"Мемлекеттiк органдардың өз құзіретiне кiретiн электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудi қамтамасыз ету мерзiмдерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 19 қазандағы № 1080 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 қыркүйектегі № 1244 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 991 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2013 № 991 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттiк органдардың өз құзiретiне кiретiн электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудi қамтамасыз ету мерзiмдерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 19 қазандағы № 1080 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 50, 458-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулыға қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 1244 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2010 жылғы 19 қазандағы
№ 1080 қаулысына
қосымша
Мемлекеттiк органдардың өз құзыретiне кiретiн электрондық
мемлекеттiк қызмет көрсетудi қамтамасыз ету мерзiмдерi
Р/с №
Қызметтің атауы
Мемлекеттік қызметтерді алушылар
Мемлекеттік қызметтің стандартын әзірлеуді қамтамасыз ететін орталық мемлекеттік орган
Мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік орган, ведомстволық ұйым, өзге де заңды және жеке тұлғалар
Iске асыру мерзiмi (жыл)
1
2
3
4
5
6
1.
Тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2010 года № 1080 "О сроках обеспечения государственными органами оказания входящих в их компетенцию электронных государственных услуг"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2012 года № 1244. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 991
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.09.2013 № 991.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2010 года № 1080 «О сроках обеспечения государственными органами оказания входящих в их компетенцию электронных государственных услуг» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 50,
ст. 458) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 сентября 2012 года № 1244
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 октября 2010 года № 1080
Сроки обеспечения государственными органами оказания
входящих в их компетенцию электронных государственных услуг
п/п
Наименование услуги
Получатели государ-
ственных услуг
Централь-
ный государ-
ственный орган, обеспе-
чивающий разработку стандарта государ-
ственной услуги
Государ-
ственный орган, подведом-
ственная организация, иные физические и юридические лица, оказывающие государ-
ственную услугу
Срок реали-
зации (год)
1
2
3
4
5
6
1
Выдача адресных справок с места жительства
Физические и юридические лица
МВД
МВД

2011
2.
Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу*
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ
2012
3.
Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару*
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ
2012
4.
Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру*
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ
2012
5.
Қазақстан Республикасына уақытша келетін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу*
Жеке тұлғалар
IIМ
IIМ
2012
6.
Ауыл шаруашылығы министрлігі беретіндерді қоспағанда, азаматтарға жүргізуші куәліктерін беру*
Жеке тұлғалар
IIМ
IIМ
2012
7.
Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және тіркелген нөмірлік белгілерді беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
2012
8.
Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
2012
9.
Жеке және қызметтік істері бойынша Қазақстан Республикасына шақыруларды ресімдеу
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
2012-2013
10.
Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді қоспағанда, көлік құралдарын сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу
Жеке тұлғалар
IIМ
IIМ
2013
11.
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер немесе анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2010
12.
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтарды) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру*
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2010
13.
Жылжымайтын мүліктің болуы (болмауы) туралы анықтама беру*
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2010
14.
Неке қиюды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2011
15.
Тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу*
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2012
16.
Неке бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2012
17.
Атын, тегін, әкесінің атын өзгертуді тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2012
18.
Сот сараптамасы қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
2012
19.
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)*
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары
2012
20.
Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің Тіркеу және құқықтық көмек көрсету комитеті
2012
21.
Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің Тіркеу және құқықтық көмек көрсету комитеті
2012
22.
Нотариаттық қызметпен айналысуға аттестаттау және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің Тіркеу және құқықтық көмек көрсету комитеті, Әділетминінің аумақтық органдары
2012
23.
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің Тіркеу және құқықтық көмек көрсету комитеті, Әділетминінің аумақтық органдары
2012
24.
Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің Сот актілерін орындау комитеті
2012
25.
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2012
26.
Азаматтық хал актілерінің жазуларын қалпына келтіру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2013
27.
Патенттік сенім білдірілген өкілдерді мемлекеттік тіркеу және аттестаттау
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
2013
28.
Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары
2013
29.
Заңды тұлғалар қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тiркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуден шығару*
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары
2013
30.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу куәлігінің телнұсқаларын беру*
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
«Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы» РМҚК және оның филиалдары
2013
31.
«Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасынан анықтама беру
Жеке және заңы тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
2013
32.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу*
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2013-2014
33.
Жылжымайтын объектілердің техникалық паспортын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың Астана және Алматы қалаларының «Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы» РМҚК және оның филиалдары
2013-2014
34.
Жылжымайтын объектілер жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу бөлімі куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
2013-2014
35.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүліктің кепілдігі жөнінде анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың Астана және Алматы қалаларының «Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы» РМҚК және оның филиалдары
2013-2014
36.
Запастағы офицерлерді әскери есепке алу және одан шығару
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
2013
37.
Запастағы солдаттарды, сержанттарды әскери есепке алу және одан шығару
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
2013
38.
Әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу және одан шығару
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
2013
39.
Бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою
Жеке және заңды тұлғалар
МАМ
МАМ Ақпарат және мұрағаттар комитеті
2011
40.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағаттарынан шығатын және шетелдерге жіберілетін мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
МАМ
МАМ Ақпарат және мұрағаттар комитеті
2011
41.
Облыстың республикалық маңызы бар қаланың астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
МАМ
Облыстардың Астана және Алматы қалаларының ішкі саясат басқармалары
2011
42.
Мұрағаттық анықтамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
МАМ
МАМ Ақпарат және мұрағат комитеті, ЖАО, «Қазақстан Республикасының Ұлттық Мұрағаты» ММ, орталық мемлекеттік мұрағаттар, облыстардың қалалардың аудандардың мемлекеттік мұрағаттары және олардың филиалдары
2011
43.
Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
МАМ
МАМ Мәдениет комитеті
2012
44.
Мәдени құндылықтарды уақытша әкетуге және әкелуге рұқсаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
МАМ
МАМ Мәдениет комитеті
2012
45.
Фильмге прокат куәлігін беру
Жеке және заңды тұлғалар
МАМ
МАМ Мәдениет комитеті
2012
46.
Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
МАМ
Жергілікті атқарушы органдар
2013
47.
Теміржол жылжымалы құрамының кепілдігі шартын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2012
48.
Теміржол жылжымалы құрамын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2012
49.
Халықаралық автомобиль тасымалдауымен айналысуға рұқсат беретін куәлігін және карточкасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2012
50.
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарына сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері
ІІМ Жол полициясы комитетінің жол полициясы бөлімшелері
2012
51.
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бұру жолағында, сондай-ақ елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
Облыстар, Астана және Алматы қалаларының автомобиль жолдары және жолаушылар көлігі басқармалары, Алматы қаласының мәдениет басқармасы, аудандардың облыстық маңызы бар қалалардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық жолаушылар көлігі мен автомобиль жолдары бөлімдері, аудандардың облыстық маңызы бар қалалардың сәулет және қала құрылысы бөлімдері, ІІМ Жол полициясы комитетінің жол полициясы бөлімшелері
2012
52.
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында жұмыс жүргізу құқығына рұқсат (ордер) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері, ІІМ жол полициясы бөлімшелері
2012
53.
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шетел мемлекеттері аумағы бойынша жүріп өтуі үшін рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитеті және Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2012
54.
Қазақстан Республикасы аумағы бойынша ауыр салмақты және ірі габаритті көлік құралдарының(шетелдерді қоса алғанда) жүріп өтуі үшін арнайы рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2012
55.
Ұшуды орындау құқығына арналған куәлiк беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушылар)
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Азаматтық авиация комитеті
2012
56.
Ұшуға жарамдылығының арнайы сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Азаматтық авиация комитеті
2012
57.
Ұшуға жарамдылығының экспорттық сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Азаматтық авиация комитеті
2012
58.
Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Байланыс және ақпараттандыру комитеті
2012
59.
Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
«Телекоммуникация саласындағы техникалық сүйемелдеу және талдау орталығы» РМК
2012
60.
Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитарийге депозитке беру
Заңды тұлғалар
ККМ
«Телекоммуникация саласындағы техникалық сүйемелдеу және талдау орталығы» РМК
2012
61.
Шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәліктер беру
Жеке тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2013
62.
Мемлекеттік кеме тізілімінде өзен кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2013
63.
Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2013
64.
Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ
2013
65.
Электрондық (цифрлы) тахографтарға электрондық карточкалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2013
66.
Техникалық қарап тексерудің халықаралық сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2013
67.
Халықаралық және республика ішіндегі қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерін дайындау курстарын бекіту
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Автомобиль көлігі департаменті
2013
68.
Техникалық байқау орталықтарының тізіліміне енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2013
69.
Техникалық қарау орталықтарына механикалық көліктік құралдарын және оларға тіркемелерді міндетті техникалық қараудан өткізу туралы куәліктер бланктерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2013
70.
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
2013
71.
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр қуатын беру жүйелерімен, мұнай құбырларымен және темір жолдарымен, басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері
2013
72.
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта құруға, жөндеуге және жоюға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері
ІІМ Жол полициясы комитетінің жол полициясы бөлімшелері
2013
73.

