, интернет-ресурс: www.minjust.kz.
«Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткізу және
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен телефондары
Уәкілетті органның атауы
Орналасқан мекенжайы және электрондық мекенжайы
Телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Астана қаласының Әділет департаменті
010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 15www.astanajust.kz
(87172) 39-12-13
(87172) 32-55-22
2
Алматы қаласының Әділет департаменті
050000, Алматы қаласы, Зенков көшесі, 47www.justalmaty.kz
(87272) 91-88-16
(87272) 91-88-44
3
Ақмола облысының Әділет департаменті
020000,Көкшетау қаласы, М.Горький көшесі, 37 Akmola_just@mail.ru.
(87162) 25-29-16
(87162) 40-23-21
4
Алматы облысының Әділет департаменті
040000,Талдықорған қаласы, Қаблиса Жырау көшесі, 69 «а» propaganda_ust@mail.ru
(87282) 24-32-54
(87282) 21-08-15
5
Ақтөбе облысының Әділет департаменті
0300000, Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, «а»otd_pravo@mail.ru
(87132) 56-22-26
(87132) 56-30-80
6
Атырау облысының Әділет департаменті
060000, Атырау қаласы, Азаттық көшесі, 140-үй aqilet_qep37@ mail.ru
(87122) 35-75-37
(87122) 35-75-38
7
Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаменті
070000, Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 6justvko@ustk.kz

25. Подтверждением принятия жалобы в уполномоченном органе, поступившей как нарочно, так и по почте является ее регистрация в Единой системе электронного документооборота (ЕСЭДО), штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе в канцелярии уполномоченного органа.
Получателю государственной услуги, непосредственно обратившемуся письменно к субъекту, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
На портале:
после отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Адрес Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, № 8, интернет-ресурс: www.minjust.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия нотариальной деятельностью»
Адреса и телефоны уполномоченных органов
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Адрес расположения
и электронный адрес
Номер телефона
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
1.
Департамент юстиции г. Астана
010000, г.Астана пр. Победы, 15  www.astanajust.kz
(87172) 39-12-13
(87172) 32-55-22
2.
Департамент юстиции г. Алматы
050000, г. Алматы ул. Зенкова, 47 www.justalmaty.kz
(87272) 91-88-16
(87272) 91-88-44
3.
Департамент юстиции Акмолинской области
020000 г.Кокшетау  ул. М.Горького, 37 Akmola_just@mail.ru.
(87162) 25-29-16
(87162) 40-23-21
4.
Департамент юстиции Алматинской области
040000 г.Талдыкорган  ул.Коблиса – Жырау, 69 «А» propaganda_ust@mail.ru
(87282) 24-32-54
(87282) 21-08-15
5.
Департамент юстиции Актюбинской области
0300000, г. Актобе ул. Абылхаир Хана,51 «А» otd_pravo@mail.ru
(87132) 56-22-26
(87132) 56-30-80
6.
Департамент юстиции Атырауской области
060000 г.Атырау  ул. Азаттык, 140 aqilet_qep37@ mail.ru
(87122) 35-75-37
(87122) 35-75-38
7.
Департамент юстиции Восточно-Казахстанской области
070000, г.Усть-Каменогорск  ул. Ворошилова, 6 justvko@ustk.kz