2011
2
Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства*
Физические лица
МВД
МВД
2012
3
Снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по месту жительства*
Физические лица
МВД
МВД
2012
4
Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан*
Физические лица
МВД
МВД
2012
5
Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан*
Физические лица
МВД
МВД
2012
6
Выдача гражданам водительских удостоверений, за исключением выдаваемых Министерством сельского хозяйства*
Физические лица
МВД
МВД
2012
7
Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства
Физические и юридические лица
МВД
МВД
2012
8
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия охранной деятельностью
Юридические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
2012
9
Оформление приглашений в Республику Казахстан по частным и служебным делам
Физические и юридические лица
МВД
МВД
2012-2013
10
Регистрация лиц, управляющих транспортными средствами по доверенности, за исключением регистрации, осуществляемой Министерством сельского хозяйства
Физические лица
МВД
МВД
2013
11
Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2010
12
Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках*
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2010
13
Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества*
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2010
14
Регистрация заключения брака, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2011
15
Регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния*
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2012
16
Регистрация расторжения брака, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2012
17
Регистрация перемены имени, фамилии и отчества, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2012
18
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление судебно-экспертной деятельности
Физические лица
МЮ
МЮ
2012
19
Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц, учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств*
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции
2012
20
Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)
Физические и юридические лица
МЮ
Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи МЮ
2012
21
Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов
Физические и юридические лица
МЮ
Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи МЮ
2012
22
Проведение аттестации и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие нотариальной деятельностью
Физические лица
МЮ
Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи МЮ, территориальные органы юстиции
2012
23
Проведение аттестации и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на занятие адвокатской деятельностью
Физические лица
МЮ
Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи МЮ, территориальные органы юстиции
2012
24
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя
Физические лица
МЮ
Комитет по исполнению судебных актов МЮ
2012
25
Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2012
26
Восстановление записей актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2013
27
Государственная регистрация и аттестация патентных поверенных
Физические лица
МЮ
МЮ
2013
28
Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц, филиалов и представительств
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции
2013
29
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства*
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции
2013
30
Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации*
Физические и юридические лица
МЮ
РГКП «Центр по недвижимости» и его филиалы
2013
31
Выдача справки из Государственной базы данных «Юридические лица»
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
2013
32
Государственная регистрация прав (обременении) на недвижимое имущество*
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2013-2014
33
Выдача технического паспорта объектов недвижимости
Физические и юридические лица
МЮ
РГКП «Центр по недвижимости» областей и гг.Астаны и Алматы и его филиалы
2013-2014
34
Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим отделом, включая план (схемы) объектов недвижимости
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
2013-2014
35
Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Физические и юридические лица
МЮ
РГКП «Центр по недвижимости» областей и гг. Астаны и Алматы и его филиалы
2013-2014
36
Прием и снятие с воинского учета офицеров запаса
Физические лица
МО
МО
2013
37
Прием и снятие с воинского учета солдат, сержантов запаса
Физические лица
МО
МО
2013
38
Прием и снятие с воинского учета призывников
Физические лица
МО
МО
2013
39
Постановка на учет средств массовой информации
Физические и юридические лица
МКИ
Комитет информации и архивов МКИ
2011
40
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан и направляемых за рубеж
Физические и юридические лица
МКИ
Комитет информации и архивов МКИ
2011
41
Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы
Физические и юридические лица
МКИ
Управления внутренней политики областей, гг. Астаны и Алматы
2011
42
Выдача архивных справок
Физические и юридические лица
МКИ
Комитет информации и архивов МКИ, МИО, ГУ «Национальный архив Республики Казахстан», центральные государственные архивы, государственные архивы областей, городов, районов и их филиалы
2011
43
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры
Физические и юридические лица
МКИ
Комитет по культуре МКИ
2012
44
Выдача разрешения на временный вывоз и ввоз культурных ценностей
Физические и юридические лица
МКИ
Комитет по культуре МКИ
2012
45
Выдача прокатного удостоверения на фильм
Физические и юридические лица
МКИ
Комитет по культуре МКИ
2012
46
Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета
Физические и юридические лица
МКИ
Местные исполнительные органы
2013
47
Регистрация договора залога железнодорожного подвижного состава
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2012
48
Регистрация железнодорожного подвижного состава
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2012
49
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2012
50
Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы на автомобильных дорогах общего пользования международного и республиканского значения
Физические и юридические лица
МТК
Областные департаменты Комитета автомобильных дорог МТК, подразделения дорожной полиции Комитета дорожной полиции МВД
2012
51
Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а так же в населенных пунктах
Физические и юридические лица
МТК
Управления пассажирского транспорта и автомобильных дорог областей и гг. Астаны, Алматы, управление культуры г.Алматы, отделы жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог районов, городов областного значения, отделы архитектуры и градостроительства районов (городов областного значения), подразделения дорожной полиции Комитета дорожной полиции МВД
2012
52
Выдача разрешения (ордера) на право производства работ на автомобильных дорогах международного и республиканского значения
Физические и юридические лица
МТК
Областные департаменты Комитета автомобильных дорог МТК, подразделения дорожной полиции МВД
2012
53
Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан
Физические и юридические лица
МТК
Комитет транспортного контроля и территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2012
54
Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2012
55
Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)
Физические и юридические лица
МТК
Комитет гражданской авиации МТК
2012
56
Выдача специального сертификата летной годности
Физические и юридические лица
МТК
Комитет гражданской авиации МТК
2012
57
Выдача экспортного сертификата летной годности
Физические и юридические лица
МТК
Комитет гражданской авиации МТК
2012
58
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление услуг в области связи
Физические и юридические лица
МТК
Комитет связи и информатизации МТК
2012
59
Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем
Физические и юридические лица
МТК
РГП «Центр технического сопровождения и анализа в области телекоммуникаций»
2012
60
Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарии
Юридические лица
МТК
РГП «Центр технического сопровождения и анализа в области телекоммуникаций»
2012
61
Выдача удостоверений на право управления маломерными судами
Физические лица
МТК
Территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2013
62
Государственная регистрация речных судов и прав на них в Государственном судовом реестре
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2013
63
Государственная регистрация маломерных судов
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2013
64
Регистрация радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
Физические и юридические лица
МТК
МТК
2013
65
Выдача электронных карточек к электронным (цифровым) тахографам
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные органы Комитета транспортного контроля МТК
2013
66
Выдача международного сертификата технического осмотра
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2013
67
Утверждение курсов по подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях
Физические и юридические лица
МТК
Департамент автомобильного транспорта МТК
2013
68
Включение в реестр центров технического осмотра
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные органы Комитета транспортного контроля МТК
2013
69
Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним центрам технического осмотра
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные органы Комитета транспортного контроля МТК
2013
70
Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Физические и юридические лица
МТК
Территориальные подразделения Комитета транспортного контроля МТК
2013
71
Выдача разрешения на пересечения автомобильных дорог международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями и коммуникациями
Физические и юридические лица
МТК
Областные департаменты Комитета автомобильных дорог МТК
2013
72
Выдача разрешения на устройство, реконструкции, ремонта, и ликвидации железнодорожных переездов на автомобильных дорогах международного и республиканского значения
Физические и юридические лица
МТК
Областные департаменты Комитета автомобильных дорог МТК, подразделения дорожной полиции Комитета дорожной полиции МВД
2013
73

2011
100.
Жоғары білімнен кейінгі білім беруге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Ғылым және білім саласындағы бақылау комитеті
2012
101.
Рухани білім беретін бiлiм беру ұйымдарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Ғылым және білім саласындағы бақылау комитеті
2012
102.
Техникалық және кәсiптік бiлiм бағдарламалары бойынша бiлiм беретiн қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Ғылым және білім саласындағы бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
2012
103.
Бастапқы, негізгі орта, жалпы орта бiлiм бағдарламалары бойынша бiлiм беретiн қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Ғылым және білім саласындағы бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
2012
104.
Республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарына білім беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті
2012
105.
Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға құжаттар ресімдеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының білім басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері
2013
106.
Кәсіби жоғары білім бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары оқу орындарына құжаттарды қабылдау және тіркеу*
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары оқу орындары
2013
107.
Меншік нысаны және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан жалпы білім беретін жалпы орта білім бағдарламалары бойынша оқу үшін жалпы білім беретін мектептерге, мектеп-интернаттарға құжаттарды қабылдау және тіркеу*
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жалпы білім беру мектептері, мектеп-интернаттар
2013
108.
Жалпы білім беретін мектептердің жеке санаттағы оқушылары мен тәрбиеленушілерін тегін тамақтандыру үшін құжаттар қабылдау*
Жеке тұлғалар
БҒМ
Аудандардың жергілікті атқарушы органдары (облыстық маңызы бар қалалардың)
2013
109.
Қазақ тілін меңгеруін бағалауға құжаттарды қабылдау және қатысу (ҚАЗТЕСТ)
Жеке тұлғалар
БҒМ
«Ұлттық тестілеу орталығы» РМК
2014
110.
Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жалпы, техникалық және кәсіби білім беру ұйымдары
2014
111.
Қазақстан Республикасының білім, ғылым органдарынан және оқу орындарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Талдамалық жұмыс және мониторинг басқармасы

2011
100
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление высшего, послевузовского образования
Юридические лица
МОН
Комитет по контролю в сфере образования и науки МОН
2012
101
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии организациям образования, предоставляющим духовное образование
Юридические лица
МОН
Комитет по контролю в сфере образования и науки МОН
2012
102
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на образовательную деятельность по программам технического и профессионального образования
Юридические лица
МОН
Территориальные департаменты Комитета по контролю в сфере образования и науки МОН
2012
103
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на образовательную деятельность по программам начального основного среднего, общего среднего образования
Юридические лица
МОН
Территориальные департаменты Комитета по контролю в сфере образования и науки МОН
2012
104
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на ведение образовательной деятельности организациям образования, финансируемым за счет средств республиканского бюджета
Юридические лица
МОН
Комитет по контролю в сфере образования и науки МОН
2012
105
Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Физические лица
МОН
Управления образования гг. Астаны и Алматы, отделы образования районов и городов областного значения
2013
106
Прием документов и зачисление в высшие учебные заведения для обучения по образовательным программам высшего профессионального образования*
Физические лица
МОН
Высшие учебные заведения
2013
107
Прием документов и зачисление в общеобразовательные школы, школы-интернаты независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам общего среднего образования*
Физические лица
МОН
Общеобразовательные школы, школы-интернаты
2013
108
Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах *
Физические лица
МОН
Местные исполнительные органы районов (городов областного значения)
2013
109
Прием документов и участие в оценке знания казахского языка (КАЗТЕСТ)
Физические лица
МОН
РГП «Национальный центр тестирования»
2014
110
Выдача дубликатов документов об образовании
Физические лица
МОН
Организации среднего, технического и профессионального образования
2014
111
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов образования, науки и учебных заведений Республики Казахстан
Физические лица
МОН
Управление аналитической работы и мониторинга Комитета по контролю в сфере образования и науки МОН

2014
112.
Жоғарғы білім берілетін ұйымдарда экстернат нысанында оқуға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары оқу орындары
2015
113.
Экстернат нысанында негізгі орта, жалпы орта білім беретін ұйымдарда оқуға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жалпы білім беру мектептері, Астана және Алматы қалалары, облыстардың білім басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері
2015
114.
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру
Заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі
2012
115.
Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру
Заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі
2012
116.
Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру
Заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі
2012
117.
Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі
2012
118.
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі
2012
119.
Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі
2012
120.
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның түпқұжаттарын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі
2012
121.
Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарында және жүргізілген ядролық жарылыстардың салдарынан ластанған басқа аумақтарда қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, оның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі
2012
122.
Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі

2014
112
Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях образования, дающих высшее образование
Физические лица
МОН
Высшие учебные заведения
2015
113
Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
Общеобразовательные школы, управления образования гг. Астаны, Алматы и областей, отделы образования районов и городов областного значения
2015
114
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии
Юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии
2012
115
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами
Юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии
2012
116
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества
Юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии
2012
117
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение
Физические и юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии
2012
118
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии
Физические и юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии
2012
119
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными отходами
Физические и юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии
2012
120
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии
2012
121
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний
Физические и юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии
2012
122
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по физической защите ядерных установок и ядерных материалов
Физические и юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии

2012
123.
Ядролық және радиоактивтi қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты мамандар мен қызметкерлерді арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АЭА
ҚР Атом энергиясы агенттігі
2012
124.
Кепілдік міндеттеме (түпкі пайдаланушының сертификатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
125.
Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтерді, өнімдерді, ақпараттарды экспорттық бақылауға жатқызу туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
126.
Техникалық реттеу саласындағы сарапшы-аудитор аттестатын беру (сәйкестiгін растау, тауардың шыққан елін, аккредитациясын айқындау)
Жеке тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
2012
127.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасын жасауға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
2012
128.
Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
129.
Химиялық, бұрғылау, геологиялық барлау, кен-шахта, металлургиялық, энергетикалық жабдықтарды, жарылыстан қорғалған электр техникалық жабдықтарды, көтергіш құрылыстарды, сондай-ақ жұмыс істеу қысымы 0,7 кг/см2 және жылу жеткізу температурасы 11520 с қазандықтарды, тау-кен саласында 0,7 кг/см жоғары қысыммен жұмыс істейтін сауыттар мен құбырларды жобалау, дайындау, монтаждау, жөндеу (бірыңғай технологиялық үдерісте пайдаланылатын жабдықтарды жобалауды, дайындауды, монтаждауды, жөндеуді қоспағанда) қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
130.
Уларды өндіру, қайта өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
131.
Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телқұжаттарын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті

2012
123
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности
Физические и юридические лица
ААЭ
Агентство РК по атомной энергии
2012
124
Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
125
Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
126
Выдача аттестата эксперта-аудитора в области технического регулирования (по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, аккредитации)
Физические лица
МИНТ
Комитет технического регулирования и метрологии МИНТ
2012
127
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для изготовления Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет технического регулирования и метрологии МИНТ
2012
128
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатация (разведка, добыча полезных ископаемых) горных, химических производств
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
129
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по проектированию, изготовлению, монтажу, ремонт химического, бурового, геологоразведочного, горношахтного, металлургического, энергетического оборудования, взрывозащищенного электротехнического оборудования, подъемных сооружений, а также котлов с рабочим давлением выше 0,7 кг/см2 и температурой теплоносителя выше 1150С, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением выше 0,7 кг/см в горнорудной отрасли (за исключением проектирования, изготовления, монтажа, ремонта оборудования, используемого в едином технологическом процессе)
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
130
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
131
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ

2012
132.
Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
133.
Босатылатын оқ-дәрiлерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
134.
Қолға ұстайтын жауынгерлік атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
135.
Тауарлардың, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
136.
Минералдық шикізатты қайта өңдеу қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
137.
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
138.
Химиялық өнімдерді есепке алу және тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2012
139.
«Түсті және қара металдардың» сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ИЖТМ
Облыстардың өнеркәсіп және кәсіпкерлік басқармалары, энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармалары
2012
140.
Тұтынушылардың белгіленген қуаты 100 кВт-тан жоғары электр қондырғыларының электр желілерiне қосылуына рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Мемлекеттік энергетикалық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық бөлімшелер
2012
141.
Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Индустрия және туризм комитеті
2012
142.
Экспорттық бақылауға жатқызылатын өнiмдерге транзитке рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Өнеркәсіп комитеті
2013
143.
Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласында сарапшы-аудитор біліктілігін беру туралы сертификат беру
Жеке тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Техникалық реттеу және метрология комитеті

2012
132
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
133
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
134
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
135
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
136
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по переработке минерального сырья
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
137
Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
138
Регистрация и учет химической продукции
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2012
139
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов «цветных и черных металлов»
Юридические лица
МИНТ
Управления предпринимательства и промышленности, управления энергетики и коммунального хозяйства областей
2012
140
Выдача разрешения на подключение к электрическим сетям электроустановок потребителей с установленной мощностью свыше 100 кВт
Физические и юридические лица
МИНТ
Территориальные подразделения Комитета государственного энергетического надзора и контроля МИНТ
2012
141
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет индустрии и туризма МИНТ
2012
142
Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет промышленности МИНТ
2013
143
Выдача сертификата о присвоении квалификации эксперта-аудитора в области обеспечения единства измерений
Физические лица
МИНТ
Комитет технического регулирования и метрологии МИНТ