(87232) 22-19-83
(87232) 75-46-33
8
Жамбыл облысының Әділет департаменті
080000, Тараз қаласы, Достық алаңы Әділет үйі depjust-taraz.kz
(87262) 51-35-45
(87262) 43-05-05
9
Батыс Қазақстан облысы
Әділет департаменті
090000, Орал қаласы, Достық көшесі, 208 Uralsk_DU@mail.ru
(87112) 42-05-33
(87112) 51-50-55
10
Қарағанды облысының Әділет департаменті
1000000, Қарағанды қаласы, Ленин көшесі, 72/2-үй
du_karaganda51@ mail.ru.
(87212) 42-05-33
(87212) 42-02-13
11
Қостанай облысының Әділет департаменті
110000, Қостанай қаласы, Таран көшесі, 38 kost_yust@minjust.kz
(87142) 53-11-38
(87142) 54-82-23
12
Қызылорда облысының Әділет департаменті
120000, Қызылорда қаласы, Әйтеке Би көшесі, 29 www.adiletkyzylorda.kz
(87242) 27-04-72
(87242) 27-04-72
13
Маңғыстау облысының Әділет департаменті
130000, Ақтау қаласы, 14 шағын аудан, 11.
www depjust_mangistau.kz
(87292) 42-05-70
(87292) 42-11-17
14
Павлодар облысының Әділет департаменті
140000, Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 18propaganda_08@mail.ru
(87182) 32-73-10
(87182) 32-09-55
15
Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
150000, Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 72
www.dj-sko.kz
(87152) 33-26-35
(87152) 33-26-35
16
Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті
160000, Шымкент қаласы, Желтоқсан көшесі, 16ukodu@mail.ru
(87252) 33-79-29
(87252) 23-23-76
17
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті
Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, № 8
www.minjust.kz
(87172) 74-07-87
(87172) 74-02-76
«Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткізу және
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Комиссияның нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына үміткерді аттестаттау туралы шешімі _______________ қаласы 20_____ жылғы « ___» ___________
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау нәтижелері бойынша
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
тестілеу бойынша _____________________ балл
емтихан билеті бойынша _______________ балл жинады.
Мына құрамдағы Комиссия:
Төраға
Мүшелері
___________________________________________ аттестатталсын деп шешті.
(Т.А.Ә.)
Комиссия төрағасы
Комиссия хатшысы
«Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткізу және
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Комиссияның нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына үміткерді аттестаттамау туралы шешімі
_____________ қаласы 20_____ жылғы « ___» _________
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау нәтижелері бойынша
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
тестілеу бойынша ___________________________ балл
емтихан билеті бойынша ______________ балл жинады.
Мына құрамдағы Комиссия:
Төраға
Мүшелері
шешім шығарды:
_________________________________ аттестаттаудан өтпеді деп саналсын.
(Т.А.Ә.)
Комиссия төрағасы
Комиссия хатшысы
«Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткізу және
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

(87232) 22-19-83
(87232) 75-46-33
8.
Департамент юстиции Жамбылской области
080000, г.Тараз Пл. Достык Дом юстиции depjust-taraz.kz
(87262) 51-35-45
(87262) 43-05-05
9.
Департамент юстиции Западно-Казахстанской области
090000, г.Уральск пр.Ленина, 208 Uralsk_DU@mail.ru
(87112) 51-35-45
(87112) 51-50-55
10.
Департамент юстиции Карагандинской области
1000000, г.Караганда  ул. Ленина, 72/2 du_karaganda51@ mail.ru.
(87212) 42-05-33
(87212) 42-02-13
11.
Департамент юстиции Костанайской области
110000, г.Костанай  ул.Тарана, 38 kost_yust@minjust.kz
(87142) 53-11-38
(87142) 54-82-23
12.
Департамент юстиции Кызылординской области
120000, г. Кызылорда  Айтеке Би, 29 www.adiletkyzylorda.kz
(87242) 27-04-72
(87242) 27-04-72
13.
Департамент юстиции Мангистауской области
130000, г. Актау 14 м-н, 11 www depjust_mangistau.kz
(87292) 42-05-70
(87292) 42-11-17
14.
Департамент юстиции Павлодарской области
140000 г.Павлодар  ул. Ленина, 18 propaganda_08@mail.ru
(87182) 32-73-10
(87182) 32-09-55
15.
Департамент юстиции Северо-Казахстанской области
150000, г.Петропавловск  ул. Конституции, 72 www.dj-sko.kz
(87152) 33-26-35
(87152) 33-26-35
16.
Департамент юстиции Южно-Казахстанской области
160000, г.Шымкент  ул. Желтоксан, 16 ukodu@mail.ru
(87252) 33-79-29
(87252) 23-23-76
17.
Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан
г. Астана,  ул. Орынбор, д. №8 www.minjust.kz
(87172) 74-07-87
(87172) 74-02-76
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия нотариальной деятельностью»
Решение Комиссии об аттестации
претендента на право занятия нотариальной деятельностью
город ______________                   «____» __________20____ г.
По результатам аттестации на занятие нотариальной деятельностью
_____________________________________________________________ набрал:
(Ф.И.О.)
по тестированию ___________________ баллов
по экзаменационному билету _________баллов
Председателя
Членов
Решила:
Аттестовать _____________________________
(Ф.И.О.)
Председатель Комиссии
Секретарь Комиссии
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия нотариальной деятельностью»
Решение Комиссии о неаттестации
претендента на право занятия нотариальной деятельностью
город ______________                   «____» __________20____ г.
По результатам аттестации на занятие нотариальной деятельностью
_____________________________________________________________набрал:
(Ф.И.О.)
по тестированию ___________________ баллов
по экзаменационному билету _________баллов
Председателя
Членов
Решила:
Считать ______________________ не прошедшим (ей) аттестацию.
(Ф.И.О.)
Председатель Комиссии
Секретарь Комиссии
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Проведение аттестации и выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия нотариальной деятельностью»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматқа қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1160 қаулысына
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2121 қаулысымен
бекітілген
«Сот-сараптама қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Сот-сараптама қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган): 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, 8 үй, Министрліктер үйі, 13 кіреберіс заңды мекенжайы бойынша, сонымен қатар мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.e.licence.kz «E-лицензирование» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 30-бабы;
2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы;
3) «Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы Заңының 15-бабы;
4) «Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 4 маусымдағы қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің www.minjust.kz интернет-ресурсында «Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты 8 (7172) 58-00-58 телефоны (Министрліктің Құқықтық ақпараттық қызметі) арқылы алуға болады;