2013
144.
Өлшем құралдарының түрiн бекiту сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
2013
145.
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығы кепілдігінің шартын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
Облыстардың жергілікті атқарушы органдары
2013
146.
Көмір сутегі шикізатына және кең таралған пайдалы қазбаларға келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша тарату қорының қаражатын пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ
2013
147.
Шетелдік үлгіге сәйкестігін растау саласында құжаттар беретін шетелдік және халықаралық ұйымдарды тіркеу
Заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
2014
148.
Барлауға, өндіруге және бірлескен барлауға әрі көмір сутегі шикізаты мен кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығы кепілдігінің шартын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ
2014
149.
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда барлауды, өндіруді жүргізу үшін немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген сервитуттарды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИЖТМ
ИЖТМ
2014
150.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2012
151.
Мемлекеттік тіркей (қайта тіркей) отырып, ветеринариялық препараттарды тіркеу куәлігін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті
2012
152.
Мемлекеттік тіркей (қайта тіркей) отырып, жемазыққа және жемазық қоспаларына тіркеу куәлігін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті
2012
153.
Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң экспортына, импортына және транзитiне рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті, Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары
2012
154.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары
2012
155.
Қазақстан Республикасы аумағында карантиндік өнімдердің орнын ауыстыруға карантиндік сертификаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары

2013
144
Выдача сертификата утверждения типа средств измерений
Физические и юридические лица
МИНТ
Комитет технического регулирования и метрологии МИНТ
2013
145
Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МИНТ
Местные исполнительные органы областей
2013
146
Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда по контрактам на недропользование, за исключением контрактов на углеводородное сырье и общераспространенных полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МИНТ
МИНТ
2013
147
Регистрация иностранных и международных организаций, выдающих документы в сфере подтверждения соответствия иностранного образца
Юридические лица
МИНТ
Комитет по техническому регулированию и метрологии МИНТ
2014
148
Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МИНТ
МИНТ
2014
149
Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи или строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»
Физические и юридические лица
МИНТ
МИНТ
2014
150
Государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов)
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2012
151
Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией (перерегистрацией)
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ
2012
152
Выдача регистрационного удостоверения на кормовые добавки с их государственной регистрацией (перерегистрацией)
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ
2012
153
Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора, территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ
2012
154
Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ
2012
155
Выдача карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ

2012
156.
Карантиндік өнімдерді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитарлық сертификаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
2012
157.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауға жататын өнімдерге ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары
2012
158.
Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жануарлар мен өсімдіктер түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беруі
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, Балық шаруашылығы комитеті
2012
159.
Ветеринарлық зертханалар беретін сараптама актiлерiн беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
«Республикалық ветеринариялық зертханалар» РМК облыстық және аудандық филиалдары
2012
160.
Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың жергілікті атқарушы органдары
2012
161.
Мақта қолхатын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың жергілікті атқарушы органдары
2012
162.
Бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқымдарды іске асырушыларды аттестаттау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың астананың жергілікті атқарушы органдары
2012
163.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың астананың жергілікті атқарушы органдары
2012
164.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) іске асыру бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың астананың жергілікті атқарушы органдары
2012
165.
Аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың астананың жергілікті атқарушы органдары
2012
166.
Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың астананың жергілікті атқарушы органдары

2012
156
Выдача фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2012
157
Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ
2012
158
Выдача разрешения административного органа в Республике Казахстан на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных и растений, их частей или дериватов, находящихся под угрозой исчезновения
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного и охотничьего хозяйства, Комитет рыбного хозяйства МСХ
2012
159
Выдача акта экспертизы, выдаваемой ветеринарными лабораториями
Физические и юридические лица
МСХ
Областные и районные филиалы РГП «Республиканская ветеринарная лаборатория»
2012
160
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок
Юридические лица
МСХ
Местные исполнительные органы областей
2012
161
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок
Физические и юридические лица
МСХ
Местные исполнительные органы областей
2012
162
Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян
Физические и юридические лица
МСХ
Местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы)
2012
163
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов)
Физические и юридические лица
МСХ
Местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы)
2012
164
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по реализации пестицидов (ядохимикатов)
Физические и юридические лица
МСХ
Местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы)
2012
165
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами
Физические и юридические лица
МСХ
Местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы)
2012
166
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ, местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы)

2012
167.
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен тетіктерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерді, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды басқару құқығына куәлік беру
Жеке тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі Мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
2013
168.
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен тетіктерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерді, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу
Жеке тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі Мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
2013
169.
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен тетіктерді, оларға арналған тіркемелерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерді, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмірлік белгілерін бере отырып тіркеу, қайта тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі Мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
2013
170.
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен тетіктерді, оларға арналған тіркемелерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерді, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды тіркеу және кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі Мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
2013
171.
Астықты экспортшыға астықтың мемлекеттiк қорларына астықты жеткізу бойынша мiндеттемелердi астық экспорттаушылардың сақтауы туралы растау нысанын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі Мемлекеттік инспекция комитеті
2013
172.
Асыл тұқым туралы куәлікті немесе импортталған тұқымды тауарға (материал) берілген барабар құжаттарды тану тәртібін экспорттаушы елдердің құзыретті органдарымен келісу
Заңды тұлғалар
АШМ
Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган, АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2013
173.
Жануарларды өсіруді, жануарларды дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеу мен өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сонымен қатар, ветеринариялық препараттарды, жем және жем-азық қоспаларын өндіру, сақтау және іске асыру бойынша ұйымдарға тіркелу нөмірлерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары

2012
167
Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Физические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2013
168
Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности
Физические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2013
169
Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2013
170
Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2013
171
Выдача экспортеру зерна подтверждения о соблюдении экспортером зерна обязательств по поставке зерна в государственные ресурсы зерна
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2013
172
Согласование порядка признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран-экспортеров
Юридические лица
МСХ
Уполномоченный орган в области племенного животноводства, Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2013
173
Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ

2013
174.
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
2013
175.
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың ауыртпалықтары болуы/болмауы туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
2013
176.
Мемлекеттік есепте зоологиялық коллекцияларды құру туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті және Балық шаруашылығы комитеті
2013
177.
Ұшақтардың, тiкұшақтардың және өзге де ұшу аппараттарының итбалықтар, тұяқты жабайы жануарлар мен топтасып ұшатын құстар жаппай мекендейтiн аумақтардың үстiнен бiр километрден төмен биiктiкте ұшып өтуiне келiсу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті және Балық шаруашылығы комитеті
2013
178.
Сирек кездесетiндерiн және құрып кету қаупi төнгендерiн қоспағанда, жануарларды интродукциялау мен будандастыруды жүргiзуге, сондай-ақ жаңадан жерсiндiрiлген жануарларды алып қоюға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті және Балық шаруашылығы комитеті
2013
179.
Жануарлар әлемін пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Балық шаруашылығы комитеті және Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
2013
180.
Бекітілген балық шаруашылығы су қоймаларында және (немесе) жергілікті маңызы бар учаскелерінде балық шаруашылығы субъектілері үшін квоталардан басқа бекітілген лимит негізінде жануарлар әлемі объектілерін алуға квоталар бөлу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары
2013
181.
Аңшы куәлігін беру
Жеке тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері
2013
182.
Қазақстан Республикасында ішкі және сыртқы сауда үшін бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының ыдысын таңбалау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Балық шаруашылығы комитеті

2013
174
Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2013
175
Выдачи справки об отсутствии (наличии) обременении тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2013
176
Выдача свидетельства о создании и государственном учете зоологических коллекций
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного и охотничьего хозяйства, Комитет рыбного хозяйства МСХ
2013
177
Согласование пролета самолетов, вертолетов и иных летательных аппаратов над территорией массового обитания тюленей, диких копытных животных и колониальных птиц ниже одного километра
Физические и юридические лица
МСХ
Комитета лесного и охотничьего хозяйства МСХ и Комитет рыбного хозяйства МСХ
2013
178
Выдача разрешения на производство интродукции, интродукции и гибридизации, а также изъятие вновь акклиматизированных животных, за исключением редких и находящихся под угрозой исчезновения
Физические и юридические лица
МСХ
Комитета лесного и охотничьего хозяйства и Комитет рыбного хозяйства МСХ
2013
179
Выдача разрешения на пользование животным миром
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного и охотничьего хозяйства МСХ и его территориальные подразделения
2013
180
Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов, за исключением квот для субъектов рыбного хозяйства на закрепленных рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного и охотничьего хозяйства МСХ
2013
181
Выдача удостоверения охотника
Физические лица
МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного и охотничьего хозяйства МСХ
2013
182
Маркирование емкости с икрой осетровых видов рыб в Республике Казахстан для торговли на внутреннем и внешнем рынках
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет рыбного хозяйства МСХ

2013
183.
Балықтарды жерсiндiруге және су қоймаларына балық жiберуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Балық шаруашылығы комитеті
2013
184.
Аттестат бере отырып, асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілер қызметін мемлекеттік аттестаттау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган, АШМ Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2013
185.
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын көрсету
Жеке тұлғалар
АШМ
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы уәкілетті органдары
2014
186.
Ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруді басқару жүйесін субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ
2014
187.
Ауыл шаруашылығын қолдауға берілетін кредиттер бойынша сыйақы ставкаларын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ
2014
188.
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа жарамдылығын мемлекеттік сынау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Ауыл шаруашылығы дақылдарының сортын сынау жөніндегі мемлекеттік комиссия
2014
189.
Шитті-мақта сапасына куәлік беру
Заңды тұлғалар
АШМ
«ҚазАгрЭкс» АҚ (сараптамалық ұйымы)
2014
190.
Орман және ағаш кесу билетін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Мемлекеттік орман иелері
2014
191.
Дала кеміргіштерін жою, сондай-ақ жануарлардың құтыруы мен басқа да ауруының індеті жағдайларында улы химикаттарды қолдана отырып, жануарлар әлемі объектілерін аулауға келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
2014
192.
Жануарлар үйiрiмен мекендейтiн жерлердi периметрi бойынша олардың iндерi орналасқан жерлерге жиырма метр жақындап немесе оларды алдын ала басқа жерге көшiрмей жыртуға келiсу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
2014
193.
Су жинау құрылыстарының балықты қорғау құрылғыларын орнатуды келiсу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Балық шаруашылығы комитеті
2014
194.
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің патенттік жарамдылығын мемлекеттік сынау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ, Әділетмині
Әділетминінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті
2014
195.
Жеке қосалқы шаруашылығының бары туралы анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
АШМ
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты, облыстық маңызы бар қалалардың ауыл шаруашылығы бөлімдері
2014
196.
Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жеке және заңды тұлғаларға аңшылық алқаптарды бекіту бойынша шешім қабылдауы
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциялары

2013
183
Выдача разрешения на акклиматизацию и зарыбление водоемов
Физические и юридические лица
МСХ
Комитета рыбного хозяйства МСХ
2013
184
Государственная аттестация деятельности субъектов в области племенного животноводства с выдачей аттестата
Физические и юридические лица
МСХ
Уполномоченный орган в области племенного животноводства, Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
2013
185
Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Физические лица
МСХ
Уполномоченные органы в области развития сельских территорий местных исполнительных органов районов (городов областного значения)
2014
186
Субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции
Физические и юридические лица
МСХ
МСХ
2014
187
Субсидирование ставки вознаграждения по кредитам, выдаваемым на поддержку сельского хозяйства
Физические и юридические лица
МСХ
МСХ
2014
188
Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность
Физические и юридические лица
МСХ
Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур
2014
189
Выдача удостоверения качества хлопка-сырца
Юридические лица
МСХ
АО «КазАгрЭкс» (экспертная организация)
2014
190
Выдача лесорубочного и лесного билета
Физические и юридические лица
МСХ
Государственные лесовладельцы
2014
191
Согласование добычи объектов животного мира с применением ядохимикатов при истреблении мышевидных грызунов, а также в случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных
Физические и юридические лица
МСХ
Комитета лесного и охотничьего хозяйства МСХ
2014
192
Согласование распашки земель с поселениями животных, обитающих колониями, ближе двадцати метров от начала расположения их нор по периметру или же без их предварительного переселения в другое место
Физические и юридические лица
МСХ
Комитета лесного и охотничьего хозяйства МСХ
2014
193
Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений
Физические и юридические лица
МСХ
Комитета рыбного хозяйства МСХ
2014
194
Государственное испытание сельскохозяйственных растений на патентоспособность
Физические и юридические лица
МСХ, МЮ
Комитет по правам интеллектуальной собственности МЮ
2014
195
Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства
Физические лица
МСХ
Аппарат акима города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, отделы сельского хозяйства городов областного значения
2014
196
Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий за физическими и юридическими лицами
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного и охотничьего хозяйства МСХ

2012
230.
Iздестіру жұмыстары үшiн жер учаскесін қолдануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЖРА
Жер қатынастарын басқару саласындағы облыстық, аудандық атқарушы органдар (қаладағы аудандардан басқа)
2012
231.
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру*
Жеке және заңды тұлғалар
ЖРА
Облыстардың және Астана, Алматы қалаларының жер қатынастары басқармалары, облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары бөлімдері және жерҒӨО РМК мамандырылған кәсіпорындары
2013
232.
Жерді тұрақты пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру*
Заңды тұлғалар
ЖРА
Облыстардың және Астана, Алматы қалаларының жер қатынастары басқармалары, облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары бөлімдері және жерҒӨО РМК мамандырылған кәсіпорындары
2013
233.
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЖРА
Облыстардың және Астана, Алматы қалаларының жер қатынастары басқармалары, облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары бөлімдері және жерҒӨО РМК мамандырылған кәсіпорындары
2013
234.
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЖРА
Облыстардың және Астана, Алматы қалаларының жер қатынастары басқармалары, облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары бөлімдері және жерҒӨО РМК мамандырылған кәсіпорындары
2013
235.
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЖРА
Жер қатынастарын басқару саласындағы облыстық аудандық атқарушы органдар (қаладағы аудандардан басқа)
2013
236.
Жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобаларын бекiту
Жеке және заңды тұлғалар
ЖРА
Облыстар, Астана және Алматы қалаларының аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жер қатынастары басқармалары
2014
237.
Талқылау объектілері болып табылатын тауарлардың импортына сандық шектеулерді қолданбай Қазақстан Республикасының аумағына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭДСМ
ЭДСМ Сауда комитеті
2012
238.
Қазақстан Республикасы Үкіметі шешімдерінің негізінде сыртқы сауда қызметінің кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу шараларын қолданған кезде импортқа және (немесе) экспортқа лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭДСМ
ЭДСМ Сауда комитеті
2012
239.
Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ЭДСМ
ЭДСМ Сауда комитеті
2012
240.
Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ЭДСМ
ЭДСМ Сауда комитеті

2012
230
Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
Физические и юридические лица
АУЗР
Областные, районные (кроме районов в городах) исполнительные органы в области регулирования земельных отношений
2012
231
Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок*
Физические и юридические лица
АУЗР
Управления земельных отношений областей и гг.Астана и Алматы, отделы земельных отношений городов областного значения и специализированные предприятия РГП НПЦзем
2013
232
Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования*
Юридические лица
АУЗР
Управления земельных отношений областей и гг. Астаны и Алматы, отделы земельных отношений городов областного значения и специализированные предприятия РГП НПЦзем
2013
233
Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)
Физические и юридические лица
АУЗР
Управления земельных отношений областей и гг. Астаны и Алматы, отделы земельных отношений городов областного значения и специализированные предприятия РГП НПЦзем
2013
234
Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования
Физические и юридические лица
АУЗР
Управления земельных отношений областей и гг. Астаны и Алматы, отделы земельных отношений городов областного значения и специализированные предприятия РГП НПЦзем
2013
235
Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
Физические и юридические лица
АУЗР
Областные, районные (кроме районов в городах) исполнительные органы в области регулирования земельных отношений
2013
236
Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участов
Физические и юридические лица
АУЗР
Управления земельных отношений областей, гг. Астаны и Алматы, районов (городов областного значения)
2014
237
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на территорию Республики Казахстан без применения количественных ограничений
Физические и юридические лица
МЭРТ
Комитет торговли МЭРТ
2012
238
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров при применении мер таможенно-тарифного и нетарифного регулирования внешнеторговой деятельности на основании решений Правительства Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЭРТ
Комитет торговли МЭРТ
2012
239
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж
Юридические лица
МЭРТ
Комитет торговли МЭРТ
2012
240
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж
Юридические лица
МЭРТ
Комитет торговли МЭРТ