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 30
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 1160
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2121
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление судебно-экспертной деятельности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление судебно-экспертной деятельности» (далее – Государственная услуга) оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) по юридическому адресу: 010000, город Астана, Левый берег, улица Орынбор, дом 8, Дом Министерств, 13 подъезд, а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicence.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статьи 30 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании»;
2)  статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации»;
3)  статьи 15 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года «О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан»;
4)  постановления Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2010 года «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.minjust.kz в разделе «Регистрационная служба и оказание правовой помощи».
Полная информация о порядке оказания государственной услуги может быть оказана по телефону: 8 (7172) 58-00-58 (Правовая информационная служба Министерства);

2) порталда.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат call-центр телефоны (1414) арқылы да берілуі мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
электрондық құжат нысанында уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-сымен куәландырылған сот-сараптама қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Лицензия электрондық нысанда беріледі. Мемлекеттік қызметті алушы немесе лицензиат лицензияны қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірген жағдайда лицензия электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және лицензиар-органның мөрімен және басшысының қолымен расталады.
Лицензияны электрондық форматта беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, лицензия қағаз жеткізгіште беріледі.
Лицензия жоғалған, бүлiнген жағдайда лицензиаттың лицензияның телнұсқаларын уәкілетті органда немесе порталда алуға құқығы бар.
Егер лицензия қағаз жеткізгіште берілген болса, лицензиат телнұсқаны алмастан, оны өтініш бойынша электрондық форматқа аударуға құқылы.
Лицензия жоғалған, бүлiнген бланкiлерi лицензиаттың лицензиарға жазбаша өтiнiш берген күнiнен бастап жарамсыз деп есептеледi.
Лицензиар өтiнiш берiлген күннен бастап екi жұмыс күнi iшiнде жаңа нөмiр бере отырып және жоғарғы оң жақ бұрышында «Телнұсқа» деген жазуы бар лицензияның телнұсқаларын береді.
Егер жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған кезде) өзгерген жағдайда лицензияны қайта ресімдеу қажет.
Қызмет түрiнiң атауы өзгерген жағдайда, лицензиаттың лицензияларды қайта ресiмдеу кезiнде сот-сараптама қызметін жүзеге асыруға құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растай отырып, лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiш беруге құқығы бар.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағында белгіленген лицензия беру үшін қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап он бес жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – өтініш берілген күннен бастап екі жұмыс күні үшінде;
лицензияны оны қайта ресімдеу жағдайында беру – өтініш берілген күннен бастап он жұмыс күні үшінде;
мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
2) порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағында белгіленген лицензия беру үшін қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап он бес жұмыс күні ішінде;
лицензияны оны қайта ресімдеу жағдайында беру – өтініш берілген күннен бастап он жұмыс күні үшінде.