2012
241.
Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ЭДСМ
ЭДСМ Сауда комитеті
2012
242.
Тауарлардың жекелеген түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭДСМ
ЭДСМ Сауда комитеті
2012
243.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғаларға
Қоршағанортамині
Қоршағанортаминінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
2012
244.
Озон қабатын бұзатын және құрамында солардың өнімдері бар заттарды экспорттауға және импорттауға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғаларға
Қоршағанортамині
Қоршағанортаминінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
2012
245.
Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғаларға
Қоршағанортамині
Қоршағанортаминінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
2012
246.
Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортаминінің Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Экология департаменттері
2012
247.
II, III және IV санаттардағы объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Облыстардың Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің табиғи ресурстар мен табиғат пайдалануды реттеу басқармалары
2012
248.
II, III және IV санаттардағы объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Облыстардың Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің табиғи ресурстар мен табиғат пайдалануды реттеу басқармалары
2012
249.
I санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортаминінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аудандық бөлімшелері
2013
250.
I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қоршағанортамині
Қоршағанортамині Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аудандық бөлімшелері
2013
251.
Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚТКШІА
ҚТКШІА, облыстардың Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері
2012
252.
Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚТКШІА
ҚТКШІА, облыстардың Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері

2012
241
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж
Юридические лица
МЭРТ
Комитет торговли МЭРТ
2012
242
Выдача разрешения на импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЭРТ
Комитет торговли МЭРТ
2012
243
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды
Физические и юридические лица
МООС
Комитет экологического регулирования и контроля МООС
2012
244
Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
Физические и юридические лица
МООС
Комитет экологического регулирования и контроля МООС
2012
245
Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
Физические и юридические лица
МООС
Комитет экологического регулирования и контроля МООС
2012
246
Регистрация паспортов опасных отходов
Физические и юридические лица
МООС
Департаменты экологии Комитета экологического регулирования и контроля МООС
2012
247
Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий
Физические и юридические лица
МООС
Управления природных ресурсов и регулирования природопользования акиматов областей, гг. Астаны и Алматы
2012
248
Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий
Физические и юридические лица
МООС
Управления природных ресурсов и регулирования природопользования акиматов областей, гг. Астаны и Алматы
2012
249
Выдача экологических разрешений для объектов I категории
Физические и юридические лица
МООС
Комитет экологического регулирования и контроля МООС и его территориальные подразделения
2013
250
Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории
Физические и юридические лица
МООС
Комитет экологического регулирования и контроля МООС и его территориальные подразделения
2013
251
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность
Физические и юридические лица
АДСЖКХ
АДСЖКХ, Департаменты государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, гг. Астаны и Алматы
2012
252
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность
Физические и юридические лица
АДСЖКХ
АДСЖКХ, Департаменты государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, гг. Астаны и Алматы

2012
253
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚТКШІА
ҚТКШІА, облыстардың Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері
2012
254.
Үлескерлердің ақшасын тарту жолымен тұрғын үй ғимараттары құрылысын ұйымдастыру бойынша қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚТКШІА
ҚТКШІА, облыстардың Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері
2012
255.
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою
Жеке тұлғалар
ҚТКШІА
Астана және Алматы қалаларының тұрғын үй басқармалары, аудандардың облыстық маңызы бар қалалардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі мен автомобиль жолдары бөлімдері
2013
256.
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚТКШІА
Астана және Алматы қалаларының сәулет-құрылыс және аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) қала құрылыс бөлімдері
2015
257.
Жеңілдігі бар адамдарға (ҰОС қатысушыларына, Чернобыль апатын жоюшыларға, жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
2013
258.
Әскери қызметін өткеруді растау туралы анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
2013
259.
Азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
2014
260.
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҒА
ҰҒА
2012
261.
Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҒА
ҰҒА
2014
262.
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау*
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
2012
263.
- Мүгедектігі бойынша;
- асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша;
- жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары
2012-2015
264.
Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілілігін растайтын анықтама беру
Жеке тұлғалар
Еңбекминi
Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері, кент, ауыл (село), ауылдық(селолық) округтің әкімі

2012
253
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы
Физические и юридические лица
АДСЖКХ
АДСЖКХ, Департаменты государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, гг. Астаны и Алматы
2012
254
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
Физические и юридические лица
АДСЖКХ
АДСЖКХ, Департаменты государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, гг. Астаны и Алматы
2012
255
Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде
Физические лица
АДСЖКХ
Управления жилья гг. Астаны и Алматы, отделы жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог районов, городов областного значения
2013
256
Выдача архитектурно-планировочного задания
Физические и юридические лица
АДСЖКХ
Отделы архитектуры и градостроительства районов (городов областного значения), гг. Астаны и Алматы
2015
257
Выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам ВОВ, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)
Физические лица
МО
МО
2013
258
Выдача справок о подтверждении прохождения воинской службы
Физические лица
МО
МО
2013
259
Выдача справок об отношении гражданина к воинской службе
Физические лица
МО
МО
2014
260
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства
Физические и юридические лица
НКА
НКА
2012
261
Регистрация космических объектов и прав на них
Физические и юридические лица
НКА
НКА
2014
262
Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов*
Физические лица
МТСЗН
Управления занятости и социальных программ гг. Астана и Алматы, отделы занятости и социальных программ районов, городов областного значения
2012
263
Назначение государственных социальных пособий:
- по инвалидности;
- по случаю потери кормильца;
- по возрасту
Физические лица
МТСЗН
Территориальные органы Комитета по контролю и социальной защиты МТСЗН
2012-2015
264
Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Физические лица
МТСЗН
Управления занятости и социальных программ гг. Астана и Алматы, отделы занятости и социальных программ районов, городов областного значения, аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

2013
265.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
2013-2014
266.
Мүгедек баланы тәрбиелеуші анасына немесе әкесіне, бала асырап алушыға, қамқоршысына (қорғаншысына) жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекминi
Еңбекминi Бақылау және әлеуметтiк қорғау комитетiнiң аумақтық органдары
2014
267.
Тау, мұнай-химия, химия, мұнайгазды қайта өңдеу өндірістерін жобалауға және пайдалануға лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқаларын беру, газды, мұнайды және мұнай өнімдерін сақтау объектілерін, магистральді газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға беру
Жеке және заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2012
268.
Бұрғылау, мұнайгаз кәсіпшілігі, геологиялық барлау, жарылыстан қорғалған электр техникалық жабдықтарды, көтергіш құрылыстарды, сондай-ақ жұмыс істеу қысымы 0,7 кг/см2 және жылу жеткізу температурасы 1150С қазандықтарды, мұнайгаз саласында 0,7 кг/см2 жоғары қысыммен жұмыс істейтін сауыттар мен құбырларды жобалау, дайындау, монтаждау, жөндеу (бірыңғай технологиялық үдерісте пайдаланылатын жабдықтарды жобалауды, дайындауды, монтаждауды, жөндеуді қоспағанда) қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2012
269.
Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөдеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2014
270.
Теңіз құрылыстарын салу және орналастыру бойынша теңізде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2014
271.
Теңiзде iздестiру, барлау, қолдану кезiндегi ұңғыманы немесе басқа да ұңғыманы бұрғылауға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2014
272.
Қойнау-қатiшiлiк қысымды қолдау үшiн ілеспе және табиғи газды бастырмалатуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2014
273.
Теңізде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті

2013
265
Назначение государственной адресной социальной помощи
Физические лица
МТСЗН
Управления занятости и социальных программ гг.Астаны и Алматы, отделы занятости и социальных программ районов, городов областного значения
2013-2014
266
Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида
Физические лица
МТСЗН
Территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите МТСЗН
2014
267
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование и эксплуатацию горных, нефтехимических, химических, нефтегазоперерабатывающих производств, эксплуатация объектов хранения газа, нефти и нефтепродуктов, магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
Физические и юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
2012
268
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование, изготовление, монтаж, ремонт бурового, нефтегазопромыслового, геологоразведочного, взрывозащищенного электро-технического оборудования, подъемных сооружений, а также котлов с рабочим давлением выше 0,7 кг/см2 и температурой теплоносителя выше 115оС, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением выше 0,7 кг/см2 в сфере нефтегазовой отрасли (за исключением проектирования, изготовления, монтажа, ремонта оборудования, используемого в едином технологическом процессе)
Физические и юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
2012
269
Выдача разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования
Юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
2014
270
Выдача разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения
Юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
2014
271
Выдача разрешения на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море
Юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
2014
272
Выдача разрешения на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления
Юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
2014
273
Выдача разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море
Юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ

2014
274.
Теңiзде ғылыми зерттеулер жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2014
275.
Мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілерді аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
МГМ
МГМ Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті
2014
276.
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және іске асыру жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
2012
277.
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу және өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
2012
278.
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған іске асыру ақпараттың таралып кетуінін техникалық арналарын және арнайы техникалық құралдарды анықтау жөніндегі қызметтер көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
2012
279.
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу үшін арнайы техникалық құралдарға тауарларды жатқызу мәніне техникалық зерттеу жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
2014
280.
Ақпараттарды криптографиялық қорғау құралдарына тауарларды жатқызу мәніне техникалық зерттеу жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
2014
281.
Технологияларды, техникалық құрылғыларды және материалдарды қолдануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетi
2012
282.
Қазақстан Республикасының аумағында іске асырылатын отандық және шетелде шығарылған өрт техникасы мен өрт сөндіру құралдарына қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өртке қарсы комитеті
2014
283.
Шығарылатын өнімге ұйымдардың стандарттары жобаларын мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарымен келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өртке қарсы комитеті
2014
284.
Өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өртке қарсы комитеті
2014
285.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетi
2014
286.
Ұйымдарды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестациялау
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетi

2014
274
Выдача разрешения на проведение морских научных исследований
Физические и юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
2014
275
Аккредитация оптовых поставщиков нефтепродуктов
Физические и юридические лица
МНГ
Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МНГ
2014
276
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
2012
277
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
2012
278
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
2012
279
Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к специальным техническим средствам для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
2014
280
Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
2014
281
Выдача разрешения на применение технологий, технических устройств и материалов
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью МЧС
2012
282
Выдача заключения на пожарную технику и средства пожаротушения отечественного и импортного производства, реализуемые на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет противопожарной службы МЧС
2014
283
Согласование с органами государственной противопожарной службы проектов стандартов организаций на выпускаемую продукцию
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет противопожарной службы МЧС
2014
284
Аккредитация организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет противопожарной службы МЧС
2014
285
Регистрация деклараций промышленной безопасности
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью МЧС
2014
286
Аттестация организаций на право проведения работ в области промышленной безопасности
Юридические лица
МЧС
Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью МЧС

2014
287.
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсететін медицина ұйымдарына тіркелу*
Жеке тұлғалар
ДСМ
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар
2012
288.
Дәрігерге қабылдауға жазылу*
Жеке тұлғалар
ДСМ
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар
2012
289.
Дәрігерді үйге шақыру*
Жеке тұлғалар
ДСМ
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар
2012
290.
Дәрі-дәрмек құралдарын, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және тіркеу досьесіне өзгерістер енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
Алматы қаласы бойынша МФҚБКД, ДСМ-нің «Дәрілік құралдарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы РМК, ДСМ МФҚБК
2012
291.
Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, адам денсаулығына зиянды әсер ететін өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ МСЭҚК, ДСМ МСЭҚК аумақтық бөлімшелері
2012
292.
Біліктілік санатын бермей маман сертификатын беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
ДСМ МФҚБК, ДСМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері
2012
293.
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ МСЭҚК және оның аумақтық бөлімшелері
2012
294.
Санитариялық-эпидемиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ МСЭҚК
2012
295.
Жобаларға, өнімге, жұмысқа және қызметке санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ МСЭҚК және оның аумақтық бөлімшелері
2012
296.
Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері, ДСМ МСЭҚК және оның аумақтық бөлімшелері, жергілікті атқарушы органдар
2012
297.
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаларды өндіруге байланысты фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ МФҚБК және оның аумақтық бөлімшелері

2014
287
Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь*
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
2012
288
Запись на прием к врачу*
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
2012
289
Вызов врача на дом*
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
2012
290
Государственная регистрация, перерегистрация и внесение изменений в регистрационное досье лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники
Физические и юридические лица
МЗ
ДККМФД по г. Алматы, РГП на праве хозяйственного ведения «Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» МЗ, ККМФД
2012
291
Государственная регистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека
Физические и юридические лица
МЗ
КГСЭН МЗ, территориальные подразделения КГСЭН МЗ
2012
292
Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории
Физические лица
МЗ
Территориальные подразделения ККМФД МЗ, ККМФД МЗ
2012
293
Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам
Физические и юридические лица
МЗ
КГСЭН МЗ и его территориальные подразделения
2012
294
Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору
Физические и юридические лица
МЗ
КГСЭН МЗ
2012
295
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги
Физические и юридические лица
МЗ
КГСЭН МЗ РК и его территориальные подразделения
2012
296
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность
Юридические и физические лица
МЗ
Территориальные подразделения ККМФД МЗ, КГСЭН МЗ и его территориальные подразделения, местные исполнительные органы
2012
297
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность, связанную с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники
Физические и юридические лица
МЗ
ККМФД МЗ и его территориальные подразделения

2012
298.
Денсаулық сақтау саласындағы есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына байланысты қызметтерге лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ МФҚБК және оның аумақтық бөлімшелері
2012
299.
Дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы жарнамалауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
Алматы қаласы бойынша МФҚБКД, Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналымы саласындағы мемлекеттік сарапшылық ұйым
2012
300.
Біліктілік санатын бере отырып, маман сертификатын беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
ДСМ МФҚБК және оның аумақтық бөлімшелері, ДСМ МСЭҚК және оның аумақтық бөлімшелері
2013
301.
Медициналық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ МФҚБК
2013
302.
Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу үшін жеке тұлғаларды аккредиттеу туралы куәлік беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
ДСМ МФҚБК
2013
303.
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуді/әкетуді келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ МСЭҚК және оның аумақтық бөлімшелері
2013
304.
Биологиялық белсенді заттарға клиникалыққа дейiнгі (клиникалық емес) зерттеулердi жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
Алматы қаласы бойынша МФҚБД, ДСМ-нің «Дәрілік құралдарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы РМК, ДСМ МФҚБК
2013
305.
Фармакологиялық және дәрiлік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техниканы клиникалық зерттеу және (немесе) сынаулардан өткiзуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
Алматы қаласы бойынша МФҚБД, ДСМ-нің «Дәрілік құралдарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы РМК, ДСМ МФҚБК
2013
306.
Казино қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
СДШІА
СДШІА
2012
307.
Ойын автоматтары залы қызметімен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
СДШІА
СДШІА
2012
308.
Букмекерлік кеңсе қызметімен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
СДШІА
СДШІА
2012
309.
Тотализатор қызметімен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
СДШІА
СДШІА

2012
298
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Юридические лица
МЗ
ККМФД МЗ и его территориальные подразделения
2012
299
Выдача разрешения на рекламу лекарственных средств, изделия медицинского назначения и медицинской техники
Физические и юридические лица
МЗ
ДККМФД по г. Алматы, Государственная экспертная организация в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники
2012
300
Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории
Физические лица
МЗ
ККМФД МЗ и его территориальные подразделения, КГСЭН МЗ РК и его территориальные подразделения
2013
301
Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям
Юридические лица
МЗ
ККМФД МЗ
2013
302
Выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения
Физические лица
МЗ
ККМФД МЗ
2013
303
Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники
Физические и юридические лица
МЗ
ККМФД МЗ и его территориальные подразделения
2013
304
Выдача разрешения на проведение доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ
Физические и юридические лица
МЗ
ДККМФД по г. Алматы, РГП на праве хозяйственного ведения «Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» МЗ, ККМФД МЗ
2013
305
Выдача разрешения на проведение клинических исследований и (или) испытаний фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники
Физические и юридические лица
МЗ
ДККМФД по г. Алматы, РГП на праве хозяйственного ведения «Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» МЗ, ККМФД МЗ
2013
306
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью казино
Физические и юридические лица
АДСФК
АДСФК
2012
307
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью зала игровых автоматов
Физические и юридические лица
АДСФК
АДСФК
2012
308
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью букмекерской конторы
Физические и юридические лица
АДСФК
АДСФК
2012
309
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью тотализатора
Физические и юридические лица
АДСФК
АДСФК