2) на портале;
информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является:
выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления судебно-экспертной деятельности в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Лицензия выдается в электронной форме. В случае обращения получателя государственной услуги или лицензиата за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя органа - лицензиара.
В случае отсутствия возможности выдать лицензию в электронном формате, лицензия выдается на бумажном носителе.
В уполномоченной органе или через портал при утере, порче лицензии лицензиат имеет право на получение дубликата лицензии.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, лицензиат вправе по заявлению перевести ее в электронный формат без получения дубликата.
Утерянные, испорченные бланки лицензии считаются недействительными со дня подачи лицензиатом письменного заявления лицензиару.
Лицензиар в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликата лицензии с присвоением нового номера и надписью «Дубликат» в правом верхнем углу.
В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица лицензия подлежат переоформлению.
В случае изменения наименования вида деятельности, лицензиат имеет право подать заявление о переоформлении лицензии с подтверждением уплаты в бюджет лицензионного сбора за право занятия судебно-экспертной деятельности при переоформлении лицензий.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в уполномоченный орган:
с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов для выдачи лицензии, определенных в пункте 11 настоящего стандарта – в течение пятнадцати рабочих дней;
выдача дубликата лицензии – в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления;
выдача лицензии в случае ее переоформления – в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 20 минут;
2) при обращении на портал:
с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов для выдачи лицензии, определенных в пункте 11 настоящего стандарта в течение пятнадцати рабочих дней с момента подачи заявления;
выдача лицензии в случае ее переоформления – в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления.

8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Мемлекетті қызметті көрсету үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексінің) 471-бабына сәйкес жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін:
1) лицензия беру үшін – 6 айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияның телнұсқасын беру үшін – лицензияны беру кезіндегі ставканың 100%;
3) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензияны беру кезіндегі ставканың 10%, бірақ 4 АЕК-тен артық емес соманы құрайтын лицензиялық алым алынады.
Лицензиялық алым төлемнің мөлшері мен күнін растайтын құжатты (түбіртекті) беретін Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді.
Сот сараптама қызметі саласында лицензия алу, лицензияны қайта ресімдеу үшін портал арқылы электрондық сұрау салынған жағдайда төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүргізіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мейрам күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүргізіледі;
2) порталда – тәулік бойы.
10. Құжаттарды толтыру орны қажетті құжаттар тізбесімен және оларды толтыру үлгілерімен жабдықталған.
Мемлекеттiк қызметтi беру үшiн қажеттi (құжатты толтыруға арналған орындар, күтуге арналған орындықтар қажеттi құжаттардың тiзiмi бар стендтер және оларды толтыру үлгiлерiмен жабдықталады) құжаттарды әзiрлеу және күту үшiн жағдайлар жасалады. Уәкiлеттi органның ғимараты «Министрліктер үйі» мүмкiндiктерi шектеулі адамдардың қол жетімділігі үшiн пандустармен жабдықтаған.
Порталда –жеке кабинетінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы не оның өкілі (сенімхат бойынша) уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
лицензия алу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес, белгіленген нысандағы өтінішті;
2) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) мемлекеттік қызметті алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
4) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;

8. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет:
1) за выдачу лицензии – 6 месячных расчетных показателей;
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателей.
Лицензионный сбор оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление лицензии в сфере судебно-экспертной деятельности через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП).
9. График работы:
1) в уполномоченном органе ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) на портале – круглосуточно.
10. Место для заполнения документов оснащено перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здание уполномоченного органа «Дом министерств» оборудован входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
На портале – в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги либо его представитель (по доверенности) представляет следующие документы:
при обращении в уполномоченный орган:
для получения лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
4) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);

5) жоғары білім дипломның (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
6) біліктілік емтихан тапсырғанын растайтын куәлігінің көшірмесін;
7) кемінде бес жыл сот-сараптамалық жұмыс стажын растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
8) республика бойынша мәліметтері көрсетіліп, тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлер берген медициналық анықтамаларды;
9) республика бойынша мәліметтері көрсетіліп, тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқ екендігі туралы анықтаманы;
10) «Сот сараптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 7 қарашадағы № 1414 қаулысымен бекітілген сот сараптамасы өндірісі жүзеге асырылатын арнайы жарақтандырылған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарда көзделген арнайы жабдықтарды растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін ұсынады;
лицензияның телнұсқасын алу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес, белгіленген нысандағы өтінішті;
2) жеке басты куәландыратын құжатты;
3) мемлекеттік қызметті алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
4) бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін ұсынады;
лицензияны қайта ресімдеу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес, белгіленген нысандағы өтінішті;
2) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) мемлекеттік қызметті алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
4) бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
5) атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
6) лицензияның түпнұсқасын (лицензиат қайта ресімделген лицензияны алу үшін бұрын берілген лицензияны қайтарады) ұсынады;
порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы лицензияны алу үшін:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;
2) мемлекеттік қызметті алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәлік сканерленген көшірме ретінде қоса берілген электрондық сұрау салуды;

5) копию диплома о высшем образовании (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) копию свидетельства, подтверждающую сдачу квалификационного экзамена;
7) копию документа, подтверждающего стаж судебно-экспертной работы не менее пяти лет (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
8) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по месту жительства, с указанием сведений по всей республике;
9) справку об отсутствии судимости, выданную по месту жительства, с указанием сведений по всей республике;
10) копии документов, подтверждающих наличие специального оборудования, предусмотренного стандартами и требованиями к специально оснащенным помещениям, в которых осуществляется производство судебной экспертизы, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2001 года № 1414 «Некоторые вопросы судебной экспертизы» (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
для получения дубликата лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
4) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет за выдачу дубликата лицензии (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
для переоформления лицензии получатель государственной услуги представляет:
1) заявление согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
4) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет за переоформление лицензии (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) копию свидетельства о перемене фамилии, имени и отчества (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала);
6) оригинал лицензии (лицензиат до получения переоформленной лицензии возвращает ранее выданную лицензию);
при обращении на портал:
для получения лицензии получатель государственной услуги направляет:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП получателя;
2) свидетельство о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе - в сканированном виде прикрепляется к электронному запросу;

3) жоғары білім дипломның сканерленген көшірме ретінде қоса берілген электрондық сұрау салуды;
4) біліктілік емтихан тапсырғанын растайтын куәлігінің сканерленген көшірме ретінде қоса берілген электрондық сұрау салуды;
5) кемінде бес жыл сот-сарапшылық жұмыс стажын растайтын құжаттың сканерленген көшірме ретінде қоса берілген электрондық сұрау салуды;
6) «Сот сараптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 7 қарашадағы № 1414 қаулысымен бекітілген сот сараптамасы өндірісі жүзеге асырылатын арнайы жарақтандырылған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарда көзделген арнайы жабдықтарды растайтын құжаттың сканерленген көшірме ретінде қоса берілген электрондық сұрау салуды;
7) жеке басты куәландыратын құжатты;
8) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы төленгенін растайтын ақпаратты жібереді.
Мемлекеттің электрондық ақпаратта көрсетілген осы стандарттың тармақтың 7) және 8)-тармақшаларында көрсетілген құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті тұлға ЭЦҚ-мен куәландырған (қойған) электрондық құжат нысанында алады;
мемлекеттік қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды;
2) мемлекеттік қызметті алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәлік сканерленген көшірме ретінде қоса берілген электрондық сұрау салуды;
3) атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы куәлік сканерленген көшірме ретінде қоса берілген электрондық сұрау салуды;
4) жеке басты куәландыратын құжатты;
5) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы төленгенін растайтын ақпартты;
6) лицензияның мәліметі (www.elicense.kz порталда болған кезде) не сканерленген көшірме ретінде қоса берілген электрондық сұрау салуды жібереді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған стандарттың осы тармағының 3), 4), 5) және 6) - тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді уәкілетті орган дербес портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырған (қойған) электрондық құжат нысанында алады.
12. Өтініш бланкілерін жауапты тұлға береді, сонымен қатар Әділет министрлігінің: www.minjust.kz интернет-ресурсында («Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімінде), порталдың: www.e.licence.kz, www.e.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылады.

3) диплом о высшем образовании - в сканированном виде прикрепляется к электронному запросу;
4) свидетельство, подтверждающее сдачу квалификационного экзамена - в сканированном виде прикрепляется к электронному запросу;
5) документ, подтверждающий стаж судебно-экспертной работы не менее пяти лет - в сканированном виде прикрепляется к электронному запросу;
6) документы, подтверждающие о наличии специального оборудования, предусмотренного стандартами и требованиями к специально оснащенным помещениям, в которых осуществляется производство судебной экспертизы, утвержденными  постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2001 года № 1414 «Некоторые вопросы судебной экспертизы» - в сканированном виде прикрепляются к электронному запросу.
7) документ, удостоверяющий личность;
8) информацию, подтверждающую уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП.
Сведения, документов указанных в подпунктах 7) и 8) настоящего пункта стандарта содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных (подписанного) ЭЦП уполномоченного лица;
для переоформления лицензии получатель государственной услуги направляет:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП;
2) свидетельство о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе - в сканированном виде прикрепляется к электронному запросу;
3) свидетельство о перемене фамилии, имени и отчества - в сканированном виде прикрепляется к электронному запросу;
4) документ, удостоверяющий личность;
5) информацию, подтверждающую уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности через ПШЭП;
6) сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу.
Сведения, документов указанных в подпунктах 3), 4), 5) и  6)настоящего пункта стандарта содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных (подписанного) ЭЦП уполномоченного лица.
12. Бланки заявлений выдаются ответственным лицом, также размещаются на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz в разделе «Регистрационная служба и оказание правовой помощи», на интернет-ресурсе портала www.elicence.kz, www.e.gov.kz.

13. Қажетті құжаттардың толық тізбесі тіркеу үшін мына мекенжай бойынша тапсырылады: Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, Министрліктер үйі, 8 үй, 13 кіреберіс, 1021 кабинет, телефон: 8 (7172) 74-07-84.
Порталға жүгінген кезде электрондық құжат нысанындағы сұрау салу мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған мемлекеттік қызметке сәйкес автоматты түрде уәкілетті органның мекенжайына жіберіледі.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылданғанын растау мемлекеттік қызметті алушыға құжаттарды қабылдаған уәкілетті орган кеңсесі қызметкерінің аты-жөні, күні мен уақыты көрсетілген тізбе болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Уәкілетті органда сот-сараптама қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру мемлекеттік қызметті алушының жеке өзіне немесе оның өкіліне тиісті түрде куәландырылған сенімхатты ұсынғанда жүзеге асырылады не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
Порталға жүгінген кезде қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Лицензия беруден бас тарту, егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің осы түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген кезде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленбеген;
3) мемлекеттік қызметті алушы біліктілік талаптарына сай келмеген;
4) мемлекеттік қызметті алушыға қатысты оған сот-сараптамалық қызметпен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот мемлекеттік қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салған жағдайларда жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушы құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактілері анықталған жағдайда уәкілетті орган аталған мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
Егер уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға лицензияны бермеген не лицензияны беруден дәлелді түрде бас тартуды ұсынбаған жағдайда, оларды беру мерзімдері өткен күннен бастап лицензия берілді деп есептеледі.
Уәкілетті орган лицензияны беру мерзімдері өткен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік қызметті алушыға тиісті лицензияны беруге міндетті.
Уәкілетті орган лицензияны бермеген жағдайда бес жұмыс күні өткеннен кейін лицензия алынды деп есептеледі, ал лицензияның өзі алынғанға дейін уәкілетті орган құжаттарды қабылдаған күні туралы белгі соғылған тізімдеменің көшірмесі лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асырудың заңды екенін растайтын құжат болып табылады.
Лицензия беруден бас тартылған кезде мемлекеттік қызмет алушыға лицензия беруге белгіленген мерзім ішінде жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты порталда электрондық құжат нысанында «жеке кабинетінде» алады.

13. Полный перечень необходимых документов сдается на регистрацию по адресу: город Астана, Левый берег, улица Орынбор, дом 8, Дом Министерств, 13 подъезд, кабинет 1021, телефон: 8 (7172) 74-07-84.
При обращении на портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется уполномоченному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Подтверждением приема документов, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, является выдача получателю государственной услуги описи, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии уполномоченного органа, принявшего документы.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. В уполномоченном органе выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление судебно-экспертной деятельности осуществляется путем передачи непосредственно получателю государственной услуги или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной соответствующим образом либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
При обращении на портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет» на портале.
16. Отказ в выдаче лицензии осуществляется в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься судебно-экспертной деятельностью;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получателю государственной услуги получать лицензии.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов от получателя государственных услуг обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, уполномоченный орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственных услуг лицензию либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия считается выданным.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии обязан выдать получателю государственных услуг соответствующую лицензию.
В случае невыдачи уполномоченным органом лицензии по истечении пяти рабочих дней, лицензия считается полученным, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия описи с отметкой о дате приема документов уполномоченным органом.
При отказе в выдаче лицензии уполномоченным органом получателю государственной услуги дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи лицензии.
На портале мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті орган қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышты өтеу кезінде заңдылықты сақтауға негізделеді және әдептілік, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшейді.
19. Министрліктің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Әділет министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға көмектесуді уәкілетті орган кеңсесінің қызметкерлері жүзеге асырады, электрондық пошта мекенжайы: krs.opp@minjust.kz.
Мемлекеттік қызметті алушы порталға жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты ақпарат-анықтамалық қызметтің call-центр телефоны (1414) арқылы алады.
21. Уәкілетті орган осы мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға жауапты болып табылады. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына 1005 кабинетіне, электрондық пошта мекенжайы: krs.opp@minjust.kz, немесе жазбаша түрде мемлекеттік тілде және (немесе) орыс тілінде уәкілетті органның кеңсесіне жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей уәкілетті орган көрсетеді. Тиісінше қызмет көрсетілмеген жағдайда жазбаша түрдегі шағым өтініште көрсетілген мәселелерді шешу құзіретіне кіретін Министрліктің уәкілетті органының басшысы атына жіберіледі, электрондық пошта мекенжайы: krs.opp@minjust.kz, 1005-кабинет, жұмыс кестесі – жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мейрам күндері.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
24. Шағым жеке тұлға үшін – аты, әкесінің аты, тегі, пошталық мекенжайы, заңды тұлға үшін – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі, күні көрсетілетін еркін нысанда беріледі.
Шағымға мемлекеттік қызметті алушы қол қояды не ЭЦҚ-пен расталады.
Шағым берілгенде әрекетіне шағым жасалатын лауазымды тұлғаның лауазымы, аты-жөні, өтініш уәжі және талаптары көрсетіледі.

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Министерства, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется сотрудниками канцелярии уполномоченного органа, адрес электронной почты: krs.opp@minjust.kz.
При обращении получателя государственной услуги на портал информацию о порядке обжалования получают по телефону информационно-справочной службы call-центра (1414).
21. Ответственным за организацию оказания данной государственной услуги является уполномоченный орган. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа в кабинет 1005, адрес электронной почты: krs.opp@minjust.kz, или же в письменном виде на государственном и (или) русском языках в канцелярию уполномоченного органа в будние дни с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно уполномоченный орган. В случаях некорректного обслуживания, жалоба подается в письменной форме и адресуется на имя Министра юстиции Республики Казахстан в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов, адрес электронной почты: press@minjust.kz, в 925 кабинет, график работы в будние дни с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные дни.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба подается в произвольной форме, в которой указывается фамилия, имя, отчество, почтовый адрес – для физического лица, наименование, почтовый адрес, исходящий номер, дата – для юридического лица.
Жалоба подписывается получателем государственной услуги либо заверяться электронной цифровой подписью.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.

25. Қолма-қол қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалар өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі.
Қабылданған шағым шағымдар мен өтініштерді есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіпте және мерзімде жүзеге асырылады. Шағымның қабылдағанын растау шағымды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, күні мен уақыты көрсетілген талон болып табылады.
Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты уәкілетті органның лицензия және (немесе) лицензия қосымшаларын беруге жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысынан 720-кабинетте алады. Мемлекеттік қызметті алушыға шағым және өтінішті қарау нәтижелері жазбаша түрде хабарланады.
Портал арқылы өзінің «жеке кабинетінен» электрондық өтініш жібергеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті мемлекеттік органда өңдеу барысында (табыс етілуі туралы белгі, тіркеу, орындау, қарау туралы жауап немесе қараудан бас тарту) жаңартылып отырылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Уәкілетті органның жауабы «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес беріледі.
26. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы қосымша ақпаратты Министрліктің www.minjust.kz интернет-ресурсында «Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету» бөлімнен алуға болады.
Сот-сараптама қызметін
жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу және лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық аты-жөні, тегі, ЖСН деректемесі)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi көрсетiлсiн)
______________________________________________________ жүзеге асыруға
лицензия беруiңiздi сұраймын.
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі _______________________, сериясы
______________, № ________________, __________________________ берген
берілген күні _______________________________________________________
Банк шоты (егер бар болса) __________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қоса берiлiп отырған құжаттар: ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________      _______________________________________
(қолы)                             (тегi, аты, әкесiнiң аты)
20__ жылғы _________________
Өтiнiш 20 __ жылғы __________________              қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамның қолы, аты-жөні)
Сот-сараптама қызметін
жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу және лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық аты-жөні)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
қызметтің түрі көрсетілсін
_________________________ жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеуді,
лицензияның телнұсқасын беруді сұраймын.
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________                          ____________________________
(қолы)                               (аты, әкесінің аты, тегі)
«___» _____________ 20__ ж.
Өтініш қарауға 20__ ж. «___» _____________                 қабылданды
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органы жауапты тұлғасының қолы, аты, әкесінің аты, тегі)
Сот-сараптама қызметін
жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу және лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4

25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение. Информацию о ходе рассмотрения жалобы получают у руководителя структурного подразделения уполномоченного органа, ответственного за выдачу лицензии и (или) приложение к лицензии в кабинете 720. О результатах рассмотрения жалоб и обращений получателю государственной услуги сообщается в письменном виде.
При обращении через портал после отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Ответ от уполномоченного органа предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства: www.minjust.kz в разделе «Регистрационная служба и оказание правовой помощи».
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
судебно-экспертной деятельности»
В _________________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от ________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление
_______________________________________________________________
указать вид деятельности
Местожительство ___________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид __________, серия
_____________, № __________________, выдан ________________, дата
выдачи ___________
Банковский счет (если имеется) _____________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________ _________________________________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество)
______________ 20__ года
Заявление принято к рассмотрению _______________ 20__ года
______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
судебно-экспертной деятельности»
В______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от_____________________________________________________________
(полное наименование получателя государственных услуг)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу переоформить, выдать дубликат лицензии на осуществление
________________________________________________________________
указать вид деятельности
Прилагаемые документы: _________________________________________
_______________________________________________________________
Получатель государственной услуги
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
____________________
(подпись)
«___»___________20__г.
Заявление принято к рассмотрению «___»___________20__г.
________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
судебно-экспертной деятельности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году