2012
310.
Электр және (немесе) жылу энергиясын беру және (немесе) тарату қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТМРА
ТМРА, ТМРА облыстар және Астана, Алматы қалалары бойынша департаменттері
2012
311.
Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерiнiң құбырларын пайдалану қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТМРА
ТМРА, ТМРА облыстар және Астана, Алматы қалалары бойынша департаменттері
2012
312.
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТМРА
ТМРА
2012
313.
Жолаушыларды тасымалдау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТМРА
ТМРА, ТМРА облыстар және Астана, Алматы қалалары бойынша департаменттері
2012
314.
Кірме жолдарды магистральдық және станциялық жолдарға жалғастыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТМРА
ТМРА
2013
315.
Әкімшілік мемлекеттік қызметтің кадрлық резервіне қабылдау
Жеке тұлғалар
МҚІА
МҚІА, МҚІА аумақтық бөлімшелері
2014
316.
Мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлау және біліктілігін арттырудың оқу бағдарламаларын келісу
Заңды тұлғалар
МҚІА
МҚІА
2014
317.
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
МҚІА
МБА
2014
318.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноталарды, тиындар мен құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
2012
319.
Уәкiлетті ұйымдарға шетелдiк валютамен айырбастау операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметтi жүзеге асыруға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ аумақтық филиалдары
2012
320.
Банктерге Қазақстан Республикасының банктік заңнамасында көзделген банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
321.
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банктік операцияларды жүргізуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
322.
Ислам банктері жүзеге асыратын банктік операцияларға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті

2012
310
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по передаче и (или) распределению электрической и (или) тепловой энергии
Физические и юридические лица
АРЕМ
АРЕМ, Департаменты АРЕМ по областям и гг. Астаны и Алматы
2012
311
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
Физические и юридические лица
АРЕМ
АРЕМ, Департаменты АРЕМ по областям и гг. Астаны и Алматы
2012
312
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения
Физические и юридические лица
АРЕМ
АРЕМ
2012
313
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по перевозке пассажиров
Физические и юридические лица
АРЕМ
АРЕМ, Департаменты АРЕМ по областям и гг. Астаны и Алматы
2012
314
Выдача разрешения на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям
Физические и юридические лица
АРЕМ
АРЕМ
2013
315
Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы
Физические лица
АДГС
АДГС, территориальные подразделения АДГС
2014
316
Согласование образовательных программ переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
Юридические лица
АДГС
АДГС
2014
317
Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан
Физические лица
АДГС
АГУ
2014
318
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей
Юридические лица
НБ
НБ
2012
319
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по организации обменных операций с иностранной валютой уполномоченным организациям
Юридические лица
НБ
НБ Территориальные филиалы
2012
320
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии банкам на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
321
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций на банковские операции
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
322
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на банковские операции, осуществляемые исламскими банками
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ

2012
323.
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
324.
«Өмірді сақтандыру» саласы бойынша лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
325.
«Жалпы сақтандыру» саласы бойынша лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
326.
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлеріне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
327.
Қайта сақтандыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
328.
Сақтандыру брокері қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
329.
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
330.
Брокерлік қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
331.
Дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
332.
Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
333.
Кастодиалдық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
334.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті

2012
323
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности кредитного бюро
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
324
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии по отрасли «страхование жизни»
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
325
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии по отрасли «общее страхование»
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
326
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на виды обязательного страхования, установленные законами Республики Казахстан и являющиеся отдельными классами страхования
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
327
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по перестрахованию
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
328
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности страхового брокера
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
329
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление актуарной деятельности
Физические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
330
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление брокерской деятельности
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
331
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление дилерской деятельности
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
332
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
333
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление кастодиальной деятельности
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
334
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ

2012
335.
Бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен сауда-саттықты ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
336.
Трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
337.
Бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
338
Зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2012
339.
Айырбастау пунктін тіркеу және қайта тіркеу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ аумақтық филиалдары
2013-2014
340.
Сауда-саттықты ұйымдастырушының қағидаларын келісу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
341.
Қаржы ұйымының басшы қызметкерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
342.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына акционерлерден меншікті акцияларын сатып алуға келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
343.
Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғаны аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
344.
Банктің ірі немесе банк холдингінің қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
345.
Актуарийлерден біліктілік емтиханын қабылдау
Жеке тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
346.
Жинақтаушы зейнетақы қорларының құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеуге рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті

2012
335
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по организации торговли ценными бумагами и иными финансовыми инструментами
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
336
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление трансфер-агентской деятельности
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
337
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
338
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2012
339
Регистрация и перерегистрация обменного пункта
Юридические лица
НБ
Территориальные филиалы НБ
2013-2014
340
Согласование правил организатора торгов
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
341
Выдача согласия на назначение (избрание) руководящего работника финансовой организации
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
342
Выдача согласия на выкуп страховой (перестраховочной) организацией собственных акций у акционеров
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
343
Аккредитация физического или юридического лица, имеющего лицензию на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов Интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)
Физические и юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
344
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга
Физические и юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
345
Прием квалификационного экзамена актуариев
Физические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
346
Выдача разрешения на государственную регистрацию изменений и дополнений в учредительные документы накопительных пенсионных фондов
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ

2013-2014
347.
Банкті ашуға рұқсат беру
Заңды және жеке тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
348.
Банктің және банктік холдингтің еншілес ұйымды құруына немесе сатып алуына рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
349.
Ұйымның жарғылық капиталына банктің және банктік холдингтің елеулі түрде қатысуына рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
350.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының еншілес ұйымын құруға немесе сатып алуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
351.
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының елеулі түрде қатысуына рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
352.
Банкті және банктік холдингтерді ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
353.
Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
354.
Жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
355.
Жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
356.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын және сақтандыру холдингін ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
357.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті түрде таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
358.
Арнайы ислам қаржы компаниясын ерiктi түрде қайта ұйымдастыруға немесе таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
359.
Арнайы қаржы компаниясын ерiктi түрде қайта ұйымдастыруға немесе таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті

2013-2014
347
Выдача разрешения на открытие банка
Физические и юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
348
Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации банком и банковским холдингом
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
349
Выдача разрешения на значительное участие банка и банковского холдинга в уставном капитале организаций
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
350
Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и страховым холдингом
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
351
Выдача разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации и страхового холдинга в уставном капитале юридических лиц
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
352
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка и банковских холдингов
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
353
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
354
Выдача разрешения на реорганизацию накопительного пенсионного фонда
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
355
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию накопительного пенсионного фонда
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
356
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации и страхового холдинга
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
357
Выдача согласия на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
358
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию исламской специальной финансовой компании
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
359
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ

2013-2014
360.
Шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды орналастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
361.
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес туынды бағалы қағаздарды шығаруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
362.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті

2013-2014
360
Выдача разрешения на размещение производных ценных бумаг на территории иностранного государства
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
361
Выдача разрешения на выпуск производных ценных бумаг в соответствии с законодательством иностранного государства
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
362
Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ

2013-2014
363.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті
2013-2014
364.
Алматы қаласының қаржы орталығы қатысушыларын – заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ-ның Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығын дамыту комитеті

2013-2014
363
Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
Юридические лица
НБ
Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций НБ
2013-2014
364
Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы
Юридические лица
НБ
Комитет по развитию регионального финансового центра города Алматы НБ

2014
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖАО                – жергiлiктi атқарушы орган
IIМ                – Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
Қорғанысминi       – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
Қаржымині          – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
АШМ                – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгi
Еңбекминi          – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
БҒМ                – Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
министрлiгi
ККМ                – Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация
министрлiгi
ДСМ                – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлiгi
ДСМ МСЭҚК          – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігінің Денсаулық сақтау министрлігі
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау комитеті
Әділетмині         – Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
ИЖТМ               – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлiгi
МАМ                – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлiгi
Қоршағанортамині   – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
ТЖМ                – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
МГМ                – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ
министрлігі
ЭДСМ               – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және
сауда министрлігі
ҰҒА                – Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
ҰБ                 – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
БП                 – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
БП ҚСАЕК           – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
СА                 – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
ЖРА                – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
агенттігі
ҚТҮКШІА            – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
СДШІА              – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі
ТМРА               – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі
МҚІА               – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
АЭА                – Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
ДСМ МФҚБКД         – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық
қызметті бақылау комитеті департаменті
«МемжерҒӨО» РМК    – «Жер ресурстары және жерге орналастыру
мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы»
шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорны «МемжерҒӨО» РМК

2014
Примечание: расшифровка аббревиатур:
MИО – местный исполнительный орган
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
MOН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
КГСЭН МЗ – Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан
MЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
НКА – Национальное космическое агентство Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КПССУ ГП – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
АС – Агентство Республики Казахстан по статистике
АУЗР – Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
АДСЖКХ – Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
АРЕМ – Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
АДГС – Агентство по делам государственной службы
ААЭ – Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
ДККМФД МЗ – Департамент комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан
РГП «ГосНПЦзем» – Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства»